nvda - en to bg_BG translation catalogue (3354 entries)

en:  %s is currently running.
bg_BG:  Текущо зареденото приложение е %s.

en:  %s module is loaded.
bg_BG:  Текущо зареденият модул е %s.

en:  fraction {fractionValue:.2f} Percent slice {pointIndex} of {pointCount}
bg_BG:  дроб {fractionValue:.2f} Процентна част {pointIndex} от {pointCount}

en:  minus
bg_BG:  минус

en:  square
bg_BG:  на квадрат

en:  title: {axisTitle}
bg_BG:  Заглавие: {axisTitle}

en:  {segmentType} {pointIndex} of {pointCount}
bg_BG:  {segmentType} {pointIndex} от {pointCount}

en: %d character | %d characters
bg_BG[0]: %d знак
bg_BG[1]: %d знака

en: %d percent
bg_BG: %d процента

en: %s application
bg_BG: %s приложение

en: %s column | %s columns
bg_BG[0]: %s колона
bg_BG[1]: %s колони

en: %s cursor
bg_BG: %s курсор

en: %s end
bg_BG: %s край

en: %s highlighted
bg_BG: %s отбелязвания

en: %s item | %s items
bg_BG[0]: %s елемент
bg_BG[1]: %s елемента

en: %s keyboard
bg_BG: %s клавиатура

en: %s mode
bg_BG: Режим %s

en: %s normalized
bg_BG: %s нормализирано

en: %s selected
bg_BG: %s маркиран

en: %s selected instead
bg_BG: %s е маркиран вместо това

en: %s unselected
bg_BG: %s отмаркиран

en: &About add-on...
bg_BG: За &добавката...

en: &About...
bg_BG: &За програмата...

en: &Add
bg_BG: &Добави

en: &Add-on store...
bg_BG: &Магазин за добавки...

en: &Alignment
bg_BG: Подравн&яване

en: &Annotations
bg_BG: &Анотации

en: &Anywhere
bg_BG: &Навсякъде

en: &Apply
bg_BG: &Приложи

en: &Beep for capitals
bg_BG: Издавай звук пред главни букви

en: &Beep if typing lowercase letters when caps lock is on
bg_BG: &Бибипкай при въвеждане на малки букви при включен Caps Lock

en: &Bookmarks
bg_BG: Показал&ци

en: &Braille viewer
bg_BG: &Брайлов визуализатор

en: &Brightness controls audio coordinates volume
bg_BG: Силата на звука на аудиокоординатите на мишката зависи от &яркостта на екрана

en: &Buttons
bg_BG: &Бутони

en: &Categories:
bg_BG: &Категории:

en: &Charts
bg_BG: &Диаграми

en: &Check for update...
bg_BG: Провери за &обновления...

en: &Clickable
bg_BG: &Щракаеми

en: &Close
bg_BG: &Затвори

en: &Colors
bg_BG: &Цветове

en: &Comment
bg_BG: &Коментар

en: &Configuration profiles...
bg_BG: &Конфигурационни профили...

en: &Continue
bg_BG: &Продължи

en: &Continue running
bg_BG: Продължаване на &работата

en: &Copy version number
bg_BG: &Копирай номера на версията

en: &Create portable copy...
bg_BG: &Създай преносимо копие...

en: &Default dictionary...
bg_BG: &Речник по подразбиране...

en: &Delayed descriptions for characters on cursor movement
bg_BG: &Забавени описания на знаци при преместване на курсора

en: &Delete
bg_BG: &Изтрий

en: &Dictionary entries
bg_BG: Записи в речника

en: &Diff algorithm:
bg_BG: &Diff алгоритъм:

en: &Displays to detect automatically:
bg_BG: &Дисплеи за автоматично откриване:

en: &Donate
bg_BG: Направи &дарение

en: &Done
bg_BG: &Готово

en: &Download update
bg_BG: &Свали обновлението

en: &Edit
bg_BG: &Редактирай

en: &Editor revisions
bg_BG: Реви&зиите на редактора

en: &Enable Highlighting
bg_BG: &Включи открояването

en: &Enable browse mode on page load
bg_BG: &Включвай режима на разглеждане при зареждане на страницата

en: &Errors
bg_BG: &Грешки

en: &External IP:
bg_BG: &Външен IP адрес:

en: &Figures and captions
bg_BG: &Фигури и надписи

en: &Font name
bg_BG: &Име на шрифта

en: &Form fields
bg_BG: Полета от &формуляр

en: &Generate Key
bg_BG: &Генерирай ключ

en: &Graphics
bg_BG: Гра&фики

en: &Groupings
bg_BG: &Групи

en: &Guess object position information when unavailable
bg_BG: Отгатвай &информацията за местоположението на обекта, когато е недостъпна

