nvda - en to km_KH translation catalogue (3056 entries)

en:  %s is currently running.
km_KH:  %s កំពុងដំណើរការក្នុងពេលឥឡូវនេះ។

en:  %s module is loaded.
km_KH:  %s module ត្រូវបានផ្ទុក។

en:  fraction {fractionValue:.2f} Percent slice {pointIndex} of {pointCount}
km_KH:  ប្រភាគ {fractionValue:.2f} Percent ភាគ {pointIndex} នៃ {pointCount}

en:  minus
km_KH:  ដក

en:  square
km_KH:  ការេ

en:  title: {axisTitle}
km_KH:  ចំណងជើង: {axisTitle}

en:  {segmentType} {pointIndex} of {pointCount}
km_KH:  {segmentType} {pointIndex} នៃ {pointCount}

en: %d character | %d characters
km_KH[0]: %d តួអក្សរ

en: %d percent
km_KH: %d ភាគរយ

en: %s application
km_KH: %s កម្មវិធី

en: %s column | %s columns
km_KH[0]: %s ជួរឈរ

en: %s cursor
km_KH: %s ទ្រនិច

en: %s end
km_KH: %s ចប់

en: %s highlighted
km_KH: %s បានរំលេច

en: %s item | %s items
km_KH[0]: %s ធាតុ

en: %s keyboard
km_KH: %s ក្ដារចុច

en: %s mode
km_KH: %s ម៉ូដ

en: %s normalized
km_KH: %s ធម្មតា

en: %s selected
km_KH: %s បានជ្រើសរើស

en: %s selected instead
km_KH: %s បានជ្រើសរើសជំនួស

en: %s unselected
km_KH: %s មិនបានជ្រើសរើស

en: &About add-on...
km_KH: អំពីកម្មវិធីជំនួយ … (&A)

en: &About...
km_KH: អំពី (&A)

en: &Add
km_KH: បន្ថែម (&A)

en: &Add-on store...
km_KH: ហាងកម្មវិធីជំនួយ (&A)

en: &Alignment
km_KH: តម្រឹម (&A)

en: &Annotations
km_KH: សម្គាល់ (&A)

en: &Anywhere
km_KH: គ្រប់ទីកន្លែង (&A)

en: &Apply
km_KH: អនុវត្ត (&A)

en: &Beep for capitals
km_KH: សំឡេងប៊ីបពេលអក្សរធំ (&B)

en: &Beep if typing lowercase letters when caps lock is on
km_KH: ធ្វើឲ្យមានសំឡេងប៊ីប ប្រសិនបើវាយអក្សរតូច ខណៈពេល Caps Lock បានបើក៖ (&B)

en: &Bookmarks
km_KH: សញ្ញាសម្គាល់ទីតាំង (&B)

en: &Braille viewer
km_KH: មើលតាមអក្សរប្រៃយ៍ (&B)

en: &Brightness controls audio coordinates volume
km_KH: កម្រិតពន្លឺរបស់អេក្រង់គ្រប់គ្រងកម្រិតសម្លេងនៃសំឡេងបញ្ជាក់ទីតាំង៖ (&B)

en: &Buttons
km_KH: ប៊ូតុង (&B)

en: &Categories:
km_KH: ប្រភេទ: (&C)

en: &Charts
km_KH: តារាងទិន្ន័យ (&C)

en: &Check for update...
km_KH: ឆែកមើលការធ្វើបច្ចុប្បន្នភាព។ (&C)

en: &Clickable
km_KH: អាចចុចបាន (&C)

en: &Close
km_KH: បិទ (&C)

en: &Colors
km_KH: ពណ៌ (&C)

en: &Comment
km_KH: សេចក្តីអធិប្បាយ (&C)

en: &Configuration profiles...
km_KH: ប្រវត្តិការកំណត់… (&C)

en: &Continue
km_KH: បន្ត (&C)

en: &Continue running
km_KH: បន្តដំណើរការ (&C)

en: &Create portable copy...
km_KH: បង្កើតច្បាប់ចម្លងចល័ត ។.. (&C)

en: &Default dictionary...
km_KH: វចនានុក្រមលំនាំដើម... (&D)

en: &Delayed descriptions for characters on cursor movement
km_KH: ពន្យារពេលសម្រាប់ចាំការពិពណ៌នាអំពីតួអក្សរតាមចលនាទ្រនិច (&D)

en: &Delete
km_KH: លុប (&D)

en: &Dictionary entries
km_KH: ធាតុនៅក្នុងវចនានុក្រម (&D)

en: &Diff algorithm:
km_KH: អាល់កុរីថមភាពខុសគ្នា (&D)

en: &Displays to detect automatically:
km_KH: ឧបករណ៍បង្ហាញសម្រាប់ស្គាល់អក្សរដោយស្វ័យប្រវត្តិ (&D):

en: &Donate
km_KH: បរិចាគ (&D)

en: &Done
km_KH: រួចរាល់ (&D)

en: &Download update
km_KH: ទាញយកការធ្វើបច្ចុប្បន្នភាព (&D)

en: &Edit
km_KH: កែសម្រួល (&E)

en: &Editor revisions
km_KH: ការកែប្រែរបស់អ្នកនិពន្ធ (&E)

en: &Enable Highlighting
km_KH: បើកដំណើរការការរំលេច (&E)

en: &Enable browse mode on page load
km_KH: បើកម៉ូដរកមើលដោយស្វ័យប្រវត្តិនៅពេលទំព័រផ្ទុករួច (&E)

en: &Errors
km_KH: កំហុស (&E)

en: &External IP:
km_KH: អាសយដ្ឋាន IP ខាងក្រៅ៖ (&E)

en: &Figures and captions
km_KH: រូបភាព និងអត្ថបទពិពណ៌នា (&F)

en: &Font name
km_KH: ឈ្មោះពុម្ពអក្សរ (&F)

en: &Form fields
km_KH: ប្រអប់បែបបទ (&F)

en: &Generate Key
km_KH: បង្កើតពាក្យសម្ងាត់ (&G)

en: &Graphics
km_KH: ក្រាហ្វិក (&G)

en: &Groupings
km_KH: ក្រុម (&G)

en: &Guess object position information when unavailable
km_KH: សន្មត់ព័ត៌មានអំពីទីតាំងវត្ថុ នៅពេលមិនមានទិន្នន័យ (&G)

en: &HID keyboard input simulation
km_KH: ការធ្វើសម្រួលការបញ្ចូលក្តារចុច HID

en: &Headings
km_KH: ចំណងជើង (&H)

en: &Help
km_KH: ជំនួយ (&H)

en: &Help, training and support
km_KH: ជំនួយ, ការបណ្តុះបណ្តាល និងការគាំទ្រ (&H)

en: &Host:
km_KH: ម៉ាស៊ីនមេ (&H):

en: &Hover for cell routing
km_KH: រំលងម៉ៅដើម្បីប្ដូរទៅក្រឡា (&H)

en: &Inflection
km_KH: ការលើកដាក់សំឡេង  (&I)

en: &Input table:
km_KH: តារាងបញ្ចេញសំឡេងក្នុងឧបករណ៍ (&I):

en: &Install NVDA on this computer
km_KH: ដំឡើង NVDA នៅលើកុំព្យូទ័រនេះ (&I)

en: &Install NVDA...
km_KH: ដំឡើង NVDA... (&I)

en: &Keep existing desktop shortcut
km_KH: រក្សាទុកផ្លូវកាត់លើ desktop ដែលមានស្រាប់ (&K)

en: &Key:
km_KH: ពាក្យសម្ងាត់ (&K):

en: &Keyboard layout:
km_KH: ប្លង់ក្ដារចុច (&K):

en: &Language
km_KH: ភាសា (&L)

en: &Level
km_KH: កម្រិត (&L)

en: &Line spacing
km_KH: គម្លាតបន្ទាត់ (&L)

en: &Lists
km_KH: បញ្ជី (&L)

en: &Maximum number of characters on one line
km_KH: កំណត់ចំនួនអក្សរអតិបរមាសម្រាប់មួយបន្ទាត់ (&M)

en: &Modes available in the 'Cycle sound split mode' command:
km_KH: ម៉ូដដែលអាចប្រើបានក្នុងបញ្ជា 'ប្តូរម៉ូដបែងចែកសំឡេង' (&M)

en: &Modes available in the Cycle speech mode command:
km_KH: ម៉ូដដែលអាចប្រើបាននៅក្នុងពាក្យបញ្ជា ប្តូររបៀបនិយាយជាជំរើស៖ (&M):

en: &Move to
km_KH: ផ្លាស់ទៅ (&M)

en: &Multiple key press timeout (ms):
km_KH: ពេលរង់ចាំសម្រាប់ចុចគ្រាប់ច្រើន (មិលីវិនាទី)៖ (&M):

en: &New
km_KH: ថ្មី (&N)

en: &No
km_KH: ទេ (&N)

en: &Not now
km_KH: កុំទាន់អាល់ (&N)

en: &Number of lines per page
km_KH: ចំនួនបន្ទាត់ក្នុងមួយទំព័រ (&N)

en: &Output table:
km_KH: តារាងបញ្ចេញសំឡេងក្រៅឧបករណ៍ (&O):

en: &Pages
km_KH: ទំព័រ (&P)

en: &Paragraph indentation
km_KH: ការចូលបន្ទាត់កថាខណ្ឌ (&P)

en: &Paragraph style:
km_KH: រចនាប័ទ្មកថាខណ្ឌ (&P):

en: &Pattern
km_KH: លំនាំ (&P)

en: &Pitch
km_KH: សំឡេងធូរ ឬតឹង (&P)

en: &Play audio coordinates when mouse moves
km_KH: បន្លឺសំឡេងបញ្ជាក់ទីតាំង នៅពេលម៉ៅផ្លាស់ទី៖ (&P)

en: &Play sound when toggling Screen Curtain
km_KH: បន្លឺសំឡេងពេលបិទបើកផ្ទាំងបាំងអេក្រង់ (&P)

en: &Play sounds when starting or exiting NVDA
km_KH: បន្លឺសំឡេងពេលចាប់ផ្តើម ឬចេញពី NVDA (&P)

en: &Port:
km_KH: ច្រកតភ្ជាប់ (&P):

en: &Postpone update
km_KH: ពន្យារពេលធ្វើបច្ចុប្បន្នភាព (&P)

en: &Preferences
km_KH: ចំណូលចិត្ត (&P)

en: &Proceed with installation (not recommended)
km_KH: បន្តដំណើរការដំឡើង (មិនណែនាំទេ) (&P)

en: &Punctuation/symbol pronunciation...
km_KH: សញ្ញាវណ្ណយុត្ត/និមិត្តសញ្ញាការបញ្ចេញសំឡេង... (&P)

en: &Python console
km_KH: កុងសូល Python (&P)

en: &Rate
km_KH: ល្បឿនអាន (&R)

en: &Remove
km_KH: យកចេញ (&R)

en: &Rename
km_KH: ប្តូរឈ្មោះ (&R)

en: &Replacement
km_KH: ការជំនួស (&R)

en: &Revert to saved configuration
km_KH: ត្រឡប់ទៅការកំណត់ដែលបានរក្សាទុក (&R)

en: &Review add-ons...
km_KH: ត្រួតពិនិត្យកម្មវិធីជំនួយ... (&R)

en: &Save
km_KH: រក្សាទុក (&S)

en: &Save configuration
km_KH: រក្សាទុកការកំណត់ (&S)

en: &Save configuration when exiting NVDA
km_KH: រក្សាទុកការកំណត់ពេលចេញពី NVDA (&S)

en: &Select NVDA Modifier Keys
km_KH: ជ្រើសគ្រាប់ចុចផ្សំរបស់ NVDA៖ (&S)

en: &Send actual symbol to synthesizer
km_KH: បញ្ជូននិមិត្តសញ្ញាពិតប្រាកដទៅកម្មវិធីសំឡេងសំយោគ (&S)

en: &Settings...
km_KH: ការកំណត់ (&S)

en: &Sheets
km_KH: សន្លឹក (&S)

en: &Show Braille Viewer on Startup
km_KH: បង្ហាញកម្មវិធីមើលអក្សរប្រៃយ៍នៅពេលចាប់ផ្តើម (&S)

en: &Show Speech Viewer on Startup
km_KH: បង្ហាញផ្ទាំងមើលសំឡេងនៅពេលចាប់ផ្ដើម (&S)

en: &Show cursor
km_KH: បង្ហាញទ្រនិច (&S)

en: &Show this dialog when NVDA starts
km_KH: បង្ហាញប្រអប់នេះពេល NVDA ចាប់ផ្តើម (&S)

en: &Simple review mode
km_KH: ម៉ូដត្រួតពិនិត្យសាមញ្ញ (&S)

en: &Sound split mode:
km_KH: ម៉ូដបែងចែកសំឡេង (&S):

en: &Speech viewer
km_KH: មើលតាមសំឡេងអាន (&S)

en: &Start the new portable copy after creation
km_KH: ចាប់ផ្ដើមច្បាប់ចម្លងចល័តថ្មីបន្ទាប់ពីការបង្កើត (&S)

en: &Symbol:
km_KH: និមិត្តសញ្ញា (&S):

en: &Symbols
km_KH: និមិត្តសញ្ញា (&S)

en: &Synthesizer:
km_KH: កម្មវិធីសំឡេងសំយោគ (Synthesizer): (&S)

en: &Tables
km_KH: តារាង (&T)

en: &Temporary dictionary...
km_KH: វចនានុក្រមបណ្តោះអាសន្ន ។.. (&T)

en: &Test...
km_KH: ធ្វើតេស្ត (&T)

en: &Tools
km_KH: ឧបករណ៍ (&T)

en: &Touch typing mode
km_KH: ម៉ូដវាយអត្ថបទតាមការប៉ះ (&T)

en: &Trap all non-command gestures from reaching the document
km_KH: ការការពារមិនឲ្យឥរិយាបថដែលមិនមែនជាពាក្យបញ្ជា ទៅដល់ឯកសារ (&T)

en: &Triggers...
km_KH: ចលនាសកម្ម … (&T)

en: &Type
km_KH: ប្រភេទ (&T)

en: &Update now
km_KH: ធ្វើបច្ចុប្បន្នភាពឥឡូវនេះ (&U)

en: &Update to NVDA {version}
km_KH: ការធ្វើបច្ចុប្បន្នភាពទៅកំណែ NVDA {version} (&U)

en: &Use CapsLock as an NVDA modifier key
km_KH: ប្រើ CapsLock ជាគ្រាប់ចុចផ្សំរបស់ NVDA (&U)

en: &User Guide
km_KH: ការណែនាំអ្នកប្រើប្រាស់ (&U)

en: &View License
km_KH: មើលអាជ្ញាប័ណ្ណ (&V)

en: &Voice
km_KH: សំឡេងភាសា (&V)

en: &Voice dictionary...
km_KH: សំឡេងរបស់វចនានុក្រម... (&V)

en: &Yes
km_KH: បាទ/ចាស (&Y)

en: (normal configuration)
km_KH: (ការកំណត់ធម្មតា)

en: 0 matches
km_KH: មិនមានការផ្គូផ្គងទេ

en: 1.5 line spacing
km_KH: ចន្លោះបន្ទាត់ ១.៥

en: 100 percent Stacked Area
km_KH: តំបន់រៀបជាប់គ្នា 100 ភាគរយ

en: 100 percent Stacked Bar
km_KH: របាររៀបជាប់គ្នា 100 ភាគរយ

en: 100 percent Stacked Column
km_KH: ជួរឈររៀបជាប់គ្នា 100 ភាគរយ

en: 100 percent Stacked Cone Bar
km_KH: របាររៀបជាប់គ្នារាងជាកោណ 100 ភាគរយ

en: 100 percent Stacked Cone Column
km_KH: ជួរឈររៀបជាប់គ្នារាងជាកោណ 100 ភាគរយ

en: 100 percent Stacked Cylinder Bar
km_KH: របារស៊ីឡាំងរៀបជាប់គ្នា 100 ភាគរយ

en: 100 percent Stacked Cylinder Column
km_KH: ជួរឈរស៊ីឡាំងរៀបជាប់គ្នា 100 ភាគរយ

en: 100 percent Stacked Line
km_KH: ខ្សែរៀបជាប់គ្នា 100 ភាគរយ

en: 100 percent Stacked Line with Markers
km_KH: ខ្សែរៀបជាប់គ្នាជាមួយសញ្ញាសម្គាល់ 100 ភាគរយ

en: 100 percent Stacked Pyramid Bar
km_KH: របារសាជីជ្រុងរៀបជាប់គ្នា 100 ភាគរយ

en: 100 percent Stacked Pyramid Column
km_KH: ជួរឈរសាជីជ្រុងរៀបជាប់គ្នា 100 ភាគរយ

en: 12.5% gray
km_KH: ប្រផេះ 12.5%

en: 25% gray
km_KH: ប្រផេះ 25%

en: 3D 100 percent Stacked Bar
km_KH: របាររៀបជាប់គ្នា 3D 100 ភាគរយ

en: 3D 100 percent Stacked Column
km_KH: ជួរឈររៀបជាប់គ្នា 3D 100 ភាគរយ

en: 3D Area
km_KH: តំបន់ 3D

en: 3D Clustered Bar
km_KH: របារចង្កោម 3D

en: 3D Clustered Column
km_KH: ជួរឈរចង្កោម 3D

en: 3D Column
km_KH: ជួរឈរ 3D

en: 3D Cone Column
km_KH: ជួរឈររាងជាកោណ 3D

en: 3D Cylinder Column
km_KH: ជួរឈរស៊ីឡាំង 3D

en: 3D Line
km_KH: បន្ទាត់ 3D

en: 3D Pie
km_KH: ចំណិត 3D

en: 3D Pyramid Column
km_KH: ជួរឈរសាជីជ្រុង 3D

en: 3D Stacked Area
km_KH: តំបន់ស៊ីឌីរៀបជាប់គ្នា 3D

en: 3D Stacked Bar
km_KH: របាររៀបជាប់គ្នា 3D

en: 3D Stacked Column
km_KH: ជួរឈររៀបជាប់គ្នា 3D

en: 3D Surface
km_KH: ផ្ទៃ 3D

en: 3D Surface (wireframe)
km_KH: ផ្ទៃ 3D (ជា‌ខ្សែក្រឡា)

en: 50% gray
km_KH: ប្រផេះ 50%

en: 6.25% gray
km_KH: ប្រផេះ 6.25%

en: 75% gray
km_KH: ប្រផេះ 75%

en: A dialog where you can set default dictionary by adding dictionary entries to the list
km_KH: ប្រអប់សារ ដែលអ្នកអាចកំណត់វចនានុក្រមលំនាំដើមដោយបញ្ចូលធាតុវចនានុក្រមទៅក្នុងបញ្ជី

en: A dialog where you can set temporary dictionary by adding dictionary entries to the edit box
km_KH: ប្រអប់សារ ដែលអ្នកអាចកំណត់វចនានុក្រមបណ្តោះអាសន្នដោយបញ្ចូលធាតុវចនានុក្រមទៅក្នុងប្រអប់កែសម្រួល

en: A dialog where you can set voice-specific dictionary by adding dictionary entries to the list
km_KH: ប្រអប់សារ ដែលអ្នកអាចកំណត់វចនានុក្រមផ្ទាល់ខ្លួនសម្រាប់សម្លេងដោយបញ្ចូលធាតុវចនានុក្រមទៅក្នុងបញ្ជី

en: A free and open source screen reader for Microsoft Windows
km_KH: កម្មវិធីអានអេក្រង់ឥតគិតថ្លៃ និងមានប្រភពបើកចំហ សម្រាប់ប្រព័ន្ធប្រតិបត្តិការ Microsoft Windows។

en: A pattern is required.
km_KH: តម្រូវអោយមានលំនាំមួយ។

en: A portable copy already exists in the directory '{portableDirectory}'. Do you want to update it?
km_KH: ចម្លងចល័តមួយមានរួចហើយនៅក្នុងថត '{portableDirectory}'។ តើអ្នកចង់ធ្វើបច្ចុប្បន្នភាពវាឬទេ?

en: A previous copy of NVDA has been found on your system. This copy will be updated.
km_KH: បានរកឃើញកំណែ NVDA មុននេះនៅលើប្រព័ន្ធរបស់អ្នក។ កំណែនេះនឹងត្រូវបានធ្វើបច្ចុប្បន្នភាព។

en: A profile cannot have an empty name.
km_KH: ប្រវត្តិការកំណត់មួយមិនអាចមានឈ្មោះទទេបានទេ

en: A version of this add-on is already installed. Would you like to update {summary} version {curVersion} to version {newVersion}?
km_KH: កំណែមួយនៃកម្មវិធីជំនួយនេះត្រូវបានដំឡើងរួចហើយ។ តើអ្នកចង់ធ្វើបច្ចុប្បន្នភាព {summary} ពីកំណែ {curVersion} ទៅកំណែ {newVersion} ទេ?

en: About NVDA
km_KH: អំពី NVDA

en: Action unavailable in NVDA Windows Store version
km_KH: សកម្មភាពមិនអាចប្រើបាននៅក្នុងកំណែ NVDA ពី Windows Store

en: Action unavailable in a temporary version of NVDA
km_KH: សកម្មភាពមិនអាចប្រើបាននៅក្នុងកំណែបណ្តោះអាសន្ននៃ NVDA

en: Action unavailable in secure context
km_KH: សកម្មភាពមិនអាចប្រើបាននៅក្នុងបរិបទដែលមានសុវត្ថិភាព

en: Action unavailable while Windows is locked
km_KH: សកម្មភាពមិនអាចប្រើបាន ខណៈដែល Windows ត្រូវបានចាក់សោ

en: Action unavailable while a dialog requires a response
km_KH: សកម្មភាពមិនអាចប្រើបាន ខណៈដែលប្រអប់សារត្រូវការឆ្លើយតប

en: Action unavailable while the braille mode is set to speech output
km_KH: សកម្មភាពមិនអាចប្រើបាន ខណៈដែលម៉ូដអក្សរប្រៃយ៍ត្រូវបានកំណត់ទៅការបញ្ចេញសំឡេង

en: Action unavailable. Braille is tethered to focus
km_KH: មិនអាចអនុវត្តសកម្មភាពនេះបានទេ ពីព្រោះអក្សរប្រៃយ៍ត្រូវបានភ្ជាប់ទៅចំណុចផ្ដោត។

en: Activate
km_KH: ដំណើរការ

en: Activates or deactivates the {profile} configuration profile
km_KH: បើក ឬ បិទប្រវត្តិសម្គាល់ {profile} សម្រាប់ការកំណត់រចនាសម្ព័ន្ធ

en: Activates the Add-on Store to browse and manage add-on packages for NVDA
km_KH: បើកហាងកម្មវិធីជំនួយដើម្បីរកមើល និងគ្រប់គ្រងកញ្ចប់បន្ថែមសម្រាប់ NVDA

en: Activates the NVDA Python Console, primarily useful for development
km_KH: បើកកុងសូល Python របស់ NVDA ដែលមានប្រយោជន៍សំខាន់សម្រាប់ការអភិវឌ្ឍន៍

en: Activates the current object in the document
km_KH: ធ្វើឱ្យអ្វីមួយក្នុងបច្ចុប្បន្នសកម្មឡើងក្នុងឯកសារ

en: Activates the text at the cursor if possible
km_KH: បើកអត្ថបទនៅលើទ្រនិច ប្រសិនបើអាចធ្វើបាន

en: Add Dictionary Entry
km_KH: បន្ថែមធាតុនៅក្នុងវចនានុក្រម

en: Add Symbol
km_KH: បន្ថែមនិមិត្តសញ្ញា

en: Add-on Installation
km_KH: ការដំឡើងកម្មវិធីជំនួយ

en: Add-on Store
km_KH: ហាងកម្មវិធីជំនួយ

en: Add-ons cannot be installed in the Windows Store version of NVDA
km_KH: មិនអាចដំឡើងកម្មវិធីជំនួយបានទេ នៅក្នុងកំណែ NVDA ដែលមកពី Windows Store។

en: Advanced
km_KH: កម្រិតខ្ពស់

en: Afrikaans grade 1
km_KH: អាហ្វ្រីកាអាន កម្រិតទី ១

en: Afrikaans grade 2
km_KH: អាហ្វ្រីកាអាន កម្រិតទី ២

en: Akkadian (Borger) grade 1
km_KH: អាក់កាឌៀន (បូហ្គឺរ) កម្រិតទី ១

en: Akkadian (US) grade 1
km_KH: អាក់កាឌៀន (សហរដ្ឋអាមេរិក) កម្រិតទី ១

en: All add-ons are now disabled. They will be re-enabled on the next restart unless you choose to disable them again.
km_KH: ឥឡូវនេះ កម្មវិធីជំនួយទាំងអស់ត្រូវបានបិទ។ វានឹងត្រូវបើកប្រើឡើងវិញនៅពេលចាប់ផ្តើមឡើងវិញបន្ទាប់ទៀត លើកលែងតែអ្នកមិនជ្រើសរើសបិទវាឡើងវិញទេ។

en: All caps on
km_KH: អក្សរទាំងអស់ជាអក្សរធំ បើក

en: Allow NV Access to gather NVDA usage statistics
km_KH: អនុញ្ញាតឱ្យ NV Access ប្រមូលស្ថិតិការប្រើប្រាស់ NVDA

en: Allow automatic updates to install incompatible add-ons
km_KH: អនុញ្ញាតឱ្យការធ្វើបច្ចុប្បន្នភាពដោយស្វ័យប្រវត្តិតម្លើងកម្មវិធីជំនួយដែលមិនអាចប្រើបានជាមួយកំណែបច្ចុប្បន្ន

en: Allow skim &reading in Say All
km_KH: អនុញ្ញាតការអានលើកទីមួយ (Skim reading) នៅពេលប្រើមុខងារអានទាំងអស់ (&r)

en: Alpha numeric input
km_KH: ការបញ្ចូលអក្សរជាមួយលេខ

en: Already connected
km_KH: បានតភ្ជាប់រួចរាល់ហើយ

en: Already in a content recognition result
km_KH: ស្ថិតនៅក្នុងលទ្ធផលនៃការទទួលស្គាល់មាតិការួចហើយ

en: Already set row {rowNumber} column {columnNumber} as start of column headers
km_KH: បានកំណត់ជួរដេក {rowNumber} ជួរឈរ {columnNumber} ឲ្យជាចំណុចចាប់ផ្តើមរបស់ផ្នែកខាងលើនៃជួរឈររួចហើយ

en: Already set row {rowNumber} column {columnNumber} as start of row headers
km_KH: បានកំណត់ជួរដេក {rowNumber} ជួរឈរ {columnNumber} ឲ្យជាចំណុចចាប់ផ្តើមរបស់ផ្នែកខាងលើនៃជួរដេករួចហើយ

en: Already set {address} as start of column headers
km_KH: បានកំណត់ {address} ជាផ្នែកខាងលើនៃជួរឈររួចហើយ

en: Already set {address} as start of row headers
km_KH: បានកំណត់ {address} ជាផ្នែកខាងលើនៃជួរដេករួចហើយ

en: Always
km_KH: ជានិច្ច

en: Always duck
km_KH: សំឡេងខ្សោយគ្រប់ពេល

en: Always fill display
km_KH: បំពេញការបង្ហាញជានិច្ច

en: Always include short character &description when announcing candidates
km_KH: តែងតែបញ្ចូលការពិពណ៌នាខ្លីរបស់អក្សរ នៅពេលប្រកាសជម្រើសពាក្យ (&d)

en: An error has caused this feature ({title}) to be unavailable at this time. Restarting NVDA or Windows may solve this problem.
km_KH: កំហុសលេចឡើងបានបណ្តាលឱ្យមុខងារ «{title}» មិនអាចប្រើបាននៅពេលនេះ។ ការចាប់ផ្តើម NVDA ឬ Windows ឡើងវិញអាចដោះស្រាយបញ្ហានេះបាន។

en: An error has caused this feature to be unavailable at this time. Restarting NVDA or Windows may solve this problem.
km_KH: កំហុសលេចឡើងបានបណ្តាលឱ្យមុខងារនេះមិនអាចប្រើបាននៅពេលនេះ។ ការចាប់ផ្តើម NVDA ឬ Windows ឡើងវិញអាចនឹងដោះស្រាយបញ្ហានេះបាន។

en: Annotations
km_KH: សម្គាល់

en: Announce &selected candidate
km_KH: ប្រកាសជម្រើសពាក្យដែលបានជ្រើស (&s)

en: Announces the current selection in edit controls and documents. Pressing twice spells this information. Pressing three times spells it using character descriptions. Pressing four times shows it in a browsable message.
km_KH: ប្រកាសការជ្រើសរើសបច្ចុប្បន្ននៅក្នុងប្រអប់កែសម្រួល និងឯកសារ។ ចុចពីរដង ដើម្បីប្រកបពាក្យក្នុងព័ត៌មាននេះ។ ចុចបីដង ដើម្បីប្រកបពាក្យតាមការពិពណ៌នាតួអក្សរ។ ចុចបួនដង ដើម្បីបង្ហាញវានៅក្នុង browsable message។

en: Answer to:
km_KH: ឆ្លើយតបទៅកាន់:

en: Any
km_KH: ណាមួយ

en: Appointment {subject}, {time}
km_KH: ការណាត់ជួប {subject}, {time}

en: Arabic 8 dot computer braille
km_KH: អក្សរប្រៃយ៍អារ៉ាប់ កុំព្យូទ័រ ៨ ចំណុច

en: Arabic grade 1
km_KH: អារ៉ាប់ កម្រិតទី១

en: Arabic grade 2
km_KH: អារ៉ាប់ កម្រិតទី២

en: Are you sure you want to install this add-on?
    Only install add-ons from trusted sources.
    Addon: {summary} {version}
km_KH: តើអ្នកប្រាកដថាចង់ដំឡើងកម្មវិធីជំនួយនេះមែនទេ?
    ត្រូវតែដំឡើងកម្មវិធីជំនួយពីប្រភពដែលទុកចិត្តបានតែប៉ុណ្ណោះ។
    កម្មវិធីជំនួយ: {summary} {version}

en: Are you sure you want to remove all the entries in this dictionary?
km_KH: តើអ្នកប្រាកដថាចង់លុបធាតុទាំងអស់ក្នុងវចនានុក្រមនេះមែនទេ?

en: Are you sure you want to reset all gestures to their factory defaults?
    
    			All of your user defined gestures, whether previously set or defined during this session, will be lost.
    			This cannot be undone.
km_KH: តើអ្នកប្រាកដថាចង់កំណត់ចលនាថ្នាក់ទាំងអស់ឡើងវិញទៅតាមលំនាំដើមនៃកម្មវិធីមែនទេ?
    ចលនាថ្នាក់ដែលអ្នកបានកំណត់ទាំងអស់ សូម្បីតែដែលបានកំណត់មុននេះ ឬកំណត់នៅក្នុងវគ្គនេះ នឹងត្រូវបាត់បង់។
    សកម្មភាពនេះមិនអាចបង្វិលវិញបានទេ។

en: Area
km_KH: ក្រឡាផ្ទៃ

en: Arti&cles
km_KH: អត្ថបទ (&c)

en: Assamese grade 1
km_KH: អាសាមី កម្រិតទី ១

en: At least one NVDA modifier key must be set. Caps lock will remain as an NVDA modifier key.
km_KH: ត្រូវតែមានយ៉ាងហោចណាស់គ្រាប់ចុចផ្សំរបស់ NVDA មួយត្រូវបានកំណត់។ Caps Lock នឹងនៅតែជាគ្រាប់ចុចផ្សំរបស់ NVDA។

en: At least one key must be used as the NVDA key.
km_KH: យ៉ាងហោចណាស់មានគ្រាប់ចុចមួយត្រូវតែប្រើជាគ្រាប់ចុចរបស់ NVDA។

en: At least one sound split mode has to be checked.
km_KH: យ៉ាងតិចម៉ូដបែងចែកសំឡេងមួយត្រូវតែត្រូវបានធីក។

en: At least two speech modes have to be checked.
km_KH: យ៉ាងហោចណាស់ត្រូវតែជ្រើសរើសម៉ូដនិយាយពីរ។

en: Attachments
km_KH: ឯកសារភ្ជាប់

en: Attempt to cancel speech for expired focus events:
km_KH: ព្យាយាមបញ្ឈប់សម្លេងសម្រាប់ព្រឹត្តិការណ៍ផ្ដោតដែលផុតកំណត់៖:

en: Audio
km_KH: អូឌីយ៉ូ

en: Audio d&ucking mode:
km_KH: ម៉ូដបន្ថយសំឡេងផ្សេង (&u):

en: Audio ducking not supported
km_KH: Audio ducking មិនត្រូវបានគាំទ្រ

en: Audio indication of focus and browse modes
km_KH: សំឡេងជូនដំណឹងអំពីម៉ូដផ្ដោត និងម៉ូដមកមើល

en: Audio output &device:
km_KH: ឧបករណ៍បញ្ចេញសំឡេង (&d):

en: Automatic
km_KH: ស្វ័យប្រវត្តិ

en: Automatic &Say All on page load
km_KH: អានមាតិកាទាំងអស់ដោយស្វ័យប្រវត្តិនៅពេលទំព័រផ្ទុករួច (&S)

en: Automatic &updates:
km_KH: ធ្វើបច្ចុប្បន្នភាពដោយស្វ័យប្រវត្តិ (&u):

en: Automatic (prefer Diff Match Patch)
km_KH: ស្វ័យប្រវត្តិ  (ផ្តល់អាទិភាពឲ្យ Diff Match Patch)

en: Automatic (prefer UIA)
km_KH: ស្វ័យប្រវត្តិ (ចង់បាន UIA ជាមុន)

en: Automatic (prefer selective)
km_KH: ស្វ័យប្រវត្តិ (ចង់បានជ្រើសរើសជាមុន)

en: Automatic ({name})
km_KH: ស្វ័យប្រវត្តិ ({name})

en: Automatic dialect switching (when supported)
km_KH: ប្ដូរប្រភេទក្រៀមភាសាដោយស្វ័យប្រវត្តិ (ពេលដែលអាចគាំទ្របាន)

en: Automatic focus mode for caret movement
km_KH: ម៉ូដផ្ដោតដោយស្វ័យប្រវត្តិសម្រាប់ចលនាទ្រនិច

en: Automatic focus mode for focus changes
km_KH: ម៉ូដផ្ដោតដោយស្វ័យប្រវត្តិសម្រាប់ការផ្លាស់ប្ដូរចំណុចផ្ដោត

en: Automatic language and dialect switching on
km_KH: ការផ្លាស់ប្តូរភាសា និងក្រៀមភាសាដោយស្វ័យប្រវត្តិ បើក

en: Automatic language switching (when supported)
km_KH: ប្ដូរភាសាដោយស្វ័យប្រវត្តិ (ពេលដែលអាចគាំទ្របាន)

en: Automatic language switching off
km_KH: ការផ្លាស់ប្តូរភាសាដោយស្វ័យប្រវត្តិ បិទ

en: Automatic language switching on
km_KH: ការផ្លាស់ប្តូរភាសាដោយស្វ័យប្រវត្តិ បើក

en: Automatic refresh disabled
km_KH: មុខងាររីហ្វ្រេសដោយស្វ័យប្រវត្តិត្រូវបានបិទ

en: Automatic refresh enabled
km_KH: មុខងាររីហ្វ្រេសដោយស្វ័យប្រវត្តិត្រូវបានបើក

en: Automatically check for &updates to NVDA
km_KH: ពិនិត្យរក ការធ្វើបច្ចុប្បន្នភាព NVDA ដោយស្វ័យប្រវត្តិ (&u)

en: Automatically report all available &candidates
km_KH: រាយការណ៍ជម្រើសពាក្យទាំងអស់ដោយស្វ័យប្រវត្តិ (&c)

en: Avoid splitting &words when possible
km_KH: ជៀសវាងការបំបែកពាក្យ ប្រសិនបើអាចធ្វើបាន (&w)

en: Bar of Pie
km_KH: របារចំណិត

en: Bashkir grade 1
km_KH: បាស្កៀរ កម្រិតទី ១

en: Beep
km_KH: សំឡេងប៊ីប

en: Beep and speak progress bar updates
km_KH: សំឡេងប៊ីបជាមួយសំឡេងអានកំណើននៃរបារភាគរយ

en: Beep for progress bar updates
km_KH: សំឡេងប៊ីបសម្រាប់កំណើននៃរបារភាគរយ

en: Begins interaction with math content
km_KH: ចាប់ផ្តើមអន្តរកម្មជាមួយមាតិកាគណិតវិទ្យា

en: Belarusian computer braille
km_KH: អក្សរប្រៃយ៍បេឡារុស កុំព្យូទ័រ

en: Belarusian literary braille
km_KH: អក្សរប្រៃយ៍បេឡារុស អក្សរសិល្ប៍

en: Belarusian literary braille (detailed)
km_KH: អក្សរប្រៃយ៍បេឡារុស អក្សរសិល្ប៍ (លម្អិត)

en: Bengali grade 1
km_KH: បង់កាលី កម្រិតទី ១

en: Beta
km_KH: បេតា

en: Beta or dev
km_KH: បេតា ឬអភិវឌ្ឍ

en: Bitmap placeholder
km_KH: ទីតាំងបញ្ចូលរូបភាព

en: Blink cursor
km_KH: ទ្រនិចភ្លឹបភ្លែត

en: Block &quotes
km_KH: ប្លុកសម្រង់ (&q)

en: Bluetooth
km_KH: ប៊្លូធូស

en: Bold off
km_KH: បិទអក្សរដិត

en: Bold on
km_KH: បើកអក្សរដិត

en: Both Colors and Styles
km_KH: ទាំងពណ៌ និងរចនាប័ទ្ម

en: Both host and key must be set.
km_KH: ត្រូវកំណត់ទាំងម៉ាស៊ីនម៉េ និងពាក្យសម្ងាត់។

en: Both port and key must be set.
km_KH: ត្រូវកំណត់ទាំងច្រក និងពាក្យសម្ងាត់។

en: Bottom
km_KH: បាត

en: Braille
km_KH: អក្សរប្រៃយ៍

en: Braille &display:
km_KH: ឧបករណ៍បង្ហាញអក្សរប្រៃយ៍ (&d):

en: Braille Display Error
km_KH: កំហុសឧបករណ៍បង្ហាញ

en: Braille Unicode normalization default ({default})
km_KH: ស្ថានភាពធ្វើសាមញ្ញកម្មយូនីកូដអក្សរប្រៃតាមលំនាំដើម ({default})

en: Braille Unicode normalization {state}
km_KH: សាមញ្ញកម្មនៃយូនីកូដសម្រាប់អក្សរប្រៃយ៍ {state}

en: Braille cursor %s
km_KH: ទ្រនិចអក្សរប្រៃយ៍ %s

en: Braille cursor is turned off
km_KH: ទ្រនិចអក្សរប្រៃយ៍ត្រូវបានបិទ

en: Braille cursor off
km_KH: ទ្រនិចបង្ហាញអក្សរប្រៃយ៍ បិទ

en: Braille cursor on
km_KH: ទ្រនិចបង្ហាញអក្សរប្រៃយ៍ បើក

en: Braille destination
km_KH: ទិសដៅអក្សរប្រៃយ៍

en: Braille display
km_KH: ឧបករណ៍បង្ហាញអក្សរប្រៃយ៍

en: Braille focus context presentation: %s
km_KH: របៀបបង្ហាញព័ត៌មានបរិបទនៃចំណុចផ្ដោតនៅលើអក្សរប្រៃយ៍: %s

en: Braille font attributes
km_KH: Braille គុណលក្ខណៈអក្សរ

en: Braille input disabled
km_KH: ការបញ្ចូលអក្សរប្រៃយ៍ត្រូវបានបិទ

en: Braille input enabled
km_KH: ការបញ្ចូលអក្សរប្រៃយ៍ត្រូវបានបើក

en: Braille mode {brailleMode}
km_KH: ម៉ូដអក្សរប្រៃយ៍ {brailleMode}

en: Braille mode:
km_KH: ម៉ូដអក្សរប្រៃយ៍:

en: Braille move system caret when routing review cursor %s
km_KH: ការផ្លាស់ទីទ្រនិចប្រព័ន្ធតាមអក្សរប្រៃយ៍នៅពេលផ្លាស់ទីទ្រនិចត្រួតពិនិត្យ %s

en: Braille move system caret when routing review cursor default (%s)
km_KH: លំនាំដើមនៃការផ្លាស់ទីទ្រនិចប្រព័ន្ធតាមអក្សរប្រៃយ៍នៅពេលផ្លាស់ទីទ្រនិចត្រួតពិនិត្យ (%s)

en: Braille show messages %s
km_KH: បង្ហាញសារនៅលើអក្សរប្រៃយ៍៖ %s

en: Braille show selection %s
km_KH: បង្ហាញការជ្រើសរើសនៅលើអក្សរប្រៃយ៍ (%s)

en: Braille show selection default (%s)
km_KH: ការបង្ហាញការជ្រើសរើសលំនាំដើមនៅលើអក្សរប្រៃយ៍ (%s)

en: Braille tethered %s
km_KH: អក្សរប្រៃយ៍ត្រូវបានភ្ជាប់%s

en: Braille viewer disabled
km_KH: កម្មវិធីមើលអក្សរប្រៃយ៍បានបិទ

en: Braille viewer enabled
km_KH: កម្មវិធីមើលអក្សរប្រៃយ៍បានបើក

en: Browse Mode
km_KH: ម៉ូដរកមើល

en: Browse mode
km_KH: ម៉ូដរុករក

en: Browse...
km_KH: រកមើល...

en: Bubble
km_KH: លក្ខណៈជាពពុះៗ

en: Bubble with 3D effects
km_KH: លក្ខណៈជាពពុះៗ 3D មានប្រតិកម្ម

en: Bulgarian 8 dot computer braille
km_KH: អក្សរប្រៃយ៍ប៊ុលហ្គារី កុំព្យូទ័រ ៨ ចំណុច

en: Bulgarian grade 1
km_KH: ប៊ុលហ្គារី កម្រិតទី១

en: Burmese grade 1
km_KH: ភូមា កម្រិតទី១

en: Burmese grade 2
km_KH: ភូមា កម្រិតទី២

en: C&hange...
km_KH: ផ្លាស់ប្តូរ… (&h)

en: COM Registration Fixing Tool Failed
km_KH: ឧបករណ៍ជួសជុលការចុះបញ្ជី COM បានបរាជ័យ

en: Can't change the active profile while an NVDA dialog is open
km_KH: មិនអាចប្ដូរប្រវត្តិសម្គាល់សកម្មបានទេ ខណៈដែលប្រអប់កម្មវិធីរបស់ NVDA កំពុងបើក

en: Can't find the documentation window.
km_KH: មិនអាចរកឯកសារណែនាំរបស់វីនដូឃើញទេ។

en: Can't select text, press twice to copy
km_KH: មិនអាចជ្រើសរើសអត្ថបទបានទេ ចុចពីរដងដើម្បីចម្លង

en: Candidate
km_KH: ជម្រើសពាក្យ

en: Cannot find row {rowNumber} column {columnNumber} in column headers
km_KH: រកមិនឃើញជួរដេក {rowNumber} ជួរឈរ {columnNumber} នៅក្នុងផ្នែកខាងលើនៃជួរឈរទេ

en: Cannot find row {rowNumber} column {columnNumber} in row headers
km_KH: រកមិនឃើញជួរដេក {rowNumber} ជួរឈរ {columnNumber} នៅក្នុងផ្នែកខាងលើនៃជួរដេកទេ

en: Cannot find {address}    in row headers
km_KH: រកមិនឃើញ {address}    នៅក្នុងផ្នែកខាងលើនៃជួរដេក

en: Cannot find {address} in column headers
km_KH: រកមិនឃើញ {address} នៅក្នុងផ្នែកខាងលើនៃជួរឈរ

en: Cannot install NVDA add-on from {path}.
    You must be running NVDA to be able to install add-ons.
km_KH: មិនអាចដំឡើងកម្មវិធីជំនួយ NVDA ពី {path} បានទេ។
    អ្នកត្រូវតែបើកដំណើរការ NVDA សិន ទើបអាចដំឡើងកម្មវិធីជំនួយបាន។

en: Capital pitch change percentage
km_KH: ភាគរយនៃការផ្លាស់ប្ដូរសំឡេងធូរ ឬតឹង

en: Caps off
km_KH: អក្សរធំទាំងអស់ បិទ

en: Caret movement timeout (in ms)
km_KH: ពេលរង់ចាំចលនាទ្រនិច (គិតជាមីលីវិនាទី)

en: Case &sensitive
km_KH: ប្រកាន់តាមអក្សរធំតូច

en: Catalan grade 1
km_KH: កាតាឡាន កម្រិតទី ១

en: Category {categoryAxisData}:
km_KH: ប្រភេទ {categoryAxisData}:

en: Cell &borders:
km_KH: គែមក្រឡា (&b):

en: Cell c&oordinates
km_KH: កូអរដោណេក្រឡា (&o)

en: Center Title placeholder
km_KH: ទីតាំងបញ្ចូលចំណងជើងកណ្ដាលផ្ទាំង

en: Central Kurdish grade 1
km_KH: កូឌីសកណ្ដាល កម្រិតទី ១

en: Change selected symbol
km_KH: ផ្លាស់ប្ដូរនិមិត្តសញ្ញាដែលបានជ្រើសរើស

en: Change tracking off
km_KH: ការតាមដានការផ្លាស់ប្តូរ បិទ

en: Change tracking on
km_KH: ការតាមដានការផ្លាស់ប្តូរ បើក

en: Change...
km_KH: ផ្លាស់ប្ដូរ។..

en: Changes were made to add-ons. You must restart NVDA for these changes to take effect. Would you like to restart now?
km_KH: មានការផ្លាស់ប្ដូរលើកម្មវិធីជំនួយ។ អ្នកត្រូវតែចាប់ផ្តើម NVDA ឡើងវិញ ដើម្បីឱ្យការផ្លាស់ប្តូរទាំងនេះមានប្រសិទ្ធិភាព។ តើអ្នកចង់ចាប់ផ្តើមឡើងវិញឥឡូវនេះទេ?

