nvda - en to ca_ES translation catalogue (3261 entries)

en:  %s is currently running.
ca_ES:  %s s'està executant actualment.

en:  %s module is loaded.
ca_ES:  El mòdul %s està carregat.

en:  fraction {fractionValue:.2f} Percent slice {pointIndex} of {pointCount}
ca_ES:  fracció {fractionValue:.2f} Percentatge {pointIndex} de {pointCount}

en:  minus
ca_ES:  menys

en:  square
ca_ES:  quadrat

en:  title: {axisTitle}
ca_ES:  El títol de l'eix és {axisTitle}

en:  {segmentType} {pointIndex} of {pointCount}
ca_ES:  {segmentType} {pointIndex} de {pointCount}

en: %d character | %d characters
ca_ES[0]: %d caràcter
ca_ES[1]: %d caràcters

en: %d percent
ca_ES: %d per cent

en: %s application
ca_ES: %s aplicació

en: %s column | %s columns
ca_ES[0]: %s columna
ca_ES[1]: %s columnes

en: %s cursor
ca_ES: cursor de %s

en: %s end
ca_ES: %s fi

en: %s highlighted
ca_ES: %s destacats

en: %s item | %s items
ca_ES[0]: %s element
ca_ES[1]: %s elements

en: %s keyboard
ca_ES: teclat %s

en: %s mode
ca_ES: mode %s

en: %s normalized
ca_ES: %s normalitzat

en: %s selected
ca_ES: %s seleccionat

en: %s selected instead
ca_ES: %s seleccionat en lloc

en: %s unselected
ca_ES: %s no seleccionat

en: &About add-on...
ca_ES: &Quant al complement...

en: &About...
ca_ES: &Sobre...

en: &Add
ca_ES: &Afegeix

en: &Add-on store...
ca_ES: Botiga de &complements...

en: &Alignment
ca_ES: &Alineació

en: &Annotations
ca_ES: &Anotacions

en: &Anywhere
ca_ES: &En qualsevol lloc

en: &Apply
ca_ES: &Aplica

en: &Beep for capitals
ca_ES: &Emet un xiulet per les majúscules

en: &Beep if typing lowercase letters when caps lock is on
ca_ES: Emetre un &so si s'escriuen lletres minúscules quan el bloqueig de majúscules està activat

en: &Bookmarks
ca_ES: &Marcadors

en: &Braille viewer
ca_ES: Visualitzador &Braille

en: &Brightness controls audio coordinates volume
ca_ES: La &brillantor controla el volum de l'àudio

en: &Buttons
ca_ES: &Botons

en: &Charts
ca_ES: &Gràfics

en: &Check for update...
ca_ES: &Comprova si hi ha actualització...

en: &Clickable
ca_ES: &Clicable

en: &Close
ca_ES: &Tanca

en: &Comment
ca_ES: &Comentari

en: &Configuration profiles...
ca_ES: &Perfils de configuració...

en: &Continue
ca_ES: &Continua

en: &Continue running
ca_ES: &Continua executant

en: &Copy version number
ca_ES: &Copia el número de versió

en: &Create portable copy...
ca_ES: Crea una còpia &portàtil...

en: &Default dictionary...
ca_ES: &Diccionari per defecte...

en: &Delayed descriptions for characters on cursor movement
ca_ES: Descripcions retar&dades dels caràcters en el moviment del cursor

en: &Delete
ca_ES: &Suprimeix

en: &Dictionary entries
ca_ES: &Entrades del diccionari

en: &Diff algorithm:
ca_ES: Algoritme &Diff:

en: &Displays to detect automatically:
ca_ES: &Pantalla detectada automàticament:

en: &Donate
ca_ES: Fes una &donació

en: &Done
ca_ES: &Fet

en: &Download update
ca_ES: &Descarrega l'actualització

en: &Edit
ca_ES: &Edita

en: &Editor revisions
ca_ES: Revisions de l'&editor

en: &Enable Highlighting
ca_ES: &Activa el ressaltat

en: &Enable browse mode on page load
ca_ES: &Activa el mode de navegació en carregar la pàgina

en: &External IP:
ca_ES: IP &externa:

en: &Figures and captions
ca_ES: &Figures i llegendes

en: &Font name
ca_ES: &Nom del tipus de lletra

en: &Form fields
ca_ES: Camps de &formulari

en: &Generate Key
ca_ES: &Genera la clau

en: &Graphics
ca_ES: &Gràfics

en: &Groupings
ca_ES: A&grupacions

en: &Guess object position information when unavailable
ca_ES: Ende&vina la informació de posició de l'objecte quan no estigui disponible

en: &HID keyboard input simulation
ca_ES: &Simulació d'entrada de teclat HID

en: &Headings
ca_ES: En&capçalaments

en: &Help
ca_ES: &Ajuda

en: &Help, training and support
ca_ES: &Ajuda, formació i suport

en: &Host:
ca_ES: &Amfitrió:

en: &Hover for cell routing
ca_ES: Passa el &cursor per a l'encaminament de cel·les

en: &Inflection
ca_ES: &Inflexió

en: &Input table:
ca_ES: Taula d'&entrada:

en: &Install NVDA on this computer
ca_ES: &Instal·la NVDA en aquest equip

en: &Install NVDA...
ca_ES: &Instal·la NVDA...

en: &Keep existing desktop shortcut
ca_ES: &Manté la drecera d'escriptori existent

en: &Key:
ca_ES: &Clau:

en: &Keyboard layout:
ca_ES: &Disposició de teclat:

en: &Language
ca_ES: &Idioma

en: &Level
ca_ES: &Nivell

en: &Line spacing
ca_ES: Espai entre &línies

en: &Lists
ca_ES: &Llistes

en: &Maximum number of characters on one line
ca_ES: Nombre &màxim de caràcters en una línia

en: &Modes available in the 'Cycle sound split mode' command:
ca_ES: &Modes disponibles a l'ordre "Cicla el mode de divisió del so":

en: &Modes available in the Cycle speech mode command:
ca_ES: &Modes disponibles a l'ordre Cicla el mode de veu:

en: &Move to
ca_ES: &Mou a

en: &Multiple key press timeout (ms):
ca_ES: Te&mps d'espera en prémer diverses tecles (ms):

en: &New
ca_ES: &Nou

en: &Not now
ca_ES: &Ara no

en: &Number of lines per page
ca_ES: &Nombre de línies per pàgina

en: &Output table:
ca_ES: Taula de s&sortida:

en: &Pages
ca_ES: &Pàgines

en: &Paragraph indentation
ca_ES: Sagnat del &paràgraf

en: &Paragraph style:
ca_ES: Estil de &paràgraf:

en: &Pattern
ca_ES: &Patró

en: &Pitch
ca_ES: &To

en: &Play audio coordinates when mouse moves
ca_ES: &Emet les coordenades per àudio quan el ratolí es mogui

en: &Play sound when toggling Screen Curtain
ca_ES: &Reprodueix el so en canviar la cortina de pantalla

en: &Play sounds when starting or exiting NVDA
ca_ES: &Emet un so en entrar o sortir de NVDA

en: &Postpone update
ca_ES: &Posposa l'actualització

en: &Preferences
ca_ES: &Preferències

en: &Proceed with installation (not recommended)
ca_ES: &Procedeix amb la instal·lació (no recomanat)

en: &Punctuation/symbol pronunciation...
ca_ES: Pronunciació de &puntuació/símbol...

en: &Python console
ca_ES: Consola &Python

en: &Rate
ca_ES: Ve&locitat

en: &References
ca_ES: &Referències

en: &Remove
ca_ES: &Elimina

en: &Rename
ca_ES: &Canvia el nom

en: &Replacement
ca_ES: &Substitució

en: &Revert to saved configuration
ca_ES: &Reverteix a la configuració desada

en: &Review add-ons...
ca_ES: Complements de &revisió...

en: &Save
ca_ES: &Desa

en: &Save configuration
ca_ES: &Desa la configuració

en: &Save configuration when exiting NVDA
ca_ES: De&sa la configuració en sortir de NVDA

en: &Select NVDA Modifier Keys
ca_ES: &Selecciona les tecles modificadores de NVDA

en: &Send actual symbol to synthesizer
ca_ES: &Envia el símbol actual al sintetitzador

en: &Settings...
ca_ES: &Configuració...

en: &Sheets
ca_ES: &Full

en: &Show Braille Viewer on Startup
ca_ES: Mo&stra el visor Braille a l'inici

en: &Show Speech Viewer on Startup
ca_ES: &Mostra el visor de veu en la posada en marxa

en: &Show cursor
ca_ES: Mo&stra el cursor

en: &Show this dialog when NVDA starts
ca_ES: &Mostra aquest quadre de diàleg quan s'inicia NVDA

en: &Simple review mode
ca_ES: Mode de revisió &simple

en: &Sound split mode:
ca_ES: Mode de divisió de &so:

en: &Speech viewer
ca_ES: &Visualitzador de Veu

en: &Start the new portable copy after creation
ca_ES: &Inicia la nova còpia portable desprès de crear-la

en: &Symbol:
ca_ES: &Símbol:

en: &Symbols
ca_ES: &Símbols

en: &Synthesizer:
ca_ES: &Sintetitzador:

en: &Tables
ca_ES: &Taules

en: &Temporary dictionary...
ca_ES: Diccionari &temporal...

en: &Test...
ca_ES: &Prova...

en: &Tools
ca_ES: &Eines

en: &Touch typing mode
ca_ES: Mode d'escriptura &tàctil

en: &Trap all non-command gestures from reaching the document
ca_ES: Impedeix que tots els gestos que no corresponen a instruccions arribin al document

en: &Triggers...
ca_ES: &Activadors...

en: &Type
ca_ES: &Tipus

en: &Update now
ca_ES: &Actualitza ara

en: &Update to NVDA {version}
ca_ES: &Actualitza a NVDA {version}

en: &Use CapsLock as an NVDA modifier key
ca_ES: &Utilitza Bloq Maj com a tecla modificadora NVDA

en: &User Guide
ca_ES: Guia d'&usuari

en: &View License
ca_ES: &Veure llicència

en: &Voice
ca_ES: &Veu

en: &Voice dictionary...
ca_ES: Diccionari de &veus...

en: &Yes
ca_ES: &Sí

en: (normal configuration)
ca_ES: (configuració normal)

en: 0 matches
ca_ES: 0 coincidències

en: 1.5 line spacing
ca_ES: interlineat de 1.5

en: 100 percent Stacked Area
ca_ES: Àrea 100 per cent apilada 3D

en: 100 percent Stacked Bar
ca_ES: Barra 100 per cent apilada

en: 100 percent Stacked Column
ca_ES: Columna 100 per cent apilada

en: 100 percent Stacked Cone Bar
ca_ES: Barra amb forma de con 100 per cent apilada

en: 100 percent Stacked Cone Column
ca_ES: Columna amb forma de con 100 per cent apilada

en: 100 percent Stacked Cylinder Bar
ca_ES: Barra cilíndrica 100 per cent apilada

en: 100 percent Stacked Cylinder Column
ca_ES: Columna cilíndrica 100 per cent apilada

en: 100 percent Stacked Line
ca_ES: Línia 100 per cent apilada

en: 100 percent Stacked Line with Markers
ca_ES: Línia amb marcadors 100 per cent apilada

en: 100 percent Stacked Pyramid Bar
ca_ES: Piràmide 100 per cent apilada

en: 100 percent Stacked Pyramid Column
ca_ES: Columna amb forma de pirámide 100 per cent apilada

en: 12.5% gray
ca_ES: 12.5% gris

en: 25% gray
ca_ES: 25% gris

en: 3D 100 percent Stacked Bar
ca_ES: Barra 100 per cent apilada 3D

en: 3D 100 percent Stacked Column
ca_ES: Columna 100 per cent apilada 3D

en: 3D Area
ca_ES: Área 3D

en: 3D Clustered Bar
ca_ES: Barra agrupada 3D

en: 3D Clustered Column
ca_ES: Columna agrupada 3D

en: 3D Column
ca_ES: Columna 3D

en: 3D Cone Column
ca_ES: Columna amb forma de con 3D

en: 3D Cylinder Column
ca_ES: Columna cilíndrica 3D

en: 3D Line
ca_ES: Línia 3D

en: 3D Pie
ca_ES: Diagrama de sectors 3D

en: 3D Pyramid Column
ca_ES: Columna pirámide 3D

en: 3D Stacked Area
ca_ES: Área apilada 3D

en: 3D Stacked Bar
ca_ES: Barra apilada 3D

en: 3D Stacked Column
ca_ES: Columna apilada 3D

en: 3D Surface
ca_ES: Superfície 3D

en: 3D Surface (wireframe)
ca_ES: Superfície 3D (Model de superfícies)

en: 50% gray
ca_ES: 50% gris

en: 6.25% gray
ca_ES: 6.25% gris

en: 75% gray
ca_ES: 75% gris

en: A dialog where you can set default dictionary by adding dictionary entries to the list
ca_ES: Un quadre de diàleg on pots definir el diccionari per defecte afegint noves entrades de diccionari a la llista

en: A dialog where you can set temporary dictionary by adding dictionary entries to the edit box
ca_ES: Un quadre de diàleg on pots definir el diccionari temporal afegint noves entrades de diccionari al quadre d'edició

en: A dialog where you can set voice-specific dictionary by adding dictionary entries to the list
ca_ES: Un quadre de diàleg on pots definir un diccionari específic per a una veu afegint entrades de diccionari a la llista

en: A free and open source screen reader for Microsoft Windows
ca_ES: Un lector de pantalla gratuït i de codi obert per a Microsoft Windows

en: A pattern is required.
ca_ES: Es requereix un patró.

en: A portable copy already exists in the directory '{portableDirectory}'. Do you want to update it?
ca_ES: Ja existeix una còpia portàtil al directori '{portableDirectory}'. Vols actualitzar-lo?

en: A previous copy of NVDA has been found on your system. This copy will be updated.
ca_ES: S'ha trobat una còpia anterior de NVDA al teu sistema. S'actualitzarà.

en: A profile cannot have an empty name.
ca_ES: Un perfil no pot tenir un nom buit.

en: A version of this add-on is already installed. Would you like to update {summary} version {curVersion} to version {newVersion}?
ca_ES: Ja hi ha una versió d'aquest complement instal·lada. Vols actualitzar el {summary} versió {curVersion} a la versió {newVersion}?

en: About NVDA
ca_ES: Quant a NVDA

en: Action unavailable in NVDA Windows Store version
ca_ES: Acció no disponible a la versió de NVDA de la Botiga del Windows

en: Action unavailable in a temporary version of NVDA
ca_ES: Acció no disponible en una versió temporal de NVDA

en: Action unavailable in secure context
ca_ES: Acció no disponible en context segur

en: Action unavailable while Windows is locked
ca_ES: Acció no disponible mentre Windows està bloquejat

en: Action unavailable while a dialog requires a response
ca_ES: Acció no disponible mentre un diàleg requereix una resposta

en: Action unavailable while the braille mode is set to speech output
ca_ES: Acció no disponible mentre el mode braille està configurat com a sortida de veu

en: Action unavailable. Braille is tethered to focus
ca_ES: Acció no disponible. El braille està lligat a l'enfocament

en: Activate
ca_ES: Activa

en: Activates or deactivates the {profile} configuration profile
ca_ES: Activa o desactiva el perfil de configuració {profile}

en: Activates the Add-on Store to browse and manage add-on packages for NVDA
ca_ES: Activa la botiga de complements per navegar i gestionar paquets de complements per a NVDA

en: Activates the NVDA Python Console, primarily useful for development
ca_ES: Activa la consola Python de NVDA, una eina per a desenvolupadors

en: Activates the current object in the document
ca_ES: Activa l'objecte actual en el document

en: Activates the text at the cursor if possible
ca_ES: Activa, si és possible, el text del cursor

en: Add Dictionary Entry
ca_ES: Afegeix una entrada al diccionari

en: Add Symbol
ca_ES: Afegeix un símbol

en: Add-on Installation
ca_ES: Instal·lació del complement

en: Add-on Store
ca_ES: Botiga de complements

en: Add-ons cannot be installed in the Windows Store version of NVDA
ca_ES: Els complements no es poden instal·lar des de la versió de NVDA de la botiga del Windows

en: Advanced
ca_ES: Avançat

en: Afrikaans grade 1
ca_ES: Afrikaans grau 1

en: Afrikaans grade 2
ca_ES: Afrikaans grau 2

en: Akkadian (Borger) grade 1
ca_ES: Accadi (Borger) grau 1

en: Akkadian (US) grade 1
ca_ES: Accadi (EUA) grau 1

en: All add-ons are now disabled. They will be re-enabled on the next restart unless you choose to disable them again.
ca_ES: Tots els complements estan desactivats. Es tornaran a activar després de reiniciar, sempre que no triïs desactivar-los una altra vegada.

en: All caps on
ca_ES: Totes les majúscules

en: All dots
ca_ES: Tots els punts

en: Allow NV Access to gather NVDA usage statistics
ca_ES: Permet que NV Access reculli estadístiques d'ús de NVDA

en: Allow automatic updates to install incompatible add-ons
ca_ES: Permet que les actualitzacions automàtiques instal·lin complements incompatibles

en: Allow skim &reading in Say All
ca_ES: Permet la lectura supe&rficial en el perfil Verbalitza-ho tot

en: Alpha numeric input
ca_ES: Entrada alfanumèrica

en: Already connected
ca_ES: Ja connectat

en: Already in a content recognition result
ca_ES: Ja sou en un resultat de reconeixement de contingut

en: Already set row {rowNumber} column {columnNumber} as start of column headers
ca_ES: Ja s'ha establert la fila {rowNumber} columna {columnNumber} com a inici de les capçaleres de la columna

en: Already set row {rowNumber} column {columnNumber} as start of row headers
ca_ES: Ja s'ha establert la fila {rowNumber} columna {columnNumber} com a inici de les capçaleres de fila

en: Already set {address} as start of column headers
ca_ES: Ja s'ha establert {address} com a inici de les capçaleres de columna

en: Already set {address} as start of row headers
ca_ES: Ja s'ha establert {address} com a inici de les capçaleres de fila

en: Always
ca_ES: Sempre

en: Always duck
ca_ES: Atenua sempre

en: Always fill display
ca_ES: Omple tota la línia braille

en: Always include short character &description when announcing candidates
ca_ES: Inclou sempre la &descripció curta dels caràcters en anunciar els candidats

en: An error has caused this feature ({title}) to be unavailable at this time. Restarting NVDA or Windows may solve this problem.
ca_ES: Un error ha provocat que aquesta característica ({title}) no estigui disponible en aquest moment. Reiniciar NVDA o Windows pot resoldre aquest problema.

en: An error has caused this feature to be unavailable at this time. Restarting NVDA or Windows may solve this problem.
ca_ES: Un error ha provocat que aquesta funció no estigui disponible en aquest moment. Reiniciar NVDA o Windows pot resoldre aquest problema.

en: An existing NVDA installation has been detected, but its version cannot be determined. If you are attempting to install an earlier version of NVDA, you should first cancel this installation and completely uninstall NVDA before installing the earlier version.
ca_ES: S'ha detectat una instal·lació d'NVDA existent, però no es pot determinar la seva versió. Si esteu intentant instal·lar una versió anterior de NVDA, primer hauríeu de cancel·lar aquesta instal·lació i desinstal·lar completament NVDA abans d'instal·lar la versió anterior.

en: An existing copy of NVDA has been detected in the chosen directory, but its version cannot be determined. If you are attempting to downgrade to an earlier version of NVDA, you should cancel this operation and create a new portable copy.
ca_ES: S'ha detectat una còpia existent de NVDA al directori escollit, però la seva versió no es pot determinar. Si estàs intentant baixar a una versió anterior de NVDA, hauries de cancel·lar aquesta operació i crear una nova còpia portàtil.

en: Annotations
ca_ES: Anotacions

en: Announce &selected candidate
ca_ES: Anuncia el candidat &seleccionat

en: Announces the current selection in edit controls and documents. Pressing twice spells this information. Pressing three times spells it using character descriptions. Pressing four times shows it in a browsable message.
ca_ES: Anuncia la selecció actual als controls d'edició i als documents. Prement dues vegades s'escriu aquesta informació. Prement tres vegades s'escriu utilitzant les descripcions dels caràcters. Prement quatre vegades es mostra en un missatge navegable.

en: Answer to:
ca_ES: Respon a:

en: Any
ca_ES: Qualsevol

en: Appointment {subject}, {time}
ca_ES: Cita {subject}, {time}

en: Arabic 8 dot computer braille
ca_ES: Braille d'ordinador àrab de 8 punts

en: Arabic grade 1
ca_ES: Àrab grau 1

en: Arabic grade 2
ca_ES: Àrab grau 2

en: Are you sure you want to install this add-on?
    Only install add-ons from trusted sources.
    Addon: {summary} {version}
ca_ES: Esteu segur que voleu instal·lar aquest complement?
    Instal·leu només complements de fonts de confiança.
    Complement: {summary} {version}

en: Are you sure you want to remove all the entries in this dictionary?
ca_ES: Esteu segur que voleu eliminar totes les entrades d'aquest diccionari?

en: Are you sure you want to reset all gestures to their factory defaults?
    
    			All of your user defined gestures, whether previously set or defined during this session, will be lost.
    			This cannot be undone.
ca_ES: Esteu segur que voleu restablir tots els gestos als seus valors predeterminats de fàbrica?
    
    Es perdran tots els gestos definits per l'usuari, ja siguin definits prèviament o definits durant aquesta sessió.
    			Això no es pot desfer.

en: Area
ca_ES: Àrea

en: Assamese grade 1
ca_ES: Assamès grau 1

en: At least one NVDA modifier key must be set. Caps lock will remain as an NVDA modifier key.
ca_ES: S'ha d'establir almenys una tecla modificadora de NVDA. El bloqueig de majúscules romandrà com a tecla modificadora de NVDA.

en: At least one key must be used as the NVDA key.
ca_ES: Almenys una de les tecles ha de ser utilitzada com a tecla NVDA.

en: At least one sound split mode has to be checked.
ca_ES: S'ha de comprovar almenys un mode de divisió de so.

en: At least two speech modes have to be checked.
ca_ES: S'han de comprovar almenys dos modes de parla.

en: Attachments
ca_ES: Adjuncions

en: Attempt to cancel speech for expired focus events:
ca_ES: Intenteu cancel·lar la veu per als esdeveniments de focus caducats:

en: Audio
ca_ES: Àudio

en: Audio d&ucking mode:
ca_ES: Mode d'&atenuació d'àudio:

en: Audio ducking not supported
ca_ES: No es soporta l'atenuació

en: Audio indication of focus and browse modes
ca_ES: Indicació audible del mode de focus i de navegació

en: Audio output &device:
ca_ES: &Dispositiu de sortida d'àudio:

en: Automatic
ca_ES: Automàtic

en: Automatic &Say All on page load
ca_ES: &Verbalitza-ho tot automàticament quan es carrega una pàgina

en: Automatic &updates:
ca_ES: &Actualitzacions automàtiques:

en: Automatic (prefer Diff Match Patch)
ca_ES: Automàtic (prefereix Diff Match Patch)

en: Automatic (prefer UIA)
ca_ES: Automàtic (prefereix UIA)

en: Automatic (prefer selective)
ca_ES: Automàtic (prefereix selectiu)

en: Automatic ({name})
ca_ES: Automàtic ({name})

en: Automatic dialect switching (when supported)
ca_ES: Canvi de dialecte automàtic (quan s'admet)

en: Automatic focus mode for caret movement
ca_ES: Mode de focus automàtic per al moviment del cursor del sistema

en: Automatic focus mode for focus changes
ca_ES: Mode de focus automàtic per als canvis de focus

en: Automatic language and dialect switching on
ca_ES: Commutació automàtica d'idioma i dialecte activada

en: Automatic language switching (when supported)
ca_ES: Canvi d’idioma automàtic (quan s'admet)

en: Automatic language switching off
ca_ES: Canvi d'idioma automàtic desactivat

en: Automatic language switching on
ca_ES: Commutador automàtic d'idioma activat

en: Automatic refresh disabled
ca_ES: Actualització automàtica desactivada

en: Automatic refresh enabled
ca_ES: Actualització automàtica activada

en: Automatically check for &updates to NVDA
ca_ES: Comprova automàticament si hi ha &actualitzacions per a NVDA

en: Automatically report all available &candidates
ca_ES: Informa automàticament de tots els &candidats disponibles

en: Automatically say all on result
ca_ES: Diu-ho tot automàticament en el resultat

en: Avoid splitting &words when possible
ca_ES: Evita la separació de &paraules si és possible

en: BCC:
ca_ES: CCO:

en: Bar of Pie
ca_ES: Barra del diagrama de sectors

en: Baseline
ca_ES: A la línia base

en: Bashkir grade 1
ca_ES: Bashkir grau 1

en: Baum/HumanWare/APH/Orbit braille displays
ca_ES: Línies braille Baum/HumanWare/APH/Orbit

en: Beep
ca_ES: Emet un xiulet

en: Beep and speak progress bar updates
ca_ES: Emet un xiulet i verbalitza les actualitzacions de la barra de progrés

en: Beep for progress bar updates
ca_ES: Emet un xiulet per anunciar actualitzacions de la barra de progrés

en: Begins interaction with math content
ca_ES: Comença la interacció amb el contingut matemàtic

en: Belarusian computer braille
ca_ES: Braille informàtic bielorús

en: Belarusian literary braille
ca_ES: Braille literari bielorús

en: Belarusian literary braille (detailed)
ca_ES: Braille literari bielorús (detallat)

en: Bengali grade 1
ca_ES: Bengalí grau 1

en: Beta or dev
ca_ES: Beta o dev

en: Bitmap placeholder
ca_ES: Espai reservat per a un mapa de bits

en: Blink cursor
ca_ES: Parpelleig del cursor

en: Block &quotes
ca_ES: C&ites

en: Bluetooth Serial: {port} ({deviceName})
ca_ES: Port Bluetooth: {port} ({deviceName})

en: Bold off
ca_ES: Negreta desactivada

en: Bold on
ca_ES: Negreta activada

en: Both Colors and Styles
ca_ES: Tant els colors com els estils

en: Both host and key must be set.
ca_ES: S'ha d'establir tant l'amfitrió com la clau.

en: Both port and key must be set.
ca_ES: S'ha d'establir tant el port com la clau.

en: Bottom
ca_ES: Final

en: Braille &display:
ca_ES: &Pantalla Braille:

en: Braille Display Error
ca_ES: Error en mostrar el Braille

en: Braille Unicode normalization default ({default})
ca_ES: Normalització Braille Unicode per defecte ({default})

en: Braille Unicode normalization {state}
ca_ES: Normalització Braille Unicode {state}

en: Braille cursor %s
ca_ES: Cursor Braille %s

en: Braille cursor is turned off
ca_ES: El cursor braille s'ha aturat

en: Braille cursor off
ca_ES: Cursor braille desactivat

en: Braille cursor on
ca_ES: Cursor braille activat

en: Braille destination
ca_ES: Destinació Braille

en: Braille display
ca_ES: Pantalla Braille

en: Braille focus context presentation: %s
ca_ES: Presentació del context del focus del braille: %s

en: Braille font attributes
ca_ES: Atributs del tipus de lletra Braille

en: Braille inp&ut
ca_ES: &Entrada Braille

en: Braille input disabled
ca_ES: Entrada Braille desactivada

en: Braille input enabled
ca_ES: Entrada Braille activada

en: Braille mode {brailleMode}
ca_ES: Mode Braille {brailleMode}

en: Braille mode:
ca_ES: Mode Braille:

en: Braille move system caret when routing review cursor %s
ca_ES: El cursor del sistema de moviment braille en encaminar el cursor de revisió %s

en: Braille move system caret when routing review cursor default (%s)
ca_ES: Braille mou el cursor del sistema quan l'encaminament revisa el cursor per defecte (%s)

en: Braille show messages %s
ca_ES: Mostra missatges en braille %s

en: Braille show selection %s
ca_ES: Selecció de programaris en braille %s

en: Braille show selection default (%s)
ca_ES: Braille mostra la selecció per defecte (%s)

en: Braille tethered %s
ca_ES: El braille segueix a %s

en: Braille viewer disabled
ca_ES: Visor Braille desactivat

en: Braille viewer enabled
ca_ES: Visor Braille activat

en: Browse Mode
ca_ES: Mode de navegació

en: Browse mode
ca_ES: Mode de navegació

en: Browse...
ca_ES: Navega...

en: Bubble
ca_ES: Bombolles

en: Bubble with 3D effects
ca_ES: Bombolles amb efectes 3D

en: Bulgarian 8 dot computer braille
ca_ES: Braille d'ordinador búlgar de 8 punts

en: Bulgarian grade 1
ca_ES: Búlgar grau 1

en: Burmese grade 1
ca_ES: Birmà grau 1

en: Burmese grade 2
ca_ES: Birmà grau 2

en: C&hange...
ca_ES: C&anvi...

en: CC:
ca_ES: Cc:

en: COM Registration Fixing Tool Failed
ca_ES: L'eina de correcció de registre COM ha fallat

en: CTRL+ALT+N
ca_ES: Ctrl+Alt+N

en: Caiku Albatross 46/80
ca_ES: Albatros Caiku 46/80

en: Can't change the active profile while an NVDA dialog is open
ca_ES: No es pot canviar el perfil actiu mentre un diàleg de NVDA està obert

en: Can't find the documentation window.
ca_ES: No es troba la finestra de documentació.

en: Can't select text, press twice to copy
ca_ES: No es pot seleccionar el text, prem dues vegades per a copiar-lo

en: Cancel
ca_ES: Cancel·la

en: Candidate
ca_ES: Candidat

en: Cannot find row {rowNumber} column {columnNumber} in column headers
ca_ES: No es pot trobar {columnNumber} de fila {rowNumber} columna a les capçaleres de columna

en: Cannot find row {rowNumber} column {columnNumber} in row headers
ca_ES: No es pot trobar {columnNumber} de fila {rowNumber} columna a les capçaleres de fila

en: Cannot find {address}    in row headers
ca_ES: No s'ha trobat {address}    en les capçaleres de les files

en: Cannot find {address} in column headers
ca_ES: No es poden trobar {address} a les capçaleres de columna

en: Cannot install NVDA add-on from {path}.
    You must be running NVDA to be able to install add-ons.
ca_ES: No pots instal·lar el complement des de {path}.
    Has d’estar executant NVDA per poder instal•lar complements.

en: Capital pitch change percentage
ca_ES: Percentatge de canvi de to a les majúscules

en: Caps off
ca_ES: Majúscules desactivades

en: Caret movement timeout (in ms)
ca_ES: Temps d'espera del moviment de l'intercalador (en ms)

en: Case &sensitive
ca_ES: Distingeix &majúscules i minúscules

en: Catalan grade 1
ca_ES: Català grau 1

en: Category {categoryAxisData}:
ca_ES: Categoria {categoryAxisData}:

en: Cell &borders:
ca_ES: &Vores de la cel·la:

en: Cell c&oordinates
ca_ES: C&oordenades de la cel·la

en: Center Title placeholder
ca_ES: Espai reservat per a un títol centrat

en: Central Kurdish grade 1
ca_ES: Kurd central grau 1

en: Change selected symbol
ca_ES: Canvia el símbol seleccionat

en: Change tracking off
ca_ES: Canvi de seguiment desactivat

en: Change tracking on
ca_ES: Canvi de seguiment activat

en: Change...
ca_ES: Canviar...

en: Changes were made to add-ons. You must restart NVDA for these changes to take effect. Would you like to restart now?
ca_ES: S'han fet canvis en els complements. Heu de reiniciar NVDA perquè aquests canvis tinguin efecte. Voleu reiniciar ara?

en: Character: {character}
    Replacement: {replacement}
ca_ES: Caràcter: {character}
    Substitució: {replacement}

en: Chart Elements
ca_ES: Elements del gràfic

en: Chart area
ca_ES: Área del gràfic

en: Chart area, height: {chartAreaHeight}, width: {chartAreaWidth}, top: {chartAreaTop}, left: {chartAreaLeft}
ca_ES: Área del gràfic, alçada: {chartAreaHeight}, amplada: {chartAreaWidth}, superior: {chartAreaTop}, esquerra: {chartAreaLeft}

en: Chart placeholder
ca_ES: Espai reservat per a un gràfic

en: Chart title: {chartTitle}
ca_ES: El títol del gràfic és {chartTitle}

en: Chart title: {chartTitle}, type: {chartType}
ca_ES: El títol del gràfic és: {chartTitle} i el tipus és: {chartType}

en: Checking for Update
ca_ES: Comprovació manual d'actualitzacions

en: Checking for update
ca_ES: Comprovació d'actualitzacions en curs

en: Chichewa (Malawi) literary braille
ca_ES: Braille literari Chichewa (Malawi)

en: Chinese (China, Mandarin) Current Braille System
ca_ES: Xinès (Xina, mandarí) Sistema Braille actual

en: Chinese (China, Mandarin) Current Braille System (no tones)
ca_ES: Xinès (Xina, mandarí) Sistema Braille actual (sense tons)

en: Chinese (China, Mandarin) Double-phonic Braille System
ca_ES: Xinès (Xina, mandarí) Sistema braille doble fònic

en: Chinese (Hong Kong, Cantonese)
ca_ES: Xinès (Hong Kong, Cantonès)

en: Chinese (Taiwan, Mandarin)
ca_ES: Xinès (Taiwan, Mandarí)

en: Chinese common braille (simplified Chinese characters)
ca_ES: Braille comú xinès (caràcters xinesos simplificats)

en: Clear the output pane
ca_ES: Esborra el panell de sortida

en: Clicks the left mouse button once at the current mouse position
ca_ES: Clica amb el botó esquerre a la posició actual del ratolí

en: Clicks the right mouse button at the current touch position. This is generally used to activate a context menu.
ca_ES: Fa clic amb el botó dret del ratolí a la posició tàctil actual. Generalment s'utilitza per activar un menú contextual.

en: Clicks the right mouse button once at the current mouse position
ca_ES: Clica amb el botó dret a la posició actual del ratolí

en: Clipboard
ca_ES: Porta-retalls

en: Clipboard received
ca_ES: S'ha rebut el porta-retalls

en: Close
ca_ES: Tancar

en: Clustered Bar
ca_ES: Barra agrupada

en: Clustered Column
ca_ES: Columna agrupada

en: Clustered Cone Bar
ca_ES: Barra amb forma de con agrupada

en: Clustered Cone Column
ca_ES: Columna amb forma de con agrupada

en: Clustered Cylinder Bar
ca_ES: Barra cilíndrica agrupada

en: Clustered Pyramid Bar
ca_ES: Barra amb forma de piràmide agrupada

en: Clustered Pyramid Column
ca_ES: Columna amb forma de piràmide agrupada

en: Collapsed
ca_ES: Col·lapsat

en: Columns
ca_ES: Columnes

en: Command line option: {langDesc}
ca_ES: Opció de línia d'ordres: {langDesc}

en: Command not supported in this type of document. The tables have their first column cells automatically set as row headers.
ca_ES: L'ordre no s'admet en aquest tipus de documents. Les taules tenen les seves primeres cel·les de columna definides automàticament com a capçaleres de fila.

en: Command not supported in this type of document. The tables have their first row cells automatically set as column headers.
ca_ES: L'ordre no s'admet en aquest tipus de documents. Les taules tenen les cel·les de la primera fila configurades automàticament com a capçaleres de columna.

en: Commands &Quick Reference
ca_ES: Referència &ràpida de les ordres

en: Commands Quick Reference
ca_ES: Referència ràpida d'ordres

en: Commen&ts
ca_ES: Comen&taris

en: Comment
ca_ES: Comentari

en: Comment thread: {comment}  by {author}
ca_ES: Fil de comentaris: {comment} per {author}

en: Comment thread: {comment}  by {author} with {numReplies} reply | Comment thread: {comment}  by {author} with {numReplies} replies
ca_ES[0]: Fil de comentaris: {comment} per {author} amb {numReplies} resposta
ca_ES[1]: Fil de comentaris: {comment} per {author} amb {numReplies} respostes

en: Comment: {comment} by {author}
ca_ES: Comentari: {comment} per {author}

en: Comment: {comment} by {author} on {date}
ca_ES: Comentari: {comment} per {author} el {date}

en: Comments
ca_ES: Comentaris

en: Composition
ca_ES: Composició

en: Configuration
ca_ES: Configuració

en: Configuration File Error
ca_ES: Error al fitxer de configuració

en: Configuration Profiles
ca_ES: Perfils de configuració

en: Configuration applied
ca_ES: Configuració aplicada

en: Configuration profile triggers disabled
ca_ES: S'han desactivat els activadors del perfil de configuració

en: Configuration profile triggers enabled
ca_ES: S'han activat els activadors del perfil de configuració

en: Configuration profiles
ca_ES: Perfils de configuració

en: Configuration restored to factory defaults
ca_ES: La configuració s'ha restaurat als paràmetres de fàbrica

en: Configuration saved
ca_ES: Configuració desada

en: Configure how much information NVDA will present about controls. These options apply to focus reporting and NVDA object navigation, but not when reading text content e.g. web content with browse mode.
ca_ES: Configura quanta informació presentarà NVDA sobre els controls. Aquestes opcions s'apliquen als informes de focus i a la navegació d'objectes NVDA, però no quan es llegeix contingut de text, per exemple, contingut web amb mode de navegació.

en: Configure visual aids.
ca_ES: Configura ajudes visuals.

en: Confirm Deletion
ca_ES: Confirmar l'eliminació

en: Connect
ca_ES: Connecta

en: Connect and do not ask again for this server
ca_ES: Connecta i no tornis a preguntar per aquest servidor

en: Connect...
ca_ES: Connectar...