en: &HID keyboard input simulation
bg_BG: Симулиране на въвеждане чрез &HID клавиатура

en: &Headings
bg_BG: &Заглавия

en: &Help
bg_BG: &Помощ

en: &Help, training and support
bg_BG: &Помощ, обучение и поддръжка

en: &Host:
bg_BG: &Хост:

en: &Hover for cell routing
bg_BG: Преместване до клетката при посо&чване

en: &Inflection
bg_BG: &Модулация

en: &Input table:
bg_BG: &Входна преобразуваща таблица:

en: &Install NVDA on this computer
bg_BG: &Инсталирай NVDA на този компютър

en: &Install NVDA...
bg_BG: &Инсталиране на NVDA...

en: &Keep existing desktop shortcut
bg_BG: &Запази съществуващата икона на работния плот

en: &Key:
bg_BG: &Ключ:

en: &Keyboard layout:
bg_BG: &Клавиатурна подредба:

en: &Language
bg_BG: &Език

en: &Level
bg_BG: &Ниво

en: &Line spacing
bg_BG: Ред&ова разредка

en: &Lists
bg_BG: &Списъци

en: &Maximum number of characters on one line
bg_BG: &Максимален брой знаци на ред

en: &Modes available in the 'Cycle sound split mode' command:
bg_BG: &Опции, налични в командата за превключване между режимите на разделяне на звука:

en: &Modes available in the Cycle speech mode command:
bg_BG: &Опции, налични в командата за превключване между режимите на речта:

en: &Move to
bg_BG: &Премести до

en: &Multiple key press timeout (ms):
bg_BG: &Време за изчакване при натискане на няколко клавиша (в милисекунди):

en: &New
bg_BG: &Нов

en: &No
bg_BG: &Не

en: &Not now
bg_BG: &Не сега

en: &Number of lines per page
bg_BG: Брой &редове на страница

en: &Output table:
bg_BG: &Изходна преобразуваща таблица:

en: &Pages
bg_BG: &Страници

en: &Paragraph indentation
bg_BG: Отстъп на а&бзаците

en: &Paragraph style:
bg_BG: &Стил на абзаца:

en: &Pattern
bg_BG: &Образец

en: &Pitch
bg_BG: Висо&чина на гласа

en: &Play audio coordinates when mouse moves
bg_BG: &Просвирвай звуково координатите на мишката

en: &Play sound when toggling Screen Curtain
bg_BG: Просвирвай зв&уков сигнал при включване или изключване на екранната завеса

en: &Play sounds when starting or exiting NVDA
bg_BG: Просвирвай &звуков сигнал при стартиране или изход от NVDA

en: &Port:
bg_BG: &Порт:

en: &Postpone update
bg_BG: &Отложи обновяването

en: &Preferences
bg_BG: &Настройки

en: &Proceed with installation (not recommended)
bg_BG: &Продължи с инсталацията (не се препоръчва)

en: &Punctuation/symbol pronunciation...
bg_BG: &Пунктуация/Произнасяне на символите...

en: &Python console
bg_BG: &Конзола на Python

en: &Rate
bg_BG: &Скорост

en: &References
bg_BG: &Препратки

en: &Remove
bg_BG: &Премахни

en: &Rename
bg_BG: &Преименувай

en: &Replacement
bg_BG: &Заместител

en: &Revert to saved configuration
bg_BG: &Възстанови запазените настройки

en: &Review add-ons...
bg_BG: &Преглед на добавките...

en: &Save
bg_BG: &Запиши

en: &Save configuration
bg_BG: &Запази настройките

en: &Save configuration when exiting NVDA
bg_BG: &Запазвай настройките при изход от NVDA

en: &Select NVDA Modifier Keys
bg_BG: &Изберете модификаторните клавиши за NVDA

en: &Send actual symbol to synthesizer
bg_BG: &Подавай действителния символ към синтезатора

en: &Settings...
bg_BG: &Опции...

en: &Sheets
bg_BG: &Листове

en: &Show Braille Viewer on Startup
bg_BG: &Показвай брайловия визуализатор при стартиране

en: &Show Speech Viewer on Startup
bg_BG: &Показвай визуализатора на речта при стартиране

en: &Show cursor
bg_BG: П&оказвай курсора

en: &Show this dialog when NVDA starts
bg_BG: &Показвай този диалог при стартиране на NVDA

en: &Simple review mode
bg_BG: &Прост режим на преглед

en: &Sound split mode:
bg_BG: Режим на разделяне на &звука:

en: &Speech viewer
bg_BG: Преглед на ре&чта

en: &Start the new portable copy after creation
bg_BG: &Стартирай новото преносимо копие след създаването му

en: &Symbol:
bg_BG: &Символ:

en: &Symbols
bg_BG: &Символи

en: &Synthesizer:
bg_BG: &Синтезатор:

en: &Tables
bg_BG: &Таблици

en: &Temporary dictionary...
bg_BG: &Временен речник...