en: Character: {character}
    Replacement: {replacement}
km_KH: តួអក្សរ: {character}
    ការជំនួស: {replacement}

en: Chart Elements
km_KH: ធាតុតារាងទិន្ន័យ

en: Chart area
km_KH: ផ្ទៃតារាងទិន្ន័យ

en: Chart area, height: {chartAreaHeight}, width: {chartAreaWidth}, top: {chartAreaTop}, left: {chartAreaLeft}
km_KH: ផ្ទៃតារាងទិន្ន័យ, កម្ពស់: {chartAreaHeight}, ទទឹង: {chartAreaWidth}, កំពូល: {chartAreaTop}, ខាងឆ្វេង: {chartAreaLeft}

en: Chart placeholder
km_KH: ទីតាំងបញ្ចូលតារាងទិន្ន័យ

en: Chart title: {chartTitle}
km_KH: ចំណងជើងតារាងទិន្ន័យ: {chartTitle}

en: Chart title: {chartTitle}, type: {chartType}
km_KH: ចំណងជើងតារាងទិន្ន័យ: {chartTitle}, ប្រភេទ: {chartType}

en: Checking for Update
km_KH: កំពុងពិនិត្យមើលការធ្វើបច្ចុប្បន្នភាព

en: Checking for update
km_KH: កំពុងពិនិត្យមើលការធ្វើបច្ចុប្បន្នភាព

en: Chichewa (Malawi) literary braille
km_KH: អក្សរប្រៃយ៍អក្សរសាស្ត្រឈីឈេវ៉ា (ម៉ាឡាវី)

en: Chinese (China, Mandarin) Current Braille System
km_KH: ចិន (ចិន ភាសាចិនកុកងឺ) ប្រព័ន្ធអក្សរប្រៃយ៍បច្ចុប្បន្ន

en: Chinese (China, Mandarin) Current Braille System (no tones)
km_KH: ចិន (ចិន ភាសាចិនកុកងឺ) ប្រព័ន្ធអក្សរប្រៃយ៍បច្ចុប្បន្ន (គ្មានសំឡេង)

en: Chinese (China, Mandarin) Double-phonic Braille System
km_KH: ចិន (ចិន ភាសាចិនកុកងឺ) ប្រព័ន្ធអក្សរប្រៃយ៍ទ្វេសូរ

en: Chinese (Hong Kong, Cantonese)
km_KH: ចិន (ហុងកុង ចិនកាតាំង)

en: Chinese (Taiwan, Mandarin)
km_KH: ចិន(តៃវ៉ាន់ ភាសាចិនកុកងឺ)

en: Chinese common braille (simplified Chinese characters)
km_KH: អក្សរប្រៃយ៍ចិនទូទៅ (អក្សរចិនកាត់)

en: Clear the output pane
km_KH: លុបទិន្នន័យចេញពីផ្ទាំងលទ្ធផល

en: Clicks the left mouse button once at the current mouse position
km_KH: ចុចប៊ូតុងម៉ៅឆ្វេងម្តង នៅទីតាំងបច្ចុប្បន្ន។

en: Clicks the right mouse button at the current touch position. This is generally used to activate a context menu.
km_KH: ចុចប៊ូតុងម៉ៅខាងស្ដាំនៅកន្លែងប៉ះបច្ចុប្បន្ន ដើម្បីបើកម៉ឺនុយបរិបទ។

en: Clicks the right mouse button once at the current mouse position
km_KH: ចុចប៊ូតុងម៉ៅស្ដាំម្តង នៅទីតាំងបច្ចុប្បន្ន។

en: Clipboard received
km_KH: Clipboard បានទទួលរួចរាល់

en: Close
km_KH: បិទ

en: Clustered Bar
km_KH: របារចង្កោម

en: Clustered Column
km_KH: ចង្កោមជួរឈរ

en: Clustered Cone Bar
km_KH: របារចង្កោមរាងជាកោណ

en: Clustered Cone Column
km_KH: ជួរឈរចង្កោមរាងជាកោណ

en: Clustered Cylinder Bar
km_KH: របារស៊ីឡាំងចង្កោម

en: Clustered Pyramid Bar
km_KH: របារសាជីជ្រុងចង្កោម

en: Clustered Pyramid Column
km_KH: ជួរឈរសាជីជ្រុងចង្កោម

en: Collapsed
km_KH: បានបង្រួម

en: Columns
km_KH: ជួរឈរ

en: Command line option: {langDesc}
km_KH: ជម្រើសបន្ទាត់ពាក្យបញ្ជា: {langDesc}

en: Command not supported in this type of document. The tables have their first column cells automatically set as row headers.
km_KH: ពាក្យបញ្ជានេះមិនត្រូវបានគាំទ្រនៅក្នុងឯកសារប្រភេទនេះទេ។ តារាងទាំងនេះបានកំណត់ក្រឡាជួរឈរដំបូងជាផ្នែកខាងលើនៃជួរដេកដោយស្វ័យប្រវត្តិ។

en: Command not supported in this type of document. The tables have their first row cells automatically set as column headers.
km_KH: ពាក្យបញ្ជានេះមិនត្រូវបានគាំទ្រនៅក្នុងឯកសារប្រភេទនេះទេ។ តារាងទាំងនេះបានកំណត់ក្រឡាជួរដេកដំបូងជាផ្នែកខាងលើនៃជួរឈរដោយស្វ័យប្រវត្តិ។

en: Commands &Quick Reference
km_KH: ពាក្យបញ្ជា ឯកសារយោងរហ័ស (&Q)

en: Commands Quick Reference
km_KH: ឯកសារយោងរហ័សសម្រាប់ពាក្យបញ្ជា

en: Comment
km_KH: សេចក្តីអធិប្បាយ

en: Comment thread: {comment}  by {author}
km_KH: ខ្សែសម្ដែងមតិយោបល់: {comment}  by {author}

en: Comment thread: {comment}  by {author} with {numReplies} reply | Comment thread: {comment}  by {author} with {numReplies} replies
km_KH[0]: ខ្សែសម្ដែងមតិយោបល់: {comment}  ដោយ {author} ជាមួយ {numReplies} ការឆ្លើយតប

en: Comment: {comment} by {author}
km_KH: បញ្ចេញមតិយោបល់: {comment} ដោយ {author}

en: Comment: {comment} by {author} on {date}
km_KH: បញ្ចេញមតិយោបល់: {comment} ដោយ {author} ទៅលើ {date}

en: Comments
km_KH: មតិយោបល់

en: Composition
km_KH: សមាសភាព

en: Configuration
km_KH: ការកំណត់រចនាសម្ព័ន្ធ

en: Configuration File Error
km_KH: កំហុសឯកសារកំណត់រចនាសម្ព័ន្ធ

en: Configuration Profiles
km_KH: ប្រវត្តិការកំណត់រចនាសម្ព័ន្ធ

en: Configuration applied
km_KH: ការកំណត់ត្រូវបានអនុវត្ត

en: Configuration profile triggers disabled
km_KH: ចលនាប្រភេទ Profiles ត្រូវបានបិទ

en: Configuration profile triggers enabled
km_KH: ចលនាប្រភេទ Profiles ត្រូវបានបើក

en: Configuration profiles
km_KH: ប្រវត្តិរចនាសម្ព័ន្ធ

en: Configuration restored to factory defaults
km_KH: ការកំណត់ត្រូវបានស្ដារឡើងវិញទៅតាមលំនាំដើមរបស់កម្មវិធី

en: Configuration saved
km_KH: ការកំណត់ត្រូវបានរក្សាទុក

en: Configure how much information NVDA will present about controls. These options apply to focus reporting and NVDA object navigation, but not when reading text content e.g. web content with browse mode.
km_KH: កំណត់ចំនួនព័ត៌មានដែល NVDA នឹងបង្ហាញអំពីធាតុគ្រប់គ្រង។ ជម្រើសទាំងនេះអនុវត្តចំពោះការរាយការណ៍ចំណុចផ្ដោត និងការរុករកវត្ថុរបស់ NVDA ប៉ុន្តែមិនអនុវត្តពេលអានអត្ថបទទេ ឧទាហរណ៍មាតិកាគេហទំព័រក្នុងម៉ូដរកមើល

en: Configure visual aids.
km_KH: កំណត់រចនាសម្ព័ន្ធឧបករណ៍ជំនួយគំហើញ។

en: Confirm Deletion
km_KH: បញ្ជាក់ការលុប

en: Connect
km_KH: តភ្ជាប់

en: Connect and do not ask again for this server
km_KH: តភ្ជាប់ ហើយមិនសួរឡើងវិញសម្រាប់ម៉ាស៊ីនម៉េនេះទេ

en: Connect...
km_KH: ភ្ជាប់

en: Connected
km_KH: បានតភ្ជាប់រួចហើយ

en: Connecting
km_KH: កំពុងតភ្ជាប់

en: Content is not visible
km_KH: មាតិកាមិនអាចមើលឃើញបានទេ

en: Copied link
km_KH: បានចម្លងតំណភ្ជាប់រួចរាល់

en: Copied to clipboard: {text}
km_KH: បានចម្លងទៅ clipboard: {text}

en: Copied: {text}
km_KH: បានចម្លងរួច៖ {text}

en: Copies content of the status bar  of current application to the clipboard.
km_KH: ចម្លងមាតិកានៃរបារស្ថានភាពរបស់កម្មវិធីបច្ចុប្បន្នទៅ clipboard។

en: Coptic 8 dot computer braille
km_KH: អក្សរប្រៃយ៍កុប្ទិច កុំព្យូទ័រ ៨ ចំណុច

en: Coptic grade 1
km_KH: កុប្ទិច កម្រិតទី១

en: Copy
km_KH: ចម្លង

en: Copy &link
km_KH: ចម្លងតំណភ្ជាប់ (&l)

en: Copy &portable configuration to current user account
km_KH: ចម្លងរចនាសម្ព័ន្ធចល័តទៅគណនីអ្នកប្រើបច្ចុប្បន្ន (&p)

en: Copy current &user configuration
km_KH: ចម្លងរចនាសម្ព័ន្ធអ្នកប្រើបច្ចុប្បន្ន នេះ (&u)

en: Copying Settings
km_KH: កំពុងចម្លងការកំណត់

en: Copyright (C) {years} NVDA Contributors
km_KH: រក្សាសិទ្ធិគ្រប់យ៉ាងដោយ (C) {years} អ្នកចូលរួមរបស់ NVDA

en: Corners
km_KH: ជ្រុង

en: Could not disable screen curtain
km_KH: មិនអាចបិទផ្ទាំងបាំងអេក្រង់បានទេ

en: Could not enable screen curtain
km_KH: មិនអាចបើកផ្ទាំងបាំងអេក្រង់បានទេ

en: Could not gracefully terminate the following vision enhancement providers:
    {providerNames}
km_KH: មិនអាចបញ្ចប់ដំណើរការរបស់កម្មវិធីបង្កើនគំហើញខាងក្រោមបានយ៉ាងរលូនទេ។:
    {providerNames}

en: Could not gracefully terminate the {providerName} vision enhancement provider
km_KH: មិនអាចបញ្ចប់ {providerName} កម្មវិធីបង្កើនគំហើញបានយ៉ាងរលូនទេ

en: Could not load the %s synthesizer.
km_KH: មិនអាចផ្ទុកកម្មវិធីសំឡេងសំយោគ %s បានទេ។

en: Could not load the following vision enhancement providers:
    {providerNames}
km_KH: មិនអាចផ្ទុកកម្មវិធីបង្កើនគំហើញខាងក្រោមបានទេ:
    {providerNames}

en: Could not load the {display} display.
km_KH: មិនអាចបើក {display} ឧបករណ៍បង្ហាញបានទេ។

en: Could not load the {providerName} vision enhancement provider
km_KH: មិនអាចផ្ទុក {providerName} កម្មវិធីបង្កើនគំហើញបានទេ

en: Could not save configuration - probably read only file system
km_KH: មិនអាចរក្សាទុកការកំណត់បាន – ប្រហែលជាប្រព័ន្ធឯកសារបានត្រឹមតែសម្រាប់អាន

en: Could not save configuration; see the log for more details.
km_KH: មិនអាចរក្សាទុកការកំណត់បាន សូមមើលកំណត់ហេតុសម្រាប់ព័ត៌មានលម្អិតបន្ថែម។

en: Couldn't copy to clipboard.
km_KH: មិនអាចចម្លងទៅ clipboard.

en: Create &desktop icon and shortcut key (control+alt+n)
km_KH: បង្កើតរូបតំណាងលើ &desktop និងគ្រាប់ចុចរហ័ស (Control+Alt+N)

en: Create &portable copy
km_KH: បង្កើតចម្លងចល័ត (&p)

en: Create Portable NVDA
km_KH: បង្កើត NVDA ចល័ត

en: Create a &new folder for the portable copy
km_KH: បង្កើតថតថ្មីសម្រាប់ចម្លងចល័ត (&n)

en: Creating Portable Copy
km_KH: កំពុងបង្កើតចម្លងចល័ត

en: Croatian 8 dot computer braille
km_KH: អក្សរប្រៃយ៍ខ្រូអាត កុំព្យូទ័រ ៨ ចំណុច

en: Croatian grade 1
km_KH: ខ្រូអាត កម្រិតទី១

en: Cuneiform (transliterated) grade 1
km_KH: គូណេហ្វូម (បម្លែងអក្សរ) កម្រិតទី ១

en: Cuneiform (transliterated, compact diacritics) grade 1
km_KH: គូណេហ្វូម (បម្លែងអក្សរ, តួអក្ខរក្រិតតូច) កម្រិតទី ១

en: Current application (%s)
km_KH: កម្មវិធីបច្ចុប្បន្ន (%s)

en: Cursor blink rate (ms)
km_KH: ល្បឿនភ្លឹបភ្លែតរបស់ទ្រនិច (មីលីវិនាទី)

en: Cursor shape for &focus:
km_KH: រៀបរចនាទ្រង់ទ្រាយទ្រនិចសម្រាប់ចំណុចផ្ដោត (&f):

en: Cursor shape for &review:
km_KH: រៀបរចនាទ្រង់ទ្រាយទ្រនិចសម្រាប់ត្រួតពិនិត្យ (&r):

en: Cycle through the braille Unicode normalization states
km_KH: វដ្ដផ្លាស់ប្ដូររវាងស្ថានភាពធម្មតានៃយូនីកូដសម្រាប់អក្សរប្រៃយ៍

en: Cycle through the braille cursor shapes
km_KH: វដ្ដផ្លាស់ប្តូរទ្រង់ទ្រាយរបស់ទ្រនិចអក្សរប្រៃយ៍តាមលំដាប់

en: Cycle through the braille move system caret when routing review cursor states
km_KH: វដ្ដផ្លាស់ប្ដូរតាមលំដាប់របស់ស្ថានភាព ការផ្លាស់ទីទ្រនិចប្រព័ន្ធតាមអក្សរប្រៃល៍ នៅពេលផ្លាស់ទីទ្រនិចត្រួតពិនិត្យ។

en: Cycle through the braille show messages modes
km_KH: វដ្ដផ្លាស់ប្តូរបង្ហាញសារនៅលើអក្សរប្រៃយ៍តាមលំដាប់

en: Cycle through the braille show selection states
km_KH: វដ្ដផ្លាស់ប្តូរស្ថានភាពបង្ហាញការជ្រើសរើសនៅលើអក្សរប្រៃយ៍តាមលំដាប់

en: Cycle through the possible modes to report table row and column headers
km_KH: វដ្ដផ្លាស់ប្ដូរម៉ូដផ្សេងៗ សម្រាប់រាយការណ៍ក្បាលជួរដេក និងជួរឈរនៃតារាង

en: Cycle through the speech Unicode normalization states
km_KH: វដ្ដផ្លាស់ប្ដូររវាងស្ថានភាពប្រក្រតីសម្រាប់សំឡេងអានយូនីកូដ

en: Cycles between available touch modes
km_KH: វដ្ដផ្លាស់ប្ដូររវាងម៉ូដប៉ះដែលមានស្រាប់

en: Cycles between speech modes.
km_KH: វដ្ដផ្លាស់ប្ដូររវាងម៉ូដអាន

en: Cycles font attribute reporting between speech, braille, speech and braille, and off.
km_KH: វដ្ដផ្លាស់ប្ដូរវិធីរាយការណ៍គុណលក្ខណៈអក្សរ រវាង សំឡេងអាន braille សំឡេងអាន និង braille និងបិទ។

en: Cycles through audio ducking modes which determine when NVDA lowers the volume of other sounds
km_KH: បង្វិលតាមម៉ូដ audio ducking ដែលកំណត់ពេលដែល NVDA បន្ថយសំឡេងកម្មវិធីផ្សេងៗ។

en: Cycles through line indentation settings
km_KH: វដ្ដផ្លាស់ប្ដូរការកំណត់ការចូលបន្ទាត់

en: Cycles through options for when to speak typed characters.
km_KH: វដ្ដផ្លាស់ប្ដូរតាមជម្រើសនានាសម្រាប់ពេលនិយាយតួអក្សរដែលបានវាយ។

en: Cycles through options for when to speak typed words.
km_KH: វដ្ដផ្លាស់ប្ដូរតាមជម្រើសនានាសម្រាប់ពេលនិយាយពាក្យដែលបានវាយ។

en: Cycles through paragraph navigation styles
km_KH: វដ្ដផ្លាស់ប្ដូររវាងរបៀបផ្សេងៗក្នុងការរុករកតាមកថាខណ្ឌ

en: Cycles through sound split modes
km_KH: វដ្ដផ្លាស់ប្ដូរតាមម៉ូដបែងចែកសំឡេង

en: Cycles through speech symbol levels which determine what symbols are spoken
km_KH: វដ្តផ្លាស់ប្តូរកម្រិតនៃនិមិត្តសញ្ញាសំឡេង ដែលកំណត់ថា តើនិមិត្តសញ្ញាណាខ្លះត្រូវបានអានជាសំឡេង។

en: Cycles through the available languages for Windows OCR
km_KH: វដ្ដផ្លាស់ប្ដូរតាមភាសាដែលមានសម្រាប់មុខងារ OCR របស់វីនដូ

en: Cycles through the cell border reporting settings
km_KH: វដ្ដផ្លាស់ប្ដូរការកំណត់រាយការណ៍ស៊ុមក្រឡា

en: Cycles through the possible choices for automatic language switching: off, language only and language and dialect.
km_KH: វដ្តផ្លាស់ប្ដូរតាមរយៈជម្រើសដែលអាចធ្វើបានសម្រាប់ការផ្លាស់ប្តូរភាសាដោយស្វ័យប្រវត្តិ: បិទ, ភាសាតែមួយមុខ, និង ភាសា និង ក្រៀមភាសា។

en: Czech 8 dot computer braille
km_KH: អក្សរប្រៃយ៍ឆែគ កុំព្យូទ័រ ៨ ចំណុច

en: Czech grade 1
km_KH: ឆែគ កម្រិតទី១

en: DRAFT
km_KH: សេចក្តីព្រាង

en: Danish 6 dot grade 1
km_KH: ដាណាម៉ាក ៦ ចំណុច កម្រិតទី ១

en: Danish 6 dot grade 1 (1993)
km_KH: ដាណាម៉ាក ៦ ចំណុច កម្រិតទី ១ (១៩៩៣)

en: Danish 6 dot grade 2
km_KH: ដាណាម៉ាក ៦ ចំណុច កម្រិតទី ២

en: Danish 6 dot grade 2 (1993)
km_KH: ដាណាម៉ាក ៦ ចំណុច កម្រិតទី ២ (១៩៩៣)

en: Danish 8 dot computer braille
km_KH: អក្សរប្រៃយ៍ដាណាម៉ាក កុំព្យូទ័រ ៨ ចំណុច

en: Danish 8 dot computer braille (1993)
km_KH: អក្សរប្រៃយ៍ដាណាម៉ាក កុំព្យូទ័រ ៨ ចំណុច (១៩៩៣)

en: Danish 8 dot grade 1
km_KH: ដាណាម៉ាក ៨ ចំណុច កម្រិតទី ១

en: Danish 8 dot grade 1 (1993)
km_KH: ដាណាម៉ាក ៨ ចំណុច កម្រិតទី ១ (១៩៩៣)

en: Danish 8 dot grade 2
km_KH: ដាណាម៉ាក ៨ ចំណុច កម្រិតទី ២

en: Danish 8 dot grade 2 (1993)
km_KH: ដាណាម៉ាក ៨ ចំណុច កម្រិតទី ២ (១៩៩៣)

en: Dash
km_KH: ខ្សែកាត់ៗ

en: Dashed heavy
km_KH: ខ្សែកាត់ក្រាស់

en: Dashed long
km_KH: ខ្សែកាត់វែង

en: Dashed long heavy
km_KH: ខ្សែកាត់វែងក្រាស់

en: Data Label
km_KH: ស្លាកទិន្នន័យ

en: Data Table
km_KH: តារាងទិន្នន័យ

en: Data validation prompt: {0}
km_KH: សារផ្តល់ដល់សម្រាប់ត្រួតពិនិត្យទិន្នន័យ: {0}

en: Date placeholder
km_KH: ទីតាំងបញ្ចូលកាលបរិច្ឆេទ

en: Date:
km_KH: កាលបរិច្ឆេទ:

en: Debug logging
km_KH: កំណត់ហេតុឌីបភាក់ (Debug logging)

en: Decreases the currently active setting in the synth settings ring
km_KH: បន្ថយការកំណត់សកម្មបច្ចុប្បន្ននៅក្នុង synth settings ring។

en: Decreases the currently active setting in the synth settings ring in a larger step
km_KH: បន្ថយការកំណត់សកម្មបច្ចុប្បន្ននៅក្នុង synth settings ring ជាជំហានធំជាង។

en: Default (Yes)
km_KH: លំនាំដើម (បាទ/ចាស)

en: Default ({defaultChannel})
km_KH: លំនាំដើម ({defaultChannel})

en: Default ({default})
km_KH: លំនាំដើម ({default})

en: Default dictionary
km_KH: វចនានុក្រមលំនាំដើម

en: Default output device
km_KH: ឧបករណ៍បញ្ចេញសំឡេងលំនាំដើម

en: Default update &channel:
km_KH: ឆានែលធ្វើបច្ចុប្បន្នភាពលំនាំដើម (&c):

en: Delete all trusted fingerprints
km_KH: លុបស្នាមមេដៃដែលបានទុកចិត្តទាំងអស់

en: Destination of: {name}
km_KH: គោលដៅនៃ: {name}

en: Dev
km_KH: អភិវឌ្ឍ

en: Dictionary Entry Error
km_KH: មានកំហុសធាតុវចនានុក្រម

en: Diffing
km_KH: ការប្រៀបធៀបបម្លែង

en: Directory Exists
km_KH: មានថតរួចហើយ

en: Disabled
km_KH: បិទដំណើរការ

en: Disabled speak character when routing cursor in text
km_KH: បានបិទមុខងារ និយាយប្រាប់អក្សរ នៅពេលផ្លាស់ទីទ្រនិចត្រួតពិនិត្យក្នុងអត្ថបទ

en: Disconnect
km_KH: ផ្ដាច់

en: Disconnected
km_KH: បានផ្ដាច់

en: Dismiss the recognition result
km_KH: បិទលទ្ធផលការទទួលស្គាល់

en: Display
km_KH: បង្ហាញ

en: Display Unit Label
km_KH: ស្លាកឯកតាបង្ហាញ

en: Display nonprinting characters
km_KH: បង្ហាញអក្សរមិនបោះពុម្ព

en: Displays one of the recent messages
km_KH: បង្ហាញសារមួយក្នុងចំណោមសារថ្មីៗទាំងអស់

en: Displays the destination URL of the link at the position of caret or focus in a window, instead of just speaking it. May be preferred by braille users.
km_KH: បង្ហាញ URL គោលដៅនៃតំណភ្ជាប់នៅទីតាំងទ្រនិចបញ្ចូលឬចំណុចផ្តោតក្នុងវីនដូជំនួសការនិយាយ។ សមស្របសម្រាប់អ្នកប្រើប្រាស់អក្សរប្រៃយ៍។

en: Do not report font attributes
km_KH: មិនរាយការណ៍គុណលក្ខណៈអក្សរ

en: Do not update
km_KH: មិនធ្វើបច្ចុប្បន្នភាព

en: Do&n't save
km_KH: មិនរក្សាទុកទេ (&n)

en: Document Formatting
km_KH: ទ្រង់ទ្រាយឯកសារ

en: Document Navigation
km_KH: ការរុករកឯកសារ

en: Document formatting
km_KH: ទ្រង់ទ្រាយឯកសារ

en: Document information
km_KH: ព័ត៌មានឯកសារ

en: Document review
km_KH: ការត្រួតពិនិត្យឯកសារ

en: Documentation
km_KH: ឯកសារគាំទ្រ

en: Dot dash
km_KH: ចំណុច និងខ្សែកាត់ៗ

en: Dot dash heavy
km_KH: ចំណុច និងខ្សែកាត់ក្រាស់

en: Dot dot dash
km_KH: ចំណុចពីរ និងខ្សែកាត់

en: Dot dot dash heavy
km_KH: ចំណុចពីរ និងខ្សែកាត់ក្រាស់

en: DotPad Braille / Tactile Graphic display
km_KH: អេក្រង់អក្សរប្រៃយ៍/ គំនូសប៉ះ DotPad

en: Dotted
km_KH: ចំណុចៗ

en: Dotted heavy
km_KH: ចំណុចៗក្រាស់

en: Double
km_KH: ពីរជាន់

en: Double line spacing
km_KH: ចន្លោះបន្ទាត់ពីរជួរ

en: Doughnut
km_KH: ដូណាត់

en: Down Bars
km_KH: បារចុះ

en: Downloading
km_KH: កំពុងទាញយក

en: Downloading Update
km_KH: កំពុងទាញយកការធ្វើបច្ចុប្បន្នភាព

en: Drop Lines
km_KH: ខ្សែទម្លាក់

en: Duck when outputting speech and sounds
km_KH: សំឡេងខ្សោយនៅពេលមានសំឡេងអាន

en: Dutch 6 dot
km_KH: ហូឡង់ ៦ ចំណុច

en: Dutch 8 dot
km_KH: ហូឡង់ ៨ ចំណុច

en: E&mphasis
km_KH: ការរំលេច (&m)

en: E&xit
km_KH: ចេញ ក្រៅ (&x)

en: E&xpand to computer braille for the word at the cursor
km_KH: ពង្រីកទៅកុំព្យូទ័រអក្សរប្រៃយ៍សម្រាប់ពាក្យនៅត្រង់ទ្រនិច (&x)

en: E&xtra dictionaries for character and symbol processing:
km_KH: វចនានុក្រមបន្ថែមសម្រាប់ដំណើរការតួអក្សរ និងនិមិត្រ៖សញ្ញា (&x):

en: Each word capitalized
km_KH: អក្សរដើមនៃពាក្យនីមួយៗជាអក្សរធំ

en: Edge of table
km_KH: ចំកណ្ដាលនៃតារាង

en: Edit Dictionary Entry
km_KH: កែសម្រួលធាតុនៅក្នុងវចនានុក្រម

en: Editable Text
km_KH: អត្ថបទដែលអាចកែសម្រួលបាន

en: Editing note for cell {address}
km_KH: កែសម្រួលកំណត់ចំណាំសម្រាប់ក្រឡា {address}

en: Editing profile {profile}
km_KH: កែសម្រួលទម្រង់ការកំណត់ {profile}

en: Elapsed time not available
km_KH: ពេលវេលាដែលបានកន្លងទៅ គឺមិនមានទេ

en: Elements
km_KH: ធាតុ

en: Elements List
km_KH: បញ្ជីធាតុផ្សេងៗ

en: Empty slide
km_KH: ស្លាយទទេ

en: Emulate key press: {emulateGesture}
km_KH: ចាក់សោតាមគំនូរ: {emulateGesture}

en: Emulated system keyboard keys
km_KH: គន្លឹះក្តារចុចប្រព័ន្ធដែលចម្លងឡើងវិញ

en: Emulates pressing %s on the system keyboard
km_KH: ធ្វើដូចជាចុច %s លើក្តារចុចប្រព័ន្ធ

en: Enable
km_KH: បើកដំណើរការ

en: Enable loading custom code from Developer Scratchpad directory
km_KH: បើកការផ្ទុកកូដប្ដូរតាមចំណូលចិត្តពីថត Developer Scratchpad

en: Enable mouse &tracking
km_KH: បើកការតាមដានរបស់ម៉ៅ (&t)

en: Enable touch interaction support
km_KH: បើកការគាំទ្រអន្តរកម្មតាមការប៉ះ

en: Enabled
km_KH: បើកដំណើរការ

en: Enabled logging categories
km_KH: ប្រភេទកំណត់ហេតុដែលបានបើកប្រើ

en: Enabled speak character when routing cursor in text
km_KH: បានបើកមុខងារ និយាយប្រាប់អក្សរ នៅពេលផ្លាស់ទីទ្រនិចត្រួតពិនិត្យក្នុងអត្ថបទ

en: Enabling Screen Curtain will make the screen of your computer completely black. Ensure you will be able to navigate without any use of your screen before continuing. 
    
    Do you wish to continue?
km_KH: ការបើកផ្ទាំងបាំងអេក្រង់ នឹងធ្វើឲ្យអេក្រង់កុំព្យូទ័ររបស់អ្នកប្រែទៅជាងងឹតទាំងស្រុង។ សូមប្រាកដថា អ្នកអាចរុករក និងប្រើប្រាស់កុំព្យូទ័របាន ដោយមិនចាំបាច់មើលអេក្រង់ មុនពេលបន្ត។
    តើអ្នកចង់បន្តទេ?

en: Endnotes
km_KH: លេខយោងចុងឯកសារ

en: English (U.K.) 8 dot computer braille
km_KH: អក្សរប្រៃយ៍អង់គ្លេស (ចក្រភពអង់គ្លេស) កុំព្យូទ័រ ៨ ចំណុច

en: English (U.K.) grade 1
km_KH: អង់គ្លេស (ចក្រភពអង់គ្លេស) កម្រិត១

en: English (U.K.) grade 2
km_KH: អង់គ្លេស (ចក្រភពអង់គ្លេស) កម្រិត២

en: English (U.S.) 6 dot computer braille
km_KH: អក្សរប្រៃយ៍អង់គ្លេស (សហរដ្ឋអាមេរិក) កុំព្យូទ័រ ៦ ចំណុច

en: English (U.S.) 8 dot computer braille
km_KH: អក្សរប្រៃយ៍អង់គ្លេស (សហរដ្ឋអាមេរិក) កុំព្យូទ័រ ៨ ចំណុច

en: English (U.S.) grade 1
km_KH: អក្សរប្រៃយ៍អង់គ្លេស (សហរដ្ឋអាមេរិក) កម្រិតទី១

en: English (U.S.) grade 2
km_KH: អក្សរប្រៃយ៍អង់គ្លេស (សហរដ្ឋអាមេរិក) កម្រិតទី២

en: English North American Braille Computer Code
km_KH: អក្សរប្រៃយ៍អង់គ្លេស កូដកុំព្យូទ័រ អាមេរិកខាងជើង

en: Enter gesture to emulate:
km_KH: បញ្ចូលចលនាដើម្បីចាក់សោតាមគំនូរ៖:

en: Enter input gesture:
km_KH: បញ្ចូលចលនាថ្នាក់បញ្ចូល៖

en: Erases the last entered braille cell or character
km_KH: លុបក្រឡាអក្សរប្រៃយ៍ ឬតួអក្សរប្រៃយ៍ដែលបានបញ្ចូលចុងក្រោយ

en: Error
km_KH: កំហុស

en: Error Bars
km_KH: បារកំហុស

en: Error Connecting
km_KH: កំហុសការភ្ជាប់

en: Error Copying
km_KH: មានកំហុសក្នុងការចម្លង

en: Error activating profile.
km_KH: មានកំហុសក្នុងការបើកប្រវត្តិការកំណត់។

en: Error copying NVDA user settings
km_KH: មានកំហុសក្នុងការចម្លងការកំណត់របស់អ្នកប្រើ NVDA

en: Error creating profile - probably read only file system.
km_KH: មានកំហុសក្នុងការបង្កើតប្រវត្តិការកំណត់ – ប្រហែលជាប្រព័ន្ធឯកសារគឺសម្រាប់តែអានប៉ុណ្ណោះ។

en: Error deleting profile.
km_KH: មានកំហុសក្នុងការលុបប្រវត្តិការកំណត់។

en: Error downloading update.
km_KH: កំហុសលេចឡើងពេលកំពុងទាញយកការធ្វើបច្ចុប្បន្នភាព។

en: Error in appModule %s
km_KH: កំហុសនៅក្នុង appModule %s

en: Error renaming profile.
km_KH: កំហុសក្នុងការប្ដូរឈ្មោះប្រវត្តិការកំណត់។

en: Error saving configuration profile triggers - probably read only file system.
km_KH: មានកំហុសក្នុងការរក្សាទុកចលនាសកម្មរបស់ប្រវត្តិការកំណត់ – ប្រហែលជាប្រព័ន្ធឯកសារគឺសម្រាប់តែអានប៉ុណ្ណោះ។

en: Error saving log: %s
km_KH: មានកំហុសក្នុងការរក្សាទុកកំណត់ហេតុ: %s

en: Error saving user defined gestures - probably read only file system.
km_KH: មានកំហុសក្នុងការរក្សាទុកចលនាថ្នាក់ដែលអ្នកបានកំណត់ – ប្រហែលជាប្រព័ន្ធឯកសារគឺសម្រាប់តែអានប៉ុណ្ណោះ។

en: Error: {errorText}
km_KH: មានកំហុស: {errorText}

en: Esperanto grade 1
km_KH: អេស្ប៉ារន្តូ កម្រិតទី ១

en: Estonian grade 0
km_KH: អេស្តូនី កម្រិត ០

en: Ethiopic grade 1
km_KH: អេត្យូពី កម្រិតទី ១

en: Even pages footer
km_KH: បាតទំព័រសម្រាប់ទំព័រគូ

en: Even pages header
km_KH: ក្បាលទំព័រសម្រាប់ទំព័រគូ

en: Execute a previously downloaded NVDA update
km_KH: ដំណើរការការធ្វើបច្ចុប្បន្នភាព NVDA ដែលបានទាញយករួចមុននេះ

en: Exit
km_KH: ចេញ

en: Exit NVDA
km_KH: ចេញពី NVDA

en: Exit math interaction
km_KH: ចាកចេញពីការប្រតិបត្តិក្នុងគណិតវិទ្យា

en: Expanded
km_KH: បានពង្រីក

en: Expanded symbol ({lang})
km_KH: និមិត្តសញ្ញាត្រូវបានពង្រីក ({lang})

en: Exploded 3D Pie
km_KH: ចំណិត 3D បំបែក

en: Exploded Doughnut
km_KH: ដូណាត់បំបែក

en: Exploded Pie
km_KH: ចំណិតបំបែក

en: Explore NVDA user configuration directory
km_KH: ស្វែងរកឯកសារកំណត់រចនាសម្ព័ន្ធអ្នកប្រើ NVDA

en: Exponential
km_KH: អិចស្បូណង់ស្យែល

en: Failed to compile text paragraph regular expression: %s
km_KH: បរាជ័យក្នុងការបំលែងប៉ាតតង់បញ្ចូលទម្រង់ធម្មតារបស់កថាខណ្ឌអត្ថបទ: %s

en: Failed to create portable copy: {error}.
km_KH: បានបរាជ័យក្នុងការបង្កើតចម្លងចល័ត: {error}.

en: Failed to install add-on from %s
km_KH: បានបរាជ័យក្នុងការដំឡើងកម្មវិធីជំនួយពី %s

en: Failed to open add-on package file at %s - missing file or invalid file format
km_KH: មិនអាចបើកឯកសារកញ្ចប់កម្មវិធីជំនួយនៅ %s បានទេ — ឯកសារខ្វះ ឬទ្រង់ទ្រាយឯកសារមិនត្រឹមត្រូវ។

en: Feature unavailable.
km_KH: មុខងារមិនអាចប្រើបានទេ

en: File in Use
km_KH: ឯកសារត្រូវបានប្រើ

en: Filipino grade 2
km_KH: ហ្វីលីពីណូ កម្រិតទី ២

en: Fill display for context changes
km_KH: បំពេញការបង្ហាញសម្រាប់ការផ្លាស់ប្តូរបរិបទ

en: Filled Radar
km_KH: ក្រឡាចត្រង្គរ៉ាដារដែលបានបំពេញពណ៌

en: Filter b&y:
km_KH: តម្រៀបតាម (&y):

en: Find
km_KH: ស្វែងរក

en: Finnish 6 dot
km_KH: ហ្វាងឡង់ ៦ ចំណុច

en: Finnish 8 dot computer braille
km_KH: អក្សរប្រៃយ៍ហ្វាងឡង់ កុំព្យូទ័រ ៨ ចំណុច

en: First page footer
km_KH: បាតទំព័រសម្រាប់ទំព័រដំបូង

en: First page header
km_KH: ក្បាលទំព័រសម្រាប់ទំព័រដំបូង

en: Fix COM Registrations
km_KH: ជួសជុលការចុះបញ្ជី COM

en: Floor
km_KH: ផ្ទៃគ្រោង

en: Fo&rmulas
km_KH: សមីការ (&r)

en: Focus context presentation:
km_KH: ការបង្ហាញបរិបទចំណុចផ្តោត:

en: Focus mode
km_KH: ម៉ូដផ្ដោត

en: Follow &mouse cursor
km_KH: ទៅតាមទ្រនិចម៉ៅ (&m)

en: Follow System &Caret
km_KH: ទៅតាមទ្រនិចប្រព័ន្ធ (System &Caret)

en: Follow system &focus
km_KH: ទៅតាមចំណុចផ្ដោតប្រព័ន្ធ (system &focus)

en: Font
km_KH: ពុម្ពអក្សរ

en: Font &size
km_KH: ទំហំពុម្ពអក្សរ (&s)

en: Font attrib&utes
km_KH: គុណលក្ខណៈរបស់ពុម្ពអក្សរ (&u)

en: Footer placeholder
km_KH: ទីតាំងបញ្ចូលផ្នែកខាងក្រោម

en: Footnotes
km_KH: លេខយោង

en: Formatting
km_KH: ទ្រង់ទ្រាយ

en: Formatting &display
km_KH: ការបង្ហាញទ្រង់ទ្រាយ (&d)

en: Forward to:
km_KH: បញ្ជូនបន្តទៅកាន់:

en: Fra&mes
km_KH: ស៊ុម (&m)

en: French (unified) 6 dot computer braille
km_KH: អក្សរប្រៃយ៍បារាំង (តែមួយ) កុំព្យូទ័រ ៦ ចំណុច

en: French (unified) 8 dot computer braille
km_KH: អក្សរប្រៃយ៍បារាំង (តែមួយ) កុំព្យូទ័រ ៨ ចំណុច

en: French (unified) grade 2
km_KH: អក្សរប្រៃយ៍បារាំង (តែមួយ) កម្រិតទី ២

en: From:
km_KH: មកពី:

en: Full shaped mode
km_KH: អក្សររាងពេញ

en: Full width
km_KH: ទទឹងពេញ

en: General
km_KH: ទូទៅ

en: Georgian literary braille
km_KH: អក្សរប្រៃយ៍អក្សរសាស្ត្រហ្សូរ‍ജី

en: German 6 dot computer braille
km_KH: អក្សរប្រៃយ៍អាល្លឺម៉ង់ កុំព្យូទ័រ ៦ ចំណុច

en: German 8 dot computer braille
km_KH: អក្សរប្រៃយ៍អាល្លឺម៉ង់ កុំព្យូទ័រ ៨ ចំណុច

en: German grade 0
km_KH: អាល្លឺម៉ង់ កម្រិត០

en: German grade 0 (detailed)
km_KH: អាល្លឺម៉ង់ កម្រិត០ (លម្អិត)

en: German grade 1
km_KH: អាល្លឺម៉ង់ កម្រិត១

en: German grade 1 (detailed)
km_KH: អាល្លឺម៉ង់ កម្រិត១ (លម្អិត)

en: German grade 2
km_KH: អាល្លឺម៉ង់ កម្រិត២

en: German grade 2 (detailed)
km_KH: អាល្លឺម៉ង់ កម្រិត២ (លម្អិត)

en: Get External &IP
km_KH: ទទួលយក IP ខាងក្រៅ (&I)

en: Global
km_KH: សកល

en: Graphic
km_KH: ផ្ទាំងក្រាហ្វិក

en: Greek (Greece)
km_KH: ក្រិក (ប្រទេសក្រិក)

en: Greek international braille (2-cell accented letters)
km_KH: អក្សរប្រៃយ៍ក្រិកអន្តរជាតិ (អក្សរផ្គុំ ២ ជួរ)

en: Greek international braille (single-cell accented letters)
km_KH: អក្សរប្រៃយ៍ក្រិកអន្តរជាតិ (អក្សរផ្គុំ ១ ជួរ)

en: Gridlines are visible
km_KH: បន្ទាត់ក្រឡាចត្រង្គបង្ហាញ

en: Gujarati grade 1
km_KH: ហ្គូជារាទី កម្រិតទី ១

en: H&eaders
km_KH: ផ្នែកខាងលើ (&e)

en: HID keyboard input simulation is unavailable.
km_KH: ការក្លែងធ្វើបញ្ចូលក្តារចុច HID មិនអាចប្រើបានទេ។

en: HID keyboard simulation disabled
km_KH: បានបិទការក្លែងធ្វើក្ដារចុច HID

en: HID keyboard simulation enabled
km_KH: បានបើកការក្លែងធ្វើក្ដារចុច HID

en: Half shaped mode
km_KH: អក្សររាងពាក់កណ្ដាល

en: Half width
km_KH: ពាក់កណ្ដាលទទឹង

en: Handle keys from other &applications
km_KH: ដំណើរការគ្រាប់ចុចពីកម្មវិធីផ្សេងៗ៖ (&a)

en: Handled by application
km_KH: គ្រប់គ្រងដោយកម្មវិធី

en: Handout Master view
km_KH: ទិដ្ឋភាពគំរូសន្លឹកចែកចាយ

en: Has appointment
km_KH: មានការណាត់ជួប

en: Has conditional formatting
km_KH: មានការកំណត់ទ្រង់ទ្រាយលក្ខខណ្ឌ

en: Has data validation
km_KH: មានការត្រួតពិនិត្យទិន្នន័យ

en: Header placeholder
km_KH: ទីតាំងបញ្ចូលផ្នែកខាងលើ

en: Hebrew (Biblical) IHBC
km_KH: ហ៊ីប្រ៊ូ (ព្រះគម្ពីរ) IHBC

en: Hebrew (Biblical) Slim
km_KH: ហ៊ីប្រ៊ូ (ព្រះគម្ពីរ) ស្ដ្រីម

en: Hebrew (Biblical) full cantillation
km_KH: ហ៊ីប្រ៊ូ (ព្រះគម្ពីរ) បញ្ជាក់សូរាពេញលេញ

en: Hebrew computer braille
km_KH: អក្សរប្រៃយ៍ហ៊ីប្រ៊ូកុំព្យូទ័រ

en: Help
km_KH: ជំនួយ

en: Hi Lo Lines
km_KH: ខ្សែខ្ពស់-ទាប

en: Hide nonprinting characters
km_KH: លាក់តួអក្សរមិនបោះពុម្ព

en: High-Low-Close
km_KH: ខ្ពស់–ទាប–បិទ

en: Highlight browse &mode cursor
km_KH: រំលេចទ្រនិចរបស់ម៉ូដរុកមើល (&m)

en: Highlight navigator &object
km_KH: រំលេចវត្ថុរុករក (&o)

en: Highlight system fo&cus
km_KH: រំលេចចំណុចផ្តោតរបស់ប្រព័ន្ធ (&c)

en: Highlighted (mar&ked) text
km_KH: បានរំលេច (បានសម្គាល់) អត្ថបទ (&k)

en: Hindi grade 1
km_KH: ហិណ្ឌូកម្រិតទី១

en: Hiragana
km_KH: ហ៊ីរ៉ាហ្គាណា

en: Host must be set.
km_KH: ត្រូវកំណត់ម៉ាស៊ីនម៉េ

en: Hungarian 8 dot computer braille
km_KH: អក្សរប្រៃយ៍ហុងគ្រី កុំព្យូទ័រ ៨ ចំណុច

en: Hungarian grade 1
km_KH: ហុងគ្រី កម្រិតទី១

en: Hungarian grade 2
km_KH: ហុងគ្រី កម្រិតទី២

en: I have read and &agree to the license agreement
km_KH: ខ្ញុំបានអាននិងយល់ព្រមទៅនឹងកិច្ចព្រមព្រៀងអាជ្ញាប័ណ្ណ

en: I understand that changing these settings may cause NVDA to function incorrectly.
km_KH: ខ្ញុំយល់ហើយថាការផ្លាស់ប្តូរការកំណត់ទាំងនេះអាចធ្វើឲ្យ NVDA ធ្វើការមិនត្រឹមត្រូវ។

en: I&nput gestures...
km_KH: ចលនាថ្នាក់បញ្ចូល … (&n)

en: I&nterrupt speech while scrolling
km_KH: បញ្ឈប់ការនិយាយពេលកំពុងអូស (&n)

en: IME closed
km_KH: ម៉ាស៊ីនបញ្ចូលអក្សរ (IME) ត្រូវបានបិទ

en: IME opened
km_KH: ម៉ាស៊ីនបញ្ចូលអក្សរ (IME) ត្រូវបានបើក

en: IP address
km_KH: អាសយដ្ឋាន IP

en: Icelandic 8 dot computer braille
km_KH: អក្សរប្រៃយ៍អ៊ីស្លង់ កុំព្យូទ័រ ៨ ចំណុច

en: If pressed once, reports the current time. If pressed twice, reports the current date
km_KH: ប្រសិនបើចុចម្ដង រាយការណ៍អំពីពេលវេលាបច្ចុប្បន្ន។ ប្រសិនបើចុចពីរដង រាយការណ៍អំពីកាលបរិច្ឆេទបច្ចុប្បន្ន

en: If pressed once, the text from the previously set start marker up to and including the current position of the review cursor is selected. If pressed twice, the text is copied to the clipboard
km_KH: ប្រសិនបើចុចម្តង អត្ថបទចាប់ពីសញ្ញាដើមដែលបានកំណត់ពីដំបូងរហូតដល់ទីតាំងបច្ចុប្បន្ននៃទ្រនិចត្រួតពិនិត្យ នឹងត្រូវបានជ្រើសរើស។ ប្រសិនបើចុចពីរដង អត្ថបទនោះនឹងត្រូវចម្លងទៅ clipboard

en: Ignore &blank lines for line indentation reporting
km_KH: មិនខ្វល់បន្ទាត់ទទេ នៅពេលរាយការណ៍ការចូលជួរបន្ទាត់ (&b)

en: Ignore blank lines for line indentation reporting off
km_KH: រាយការណ៍អំពីការចូលបន្ទាត់ ដោយមិនរាប់បញ្ចូលបន្ទាត់ទទេ បិទ

en: Ignore blank lines for line indentation reporting on
km_KH: រាយការណ៍អំពីការចូលបន្ទាត់ ដោយមិនរាប់បញ្ចូលបន្ទាត់ទទេ បើក

en: Ignore mouse input from other &applications
km_KH: មិនអើពើការបញ្ចូលម៉ៅពីកម្មវិធីផ្សេងៗ៖ (&a)

en: In order to improve NVDA in the future, NV Access wishes to collect usage data from running copies of NVDA.
    
    Data includes Operating System version, NVDA version, language, country of origin, plus certain NVDA configuration such as current synthesizer, braille display and braille table. No spoken or braille content will be ever sent to NV Access. Please refer to the User Guide for a current list of all data collected.
    
    Do you wish to allow NV Access to periodically collect this data in order to improve NVDA?
km_KH: ដើម្បីអាចបង្កើនប្រសិទ្ធភាព NVDA នៅក្នុងពេលអនាគត NV Access មានបំណងចង់ប្រមូលទិន្នន័យការប្រើប្រាស់ពីច្បាប់ចម្លង NVDA ដែលកំពុងដំណើរការ។
    ទិន្នន័យរួមមាន កំណែប្រព័ន្ធប្រតិបត្តិការ កំណែ NVDA ភាសា ប្រទេសដើម ព្រមទាំងការកំណត់ NVDA មួយចំនួន ដូចជា កម្មវិធីសំឡេងសំយោគបច្ចុប្បន្ន ឧបករណ៍បង្ហាញអក្សរប្រៃយ៍ និងតារាងអក្សរប្រៃយ៍។ មាតិកាដែលត្រូវអាន ឬមាតិកាជាអក្សរប្រៃយ៍ មិនត្រូវបានបញ្ជូនទៅ NV Access ឡើយ។ សូមមើលក្នុងសៀវភៅណែនាំអ្នកប្រើប្រាស់ (User Guide) សម្រាប់បញ្ជីទិន្នន័យដែលត្រូវបានប្រមូល។
    តើអ្នកចង់អនុញ្ញាតអោយ NV Access ប្រមូលទិន្នន័យទាំងនេះជាប្រចាំ ដើម្បីជួយអោយ NVDA កាន់តែប្រសើរឡើងឬទេ?

en: Include l&ayout tables
km_KH: រួមបញ្ចូលតារាងប្លង់ (&a)

en: Incompatible Add-ons
km_KH: កម្មវិធីជំនួយដែលមិនអាចប្រើបានជាមួយកំណែបច្ចុប្បន្ន

en: Incompatible add-ons
km_KH: កម្មវិធីជំនួយដែលមិនអាចប្រើបានជាមួយកំណែបច្ចុប្បន្ន

en: Incompatible reason
km_KH: ហេតុផលដែលមិនអាចប្រើបានជាមួយកំណែបច្ចុប្បន្ន

en: Increases the currently active setting in the synth settings ring
km_KH: បង្កើនការកំណត់សកម្មបច្ចុប្បន្ននៅក្នុង synth settings ring

en: Increases the currently active setting in the synth settings ring in a larger step
km_KH: បង្កើនការកំណត់សកម្មបច្ចុប្បន្ននៅក្នុង synth settings ring ជាជំហានធំជាង។

en: Input
km_KH: ការបញ្ចូល

en: Input Composition
km_KH: ការបង្កើតអត្ថបទបញ្ចូល

en: Input Gestures
km_KH: ចលនាថ្នាក់បញ្ចូល

en: Input Message is {message}
km_KH: សារបញ្ចូលគឺ {message}

en: Input Message is {title}: {message}
km_KH: សារបញ្ចូលគឺ {title}: {message}

en: Inputs braille dots via the braille keyboard
km_KH: បញ្ចូលចំណុចអក្សរប្រៃយ៍តាមក្តារចុចអក្សរស្ទាប

en: Install NVDA
km_KH: ដំឡើង NVDA

en: Install pending &update
km_KH: ដំឡើង ការធ្វើបច្ចុប្បន្នភាពដែលកំពុងរង់ចាំ (&u)

en: Install pending update
km_KH: ដំឡើងការធ្វើបច្ចុប្បន្នភាពដែលកំពុងរង់ចាំ

en: Installation of {summary} {version} has been blocked. The minimum NVDA version required for this add-on is {minimumNVDAVersion}, your current NVDA version is {NVDAVersion}
km_KH: ការដំឡើង {summary} {version} ត្រូវបានបិទខ្ទប់។ កំណែ NVDA កម្រិតទាបដែលត្រូវការសម្រាប់កម្មវិធីជំនួយនេះគឺ {minimumNVDAVersion}, កំណែ NVDA បច្ចុប្បន្នរបស់អ្នកគឺ {NVDAVersion}

en: Installing Add-on
km_KH: កំពុងដំឡើងកម្មវិធីជំនួយ

en: Installing NVDA
km_KH: កំពុងដំឡើង NVDA

en: Installing NVDA when connected to NVDA Remote Access as the controlled computer is not recommended.
km_KH: មិនណែនាំឱ្យដំឡើង NVDA នៅពេលកំពុងភ្ជាប់ជាមួយ NVDA Remote Access ក្នុងតួនាទីជាកុំព្យូទ័រត្រូវបានគ្រប់គ្រងនោះឡើយ។

en: Insufficient Privileges
km_KH: សិទ្ធិមិនគ្រប់គ្រាន់

en: International Phonetic Alphabet
km_KH: អក្ខរក្រមសូរសព្ទអន្ដរជាតិ

en: Invalid configuration
km_KH: ការកំណត់មិនត្រឹមត្រូវ

en: Irish grade 1
km_KH: អៀរឡង់ កម្រិតទី ១

en: Irish grade 2
km_KH: អៀរឡង់ កម្រិតទី ២

en: Israeli grade 1
km_KH: អ៊ីស្រាអែលកម្រិតទី១

en: Italian 6 dot computer braille
km_KH: អក្សរប្រៃយ៍អ៊ីតាលី កុំព្យូទ័រ ៦ ចំណុច

en: Italian 8 dot computer braille
km_KH: អក្សរប្រៃយ៍អ៊ីតាលី កុំព្យូទ័រ ៨ ចំណុច

en: Italic off
km_KH: បិទអក្សរទ្រេត

en: Italic on
km_KH: បើកអក្សរទ្រេត

en: Japanese (Kantenji) literary braille
km_KH: អក្សរប្រៃយ៍អក្សរសាស្ត្រជប៉ុន (កាន់តេនជី)

en: Justified
km_KH: ស្មើទាំងសងខាង

en: Kannada grade 1
km_KH: កាណាដា កម្រិតទី១

en: Kashmiri grade 1
km_KH: កាស្មៀរ កម្រិតទី១

en: Katakana
km_KH: កាតាកាណា

en: Kazakh grade 1
km_KH: អក្សរប្រៃយ៍កាហ្សាក់កម្រិតទី១

en: Key words:
km_KH: ពាក្យគន្លឹះ:

en: Keyboard
km_KH: ក្តារចុច

en: Khmer grade 1
km_KH: ខ្មែរ កម្រិតទី១

en: Kinyarwanda literary braille
km_KH: អក្សរប្រៃយ៍អក្សរសាស្ត្រកិនយ័រវាន់ដា

en: Korean grade 1
km_KH: កូរ៉េ កម្រិតទី១

en: Korean grade 1 (2006)
km_KH: កូរ៉េ កម្រិតទី១ (២០០៦)

en: Korean grade 2
km_KH: កូរ៉េ កម្រិតទី២

en: Korean grade 2 (2006)
km_KH: កូរ៉េ កម្រិតទី២ (២០០៦)

en: L&icense
km_KH: ច្បាប់ អាជ្ញាបណ្ណ (&i)

en: L&ogging level:
km_KH: កម្រិតកំណត់ហេតុ (&o):

en: Lan&dmarks
km_KH: ទីសម្គាល់ (&d)

en: Lan&dmarks and regions
km_KH: ទីតាំងសំគាល់ និងតំបន់ (&d)

en: Landscape
km_KH: អេក្រង់ផ្ដេក

en: Language Configuration Change
km_KH: ការផ្លាស់ប្តូរការកំណត់ភាសា

en: Lao Grade 1
km_KH: ឡាវ កម្រិតទី១

en: Latvian grade 1
km_KH: ឡាតវីយ៉ា កម្រិតទី១

en: Left
km_KH: ខាងឆ្វេង

en: Left aligned
km_KH: តម្រឹមឆ្វេង

en: Left click
km_KH: ចុចម៉ៅឆ្វេង

en: Left mouse button lock
km_KH: ចាក់សោប៊ូតុងម៉ៅខាងឆ្វេង

en: Left mouse button unlock
km_KH: បើកសោប៊ូតុងម៉ៅខាងឆ្វេង

en: Legacy
km_KH: ម៉ូដចាស់

en: Legend entry for series {seriesName} {seriesIndex} of {seriesCount}
km_KH: ធាតុនិមិត្តសញ្ញាសម្រាប់ស៊េរី {seriesName} {seriesIndex} នៃ {seriesCount}

en: Legend entry {legendEntryIndex} of {legendEntryCount}
km_KH: ធាតុនិមិត្តសញ្ញា {legendEntryIndex} នៃ {legendEntryCount}

en: Legend key for Series {seriesName} {seriesIndex} of {seriesCount}
km_KH: គន្លឹះនិមិត្តសញ្ញាសម្រាប់ស៊េរី {seriesName} {seriesIndex} នៃ {seriesCount}

en: Level
km_KH: កម្រិត

en: License Agreement
km_KH: កិច្ចព្រមព្រៀងអាជ្ញាបណ្ណ

en: Lin&ks
km_KH: តំណភ្ជាប់ (&k)

en: Line
km_KH: ខ្សែ

en: Line &indentation reporting:
km_KH: ការរាយការណ៍ចំនួនចូលជួរបន្ទាត់ (&i):

en: Line &numbers
km_KH: លេខបន្ទាត់ (&n)

en: Line with Markers
km_KH: ខ្សែជាមួយសញ្ញាសម្គាល់

en: Linear
km_KH: លីនេអ៊ែរ

en: Link has no apparent destination
km_KH: តំណភ្ជាប់នេះមិនមានគោលដៅច្បាស់លាស់

en: Link type
km_KH: ប្រភេទតំណភ្ជាប់

en: Lists various types of elements in this document
km_KH: រាយបញ្ចូលប្រភេទធាតុផ្សេងៗក្នុងឯកសារនេះ

en: Lists various types of elements in this spreadsheet
km_KH: រាយប្រភេទផ្សេងៗនៃធាតុក្នុងសៀវភៅបញ្ជីនេះ

en: Lithuanian 6 dot
km_KH: លីទុយអានី ៦ ចំណុច

en: Lithuanian 8 dot
km_KH: លីទុយអានី ៨ ចំណុច

en: Load Chromium virtual buffer when document busy.
km_KH: ផ្ទុកប៊័ហ្វឺរនិម្មិតរបស់ Chromium នៅពេលឯកសារកំពុងដំណើរការ

en: Loading NVDA. Please wait...
km_KH: កំពុងចាប់ផ្ដើម NVDA។ សូមមេត្តារង់ចាំ...