en: Connected
ca_ES: Connectat

en: Connecting
ca_ES: Connectant

en: Content is not visible
ca_ES: El contingut està ocult

en: Copied link
ca_ES: Enllaç copiat

en: Copied to clipboard
ca_ES: Copiat al porta-retalls

en: Copied to clipboard: {text}
ca_ES: Copiat al porta-retalls: {text}

en: Copied: {text}
ca_ES: Copiat: {text}

en: Copies content of the status bar  of current application to the clipboard.
ca_ES: Copia el contingut de la barra d'estat de l'aplicació actual al porta-retalls.

en: Coptic 8 dot computer braille
ca_ES: Braille d'ordinador copte de 8 punts

en: Coptic grade 1
ca_ES: Copte grau 1

en: Copy
ca_ES: Copiar

en: Copy &link
ca_ES: Copia l'&enllaç

en: Copy &portable configuration to current user account
ca_ES: Copia la configuració &portable al compte d'usuari actual

en: Copy current &user configuration
ca_ES: Copia la configuració actual de l'&usuari

en: Copy navigation focus to clipboard
ca_ES: Copia el focus de navegació al porta-retalls

en: Copying Settings
ca_ES: Còpia de la configuració en curs

en: Copyright (C) {years} NVDA Contributors
ca_ES: Copyright (C) {years} col·laboradors de NVDA

en: Corners
ca_ES: Cantonades

en: Could not disable screen curtain
ca_ES: No s'ha pogut desactivar la cortina de pantalla

en: Could not enable screen curtain
ca_ES: No s'ha pogut activar la cortina de pantalla

en: Could not gracefully terminate the following vision enhancement providers:
    {providerNames}
ca_ES: No s'han pogut cancel·lar amb gràcia els següents proveïdors de millora de la visió:
    {providerNames}

en: Could not gracefully terminate the {providerName} vision enhancement provider
ca_ES: No s'ha pogut finalitzar amb gràcia el proveïdor de millora de la visió {providerName}

en: Could not load the %s synthesizer.
ca_ES: No s'ha pogut carregar el sintetitzador %s .

en: Could not load the following vision enhancement providers:
    {providerNames}
ca_ES: No s'han pogut carregar els següents proveïdors de millora de la visió:
    {providerNames}

en: Could not load the {display} display.
ca_ES: No s'ha pogut carregar la pantalla {display}.

en: Could not load the {providerName} vision enhancement provider
ca_ES: No s'ha pogut carregar el proveïdor de millora de la visió {providerName}

en: Could not save configuration - probably read only file system
ca_ES: No s'ha pogut desar la configuració - Probablement el suport és només de lectura

en: Could not save configuration; see the log for more details.
ca_ES: No s'ha pogut desar la configuració; per a més detalls, vegeu el registre.

en: Couldn't copy to clipboard.
ca_ES: No s'ha pogut copiar al porta-retalls.

en: Create &desktop icon and shortcut key (control+alt+n)
ca_ES: Crea una icona a l'&Escriptori i una tecla de drecera (Ctrl+Alt+n)

en: Create &portable copy
ca_ES: Crea una versió &portable

en: Create Portable NVDA
ca_ES: Crea una versió portable de NVDA

en: Create a &new folder for the portable copy
ca_ES: Crea una carpeta &nova per a la còpia portàtil

en: Creating Portable Copy
ca_ES: Creació d'una versió portable en curs

en: Croatian 8 dot computer braille
ca_ES: Braille d'ordinador croat de 8 punts

en: Croatian grade 1
ca_ES: Croat grau 1

en: Cuneiform (transliterated) grade 1
ca_ES: Cuneïforme (transliterat) grau 1

en: Cuneiform (transliterated, compact diacritics) grade 1
ca_ES: Cuneiforme (diacrítics transliterats i compactes) grau 1

en: Current application (%s)
ca_ES: Aplicació en ús (%s)

en: Cursor blink rate (ms)
ca_ES: Freqüència de parpelleig del cursor (ms)

en: Cursor shape for &focus:
ca_ES: Forma del cursor per al &focus:

en: Cursor shape for &review:
ca_ES: Forma del cursor de &revisió:

en: Cycle through the braille Unicode normalization states
ca_ES: Recorre els estats de normalització de l'Unicode en braille

en: Cycle through the braille cursor shapes
ca_ES: Mou-te per les formes del cursor braille

en: Cycle through the braille move system caret when routing review cursor states
ca_ES: Recorre el cursor del sistema de moviment braille quan l'encaminament revisa els estats del cursor

en: Cycle through the braille show messages modes
ca_ES: Recorre els modes de missatges de mostra en braille

en: Cycle through the braille show selection states
ca_ES: Recorre els estats de selecció del programari en braille

en: Cycle through the possible modes to report table row and column headers
ca_ES: Recorre els modes possibles per informar de les capçaleres de fila i columna de la taula

en: Cycle through the speech Unicode normalization states
ca_ES: Recorre els estats de normalització Unicode de veu

en: Cycles between available touch modes
ca_ES: Avança entre els modes tàctils disponibles

en: Cycles between speech modes.
ca_ES: Cicles entre modes de veu.

en: Cycles font attribute reporting between speech, braille, speech and braille, and off.
ca_ES: Cicla entre els informes d'atributs de tipus de lletra entre parla, braille, parla i braille, i desactiva.

en: Cycles through audio ducking modes which determine when NVDA lowers the volume of other sounds
ca_ES: Avança entre els modes d'atenuació de l'àudio que determinen quan NVDA redueix el volum de la resta de sons

en: Cycles through line indentation settings
ca_ES: Avança entre els paràmetres del sagnat de la línia

en: Cycles through options for how to report spelling or grammar errors
ca_ES: Recorre les opcions per a informar d'errors ortogràfics o gramaticals

en: Cycles through options for when to speak typed characters.
ca_ES: Recorre les opcions de quan s'han de llegir caràcters escrits.

en: Cycles through options for when to speak typed words.
ca_ES: Recorre les opcions per a quan parlar paraules escrites.

en: Cycles through paragraph navigation styles
ca_ES: Recorre els estils de navegació de paràgrafs

en: Cycles through sound split modes
ca_ES: Passa pels modes de divisió de so

en: Cycles through speech symbol levels which determine what symbols are spoken
ca_ES: Avança entre els nivells de símbols de la parla que determinen quins símbols seran verbalitzats

en: Cycles through the available languages for Windows OCR
ca_ES: Recorre els idiomes disponibles per a l'OCR de Windows

en: Cycles through the cell border reporting settings
ca_ES: Recorre la configuració dels informes de vora de cel·la

en: Cycles through the possible choices for automatic language switching: off, language only and language and dialect.
ca_ES: Recorre les opcions possibles per al canvi automàtic d'idioma: apagat, només llengua i llengua i dialecte.

en: Czech 8 dot computer braille
ca_ES: Braille d'ordinador txec de 8 punts

en: Czech grade 1
ca_ES: Txec grau 1

en: DRAFT
ca_ES: ESBORRANY

en: Danish 6 dot grade 1
ca_ES: Danès 6 punts grau 1

en: Danish 6 dot grade 1 (1993)
ca_ES: Danès 6 punts grau 1 (1993)

en: Danish 6 dot grade 2
ca_ES: Danès 6 punts grau 2

en: Danish 6 dot grade 2 (1993)
ca_ES: Danès 6 punts grau 2 (1993)

en: Danish 8 dot computer braille
ca_ES: Braille d'ordinador danès de 8 punts

en: Danish 8 dot computer braille (1993)
ca_ES: Braille d'ordinador danès de 8 punts (1993)

en: Danish 8 dot grade 1
ca_ES: Danès 8 punts grau 1

en: Danish 8 dot grade 1 (1993)
ca_ES: Danès 8 punts grau 1 (1993)

en: Danish 8 dot grade 2
ca_ES: Danès 8 punts grau 2

en: Danish 8 dot grade 2 (1993)
ca_ES: Danès 8 punts grau 2 (1993)

en: Dash
ca_ES: Guió

en: Dashed heavy
ca_ES: Guió pesat

en: Dashed long
ca_ES: Discontinuat llarg

en: Dashed long heavy
ca_ES: Guió llarg i pesat

en: Data Label
ca_ES: Etiqueta de dades

en: Data Table
ca_ES: Taula de dades

en: Data validation prompt: {0}
ca_ES: Sol·licitud de validació de dades: {0}

en: Date placeholder
ca_ES: Espai reservat per a la data

en: Date:
ca_ES: Data:

en: Debug logging
ca_ES: Registre de depuració

en: Decreases the currently active setting in the synth settings ring
ca_ES: Redueix el valor del paràmetre actiu a la configuració del sintetitzador

en: Decreases the currently active setting in the synth settings ring in a larger step
ca_ES: Disminueix la configuració actualment activa a l'anell de configuració del sintetitzador en un pas més gran

en: Default (Yes)
ca_ES: Per defecte (Sí)

en: Default ({defaultChannel})
ca_ES: Per defecte ({defaultChannel})

en: Default ({default})
ca_ES: Per defecte ({default})

en: Default dictionary
ca_ES: Diccionari per defecte

en: Default output device
ca_ES: Dispositiu de sortida predeterminat

en: Default update &channel:
ca_ES: Actualització i &canal per defecte:

en: Delete all trusted fingerprints
ca_ES: Suprimeix totes les empremtes digitals de confiança

en: Desktop
ca_ES: Escriptori

en: Destination of: {name}
ca_ES: Destinació de: {name}

en: Dictionary Entry Error
ca_ES: Entrada d'error al diccionari

en: Diff Match Patch
ca_ES: Pegat Match Patch

en: Diffing
ca_ES: Diferències

en: Directory Exists
ca_ES: El directori existeix

en: Disabled
ca_ES: Deshabilitat

en: Disabled speak character when routing cursor in text
ca_ES: S'ha desactivat el caràcter per veu quan s'encamina el cursor al text

en: Disconnect
ca_ES: Desconnecta

en: Disconnected
ca_ES: Desconnectat

en: Dismiss the recognition result
ca_ES: Descarta el resultat del reconeixement

en: Display
ca_ES: Visualització

en: Display Unit Label
ca_ES: Mostra l'etiqueta de la unitat

en: Display nonprinting characters
ca_ES: Visualitzar caràcters no imprimibles

en: Displays one of the recent messages
ca_ES: Mostra un dels missatges recents

en: Displays the destination URL of the link at the position of caret or focus in a window, instead of just speaking it. May be preferred by braille users.
ca_ES: Mostra l'adreça URL de destinació de l'enllaç a la posició del cursor o del focus en una finestra, en lloc de només pronunciar-lo. Pot ser preferit pels usuaris de braille.

en: Distribution:
ca_ES: Distribució:

en: Do not report font attributes
ca_ES: No informis dels atributs del tipus de lletra

en: Do not update
ca_ES: No actualitzar

en: Do&n't save
ca_ES: &No desis

en: Document Formatting
ca_ES: Formatació de Documents

en: Document Navigation
ca_ES: Navegació de documents

en: Document formatting
ca_ES: Formatació de documents

en: Document information
ca_ES: Informació del document

en: Document review
ca_ES: Revisió de documents

en: Documentation
ca_ES: Documentació

en: Dot 8
ca_ES: Punt 8

en: Dot dash
ca_ES: Guió de punts

en: Dot dash heavy
ca_ES: Punt de guió pesat

en: Dot dot dash
ca_ES: Punt punt guió

en: Dot dot dash heavy
ca_ES: Punt punt guió pesat

en: Dot firm&ness
ca_ES: Fermesa del pu&nt

en: DotPad Braille / Tactile Graphic display
ca_ES: DotPad Braille / Pantalla gràfica tàctil

en: Dots 7 and 8
ca_ES: Punt 7 i 8

en: Dotted
ca_ES: Puntejat

en: Dotted heavy
ca_ES: Puntejat pesat

en: Double
ca_ES: Doble

en: Double line spacing
ca_ES: Doble interlineat

en: Doughnut
ca_ES: Anells

en: Down Bars
ca_ES: Barres descendents

en: Downloading
ca_ES: Descarregant

en: Downloading Update
ca_ES: Descarregant l'actualització

en: Drop Lines
ca_ES: Línies d'unió

en: Duck when outputting speech and sounds
ca_ES: Atenua en emetre veu i sons

en: Dutch 6 dot
ca_ES: Holandès 6 punts

en: Dutch 8 dot
ca_ES: Holandès 8 punts

en: E&mphasis
ca_ES: È&mfasi

en: E&xit
ca_ES: S&urt

en: E&xpand to computer braille for the word at the cursor
ca_ES: E&xpandeix a braille d'ordinador la paraula sota el cursor

en: E&xtra dictionaries for character and symbol processing:
ca_ES: Diccionaris a&ddicionals per al processament de caràcters i símbols:

en: Each word capitalized
ca_ES: Cada paraula en majúscula

en: EcoBraille displays
ca_ES: Pantalles EcoBraille

en: Edge of table
ca_ES: Vora de la taula

en: Edit Dictionary Entry
ca_ES: Edita l'entrada del diccionari

en: Editable Text
ca_ES: Text Editable

en: Editing note for cell {address}
ca_ES: S'està editant la nota per a la cel·la {address}

en: Editing profile {profile}
ca_ES: S'està editant el perfil {profile}

en: Elapsed time not available
ca_ES: Temps transcorregut no disponible

en: Elements List
ca_ES: Llista d'elements

en: Empty slide
ca_ES: Diapositiva buida

en: Emulate key press: {emulateGesture}
ca_ES: Emula la tecla: {emulateGesture}

en: Emulated system keyboard keys
ca_ES: Tecles d'emulació del teclat del sistema

en: Emulates pressing %s on the system keyboard
ca_ES: Emula la pulsació de %s al teclat del sistema

en: Enable
ca_ES: Activar

en: Enable loading custom code from Developer Scratchpad directory
ca_ES: Habilitar la càrrega de codi personalitzat des del directori Developer Scratchpad

en: Enable mouse &tracking
ca_ES: Habilita el &seguiment del ratolí

en: Enable touch interaction support
ca_ES: Habilita el suport amb la interacció tàctil

en: Enabled
ca_ES: Habilitat

en: Enabled logging categories
ca_ES: Categories de registre habilitades

en: Enabled speak character when routing cursor in text
ca_ES: S'ha activat el caràcter per veu quan s'encamina el cursor al text

en: Enabling Screen Curtain will make the screen of your computer completely black. Ensure you will be able to navigate without any use of your screen before continuing. 
    
    Do you wish to continue?
ca_ES: Activar la cortina de pantalla farà que la pantalla de l'ordinador sigui completament negra. Assegureu-vos que podreu navegar sense cap ús de la pantalla abans de continuar. 
    
    Vols continuar?

en: Endnotes
ca_ES: Notes finals

en: English (U.K.) 8 dot computer braille
ca_ES: Braille d'ordinador anglès (Regne Unit) de 8 punts

en: English (U.K.) grade 1
ca_ES: Anglès (Regne Unit) grau 1

en: English (U.K.) grade 2
ca_ES: Anglès (Regne Unit) grau 2

en: English (U.S.) 6 dot computer braille
ca_ES: Braille d'ordinador anglès (Estats Units) de 6 punts

en: English (U.S.) 8 dot computer braille
ca_ES: Braille d'ordinador anglès (Estats Units) de 8 punts

en: English (U.S.) grade 1
ca_ES: Anglès (Estats Units) grau 1

en: English (U.S.) grade 2
ca_ES: Anglès (Estats Units) grau 2

en: English North American Braille Computer Code
ca_ES: Codi Braille computeritzat Anglès Nord-Americà

en: English grade 3
ca_ES: Anglès grau 3

en: Enter gesture to emulate:
ca_ES: Introduïu el gest per emular:

en: Enter input gesture:
ca_ES: Introdueix un gest d'entrada:

en: Erases the last entered braille cell or character
ca_ES: Suprimeix la darrera cel·la o caràcter braille introduït

en: Error Bars
ca_ES: Barra d'error

en: Error Connecting
ca_ES: Error en connectar

en: Error Copying
ca_ES: S'ha produït un error en copiar

en: Error activating profile.
ca_ES: S'ha produït un error en activar el perfil.

en: Error copying NVDA user settings
ca_ES: S'ha produït un error en copiar la configuració d'usuari NVDA

en: Error creating profile - probably read only file system.
ca_ES: S'ha produït un error en desar el perfil - probablement el suport és només de lectura.

en: Error deleting profile.
ca_ES: S'ha produït un error en eliminar el perfil.

en: Error downloading update.
ca_ES: S'ha produït un error en descarregar l'actualització.

en: Error in appModule %s
ca_ES: Error a appModule %s

en: Error renaming profile.
ca_ES: S'ha produït un error en reanomenar el perfil.

en: Error saving configuration profile triggers - probably read only file system.
ca_ES: S'ha produït un error en desar el perfil de configuració - probablement el suport és només de lectura.

en: Error saving log: %s
ca_ES: S'ha produït un error en desar el registre: %s

en: Error saving user defined gestures - probably read only file system.
ca_ES: S'ha produït un error en desar els gestos definits - probablement el suport és només de lectura.

en: Esperanto grade 1
ca_ES: Esperanto grau 1

en: Estonian grade 0
ca_ES: Estonià grau 0

en: Ethiopic grade 1
ca_ES: Estonià grau 1

en: Eurobraille displays
ca_ES: Pantalles Eurobraille

en: Even pages footer
ca_ES: Peu de pàgines parelles

en: Even pages header
ca_ES: Capçalera de pàgines parelles

en: Execute a previously downloaded NVDA update
ca_ES: Executa una actualització del NVDA descarregada anteriorment

en: Exit
ca_ES: Surt

en: Exit NVDA
ca_ES: Surt de NVDA

en: Exit math interaction
ca_ES: Surt de la interacció amb el contingut matemàtic

en: Expanded
ca_ES: Ampliat

en: Expanded symbol ({lang})
ca_ES: Símbol expandit ({lang})

en: Exploded 3D Pie
ca_ES: Diagrama de sectors 3D en vista esclatada

en: Exploded Doughnut
ca_ES: Anells en vista esclatada

en: Exploded Pie
ca_ES: Diagrama de sectors en vista esclatada

en: Explore NVDA user configuration directory
ca_ES: Explora el directori de configuració d'usuari de NVDA

en: Exponential
ca_ES: Exponencial

en: Failed to compile text paragraph regular expression: %s
ca_ES: No s'ha pogut compilar l'expressió regular del paràgraf de text: %s

en: Failed to create portable copy: {error}.
ca_ES: No s'ha pogut crear una còpia portàtil: {error}.

en: Failed to install add-on from %s
ca_ES: No s'ha pogut instal·lar el complement des de %s

en: Failed to open add-on package file at %s - missing file or invalid file format
ca_ES: Error en obrir el fitxer del complement a %s - No s'ha trobat el fitxer o el format no és el correcte

en: Feature unavailable.
ca_ES: Funció no disponible.

en: File in Use
ca_ES: Fitxer en ús

en: Filipino grade 2
ca_ES: Filipí grau 2

en: Fill display for context changes
ca_ES: Omple la línia braille amb els canvis de context

en: Filled Radar
ca_ES: Radial apilad

en: Filter b&y:
ca_ES: Filtra p&er:

en: Find
ca_ES: Cerca

en: Finnish 6 dot
ca_ES: Finès 6 punts

en: Finnish 8 dot computer braille
ca_ES: Braille d'ordinador finès de 8 punts

en: First page footer
ca_ES: Peu de la primera pàgina

en: First page header
ca_ES: Capçalera de la primera pàgina

en: Fix COM Registrations
ca_ES: Corregir els registres COM

en: Floor
ca_ES: Pla inferior

en: Fo&rmulas
ca_ES: Fó&rmules

en: Focus context presentation:
ca_ES: Presentació del context del focus:

en: Focus mode
ca_ES: Mode de focus

en: Follow &mouse cursor
ca_ES: Segueix el cursor del &ratolí

en: Follow System &Caret
ca_ES: Segueix el &cursor del sistema

en: Follow system &focus
ca_ES: Segueix el &focus del sistema

en: Font &size
ca_ES: &Cos de la lletra

en: Font attrib&utes
ca_ES: Atrib&uts de la font

en: Footer placeholder
ca_ES: Espai reservat per al peu de pàgina

en: Footnotes
ca_ES: Notes a peu de pàgina

en: Formatting
ca_ES: Formatació de documents

en: Formatting &display
ca_ES: Format de la &pantalla

en: Forward to:
ca_ES: Envia a:

en: Fra&mes
ca_ES: Ma&rcs

en: Freedom Scientific Focus/PAC Mate series
ca_ES: Sèries Freedom Scientific Focus/PAC Mate

en: French (unified) 6 dot computer braille
ca_ES: Braille d'ordinador francès (unificat) de 6 punts

en: French (unified) 8 dot computer braille
ca_ES: Braille d'ordinador francès (unificat) de 8 punts

en: French (unified) grade 2
ca_ES: Francès (unificat) grau 2

en: From:
ca_ES: De:

en: Full shaped mode
ca_ES: Mode de forma completa

en: Full width
ca_ES: Amplada completa

en: Georgian literary braille
ca_ES: Braille literari georgià

en: German 6 dot computer braille
ca_ES: Braille d'ordinador alemany de 6 punts

en: German 8 dot computer braille
ca_ES: Braille d'ordinador alemany de 8 punts

en: German grade 0
ca_ES: Alemany grau 0

en: German grade 0 (detailed)
ca_ES: Alemany grau 0 (detallat)

en: German grade 1
ca_ES: Alemany grau 1

en: German grade 1 (detailed)
ca_ES: Alemany grau 1 (detallat)

en: German grade 2
ca_ES: Alemany grau 2

en: German grade 2 (detailed)
ca_ES: Alemany grau 2 (detallat)

en: Get External &IP
ca_ES: Obté una &IP externa

en: Graphic
ca_ES: Gràfic

en: Greek (Greece)
ca_ES: Grec (Grècia)

en: Greek international braille (2-cell accented letters)
ca_ES: Braille internacional grec (lletres accentuades de 2 cel·les)

en: Greek international braille (single-cell accented letters)
ca_ES: Braille internacional grec (lletres accentuades d'una sola cel·la)

en: Gridlines are visible
ca_ES: Les línies de quadrícula són visibles

en: Gujarati grade 1
ca_ES: Gujarati grau 1

en: H&eaders
ca_ES: &Capçaleres

en: HID keyboard input simulation is unavailable.
ca_ES: La simulació de l'entrada de dades amb el teclat HID no es troba disponible.

en: HID keyboard simulation disabled
ca_ES: Simulació de teclat HID desactivada

en: HID keyboard simulation enabled
ca_ES: Simulació de teclat HID activada

en: HIMS Braille Sense/Braille EDGE/Smart Beetle/Sync Braille series
ca_ES: Sèries HIMS Braille Sense/Braille EDGE/Smart Beetle/Sync Braille

en: Half shaped mode
ca_ES: Mode de mitja forma

en: Half width
ca_ES: Mitja amplada

en: Handle keys from other &applications
ca_ES: Gestiona les tecles d'altres &aplicacions

en: Handled by application
ca_ES: Gestionat per aplicació

en: Handout Master view
ca_ES: Vista del patró de documents

en: Handy Tech braille displays
ca_ES: Pntalles braille Handy Tech

en: Has appointment
ca_ES: Conté una cita

en: Has conditional formatting
ca_ES: Té format condicional

en: Has data validation
ca_ES: Té validació de dades

en: Header placeholder
ca_ES: Espai reservat per a la capçalera

en: Hebrew computer braille
ca_ES: Braille informàtic Hebreu

en: Help
ca_ES: Ajuda

en: Hi Lo Lines
ca_ES: Línies altes baixes

en: Hide nonprinting characters
ca_ES: Amaga els caràcters no imprimibles

en: High-Low-Close
ca_ES: Màxim-Mínim-Tancament

en: Highlight browse &mode cursor
ca_ES: Ressalta el cursor del &mode de navegació

en: Highlight navigator &object
ca_ES: Ressalta el navegador d'&objectes

en: Highlight system fo&cus
ca_ES: Ressalta el fo&cus del sistema

en: Highlighted (mar&ked) text
ca_ES: Text ressaltat (mar&cat)

en: Hindi grade 1
ca_ES: Hindi grau 1

en: Host must be set.
ca_ES: S'ha d'establir l'amfitrió.

en: HumanWare Brailliant BI/B series / BrailleNote Touch
ca_ES: Sèries HumanWare Brailliant BI/B / BrailleNote Touch

en: Hungarian 8 dot computer braille
ca_ES: Braille d'ordinador hongarès de 8 punts

en: Hungarian grade 1
ca_ES: Hongarès grau 1

en: Hungarian grade 2
ca_ES: Hongarès grau 1

en: I have read and &agree to the license agreement
ca_ES: He llegit i &accepto l'acord de llicència

en: I understand that changing these settings may cause NVDA to function incorrectly.
ca_ES: Entenc que canviar aquesta configuració pot fer que NVDA funcioni incorrectament.

en: I&nput gestures...
ca_ES: G&estos d'entrada ...

en: I&nterrupt speech while scrolling
ca_ES: I&nterrompre la veu mentre es desplaça

en: IME closed
ca_ES: IME tancat

en: IME opened
ca_ES: IME obert

en: IP address
ca_ES: Adreça IP

en: Icelandic 8 dot computer braille
ca_ES: Braille d'ordinador islandès de 8 punts

en: If pressed once, reports the current time. If pressed twice, reports the current date
ca_ES: Si es prem una vegada, informa de l'hora actual. Si es prem dues vegades, informa de la data actual

en: If pressed once, the text from the previously set start marker up to and including the current position of the review cursor is selected. If pressed twice, the text is copied to the clipboard
ca_ES: Si es prem una vegada, se selecciona el text des de la marca prèviament fixada fins la posició actual del cursor de revisió. Si es prem dues vegades, el text es copia al porta-retalls

en: Ignore &blank lines for line indentation reporting
ca_ES: Ignoreu les línies en &blanc per als informes de sagnat de línia

en: Ignore blank lines for line indentation reporting off
ca_ES: Ignora les línies en blanc per als informes de sagnat de línia desactivats

en: Ignore blank lines for line indentation reporting on
ca_ES: Ignora les línies en blanc per als informes de sagnat de línia activat

en: Ignore mouse input from other &applications
ca_ES: Ignora l'entrada del ratolí d'altres &aplicacions

en: In order to improve NVDA in the future, NV Access wishes to collect usage data from running copies of NVDA.
    
    Data includes Operating System version, NVDA version, language, country of origin, plus certain NVDA configuration such as current synthesizer, braille display and braille table. No spoken or braille content will be ever sent to NV Access. Please refer to the User Guide for a current list of all data collected.
    
    Do you wish to allow NV Access to periodically collect this data in order to improve NVDA?
ca_ES: Per tal de millorar NVDA en el futur, NV Access vol recopilar dades d'ús de còpies en execució de NVDA.
    
    Les dades inclouen la versió del sistema operatiu, la versió de NVDA, l'idioma, el país d'origen, a més de determinades configuracions de NVDA, com ara el sintetitzador actual, la pantalla braille i la taula braille. No s'enviarà mai contingut parlat o braille a NV Access. Consulteu la Guia de l'usuari per obtenir una llista actualitzada de totes les dades recollides.
    
    Voleu permetre que NV Access recopili periòdicament aquestes dades per millorar NVDA?

en: Include l&ayout tables
ca_ES: Inclou les taules de dispo&sició

en: Incompatible Add-ons
ca_ES: Complements incompatibles

en: Incompatible add-ons
ca_ES: Complements incompatibles

en: Incompatible reason
ca_ES: Motiu incompatible

en: Increases the currently active setting in the synth settings ring
ca_ES: Incrementa el valor del paràmetre actiu a la configuració del sintetitzador

en: Increases the currently active setting in the synth settings ring in a larger step
ca_ES: Augmenta la configuració activa actualment a l'anell de configuració del sintetitzador en un pas més gran

en: Input
ca_ES: Entrada

en: Input Composition
ca_ES: Composició d'entrada

en: Input Gestures
ca_ES: Gestos d'entrada

en: Input Message is {message}
ca_ES: El missatge d'entrada és {message}

en: Input Message is {title}: {message}
ca_ES: El missatge d'entrada és {title}: {message}

en: Inputs braille dots via the braille keyboard
ca_ES: Introdueix punts braille mitjançant el teclat braille

en: Install NVDA
ca_ES: Instal·la NVDA

en: Install pending &update
ca_ES: Instal·la l'actualització &pendent

en: Install pending update
ca_ES: Instal·la l'actualització pendent

en: Installation of {summary} {version} has been blocked. The minimum NVDA version required for this add-on is {minimumNVDAVersion}, your current NVDA version is {NVDAVersion}
ca_ES: S'ha bloquejat la instal·lació de {summary} {version}. La versió mínima de NVDA necessària per a aquest complement és {minimumNVDAVersion}, la teva versió actual de NVDA és {NVDAVersion}

en: Installing Add-on
ca_ES: Instal·lació de complement en curs

en: Installing NVDA
ca_ES: Instal·lant NVDA

en: Installing NVDA when connected to NVDA Remote Access as the controlled computer is not recommended.
ca_ES: No es recomana instal·lar NVDA quan estigui connectat a NVDA Remote Access com a ordinador controlat.

en: Insufficient Privileges
ca_ES: No tens prou privilegis

en: International Phonetic Alphabet
ca_ES: Alfabet fonètic internacional

en: Invalid configuration
ca_ES: Configuració no vàlida

en: Irish grade 1
ca_ES: Irlandès grau 1

en: Irish grade 2
ca_ES: Irlandès grau 2

en: Israeli grade 1
ca_ES: Israelí grau 1

en: Italian 6 dot computer braille
ca_ES: Braille d'ordinador italià de 6 punts

en: Italian 8 dot computer braille
ca_ES: Braille d'ordinador italià de 8 punts

en: Italic off
ca_ES: Cursiva desactivada

en: Italic on
ca_ES: Cursiva activada

en: Japanese (Kantenji) literary braille
ca_ES: Braille literari japonès (Kantenji)

en: Japanese (Rokuten Kanji) Braille
ca_ES: Braille japonès (Rokuten Kanji)

en: Justified
ca_ES: Justificat

en: Kannada grade 1
ca_ES: Kanarès grau 1

en: Kashmiri grade 1
ca_ES: Caixmiri grau 1

en: Kazakh grade 1
ca_ES: Kazakh grau 1

en: Key words:
ca_ES: Paraules clau:

en: Keyboard
ca_ES: Teclat

en: Khmer grade 1
ca_ES: Khmer grau 1

en: Kinyarwanda literary braille
ca_ES: Braille literari kinyarwanda

en: Korean grade 1
ca_ES: Coreà grau 1

en: Korean grade 1 (2006)
ca_ES: Coreà grau 1 (2006)

en: Korean grade 2
ca_ES: Coreà grau 2

en: Korean grade 2 (2006)
ca_ES: Coreà grau 2 (2006)

en: L&icense
ca_ES: Ll&icència

en: L&ogging level:
ca_ES: Nivell de r&egistre:

en: Lan&dmarks
ca_ES: &Regions

en: Lan&dmarks and regions
ca_ES: &Punts de referència i regions

en: Landscape
ca_ES: Horitzontal

en: Language Configuration Change
ca_ES: Canvi de configuració de l'idioma

en: Lao Grade 1
ca_ES: Laos Grau 1

en: Latvian grade 1
ca_ES: Letó grau 1

en: Left
ca_ES: Esquerra

en: Left aligned
ca_ES: Alineat a l'esquerra

en: Left click
ca_ES: Clic esquerre

en: Left mouse button lock
ca_ES: Botó esquerre del ratolí bloquejat

en: Left mouse button unlock
ca_ES: Botó esquerre del ratolí desbloquejat

en: Legacy
ca_ES: Heretat

en: Legend entry for series {seriesName} {seriesIndex} of {seriesCount}
ca_ES: Entrada de la llegenda per les sèries {seriesName}, {seriesIndex} de {seriesCount}

en: Legend entry {legendEntryIndex} of {legendEntryCount}
ca_ES: Llegenda {legendEntryIndex} de {legendEntryCount}

en: Legend key for Series {seriesName} {seriesIndex} of {seriesCount}
ca_ES: Llegenda per les sèries  {seriesName} {seriesIndex} de {seriesCount}

en: Less than 1 minute remaining
ca_ES: Queda menys d'1 minut

en: Level
ca_ES: Nivell

en: License Agreement
ca_ES: Contracte de llicència

en: Lin&ks
ca_ES: &Enllaços

en: Line
ca_ES: Línia

en: Line &indentation reporting:
ca_ES: Informa del &sagnat de la línia:

en: Line &numbers
ca_ES: &Números de línia

en: Line with Markers
ca_ES: Línia amb marcadors

en: Linear
ca_ES: Lineal

en: Link has no apparent destination
ca_ES: L'enllaç no té destinació aparent

en: Link type
ca_ES: Tipus d'enllaç

en: Lists various types of elements in this document
ca_ES: Llista els tipus d'elements en aquest document

en: Lists various types of elements in this spreadsheet
ca_ES: Llista els tipus d'elements en aquest full de càlcul

en: Lithuanian 6 dot
ca_ES: Lituà 6 punts

en: Lithuanian 8 dot
ca_ES: Lituà 8 punts

en: Load Chromium virtual buffer when document busy.
ca_ES: Carrega la memòria intermèdia virtual de Chromium quan el document està ocupat.

en: Loading NVDA. Please wait...
ca_ES: S'està carregant el NVDA. Espereu...

en: Loading document...
ca_ES: S'està carregant el document...

en: Lock screen not secure while using NVDA
ca_ES: La pantalla bloquejada no és segura durant l'ús de NVDA

en: Locks or unlocks the left mouse button
ca_ES: Bloqueja o desbloqueja el botó esquerre del ratolí

en: Locks or unlocks the right mouse button
ca_ES: Bloqueja o desbloqueja el botó dret del ratolí

en: Log
ca_ES: Registre

en: Log fragment copied to clipboard
ca_ES: Fragment de registre copiat al porta-retalls

en: Log fragment start position marked, press again to copy to clipboard
ca_ES: La posició inicial del fragment està marcada, premeu de nou per copiar al porta-retalls

en: Log is unavailable
ca_ES: El registre no està disponible

en: Logarithmic
ca_ES: Logarítmic

en: Logs information about the current navigator object which is useful to developers and activates the log viewer so the information can be examined.
ca_ES: Registra informació sobre l'objecte de navegació actual, útil per a desenvolupadors, i activa el visor de registre per a poder examinar la informació enregistrada.

en: Lowercase
ca_ES: Minúscules

en: Luganda literary braille
ca_ES: Braille literari de Luganda

en: Macedonian grade 1
ca_ES: Macedoni grau 1

en: Major Gridlines
ca_ES: Línies de divisió principals

en: Make screen black (immediate effect)
ca_ES: Fer que la pantalla sigui negra (efecte immediat)

en: Make sure you are connected to the internet and the URL is correct.
ca_ES: Assegureu-vos que esteu connectat a Internet i que l'URL és correcte.

en: Malay grade 2
ca_ES: Malai grau 2

en: Malayalam grade 1
ca_ES: Malaiàlam grau 1

en: Manipuri grade 1
ca_ES: Manipuri grau 1

en: Manual Activation
ca_ES: Activació manual

en: Manual activate
ca_ES: Activació manual

en: Manual activation
ca_ES: Activació manual

en: Manual deactivate
ca_ES: Desactivació manual

en: Marathi grade 1
ca_ES: Marathi grau 1

en: Mark the current end of the log as the start of the fragment to be copied to clipboard by pressing again.
ca_ES: Marqueu el final actual del registre com a inici del fragment que s'ha de copiar al porta-retalls prement de nou.

en: Marks the current position of the review cursor as the start of text to be selected or copied
ca_ES: Marca la posició actual del cursor de revisió com l'inici del text que es copiarà

en: Master Thumbnails
ca_ES: Patró de miniatures

en: Math interaction not supported.
ca_ES: No es suporta la interacció amb contingut matemàtic.

en: Media Clip placeholder
ca_ES: Espai reservat per a un clip multimèdia

en: Message &timeout (sec)
ca_ES: Temps d'espera del missa&tge (segons)

en: Microsoft Speech API version 4
ca_ES: Microsoft Speech API versió 4

en: Microsoft Speech API version 5 (32 bit)
ca_ES: Microsoft Speech API versió 5 (32 bits)

en: Microsoft Speech API version 5 (64 bit)
ca_ES: Microsoft Speech API versió 5 (64 bits)

en: Minor Gridlines
ca_ES: Línies de divisió secundàries

en: Mirror server
ca_ES: Servidor Mirror

en: Miscellaneous
ca_ES: Miscel·lània

en: Mixed case
ca_ES: Majúscules mixtes

en: Modes available in the 'Cycle sound split mode' command
ca_ES: Modes disponibles a l'ordre "Cicla el mode de divisió del so"

en: Modes available in the Cycle speech mode command
ca_ES: Modes disponibles a l'ordre Cicla el mode de veu

en: Mongolian grade 1
ca_ES: Mongol grau 1

en: Mongolian grade 2
ca_ES: Mongol grau 2

en: Most commands for controlling NVDA require you to hold down the NVDA key while pressing other keys.
    By default, the Insert and numpad Insert keys may both be used as the NVDA key.
    You can also configure NVDA to use the CapsLock as the NVDA key.
    Press NVDA+n at any time to activate the NVDA menu.
    From this menu, you can configure NVDA, get help, and access other NVDA functions.
ca_ES: La majoria d'ordres per controlar NVDA requereixen que mantingueu premuda la tecla NVDA mentre premeu altres tecles.
    Per defecte, les tecles Insereix i Insereix amb el teclat numèric es poden utilitzar com a tecla NVDA.
    També pots configurar NVDA perquè utilitzi el bloqueig de majúscules com a tecla NVDA.
    Prem NVDA+n en qualsevol moment per activar el menú NVDA.
    Des d'aquest menú, pots configurar NVDA, obtenir ajuda i accedir a altres funcions de NVDA.