en: &Test...
bg_BG: &Изпробвай...

en: &Tools
bg_BG: &Инструменти

en: &Touch typing mode
bg_BG: &Въвеждай символи от сензорната клавиатура при вдигане на пръста от екрана

en: &Trap all non-command gestures from reaching the document
bg_BG: &Предотвратявай изпращането към документа на всички некомандни жестове

en: &Triggers...
bg_BG: &Превключватели...

en: &Type
bg_BG: &Вид

en: &URL:
bg_BG: URL &адрес:

en: &Update now
bg_BG: &Обнови сега

en: &Update to NVDA {version}
bg_BG: &Обнови до NVDA {version}

en: &Use CapsLock as an NVDA modifier key
bg_BG: &Използвай Caps Lock като NVDA клавиш

en: &User Guide
bg_BG: &Ръководство на потребителя

en: &View License
bg_BG: &Преглед на лиценза

en: &Voice
bg_BG: &Глас

en: &Voice dictionary...
bg_BG: &Гласов речник...

en: &Yes
bg_BG: &Да

en: (normal configuration)
bg_BG: (обичайни настройки)

en: 0 matches
bg_BG: 0 съвпадения

en: 1.5 line spacing
bg_BG: Разредка 1,5 реда

en: 100 percent Stacked Area
bg_BG: 100 процента площна с наслагване

en: 100 percent Stacked Bar
bg_BG: 100 процента стълбовидна с наслагване

en: 100 percent Stacked Column
bg_BG: 100 процента колона с наслагване

en: 100 percent Stacked Cone Bar
bg_BG: 100 процента конична стълбовидна с наслагване

en: 100 percent Stacked Cone Column
bg_BG: 100 процента конична колонна с наслагване

en: 100 percent Stacked Cylinder Bar
bg_BG: 100 процента цилиндрична стълбовидна с наслагване

en: 100 percent Stacked Cylinder Column
bg_BG: 100 процента цилиндрична колонна с наслагване

en: 100 percent Stacked Line
bg_BG: 100 процента линия с наслагване

en: 100 percent Stacked Line with Markers
bg_BG: 100 процента линия с наслагване с маркери

en: 100 percent Stacked Pyramid Bar
bg_BG: 100 процента пирамидална стълбовидна с наслагване

en: 100 percent Stacked Pyramid Column
bg_BG: 100 процента пирамидална колонна с наслагване

en: 12.5% gray
bg_BG: 12.5% сиво

en: 25% gray
bg_BG: 25% сиво

en: 3D 100 percent Stacked Bar
bg_BG: 3D 100 процента стълбовидна с наслагване

en: 3D 100 percent Stacked Column
bg_BG: 3D 100 процента колона с наслагване

en: 3D Area
bg_BG: 3D площна

en: 3D Clustered Bar
bg_BG: 3D Стълбовидна с клъстери

en: 3D Clustered Column
bg_BG: 3D Колонна с клъстери

en: 3D Column
bg_BG: 3D колонна

en: 3D Cone Column
bg_BG: 3D Конична колонна

en: 3D Cylinder Column
bg_BG: 3D Цилиндрична колонна

en: 3D Line
bg_BG: 3D Линейна

en: 3D Pie
bg_BG: 3D кръгова

en: 3D Pyramid Column
bg_BG: 3D Пирамидална колонна

en: 3D Stacked Area
bg_BG: 3D площна с наслагване

en: 3D Stacked Bar
bg_BG: 3D Стълбовидна с наслагване

en: 3D Stacked Column
bg_BG: 3D Колонна с наслагване

en: 3D Surface
bg_BG: 3D Повърхнинна

en: 3D Surface (wireframe)
bg_BG: 3D Повърхнинна (рамкова)

en: 50% gray
bg_BG: 50% сиво

en: 6.25% gray
bg_BG: 6.25% сиво

en: 75% gray
bg_BG: 75% сиво

en: A dialog where you can set default dictionary by adding dictionary entries to the list
bg_BG: Прозорец, в който се задава речникът по подразбиране, като се добавят думи в него.

en: A dialog where you can set temporary dictionary by adding dictionary entries to the edit box
bg_BG: Прозорец, в който се задава временен речник, като се добавят думи в него.

en: A dialog where you can set voice-specific dictionary by adding dictionary entries to the list
bg_BG: Прозорец, в който се задава гласово специфичен речник, като се добавят думи в него.

en: A free and open source screen reader for Microsoft Windows
bg_BG: Безплатен и с отворен код екранен четец за Microsoft Windows

en: A pattern is required.
bg_BG: Изисква се образец.