en: Loading document...
km_KH: កំពុងផ្ទុកឯកសារ...

en: Lock screen not secure while using NVDA
km_KH: ការចាក់សោអេក្រង់មិនមានសុវត្ថិភាពទេ ខណៈពេលកំពុងប្រើ NVDA

en: Locks or unlocks the left mouse button
km_KH: បិទ/បើកការចុចម៉ៅឆ្វេង

en: Locks or unlocks the right mouse button
km_KH: បិទ/បើកការចុចម៉ៅស្ដាំ

en: Log
km_KH: កំណត់ហេតុ

en: Log fragment copied to clipboard
km_KH: បានចម្លងកំណត់ហេតុផ្នែកមិនពេញលេញទៅ clipboard

en: Log fragment start position marked, press again to copy to clipboard
km_KH: កំណត់ចំណុចចាប់ផ្ដើមផ្នែកមិនពេញលេញនៃទីតាំងដែលបានសម្គាល់ ចុចម្ដងទៀតដើម្បីចម្លងទៅ clipboard

en: Log is unavailable
km_KH: កំណត់ហេតុមិនមានស្រាប់

en: Logarithmic
km_KH: លោការីត

en: Logs information about the current navigator object which is useful to developers and activates the log viewer so the information can be examined.
km_KH: កត់ត្រាព័ត៌មានអំពីវត្ថុឧបករណ៍ស្វែងរកបច្ចុប្បន្ន ដែលមានប្រយោជន៍សម្រាប់អ្នកអភិវឌ្ឍន៍ ហើយបើកកម្មវិធីមើលកំណត់ហេតុ ដើម្បីអាចពិនិត្យព័ត៌មាននោះបាន។

en: Lowercase
km_KH: អក្សរតូច

en: Luganda literary braille
km_KH: អក្សរប្រៃយ៍អក្សរសាស្ត្រឡូហ្គាន់ដា

en: Major Gridlines
km_KH: ខ្សែក្រឡាចត្រង្គធំ

en: Make screen black (immediate effect)
km_KH: ធ្វើឲ្យអេក្រង់ងងឹត (មានប្រសិទ្ធិភាពភ្លាមៗ)

en: Make sure you are connected to the internet and the URL is correct.
km_KH: សូមប្រាកដថាអ្នកបានភ្ជាប់អ៊ីនធឺណិត និង URL គឺត្រឹមត្រូវ។

en: Malay grade 2
km_KH: អក្សរប្រៃយ៍ម៉ាឡៃកម្រិតទី២

en: Malayalam grade 1
km_KH: ម៉ាឡាយ៉ាឡាម កម្រិតទី១

en: Manipuri grade 1
km_KH: អក្សរប្រៃយ៍ម៉ានីពូរីកម្រិតទី១

en: Manual Activation
km_KH: ការបើកដោយដៃផ្ទាល់

en: Manual activate
km_KH: បើកដោយដៃផ្ទាល់

en: Manual activation
km_KH: ការបើកដោយដៃផ្ទាល់

en: Manual deactivate
km_KH: បិទដោយដៃផ្ទាល់

en: Marathi grade 1
km_KH: អក្សរប្រៃយ៍ម៉ារាធី កម្រិតទី១

en: Mark the current end of the log as the start of the fragment to be copied to clipboard by pressing again.
km_KH: សម្គាល់ទីតាំងបច្ចុប្បន្ននៅចុងកំណត់ហេតុ ជាចំណុចចាប់ផ្ដើមសម្រាប់ចម្លងផ្នែកមិនពេញលេញណាមួយទៅ clipboard ដោយចុចប៊ូតុងនេះម្តងទៀត។

en: Marks the current position of the review cursor as the start of text to be selected or copied
km_KH: កត់ចំណាំទីតាំងបច្ចុប្បន្ននៃទ្រនិចត្រួតពិនិត្យ នៅពេលដែលចំណុចផ្ដើមនៃអត្ថបទត្រូវជ្រើសរើស ឬចម្លងចេញ

en: Master Thumbnails
km_KH: រូបតូចមេ

en: Math interaction not supported.
km_KH: ការប្រតិបត្តិក្នុងគណិតវិទ្យាមិនគាំទ្រទេ

en: Media Clip placeholder
km_KH: ទីតាំងបញ្ចូលឃ្លីបមេឌៀ

en: Message &timeout (sec)
km_KH: ពេលវេលាពន្យារសារ (វិនាទី): (&t)

en: Minor Gridlines
km_KH: ខ្សែក្រឡាចត្រង្គតូច

en: Miranda NG
km_KH: ម៉ារ៉ាន់ដា NG

en: Mirror server
km_KH: ម៉ាស៊ីនប្រភពជំនួយសម្រាប់ធ្វើបច្ចុប្បន្នភាព

en: Miscellaneous
km_KH: ផ្សេងៗ

en: Mixed case
km_KH: អក្សរធំតូចលាយគ្នា

en: Modes available in the 'Cycle sound split mode' command
km_KH: ម៉ូដដែលអាចប្រើបានក្នុងបញ្ជា 'ប្តូរម៉ូដបែងចែកសំឡេង'

en: Modes available in the Cycle speech mode command
km_KH: ម៉ូដដែលអាចប្រើបាននៅក្នុងពាក្យបញ្ជា “ប្តូរម៉ូដនិយាយតាមជំពូក”

en: Mongolian grade 1
km_KH: ម៉ុងហ្គោលី កម្រិតទី១

en: Mongolian grade 2
km_KH: ម៉ុងហ្គោលី កម្រិតទី២

en: Most commands for controlling NVDA require you to hold down the NVDA key while pressing other keys.
    By default, the Insert and numpad Insert keys may both be used as the NVDA key.
    You can also configure NVDA to use the CapsLock as the NVDA key.
    Press NVDA+n at any time to activate the NVDA menu.
    From this menu, you can configure NVDA, get help, and access other NVDA functions.
km_KH: បញ្ជាចម្បងជាច្រើនសម្រាប់បញ្ជាការប្រើប្រាស់ NVDA ត្រូវការអោយអ្នកចុចគ្រាប់ចុច NVDA រួមជាមួយគ្រាប់ចុចផ្សេងៗ។

en: Mouse
km_KH: ម៉ៅ

en: Mouse text unit resolution %s
km_KH: កម្រិតអត្ថបទម៉ៅ (%s)

en: Mouse tracking off
km_KH: ម៉ៅត្រាកឃីង បិទ

en: Mouse tracking on
km_KH: ម៉ៅត្រាកឃីង បើក

en: Move focus
km_KH: ផ្លាស់កន្លែងផ្ដោត

en: Move navigator object to mouse
km_KH: ផ្លាស់ទីវត្ថុឧបករណ៍ស្វែងរកទៅកាន់ម៉ៅ

en: Move system caret when ro&uting review cursor
km_KH: ផ្លាស់ទីទ្រនិចប្រព័ន្ធ ពេលបញ្ជូនទ្រនិចត្រួតពិនិត្យ (&u)

en: Move the review cursor to the position marked as the start of text to be selected or copied
km_KH: ផ្លាស់ទ្រនិចត្រួតពិនិត្យទៅទីតាំងដែលបានកត់ចំណាំនៅពេលដែលចំណុចផ្ដើមនៃអត្ថបទត្រូវបានជ្រើសរើស ឬចម្លងចេញ

en: Move to focus
km_KH: ផ្លាស់ទៅកន្លែងផ្ដោត

en: Move to the next result
km_KH: ផ្លាសទៅលទ្ធផលបន្ទាប់

en: Move to the previous result
km_KH: ផ្លាសទៅលទ្ធផលមុន

en: Moved above %s
km_KH: ផ្លាស់ទៅលើ %s

en: Moved above blank paragraph
km_KH: ផ្លាស់ទៅលើកថាខណ្ឌទទេ

en: Moved below %s
km_KH: ផ្លាស់ទៅក្រោម %s

en: Moved below blank paragraph
km_KH: ផ្លាស់ទៅក្រោមកថាខណ្ឌទទេ

en: Movement by page not supported
km_KH: ការផ្លាស់ទីតាមទំព័រមិនត្រូវបានគាំទ្រ។

en: Moves past the end of the container element, such as a list or table
km_KH: រំលងឆ្លងកាត់ផ្នែកចុងក្រោយនៃធាតុឯកតា ដូចជាបញ្ជី ឬតារាង

en: Moves the braille display to the current focus
km_KH: ផ្លាស់ផ្ទាំងបង្ហាញអក្សរប្រៃយ៍ទៅចំណុចផ្ដោតបច្ចុប្បន្ន

en: Moves the braille display to the next line
km_KH: ផ្លាស់ផ្ទាំងបង្ហាញអក្សរប្រៃយ៍ទៅបន្ទាត់បន្ទាប់

en: Moves the braille display to the previous line
km_KH: ផ្លាស់ផ្ទាំងបង្ហាញអក្សរប្រៃយ៍ទៅបន្ទាត់មុន

en: Moves the focus out of the current embedded object and into the document that contains it
km_KH: ផ្លាស់កន្លែងផ្តោតចេញពីវត្ថុបញ្ចូលបច្ចុប្បន្ន ហើយត្រឡប់ទៅឯកសារដែលមានវា

en: Moves the mouse pointer to the current navigator object
km_KH: ផ្លាស់ទីព្រួញម៉ៅទៅលើវត្ថុឧបករណ៍ស្វែងរកបច្ចុប្បន្ន

en: Moves the navigator object and focus to the first row
km_KH: ផ្លាស់ទីវត្ថុរុករក និងចំណុចផ្ដោតទៅជួរដេកដំបូង

en: Moves the navigator object and focus to the last row
km_KH: ផ្លាស់ទីវត្ថុរុករក និងចំណុចផ្ដោតទៅជួរដេកចុងក្រោយ

en: Moves the navigator object and focus to the next row
km_KH: ផ្លាស់ទីវត្ថុរុករក និងចំណុចផ្ដោតទៅជួរដេកបន្ទាប់

en: Moves the navigator object and focus to the previous row
km_KH: ផ្លាស់ទីវត្ថុរុករក និងចំណុចផ្ដោតទៅជួរដេកមុន

en: Moves the navigator object to the first column
km_KH: ផ្លាស់ទីវត្ថុរុករកទៅជួរឈរដំបូង

en: Moves the navigator object to the first object inside it
km_KH: ផ្លាស់ទីវត្ថុឧបករណ៍ស្វែងរកទៅកាន់វត្ថុដំបូងនៅខាងក្នុងវា។

en: Moves the navigator object to the last column
km_KH: ផ្លាស់ទីវត្ថុរុករកទៅជួរឈរចុងក្រោយ

en: Moves the navigator object to the next column
km_KH: ផ្លាស់ទីវត្ថុរុករកទៅជួរឈរបន្ទាប់

en: Moves the navigator object to the next object
km_KH: ផ្លាស់ទីឧបករណ៍ស្វែងរកទៅកាន់វត្ថុបន្ទាប់

en: Moves the navigator object to the object containing it
km_KH: ផ្លាស់ទីវត្ថុឧបករណ៍ស្វែងរកទៅកាន់វត្ថុដែលមានវា។

en: Moves the navigator object to the previous column
km_KH: ផ្លាស់ទីវត្ថុរុករកទៅជួរឈរមុន

en: Moves the navigator object to the previous object
km_KH: ផ្លាស់ទីវត្ថុឧបករណ៍ស្វែងរកទៅកាន់វត្ថុមុន

en: Moves the review cursor to the bottom line of the current navigator object and speaks it
km_KH: ផ្លាស់ទីទ្រនិចត្រួតពិនិត្យទៅបន្ទាត់ខាងក្រោមបំផុតនៃវត្ថុឧបករណ៍ស្វែងរកបច្ចុប្បន្ន ហើយអានវា។

en: Moves the review cursor to the first character of the line where it is situated in the current navigator object and speaks it
km_KH: ផ្លាស់ទីទ្រនិចត្រួតពិនិត្យទៅតួអក្សរដំបូងនៃបន្ទាត់ដែលស្ថិតនៅក្នុងវត្ថុឧបករណ៍ស្វែងរកបច្ចុប្បន្ន ហើយអានវា។

en: Moves the review cursor to the first character of the selection, and speaks it
km_KH: ផ្លាស់ទីទ្រនិចត្រួតពិនិត្យទៅកាន់តួអក្សរដំបូងនៃអត្ថបទដែលបានជ្រើសរើស ហើយអានវា។

en: Moves the review cursor to the last character of the line where it is situated in the current navigator object and speaks it
km_KH: ផ្លាស់ទីទ្រនិចត្រួតពិនិត្យទៅតួអក្សរចុងក្រោយនៃបន្ទាត់ដែលស្ថិតនៅក្នុងវត្ថុឧបករណ៍ស្វែងរកបច្ចុប្បន្ន ហើយអានវា។

en: Moves the review cursor to the last character of the selection, and speaks it
km_KH: ផ្លាស់ទីទ្រនិចត្រួតពិនិត្យទៅកាន់តួអក្សរចុងក្រោយនៃអត្ថបទដែលបានជ្រើសរើស ហើយអានវា។

en: Moves the review cursor to the next character of the current navigator object and speaks it
km_KH: ផ្លាស់ទីទ្រនិចត្រួតពិនិត្យទៅតួអក្សរបន្ទាប់នៃវត្ថុឧបករណ៍ស្វែងរកបច្ចុប្បន្ន ហើយអានវា។

en: Moves the review cursor to the next line of the current navigator object and speaks it
km_KH: ផ្លាស់ទីទ្រនិចត្រួតពិនិត្យទៅបន្ទាត់បន្ទាប់នៃវត្ថុឧបករណ៍ស្វែងរកបច្ចុប្បន្ន ហើយអានវា។

en: Moves the review cursor to the next page of the current navigator object and speaks it
km_KH: ផ្លាស់ទីទ្រនិចត្រួតពិនិត្យទៅទំព័របន្ទាប់នៃវត្ថុឧបករណ៍ស្វែងរកបច្ចុប្បន្ន ហើយអានវា។

en: Moves the review cursor to the next word of the current navigator object and speaks it
km_KH: ផ្លាស់ទីទ្រនិចត្រួតពិនិត្យទៅពាក្យបន្ទាប់នៃវត្ថុឧបករណ៍ស្វែងរកបច្ចុប្បន្ន ហើយអានវា។

en: Moves the review cursor to the previous character of the current navigator object and speaks it
km_KH: ផ្លាស់ទីទ្រនិចត្រួតពិនិត្យទៅតួអក្សរមុននៃវត្ថុឧបករណ៍ស្វែងរកបច្ចុប្បន្ន ហើយអានវា។

en: Moves the review cursor to the previous line of the current navigator object and speaks it
km_KH: ផ្លាស់ទីទ្រនិចត្រួតពិនិត្យទៅបន្ទាត់មុននៃវត្ថុឧបករណ៍ស្វែងរកបច្ចុប្បន្ន ហើយអានវា។

en: Moves the review cursor to the previous page of the current navigator object and speaks it
km_KH: ផ្លាស់ទីទ្រនិចត្រួតពិនិត្យទៅទំព័រមុននៃវត្ថុឧបករណ៍ស្វែងរកបច្ចុប្បន្ន ហើយអានវា។

en: Moves the review cursor to the previous word of the current navigator object and speaks it
km_KH: ផ្លាស់ទីទ្រនិចត្រួតពិនិត្យទៅពាក្យមុននៃវត្ថុឧបករណ៍ស្វែងរកបច្ចុប្បន្ន ហើយអានវា។

en: Moves the review cursor to the top line of the current navigator object and speaks it
km_KH: ផ្លាស់ទីទ្រនិចត្រួតពិនិត្យទៅបន្ទាត់ខាងលើបំផុតនៃវត្ថុឧបករណ៍ស្វែងរកបច្ចុប្បន្ន ហើយអានវា។

en: Moves to the next available setting in the synth settings ring
km_KH: ផ្លាស់ទៅការកំណត់បន្ទាប់ដែលមាននៅក្នុង synth settings ring។

en: Moves to the next heading at level {i}
km_KH: ផ្លាស់ទៅចំណងជើងបន្ទាប់ត្រឹមកម្រិត {i}

en: Moves to the next object in a flattened view of the object navigation hierarchy
km_KH: ផ្លាស់ទៅវត្ថុបន្ទាប់ ក្នុងទិដ្ឋភាពរាបស្មើនៃលំដាប់ការរុករកវត្ថុ

en: Moves to the previous available setting in the synth settings ring
km_KH: ផ្លាស់ទៅការកំណត់មុនដែលមាននៅក្នុង synth settings ring។

en: Moves to the previous heading at level {i}
km_KH: ផ្លាស់ទៅចំណងជើងមុនត្រឹមកម្រិត {i}

en: Moves to the previous object in a flattened view of the object navigation hierarchy
km_KH: ផ្លាស់ទៅវត្ថុមុនក្នុងទិដ្ឋភាពរាបស្មើនៃលំដាប់ការរុករកវត្ថុ

en: Moves to the start of the container element, such as a list or table
km_KH: ផ្លាស់ទៅទីផ្ដើមនៃធាតុឯកតា ដូចជាបញ្ជី ឬតារាង

en: Moving Average
km_KH: មធ្យមភាគចល័ត

en: Multi line break
km_KH: បំបែកបន្ទាត់ច្រើន

en: Mute remote
km_KH: បិទសំឡេងពីចម្ងាយ

en: Muted remote
km_KH: បិទសំឡេងពីចម្ងាយ

en: N&otes
km_KH: កំណត់ត្រា (&o)

en: NV Access &shop
km_KH: ហាងរបស់ NV Access (&s)

en: NV Access &web site
km_KH: គេហទំព័ររបស់ NV Access (&w)

en: NVDA  Usage Data Collection
km_KH: ការប្រមូលទិន្នន័យនៃការប្រើប្រាស់ NVDA

en: NVDA &Language (requires restart):
km_KH: ភាសា NVDA (ទាមទារការចាប់ផ្ដើមឡើងវិញ): (&L)

en: NVDA Braille Viewer
km_KH: កម្មវិធីមើលអក្សរប្រៃយ៍របស់ NVDA

en: NVDA Development
km_KH: ការអភិវឌ្ឍ NVDA

en: NVDA License
km_KH: អាជ្ញាប័ណ្ណ NVDA

en: NVDA Log Viewer
km_KH: កម្មវិធីមើលកំណត់ហេតុ NVDA

en: NVDA Message
km_KH: សាររបស់ NVDA

en: NVDA Python Console
km_KH: កុងសូល Python របស់ NVDA

en: NVDA Settings
km_KH: ការកំណត់របស់ NVDA

en: NVDA Speech Viewer
km_KH: ផ្ទាំងមើលសំឡេង NVDA

en: NVDA Update
km_KH: ធ្វើបច្ចុប្បន្នភាព NVDA

en: NVDA add-on package
km_KH: កញ្ចប់កម្មវិធីជំនួយរបស់ NVDA

en: NVDA in both channels and applications on the left
km_KH: NVDA នៅក្នុងច្រកសំឡេងទាំងពីរ ហើយកម្មវិធីនៅខាងឆ្វេង

en: NVDA in both channels and applications on the right
km_KH: NVDA នៅក្នុងច្រកសំឡេងទាំងពីរ ហើយកម្មវិធីនៅខាងស្ដាំ

en: NVDA is unable to determine if Windows is locked. While this instance of NVDA is running, your desktop will not be secure when Windows is locked. Restarting Windows may address this. If this error is ongoing then disabling the Windows lock screen is recommended.
km_KH: NVDA មិនអាចកំណត់បានថា Windows ត្រូវបានចាក់សោឬអត់។ នៅពេលដែល NVDA កំពុងដំណើរការ កុំព្យូទ័ររបស់អ្នកនឹងមិនមានសុវត្ថិភាពទេ នៅពេល Windows ត្រូវបានចាក់សោ។ ការចាប់ផ្តើម Windows ឡើងវិញអាចជួយដោះស្រាយបញ្ហានេះបាន។ ប្រសិនបើបញ្ហានេះកើតឡើងជាបន្តបន្ទាប់ សូមផ្ដល់អនុសាសន៍ឱ្យបិទអេក្រង់ចាក់សោ Windows។

en: NVDA is unable to remove or overwrite a file.
km_KH: NVDA មិនអាចលុប ឬសរសេរឡើងលើឯកសារមួយបានទេ។

en: NVDA must be restarted for the new language to take effect.
km_KH: អ្នកត្រូវចាប់ផ្ដើម NVDA ឡើងវិញដើម្បីឱ្យភាសាថ្មីមានប្រសិទ្ធភាព។

en: NVDA on the left and applications in both channels
km_KH: NVDA នៅខាងឆ្វេង ហើយកម្មវិធីនៅក្នុងច្រកសំឡេងទាំងពីរ

en: NVDA on the left and applications on the right
km_KH: NVDA នៅខាងឆ្វេង ហើយកម្មវិធីនៅខាងស្តាំ

en: NVDA on the right and applications in both channels
km_KH: NVDA នៅខាងស្ដាំ ហើយកម្មវិធីនៅក្នុងច្រកសំឡេងទាំងពីរ

en: NVDA on the right and applications on the left
km_KH: NVDA នៅខាងស្ដាំ ហើយកម្មវិធីនៅខាងឆ្វេង

en: NVDA settings
km_KH: ការកំណត់របស់ NVDA

en: NVDA started
km_KH: NVDA បានចាប់ផ្ដើមហើយ

en: NVDA version {version} is available.
km_KH: មានកំណែ NVDA {version} ហើយ

en: NVDA web site
km_KH: គេហទំព័រ NVDA

en: NVDA's interface language is now forced from the command line. On the next restart, the language  saved in NVDA's configuration will be used instead.
km_KH: ភាសាមុខងារ(NVDA interface) ត្រូវបានបញ្ជាក្នុងបន្ទាត់បញ្ជា(Command line) ឥឡូវនេះ។ នៅពេលចាប់ផ្តើមឡើងវិញបន្ទាប់ទៀត ភាសាដែលបានរក្សាទុកក្នុងការកំណត់ NVDA នឹងត្រូវប្រើវិញ។

en: Native app selection mode disabled
km_KH: ម៉ូដជ្រើសរើសកម្មវិធីដើមបានបិទ

en: Native app selection mode enabled
km_KH: ម៉ូដជ្រើសរើសកម្មវិធីដើមបានបើក

en: Native input
km_KH: ការបញ្ចូលតាមប្រព័ន្ធដើម

en: Native selection mode cannot be turned off in this browse mode document
km_KH: មិនអាចបិទម៉ូដជ្រើសរើសដើមនៅក្នុងឯកសារម៉ូដរុករកនេះបានទេ

en: Native selection mode unsupported in this browse mode document
km_KH: ម៉ូដជ្រើសរើសដើមមិនគាំទ្រនៅក្នុងឯកសារម៉ូដរុករកនេះទេ

en: Native selection mode unsupported in this document
km_KH: ម៉ូដជ្រើសរើសដើមមិនគាំទ្រនៅក្នុងឯកសារនេះទេ

en: Navigating by sentence not supported in this document
km_KH: ការរុករកតាមប្រយោគ មិនត្រូវបានគាំទ្រនៅក្នុងឯកសារនេះទេ

en: Nepali grade 1
km_KH: នេប៉ាល់ កម្រិតទី១

en: Never
km_KH: អត់សោះ

en: New Profile
km_KH: ប្រវត្តិការកំណត់ថ្មី

en: Newsgroup:
km_KH: ក្រុមពិភាក្សាព័ត៌មាន:

en: No
km_KH: ទេ

en: No Series defined.
km_KH: មិនបានកំណត់ស៊េរីទិន្នន័យទេ

en: No action
km_KH: មិនមានសកម្មភាព

en: No additional details
km_KH: មិនមានព័ត៌មានលម្អិតបន្ថែម

en: No braille
km_KH: មិនមានអក្សរប្រៃយ៍ទេ

en: No caret
km_KH: មិនមានទ្រនិច

en: No case
km_KH: មិនកំណត់អក្សរធំតូច

en: No comment thread on this cell
km_KH: គ្មានខ្សែសម្ដែងមតិយោបល់នៅលើក្រឡានេះទេ

en: No comments
km_KH: គ្មានមតិយោបល់ទេ

en: No containing object
km_KH: មិនមានវត្ថុផ្ទុក

en: No documentation found.
km_KH: មិនមានឯកសារណាមួយត្រូវបានរកឃើញទេ។

en: No ducking
km_KH: គ្មានសំឡេងឡើងចុះ

en: No emoji
km_KH: មិនមានអ៊ីមូជីទេ

en: No focus
km_KH: គ្មានកន្លែងផ្ដោត

en: No formatting information
km_KH: គ្មានព័ត៌មានអំពីទ្រង់ទ្រាយ

en: No heading selected
km_KH: មិនមានចំណងជើងត្រូវបានជ្រើសរើសទេ

en: No help available here.
km_KH: មិនមានជំនួយនៅទីនេះទេ។

en: No location information
km_KH: គ្មានព័ត៌មានអំពីទីតាំង

en: No long description
km_KH: គ្មានការពិពណ៌នាវែង

en: No message yet
km_KH: មិនទាន់មានសារទេ

en: No mirror
km_KH: គ្មានប្រភពជំនួយសម្រាប់ធ្វើបច្ចុប្បន្នភាពទេ

en: No navigator object
km_KH: មិនមានវត្ថុឧបករណ៍ស្វែងរក

en: No new log entry to copy
km_KH: មិនមានកំណត់ហេតុថ្មីសម្រាប់ចម្លងទេ។

en: No next
km_KH: គ្មានបន្ទាប់

en: No next different style text
km_KH: គ្មានរចនាប័ទ្មផ្សេងនៃអត្ថបទបន្ទាប់

en: No next heading at level {i}
km_KH: គ្មានចំណងជើងបន្ទាប់ត្រឹមកម្រិត {i}

en: No next paragraph
km_KH: គ្មានកថាខណ្ឌបន្ទាប់

en: No next review mode
km_KH: គ្មានម៉ូដត្រួតពិនិត្យបន្ទាប់

en: No next same style text
km_KH: គ្មានរចនាប័ទ្មដដែលនៃអត្ថបទបន្ទាប់

en: No note on this cell
km_KH: គ្មានកំណត់ចំណាំនៅលើក្រឡានេះទេ

en: No notes
km_KH: គ្មានកំណត់ចំណាំទេ

en: No objects inside
km_KH: មិនមានវត្ថុនៅខាងក្នុង

en: No previous
km_KH: គ្មានពីមុន

en: No previous different style text
km_KH: គ្មានរចនាប័ទ្មផ្សេងនៃអត្ថបទមុន

en: No previous heading at level {i}
km_KH: គ្មានជំណងជើងបន្ទាប់ត្រឹមកម្រិត {i}

en: No previous paragraph
km_KH: គ្មានកថាខណ្ឌមុន

en: No previous review mode
km_KH: គ្មានម៉ូដត្រួតពិនិត្យមុន

en: No previous same style text
km_KH: គ្មានរចនាប័ទ្មដដែលនៃអត្ថបទមុន

en: No progress bar updates
km_KH: មិនមានកំណើននៃរបារភាគរយ

en: No selection
km_KH: មិនមានការជ្រើសរើសទេ

en: No settings
km_KH: គ្មានការកំណត់

en: No shortcut key
km_KH: មិនមានគ្រាប់ចុចរហ័ស (shortcut key)

en: No speech
km_KH: គ្មានសំឡេងអាន

en: No start marker set
km_KH: មិនទាន់បានកំណត់ចំណុចផ្ដើមទេ

en: No status line found
km_KH: មិនមានខ្សែស្ថានភាព (status line) ត្រូវបានរកឃើញ។

en: No symbol replacement
km_KH: មិនមានការជំនួសនិមិត្តសញ្ញា

en: No system battery
km_KH: គ្មានប្រព័ន្ធថ្មទេ

en: No text to copy
km_KH: មិនមានអត្ថបទត្រូវចម្លងទេ

en: No title
km_KH: មិនមានចំណងជើង

en: No track playing
km_KH: មិនមានបទចម្រៀង ឬភ្លេងកំពុងចាក់ទេ

en: No update available.
km_KH: មិនមានការធ្វើបច្ចុប្បន្នភាពទេ

en: NonVisual Desktop Access
km_KH: ការប្រើកុំព្យូទ័រដោយមិនត្រូវការមើល (NonVisual Desktop Access)

en: Normal view
km_KH: ទិដ្ឋភាពធម្មតា

en: Northern Kurdish grade 0
km_KH: កួតឌីសខាងជើង កម្រិត០

en: Norwegian 8 dot computer braille
km_KH: អក្សរប្រៃយ៍ន័រវែស កុំព្យូទ័រ ៨ ចំណុច

en: Norwegian grade 0
km_KH: ន័រវែស កម្រិត០

en: Norwegian grade 1
km_KH: ន័រវែស កម្រិតទី១

en: Norwegian grade 2
km_KH: ន័រវែស កម្រិតទី២

en: Norwegian grade 3
km_KH: ន័រវែស កម្រិតទី៣

en: Not a link.
km_KH: មិនមែនជាតំណភ្ជាប់ទេ។

en: Not in a container
km_KH: មិនមាននៅក្នុងឯកតា

en: Not in a table cell
km_KH: មិនស្ថិតក្នុងក្រឡាតារាងទេ

en: Not in table
km_KH: មិនស្ថិតនៅក្នុងតារាងទេ

en: Not math
km_KH: មិនមែនជាគណិតវិទ្យាទេ

en: Not on a note
km_KH: មិនស្ថិតនៅលើកំណត់ចំណាំទេ

en: Not supported in this document
km_KH: មិនត្រូវបានគាំទ្រនៅក្នុងឯកសារនេះ

en: Not supported in this document.
km_KH: មិនគាំទ្រនៅក្នុងឯកសារនេះទេ

en: Note
km_KH: កំណត់ចំណាំ

en: Notes Master view
km_KH: ទិដ្ឋភាពគំរូទំព័រចំណាំ

en: Notes page
km_KH: ទំព័រចំណាំ

en: Nothing
km_KH: គ្មានអ្វី

en: Notify
km_KH: ជូនដំណឹង

en: Notify for &pending update on startup
km_KH: ផ្ញើការជូនដំណឹងសម្រាប់ ការធ្វើបច្ចុប្បន្នភាពដែលកំពុងរងចាំពេលចាប់ផ្តើម (&p)

en: Number format: {0}
km_KH: ទ្រង់ទ្រាយលេខ: {0}

en: OK
km_KH: យល់ព្រម

en: Object Presentation
km_KH: ការបង្ហាញវត្ថុ

en: Object edges positioned {left:.1f} percent from left edge of screen, {top:.1f} percent from top edge of screen, width is {width:.1f} percent of screen, height is {height:.1f} percent of screen
km_KH: គែមរបស់វត្ថុស្ថិតនៅចម្ងាយ {left:.1f} ភាគរយពីគែមខាងឆ្វេងនៃអេក្រង់, {top:.1f} ភាគរយពីគែមខាងលើនៃអេក្រង់, ទទឹងគឺ {width:.1f} ភាគរយនៃអេក្រង់, កំពស់គឺ {height:.1f} ភាគរយនៃអេក្រង់។

en: Object has no location
km_KH: វត្ថុមិនមានទីតាំង

en: Object navigation
km_KH: ការរុករកវត្ថុ

en: Object placeholder
km_KH: ទីតាំងបញ្ចូលវត្ថុ

en: Object review
km_KH: ការត្រួតពិនិត្យវត្ថុ

en: Off
km_KH: បិទ

en: Off bottom slide edge by {distance:.3g} point | Off bottom slide edge by {distance:.3g} points
km_KH[0]: នៅខាងក្រៅគែមស្លាយខាងក្រោម {distance:.3g} ចំណុច

en: Off left slide edge by {distance:.3g} point | Off left slide edge by {distance:.3g} points
km_KH[0]: នៅខាងក្រៅគែមស្លាយខាងឆ្វេង {distance:.3g} ចំណុច

en: Off right slide edge by {distance:.3g} point | Off right slide edge by {distance:.3g} points
km_KH[0]: នៅខាងក្រៅគែមស្លាយខាងស្ដាំ {distance:.3g} ចំណុច

en: Off top slide edge by {distance:.3g} point | Off top slide edge by {distance:.3g} points
km_KH[0]: នៅខាងក្រៅគែមស្លាយខាងលើ {distance:.3g} ចំណុច

en: Only in edit controls
km_KH: ត្រឹមតែក្នុងប្រអប់កែសម្រួលប៉ុណ្ណោះ

en: Only when scrolling back
km_KH: សម្រាប់តែពេលរមូរថយក្រោយ

en: Only when tethered automatically
km_KH: ត្រឹមតែពេលភ្ជាប់ដោយស្វ័យប្រវត្តិ

en: Open developer scratchpad directory
km_KH: បើកថត Developer Scratchpad

en: Open-High-Low-Close
km_KH: បើក–ខ្ពស់–ទាប–បិទ

en: Opens NVDA configuration directory for the current user.
km_KH: បើកឯកសារកំណត់រចនាសម្ព័ន្ធ NVDA សម្រាប់អ្នកប្រើបច្ចុប្បន្ន។

en: Opens the WX GUI inspection tool. Used to get more information about the state of GUI components.
km_KH: បើកឧបករណ៍ពិនិត្យ GUI របស់ WX។ ឧបករណ៍នេះប្រើសម្រាប់មើលព័ត៌មានលម្អិតអំពីស្ថានភាពនៃធាតុ GUI ផ្សេងៗ។

en: Opens the note editing dialog
km_KH: បើកប្រអប់កែសម្រួលកំណត់ចំណាំ

en: Options
km_KH: ជម្រើស

en: Options:
km_KH: ជម្រើស:

en: Org Chart placeholder
km_KH: ទីតាំងបញ្ចូលតារាងទិន្ន័យ Org

en: Oriya grade 1
km_KH: អក្សរប្រៃយ៍អូរីយ៉ា កម្រិតទី១

en: Out of table
km_KH: ចេញពីតារាង

en: Outline
km_KH: គ្រោង

en: Outline view
km_KH: ទិដ្ឋភាពរចនាសម្ព័ន្ធស្លាយ

en: Output pane cleared
km_KH: ផ្ទាំងលទ្ធផលបានលុបរួចរាល់

en: Package
km_KH: កញ្ចប់

en: Page {pageNumber}
km_KH: ទំព័រ {pageNumber}

en: Pages and spacing
km_KH: ទំព័រ និងចន្លោះ

en: Paragraph start marker:
km_KH: សញ្ញាសម្គាល់ចាប់ផ្តើមកថាខណ្ឌ:

en: Pass next key through
km_KH: បញ្ជូនគ្រាប់ចុចបន្ទាប់ឱ្យឆ្លងកាត់

en: Pattern
km_KH: លំនាំ

en: Performs the default action on the current navigator object (example: presses it if it is a button).
km_KH: អនុវត្តសកម្មភាពលំនាំដើមលើវត្ថុឧបករណ៍ស្វែងរកបច្ចុប្បន្ន (ឧទាហរណ៍៖ ចុចវា ប្រសិនបើវាជាប៊ូតុង)។

en: Periodically &refresh recognized content
km_KH: ធ្វើឲ្យមាតិកាដែលបានស្គាល់មានបន្តបន្ទាប់ជារៀងរាល់ពេល (&r)

en: Persian 8 dot computer braille
km_KH: អក្សរប្រៃយ៍ប៉ែស្យាន កុំព្យូទ័រ ៨ ចំណុច

en: Persian grade 1
km_KH: អក្សរប្រៃយ៍ប៉ែស្យាន កម្រិតទី ១

en: Picture placeholder
km_KH: ទីតាំងបញ្ចូលរូបថត

en: Pie
km_KH: ចំណិត

en: Pie of Pie
km_KH: ចំណិតនៃចំណិត

en: Pivot Chart Drop Zone
km_KH: តំបន់ទម្លាក់សម្រាប់ក្រឡាចត្រង្គវិលជុំវិញ

en: Pivot Chart Field Button
km_KH: ប៊ូតុងវាលសម្រាប់ក្រឡាចត្រង្គវិលជុំវិញ

en: Play a sound for logged e&rrors:
km_KH: បន្លឺសម្លេងសម្រាប់កំហុសកំណត់ត្រា (&r):

en: Play a sound when &auto-suggestions appear
km_KH: បន្លឺសំឡេងនៅពេលបង្ហាញការស្នើជម្រើសស្វ័យប្រវត្តិ (&a)

en: Play sound for &spelling errors while typing
km_KH: បន្លឺសំឡេងសម្រាប់កំហុសការប្រកប ខណៈពេលវាយអក្សរ៖ (&s)

en: Please Donate
km_KH: សូមជួយបរិចាគ

en: Please disable screen curtain before using Windows OCR.
km_KH: សូមបិទផ្ទាំងបាំងអេក្រង់មុនពេលប្រើប្រាស់មុខងារ OCR របស់វីនដូ។

en: Please press OK to start the installed copy.
km_KH: សូមចុចយល់ព្រម ដើម្បីចាប់ផ្តើមកំណែដែលបានដំឡើង។

en: Please specify a directory in which to create the portable copy.
km_KH: សូមបញ្ជាក់ថតដែលអ្នកចង់បង្កើតចម្លងចល័តនៅក្នុងនោះ។

en: Please wait
km_KH: សូមរង់ចាំ

en: Please wait while NVDA attempts to fix your system's COM registrations...
km_KH: សូមរង់ចាំ ខណៈដែល NVDA កំពុងព្យាយាមជួសជុលការចុះបញ្ជី COM របស់ប្រព័ន្ធរបស់អ្នក…

en: Please wait while NVDA is being installed
km_KH: សូមរង់ចាំខណៈពេលដែល NVDA កំពុងត្រូវបានដំឡើង

en: Please wait while a portable copy of NVDA is created.
km_KH: សូមរង់ចាំខណៈពេលដែលចម្លងចល័តនៃ NVDA កំពុងត្រូវបានបង្កើត.

en: Please wait while settings are copied to the system configuration.
km_KH: សូមរង់ចាំ ខណៈដែលកំពុងចម្លងការកំណត់ទៅប្រព័ន្ធកំណត់។

en: Please wait while the add-on is being installed.
km_KH: សូមរង់ចាំខណៈពេលដែលកម្មវិធីជំនួយកំពុងត្រូវបានដំឡើង.

en: Please wait while your previous installation of NVDA is being updated.
km_KH: សូមរង់ចាំ ខណៈដែលការដំឡើង NVDA ពីមុនរបស់អ្នកកំពុងត្រូវបានធ្វើបច្ចុប្បន្នភាព។

en: Plot area
km_KH: ផ្ទៃគ្រោង

en: Plot area, inside height: {plotAreaInsideHeight:.0f}, inside width: {plotAreaInsideWidth:.0f}, inside top: {plotAreaInsideTop:.0f}, inside left: {plotAreaInsideLeft:.0f}
km_KH: ផ្ទៃគ្រោង, កម្ពស់ខាងក្នុង: {plotAreaInsideHeight:.0f}, ទទឹងខាងក្នុង: {plotAreaInsideWidth:.0f}, កំពូលខាងក្នុង: {plotAreaInsideTop:.0f}, ខាងក្នុងខាងឆ្វេង: {plotAreaInsideLeft:.0f}

en: Plugged in
km_KH: ដោតភ្ជាប់

en: Plugins reloaded
km_KH: ផ្ល៊ក់អ៊ីនត្រូវបានដំណើរការឡើងវិញ

en: Polish 8 dot computer braille
km_KH: អក្សរប្រៃយ៍ប៉ូឡូញ ៨ ចំណុច

en: Polish literary braille
km_KH: អក្សរប្រៃយ៍អក្សរសាស្ត្រប៉ូឡូញ

en: Polynomial
km_KH: ពហុធា

en: Portable Copy Exists
km_KH: មានចម្លងចល័តរួចហើយ

en: Portable copy creation cancelled.
km_KH: ការបង្កើតច្បាប់ចម្លងចល័តបានបោះបង់

en: Portable directory:
km_KH: ថតចល័ត:

en: Portrait
km_KH: អេក្រង់បញ្ឈរ

en: Portuguese 6 dot computer braille
km_KH: អក្សរប្រៃយ៍ព័រទុយហ្គាល់ ៦ ចំណុច

en: Portuguese 8 dot computer braille
km_KH: អក្សរប្រៃយ៍ព័រទុយហ្គាល់ ៨ ចំណុច

en: Portuguese grade 1
km_KH: ព័រទុយហ្គាល់ កម្រិតទី១

en: Portuguese grade 2
km_KH: ព័រទុយហ្គាល់ កម្រិតទី២

en: Positioned at {x}, {y}
km_KH: បានដាក់នៅត្រង់ {x}, {y}

en: Power
km_KH: ស្វ័យគុណ

en: Presents, in browse mode, formatting info for the current review cursor position.
km_KH: នៅក្នុងម៉ូដរុករក បង្ហាញព័ត៌មានទ្រង់ទ្រាយសម្រាប់ទីតាំងបច្ចុប្បន្ននៃទ្រនិចត្រួតពិនិត្យ។

en: Presents, in browse mode, formatting info for the text under the caret.
km_KH: នៅក្នុងម៉ូដរុករក បង្ហាញព័ត៌មានទ្រង់ទ្រាយសម្រាប់អត្ថបទនៅក្រោមទ្រនិចអក្សរ។

en: Preserve
km_KH: រក្សាទុក

en: Press twice to copy or reset the start marker
km_KH: ចុចពីរដងដើម្បីចម្លង ឬកំណត់ចំណុចកត់ចំណាំឡើងវិញ

en: Pressed once sets the keyboard focus to the navigator object, pressed twice sets the system caret to the position of the review cursor
km_KH: ចុចម្តង កំណត់ការផ្ដោតក្តារចុចទៅកាន់វត្ថុឧបករណ៍ស្វែងរក; ចុចពីរដង កំណត់ទ្រនិចប្រព័ន្ធទៅតាមទីតាំងទ្រនិចត្រួតពិនិត្យ

en: Pressing once reverts the current configuration to the most recently saved state. Pressing three times resets to factory defaults.
km_KH: ចុចម្ដង​នឹងផ្លាស់ប្តូរការកំណត់បច្ចុប្បន្នឲ្យត្រឡប់ទៅស្ថានភាពដែលបានរក្សាទុកចុងក្រោយ។ ចុចបីដង​នឹងកំណត់ឡើងវិញទៅលំនាំដើមនៃកម្មវិធី។

en: Prevent &display from turning off during say all or reading with braille
km_KH: ទប់ស្កាត់ការបង្ហាញ (&display) មិនឱ្យបិទ ពេលប្រើ Say All ឬអានជាមួយ Braille

en: Primary Category Axis
km_KH: អ័ក្សប្រភេទចម្បង

en: Primary Series Axis
km_KH: អ័ក្សស៊េរីចម្បង

en: Primary Value Axis
km_KH: អ័ក្សតម្លៃចម្បង

en: Primary footer
km_KH: លេខយោងសំខាន់

en: Primary header
km_KH: ក្បាលទំព័រសំខាន់

en: Print Preview
km_KH: មើលមុនបោះពុម្ព

en: Print layout
km_KH: ប្លង់បោះពុម្ព

en: Profile
km_KH: ប្រវត្តិការកំណត់

en: Profile Triggers
km_KH: ចលនាសកម្មរបស់ប្រវត្តិការកំណត់

en: Profile name:
km_KH: ឈ្មោះប្រវត្តិការកំណត់:

en: Progress &bar output:
km_KH: លទ្ធផលនៃរបារភាគរយ (&b):

en: Punctuation/symbol &level:
km_KH: កម្រិតសញ្ញាវណ្ណយុត្ត/និមិត្តសញ្ញា (&l):

en: Punjabi grade 1
km_KH: ផុនចាប៊ី កម្រិតទី១

en: Python Console
km_KH: កុងសូល Python

en: Quits NVDA!
km_KH: បិទកម្មវិធី NVDA!

en: RGB red {rgb.red}, green {rgb.green}, blue {rgb.blue}
km_KH: RGB ក្រហម {rgb.red}, បៃតង {rgb.green}, ខៀវ {rgb.blue}

en: Radar
km_KH: រ៉ាដា

en: Radar Axis Labels
km_KH: ស្លាកអ័ក្សរ៉ាដារ

en: Radar with Data Markers
km_KH: រ៉ាដាជាមួយសញ្ញាសម្គាល់ទិន្នន័យ

en: Rate boos&t
km_KH: ល្បឿនអានលឿនបំផុត (&t)

en: Re&move
km_KH: យកចេញ (&m)

en: Re-&download update
km_KH: ទាញយកការធ្វើបច្ចុប្បន្នភាពឡើងវិញ (&d)

en: Read by &paragraph
km_KH: អានតាមកថាខណ្ឌ (&p)

en: Read mode
km_KH: ម៉ូដអាន

en: Reads all controls in the active window
km_KH: អានរាល់វត្ថុបញ្ជានៅក្នុងវីនដូសកម្ម។

en: Reads from the review cursor up to the end of the current text, moving the review cursor as it goes
km_KH: អានចាប់ពីទីតាំងទ្រនិចត្រួតពិនិត្យរហូតដល់ចុងអត្ថបទបច្ចុប្បន្ន ហើយផ្លាស់ទីទ្រនិចត្រួតពិនិត្យទៅតាមអត្ថបទជាប្រព័ន្ធ។

en: Reads from the system caret up to the end of the text, moving the caret as it goes
km_KH: អានចាប់ពីទីតាំងទ្រនិចប្រព័ន្ធរហូតដល់ចុងអត្ថបទ ហើយផ្លាស់ទីទ្រនិចប្រព័ន្ធទៅតាមអត្ថបទជាប្រព័ន្ធ។

en: Reads the column vertically from the current cell downwards to the last cell in the column.
km_KH: អានជួរឈរតារាងបញ្ឈរចាប់ពីក្រឡាបច្ចុប្បន្នចុះក្រោម រហូតដល់ក្រឡាចុងក្រោយនៃជួរឈរ។

en: Reads the current application status bar and moves navigator object into it.
km_KH: អានរបារស្ថានភាពនៃកម្មវិធីបច្ចុប្បន្ន និងផ្លាស់ទីវត្ថុឧបករណ៍ស្វែងរកទៅក្នុងនោះ។

en: Reads the current application status bar.
km_KH: អានរបារស្ថានភាពនៃកម្មវិធីបច្ចុប្បន្ន។

en: Reads the current application status bar. If pressed twice, spells the information. If pressed three times, copies the status bar to the clipboard
km_KH: អានរបារស្ថានភាពនៃកម្មវិធីបច្ចុប្បន្ន។ ចុចពីរដងដើម្បីប្រកបព័ត៌មាននេះ។ ចុចបីដងដើម្បីចម្លងរបារស្ថានភាពទៅ clipboard

en: Reads the current column vertically from top to bottom without moving the system caret.
km_KH: អានជួរឈរបច្ចុប្បន្នតាមទិសបញ្ឈរពីលើចុះក្រោម ដោយមិនផ្លាស់ទីទ្រនិចប្រព័ន្ធ។

en: Reads the current row horizontally from left to right without moving the system caret.
km_KH: អានជួរដេកបច្ចុប្បន្នតាមទិសផ្ដេកពីឆ្វេងទៅស្តាំ ដោយមិនផ្លាស់ទីទ្រនិចប្រព័ន្ធ។

en: Reads the row horizontally from the current cell rightwards to the last cell in the row.
km_KH: អានជួរដេកតារាងផ្ដេកចាប់ពីក្រឡាបច្ចុប្បន្នទៅស្តាំ រហូតដល់ក្រឡាចុងក្រោយនៃជួរដេក។

en: Recognition &language:
km_KH: ភាសាសម្រាប់ការស្គាល់ (&l):

en: Recognition failed
km_KH: ការទទួលស្គាល់បរាជ័យ

en: Recognizes the content of the current navigator object with Windows OCR
km_KH: ស្គាល់មាតិកានៃវត្ថុដែលកំពុងរុករកដោយប្រើ OCR របស់វីនដូ

en: Recognizing
km_KH: កំពុងទទួលស្គាល់

en: Refresh	F5
km_KH: រេហ្វ្រេស F5

en: Refresh of recognition result failed
km_KH: ការរីហ្វ្រេសលទ្ធផលការទទួលស្គាល់ បរាជ័យ

en: Refresh the recognition result
km_KH: រីហ្វ្រេសលទ្ធផលការទទួលស្គាល់

en: Refreshed
km_KH: រីហ្វ្រេស

en: Refreshes the document content
km_KH: រីហ្វ្រេសមាតិកាឯកសារ

en: Regi&stration for UI Automation events and property changes:
km_KH: ការចុះបញ្ជីសម្រាប់ព្រឹត្តិការណ៍ UI Automation និងការផ្លាស់ប្តូរលក្ខណៈ (&s):

en: Regular &expression
km_KH: ប៉ាតតង់បញ្ចូលទម្រង់ធម្មតា (&e)

en: Regular Expression error in the pattern field: "{error}".
km_KH: មានកំហុសប៉ាតតង់បញ្ចូលទម្រង់ធម្មតានៅក្នុងប្រអប់លំនាំ: "{error}".