en: Mouse
ca_ES: Ratolí

en: Mouse audio coordinates off
ca_ES: Desactiva les coordenades d'àudio del ratolí

en: Mouse audio coordinates on
ca_ES: Activa les coordenades d'àudio del ratolí

en: Mouse text unit resolution %s
ca_ES: Resolució de la unitat de text del ratolí %s

en: Mouse tracking off
ca_ES: Seguiment del ratolí desactivat

en: Mouse tracking on
ca_ES: Seguiment del ratolí activat

en: Move focus
ca_ES: Mou el focus

en: Move navigator object to mouse
ca_ES: Mou l'objecte de navegació al ratolí

en: Move system caret when ro&uting review cursor
ca_ES: Mou el cursor del sistema en encaminar el c&ursor de revisió

en: Move the review cursor to the position marked as the start of text to be selected or copied
ca_ES: Mou el cursor de revisió a la posició marcada com a inici del text que s'ha de seleccionar o copiar

en: Move to focus
ca_ES: Mou al focus

en: Move to the next result
ca_ES: Anar al resultat següent

en: Move to the previous result
ca_ES: Anar al resultat anterior

en: Moved above %s
ca_ES: Mogut a sobre %s

en: Moved above blank paragraph
ca_ES: Mogut per sobre del paràgraf en blanc

en: Moved below %s
ca_ES: Mogut a sota %s

en: Moved below blank paragraph
ca_ES: Mogut per sota del paràgraf en blanc

en: Movement by page not supported
ca_ES: No s'admet el moviment per pàgina

en: Moves past the end of the container element, such as a list or table
ca_ES: Es mou més enllà del final de l'element contenidor, com ara una llista o una taula

en: Moves the braille display to the current focus
ca_ES: Mou el terminal braille al focus actual

en: Moves the braille display to the next line
ca_ES: Mou el terminal braille a la línia posterior

en: Moves the braille display to the previous line
ca_ES: Mou ell terminal braille a la línia anterior

en: Moves the focus out of the current embedded object and into the document that contains it
ca_ES: Mou el focus fora de l'objecte incrustat actual al document que el conté

en: Moves the mouse pointer to the current navigator object
ca_ES: Mou el punter del ratolí a l'objecte de navegació actual

en: Moves the navigator object and focus to the first row
ca_ES: Mou l'objecte del navegador i el focus a la primera fila

en: Moves the navigator object and focus to the last row
ca_ES: Mou l'objecte de navegació i el focus a l'última fila

en: Moves the navigator object and focus to the next row
ca_ES: Mou l'objecte de navegació i el focus a la fila posterior

en: Moves the navigator object and focus to the previous row
ca_ES: Mou l'objecte de navegació i el focus a la fila anterior

en: Moves the navigator object to the first column
ca_ES: Mou l'objecte de navegació a la primera columna

en: Moves the navigator object to the first object inside it
ca_ES: Mou l'objecte de navegació al primer dels objectes que conté

en: Moves the navigator object to the last column
ca_ES: Mou l'objecte de navegació a l'última columna

en: Moves the navigator object to the next column
ca_ES: Mou l'objecte de navegació a la columna posterior

en: Moves the navigator object to the next object
ca_ES: Mou l'objecte de navegació a l'objecte posterior

en: Moves the navigator object to the object containing it
ca_ES: Mou l'objecte de navegació a l'objecte que el conté

en: Moves the navigator object to the previous column
ca_ES: Mou l'objecte de navegació a la columna anterior

en: Moves the navigator object to the previous object
ca_ES: Mou l'objecte de navegació a l'objecte anterior

en: Moves the review cursor to the bottom line of the current navigator object and speaks it
ca_ES: Mou el cursor de revisió a la línia de baix de tot de l'objecte de navegació actual i verbalitza-la

en: Moves the review cursor to the first character of the line where it is situated in the current navigator object and speaks it
ca_ES: Mou el cursor de revisió al primer caràcter de la línia en la qual es troba, dins l'objecte de navegació actual i el verbalitza

en: Moves the review cursor to the first character of the selection, and speaks it
ca_ES: Mou el cursor de revisió al primer caràcter de la selecció i el llegeix

en: Moves the review cursor to the last character of the line where it is situated in the current navigator object and speaks it
ca_ES: Mou el cursor de revisió a l'últim caràcter de la línia en la qual es troba situat dins l'objecte de navegació actual i el verbalitza

en: Moves the review cursor to the last character of the selection, and speaks it
ca_ES: Mou el cursor de revisió a l'últim caràcter de la selecció i el llegeix

en: Moves the review cursor to the next character of the current navigator object and speaks it
ca_ES: Mou el cursor de revisió al caràcter posterior dins de l'objecte de navegació actual i el verbalitza

en: Moves the review cursor to the next line of the current navigator object and speaks it
ca_ES: Mou el cursor de revisió a la línia posterior de l'objecte de navegació actual i verbalitza-la

en: Moves the review cursor to the next page of the current navigator object and speaks it
ca_ES: Mou el cursor de revisió a la pàgina següent de l'objecte de navegació actual i el llegeix

en: Moves the review cursor to the next word of the current navigator object and speaks it
ca_ES: Mou el cursor de revisió a la paraula posterior de l'objecte de navegació actual i la verbalitza

en: Moves the review cursor to the previous character of the current navigator object and speaks it
ca_ES: Mou el cursor de revisió al caràcter anterior de l'objecte de navegació actual i el verbalitza

en: Moves the review cursor to the previous line of the current navigator object and speaks it
ca_ES: Mou el cursor de revisió a la línia anterior de l'actual objecte de navegació i verbalitza-la

en: Moves the review cursor to the previous page of the current navigator object and speaks it
ca_ES: Mou el cursor de revisió a la pàgina anterior de l'objecte de navegació actual i el llegeix

en: Moves the review cursor to the previous word of the current navigator object and speaks it
ca_ES: Mou el cursor de revisió a la paraula anterior de l'objecte de navegació actual i verbalitza-la

en: Moves the review cursor to the top line of the current navigator object and speaks it
ca_ES: Mou el cursor de revisió a la línia de dalt de tot de l'actual objecte de navegació i verbalitza-la

en: Moves to the next available setting in the synth settings ring
ca_ES: Mou al paràmetre disponible posterior dins de la configuració del sintetitzador

en: Moves to the next heading at level {i}
ca_ES: Es mou a l'encapçalament següent al nivell {i}

en: Moves to the next object in a flattened view of the object navigation hierarchy
ca_ES: Salta a l’objecte posterior en una vista plana de la jerarquia d’objectes de navegació

en: Moves to the previous available setting in the synth settings ring
ca_ES: Mou al paràmetre disponible anterior dins de la configuració del sintetitzador

en: Moves to the previous heading at level {i}
ca_ES: Es desplaça a l'encapçalament anterior al nivell {i}

en: Moves to the previous object in a flattened view of the object navigation hierarchy
ca_ES: Salta a l’objecte anterior en una vista plana de la jerarquia d’objectes de navegació

en: Moves to the start of the container element, such as a list or table
ca_ES: Salta al començament d'un element contenidor, com una llista o taula

en: Moving Average
ca_ES: Mitjana mòbil

en: Multi line break
ca_ES: Salt de línia múltiple

en: Mute remote
ca_ES: Silencia el remot

en: Muted remote
ca_ES: Remot silenciat

en: NV Access &shop
ca_ES: Bo&tiga NV Access

en: NV Access &web site
ca_ES: lloc &web de NV Acces

en: NVDA  Usage Data Collection
ca_ES: Ús per part de NVDA de les dades recopilades

en: NVDA &Language (requires restart):
ca_ES: &Idioma de NVDA (requereix reiniciar):

en: NVDA Braille Viewer
ca_ES: Visualitzador Braille NVDA

en: NVDA Development
ca_ES: Desenvolupament NVDA

en: NVDA License
ca_ES: Llicència NVDA

en: NVDA Log Viewer
ca_ES: Visor de registre de NVDA

en: NVDA Message
ca_ES: Missatge del NVDA

en: NVDA Python Console
ca_ES: Consola Python de NVDA

en: NVDA Settings
ca_ES: Configuració de NVDA

en: NVDA Speech Viewer
ca_ES: Visor de veu de NVDA

en: NVDA Update
ca_ES: Actualització de NVDA

en: NVDA add-on package
ca_ES: Paquet del complement per a NVDA

en: NVDA in both channels and applications on the left
ca_ES: NVDA tant en canals com en aplicacions a l'esquerra

en: NVDA in both channels and applications on the right
ca_ES: NVDA tant en canals com en aplicacions a la dreta

en: NVDA is unable to determine if Windows is locked. While this instance of NVDA is running, your desktop will not be secure when Windows is locked. Restarting Windows may address this. If this error is ongoing then disabling the Windows lock screen is recommended.
ca_ES: NVDA no pot determinar si el Windows està bloquejat. Mentre aquesta instància de NVDA s'està executant, el teu escriptori no estarà segur quan Windows estigui bloquejat. El reinici de Windows pot solucionar-ho. Si aquest error està en curs, es recomana desactivar la pantalla de bloqueig de Windows.

en: NVDA is unable to remove or overwrite a file.
ca_ES: NVDA no pot eliminar o sobreescriure un fitxer.

en: NVDA must be restarted for the new language to take effect.
ca_ES: NVDA s'ha de reiniciar perquè el nou idioma tingui efecte.

en: NVDA on the left and applications in both channels
ca_ES: NVDA a l'esquerra i aplicacions als dos canals

en: NVDA on the left and applications on the right
ca_ES: NVDA a l'esquerra i aplicacions a la dreta

en: NVDA on the right and applications in both channels
ca_ES: NVDA a la dreta i aplicacions en ambdós canals

en: NVDA on the right and applications on the left
ca_ES: NVDA a la dreta i aplicacions a l'esquerra

en: NVDA settings
ca_ES: Configuració del NVDA

en: NVDA started
ca_ES: NVDA s'ha iniciat

en: NVDA version {version} is available.
ca_ES: Versió {version} de NVDA disponible.

en: NVDA web site
ca_ES: Lloc web de NVDA

en: NVDA's interface language is now forced from the command line. On the next restart, the language  saved in NVDA's configuration will be used instead.
ca_ES: El llenguatge de la interfície de NVDA ara és forçat des de la línia d'ordres. En el proper reinici, s'utilitzarà l'idioma desat a la configuració de NVDA.

en: Native app selection mode disabled
ca_ES: Mode de selecció d'aplicacions natives inhabilitat

en: Native app selection mode enabled
ca_ES: Mode de selecció d'aplicacions natives activat

en: Native input
ca_ES: Entrada nadiua

en: Native selection mode cannot be turned off in this browse mode document
ca_ES: El mode de selecció nadiu no es pot desactivar en aquest document del mode de navegació

en: Native selection mode unsupported in this browse mode document
ca_ES: El mode de selecció nadiu no s'admet en aquest document del mode de navegació

en: Native selection mode unsupported in this document
ca_ES: El mode de selecció nadiu no s'admet en aquest document

en: Navigates within math
ca_ES: Navega dins de les matemàtiques

en: Navigating by sentence not supported in this document
ca_ES: Navegació per frase no admesa en aquest document

en: Nepali grade 1
ca_ES: Nepalès grau 1

en: Never
ca_ES: Mai

en: New Profile
ca_ES: Nou Perfil

en: New name:
ca_ES: Nou nom:

en: Newsgroup:
ca_ES: Grup de notícies:

en: No Series defined.
ca_ES: No hi ha sèries definides.

en: No action
ca_ES: Sense acció

en: No additional details
ca_ES: Sense detalls addicionals

en: No braille
ca_ES: Sense braille

en: No caret
ca_ES: Sense cursor del sistema

en: No case
ca_ES: Sense cas

en: No comment thread on this cell
ca_ES: No hi ha comentaris en aquesta cel·la

en: No comments
ca_ES: Sense comentaris

en: No containing object
ca_ES: No hi ha cap objecte contenidor

en: No documentation found.
ca_ES: No s'ha trobat documentació.

en: No ducking
ca_ES: Sense atenuació

en: No emoji
ca_ES: Sense emoji

en: No focus
ca_ES: Sense focus

en: No formatting information
ca_ES: Sense informació de format

en: No heading selected
ca_ES: No s'ha seleccionat cap encapçalament

en: No help available here.
ca_ES: No hi ha ajuda disponible aquí.

en: No location information
ca_ES: Sense informació de localització

en: No long description
ca_ES: Sense descripció llarga

en: No message yet
ca_ES: Encara no hi ha cap missatge

en: No mirror
ca_ES: Sense mirror

en: No navigator object
ca_ES: No hi ha objecte de navegació

en: No new log entry to copy
ca_ES: No hi ha cap entrada de registre nova per copiar

en: No next
ca_ES: Aquest és el darrer

en: No next different style text
ca_ES: No hi ha cap text d'estil diferent següent

en: No next heading at level {i}
ca_ES: No hi ha encapçalament següent de nivell {i}

en: No next paragraph
ca_ES: No hi ha paràgraf següent

en: No next review mode
ca_ES: No hi ha més modes de revisió

en: No next same style text
ca_ES: No hi ha text del mateix estil següent

en: No note on this cell
ca_ES: No hi ha cap nota en aquesta cel·la

en: No notes
ca_ES: Sense notes

en: No objects inside
ca_ES: No conté objectes

en: No previous
ca_ES: Aquest és el primer

en: No previous different style text
ca_ES: No hi ha cap text d'estil diferent anterior

en: No previous heading at level {i}
ca_ES: No hi ha encapçalament previ de nivell {i}

en: No previous paragraph
ca_ES: Sense paràgraf anterior

en: No previous review mode
ca_ES: Aquest és el primer mode de revisió

en: No previous same style text
ca_ES: No hi ha text anterior del mateix estil

en: No progress bar updates
ca_ES: No informis de les actualitzacions de la barra de progrés

en: No selection
ca_ES: Cap text seleccionat

en: No settings
ca_ES: Sense paràmetres

en: No shortcut key
ca_ES: Sense tecla de drecera

en: No speech
ca_ES: Sense veu

en: No start marker set
ca_ES: No hi ha cap marca d'inici

en: No status line found
ca_ES: No s'ha trobat la línia d'estat

en: No symbol replacement
ca_ES: Sense substitució de símbols

en: No system battery
ca_ES: Sense bateria del sistema

en: No text to copy
ca_ES: No hi ha cap text per copiar

en: No title
ca_ES: Sense títol

en: No track playing
ca_ES: No s'està reproduint cap pista

en: No update available.
ca_ES: Cap actualització disponible.

en: Normal view
ca_ES: Vista normal

en: Northern Kurdish grade 0
ca_ES: Kurd del Nord grau 0

en: Norwegian 8 dot computer braille
ca_ES: Braille d'ordinador noruec de 8 punts

en: Norwegian grade 0
ca_ES: Noruec grau 0

en: Norwegian grade 1
ca_ES: Noruec grau 1

en: Norwegian grade 2
ca_ES: Noruec grau 2

en: Norwegian grade 3
ca_ES: Noruec grau 3

en: Not a link.
ca_ES: No és un enllaç.

en: Not in a container
ca_ES: No ets en un contenidor

en: Not in a table cell
ca_ES: No ets en una cel·la de la taula

en: Not in table
ca_ES: No et trobes en una taula

en: Not math
ca_ES: No és contingut matemàtic

en: Not on a note
ca_ES: No en una nota

en: Not supported in this document
ca_ES: No suportat en aquest document

en: Not supported in this document.
ca_ES: No s'admet en aquest document.

en: Note
ca_ES: Nota

en: Notes Master view
ca_ES: Vista del patró de notes

en: Notes page
ca_ES: Pàgina de notes

en: Nothing
ca_ES: Buit

en: Notify
ca_ES: Notificar

en: Notify for &pending update on startup
ca_ES: Notifica les actualitzacions &pendents en l'inici

en: Number format: {0}
ca_ES: Format del número: {0}

en: OK
ca_ES: D'acord

en: Object Presentation
ca_ES: Presentació d'objectes

en: Object edges positioned {left:.1f} percent from left edge of screen, {top:.1f} percent from top edge of screen, width is {width:.1f} percent of screen, height is {height:.1f} percent of screen
ca_ES: Les vores de l'objecte es col·loquen {left:.1f} per cent des de la vora esquerra de la pantalla, el {top:.1f} per cent des de la vora superior de la pantalla, l'amplada és el {width:.1f} per cent de la pantalla, l'alçada és el {height:.1f} per cent de la pantalla

en: Object has no location
ca_ES: L'objecte no té posició

en: Object navigation
ca_ES: Navegació d'objectes

en: Object placeholder
ca_ES: Espai reservat per a un objecte

en: Object review
ca_ES: Revisió d'objectes

en: Off
ca_ES: Desactivat

en: Off bottom slide edge by {distance:.3g} point | Off bottom slide edge by {distance:.3g} points
ca_ES[0]: Fora de la vora de la diapositiva inferior per {distance:.3g} punt
ca_ES[1]: Fora de la vora de la diapositiva inferior per {distance:.3g} punts

en: Off left slide edge by {distance:.3g} point | Off left slide edge by {distance:.3g} points
ca_ES[0]: Fora de la vora de la diapositiva esquerra per {distance:.3g} punt
ca_ES[1]: Fora de la vora de la diapositiva esquerra per {distance:.3g} punts

en: Off right slide edge by {distance:.3g} point | Off right slide edge by {distance:.3g} points
ca_ES[0]: Vora de la diapositiva dreta per {distance:.3g} punt
ca_ES[1]: Vora de la diapositiva dreta per {distance:.3g} punts

en: Off top slide edge by {distance:.3g} point | Off top slide edge by {distance:.3g} points
ca_ES[0]: Fora de la vora de la diapositiva superior per {distance:.3g} punt
ca_ES[1]: Fora de la vora de la diapositiva superior per {distance:.3g} punts

en: Only in edit controls
ca_ES: Només en els controls d'edició

en: Only when scrolling back
ca_ES: Només quan es desplaça cap enrere

en: Only when tethered automatically
ca_ES: Només quan està lligat automàticament

en: Open developer scratchpad directory
ca_ES: Obre el directori del bloc de proves del desenvolupadors

en: Open-High-Low-Close
ca_ES: Obertura-Màxim-Mínim-Tancament

en: Opens NVDA configuration directory for the current user.
ca_ES: Obre el directori de configuració de NVDA per a l'usuari actual.

en: Opens the WX GUI inspection tool. Used to get more information about the state of GUI components.
ca_ES: Obre l'eina d'inspecció de la GUI de WX. S'utilitza per obtenir més informació sobre l'estat dels components de la GUI.

en: Opens the note editing dialog
ca_ES: Obre el diàleg d'edició de notes

en: Optelec ALVA 6 series/protocol converter
ca_ES: Convertidor Optelec ALVA 6 series/protocol

en: Options
ca_ES: Opcions

en: Options:
ca_ES: Opcions:

en: Org Chart placeholder
ca_ES: Espai reservat per a un organigrama

en: Organisation:
ca_ES: Organització:

en: Oriya grade 1
ca_ES: Oriya grau 1

en: Out of table
ca_ES: Fora de taula

en: Outline
ca_ES: Contorn

en: Outline view
ca_ES: Vista d'esquema

en: Output pane cleared
ca_ES: Panell de sortida esborrat

en: Package
ca_ES: Paquet

en: Page {pageNumber}
ca_ES: Pàgina {pageNumber}

en: Pages and spacing
ca_ES: Pàgines i espaiat

en: Papenmeier BRAILLEX newer models
ca_ES: Models més actuals de Papenmeier BRAILLEX

en: Papenmeier BRAILLEX older models
ca_ES: Models més antics de Papenmeier BRAILLEX

en: Paragraph start marker:
ca_ES: Marcador d'inici de paràgraf:

en: Pass next key through
ca_ES: Deixa passar la tecla següent

en: Pattern
ca_ES: Patró

en: Performs the default action on the current navigator object (example: presses it if it is a button).
ca_ES: Realitza l'acció per defecte de l'actual objecte de navegació (per exemple: si és un botó el prem).

en: Periodically &refresh recognized content
ca_ES: Actualitzeu periòdicament el contingut &reconegut

en: Persian 8 dot computer braille
ca_ES: Braille d'ordinador persa de 8 punts

en: Persian grade 1
ca_ES: Persa grau 1

en: Picture placeholder
ca_ES: Espai reservat per a una imatge

en: Pie
ca_ES: Diagrama de sectors

en: Pie of Pie
ca_ES: Diagrama de sectors de diagrama de sectors

en: Pivot Chart Drop Zone
ca_ES: Zona de col·locació del gràfic dinàmic

en: Pivot Chart Field Button
ca_ES: Botó del camp del gràfic dinàmic

en: Play a sound for logged e&rrors:
ca_ES: Reprodueix un so per als e&rrors registrats:

en: Play a sound when &auto-suggestions appear
ca_ES: Reprodueix un so quan apareguin suggeriments &automàtics

en: Play sound for &spelling errors while typing
ca_ES: Reprodueix un so per a errors d'ortografia mentre s'escriu

en: Please Donate
ca_ES: Fes una donació

en: Please disable screen curtain before using Windows OCR.
ca_ES: Si us plau, desactiveu la cortina de pantalla abans d'utilitzar l'OCR de Windows.

en: Please press OK to close the installer.
ca_ES: Si us plau, prem D'acord per tancar l'instal·lador.

en: Please press OK to start the installed copy.
ca_ES: Prem D'acord per iniciar la còpia instal·lada.

en: Please specify a directory in which to create the portable copy.
ca_ES: Especifica el directori on vols crear la versió portable.

en: Please specify the absolute path where the portable copy should be created. It may include system variables (e.g. %temp%, %homepath%) and must start with a drive letter (e.g. C:\). Current path: {path}.
ca_ES: Si us plau, especifica el camí exacte on s'hauria de crear la còpia portàtil. Pot incloure variables del sistema (per exemple, %temp%, %homepath%) i ha de començar amb una lletra de unitat (per exemple, C:\). Camí actual: {path}.

en: Please wait
ca_ES: Espereu

en: Please wait while NVDA attempts to fix your system's COM registrations...
ca_ES: Espereu mentre NVDA intenta arreglar els registres COM del vostre sistema...

en: Please wait while NVDA is being installed
ca_ES: Espera mentre NVDA s'instal·la

en: Please wait while a portable copy of NVDA is created.
ca_ES: Espera mentre es crea una versió portable de NVDA.

en: Please wait while settings are copied to the system configuration.
ca_ES: Espera mentre els paràmetres es copien a la configuració del sistema.

en: Please wait while the add-on is being installed.
ca_ES: Espera mentre el complement s'instal·la.

en: Please wait while your previous installation of NVDA is being updated.
ca_ES: Espera mentre la instal·lació anterior de NVDA s'actualitza.

en: Plot area
ca_ES: Àrea del diagrama

en: Plot area, inside height: {plotAreaInsideHeight:.0f}, inside width: {plotAreaInsideWidth:.0f}, inside top: {plotAreaInsideTop:.0f}, inside left: {plotAreaInsideLeft:.0f}
ca_ES: Àrea del diagrama, dins l'alçada: {plotAreaInsideHeight:.0f}, dins l'amplada: {plotAreaInsideWidth:.0f}, dins la part superior: {plotAreaInsideTop:.0f}, dins l'esquerra: {plotAreaInsideLeft:.0f}

en: Plugged in
ca_ES: Endollat

en: Plugins reloaded
ca_ES: Complements recarregats

en: Polish 8 dot computer braille
ca_ES: Braille d'ordinador polac de 8 punts

en: Polish literary braille
ca_ES: Braille literari polonès

en: Polynomial
ca_ES: Polinòmica

en: Portable Copy Exists
ca_ES: Existeix una còpia portàtil

en: Portable copy creation cancelled.
ca_ES: S'ha cancel·lat la creació de la còpia portàtil.

en: Portable directory:
ca_ES: Directori portàtil:

en: Portrait
ca_ES: Vertical

en: Portuguese 6 dot computer braille
ca_ES: Braille d'ordinador portuguès de 6 punts

en: Portuguese 8 dot computer braille
ca_ES: Braille d'ordinador portuguès de 8 punts

en: Portuguese grade 1
ca_ES: Portuguès grau 1

en: Portuguese grade 2
ca_ES: Portuguès grau 2

en: Positioned at {x}, {y}
ca_ES: Situat a {x}, {y}

en: Power
ca_ES: Potencial

en: Presents, in browse mode, formatting info for the current review cursor position.
ca_ES: Presenta, en el mode de navegació, la informació de format per a la posició actual del cursor de revisió.

en: Presents, in browse mode, formatting info for the text under the caret.
ca_ES: Presenta, en el mode de navegació, informació de format per al text sota l'intercalador.

en: Preserve
ca_ES: Conserva

en: Press twice to copy or reset the start marker
ca_ES: Prem dues vegades per a copiar o reiniciar el marcador inicial

en: Pressed once sets the keyboard focus to the navigator object, pressed twice sets the system caret to the position of the review cursor
ca_ES: Si es prem una vegada posa el focus del teclat en l'objecte de navegació, si es prem dues vegades posa el cursor del sistema en la posició del cursor de revisió

en: Pressing once reverts the current configuration to the most recently saved state. Pressing three times resets to factory defaults.
ca_ES: Si premeu una vegada, la configuració actual es reverteix a l'estat desat més recentment. Si premeu tres vegades, es restableixen els valors predeterminats de fàbrica.

en: Prevent &display from turning off during say all or reading with braille
ca_ES: Evita que la &pantalla s'apagui durant la lectura amb braille

en: Primary Category Axis
ca_ES: Eix de la categoria princial

en: Primary Series Axis
ca_ES: Eix de la sèrie principal

en: Primary Value Axis
ca_ES: Valor de l'eix princial

en: Primary footer
ca_ES: Peu de pàgina principal

en: Primary header
ca_ES: Capçalera principal

en: Print Preview
ca_ES: Vista prèvia d'impressió

en: Print layout
ca_ES: Disseny d'impressió

en: Privacy and Security
ca_ES: Privacitat i seguretat

en: Profile
ca_ES: Perfil

en: Profile Triggers
ca_ES: Desencadenadors de perfil

en: Profile name:
ca_ES: Nom del perfil:

en: Progress &bar output:
ca_ES: Sortida de la &barra de progrés:

en: Punctuation/symbol &level:
ca_ES: &Nivell de puntuació i símbols:

en: Punjabi grade 1
ca_ES: Panjabi grau 1

en: Python Console
ca_ES: Consola Python

en: Quits NVDA!
ca_ES: Surt de NVDA!

en: RGB red {rgb.red}, green {rgb.green}, blue {rgb.blue}
ca_ES: RGB vermell {rgb.red}, verd {rgb.green}, blau {rgb.blue}

en: Radar
ca_ES: Radial

en: Radar Axis Labels
ca_ES: Etiquetes dels eixos radials

en: Radar with Data Markers
ca_ES: Radial amb marcadors de dades

en: Rate boos&t
ca_ES: Taxa de velocita&t de la veu

en: Re&move
ca_ES: Eli&mina

en: Re-&download update
ca_ES: Torna a &descarregar l'actualització

en: Read by &paragraph
ca_ES: Llegeix per &paràgrafs

en: Read mode
ca_ES: Mode de lectura

en: Reads all controls in the active window
ca_ES: Llegeix tots els controls de la finestra activa

en: Reads from the review cursor up to the end of the current text, moving the review cursor as it goes
ca_ES: Llegeix des del cursor de revisió fins al final del text actual, movent el cursor de revisió a mesura que avança

en: Reads from the system caret up to the end of the text, moving the caret as it goes
ca_ES: Llegeix des del cursor del sistema fins al final del text, movent el cursor a mesura que avança

en: Reads the column vertically from the current cell downwards to the last cell in the column.
ca_ES: Llegeix la columna verticalment des de la cel·la actual cap avall fins a l'última cel·la de la columna.

en: Reads the current application status bar and moves navigator object into it.
ca_ES: Llegeix la barra d'estat de l'aplicació actual i hi mou el navegador d'objectes cap a ella.

en: Reads the current application status bar.
ca_ES: Llegeix la barra d'estat actual de l'aplicació.

en: Reads the current application status bar. If pressed twice, spells the information. If pressed three times, copies the status bar to the clipboard
ca_ES: Llegeix la barra d'estat actual de l'aplicació. Si es prem dues vegades, es deletreja la informació. Si es prem tres vegades, copia la barra d'estat al porta-retalls

en: Reads the current column vertically from top to bottom without moving the system caret.
ca_ES: Llegeix la columna actual verticalment de dalt a baix sense moure el cursor del sistema.

en: Reads the current row horizontally from left to right without moving the system caret.
ca_ES: Llegeix la fila actual horitzontalment d'esquerra a dreta sense moure el cursor del sistema.

en: Reads the row horizontally from the current cell rightwards to the last cell in the row.
ca_ES: Llegeix la fila horitzontalment des de la cel·la actual cap a la dreta fins a l'última cel·la de la fila.

en: Recognition &language:
ca_ES: &Idioma de reconeixement:

en: Recognition failed
ca_ES: El reconeixement ha fallat

en: Recognizes the content of the current navigator object with Windows OCR
ca_ES: Reconeix el contingut de l'objecte de navegació actual amb l'OCR de Windows

en: Recognizing
ca_ES: Reconeixent

en: Refresh	F5
ca_ES: Actualitza	F5

en: Refresh of recognition result failed
ca_ES: Ha fallat l'actualització del resultat del reconeixement

en: Refresh the recognition result
ca_ES: Actualitza el resultat del reconeixement

en: Refreshed
ca_ES: Actualitzat

en: Refreshes the document content
ca_ES: Actualitza el contingut del document

en: Regi&stration for UI Automation events and property changes:
ca_ES: Regi&stre per a esdeveniments d'UI Automation i canvis de propietat:

en: Regular &expression
ca_ES: Expr&essió regular

en: Regular Expression error in the pattern field: "{error}".
ca_ES: Error d'expressió regular al camp de patró: "{error}".

en: Regular Expression error in the replacement field: "{error}".
ca_ES: Error d'expressió regular al camp de substitució: "{error}".

en: Regular expression for text paragraph navigation
ca_ES: Expressió regular per a la navegació per paràgrafs de text

en: Reload plugins
ca_ES: Torna a carregar els connectors

en: Reloads app modules and global plugins without restarting NVDA, which can be Useful for developers
ca_ES: Recarrega els mòduls d'aplicacions i els connectors globals sense reiniciar NVDA,fet que pot ser útil per als desenvolupadors

en: Remaining time not available
ca_ES: Temps restant no disponible

en: Remind me &later
ca_ES: Recorda-m'ho més &tard

en: Remove all
ca_ES: Elimina-ho tot

en: Removed row {rowNumber} column {columnNumber} from column headers
ca_ES: S'han suprimit els {columnNumber} de fila {rowNumber} columna de les capçaleres de columna

en: Removed row {rowNumber} column {columnNumber} from row headers
ca_ES: S'ha eliminat la {columnNumber} de fila {rowNumber} columna de les capçaleres de fila

en: Removed {address}    from row headers
ca_ES: S'ha eliminat {address}    de les capçaleres de fila

en: Removed {address} from column headers
ca_ES: S'han eliminat {address} de les capçaleres de columna

en: Rename Profile
ca_ES: Reanomena el perfil

en: Replacement
ca_ES: Reemplaçament

en: Report &notifications
ca_ES: Informa de les &notificacions

en: Report &object when mouse enters it
ca_ES: Informa de l'&objecte quan el ratolí hi entra

en: Report &tooltips
ca_ES: Informa dels &consells

en: Report '&Normalized' when navigating by character
ca_ES: Informa de "&Normalitzat" en navegar per caràcter

en: Report 'has details' for structured annotations
ca_ES: Verbalitza "té detalls" per a les anotacions estructurades

en: Report aria-description always
ca_ES: Vervalitza aria-descripcion sempre

en: Report backg&round progress bars
ca_ES: Informa de les barres de prog&rés de fons

en: Report cell borders {mode}
ca_ES: Informa de les vores de les cel·les {mode}

en: Report changes to the &composition string
ca_ES: Informa de canvis a la cadena de &composició

en: Report changes to the &reading string
ca_ES: Informa de canvis a la cadena de &lectura

en: Report dynamic &content changes
ca_ES: Informa dels canvis dinàmics del &contingut

en: Report errors in braille off
ca_ES: Desactiva la informació dels errors ortogràfics en braille

en: Report errors in braille on
ca_ES: Activa la informació dels errors ortogràfics en braille

en: Report errors {mode}
ca_ES: Informar d'errors ortogràfics {mode}

en: Report formatting chan&ges after the cursor (can cause a lag)
ca_ES: Informe de can&vis de format després del cursor (pot causar un retard)

en: Report line indentation {mode}
ca_ES: Informe de sagnat de línia {mode}

en: Report link type off
ca_ES: Informa del tipus d'enllaç desactivat

en: Report link type on
ca_ES: Informa del tipus d'enllaç activat

en: Report live regions:
ca_ES: Verbalitza les regions vives:

en: Report mouse &shape changes
ca_ES: Anuncia els canvis en la &forma del ratolí

en: Report object &descriptions
ca_ES: Informa de les &descripcions de l'objecte

en: Report object &position information
ca_ES: Informa de la &posició de l'objecte

en: Report object shortcut &keys
ca_ES: Informa de les &tecles de drecera de l'objecte

en: Report summary of any annotation details at the system caret.
ca_ES: Informeu el resum de qualsevol detall de l'anotació al signe de cursor del sistema.

en: Report table headers {mode}
ca_ES: Capçaleres de taula d'informes {mode}

en: Report the destination URL of the link at the position of caret or focus. If pressed twice, shows the URL in a window for easier review.
ca_ES: Informa de l'adreça URL de destinació de l'enllaç a la posició del cursor o del focus. Si es prem dues vegades, mostra l'URL en una finestra per facilitar la revisió.

en: Report transparent color values
ca_ES: Informar de valors de color transparents

en: Report when objects support &multiple selection
ca_ES: Informa quan els objectes admeten selecció &múltiple

en: Reports battery status and time remaining if AC is not plugged in
ca_ES: Informa de l’estat de la bateria i el temps restant si la font d’alimentació no està connectada

en: Reports formatting info for the current review cursor position.
ca_ES: Informa de la informació de format per a la posició actual del cursor de revisió.

en: Reports formatting info for the current review cursor position. If pressed twice, presents the information in browse mode
ca_ES: Dona la informació de format per a la posició actual del cursor de revisió. Si es prem dues vegades, es presenta la informació en mode de navegació

en: Reports formatting info for the text under the caret.
ca_ES: Dona la informació de format del text sota el cursor.

en: Reports formatting info for the text under the caret. If pressed twice, presents the information in browse mode
ca_ES: Dona la informació de format del text sota el cursor. Si es prem dues vegades, es presenta la informació en mode de navegació

en: Reports formatting info for the text under this braille cell
ca_ES: Guia el cursor a la cel·la braille o activa l'objecte sota aquesta cel·la

en: Reports information about the location of the current navigator object.
ca_ES: Informa sobre la ubicació de l'objecte de navegació actual.

en: Reports information about the location of the currently focused object.
ca_ES: Informa sobre la ubicació de l'objecte enfocat actualment.

en: Reports information about the location of the text at the caret, or location of the currently focused object if there is no caret.
ca_ES: Informa sobre la ubicació del text al cursor o la ubicació de l'objecte enfocat actualment si no hi ha cap cursor.

en: Reports information about the location of the text at the review cursor, or location of the navigator object if there is no text under review cursor.
ca_ES: Informa sobre la ubicació del text al cursor de revisió o la ubicació de l'objecte de navegació si no hi ha cap text al cursor de revisió.

en: Reports information about the location of the text or object at the position of system caret. Pressing twice may provide further detail.
ca_ES: Informa sobre la ubicació del text o de l'objecte a la posició del cursor del sistema. Prement dues vegades pot proporcionar més detalls.

en: Reports information about the location of the text or object at the review cursor. Pressing twice may provide further detail.
ca_ES: Informa de la posició del text o de l'objecte en el qual es troba el cursor de revisió. Si es prem dues vegades el sistema potser proporciona més informació.

en: Reports the character of the current navigator object where the review cursor is situated. Pressing twice reports a description or example of that character. Pressing three times reports the numeric value of the character in decimal and hexadecimal
ca_ES: Informa del caràcter en el qual es troba el cursor de revisió dins de l'objecte de navegació actual. Si es prem dues vegades, proporciona una descripció o exemple d'aquest caràcter. Si es prem tres vegades, informa del valor numèric del caràcter en format decimal i hexadecimal

en: Reports the current line under the application cursor. Pressing this key twice will spell the current line. Pressing three times will spell the line using character descriptions.
ca_ES: Anuncia la línia actual sota el cursor de l'aplicació. Si es prem dues vegades es lletrejarà  la línia actual. Si es prem tres vegades lletrejarà la línia emprant les descripcions dels caràcters.