en: A portable copy already exists in the directory '{portableDirectory}'. Do you want to update it?
bg_BG: В директорията "{portableDirectory}" вече съществува преносимо копие. Желаете ли да го обновите?

en: A previous copy of NVDA has been found on your system. This copy will be updated.
bg_BG: Предишно копие на NVDA е открито на вашата система. Това копие ще бъде обновено.

en: A profile cannot have an empty name.
bg_BG: Профилът не може да има празно име.

en: A version of this add-on is already installed. Would you like to update {summary} version {curVersion} to version {newVersion}?
bg_BG: Вече е инсталирана версия на тази добавка. Желаете ли да обновите {summary} версия {curVersion} до версия {newVersion}?

en: About NVDA
bg_BG: За NVDA

en: Action unavailable in NVDA Windows Store version
bg_BG: Действието не е налично във версията на NVDA за магазина на Windows

en: Action unavailable in a temporary version of NVDA
bg_BG: Действието не е налично във временно копие на NVDA

en: Action unavailable in secure context
bg_BG: Действието не е налично в защитен режим

en: Action unavailable while Windows is locked
bg_BG: Действието не е налично, когато Windows е заключена

en: Action unavailable while a dialog requires a response
bg_BG: Действието не е налично, докато диалогов прозорец изисква отговор

en: Action unavailable while the braille mode is set to speech output
bg_BG: Действието не е налично, докато режимът на брайла е настроен на "речеви изход"

en: Action unavailable. Braille is tethered to focus
bg_BG: Действието не е налично. Брайлът е обвързан с фокуса

en: Activate
bg_BG: Активиране

en: Activates or deactivates the {profile} configuration profile
bg_BG: Активира или деактивира конфигурационния профил {profile}

en: Activates the Add-on Store to browse and manage add-on packages for NVDA
bg_BG: Отваря магазина за добавки за разглеждане и управление на пакети с добавки за NVDA

en: Activates the NVDA Python Console, primarily useful for development
bg_BG: Активира конзолата на Python на NVDA, главно използвана за разработка

en: Activates the current object in the document
bg_BG: Активира текущия обект в документа

en: Activates the text at the cursor if possible
bg_BG: Задейства текста под курсора, ако е възможно

en: Add Dictionary Entry
bg_BG: Добави запис в речника

en: Add Symbol
bg_BG: Добавяне на символ

en: Add-on Installation
bg_BG: Инсталиране на добавка

en: Add-on Store
bg_BG: Магазин за добавки

en: Add-ons cannot be installed in the Windows Store version of NVDA
bg_BG: Във версията на NVDA за магазина на Windows 10 не може да бъдат инсталирани добавки

en: Advanced
bg_BG: Разширени

en: Afrikaans grade 1
bg_BG: Африкаанс, ниво 1

en: Afrikaans grade 2
bg_BG: Африкаанс, ниво 2

en: Akkadian (Borger) grade 1
bg_BG: Акадски (Боргер), ниво 1

en: Akkadian (US) grade 1
bg_BG: Акадски (САЩ), ниво 1

en: All add-ons are now disabled. They will be re-enabled on the next restart unless you choose to disable them again.
bg_BG: Изпълнението на добавки е изключено. Добавките ще бъдат включени при следващо стартиране на NVDA, освен ако не изберете да ги изключите отново.

en: All caps on
bg_BG: Само с главни букви е включено

en: All dots
bg_BG: Всички точки

en: Allow NV Access to gather NVDA usage statistics
bg_BG: Позволи на NV Access да събира статистически данни за употребата на NVDA

en: Allow automatic updates to install incompatible add-ons
bg_BG: Разреши на автоматичното обновяване да инсталира несъвместими добавки

en: Allow skim &reading in Say All
bg_BG: Позволяване на бегло &четене при прочитане на всичко

en: Alpha numeric input
bg_BG: Буквено-цифров метод на въвеждане

en: Already connected
bg_BG: Вече има установена връзка

en: Already in a content recognition result
bg_BG: В момента сте в резултат от разпознаване на съдържание

en: Already set row {rowNumber} column {columnNumber} as start of column headers
bg_BG: Вече е зададен ред {rowNumber} колона {columnNumber} като начало на заглавията на колоните

en: Already set row {rowNumber} column {columnNumber} as start of row headers
bg_BG: Вече е зададен ред {rowNumber} колона {columnNumber} като начало на заглавията на редовете

en: Already set {address} as start of column headers
bg_BG: Вече е зададено {address} като начало на заглавията на колоните

en: Already set {address} as start of row headers
bg_BG: Вече е зададено {address} като начало на заглавията на редовете

en: Always
bg_BG: Винаги

en: Always duck
bg_BG: Винаги понижавай

en: Always fill display
bg_BG: Винаги запълвай дисплея

en: Always include short character &description when announcing candidates
bg_BG: Винаги включвай кратко &описание при съобщаване на кандидатите

en: An error has caused this feature ({title}) to be unavailable at this time. Restarting NVDA or Windows may solve this problem.
bg_BG: В момента функцията ({title}) не е налична поради грешка. Рестартирането на NVDA или Windows може да реши този проблем.