en: Regular Expression error in the replacement field: "{error}".
km_KH: មានកំហុសប៉ាតតង់បញ្ចូលទម្រង់ធម្មតានៅក្នុងប្រអប់ជំនួស: "{error}".

en: Regular expression for text paragraph navigation
km_KH: ប៉ាតតង់បញ្ចូលទម្រង់ធម្មតាសម្រាប់ការរុករកកថាខណ្ឌ

en: Reload plugins
km_KH: ផ្ទុកកម្មវិធីជំនួយឡើងវិញ

en: Reloads app modules and global plugins without restarting NVDA, which can be Useful for developers
km_KH: បញ្ចូលមូឌុលកម្មវិធី និងផ្ល៊ក់អ៊ីនទូទៅម្តងទៀតដោយមិនចាប់ផ្តើម NVDA ថ្មី ដែលអាចមានប្រយោជន៍សម្រាប់អ្នកអភិវឌ្ឍ

en: Remaining time not available
km_KH: ពេលវេលាដែលនៅសល់មិនអាចប្រើបានទេ

en: Remind me &later
km_KH: រំឭកខ្ញុំពេលក្រោយទៀត (&l)

en: Remove all
km_KH: យកចេញទាំងអស់

en: Removed row {rowNumber} column {columnNumber} from column headers
km_KH: បានយកជួរដេក {rowNumber} ជួរឈរ {columnNumber} ចេញពីផ្នែកខាងលើនៃជួរឈរ

en: Removed row {rowNumber} column {columnNumber} from row headers
km_KH: បានយកជួរដេក {rowNumber} ជួរឈរ {columnNumber} ចេញពីផ្នែកខាងលើនៃជួរដេក

en: Removed {address}    from row headers
km_KH: បានយក {address}    ចេញពីផ្នែកខាងលើនៃជួរដេក

en: Removed {address} from column headers
km_KH: បានយក {address} ចេញពីផ្នែកខាងលើនៃជួរឈរ

en: Rename Profile
km_KH: ប្តូរឈ្មោះប្រវត្តិការកំណត់

en: Replacement
km_KH: ការជំនួស

en: Report &notifications
km_KH: រាយការណ៍អំពីការជូនដំណឹង (&n)

en: Report &object when mouse enters it
km_KH: រាយការណ៍វត្ថុនៅពេលម៉ៅចូលទៅកាន់វា៖ (&o)

en: Report &tooltips
km_KH: រាយការណ៍អំពីជំនួយ (&t)

en: Report '&Normalized' when navigating by character
km_KH: រាយការណ៍ ‘&Normalized’ ពេលរុករកតាមតួអក្សរ

en: Report 'has details' for structured annotations
km_KH: របាយការណ៍ "មានព័ត៌មានលម្អិត" សម្រាប់រចនាសម្ព័ន្ធសម្គាល់

en: Report aria-description always
km_KH: រាយការណ៍ aria-description រៀងរាល់ពេល

en: Report backg&round progress bars
km_KH: រាយការណ៍របារភាគរយនៅផ្ទៃខាងក្រោយ (&r)

en: Report cell borders {mode}
km_KH: រាយការណ៍អំពីស៊ុមក្រឡា {mode}

en: Report changes to the &composition string
km_KH: រាយការណ៍ការផ្លាស់ប្ដូរទៅលើខ្សែអត្ថបទកំពុងត្រូវបានបង្កើត (&composition string)

en: Report changes to the &reading string
km_KH: រាយការណ៍ការផ្លាស់ប្តូរនៃខ្សែអាន (&reading string)

en: Report dynamic &content changes
km_KH: រាយការណ៍ការផ្លាស់ប្តូរមាតិកាដែលកើតឡើងដោយស្វ័យប្រវត្តិ (&c)

en: Report formatting chan&ges after the cursor (can cause a lag)
km_KH: រាយការណ៍ការផ្លាស់ប្តូរទ្រង់ទ្រាយខាងក្រោយទ្រនិច (អាចធ្វើឲ្យមានភាពយឺតយ៉ាវ) (&g)

en: Report line indentation {mode}
km_KH: រាយការណ៍អំពីការចូលបន្ទាត់ {mode}

en: Report link type off
km_KH: រាយការណ៍អំពីប្រភេទតំណភ្ជាប់ បិទ

en: Report link type on
km_KH: រាយការណ៍អំពីប្រភេទតំណភ្ជាប់ បើក

en: Report live regions:
km_KH: រាយការណ៍តំបន់ប្រើប្រាស់ផ្ទាល់:

en: Report mouse &shape changes
km_KH: រាយការណ៍ការប្រែប្រួលរាងរបស់ម៉ៅ (&s)

en: Report object &descriptions
km_KH: រាយការណ៍អំពីការពិពណ៌នារបស់វត្ថុ (&d)

en: Report object &position information
km_KH: រាយការណ៍អំពីព័ត៌មានទីតាំងរបស់វត្ថុ (&p)

en: Report object shortcut &keys
km_KH: រាយការណ៍អំពីគ្រាប់ចុចរហ័សនៃវត្ថុ (&k)

en: Report summary of any annotation details at the system caret.
km_KH: រាយការណ៍សង្ខេបអំពីព័ត៌មានផ្សេងៗនៃសម្គាល់ (annotation) នៅទីតាំងទ្រនិចប្រព័ន្ធ។

en: Report table headers {mode}
km_KH: រាយការណ៍ក្បាលតារាង {mode}

en: Report the destination URL of the link at the position of caret or focus. If pressed twice, shows the URL in a window for easier review.
km_KH: រាយការណ៍ URL នៃតំណភ្ជាប់នៅទីតាំងទ្រនិច ឬកន្លែងផ្តោត។ ចុចពីរដងដើម្បីបង្ហាញ URL ក្នុងវីនដូដើម្បីងាយស្រួលពិនិត្យ។

en: Report transparent color values
km_KH: រាយការណ៍តម្លៃពណ៌ថ្លា

en: Reports battery status and time remaining if AC is not plugged in
km_KH: រាយការណ៍ស្ថានភាពថ្ម និងពេលវេលានៅសល់ បើមិនដោតខ្សែថាមពល AC

en: Reports formatting info for the current review cursor position.
km_KH: រាយការណ៍អំពីទ្រង់ទ្រាយអត្ថបទនៅទីតាំងបច្ចុប្បន្នរបស់ ទ្រនិចត្រួតពិនិត្យ(review cursor)។

en: Reports formatting info for the current review cursor position. If pressed twice, presents the information in browse mode
km_KH: រាយការណ៍៍ព័ត៌មានអំពីទ្រង់ទ្រាយសម្រាប់ទីតាំងត្រួតពិនិត្យបច្ចុប្បន្ន។ ប្រសិនបើចុចពីរដង បង្ហាញព័ត៌មាននៅក្នុងម៉ូដរុករក។

en: Reports formatting info for the text under the caret.
km_KH: រាយការណ៍ព័ត៌មានទ្រង់ទ្រាយសម្រាប់អត្ថបទនៅក្រោមទ្រនិចអក្សរ។

en: Reports formatting info for the text under the caret. If pressed twice, presents the information in browse mode
km_KH: រាយការណ៍ព័ត៌មានទ្រង់ទ្រាយសម្រាប់អត្ថបទនៅក្រោមទ្រនិចអក្សរ។ ប្រសិនបើចុចពីរដង បង្ហាញព័ត៌មាននៅក្នុងម៉ូដរុករក។

en: Reports formatting info for the text under this braille cell
km_KH: រាយការណ៍ព័ត៌មានអំពីរចនាប័ទ្មសម្រាប់អត្ថបទដែលបង្ហាញនៅក្រោមក្រឡាអក្សរប្រៃយ៍នេះ

en: Reports information about the location of the current navigator object.
km_KH: រាយការណ៍ព័ត៌មានអំពីទីតាំងនៃវត្ថុឧបករណ៍ស្វែងរកបច្ចុប្បន្ន។

en: Reports information about the location of the currently focused object.
km_KH: រាយការណ៍ព័ត៌មានអំពីទីតាំងនៃវត្ថុដែលបានផ្ដោតបច្ចុប្បន្ន។

en: Reports information about the location of the text at the caret, or location of the currently focused object if there is no caret.
km_KH: រាយការណ៍ព័ត៌មានអំពីទីតាំងអក្សរនៅលើទ្រនិច (caret) ឬទីតាំងវត្ថុដែលបានផ្ដោតបច្ចុប្បន្ន ប្រសិនបើមិនមានទ្រនិច។

en: Reports information about the location of the text at the review cursor, or location of the navigator object if there is no text under review cursor.
km_KH: រាយការណ៍ព័ត៌មានអំពីទីតាំងអក្សរនៅលើទ្រនិចពិនិត្យ (review cursor) ឬទីតាំងវត្ថុឧបករណ៍ស្វែងរក ប្រសិនបើមិនមានអក្សរនៅក្រោមទ្រនិចពិនិត្យ។

en: Reports information about the location of the text or object at the position of system caret. Pressing twice may provide further detail.
km_KH: រាយការណ៍ព័ត៌មានអំពីទីតាំងអក្សរ ឬវត្ថុនៅត្រង់ទីតាំងទ្រនិចប្រព័ន្ធ (system caret)។ ចុចពីរដង អាចនឹងផ្តល់ព័ត៌មានលម្អិតបន្ថែម។

en: Reports information about the location of the text or object at the review cursor. Pressing twice may provide further detail.
km_KH: រាយការណ៍ព័ត៌មានអំពីទីតាំងនៃអក្សរ ឬវត្ថុនៅត្រង់ទ្រនិចត្រួតពិនិត្យ (review cursor)។ ចុចពីរដង អាចនឹងផ្ដល់ព័ត៌មានលម្អិតបន្ថែម។

en: Reports the character of the current navigator object where the review cursor is situated. Pressing twice reports a description or example of that character. Pressing three times reports the numeric value of the character in decimal and hexadecimal
km_KH: រាយការណ៍តួអក្សរនៃវត្ថុឧបករណ៍ស្វែងរកបច្ចុប្បន្នដែលទ្រនិចត្រួតពិនិត្យស្ថិតនៅលើវា។ ចុចពីរដង ដើម្បីរាយការណ៍ការពិពណ៌នា ឬឧទាហរណ៍នៃតួអក្សរនោះ។ ចុចបីដង ដើម្បីរាយការណ៍តម្លៃលេខរបស់តួអក្សរនៅក្នុងទសភាគ និងសិបភាគ។

en: Reports the current line under the application cursor. Pressing this key twice will spell the current line. Pressing three times will spell the line using character descriptions.
km_KH: រាយការណ៍បន្ទាត់បច្ចុប្បន្នក្រោមទ្រនិចកម្មវិធី។ ចុចគ្រាប់ចុចនេះពីរដង នឹងប្រកបពាក្យនៃបន្ទាត់បច្ចុប្បន្នតាមអក្ខរាវិរុទ្ធ។ ចុចបីដង នឹងប្រកបពាក្យនៃបន្ទាត់តាមការពិពណ៌នាតួអក្សរ។

en: Reports the current navigator object. Pressing twice spells this information, and pressing three times Copies name and value of this object to the clipboard
km_KH: រាយការណ៍អំពីវត្ថុឧបករណ៍ស្វែងរកបច្ចុប្បន្ន។ ចុចពីរដងដើម្បីប្រកបព័ត៌មាននេះ ហើយចុចបីដងដើម្បីចម្លងឈ្មោះ និងតម្លៃនៃវត្ថុនេះទៅ clipboard

en: Reports the elapsed time of the currently playing track, if any
km_KH: រាយការណ៍ពេលវេលាដែលបានកន្លងទៅហើយនៃបទចម្រៀង ឬភ្លេងកំពុងចាក់ ប្រសិនបើមាន។

en: Reports the length of the currently playing track, if any
km_KH: រាយការណ៍រយៈពេលនៃបទចម្រៀង ឬភ្លេងកំពុងចាក់បច្ចុប្បន្នបើមាន

en: Reports the line of the current navigator object where the review cursor is situated. If this key is pressed twice, the current line will be spelled. Pressing three times will spell the line using character descriptions.
km_KH: រាយការណ៍បន្ទាត់នៃវត្ថុឧបករណ៍ស្វែងរកបច្ចុប្បន្នដែលទ្រនិចត្រួតពិនិត្យស្ថិតនៅ។ ប្រសិនបើចុចគ្រាប់ចុចនេះពីរដង វានឹងប្រកបបន្ទាត់បច្ចុប្បន្ន។ ប្រសិនបើចុចបីដង វានឹងប្រកបបន្ទាត់ដោយប្រើការពណ៌នាតួអក្សរ។

en: Reports the name of the current NVDA configuration profile
km_KH: រាយការណ៍ឈ្មោះប្រវត្តិការកំណត់បច្ចុប្បន្នរបស់ NVDA

en: Reports the new object or content under your finger if different to where your finger was last
km_KH: រាយការណ៍អំពីវត្ថុ ឬមាតិកាថ្មីដែលស្ថិតនៅក្រោមម្រាមដៃរបស់អ្នក ប្រសិនបើខុសពីទីតាំងមុន

en: Reports the note on the current cell. If pressed twice, presents the information in browse mode
km_KH: រាយការណ៍កំណត់ចំណាំលើក្រឡាបច្ចុប្បន្ន។ បើចុចពីរដង វានឹងបង្ហាញព័ត៌មាននៅក្នុងម៉ូដរកមើល។

en: Reports the note or comment thread on the current cell
km_KH: រាយការណ៍កំណត់ចំណាំ ឬខ្សែសម្តែងមតិយោបល់នៅលើក្រឡាបច្ចុប្បន្ន

en: Reports the object and content directly under your finger
km_KH: រាយការណ៍អំពីវត្ថុ និងមាតិកាដែលស្ថិតនៅក្រោមម្រាមដៃរបស់អ្នក

en: Reports the object with focus. If pressed twice, spells the information. Pressing three times spells it using character descriptions.
km_KH: រាយការណ៍វត្ថុដែលមានការផ្តោត។ ចុចពីរដង ដើម្បីប្រកបព័ត៌មាននេះ។ ចុចបីដង ដើម្បីប្រកបព័ត៌មានដោយប្រើការពិពណ៌នាតួអក្សរ។

en: Reports the remaining time of the currently playing track, if any
km_KH: រាយការណ៍ពេលវេលាដែលនៅសល់នៃបទចម្រៀង ឬភ្លេងដែលកំពុងចាក់ ប្រសិនបើមាន។

en: Reports the shortcut key of the currently focused object
km_KH: រាយការណ៍គ្រាប់ចុចរហ័ស (shortcut key) របស់វត្ថុដែលមានផ្តោតបច្ចុប្បន្ន។

en: Reports the symbol where the review cursor is positioned. Pressed twice, shows the symbol and the text used to speak it in browse mode
km_KH: រាយការណ៍និមិត្តសញ្ញានៅទីតាំងដែលទ្រនិចត្រួតពិនិត្យស្ថិតនៅ។ បើចុចពីរដង នឹងបង្ហាញនិមិត្តសញ្ញានោះ និងអត្ថបទដែលប្រើសម្រាប់អានវា នៅក្នុងម៉ូដរកមើល។

en: Reports the text of the comment where the system caret is located. If pressed twice, presents the information in a browsable message
km_KH: រាយការណ៍អត្ថបទនៃមតិយោបល់នៅកន្លែងដែលទ្រនិចប្រព័ន្ធស្ថិតនៅ។ បើចុចពីរដង នឹងបង្ហាញព័ត៌មាននេះក្នុងសាររកមើល។

en: Reports the text of the comment where the system caret is located.If pressed twice, presents the information in browse mode.
km_KH: រាយការណ៍អត្ថបទនៃមតិយោបល់នៅកន្លែងដែលទ្រនិចប្រព័ន្ធស្ថិតនៅ។ បើចុចពីរដង នឹងបង្ហាញព័ត៌មាននេះក្នុងម៉ូដរកមើល (browse mode)។

en: Reports the text on the Windows clipboard. Pressing twice spells this information. Pressing three times spells it using character descriptions.
km_KH: រាយការណ៍អត្ថបទនៅលើ clipboard របស់វីនដូ។ ចុចពីរដងដើម្បីប្រកបព័ត៌មាននេះ។ ចុចបីដងដើម្បីប្រកបដោយប្រើការពិពណ៌នាតួអក្សរ។

en: Reports the title of the current application or foreground window. If pressed twice, spells the title. If pressed three times, copies the title to the clipboard
km_KH: រាយការណ៍ចំណងជើងនៃកម្មវិធីបច្ចុប្បន្ន ឬផ្ទៃខាងមុខវីនដូ។ ចុចពីរដង ដើម្បីប្រកបចំណងជើង។ ចុចបីដង ដើម្បីចម្លងចំណងជើងទៅ clipboard។

en: Reset all settings to default state
km_KH: កំណត់ឡើងវិញនូវការកំណត់ទាំងអស់ទៅស្ថានភាពលំនាំដើម

en: Reset all settings to saved state
km_KH: កំណត់ឡើងវិញនូវការកំណត់ទាំងអស់ទៅស្ថានភាពដែលបានរក្សាទុក

en: Reset configuration to &factory defaults
km_KH: កំណត់ឡើងវិញនូវការកំណត់ទៅតាមលំនាំដើមនៃកម្មវិធី (&f)

en: Reset gestures
km_KH: កំណត់ចលនាថ្នាក់ឡើងវិញ

en: Reset to factory &defaults
km_KH: កំណត់ឡើងវិញទៅតាមលំនាំដើមនៃកម្មវិធី (&d)

en: Restart
km_KH: ចាប់ផ្ដើមឡើងវិញ

en: Restart &later
km_KH: ចាប់ផ្ដើមឡើងវិញនៅពេលក្រោយ (&l)

en: Restart &now
km_KH: ចាប់ផ្ដើមឡើងវិញឥឡូវនេះ (&n)

en: Restart NVDA
km_KH: ចាប់ផ្ដើម NVDA ឡើងវិញ

en: Restart with add-ons disabled
km_KH: ចាប់ផ្តើមឡើងវិញដោយបិទកម្មវិធីជំនួយ

en: Restart with add-ons disabled and debug logging enabled
km_KH: ចាប់ផ្តើមឡើងវិញដោយបិទកម្មវិធីជំនួយ និងបើកកំណត់ហេតុឌីបភាក់(Debug Logging)

en: Restart with debug logging enabled
km_KH: ចាប់ផ្តើមឡើងវិញដោយបើកកំណត់ហេតុឌីបភាក់(Debug Logging)

en: Restarts NVDA!
km_KH: ដំណើរការកម្មវិធី NVDA ឡើងវិញ!

en: Restore defaults
km_KH: ស្ដារឡើងវិញទៅលំនាំដើម

en: Result
km_KH: លទ្ធផល

en: Retrieved external IP, but port {port} is most likely not currently forwarded.
km_KH: បានទទួល IP ខាងក្រៅ ប៉ុន្តែច្រក {port} ប្រហែលជាមិនត្រូវបានបញ្ជូនបន្តនៅពេលនេះទេ។

en: Review Cursor
km_KH: ទ្រនិចត្រួតពិនិត្យ

en: Right
km_KH: ខាងស្ដាំ

en: Right aligned
km_KH: តម្រឹមស្ដាំ

en: Right click
km_KH: ចុចម៉ៅស្ដាំ

en: Right mouse button locked
km_KH: ចាក់សោប៊ូតុងម៉ៅខាងស្ដាំ

en: Right mouse button unlocked
km_KH: បើកសោប៊ូតុងម៉ៅខាងស្ដាំ

en: Romanian
km_KH: រ៉ូម៉ានី

en: Romanian 6 dot
km_KH: រ៉ូម៉ានី ៦ ចំណុច

en: Routes the cursor to or activates the object under this braille cell
km_KH: ផ្លាស់ទីទ្រនិចឬបើកវត្ថុដែលស្ថិតនៅក្រោមក្រឡាអក្សរប្រៃយ៍នេះ

en: Rows
km_KH: ជួរដេក

en: Rows and columns
km_KH: ជួរដេក និងជួរឈរ

en: Run COM Registration Fixing tool...
km_KH: ដំណើរការ ឧបករណ៍ជួសជុលការចុះបញ្ជី COM…

en: Russian 6 dot computer braille
km_KH: អក្សរប្រៃយ៍រុស្ស៊ី កុំព្យូទ័រ ៦ ចំណុច

en: Russian 8 dot computer braille
km_KH: អក្សរប្រៃយ៍រុស្ស៊ី កុំព្យូទ័រ ៨ ចំណុច

en: Russian contracted braille
km_KH: អក្សរប្រៃយ៍បង្រួញរុស្ស៊ី

en: Russian literary braille
km_KH: អក្សរប្រៃយ៍អក្សរសាស្ត្ររុស្ស៊ី

en: Russian literary braille (detailed)
km_KH: អក្សរប្រៃយ៍អក្សរសាស្ត្ររុស្ស៊ី (លម្អិត)

en: Same
km_KH: ដដែល

en: Sanskrit grade 1
km_KH: សំស្ក្រឹត កម្រិតទី១

en: Save &as...	Ctrl+S
km_KH: រក្សាទុក ជា… Ctrl+S (&a)

en: Save As
km_KH: រក្សាទុកជា

en: Saves the current NVDA configuration
km_KH: រក្សាទុកការកំណត់​បច្ចុប្បន្ន​របស់ NVDA

en: Say &cap before capitals
km_KH: និយាយ Cap មុនអក្សរធំ (&c)

en: Say all
km_KH: អានទាំងអស់

en: Scatter
km_KH: ចំណុចបំព្រួញ

en: Scatter with Lines
km_KH: ចំណុចបំព្រួញជាមួយខ្សែ

en: Scatter with Lines and No Data Markers
km_KH: ចំណុចបំព្រួញជាមួយខ្សែ និងគ្មានសញ្ញាសម្គាល់ទិន្នន័យ

en: Scatter with Smoothed Lines
km_KH: ចំណុចបំព្រួញជាមួយបន្ទាត់រាបស្មើ

en: Scatter with Smoothed Lines and No Data Markers
km_KH: ចំណុចបំព្រួញជាមួយបន្ទាត់រាបស្មើ និងគ្មានសញ្ញាសម្គាល់ទិន្នន័យ

en: Screen Curtain
km_KH: ផ្ទាំងបាំងអេក្រង់

en: Screen curtain disabled
km_KH: ផ្ទាំងបាំងអេក្រង់ត្រូវបានបិទ

en: Screen curtain enabled
km_KH: ផ្ទាំងបាំងអេក្រង់ត្រូវបានបើក

en: Screen curtain not available
km_KH: ផ្ទាំងបាំងអេក្រង់មិនអាចប្រើបានទេ

en: Screen review
km_KH: ការត្រួតពិនិត្យអេក្រង់

en: Scroll down at the mouse position
km_KH: អូសចុះក្រោម នៅត្រង់ទីតាំងម៉ៅ

en: Scroll left at the mouse position
km_KH: អូសទៅឆ្វេង នៅត្រង់ទីតាំងម៉ៅ

en: Scroll right at the mouse position
km_KH: អូសទៅស្ដាំ នៅត្រង់ទីតាំងម៉ៅ

en: Scroll up at the mouse position
km_KH: អូសឡើងលើ នៅត្រង់ទីតាំងម៉ៅ

en: Scrolls the braille display back
km_KH: អូសផ្ទាំងបង្ហាញអក្សរប្រៃយ៍ត្រឡប់ក្រោយ

en: Scrolls the braille display forward
km_KH: អូសផ្ទាំងបង្ហាញអក្សរប្រៃយ៍ទៅមុខ

en: Secondary Category Axis
km_KH: អ័ក្សប្រភេទរង

en: Secondary Series Axis
km_KH: អ័ក្សស៊េរីរង

en: Secondary Value Axis
km_KH: អ័ក្សតម្លៃរង

en: Secure Desktop
km_KH: សុវត្ថិភាព Desktop

en: Select Braille Display
km_KH: ជ្រើសរើសឧបករណ៍បង្ហាញអក្សរប្រៃយ៍

en: Select NVDA Modifier Keys
km_KH: ជ្រើសរើសគ្រាប់ចុចផ្សំរបស់ NVDA

en: Select Synthesizer
km_KH: ជ្រើសរើសកម្មវិធីសំលេងសំយោគ (Synthesizer)

en: Select portable directory
km_KH: ជ្រើសរើសថតចល័ត

en: Select until the end of the current result
km_KH: ជ្រើសរើសរហូតដល់ផ្នែកខាងចុងនៃលទ្ធផលបច្ចុប្បន្ន

en: Select until the start of the current result
km_KH: ជ្រើសរើសរហូតដល់ផ្នែកខាងដើមនៃលទ្ធផលបច្ចុប្បន្ន

en: Selective
km_KH: ជ្រើសរើស

en: Sentence case
km_KH: អក្សរដើមប្រយោគជាអក្សរធំ

en: Sepedi grade 1
km_KH: អក្សរប្រៃយ៍សេពីឌី កម្រិតទី១

en: Sepedi grade 2
km_KH: អក្សរប្រៃយ៍សេពីឌី កម្រិតទី២

en: Serbian Cyrillic grade 1
km_KH: ស៊ែប៊ី អក្សរចៀរស៊ីលលីកកម្រិតទី១

en: Serbian grade 1
km_KH: ស៊ែប៊ី កម្រិតទី១

en: Series Lines
km_KH: ខ្សែស៊េរី

en: Series color: {colorName}
km_KH: ពណ៌ស៊េរី: {colorName}

en: Sesotho grade 1
km_KH: សេសូធូ កម្រិតទី១

en: Sesotho grade 2
km_KH: សេសូធូ កម្រិតទី២

en: Set Add-on Store Mirror Server
km_KH: កំណត់ហាងកម្មវិធីជំនួយនៃម៉ាស៊ីនប្រភពជំនួយសម្រាប់ធ្វើបច្ចុប្បន្នភាព

en: Set NVDA Update Mirror
km_KH: កំណត់ប្រព័ន្ធធ្វើបច្ចុប្បន្នភាព

en: Set column header. Pressing once will set this cell as the first column header for any cell lower and to the right of it within this table. Pressing twice will forget the current column header for this cell.
km_KH: កំណត់ផ្នែកខាងលើនៃជួរឈរ។ ចុចម្តងនឹងកំណត់ក្រឡានេះជាផ្នែកខាងលើនៃជួរឈរដំបូងសម្រាប់ក្រឡាដែលស្ថិតនៅខាងក្រោម និងខាងស្តាំរបស់វាក្នុងតារាងនេះ។ ចុចពីរដងនឹងលុបផ្នែកខាងលើនៃជួរឈរបច្ចុប្បន្នសម្រាប់ក្រឡានេះ។

en: Set row header. Pressing once will set this cell as the first row header for any cell lower and to the right of it within this table. Pressing twice will forget the current row header for this cell.
km_KH: កំណត់ផ្នែកខាងលើនៃជួរដេក។ ចុចម្តងនឹងកំណត់ក្រឡានេះជាផ្នែកខាងលើនៃជួរដេកដំបូងសម្រាប់ក្រឡាដែលស្ថិតនៅខាងក្រោម និងខាងស្តាំរបស់វាក្នុងតារាងនេះ។ ចុចពីរដងនឹងលុបផ្នែកខាងលើនៃជួរដេកបច្ចុប្បន្នសម្រាប់ក្រឡានេះ។

en: Set row {rowNumber} column {columnNumber} as start of column headers
km_KH: កំណត់ជួរដេក {rowNumber} ជួរឈរ {columnNumber} ឲ្យជាចំណុចចាប់ផ្តើមរបស់ផ្នែកខាងលើនៃជួរឈរ

en: Set row {rowNumber} column {columnNumber} as start of row headers
km_KH: កំណត់ជួរដេក {rowNumber} ជួរឈរ {columnNumber} ឲ្យជាចំណុចចាប់ផ្តើមរបស់ផ្នែកខាងលើនៃជួរដេក

en: Set the first value of the current setting in the synth settings ring
km_KH: កំណត់តម្លៃដំបូងនៃការកំណត់បច្ចុប្បន្ននៅក្នុង synth settings ring

en: Set the last value of the current setting in the synth settings ring
km_KH: កំណត់តម្លៃចុងក្រោយនៃការកំណត់បច្ចុប្បន្ននៅក្នុង synth settings ring

en: Set {address} as start of column headers
km_KH: កំណត់ {address} ជាផ្នែកខាងលើនៃជួរឈរ

en: Set {address} as start of row headers
km_KH: កំណត់ {address} ជាផ្នែកខាងលើនៃជួរដេក

en: Sets the current cell as start of column header. Pressing once will set this cell as the first column header for any cell lower and to the right of it within this region. Pressing twice will forget the current column header for this cell.
km_KH: កំណត់ក្រឡានេះជាផ្នែកខាងលើនៃជួរឈរ។ ចុចម្ដង ដើម្បីកំណត់ក្រឡានេះជាផ្នែកខាងលើនៃជួរឈរទីមួយ សម្រាប់គ្រប់ក្រឡានៅខាងក្រោម និងខាងស្តាំវាក្នុងតំបន់នេះ។ ចុចពីរដង ដើម្បីឈប់កំណត់ផ្នែកខាងលើនៃជួរឈរសម្រាប់ក្រឡានេះ។

en: Sets the current cell as start of row headers. Pressing once will set this cell as the first row header for any cell lower and to the right of it within this region. Pressing twice will forget the current row header for this cell.
km_KH: កំណត់ក្រឡានេះជាផ្នែកខាងលើនៃជួរដេក។ ចុចម្ដង ដើម្បីកំណត់ក្រឡានេះជាផ្នែកខាងលើនៃជួរដេកទីមួយ សម្រាប់គ្រប់ក្រឡានៅខាងក្រោម និងខាងស្តាំវាក្នុងតំបន់នេះ។ ចុចពីរដង ដើម្បីឈប់កំណត់ផ្នែកខាងលើនៃជួរដេកសម្រាប់ក្រឡានេះ។

en: Sets the navigator object to the current focus, and the review cursor to the position of the caret inside it, if possible.
km_KH: កំណត់វត្ថុឧបករណ៍ស្វែងរកទៅកាន់កន្លែងផ្ដោតបច្ចុប្បន្ន និងកំណត់ទ្រនិចត្រួតពិនិត្យទៅទីតាំងទ្រនិចនៅខាងក្នុងវា ប្រសិនបើអាចធ្វើទៅបាន។

en: Sets the navigator object to the current object under the mouse pointer and speaks it
km_KH: កំណត់វត្ថុឧបករណ៍ស្វែងរកទៅលើវត្ថុបច្ចុប្បន្នក្រោមព្រួញម៉ៅ ហើយអានវា

en: Setswana grade 1
km_KH: សេសវ៉ាណា កម្រិតទី១

en: Setswana grade 2
km_KH: សេសវ៉ាណា កម្រិតទី២

en: Setting HID keyboard simulation not supported
km_KH: ការកំណត់ការក្លែងធ្វើក្ដារចុច HID មិនត្រូវបានគាំទ្រ

en: Shape
km_KH: រូបរាង

en: Sheet {0}, {1}
km_KH: សន្លឹក {0}, {1}

en: Sho&w exit options when exiting NVDA
km_KH: បង្ហាញជម្រើសចេញ ពេលចេញពី NVDA (&w)

en: Show indefinitely
km_KH: បង្ហាញដោយមិនកំណត់ពេល

en: Show messages
km_KH: បង្ហាញសារ

en: Show se&lection
km_KH: បង្ហាញការជ្រើសរើស (&l)

en: Shows NVDA's Add-on Store settings
km_KH: បង្ហាញការកំណត់ហាងកម្មវិធីជំនួយរបស់កម្មវិធី NVDA

en: Shows NVDA's Advanced settings
km_KH: បង្ហាញការកំណត់​ស៊ីជម្រៅ​របស់ NVDA

en: Shows NVDA's Windows OCR settings
km_KH: បង្ហាញការកំណត់ Windows OCR របស់កម្មវិធី NVDA

en: Shows NVDA's audio settings
km_KH: បង្ហាញការកំណត់ audio របស់កម្មវិធី NVDA

en: Shows NVDA's braille settings
km_KH: បង្ហាញការកំណត់អក្សរប្រៃយ៍របស់កម្មវិធី NVDA

en: Shows NVDA's browse mode settings
km_KH: បង្ហាញម៉ូដរុករករបស់កម្មវិធី NVDA

en: Shows NVDA's document formatting settings
km_KH: បង្ហាញការកំណត់ទ្រង់ទ្រាយឯកសាររបស់កម្មវិធី NVDA

en: Shows NVDA's general settings
km_KH: បង្ហាញការកំណត់ទូទៅរបស់កម្មវិធី NVDA

en: Shows NVDA's input composition settings
km_KH: បង្ហាញការកំណត់បញ្ចូលអក្សររបស់ NVDA

en: Shows NVDA's keyboard settings
km_KH: បង្ហាញការកំណត់ក្ដារចុចរបស់កម្មវិធី NVDA

en: Shows NVDA's mouse settings
km_KH: បង្ហាញការកំណត់ម៉ៅរបស់កម្មវិធី NVDA

en: Shows NVDA's object presentation settings
km_KH: បង្ហាញការកំណត់បង្ហាញវត្ថុរបស់ NVDA

en: Shows NVDA's review cursor settings
km_KH: បង្ហាញការកំណត់ទ្រនិចត្រួតពិនិត្យរបស់កម្មវិធី NVDA

en: Shows NVDA's speech settings
km_KH: បង្ហាញការកំណត់សំឡេងនិយាយរបស់កម្មវិធី NVDA

en: Shows NVDA's vision settings
km_KH: បង្ហាញការកំណត់គំហើញរបស់កម្មវិធី NVDA

en: Shows options related to selected text or text at the cursor
km_KH: បង្ហាញជម្រើសដែលពាក់ព័ន្ធនឹងអត្ថបទដែលបានជ្រើស ឬអត្ថបទនៅត្រង់ទ្រនិចសរសេរ

en: Shows the NVDA Configuration Profiles dialog
km_KH: បង្ហាញប្រអប់ប្រភេទ Profiles NVDA

en: Shows the NVDA braille display selection dialog
km_KH: បង្ហាញប្រអប់ជ្រើសរើសអក្សរប្រៃយ៍របស់ NVDA

en: Shows the NVDA default dictionary dialog
km_KH: បង្ហាញប្រអប់វចនានុក្រមលំនាំដើម​របស់ NVDA

en: Shows the NVDA input gestures dialog
km_KH: បង្ហាញប្រអប់ចលនាបញ្ចូល​របស់ NVDA

en: Shows the NVDA menu
km_KH: បង្ហាញម៉ឺនុយរបស់កម្មវិធី NVDA។

en: Shows the NVDA symbol pronunciation dialog
km_KH: បង្ហាញប្រអប់ការបញ្ចេញសំឡេងនៃនិមិត្តសញ្ញារបស់ NVDA

en: Shows the NVDA synthesizer selection dialog
km_KH: បង្ហាញប្រអប់ជ្រើសរើសសាំងធីសាយសឺររបស់កម្មវិធី NVDA

en: Shows the NVDA temporary dictionary dialog
km_KH: បង្ហាញប្រអប់វចនានុក្រមបណ្ដោះអាសន្ន​របស់ NVDA

en: Shows the NVDA voice-specific dictionary dialog
km_KH: បង្ហាញប្រអប់វចនានុក្រម​ជាក់លាក់តាម​សំលេង​របស់ NVDA

en: Shows the long description at this position if one is found.
km_KH: បង្ហាញការពិពណ៌នាវែងនៅទីនេះ ប្រសិនបើមាន។

en: Simple review mode off
km_KH: ម៉ូដត្រួតពិនិត្យសាមញ្ញ បិទ

en: Simple review mode on
km_KH: ម៉ូដត្រួតពិនិត្យសាមញ្ញ បើក

en: Single letter navigation off
km_KH: ការរុករកតាមអក្សរនីមួយៗបិទ

en: Single letter navigation on
km_KH: ការរុករកតាមអក្សរនីមួយៗបើក

en: Single line break
km_KH: បំបែកបន្ទាត់តែមួយ

en: Single line spacing
km_KH: ចន្លោះបន្ទាត់មួយជួរ

en: Sleep mode off
km_KH: ម៉ូដស្ងាត់បិទ

en: Sleep mode on
km_KH: ម៉ូដស្ងាត់បើក

en: Slice color: {colorName}
km_KH: ពណ៌ផ្នែកកាត់: {colorName}

en: Slide Master view
km_KH: ទិដ្ឋភាពគម្រូស្លាយ

en: Slide Number placeholder
km_KH: ទីតាំងបញ្ចូលលេខស្លាយ

en: Slide Show - complete
km_KH: ការបញ្ចាំងស្លាយ - បានបញ្ចប់

en: Slide Sorter view
km_KH: ទិដ្ឋភាពតម្រៀបស្លាយ

en: Slide show - {slideName}
km_KH: ការបញ្ចាំងស្លាយ - {slideName}

en: Slide show notes - {slideName}
km_KH: កំណត់ចំណាំសម្រាប់ការបញ្ចាំងស្លាយ - {slideName}

en: Slide view
km_KH: ទិដ្ឋភាពស្លាយ

en: Slide {slideNumber}
km_KH: ស្លាយ {slideNumber}

en: Slovak grade 1
km_KH: ស្លូវ៉ាគី កម្រិតទី១

en: Slovenian 8 dot computer braille
km_KH: អក្សរប្រៃយ៍ស្លូវេនី កុំព្យូទ័រ ៨ ចំណុច

en: Slovenian grade 1
km_KH: ស្លូវេនី កម្រិតទី១

en: Small caps on
km_KH: អក្សរតូចជាអក្សរធំ បើក

en: Some operations on add-ons failed. See the log file for more details.
    {failureMsg}
km_KH: ប្រតិបត្តិការណ៍ខ្លះលើកម្មវិធីជំនួយបរាជ័យ។ សូមមើលឯកសារចុះបញ្ជីសម្រាប់ព័ត៌មានលម្អិតបន្ថែម។
    {failureMsg}

[ctx: SoundSplit]
en: NVDA in both channels and applications in both channels
km_KH: NVDA នៅក្នុងច្រកសំឡេងទាំងពីរ ហើយកម្មវិធីនៅក្នុងច្រកសំឡេងទាំងពីរ

[ctx: SoundSplit]
en: Sound split disabled
km_KH: ការបែងចែកសំឡេងត្រូវបានបិទ

en: Southern Vietnamese grade 1
km_KH: វៀតណាមខាងត្បូង កម្រិតទី១

en: Spanish 8 dot computer braille
km_KH: អក្សរប្រៃយ៍អេស្បាញ កុំព្យូទ័រ ៨ ចំណុច

en: Spanish for Greek text
km_KH: អេស្បាញ សម្រាប់អត្ថបទក្រិក

en: Spanish grade 1
km_KH: អក្សរប្រៃយ៍អេស្បាញ កម្រិតទី ១

en: Spanish grade 2
km_KH: អក្សរប្រៃយ៍អេស្បាញ កម្រិតទី ២

en: Spea&k character when routing cursor in text
km_KH: អានអក្សរ នៅពេលបញ្ជូនទ្រនិចនៅក្នុងអត្ថបទ (&k)

en: Speak
km_KH: សំឡេងនិយាយ

en: Speak &passwords in all enhanced terminals (may improve performance)
km_KH: អានពាក្យសម្ងាត់ នៅក្នុងផ្ទាំងបញ្ជាកែលម្អទាំងអស់ (អាចបង្កើនប្រសិទ្ធភាព) (&p)

en: Speak and beep
km_KH: សំឡេងនិយាយ និងសំឡេងប៊ីប

en: Speak and braille font attributes
km_KH: និយាយប្រាប់ និង Braille គុណលក្ខណៈអក្សរ

en: Speak c&ommand keys
km_KH: អានគ្រាប់ចុចបញ្ជា៖ (&o)

en: Speak font attributes
km_KH: និយាយប្រាប់គុណលក្ខណៈអក្សរ

en: Speak new text in Windows Terminal via:
km_KH: និយាយអត្ថបទថ្មីនៅក្នុងផ្ទាំងបញ្ជារបស់វីនដូ តាមរយៈ៖:

en: Speak progress bar updates
km_KH: អានកំណើននៃរបារភាគរយ

en: Speak typed &characters:
km_KH: អានតួអក្សរដែលបានវាយ (&c):

en: Speak typed &words:
km_KH: អានពាក្យដែលបានវាយ (&w):

en: Speak typed characters {mode}
km_KH: និយាយតួអក្សរដែលបានវាយ {mode}

en: Speak typed words {mode}
km_KH: និយាយពាក្យដែលបានវាយ {mode}

en: Speak when navigating by &line or paragraph
km_KH: និយាយពេលរុករកតាមជួរ ឬកថាខណ្ឌ (&l)

en: Speak when navigating by line or paragraph with braille off
km_KH: និយាយប្រាប់នៅពេលរុករកតាមបន្ទាត់ ឬកថាខណ្ឌដោយប្រើអក្សរប្រៃយ៍ បិទ

en: Speak when navigating by line or paragraph with braille on
km_KH: និយាយប្រាប់នៅពេលរុករកតាមបន្ទាត់ ឬកថាខណ្ឌដោយប្រើអក្សរប្រៃយ៍ បើក

en: Speaks the filename of the active application along with the name of the currently loaded appModule
km_KH: អានឈ្មោះឯកសាររបស់កម្មវិធីដែលកំពុងដំណើរការជាមួយនឹងឈ្មោះ appModule ដែលកំពុងផ្ទុកបច្ចុប្បន្ន

en: Speaks the word of the current navigator object where the review cursor is situated. Pressing twice spells the word. Pressing three times spells the word using character descriptions
km_KH: អានពាក្យនៃវត្ថុឧបករណ៍ស្វែងរកបច្ចុប្បន្នដែលទ្រនិចត្រួតពិនិត្យស្ថិតនៅលើវា។ ចុចពីរដង ដើម្បីប្រកបពាក្យ។ ចុចបីដង ដើម្បីប្រកបពាក្យតាមការពិពណ៌នាតួអក្សរ។

en: Speech
km_KH: សំដី

en: Speech &dictionaries
km_KH: សម្លេងអាន វចនានុក្រម (&d)

en: Speech &interrupt for typed characters
km_KH: បញ្ឈប់សំឡេងសម្រាប់តួអក្សរដែលបានវាយ (&i)

en: Speech Unicode normalization default ({default})
km_KH: ស្ថានភាពប្រក្រតីលំនាំដើមសម្រាប់សំឡេងអានយូនីកូដ ({default})

en: Speech Unicode normalization {state}
km_KH: សំឡេងអានប្រក្រតីយូនីកូដ {state}

en: Speech and braille
km_KH: សំឡេង និងអក្សរប្រៃយ៍

en: Speech i&nterrupt for Enter key
km_KH: បញ្ឈប់សំឡេងសម្រាប់ការចុចគ្រាប់ចុចចូល (Enter)៖ (&n)

en: Speech mode {mode}
km_KH: ម៉ូដអាន {mode}

en: Spells the current application status bar.
km_KH: ប្រកបរបារស្ថានភាពនៃកម្មវិធីបច្ចុប្បន្ន។

en: St&art NVDA after I sign in
km_KH: &ចាប់ផ្តើម NVDA បន្ទាប់ពីខ្ញុំចូលគណនី (&a)

en: St&yle
km_KH: រចនាប័ទ្ម (&y)

en: Stable
km_KH: ស្ថិរភាព

en: Stacked Area
km_KH: ក្រឡាផ្ទៃរៀបជាប់គ្នា

en: Stacked Bar
km_KH: របាររៀបជាប់គ្នា

en: Stacked Column
km_KH: ជួរឈររៀបជាប់គ្នា

en: Stacked Cone Bar
km_KH: របាររៀបជាប់គ្នារាងជាកោណ

en: Stacked Cone Column
km_KH: ជួរឈររៀបជាប់គ្នារាងជាកោណ

en: Stacked Cylinder Bar
km_KH: របារស៊ីឡាំងរៀបជាប់គ្នា

en: Stacked Line
km_KH: ខ្សែរៀបជាប់គ្នា

en: Stacked Line with Markers
km_KH: ខ្សែរៀបជាប់គ្នាជាមួយសញ្ញាសម្គាល់

en: Stacked Pyramid Bar
km_KH: របារសាជីជ្រុងរៀបជាប់គ្នា

en: Stacked Pyramid Column
km_KH: ជួរឈរសាជីជ្រុងរៀបជាប់គ្នា

en: Start marked
km_KH: ចាប់ផ្ដើមកត់ចំណាំ

en: Strikethrough off
km_KH: បិទបន្ទាត់ឆូតកាត់

en: Strikethrough on
km_KH: បើកបន្ទាត់ឆូតកាត់

en: Styles
km_KH: រចនាប័ទ្ម

en: Subject:
km_KH: ប្រធានបទ:

en: Subtitle placeholder
km_KH: ទីតាំងបញ្ចូលចំណងជើងរង

en: Success
km_KH: ជោគជ័យ

en: Successfully connected to the given URL.
km_KH: បានតភ្ជាប់ដោយជោគជ័យទៅ URL ដែលបានផ្ដល់

en: Successfully copied NVDA user settings
km_KH: បានចម្លងការកំណត់របស់អ្នកប្រើ NVDA ដោយជោគជ័យ

en: Successfully created a portable copy of NVDA at {dir}
km_KH: បានបង្កើតចម្លងចល័តរបស់ NVDA ដោយជោគជ័យនៅ {dir}

en: Successfully installed NVDA.
km_KH: បានដំឡើង NVDA ដោយជោគជ័យ។

en: Successfully retrieved IP address. Port {port} is open.
km_KH: បានទទួលអាសយដ្ឋាន IP ដោយជោគជ័យ។ ច្រក {port} កំពុងបើក។

en: Successfully updated your installation of NVDA.
km_KH: ការដំឡើង NVDA របស់អ្នកត្រូវបានធ្វើបច្ចុប្បន្នភាពដោយជោគជ័យ។

en: Suggestions
km_KH: ការណែនាំ

en: Surface (Top View wireframe)
km_KH: ផ្ទៃ (មើលពីលើជា‌ខ្សែក្រឡា)

en: Surface (Top View)
km_KH: ផ្ទៃ (មើលពីលើ)

en: Swahili (Kenya) Grade 2
km_KH: ស្វាហ៊ីលី (កេនយ៉ា) កម្រិតទី២

en: Swahili (Kenya) grade 1
km_KH: ស្វាហ៊ីលី (កេនយ៉ា) កម្រិតទី១

en: Swahili (Kenya) grade 1.2
km_KH: ស្វាហ៊ីលី (កេនយ៉ា) កម្រិតទី១.២

en: Swahili (Kenya) grade 1.3
km_KH: ស្វាហ៊ីលី (កេនយ៉ា) កម្រិតទី១.៣

en: Swahili (Kenya) grade 1.4
km_KH: ស្វាហ៊ីលី (កេនយ៉ា) កម្រិតទី១.៤

en: Swahili (Kenya) grade 1.5
km_KH: ស្វាហ៊ីលី (កេនយ៉ា) កម្រិតទី១.៥

en: Swedish 8 dot computer braille
km_KH: អក្សរប្រៃយ៍ស៊ុយអែដ កុំព្យូទ័រ ៨ ចំណុច

en: Swedish contracted braille
km_KH: អក្សរប្រៃយ៍បង្រួញស៊ុយអែដ

en: Swedish partially contracted braille
km_KH: អក្សរប្រៃយ៍បង្រួញផ្នែកខ្លះស៊ុយអែដ

en: Swedish uncontracted braille
km_KH: អក្សរប្រៃយ៍មិនបង្រួញស៊ុយអែដ

en: Switches to the next review mode (e.g. object, document or screen) and positions the review position at the point of the navigator object
km_KH: ប្តូរទៅម៉ូដត្រួតពិនិត្យបន្ទាប់ (ឧ. វត្ថុ, ឯកសារ ឬអេក្រង់) ហើយកំណត់ទីតាំងត្រួតពិនិត្យនៅចំណុចនៃវត្ថុឧបករណ៍ស្វែងរក

en: Switches to the previous review mode (e.g. object, document or screen) and positions the review position at the point of the navigator object
km_KH: ប្តូរទៅម៉ូដត្រួតពិនិត្យមុន (ឧ. វត្ថុ, ឯកសារ ឬអេក្រង់) ហើយកំណត់ទីតាំងត្រួតពិនិត្យនៅចំណុចនៃវត្ថុឧបករណ៍ស្វែងរក

en: Symbol
km_KH: និមិត្តសញ្ញា

en: Symbol "%s" is already present.
km_KH: និមិត្តសញ្ញា "%s" នេះមានរួចហើយ.

en: Symbol Pronunciation (%s)
km_KH: និមិត្តសញ្ញាការបញ្ចេញសំឡេង (%s)

en: Symbol level %s
km_KH: កម្រិតនិមិត្តសញ្ញា %s

en: Synthesizer
km_KH: កម្មវិធីសំឡេងសំយោគ (Synthesizer)

en: Synthesizer Error
km_KH: កំហុសកម្មវិធីសំឡេងសំយោគ

en: Syriac grade 1
km_KH: ស៊ីរីយ៉ាក កម្រិតទី១

en: System caret
km_KH: ទ្រនិចប្រព័ន្ធ

en: System focus
km_KH: ប្រព័ន្ធកំពុងផ្ដោត

en: System status
km_KH: ស្ថានភាពប្រព័ន្ធ

en: Table description
km_KH: ការពិពណ៌នាតារាង

en: Table information
km_KH: ព័ត៌មានតារាង

en: Table placeholder
km_KH: ទីតាំងបញ្ចូលតារាង

en: Tamil grade 1
km_KH: តាមីល កម្រិតទី១

en: Taskbar
km_KH: របារភារកិច្ច

en: Tatar grade 1
km_KH: តាតា កម្រិតទី១

en: Telugu grade 1
km_KH: ទេលូគូ កម្រិតទី១

en: Temporarily d&isable all triggers
km_KH: បិទចលនាសកម្មទាំងអស់បណ្តោះអាសន្ន (&i)

en: Temporary Screen curtain, enabled until next restart
km_KH: ផ្ទាំងបាំងអេក្រង់បណ្ដោះអាសន្ន បើករហូតដល់ NVDA ដំណើរការឡើងវិញ

en: Temporary dictionary
km_KH: វចនានុក្រមបណ្តោះអាសន្ន

en: Terminal programs
km_KH: កម្មវិធីផ្ទាំងបញ្ជា

en: Tether B&raille:
km_KH: ភ្ជាប់អក្សរប្រៃយ៍ (&r):

en: Text
km_KH: អត្ថបទ

en: Text &unit resolution:
km_KH: កម្រិតបត់បែនរបស់ខ្ទង់អត្ថបទ៖ (&u)

en: Text copied.
km_KH: បានចម្លងអត្ថបទ។

en: Text frame
km_KH: ស៊ុមអត្ថបទ

en: Text placeholder
km_KH: ទីតាំងបញ្ចូលអត្ថបទ

en: Text review
km_KH: ពិនិត្យអត្ថបទ

en: Thai 8 dot computer braille
km_KH: អក្សរប្រៃយ៍ថៃ កុំព្យូទ័រ ៨ ចំណុច

en: Thai grade 0
km_KH: ថៃ កម្រិត០

en: Thai grade 1
km_KH: ថៃ កម្រិតទី១

en: Thai grade 2
km_KH: ថៃ កម្រិតទី២

en: That profile already exists. Please choose a different name.
km_KH: ប្រវត្តិការកំណត់នោះមានរួចហើយ

en: The COM Registration Fixing Tool has completed successfully.
    It is highly recommended that you restart your computer now, to make sure the changes take full effect.
km_KH: ឧបករណ៍ជួសជុលការចុះបញ្ជី COM បានបញ្ចប់ដោយជោគជ័យ។
    សូមណែនាំយ៉ាងខ្លាំងឱ្យអ្នកចាប់ផ្តើមកុំព្យូទ័រឡើងវិញឥឡូវនេះ ដើម្បីធានាថាការផ្លាស់ប្តូរត្រូវបានអនុវត្តពេញលេញ។

en: The COM Registration Fixing Tool was unsuccessful. This Windows error may provide more information.
    {error}
km_KH: ឧបករណ៍ជួសជុលការចុះបញ្ជី COM មិនជោគជ័យទេ។ កំហុសរបស់វីនដូខាងក្រោមអាចផ្តល់ព័ត៌មានបន្ថែម។
    {error}

en: The URL you have entered failed the connection test. Are you sure you want to save it anyway?
km_KH: URL ដែលអ្នកបញ្ចូលបានបរាជ័យក្នុងការតេស្តការតភ្ជាប់។ តើអ្នកប្រាកដថាចង់រក្សាទុកវាទេ?

en: The URL you have entered failed the connection test. {tip}
km_KH: URL ដែលអ្នកបានបញ្ចូលបានបរាជ័យក្នុងការតេស្តការតភ្ជាប់។ {tip}

en: The URL you have entered has not been tested. Are you sure you want to save it without attempting to connect to it first?
km_KH: URL ដែលអ្នកបានបញ្ចូលមិនទាន់ត្រូវបានតេស្តទេ។ តើអ្នកប្រាកដថាចង់រក្សាទុកវាដោយមិនបានព្យាយាមតភ្ជាប់វាមុនទេ?

en: The URL you have entered is not valid. Check that it is correct and try again.
km_KH: URL ដែលអ្នកបានបញ្ចូលមិនត្រឹមត្រូវទេ។ សូមពិនិត្យមើលថាវាត្រឹមត្រូវ ឬអត់ ហើយព្យាយាមម្តងទៀត។

en: The clipboard contains a large amount of text. It is %s character long | The clipboard contains a large amount of text. It is %s characters long
km_KH[0]: Clipboard ផ្ទុកអត្ថបទច្រើន ដែលមានប្រវែងសរុប %s តួអក្សរ។

en: The currently active connection may not be continued during or after the update. Even if the connection is continued, you will be unable to respond to User Account Control (UAC) prompts from the controlling computer. You should only proceed if you have physical access to the controlled computer.
    