en: Reports the current navigator object. Pressing twice spells this information, and pressing three times Copies name and value of this object to the clipboard
ca_ES: Informa sobre quin és l'objecte de navegació actual. Si es prem dues vegades lletreja la informació de l'objecte, i si es prem tres vegades copia el nom i el valor d'aquest objecte al porta-retalls

en: Reports the elapsed time of the currently playing track, if any
ca_ES: Informa del temps restant de la pista actual, si es que en queda

en: Reports the length of the currently playing track, if any
ca_ES: Informa del temps restant de la pista actual, si es que en queda

en: Reports the line of the current navigator object where the review cursor is situated. If this key is pressed twice, the current line will be spelled. Pressing three times will spell the line using character descriptions.
ca_ES: Informa de la línia en la qual es troba el cursor de revisió en l'objecte de navegació actual. Si es prem dues vegades, es lletrejarà la línia. Si es prem tres vegades, la línia es lletrejarà amb les descripcions dels caràcters.

en: Reports the name of the current NVDA configuration profile
ca_ES: Informa del nom del perfil de configuració actual de NVDA

en: Reports the new object or content under your finger if different to where your finger was last
ca_ES: Informa del nou objecte o contingut sota el teu dit si és diferent del que hi havia anteriorment

en: Reports the note on the current cell. If pressed twice, presents the information in browse mode
ca_ES: Verbalitza la nota a la cel·la actual. Si es prem dues vegades, es presenta la informació en mode de navegació

en: Reports the note or comment thread on the current cell
ca_ES: Informa del fil de notes o comentaris a la cel·la actual

en: Reports the object and content directly under your finger
ca_ES: Informa de l'objecte i del contingut directament sota el dit

en: Reports the object with focus. If pressed twice, spells the information. Pressing three times spells it using character descriptions.
ca_ES: Informa de l'objecte amb el focus. Si es prem dues vegades, es deletreja la informació. Si es prem tres vegades es deletreja utilitzant les descripcions dels caràcters.

en: Reports the remaining time of the currently playing track, if any
ca_ES: Informa del temps restant de la pista actual, si es que en queda

en: Reports the shortcut key of the currently focused object
ca_ES: Informa de la tecla de drecera de l'objecte enfocat actualment

en: Reports the symbol where the review cursor is positioned. Pressed twice, shows the symbol and the text used to speak it in browse mode
ca_ES: Informa del símbol on es col·loca el cursor de revisió. Premut dues vegades, mostra el símbol i el text utilitzat per llegir-lo en mode de navegació

en: Reports the text of the comment where the system caret is located. If pressed twice, presents the information in a browsable message
ca_ES: Verbalitza el text del comentari on es troba el cursor del sistema. Si es prem dues vegades, presenta la informació en un missatge navegable

en: Reports the text of the comment where the system caret is located.If pressed twice, presents the information in browse mode.
ca_ES: Verbalitza el text del comentari on es troba el cursor del sistema. Si es prem dues vegades, presenta la informació en mode de navegació.

en: Reports the text on the Windows clipboard. Pressing twice spells this information. Pressing three times spells it using character descriptions.
ca_ES: Informa del text al porta-retalls de Windows. Prement dues vegades es deletreja aquesta informació. Prement tres vegades es deletreja utilitzant les descripcions dels caràcters.

en: Reports the title of the current application or foreground window. If pressed twice, spells the title. If pressed three times, copies the title to the clipboard
ca_ES: Informa del títol de l’aplicació en execució o de la finestra en primer pla. Si es prem dues vegades, lletreja el títol. Si es prem tres vegades, copia el títol al porta-retalls

en: Reset all settings to default state
ca_ES: Reinicialitza tots els paràmetres a l'estat per defecte

en: Reset all settings to saved state
ca_ES: Reinicialitza tots els paràmetres a la configuració desada

en: Reset configuration to &factory defaults
ca_ES: Restableix la configuració als valors predeterminats de fàbrica

en: Reset gestures
ca_ES: Restableix els gestos

en: Reset to factory &defaults
ca_ES: Restableix als valors pre&determinats de fàbrica

en: Restart
ca_ES: Reinicia

en: Restart &later
ca_ES: Reinicia més &tard

en: Restart &now
ca_ES: Reinicia &ara

en: Restart NVDA
ca_ES: Reinicia NVDA

en: Restart with add-ons disabled
ca_ES: Reinicia amb els complements desactivats

en: Restart with add-ons disabled and debug logging enabled
ca_ES: Reinicia amb els complements desactivats i el registre de depuració activat

en: Restart with debug logging enabled
ca_ES: Reinicia amb el mode de depuració activat

en: Restarts NVDA!
ca_ES: Reinicia NVDA!

en: Restore defaults
ca_ES: Restaurar els valors predeterminats

en: Result
ca_ES: Resultat

en: Retrieved external IP, but port {port} is most likely not currently forwarded.
ca_ES: S'ha obtingut una IP externa, però el port {port} probablement no s'ha reenviat.

en: Review Cursor
ca_ES: Cursor de revisió

en: Right
ca_ES: Dreta

en: Right aligned
ca_ES: Alineat a la dreta

en: Right click
ca_ES: Clic dret

en: Right mouse button locked
ca_ES: Botó dret del ratolí bloquejat

en: Right mouse button unlocked
ca_ES: Botó dret del ratolí desbloquejat

en: Romanian
ca_ES: Romanès

en: Romanian 6 dot
ca_ES: Romanès 6 punts

en: Routes the cursor to or activates the object under this braille cell
ca_ES: Guia el cursor a la cel·la braille o activa l'objecte sota aquesta cel•la

en: Rows
ca_ES: Files

en: Rows and columns
ca_ES: Files i columnes

en: Run COM Registration Fixing tool...
ca_ES: Executa l'eina COM Registration Fixing tool...

en: Russian 6 dot computer braille
ca_ES: Braille d'ordinador rus de 6 punts

en: Russian 8 dot computer braille
ca_ES: Braille d'ordinador rus de 8 punts

en: Russian contracted braille
ca_ES: Braille contret Rus

en: Russian literary braille
ca_ES: Braille literari rus

en: Russian literary braille (detailed)
ca_ES: Braille literari rus (detallat)

en: Same
ca_ES: El mateix

en: Sanskrit grade 1
ca_ES: Sànscrit grau 1

en: Save &as...	Ctrl+S
ca_ES: Anomena i des&a...	Ctrl+S

en: Save As
ca_ES: Desa com

en: Saves the current NVDA configuration
ca_ES: Desa la configuració actual de NVDA

en: Say &cap before capitals
ca_ES: Digues &Maj abans de verbalitzar una lletra majúscula

en: Say all
ca_ES: Verbalitza-ho tot

en: Scatter
ca_ES: Dispersió

en: Scatter with Lines
ca_ES: Dispersió amb línies

en: Scatter with Lines and No Data Markers
ca_ES: Dispersió amb línies i sense marcadors de dades

en: Scatter with Smoothed Lines
ca_ES: Dispersió amb línies suavitzades

en: Scatter with Smoothed Lines and No Data Markers
ca_ES: Dispersió amb línies suavitzades i sense marcadors de dades

en: Screen Curtain
ca_ES: Cortina de pantalla

en: Screen curtain disabled
ca_ES: Cortina de pantalla desactivada

en: Screen curtain enabled
ca_ES: Cortina de pantalla activada

en: Screen curtain not available
ca_ES: Cortina de pantalla no disponible

en: Screen review
ca_ES: Revisió de pantalla

en: Scroll down at the mouse position
ca_ES: Desplaceu-vos cap avall a la posició del ratolí

en: Scroll left at the mouse position
ca_ES: Desplaceu-vos cap a l'esquerra a la posició del ratolí

en: Scroll right at the mouse position
ca_ES: Desplaceu-vos cap a la dreta a la posició del ratolí

en: Scroll up at the mouse position
ca_ES: Desplaceu-vos cap amunt a la posició del ratolí

en: Scrolls the braille display back
ca_ES: Desplaça el terminal braille cap enrere

en: Scrolls the braille display forward
ca_ES: Desplaçael terminal braille cap endavant

en: Secondary Category Axis
ca_ES: Eix de la categoria secundària

en: Secondary Series Axis
ca_ES: Eix de la sèrie secundària

en: Secondary Value Axis
ca_ES: Valor de l'eix secundari

en: Secure Desktop
ca_ES: Escriptori segur

en: Seika Braille Displays
ca_ES: Pantalles Braille Seika

en: Select Braille Display
ca_ES: Selecciona la Pantalla Braille

en: Select NVDA Modifier Keys
ca_ES: Selecciona les tecles modificadores de NVDA

en: Select Synthesizer
ca_ES: Selecciona el sintetitzador

en: Select portable directory
ca_ES: Selecciona el directori portàtil

en: Select until the end of the current result
ca_ES: Seleccioneu fins al final del resultat actual

en: Select until the start of the current result
ca_ES: Seleccioneu fins a l'inici del resultat actual

en: Selective
ca_ES: Selectiu

en: Sentence case
ca_ES: Cas de frase

en: Sepedi grade 1
ca_ES: Sepedi grau 1

en: Sepedi grade 2
ca_ES: Sepedi grau 2

en: Serbian Cyrillic grade 1
ca_ES: Serbi ciríl·lic grau 1

en: Serbian grade 1
ca_ES: Serbi grau 1

en: Serial: {portName}
ca_ES: Sèrie: {portName}

en: Series Lines
ca_ES: Línies de les sèries

en: Series color: {colorName}
ca_ES: Color de la sèrie: {colorName}

en: Sesotho grade 1
ca_ES: Sesotho grau 1

en: Sesotho grade 2
ca_ES: Sesotho grau 2

en: Set Add-on Store Mirror Server
ca_ES: Estableix el servidor mirror del complement de la botiga

en: Set NVDA Update Mirror
ca_ES: Estableix la rèplica d'actualització de NVDA

en: Set column header. Pressing once will set this cell as the first column header for any cell lower and to the right of it within this table. Pressing twice will forget the current column header for this cell.
ca_ES: Defineix la capçalera de columna. Si premeu una vegada, aquesta cel·la serà la primera capçalera de columna per a qualsevol cel·la inferior i a la dreta d'aquesta taula. Si premeu dues vegades, s'oblidarà la capçalera de columna actual d'aquesta cel·la.

en: Set row header. Pressing once will set this cell as the first row header for any cell lower and to the right of it within this table. Pressing twice will forget the current row header for this cell.
ca_ES: Defineix la capçalera de la fila. Si premeu una vegada, aquesta cel·la serà la capçalera de la primera fila per a qualsevol cel·la inferior i a la dreta d'aquesta taula. Si premeu dues vegades, s'oblidarà la capçalera de la fila actual d'aquesta cel·la.

en: Set row {rowNumber} column {columnNumber} as start of column headers
ca_ES: Estableix la fila {rowNumber} columna {columnNumber}, com a inici de les capçaleres de columna

en: Set row {rowNumber} column {columnNumber} as start of row headers
ca_ES: Estableix la fila {rowNumber} columna {columnNumber} com a inici de les capçaleres de fila

en: Set the first value of the current setting in the synth settings ring
ca_ES: Establiu el primer valor de la configuració actual a l'anell de configuració del sintetitzador

en: Set the last value of the current setting in the synth settings ring
ca_ES: Establiu l'últim valor de la configuració actual a l'anell de configuració del sintetitzador

en: Set {address} as start of column headers
ca_ES: Estableix {address} com a inici de les capçaleres de columna

en: Set {address} as start of row headers
ca_ES: Estableix {address} com a inici de les capçaleres de fila

en: Sets the current cell as start of column header. Pressing once will set this cell as the first column header for any cell lower and to the right of it within this region. Pressing twice will forget the current column header for this cell.
ca_ES: Defineix la cel·la actual com a inici de la capçalera de la columna. Si premeu una vegada, aquesta cel·la serà la primera capçalera de columna per a qualsevol cel·la inferior i a la dreta d'aquesta regió. Si premeu dues vegades, s'oblidarà la capçalera de columna actual d'aquesta cel·la.

en: Sets the current cell as start of row headers. Pressing once will set this cell as the first row header for any cell lower and to the right of it within this region. Pressing twice will forget the current row header for this cell.
ca_ES: Defineix la cel·la actual com a inici de les capçaleres de fila. Prement una vegada establirà aquesta cel·la com la capçalera de la primera fila per a qualsevol cel·la inferior i a la dreta d'aquesta regió. Si premeu dues vegades, s'oblidarà la capçalera de la fila actual d'aquesta cel·la.

en: Sets the navigator object to the current focus, and the review cursor to the position of the caret inside it, if possible.
ca_ES: Estableix l'objecte de navegació al focus actual i el cursor de revisió a la posició de l'intercalador dins d'ell, si és possible.

en: Sets the navigator object to the current object under the mouse pointer and speaks it
ca_ES: Estableix l'objecte de navegació com a objecte actual sota el punter del ratolí i el verbalitza

en: Setswana grade 1
ca_ES: Setswana grau 1

en: Setswana grade 2
ca_ES: Setswana grau 2

en: Setting HID keyboard simulation not supported
ca_ES: No se suporta simulació del teclat HID

en: Shape
ca_ES: Forma

en: Sheet {0}, {1}
ca_ES: Full {0}, {1}

en: Sho&w exit options when exiting NVDA
ca_ES: Mos&tra les opcions de sortida al sortir del NVDA

en: Show indefinitely
ca_ES: Mostra indefinidament

en: Show messages
ca_ES: Mostra els missatges

en: Show se&lection
ca_ES: Mostra la se&lecció

en: Shows NVDA's Add-on Store settings
ca_ES: Mostra la configuració de la botiga de complements de NVDA

en: Shows NVDA's Advanced settings
ca_ES: Mostra la configuració avançada de NVDA

en: Shows NVDA's Windows OCR settings
ca_ES: Mostra la configuració de l'OCR de Windows de NVDA

en: Shows NVDA's audio settings
ca_ES: Mostra la configuració d'àudio de NVDA

en: Shows NVDA's braille settings
ca_ES: Mostra la configuració del braille de NVDA

en: Shows NVDA's browse mode settings
ca_ES: Mostra la configuració del mode de navegació de NVDA

en: Shows NVDA's document formatting settings
ca_ES: Mostra la configuració de formatació de documents de NVDA

en: Shows NVDA's general settings
ca_ES: Mostra el diàleg de configuració general de NVDA

en: Shows NVDA's input composition settings
ca_ES: Mostra la configuració de la composició d'entrada de NVDA

en: Shows NVDA's keyboard settings
ca_ES: Mostra la configuració de teclat de NVDA

en: Shows NVDA's mouse settings
ca_ES: Mostra la configuració del ratolí de NVDA

en: Shows NVDA's object presentation settings
ca_ES: Mostra la configuració de la presentació d'objectes de NVDA

en: Shows NVDA's privacy and security settings
ca_ES: Mostra la configuració de privacitat i seguretat de NVDA

en: Shows NVDA's review cursor settings
ca_ES: Mostra la configuració del cursor de revisió de NVDA

en: Shows NVDA's speech settings
ca_ES: Mostra el diàleg de configuració de la veu de NVDA

en: Shows NVDA's vision settings
ca_ES: Mostra la configuració de visió de NVDA

en: Shows options related to selected text or text at the cursor
ca_ES: Mostra les opcions relacionades amb el text seleccionat o el text del cursor

en: Shows the NVDA Configuration Profiles dialog
ca_ES: Mostra el diàleg Perfils de configuració de NVDA

en: Shows the NVDA braille display selection dialog
ca_ES: Mostra el diàleg de selecció del braille de NVDA

en: Shows the NVDA default dictionary dialog
ca_ES: Mostra el diàleg del diccionari per defecte de NVDA

en: Shows the NVDA input gestures dialog
ca_ES: Mostra el diàleg d'entrada de gestos de NVDA

en: Shows the NVDA menu
ca_ES: Mostra el menú de NVDA

en: Shows the NVDA symbol pronunciation dialog
ca_ES: Mostra el diàleg de la pronúncia de símbols de NVDA

en: Shows the NVDA synthesizer selection dialog
ca_ES: Mostra el diàleg de selecció del sintetitzador de NVDA

en: Shows the NVDA temporary dictionary dialog
ca_ES: Mostra el diàleg del diccionari temporal de NVDA

en: Shows the NVDA voice-specific dictionary dialog
ca_ES: Mostra el diàleg del diccionari de veu específic de NVDA

en: Shows the long description at this position if one is found.
ca_ES: Mostra la descripció llarga en aquesta posició, si és que n'hi ha.

en: Simple review mode off
ca_ES: Mode de revisió simple desactivat

en: Simple review mode on
ca_ES: Mode de revisió simple activat

en: Single letter navigation off
ca_ES: Navegació amb una lletra desactivada

en: Single letter navigation on
ca_ES: Navegació amb una lletra activada

en: Single line break
ca_ES: Salt d'una sola línia

en: Single line spacing
ca_ES: Interlineat simple

en: Sleep mode off
ca_ES: Mode de suspensió desactivat

en: Sleep mode on
ca_ES: Mode de suspensió activat

en: Slice color: {colorName}
ca_ES: Color de les sèries: {colorName}

en: Slide Master view
ca_ES: Vista de diapositiva mestra

en: Slide Number placeholder
ca_ES: Espai reservat per al número de diapositiva

en: Slide Show - complete
ca_ES: Presentació de diapositives - acabada

en: Slide Sorter view
ca_ES: Vista del classificador de diapositives

en: Slide show - {slideName}
ca_ES: Presentació de diapositives - {slideName}

en: Slide show notes - {slideName}
ca_ES: Notes de la presentació de diapositives - {slideName}

en: Slide view
ca_ES: Vista de diapositives

en: Slide {slideNumber}
ca_ES: Diapositiva {slideNumber}

en: Slovak grade 1
ca_ES: Eslovac grau 1

en: Slovenian 8 dot computer braille
ca_ES: Braille d'ordinador eslové de 8 punts

en: Slovenian grade 1
ca_ES: Eslovè grau 1

en: Small caps on
ca_ES: Majúscules petites activades

en: Some operations on add-ons failed. See the log file for more details.
    {failureMsg}
ca_ES: Algunes operacions en complements han fallat. Vegeu el fitxer de registre per a més detalls.
    {failureMsg}

[ctx: SoundSplit]
en: NVDA in both channels and applications in both channels
ca_ES: NVDA en ambdós canals i aplicacions en ambdós canals

[ctx: SoundSplit]
en: Sound split disabled
ca_ES: Divisió de so desactivada

en: Southern Vietnamese grade 1
ca_ES: Vietnamita del Sud grau 1

en: Spanish 8 dot computer braille
ca_ES: Braille d'ordinador espanyol de 8 punts

en: Spanish for Greek text
ca_ES: Espanyol per a text grec

en: Spanish grade 1
ca_ES: Espanyol grau 1

en: Spanish grade 2
ca_ES: Espanyol grau 2

en: Spea&k character when routing cursor in text
ca_ES: &Verbalitza  el caràcter en encaminar el cursor en el text

en: Speak
ca_ES: Verbalitza

en: Speak &passwords in all enhanced terminals (may improve performance)
ca_ES: Verbalitzar les &contrasenyes en tots els terminals millorats (pot millorar el rendiment)

en: Speak and beep
ca_ES: Parla i fes sonar

en: Speak and braille font attributes
ca_ES: Atributs de lletra parlats i en braille

en: Speak c&ommand keys
ca_ES: Verbalitzar les tecles d'&ordres

en: Speak font attributes
ca_ES: Llegeix els atributs del tipus de lletra

en: Speak new text in Windows Terminal via:
ca_ES: Llegiu text nou al Terminal de Windows mitjançant:

en: Speak progress bar updates
ca_ES: Verbalitza les actualitzacions de la barra de progrés

en: Speak typed &characters:
ca_ES: Pronuncia els &caràcters escrits:

en: Speak typed &words:
ca_ES: Pronuncia les &paraules escrites:

en: Speak typed characters {mode}
ca_ES: Llegir caràcters escrits {mode}

en: Speak typed words {mode}
ca_ES: Pronuncia paraules escrites {mode}

en: Speak when navigating by &line or paragraph
ca_ES: Parla en navegar per &línia o paràgraf

en: Speak when navigating by line or paragraph with braille off
ca_ES: Parla quan es navega per línia o paràgraf amb braille desactivat

en: Speak when navigating by line or paragraph with braille on
ca_ES: Parla quan es navega per línia o paràgraf amb el braille activat

en: Speaks the filename of the active application along with the name of the currently loaded appModule
ca_ES: Verbalitza el nom del fitxer de l'aplicació activa juntament amb el nom del mòdul d'aplicació carregat actualment

en: Speaks the word of the current navigator object where the review cursor is situated. Pressing twice spells the word. Pressing three times spells the word using character descriptions
ca_ES: Verbalitza la paraula en la qual es troba el cursor de revisió dins l'objecte de navegació actual. Si es prem dues vegades lletreja la paraula. Si es prem tres vegades, lletreja la paraula amb les descripcions de caràcters

en: Speech
ca_ES: Veu

en: Speech &dictionaries
ca_ES: &Diccionaris de veu

en: Speech &interrupt for typed characters
ca_ES: &Interrupció de la veu per als caràcters teclejats

en: Speech Unicode normalization default ({default})
ca_ES: Normalització Unicode de veu per defecte ({default})

en: Speech Unicode normalization {state}
ca_ES: Normalització Unicode de veu {state}

en: Speech and braille
ca_ES: Veu i braille

en: Speech i&nterrupt for Enter key
ca_ES: I&nterrupció de veu per a la tecla Retorn

en: Speech mode {mode}
ca_ES: Mode de veu {mode}

en: Spelling or grammar e&rrors
ca_ES: E&rrors ortogràfics o gramaticals

en: Spells the current application status bar.
ca_ES: Deletreja la barra d'estat de l'aplicació actual.

en: St&art NVDA after I sign in
ca_ES: Inici&a NVDA després d'iniciar la sessió

en: St&yle
ca_ES: Est&il

en: Stable
ca_ES: Estable

en: Stacked Area
ca_ES: Àrea apilada

en: Stacked Bar
ca_ES: Barra apilada

en: Stacked Column
ca_ES: Columna apilada

en: Stacked Cone Bar
ca_ES: Barra amb forma de con apilada

en: Stacked Cone Column
ca_ES: Columna amb forma de con apilada

en: Stacked Cylinder Bar
ca_ES: Barra cilíndrica apilada

en: Stacked Line
ca_ES: Línia apilada

en: Stacked Line with Markers
ca_ES: Línia amb marcadors apilada

en: Stacked Pyramid Bar
ca_ES: Piràmide apilada

en: Stacked Pyramid Column
ca_ES: Columna amb forma de piràmide apilada

en: Standard HID Braille Display
ca_ES: Pantalla braille HID estàndard

en: Start marked
ca_ES: Inici del marcat

en: Strikethrough off
ca_ES: Ratllat desactivat

en: Strikethrough on
ca_ES: Ratllat activat

en: Styles
ca_ES: Estils

en: Su&perscripts and subscripts
ca_ES: Su&períndexs i subíndexs

en: Subject:
ca_ES: Assumpte:

en: Subscript
ca_ES: Subíndex

en: Subtitle placeholder
ca_ES: Espai reservat per a un subtítol

en: Success
ca_ES: Èxit

en: Successfully connected to the given URL.
ca_ES: S'ha connectat correctament a l'URL indicat.

en: Successfully copied NVDA user settings
ca_ES: La configuració d'usuari de NVDA s'ha copiat amb èxit

en: Successfully created a portable copy of NVDA at {dir}
ca_ES: S'ha creat correctament una còpia portàtil de NVDA a {dir}

en: Successfully installed NVDA.
ca_ES: NVDA s'ha instal·lat correctament.

en: Successfully retrieved IP address. Port {port} is open.
ca_ES: S'ha obtingut correctament l'adreça IP. El port {port} està obert.

en: Successfully updated your installation of NVDA.
ca_ES: NVDA s'ha actualitzat correctament.

en: Suggestions
ca_ES: Suggeriments

en: Superscript
ca_ES: Superíndex

en: Surface (Top View wireframe)
ca_ES: Superfície (Vista superior del model de superficies)

en: Surface (Top View)
ca_ES: Superfície (Vista superior)

en: Swahili (Kenya) Grade 2
ca_ES: Swahili (Kenya) Grau 2

en: Swahili (Kenya) grade 1
ca_ES: Swahili (Kenya) grau 1

en: Swahili (Kenya) grade 1.2
ca_ES: Swahili (Kenya) grau 1.2

en: Swahili (Kenya) grade 1.3
ca_ES: Swahili (Kenya) grau 1.3

en: Swahili (Kenya) grade 1.4
ca_ES: Swahili (Kenya) grau 1.4

en: Swahili (Kenya) grade 1.5
ca_ES: Swahili (Kenya) grau 1.5

en: Swedish 8 dot computer braille
ca_ES: Braille d'ordinador suec de 8 punts

en: Swedish contracted braille
ca_ES: Braille Suec contret

en: Swedish partially contracted braille
ca_ES: Braille Suec parcialment contret

en: Swedish uncontracted braille
ca_ES: Braille suec sense contraure

en: Switches to the next review mode (e.g. object, document or screen) and positions the review position at the point of the navigator object
ca_ES: Canvia al mode de revisió posterior (per exemple, objecte, document o pantalla) i col·loca la posició de revisió en el punt de l'objecte de navegació

en: Switches to the previous review mode (e.g. object, document or screen) and positions the review position at the point of the navigator object
ca_ES: Canvia al mode de revisió anterior (per exemple, objecte, document o pantalla) i col·loca la posició de revisió en el punt de l'objecte de navegació

en: Symbol
ca_ES: Símbol

en: Symbol "%s" is already present.
ca_ES: El símbol "%s" ja és present.

en: Symbol Pronunciation (%s)
ca_ES: Pronunciació del símbol (%s)

en: Symbol level %s
ca_ES: Nivell de símbol %s

en: Synthesizer
ca_ES: Sintetitzador

en: Synthesizer Error
ca_ES: Error de sintetitzador

en: Syriac grade 1
ca_ES: Siríac grau 1

en: System caret
ca_ES: Cursor del sistema

en: System focus
ca_ES: Focus del sistema

en: System status
ca_ES: Estat del sistema

en: Table description
ca_ES: Descripció de la taula

en: Table information
ca_ES: Informació de la taula

en: Table placeholder
ca_ES: Espai reservat per a una taula

en: Tags
ca_ES: Etiquetes

en: Tamil grade 1
ca_ES: Tàmil grau 1

en: Taskbar
ca_ES: Barra de tasques

en: Tatar grade 1
ca_ES: Tàtar grau 1

en: Telugu grade 1
ca_ES: Telegu grau 1

en: Temporarily d&isable all triggers
ca_ES: Des&activa temporalment tots els desencadenadors

en: Temporary Screen curtain, enabled until next restart
ca_ES: Cortina de pantalla temporal, activada fins al proper reinici

en: Temporary dictionary
ca_ES: Diccionari temporal

en: Terminal programs
ca_ES: Programes de terminal

en: Tether B&raille:
ca_ES: Segueix B&raille:

en: Text &unit resolution:
ca_ES: &Unitat de resolució de text:

en: Text copied.
ca_ES: Text copiat.

en: Text frame
ca_ES: Marc de text

en: Text placeholder
ca_ES: Espai reservat per a un text

en: Text review
ca_ES: Revisió de text

en: Thai 8 dot computer braille
ca_ES: Braille d'ordinador tailandès de 8 punts

en: Thai grade 0
ca_ES: Tailandès grau 0

en: Thai grade 1
ca_ES: Tailandès grau 1

en: Thai grade 2
ca_ES: Tailandès grau 2

en: That profile already exists. Please choose a different name.
ca_ES: Aquest perfil ja existeix. Tria un altre nom.

en: The COM Registration Fixing Tool has completed successfully.
    It is highly recommended that you restart your computer now, to make sure the changes take full effect.
ca_ES: L'eina COM Registration Fixing s'ha completat correctament.
    És molt recomanable que reinicieu l'ordinador ara, per assegurar-vos que els canvis tinguin ple efecte.

en: The COM Registration Fixing Tool was unsuccessful. This Windows error may provide more information.
    {error}
ca_ES: L'eina de correcció de registre COM no ha tingut èxit. Aquest error de Windows pot proporcionar més informació.
    {error}

en: The URL you have entered failed the connection test. Are you sure you want to save it anyway?
ca_ES: L'URL que heu introduït ha fallat en la prova de connexió. Esteu segur que voleu desar-lo igualment?

en: The URL you have entered failed the connection test. {tip}
ca_ES: L'URL que heu introduït ha fallat en la prova de connexió. {tip}

en: The URL you have entered has not been tested. Are you sure you want to save it without attempting to connect to it first?
ca_ES: L'URL que heu introduït no s'ha provat. Esteu segur que voleu desar-lo sense intentar connectar-vos-hi primer?

en: The URL you have entered is not valid. Check that it is correct and try again.
ca_ES: L'URL que heu introduït no és vàlid. Comproveu que sigui correcte i torneu-ho a provar.

en: The clipboard contains a large amount of text. It is %s character long | The clipboard contains a large amount of text. It is %s characters long
ca_ES[0]: El porta-retalls conté una gran quantitat de text. És %s caràcter llarg
ca_ES[1]: El porta-retalls conté una gran quantitat de text. Té %s caràcters llargs

en: The currently active connection may not be continued during or after the update. Even if the connection is continued, you will be unable to respond to User Account Control (UAC) prompts from the controlling computer. You should only proceed if you have physical access to the controlled computer.
    
    Are you sure you want to continue?
ca_ES: És possible que la connexió activa actualment no continuï durant o després de l'actualització. Fins i tot si la connexió continua, no podreu respondre a les sol·licituds de control de comptes d'usuari (UAC) des de l'ordinador de control. Només heu de continuar si teniu accés físic a l'ordinador controlat.
    
    Estàs segur que vols continuar?

en: The following add-on failed to be installed: {}. | The following add-ons failed to be installed: {}.
ca_ES[0]: No s'ha pogut instal·lar el següent complement: {}.
ca_ES[1]: No s'han pogut instal·lar els següents complements: {}.

en: The following add-on failed to uninstall: {}. | The following add-ons failed to uninstall: {}.
ca_ES[0]: No s'ha pogut desinstal·lar el següent complement: {}.
ca_ES[1]: Els següents complements no s'han pogut desinstal·lar: {}.

en: The following add-on failed to update: {}. | The following add-ons failed to update: {}.
ca_ES[0]: El següent complement no s'ha pogut actualitzar: {}.
ca_ES[1]: Els següents complements no s'han pogut actualitzar: {}.

en: The following add-ons are incompatible with NVDA version {version}. These add-ons can not be enabled. Please contact the add-on author for further assistance.
ca_ES: Els següents complements són incompatibles amb la versió {version} de NVDA. Aquests complements no es poden habilitar. Poseu-vos en contacte amb l'autor del complement per obtenir més ajuda.

en: The following command line parameters are unknown to NVDA: {params}
ca_ES: NVDA desconeix els paràmetres de la línia d'ordres següents: {params}

en: The following options control the types of document formatting reported by NVDA.
ca_ES: Les opcions següents controlen els tipus de formatació de documents dels que informa NVDA.

en: The following settings are for advanced users. Changing them may cause NVDA to function incorrectly. Please only change these if you know what you are doing or have been specifically instructed by NVDA developers.
ca_ES: La configuració següent és per a usuaris avançats. Canviar-los pot fer que NVDA funcioni incorrectament. Si us plau, canvieu-los només si sabeu el que esteu fent o heu rebut instruccions específiques dels desenvolupadors de NVDA.

en: The installation is unable to remove or overwrite a file. Another copy of NVDA may be running on another logged-on user account. Please make sure all installed copies of NVDA are shut down and try the installation again.
ca_ES: La instal·lació no pot eliminar o sobreescriure un fitxer. Potser hi ha una altra còpia de NVDA en execució en un altre compte d'usuari. Assegura't que totes les còpies instal•lades de NVDA s'han aturat i torna a executar la instal·lació.

en: The installation of NVDA failed. Please check the Log Viewer for more information.
ca_ES: La instal·lació de NVDA ha fallat. Consulta el visor de registre per obtenir més informació.

en: The installation path for NVDA has changed. it will now  be installed in {path}
ca_ES: El camí de la instal·lació de NVDA ha canviat. Ara s'instal·larà a {path}

en: The next key that is pressed will not be handled at all by NVDA, it will be passed directly through to Windows.
ca_ES: La següent tecla premuda no la gestionarà NVDA, es passarà directament a Windows.

en: The profile {name} will be permanently deleted. This action cannot be undone.
ca_ES: El perfil {name} se suprimirà permanentment. Aquesta acció no es pot desfer.

en: The report links setting must be enabled to toggle report link type
ca_ES: La configuració d'enllaços d'informe ha d'estar activada per a commutar el tipus d'enllaç d'informe

en: The response from the server was not recognised. Check the URL is correct before trying again.
ca_ES: No s'ha reconegut la resposta del servidor. Comprova que l'URL és correcte abans de tornar-ho a provar.

en: The result of content recognition is already automatically updated
ca_ES: El resultat del reconeixement de continguts ja s'actualitza automàticament

en: The server returned an error. Check that the URL is correct before trying again.
ca_ES: El servidor ha retornat un error. Comprova que l'URL és correcte abans de tornar-ho a provar.

en: The settings panel you tried to open is unavailable on this system.
ca_ES: El panel de configuració seleccionat no es troba disponible en aquest sistema.

en: The specified directory '{portableDirectory}' is not empty. Proceeding will delete and replace existing files in the directory. Do you want to overwrite the contents of this folder?
ca_ES: El directori especificat '{portableDirectory}' no està buit. En continuar, se suprimiran i substituiran els fitxers existents al directori. Voleu sobreescriure el contingut d'aquesta carpeta?

en: There is %d series in this chart | There are %d series in this chart
ca_ES[0]: Hi ha %d sèrie en aquest gràfic
ca_ES[1]: Hi ha %d sèries en aquest gràfic

en: There is no text on the clipboard
ca_ES: No hi ha text al porta-retalls

en: There was a network error. Check that you are connected to the internet and try again.
ca_ES: S'ha produït un error de xarxa. Comproveu que esteu connectat a Internet i torneu-ho a provar.

en: Thick
ca_ES: Gruix

en: This change requires administrator privileges.
ca_ES: Aquest canvi requereix privilegis d'administrador.

en: This feature ({title}) is unavailable while on secure screens such as the sign-on screen or UAC prompt.
ca_ES: Aquesta característica ({title}) no està disponible en pantalles segures, com ara la pantalla d'inici de sessió o l'indicador de l'UAC.

en: This feature is unavailable while on secure screens such as the sign-on screen or UAC prompt.
ca_ES: Aquesta característica no està disponible en pantalles segures, com ara la pantalla d'inici de sessió o l'indicador de l'UAC.

en: This trigger is already associated with another profile. If you continue, it will be removed from that profile and associated with this one.
    Are you sure you want to continue?
ca_ES: Aquest desencadenador està associat amb un altre perfil. Si continues, s'eliminarà la relació amb l'altre perfil i s'associarà amb aquest.
    Estàs segur que vols continuar?

en: Thumbnails
ca_ES: Miniatures

en: Time to &keep audio device awake after speech (seconds)
ca_ES: Temps per &mantenir el dispositiu d'àudio actiu després de parlar (segons)

en: Title Master view
ca_ES: Vista del patró del títol

en: Title placeholder
ca_ES: Espai reservat per al títol

en: To create a portable copy of NVDA, please select the path and other options and then press Continue
ca_ES: Per crear una versió portable de NVDA, selecciona el camí i altres opcions i prem Continua

en: To edit this profile, you will need to manually activate it. Once you have finished editing, you will need to manually deactivate it to resume normal usage.
    Do you wish to manually activate it now?
ca_ES: Per editar aquest perfil, l'hauràs d'activar manualment. Un cop hagis finalitzat l'edició, l'hauràs de desactivar manualment per tornar al funcionament normal.
    Vols activar-lo manualment ara?

en: To install NVDA to your hard drive, please press the Continue button.
ca_ES: Per instal·lar NVDA al disc dur, prem el botó Continua.

en: To use an Albatross with NVDA, change the number of status cells in the Albatross's internal menu to at most {maxCells}, and restart the Albatross and NVDA if needed.
ca_ES: Per utilitzar Albatross amb NVDA, canvia el nombre de cel·les d'estat al menú intern de l'Albatros a com a màxim {maxCells} i reinicia l'Albatros i NVDA si cal.

en: To:
ca_ES: A:

en: Toggle HID keyboard simulation
ca_ES: Activa i desactiva la simulació del teclat HID

en: Toggle braille input
ca_ES: Activa i desativa l'entrada braille

en: Toggle periodical refresh of a Windows OCR result
ca_ES: Commuta l'actualització periòdica d'un resultat OCR de Windows

en: Toggle tethering of braille between the focus and the review position
ca_ES: Commuta entre l’activació i la desactivació del seguiment del braille entre el focus i la posició de revisió

en: Toggle the braille cursor on and off
ca_ES: Commuta entre l’activació i la desactivació del cursor braille

en: Toggle the way context information is presented in braille
ca_ES: Commuta la forma en que la informació de context es presenta en el braille

en: Toggles HID keyboard simulation
ca_ES: Activa i desactiva el mode de simulació del teclat HID

en: Toggles beeps that report mouse coordinates as the mouse moves
ca_ES: Activa i desactiva els sons que informen de les coordenades del ratolí mentre es mou

en: Toggles between beeps, speech, beeps and speech, and off, for reporting progress bar updates
ca_ES: Commuta entre xiulets, veu, xiulets i veu, i sense so, per informar de les actualitzacions de la barra de progrés

en: Toggles between browse mode and focus mode. When in focus mode, keys will pass straight through to the application, allowing you to interact directly with a control. When in browse mode, you can navigate the document with the cursor, quick navigation keys, etc.
ca_ES: Commuta entre el mode de navegació i el de focus. Quan es troba en el mode de focus, les tecles passaran directament a través de l'aplicació, permetent-te interactuar directament amb un control. Quan es troba en el mode de navegació, pots desplaçar-te pel document amb el cursor, les tecles de navegació ràpida, etc.