en: An error has caused this feature to be unavailable at this time. Restarting NVDA or Windows may solve this problem.
bg_BG: В момента тази функция не е налична поради грешка. Рестартирането на NVDA или Windows може да реши този проблем.

en: An existing NVDA installation has been detected, but its version cannot be determined. If you are attempting to install an earlier version of NVDA, you should first cancel this installation and completely uninstall NVDA before installing the earlier version.
bg_BG: Открита е съществуваща инсталация на NVDA, но версията й не може да бъде определена. Ако се опитвате да инсталирате по-ранна версия на NVDA, първо трябва да отмените тази инсталация и напълно да деинсталирате NVDA, преди да инсталирате по-ранната версия.

en: An existing copy of NVDA has been detected in the chosen directory, but its version cannot be determined. If you are attempting to downgrade to an earlier version of NVDA, you should cancel this operation and create a new portable copy.
bg_BG: В избраната директория е открито съществуващо копие на NVDA, но версията му не може да бъде определена. Ако се опитвате да преминете към по-ранна версия на NVDA, трябва да отмените тази операция и да създадете ново преносимо копие.

en: Annotations
bg_BG: Анотации

en: Announce &selected candidate
bg_BG: Съобщаване на избрания канд&идат

en: Announces the current selection in edit controls and documents. Pressing twice spells this information. Pressing three times spells it using character descriptions. Pressing four times shows it in a browsable message.
bg_BG: Докладва текущо маркираното в текстовите контроли и документите. Двукратното натискане спелува тази информация. Трикратното натискане я спелува с помощта на описания на символи. Четирикратното натискане я извежда в прозорец в режим на разглеждане.

en: Answer to:
bg_BG: Отговор до:

en: Any
bg_BG: Който и да е

en: Appointment {subject}, {time}
bg_BG: Среща {subject}, {time}

en: Arabic 8 dot computer braille
bg_BG: Арабски 8-точков компютърен брайл

en: Arabic grade 1
bg_BG: Арабски, ниво 1

en: Arabic grade 2
bg_BG: Арабски, ниво 2

en: Are you sure you want to install this add-on?
    Only install add-ons from trusted sources.
    Addon: {summary} {version}
bg_BG: Сигурни ли сте, че искате да инсталирате тази добавка?
    Инсталирайте добавки само от доверени източници.
    Добавка: {summary} {version}

en: Are you sure you want to remove all the entries in this dictionary?
bg_BG: Сигурни ли сте, че искате да премахнете всички записи в този речник?

en: Are you sure you want to reset all gestures to their factory defaults?
    
    			All of your user defined gestures, whether previously set or defined during this session, will be lost.
    			This cannot be undone.
bg_BG: Сигурни ли сте, че желаете да нулирате всички жестове до техните фабрични стойности?
    
    			Всички ваши потребителски жестове, независимо дали са зададени преди това или дефинирани по време на тази сесия, ще бъдат загубени.
    			Това действие не може да бъде отменено.

en: Area
bg_BG: Площна

en: Arti&cles
bg_BG: С&татии

en: Assamese grade 1
bg_BG: Асамски, ниво 1

en: At least one NVDA modifier key must be set. Caps lock will remain as an NVDA modifier key.
bg_BG: Трябва да бъде зададен поне един модифициращ клавиш като NVDA клавиш. Caps Lock ще остане като модифициращ клавиш за NVDA.

en: At least one key must be used as the NVDA key.
bg_BG: Поне един клавиш трябва да бъде използван като NVDA клавиш.

en: At least one sound split mode has to be checked.
bg_BG: Трябва да бъде отметнат поне един режим на разделяне на звука.

en: At least two speech modes have to be checked.
bg_BG: Трябва да бъдат избрани поне два режима на речта.