    Are you sure you want to continue?
km_KH: ការតភ្ជាប់ដែលកំពុងសកម្មបច្ចុប្បន្នអាចនឹងមិនអាចបន្តនៅពេល ឬបន្ទាប់ពីធ្វើបច្ចុប្បន្នភាពបានទេ។ ទោះបីជាការតភ្ជាប់បន្តក៏ដោយ អ្នកនឹងមិនអាចឆ្លើយតបទៅនឹងសារ UAC (User Account Control) ពីកុំព្យូទ័រដែលកំពុងគ្រប់គ្រងបានទេ។
    អ្នកគួរតែបន្តតែប៉ុណ្ណោះ ប្រសិនបើអ្នកអាចចូលដំណើរការកុំព្យូទ័រដែលត្រូវបានគ្រប់គ្រងដោយផ្ទាល់។
    តើអ្នកប្រាកដថាចង់បន្តទេ?

en: The following add-on failed to be installed: {}. | The following add-ons failed to be installed: {}.
km_KH[0]: កម្មវិធីជំនួយខាងក្រោមនេះបានបរាជ័យក្នុងការតម្លើង: {'{}'}.

en: The following add-on failed to uninstall: {}. | The following add-ons failed to uninstall: {}.
km_KH[0]: កម្មវិធីជំនួយខាងក្រោមនេះបានបរាជ័យក្នុងការដកចេញ: {'{}'}.

en: The following add-on failed to update: {}. | The following add-ons failed to update: {}.
km_KH[0]: កម្មវិធីជំនួយខាងក្រោមនេះបានបរាជ័យក្នុងការធ្វើបច្ចុប្បន្នភាព: {'{}'}.

en: The following add-ons are incompatible with NVDA version {version}. These add-ons can not be enabled. Please contact the add-on author for further assistance.
km_KH: កម្មវិធីជំនួយខាងក្រោមមិនអាចប្រើបានជាមួយ NVDA កំណែ {version} ទេ។ កម្មវិធីជំនួយទាំងនេះមិនអាចបើកប្រើបានទេ។ សូមទាក់ទងអ្នកបង្កើតកម្មវិធីជំនួយដើម្បីទទួលបានជំនួយបន្ថែម។

en: The following command line parameters are unknown to NVDA: {params}
km_KH: ប៉ារ៉ាម៉ែត្រខាងក្រោមនៃបន្ទាត់ពាក្យបញ្ជាមិនស្គាល់ដោយ NVDA ទេ: {params}

en: The following options control the types of document formatting reported by NVDA.
km_KH: ជម្រើសខាងក្រោមនេះគ្រប់គ្រងប្រភេទទ្រង់ទ្រាយឯកសារ ដែល NVDA រាយការណ៍។

en: The following settings are for advanced users. Changing them may cause NVDA to function incorrectly. Please only change these if you know what you are doing or have been specifically instructed by NVDA developers.
km_KH: ការកំណត់ខាងក្រោមនេះសម្រាប់អ្នកប្រើកម្រិតខ្ពស់។
    
    ការផ្លាស់ប្តូរពួកវាអាចធ្វើឲ្យ NVDA ធ្វើការមិនត្រឹមត្រូវ។
    សូមផ្លាស់ប្តូរត្រឹមត្តែអ្វីដែលអ្នកដឹង និងអ្វីដែលអ្នកកំពុងធ្វើ ឬបានទទួលការណែនាំជាក់លាក់ពីអ្នកអភិវឌ្ឍ NVDA។

en: The installation is unable to remove or overwrite a file. Another copy of NVDA may be running on another logged-on user account. Please make sure all installed copies of NVDA are shut down and try the installation again.
km_KH: ការដំឡើងមិនអាចលុបឬលើកលែងឯកសារមួយបានទេ។ ប្រហែលជាកំណែ NVDA មួយផ្សេងកំពុងដំណើរការនៅលើគណនីអ្នកប្រើប្រាស់ផ្សេងទៀត។ សូមប្រាកដថាកំណែ NVDA ទាំងអស់ដែលបានដំឡើងត្រូវបានបិទ ហើយសូមព្យាយាមដំឡើងម្តងទៀត។

en: The installation of NVDA failed. Please check the Log Viewer for more information.
km_KH: ការដំឡើង NVDA បរាជ័យ។ សូមពិនិត្យអ្នកមើលកំណត់ហេតុ (Log Viewer) សម្រាប់ព័ត៌មានបន្ថែម។

en: The installation path for NVDA has changed. it will now  be installed in {path}
km_KH: ផ្លូវដំឡើងសម្រាប់ NVDA បានផ្លាស់ប្តូរ។ ឥឡូវនេះវានឹងត្រូវបានដំឡើងនៅ {path}

en: The next key that is pressed will not be handled at all by NVDA, it will be passed directly through to Windows.
km_KH: គ្រាប់ចុចបន្ទាប់ដែលអ្នកចុច នឹងមិនត្រូវបានគ្រប់គ្រងដោយ NVDA ទេ វានឹងត្រូវបញ្ជូនផ្ទាល់ទៅឲ្យប្រព័ន្ធប្រតិបត្តិការវីនដូ។

en: The profile {name} will be permanently deleted. This action cannot be undone.
km_KH: ប្រវត្តិការកំណត់ {name} នឹងត្រូវបានលុបជាអចិន្ត្រៃយ៍។ អំពើនេះមិនអាចធ្វើវិញបានទេ&#160;។

en: The report links setting must be enabled to toggle report link type
km_KH: ត្រូវបើកការរាយការណ៍តំណភ្ជាប់ ដើម្បីអាចបិទ/បើកការរាយការណ៍ប្រភេទតំណភ្ជាប់។

en: The response from the server was not recognised. Check the URL is correct before trying again.
km_KH: ការឆ្លើយតបពីម៉ាស៊ីនមេមិនត្រូវបានទទួលស្គាល់ទេ។ សូមពិនិត្យមើលថា URL ត្រឹមត្រូវ ឬអត់ មុនពេលព្យាយាមម្តងទៀត។

en: The result of content recognition is already automatically updated
km_KH: លទ្ធផលនៃការទទួលស្គាល់មាតិកាត្រូវបានធ្វើបច្ចុប្បន្នភាពដោយស្វ័យប្រវត្តិរួចហើយ

en: The server returned an error. Check that the URL is correct before trying again.
km_KH: ម៉ាស៊ីនមេបានបញ្ជូនកំហុសមក។ សូមពិនិត្យមើលថា URL ត្រឹមត្រូវ ឬអត់ មុនពេលព្យាយាមម្តងទៀត។

en: The settings panel you tried to open is unavailable on this system.
km_KH: ផ្ទាំងការកំណត់ដែលអ្នកព្យាយាមបើក មិនអាចប្រើបាននៅលើប្រព័ន្ធនេះទេ។

en: The specified directory '{portableDirectory}' is not empty. Proceeding will delete and replace existing files in the directory. Do you want to overwrite the contents of this folder?
km_KH: ថត '{portableDirectory}' មិនទទេទេ។ ប្រសិនបើបន្ត ការដំឡើងនឹងលុប និងជំនួសឯកសារដែលមានស្រាប់នៅក្នុងថតនេះ។ តើអ្នកចង់សរសេរសារឡើងលើមាតិកានៃថតនេះឬទេ?

en: There is %d series in this chart | There are %d series in this chart
km_KH[0]: មាន %d ស៊េរីនៅក្នុងតារាងទិន្ន័យនេះ

en: There is no text on the clipboard
km_KH: មិនមានអត្ថបទអ្វីនៅលើ clipboard ទេ

en: There was a network error. Check that you are connected to the internet and try again.
km_KH: មានកំហុសបណ្តាញ។ សូមពិនិត្យមើលថាអ្នកបានភ្ជាប់អ៊ីនធឺណិត ឬអត់ ហើយព្យាយាមម្តងទៀត។”

en: Thick
km_KH: ក្រាស់

en: This change requires administrator privileges.
km_KH: ការផ្លាស់ប្តូរនេះទាមទារសិទ្ធិអ្នកគ្រប់គ្រង។

en: This feature ({title}) is unavailable while on secure screens such as the sign-on screen or UAC prompt.
km_KH: មុខងារ «{title}» នេះមិនអាចប្រើបានទេនៅលើអេក្រង់សុវត្ថិភាព ដូចជា អេក្រង់ចូលប្រព័ន្ធ ឬ ការបង្ហាញ UAC។

en: This feature is unavailable while on secure screens such as the sign-on screen or UAC prompt.
km_KH: មុខងារនេះមិនអាចប្រើបានទេពេលនៅលើអេក្រង់សុវត្ថិភាព ដូចជា អេក្រង់ចូលប្រព័ន្ធ ឬ ការបង្ហាញ UAC។

en: This trigger is already associated with another profile. If you continue, it will be removed from that profile and associated with this one.
    Are you sure you want to continue?
km_KH: ចលនាសកម្មនេះបានភ្ជាប់ជាមួយប្រវត្តិការកំណត់មួយផ្សេងរួចហើយ។ ប្រសិនបើអ្នកបន្ត វានឹងត្រូវដកចេញពីប្រវត្តិការកំណត់នោះ ហើយភ្ជាប់មកប្រើជាមួយប្រវត្តិការកំណត់នេះ។
    តើអ្នកពិតជាចង់បន្តទេ?

en: Thumbnails
km_KH: រូបតូច

en: Time to &keep audio device awake after speech (seconds)
km_KH: រយៈពេលរក្សាឧបករណ៍សំឡេងឲ្យដំណើរការតាមសំឡេងនិយាយ (វិនាទី) (&k)

en: Title Master view
km_KH: ទិដ្ឋភាពស្លាយចំណងជើងមេ

en: Title placeholder
km_KH: ទីតាំងបញ្ចូលចំណងជើង

en: To create a portable copy of NVDA, please select the path and other options and then press Continue
km_KH: ដើម្បីបង្កើតចម្លងចល័តរបស់ NVDA សូមជ្រើសរើសផ្លូវនិងជម្រើសផ្សេងៗ បន្ទាប់មកចុច បន្ត

en: To edit this profile, you will need to manually activate it. Once you have finished editing, you will need to manually deactivate it to resume normal usage.
    Do you wish to manually activate it now?
km_KH: ដើម្បីកែសម្រួលប្រវត្តិការកំណត់នេះ អ្នកត្រូវតែបើកវាដោយដៃផ្ទាល់។ ពេលដែលអ្នកបានបញ្ចប់ការកែសម្រួល អ្នកត្រូវតែបិទវាដោយដៃផ្ទាល់ ដើម្បីបន្តប្រើប្រាស់ដូចធម្មតា។
    តើអ្នកចង់បើកវាដោយដៃឥឡូវនេះទេ?

en: To install NVDA to your hard drive, please press the Continue button.
km_KH: ដើម្បីដំឡើង NVDA ទៅលើ hard drive របស់អ្នក សូមចុចប៊ូតុង បន្ត (Continue)។

en: To use an Albatross with NVDA, change the number of status cells in the Albatross's internal menu to at most {maxCells}, and restart the Albatross and NVDA if needed.
km_KH: ដើម្បីប្រើប្រាស់ Albatross ជាមួយ NVDA សូមប្តូរចំនួនសែលស្ថានភាពនៅក្នុងម៉ឺនុយខាងក្នុងរបស់ Albatross ឲ្យមិនលើសពី {maxCells} ហើយចាប់ផ្តើម Albatross និង NVDA ឡើងវិញ ប្រសិនបើចាំបាច់។

en: To:
km_KH: ទៅកាន់:

en: Toggle HID keyboard simulation
km_KH: បិទបើកការក្លែងធ្វើក្តារចុច HID

en: Toggle braille input
km_KH: បិទបើកការបញ្ចូលអក្សរប្រៃយ៍

en: Toggle periodical refresh of a Windows OCR result
km_KH: បិទ/បើកមុខងាររីហ្វ្រេសជាប្រចាំសម្រាប់អានលទ្ធផល OCR របស់វីនដូ

en: Toggle tethering of braille between the focus and the review position
km_KH: បិទ ឬ បើកការភ្ជាប់អក្សរប្រៃយ៍រវាងចំណុចផ្ដោត និងទីតាំងទ្រនិចត្រួតពិនិត្យ។

en: Toggle the braille cursor on and off
km_KH: បិទ ឬ បើកទ្រនិចអក្សរប្រៃល៍

en: Toggle the way context information is presented in braille
km_KH: បិទ ឬ បើករបៀបបង្ហាញព័ត៌មានបរិបទនៅលើអក្សរប្រៃយ៍

en: Toggles HID keyboard simulation
km_KH: បិទបើកការក្លែងធ្វើក្តារចុច HID

en: Toggles between beeps, speech, beeps and speech, and off, for reporting progress bar updates
km_KH: វដ្ដផ្លាស់ប្តូររវាងសំលេងប៊ីប សំលេងអាន សំលេងប៊ីបជាមួយសំឡេងអាន និងមិនមានសំឡេងអាន សម្រាប់ការរាយការណ៍កំណើននៃរបារភាគរយ

en: Toggles between browse mode and focus mode. When in focus mode, keys will pass straight through to the application, allowing you to interact directly with a control. When in browse mode, you can navigate the document with the cursor, quick navigation keys, etc.
km_KH: បិទបើករវាងម៉ូដរុករក និងម៉ូដផ្តោត។ នៅពេលស្ថិតក្នុងម៉ូដផ្តោត គ្រាប់ចុចនឹងផ្ទេរទៅកាន់កម្មវិធីដោយផ្ទាល់ អនុញ្ញាតឲ្យអ្នកអន្តរកម្មជាមួយវត្ថុបញ្ជាបានដោយផ្ទាល់។ ចំណែកឯនៅក្នុងម៉ូដរុករក អ្នកអាចរុករកឯកសារដោយប្រើគ្រាប់ចុចបញ្ជា ឬគ្រាប់ចុចរុករករហ័សផ្សេងៗ។

en: Toggles between reporting the speaker notes or the actual slide content. This does not change what is visible on-screen, but only what the user can read with NVDA
km_KH: បិទបើករវាងការអានកំណត់ចំណាំរបស់អ្នកនិយាយ ឬមាតិកាផ្ទាល់នៃស្លាយ។ វាមិនប្តូរអ្វីដែលបង្ហាញនៅលើអេក្រង់ទេ ប៉ុន្តែប្តូរអ្វីដែលអ្នកប្រើអាចអានជាមួយ NVDA ប៉ុណ្ណោះ។

en: Toggles braille mode
km_KH: បិទ ឬបើកម៉ូដអក្សរប្រៃយ៍

en: Toggles disabling of all configuration profile triggers. Disabling remains in effect until NVDA is restarted
km_KH: បិទ/បើកចលនាប្រភេទ Profiles ទាំងអស់។ មានប្រសិទ្ធភាពរហូតដល់ NVDA ចាប់ផ្តើមឡើងវិញ។

en: Toggles how much text will be spoken when the mouse moves
km_KH: បិទបើកការកំណត់ចំនួនអត្ថបទដែលនឹងត្រូវអានពេលម៉ៅផ្លាស់ទី។

en: Toggles native selection mode on and off
km_KH: បិទ/បើកម៉ូដជ្រើសរើសដើម

en: Toggles on and off delayed descriptions for characters on cursor movement
km_KH: បិទ/បើកការពិពណ៌នាការពន្យាពេលសម្រាប់អក្សរ នៅពេលផ្លាស់ទីទ្រនិច។

en: Toggles on and off if the screen layout is preserved while rendering the document content
km_KH: បិទ/បើក បើផ្ទាំងអេក្រង់ត្រូវបានរក្សាទុកនៅពេលបង្ហាញមាតិកាឯកសារ

en: Toggles on and off reporting if clickable
km_KH: បិទឬបើកការរាយការណ៍អំពីកន្លែងដែលអាចចុចបាន

en: Toggles on and off speaking when navigating by lines or paragraph with braille
km_KH: បិទ ឬបើកមុខងារ និយាយ នៅពេលរុករកតាមបន្ទាត់ ឬកថាខណ្ឌ ដោយប្រើអក្សរប្រៃយ៍

en: Toggles on and off the ignoring of blank lines for line indentation reporting
km_KH: បិទឬបើកការរាយការណ៍អំពីការចូលបន្ទាត់ ដោយមិនរាប់បន្ទាត់ទទេ

en: Toggles on and off the inclusion of layout tables in browse mode
km_KH: បិទ/បើកការរួមបញ្ចូលតារាងប្លង់នៅក្នុងម៉ូដរុករក

en: Toggles on and off the movement of the navigator object due to focus changes
km_KH: បិទ ឬបើកការផ្លាស់ទីវត្ថុឧបករណ៍ស្វែងរកតាមបម្លាស់ប្ដូរចំណុចផ្តោត។

en: Toggles on and off the movement of the review cursor due to the caret moving.
km_KH: បិទ ឬបើកការផ្លាស់ទីទ្រនិចត្រួតពិនិត្យតាមចលនារបស់ទ្រនិចសរសេរ។

en: Toggles on and off the reporting of CLDR characters, such as emojis
km_KH: បិទ/បើកការរាយការណ៍តួអក្សរ CLDR ដូចជា អេម៉ូជ៊ី

en: Toggles on and off the reporting of articles
km_KH: បិទឬបើកការរាយការណ៍អំពីអត្ថបទ

en: Toggles on and off the reporting of block quotes
km_KH: បិទឬបើកការរាយការណ៍អំពីអត្ថបទដកស្រង់

en: Toggles on and off the reporting of colors
km_KH: បិទឬបើកការរាយការណ៍អំពីពណ៌

en: Toggles on and off the reporting of comments
km_KH: បិទឬបើកការរាយការណ៍អំពីមតិយោបល់

en: Toggles on and off the reporting of dynamic content changes, such as new text in dos console windows
km_KH: បិទ និងបើកការរាយការណ៍អំពីការផ្លាស់ប្តូរមាតិកាដែលកើតឡើងដោយស្វ័យប្រវត្តិ ដូចជាអត្ថបទថ្មីនៅក្នុង វីនដូកុងសូល DOS។

en: Toggles on and off the reporting of emphasis
km_KH: បិទឬបើកការរាយការណ៍អំពីអក្ខរាវិរុទ្ធ

en: Toggles on and off the reporting of figures and captions
km_KH: បិទឬបើកការរាយការណ៍អំពី រូបភាព និងចំណងជើងពន្យល់

en: Toggles on and off the reporting of font changes
km_KH: បើក/បិទការរាយការណ៍បម្លាស់ប្ដូររចនាប័ទ្មអក្សរ

en: Toggles on and off the reporting of font size changes
km_KH: បើក/បិទ ការរាយការណ៍អំពីការប្រែប្រួលទំហំអក្សរ

en: Toggles on and off the reporting of frames
km_KH: បិទឬបើកការរាយការណ៍អំពីស៊ុម

en: Toggles on and off the reporting of graphics
km_KH: បិទឬបើកការរាយការណ៍អំពីក្រាហ្វិក

en: Toggles on and off the reporting of groupings
km_KH: បិទឬបើកការរាយការណ៍អំពីក្រុម

en: Toggles on and off the reporting of headings
km_KH: បិទឬបើកការរាយការណ៍អំពីចំណងជើង

en: Toggles on and off the reporting of highlighted text
km_KH: បិទឬបើកការរាយការណ៍អំពីអត្ថបទរំលេច

en: Toggles on and off the reporting of landmarks
km_KH: បិទឬបើកការរាយការណ៍អំពីទីសម្គាល់

en: Toggles on and off the reporting of line numbers
km_KH: បិទឬបើកការរាយការណ៍អំពីលេខបន្ទាត់

en: Toggles on and off the reporting of line spacing
km_KH: បិទឬបើកការរាយការណ៍ចន្លោះបន្ទាត់

en: Toggles on and off the reporting of link type
km_KH: បិទឬបើកការរាយការណ៍អំពីប្រភេទតំណភ្ជាប់

en: Toggles on and off the reporting of links
km_KH: បិទឬបើកការរាយការណ៍អំពីតំណភ្ជាប់

en: Toggles on and off the reporting of lists
km_KH: បិទឬបើកការរាយការណ៍អំពីបញ្ជី

en: Toggles on and off the reporting of pages
km_KH: បិទឬបើកការរាយការណ៍អំពីទំព័រ

en: Toggles on and off the reporting of paragraph indentation
km_KH: បិទឬបើកការរាយការណ៍អំពីការចូលកថាខណ្ឌ

en: Toggles on and off the reporting of revisions
km_KH: បិទឬបើកការរាយការណ៍អំពីការកែប្រែ

en: Toggles on and off the reporting of style changes
km_KH: បិទឬបើកការរាយការណ៍អំពីបម្លាស់ប្ដូររចនាបថ

en: Toggles on and off the reporting of superscripts and subscripts
km_KH: បិទ និងបើកការរាយការណ៍ superscripts និង subscripts

en: Toggles on and off the reporting of table cell coordinates
km_KH: បិទឬបើកការរាយការណ៍អំពីកូអរដោនេក្រឡាតារាង

en: Toggles on and off the reporting of tables
km_KH: បិទឬបើកការរាយការណ៍អំពីតារាង

en: Toggles on and off the reporting of text alignment
km_KH: បិទឬបើកការរាយការណ៍អំពីការរៀបចំបន្ទាត់អក្សរ

en: Toggles on and off the speaking of command keys
km_KH: បើក/បិទការនិយាយពីគ្រាប់ចុចបញ្ជា

en: Toggles simple review mode on and off
km_KH: បិទ/បើកម៉ូដត្រួតពិនិត្យសាមញ្ញ

en: Toggles single letter navigation on and off. When on, single letter keys in browse mode jump to various kinds of elements on the page. When off, these keys are passed to the application
km_KH: បិទ/បើកការរុករកតាមអក្សរនីមួយៗ។ នៅពេលបើក គ្រាប់អក្សរនីមួយៗក្នុងម៉ូដរុករកនឹងផ្លាស់ទៅធាតុផ្សេងៗលើទំព័រ។ នៅពេលបិទ គ្រាប់អក្សរទាំងនេះនឹងបញ្ជូនទៅកម្មវិធី។

en: Toggles sleep mode on and off for the active application.
km_KH: បិទ/បើកម៉ូដស្ងាត់សម្រាប់កម្មវិធីកំពុងដំណើរការ

en: Toggles speaking the character under the cursor when routing cursor in text
km_KH: បិទ ឬបើកមុខងារ និយាយប្រាបអក្សរដែលស្ថិតនៅក្រោមទ្រនិចត្រួតពិនិត្យ នៅពេលផ្លាស់ទីទ្រនិចត្រួតពិនិត្យក្នុងអត្ថបទ

en: Toggles the NVDA Braille viewer, a floating window that allows you to view braille output, and the text equivalent for each braille character
km_KH: បិទ ឬ បើកកម្មវិធីមើលអក្សរប្រៃយ៍របស់ NVDA ដែលជា floating window អនុញ្ញាតឱ្យអ្នកមើលលទ្ធផលអក្សរប្រៃយ៍និងអត្ថបទសមមូលនៃអក្សរប្រៃយ៍នីមួយៗ។

en: Toggles the NVDA Speech viewer, a floating window that allows you to view all the text that NVDA is currently speaking
km_KH: បិទបើកកម្មវិធីបង្ហាញអត្ថបទស្របតាមសម្លេងរបស់ NVDA ដែលជា floating window មួយអាចឲ្យអ្នកមើលអត្ថបទទាំងអស់ដែល NVDA កំពុងអាន

en: Toggles the reporting of information as the mouse moves
km_KH: បិទបើកការរាយការណ៍ព័ត៌មាននៅពេលម៉ៅមានចលនា

en: Toggles the state of the screen curtain, enable to make the screen black or disable to show the contents of the screen. Pressed once, screen curtain is enabled until you restart NVDA. Pressed twice, screen curtain is enabled until you disable it
km_KH: បិទ/បើកសភាពផ្ទាំងបាំងអេក្រង់: បើបើក អេក្រង់នឹងងងិត បើបិទ អ្នកនឹងមើលមាតិកាអេក្រង់បាន។ ចុចម្ដងសភាពផ្ទាំងបាំងអេក្រង់នឹងបើករហូតដល់អ្នកចាប់ផ្តើម NVDA វិញ។ ចុចពីរដងសភាពផ្ទាំងបាំងអេក្រង់នឹងបើករហូតដល់អ្នកបិទវា។

en: Toggles the support of touch interaction
km_KH: បិទ ឬបើកមុខងារគាំទ្រប្រតិបត្តិការប៉ះ

en: Top
km_KH: កំពូល

en: Total time not available
km_KH: ពេលវេលាសរុប គឺមិនមានទេ

en: Touch Interaction
km_KH: អន្តរកម្មតាមការប៉ះ

en: Touch interaction disabled
km_KH: ប្រតិបត្តិការប៉ះបានបិទ

en: Touch interaction enabled
km_KH: ប្រតិបត្តិការប៉ះបានបើក

en: Touch interaction not supported
km_KH: ប្រតិបត្តិការប៉ះមិនត្រូវបានគាំទ្រទេ

en: Touch screen
km_KH: អេក្រង់ប៉ះ

en: Translates any braille input
km_KH: បំលែងចំណុចអក្សរប្រៃណាមួយ

en: Translates any braille input and presses the enter key
km_KH: បំលែងចំណុចអក្សរប្រៃណាមួយហើយចុចគ្រាប់បញ្ចូល

en: Tries to read documentation for the selected autocompletion item.
km_KH: ព្យាយាមអានឯកសារណែនាំសម្រាប់ធាតុបំពេញស្វ័យប្រវត្តិដែលបានជ្រើសរើស។

en: Triggers
km_KH: ចលនាសកម្ម

en: Trim leading silence in speech audio
km_KH: បំបាត់ភាពស្ងាត់នៅផ្នែកដើមនៃសម្លេងនិយាយ

en: Trust voice's language when processing characters and symbols
km_KH: ជឿជាក់សំឡេងភាសា ពេលដំណើរការតួអក្សរនិងនិមិត្តសញ្ញា

en: Tshivenda grade 1
km_KH: ត្ស៊ីវ៉េនដា កម្រិតទី១

en: Tshivenda grade 2
km_KH: ត្ស៊ីវ៉េនដា កម្រិតទី២

en: Turkish 8 dot computer braille
km_KH: ទួរគី កុំព្យូទ័រ ៨ ចំណុច

en: Turkish grade 1
km_KH: ទួរគី កម្រិតទី១

en: Turkish grade 2
km_KH: ទួរគី កម្រិតទី២

en: Turns input help on or off. When on, any input such as pressing a key on the keyboard will tell you what script is associated with that input, if any.
km_KH: បើក/បិទជំនួយបញ្ចូល: នៅពេលបើក NVDA នឹងប្រាប់អ្នកថា key ណា ឬ input ណា មាន script ភ្ជាប់ជាមួយវា ប្រសិនបើមាន។

en: Type
km_KH: ប្រភេទ

en: Type exit() to exit the console
km_KH: វាយ exit()ដើម្បីចេញពីកុងសូល

en: Type help(object) to get help about object.
km_KH: វាយ help(object) ដើម្បីទទួលបានជំនួយអំពី object

en: Type the text you wish to find
km_KH: វាយបញ្ចូលអត្ថបទដែលអ្នកចង់ស្វែងរក

en: Type:
km_KH: ប្រភេទ:

en: UIA notifications
km_KH: ការជូនដំណឹងរបស់ UIA

en: UIA when available
km_KH: UIA នៅពេលមាន

[ctx: UIAHandler.FillType]
en: color
km_KH: ពណ៌

[ctx: UIAHandler.FillType]
en: gradient
km_KH: ការផ្លាស់ប្តូរពណ៌ជាបន្តបន្ទាប់

[ctx: UIAHandler.FillType]
en: none
km_KH: គ្មាន

[ctx: UIAHandler.FillType]
en: pattern
km_KH: លំនាំ

[ctx: UIAHandler.FillType]
en: picture
km_KH: រូបភាព

en: Ugaritic grade 1
km_KH: អ៊ូហ្គារីទិក កម្រិតទី១

en: Ukrainian computer braille
km_KH: អក្សរប្រៃយ៍កុំព្យូទ័រអ៊ុយក្រែន

en: Ukrainian grade 1
km_KH: អ៊ុយក្រែន កម្រិតទី១

en: Ukrainian literary braille (detailed)
km_KH: អក្សរប្រៃយ៍អក្សរសាស្ត្រអ៊ុយក្រែន (លម្អិត)

en: Unable to configure user interface for Vision Enhancement Provider, it can not be enabled.
km_KH: មិនអាចកំណត់រចនាសម្ព័ន្ធចំណុចប្រទាក់អ្នកប្រើសម្រាប់កម្មវិធីបង្កើនគំហើញបានទេ ដូច្នេះវាមិនអាចបើកដំណើរការបានទេ។

en: Unable to connect to the remote computer
km_KH: មិនអាចតភ្ជាប់ទៅកុំព្យូទ័រពីចម្ងាយបានទេ

en: Unable to contact portcheck server, please manually retrieve your IP address
km_KH: មិនអាចទាក់ទងទៅម៉ាស៊ីនមេ portcheck បានទេ សូមទទួលយកអាសយដ្ឋាន IP របស់អ្នកដោយផ្ទាល់ដៃចុះ។

en: Unable to copy
km_KH: មិនអាចចម្លងបានទេ

en: Unable to copy a file. Perhaps it is currently being used by another process or you have run out of disc space on the drive you are copying to.
km_KH: មិនអាចចម្លងឯកសារបានទេ។ ប្រហែលជាវាកំពុងត្រូវបានប្រើដោយដំណើរការផ្សេង ឬអ្នកបានអស់ទំហំថាសនៅលើ drive ដែលអ្នកកំពុងចម្លងទៅ។

en: Unable to copy status bar content to clipboard
km_KH: មិនអាចចម្លងមាតិកានៃរបារស្ថានភាពទៅ clipboard

en: Unable to get the destination of this link.
km_KH: មិនអាចទទួលបានទីតាំងគោលដៅនៃតំណភ្ជាប់នេះបានទេ។

en: Unable to mark log position
km_KH: មិនអាចសម្គាល់ទីតាំងកំណត់បាន

en: Unable to postpone update.
km_KH: មិនអាចពន្យារពេលធ្វើបច្ចុប្បន្នភាព។

en: Underline off
km_KH: បិទគូសបន្ទាត់ពីក្រោម

en: Underline on
km_KH: បើកគូសបន្ទាត់ពីក្រោម

en: Underline {style}on
km_KH: បន្ទាត់ពីក្រោម {style} បើក

en: Unicode Consortium data (including emoji)
km_KH: ទិន្នន័យសម្ព័ន្ធយូនីកូដ (រួមទាំងអ៊ីមោជី)

en: Unicode braille
km_KH: អក្សរប្រៃយ៍យូនីកូដ

en: Unicode normali&zation
km_KH: ធ្វើឱ្យស្របតាមយូនីកូដ (&z)

en: Unified English Braille Code grade 1
km_KH: អក្សរប្រៃយ៍អង់គ្លេស កូដតែមួយ កម្រិតទី១

en: Unified English Braille Code grade 2
km_KH: អក្សរប្រៃយ៍អង់គ្លេស កូដតែមួយ កម្រិតទី២

en: Uninstall NVDA
km_KH: លែងដំឡើង NVDA

en: Unknown braille display
km_KH: ឧបករណ៍បង្ហាញ Braille ដែលមិនត្រូវបានស្គាល់

en: Unknown color
km_KH: ពណ៌ដែលមិនស្គាល់

en: Unknown command line parameters
km_KH: ប៉ារ៉ាម៉ែត្របន្ទាត់ពាក្យបញ្ជាមិនស្គាល់

en: Unknown power status
km_KH: ស្ថានភាពថាមពលដែលមិនស្គាល់

en: Unlabeled
km_KH: ដែលមិនបានដាក់ស្លាក

en: Unmuted remote
km_KH: បើកសំឡេងពីចម្ងាយ

en: Unplugged
km_KH: មិនបានដោតភ្ជាប់

en: Unsupported input
km_KH: ការបញ្ចូលមិនត្រូវបានគាំទ្រ

en: Untitled chart
km_KH: តារាងទិន្ន័យគ្មានចំណងជើង

en: Up Bars
km_KH: បារឡើង

en: Upd&ate channel
km_KH: ឆានែលធ្វើបច្ចុប្បន្នភាព (&a)

en: Update Automatically
km_KH: ធ្វើបច្ចុប្បន្នភាពដោយស្វ័យប្រវត្តិ

en: Update mirror
km_KH: ប្រព័ន្ធធ្វើបច្ចុប្បន្នភាព

en: Update to NVDA version {version} has been downloaded and is ready to be applied.
km_KH: ការធ្វើបច្ចុប្បន្នភាពទៅកំណែ NVDA {version} ត្រូវបានទាញយករួចហើយ ហើយត្រៀមរួចរាល់សម្រាប់ដំឡើង។

en: Update to NVDA version {version} is ready to be applied.
km_KH: ការអាប់ដេតទៅកំណែ NVDA {version} ត្រៀមរួចរាល់សម្រាប់អនុវត្ត។

en: Updating NVDA
km_KH: កំពុងធ្វើបច្ចុប្បន្នភាព NVDA

en: Updating NVDA when connected to NVDA Remote Access as the controlled computer is not recommended.
km_KH: មិនណែនាំឲ្យធ្វើបច្ចុប្បន្នភាព NVDA នៅពេលកុំព្យូទ័ររបស់អ្នកត្រូវបានគេគ្រប់គ្រងតាមរយៈ NVDA Remote Access ទេ។

en: Uppercase
km_KH: អក្សរធំ

en: Urdu grade 1
km_KH: អ៊ូឌូ កម្រិតទី១

en: Urdu grade 2
km_KH: អ៊ូឌូ កម្រិតទី២

en: Use &screen layout (when supported)
km_KH: ប្រើប្លង់អេក្រង់ (ប្រសិនបើត្រូវបានគាំទ្រ) (&s)

en: Use &spelling functionality if supported
km_KH: ប្រើមុខងារ ប្រកបអក្សរ បើសិនជាឧបករណ៍សំឡេងគាំទ្រ (&s)

en: Use NVDA during sign-in
km_KH: ប្រើ NVDA កំឡុងពេលចូលគណនី

en: Use NVDA during sign-in (requires administrator privileges)
km_KH: ប្រើ NVDA នៅពេលចូលគណនី (ទាមទារសិទ្ធិអ្នកគ្រប់គ្រង)

en: Use UI Automation to access Microsoft &Excel spreadsheet controls when available
km_KH: ប្រើ UI Automation ដើម្បីចូលប្រើធាតុគ្រប់គ្រងសៀវភៅតារាង Microsoft Excel ប្រសិនបើមាន (&E)

en: Use WASAPI for SAPI 4 audio output:
km_KH: ប្រើ WASAPI សម្រាប់លទ្ធផលសម្លេង SAPI 4៖

en: Use currently saved settings during sign-in and on secure screens (requires administrator privileges)
km_KH: ប្រើការកំណត់ដែលបានសន្សំពេលចូលគណនី និងនៅលើអេក្រង់សុវត្ថិភាព (ទាមទារសិទ្ធិអ្នកគ្រប់គ្រង)

en: Use en&hanced event processing (requires restart)
km_KH: ប្រើការប្រតិបត្តិព្រឹត្តិការណ៍កែលម្អ (ត្រូវការចាប់ផ្ដើមឡើងវិញ) (&h)

en: Use enhanced t&yped character support in legacy Windows Console when available
km_KH: ប្រើការគាំទ្រអក្សរវាយកែលម្អក្នុង Windows Console ចាស់ នៅពេលមាន (&y)

en: Use modern audio output system (WASAPI)
km_KH: ប្រើប្រព័ន្ធបញ្ចេញសំឡេងទំនើប (WASAPI)

en: Use screen layout off
km_KH: ប្រើប្លង់អេក្រង់ បិទ

en: Use screen layout on
km_KH: ប្រើប្លង់អេក្រង់ បើក

en: Use this profile for:
km_KH: ប្រើប្រវត្តិការកំណត់នេះសម្រាប់:

en: Use timeout
km_KH: ប្រើពេលកំណត់

en: User Guide
km_KH: លំណែនាំសម្រាប់អ្នកប្រើប្រាស់

en: User default
km_KH: លំនាំដើមរបស់អ្នកប្រើ

en: Uzbek grade 1
km_KH: អ៊ូសបេក កម្រិតទី១

en: V&ariant
km_KH: ជម្រើសសំឡេងបន្ថែម (&a)

en: V&olume
km_KH: កម្រិតសំឡេង (&o)

en: Validating URL...
km_KH: កំពុងផ្ទៀងផ្ទាត់ URL…

en: Version
km_KH: កំណែ

en: Vertical Object placeholder
km_KH: ទីតាំងបញ្ចូលវត្ថុបញ្ឈរ

en: Vertical Text placeholder
km_KH: ទីតាំងបញ្ចូលអត្ថបទបញ្ឈរ

en: Vertical Title placeholder
km_KH: ទីតាំងបញ្ចូលចំណងជើងបញ្ឈរ

en: Vietnamese grade 0
km_KH: វៀតណាម កម្រិត០

en: Vietnamese grade 1
km_KH: វៀតណាម កម្រិតទី១

en: Vietnamese grade 2
km_KH: វៀតណាម កម្រិតទី២

en: View &log
km_KH: មើល កំណត់ហេតុ (&l)

en: Virtual Buffers
km_KH: ប៊័ហ្វឺរនិម្មិត

en: Virtually toggles the NVDA and shift keys to emulate a keyboard shortcut with braille input
km_KH: បើក/បិទគ្រាប់ NVDA និងគ្រាប់ shift ដើម្បីអនុវត្តគ្រាប់ចុចរហ័សជាមួយចំណុចអក្សរប្រៃយ៍

en: Virtually toggles the NVDA key to emulate a keyboard shortcut with braille input
km_KH: បើក/បិទគ្រាប់ NVDA ដើម្បីអនុវត្តគ្រាប់ចុចរហ័សជាមួយចំណុចអក្សរប្រៃយ៍

en: Virtually toggles the alt and shift keys to emulate a keyboard shortcut with braille input
km_KH: បើក/បិទគ្រាប់ alt និងគ្រាប់ shift ដើម្បីអនុវត្តគ្រាប់ចុចរហ័សជាមួយចំណុចអក្សរប្រៃយ៍

en: Virtually toggles the alt key to emulate a keyboard shortcut with braille input
km_KH: បើក/បិទគ្រាប់ alt ដើម្បីអនុវត្តគ្រាប់ចុចរហ័សជាមួយចំណុចអក្សរប្រៃយ៍

en: Virtually toggles the control and alt keys to emulate a keyboard shortcut with braille input
km_KH: បើក/បិទគ្រាប់ control និងគ្រាប់ alt ដើម្បីអនុវត្តគ្រាប់ចុចរហ័សជាមួយចំណុចអក្សរប្រៃយ៍

en: Virtually toggles the control and shift keys to emulate a keyboard shortcut with braille input
km_KH: បើក/បិទគ្រាប់ control និងគ្រាប់ shift ដើម្បីអនុវត្តគ្រាប់ចុចរហ័សជាមួយចំណុចអក្សរប្រៃយ៍

en: Virtually toggles the control key to emulate a keyboard shortcut with braille input
km_KH: បើក/បិទគ្រាប់ control ដើម្បីអនុវត្តគ្រាប់ចុចរហ័សជាមួយចំណុចអក្សរប្រៃយ៍

en: Virtually toggles the control, alt, and shift keys to emulate a keyboard shortcut with braille input
km_KH: បើក/បិទគ្រាប់ control គ្រាប់ alt និងគ្រាប់ shift ដើម្បីអនុវត្តគ្រាប់ចុចរហ័សជាមួយចំណុចអក្សរប្រៃយ៍

en: Virtually toggles the left windows and shift keys to emulate a keyboard shortcut with braille input
km_KH: បើក/បិទគ្រាប់វីនដូខាងឆ្វេង និងគ្រាប់ shift ដើម្បីអនុវត្តគ្រាប់ចុចរហ័សជាមួយចំណុចអក្សរប្រៃយ៍

en: Virtually toggles the left windows key to emulate a keyboard shortcut with braille input
km_KH: បើក/បិទគ្រាប់វីនដូខាងឆ្វេងដើម្បីអនុវត្តគ្រាប់ចុចរហ័សជាមួយចំណុចអក្សរប្រៃយ៍

en: Virtually toggles the shift key to emulate a keyboard shortcut with braille input
km_KH: បើក/បិទគ្រាប់ Shift ដើម្បីអនុវត្តគ្រាប់ចុចរហ័សជាមួយចំណុចអក្សរប្រៃយ៍

en: Vision
km_KH: គំហើញ

en: Vision Enhancement Provider Error
km_KH: កំហុសកម្មវិធីបង្កើនគំហើញ

en: Visual Highlight
km_KH: រំលេចគំហើញ

en: Voice
km_KH: សំឡេងភាសា

en: Voice dictionary (%s)
km_KH: សំឡេងអានវចនានុក្រម (%s)

en: Volume of NVDA sounds
km_KH: កម្រិតសំឡេង NVDA

en: Volume of NVDA sounds follows voice volume
km_KH: កម្រិតសំឡេង NVDA ស្របតាមកម្រិតសំឡេងអាន

en: Volume-High-Low-Close
km_KH: បរិមាណ–ខ្ពស់–ទាប–បិទ

en: Volume-Open-High-Low-Close
km_KH: បរិមាណ–បើក–ខ្ពស់–ទាប–បិទ

en: Waiting for Outlook...
km_KH: កំពុងរង់ចាំ Outlook...

en: Waiting for Powerpoint...
km_KH: កំពុងរង់ចាំ Powerpoint។..

en: Walls
km_KH: ជញ្ជាំង

en: Warning
km_KH: ព្រមាន

en: Warning!
km_KH: ព្រមាន!

en: Warning: couldn't set volumes for sound split: one of audio sessions is either mono, or has more than 2 audio channels.
km_KH: ការព្រមាន: មិនអាចកំណត់កម្រិតសំឡេងសម្រាប់ការបែងចែកសំឡេងបានទេ: មួយក្នុងចំណោមកម្មវិធីសំឡេងមានមាត្រដ្ឋានទូរសំឡេងតែមួយ (mono) ឬមានច្រកសំឡេងលើសពី ២។

en: Wave
km_KH: អង្កាញ់

en: Wave double
km_KH: អង្កាញ់ពីរជាន់

en: Wave heavy
km_KH: អង្កាញ់ក្រាស់

en: We need your help in order to continue to improve NVDA.
    This project relies primarily on donations and grants. By donating, you are helping to fund full time development.
    If even $10 is donated for every download, we will be able to cover all of the ongoing costs of the project.
    All donations are received by NV Access, the non-profit organisation which develops NVDA.
    Thank you for your support.
km_KH: យើងត្រូវការជំនួយពីអ្នក ដើម្បីបន្តធ្វើឱ្យ NVDA ល្អប្រសើរជាបន្តបន្ទាប់។
    គម្រោងនេះអាស្រ័យចម្បងលើការរួមចំណែក និងអំណោយ។ ដោយការផ្តល់អំណោយ អ្នកកំពុងជួយគាំទ្រការអភិវឌ្ឍន៍ពេញម៉ោង។
    ប្រសិនបើអ្នកទាំងអស់គ្នាផ្តល់អំណោយត្រឹមតែ ១០ ដុល្លារសម្រាប់ការទាញយកមួយ យើងអាចគ្របដណ្តប់ចំណាយទាំងអស់នៃគម្រោងនេះបាន។
    អំណោយទាំងអស់ត្រូវបានទទួលដោយ NV Access ដែលជាអង្គការមិនរកប្រាក់ចំណេញ ដែលអភិវឌ្ឍន៍កម្មវិធី NVDA។
    សូមអរគុណចំពោះការគាំទ្ររបស់អ្នក។

en: We&lcome dialog...
km_KH: ប្រអប់សារស្វាគមន៍ … (&l)

en: Web layout
km_KH: ប្លង់បណ្ដាញ

en: Welcome to NVDA
km_KH: សូមស្វាគមន៍មកកាន់ NVDA

en: Welcome to NVDA!
km_KH: សូមស្វាគមន៍មកកាន់ NVDA!

en: Welcome to the COM Registration Fixing tool.
    
    Installing and uninstalling programs, as well as other events, can damage accessibility entries in the Windows registry. This can cause previously accessible elements to be presented incorrectly, or can cause "unknown" or "pane" to be spoken or brailled in some applications or Windows components, instead of the content you were expecting.
    
    This tool attempts to fix such common problems. Note that the tool must access the system registry, which requires administrative privileges.
    
    Press Continue to run the tool now.
km_KH: សូមស្វាគមន៍មកកាន់ឧបករណ៍ជួសជុលការចុះឈ្មោះ COM
    
    ការដំឡើង និងការដកចេញកម្មវិធី ក៏ដូចជាព្រឹត្តិការណ៍ផ្សេងៗ អាចធ្វើឱ្យធាតុដែលទាក់ទងនឹងមធ្យោបាយចូលប្រើ (Accessibility) ក្នុង Windows Registry ខូចបាន។ វាអាចបណ្តាលឱ្យធាតុដែលធ្លាប់អាចចូលប្រើបាន មិនត្រូវបានបង្ហាញត្រឹមត្រូវទៀត ឬអាចបណ្តាលឱ្យ NVDA និយាយឬបង្ហាញពាក្យ “unknown” ឬ “pane” ក្នុងកម្មវិធី ឬសមាសធាតុមួយចំនួននៃ Windows ជំនួសឱ្យមាតិកាដែលអ្នករំពឹងទុក។
    
    ឧបករណ៍នេះព្យាយាមជួសជុលបញ្ហាទូទៅ effʷនោះ។ សូមចំណាំថា ឧបករណ៍នេះត្រូវចូលដំណើរការទៅកាន់ System Registry ដែលត្រូវការសិទ្ធិ Administrator។
    
    សូមចុច “បន្ត” ដើម្បីដំណើរការឧបករណ៍នេះឥឡូវ។

en: Welsh grade 1
km_KH: វែលស៍ កម្រិតទី ១

en: Welsh grade 2
km_KH: វែលស៍ កម្រិតទី ២

en: What would you like to &do?
km_KH: តើអ្នកចង់ ធ្វើយ៉ាងដូចម្ដេច? (&d)

en: What's &new
km_KH: ថ្មីៗ (&n)

en: What's new
km_KH: ថ្មីៗ

en: Whole &word
km_KH: ពាក្យទាំងមូល (&w)

en: Windows C&onsole support:
km_KH: ការគាំទ្រ Windows Console (&o):

en: Windows OCR not available
km_KH: OCR របស់វីនដូមិនអាចប្រើបានទេ

en: Windows OneCore voices
km_KH: សំឡេងរបស់ Windows OneCore

en: Words only
km_KH: ត្រឹមតែពាក្យប៉ុណ្ណោះ

en: Write the current configuration to nvda.ini
km_KH: សរសេរការកំណត់បច្ចុប្បន្នទៅ nvda.ini

en: X Error Bars
km_KH: បារកំហុស X

en: Xhosa grade 1
km_KH: ខូសា កម្រិតទី១

en: Xhosa grade 2
km_KH: ខូសា កម្រិតទី២

en: Y Error Bars
km_KH: បារកំហុស Y

en: Yakut grade 1
km_KH: អក្សរប្រៃយ៍យ៉ាគុត កម្រិតទី១

en: Yes
km_KH: បាទ/ចាស

en: Yiddish grade 1
km_KH: យ៊ីឌីស កម្រិតទី១

en: You are about to install version {newVersion} of {summary}, which appears to be already installed. Would you still like to update?
km_KH: អ្នកកំពុងតែត្រៀមដំឡើងកំណែ {newVersion} នៃ {summary} ដែលប្រហែលជាត្រូវបានដំឡើងរួចហើយ។ តើអ្នកនៅតែចង់ធ្វើបច្ចុប្បន្នភាពទេ?

en: You are attempting to install an earlier version of NVDA than the version currently installed. If you really wish to revert to an earlier version, you should first cancel this installation and completely uninstall NVDA before installing the earlier version.
km_KH: អ្នកកំពុងព្យាយាមដំឡើងកំណែ NVDA ចាស់ជាងកំណែដែលបានដំឡើងបច្ចុប្បន្ន។ ប្រសិនបើអ្នកពិតជាចង់ត្រឡប់ទៅប្រើកំណែចាស់ អ្នកគួរតែបោះបង់ការដំឡើងនេះជាមុនសិន ហើយលុបការដំឡើង NVDA ចេញទាំងស្រុង មុនពេលដំឡើងកំណែចាស់ឡើងវិញ។

en: You did not choose Talk as one of your speech mode options. Please note that this may result in no speech output at all. Are you sure you want to continue?
km_KH: អ្នកមិនបានជ្រើសរើសម៉ូដ “និយាយ” ជាជម្រើសនៃម៉ូដនិយាយទេ។ សូមចំណាំថា វាអាចធ្វើឲ្យមិនមានសំឡេងនិយាយបង្ហាញឡើយ។ តើអ្នកប្រាកដថាចង់បន្តទេ?

en: You must choose a name for this profile.
km_KH: អ្នកត្រូវតែជ្រើសរើសឈ្មោះមួយសម្រាប់ប្រវត្តិការកំណត់នេះ។

en: You will be unable to respond to User Account Control (UAC) prompts from the controlling computer. You should only proceed if you have physical access to the controlled computer.
    