en: Toggles between reporting the speaker notes or the actual slide content. This does not change what is visible on-screen, but only what the user can read with NVDA
ca_ES: Commuta entre informar de les notes de l'orador o de l'actual contingut de la diapositiva. Això no canvia el que es veu a la pantalla, sinó el que l'usuari pot llegir amb NVDA

en: Toggles braille mode
ca_ES: Commuta el mode braille

en: Toggles disabling of all configuration profile triggers. Disabling remains in effect until NVDA is restarted
ca_ES: Activa la desactivació de tots els activadors del perfil de configuració. La desactivació continua fins que es reinicia el NVDA

en: Toggles how much text will be spoken when the mouse moves
ca_ES: Commuta la quantitat de text que es parlarà quan es mogui el ratolí

en: Toggles native selection mode on and off
ca_ES: Activa i desactiva el mode de selecció nadiu

en: Toggles on and off delayed descriptions for characters on cursor movement
ca_ES: Activa i desactiva la verbalització de les descripcions retardades dels caràcters en el moviment del cursor

en: Toggles on and off if the screen layout is preserved while rendering the document content
ca_ES: Commuta entre l'activació i la desactivació de la preservació de la disposició de la pantalla mentre es renderitza el contingut del document

en: Toggles on and off reporting if clickable
ca_ES: Activa i desactiva la verbalització dels elements en que es pot fer clic

en: Toggles on and off speaking when navigating by lines or paragraph with braille
ca_ES: Activa o desactiva la veu quan es navega per línies o paràgrafs amb braille

en: Toggles on and off the ignoring of blank lines for line indentation reporting
ca_ES: Activa i desactiva la ignoració de les línies en blanc per als informes de sagnat de línia

en: Toggles on and off the inclusion of layout tables in browse mode
ca_ES: Activa i desactiva la verbalització de les taules de disposició en el mode de navegació

en: Toggles on and off the movement of the navigator object due to focus changes
ca_ES: Commuta entre si el focus segueix o no a l'objecte de navegació

en: Toggles on and off the movement of the review cursor due to the caret moving.
ca_ES: Commuta entre si el cursor de revisió segueix o no el cursor del sistema.

en: Toggles on and off the reporting of CLDR characters, such as emojis
ca_ES: Activa i desactiva la verbalització de caràcters CLDR, com els emojis

en: Toggles on and off the reporting of articles
ca_ES: Activa i desactiva la verbalització d'articles

en: Toggles on and off the reporting of block quotes
ca_ES: Activa i desactiva la verbalització dels blocs de cites

en: Toggles on and off the reporting of colors
ca_ES: Activa i desactiva la verbalització dels color

en: Toggles on and off the reporting of comments
ca_ES: Activa i desactiva la verbalització dels comentaris

en: Toggles on and off the reporting of dynamic content changes, such as new text in dos console windows
ca_ES: Commuta entre l'activació i la desactivació de l'enviament d'informació de canvis de contingut dinàmic, com per exemple text nou a la consola DOS de Windows

en: Toggles on and off the reporting of emphasis
ca_ES: Activa i desactiva l'informe de l'èmfasi

en: Toggles on and off the reporting of figures and captions
ca_ES: Activa i desactiva la verbalització de figures i subtítols

en: Toggles on and off the reporting of font changes
ca_ES: Activa i desactiva la verbalització dels canvis de font

en: Toggles on and off the reporting of font size changes
ca_ES: Activa i desactiva la verbalització dels canvis de mida de les fonts

en: Toggles on and off the reporting of frames
ca_ES: Activa i desactiva la verbalització dels marcs

en: Toggles on and off the reporting of graphics
ca_ES: Activa i desactiva els informes de gràfics

en: Toggles on and off the reporting of groupings
ca_ES: Activa i desactiva la verbalització d'agrupacions

en: Toggles on and off the reporting of headings
ca_ES: Activa i desactiva la verbalització dels encapçalaments

en: Toggles on and off the reporting of highlighted text
ca_ES: Activa i desactiva els informes de text ressaltat

en: Toggles on and off the reporting of landmarks
ca_ES: Activa i desactiva la verbalització de les regions

en: Toggles on and off the reporting of line numbers
ca_ES: Activa i desactiva la verbalització dels números de línia

en: Toggles on and off the reporting of line spacing
ca_ES: Activa i desactiva la verbalització de l'interlineat

en: Toggles on and off the reporting of link type
ca_ES: Activa i desactiva l'informe del tipus d'enllaç

en: Toggles on and off the reporting of links
ca_ES: Activa i desactiva la verbalització dels enllaços

en: Toggles on and off the reporting of lists
ca_ES: Activa i desactiva la verbalització de les llistes

en: Toggles on and off the reporting of pages
ca_ES: Activa i desactiva la verbalització de les pàgines

en: Toggles on and off the reporting of paragraph indentation
ca_ES: Activa i desactiva la verbalització del sagnat dels paràgrafs

en: Toggles on and off the reporting of revisions
ca_ES: Activa i desactiva la verbalització de les revisions

en: Toggles on and off the reporting of style changes
ca_ES: Activa i desactiva la verbalització dels canvis d'estil

en: Toggles on and off the reporting of superscripts and subscripts
ca_ES: Activa i desactiva els informes de superíndexs i subíndexs

en: Toggles on and off the reporting of table cell coordinates
ca_ES: Activa i desactiva la verbalització de les coordenades de les cel·les de les taules

en: Toggles on and off the reporting of tables
ca_ES: Activa i desactiva la verbalització de les taules

en: Toggles on and off the reporting of text alignment
ca_ES: Activa i desactiva la verbalització de l'alineació del text

en: Toggles on and off the speaking of command keys
ca_ES: Activa o desactiva l'ús de les tecles d'ordre

en: Toggles reporting spelling or grammar errors in braille
ca_ES: Activa i desactiva la informació dels errors ortogràfics en braille

en: Toggles simple review mode on and off
ca_ES: Commuta entre l’activació i la desactivació del mode de revisió simple

en: Toggles single letter navigation on and off. When on, single letter keys in browse mode jump to various kinds of elements on the page. When off, these keys are passed to the application
ca_ES: Activa i desactiva el mode de navegació amb una lletra. Si es troba activat, les tecles de lletres permeten saltar a diferents elements de la pàgina en el mode de navegació. Si es troba desactivat, aquestes tecles es passaran a l'aplicació

en: Toggles sleep mode on and off for the active application.
ca_ES: Activa i desactiva el mode en suspensió per a l'aplicació en ús.

en: Toggles speaking the character under the cursor when routing cursor in text
ca_ES: Commuta la difusió del caràcter sota el cursor quan s'encamina el cursor en el text

en: Toggles the NVDA Braille viewer, a floating window that allows you to view braille output, and the text equivalent for each braille character
ca_ES: Commuta el visor braille de NVDA, una finestra flotant que permet veure la sortida braille i l'equivalent de text per a cada caràcter braille

en: Toggles the NVDA Speech viewer, a floating window that allows you to view all the text that NVDA is currently speaking
ca_ES: Commuta el visor de verbalització de NVDA, una finestra flotant que permet veure tot el text verbalitzat actualment

en: Toggles the reporting of information as the mouse moves
ca_ES: Commuta entre l'activació i la desactivació de l'enviament d'informació a mesura que el ratolí es mou

en: Toggles the state of the screen curtain, enable to make the screen black or disable to show the contents of the screen. Pressed once, screen curtain is enabled until you restart NVDA. Pressed twice, screen curtain is enabled until you disable it
ca_ES: Activa o desactiva l'estat de la cortina de pantalla, activa per fer que la pantalla sigui negra o desactiva per mostrar el contingut de la pantalla. Si premeu una vegada, la cortina de pantalla s'habilitarà fins que reinicieu NVDA. Si premeu dues vegades, la cortina de pantalla s'habilitarà fins que la desactiveu

en: Toggles the support of touch interaction
ca_ES: Commuta el suport de la interacció tàctil

en: Top
ca_ES: Inici

en: Total time not available
ca_ES: Temps total no disponible

en: Touch Interaction
ca_ES: Interacció tàctil

en: Touch interaction disabled
ca_ES: Interacció tàctil desactivada

en: Touch interaction enabled
ca_ES: Interacció tàctil activada

en: Touch interaction not supported
ca_ES: No s'admet la interacció tàctil

en: Touch screen
ca_ES: Pantalla tàctil

en: Translates any braille input
ca_ES: Tradueix qualsevol entrada braille

en: Translates any braille input and presses the enter key
ca_ES: Tradueix qualsevol entrada braille i prem la tecla retorn

en: Tries to read documentation for the selected autocompletion item.
ca_ES: Intenta llegir la documentació de l'element d'emplenament automàtic seleccionat.

en: Triggers
ca_ES: Desencadenadors

en: Trim leading silence in speech audio
ca_ES: Retalla el silenci inicial a l'àudio de veu

en: Trust voice's language when processing characters and symbols
ca_ES: Llegeix amb la veu de l'idioma del text al processar caràcters i símbols

en: Tshivenda grade 1
ca_ES: Tshivenda grau 1

en: Tshivenda grade 2
ca_ES: Tshivenda grau 2

en: Turkish 8 dot computer braille
ca_ES: Braille d'ordinador turc de 8 punts

en: Turkish grade 1
ca_ES: Turc grau 1

en: Turkish grade 2
ca_ES: Turc grau 2

en: Turns input help on or off. When on, any input such as pressing a key on the keyboard will tell you what script is associated with that input, if any.
ca_ES: Activa o desactiva l'ajuda d'entrada. Si es troba activada, qualsevol entrada, com per exemple prémer una tecla, indicarà la funció que té associada si n'hi ha cap.

en: Type
ca_ES: Tipus

en: Type exit() to exit the console
ca_ES: Escriu exit() per sortir de la consola

en: Type help(object) to get help about object.
ca_ES: Escriu help(objecte) per obtenir ajuda sobre l'objecte.

en: Type the text you wish to find
ca_ES: Escriu el text que vols trobar

en: Type:
ca_ES: Tipus:

en: UIA notifications
ca_ES: Notificacions UIA

en: UIA when available
ca_ES: UIA quan estigui disponible

[ctx: UIAHandler.FillType]
en: none
ca_ES: cap

[ctx: UIAHandler.FillType]
en: pattern
ca_ES: patró

[ctx: UIAHandler.FillType]
en: picture
ca_ES: imatge

en: Ugaritic grade 1
ca_ES: Ugarític grau 1

en: Ukrainian computer braille
ca_ES: Braille d'ordinador ucraïnès

en: Ukrainian grade 1
ca_ES: Ucraïnès grau 1

en: Ukrainian literary braille (detailed)
ca_ES: Braille literari ucraïnès (detallat)

en: Unable to configure user interface for Vision Enhancement Provider, it can not be enabled.
ca_ES: No es pot configurar la interfície d'usuari per al proveïdor de millora de la visió, no es pot habilitar.

en: Unable to connect to the remote computer
ca_ES: No s'ha pogut connectar a l'ordinador remot

en: Unable to contact portcheck server, please manually retrieve your IP address
ca_ES: No s'ha pogut contactar amb el servidor de comprovació de ports. Si us plau, recupereu manualment l'adreça IP

en: Unable to copy
ca_ES: No hi ha cap text per copiar

en: Unable to copy a file. Perhaps it is currently being used by another process or you have run out of disc space on the drive you are copying to.
ca_ES: No s'ha pogut copiar un fitxer. Potser el fitxer s'està utilitzant en un altre procés o no hi ha espai suficient al disc de la unitat on s'està copiant.

en: Unable to copy status bar content to clipboard
ca_ES: No es pot copiar el contingut de la barra d'estat al porta-retalls

en: Unable to get the destination of this link.
ca_ES: No s'ha pogut obtenir la destinació d'aquest enllaç.

en: Unable to mark log position
ca_ES: No es pot marcar la posició del registre

en: Unable to postpone update.
ca_ES: No es pot posposar l'actualització.

en: Underline off
ca_ES: Subratllat desactivat

en: Underline on
ca_ES: Subratllat activat

en: Underline {style}on
ca_ES: Subratllat {style}activat

en: Unicode Consortium data (including emoji)
ca_ES: Dades del Consorci Unicode (inclosos els emoji)

en: Unicode braille
ca_ES: Braille Unicode

en: Unicode normali&zation
ca_ES: Normalit&zació Unicode

en: Unified English Braille Code grade 1
ca_ES: Codi braille en anglès unificat grau 1

en: Unified English Braille Code grade 2
ca_ES: Codi braille en anglès unificat grau 2

en: Uninstall NVDA
ca_ES: Desinstal·la NVDA

en: Unknown braille display
ca_ES: Línia braille desconeguda

en: Unknown color
ca_ES: Color desconegut

en: Unknown command line parameters
ca_ES: Paràmetres de la línia d'ordres desconeguts

en: Unknown power status
ca_ES: Estat d'energia desconegut

en: Unlabeled
ca_ES: Sense etiqueta

en: Unmuted remote
ca_ES: Remot no silenciat

en: Unplugged
ca_ES: Desendollat

en: Unsupported input
ca_ES: Entrada no suportada

en: Untitled chart
ca_ES: Gràfic sense títol

en: Up Bars
ca_ES: Barres ascendents

en: Upd&ate channel
ca_ES: &Actualitza el canal

en: Update Automatically
ca_ES: Actualització automàtica

en: Update mirror
ca_ES: Actualitza la rèplica

en: Update to NVDA version {version} has been downloaded and is ready to be applied.
ca_ES: L'actualització a la versió {version} de NVDA s'ha descarregat i està llesta per aplicar-se.

en: Update to NVDA version {version} is ready to be applied.
ca_ES: L'actualització a la versió de NVDA {version} està llesta per aplicar-se.

en: Updating NVDA
ca_ES: Actualitzant NVDA

en: Updating NVDA when connected to NVDA Remote Access as the controlled computer is not recommended.
ca_ES: No es recomana actualitzar NVDA quan estiguis connectat a NVDA Remote Access com a ordinador controlat.

en: Uppercase
ca_ES: Majúscules

en: Urdu grade 1
ca_ES: Urdú grau 1

en: Urdu grade 2
ca_ES: Urdú grau 2

en: Use &screen layout (when supported)
ca_ES: Utilitza la disposició de &pantalla (si s'admet l'opció)

en: Use &spelling functionality if supported
ca_ES: Utilitza la funcionalitat de &lletrejar si el sintetitzador admet l'opció

en: Use NVDA during sign-in
ca_ES: Utilitzar NVDA durant l'inici de sessió

en: Use NVDA during sign-in (requires administrator privileges)
ca_ES: Utilitzar NVDA durant l'inici de sessió (requereix privilegis d'administrador)

en: Use UI Automation to access Microsoft &Excel spreadsheet controls when available
ca_ES: Utilitzeu l'automatització de la interfície d'usuari per accedir als controls del full de càlcul del Microsoft i de l'Excel quan estiguin disponibles

en: Use WASAPI for SAPI 4 audio output:
ca_ES: Utilitza WASAPI per a la sortida d'àudio SAPI 4:

en: Use currently saved settings during sign-in and on secure screens (requires administrator privileges)
ca_ES: Utilitzar la configuració desada actualment durant l'inici de sessió i en pantalles segures (requereix privilegis d'administrador)

en: Use en&hanced event processing (requires restart)
ca_ES: Utilitza el processament d'esdeveniments millorat (requereix reiniciar)

en: Use enhanced t&yped character support in legacy Windows Console when available
ca_ES: Utilitzeu el suport millorat de caràcters escri&ts a la consola heretada del Windows quan estigui disponible

en: Use modern audio output system (WASAPI)
ca_ES: Utilitza el sistema de sortida d'àudio modern (WASAPI)

en: Use screen layout off
ca_ES: Ús de la disposició de pantalla desactivat

en: Use screen layout on
ca_ES: Ús de la disposició de pantalla activat

en: Use this profile for:
ca_ES: Utilitza aquest perfil per:

en: Use timeout
ca_ES: Utilitzar el temps d'espera

en: User Guide
ca_ES: Guia d'usuari

en: User default
ca_ES: Valor predeterminat de l'usuari

en: Uzbek grade 1
ca_ES: Uzbek grau 1

en: V&olume
ca_ES: V&olum

en: Validating URL...
ca_ES: S'està validant la URL...

en: Version
ca_ES: Versió

en: Vertical Object placeholder
ca_ES: Espai reservat per a un objecte vertical

en: Vertical Text placeholder
ca_ES: Espai reservat per a un text vertical

en: Vertical Title placeholder
ca_ES: Espai reservat per a un títol vertical

en: Vietnamese grade 0
ca_ES: Vietnamita grau 0

en: Vietnamese grade 1
ca_ES: Vietnamita grau 1

en: Vietnamese grade 2
ca_ES: Vietnamita grau 2

en: View &log
ca_ES: Veure el &registre

en: Virtual Buffers
ca_ES: Memòries intermèdies virtuals

en: Virtually toggles the NVDA and shift keys to emulate a keyboard shortcut with braille input
ca_ES: Commuta virtualment les tecles NVDA i shift per emular una drecera de teclat amb entrada braille

en: Virtually toggles the NVDA key to emulate a keyboard shortcut with braille input
ca_ES: Activa i desactiva virtualment la tecla NVDA per emular una drecera de teclat amb l'entrada braille

en: Virtually toggles the alt and shift keys to emulate a keyboard shortcut with braille input
ca_ES: Commuta virtualment les tecles Alt i shift per emular una drecera de teclat amb entrada braille

en: Virtually toggles the alt key to emulate a keyboard shortcut with braille input
ca_ES: Activa i desactiva virtualment la tecla alt per emular una drecera de teclat amb l'entrada braille

en: Virtually toggles the control and alt keys to emulate a keyboard shortcut with braille input
ca_ES: Commuta virtualment les tecles de control i alt per emular una drecera de teclat amb entrada braille

en: Virtually toggles the control and shift keys to emulate a keyboard shortcut with braille input
ca_ES: Commuta virtualment les tecles de control i shift per emular una drecera de teclat amb entrada braille

en: Virtually toggles the control key to emulate a keyboard shortcut with braille input
ca_ES: Activa i desactiva virtualment la tecla ctrl per emular una drecera de teclat amb l'entrada braille

en: Virtually toggles the control, alt, and shift keys to emulate a keyboard shortcut with braille input
ca_ES: Commuta virtualment les tecles control, alt i shift per emular una drecera de teclat amb entrada braille

en: Virtually toggles the left windows and shift keys to emulate a keyboard shortcut with braille input
ca_ES: Commuta virtualment la tecla Windows esquerra i shift per emular una drecera de teclat amb entrada braille

en: Virtually toggles the left windows key to emulate a keyboard shortcut with braille input
ca_ES: Activa i desactiva virtualment la tecla Windows esquerra per emular una drecera de teclat amb l'entrada braille

en: Virtually toggles the shift key to emulate a keyboard shortcut with braille input
ca_ES: Activa i desactiva virtualment la tecla shift per emular una drecera de teclat amb l'entrada braille

en: Vision
ca_ES: Visió

en: Vision Enhancement Provider Error
ca_ES: Error del proveïdor de millora de la visió

en: Visual Highlight
ca_ES: Ressaltat visual

en: Voice
ca_ES: Veu

en: Voice dictionary (%s)
ca_ES: Diccionari de veus (%s)

en: Volume of NVDA sounds
ca_ES: Volum dels sons NVDA

en: Volume of NVDA sounds follows voice volume
ca_ES: El volum dels sons NVDA segueix el volum de la veu

en: Volume-High-Low-Close
ca_ES: Volum-Màxim-Mínim-Tancament

en: Volume-Open-High-Low-Close
ca_ES: Volum-Obertura-Màxim-Mínim-Tancament

en: Waiting for Outlook...
ca_ES: S'està esperant a l'Outlook...

en: Waiting for Powerpoint...
ca_ES: S'està esperant al Powerpoint...

en: Walls
ca_ES: Plans laterials

en: Warning
ca_ES: Avís

en: Warning!
ca_ES: Advertència!

en: Warning: couldn't set volumes for sound split: one of audio sessions is either mono, or has more than 2 audio channels.
ca_ES: Advertència: no s'han pogut configurar els volums per a la divisió del so: una de les sessions d'àudio és mono o té més de 2 canals d'àudio.

en: Wave
ca_ES: Ona

en: Wave double
ca_ES: Ona doble

en: Wave heavy
ca_ES: Onatge pesat

en: We need your help in order to continue to improve NVDA.
    This project relies primarily on donations and grants. By donating, you are helping to fund full time development.
    If even $10 is donated for every download, we will be able to cover all of the ongoing costs of the project.
    All donations are received by NV Access, the non-profit organisation which develops NVDA.
    Thank you for your support.
ca_ES: Necessitem la teva ajuda per continuar millorant NVDA.
    Aquest projecte es finança principalment a partir de donacions i subvencions. Fent una donació, ajudaràs a finançar-ne el desenvolupament a temps complet.
    Amb només 10€ per descàrrega, podrem cobrir tots els costos en curs del projecte.
    Totes les donacions seran rebudes per NV Access, l'organització sense ànim de lucre que desenvolupa NVDA.
    Gràcies pel teu suport.

en: We&lcome dialog...
ca_ES: Dià&leg de benvinguda...

en: Web layout
ca_ES: Disposició web

en: Welcome to NVDA
ca_ES: Benvinguts a NVDA

en: Welcome to NVDA!
ca_ES: Benvinguts a NVDA!

en: Welcome to the COM Registration Fixing tool.
    
    Installing and uninstalling programs, as well as other events, can damage accessibility entries in the Windows registry. This can cause previously accessible elements to be presented incorrectly, or can cause "unknown" or "pane" to be spoken or brailled in some applications or Windows components, instead of the content you were expecting.
    
    This tool attempts to fix such common problems. Note that the tool must access the system registry, which requires administrative privileges.
    
    Press Continue to run the tool now.
ca_ES: Benvinguts a l'eina de correcció del registre COM.
    
    La instal·lació i desinstal·lació de programes, així com altres esdeveniments, poden danyar les entrades d'accessibilitat en el registre de Windows. Això pot fer que els elements prèviament accessibles es presentin incorrectament, o pot fer que es parlin o es trenin "desconegut" o "subfinestre" en algunes aplicacions o components de Windows, en lloc del contingut que esperàvem.
    
    Aquesta eina intenta solucionar aquests problemes comuns. Cal tenir en compte que l'eina ha d'accedir al registre del sistema, que requereix privilegis administratius.
    
    Premeu Continua per a executar l'eina ara.

en: Welsh grade 1
ca_ES: Gal·lès grau 1

en: Welsh grade 2
ca_ES: Gal·lès grau 2

en: What would you like to &do?
ca_ES: Què voleu &fer?

en: What's &new
ca_ES: Què hi ha de &nou

en: What's new
ca_ES: Últimes novetats

en: Whole &word
ca_ES: La &paraula sencera

en: Windows C&onsole support:
ca_ES: Suport de la c&onsola de Windows:

en: Windows OCR
ca_ES: OCR de Windows

en: Windows OCR not available
ca_ES: L'OCR de Windows no està disponible

en: Windows OneCore voices
ca_ES: Veus del Windows OneCore

en: Words only
ca_ES: Només paraules

en: Write the current configuration to nvda.ini
ca_ES: Escriu la configuració actual al fitxer nvda.ini

en: X Error Bars
ca_ES: Barres d'error X

en: Xhosa grade 1
ca_ES: Xhosa grau 1

en: Xhosa grade 2
ca_ES: Xhosa grau 2

en: Y Error Bars
ca_ES: Barres d'error Y

en: Yakut grade 1
ca_ES: Yakut grau 1

en: Yes
ca_ES: Si

en: Yiddish grade 1
ca_ES: Yiddisch grau 1

en: You are about to install version {newVersion} of {summary}, which appears to be already installed. Would you still like to update?
ca_ES: Estàs a punt d'instal·lar la versió {newVersion} de {summary}. Vols actualitzar-lo?

en: You are attempting to install an earlier version of NVDA than the version currently installed. If you really wish to revert to an earlier version, you should first cancel this installation and completely uninstall NVDA before installing the earlier version.
ca_ES: Estàs a punt d'instal·lar una versió més antiga del NVDA que la que hi ha instal·lada. Si vols instal·lar aquesta versió anterior, primer cancel·la la instal·lació en curs i desinstal·la completament el NVDA.

en: You are attempting to replace an existing portable copy of NVDA with an earlier version. Downgrading NVDA is not recommended. You should cancel this operation and create a new portable copy instead.
ca_ES: Estas intentant reemplaçar una còpia portàtil existent de NVDA per una versió anterior. No es recomana desactualitzar l'NVDA. Has de cancel·lar aquesta operació i crear una còpia portàtil nova.

en: You did not choose Talk as one of your speech mode options. Please note that this may result in no speech output at all. Are you sure you want to continue?
ca_ES: No heu triat Parlar com una de les opcions del mode de veu. Tingueu en compte que això pot provocar que no hi hagi cap sortida de veu. Estàs segur que vols continuar?

en: You must choose a name for this profile.
ca_ES: Heu de triar un nom per a aquest perfil.

en: You will be unable to respond to User Account Control (UAC) prompts from the controlling computer. You should only proceed if you have physical access to the controlled computer.
    
    Are you sure you want to continue?
ca_ES: No podreu respondre a les sol·licituds de control de comptes d'usuari (UAC) des de l'ordinador de control. Només heu de continuar si teniu accés físic a l'ordinador controlat.
    
    Estàs segur que vols continuar?

en: Your configuration file contains errors. Your configuration has been reset to factory defaults.
    More details about the errors can be found in the log file.
ca_ES: El fitxer de configuració conté errors . S'han reinicialitzat els valors de la configuració per defecte.
    Pots trobar més detalls sobre els errors al fitxer de registre.

en: Your gesture map file contains errors.
    More details about the errors can be found in the log file.
ca_ES: El fitxer del mapa de gestos conté errors.
    Pots trobar més detalls sobre aquests errors al fitxer de registre.

en: Zulu grade 1
ca_ES: Zulu grau 1

en: Zulu grade 2
ca_ES: Zulu grau 2

[ctx: action]
en: Back
ca_ES: Anterior

[ctx: action]
en: Beginning
ca_ES: Inici

[ctx: action]
en: End
ca_ES: Fi

[ctx: action]
en: Help
ca_ES: Ajuda

[ctx: action]
en: Home
ca_ES: Inici

[ctx: action]
en: Information
ca_ES: Informació

[ctx: action]
en: Movie
ca_ES: Vídeo

[ctx: action]
en: Next
ca_ES: Següent

[ctx: action]
en: Sound
ca_ES: So

[ctx: addonStore]
en: &About add-on...
ca_ES: &Sobre el complement...

[ctx: addonStore]
en: &Close
ca_ES: &Tancar

[ctx: addonStore]
en: &Continue
ca_ES: &Continua

[ctx: addonStore]
en: &Disable
ca_ES: &Desactiva

[ctx: addonStore]
en: &Disable selected add-ons
ca_ES: &Desactiva els complements seleccionats

[ctx: addonStore]
en: &Don't show this message again
ca_ES: &No tornis a mostrar aquest missatge

[ctx: addonStore]
en: &Enable
ca_ES: &Habilita

[ctx: addonStore]
en: &Enable (override incompatibility)
ca_ES: &Habilita (anul·la la incompatibilitat)

[ctx: addonStore]
en: &Enable selected add-ons
ca_ES: &Activa els complements seleccionats

[ctx: addonStore]
en: &Help
ca_ES: &Ajuda

[ctx: addonStore]
en: &Install
ca_ES: &Instal·la

[ctx: addonStore]
en: &Install (override incompatibility)
ca_ES: &Instal·la (anul·la la incompatibilitat)

[ctx: addonStore]
en: &Install selected add-ons
ca_ES: &Instal·la els complements seleccionats

[ctx: addonStore]
en: &License
ca_ES: &Llicència

[ctx: addonStore]
en: &No
ca_ES: & No

[ctx: addonStore]
en: &OK
ca_ES: &D'acord

[ctx: addonStore]
en: &Other Details:
ca_ES: Al&tres detalls:

[ctx: addonStore]
en: &Remove
ca_ES: &Suprimeix

[ctx: addonStore]
en: &Remove selected add-ons
ca_ES: &Suprimeix els complements seleccionats

[ctx: addonStore]
en: &Search:
ca_ES: &Cerca:

[ctx: addonStore]
en: &Update
ca_ES: &Actualització

[ctx: addonStore]
en: &Update (override incompatibility)
ca_ES: &actualitza (anul·la la incompatibilitat)

[ctx: addonStore]
en: &Update all
ca_ES: &Actualitza-ho tot

[ctx: addonStore]
en: &Update selected add-ons
ca_ES: &Actualitza els complements seleccionats

[ctx: addonStore]
en: &What's new
ca_ES: &Què hi ha de nou

[ctx: addonStore]
en: &Yes
ca_ES: &Sí

[ctx: addonStore]
en: A&ctions
ca_ES: A&ccions

[ctx: addonStore]
en: Add-on Information
ca_ES: Informació del complement

[ctx: addonStore]
en: Add-on Installation
ca_ES: Instal·lació del complement

[ctx: addonStore]
en: Add-on Store
ca_ES: Botiga de complements

[ctx: addonStore]
en: Add-on Store Warning
ca_ES: Advertiment de la botiga de complements

[ctx: addonStore]
en: Add-on data update failure
ca_ES: Error d'actualització de dades del complement

[ctx: addonStore]
en: Add-on download failure
ca_ES: Error de descàrrega del complement

[ctx: addonStore]
en: Add-on download not safe: checksum failed for {name}
ca_ES: La descàrrega del complement no és segura: la suma de verificació ha fallat durant {name}

[ctx: addonStore]
en: Add-on installation
ca_ES: Instal·lació de complements

[ctx: addonStore]
en: Add-on installation failure
ca_ES: Error d'instal·lació del complement

[ctx: addonStore]
en: Add-on not supported %s
ca_ES: Complement no compatible %s

[ctx: addonStore]
en: Add-on updates available
ca_ES: Actualitzacions de complements disponibles

[ctx: addonStore]
en: Add-ons
ca_ES: Complements

[ctx: addonStore]
en: Add-ons are created by the NVDA community and are not vetted by NV Access. NV Access cannot be held responsible for add-on behavior. The functionality of add-ons is unrestricted and can include accessing your personal data or even the entire system.
ca_ES: Els complements són creats per la comunitat NVDA i no són examinats per NV Access. NV Access no es fa responsable del comportament dels complements. La funcionalitat dels complements no està restringida i pot incloure l'accés a les vostres dades personals o fins i tot a tot el sistema.

[ctx: addonStore]
en: Add-ons updated, restart NVDA to activate changes
ca_ES: Complements actualitzats, reinicieu NVDA per activar els canvis

[ctx: addonStore]
en: All
ca_ES: Tots

[ctx: addonStore]
en: An updated version of NVDA is required. NVDA version {nvdaVersion} or later.
ca_ES: Es requereix una versió actualitzada de NVDA. Versió de NVDA {nvdaVersion} o posterior.

[ctx: addonStore]
en: An updated version of this add-on is required. This add-on was last tested with NVDA {lastTestedNVDAVersion}. NVDA requires this add-on to be tested with NVDA {nvdaVersion} or higher. You can enable this add-on at your own risk.
ca_ES: Es requereix una versió actualitzada d'aquest complement. Aquest complement es va provar per última vegada amb NVDA {lastTestedNVDAVersion}. NVDA requereix que aquest complement es provi amb NVDA {nvdaVersion} o superior. Podeu habilitar aquest complement sota el vostre propi risc.

[ctx: addonStore]
en: Are you sure you want to continue?
ca_ES: Estàs segur que vols continuar?

[ctx: addonStore]
en: Are you sure you wish to remove the {addon} add-on from NVDA? This cannot be undone.
ca_ES: Estàs segur que vols eliminar el complement {addon} de NVDA? Això no es pot desfer.

[ctx: addonStore]
en: Author
ca_ES: Autor

[ctx: addonStore]
en: Author:
ca_ES: Autor:

[ctx: addonStore]
en: Author: {author}
ca_ES: Autor: {author}

[ctx: addonStore]
en: Available
ca_ES: Disponible

[ctx: addonStore]
en: Available &add-ons
ca_ES: &Complements disponibles

[ctx: addonStore]
en: Available add-ons
ca_ES: Complements disponibles

[ctx: addonStore]
en: Available version
ca_ES: Versió disponible

[ctx: addonStore]
en: Available version:
ca_ES: Versió disponible:

[ctx: addonStore]
en: Ca&ncel install
ca_ES: Ca&ncel·la la instal·lació

[ctx: addonStore]
en: Ca&ncel install of selected add-ons
ca_ES: Ca&ncel·la la instal·lació dels complements seleccionats

[ctx: addonStore]
en: Cancel
ca_ES: Cancel·lar

[ctx: addonStore]
en: Cha&nnel:
ca_ES: Ca&nal:

[ctx: addonStore]
en: Changes for {curVersion}
ca_ES: Canvis per a {curVersion}

[ctx: addonStore]
en: Channel
ca_ES: Canal

[ctx: addonStore]
en: Channel:
ca_ES: Canal:

[ctx: addonStore]
en: Check only the add-ons you wish to copy to the system-wide configuration.
ca_ES: Comproveu només els complements que voleu copiar a la configuració del sistema.

[ctx: addonStore]
en: Choose Add-on Package File
ca_ES: Trieu el fitxer del paquet del complement

[ctx: addonStore]
en: Community re&views
ca_ES: &Ressenyes de la comunitat

[ctx: addonStore]
en: Copy Settings to System-wide Configuration
ca_ES: Copia la configuració a tota la configuració del sistema

[ctx: addonStore]
en: Could not disable the add-on: {addon}.
ca_ES: No s'ha pogut desactivar el complement: {addon}.

[ctx: addonStore]
en: Could not enable the add-on: {addon}.
ca_ES: No s'ha pogut habilitar el complement: {addon}.

[ctx: addonStore]
en: Description:
ca_ES: Descripció:

[ctx: addonStore]
en: Disabled
ca_ES: Deshabilitat

[ctx: addonStore]
en: Disabled (incompatible)
ca_ES: Desactivat (incompatible)

[ctx: addonStore]
en: Disabled (incompatible), pending restart
ca_ES: Desactivat (incompatible), pendent de reinici

[ctx: addonStore]
en: Disabled, pending restart
ca_ES: Desactivat, pendent de reinici

[ctx: addonStore]
en: Download URL:
ca_ES: URL de descàrrega:

[ctx: addonStore]
en: Download failed
ca_ES: Descàrrega fallida

[ctx: addonStore]
en: Download of {num} add-on in progress, cancel downloading? | Download of {num} add-ons in progress, cancel downloading?
ca_ES[0]: S'està baixant el complement {num}, voleu cancel·lar la baixada?
ca_ES[1]: S'està baixant {num} complements, voleu cancel·lar la baixada?

[ctx: addonStore]
en: Downloaded, pending install
ca_ES: Descarregat, pendent d'instal·lació

[ctx: addonStore]
en: Downloading
ca_ES: Descarregant

[ctx: addonStore]
en: Ena&bled/disabled:
ca_ES: Acti&vat/desactivat:

[ctx: addonStore]
en: Enable add-on
ca_ES: Habilita el complement

[ctx: addonStore]
en: Enabled
ca_ES: Habilitat

[ctx: addonStore]
en: Enabled (incompatible)
ca_ES: Activat (incompatible)

[ctx: addonStore]
en: Enabled (incompatible), pending restart
ca_ES: Activat (incompatible), pendent de reinici

[ctx: addonStore]
en: Enabled, pending restart
ca_ES: Activat, pendent de reinici

[ctx: addonStore]
en: External
ca_ES: Extern

[ctx: addonStore]
en: Failed to install add-on from %s
ca_ES: No s'ha pogut instal·lar el complement des de %s

[ctx: addonStore]
en: Failed to open add-on package file at {filePath} - missing file or invalid file format
ca_ES: No s'ha pogut obrir el paquet del complement a {filePath} - falta el fitxer o el format del fitxer no és vàlid

[ctx: addonStore]
en: Ho&mepage
ca_ES: Pàgina d'i&nici

[ctx: addonStore]
en: Homepage:
ca_ES: Pàgina d'inici:

[ctx: addonStore]
en: Homepage: {url}
ca_ES: Pàgina d'inici: {url}

[ctx: addonStore]
en: I understand that incompatible add-ons will be disabled and can be manually re-enabled at my own risk after installation.
ca_ES: Entenc que els complements incompatibles es desactivaran i es poden tornar a habilitar manualment sota el meu propi risc després de la instal·lació.

[ctx: addonStore]
en: Include &incompatible add-ons
ca_ES: Inclou complements &incompatibles

[ctx: addonStore]
en: Incompatible Reason:
ca_ES: Motiu incompatible:

[ctx: addonStore]
en: Install add-on
ca_ES: Instal·la el complement

[ctx: addonStore]
en: Install date
ca_ES: Data d'instal·lació

[ctx: addonStore]
en: Install date:
ca_ES: Data d'instal·lació:

[ctx: addonStore]
en: Install failed
ca_ES: S'ha produït un error en la instal·lació

[ctx: addonStore]
en: Install from e&xternal source
ca_ES: Instal·la des d'una font e&xterna

[ctx: addonStore]
en: Installed &add-ons
ca_ES: &complements instal·lats

[ctx: addonStore]
en: Installed add-ons
ca_ES: Complements instal·lats

[ctx: addonStore]
en: Installed incompatible &add-ons
ca_ES: &complements incompatibles instal·lats

[ctx: addonStore]
en: Installed incompatible add-ons
ca_ES: S'han instal·lat complements incompatibles

[ctx: addonStore]
en: Installed version
ca_ES: Versió instal·lada

[ctx: addonStore]
en: Installed version:
ca_ES: Versió instal·lada:

[ctx: addonStore]
en: Installed, pending restart
ca_ES: Instal·lat, pendent de reinici

[ctx: addonStore]
en: Installing
ca_ES: S'està instal·lant

[ctx: addonStore]
en: Installing {num} add-on, please wait. | Installing {num} add-ons, please wait.
ca_ES[0]: Instal·lant {num} complement, si us plau, espereu.
ca_ES[1]: Instal·lant {num} complements, si us plau, espereu.