en: Attachments
bg_BG: Прикачени

en: Attempt to cancel speech for expired focus events:
bg_BG: Опитвай се да анулираш речта за събития свързани с елементи, които вече не са на фокус:

en: Audio
bg_BG: Аудио

en: Audio d&ucking mode:
bg_BG: Режим за &понижаване на силата на звука:

en: Audio ducking not supported
bg_BG: Понижаването на силата на звука не се поддържа

en: Audio indication of focus and browse modes
bg_BG: &Звукови индикации за преминаване между режим на фокус и на разглеждане

en: Audio output &device:
bg_BG: Изходно звуково &устройство:

en: Automatic
bg_BG: Автоматично

en: Automatic &Say All on page load
bg_BG: Автоматично &изчитане на съдържанието на заредените страници

en: Automatic &updates:
bg_BG: Автоматично &обновяване:

en: Automatic (prefer Diff Match Patch)
bg_BG: Автоматично (с приоритет към Diff Match Patch)

en: Automatic (prefer UIA)
bg_BG: Автоматично (с приоритет е UIA)

en: Automatic (prefer selective)
bg_BG: Автоматично (с приоритет е избирателното)

en: Automatic ({name})
bg_BG: Автоматично ({name})

en: Automatic dialect switching (when supported)
bg_BG: Автоматична промяна на &диалекта (когато това е възможно)

en: Automatic focus mode for caret movement
bg_BG: Автоматичен режим на фокус при преместване на &каретката

en: Automatic focus mode for focus changes
bg_BG: Автоматичен режим на фокус при промяна във &фокуса

en: Automatic language and dialect switching on
bg_BG: Автоматичната промяна на езика и диалекта е включена

en: Automatic language switching (when supported)
bg_BG: Автоматична промяна на &езика (когато това е възможно)

en: Automatic language switching off
bg_BG: Автоматичната промяна на езика е изключена

en: Automatic language switching on
bg_BG: Автоматичната промяна на езика е включена

en: Automatic refresh disabled
bg_BG: Автоматичното опресняване е изключено

en: Automatic refresh enabled
bg_BG: Автоматичното опресняване е включено

en: Automatically check for &updates to NVDA
bg_BG: Автоматично проверявай за &обновления на NVDA

en: Automatically report all available &candidates
bg_BG: Автоматично докладване на всички налични &кандидати

en: Automatically say all on result
bg_BG: Автоматично прочитай резултата

en: Avoid splitting &words when possible
bg_BG: Избягвай разделянето на &думи, когато това е възможно

en: BCC:
bg_BG: Скрито копие до:

en: Bar of Pie
bg_BG: Стълбовидна от кръгова

en: Baseline
bg_BG: Базова линия

en: Bashkir grade 1
bg_BG: Башкирски, ниво 1

en: Baum/HumanWare/APH/Orbit braille displays
bg_BG: Baum/HumanWare/APH/Orbit

en: Beep
bg_BG: Бибипкане

en: Beep and speak progress bar updates
bg_BG: Изговаряне и бибипкане при обновяване на лентите на напредъка

en: Beep for progress bar updates
bg_BG: Бибипкане при обновяване на лентите на напредъка

en: Begins interaction with math content
bg_BG: Стартира взаимодействието с математическо съдържание

en: Belarusian computer braille
bg_BG: Беларуски компютърен брайл

en: Belarusian literary braille
bg_BG: Беларуски литературен брайл

en: Belarusian literary braille (detailed)
bg_BG: Беларуски литературен брайл (подробен)

en: Bengali grade 1
bg_BG: Бенгалски, ниво 1

en: Beta
bg_BG: Бета

en: Beta or dev
bg_BG: Бета или развоен

en: Bitmap placeholder
bg_BG: Побитов контейнер

en: Blink cursor
bg_BG: Мигане на курсора

en: Block &quotes
bg_BG: &Цитати

en: Bluetooth Serial: {port} ({deviceName})
bg_BG: Bluetooth сериен порт: {port} ({deviceName})

en: Bold off
bg_BG: Получер изключено

en: Bold on
bg_BG: Получер включено

en: Both Colors and Styles
bg_BG: Цветове и стилове

en: Both host and key must be set.
bg_BG: Както хостът, така и ключът трябва да бъдат зададени.

en: Both port and key must be set.
bg_BG: Както портът, така и ключът трябва да бъдат зададени.

en: Bottom
bg_BG: Долен край

en: Braille
bg_BG: Брайл

en: Braille &display:
bg_BG: Брайлов &дисплей:

en: Braille Display Error
bg_BG: Грешка на брайловия дисплей

en: Braille Unicode normalization default ({default})
bg_BG: Брайлова уникод нормализация по подразбиране ({default})

en: Braille Unicode normalization {state}
bg_BG: Брайлова уникод нормализация {state}

en: Braille cursor %s
bg_BG: Брайлов курсор %s

en: Braille cursor is turned off
bg_BG: В момента брайловият курсор е изключен

en: Braille cursor off
bg_BG: Брайловият курсор е изключен

en: Braille cursor on
bg_BG: Брайловият курсор е включен

en: Braille destination
bg_BG: Брайлов изход

en: Braille display
bg_BG: Брайлов дисплей

en: Braille focus context presentation: %s
bg_BG: Брайлово представяне на контекста на фокуса: %s