    Are you sure you want to continue?
km_KH: អ្នកនឹងមិនអាចឆ្លើយតបទៅនឹងសំណើ User Account Control (UAC) ពីកុំព្យូទ័រត្រូវបានគ្រប់គ្រងទេ។ អ្នកគួរតែបន្ត ប្រសិនបើអ្នកចូលទៅដល់ផ្ទាល់ទៅកុំព្យូទ័រត្រូវបានគ្រប់គ្រង។
    តើអ្នកប្រាកដថាចង់បន្តឬទេ?

en: Your configuration file contains errors. Your configuration has been reset to factory defaults.
    More details about the errors can be found in the log file.
km_KH: ឯកសារកំណត់រចនាសម្ព័ន្ធរបស់អ្នកមានកំហុស។ ការកំណត់រចនាសម្ព័ន្ធត្រូវបានកំណត់ឡើងវិញទៅលំនាំដើម។
    ព័ត៌មានលម្អិតបន្ថែមអំពីកំហុសអាចរកឃើញនៅក្នុងឯកសារចុះបញ្ជី។

en: Your gesture map file contains errors.
    More details about the errors can be found in the log file.
km_KH: ឯកសារផ្គូផ្គងចលនារបស់អ្នកមានកំហុស។
    ព័ត៌មានលម្អិតបន្ថែមអំពីកំហុសអាចរកឃើញនៅក្នុងឯកសារចុះបញ្ជី។

en: Zulu grade 1
km_KH: ហ្ស៊ូលូ កម្រិតទី១

en: Zulu grade 2
km_KH: ហ្ស៊ូលូ កម្រិតទី២

[ctx: action]
en: Back
km_KH: លុប

[ctx: action]
en: Beginning
km_KH: ចាប់ផ្ដើម

[ctx: action]
en: Document
km_KH: ឯកសារ

[ctx: action]
en: End
km_KH: ចប់

[ctx: action]
en: Help
km_KH: ជំនួយ

[ctx: action]
en: Home
km_KH: ដើម

[ctx: action]
en: Information
km_KH: ព័ត៌មាន

[ctx: action]
en: Movie
km_KH: ភាពយន្ត

[ctx: action]
en: Next
km_KH: បន្ទាប់

[ctx: action]
en: Sound
km_KH: សំឡេង

[ctx: addonStore]
en: &About add-on...
km_KH: អំពីកម្មវិធីជំនួយ ... (&A)

[ctx: addonStore]
en: &Close
km_KH: បិទ (&C)

[ctx: addonStore]
en: &Disable
km_KH: បិទដំណើរការ (&D)

[ctx: addonStore]
en: &Disable selected add-ons
km_KH: បិទដំណើរការកម្មវិធីជំនួយដែលបានជ្រើសរើស (&D)

[ctx: addonStore]
en: &Don't show this message again
km_KH: កុំបង្ហាញសារនេះម្ដងទៀត (&D)

[ctx: addonStore]
en: &Enable
km_KH: បើកដំណើរការ (&E)

[ctx: addonStore]
en: &Enable (override incompatibility)
km_KH: បើកដំណើរការ (រំលងចោលនូវភាពដែលមិនអាចប្រើបានជាមួយកំណែបច្ចុប្បន្ន) (&E)

[ctx: addonStore]
en: &Enable selected add-ons
km_KH: បើកដំណើរការកម្មវិធីជំនួយដែលបានជ្រើសរើស (&E)

[ctx: addonStore]
en: &Help
km_KH: ជំនួយ (&H)

[ctx: addonStore]
en: &Install
km_KH: ដំឡើង (&I)

[ctx: addonStore]
en: &Install (override incompatibility)
km_KH: ដំឡើង (រំលងចោលនូវភាពដែលមិនអាចប្រើបានជាមួយកំណែបច្ចុប្បន្ន) (&I)

[ctx: addonStore]
en: &Install selected add-ons
km_KH: ដំឡើងកម្មវិធីជំនួយដែលបានជ្រើសរើស (&I)

[ctx: addonStore]
en: &License
km_KH: អាជ្ញាប័ណ្ណ (&L)

[ctx: addonStore]
en: &No
km_KH: ទេ (&N)

[ctx: addonStore]
en: &OK
km_KH: យល់ព្រម (&O)

[ctx: addonStore]
en: &Other Details:
km_KH: សេចក្ដីលម្អិតផ្សេងទៀត (&O):

[ctx: addonStore]
en: &Remove
km_KH: យកចេញ (&R)

[ctx: addonStore]
en: &Remove selected add-ons
km_KH: លុបកម្មវិធីជំនួយដែលបានជ្រើសរើស (&R)

[ctx: addonStore]
en: &Search:
km_KH: ស្វែងរក (&S):

[ctx: addonStore]
en: &Update
km_KH: ធ្វើបច្ចុប្បន្នភាព (&U)

[ctx: addonStore]
en: &Update (override incompatibility)
km_KH: ធ្វើបច្ចុប្បន្នភាព (រំលងចោលនូវភាពដែលមិនអាចប្រើបានជាមួយកំណែបច្ចុប្បន្ន) (&U)

[ctx: addonStore]
en: &Update all
km_KH: ធ្វើបច្ចុប្បន្នភាពទាំងអស់ (&U)

[ctx: addonStore]
en: &Update selected add-ons
km_KH: ធ្វើបច្ចុប្បន្នភាពកម្មវិធីជំនួយដែលបានជ្រើសរើស (&U)

[ctx: addonStore]
en: &Yes
km_KH: បាទ/ចាស (&Y)

[ctx: addonStore]
en: A&ctions
km_KH: សកម្មភាព (&c)

[ctx: addonStore]
en: Add-on Information
km_KH: ព័ត៌មានកម្មវិធីជំនួយ

[ctx: addonStore]
en: Add-on Installation
km_KH: ការដំឡើងកម្មវិធីជំនួយ

[ctx: addonStore]
en: Add-on Store
km_KH: ហាងកម្មវិធីជំនួយ

[ctx: addonStore]
en: Add-on Store Warning
km_KH: ការព្រមានរបស់ហាងកម្មវិធីជំនួយ

[ctx: addonStore]
en: Add-on data update failure
km_KH: ការធ្វើបច្ចុប្បន្នភាពទិន្នន័យកម្មវិធីជំនួយបរាជ័យ

[ctx: addonStore]
en: Add-on download failure
km_KH: ការទាញយកកម្មវិធីជំនួយបានបរាជ័យ

[ctx: addonStore]
en: Add-on download not safe: checksum failed for {name}
km_KH: ការទាញយកកម្មវិធីជំនួយមិនមានសុវត្ថិភាពទេ: ការត្រួតពិនិត្យ checksum បានបរាជ័យសម្រាប់ {name}

[ctx: addonStore]
en: Add-on installation
km_KH: ការដំឡើងកម្មវិធីជំនួយ

[ctx: addonStore]
en: Add-on installation failure
km_KH: កម្មវិធីជំនួយបរាជ័យក្នុងការដំឡើង

[ctx: addonStore]
en: Add-on not supported %s
km_KH: កម្មវិធីជំនួយមិនត្រូវបានគាំទ្រទេ %s

[ctx: addonStore]
en: Add-on updates available
km_KH: មានបច្ចុប្បន្នភាពសម្រាប់កម្មវិធីជំនួយ

[ctx: addonStore]
en: Add-ons are created by the NVDA community and are not vetted by NV Access. NV Access cannot be held responsible for add-on behavior. The functionality of add-ons is unrestricted and can include accessing your personal data or even the entire system.
km_KH: កម្មវិធីជំនួយត្រូវបានបង្កើតដោយសហគមន៍ NVDA ហើយមិនត្រូវបានពិនិត្យផ្ទៀងផ្ទាត់ដោយ NV Access ឡើយ។
    NV Access មិនអាចទទួលខុសត្រូវចំពោះឥរិយាបថ ឬការប្រព្រឹត្តរបស់កម្មវិធីជំនួយបានទេ។
    មុខងាររបស់កម្មវិធីជំនួយមិនមានការកំណត់ ហើយអាចរួមបញ្ចូលការចូលប្រើទិន្នន័យផ្ទាល់ខ្លួនរបស់អ្នក ឬសូម្បីតែប្រព័ន្ធទាំងមូល។

[ctx: addonStore]
en: Add-ons updated, restart NVDA to activate changes
km_KH: កម្មវិធីជំនួយត្រូវបានធ្វើបច្ចុប្បន្នភាពរួចហើយ។ សូមចាប់ផ្តើម NVDA ឡើងវិញដើម្បីអនុវត្តការផ្លាស់ប្តូរ។

[ctx: addonStore]
en: All
km_KH: ទាំងអស់

[ctx: addonStore]
en: An updated version of NVDA is required. NVDA version {nvdaVersion} or later.
km_KH: ត្រូវការកំណែ NVDA ថ្មី។ ត្រូវប្រើ NVDA កំណែ {nvdaVersion} ឬខ្ពស់ជាងនេះ។

[ctx: addonStore]
en: An updated version of this add-on is required. This add-on was last tested with NVDA {lastTestedNVDAVersion}. NVDA requires this add-on to be tested with NVDA {nvdaVersion} or higher. You can enable this add-on at your own risk.
km_KH: តម្រូវឲ្យមានកំណែថ្មីនៃកម្មវិធីជំនួយនេះ។ កម្មវិធីជំនួយនេះត្រូវបានសាកល្បងចុងក្រោយជាមួយ NVDA កំណែ {lastTestedNVDAVersion}។ NVDA តម្រូវឲ្យកម្មវិធីជំនួយនេះត្រូវបានសាកល្បងជាមួយ NVDA កំណែ {nvdaVersion} ឬកំណែខ្ពស់ជាងនេះ។ អ្នកអាចបើកដំណើរការកម្មវិធីជំនួយនេះ ដោយទទួលខុសត្រូវចំពោះហានិភ័យផ្ទាល់ខ្លួន។

[ctx: addonStore]
en: Are you sure you wish to remove the {addon} add-on from NVDA? This cannot be undone.
km_KH: តើអ្នកប្រាកដថាចង់លុប {addon} កម្មវិធីជំនួយនេះចេញពី NVDA មែនទេ? ការប្រតិបត្តិនេះមិនអាចត្រឡប់ក្រោយវិញបានឡើយ។

[ctx: addonStore]
en: Author
km_KH: អ្នកនិពន្ធ

[ctx: addonStore]
en: Author:
km_KH: អ្នកនិពន្ធ:

[ctx: addonStore]
en: Author: {author}
km_KH: អ្នកនិពន្ធ: {author}

[ctx: addonStore]
en: Available
km_KH: មាន

[ctx: addonStore]
en: Available &add-ons
km_KH: កម្មវិធីជំនួយដែលមាន

[ctx: addonStore]
en: Available add-ons
km_KH: កម្មវិធីជំនួយដែលមាន

[ctx: addonStore]
en: Available version
km_KH: កំណែដែលអាចប្រើបាន

[ctx: addonStore]
en: Available version:
km_KH: កំណែដែលអាចប្រើបាន:

[ctx: addonStore]
en: Beta
km_KH: កំណែបេតា

[ctx: addonStore]
en: Ca&ncel install
km_KH: បោះបង់ការដំឡើង (&n)

[ctx: addonStore]
en: Ca&ncel install of selected add-ons
km_KH: បោះបង់ការដំឡើងកម្មវិធីជំនួយដែលបានជ្រើសរើស (&n)

[ctx: addonStore]
en: Cha&nnel:
km_KH: ឆានែល (&n):

[ctx: addonStore]
en: Channel
km_KH: ឆានែល

[ctx: addonStore]
en: Channel:
km_KH: ឆានែល:

[ctx: addonStore]
en: Choose Add-on Package File
km_KH: ជ្រើសរើសឯកសារកញ្ចប់កម្មវិធីជំនួយ

[ctx: addonStore]
en: Community re&views
km_KH: មតិយោបល់ពីសហគមន៍ (&v)

[ctx: addonStore]
en: Could not disable the add-on: {addon}.
km_KH: មិនអាចបិទដំណើរការកម្មវិធីជំនួយបានទេ: {addon}.

[ctx: addonStore]
en: Could not enable the add-on: {addon}.
km_KH: មិនអាចបើកដំណើរការកម្មវិធីជំនួយបានទេ: {addon}.

[ctx: addonStore]
en: Description:
km_KH: ការពិពណ៌នា:

[ctx: addonStore]
en: Dev
km_KH: កំណែអភិវឌ្ឍន៍

[ctx: addonStore]
en: Disabled
km_KH: បានបិទដំណើរការ

[ctx: addonStore]
en: Disabled (incompatible)
km_KH: បានបិទ (មិនអាចប្រើបានជាមួយកំណែបច្ចុប្បន្ន)

[ctx: addonStore]
en: Disabled (incompatible), pending restart
km_KH: បានបិទ (មិនអាចប្រើបានជាមួយកំណែបច្ចុប្បន្ន), កំពុងរង់ចាំចាប់ផ្ដើមកម្មវិធីឡើងវិញ

[ctx: addonStore]
en: Disabled, pending restart
km_KH: បានបិទ កំពុងរង់ចាំចាប់ផ្ដើមកម្មវិធីឡើងវិញ

[ctx: addonStore]
en: Download URL:
km_KH: URL សម្រាប់ទាញយក:

[ctx: addonStore]
en: Download failed
km_KH: ការទាញយកបានបរាជ័យ

[ctx: addonStore]
en: Download of {num} add-on in progress, cancel downloading? | Download of {num} add-ons in progress, cancel downloading?
km_KH[0]: កំពុងទាញយក {num} កម្មវិធីជំនួយ។ តើអ្នកចង់បោះបង់ការទាញយកមែនទេ?

[ctx: addonStore]
en: Downloaded, pending install
km_KH: បានទាញយករួចរាល់ កំពុងរងចាំការដំឡើង

[ctx: addonStore]
en: Downloading
km_KH: កំពុងទាញយក

[ctx: addonStore]
en: Ena&bled/disabled:
km_KH: បើក/បិទដំណើរការ (&b):

[ctx: addonStore]
en: Enable add-on
km_KH: បើកកម្មវិធីជំនួយ

[ctx: addonStore]
en: Enabled
km_KH: បានបើកដំណើរការ

[ctx: addonStore]
en: Enabled (incompatible)
km_KH: បានបើក (មិនអាចប្រើបានជាមួយកំណែបច្ចុប្បន្ន)

[ctx: addonStore]
en: Enabled (incompatible), pending restart
km_KH: បានបើក (មិនអាចប្រើបានជាមួយកំណែបច្ចុប្បន្ន), កំពុងរង់ចាំចាប់ផ្ដើមកម្មវិធីឡើងវិញ

[ctx: addonStore]
en: Enabled, pending restart
km_KH: បានបើក កំពុងរង់ចាំចាប់ផ្ដើមកម្មវិធីឡើងវិញ

[ctx: addonStore]
en: External
km_KH: ខាងក្រៅ

[ctx: addonStore]
en: Failed to install add-on from %s
km_KH: បរាជ័យក្នុងការតម្លើងកម្មវិធីជំនួយពី %s

[ctx: addonStore]
en: Failed to open add-on package file at {filePath} - missing file or invalid file format
km_KH: បើកឯកសារកញ្ចប់កម្មវិធីជំនួយនៅទីតាំង {filePath} មិនបានទេ — អាចបាត់ឯកសារ ឬទ្រង់ទ្រាយឯកសារមិនត្រឹមត្រូវ។

[ctx: addonStore]
en: Ho&mepage
km_KH: ទំព័រដើម (&m)

[ctx: addonStore]
en: Homepage:
km_KH: ទំព័រដើម:

[ctx: addonStore]
en: Homepage: {url}
km_KH: ទំព័រដើម: {url}

[ctx: addonStore]
en: I understand that incompatible add-ons will be disabled and can be manually re-enabled at my own risk after installation.
km_KH: ខ្ញុំយល់ហើយថា កម្មវិធីជំនួយដែលមិនសមស្របនឹងត្រូវបានបិទ ហើយអាចបើកឡើងវិញដោយដៃ នៅក្រោយការដំឡើង តែខ្ញុំត្រូវទទួលខុសត្រូវចំពោះហានិភ័យផ្ទាល់ខ្លួន។

[ctx: addonStore]
en: Include &incompatible add-ons
km_KH: រួមបញ្ចូលទាំងកម្មវិធីជំនួយដែលមិនអាចប្រើបានជាមួយកំណែបច្ចុប្បន្ន (&i)

[ctx: addonStore]
en: Incompatible
km_KH: ដែលមិនអាចប្រើបានជាមួយកំណែបច្ចុប្បន្ន

[ctx: addonStore]
en: Incompatible Reason:
km_KH: មូលហេតុដែលមិនអាចប្រើបានជាមួយកំណែបច្ចុប្បន្ន:

[ctx: addonStore]
en: Install add-on
km_KH: ដំឡើងកម្មវិធីជំនួយ

[ctx: addonStore]
en: Install date
km_KH: កាលបរិច្ឆេទនៃការដំឡើង

[ctx: addonStore]
en: Install date:
km_KH: កាលបរិច្ឆេទនៃការដំឡើង:

[ctx: addonStore]
en: Install failed
km_KH: ការតំឡើងបានបរាជ័យ

[ctx: addonStore]
en: Install from e&xternal source
km_KH: ដំឡើងពីប្រភពខាងក្រៅ (&x)

[ctx: addonStore]
en: Installed &add-ons
km_KH: កម្មវិធីជំនួយដែលបានតំឡើងរួចរាល់

[ctx: addonStore]
en: Installed add-ons
km_KH: កម្មវិធីជំនួយដែលបានតំឡើងរួចរាល់

[ctx: addonStore]
en: Installed incompatible &add-ons
km_KH: កម្មវិធីជំនួយដែលមិនអាចប្រើបានជាមួយកំណែបច្ចុប្បន្នដែលបានតំឡើងរួចរាល់

[ctx: addonStore]
en: Installed incompatible add-ons
km_KH: កម្មវិធីជំនួយដែលមិនអាចប្រើបានជាមួយកំណែបច្ចុប្បន្នដែលបានតំឡើងរួចរាល់

[ctx: addonStore]
en: Installed version
km_KH: កំណែដែលបានដំឡើង

[ctx: addonStore]
en: Installed version:
km_KH: កំណែដែលបានដំឡើង:

[ctx: addonStore]
en: Installed, pending restart
km_KH: បានតំឡើងរួចរាល់ កំពុងរង់ចាំចាប់ផ្ដើមកម្មវិធីឡើងវិញ

[ctx: addonStore]
en: Installing
km_KH: កំពុងតំឡើង

[ctx: addonStore]
en: Installing {num} add-on, please wait. | Installing {num} add-ons, please wait.
km_KH[0]: កំពុងដំឡើង {num} កម្មវិធីជំនួយ សូមរង់ចាំ។

[ctx: addonStore]
en: Last NVDA version tested: {}
km_KH: កំណែ NVDA ដែលបានសាកល្បងចុងក្រោយ: {'{}'}

[ctx: addonStore]
en: Last tested NVDA version
km_KH: កំណែ NVDA ដែលបានសាកល្បងចុងក្រោយ

[ctx: addonStore]
en: Last tested NVDA version:
km_KH: កំណែ NVDA ដែលបានសាកល្បងចុងក្រោយ:

[ctx: addonStore]
en: License URL:
km_KH: អាជ្ញាប័ណ្ណ URL:

[ctx: addonStore]
en: License:
km_KH: អាជ្ញាប័ណ្ណ:

[ctx: addonStore]
en: Loading add-ons...
km_KH: កំពុងផ្ទុកកម្មវិធីជំនួយ

[ctx: addonStore]
en: Make sure you are connected to the internet, and the Add-on Store mirror URL is valid.
    Mirror URL: {url}
km_KH: សូមប្រាកដថា អ្នកបានភ្ជាប់អ៊ីនធឺណិត ហើយអាសយដ្ឋាន URL នៃហាងកម្មវិធីជំនួយ (Add-on Store mirror) មានសុពលភាព។ 
    Mirror URL: {url}

[ctx: addonStore]
en: Migrate to add-on store
km_KH: ផ្លាស់ប្តូរទៅហាងកម្មវិធីជំនួយ

[ctx: addonStore]
en: Minimum NVDA version
km_KH: កំណែ NVDA កម្រិតទាប

[ctx: addonStore]
en: Minimum NVDA version:
km_KH: កំណែ NVDA កម្រិតទាប:

[ctx: addonStore]
en: Minimum required NVDA version: {}
km_KH: តម្រូវឱ្យមានកំណែ NVDA កម្រិតទាប: {'{}'}

[ctx: addonStore]
en: NVDA Add-on Package (*.{ext})
km_KH: កញ្ចប់កម្មវិធីជំនួយរបស់ NVDA (*.{ext})

[ctx: addonStore]
en: Name
km_KH: ឈ្មោះ

[ctx: addonStore]
en: No actions available for the selected add-ons
km_KH: មិនមានសកម្មភាពអ្វីសម្រាប់កម្មវិធីជំនួយដែលបានជ្រើសទេរើស

[ctx: addonStore]
en: No add-on selected.
km_KH: មិនមានកម្មវិធីជំនួយដែលបានជ្រើសទេ

[ctx: addonStore]
en: Note: NVDA was started with add-ons disabled
km_KH: ចំណាំ:NVDA ត្រូវបានចាប់ផ្តើមជាមួយនឹងកម្មវិធីជំនួយដែលបានបិទដំណើរការ

[ctx: addonStore]
en: Open Add-on &Store
km_KH: បើកហាងកម្មវិធីជំនួយ

[ctx: addonStore]
en: Pending removal
km_KH: កំពុងរង់ចាំការដកចេញ

[ctx: addonStore]
en: Publication date
km_KH: កាលបរិច្ឆេទនៃការបោះពុម្ភ

[ctx: addonStore]
en: Publication date:
km_KH: កាលបរិច្ឆេទនៃការបោះពុម្ភ:

[ctx: addonStore]
en: Publisher
km_KH: អ្នកបោះពុម្ពផ្សាយ

[ctx: addonStore]
en: Publisher:
km_KH: អ្នកបោះពុម្ពផ្សាយ:

[ctx: addonStore]
en: Publisher: {publisher}
km_KH: អ្នកបោះពុម្ពផ្សាយ: {publisher}

[ctx: addonStore]
en: Re&place
km_KH: ជំនួស (&p)

[ctx: addonStore]
en: Re&try install
km_KH: ព្យាយាមដំឡើងម្ដងទៀត (&t)

[ctx: addonStore]
en: Re&try installing selected add-ons
km_KH: ព្យាយាមដំឡើងកម្មវិធីជំនួយដែលបានជ្រើសរើសម្តងទៀត (&t)

[ctx: addonStore]
en: Remember this choice for subsequent add-ons
km_KH: ចងចាំជម្រើសនេះសម្រាប់កម្មវិធីជំនួយបន្តបន្ទាប់

[ctx: addonStore]
en: Remove add-on
km_KH: លុបកម្មវិធីជំនួយចេញ

[ctx: addonStore]
en: Reviews URL:
km_KH: ពិនិត្យ URL:

[ctx: addonStore]
en: S&tatus:
km_KH: ស្ថានភាព (&t):

[ctx: addonStore]
en: Sort by colu&mn:
km_KH: តម្រៀបតាមជួរឈរ (&m):

[ctx: addonStore]
en: Source &Code
km_KH: កូដប្រភព (&C)

[ctx: addonStore]
en: Source URL:
km_KH: ប្រភព URL:

[ctx: addonStore]
en: Stable
km_KH: កំណែស្ថិរភាព

[ctx: addonStore]
en: Status
km_KH: ស្ថានភាព

[ctx: addonStore]
en: Unable to download add-on: {name}
km_KH: មិនអាចទាញយកកម្មវិធីជំនួយ: {name}

[ctx: addonStore]
en: Unable to establish a connection to the Add-on Store server.
km_KH: មិនអាចបង្កើតការតភ្ជាប់ទៅម៉ាស៊ីនមេនៃហាងកម្មវិធីជំនួយបានទេ។

[ctx: addonStore]
en: Unable to fetch latest add-on data for compatible add-ons.
km_KH: មិនអាចយកទិន្នន័យកម្មវិធីជំនួយចុងក្រោយសម្រាប់កម្មវិធីជំនួយដែលអាចប្រើបានជាមួយកំណែបច្ចុប្បន្នបានទេ។

[ctx: addonStore]
en: Unable to fetch latest add-on data for incompatible add-ons.
km_KH: មិនអាចយកទិន្នន័យកម្មវិធីជំនួយចុងក្រោយសម្រាប់កម្មវិធីជំនួយដែលមិនអាចប្រើបានជាមួយកំណែបច្ចុប្បន្នបានទេ។

[ctx: addonStore]
en: Unable to save add-on as a file: {name}
km_KH: មិនអាចរក្សាទុកកម្មវិធីជំនួយជាឯកសារ: {name}

[ctx: addonStore]
en: Unknown status
km_KH: ស្ថានភាពដែលមិនស្គាល់

[ctx: addonStore]
en: Updatable &add-ons
km_KH: កម្មវិធីជំនួយដែលអាចធ្វើបច្ចុប្បន្នភាពបាន

[ctx: addonStore]
en: Updatable add-ons
km_KH: កម្មវិធីជំនួយដែលអាចធ្វើបច្ចុប្បន្នភាពបាន

[ctx: addonStore]
en: Update Available
km_KH: មានការធ្វើបច្ចុប្បន្នភាព

[ctx: addonStore]
en: Update Available (incompatible)
km_KH: មានការធ្វើបច្ចុប្បន្នភាព (មិនអាចប្រើបានជាមួយកំណែបច្ចុប្បន្ន)

[ctx: addonStore]
en: Updates are available for some of your installed add-ons.
km_KH: មានបច្ចុប្បន្នភាពសម្រាប់កម្មវិធីជំនួយមួយចំនួនៗដែលអ្នកបានដំឡើង។

[ctx: addonStore]
en: Updating add-ons...
km_KH: កំពុងធ្វើបច្ចុប្បន្នភាពកម្មវិធីជំនួយ

[ctx: addonStore]
en: Warning: add-on installation may result in downgrade: {name}. The installed add-on version cannot be compared with the add-on store version. Installed version: {oldVersion}. Available version: {version}.
    Proceed with installation anyway?
km_KH: ព្រមាន៖ ការដំឡើងកម្មវិធីជំនួយនេះអាចនាំឲ្យកំណែ NVDA ត្រឡប់ទៅកម្រិតទាបបាន {name}. The installed add-on version cannot be compared with the add-on store version. Installed version: {oldVersion}. Available version: {version}.
    Proceed with installation anyway?

[ctx: addonStore]
en: Warning: add-on is incompatible: {name} {version}. Check for an updated version of this add-on if possible. This add-on was last tested with NVDA {lastTestedNVDAVersion}. NVDA requires this add-on to be tested with NVDA {nvdaVersion} or higher. Enabling may cause unstable behavior in NVDA.
    Proceed with enabling anyway?
km_KH: ព្រមាន: កម្មវិធីជំនួយគឺមិនអាចប្រើបានជាមួយកំណែបច្ចុប្បន្នបានទេ: {name} {version}. ពិនិត្យរកកំណែថ្មីនៃកម្មវិធីជំនួយនេះ ប្រសិនបើអាចធ្វើបាន។ ការបន្ថែមនេះត្រូវបានសាកល្បងចុងក្រោយជាមួយ NVDA {lastTestedNVDAVersion}. NVDA ត្រូវការឲ្យកម្មវិធីជំនួយនេះត្រូវបានសាកល្បងជាមួយ NVDA {nvdaVersion} ឬក៏កំណែខ្ពស់ជាងនេះ។ ការដំឡើងអាចបណ្តាលឲ្យ NVDA មានដំណើរការមិនសូវរលូន។ តើអ្នកចង់បន្តដំឡើងទេ?

[ctx: addonStore]
en: Warning: add-on is incompatible: {name} {version}. Check for an updated version of this add-on if possible. This add-on was last tested with NVDA {lastTestedNVDAVersion}. NVDA requires this add-on to be tested with NVDA {nvdaVersion} or higher. Installation may cause unstable behavior in NVDA.
    Proceed with installation anyway?
km_KH: ព្រមាន: កម្មវិធីជំនួយគឺមិនអាចប្រើបានជាមួយកំណែបច្ចុប្បន្នបានទេ: {name} {version}. ពិនិត្យរកកំណែថ្មីនៃកម្មវិធីជំនួយនេះ ប្រសិនបើអាចធ្វើបាន។ ការបន្ថែមនេះត្រូវបានសាកល្បងចុងក្រោយជាមួយ NVDA {lastTestedNVDAVersion}. NVDA ត្រូវការឲ្យកម្មវិធីជំនួយនេះត្រូវបានសាកល្បងជាមួយ NVDA {nvdaVersion} ឬក៏កំណែខ្ពស់ជាងនេះ។ ការដំឡើងអាចបណ្តាលឲ្យ NVDA មានដំណើរការមិនសូវរលូន។ តើអ្នកចង់បន្តដំឡើងទេ?

[ctx: addonStore]
en: Your NVDA configuration contains add-ons that are incompatible with this version of NVDA. These add-ons will be disabled after installation. After installation, you will be able to manually re-enable these add-ons at your own risk. If you rely on these add-ons, please review the list to decide whether to continue with the installation.
km_KH: ការកំណត់រចនាសម្ព័ន្ធ NVDA របស់អ្នកមានកម្មវិធីជំនួយខ្លះដែលមិនសមស្របជាមួយ NVDA កំណែនេះទេ។ កម្មវិធីជំនួយទាំងនេះនឹងត្រូវបិទបន្ទាប់ពីដំឡើងរួច។ បន្ទាប់ពីដំឡើងរួច អ្នកអាចបើកវាឡើងវិញដោយដៃផ្ទាល់ តែត្រូវទទួលខុសត្រូវចំពោះហានិភ័យផ្ទាល់ខ្លួន។ ប្រសិនបើអ្នកពឹងផ្អែកលើកម្មវិធីជំនួយទាំងនេះ សូមពិនិត្យបញ្ជីឲ្យបានលម្អិត មុនពេលសម្រេចបន្តដំឡើង។

[ctx: addonStore]
en: {column} (ascending)
km_KH: {column} (លំដាប់កើន)

[ctx: addonStore]
en: {column} (descending)
km_KH: {column} (លំដាប់ថយ)

[ctx: addonStore]
en: {num} add-on selected. | {num} add-ons selected.
km_KH[0]: {num} កម្មវិធីជំនួយដែលបានជ្រើសរើស.

[ctx: addonStore]
en: {summary} ({name})
    Version: {version}
    Description: {description}
km_KH: {summary} ({name})
    កំណែ: {version}
    ការពិពណ៌នា: {description}

[ctx: advanced.playErrorSound]
en: Only in NVDA test versions
km_KH: សម្រាប់តែនៅក្នុងកំណែសាកល្បងរបស់ NVDA

[ctx: advanced.playErrorSound]
en: Yes
km_KH: បាទ/ចាស

[ctx: advanced.uiaWithChromium]
en: Default (Only when necessary)
km_KH: លំនាំដើម (សម្រាប់តែនៅពេលចាំបាច់)

[ctx: advanced.uiaWithChromium]
en: No
km_KH: ទេ

[ctx: advanced.uiaWithChromium]
en: Only when necessary
km_KH: សម្រាប់តែនៅពេលចាំបាច់

[ctx: advanced.uiaWithChromium]
en: Use UIA with Microsoft Edge and other 
    &Chromium based browsers when available:
km_KH: ➡️ ប្រើ UIA ជាមួយ Microsoft Edge និងកម្មវិធីរុករកមូលដ្ឋាន Chromium ផ្សេងទៀត នៅពេលមាន (&C):

[ctx: advanced.uiaWithChromium]
en: Yes
km_KH: បាទ/ចាស

[ctx: advanced.uiaWithMSWord]
en: Always
km_KH: គ្រប់ពេល

[ctx: advanced.uiaWithMSWord]
en: Default (Where suitable)
km_KH: លំនាំដើម (នៅពេលសមស្រប)

[ctx: advanced.uiaWithMSWord]
en: Only when necessary
km_KH: សម្រាប់តែនៅពេលចាំបាច់

[ctx: advanced.uiaWithMSWord]
en: Use UI Automation to access Microsoft &Word document controls
km_KH: ប្រើ UI Automation ដើម្បីចូលប្រើធាតុគ្រប់គ្រងឯកសារ Microsoft Word (&W)

[ctx: advanced.uiaWithMSWord]
en: Where suitable
km_KH: នៅពេលសមស្រប

en: alert
km_KH: ព្រមាន

en: align center
km_KH: តម្រឹមកណ្ដាល

en: align centered across selection
km_KH: តម្រឹមកណ្ដាលលើជម្រើស

en: align distributed
km_KH: តម្រឹមចែកចាយស្មើៗគ្នា

en: align fill
km_KH: តម្រឹមបំពេញ

en: align general
km_KH: តម្រឹមទូទៅ

en: align justify
km_KH: តម្រឹមស្មើទាំងសងខាង

en: align left
km_KH: តម្រឹមឆ្វេង

en: align right
km_KH: តម្រឹមស្ដាំ

en: alignment
km_KH: តម្រឹម

en: alphanumeric
km_KH: អក្សរលាយជាមួយលេខ

en: animation
km_KH: រូបភាពចលនា

en: any dots
km_KH: ចំណុចណាមួយ

en: application
km_KH: កម្មវិធី

en: applications
km_KH: កម្មវិធី

[ctx: aria]
en: banner
km_KH: ផ្ទាំងប៊ែនន័រ

[ctx: aria]
en: complementary
km_KH: បំពេញថែម

[ctx: aria]
en: content info
km_KH: ព័ត៌មានបណ្ដាញមាតិកា

[ctx: aria]
en: form
km_KH: សំណុំបែបបទ

[ctx: aria]
en: main
km_KH: សំខាន់

[ctx: aria]
en: navigation
km_KH: ការរុករក

[ctx: aria]
en: search
km_KH: ស្វែងរក

en: article
km_KH: អត្ថបទ

en: at {x}, {y}
km_KH: នៅត្រង់ {x}, {y}

en: attachment
km_KH: ឯកសារភ្ជាប់

en: audio
km_KH: អូឌីយ៉ូ

en: automatic
km_KH: ស្វ័យប្រវត្តិ

en: automatic color
km_KH: ពណ៌ស្វ័យប្រវត្តិ

en: automatically
km_KH: ដោយស្វ័យប្រវត្តិ

en: back
km_KH: ត្រឡប់ក្រោយ

en: background color
km_KH: ពណ៌ផ្ទៃខាងក្រោយ

en: background pattern {pattern}
km_KH: លំនាំផ្ទៃខាងក្រោយ {pattern}

en: backspace
km_KH: លុប

en: behind bottom of {otherShape} by {distance:.3g} point | behind bottom of {otherShape} by {distance:.3g} points
km_KH[0]: នៅក្រោយផ្នែកខាងក្រោមនៃ {otherShape} ដោយ {distance:.3g} ពិន្ទុ

en: behind left of {otherShape} by {distance:.3g} point | behind left of {otherShape} by {distance:.3g} points
km_KH[0]: នៅពីក្រោយខាងឆ្វេងនៃ {otherShape} ដោយ {distance:.3g} ពិន្ទុ

en: behind right of {otherShape} by {distance:.3g} point | behind right of {otherShape} by {distance:.3g} points
km_KH[0]: នៅក្រោយផ្នែកខាងស្ដាំនៃ {otherShape} ដោយ {distance:.3g} ពិន្ទុ

en: behind top of {otherShape} by {distance:.3g} point | behind top of {otherShape} by {distance:.3g} points
km_KH[0]: នៅក្រោយផ្នែកខាងលើនៃ {otherShape} ដោយ {distance:.3g} ពិន្ទុ

en: behind {otherShape}
km_KH: ផ្នែកខាងក្រោយ {otherShape}

en: blank
km_KH: ទទេ

en: block quote
km_KH: ប្លុកសម្រង់

en: bold
km_KH: ដិត

en: bookmark
km_KH: សម្គាល់ទីតាំង

en: border
km_KH: ព្រំប្រទល់

en: bottom edge
km_KH: គែមបាត

en: box
km_KH: ប្រអប់

en: braille keyboard
km_KH: ក្ដារចុចអក្សរស្ទាប

[ctx: braille landmark abbreviation]
en: form
km_KH: សំណុំបែបបទ

[ctx: braille landmark abbreviation]
en: main
km_KH: សំខាន់

en: break
km_KH: បំបែក

en: browser stop
km_KH: បញ្ឈប់កម្មវិធីរកមើល

en: busy
km_KH: កំពុងដំណើរការ

en: busy indicator
km_KH: សូចនាករកំពុងផ្ទុក

en: button
km_KH: ប៊ូតុង

en: calendar
km_KH: ប្រតិទិន

en: canvas
km_KH: ផ្ទាំងគំនូរ

en: cap %s
km_KH: អក្សរធំ %s

en: caption
km_KH: ចំណងជើងខ្លីៗ

en: caret
km_KH: ទ្រនិចសម្គាល់ទីតាំង

en: caret moves review cursor off
km_KH: បម្លាស់ទីទ្រនិចត្រួតពិនិត្យពេលទ្រនិចសរសេរផ្លាស់ទី បិទ

en: caret moves review cursor on
km_KH: បម្លាស់ទីទ្រនិចត្រួតពិនិត្យពេលទ្រនិចសរសេរផ្លាស់ទី បើក

en: case
km_KH: ករណី

en: category {categories} | categories {categories}
km_KH[0]: ប្រភេទ {categories}

en: cell
km_KH: ក្រឡា

en: cell deletion
km_KH: ការលុបក្រឡា

en: cell insertion
km_KH: ការបញ្ចូលក្រឡា

en: cell merge
km_KH: ក្រឡាបញ្ចូលគ្នា

en: centered
km_KH: កណ្ដាល

en: character
km_KH: តួអក្សរ

en: chart
km_KH: តារាងទិន្នន័យ

[ctx: chart]
en: column
km_KH: សសរ

en: chart element
km_KH: ធាតុនៃតារាងទិន្ន័យ

en: check box
km_KH: ប្រអប់ធីក

en: check menu item
km_KH: ធាតុម៉ឺនុយអាចពិនិត្យបាន

en: checkable
km_KH: អាចធីកបាន

en: checked
km_KH: បានធីក

en: clickable
km_KH: អាចចុចបាន

en: clock
km_KH: នាឡិកា

en: collapsed
km_KH: បានបង្រួម

en: color chooser
km_KH: ឧបករណ៍ជ្រើសរើសពណ៌

[ctx: color hue]
en: aqua
km_KH: ពណ៌ aqua

[ctx: color hue]
en: aqua-blue
km_KH: ពណ៌ aqua-ខៀវ

[ctx: color hue]
en: black
km_KH: ពណ៌ខ្មៅ

[ctx: color hue]
en: blue
km_KH: ពណ៌ខៀវ

[ctx: color hue]
en: blue-purple
km_KH: ពណ៌ខៀវ-ស្វាយ

[ctx: color hue]
en: brown
km_KH: ពណ៌ត្នោត

[ctx: color hue]
en: brown-yellow
km_KH: ពណ៌ត្នោត-លឿង

[ctx: color hue]
en: dark grey
km_KH: ពណ៌ប្រផេះដិត

[ctx: color hue]
en: green
km_KH: ពណ៌បៃតង

[ctx: color hue]
en: green-aqua
km_KH: ពណ៌បៃតង-aqua

[ctx: color hue]
en: grey
km_KH: ពណ៌ប្រផេះ

[ctx: color hue]
en: light grey
km_KH: ពណ៌ប្រផេះស្រាល

[ctx: color hue]
en: orange
km_KH: ពណ៌ទឹកក្រូច

[ctx: color hue]
en: orange-yellow
km_KH: ពណ៌ទឹកក្រូច-លឿង

[ctx: color hue]
en: pink
km_KH: ពណ៌ផ្កាឈូក

[ctx: color hue]
en: pink-red
km_KH: ពណ៌ផ្កាឈូក-ក្រហម

[ctx: color hue]
en: purple
km_KH: ពណ៌ស្វាយ

[ctx: color hue]
en: purple-pink
km_KH: ពណ៌ស្វាយ-ផ្កាឈូក

[ctx: color hue]
en: red
km_KH: ពណ៌ក្រហម

[ctx: color hue]
en: red-brown
km_KH: ពណ៌ក្រហម-ត្នោត

[ctx: color hue]
en: red-orange
km_KH: ពណ៌ក្រហម-ទឹកក្រូច

[ctx: color hue]
en: very dark grey
km_KH: ពណ៌ប្រផេះដិតខ្លាំង

[ctx: color hue]
en: very light grey
km_KH: ពណ៌ប្រផេះស្រាលខ្លាំង

[ctx: color hue]
en: white
km_KH: ពណ៌ស

[ctx: color hue]
en: yellow
km_KH: ពណ៌លឿង

[ctx: color hue]
en: yellow-green
km_KH: ពណ៌លឿង-បៃតង

[ctx: color variation]
en: bright {color}
km_KH: ភ្លឺផ្លេក {color}

[ctx: color variation]
en: dark pale {color}
km_KH: ស្លេកដិត {color}

[ctx: color variation]
en: dark {color}
km_KH: ដិត {color}

[ctx: color variation]
en: dark {color} grey
km_KH: ដិត {color} ប្រផេះ

[ctx: color variation]
en: light pale {color}
km_KH: ស្លេកស្រាល {color}

[ctx: color variation]
en: pale {color}
km_KH: ស្លេក {color}

[ctx: color variation]
en: transparent {colorDescription}
km_KH: ថ្លា {colorDescription}

[ctx: color variation]
en: very dark pale {color}
km_KH: ស្លេកដិតខ្លាំង {color}

[ctx: color variation]
en: very dark {color}
km_KH: ដិតខ្លាំង {color}

[ctx: color variation]
en: very dark {color} grey
km_KH: ដិតខ្លាំង {color} ប្រផេះ

[ctx: color variation]
en: {color} grey
km_KH: {color} ប្រផេះ

[ctx: color variation]
en: {color} white
km_KH: {color} ស

en: column
km_KH: ជួរឈរ

en: column %s
km_KH: ជួរឈរ %s

en: column break
km_KH: ការបំបែកជួរឈរ

en: column header
km_KH: ផ្នែកខាងលើនៃជួរឈរ

en: column {0} of {1}
km_KH: ជួរឈរ {0} នៃ {1}

en: column {columnNumber}
km_KH: ជួរឈរ {columnNumber}

en: combo box
km_KH: ប្រអប់ជម្រើស

en: comment
km_KH: មតិយោបល់

en: comment: {text} by {author} on {date}
km_KH: មតិយោបល់: {text} ដោយ {author} នៅ {date}

en: conflict
km_KH: ភាពប្រឆាំង

en: continuous
km_KH: បន្តជាប់គ្នា

en: continuous section break
km_KH: ការបំបែកផ្នែកបន្ត

en: covers  {otherShape}
km_KH: ក្រប  {otherShape}

en: covers bottom of {otherShape} by {distance:.3g} point | covers bottom of {otherShape} by {distance:.3g} points
km_KH[0]: ក្របផ្នែកខាងក្រោមនៃ {otherShape} ដោយ {distance:.3g} ពិន្ទុ

en: covers left of {otherShape} by {distance:.3g} point | covers left of {otherShape} by {distance:.3g} points
km_KH[0]: ក្របខាងឆ្វេងនៃ {otherShape} ដោយ {distance:.3g} ពិន្ទុ

en: covers right of {otherShape} by {distance:.3g} point | covers right of {otherShape} by {distance:.3g} points
km_KH[0]: ក្របផ្នែកខាងស្ដាំនៃ {otherShape} ដោយ {distance:.3g} ពិន្ទុ

en: covers top of {otherShape} by {distance:.3g} point | covers top of {otherShape} by {distance:.3g} points
km_KH[0]: ក្របផ្នែកខាងលើនៃ {otherShape} ប្រហែល {distance:.3g} ចំណុច

en: cropped
km_KH: ត្រូវបានកាត់

en: current
km_KH: បច្ចុប្បន្ន

en: current date
km_KH: កាលបរិច្ឆេទបច្ចុប្បន្ន

en: current location
km_KH: ទីតាំងបច្ចុប្បន្ន

en: current page
km_KH: ទំព័របច្ចុប្បន្ន

en: current step
km_KH: ជំហានបច្ចុប្បន្ន

en: current time
km_KH: ពេលវេលាបច្ចុប្បន្ន

en: cursor
km_KH: ទ្រនិច

en: cursor positioned {horizontalDistance} from left edge of page, {verticalDistance} from top edge of page
km_KH: ទីតាំងទ្រនិច {horizontalDistance} ពីគែមខាងឆ្វេងនៃទំព័រ និង {verticalDistance} ពីគែមខាងលើនៃទំព័រ

en: custom application 1
km_KH: កម្មវិធីផ្ទាល់ខ្លួន ១

en: custom application 2
km_KH: កម្មវិធីផ្ទាល់ខ្លួន ២

en: dash dot
km_KH: ខ្សែកាត់ៗ និងចំណុច

en: dash dot dot
km_KH: ខ្សែកាត់ និងចំណុចពីរ

en: dashed
km_KH: ខ្សែកាត់ៗ

en: data grid
km_KH: ក្រឡាចត្រង្គទិន្នន័យ

en: data item
km_KH: ធាតុទិន្នន័យ

en: data point
km_KH: ចំណុចទិន្នន័យ

en: date edit
km_KH: កន្លែងកែសម្រួលកាលបរិច្ឆេទ

en: debug
km_KH: បំបាត់កំហុស

en: debug warning
km_KH: ការព្រមានសម្រាប់ការបំបាត់កំហុស

en: decreased by {decrementValue} from point {previousIndex},
km_KH: ថយចុះដោយ {decrementValue} ពីចំណុច {previousIndex},

en: default style
km_KH: រចនាប័ទ្មលំនាំដើម

en: definition
km_KH: និយមន័យ

en: defunct
km_KH: ផុតសុពលភាព

en: delayed character descriptions off
km_KH: ការពិពណ៌នាអំពីការពន្យាពេលសម្រាប់អក្សរ បិទ

en: delayed character descriptions on
km_KH: ការពិពណ៌នាអំពីការពន្យាពេលសម្រាប់អក្សរ បើក

en: delete
km_KH: លុប

en: deleted
km_KH: បានលុប

en: deletion
km_KH: ការលុប

en: deletion: {text}
km_KH: ការលុប: {text}

en: desktop icon
km_KH: រូបតំណាង desktop

en: desktop pane
km_KH: បន្ទះ desktop

en: details
km_KH: លម្អិត

en: diagonal crosshatch
km_KH: លំនាំឆ្លាស់ទ្រេត

en: diagonal stripe
km_KH: បន្ទាត់ទ្រេត

en: diagram
km_KH: ដ្យាក្រាម

en: dial
km_KH: ចុច

en: dialog
km_KH: ប្រអប់កំណត់

en: directory pane
km_KH: បន្ទះថតឯកសារ

en: disabled
km_KH: បិទដំណើរការ

en: display field
km_KH: វាលបង្ហាញ

en: display scroll
km_KH: ការផ្លាស់ទីអេក្រង់ Braille

en: display speech output
km_KH: បង្ហាញលទ្ធផលសំឡេងអាន

en: document
km_KH: ឯកសារ

en: done dragging
km_KH: បានបញ្ចប់ការអូស

en: dot
km_KH: ចំណុច

en: dotted
km_KH: ចំណុចៗ

en: double
km_KH: ពីរជាន់

en: double strikethrough
km_KH: អក្សរឆូតពីរដង

en: double {action}
km_KH: ពីរដង {action}

en: down arrow
km_KH: ព្រួញខាងក្រោម

en: down-right diagonal line
km_KH: បន្ទាត់ទ្រេតចុះទៅស្ដាំ

en: draggable
km_KH: អាចអូសបាន

en: dragging
km_KH: កំពុងអូស

en: drop down button
km_KH: ប៊ូតុងជ្រើសរើស

en: drop down button grid
km_KH: ប៊ូតុងជម្រើសតែមួយជាក្រឡា

en: drop list
km_KH: បញ្ជីជម្រើសតែមួយ

en: drop target
km_KH: គោលដៅទម្លាក់

en: edit
km_KH: កន្លែងកែសម្រួល

en: edit bar
km_KH: របារកែសម្រួល

en: editable
km_KH: អាចកែសម្រួលបាន

en: editing
km_KH: កំពុងកែសម្រួល

en: email
km_KH: អ៊ីមែល

en: embedded object
km_KH: វត្ថុបញ្ចូល

en: emphasised
km_KH: បានសង្កត់ធ្ងន់

en: end note
km_KH: កំណត់ចំណាំខាងចុង

en: enter
km_KH: បញ្ចូល

[ctx: espeakVarient]
en: none
km_KH: គ្មាន

en: even pages section break
km_KH: ការបំបែកផ្នែកទំព័រគូ

[ctx: excel-UIA]
en: Cell Appearance
km_KH: រូបរាងក្រឡា

[ctx: excel-UIA]
en: Cell height: {0.y:.1f} pt
km_KH: កម្ពស់នៃក្រឡា: {0.y:.1f} pt