[ctx: addonStore]
en: Last NVDA version tested: {}
ca_ES: Darrera versió de NVDA provada: {}

[ctx: addonStore]
en: Last tested NVDA version
ca_ES: Darrera versió provada de NVDA

[ctx: addonStore]
en: Last tested NVDA version:
ca_ES: Darrera versió provada de NVDA:

[ctx: addonStore]
en: License URL:
ca_ES: URL de la llicència:

[ctx: addonStore]
en: License:
ca_ES: Llicència:

[ctx: addonStore]
en: Loading add-ons...
ca_ES: S'estan carregant complements...

[ctx: addonStore]
en: Make sure you are connected to the internet, and the Add-on Store mirror URL is valid.
    Mirror URL: {url}
ca_ES: Assegureu-vos que esteu connectat a Internet, i l'URL de la rèplica de la botiga de complements és vàlid.
    URL del mirall: {url}

[ctx: addonStore]
en: Migrate to add-on store
ca_ES: Migrar a la botiga de complements

[ctx: addonStore]
en: Minimum NVDA version
ca_ES: Versió mínima de NVDA

[ctx: addonStore]
en: Minimum NVDA version:
ca_ES: Versió mínima de NVDA:

[ctx: addonStore]
en: Minimum required NVDA version: {}
ca_ES: Versió mínima requerida de NVDA: {}

[ctx: addonStore]
en: NVDA Add-on Package (*.{ext})
ca_ES: Paquet de complements de NVDA (*.{ext})

[ctx: addonStore]
en: Name
ca_ES: Nom

[ctx: addonStore]
en: No actions available for the selected add-ons
ca_ES: No hi ha cap acció disponible per als complements seleccionats

[ctx: addonStore]
en: No add-on selected.
ca_ES: No s'ha seleccionat cap complement.

[ctx: addonStore]
en: Not installed
ca_ES: No instal·lat

[ctx: addonStore]
en: Note: NVDA was started with add-ons disabled
ca_ES: Nota: NVDA s'ha iniciat amb els complements desactivats

[ctx: addonStore]
en: One or more add-ons are currently enabled in your NVDA configuration. If run on secure screens, they will have unrestricted, higher-than-administrator level access to your entire system. You are strongly encouraged to copy only add-ons that you absolutely require in order to use NVDA during sign-in and on secure screens.
ca_ES: Un o més complements estan habilitats actualment a la configuració NVDA. Si s'executen en pantalles segures, tindran accés sense restriccions a nivell d'administrador a tot el vostre sistema. Se us anima a copiar només els complements que necessiteu per utilitzar NVDA durant l'inici de sessió i en pantalles segures.

[ctx: addonStore]
en: Open Add-on &Store
ca_ES: Obriu la &botiga de complements

[ctx: addonStore]
en: Pending removal
ca_ES: Pendent d'eliminació

[ctx: addonStore]
en: Publication date
ca_ES: Data de publicació

[ctx: addonStore]
en: Publication date:
ca_ES: Data de publicació:

[ctx: addonStore]
en: Publisher
ca_ES: Editor

[ctx: addonStore]
en: Publisher:
ca_ES: Editor:

[ctx: addonStore]
en: Publisher: {publisher}
ca_ES: Editor: {publisher}

[ctx: addonStore]
en: Re&place
ca_ES: Su&bstitueix

[ctx: addonStore]
en: Re&try install
ca_ES: &Torna a provar la instal·lació

[ctx: addonStore]
en: Re&try installing selected add-ons
ca_ES: &Torna a intentar instal·lar els complements seleccionats

[ctx: addonStore]
en: Remember this choice for subsequent add-ons
ca_ES: Recordeu aquesta opció per als complements posteriors

[ctx: addonStore]
en: Remove add-on
ca_ES: Suprimeix el complement

[ctx: addonStore]
en: Reviews URL:
ca_ES: URL de les ressenyes:

[ctx: addonStore]
en: S&tatus:
ca_ES: es&tat:

[ctx: addonStore]
en: Sort by colu&mn:
ca_ES: Ordena per colu&mna:

[ctx: addonStore]
en: Source &Code
ca_ES: &Codi font

[ctx: addonStore]
en: Source URL:
ca_ES: URL d'origen:

[ctx: addonStore]
en: Stable
ca_ES: Última versió

[ctx: addonStore]
en: Status
ca_ES: Estat

[ctx: addonStore]
en: System-wide version
ca_ES: Versió del sistema

[ctx: addonStore]
en: The system-wide NVDA configuration contains add-ons that are not present in your configuration. If you continue, these add-ons will be removed from the system-wide configuration.
ca_ES: La configuració NVDA a tot el sistema conté complements que no estan presents a la configuració. Si continueu, aquests complements s'eliminaran de la configuració del sistema.

[ctx: addonStore]
en: This action will remove {num} add-on from NVDA's system-wide configuration.  | This action will remove {num} add-ons from NVDA's system-wide configuration.
ca_ES[0]: Aquesta acció eliminarà {num} complement de la configuració global de NVDA.
ca_ES[1]: Aquesta acció eliminarà {num} complements de la configuració global de NVDA.

[ctx: addonStore]
en: Unable to download add-on: {name}
ca_ES: No es pot baixar el complement: {name}

[ctx: addonStore]
en: Unable to establish a connection to the Add-on Store server.
ca_ES: No s'ha pogut establir una connexió amb el servidor de la botiga de complements.

[ctx: addonStore]
en: Unable to fetch latest add-on data for compatible add-ons.
ca_ES: No es poden obtenir les dades més recents dels complements per als complements compatibles.

[ctx: addonStore]
en: Unable to fetch latest add-on data for incompatible add-ons.
ca_ES: No es poden obtenir les darreres dades dels complements per als complements incompatibles.

[ctx: addonStore]
en: Unable to save add-on as a file: {name}
ca_ES: No es pot desar el complement com a fitxer: {name}

[ctx: addonStore]
en: Unknown status
ca_ES: Estat desconegut

[ctx: addonStore]
en: Updatable &add-ons
ca_ES: &complements actualitzables

[ctx: addonStore]
en: Updatable add-ons
ca_ES: Complements actualitzables

[ctx: addonStore]
en: Update Available
ca_ES: Actualització Disponible

[ctx: addonStore]
en: Update Available (incompatible)
ca_ES: Actualització disponible (incompatible)

[ctx: addonStore]
en: Updates are available for some of your installed add-ons.
ca_ES: Hi ha actualitzacions disponibles per a alguns dels complements instal·lats.

[ctx: addonStore]
en: Updating add-ons...
ca_ES: S'estan actualitzant els complements...

[ctx: addonStore]
en: User version
ca_ES: Versió de l'usuari

[ctx: addonStore]
en: VirusTotal scan URL:
ca_ES: URL de l'exploració de VirusTotal:

[ctx: addonStore]
en: VirusTotal scan results
ca_ES: Resultats de l'exploració de VirusTotal

[ctx: addonStore]
en: VirusTotal scan results:
ca_ES: Resultats de l'exploració de VirusTotal:

[ctx: addonStore]
en: Warning
ca_ES: Advertència

[ctx: addonStore]
en: Warning: add-on installation may result in downgrade: {name}. The installed add-on version cannot be compared with the add-on store version. Installed version: {oldVersion}. Available version: {version}.
    Proceed with installation anyway?
ca_ES: Advertència: la instal·lació del complement pot provocar una baixa: {name}. La versió del complement instal·lada no es pot comparar amb la versió del magatzem de complements. Versió instal·lada: {oldVersion}. Versió disponible: {version}.
    Procediu amb la instal·lació de totes maneres?

[ctx: addonStore]
en: Warning: add-on is incompatible: {name} {version}. Check for an updated version of this add-on if possible. This add-on was last tested with NVDA {lastTestedNVDAVersion}. NVDA requires this add-on to be tested with NVDA {nvdaVersion} or higher. Enabling may cause unstable behavior in NVDA.
    Proceed with enabling anyway?
ca_ES: Advertència: el complement és incompatible: {name} {version}. Comproveu si hi ha una versió actualitzada d'aquest complement si és possible. Aquest complement es va provar per última vegada amb NVDA {lastTestedNVDAVersion}. NVDA requereix que aquest complement es provi amb NVDA {nvdaVersion} o superior. Habilitar pot causar un comportament inestable a NVDA.
    Continuar amb l'habilitació de totes maneres?

[ctx: addonStore]
en: Warning: add-on is incompatible: {name} {version}. Check for an updated version of this add-on if possible. This add-on was last tested with NVDA {lastTestedNVDAVersion}. NVDA requires this add-on to be tested with NVDA {nvdaVersion} or higher. Installation may cause unstable behavior in NVDA.
    Proceed with installation anyway?
ca_ES: Advertència: el complement és incompatible: {name} {version}. Comproveu si hi ha una versió actualitzada d'aquest complement si és possible. Aquest complement es va provar per última vegada amb NVDA {lastTestedNVDAVersion}. NVDA requereix que aquest complement es provi amb NVDA {nvdaVersion} o superior. La instal·lació pot causar un comportament inestable a NVDA.
    Procediu amb la instal·lació de totes maneres?

[ctx: addonStore]
en: You have selected to copy {num} add-on to NVDA's system-wide configuration. Using this add-on during sign-in and on secure screens is a serious security risk. | You have selected to copy {num} add-ons to NVDA's system-wide configuration. Using these add-ons during sign-in and on secure screens is a serious security risk.
ca_ES[0]: Has seleccionat copiar {num} complement a la configuració de tot el sistema de NVDA. Utilitzar aquest complement durant l'inici de sessió i en pantalles segures és un greu risc de seguretat.
ca_ES[1]: Has seleccionat copiar {num} complements a la configuració de tot el sistema de NVDA. Utilitzar aquest complement durant l'inici de sessió i en pantalles segures és un greu risc de seguretat.

[ctx: addonStore]
en: Your NVDA configuration contains add-ons that are incompatible with this version of NVDA. These add-ons will be disabled after installation. After installation, you will be able to manually re-enable these add-ons at your own risk. If you rely on these add-ons, please review the list to decide whether to continue with the installation.
ca_ES: La configuració de NVDA conté complements que són incompatibles amb aquesta versió de NVDA. Aquests complements es desactivaran després de la instal·lació. Després de la instal·lació, podreu tornar a activar manualment aquests complements sota el vostre propi risc. Si confieu en aquests complements, reviseu la llista per decidir si voleu continuar amb la instal·lació.

[ctx: addonStore]
en: [remove]
ca_ES: [eliminar]

[ctx: addonStore]
en: {column} (ascending)
ca_ES: {column} (ascendent)

[ctx: addonStore]
en: {column} (descending)
ca_ES: {column} (descendent)

[ctx: addonStore]
en: {malicious} malware scanner detected this add-on as potentially malicious (out of {total}). | {malicious} malware scanners detected this add-on as potentially malicious (out of {total}).
ca_ES[0]: L'escàner de programari maliciós {malicious} ha detectat aquest complement com a potencialment maliciós (de {total}).
ca_ES[1]: els escàners de programari maliciós {malicious} va detectar aquest complement com a potencialment maliciós (fora de {total}).

[ctx: addonStore]
en: {num} add-on selected. | {num} add-ons selected.
ca_ES[0]: {num} complement seleccionat.
ca_ES[1]: {num} complements seleccionats.

[ctx: addonStore]
en: {summary} ({name})
    Version: {version}
    Description: {description}
ca_ES: {summary} ({name})
    Versió: {version}
    Descripció: {description}

[ctx: advanced.playErrorSound]
en: Only in NVDA test versions
ca_ES: Només en versions de prova de NVDA

[ctx: advanced.playErrorSound]
en: Yes
ca_ES: Si

[ctx: advanced.uiaWithChromium]
en: Default (Only when necessary)
ca_ES: Per defecte (només quan sigui necessari)

[ctx: advanced.uiaWithChromium]
en: Only when necessary
ca_ES: Només quan sigui necessari

[ctx: advanced.uiaWithChromium]
en: Use UIA with Microsoft Edge and other 
    &Chromium based browsers when available:
ca_ES: Utilitzar UIA amb Microsoft Edge i altres 
    Navegadors basats en &Chromium quan estiguin disponibles:

[ctx: advanced.uiaWithChromium]
en: Yes
ca_ES: Si

[ctx: advanced.uiaWithMSWord]
en: Always
ca_ES: Sempre

[ctx: advanced.uiaWithMSWord]
en: Default (Where suitable)
ca_ES: Per defecte (quan sigui adequat)

[ctx: advanced.uiaWithMSWord]
en: Only when necessary
ca_ES: Només quan sigui necessari

[ctx: advanced.uiaWithMSWord]
en: Use UI Automation to access Microsoft &Word document controls
ca_ES: Utilitzar l'automatització de la interfície d'usuari per accedir als controls de documents del Microsoft &Word

[ctx: advanced.uiaWithMSWord]
en: Where suitable
ca_ES: Quan sigui adequat

en: alert
ca_ES: alerta

en: align center
ca_ES: alineat al centre

en: align centered across selection
ca_ES: alineat centrat a través de la selecció

en: align distributed
ca_ES: alineació distribuïda

en: align fill
ca_ES: alineat l'emplenament

en: align general
ca_ES: alineació General

en: align justify
ca_ES: justificat

en: align left
ca_ES: alineat a l'esquerra

en: align right
ca_ES: alineat a la dreta

en: alignment
ca_ES: alineació

en: alphanumeric
ca_ES: alfanumèric

en: animation
ca_ES: animació

en: any dots
ca_ES: tots els punts

en: application
ca_ES: aplicació

en: applications
ca_ES: aplicacions

[ctx: aria]
en: banner
ca_ES: bàner

[ctx: aria]
en: complementary
ca_ES: complementari

[ctx: aria]
en: content info
ca_ES: informació del contingut

[ctx: aria]
en: form
ca_ES: formulari

[ctx: aria]
en: main
ca_ES: principal

[ctx: aria]
en: navigation
ca_ES: navegació

[ctx: aria]
en: search
ca_ES: cerca

en: at {x}, {y}
ca_ES: a {x}, {y}

en: attachment
ca_ES: adjunt

en: audio
ca_ES: àudio

en: automatic
ca_ES: automàtic

en: automatic color
ca_ES: color automàtic

en: automatically
ca_ES: automàticament

en: back
ca_ES: enrere

en: background color
ca_ES: color del fons

en: background pattern {pattern}
ca_ES: patró de fons {pattern}

en: backspace
ca_ES: retrocés

en: baseline
ca_ES: a la línia base

en: behind bottom of {otherShape} by {distance:.3g} point | behind bottom of {otherShape} by {distance:.3g} points
ca_ES[0]: darrere de la part inferior de {otherShape} per {distance:.3g} punt
ca_ES[1]: per darrere de la part inferior de {otherShape} per {distance:.3g} punts

en: behind left of {otherShape} by {distance:.3g} point | behind left of {otherShape} by {distance:.3g} points
ca_ES[0]: darrere de l'esquerra de {otherShape} per {distance:.3g} punt
ca_ES[1]: darrere de l'esquerra de {otherShape} per {distance:.3g} punts

en: behind right of {otherShape} by {distance:.3g} point | behind right of {otherShape} by {distance:.3g} points
ca_ES[0]: darrere de la dreta de {otherShape} per {distance:.3g} punt
ca_ES[1]: darrere de la dreta de {otherShape} per {distance:.3g} punts

en: behind top of {otherShape} by {distance:.3g} point | behind top of {otherShape} by {distance:.3g} points
ca_ES[0]: darrere de la part superior de {otherShape} per {distance:.3g} punt
ca_ES[1]: per darrere de {otherShape} per {distance:.3g} punts

en: behind {otherShape}
ca_ES: darrere {otherShape}

en: bkmk
ca_ES: marc

en: blank
ca_ES: en blanc

en: block quote
ca_ES: cita en bloc

en: bold
ca_ES: negreta

en: bookmark
ca_ES: marcador

en: border
ca_ES: vora

en: bottom edge
ca_ES: vora inferior

en: box
ca_ES: quadre

en: bqt
ca_ES: cita

en: braille keyboard
ca_ES: teclat braille

[ctx: braille landmark abbreviation]
en: cinf
ca_ES: infc

[ctx: braille landmark abbreviation]
en: main
ca_ES: prin

[ctx: braille landmark abbreviation]
en: navi
ca_ES: nav

[ctx: braille landmark abbreviation]
en: srch
ca_ES: cerca

en: break
ca_ES: pausa

en: browser stop
ca_ES: atura el navegador

en: bsyind
ca_ES: bpind

en: btn
ca_ES: bt

en: busy
ca_ES: ocupat

en: busy indicator
ca_ES: indicador d'ocupació

en: button
ca_ES: botó

en: calendar
ca_ES: calendari

en: canvas
ca_ES: llenç

en: cap
ca_ES: llg

en: cap %s
ca_ES: %s majúscula

en: caps lock
ca_ES: bloqueig de majúscules

en: caption
ca_ES: llegenda

en: caret
ca_ES: cursor

en: caret moves review cursor off
ca_ES: desactiva que el cursor de revisió segueixi el cursor del sistema

en: caret moves review cursor on
ca_ES: activa que el cursor de revisió segueixi el cursor de sistema

en: case
ca_ES: majúscules i minúscules

en: category {categories} | categories {categories}
ca_ES[0]: categoria {categories}
ca_ES[1]: categories {categories}

en: cbo
ca_ES: qcm

en: cell
ca_ES: cel·la

en: cell deletion
ca_ES: eliminació de cel·la

en: cell insertion
ca_ES: inserció de cel·la

en: cell merge
ca_ES: combinació de cel·les

en: centered
ca_ES: centrat

en: character
ca_ES: caràcter

en: chart
ca_ES: gràfic

[ctx: chart]
en: column
ca_ES: columna

en: chart element
ca_ES: element del gràfic

en: check box
ca_ES: casella de selecció

en: check menu item
ca_ES: element de menú que es pot marcar

en: checkable
ca_ES: comprovable

en: checked
ca_ES: activada

en: chk
ca_ES: cs

en: clickable
ca_ES: clicable

en: clk
ca_ES: clc

en: clock
ca_ES: rellotge

en: collapsed
ca_ES: col·lapsat

en: color chooser
ca_ES: selector de color

[ctx: color hue]
en: aqua
ca_ES: aigua

[ctx: color hue]
en: aqua-blue
ca_ES: blau-aigua

[ctx: color hue]
en: black
ca_ES: negre

[ctx: color hue]
en: blue
ca_ES: blau

[ctx: color hue]
en: blue-purple
ca_ES: blau-porpra

[ctx: color hue]
en: brown
ca_ES: marró

[ctx: color hue]
en: brown-yellow
ca_ES: marró-groc

[ctx: color hue]
en: dark grey
ca_ES: gris fosc

[ctx: color hue]
en: green
ca_ES: verd

[ctx: color hue]
en: green-aqua
ca_ES: verd-aigua

[ctx: color hue]
en: grey
ca_ES: gris

[ctx: color hue]
en: light grey
ca_ES: gris clar

[ctx: color hue]
en: orange
ca_ES: taronja

[ctx: color hue]
en: orange-yellow
ca_ES: taronja-groc

[ctx: color hue]
en: pink
ca_ES: rosa

[ctx: color hue]
en: pink-red
ca_ES: rosa-vermell

[ctx: color hue]
en: purple
ca_ES: porpra

[ctx: color hue]
en: purple-pink
ca_ES: porpra-rosa

[ctx: color hue]
en: red
ca_ES: vermell

[ctx: color hue]
en: red-brown
ca_ES: vermell-marró

[ctx: color hue]
en: red-orange
ca_ES: taronja-vermell

[ctx: color hue]
en: very dark grey
ca_ES: gris molt fosc

[ctx: color hue]
en: very light grey
ca_ES: gris molt clar

[ctx: color hue]
en: white
ca_ES: blanc

[ctx: color hue]
en: yellow
ca_ES: groc

[ctx: color hue]
en: yellow-green
ca_ES: groc-verd

[ctx: color variation]
en: bright {color}
ca_ES: brillant {color}

[ctx: color variation]
en: dark pale {color}
ca_ES: pàl·lid fosc {color}

[ctx: color variation]
en: dark {color}
ca_ES: fosc {color}

[ctx: color variation]
en: dark {color} grey
ca_ES: gris {color} fosc

[ctx: color variation]
en: light pale {color}
ca_ES: pàl·lid clar {color}

[ctx: color variation]
en: pale {color}
ca_ES: pàl·lid {color}

[ctx: color variation]
en: transparent {colorDescription}
ca_ES: {colorDescription} transparent

[ctx: color variation]
en: very dark pale {color}
ca_ES: pàl·lid molt fosc {color}

[ctx: color variation]
en: very dark {color}
ca_ES: molt fosc {color}

[ctx: color variation]
en: very dark {color} grey
ca_ES: gris {color} molt fosc

[ctx: color variation]
en: {color} grey
ca_ES: {color} gris

[ctx: color variation]
en: {color} white
ca_ES: {color} blanc

en: column
ca_ES: columna

en: column %s
ca_ES: columna %s

en: column break
ca_ES: salt de columna

en: column header
ca_ES: capçalera de columna

en: column {0} of {1}
ca_ES: columna {0} de {1}

en: column {columnNumber}
ca_ES: columna {columnNumber}

en: combo box
ca_ES: quadre combinat

en: comment
ca_ES: comentari

en: comment: {text} by {author} on {date}
ca_ES: comentari: {text} per {author} el {date}

en: conflict
ca_ES: conflicte

en: continuous
ca_ES: continu

en: continuous section break
ca_ES: salt de secció continu

[ctx: controlType]
en: tab
ca_ES: pestanya

en: covers  {otherShape}
ca_ES: cobreix  {otherShape}

en: covers bottom of {otherShape} by {distance:.3g} point | covers bottom of {otherShape} by {distance:.3g} points
ca_ES[0]: cobreix la part inferior de {otherShape} per {distance:.3g} punt
ca_ES[1]: cobreix la part inferior de {otherShape} per {distance:.3g} punts

en: covers left of {otherShape} by {distance:.3g} point | covers left of {otherShape} by {distance:.3g} points
ca_ES[0]: cobreix l'esquerra de {otherShape} per {distance:.3g} punt
ca_ES[1]: cobreix l'esquerra de {otherShape} per {distance:.3g} punts

en: covers right of {otherShape} by {distance:.3g} point | covers right of {otherShape} by {distance:.3g} points
ca_ES[0]: cobreix el dret de {otherShape} per {distance:.3g} punt
ca_ES[1]: cobreix el dret de {otherShape} per {distance:.3g} punts

en: covers top of {otherShape} by {distance:.3g} point | covers top of {otherShape} by {distance:.3g} points
ca_ES[0]: cobreix la part superior de {otherShape} per {distance:.3g} punt
ca_ES[1]: cobreix la part superior de {otherShape} per {distance:.3g} punts

en: cropped
ca_ES: retallat

en: ctrl
ca_ES: control

en: current
ca_ES: actual

en: current date
ca_ES: data actual

en: current location
ca_ES: localització actual

en: current page
ca_ES: pàgina actual

en: current step
ca_ES: pas actual

en: current time
ca_ES: hora actual

en: cursor positioned {horizontalDistance} from left edge of page, {verticalDistance} from top edge of page
ca_ES: cursor situat {horizontalDistance} des de la vora esquerra de la pàgina {verticalDistance} des de la vora superior de la pàgina

en: custom application 1
ca_ES: aplicació personalitzada 1

en: custom application 2
ca_ES: aplicació personalitzada 2

en: dash dot
ca_ES: línia punt

en: dash dot dot
ca_ES: línia punt punt

en: dashed
ca_ES: línies discontinues

en: data grid
ca_ES: graella de dades

en: data item
ca_ES: element de dades

en: data point
ca_ES: punt de dades

en: date edit
ca_ES: camp d'edició de la data

en: debug
ca_ES: depuració

en: debug warning
ca_ES: depuració i avisos

en: decreased by {decrementValue} from point {previousIndex},
ca_ES: disminuït per {decrementValue} des del punt {previousIndex},

en: default style
ca_ES: estil per defecte

en: definition
ca_ES: definició

en: defunct
ca_ES: desaparegut

en: del
ca_ES: sup

en: delayed character descriptions off
ca_ES: desactiva les Descripcions de caràcters retardades

en: delayed character descriptions on
ca_ES: activa les Descripcions de caràcters retardades

en: delete
ca_ES: esborrar

en: deleted
ca_ES: eliminat

en: deletion
ca_ES: eliminació

en: deletion: {text}
ca_ES: eliminació: {text}

en: desktop
ca_ES: escriptori

en: desktop icon
ca_ES: icona d'escriptori

en: desktop pane
ca_ES: subfinestra d'escriptori

en: details
ca_ES: detalls

en: diagonal crosshatch
ca_ES: ratllat en diagonal

en: diagonal stripe
ca_ES: franja diagonal

en: diagram
ca_ES: diagrama

en: dial
ca_ES: marcador

en: dialog
ca_ES: diàleg

en: directory pane
ca_ES: subfinestra del directori

en: disabled
ca_ES: desactivat

en: display field
ca_ES: mostrar camps

en: display scroll
ca_ES: mostra el desplaçament

en: display speech output
ca_ES: visualitza la sortida de veu

en: done dragging
ca_ES: arrossegament fet

en: dot
ca_ES: punt

en: dotted
ca_ES: punts discontinus

en: double
ca_ES: doble

en: double strikethrough
ca_ES: doble ratllat

en: double {action}
ca_ES: doble {action}

en: down arrow
ca_ES: fletxa avall

en: down-right diagonal line
ca_ES: línia diagona inferior dreta

en: draggable
ca_ES: arrossegable

en: dragging
ca_ES: arrossegant

en: drbtn
ca_ES: btop

en: drft cmnt
ca_ES: esb cmnt

en: drop down button
ca_ES: botó desplegable

en: drop down button grid
ca_ES: botó desplegable de graella

en: drop list
ca_ES: llista desplegable

en: drop target
ca_ES: destí per deixar anar

en: edit
ca_ES: edició

en: edit bar
ca_ES: barra d'edició

en: editing
ca_ES: editant

en: edt
ca_ES: edc

en: email
ca_ES: correu electrònic

en: embedded
ca_ES: incrustat

en: embedded object
ca_ES: objecte incrustat

en: emphasised
ca_ES: èmfasi

en: end
ca_ES: fi

en: end note
ca_ES: nota final

en: endnote reference {number}: {text}
ca_ES: referència de la nota final {number}: {text}

en: endnote reference: {text}
ca_ES: referència de la nota final: {text}

en: enote
ca_ES: notas

en: enter
ca_ES: retorn

en: escape
ca_ES: escapament

[ctx: espeakVarient]
en: none
ca_ES: cap

en: even pages section break
ca_ES: salt de secció de pàgines parells

[ctx: excel-UIA]
en: Cell Appearance
ca_ES: Aparença de la cel·la

[ctx: excel-UIA]
en: Cell height: {0.y:.1f} pt
ca_ES: Alçada de la cel·la: {0.y:.1f} pt

[ctx: excel-UIA]
en: Cell width: {0.x:.1f} pt
ca_ES: Amplada de la cel·la: {0.x:.1f} pt

[ctx: excel-UIA]
en: Fill color: {0.name}
ca_ES: Color d'ompliment: {0.name}

[ctx: excel-UIA]
en: Fill type: {0}
ca_ES: Tipus d'ompliment: {0}

[ctx: excel-UIA]
en: Outline color: top={0.name}, bottom={1.name}, left={2.name}, right={3.name}
ca_ES: Color del contorn: superior={0.name}, inferior={1.name}, esquerra={2.name}, drreta={3.name}

[ctx: excel-UIA]
en: Outline thickness: top={0}, bottom={1}, left={2}, right={3}
ca_ES: Gruix del contorn: superior = {0}, inferior = {1}, esquerra = {2}, dreta = {3}

[ctx: excel-UIA]
en: Rotation: {0} degree | Rotation: {0} degrees
ca_ES[0]: Rotació: {0} grau
ca_ES[1]: Rotació: {0} graus

[ctx: excel-UIA]
en: Shows a browseable message Listing information about a cell's appearance such as outline and fill colors, rotation and size
ca_ES: Mostra un missatge navegable Llistant la informació sobre l'aspecte d'una cel·la, com ara els colors de contorn i d'emplenament, la rotació i la mida

[ctx: excel-UIA]
en: {firstAddress} through {lastAddress}
ca_ES: {firstAddress} fins a {lastAddress}

[ctx: excel-UIA]
en: {firstAddress} {firstValue} through {lastAddress} {lastValue}
ca_ES: {firstAddress} {firstValue} fins a {lastAddress} {lastValue}

en: expanded
ca_ES: expandit

en: favorites
ca_ES: favorits

en: figure
ca_ES: figura

en: file chooser
ca_ES: selector de fitxers

en: filler
ca_ES: contenidor

en: find a text string from the current cursor position
ca_ES: troba una cadena de text des de la posició actual del cursor

en: find the next occurrence of the previously entered text string from the current cursor's position
ca_ES: troba l'ocurrència posterior de la cadena de text prèviament entrada, des de la posició actual del cursor

en: find the previous occurrence of the previously entered text string from the current cursor's position
ca_ES: troba l'ocurrència anterior de la cadena de text prèviament entrada, des de la posició actual del cursor

en: first line indent
ca_ES: sagnat a la primera línia

en: flagged
ca_ES: marcat

en: fnote
ca_ES: notap

en: focus moves navigator object off
ca_ES: desactiva el moviment del focus a l'objecte de navegació

en: focus moves navigator object on
ca_ES: activa el moviment del focus a l'objecte de navegació

en: focusable
ca_ES: pot rebre el focus

en: focused
ca_ES: amb el focus

en: follow cursors
ca_ES: seguir cursors

en: font chooser
ca_ES: selector de tipus de lletra

en: font name
ca_ES: nom del tipus de lletra

en: font size
ca_ES: cos de la lletra

[ctx: font size]
en: %s pt
ca_ES: mida de lletra %s pt

[ctx: font size]
en: large
ca_ES: gran

[ctx: font size]
en: larger
ca_ES: major

[ctx: font size]
en: medium
ca_ES: mitjà

[ctx: font size]
en: small
ca_ES: petita

[ctx: font size]
en: smaller
ca_ES: petits

[ctx: font size]
en: x-large
ca_ES: x-gran

[ctx: font size]
en: x-small
ca_ES: x-petit

[ctx: font size]
en: xx-large
ca_ES: xx-gran

[ctx: font size]
en: xx-small
ca_ES: xx-petit

[ctx: font size]
en: xxx-large
ca_ES: xxx-gran

en: foot note
ca_ES: nota a peu de pàgina

en: footer
ca_ES: peu de pàgina

en: footnote reference {number}: {text}
ca_ES: referència a peu de pàgina {number}: {text}

en: footnote reference: {text}
ca_ES: referència a peu de pàgina: {text}

en: foreground color
ca_ES: color del primer pla

en: form
ca_ES: formulari

en: forward
ca_ES: endavant

en: forwarded
ca_ES: endavant

en: frame
ca_ES: marc

en: gesture map File Error
ca_ES: error en el fitxer del mapa de gestos

en: glass pane
ca_ES: subfinestra transparent

en: grammar error
ca_ES: error gramatical

en: grammar: {text}
ca_ES: gramatical: {text}

en: graphic
ca_ES: gràfic

en: grip
ca_ES: adherència

en: grouping
ca_ES: agrupament

en: hair
ca_ES: punts discontinus petits

en: half alphanumeric
ca_ES: semi alfanumèric

en: half checked
ca_ES: semi activada

en: half katakana
ca_ES: mig katakana

en: half katakana roman
ca_ES: semi katakana llatí

en: half pressed
ca_ES: mig premuda

en: hanging indent
ca_ES: sagnat francès

en: has %s
ca_ES: té %s

en: has attachment
ca_ES: té adjunció

en: has auto complete
ca_ES: permet autocompletat

en: has comment
ca_ES: té comentari

en: has details
ca_ES: té detalls

en: has draft comment
ca_ES: té esborrany de comentari

en: has formula
ca_ES: té fórmula

en: has long description
ca_ES: té una descripció llarga

en: has note
ca_ES: té nota

en: has resolved comment
ca_ES: ha resolt el comentari

en: header
ca_ES: capçalera

en: header item
ca_ES: element de capçalera

en: heading
ca_ES: encapçalament

en: heading 1
ca_ES: encapçalament 1

en: heading 2
ca_ES: encapçalament 2

en: heading 3
ca_ES: encapçalament 3

en: heading 4
ca_ES: encapçalament 4

en: heading 5
ca_ES: encapçalament 5

en: heading 6
ca_ES: encapçalament 6

en: heading level %d
ca_ES: encapçalament de nivell %d

en: help balloon
ca_ES: globus d'ajuda

en: hidden
ca_ES: ocult

en: high importance
ca_ES: prioritat alta

en: highlight
ca_ES: destacat

en: highlighted
ca_ES: ressaltat

en: highlighted in {color}
ca_ES: destacat a {color}

en: hiragana roman
ca_ES: hiragana llatí

en: hlght
ca_ES: res

en: hlp
ca_ES: ajd

en: home
ca_ES: inici

en: home page
ca_ES: pàgina d'inici

en: horizontal borders except outside
ca_ES: vores horitzontals exceptuant les exteriors

en: horizontal stripe
ca_ES: ratlla horitzontal

en: hot key field
ca_ES: camp de tecla de drecera

en: icon
ca_ES: icona

en: iconified
ca_ES: convertit en icona

en: image map
ca_ES: mapa d'imatge

en: increased by {incrementValue} from point {previousIndex},
ca_ES: augmentat en {incrementValue} des del punt {previousIndex},

en: indent
ca_ES: sagnat

en: indicator
ca_ES: indicador

en: info
ca_ES: informació

en: input help off
ca_ES: ajuda d'entrada desactivada

en: input help on. Press {gestureKeys} again to turn it off.
ca_ES: ajuda d'entrada activa. Premeu {gestureKeys} de nou per desactivar-lo.

en: input window
ca_ES: finestra d'entrada

en: input/output
ca_ES: entrada/sortida

[ctx: inputGestures]
en: &Filter by:
ca_ES: &Filtra per:

en: insert
ca_ES: inserció

en: inserted
ca_ES: inserit

en: insertion
ca_ES: inserció

en: insertion: {text}
ca_ES: inserció: {text}

en: invalid
ca_ES: invàlida

en: invalid entry
ca_ES: entrada no vàlida

en: invoke
ca_ES: crida

en: italic
ca_ES: cursiva

en: item
ca_ES: ítem

en: katakana roman
ca_ES: katakana llatí

[ctx: keyLabel]
en: tab
ca_ES: tabulador

en: keyboard, all layouts
ca_ES: teclat, totes les disposicions

en: label
ca_ES: etiqueta

en: landmark
ca_ES: punt de referència

[ctx: languageName]
en: Aragonese
ca_ES: Aragonès

[ctx: languageName]
en: Burmese
ca_ES: Birmà

[ctx: languageName]
en: Central Kurdish
ca_ES: Sorani

[ctx: languageName]
en: Northern Kurdish
ca_ES: Kurd del nord

[ctx: languageNotSupported]
en: {lang} (not supported)
ca_ES: {lang} (no suportat)

en: laptop
ca_ES: portàtil

en: layered pane
ca_ES: subfinestra solapada

en: layout tables off
ca_ES: no incloguis les taules de disposició

en: layout tables on
ca_ES: inclou les taules de disposició

en: left
ca_ES: esquerra

en: left alt
ca_ES: alt esquerra

en: left arrow
ca_ES: fletxa esquerra

en: left control
ca_ES: tecla de Control esquerra

en: left edge
ca_ES: vora esquerra

en: left indent
ca_ES: sagnat esquerre

en: left shift
ca_ES: shift esquerra

en: left windows
ca_ES: windows esquerra

en: level %s
ca_ES: nivell %s

en: line
ca_ES: línia

en: line %s
ca_ES: línia %s

[ctx: line indentation setting]
en: Both Speech and Tones
ca_ES: Tant la parla com els tons

[ctx: line indentation setting]
en: Off
ca_ES: Desactivat

[ctx: line indentation setting]
en: Speech
ca_ES: Veu

[ctx: line indentation setting]
en: Tones
ca_ES: Tons

en: line scroll
ca_ES: desplaçament de línia

en: line spacing %s
ca_ES: espaiat de línia %s

[ctx: line spacing value]
en: %.1f line | %.1f lines
ca_ES[0]: %.1f línia
ca_ES[1]: %.1f línies

[ctx: line spacing value]
en: 1.5 lines
ca_ES: 1,5 línees

[ctx: line spacing value]
en: at least %.1f pt
ca_ES: al menys %.1f pt

[ctx: line spacing value]
en: double
ca_ES: doble

[ctx: line spacing value]
en: exactly {space:.1f} pt
ca_ES: exactament {space:.1f} pt

[ctx: line spacing value]
en: single
ca_ES: simple

en: linear gradient
ca_ES: degradat lineal

en: link
ca_ES: enllaç

en: linked
ca_ES: enllaçat

en: list
ca_ES: llista

en: list item
ca_ES: element de llista

en: lmk
ca_ES: rg

en: lnk
ca_ES: enl

en: low importance
ca_ES: prioritat baixa

en: lv %s
ca_ES: nv %s

en: marked
ca_ES: marcat

en: math
ca_ES: matemàtiques

[ctx: math]
en: All
ca_ES: Tots

[ctx: math]
en: Application support
ca_ES: Suport d'aplicacions

[ctx: math]
en: Automatic
ca_ES: Automàtic

[ctx: math]
en: Automatic ({name})
ca_ES: Automàtic ({name})

[ctx: math]
en: Automatically zoom out of two-dimensional notation
ca_ES: Redueix automàticament la notació bidimensional

[ctx: math]
en: Beep at the beginning and end of math
ca_ES: Fes sonar a l'inici i al final de les matemàtiques

[ctx: math]
en: Blindness
ca_ES: Ceguesa

[ctx: math]
en: Character
ca_ES: Caràcter

[ctx: math]
en: Chemical formulae:
ca_ES: Fórmules químiques:

[ctx: math]
en: Copy math as:
ca_ES: Copia les matemàtiques com a:

[ctx: math]
en: Custom
ca_ES: Personalitzat

[ctx: math]
en: Decimal separator for numbers:
ca_ES: Separador decimal per als números:

[ctx: math]
en: Default navigation mode:
ca_ES: Mode de navegació per defecte:

[ctx: math]
en: Describe overview
ca_ES: Descripció general

[ctx: math]
en: Endpoints
ca_ES: Punts finals

[ctx: math]
en: Enhanced
ca_ES: Millorat

[ctx: math]
en: Error in brailling math
ca_ES: Error en les matemàtiques braille

[ctx: math]
en: Error in brailling math.
ca_ES: Error en les matemàtiques braille.