en: Braille font attributes
bg_BG: Извеждане на брайл на атрибутите на шрифта

en: Braille inp&ut
bg_BG: Брайлов &вход

en: Braille input disabled
bg_BG: Брайловото въвеждане е изключено

en: Braille input enabled
bg_BG: Брайловото въвеждане е включено

en: Braille mode {brailleMode}
bg_BG: Режим на брайла {brailleMode}

en: Braille mode:
bg_BG: Режим на брайла:

en: Braille move system caret when routing review cursor %s
bg_BG: Брайлът премества системната каретка  при преместване на курсора за преглед: %s

en: Braille move system caret when routing review cursor default (%s)
bg_BG: Брайлът премества системната каретка  при преместване на курсора за преглед: по подразбиране (%s)

en: Braille show messages %s
bg_BG: Показване на съобщенията на брайл: %s

en: Braille show selection %s
bg_BG: Показвай маркирането на брайл: %s

en: Braille show selection default (%s)
bg_BG: Брайлът показва маркирането: по подразбиране (%s)

en: Braille tethered %s
bg_BG: Брайлът е обвързан %s

en: Braille viewer disabled
bg_BG: Брайловият визуализатор е изключен

en: Braille viewer enabled
bg_BG: Брайловият визуализатор е включен

en: Browse Mode
bg_BG: Режим на разглеждане

en: Browse mode
bg_BG: Режим на разглеждане

en: Browse...
bg_BG: Преглед...

en: Bubble
bg_BG: Мехурчеста

en: Bubble with 3D effects
bg_BG: Мехурчеста с 3D ефекти

en: Bulgarian 8 dot computer braille
bg_BG: Български 8-точков компютърен брайл

en: Bulgarian grade 1
bg_BG: Български, ниво 1

en: Burmese grade 1
bg_BG: Бирмански, ниво 1

en: Burmese grade 2
bg_BG: Бирмански, ниво 2

en: C&hange...
bg_BG: &Промени...

en: CC:
bg_BG: Копие до:

en: COM Registration Fixing Tool Failed
bg_BG: Неуспех на инструмента за поправка на COM регистрации

en: Can't change the active profile while an NVDA dialog is open
bg_BG: Не може да се промени активният профил, докато е отворен диалогов прозорец на NVDA

en: Can't find the documentation window.
bg_BG: Не може да се намери прозорецът с документацията.

en: Can't select text, press twice to copy
bg_BG: Не може да се маркира текстът. Натиснете два пъти, за да го копирате

en: Cancel
bg_BG: Отказ

en: Candidate
bg_BG: Кандидат

en: Cannot find row {rowNumber} column {columnNumber} in column headers
bg_BG: Не може да се намери ред {rowNumber} колона {columnNumber} в заглавките на колоните

en: Cannot find row {rowNumber} column {columnNumber} in row headers
bg_BG: Не може да се намери ред {rowNumber} колона {columnNumber} в заглавките на редовете

en: Cannot find {address}    in row headers
bg_BG: Не може да се намери {address}    в заглавията на редовете

en: Cannot find {address} in column headers
bg_BG: Не може да се намери {address} в заглавките на колоните

en: Cannot install NVDA add-on from {path}.
    You must be running NVDA to be able to install add-ons.
bg_BG: Добавката за NVDA от {path} не може да бъде инсталирана.
    NVDA трябва да е стартиран, за да може да инсталирате добавки.

en: Capital pitch change percentage
bg_BG: Увеличаване на височината за главни букви (в проценти)

en: Caps off
bg_BG: Без главни

en: Caret movement timeout (in ms)
bg_BG: Време за изчакване на движението на каретката (в мсек)

en: Case &sensitive
bg_BG: Зачитане на главни/малки

en: Catalan grade 1
bg_BG: Каталунски, ниво 1

en: Category {categoryAxisData}:
bg_BG: Категория {categoryAxisData}:

en: Cell &borders:
bg_BG: &Граници на клетката:

en: Cell c&oordinates
bg_BG: &Координати на клетките

en: Center Title placeholder
bg_BG: Контейнер за централното заглавие

en: Central Kurdish grade 1
bg_BG: Централен кюрдски, ниво 1

en: Change selected symbol
bg_BG: Промяна на избрания символ

en: Change tracking off
bg_BG: Проследяването на промените е изключено

en: Change tracking on
bg_BG: Проследяването на промените е включено

en: Change...
bg_BG: Промени...

en: Changes were made to add-ons. You must restart NVDA for these changes to take effect. Would you like to restart now?
bg_BG: Направени са промени по добавки. За да влязат в сила промените, трябва да рестартирате NVDA. Искате ли да рестартирате NVDA сега?