[ctx: excel-UIA]
en: Cell width: {0.x:.1f} pt
km_KH: ទទឹងនៃក្រឡា: {0.x:.1f} pt

[ctx: excel-UIA]
en: Fill color: {0.name}
km_KH: ពណ៌ផ្ទុក: {0.name}

[ctx: excel-UIA]
en: Fill type: {0}
km_KH: ប្រភេទការផ្ទុក: {0}

[ctx: excel-UIA]
en: Outline color: top={0.name}, bottom={1.name}, left={2.name}, right={3.name}
km_KH: ពណ៌ខាងក្រៅ: កំពូល={0.name}, បាត={1.name}, ខាងឆ្វេង={2.name}, ខាងស្តាំ={3.name}

[ctx: excel-UIA]
en: Outline thickness: top={0}, bottom={1}, left={2}, right={3}
km_KH: កម្រាស់ខាងក្រៅ: កំពូល={0}, បាត={1}, ខាងឆ្វេង={2}, ខាងស្តាំ={3}

[ctx: excel-UIA]
en: Rotation: {0} degree | Rotation: {0} degrees
km_KH[0]: ការបង្វិល: {0} degree

[ctx: excel-UIA]
en: Shows a browseable message Listing information about a cell's appearance such as outline and fill colors, rotation and size
km_KH: បង្ហាញសារដែលអាចរកមើលបាន បញ្ជីព័ត៌មានអំពីរូបរាងនៃក្រឡា ដូចជា ពណ៌ខាងក្រៅ និងពណ៌ផ្ទុក ការបង្វិល និងទំហំ

[ctx: excel-UIA]
en: {firstAddress} through {lastAddress}
km_KH: {firstAddress} រហូតដល់ {lastAddress}

[ctx: excel-UIA]
en: {firstAddress} {firstValue} through {lastAddress} {lastValue}
km_KH: {firstAddress} {firstValue} រហូតដល់ {lastAddress} {lastValue}

en: expanded
km_KH: បានពង្រីក

en: favorites
km_KH: ដែលចូលចិត្ត

en: figure
km_KH: រូបភាព

en: file chooser
km_KH: ឧបករណ៍ជ្រើសរើសឯកសារ

en: filler
km_KH: ធាតុបំពេញ

en: find a text string from the current cursor position
km_KH: រកខ្សែអក្សរពីទីតាំងទ្រនិចបច្ចុប្បន្ន

en: find the next occurrence of the previously entered text string from the current cursor's position
km_KH: ស្វែងរកការបង្ហាញបន្ទាប់នៃខ្សែអក្សរដែលបានបញ្ចូលពីមុន ចាប់ពីទីតាំងទ្រនិចបច្ចុប្បន្ន

en: find the previous occurrence of the previously entered text string from the current cursor's position
km_KH: ស្វែងរកការបង្ហាញមុននៃខ្សែអក្សរដែលបានបញ្ចូលពីមុន ចាប់ពីទីតាំងទ្រនិចបច្ចុប្បន្ន

en: first line indent
km_KH: ចូលបន្ទាត់ដំបូង

en: flagged
km_KH: បានសម្គាល់

en: focus moves navigator object off
km_KH: បម្លាស់ទីវត្ថុឧបករណ៍ស្វែងរកតាមចំណុចផ្តោត បិទ

en: focus moves navigator object on
km_KH: បម្លាស់ទីវត្ថុឧបករណ៍ស្វែងរកតាមចំណុចផ្តោត បើក

en: focusable
km_KH: អាចប្រើម៉ូដផ្ដោតបាន

en: focused
km_KH: បានផ្តោត

en: follow cursors
km_KH: ទៅតាមទ្រនិច

en: font chooser
km_KH: ឧបករណ៍ជ្រើសរើសពុម្ពអក្សរ

en: font name
km_KH: ឈ្មោះពុម្ពអក្សរ

en: font size
km_KH: ទំហំពុម្ពអក្សរ

[ctx: font size]
en: large
km_KH: ធំ

[ctx: font size]
en: larger
km_KH: កាន់តែធំ

[ctx: font size]
en: medium
km_KH: មធ្យម

[ctx: font size]
en: small
km_KH: តូច

[ctx: font size]
en: smaller
km_KH: កាន់តែតូច

[ctx: font size]
en: x-large
km_KH: x-ធំ

[ctx: font size]
en: x-small
km_KH: x-តូច

[ctx: font size]
en: xx-large
km_KH: xx-ធំ

[ctx: font size]
en: xx-small
km_KH: xx-តូច

[ctx: font size]
en: xxx-large
km_KH: xxx-ធំ

en: foot note
km_KH: កំណត់ចំណាំផ្នែកខាងក្រោមទំព័រ

en: footer
km_KH: ផ្នែកខាងក្រោមទំព័រ

en: foreground color
km_KH: ពណ៌ផ្ទៃខាងមុខ

en: form
km_KH: សំណុំបែបបទ

en: forward
km_KH: ទោមុខ

en: forwarded
km_KH: បានបញ្ជូនបន្ត

en: frame
km_KH: ស៊ុម

en: gesture map File Error
km_KH: កំហុសឯកសារផ្គូផ្គងចលនា

en: glass pane
km_KH: បន្ទះកញ្ចក់

en: grammar error
km_KH: កំហុសវេយ្យាករណ៍

en: grammar: {text}
km_KH: វេយ្យាករណ៍: {text}

en: graphic
km_KH: ក្រាហ្វិក

en: grip
km_KH: ចំណុចទាញ

en: grouping
km_KH: ក្រុម

en: h%s
km_KH: ចំ%s

en: hair
km_KH: ខ្សែស្ដើង

en: half alphanumeric
km_KH: អក្សរនិងលេខពាក់កណ្ដាលម្នាក់

en: half checked
km_KH: បានធីកពាក់កណ្តាល

en: half katakana
km_KH: កាតាកាណាពាក់កណ្ដាល

en: half katakana roman
km_KH: រ៉ូម៉ាំងកាតាកាណាពាក់កណ្ដាល

en: half pressed
km_KH: បានចុចពាក់កណ្តាល

en: hanging indent
km_KH: ការចូលបន្ទាត់បន្តពីបន្ទាត់ដំបូង

en: has %s
km_KH: មាន %s

en: has attachment
km_KH: មានឯកសារភ្ជាប់

en: has auto complete
km_KH: មានការបញ្ចូលដោយស្វ័យប្រវត្តិ

en: has comment
km_KH: មានមតិយោបល់

en: has details
km_KH: មានព័ត៌មានលម្អិត

en: has draft comment
km_KH: មានមតិយោបល់ព្រាង

en: has formula
km_KH: មានរូបមន្ត

en: has long description
km_KH: មានការពិពណ៌នាវែង

en: has note
km_KH: មានកំណត់ចំណាំ

en: has resolved comment
km_KH: មានមតិយោបល់ដែលបានដោះស្រាយ

en: header
km_KH: ផ្នែកខាងលើទំព័រ

en: header item
km_KH: ធាតុផ្នែកខាងលើ

en: heading
km_KH: ចំណងជើង

en: heading 1
km_KH: ចំណងជើងទី១

en: heading 2
km_KH: ចំណងជើងទី២

en: heading 3
km_KH: ចំណងជើងទី៣

en: heading 4
km_KH: ចំណងជើងទី៤

en: heading 5
km_KH: ចំណងជើងទី៥

en: heading 6
km_KH: ចំណងជើងទី៦

en: heading level %d
km_KH: ចំណងជើងកម្រិត %d

en: help balloon
km_KH: ជំនួយលេចឡើង

en: hidden
km_KH: លាក់

en: high importance
km_KH: មានសារៈសំខាន់ខ្ពស់

en: highlight
km_KH: រំលេច

en: highlighted
km_KH: បានរំលេច

en: highlighted in {color}
km_KH: បានរំលេចនៅក្នុង {color}

en: hiragana
km_KH: ហ៊ីរ៉ាហ្គាណា

en: hiragana roman
km_KH: រ៉ូម៉ាំងហ៊ីរ៉ាហ្គាណា

en: home
km_KH: ដើម

en: home page
km_KH: ទំព័រដើម

en: horizontal borders except outside
km_KH: ស៊ុមផ្ដេក លើកលែងតែខាងក្រៅ

en: horizontal stripe
km_KH: បន្ទាត់ផ្ដេក

en: hot key field
km_KH: កន្លែងកំណត់ក្តារចុចរហ័ស

en: icon
km_KH: រូបតំណាង

en: iconified
km_KH: បានបម្លែងជារាងរូបតំណាង

en: image map
km_KH: ផែនទីរូបភាព

en: increased by {incrementValue} from point {previousIndex},
km_KH: កើនឡើងដោយ {incrementValue} ពីចំណុច {previousIndex},

en: indent
km_KH: ចូលបន្ទាត់

en: indicator
km_KH: សូចនាករ

en: info
km_KH: ព័ត៌មាន

en: input help off
km_KH: ជំនួយបញ្ចូលបិទ

en: input help on. Press {gestureKeys} again to turn it off.
km_KH: ជំនួយបញ្ចូលបើក។ ចុច {gestureKeys} ម្ដងទៀតដើម្បីបិទ។

en: input window
km_KH: វិនដូការបញ្ចូល

en: input/output
km_KH: បញ្ចូល/បញ្ចេញ

[ctx: inputGestures]
en: &Filter by:
km_KH: &តម្រៀបតាម៖:

en: inserted
km_KH: បានបញ្ចូល

en: insertion
km_KH: ការបញ្ចូល

en: insertion: {text}
km_KH: ចំណុចបញ្ចូល: {text}

en: invalid entry
km_KH: ការបញ្ចូលមិនត្រឹមត្រូវ

en: invisible
km_KH: មិនអាចមើលឃើញបាន

en: invoke
km_KH: ហៅប្រតិបត្តិការ

en: italic
km_KH: ទ្រេត

en: item
km_KH: ថ្នាំង

en: katakana
km_KH: កាតាកាណា

en: katakana roman
km_KH: រ៉ូម៉ាំងកាតាកាណា

en: keyboard, all layouts
km_KH: ក្ដារចុច ប្លង់ទាំងអស់

en: label
km_KH: ស្លាក

en: landmark
km_KH: សញ្ញាសម្គាល់

[ctx: languageName]
en: Aragonese
km_KH: អារ៉ាហ្គោន

[ctx: languageName]
en: Burmese
km_KH: ភូមា

[ctx: languageName]
en: Central Kurdish
km_KH: គឺរដ៍កណ្ដាល

[ctx: languageName]
en: Northern Kurdish
km_KH: គឺរដ៍ខាងជើង

[ctx: languageName]
en: Somali
km_KH: សូម៉ាលី

[ctx: languageNotSupported]
en: {lang} (not supported)
km_KH: {lang} (មិនគាំទ្រទេ)

en: layered pane
km_KH: បន្ទះស្រទាប់

en: layout tables off
km_KH: តារាងប្លង់បិទ

en: layout tables on
km_KH: តារាងប្លង់បើក

en: left
km_KH: ខាងឆ្វេង

en: left alt
km_KH: alt ខាងឆ្វេង

en: left arrow
km_KH: ព្រួញខាងឆ្វេង

en: left control
km_KH: control ខាងឆ្វេង

en: left edge
km_KH: គែមខាងឆ្វេង

en: left indent
km_KH: ចូលបន្ទាត់ខាងឆ្វេង

en: left shift
km_KH: shift ខាងឆ្វេង

en: left windows
km_KH: windows ខាងឆ្វេង

en: level %s
km_KH: កម្រិត %s

en: line
km_KH: ជួរ

en: line %s
km_KH: ជួរ %s

[ctx: line indentation setting]
en: Both Speech and Tones
km_KH: ទាំងសំឡេងអាន និងសំឡេងថូន

[ctx: line indentation setting]
en: Off
km_KH: បិទ

[ctx: line indentation setting]
en: Speech
km_KH: សំឡេងអាន

[ctx: line indentation setting]
en: Tones
km_KH: សំឡេងថូន

en: line scroll
km_KH: ការផ្លាស់ទីមួយជួរ

en: line spacing %s
km_KH: ចន្លោះបន្ទាត់ %s

[ctx: line spacing value]
en: %.1f line | %.1f lines
km_KH[0]: %.1f បន្ទាត់

[ctx: line spacing value]
en: 1.5 lines
km_KH: ១.៥ បន្ទាត់

[ctx: line spacing value]
en: at least %.1f pt
km_KH: យ៉ាងតិច %.1f pt

[ctx: line spacing value]
en: double
km_KH: ពីរជាន់

[ctx: line spacing value]
en: exactly {space:.1f} pt
km_KH: ចន្លោះបន្ទាត់ {space:.1f} pt

[ctx: line spacing value]
en: single
km_KH: មួយជាន់

en: linear gradient
km_KH: ជម្រាលលីនេអ៊ែរ

en: link
km_KH: តំណភ្ជាប់

en: linked
km_KH: តំណភ្ជាប់

en: list
km_KH: បញ្ជី

en: list item
km_KH: បញ្ជីធាតុ

en: low importance
km_KH: មានសារៈសំខាន់ទាប

en: manual
km_KH: ដោយដៃ

en: marked
km_KH: បានសម្គាល់

en: math
km_KH: គណិតវិទ្យា

en: media player
km_KH: កម្មវិធីចាក់មេឌៀ

en: medium
km_KH: មធ្យម

en: medium dash dot
km_KH: ខ្សែកាត់មធ្យម និងចំណុច

en: medium dash dot dot
km_KH: ខ្សែកាត់មធ្យម និងចំណុចពីរ

en: medium dashed
km_KH: ខ្សែកាត់មធ្យម

en: meeting request
km_KH: សំណើកិច្ចប្រជុំ

en: menu
km_KH: ម៉ឺនុយ

en: menu bar
km_KH: របារម៉ឺនុយ

en: menu button
km_KH: ប៊ូតុងម៉ឺនុយ

en: menu item
km_KH: ធាតុម៉ឺនុយ

en: modal
km_KH: ប្រអប់សារត្រង់មុខ

en: moved from
km_KH: បានផ្លាស់ទីពី

en: moved to
km_KH: បានផ្លាស់ទីទៅ

en: moves to the first table column
km_KH: ផ្លាស់ទៅជួរឈរតារាងដំបូង

en: moves to the first table row
km_KH: ផ្លាស់ទៅជួរដេកតារាងដំបូង

en: moves to the last table column
km_KH: ផ្លាស់ទៅជួរឈរតារាងចុងក្រោយ

en: moves to the last table row
km_KH: ផ្លាស់ទៅជួរដេកតារាងចុងក្រោយ

en: moves to the next annotation
km_KH: ផ្លាស់ទៅសម្គាល់បន្ទាប់

en: moves to the next article
km_KH: ផ្លាស់ទៅអត្ថបទបន្ទាប់

en: moves to the next block quote
km_KH: ផ្លាស់ទៅអត្ថបទដកស្រង់បន្ទាប់

en: moves to the next button
km_KH: ផ្លាស់ទៅប៊ូតុងបន្ទាប់

en: moves to the next check box
km_KH: ផ្លាស់ទៅប្រអប់ធីកបន្ទាប់

en: moves to the next combo box
km_KH: ផ្លាស់ទៅប្រអប់ជម្រើសបន្ទាប់

en: moves to the next different style text
km_KH: ផ្លាស់ទៅរចនាប័ទ្មផ្សេងនៃអត្ថបទបន្ទាប់

en: moves to the next edit field
km_KH: ផ្លាស់ទៅប្រអប់កែសម្រួលបន្ទាប់

en: moves to the next embedded object
km_KH: ផ្លាស់ទៅវត្ថុបញ្ចូលបន្ទាប់

en: moves to the next error
km_KH: ផ្លាស់ទៅកំហុសបន្ទាប់

en: moves to the next figure
km_KH: ផ្លាស់ទៅរូបបន្ទាប់

en: moves to the next form field
km_KH: ផ្លាស់ទៅប្រអប់បំពេញបែបបទបន្ទាប់

en: moves to the next frame
km_KH: ផ្លាស់ទៅស៊ុមបន្ទាប់

en: moves to the next graphic
km_KH: ផ្លាស់ទៅក្រាហ្វិកបន្ទាប់

en: moves to the next grouping
km_KH: ផ្លាស់ទៅក្រុមបន្ទាប់

en: moves to the next heading
km_KH: ផ្លាស់ទៅជំណងជើងបន្ទាប់

en: moves to the next landmark
km_KH: ផ្លាស់ទៅទីសម្គាល់បន្ទាប់

en: moves to the next link
km_KH: ផ្លាស់ទៅតំណភ្ជាប់បន្ទាប់

en: moves to the next list
km_KH: ផ្លាស់ទៅបញ្ជីបន្ទាប់

en: moves to the next list item
km_KH: ផ្លាស់ទៅធាតុបញ្ជីបន្ទាប់

en: moves to the next math formula
km_KH: ផ្លាស់ទៅរូបមន្តគណិតវិទ្យាបន្ទាប់

en: moves to the next menu item
km_KH: ផ្លាស់ទៅធាតុម៉ឺនុយបន្ទាប់

en: moves to the next progress bar
km_KH: ផ្លាស់ទៅរបារភាគរយបន្ទាប់

en: moves to the next radio button
km_KH: ផ្លាស់ទៅប៊ូតុងជម្រើសបន្ទាប់

en: moves to the next same style text
km_KH: ផ្លាស់ទៅរចនាប័ទ្មដដែលនៃអត្ថបទបន្ទាប់

en: moves to the next separator
km_KH: ផ្លាស់ទៅផ្ទាំងបំបែកបន្ទាប់

en: moves to the next tab
km_KH: ផ្លាស់ទៅថេបបន្ទាប់

en: moves to the next table
km_KH: ផ្លាស់ទៅតារាងបន្ទាប់

en: moves to the next table column
km_KH: ផ្លាស់ទៅជួរឈរតារាងបន្ទាប់

en: moves to the next table row
km_KH: ផ្លាស់ទៅជួរដេកតារាងបន្ទាប់

en: moves to the next text paragraph
km_KH: ផ្លាស់ទៅកថាខណ្ឌនៃអត្ថបទបន្ទាប់

en: moves to the next toggle button
km_KH: ផ្លាស់ទៅប៊ូតុងប្ដូរបន្ទាប់

en: moves to the next unvisited link
km_KH: ផ្លាស់ទៅតំណភ្ជាប់ដែលមិនធ្លាប់ចូលបន្ទាប់

en: moves to the next vertically aligned paragraph
km_KH: ផ្លាស់ទៅកថាខណ្ឌនៅលើបន្ទាត់ឈរបន្ទាប់

en: moves to the next visited link
km_KH: ផ្លាស់ទៅតំណភ្ជាប់ដែលធ្លាប់ចូលបន្ទាប់

en: moves to the previous annotation
km_KH: ផ្លាស់ទៅសម្គាល់មុន

en: moves to the previous article
km_KH: ផ្លាស់ទៅអត្ថបទមុន

en: moves to the previous block quote
km_KH: ផ្លាស់ទៅអត្ថបទដកស្រង់មុន

en: moves to the previous button
km_KH: ផ្លាស់ទៅប៊ូតុងមុន

en: moves to the previous check box
km_KH: ផ្លាស់ទៅប្រអប់ធីកមុន

en: moves to the previous combo box
km_KH: ផ្លាស់ទៅប្រអប់ជម្រើសមុន

en: moves to the previous different style text
km_KH: ផ្លាស់ទៅរចនាប័ទ្មផ្សេងនៃអត្ថបទមុន

en: moves to the previous edit field
km_KH: ផ្លាស់ទៅប្រអប់កែសម្រួលមុន

en: moves to the previous embedded object
km_KH: ផ្លាស់ទៅវត្ថុបញ្ចូលមុន

en: moves to the previous error
km_KH: ផ្លាស់ទៅកំហុសមុន

en: moves to the previous figure
km_KH: ផ្លាស់ទៅរូបមុន

en: moves to the previous form field
km_KH: ផ្លាស់ទៅប្រអប់បំពេញបែបបទមុន

en: moves to the previous frame
km_KH: ផ្លាស់ទៅស៊ុមមុន

en: moves to the previous graphic
km_KH: ផ្លាស់ទៅក្រាហ្វិកមុន

en: moves to the previous grouping
km_KH: ផ្លាស់ទៅក្រុមមុន

en: moves to the previous heading
km_KH: ផ្លាស់ទៅជំណងជើងមុន

en: moves to the previous landmark
km_KH: ផ្លាស់ទៅទីសម្គាល់មុន

en: moves to the previous link
km_KH: ផ្លាស់ទៅតំណភ្ជាប់មុន

en: moves to the previous list
km_KH: ផ្លាស់ទៅបញ្ជីមុន

en: moves to the previous list item
km_KH: ផ្លាស់ទៅធាតុបញ្ជីមុន

en: moves to the previous math formula
km_KH: ផ្លាស់ទៅរូបមន្តគណិតវិទ្យាមុន

en: moves to the previous menu item
km_KH: ផ្លាស់ទៅធាតុម៉ឺនុយមុន

en: moves to the previous progress bar
km_KH: ផ្លាស់ទៅរបារភាគរយមុន

en: moves to the previous radio button
km_KH: ផ្លាស់ទៅប៊ូតុងជម្រើសមុន

en: moves to the previous same style text
km_KH: ផ្លាស់ទៅរចនាប័ទ្មដដែលនៃអត្ថបទមុន

en: moves to the previous separator
km_KH: ផ្លាស់ទៅផ្ទាំងបំបែកមុន

en: moves to the previous tab
km_KH: ផ្លាស់ទៅថេបមុន

en: moves to the previous table
km_KH: ផ្លាស់ទៅតារាងមុន

en: moves to the previous table column
km_KH: ផ្លាស់ទៅជួរឈរតារាងមុន

en: moves to the previous table row
km_KH: ផ្លាស់ទៅជួរដេកតារាងមុន

en: moves to the previous text paragraph
km_KH: ផ្លាស់ទៅកថាខណ្ឌនៃអត្ថបទមុន

en: moves to the previous toggle button
km_KH: ផ្លាស់ទៅប៊ូតុងប្ដូរមុន

en: moves to the previous unvisited link
km_KH: ផ្លាស់ទៅតំណភ្ជាប់ដែលមិនធ្លាប់ចូលមុន

en: moves to the previous vertically aligned paragraph
km_KH: ផ្លាស់ទៅកថាខណ្ឌនៅលើបន្ទាត់ឈរមុន

en: moves to the previous visited link
km_KH: ផ្លាស់ទៅតំណភ្ជាប់ដែលធ្លាប់ចូលមុន

en: multi line
km_KH: ច្រើនជួរ

en: mute
km_KH: បិទ

en: new column section break
km_KH: ការបំបែកផ្នែកជួរឈរថ្មី

en: new page section break
km_KH: ការបំបែកផ្នែកទំព័រថ្មី

en: next track
km_KH: បទបន្ទាប់

en: no bold
km_KH: គ្មានអក្សរដិត

en: no border lines
km_KH: គ្មានបន្ទាត់ស៊ុម

en: no change from point {previousIndex},
km_KH: គ្មានការផ្លាស់ប្ដូរពីចំណុច {previousIndex},

en: no first line indent
km_KH: គ្មានការចូលបន្ទាត់ដំបូង

en: no hanging indent
km_KH: គ្មានការចូលបន្ទាត់បន្តពីបន្ទាត់ដំបូង

en: no highlight
km_KH: គ្មានការរំលេច

en: no indent
km_KH: គ្មានការចូលបន្ទាត់

en: no italic
km_KH: គ្មានអក្សរទ្រេត

en: no left indent
km_KH: គ្មានការចូលបន្ទាត់ខាងឆ្វេង

en: no more text after a block of links
km_KH: គ្មានអត្ថបទបន្ថែមខាងក្រោយតំណភ្ជាប់ទៀតទេ

en: no more text before a block of links
km_KH: គ្មានអត្ថបទបន្ថែមខាងមុខប្លុកតំណភ្ជាប់ទៀតទេ

en: no next annotation
km_KH: គ្មានសម្គាល់បន្ទាប់

en: no next article
km_KH: គ្មានអត្ថបទបន្ទាប់

en: no next block quote
km_KH: គ្មានអត្ថបទដកស្រង់បន្ទាប់

en: no next button
km_KH: គ្មានប៊ូតុងបន្ទាប់

en: no next check box
km_KH: គ្មានប្រអប់ធីកបន្ទាប់

en: no next combo box
km_KH: គ្មានប្រអប់ជម្រើសបន្ទាប់

en: no next edit field
km_KH: គ្មានប្រអប់កែសម្រួលបន្ទាប់

en: no next embedded object
km_KH: គ្មានវត្ថុបញ្ចូលបន្ទាប់

en: no next error
km_KH: គ្មានកំហុសបន្ទាប់

en: no next figure
km_KH: គ្មានរូបបន្ទាប់

en: no next form field
km_KH: គ្មានប្រអប់បំពេញបែបបទបន្ទាប់

en: no next frame
km_KH: គ្មានស៊ុមបន្ទាប់

en: no next graphic
km_KH: គ្មានក្រាហ្វិកបន្ទាប់

en: no next grouping
km_KH: គ្មានក្រុមបន្ទាប់

en: no next heading
km_KH: គ្មានជំណងជើងបន្ទាប់

en: no next landmark
km_KH: គ្មានទីសម្គាល់បន្ទាប់

en: no next link
km_KH: គ្មានតំណភ្ជាប់បន្ទាប់

en: no next list
km_KH: គ្មានបញ្ជីបន្ទាប់

en: no next list item
km_KH: គ្មានធាតុបញ្ជីបន្ទាប់

en: no next math formula
km_KH: គ្មានរូបមន្តគណិតវិទ្យាបន្ទាប់

en: no next menu item
km_KH: គ្មានធាតុម៉ឺនុយបន្ទាប់

en: no next progress bar
km_KH: គ្មានរបារភាគរយបន្ទាប់

en: no next radio button
km_KH: គ្មានប៊ូតុងជម្រើសបន្ទាប់

en: no next separator
km_KH: គ្មានផ្ទាំងបំបែកបន្ទាប់

en: no next tab
km_KH: គ្មានថេបបន្ទាប់

en: no next table
km_KH: គ្មានតារាងបន្ទាប់

en: no next text paragraph
km_KH: គ្មានកថាខណ្ឌនៃអត្ថបទបន្ទាប់

en: no next toggle button
km_KH: គ្មានប៊ូតុងប្ដូរបន្ទាប់

en: no next unvisited link
km_KH: គ្មានតំណភ្ជាប់ដែលមិនធ្លាប់ចូលបន្ទាប់

en: no next vertically aligned paragraph
km_KH: គ្មានកថាខណ្ឌនៅលើបន្ទាត់ឈរបន្ទាប់

en: no next visited link
km_KH: គ្មានតំណភ្ជាប់ដែលធ្លាប់ចូលបន្ទាប់

en: no previous annotation
km_KH: គ្មានសម្គាល់មុន

en: no previous article
km_KH: គ្មានអត្ថបទមុន

en: no previous block quote
km_KH: គ្មានអត្ថបទដកស្រង់មុន

en: no previous button
km_KH: គ្មានប៊ូតុងមុន

en: no previous check box
km_KH: គ្មានប្រអប់ធីកមុន

en: no previous combo box
km_KH: គ្មានប្រអប់ជម្រើសមុន

en: no previous edit field
km_KH: គ្មានប្រអប់កែសម្រួលមុន

en: no previous embedded object
km_KH: គ្មានវត្ថុបញ្ចូលមុន

en: no previous error
km_KH: គ្មានកំហុសមុន

en: no previous figure
km_KH: គ្មានរូបមុន

en: no previous form field
km_KH: គ្មានប្រអប់បំពេញបែបបទមុន

en: no previous frame
km_KH: គ្មានស៊ុមមុន

en: no previous graphic
km_KH: គ្មានក្រាហ្វិកមុន

en: no previous grouping
km_KH: គ្មានក្រុមមុន

en: no previous heading
km_KH: គ្មានជំណងជើងមុន

en: no previous landmark
km_KH: គ្មានទីសម្គាល់មុន

en: no previous link
km_KH: គ្មានតំណភ្ជាប់មុន

en: no previous list
km_KH: គ្មានបញ្ជីមុន

en: no previous list item
km_KH: គ្មានធាតុបញ្ជីមុន

en: no previous math formula
km_KH: គ្មានរូបមន្តគណិតវិទ្យាមុន

en: no previous menu item
km_KH: គ្មានធាតុម៉ឺនុយមុន

en: no previous progress bar
km_KH: គ្មានរបារភាគរយមុន

en: no previous radio button
km_KH: គ្មានប៊ូតុងជម្រើសមុន

en: no previous separator
km_KH: គ្មានផ្ទាំងបំបែកមុន

en: no previous tab
km_KH: គ្មានថេបមុន

en: no previous table
km_KH: គ្មានតារាងមុន

en: no previous text paragraph
km_KH: គ្មានកថាខណ្ឌនៃអត្ថបទមុន

en: no previous toggle button
km_KH: គ្មានប៊ូតុងប្ដូរមុន

en: no previous unvisited link
km_KH: គ្មានតំណភ្ជាប់ដែលមិនធ្លាប់ចូលមុន

en: no previous vertically aligned paragraph
km_KH: គ្មានកថាខណ្ឌនៅលើបន្ទាត់ឈរមុន

en: no previous visited link
km_KH: គ្មានតំណភ្ជាប់ដែលធ្លាប់ចូលមុន

en: no revised %s
km_KH: គ្មានការកែតម្រូវទេ %s

en: no right indent
km_KH: គ្មានការចូលបន្ទាត់ខាងស្ដាំ

en: no status bar information
km_KH: មិនមានរបារស្ថានភាពព័ត៌មាន

en: no strikethrough
km_KH: គ្មានអក្សរឆូត

en: none
km_KH: គ្មាន

en: normal configuration
km_KH: ប្រវត្តិការកំណត់ធម្មតា

en: normal configuration profile active
km_KH: ប្រវត្តិការកំណត់ធម្មតាកំពុងដំណើរការ

en: not %s
km_KH: មិនបាន %s

en: not checked
km_KH: មិនបានធីក

en: not deleted
km_KH: មិនបានលុបចោលទេ

en: not emphasised
km_KH: មិនបានសង្កត់ធ្ងន់

en: not hidden
km_KH: មិនបានលាក់

en: not highlighted
km_KH: មិនបានរំលេចទេ

en: not inserted
km_KH: មិនបានបញ្ចូលទេ

en: not marked
km_KH: មិនបានសម្គាល់ទេ

en: not pressed
km_KH: មិនបានចុច

en: not selected
km_KH: មិនបានជ្រើសរើស

en: not strong
km_KH: អត្ថបទមិនបានសង្កត់ធ្ងន់

en: not underlined
km_KH: មិនបានគូសបន្ទាត់ពីក្រោម

en: note
km_KH: កំណត់ចំណាំ

en: num lock
km_KH: ចាក់សោលេខ

en: numLock numpad 0
km_KH: ចាក់សោលេខ numpad 0

en: numLock numpad 1
km_KH: ចាក់សោលេខ numpad 1

en: numLock numpad 2
km_KH: ចាក់សោលេខ numpad 2

en: numLock numpad 3
km_KH: ចាក់សោលេខ numpad 3

en: numLock numpad 4
km_KH: ចាក់សោលេខ numpad 4

en: numLock numpad 5
km_KH: ចាក់សោលេខ numpad 5

en: numLock numpad 6
km_KH: ចាក់សោលេខ numpad 6

en: numLock numpad 7
km_KH: ចាក់សោលេខ numpad 7

en: numLock numpad 8
km_KH: ចាក់សោលេខ numpad 8

en: numLock numpad 9
km_KH: ចាក់សោលេខ numpad 9

en: numpad decimal
km_KH: numpad ទសភាគ

en: numpad delete
km_KH: numpad លុប

en: numpad divide
km_KH: numpad ចែក

en: numpad enter
km_KH: numpad បញ្ចូល

en: numpad minus
km_KH: numpad ដក

en: numpad multiply
km_KH: numpad គុណ

en: numpad plus
km_KH: numpad បូក

en: object has no location
km_KH: វត្ថុមិនមានទីតាំងទេ

en: object mode
km_KH: ម៉ូដវត្ថុ

en: obscured
km_KH: បាំង

en: odd pages section break
km_KH: ការបំបែកផ្នែកទំព័រសេស

en: off
km_KH: បិទ

en: off screen
km_KH: បិទអេក្រង់

en: on
km_KH: បើក

en: opens dialog
km_KH: បើកប្រអប់

en: opens grid
km_KH: បើកក្រឡាចត្រង្គ

en: opens list
km_KH: បើកបញ្ជី

en: opens tree
km_KH: បើកមែកធាង

en: option pane
km_KH: បន្ទះជម្រើស

en: other item
km_KH: ធាតុផ្សេងទៀត

en: out of %s
km_KH: ចេញពី %s

en: out of bookmark
km_KH: មិននៅក្នុងកន្លែងសម្គាល់ទីតាំង

en: out of comment
km_KH: ក្រៅមតិយោបល់

en: out of grammar error
km_KH: ចេញពីកំហុសវេយ្យាករណ៍

en: out of popular highlight
km_KH: ចេញពីកន្លែងរំលេចដែលពេញនិយម

en: out of spelling error
km_KH: ចេញពីកំហុសអក្ខរាវិរុទ្ធ

en: out of table
km_KH: ចេញពីតារាង

en: overflowing
km_KH: លើសកំណត់

en: page
km_KH: ទំព័រ

en: page %s
km_KH: ទំព័រ %s

en: pane
km_KH: បន្ទះ

en: panel
km_KH: បន្ទះ

en: paragraph
km_KH: កថាខណ្ឌ

en: paragraph number
km_KH: លេខកថាខណ្ឌ

en: paragraph property
km_KH: លក្ខណៈសម្បត្តិកថាខណ្ឌ

[ctx: paragraphMarker]
en: Double space (  )
km_KH: ដកឃ្លាពីរដង (  )

[ctx: paragraphMarker]
en: No paragraph start marker (default)
km_KH: គ្មានសញ្ញាសម្គាល់ចាប់ផ្ដើមកថាខណ្ឌ (លំនាំដើម)

[ctx: paragraphMarker]
en: Pilcrow (¶)
km_KH: សញ្ញាចំណុចបញ្ចប់អត្ថបទ (¶)

en: password edit
km_KH: កន្លែងកែសម្រួលពាក្យសម្ងាត់

en: pinned
km_KH: ត្រូវបានតាំងជាអចលន៍

en: play pause
km_KH: ចាក់ ផ្អាក

[ctx: poedit]
en: Could not find {description} window.
km_KH: មិនអាចរកឃើញ {description} window.

[ctx: poedit]
en: No {description}
km_KH: គ្មាន {description}

[ctx: poedit]
en: Reports a translation issue, if any. If pressed twice, presents the warning in browse mode
km_KH: រាយការណ៍បញ្ហាបកប្រែ ប្រសិនបើមាន។ ប្រសិនបើចុចពីរដង នឹងបង្ហាញការព្រមាននៅក្នុងម៉ូដរកមើល

[ctx: poedit]
en: Reports any comment in the comments window. If pressed twice, presents the comment in browse mode
km_KH: រាយការណ៍មតិយោបល់ណាមួយនៅក្នុងផ្ទាំងមតិយោបល់។ ប្រសិនបើចុចពីរដង នឹងបង្ហាញមតិយោបល់នៅក្នុងម៉ូដរកមើល

[ctx: poedit]
en: Reports any notes for translators. If pressed twice, presents the notes in browse mode
km_KH: រាយការណ៍កំណត់ចំណាំសម្រាប់អ្នកបកប្រែ។ ប្រសិនបើចុចពីរដង នឹងបង្ហាញកំណត់ចំណាំនៅក្នុងម៉ូដរកមើល

[ctx: poedit]
en: Reports the previous source text, if any. If pressed twice, presents the text in browse mode
km_KH: រាយការណ៍ប្រភពដើមនៃអត្ថបទមុន ប្រសិនបើមាន។ ប្រសិនបើចុចពីរដង នឹងបង្ហាញអត្ថបទនៅក្នុងម៉ូដរកមើល

[ctx: poedit]
en: comment
km_KH: មតិយោបល់

[ctx: poedit]
en: notes for translators
km_KH: កំណត់ចំណាំសម្រាប់អ្នកបកប្រែ

[ctx: poedit]
en: previous source text
km_KH: ប្រភពដើមនៃអត្ថបទមុន

[ctx: poedit]
en: translation issue
km_KH: បញ្ហាបកប្រែ

en: pressed
km_KH: បានចុច

en: previous track
km_KH: បទមុន

en: progress bar
km_KH: របារភាគរយ

en: property
km_KH: លក្ខណៈសម្បត្តិ

en: property page
km_KH: ទំព័រកម្មវិធី

en: protected
km_KH: បានការពារ

en: quadruple {action}
km_KH: បួនដង {action}

en: radio button
km_KH: ប៊ូតុងជម្រើស

en: radio menu item
km_KH: ធាតុម៉ឺនុយជាជម្រើសតែមួយ

en: read only
km_KH: បានតែអាន

en: received: %s
km_KH: បានទទួល: %s

en: reconcile
km_KH: បង្រួម

en: rectangular gradient
km_KH: ជម្រាលចតុកោណ

en: redundant object
km_KH: វត្ថុចំលង

en: refresh
km_KH: រីហ្វ្រេស

en: region
km_KH: តំបន់

[ctx: remote]
en: &Key
km_KH: ពាក្យសម្ងាត់ (&K)

[ctx: remote]
en: &Mode:
km_KH: ម៉ូដ (&M):

[ctx: remote]
en: &Mute when controlling the local computer
km_KH: បិទសំឡេងពេលគ្រប់គ្រងកុំព្យូទ័រនៅកន្លែង (&M)

[ctx: remote]
en: &Send clipboard
km_KH: ផ្ញើ clipboard (&S)

[ctx: remote]
en: &Server:
km_KH: ម៉ាស៊ីនបម្រើ (&S):

[ctx: remote]
en: A Remote Access session is already in progress. Disconnect before starting a new session.
km_KH: សម័យចូលប្រើពីចម្ងាយ (Remote Access) បានកំពុងដំណើរការ។ សូមផ្ដាច់សម័យនេះ មុននឹងចាប់ផ្ដើមសម័យថ្មី។

[ctx: remote]
en: Action unavailable when Remote Access is disabled
km_KH: សកម្មភាពមិនអាចប្រើបាន ខណៈដែលការចូលដំណើរការពីចម្ងាយត្រូវបានបិទ

[ctx: remote]
en: Allow someone to control this computer from elsewhere, or control another computer running NVDA with this one.
km_KH: អនុញ្ញាតឱ្យនរណាម្នាក់គ្រប់គ្រងកុំព្យូទ័រនេះពីទីកន្លែងផ្សេង ឬគ្រប់គ្រងកុំព្យូទ័រមួយផ្សេងទៀតដែលកំពុងដំណើរការ NVDA ដោយប្រើកុំព្យូទ័រនេះ។

[ctx: remote]
en: Allow this computer to be controlled
km_KH: អនុញ្ញាតឲ្យកុំព្យូទ័រនេះត្រូវបានគ្រប់គ្រង

[ctx: remote]
en: Already Connected
km_KH: បានតភ្ជាប់រួចហើយ

[ctx: remote]
en: Are you sure you want to disconnect from the Remote Access session?
km_KH: តើអ្នកប្រាកដថាចង់ផ្ដាច់ពីសម័យចូលប្រើពីចម្ងាយ (Remote Access) មែនទេ?

[ctx: remote]
en: Automatic connection
km_KH: ការតភ្ជាប់ដោយស្វ័យប្រវត្តិ

[ctx: remote]
en: Automatically &connect after NVDA starts
km_KH: ភ្ជាប់ដោយស្វ័យប្រវត្តិ បន្ទាប់ពី NVDA ចាប់ផ្ដើម (&c)

[ctx: remote]
en: Both host and key must be set in the Remote Access section in order to automatically connect using an existing server after NVDA starts.
km_KH: ទាំងម៉ាស៊ីនមេ និង ពាក្យសម្ងាត់ត្រូវតែបានកំណត់នៅក្នុងផ្នែកចូលប្រើពីចម្ងាយ ដើម្បីអាចតភ្ជាប់ស្វ័យប្រវត្តិតាមម៉ាស៊ីនបម្រើដែលមានស្រាប់ បន្ទាប់ពី NVDA ចាប់ផ្ដើម។

[ctx: remote]
en: Both port and key must be set in the Remote Access category in order to automatically connect using a locally hosted server after NVDA starts.
km_KH: ទាំងច្រកតភ្ជាប់ និង ពាក្យសម្ងាត់ត្រូវតែបានកំណត់នៅក្នុងផ្នែកចូលប្រើពីចម្ងាយ ដើម្បីអាចតភ្ជាប់ស្វ័យប្រវត្តិ តាមម៉ាស៊ីនមេមូលដ្ឋាន បន្ទាប់ពី NVDA ចាប់ផ្ដើម។

[ctx: remote]
en: Clipboard sent
km_KH: Clipboard បានផ្ញើរួចរាល់

[ctx: remote]
en: Confirm Disconnection
km_KH: បញ្ជាក់ការផ្ដាច់

[ctx: remote]
en: Confirm before disconnecting when controlled
km_KH: បញ្ជាក់មុនផ្តាច់ការតភ្ជាប់ ពេល NVDA កំពុងត្រូវបានគ្រប់គ្រង

[ctx: remote]
en: Connect to Another Computer
km_KH: ភ្ជាប់ទៅកុំព្យូទ័រផ្សេងទៀត

[ctx: remote]
en: Connected as controlled computer
km_KH: បានតភ្ជាប់ជាកុំព្យូទ័រដែលត្រូវគ្រប់គ្រង

[ctx: remote]
en: Connects to a remote computer
km_KH: តភ្ជាប់ទៅកុំព្យូទ័រពីចម្ងាយ

[ctx: remote]
en: Control another computer
km_KH: គ្រប់គ្រងកុំព្យូទ័រផ្សេងមួយទៀត

[ctx: remote]
en: Controlling local computer
km_KH: កំពុងគ្រប់គ្រងកុំព្យូទ័រនៅកន្លែង

[ctx: remote]
en: Controlling remote computer
km_KH: កំពុងគ្រប់គ្រងកុំព្យូទ័រពីចម្ងាយ

[ctx: remote]
en: Copies a link to the current Remote Access session to the clipboard
km_KH: ចម្លងតំណភ្ជាប់ឧបករណ៍ចូលដំណើរការពីចម្ងាយបច្ចុប្បន្នទៅ clipboard

[ctx: remote]
en: Copy a link to the current Remote Access session to the clipboard.
km_KH: ចម្លងតំណភ្ជាប់ទៅសម័យចូលប្រើពីចម្ងាយបច្ចុប្បន្នទៅ clipboard

[ctx: remote]
en: Delete All Trusted Fingerprints
km_KH: លុបស្នាមមេដៃដែលបានទុកចិត្តទាំងអស់

[ctx: remote]
en: Disconnect from the current Remote Access session.
km_KH: ផ្ដាច់ពីសម័យចូលប្រើពីចម្ងាយបច្ចុប្បន្ន។

[ctx: remote]
en: Disconnects from the current Remote Access session
km_KH: ផ្ដាច់ចេញពីឧបករណ៍ចូលដំណើរការពីចម្ងាយបច្ចុប្បន្ន

[ctx: remote]
en: Do you wish to allow this computer to be controlled on server {server} with key {key}?
km_KH: តើអ្នកចង់អនុញ្ញាតឱ្យកុំព្យូទ័រនេះត្រូវបានគ្រប់គ្រងនៅម៉ាស៊ីនមេ {server} ជាមួយពាក្យសម្ងាត់ {key} មែនទេ?

[ctx: remote]
en: Do you wish to control the computer on server {server} with key {key}?
km_KH: តើអ្នកចង់គ្រប់គ្រងកុំព្យូទ័រនៅម៉ាស៊ីនម៉ាស៊ីនមេ {server} ជាមួយពាក្យសម្ងាត់ {key} មែនទេ?

[ctx: remote]
en: Enable Remote Access
km_KH: បើកការចូលប្រើពីចម្ងាយ

[ctx: remote]
en: Generating key
km_KH: ការបង្កើតពាក្យសម្ងាត់

[ctx: remote]
en: Generating key...
km_KH: ការបង្កើតពាក្យសម្ងាត់

[ctx: remote]
en: Getting external IP
km_KH: កំពុងទទួលយក IP ខាងក្រៅ

[ctx: remote]
en: Getting external IP...
km_KH: កំពុងទទួលយក IP ខាងក្រៅ

[ctx: remote]
en: Host connection failed
km_KH: ការតភ្ជាប់ទៅម៉ាស៊ីនម៉េបានបរាជ័យ

[ctx: remote]
en: Host locally
km_KH: ផ្តល់សេវាកម្មនៅលើកុំព្យូទ័រនេះ

[ctx: remote]
en: Message from Remote Access Server
km_KH: សារពីម៉ាស៊ីនមេ Remote Access

[ctx: remote]
en: Mute speech and sounds from the remote computer.
km_KH: បិទសំឡេងអាន និងសំឡេងទូទៅពីកុំព្យូទ័រពីចម្ងាយ.

[ctx: remote]
en: Mutes or unmutes the speech coming from the remote computer
km_KH: បិទ/បើកសំឡេងអានកុំព្យូទ័រពីចម្ងាយ

[ctx: remote]
en: No controlled computers are connected
km_KH: គ្មានកុំព្យូទ័រដែលបានគ្រប់គ្រងត្រូវបានតភ្ជាប់ទេ

[ctx: remote]
en: No one else is connected
km_KH: គ្មាននឧបករណ៍ណាមួយត្រូវបានតភ្ជាប់ទេ

[ctx: remote]
en: Not connected
km_KH: មិនត្រូវបានតភ្ជាប់

[ctx: remote]
en: Not the controlling computer
km_KH: មិនមែនកុំព្យូទ័រដែលគ្រប់គ្រងទេ

[ctx: remote]
en: R&emote Access
km_KH: ចូលប្រើពីចម្ងាយ (&e)

[ctx: remote]
en: Remote Access
km_KH: ចូលប្រើពីចម្ងាយ

[ctx: remote]
en: Remote Access Connection Request
km_KH: សំណើការតភ្ជាប់ពីចម្ងាយ (Remote Access)

[ctx: remote]
en: Remote Access Error
km_KH: កំហុសការចូលប្រើពីចម្ងាយ

[ctx: remote]
en: Remote NVDA not connected
km_KH: NVDA ពីចម្ងាយ មិនបានភ្ជាប់ទេ

[ctx: remote]
en: Remotely connect to another computer running NVDA.
km_KH: តភ្ជាប់ពីចម្ងាយទៅកុំព្យូទ័រមួយផ្សេងទៀតដែលកំពុងដំណើរការ NVDA។

[ctx: remote]
en: S&end control+alt+delete
km_KH: ផ្ញើ Control+Alt+Delete (&e)

[ctx: remote]
en: Security Warning
km_KH: ការព្រមានសុវត្ថិភាព

[ctx: remote]
en: Send control+alt+delete to the controlled computer.
km_KH: ផ្ញើ control+alt+delete ទៅកុំព្យូទ័រដែលត្រូវគ្រប់គ្រង.

[ctx: remote]
en: Send the clipboard text to the remote computer.
km_KH: ផ្ញើអត្ថបទ clipboard ទៅកុំព្យូទ័រពីចម្ងាយ។

[ctx: remote]
en: Sends control+alt+delete to the controlled computer.
km_KH: ផ្ញើ Control+Alt+Delete ទៅកុំព្យូទ័រដែលកំពុងត្រូវបានគ្រប់គ្រង

[ctx: remote]
en: Sends the contents of the clipboard to the remote computer
km_KH: ផ្ញើមាតិកានៅក្នុង clipboard ទៅកុំព្យូទ័រពីចម្ងាយ

[ctx: remote]
en: Shows the Remote Access settings
km_KH: បង្ហាញការកំណត់ការចូលដំណើរការពីចម្ងាយ

[ctx: remote]
en: Switches whether the keyboard controls the local or remote computer
km_KH: ប្ដូរការគ្រប់គ្រងក្តារចុចរវាងកុំព្យូទ័រនៅកន្លែង និងពីចម្ងាយ

[ctx: remote]
en: The Remote Access server you have connected to is not compatible with this version of NVDA. Please use a different server.
km_KH: ម៉ាស៊ីនមេ Remote Access ដែលអ្នកបានភ្ជាប់ មិនអាចប្រើបានជាមួយកំណែ NVDA បច្ចុប្បន្ននេះទេ។ សូមប្រើម៉ាស៊ីនមេផ្សេង។

[ctx: remote]
en: The certificate of this server could not be verified. Using the wrong fingerprint may allow a third party to access the Remote Access session.
    
    Before continuing, please make sure that the following server certificate fingerprint is correct.
    Server SHA256 fingerprint: {fingerprint}
    
    Continue connecting anyway?
km_KH: វិញ្ញាបនបត្ររបស់ម៉ាស៊ីនម៉េនេះ មិនអាចផ្ទៀងផ្ទាត់បានទេ។ ការប្រើស្នាមម្រាមដៃ (fingerprint) មិនត្រឹមត្រូវ អាចអនុញ្ញាតឱ្យភាគីទីបីចូលប្រើសម័យចូលប្រើពីចម្ងាយ (Remote Access) បាន។
    មុនពេលបន្ត សូមប្រាកដថា ស្នាមម្រាមដៃវិញ្ញាបនបត្ររបស់ម៉ាស៊ីនម៉េខាងក្រោមនេះ ត្រឹមត្រូវ។
    ស្នាមម្រាមដៃ SHA256 របស់ម៉ាស៊ីនម៉េ៖ {fingerprint}
    តើអ្នកនៅតែចង់បន្តការតភ្ជាប់ មិនថាយ៉ាងម៉េចក៏ដោយ មែនទេ?

[ctx: remote]
en: This will cause NVDA to forget all previously trusted Remote Access servers. When connecting to a previously trusted unrecognised server, you will again be asked whether to trust its certificate.
    
    Are you sure you want to continue?
km_KH: នេះនឹងបណ្ដាលឲ្យ NVDAភ្លេចម៉ាស៊ីនបម្រើចូលប្រើពីចម្ងាយទាំងអស់ដែលបានទុកចិត្តពីមុន។
    ពេលតភ្ជាប់ទៅម៉ាស៊ីនបម្រើដែលមិនស្គាល់មួយ ដែលបានទុកចិត្តពីមុន អ្នកនឹងត្រូវបានសួរម្ដងទៀតថា តើអ្នកចង់ទុកចិត្តលើវាដែរឬទេ។
    តើអ្នកពិតជាចង់បន្តដែរឬទេ?