[ctx: math]
en: Error in brailling math: see NVDA error log for details
ca_ES: Error en les matemàtiques en braille: per a més detalls, vegeu el registre d'errors de NVDA

[ctx: math]
en: Error in navigating math
ca_ES: Error en la navegació matemàtica

[ctx: math]
en: Error in speaking math.
ca_ES: Error en verbalitzar matemàtiques.

[ctx: math]
en: Error in starting navigation of math.
ca_ES: Error en iniciar la navegació de matemàtiques.

[ctx: math]
en: Error navigating math
ca_ES: Error en la navegació matemàtica

[ctx: math]
en: First character
ca_ES: Primer caràcter

[ctx: math]
en: Highlight navigation focus with dots 7 and 8
ca_ES: Ressalta el focus de navegació amb els punts 7 i 8

[ctx: math]
en: Illegal MathML found.
ca_ES: S'ha trobat MathML il·legal.

[ctx: math]
en: Impairment:
ca_ES: Discapacitat:

[ctx: math]
en: Invalid math formatting found
ca_ES: S'ha trobat un format matemàtic no vàlid

[ctx: math]
en: Language:
ca_ES: Llenguatje:

[ctx: math]
en: Learning disabilities
ca_ES: Discapacitats d'aprenentatge

[ctx: math]
en: Low vision
ca_ES: Baixa visió

[ctx: math]
en: Math
ca_ES: Matemàtiques

[ctx: math]
en: Medium
ca_ES: Mitja

[ctx: math]
en: Navigation
ca_ES: Navegació

[ctx: math]
en: Navigation verbosity:
ca_ES: Verbositat de navegació:

[ctx: math]
en: Off
ca_ES: Desactivat

[ctx: math]
en: Off (H sub 2 O)
ca_ES: Desactivat (H sub 20)

[ctx: math]
en: Output code:
ca_ES: Codi de sortida:

[ctx: math]
en: Pause factor
ca_ES: Factor de pausa

[ctx: math]
en: Relative speech rate
ca_ES: Velocitat relativa de veu

[ctx: math]
en: Reset to the default navigation mode for each new equation
ca_ES: Restableix al mode de navegació per defecte per a cada equació nova

[ctx: math]
en: Speak
ca_ES: Parlar

[ctx: math]
en: Speech
ca_ES: Veu

[ctx: math]
en: Speech style:
ca_ES: Estil de veu:

[ctx: math]
en: Speech verbosity:
ca_ES: Verbositat de veu:

[ctx: math]
en: Spell it out (H 2 O)
ca_ES: Escriviu-ho (H 2 O)

[ctx: math]
en: Terse
ca_ES: Concís

[ctx: math]
en: The following options control the presentation of mathematical content.
ca_ES: Les següents opcions controlen la presentació del contingut matemàtic.

[ctx: math]
en: Use native math support in Word and Outlook
ca_ES: Utilitza suport nadiu de matemàtiques a Word i Outlook

[ctx: math]
en: Verbose
ca_ES: Verbós

[ctx: math]
en: When entering an equation:
ca_ES: Quan s'introdueix una equació:

[ctx: math]
en: copy as
ca_ES: copiar com

en: media player
ca_ES: reproductor

en: medium
ca_ES: mitjana

en: medium dash dot
ca_ES: línia mitjana punt

en: medium dash dot dot
ca_ES: línia mitjana punt punt

en: medium dashed
ca_ES: línia mitjana discontinua

en: meeting request
ca_ES: sol·licitud de reunió

en: menu
ca_ES: menú

en: menu bar
ca_ES: barra de menú

en: menu button
ca_ES: botó de menú

en: menu item
ca_ES: element de menú

en: mln
ca_ES: lmp

en: mnu
ca_ES: mnú

en: mnubar
ca_ES: barmnú

en: mnubtn
ca_ES: btmú

en: mnuitem
ca_ES: elemnú

en: moved from
ca_ES: traslladat des de

en: moved to
ca_ES: traslladat a

en: moves to the first table column
ca_ES: es desplaça a la primera columna de la taula

en: moves to the first table row
ca_ES: es mou a la primera fila de la taula

en: moves to the last table column
ca_ES: es desplaça a l'última columna de la taula

en: moves to the last table row
ca_ES: es mou a l'última fila de la taula

en: moves to the next annotation
ca_ES: salta a la anotació posterior

en: moves to the next article
ca_ES: passa a l'article següent

en: moves to the next block quote
ca_ES: salta a la cita en bloc posterior

en: moves to the next button
ca_ES: salta al botó següent

en: moves to the next check box
ca_ES: salta a la casella de verificació posterior

en: moves to the next combo box
ca_ES: salta al quadre combinat posterior

en: moves to the next different style text
ca_ES: passa al següent text d'estil diferent

en: moves to the next edit field
ca_ES: salta al camp d'edició posterior

en: moves to the next embedded object
ca_ES: salta a l'objecte incrustat posterior

en: moves to the next error
ca_ES: salta a l'error posterior

en: moves to the next figure
ca_ES: passa a la figura següent

en: moves to the next form field
ca_ES: salta al camp de formulari següent

en: moves to the next frame
ca_ES: salta al marc posterior

en: moves to the next graphic
ca_ES: salta al gràfic posterior

en: moves to the next grouping
ca_ES: passa a l'agrupació següent

en: moves to the next heading
ca_ES: salta al següent encapçalament

en: moves to the next landmark
ca_ES: salta a la regió posterior

en: moves to the next link
ca_ES: salta a l'enllaç següent

en: moves to the next list
ca_ES: salta a la llista següent

en: moves to the next list item
ca_ES: salta a l'element següent de la llista

en: moves to the next math formula
ca_ES: passa a la següent fórmula matemàtica

en: moves to the next menu item
ca_ES: passa a l'element de menú següent

en: moves to the next progress bar
ca_ES: passa a la següent barra de progrés

en: moves to the next radio button
ca_ES: salta al botó d'opció posterior

en: moves to the next reference
ca_ES: es mou a la següent referència

en: moves to the next same style text
ca_ES: passa al següent text del mateix estil

en: moves to the next separator
ca_ES: salta al separador posterior

en: moves to the next tab
ca_ES: passa a la pestanya següent

en: moves to the next table
ca_ES: salta a la següent taula

en: moves to the next table column
ca_ES: salta a la columna posterior de la taula

en: moves to the next table row
ca_ES: salta a la fila posterior de la taula

en: moves to the next text paragraph
ca_ES: passa al paràgraf de text següent

en: moves to the next toggle button
ca_ES: passa al botó de commutació següent

en: moves to the next unvisited link
ca_ES: salta a l'enllaç no visitat següent

en: moves to the next vertically aligned paragraph
ca_ES: es mou al següent paràgraf alineat verticalment

en: moves to the next visited link
ca_ES: salta al següent enllaç visitat

en: moves to the previous annotation
ca_ES: salta a la anotació anterior

en: moves to the previous article
ca_ES: es trasllada a l'article anterior

en: moves to the previous block quote
ca_ES: salta a la cita en bloc anterior

en: moves to the previous button
ca_ES: salta al botó anterior

en: moves to the previous check box
ca_ES: salta a la casella de verificació anterior

en: moves to the previous combo box
ca_ES: salta al quadre combinat anterior

en: moves to the previous different style text
ca_ES: es desplaça al text d'estil diferent anterior

en: moves to the previous edit field
ca_ES: salta al camp d'edició anterior

en: moves to the previous embedded object
ca_ES: salta a l'objecte incrustat anterior

en: moves to the previous error
ca_ES: salta a l'error anterior

en: moves to the previous figure
ca_ES: es mou a la figura anterior

en: moves to the previous form field
ca_ES: salta al camp de formulari anterior

en: moves to the previous frame
ca_ES: salta al marc anterior

en: moves to the previous graphic
ca_ES: salta al gràfic anterior

en: moves to the previous grouping
ca_ES: es mou a l'agrupació anterior

en: moves to the previous heading
ca_ES: salta a l'encapçalament anterior

en: moves to the previous landmark
ca_ES: salta a la regió anterior

en: moves to the previous link
ca_ES: salta a l'enllaç anterior

en: moves to the previous list
ca_ES: salta a la llista anterior

en: moves to the previous list item
ca_ES: salta a l'element de llista anterior

en: moves to the previous math formula
ca_ES: es mou a la fórmula matemàtica anterior

en: moves to the previous menu item
ca_ES: es mou a l'element de menú anterior

en: moves to the previous progress bar
ca_ES: es mou a la barra de progrés anterior

en: moves to the previous radio button
ca_ES: salta al botó d'opció anterior

en: moves to the previous reference
ca_ES: es mou a la referència anterior

en: moves to the previous same style text
ca_ES: es mou al text anterior del mateix estil

en: moves to the previous separator
ca_ES: salta al separador anterior

en: moves to the previous tab
ca_ES: es desplaça a la pestanya anterior

en: moves to the previous table
ca_ES: salta a la taula anterior

en: moves to the previous table column
ca_ES: salta a la columna anterior de la taula

en: moves to the previous table row
ca_ES: salta a la fila anterior de la taula

en: moves to the previous text paragraph
ca_ES: es mou al paràgraf de text anterior

en: moves to the previous toggle button
ca_ES: es mou al botó de commutació anterior

en: moves to the previous unvisited link
ca_ES: salta a l'enllaç sense visitar anterior

en: moves to the previous vertically aligned paragraph
ca_ES: es mou al paràgraf anterior alineat verticalment

en: moves to the previous visited link
ca_ES: salta a l'enllaç visitat anterior

en: multi line
ca_ES: multilínia

en: multi-select
ca_ES: selecció múltiple

en: mute
ca_ES: silencia

en: new column section break
ca_ES: salt de secció de nova columna

en: new page section break
ca_ES: salt de secció de nova pàgina

en: next track
ca_ES: pista següent

en: no bold
ca_ES: sense negreta

en: no border lines
ca_ES: sense bores

en: no change from point {previousIndex},
ca_ES: no canvia des del punt {previousIndex},

en: no first line indent
ca_ES: sense sagnat a la primera línia

en: no hanging indent
ca_ES: sense sagnat francès

en: no highlight
ca_ES: sense destacats

en: no indent
ca_ES: sense sagnat

en: no italic
ca_ES: sense cursiva

en: no left indent
ca_ES: sense sagnat esquerre

en: no more text after a block of links
ca_ES: no hi ha més text desprès del bloc d'enllaços

en: no more text before a block of links
ca_ES: no hi ha més text abans del bloc d'enllaços

en: no next annotation
ca_ES: no hi ha més anotacions

en: no next article
ca_ES: no hi ha article següent

en: no next block quote
ca_ES: no hi ha més cites en bloc

en: no next button
ca_ES: sense botó següent

en: no next check box
ca_ES: no hi ha més caselles de verificació

en: no next combo box
ca_ES: no hi ha més quadres combinats

en: no next edit field
ca_ES: no hi ha camp d'edició següent

en: no next embedded object
ca_ES: no hi ha més objectes incrustats

en: no next error
ca_ES: no hi ha més errors

en: no next figure
ca_ES: no hi ha següent figura

en: no next form field
ca_ES: no hi ha camp de formulari següent

en: no next frame
ca_ES: no hi ha marc següent

en: no next graphic
ca_ES: no hi ha més gràfics

en: no next grouping
ca_ES: no hi ha agrupació següent

en: no next heading
ca_ES: no hi ha següent encapçalament

en: no next landmark
ca_ES: no hi ha més regions

en: no next link
ca_ES: no hi ha enllaç següent

en: no next list
ca_ES: no hi ha següent llista

en: no next list item
ca_ES: no hi ha element de llista següent

en: no next math formula
ca_ES: no hi ha fórmula matemàtica següent

en: no next menu item
ca_ES: no hi ha cap element de menú següent

en: no next progress bar
ca_ES: no hi ha barra de progrés següent

en: no next radio button
ca_ES: no hi ha més botons d'opció

en: no next reference
ca_ES: no hi ha cap referència següent

en: no next separator
ca_ES: no hi ha més separadors

en: no next tab
ca_ES: no hi ha pestanya següent

en: no next table
ca_ES: no hi ha taula següent

en: no next text paragraph
ca_ES: no hi ha paràgraf de text següent

en: no next toggle button
ca_ES: no hi ha botó de commutació següent

en: no next unvisited link
ca_ES: no hi ha següent enllaç sense visitar

en: no next vertically aligned paragraph
ca_ES: no hi ha un paràgraf següent alineat verticalment

en: no next visited link
ca_ES: no hi ha següent enllaç visitat

en: no previous annotation
ca_ES: no hi ha anotacions anteriors

en: no previous article
ca_ES: no hi ha article anterior

en: no previous block quote
ca_ES: aquesta és la primera cita en bloc

en: no previous button
ca_ES: sense botó anterior

en: no previous check box
ca_ES: aquesta és la primera casella de verificació

en: no previous combo box
ca_ES: aquest és el primer quadre combinat

en: no previous edit field
ca_ES: no hi ha camp d'edició anterior

en: no previous embedded object
ca_ES: aquest és el primer objecte incrustat

en: no previous error
ca_ES: aquest és el primer error

en: no previous figure
ca_ES: cap figura anterior

en: no previous form field
ca_ES: no hi ha camp de formulari anterior

en: no previous frame
ca_ES: no hi ha marc anterior

en: no previous graphic
ca_ES: aquest és el primer gràfic

en: no previous grouping
ca_ES: sense agrupació prèvia

en: no previous heading
ca_ES: sense encapçalament anterior

en: no previous landmark
ca_ES: aquesta és la primera regió

en: no previous link
ca_ES: no hi ha enllaç anterior

en: no previous list
ca_ES: no hi ha llista anterior

en: no previous list item
ca_ES: no hi ha element de llista anterior

en: no previous math formula
ca_ES: sense fórmula matemàtica prèvia

en: no previous menu item
ca_ES: cap element de menú anterior

en: no previous progress bar
ca_ES: sense barra de progrés anterior

en: no previous radio button
ca_ES: aquest és el primer botó d'opció

en: no previous reference
ca_ES: sense referència prèvia

en: no previous separator
ca_ES: aquest és el primer separador

en: no previous tab
ca_ES: no hi ha pestanya anterior

en: no previous table
ca_ES: sense taula anterior

en: no previous text paragraph
ca_ES: sense paràgraf de text anterior

en: no previous toggle button
ca_ES: sense botó de commutació anterior

en: no previous unvisited link
ca_ES: no hi ha enllaç no visitat anterior

en: no previous vertically aligned paragraph
ca_ES: no hi ha cap paràgraf anterior alineat verticalment

en: no previous visited link
ca_ES: no hi ha enllaç visitat anterior

en: no revised %s
ca_ES: %s no revisat

en: no right indent
ca_ES: sense sagnat dret

en: no status bar information
ca_ES: sense informació de localització

en: no strikethrough
ca_ES: sense ratllat

en: none
ca_ES: cap

en: normal configuration
ca_ES: configuració normal

en: normal configuration profile active
ca_ES: perfil de configuració normal actiu

en: not %s
ca_ES: no %s

en: not checked
ca_ES: sense activar

en: not deleted
ca_ES: sense eliminar

en: not emphasised
ca_ES: sense èmfasi

en: not hidden
ca_ES: no ocult

en: not highlighted
ca_ES: no destacat

en: not inserted
ca_ES: sense inserir

en: not marked
ca_ES: sense marcar

en: not pressed
ca_ES: no premut

en: not selected
ca_ES: sense seleccionar

en: not strong
ca_ES: sense negreta

en: not underlined
ca_ES: sense subratllat

en: note
ca_ES: nota

en: num lock
ca_ES: bloqueig numèric

en: numLock numpad 0
ca_ES: teclat numèric 0

en: numLock numpad 1
ca_ES: teclat numèric 1

en: numLock numpad 2
ca_ES: teclat numèric 2

en: numLock numpad 3
ca_ES: teclat numèric 3

en: numLock numpad 4
ca_ES: teclat numèric 4

en: numLock numpad 5
ca_ES: teclat numèric 5

en: numLock numpad 6
ca_ES: teclat numèric 6

en: numLock numpad 7
ca_ES: teclat numèric 7

en: numLock numpad 8
ca_ES: teclat numèric 8

en: numLock numpad 9
ca_ES: teclat numèric 9

en: numpad 1
ca_ES: teclat numèric 1

en: numpad 2
ca_ES: teclat numèric 2

en: numpad 3
ca_ES: teclat numèric 3

en: numpad 4
ca_ES: teclat numèric 4

en: numpad 5
ca_ES: teclat numèric 5

en: numpad 6
ca_ES: teclat numèric 6

en: numpad 7
ca_ES: teclat numèric 7

en: numpad 8
ca_ES: teclat numèric 8

en: numpad 9
ca_ES: teclat numèric 9

en: numpad decimal
ca_ES: punt del teclat numèric

en: numpad delete
ca_ES: suprimir del teclat numèric

en: numpad divide
ca_ES: divisió del teclat numèric

en: numpad enter
ca_ES: retorn del teclat numèric

en: numpad insert
ca_ES: inserció del teclat numèric

en: numpad minus
ca_ES: resta del teclat numèric

en: numpad multiply
ca_ES: multiplicació del teclat numèric

en: numpad plus
ca_ES: suma del teclat numèric

en: object has no location
ca_ES: l'objecte no té ubicació

en: object mode
ca_ES: mode d'objecte

en: obscured
ca_ES: tapat

en: odd pages section break
ca_ES: salt de secció de pàgines senars

en: off
ca_ES: desactivat

en: off screen
ca_ES: fora de la pantalla

en: on
ca_ES: activat

en: opens dialog
ca_ES: obre el diàleg

en: opens grid
ca_ES: obre la quadrícula

en: opens list
ca_ES: obre la llista

en: opens tree
ca_ES: obre l'arbre

en: option pane
ca_ES: subfinestra d'opció

en: other item
ca_ES: altre ítem

en: out of %s
ca_ES: fora de %s

en: out of bookmark
ca_ES: fora del marcador

en: out of comment
ca_ES: fora del comentari

en: out of grammar error
ca_ES: fora de l'error ortogràfic

en: out of popular highlight
ca_ES: fora del destacat

en: out of spelling error
ca_ES: fora de l'error ortogràfic

en: out of table
ca_ES: fora de la taula

en: overflowing
ca_ES: desbordament

en: page
ca_ES: pàgina

en: page %s
ca_ES: pàgina %s

en: page down
ca_ES: pàgina avall

en: page up
ca_ES: pàgina amunt

en: pane
ca_ES: subfinestra

en: panel
ca_ES: panell

en: paragraph
ca_ES: paràgraf

en: paragraph number
ca_ES: número de paràgraf

en: paragraph property
ca_ES: propietat del paràgraf

[ctx: paragraphMarker]
en: Double space (  )
ca_ES: Doble espai ( )

[ctx: paragraphMarker]
en: No paragraph start marker (default)
ca_ES: Sense marcador d'inici de paràgraf (per defecte)

[ctx: paragraphMarker]
en: Pilcrow (¶)
ca_ES: Marca de paràgraf (¶)

en: password edit
ca_ES: quadre d'edició de contrasenya

en: pinned
ca_ES: fixat

en: play pause
ca_ES: reprodueix pausa

[ctx: poedit]
en: Could not find {description} window.
ca_ES: No s'ha pogut trobar {description} finestra.

[ctx: poedit]
en: No {description}
ca_ES: Sense {description}

[ctx: poedit]
en: Reports a translation issue, if any. If pressed twice, presents the warning in browse mode
ca_ES: Informa d'un problema de traducció, si n'hi ha. Si es prem dues vegades, es presenta l'avís en mode de navegació

[ctx: poedit]
en: Reports any comment in the comments window. If pressed twice, presents the comment in browse mode
ca_ES: Informa de qualsevol comentari a la finestra de comentaris. Si es prem dues vegades, presenta el comentari en mode de navegació

[ctx: poedit]
en: Reports any notes for translators. If pressed twice, presents the notes in browse mode
ca_ES: Informa de qualsevol nota per als traductors. Si es prem dues vegades, presenta les notes en mode de navegació

[ctx: poedit]
en: Reports the previous source text, if any. If pressed twice, presents the text in browse mode
ca_ES: Informa del text font anterior, si n'hi ha. Si es prem dues vegades, presenta el text en mode de navegació

[ctx: poedit]
en: comment
ca_ES: comentari

[ctx: poedit]
en: notes for translators
ca_ES: notes per a traductors

[ctx: poedit]
en: previous source text
ca_ES: text font anterior

[ctx: poedit]
en: translation issue
ca_ES: problema de traducció

en: pressed
ca_ES: premut

en: previous track
ca_ES: pista anterior

en: prgbar
ca_ES: barprg

en: print screen
ca_ES: imprimir pantalla

en: progress bar
ca_ES: barra de progrés

en: property
ca_ES: propietat

en: property page
ca_ES: pàgina de propietats

en: protected
ca_ES: protegit

en: pwdedt
ca_ES: edcnt

en: quadruple {action}
ca_ES: quàdruple {action}

en: radio button
ca_ES: botó d'opció

en: radio menu item
ca_ES: element de botó d'opció

en: rbtn
ca_ES: btr

en: read only
ca_ES: només de lectura

en: received: %s
ca_ES: rebut: %s

en: reconcile
ca_ES: reconcilia

en: rectangular gradient
ca_ES: degragat rectangular

en: redundant object
ca_ES: objecte redundant

en: reference: {name}
ca_ES: referència: {name}

en: refresh
ca_ES: actualitza

en: region
ca_ES: regió

[ctx: remote]
en: &Key
ca_ES: &Clau

[ctx: remote]
en: &Mute when controlling the local computer
ca_ES: &Silencia en controlar l'ordinador local

[ctx: remote]
en: &Send clipboard
ca_ES: Envia el porta-retalls

[ctx: remote]
en: &Server:
ca_ES: &Servidor:

[ctx: remote]
en: A Remote Access session is already in progress. Disconnect before starting a new session.
ca_ES: Ja hi ha una sessió d'accés remot. Desconnecta abans d'iniciar una sessió nova.

[ctx: remote]
en: Action unavailable when Remote Access is disabled
ca_ES: Acció no disponible quan l'accés remot està desactivat

[ctx: remote]
en: Allow someone to control this computer from elsewhere, or control another computer running NVDA with this one.
ca_ES: Permet que algú controli aquest ordinador des d'un altre lloc, o controli un altre ordinador executant NVDA amb aquest.

[ctx: remote]
en: Allow this computer to be controlled
ca_ES: Permet controlar aquest ordinador

[ctx: remote]
en: Already Connected
ca_ES: Ja connectat

[ctx: remote]
en: Are you sure you want to disconnect from the Remote Access session?
ca_ES: Esteu segur que voleu desconnectar-vos de la sessió d'accés remot?

[ctx: remote]
en: Automatic connection
ca_ES: Connexió automàtica

[ctx: remote]
en: Automatically &connect after NVDA starts
ca_ES: &Connecta automàticament després d'iniciar NVDA

[ctx: remote]
en: Both host and key must be set in the Remote Access section in order to automatically connect using an existing server after NVDA starts.
ca_ES: Tant l'amfitrió com la clau s'han d'establir a la secció Accés remot per poder connectar-se automàticament mitjançant un servidor existent després d'iniciar NVDA.

[ctx: remote]
en: Both port and key must be set in the Remote Access category in order to automatically connect using a locally hosted server after NVDA starts.
ca_ES: Tant el port com la clau s'han d'establir a la categoria Accés remot per poder connectar-se automàticament mitjançant un servidor allotjat localment després d'iniciar NVDA.

[ctx: remote]
en: Clipboard sent
ca_ES: S'ha enviat el porta-retalls

[ctx: remote]
en: Confirm Disconnection
ca_ES: Confirma la desconnexió

[ctx: remote]
en: Confirm before disconnecting when controlled
ca_ES: Confirma abans de desconnectar quan estigui controlat

[ctx: remote]
en: Connect to Another Computer
ca_ES: Connecta a un altre ordinador

[ctx: remote]
en: Connected as controlled computer
ca_ES: Connectat com a ordinador controlat

[ctx: remote]
en: Connects to a remote computer
ca_ES: Connecta a un ordinador remot

[ctx: remote]
en: Control another computer
ca_ES: Controla un altre ordinador

[ctx: remote]
en: Controlling local computer
ca_ES: Control de l'ordinador local

[ctx: remote]
en: Controlling remote computer
ca_ES: Control d'ordinador remot

[ctx: remote]
en: Copies a link to the current Remote Access session to the clipboard
ca_ES: Copia un enllaç a la sessió actual d'accés remot al porta-retalls

[ctx: remote]
en: Copy a link to the current Remote Access session to the clipboard.
ca_ES: Copia un enllaç a la sessió d'accés remot actual al porta-retalls.

[ctx: remote]
en: Delete All Trusted Fingerprints
ca_ES: Suprimeix totes les empremtes digitals de confiança

[ctx: remote]
en: Disconnect from the current Remote Access session.
ca_ES: Desconnecta de la sessió actual d'accés remot.

[ctx: remote]
en: Disconnects from the current Remote Access session
ca_ES: Desconnecta de l'actual sessió d'accés remot

[ctx: remote]
en: Do you wish to allow this computer to be controlled on server {server} with key {key}?
ca_ES: Voleu permetre que aquest ordinador es controli al servidor {server} amb la clau {key}?

[ctx: remote]
en: Do you wish to control the computer on server {server} with key {key}?
ca_ES: Voleu controlar l'ordinador del servidor {server} amb la clau {key}?

[ctx: remote]
en: Enable Remote Access
ca_ES: Habilita l'accés remot

[ctx: remote]
en: Error Connecting
ca_ES: Error en connectar

[ctx: remote]
en: Generating key
ca_ES: S'està generant la clau

[ctx: remote]
en: Generating key...
ca_ES: S'està generant la clau...

[ctx: remote]
en: Getting external IP
ca_ES: Obtenció d'IP externa

[ctx: remote]
en: Getting external IP...
ca_ES: S'està obtenint una IP externa...

[ctx: remote]
en: Host connection failed
ca_ES: Ha fallat la connexió a l'amfitrió

[ctx: remote]
en: Host locally
ca_ES: Host local

[ctx: remote]
en: Message from Remote Access Server
ca_ES: Missatge del servidor d'accés remot

[ctx: remote]
en: Mute speech and sounds from the remote computer.
ca_ES: Silencia la parla i els sons de l'ordinador remot.

[ctx: remote]
en: Mutes or unmutes the speech coming from the remote computer
ca_ES: Silencia o nola veu que ve de l'ordinador remot

[ctx: remote]
en: No controlled computers are connected
ca_ES: No hi ha ordinadors controlats connectats

[ctx: remote]
en: No one else is connected
ca_ES: Ningú més està connectat

[ctx: remote]
en: Not connected
ca_ES: No connectat

[ctx: remote]
en: Not the controlling computer
ca_ES: No és l'ordinador de control

[ctx: remote]
en: R&emote Access
ca_ES: Accés r&emot

[ctx: remote]
en: Remote Access
ca_ES: Accés remot

[ctx: remote]
en: Remote Access Connection Request
ca_ES: Sol·licitud de connexió remota

[ctx: remote]
en: Remote Access Error
ca_ES: Error d'accés remot

[ctx: remote]
en: Remote NVDA not connected
ca_ES: NVDA remota no connectat

[ctx: remote]
en: Remotely connect to another computer running NVDA.
ca_ES: Connecta't remotament a un altre ordinador executant NVDA.

[ctx: remote]
en: S&end control+alt+delete
ca_ES: &Envia control+alt+suprimmir

[ctx: remote]
en: Security Warning
ca_ES: Avís de seguretat

[ctx: remote]
en: Send control+alt+delete to the controlled computer.
ca_ES: Enviar control+alt+suprimir a l'ordinador controlat.

[ctx: remote]
en: Send the clipboard text to the remote computer.
ca_ES: Envia el text del porta-retalls a l'ordinador remot.

[ctx: remote]
en: Sends control+alt+delete to the controlled computer.
ca_ES: Envia control+alt+suprimir a l'ordinador controlat.

[ctx: remote]
en: Sends the contents of the clipboard to the remote computer
ca_ES: Envia el contingut del porta-retalls a l'ordinador remot

[ctx: remote]
en: Shows the Remote Access settings
ca_ES: Mostra la configuració d'accés remot

[ctx: remote]
en: Switches whether the keyboard controls the local or remote computer
ca_ES: Commuta si el teclat controla l'ordinador local o remot

[ctx: remote]
en: The Remote Access server you have connected to is not compatible with this version of NVDA. Please use a different server.
ca_ES: El servidor d'accés remot al qual us heu connectat no és compatible amb aquesta versió de NVDA. Si us plau, utilitzeu un servidor diferent.

[ctx: remote]
en: The certificate of this server could not be verified. Using the wrong fingerprint may allow a third party to access the Remote Access session.
    
    Before continuing, please make sure that the following server certificate fingerprint is correct.
    Server SHA256 fingerprint: {fingerprint}
    
    Continue connecting anyway?
ca_ES: No s'ha pogut verificar el certificat d'aquest servidor. L'ús de l'empremta digital incorrecta pot permetre que un tercer accedeixi a la sessió d'accés remot.
    
    Abans de continuar, assegureu-vos que l'empremta digital del certificat del servidor següent és correcta.
    Empremta digital SHA256 del servidor: {fingerprint}
    
    Voleu continuar connectant de totes maneres?

[ctx: remote]
en: This will cause NVDA to forget all previously trusted Remote Access servers. When connecting to a previously trusted unrecognised server, you will again be asked whether to trust its certificate.
    
    Are you sure you want to continue?
ca_ES: Això farà que NVDA oblidi tots els servidors d'accés remot de confiança. En connectar-vos a un servidor no reconegut de confiança anterior, se us preguntarà de nou si voleu confiar en el seu certificat.
    
    Esteu segur que voleu continuar?

[ctx: remote]
en: Toggles whether Remote Access is connected
ca_ES: Commuta si l'accés remot està connectat

[ctx: remote]
en: Unable to connect to the remote computer
ca_ES: No s'ha pogut connectar a l'ordinador remot

[ctx: remote]
en: Unable to connect to {host}. Check that you have internet access, and that there are no mistakes in the host field.
ca_ES: No s'ha pogut connectar a {host}. Comproveu que teniu accés a Internet i que no hi ha errors en el camp de l'amfitrió.

[ctx: remote]
en: Unable to send clipboard
ca_ES: No s'ha pogut enviar el porta-retalls

[ctx: remote]
en: Unable to trigger control+alt+delete
ca_ES: No s'ha pogut activar control+alt+suprimir

[ctx: remote]
en: Use existing
ca_ES: Utilitza l'existent

[ctx: repeat]
en: off
ca_ES: desactivat

[ctx: repeat]
en: on
ca_ES: activat

en: replace
ca_ES: reemplaçar

en: replied
ca_ES: respon

en: replied all
ca_ES: respon a tots

en: report CLDR characters off
ca_ES: informar de caràcters CLDR desactivats

en: report CLDR characters on
ca_ES: informar de caràcters CLDR activat

en: report alignment off
ca_ES: desactiva l'informe de l'alineació

en: report alignment on
ca_ES: activa l'informe  de l'alineació

en: report articles off
ca_ES: desactiva l'informe d'articles

en: report articles on
ca_ES: activa l'informe d'articles

en: report block quotes off
ca_ES: desactiva l'informe dels blocs de cites

en: report block quotes on
ca_ES: activa l'informe dels blocs de cites

en: report colors off
ca_ES: desactiva l'informe dels colors

en: report colors on
ca_ES: activa l'informe dels colors

en: report comments off
ca_ES: desactiva l'informe dels comentaris

en: report comments on
ca_ES: activa l'informe dels comentaris

en: report dynamic content changes off
ca_ES: informació dels canvis en el contingut dinàmic desactivada

en: report dynamic content changes on
ca_ES: informació dels canvis en el contingut dinàmic activada

en: report emphasis off
ca_ES: desactiva l'informe de l'èmfasi

en: report emphasis on
ca_ES: activa l'informe de l'èmfasi

en: report figures and captions off
ca_ES: desactiva l'informe de les figures i els subtítols

en: report figures and captions on
ca_ES: activa l'informe de les figures i els subtítols

en: report font name off
ca_ES: desactiva l'informe del nom del tipus de lletra

en: report font name on
ca_ES: activa l'informe del nom del tipus de lletra

en: report font size off
ca_ES: desactiva l'informe del cos de la lletra

en: report font size on
ca_ES: activa l'informe del cos de la lletra

en: report frames off
ca_ES: desactiva l'informe dels marcs

en: report frames on
ca_ES: activa l'informe dels marcs

en: report graphics off
ca_ES: desactiva l'informe dels gràfics

en: report graphics on
ca_ES: activa l'informe dels gràfics

en: report groupings off
ca_ES: desactiva l'informa d'agrupacions

en: report groupings on
ca_ES: activa l'informe d'agrupacions

en: report headings off
ca_ES: desactiva l'informe dels encapçalaments

en: report headings on
ca_ES: activa l'informe dels encapçalaments

en: report highlighted off
ca_ES: desactiva l'informe ressaltat

en: report highlighted on
ca_ES: activa l'informe ressaltat

en: report if clickable off
ca_ES: desactiva l'informe dels elements on es pot fer clic

en: report if clickable on
ca_ES: activa l'informe dels elements on es pot fer clic

en: report landmarks and regions off
ca_ES: desactiva l'informe de punts de referència i regions

en: report landmarks and regions on
ca_ES: activa la verbalització de punts de referència i regions

en: report line numbers off
ca_ES: desactiva l'informe dels números de línia

en: report line numbers on
ca_ES: activa l'informe dels números de línia

en: report line spacing off
ca_ES: desactiva l'informe de l'interlineat

en: report line spacing on
ca_ES: activa l'informe de l'interlineat

en: report links off
ca_ES: desactiva l'informe dels enllaços

en: report links on
ca_ES: activa l'informe dels enllaços

en: report lists off
ca_ES: desactiva l'informe de les llistes

en: report lists on
ca_ES: activa l'informe de les llistes

en: report pages off
ca_ES: desactiva l'informe de les pàgines

en: report pages on
ca_ES: activa l'informe de les pàgines

en: report paragraph indentation off
ca_ES: desactiva l'informe del sagnat del paràgraf

en: report paragraph indentation on
ca_ES: activa l'informe del sagnat del paràgraf

en: report revisions off
ca_ES: desactiva l'informe de les revisions de l'editor

en: report revisions on
ca_ES: activa l'informe de les revisions de l'editor

en: report style off
ca_ES: desactiva l'informe de l'estil

en: report style on
ca_ES: activa l'informe de l'estil

en: report superscripts and subscripts off
ca_ES: desactiva l'informe de les regions

en: report superscripts and subscripts on
ca_ES: informe de superíndexs i subíndexs

en: report table cell coordinates off
ca_ES: desactiva l'informe de les coordenades de la cel·la de la taula

en: report table cell coordinates on
ca_ES: activa l'informe de les coordenades de la cel·la de la taula

en: report tables off
ca_ES: desactiva l'informe de les taules

en: report tables on
ca_ES: activa l'informe de les taules

[ctx: reportLanguage]
en: Language at caret position
ca_ES: Llenguatge en posició de cursor

[ctx: reportLanguage]
en: Off
ca_ES: Desactivat

[ctx: reportLanguage]
en: Report lan&guage changes while reading
ca_ES: Informar dels canvis d'idioma durant la lectura

[ctx: reportLanguage]
en: Report when switching to language is not s&upported by synthesizer
ca_ES: Informe quan el sintetitzador no ad&met el canvi d'idioma

[ctx: reportLanguage]
en: Reports the language for the text under the caret. If pressed twice, presents the information in browse mode
ca_ES: Informa de l'idioma del text sota el cursor. Si es prem dues vegades, es presenta la informació en mode de navegació

[ctx: reportLanguage]
en: Speech
ca_ES: Veu

[ctx: reportLanguage]
en: Unknown language
ca_ES: Idioma desconegut

[ctx: reportLanguage]
en: {languageDescription} (not supported)
ca_ES: {languageDescription} (no suportat)

[ctx: reportSpellingErrorsSetting]
en: Off
ca_ES: Desactivat

[ctx: reportSpellingErrorsSetting]
en: Sound
ca_ES: So

[ctx: reportSpellingErrorsSetting]
en: Speech
ca_ES: Parlar

[ctx: reportSpellingErrorsSetting]
en: Speech and sound
ca_ES: Parla i so

en: required
ca_ES: requerit

en: reverse diagonal stripe
ca_ES: franja diagonal inversa

en: revised %s
ca_ES: %s revisat

en: rgn
ca_ES: rg

en: rich edit
ca_ES: edició de text enriquit

en: right
ca_ES: dreta

en: right alt
ca_ES: alt dret

en: right arrow
ca_ES: fletxa dreta

en: right control
ca_ES: tecla de Control dreta

en: right edge
ca_ES: vora dreta

en: right indent
ca_ES: sagnat dret

en: right shift
ca_ES: shift dret

en: right windows
ca_ES: windows dret

en: ro
ca_ES: nl

en: root pane
ca_ES: subfinestra principal

en: row
ca_ES: fila

en: row %s
ca_ES: fila %s

en: row header
ca_ES: capçalera de fila

en: rslvd cmnt
ca_ES: rslt cmnt

en: ruler
ca_ES: regle

en: r{rowNumber}
ca_ES: f{rowNumber}

en: r{rowNumber}-{rowSpan}
ca_ES: f{rowNumber}-{rowSpan}

en: same page
ca_ES: mateixa pàgina

[ctx: screenCurtain]
en: Always &show a warning when enabling Screen Curtain
ca_ES: Mostra sempre un avís quan s'activi la cortina de pantalla

[ctx: screenCurtain]
en: Cannot enable screen curtain while performing content recognition
ca_ES: No es pot activar la cortina de pantalla mentre es fa el reconeixement de contingut

[ctx: screenCurtain]
en: There was a problem enabling Screen Curtain. The contents of your screen are still visible. You may attempt to enable Screen Curtain manually.
ca_ES: Hi ha hagut un problema en habilitar la Cortina de pantalla. El contingut de la pantalla encara és visible. Pots intentar habilitar la Cortina de pantalla manualment.