[ctx: remote]
en: Toggles whether Remote Access is connected
km_KH: បិទ ឬ បើកការតភ្ជាប់ឧបករណ៍ចូលដំណើរការពីចម្ងាយ

[ctx: remote]
en: Unable to connect to {host}. Check that you have internet access, and that there are no mistakes in the host field.
km_KH: មិនអាចតភ្ជាប់ទៅ {host} បានទេ។ សូមពិនិត្យមើលថា អ្នកមានការចូលប្រើអ៊ីនធឺណិត ឬអត់ និងមិនមានកំហុសណាមួយនៅក្នុងប្រអប់ម៉ាស៊ីនម៉េនោះឡើយ។

[ctx: remote]
en: Unable to send clipboard
km_KH: មិនអាចផ្ញើ clipboard បានទេ

[ctx: remote]
en: Unable to trigger control+alt+delete
km_KH: មិនអាចបញ្ចូល Control+Alt+Delete បានទេ

[ctx: remote]
en: Use existing
km_KH: ប្រើការបញ្ជាពីចម្ងាយដែលមានរួចហើយ

[ctx: repeat]
en: off
km_KH: បិទ

[ctx: repeat]
en: on
km_KH: បើក

en: replace
km_KH: ជំនួស

en: replied
km_KH: បានឆ្លើយតប

en: replied all
km_KH: បានឆ្លើយតបទាំងអស់

en: report CLDR characters off
km_KH: រាយការណ៍តួអក្សរ CLDR បិទ

en: report CLDR characters on
km_KH: រាយការណ៍តួអក្សរ CLDR បើក

en: report alignment off
km_KH: រាយការណ៍អំពីការរៀបចំបន្ទាត់អក្សរ បិទ

en: report alignment on
km_KH: រាយការណ៍អំពីការរៀបចំបន្ទាត់អក្សរ បើក

en: report articles off
km_KH: រាយការណ៍អំពីអត្ថបទ បិទ

en: report articles on
km_KH: រាយការណ៍អំពីអត្ថបទ បើក

en: report block quotes off
km_KH: រាយការណ៍អំពីអត្ថបទដកស្រង់ បិទ

en: report block quotes on
km_KH: រាយការណ៍អំពីអត្ថបទដកស្រង់ បើក

en: report colors off
km_KH: រាយការណ៍អំពីពណ៌ បិទ

en: report colors on
km_KH: រាយការណ៍អំពីពណ៌ បើក

en: report comments off
km_KH: រាយការណ៍អំពីមតិយោបល់ បិទ

en: report comments on
km_KH: រាយការណ៍អំពីមតិយោបល់ បើក

en: report dynamic content changes off
km_KH: រាយការណ៍អំពីការផ្លាស់ប្តូរមាតិកាដែលកើតឡើងដោយស្វ័យប្រវត្តិ បិទ

en: report dynamic content changes on
km_KH: រាយការណ៍អំពីការផ្លាស់ប្តូរមាតិកាដែលកើតឡើងដោយស្វ័យប្រវត្តិ បើក

en: report emphasis off
km_KH: រាយការណ៍អំពីអក្ខរាវិរុទ្ធ បិទ

en: report emphasis on
km_KH: រាយការណ៍អំពីអក្ខរាវិរុទ្ធ បើក

en: report figures and captions off
km_KH: រាយការណ៍អំពី រូបភាព និងចំណងជើងពន្យល់ បិទ

en: report figures and captions on
km_KH: រាយការណ៍អំពី រូបភាព និងចំណងជើងពន្យល់ បើក

en: report font name off
km_KH: រាយការណ៍ឈ្មោះពុម្ពអក្សរ បិទ

en: report font name on
km_KH: រាយការណ៍ឈ្មោះពុម្ពអក្សរ បើក

en: report font size off
km_KH: រាយការណ៍ទំហំអក្សរ បិទ

en: report font size on
km_KH: រាយការណ៍ទំហំអក្សរ បើក

en: report frames off
km_KH: រាយការណ៍អំពីស៊ុម បិទ

en: report frames on
km_KH: រាយការណ៍អំពីស៊ុម បើក

en: report graphics off
km_KH: រាយការណ៍អំពីក្រាហ្វិក បិទ

en: report graphics on
km_KH: រាយការណ៍អំពីក្រាហ្វិក បើក

en: report groupings off
km_KH: រាយការណ៍អំពីក្រុម បិទ

en: report groupings on
km_KH: រាយការណ៍អំពីក្រុម បើក

en: report headings off
km_KH: រាយការណ៍អំពីចំណងជើង បិទ

en: report headings on
km_KH: រាយការណ៍អំពីចំណងជើង បើក

en: report highlighted off
km_KH: រាយការណ៍អំពីអត្ថបទរំលេច បិទ

en: report highlighted on
km_KH: រាយការណ៍អំពីអត្ថបទរំលេច បើក

en: report if clickable off
km_KH: រាយការណ៍អំពីកន្លែងដែលអាចចុចបាន បិទ

en: report if clickable on
km_KH: រាយការណ៍អំពីកន្លែងដែលអាចចុចបាន បើក

en: report landmarks and regions off
km_KH: រាយការណ៍អំពីទីសម្គាល់ និងតំបន់ បិទ

en: report landmarks and regions on
km_KH: រាយការណ៍អំពីទីសម្គាល់ និងតំបន់ បើក

en: report line numbers off
km_KH: រាយការណ៍អំពីលេខបន្ទាត់ បិទ

en: report line numbers on
km_KH: រាយការណ៍អំពីលេខបន្ទាត់ បើក

en: report line spacing off
km_KH: រាយការណ៍ចន្លោះបន្ទាត់ បិទ

en: report line spacing on
km_KH: រាយការណ៍ចន្លោះបន្ទាត់ បើក

en: report links off
km_KH: រាយការណ៍អំពីតំណភ្ជាប់ បិទ

en: report links on
km_KH: រាយការណ៍អំពីតំណភ្ជាប់ បើក

en: report lists off
km_KH: រាយការណ៍អំពីបញ្ជី បិទ

en: report lists on
km_KH: រាយការណ៍អំពីបញ្ជី បើក

en: report pages off
km_KH: រាយការណ៍អំពីទំព័រ បិទ

en: report pages on
km_KH: រាយការណ៍អំពីទំព័រ បើក

en: report paragraph indentation off
km_KH: រាយការណ៍អំពីការចូលកថាខណ្ឌ បិទ

en: report paragraph indentation on
km_KH: រាយការណ៍អំពីការចូលកថាខណ្ឌ បើក

en: report revisions off
km_KH: រាយការណ៍អំពីការកែប្រែបិទ

en: report revisions on
km_KH: រាយការណ៍អំពីការកែប្រែបើក

en: report style off
km_KH: រាយការណ៍អំពីបម្លាស់ប្ដូររចនាបថ បិទ

en: report style on
km_KH: រាយការណ៍អំពីបម្លាស់ប្ដូររចនាបថ បើក

en: report superscripts and subscripts off
km_KH: រាយការណ៍អំពី superscripts និង subscripts បិទ

en: report superscripts and subscripts on
km_KH: រាយការណ៍អំពី superscripts និង subscripts បើក

en: report table cell coordinates off
km_KH: រាយការណ៍អំពីកូអរដោនេក្រឡាតារាង បិទ

en: report table cell coordinates on
km_KH: រាយការណ៍អំពីកូអរដោនេក្រឡាតារាង បើក

en: report tables off
km_KH: រាយការណ៍អំពីតារាង បិទ

en: report tables on
km_KH: រាយការណ៍អំពីតារាង បើក

[ctx: reportLanguage]
en: Beep
km_KH: សំឡេងប៊ីប

[ctx: reportLanguage]
en: Language at caret position
km_KH: ភាសានៅទីតាំងទ្រនិច

[ctx: reportLanguage]
en: Off
km_KH: បិទ

[ctx: reportLanguage]
en: Report lan&guage changes while reading
km_KH: ប្រាប់ការផ្លាស់ប្តូរភាសា ពេលកំពុងអាន (&g)

[ctx: reportLanguage]
en: Report when switching to language is not s&upported by synthesizer
km_KH: រាយការណ៍ពេលប្ដូរទៅភាសាដែលមិនគាំទ្រដោយកម្មវិធីសំលេងសំយោគ (synthesizer) (&u)

[ctx: reportLanguage]
en: Reports the language for the text under the caret. If pressed twice, presents the information in browse mode
km_KH: រាយការណ៍ភាសាសម្រាប់អក្សរខាងក្រោមទ្រនិច។ ប្រសិនបើចុចពីរដង វានឹងបង្ហាញព័ត៌មាននេះនៅក្នុងម៉ូដរុករក

[ctx: reportLanguage]
en: Speech
km_KH: សំឡេងអាន

[ctx: reportLanguage]
en: Unknown language
km_KH: ភាសាដែលមិនស្គាល់

[ctx: reportLanguage]
en: {languageDescription} (not supported)
km_KH: {languageDescription} (មិនបានគាំទ្រ)

en: required
km_KH: បានតម្រូវឱ្យ

en: reverse diagonal stripe
km_KH: លំនាំឆ្លាស់ទ្រេតបញ្ច្រាស

en: revised %s
km_KH: កែតម្រូវ %s

en: rich edit
km_KH: កន្លែងកែសម្រួលអត្ថបទមានលក្ខណៈពិសេស

en: right
km_KH: ខាងស្ដាំ

en: right alt
km_KH: alt ខាងស្ដាំ

en: right arrow
km_KH: ព្រួញខាងស្ដាំ

en: right control
km_KH: control ខាងស្ដាំ

en: right edge
km_KH: គែមខាងស្ដាំ

en: right indent
km_KH: ចូលបន្ទាត់ខាងស្ដាំ

en: right shift
km_KH: shift ខាងស្ដាំ

en: right windows
km_KH: windows ខាងស្ដាំ

en: root pane
km_KH: បន្ទះមូលដ្ឋាន

en: row
km_KH: ជួរដេក

en: row %s
km_KH: ជួរដេក %s

en: row header
km_KH: ផ្នែកខាងលើនៃជួរដេក

en: ruler
km_KH: បន្ទាត់វាស់

en: same page
km_KH: ទំព័រដដែល

[ctx: script category]
en: Tools
km_KH: ឧបករណ៍

en: scroll bar
km_KH: របារសម្រាប់អូស

en: scroll pane
km_KH: បន្ទះអាចអូសបាន

en: search page
km_KH: ទំព័រស្វែងរក

en: section
km_KH: ផ្នែក

en: section %s
km_KH: ផ្នែក %s

en: section property
km_KH: លក្ខណៈសម្បត្តិផ្នែក

en: selectable
km_KH: អាចជ្រើសរើសបាន

en: selected
km_KH: បានជ្រើសរើស

en: selected %s
km_KH: បានជ្រើសរើស %s

en: selection removed
km_KH: បានយកការជ្រើសរើសចេញ

en: sent: %s
km_KH: បានផ្ញើ: %s

en: separator
km_KH: បន្ទាត់ខណ្ឌចែក

en: series {number} {name}
km_KH: ស៊េរី {number} {name}

en: shape
km_KH: រូបរាង

[ctx: shape]
en: 'No' symbol
km_KH: 'គ្មាន'និមិត្តសញ្ញា

[ctx: shape]
en: 'Or' flowchart symbol
km_KH: និមិត្តសញ្ញា “ឬ” ក្នុងតារាងដំណើរការ

[ctx: shape]
en: Alternate process flowchart symbol
km_KH: និមិត្តសញ្ញាប្រតិបត្តិការផ្លាស់ប្តូរប្រភេទផ្សេងក្នុងតារាងដំណើរការ

[ctx: shape]
en: Arrows pointing left right up and down
km_KH: ព្រួញចង្អុលទៅឆ្វេង ស្ដាំ ឡើងលើ និងចុះក្រោម

[ctx: shape]
en: Balloon
km_KH: ប៉េងប៉ោង

[ctx: shape]
en: Bent Up Arrow
km_KH: ព្រួញកោងទៅលើ

[ctx: shape]
en: Bent arrow
km_KH: ព្រួញកោង

[ctx: shape]
en: Bevel
km_KH: ជ្រុងទេរ

[ctx: shape]
en: Callout with Arrows pointing left right up and down
km_KH: សញ្ញាបញ្ជាក់ មានព្រួញចង្អុលទៅឆ្វេង ស្តាំ ឡើងលើ និងចុះក្រោម

[ctx: shape]
en: Callout with Double-ended horizontal Arrow
km_KH: សញ្ញាបង្ហាញពាក្យមានព្រួញផ្ដេកពីរនៅខាងចុង

[ctx: shape]
en: Callout with Down Arrow
km_KH: ប៉ឺតប៉ោងជាមួយព្រួញចុះក្រោម

[ctx: shape]
en: Callout with Left Arrow
km_KH: ស្លាកបង្ហាញជាមួយព្រួញឆ្វេង

[ctx: shape]
en: Callout with Right Arrow
km_KH: សញ្ញាបញ្ជាក់មានព្រួញចង្អុលទៅស្តាំ

[ctx: shape]
en: Callout with UpArrow
km_KH: សញ្ញាបញ្ជាក់មានព្រួញចង្អុលឡើងលើ

[ctx: shape]
en: Callout with accent bar and callout line segments forming a U-shape
km_KH: សញ្ញាបង្ហាញពាក្យមានបន្ទាត់គូរ និងបន្ទាត់បែកសំណុំរាងអក្សរ U

[ctx: shape]
en: Callout with angled callout line and accent bar
km_KH: សញ្ញាបង្ហាញពាក្យមានបន្ទាត់មុំ និងបន្ទាត់គូរ

[ctx: shape]
en: Callout with angled line
km_KH: សញ្ញាបង្ហាញពាក្យមានបន្ទាត់មុំ

[ctx: shape]
en: Callout with arrows that point up and down
km_KH: សញ្ញាបញ្ជាក់ដែលមានព្រួញចង្អុលឡើងលើ និងចុះក្រោម

[ctx: shape]
en: Callout with border and horizontal accent bar
km_KH: សញ្ញាបង្ហាញពាក្យមានគែម និងបន្ទាត់គូរផ្ដេក

[ctx: shape]
en: Callout with border, accent bar, and callout line segments forming a U-shape
km_KH: សញ្ញាបង្ហាញពាក្យមានគែម បន្ទាត់គូរ និងបន្ទាត់បែកសំណុំរាងអក្សរ U

[ctx: shape]
en: Callout with border, angled callout line, and accent bar
km_KH: សញ្ញាបង្ហាញពាក្យមានគែម បន្ទាត់មុំ និងបន្ទាត់គូរ

[ctx: shape]
en: Callout with border, diagonal straight line and accent bar
km_KH: សញ្ញាបង្ហាញពាក្យមានគែម បន្ទាត់ត្រង់អង្កត់ទ្រូង  និងបន្ទាត់គូរ

[ctx: shape]
en: Callout with callout line segments forming a U-shape
km_KH: សញ្ញាបង្ហាញពាក្យមានបន្ទាត់បែកសំណុំរាងអក្សរ U

[ctx: shape]
en: Callout with diagonal callout line and accent bar
km_KH: សញ្ញាបង្ហាញពាក្យមានបន្ទាត់ត្រង់អង្កត់ទ្រូង និងបន្ទាត់គូរCallout with diagonal callout line and accent bar

[ctx: shape]
en: Callout with diagonal straight line
km_KH: សញ្ញាបង្ហាញពាក្យមានបន្ទាត់ត្រង់អង្កត់ទ្រូង

[ctx: shape]
en: Callout with horizontal accent bar
km_KH: សញ្ញាបង្ហាញពាក្យមានបន្ទាត់គូរផ្ដេក

[ctx: shape]
en: Callout with horizontal line
km_KH: សញ្ញាបង្ហាញពាក្យមានបន្ទាត់ផ្ដេក

[ctx: shape]
en: Callout with no border and angled callout line
km_KH: សញ្ញាបង្ហាញពាក្យគ្មានគែម និងបន្ទាត់មុំ

[ctx: shape]
en: Callout with no border and callout line segments forming a U-shape
km_KH: សញ្ញាបង្ហាញពាក្យគ្មានគែម និងបន្ទាត់បែកសំណុំរាងអក្សរ U

[ctx: shape]
en: Callout with no border and diagonal callout line
km_KH: សញ្ញាបង្ហាញពាក្យគ្មានគែម និងបន្ទាត់ត្រង់អង្កត់ទ្រូង

[ctx: shape]
en: Can
km_KH: កំប៉ុង

[ctx: shape]
en: Card flowchart symbol
km_KH: និមិត្តសញ្ញាកាតក្នុងតារាងដំណើរការ

[ctx: shape]
en: Chart Plus symbol
km_KH: គំនូសតាងបូកនិមិត្តសញ្ញា

[ctx: shape]
en: Chart Star Symbol
km_KH: និមិត្តសញ្ញារូបផ្កាយបង្ហាញគំនូសតាង

[ctx: shape]
en: Chart X Symbol
km_KH: និមិត្តសញ្ញារូប X របស់គំនូសតាង

[ctx: shape]
en: Circle with line through center
km_KH: រង្វង់ដែលមានបន្ទាត់កាត់ចំណុចកណ្ដាល

[ctx: shape]
en: Circular Arrow
km_KH: ព្រួញរាងជារង្វង់

[ctx: shape]
en: Cloud callout
km_KH: និមិត្តសញ្ញារូបពពកប៉ោង

[ctx: shape]
en: Cloud shape
km_KH: រូបរាងពពក

[ctx: shape]
en: Collate flowchart symbol
km_KH: និមិត្តសញ្ញាប្រមូលផ្ដុំក្នុងតារាងដំណើរការ

[ctx: shape]
en: Connector flowchart symbol
km_KH: និមិត្តសញ្ញាភ្ជាប់ក្នុងតារាងដំណើរការ

[ctx: shape]
en: Corner
km_KH: ចែង

[ctx: shape]
en: Counter-clockwise Circular arrow
km_KH: ព្រួញរង្វង់បត់ទៅឆ្វេង

[ctx: shape]
en: Cross
km_KH: កាកបាទ

[ctx: shape]
en: Cube
km_KH: គូប

[ctx: shape]
en: Curved Down Arrow
km_KH: ព្រួញរាងកោងចុះក្រោម

[ctx: shape]
en: Curved Left Arrow
km_KH: ព្រួញរាងកោងទៅឆ្វេង

[ctx: shape]
en: Curved Right Arrow
km_KH: ព្រួញរាងកោងទៅស្ដាំ

[ctx: shape]
en: Curved Up Arrow
km_KH: ព្រួញរាងកោងទៅលើ

[ctx: shape]
en: Curved Up Ribbon banner
km_KH: បដាខ្សែបូកោងឡើង

[ctx: shape]
en: Curved arrow
km_KH: ព្រួញកោង

[ctx: shape]
en: Data flowchart symbol
km_KH: និមិត្តសញ្ញាទិន្នន័យក្នុងតារាងដំណើរការ

[ctx: shape]
en: Decagon
km_KH: រូបពហុកោណ១០ជ្រុង

[ctx: shape]
en: Decision flowchart symbol
km_KH: និមិត្តសញ្ញាសេចក្ដីសម្រេចក្នុងតារាងដំណើរការ

[ctx: shape]
en: Delay flowchart symbol
km_KH: និមិត្តសញ្ញាការពន្យារពេលក្នុងតារាងដំណើរការ

[ctx: shape]
en: Diagonal stripe
km_KH: ឆ្នូតអង្កត់ទ្រូង

[ctx: shape]
en: Diamond
km_KH: រូបពេជ្រ

[ctx: shape]
en: Direct access storage flowchart symbol
km_KH: និមិត្តសញ្ញាឃ្លាំងទិន្នន័យចូលដោយផ្ទាល់ក្នុងតារាងដំណើរការ

[ctx: shape]
en: Display flowchart symbol
km_KH: និមិត្តសញ្ញាការបង្ហាញក្នុងតារាងដំណើរការ

[ctx: shape]
en: Document flowchart symbol
km_KH: និមិត្តសញ្ញាឯកសារក្នុងតារាងដំណើរការ

[ctx: shape]
en: Dodecagon
km_KH: រូបពហុកោណ១២ជ្រុង

[ctx: shape]
en: Donut
km_KH: ដូណាត់

[ctx: shape]
en: Double brace
km_KH: សញ្ញាឃ្នាបពីរជាន់

[ctx: shape]
en: Double bracket
km_KH: សញ្ញាតង្កៀបពីរជាន់

[ctx: shape]
en: Double wave
km_KH: និមិត្តសញ្ញរលកពីរជាន់

[ctx: shape]
en: Double-ended Arrow pointing up and down
km_KH: ព្រួញមានចុងពីរចង្អុលឡើងលើ និងចុះក្រោម

[ctx: shape]
en: Double-ended Circular arrow
km_KH: ព្រួញរង្វង់ទ្វេចុង

[ctx: shape]
en: Double-ended horizontal Arrow
km_KH: ព្រួញផ្ដេកមានមុខពីរ

[ctx: shape]
en: Down Arrow
km_KH: ព្រួញចុះក្រោម

[ctx: shape]
en: Explosion
km_KH: និមិត្តសញ្ញារូបផ្ទុះ

[ctx: shape]
en: Extract flowchart symbol
km_KH: និមិត្តសញ្ញាដកទិន្នន័យ

[ctx: shape]
en: Folded corner
km_KH: ចែងទំព័រត្រង់បត់

[ctx: shape]
en: Four small squares that define a rectangular shape
km_KH: រូបរាងចតុកោណកំណត់ដោយក្រឡាចតុកោណតូចបួន

[ctx: shape]
en: Funnel
km_KH: ជ្រលក់

[ctx: shape]
en: Gear with nine teeth
km_KH: ឧបករណ៍ជាមួយធ្មេញប្រាំបួន

[ctx: shape]
en: Gear with six teeth
km_KH: ឧបករណ៍ជាមួយធ្មេញប្រាំមួយ

[ctx: shape]
en: Half of rectangular picture frame
km_KH: ពាក់កណ្តាលនៃស៊ុមរូបចតុកោណ

[ctx: shape]
en: Heart
km_KH: ស្នូល

[ctx: shape]
en: Heptagon
km_KH: រូបពហុកោណ៧ជ្រុង

[ctx: shape]
en: Hexagon
km_KH: រូបពហុកោណ៦ជ្រុង

[ctx: shape]
en: Horizontal scroll
km_KH: អូសផ្ដេក

[ctx: shape]
en: Incomplete Pie with wedge missing
km_KH: ផៃមិនពេញ ដោយបាត់បន្ទះមួយ

[ctx: shape]
en: Internal storage flowchart symbol
km_KH: និមិត្តសញ្ញាឃ្លាំងផ្ទៃក្នុងក្នុងតារាងដំណើរការ

[ctx: shape]
en: Isosceles triangle
km_KH: ត្រីកោណអ៊ីសូសែល

[ctx: shape]
en: Left Arrow
km_KH: ព្រួញខាងឆ្វេង

[ctx: shape]
en: Left and up Arrows
km_KH: សញ្ញាព្រួញឆ្វេង និងឡើងលើ

[ctx: shape]
en: Left brace
km_KH: សញ្ញាឃ្នាបខាងឆ្វេង

[ctx: shape]
en: Left bracket
km_KH: សញ្ញាដង្គាបខាងឆ្វេង

[ctx: shape]
en: Left right and up Arrows
km_KH: សញ្ញាព្រួញឆ្វេង ស្ដាំ និងឡើងលើ

[ctx: shape]
en: Lightning bolt
km_KH: សញ្ញាផ្គររន្ទះ

[ctx: shape]
en: Line Callout
km_KH: សញ្ញាបង្ហាញពាក្យបន្ទាត់

[ctx: shape]
en: Line inverse
km_KH: បន្ទាត់បត់ទិស

[ctx: shape]
en: Magnetic disk flowchart symbol
km_KH: និមិត្តសញ្ញាឌីស្ក៍ម៉ាញេទិច

[ctx: shape]
en: Manual input flowchart symbol
km_KH: និមិត្តសញ្ញាបញ្ចូលដោយដៃក្នុងតារាងដំណើរការ

[ctx: shape]
en: Manual operation flowchart symbol
km_KH: និមិត្តសញ្ញាប្រតិបត្ដិការដោយដៃក្នុងតារាងដំណើរការ

[ctx: shape]
en: Math Addition symbol
km_KH: សញ្ញាបូកគណិតវិទ្យា

[ctx: shape]
en: Math Division symbol
km_KH: សញ្ញាចែកគណិតវិទ្យា

[ctx: shape]
en: Math Equivalence symbol
km_KH: សញ្ញាសមមូលគណិតវិទ្យា

[ctx: shape]
en: Math Multiplication symbol
km_KH: សញ្ញាគុណគណិតវិទ្យា

[ctx: shape]
en: Math Non-equivalence symbol
km_KH: សញ្ញាមិនស្មើគណិតវិទ្យា

[ctx: shape]
en: Math Subtraction symbol
km_KH: សញ្ញាដកគណិតវិទ្យា

[ctx: shape]
en: Merge flowchart symbol
km_KH: និមិត្តសញ្ញាផ្គុំគ្នាក្នុងតារាងដំណើរការ

[ctx: shape]
en: Moon
km_KH: ច័ន្ទ

[ctx: shape]
en: Multi-document flowchart symbol
km_KH: និមិត្តសញ្ញាឯកសារច្រើនក្នុងតារាងដំណើរការ

[ctx: shape]
en: Notched RightArrow
km_KH: ព្រួញស្ដាំមានចំណុចបិទ

[ctx: shape]
en: Octagon
km_KH: អដ្ឋកោណ

[ctx: shape]
en: Off-page connector flowchart symbol
km_KH: និមិត្តសញ្ញាភ្ជាប់ក្រៅទំព័រនៅក្នុងតារាងដំណើរការ

[ctx: shape]
en: Offline storage flowchart symbol
km_KH: និមិត្តសញ្ញាឃ្លាំងក្រៅបណ្តាញក្នុងតារាងដំណើរការ

[ctx: shape]
en: Oval
km_KH: រាងពងក្រពើ

[ctx: shape]
en: Oval-shaped callout
km_KH: សញ្ញាបង្ហាញពាក្យរាងពងក្រពើ

[ctx: shape]
en: Parallelogram
km_KH: ប្រលេឡូក្រាម

[ctx: shape]
en: Pentagon
km_KH: បញ្ចកោណ

[ctx: shape]
en: Plaque
km_KH: បន្ទះបង្ហាញ

[ctx: shape]
en: Plaque Tabs
km_KH: រូបរាងបន្ទះជាផ្ទាំង

[ctx: shape]
en: Predefined process flowchart symbol
km_KH: និមិត្តសញ្ញាប្រតិបត្តិការកំណត់រួចក្នុងតារាងដំណើរការ

[ctx: shape]
en: Preparation flowchart symbol
km_KH: និមិត្តសញ្ញារៀបចំក្នុងតារាងដំណើរការ

[ctx: shape]
en: Process flowchart symbol
km_KH: និមិត្តសញ្ញាប្រតិបត្តិការ ក្នុងតារាងដំណើរការ

[ctx: shape]
en: Punched tape flowchart symbol
km_KH: និមិត្តសញ្ញាស៊ីងត្រង់កាត់រន្ធក្នុងតារាងដំណើរការ

[ctx: shape]
en: Quarter Pie Wedge
km_KH: ផៃមួយភាគបួន

[ctx: shape]
en: Rectangle
km_KH: ចតុកោណកែង

[ctx: shape]
en: Rectangle with one rounded corner
km_KH: ចតុកោណកែងមានមុំមូលមួយ

[ctx: shape]
en: Rectangle with one snipped corner
km_KH: ចតុកោណកែងដែលមានមុំកាត់មួយ

[ctx: shape]
en: Rectangle with one snipped corner and one rounded corner
km_KH: ចតុកោណកែងមានមុំកាត់មួយ និងមុំមូលមួយ

[ctx: shape]
en: Rectangle with two rounded corners diagonally-opposed
km_KH: ចតុកោណកែងមានមុំមូលពីរប្រឆាំងគ្នា

[ctx: shape]
en: Rectangle with two snipped corners diagonally-opposed
km_KH: រូបរាងចតុកោណកែងមានមុំកាត់ពីរប្រឆាំងគ្នា

[ctx: shape]
en: Rectangle with two snipped corners that share a side
km_KH: ចតុកោណកែងមានមុំកាត់ពីរភ្ជាប់គ្នា

[ctx: shape]
en: Rectangle with two-rounded corners that share a side
km_KH: ចតុកោណកែងមានមុំមូលពីរភ្ជាប់គ្នា

[ctx: shape]
en: Rectangular callout
km_KH: សញ្ញាបញ្ជាក់ចតុកោណកែង

[ctx: shape]
en: Rectangular picture frame
km_KH: ស៊ុមរូបភាពចតុកោណ

[ctx: shape]
en: Return
km_KH: បន្ទាត់ថ្មី

[ctx: shape]
en: Ribbon banner
km_KH: និមិត្តសញ្ញាបដាផ្ទៃខ្សែបូ

[ctx: shape]
en: Ribbon with left and right arrows
km_KH: ខ្សែបូជាមួយសញ្ញាព្រួញខាងឆ្វេងនិងខាងស្តាំ

[ctx: shape]
en: Right Arrow
km_KH: ព្រួញទៅស្ដាំ

[ctx: shape]
en: Right Arrow with Stripes
km_KH: ព្រួញស្តាំមានរបារតម្រង់

[ctx: shape]
en: Right brace
km_KH: សញ្ញាឃ្នាបខាងស្ដាំ

[ctx: shape]
en: Right bracket
km_KH: សញ្ញាដង្គាបខាងស្ដាំ

[ctx: shape]
en: Right triangle
km_KH: ត្រីកោណខាងស្ដាំ

[ctx: shape]
en: Rounded rectangle
km_KH: ចតុកោណកែងមានមុំមូល

[ctx: shape]
en: Rounded rectangle-shaped callout
km_KH: សញ្ញាបញ្ជាក់ចតុកោណកែងមានមុំមូល

[ctx: shape]
en: Sequential access storage flowchart symbol
km_KH: និមិត្តសញ្ញាឃ្លាំងចូលលំដាប់ក្នុងតារាងដំណើរការ

[ctx: shape]
en: Smiley face
km_KH: មុខញញឹម

[ctx: shape]
en: Sort flowchart symbol
km_KH: និមិត្តសញ្ញារៀបតាមលំដាប់ក្នុងតារាងដំណើរការ

[ctx: shape]
en: Stored data flowchart symbol
km_KH: និមិត្តសញ្ញាទិន្នន័យបានរក្សាទុកក្នុងតារាងដំណើរការ

[ctx: shape]
en: Summing junction flowchart symbol
km_KH: និមិត្តសញ្ញាចំណុះសរុបក្នុងតារាងដំណើរការ

[ctx: shape]
en: Sun
km_KH: ព្រះអាទិត្យ

[ctx: shape]
en: Terminator flowchart symbol
km_KH: និមិត្តសញ្ញាចាប់ផ្តើម/បញ្ចប់ក្នុងតារាងដំណើរការ

[ctx: shape]
en: Trapezoid
km_KH: ចតុកោណព្នាយ

[ctx: shape]
en: Trapezoid with asymmetrical non-parallel sides
km_KH: សំរឹទ្ធមុំបួនមុខ មានផ្នែកមិនស្របស្មើ

[ctx: shape]
en: U-shaped Arrow
km_KH: ព្រួញរាងអក្សរ U

[ctx: shape]
en: Up Arrow
km_KH: ព្រួញឡើងលើ

[ctx: shape]
en: Vertical scroll
km_KH: អូសបញ្ឈរ

[ctx: shape]
en: Water droplet
km_KH: រូបសញ្ញាតំណក់ទឹក

[ctx: shape]
en: Wave
km_KH: អង្កាញ់

[ctx: shape]
en: four snipped corners
km_KH: រូបចតុកោណដែលមានមុំបួនត្រូវបានកាត់ចេញ

[ctx: shuffle]
en: off
km_KH: បិទ

[ctx: shuffle]
en: on
km_KH: បើក

en: single {action}
km_KH: ម្ដង {action}

en: skips backward past a block of links
km_KH: រំលងទៅក្រោយឆ្លងកាត់ប្លុកតំណភ្ជាប់

en: skips forward past a block of links
km_KH: រំលងទៅមុខឆ្លងកាត់ប្លុកតំណភ្ជាប់

en: slanted dash dot
km_KH: ខ្សែកាត់ទ្រេត និងចំណុច

en: slice
km_KH: ជ្រុង

en: slider
km_KH: រំកិល

en: solid
km_KH: សុទ្ធ

en: sorted
km_KH: បានតម្រៀប

en: sorted ascending
km_KH: បានតម្រៀបឡើងតាមលំដាប់កើន

en: sorted descending
km_KH: បានតម្រៀបចុះតាមលំដាប់ថយ

en: sound
km_KH: សំឡេង

en: space
km_KH: ដកឃ្លា

en: space with any dots
km_KH: ការដកឃ្លាជាមួយនឹងចំណុចមួយចំនួន

en: space with dot
km_KH: ការដកឃ្លាជាមួយនឹងចំណុច

en: speak command keys off
km_KH: ការនិយាយពីគ្រាប់ចុចបញ្ជាបិទ

en: speak command keys on
km_KH: ការនិយាយពីគ្រាប់ចុចបញ្ជាបើក

en: speech viewer disabled
km_KH: កម្មវិធីបង្ហាញអត្ថបទស្របតាមសំឡេងបានបិទ

en: speech viewer enabled
km_KH: កម្មវិធីបង្ហាញអត្ថបទស្របតាមសំឡេងបានបើក

[ctx: speechModes]
en: beeps
km_KH: សំឡេងប៊ីប

[ctx: speechModes]
en: off
km_KH: បិទ

[ctx: speechModes]
en: on-demand
km_KH: តាមការស្នើសុំ

[ctx: speechModes]
en: talk
km_KH: អានជាសំឡេង

[ctx: speechSymbols]
en: &Filter by:
km_KH: តម្រៀបតាម (&F):

en: spelling and grammar: {text}
km_KH: អក្ខរាវិរុទ្ធ និងវេយ្យាករណ៍: {text}

en: spelling error
km_KH: កំហុសអក្ខរាវិរុទ្ធ

en: spelling: {text}
km_KH: អក្ខរាវិរុទ្ធ: {text}

en: spin button
km_KH: ប៊ូតុងបង្វិល

en: split button
km_KH: ប៊ូតុងបែងចែក

en: split pane
km_KH: បន្ទះបែងចែក

en: status bar
km_KH: របារស្ថានភាព

en: stop
km_KH: បញ្ឈប់

en: strikethrough
km_KH: អក្សរឆូត

en: strong
km_KH: អត្ថបទសង្កត់ធ្ងន់

en: style
km_KH: រចនាប័ទ្ម

en: style %s
km_KH: រចនាប័ទ្ម %s

en: style definition
km_KH: កំណត់អត្តសញ្ញាណរចនាប័ទ្ម

en: subMenu
km_KH: ម៉ឺនុយរង

en: subject: %s
km_KH: ប្រធានបទ: %s

en: suggestion
km_KH: ការណែនាំ

en: switch
km_KH: ប្ដូរ

[ctx: symbolLevel]
en: all
km_KH: ទាំងអស់

[ctx: symbolLevel]
en: character
km_KH: តួអក្សរ

[ctx: symbolLevel]
en: most
km_KH: ស្ទើរទាំងអស់

[ctx: symbolLevel]
en: none
km_KH: គ្មាន

[ctx: symbolLevel]
en: some
km_KH: មួយចំនួន

[ctx: symbolPreserve]
en: always
km_KH: ជានិច្ច

[ctx: symbolPreserve]
en: never
km_KH: អត់សោះ

[ctx: symbolPreserve]
en: only below symbol's level
km_KH: នៅត្រឹមតែខាងក្រោមកម្រិតនៃនិមិត្តសញ្ញាប៉ុណ្ណោះ

[ctx: synth setting]
en: Inflection
km_KH: ការលើកដាក់សំឡេង

[ctx: synth setting]
en: Language
km_KH: ភាសា

[ctx: synth setting]
en: Pitch
km_KH: សំឡេងធូរ ឬតឹង

[ctx: synth setting]
en: Rate
km_KH: ល្បឿនអាន

[ctx: synth setting]
en: Rate boost
km_KH: ល្បឿនអានលឿនបំផុត

[ctx: synth setting]
en: Variant
km_KH: ជម្រើសសំឡេងបន្ថែម

[ctx: synth setting]
en: Voice
km_KH: សំឡេងភាសា

[ctx: synth setting]
en: Volume
km_KH: កម្រិតសំឡេង

en: tab control
km_KH: ការគ្រប់គ្រងផ្ទាំង

en: table
km_KH: តារាង

en: table body
km_KH: តួតារាង

en: table footer
km_KH: ផ្នែកខាងក្រោមនៃតារាង

en: table header
km_KH: ផ្នែកខាងលើនៃតារាង

en: table property
km_KH: លក្ខណៈសម្បត្តិតារាង

en: table with {columnCountText} and {rowCountText}
km_KH: តារាងជាមួយ {columnCountText} និង {rowCountText}

en: tear off menu
km_KH: ម៉ឺនុយអាចដកចេញ

en: terminal
km_KH: ផ្ទាំងបញ្ជា

en: text
km_KH: អត្ថបទ

en: text "%s" not found
km_KH: អត្ថបទ "%s" រកមិនឃើញ

en: text frame
km_KH: ស៊ុមអត្ថបទ

en: text mode
km_KH: ម៉ូដអត្ថបទ

en: thick
km_KH: ក្រាស់

en: thick diagonal crosshatch
km_KH: លំនាំបន្ទាត់ឆ្លាស់ទ្រេតក្រាស់

en: thin
km_KH: ស្ដើង

en: thin diagonal crosshatch
km_KH: លំនាំឆ្លាស់ទ្រេតស្តើង

en: thin diagonal stripe
km_KH: បន្ទាត់ទ្រេតស្តើង

en: thin horizontal crosshatch
km_KH: លំនាំបន្ទាត់ឆ្លាស់ផ្តេកស្តើង

en: thin horizontal stripe
km_KH: បន្ទាត់ផ្ដេកស្តើង

en: thin reverse diagonal stripe
km_KH: បន្ទាត់ទ្រេតបញ្ច្រាសស្តើង

en: thin vertical stripe
km_KH: បន្ទាត់បញ្ឈរស្តើង

en: through row {row} column {column}
km_KH: តាមរយៈជួរដេក {row} ជួរឈរ {column}

en: through {endCol}
km_KH: រហូតដល់ {endCol}

en: through {endRow}
km_KH: រហូតដល់ {endRow}

en: thumb control
km_KH: ប៊ូតុងអូស

[ctx: time format]
en: {D} day {H}:{M}:{S}
km_KH: {D} ថ្ងៃ {H}:{M}:{S}

[ctx: time format]
en: {D} days {H}:{M}:{S}
km_KH: {D} ថ្ងៃ {H}:{M}:{S}

en: title bar
km_KH: របារឈ្មោះ

en: to focus
km_KH: ទៅកាន់ចំណុចផ្ដោត

en: to review
km_KH: ទៅកាន់ទ្រនិចត្រួតពិនិត្យ

en: toggle button
km_KH: ប៊ូតុងបិទបើក

en: tool bar
km_KH: របារឧបករណ៍

en: tool tip
km_KH: សញ្ញាបង្ហាញជំនួយលេចឡើង

en: top edge
km_KH: គែមកំពូល

[ctx: touch action]
en: flick down
km_KH: អូសចុះ

[ctx: touch action]
en: flick left
km_KH: អូសទៅឆ្វេង

[ctx: touch action]
en: flick right
km_KH: អូសទៅស្ដាំ

[ctx: touch action]
en: flick up
km_KH: អូសឡើង

[ctx: touch action]
en: hold
km_KH: សង្កត់

[ctx: touch action]
en: hover
km_KH: រំកិល

[ctx: touch action]
en: hover down
km_KH: រំកិលចុះ

[ctx: touch action]
en: hover up
km_KH: រំកិលឡើង

[ctx: touch action]
en: tap
km_KH: ប៉ះ

[ctx: touch action]
en: tap and hold
km_KH: ប៉ះនិងសង្កត់

en: track change: {text}
km_KH: តាមដានការផ្លាស់ប្ដូរ: {text}

en: tree view
km_KH: ទិដ្ឋភាពជាមែកធាង

en: tree view button
km_KH: ប៊ូតុងមើលជាមែកធាង

en: tree view item
km_KH: ធាតុនៅក្នុងទិដ្ឋភាពជាមែកធាង

en: triggered
km_KH: ត្រូវចលនា

en: unavailable
km_KH: មិនអាចប្រើបាន

en: underline
km_KH: គូសបន្ទាត់ពីក្រោម

en: underlined
km_KH: គូសបន្ទាត់ពីក្រោម

en: unknown
km_KH: ដែលមិនត្រូវបានស្គាល់

en: unknown %s
km_KH: ដែលមិនស្គាល់ %s

en: unknown input method
km_KH: វិធីសាស្ត្របញ្ចូលដែលមិនត្រូវបានស្គាល់

en: unknown language
km_KH: ភាសាដែលមិនត្រូវបានស្គាល់

en: unlocked
km_KH: បានដោះសោ

en: unread
km_KH: មិនបានអាន

en: up arrow
km_KH: ព្រួញខាងលើ

en: up-right diagonal line
km_KH: បន្ទាត់ទ្រេតឡើងទៅស្ដាំ

[ctx: updateCheck]
en: Error checking for update.
    {tip}
km_KH: កំហុសលេចឡើងកំឡុងពេលពិនិត្យមើលការធ្វើបច្ចុប្បន្នភាព
    {tip}

[ctx: updateCheck]
en: Make sure you are connected to the internet, and the NVDA update mirror URL is valid.
    Mirror URL: {url}
km_KH: សូមប្រាកដថាអ្នកបានភ្ជាប់អ៊ីនធឺណិត និង URL សម្ងាត់សម្រាប់ធ្វើបច្ចុប្បន្នភាព NVDA ត្រឹមត្រូវ។
    Mirror URL: {url}

[ctx: updateCheck]
en: Unable to establish a connection to the NV Access server.
km_KH: មិនអាចភ្ជាប់ទៅម៉ាស៊ីនមេ NV Access បាន។

en: value {valueAxisData}
km_KH: តម្លៃ {valueAxisData}

en: vertical align bottom
km_KH: តម្រឹមបញ្ឈរទៅបាត

en: vertical align distributed
km_KH: តម្រឹមបញ្ឈរចែកចាយស្មើៗគ្នា

en: vertical align justified
km_KH: តម្រឹមបញ្ឈរស្មើទាំងលើនិងក្រោម

en: vertical align middle
km_KH: តម្រឹមបញ្ឈរទៅកណ្ដាល

en: vertical align top
km_KH: តម្រឹមបញ្ឈរទៅកំពូល

en: vertical borders except outside
km_KH: ស៊ុមបញ្ឈរលើកលែងតែខាងក្រៅ

en: vertical stripe
km_KH: បន្ទាត់បញ្ឈរ

en: video
km_KH: វីដេអូ

en: view port
km_KH: ផ្ទៃមើល

en: visited
km_KH: ធ្លាប់ចូល

en: vlnk
km_KH: តំណភ្ជាប់ធ្លាប់ចូល

en: volume down
km_KH: ថយសំឡេង

en: volume up
km_KH: ឡើងសំឡេង

en: white space
km_KH: ចន្លោះទទេ

en: window
km_KH: វីនដូ

en: with %s column | with %s columns
km_KH[0]: ជាមួយ %s ជួរឈរ

en: with %s item | with %s items
km_KH[0]: ជាមួយ %s ធាតុ

en: with %s row | with %s rows
km_KH[0]: ជាមួយ %s ជួរដេក

en: with {rowCountTranslation} and {colCountTranslation}
km_KH: ជាមួយ {rowCountTranslation} និង {colCountTranslation}

en: word
km_KH: ពាក្យ

en: {author} is editing
km_KH: {author} កំពុងកែសម្រួល

en: {backgroundColor} background
km_KH: {backgroundColor} ផ្ទៃខាងក្រោយ

en: {bookPercentage}%, location {curLocation} of {maxLocation}
km_KH: {bookPercentage}%, ទីតាំង {curLocation} នៃ {maxLocation}

en: {color1} to {color2}
km_KH: {color1} ទៅដល់ {color2}

en: {color} (default color)
km_KH: {color} (ពណ៌លំនាំដើម)

en: {color} on {backgroundColor}
km_KH: {color} នៅលើ {backgroundColor}

en: {date} (all day)
km_KH: {date} (ថ្ងៃទាំងអស់)

en: {desc} left and right edges
km_KH: {desc} គែមខាងឆ្វេង និងខាងស្ដាំ

en: {desc} surrounding border
km_KH: {desc} ស៊ុមព័ទ្ធជុំវិញ

en: {desc} top and bottom edges
km_KH: {desc} គែមខាងលើ និងខាងក្រោម

en: {desc} up-right and down-right diagonal lines
km_KH: {desc} បន្ទាត់ទ្រេតឡើងទៅស្ដាំ និងចុះទៅស្ដាំ

en: {distance:.3g} point from bottom slide edge | {distance:.3g} points from bottom slide edge
km_KH[0]: {distance:.3g} ចំណុចពីគែមខាងក្រោមនៃស្លាយ

en: {distance:.3g} point from left slide edge | {distance:.3g} points from left slide edge
km_KH[0]: {distance:.3g} ចំណុចពីគែមខាងឆ្វេងនៃស្លាយ

en: {distance:.3g} point from right slide edge | {distance:.3g} points from right slide edge
km_KH[0]: {distance:.3g} ចំណុចពីគែមខាងស្ដាំនៃស្លាយ

en: {distance:.3g} point from top slide edge | {distance:.3g} points from top slide edge
km_KH[0]: {distance:.3g} ចំណុចពីគែមខាងលើនៃស្លាយ

en: {distance} from left edge of page
km_KH: {distance} ពីគែមខាងឆ្វេងនៃទំព័រ

en: {distance} from top edge of page
km_KH: {distance} ពីគែមកំពូលនៃទំព័រ

en: {elapsedTime} elapsed
km_KH: {elapsedTime} កន្លងទៅ

en: {firstAddress}  {firstContent} through {lastAddress}  {lastContent}
km_KH: {firstAddress}  {firstContent} រហូតដល់ {lastAddress}  {lastContent}

en: {firstAddress} through {lastAddress}
km_KH: {firstAddress} ដល់ {lastAddress}

en: {firstAddress} {firstValue} through {lastAddress} {lastValue}
km_KH: {firstAddress} {firstValue} ដល់ {lastAddress} {lastValue}

en: {hourText} and {minuteText} remaining
km_KH: {hourText} and {minuteText} នៅសល់

en: {hours:d} hour | {hours:d} hours
km_KH[0]: {hours:d} ម៉ោង

en: {message}
    
    Category: "{category}"
    Option: "{option}"
km_KH: {message}
    
    ប្រភេទ: "{category}"
    ជម្រើស: "{option}"

en: {minutes:d} minute | {minutes:d} minutes
km_KH[0]: {minutes:d} នាទី

en: {modifier} released
km_KH: {modifier} ត្រូវបានព្រលែង

en: {numFingers} finger {action} | {numFingers} finger {action}
km_KH[0]: {numFingers} ម្រាមដៃ {action}

en: {number} of {total}
km_KH: {number} នៃ {total}

en: {num} suggestion | {num} suggestions
km_KH[0]: {num} ការណែនាំ

en: {offset:.3g} centimeter | {offset:.3g} centimeters
km_KH[0]: {offset:.3g} សង់ទីម៉ែត្រ

en: {offset:.3g} character | {offset:.3g} characters
km_KH[0]: {offset:.3g} តួអក្សរ

en: {offset:.3g} inch | {offset:.3g} inches
km_KH[0]: {offset:.3g} អ៊ីញ

en: {offset:.3g} millimeter | {offset:.3g} millimeters
km_KH[0]: {offset:.3g} មីលីម៉ែត្រ

en: {offset:.3g} pica | {offset:.3g} picas
km_KH[0]: {offset:.3g} ប៊ីកា (pica)

en: {profileName} configuration profile active
km_KH: ប្រវត្តិការកំណត់ {profileName} កំពុងដំណើរការ

en: {profile} profile activated
km_KH: ប្រវត្តិសម្គាល់ {profile} ត្រូវបានបើកដំណើរការ

en: {profile} profile deactivated
km_KH: ប្រវត្តិសម្គាល់ {profile} ត្រូវបានបិទដំណើរការ

en: {remainingTimeFormatted} remaining
km_KH: {remainingTimeFormatted} នៅសល់

en: {revisionType} {description}: {text} by {author} on {date}
km_KH: {revisionType} {description}: {text} ដោយ {author} នៅ {date}

en: {rowCount} row | {rowCount} rows
km_KH[0]: {rowCount} ជួរដេក

en: {seriesName} series {seriesIndex} of {seriesCount}
km_KH: {seriesName} ស៊េរី {seriesIndex} នៃ {seriesCount}

en: {seriesName} trendline type: {trendlineType}, name: {trendlineName}
km_KH: {seriesName} ប្រភេទបន្ទាត់ទ្រេត: {trendlineType}, ឈ្មោះ: {trendlineName}

en: {seriesName} trendline type: {trendlineType}, name: {trendlineName}, label: {trendlineLabel}
km_KH: {seriesName} ប្រភេទបន្ទាត់ទ្រេត: {trendlineType}, ឈ្មោះ: {trendlineName}, ស្លាក: {trendlineLabel}

en: {size:g} point font
km_KH: {size:g} ចំណុចពុម្ពអក្សរ

en: {startTime} to {endTime}
km_KH: {startTime} ទៅ {endTime}

en: {start} through {end}
km_KH: {start} រហូតដល់ {end}

en: {styleName} style, outline level {outlineLevel}
km_KH: {styleName} រចនាប័ទ្ម, កម្រិតរចនា {outlineLevel}

en: {symbol} as in {description}
km_KH: {symbol} ដូចជាក្នុង {description}

en: {textAttribute} off
km_KH: {textAttribute} បិទ

en: {textAttribute} on
km_KH: {textAttribute} បើក

en: {totalTime} total
km_KH: {totalTime} សរុប

en: {val:.2f} centimetre | {val:.2f} centimetres
km_KH[0]: {val:.2f} សង់ទីម៉ែត្រ

en: {val:.2f} inch | {val:.2f} inches
km_KH[0]: {val:.2f} អ៊ីញ

en: {val:g} pt space before paragraph
km_KH: {val:g} pt ចន្លោះមុនកថាខណ្ឌ