[ctx: script category]
en: Tools
ca_ES: Eines

en: scrlbar
ca_ES: bardes

en: scroll bar
ca_ES: barra de desplaçament

en: scroll lock
ca_ES: bloqueig de desplaçament

en: scroll pane
ca_ES: barra de desplaçament de la subfinestra

en: search page
ca_ES: pàgina de cerca

en: sect
ca_ES: sec

en: section
ca_ES: secció

en: section %s
ca_ES: secció %s

en: section property
ca_ES: propietat de la secció

en: selectable
ca_ES: seleccionable

en: selected
ca_ES: seleccionat

en: selected %s
ca_ES: %s seleccionat

en: selection removed
ca_ES: selecció eliminada

en: sent: %s
ca_ES: enviat: %s

en: separator
ca_ES: separador

en: series {number} {name}
ca_ES: sèries {number} {name}

en: sggstn
ca_ES: sgg

en: shape
ca_ES: forma

[ctx: shape]
en: 'No' symbol
ca_ES: Símbol No

[ctx: shape]
en: 'Or' flowchart symbol
ca_ES: Símbol de diagrama de flux O

[ctx: shape]
en: 10-point star
ca_ES: estrella de deu puntes

[ctx: shape]
en: 12-point star
ca_ES: estrella de dotze puntes

[ctx: shape]
en: 16-point star
ca_ES: estrella de setze puntes

[ctx: shape]
en: 24-point star
ca_ES: estrella de vint-i-quatre puntes

[ctx: shape]
en: 32-point star
ca_ES: estrella de trenta-dos puntes

[ctx: shape]
en: 4-point star
ca_ES: estrella de quatre puntes

[ctx: shape]
en: 5-point star
ca_ES: estrella de cinc puntes

[ctx: shape]
en: 6-point star
ca_ES: estrella de sis puntes

[ctx: shape]
en: 7-point star
ca_ES: estrella de set puntes

[ctx: shape]
en: 8-point star
ca_ES: estrella de vuit puntes

[ctx: shape]
en: Alternate process flowchart symbol
ca_ES: Símbol de diagrama de flux de procés alternatiu

[ctx: shape]
en: Arrows pointing left right up and down
ca_ES: Fletxes que apunten cap a l'esquerra, dreta amunt i avall

[ctx: shape]
en: Balloon
ca_ES: Globus

[ctx: shape]
en: Bent Up Arrow
ca_ES: Fletxa amunt

[ctx: shape]
en: Bent arrow
ca_ES: Fletxa inclinada

[ctx: shape]
en: Bevel
ca_ES: Bisell

[ctx: shape]
en: Block arc
ca_ES: Arc de bloc

[ctx: shape]
en: Callout with Arrows pointing left right up and down
ca_ES: Crida amb fletxes que apunten cap a l'esquerra, dreta, amunt i avall

[ctx: shape]
en: Callout with Double-ended horizontal Arrow
ca_ES: Crida amb fletxa horitzontal de doble cara

[ctx: shape]
en: Callout with Down Arrow
ca_ES: Crida amb fletxa cap avall

[ctx: shape]
en: Callout with Left Arrow
ca_ES: Crida amb fletxa esquerra

[ctx: shape]
en: Callout with Right Arrow
ca_ES: Crida amb fletxa cap a la dreta

[ctx: shape]
en: Callout with UpArrow
ca_ES: Crida amb fletxa cap amunt

[ctx: shape]
en: Callout with accent bar and callout line segments forming a U-shape
ca_ES: Crida amb barra d'èmfasi i línia de segment que forma una U

[ctx: shape]
en: Callout with angled callout line and accent bar
ca_ES: Crida amb línia corbada i barra d'èmfasi

[ctx: shape]
en: Callout with angled line
ca_ES: Crida amb línia corbada

[ctx: shape]
en: Callout with arrows that point up and down
ca_ES: Crida amb fletxes que apunten cap apunt i cap avall

[ctx: shape]
en: Callout with border and horizontal accent bar
ca_ES: Crida amb vora i barra d'èmfasi horitzonal

[ctx: shape]
en: Callout with border, accent bar, and callout line segments forming a U-shape
ca_ES: Crida amb vora, barra d'èmfasi, i línia de segments que formen una U

[ctx: shape]
en: Callout with border, angled callout line, and accent bar
ca_ES: Crida amb vora, línia corbada i barra d'èmfasi

[ctx: shape]
en: Callout with border, diagonal straight line and accent bar
ca_ES: Crida amb vora, línia recta diagonal i barra d'èmfasi

[ctx: shape]
en: Callout with callout line segments forming a U-shape
ca_ES: Crida amb línia de segments que formen una U

[ctx: shape]
en: Callout with diagonal callout line and accent bar
ca_ES: Crida amb línia diagonal i barra d'èmfasi

[ctx: shape]
en: Callout with diagonal straight line
ca_ES: Crida amb línia diagonal recta

[ctx: shape]
en: Callout with horizontal accent bar
ca_ES: Crida amb barra d'èmfasi horitzontal

[ctx: shape]
en: Callout with horizontal line
ca_ES: Crida amb línia horitzontal

[ctx: shape]
en: Callout with no border and angled callout line
ca_ES: Crida sense vora i línia corbada

[ctx: shape]
en: Callout with no border and callout line segments forming a U-shape
ca_ES: Crida sense vora i línia de segments que formen una U

[ctx: shape]
en: Callout with no border and diagonal callout line
ca_ES: Crida sense vora i línia diagonal

[ctx: shape]
en: Can
ca_ES: Cilindre

[ctx: shape]
en: Card flowchart symbol
ca_ES: Símbol de diagrama de flux de targeta

[ctx: shape]
en: Chart Plus symbol
ca_ES: Signe més

[ctx: shape]
en: Chart Star Symbol
ca_ES: Estrella

[ctx: shape]
en: Chart X Symbol
ca_ES: Signe de multiplicació

[ctx: shape]
en: Chevron
ca_ES: Procés angular

[ctx: shape]
en: Circle with line through center
ca_ES: Cercle amb línia a través del centre

[ctx: shape]
en: Circular Arrow
ca_ES: Fletxa circular

[ctx: shape]
en: Cloud callout
ca_ES: Crida de globus de pensament tipus núvol

[ctx: shape]
en: Cloud shape
ca_ES: Núvol

[ctx: shape]
en: Collate flowchart symbol
ca_ES: Símbol de diagrama de flux d'intercalació

[ctx: shape]
en: Connector flowchart symbol
ca_ES: Símbol de diagrama de flux de connector

[ctx: shape]
en: Corner
ca_ES: Cantonada

[ctx: shape]
en: Counter-clockwise Circular arrow
ca_ES: Fletxa corbada cap a l'esquerra

[ctx: shape]
en: Cross
ca_ES: Creu

[ctx: shape]
en: Cube
ca_ES: Cub

[ctx: shape]
en: Curved Down Arrow
ca_ES: Fletxa corbada cap avall

[ctx: shape]
en: Curved Left Arrow
ca_ES: Fletxa corbada a l'esquerra

[ctx: shape]
en: Curved Right Arrow
ca_ES: Fletxa corbada cap a la dreta

[ctx: shape]
en: Curved Up Arrow
ca_ES: Fletxa corbada cap amunt

[ctx: shape]
en: Curved Up Ribbon banner
ca_ES: Franja curvada cap amunt

[ctx: shape]
en: Curved arrow
ca_ES: Fletxa corbada

[ctx: shape]
en: Data flowchart symbol
ca_ES: Símbol de diagrama de flux de dades

[ctx: shape]
en: Decagon
ca_ES: Decàgon

[ctx: shape]
en: Decision flowchart symbol
ca_ES: Símbol de diagrama de flux de decisió

[ctx: shape]
en: Delay flowchart symbol
ca_ES: Símbol de diagrama de flux de retard

[ctx: shape]
en: Diagonal stripe
ca_ES: Franja en diagonal

[ctx: shape]
en: Diamond
ca_ES: Diamant

[ctx: shape]
en: Direct access storage flowchart symbol
ca_ES: Símbol de diagrama de flux d'emmagatzematge d'accés directe

[ctx: shape]
en: Display flowchart symbol
ca_ES: Símbol de diagrama de flux de pantalla

[ctx: shape]
en: Document flowchart symbol
ca_ES: Símbol de diagrama de flux de document

[ctx: shape]
en: Dodecagon
ca_ES: Dodecàgon

[ctx: shape]
en: Donut
ca_ES: Dònut

[ctx: shape]
en: Double brace
ca_ES: Clau doble

[ctx: shape]
en: Double bracket
ca_ES: Claudàtors dobles

[ctx: shape]
en: Double wave
ca_ES: Onada doble

[ctx: shape]
en: Double-ended Arrow pointing up and down
ca_ES: Fletxa cap amunt i cap avall

[ctx: shape]
en: Double-ended Circular arrow
ca_ES: Fletxa circular doble

[ctx: shape]
en: Double-ended horizontal Arrow
ca_ES: Fletxa horitzontal doble

[ctx: shape]
en: Down Arrow
ca_ES: Fletxa avall

[ctx: shape]
en: Explosion
ca_ES: Explosió

[ctx: shape]
en: Extract flowchart symbol
ca_ES: Símbol de diagrama de flux d'extracció

[ctx: shape]
en: Folded corner
ca_ES: Cantonada plegada

[ctx: shape]
en: Four small squares that define a rectangular shape
ca_ES: Quatre quadrats petits que defineixen una forma rectangular

[ctx: shape]
en: Funnel
ca_ES: Embut

[ctx: shape]
en: Gear with nine teeth
ca_ES: Engranatge amb nou dents

[ctx: shape]
en: Gear with six teeth
ca_ES: Engranatge amb sis dents

[ctx: shape]
en: Half of rectangular picture frame
ca_ES: Mig marc rectangular

[ctx: shape]
en: Heart
ca_ES: Cor

[ctx: shape]
en: Heptagon
ca_ES: Heptàgon

[ctx: shape]
en: Hexagon
ca_ES: Hexàgon

[ctx: shape]
en: Horizontal scroll
ca_ES: Pergamí horitzontal

[ctx: shape]
en: Incomplete Pie with wedge missing
ca_ES: Cercle parcial

[ctx: shape]
en: Internal storage flowchart symbol
ca_ES: Símbol de diagrama de flux d’emmagatzematge intern

[ctx: shape]
en: Isosceles triangle
ca_ES: Triangle isòsceles

[ctx: shape]
en: Left Arrow
ca_ES: Fletxa esquerra

[ctx: shape]
en: Left and up Arrows
ca_ES: Fletxa esquerra i amunt

[ctx: shape]
en: Left brace
ca_ES: Clau esquerra

[ctx: shape]
en: Left bracket
ca_ES: Claudàtor esquerra

[ctx: shape]
en: Left right and up Arrows
ca_ES: Fletxa esquerra, dreta i amunt

[ctx: shape]
en: Lightning bolt
ca_ES: Llamp

[ctx: shape]
en: Line Callout
ca_ES: Crida línia

[ctx: shape]
en: Line inverse
ca_ES: Línia inversa

[ctx: shape]
en: Magnetic disk flowchart symbol
ca_ES: Símbol del diagrama de flux d'un disc magnètic

[ctx: shape]
en: Manual input flowchart symbol
ca_ES: Símbol de diagrama de flux d'entrada manual

[ctx: shape]
en: Manual operation flowchart symbol
ca_ES: Símbol de diagrama de flux d'operació manual

[ctx: shape]
en: Math Addition symbol
ca_ES: Símbol matemàtic de suma

[ctx: shape]
en: Math Division symbol
ca_ES: Símbol matemàtic de signe de divisió

[ctx: shape]
en: Math Equivalence symbol
ca_ES: Símbol matemàtic és igual a

[ctx: shape]
en: Math Multiplication symbol
ca_ES: Símbol matemàtic de signe de multiplicació

[ctx: shape]
en: Math Non-equivalence symbol
ca_ES: Símbol matemàtic no és igual

[ctx: shape]
en: Math Subtraction symbol
ca_ES: Símbol matemàtic de signe menys

[ctx: shape]
en: Merge flowchart symbol
ca_ES: Símbol de diagrama de flux de combinació

[ctx: shape]
en: Moon
ca_ES: Lluna

[ctx: shape]
en: Multi-document flowchart symbol
ca_ES: Símbol de diagrama de flux de document múltiple

[ctx: shape]
en: Notched RightArrow
ca_ES: Fletxa a la dreta oscada

[ctx: shape]
en: Octagon
ca_ES: Octàgon

[ctx: shape]
en: Off-page connector flowchart symbol
ca_ES: Símbol de diagrama de flux de connector fora de pàgina

[ctx: shape]
en: Offline storage flowchart symbol
ca_ES: Símbol de diagrama de flux d'emmagatzematge fora de línia

[ctx: shape]
en: Oval-shaped callout
ca_ES: Crida amb forma de globus oval

[ctx: shape]
en: Parallelogram
ca_ES: Paral·lelogram

[ctx: shape]
en: Pentagon
ca_ES: Pentàgon

[ctx: shape]
en: Plaque
ca_ES: Placa

[ctx: shape]
en: Plaque Tabs
ca_ES: Placa amb pestanyes

[ctx: shape]
en: Predefined process flowchart symbol
ca_ES: Símbol de diagrama de flux de procés predefinit

[ctx: shape]
en: Preparation flowchart symbol
ca_ES: Símbol de diagrama de flux de preparació

[ctx: shape]
en: Process flowchart symbol
ca_ES: Símbol de diagrama de flux de procés

[ctx: shape]
en: Punched tape flowchart symbol
ca_ES: Símbol de diagrama de flux de cinta perforada

[ctx: shape]
en: Quarter Pie Wedge
ca_ES: Quart de cercle

[ctx: shape]
en: Rectangle with one rounded corner
ca_ES: Rectangle amb una cantonada arrodonida

[ctx: shape]
en: Rectangle with one snipped corner
ca_ES: Rectanble amb una sola cantonada retallada

[ctx: shape]
en: Rectangle with one snipped corner and one rounded corner
ca_ES: Rectangle amb una cantonada retallada i l'altra arrodonida

[ctx: shape]
en: Rectangle with two rounded corners diagonally-opposed
ca_ES: Rectangle amb dues cantonades arrodonides diagonalment oposades

[ctx: shape]
en: Rectangle with two snipped corners diagonally-opposed
ca_ES: Rectangle amb dues cantonades retallades diagonalment oposades

[ctx: shape]
en: Rectangle with two snipped corners that share a side
ca_ES: Rectangle amb dues cantonades retallades que comparteixen un costat

[ctx: shape]
en: Rectangle with two-rounded corners that share a side
ca_ES: Rectangle amb dues cantonades arrodonides que comparteixen un costat

[ctx: shape]
en: Rectangular callout
ca_ES: Crida amb forma de globus rectangular

[ctx: shape]
en: Rectangular picture frame
ca_ES: Marc rectangular

[ctx: shape]
en: Return
ca_ES: Fletxa en U

[ctx: shape]
en: Ribbon banner
ca_ES: Franja inclinada cap amunt

[ctx: shape]
en: Ribbon with left and right arrows
ca_ES: Cinta amb fletxa esquerra i dreta

[ctx: shape]
en: Right Arrow
ca_ES: Fletxa dreta

[ctx: shape]
en: Right Arrow with Stripes
ca_ES: Fletxa a la dreta ratllada

[ctx: shape]
en: Right brace
ca_ES: Clau dreta

[ctx: shape]
en: Right bracket
ca_ES: Claudàtor dret

[ctx: shape]
en: Right triangle
ca_ES: Triangle rectangle

[ctx: shape]
en: Rounded rectangle
ca_ES: Rectangle arrodonit

[ctx: shape]
en: Rounded rectangle-shaped callout
ca_ES: Crida amb forma de rectangle amb cantonades arrodonides

[ctx: shape]
en: Sequential access storage flowchart symbol
ca_ES: Símbol de diagrama de flux d'emmagatzematge d’accés seqüencial

[ctx: shape]
en: Smiley face
ca_ES: Cara somrient

[ctx: shape]
en: Sort flowchart symbol
ca_ES: Símbol de diagrama de flux d'ordenació

[ctx: shape]
en: Stored data flowchart symbol
ca_ES: Símbol de diagrama de flux de dades emmagatzemades

[ctx: shape]
en: Summing junction flowchart symbol
ca_ES: Símbol de diagrama de flux Y

[ctx: shape]
en: Sun
ca_ES: Sol

[ctx: shape]
en: Terminator flowchart symbol
ca_ES: Símbol de diagrama de flux finalitzador

[ctx: shape]
en: Trapezoid
ca_ES: Trapezi

[ctx: shape]
en: Trapezoid with asymmetrical non-parallel sides
ca_ES: Trapezoide amb costats asimètrics no paral·lels

[ctx: shape]
en: U-shaped Arrow
ca_ES: Fletxa en U

[ctx: shape]
en: Up Arrow
ca_ES: Fletxa amunt

[ctx: shape]
en: Vertical scroll
ca_ES: Pergamí vertical

[ctx: shape]
en: Water droplet
ca_ES: Gotes d'aigua

[ctx: shape]
en: Wave
ca_ES: Onada

[ctx: shape]
en: four snipped corners
ca_ES: quatre cantonades retallades

[ctx: shuffle]
en: off
ca_ES: desactivat

[ctx: shuffle]
en: on
ca_ES: activat

en: single {action}
ca_ES: simple {action}

en: skips backward past a block of links
ca_ES: salta cap enrere passant un bloc d'enllaços

en: skips forward past a block of links
ca_ES: salta cap endavant passant un bloc d'enllaços

en: slanted dash dot
ca_ES: espai amb punt

en: slice
ca_ES: sector

en: slider
ca_ES: control lliscant

en: smp
ca_ES: mtp

en: solid
ca_ES: sòlid

en: sorted
ca_ES: ordenat

en: sorted asc
ca_ES: ordenat asc

en: sorted ascending
ca_ES: ordenat ascendent

en: sorted desc
ca_ES: ordenat des

en: sorted descending
ca_ES: ordenat descendent

en: sound
ca_ES: so

en: space
ca_ES: espai

en: space with any dots
ca_ES: espai amb punt

en: space with dot
ca_ES: espai amb punt

en: speak command keys off
ca_ES: verbalització de les tecles d'ordre desactivada

en: speak command keys on
ca_ES: verbalització de les tecles d'ordre activada

en: speech viewer disabled
ca_ES: visor de veu desactivat

en: speech viewer enabled
ca_ES: visor de veu activat

[ctx: speechModes]
en: beeps
ca_ES: xsiulets

[ctx: speechModes]
en: off
ca_ES: desactivat

[ctx: speechModes]
en: on-demand
ca_ES: sota demanda

[ctx: speechModes]
en: talk
ca_ES: parlar

[ctx: speechSymbols]
en: &Filter by:
ca_ES: &Filtra per:

en: spelling and grammar: {text}
ca_ES: error ortogràfic: {text}

en: spelling error
ca_ES: error ortogràfic

en: spelling: {text}
ca_ES: error ortogràfic: {text}

en: spin button
ca_ES: botó de gir

en: splbtn
ca_ES: btdiv

en: split button
ca_ES: botó de divisió

en: split pane
ca_ES: subfinestra partida

en: spnbtn
ca_ES: botó roda de valors

en: status bar
ca_ES: barra d'estat

en: stbar
ca_ES: barst

en: stop
ca_ES: atura

en: strikethrough
ca_ES: ratllat

en: strong
ca_ES: negreta

en: style
ca_ES: estil

en: style %s
ca_ES: estil %s

en: style definition
ca_ES: definició de l'estil

en: subMenu
ca_ES: submenú

en: subject: %s
ca_ES: assumpte: %s

en: submnu
ca_ES: submnú

en: subscript
ca_ES: subíndex

en: suggestion
ca_ES: suggeriment

en: superscript
ca_ES: superíndex

en: switch
ca_ES: interruptor

en: swtch
ca_ES: ccm

[ctx: symbolLevel]
en: all
ca_ES: tots

[ctx: symbolLevel]
en: character
ca_ES: caràcter

[ctx: symbolLevel]
en: most
ca_ES: gran part

[ctx: symbolLevel]
en: none
ca_ES: cap

[ctx: symbolLevel]
en: some
ca_ES: alguns

[ctx: symbolPreserve]
en: always
ca_ES: sempre

[ctx: symbolPreserve]
en: never
ca_ES: mai

[ctx: symbolPreserve]
en: only below symbol's level
ca_ES: només per sota del nivell del símbol

[ctx: synth setting]
en: Inflection
ca_ES: Inflexió

[ctx: synth setting]
en: Language
ca_ES: Idioma

[ctx: synth setting]
en: Pitch
ca_ES: To

[ctx: synth setting]
en: Rate
ca_ES: Velocitat

[ctx: synth setting]
en: Rate boost
ca_ES: Augment de taxa

[ctx: synth setting]
en: Voice
ca_ES: Veu

[ctx: synth setting]
en: Volume
ca_ES: Volum

en: tab control
ca_ES: control de pestanya

en: tabctl
ca_ES: ctrlpes

en: table
ca_ES: taula

en: table body
ca_ES: cos de la taula

en: table footer
ca_ES: peu de la taula

en: table header
ca_ES: capçalera de la taula

en: table property
ca_ES: propietat de la taula

en: table with {columnCountText} and {rowCountText}
ca_ES: taula amb {columnCountText} i {rowCountText}

en: tbl
ca_ES: tl

en: tear off menu
ca_ES: diàleg encastable

en: text "%s" not found
ca_ES: el text "%s" no s'ha trobat

en: text frame
ca_ES: marc textual

en: text mode
ca_ES: mode de text

en: tgbtn
ca_ES: btcm

en: thick
ca_ES: gruixuda

en: thick diagonal crosshatch
ca_ES: ratllat fina en diagonal

en: thin
ca_ES: prim

en: thin diagonal crosshatch
ca_ES: ratllat fi en diagonal

en: thin diagonal stripe
ca_ES: franja fina diagonal inversa

en: thin horizontal crosshatch
ca_ES: ratllat fi en horitzontal

en: thin horizontal stripe
ca_ES: ratlla horitzontal fina

en: thin reverse diagonal stripe
ca_ES: franja fina diagonal inversa

en: thin vertical stripe
ca_ES: ratlla vertical fina

en: through row {row} column {column}
ca_ES: amb {row} files i {column} columnes

en: through {endCol}
ca_ES: fins a  {endCol}

en: through {endRow}
ca_ES: fins a {endRow}

en: thumb control
ca_ES: control manual

[ctx: time format]
en: {D} day {H}:{M}:{S}
ca_ES: {D} dia {H}:{M}:{S}

[ctx: time format]
en: {D} days {H}:{M}:{S}
ca_ES: {D} dies {H}:{M}:{S}

en: title bar
ca_ES: barra de títol

en: tlbar
ca_ES: barein

en: to focus
ca_ES: cap al focus

en: to review
ca_ES: per revisar

en: toggle button
ca_ES: botó de commutació

en: tool bar
ca_ES: barra d'eines

en: tool tip
ca_ES: consell de l'eina

en: top edge
ca_ES: vora superior

[ctx: touch action]
en: flick down
ca_ES: moviment ràpid cap avall

[ctx: touch action]
en: flick left
ca_ES: moviment ràpid cap a l'esquerra

[ctx: touch action]
en: flick right
ca_ES: moviment ràpid cap a la dreta

[ctx: touch action]
en: flick up
ca_ES: moviment ràpid cap a dalt

[ctx: touch action]
en: hold
ca_ES: manté

[ctx: touch action]
en: hover
ca_ES: prement la pantalla

[ctx: touch action]
en: hover down
ca_ES: premut

[ctx: touch action]
en: hover up
ca_ES: has deixat de prémer

[ctx: touch action]
en: tap
ca_ES: toc

[ctx: touch action]
en: tap and hold
ca_ES: toc i manté

en: track change: {text}
ca_ES: canvi de seguiment: {text}

en: tree view
ca_ES: visualització d'arbre

en: tree view button
ca_ES: botó de visualització d'arbre

en: tree view item
ca_ES: element en visualització d'arbre

en: triggered
ca_ES: desencadenat

en: tv
ca_ES: va

en: tvbtn
ca_ES: btarb

en: tvitem
ca_ES: ítva

en: unavailable
ca_ES: no disponible

en: underline
ca_ES: subratllat

en: underlined
ca_ES: subratllat

en: unknown
ca_ES: desconegut

en: unknown %s
ca_ES: %s desconegut

en: unknown input method
ca_ES: mètode d'entrada desconegut

en: unknown language
ca_ES: idioma desconegut

en: unlocked
ca_ES: desbloquejat

en: unread
ca_ES: per llegir

en: up arrow
ca_ES: fletxa amunt

en: up-right diagonal line
ca_ES: línia diagonal superior dreta

[ctx: updateCheck]
en: Error checking for update.
    {tip}
ca_ES: S'ha produït un error en comprovar l'actualització.
    {tip}

[ctx: updateCheck]
en: Make sure you are connected to the internet, and the NVDA update mirror URL is valid.
    Mirror URL: {url}
ca_ES: Assegura't que estàs connectat a Internet i que l'URL de la rèplica d'actualització de NVDA és vàlid.
    URL del mirall: {url}

[ctx: updateCheck]
en: Unable to establish a connection to the NV Access server.
ca_ES: No s'ha pogut establir una connexió amb el servidor NV Access.

en: value {valueAxisData}
ca_ES: valor {valueAxisData}

en: vertical align bottom
ca_ES: alineació vertical inferior

en: vertical align distributed
ca_ES: alineació vertical distribuïda

en: vertical align justified
ca_ES: alineació vertical justificada

en: vertical align middle
ca_ES: alineació vertical centrada

en: vertical align top
ca_ES: alineació vertical superior

en: vertical borders except outside
ca_ES: vores verticals excepte les exteriors

en: vertical stripe
ca_ES: franja vertical

en: video
ca_ES: vídeo

en: view port
ca_ES: àrea visible

en: visited
ca_ES: visitat

en: vlnk
ca_ES: enlv

en: volume down
ca_ES: baixa el volum

en: volume up
ca_ES: puja el volum

en: white space
ca_ES: espai en blanc

en: window
ca_ES: finestra

en: with %s column | with %s columns
ca_ES[0]: amb %s columna
ca_ES[1]: amb %s columnes

en: with %s item | with %s items
ca_ES[0]: amb %s element
ca_ES[1]: amb %s elements

en: with %s row | with %s rows
ca_ES[0]: amb %s fila
ca_ES[1]: amb %s files

en: with {rowCountTranslation} and {colCountTranslation}
ca_ES: amb {rowCountTranslation} i {colCountTranslation}

en: wnd
ca_ES: fin

en: word
ca_ES: paraula

en: {author} is editing
ca_ES: {author} està editant

en: {backgroundColor} background
ca_ES: fons {backgroundColor}

en: {bookPercentage}%, location {curLocation} of {maxLocation}
ca_ES: {bookPercentage}%, posició {curLocation} de {maxLocation}

en: {category} ({nbResults} result) | {category} ({nbResults} results)
ca_ES[0]: {category} ({nbResults} resultat)
ca_ES[1]: {category} ({nbResults} resultats)

en: {color1} to {color2}
ca_ES: {color1} per {color2}

en: {color} (default color)
ca_ES: {color} (color per defecte)

en: {color} on {backgroundColor}
ca_ES: {color} sobre {backgroundColor}

en: {columnCount} column | {columnCount} columns
ca_ES[0]: {columnCount} columna
ca_ES[1]: {columnCount} columnes

en: {date} (all day)
ca_ES: {date} (tot el dia)

en: {desc} left and right edges
ca_ES: {desc} vora esquerra i dreta

en: {desc} surrounding border
ca_ES: {desc} vora circumdant

en: {desc} top and bottom edges
ca_ES: {desc} vora superior i inferior

en: {desc} up-right and down-right diagonal lines
ca_ES: {desc} línies diagonal superior i inferior dreta

en: {distance:.3g} point from bottom slide edge | {distance:.3g} points from bottom slide edge
ca_ES[0]: {distance:.3g} punt des de la vora inferior de la diapositiva
ca_ES[1]: {distance:.3g} punts des de la vora inferior de la diapositiva

en: {distance:.3g} point from left slide edge | {distance:.3g} points from left slide edge
ca_ES[0]: {distance:.3g} punt des de la vora de la diapositiva esquerra
ca_ES[1]: {distance:.3g} punts des de la vora de la diapositiva esquerra

en: {distance:.3g} point from right slide edge | {distance:.3g} points from right slide edge
ca_ES[0]: {distance:.3g} punt des de la vora dreta de la diapositiva
ca_ES[1]: {distance:.3g} punts des de la vora lliscant dreta

en: {distance:.3g} point from top slide edge | {distance:.3g} points from top slide edge
ca_ES[0]: {distance:.3g} punt des de la vora de la diapositiva superior
ca_ES[1]: {distance:.3g} punts des de la vora de la diapositiva superior

en: {distance} from left edge of page
ca_ES: {distance} des de la vora esquerra de la pàgina

en: {distance} from top edge of page
ca_ES: {distance} de la vora superior de la pàgina

en: {elapsedTime} elapsed
ca_ES: {elapsedTime} transcorregut

en: {firstAddress}  {firstContent} through {lastAddress}  {lastContent}
ca_ES: {firstAddress} {firstContent} fins a {lastAddress} {lastContent}

en: {firstAddress} through {lastAddress}
ca_ES: {firstAddress} fins a  {lastAddress}

en: {firstAddress} {firstValue} through {lastAddress} {lastValue}
ca_ES: {firstAddress} {firstValue} fins a {lastAddress} {lastValue}

en: {hourText} and {minuteText} remaining
ca_ES: {hourText} i {minuteText} restants

en: {hourText} remaining
ca_ES: {hourText} restants

en: {hours:d} hour | {hours:d} hours
ca_ES[0]: {hours:d} hora
ca_ES[1]: {hours:d} hores

en: {longName} ({name})
    Version: {version} ({version_detailed})
    URL: {url}
    {copyright}
    
    {name} is covered by the GNU General Public License (Version 2 or later).
    You are free to share or change this software in any way you like as long as it is accompanied by the license and you make all source code available to anyone who wants it.
    This applies to both original and modified copies of this software, plus any derivative works.
    For further details, you can view the license from the Help menu.
    It can also be viewed online at: https://www.gnu.org/licenses/old-licenses/gpl-2.0.html and https://www.gnu.org/licenses/gpl-3.0.en.html
    
    {name} is developed by NV Access, a non-profit organisation committed to helping and promoting free and open source solutions for blind and vision impaired people.
    If you find NVDA useful and want it to continue to improve, please consider donating to NV Access. You can do this by selecting Donate from the NVDA menu.
ca_ES: {longName} ({name})
    Versió: {version} ({version_detailed})
    Adreça web: {url}
    {copyright}
    
    {name} està cobert per la Llicència Pública General de GNU (Versió 2 o posterior).
    Ets lliure de compartir o canviar aquest programari de la manera que vulguis, sempre que vagi acompanyat de la llicència i posis tot el codi font a disposició de qualsevol persona que ho desitgi.
    Això s'aplica tant a les còpies originals com a les modificades d'aquest programari, a més de qualsevol treball derivat.
    Per a més detalls, podeu veure la llicència des del menú Ajuda.
    També es pot veure en línia a: https://www.gnu.org/licenses/old-licenses/gpl-2.0.html i https://www.gnu.org/licenses/gpl-3.0.en.html
    
    {name} està desenvolupat per NV Access, una organització sense ànim de lucre compromesa amb ajudar i promoure solucions gratuïtes i de codi obert per a persones cegues i amb discapacitat visual.
    Si trobeu útil NVDA i voleu que continuï millorant, considereu fer una donació a NV Access. Pots fer-ho seleccionant Donar al menú de NVDA.

en: {message}
    
    Category: "{category}"
    Option: "{option}"
ca_ES: {message}
    
    Categoria: "{category}"
    Opció: "{option}"

en: {minuteText} remaining
ca_ES: {minuteText} restants

en: {minutes:d} minute | {minutes:d} minutes
ca_ES[0]: {minutes:d} minut
ca_ES[1]: {minutes:d} minuts

en: {modifier} released
ca_ES: {modifier} disponible

en: {numFingers} finger {action} | {numFingers} finger {action}
ca_ES[0]: {numFingers} dit {action}
ca_ES[1]: {numFingers} dit {action}

en: {number} of {total}
ca_ES: {number} de {total}

en: {num} suggestion | {num} suggestions
ca_ES[0]: {num} suggeriment
ca_ES[1]: {num} suggeriments

en: {offset:.3g} centimeter | {offset:.3g} centimeters
ca_ES[0]: {offset:.3g} centímetre
ca_ES[1]: {offset:.3g} centímetres

en: {offset:.3g} character | {offset:.3g} characters
ca_ES[0]: {offset:.3g} caràcter
ca_ES[1]: {offset:.3g} personatges

en: {offset:.3g} inch | {offset:.3g} inches
ca_ES[0]: {offset:.3g} polzada
ca_ES[1]: {offset:.3g} polzades

en: {offset:.3g} millimeter | {offset:.3g} millimeters
ca_ES[0]: {offset:.3g} mil·límetre
ca_ES[1]: {offset:.3g} mil·límetres

en: {profileName} configuration profile active
ca_ES: {profileName} perfil de configuració actiu

en: {profile} profile activated
ca_ES: {profile} perfil activat

en: {profile} profile deactivated
ca_ES: {profile} perfil desactivat

en: {remainingTimeFormatted} remaining
ca_ES: {remainingTimeFormatted} restants

en: {revisionType} {description}: {text} by {author} on {date}
ca_ES: {revisionType} {description}: {text} per {author} el {date}

en: {rowCount} row | {rowCount} rows
ca_ES[0]: {rowCount} fila
ca_ES[1]: {rowCount} files

en: {seriesName} series {seriesIndex} of {seriesCount}
ca_ES: sèrie {seriesName} {seriesIndex} de {seriesCount}

en: {seriesName} trendline type: {trendlineType}, name: {trendlineName}
ca_ES: {seriesName} tipus de línia de tendència: {trendlineType}, nom: {trendlineName}

en: {seriesName} trendline type: {trendlineType}, name: {trendlineName}, label: {trendlineLabel}
ca_ES: {seriesName} tipus de línia de tendència: {trendlineType}, nom: {trendlineName}, etiqueta: {trendlineLabel}

en: {size:g} point font
ca_ES: tipus de lletra de {size:g} punts

en: {startTime} to {endTime}
ca_ES: {startTime} fins a {endTime}

en: {start} through {end}
ca_ES: {start} fins a {end}

en: {styleName} style, outline level {outlineLevel}
ca_ES: estil {styleName}, nivell d'esquema {outlineLevel}

en: {symbol} as in {description}
ca_ES: {symbol} com a {description}

en: {textAttribute} off
ca_ES: {textAttribute} desactivat

en: {textAttribute} on
ca_ES: {textAttribute} activat

en: {val:.2f} centimetre | {val:.2f} centimetres
ca_ES[0]: {val:.2f} centímetre
ca_ES[1]: {val:.2f} centímetres

en: {val:.2f} in
ca_ES: {val:.2f} en

en: {val:.2f} inch | {val:.2f} inches
ca_ES[0]: {val:.2f} polzades
ca_ES[1]: {val:.2f} polzades

en: {val:g} pt space before paragraph
ca_ES: {val:g} espai pt abans del paràgraf