en: Character: {character}
    Replacement: {replacement}
bg_BG: Символ: {character}
    Заместител: {replacement}

en: Chart Elements
bg_BG: Елементи на диаграма

en: Chart area
bg_BG: Област от диаграма

en: Chart area, height: {chartAreaHeight}, width: {chartAreaWidth}, top: {chartAreaTop}, left: {chartAreaLeft}
bg_BG: Област от диаграма, височина: {chartAreaHeight}, ширина: {chartAreaWidth}, отгоре: {chartAreaTop}, отляво: {chartAreaLeft}

en: Chart placeholder
bg_BG: Контейнер за графика

en: Chart title: {chartTitle}
bg_BG: Заглавие на диаграмата: {chartTitle}

en: Chart title: {chartTitle}, type: {chartType}
bg_BG: Заглавие на диаграмата: {chartTitle}, тип: {chartType}

en: Checking for Update
bg_BG: Проверка за обновления

en: Checking for update
bg_BG: Проверка за обновления

en: Chichewa (Malawi) literary braille
bg_BG: Чичева (Малави) литературен брайл

en: Chinese (China, Mandarin) Current Braille System
bg_BG: Китайски (Китай, Мандарин), текуща брайлова система

en: Chinese (China, Mandarin) Current Braille System (no tones)
bg_BG: Китайски (Китай, Мандарин), текуща брайлова система (без тонове)

en: Chinese (China, Mandarin) Double-phonic Braille System
bg_BG: Китайски (Китай, Мандарин), дифонна брайлова система

en: Chinese (Hong Kong, Cantonese)
bg_BG: Китайски (Хонгконгски, Кантонски)

en: Chinese (Taiwan, Mandarin)
bg_BG: Китайски (Тайван, Мандарин)

en: Chinese common braille (simplified Chinese characters)
bg_BG: Китайски общ брайл (опростени китайски йероглифи)

en: Clear the output pane
bg_BG: Изчисти изходния екран

en: Clicks the left mouse button once at the current mouse position
bg_BG: Активира еднократно  левия бутон на мишката на позицията на курсора

en: Clicks the right mouse button at the current touch position. This is generally used to activate a context menu.
bg_BG: Щраква с десния бутон на мишката в текущата позиция на докосване. Това обикновено се използва за извикване на контекстно меню.

en: Clicks the right mouse button once at the current mouse position
bg_BG: Активира еднократно десния бутон на мишката на позицията на курсора

en: Clipboard
bg_BG: Клипборд

en: Clipboard received
bg_BG: Клипбордът е получен

en: Close
bg_BG: Затвори

en: Clustered Bar
bg_BG: Стълбовидна с клъстери

en: Clustered Column
bg_BG: Колонна с клъстери

en: Clustered Cone Bar
bg_BG: Конична стълбовидна с клъстери

en: Clustered Cone Column
bg_BG: Конична колонна с клъстери

en: Clustered Cylinder Bar
bg_BG: Цилиндрична стълбовидна с клъстери

en: Clustered Pyramid Bar
bg_BG: Пирамидална стълбовидна с клъстери

en: Clustered Pyramid Column
bg_BG: Пирамидална колонна с клъстери

en: Collapsed
bg_BG: Свито

en: Columns
bg_BG: Колони

en: Command line option: {langDesc}
bg_BG: Опция на командния ред: {langDesc}

en: Command not supported in this type of document. The tables have their first column cells automatically set as row headers.
bg_BG: Командата не се поддържа в този тип документ. Клетките от първата колона на таблиците автоматично се задават като заглавки на редовете.

en: Command not supported in this type of document. The tables have their first row cells automatically set as column headers.
bg_BG: Командата не се поддържа в този тип документ. Клетките от първия ред на таблиците автоматично се задават като заглавки на колоните.

en: Commands &Quick Reference
bg_BG: Кратък преглед на к&омандите

en: Commands Quick Reference
bg_BG: Кратък преглед на командите

en: Commen&ts
bg_BG: Комен&тари

en: Comment
bg_BG: Коментар

en: Comment thread: {comment}  by {author}
bg_BG: Нишка от коментари: {comment}  от {author}

en: Comment thread: {comment}  by {author} with {numReplies} reply | Comment thread: {comment}  by {author} with {numReplies} replies
bg_BG[0]: Нишка от коментари: {comment}  от {author} с {numReplies} отговор
bg_BG[1]: Нишка от коментари: {comment}  от {author} с {numReplies} отговора

en: Comment: {comment} by {author}
bg_BG: Коментар: {comment} от {author}

en: Comment: {comment} by {author} on {date}
bg_BG: Коментар: {comment} от {author} на {date}

en: Comments
bg_BG: Коментари

en: Composition
bg_BG: Съставяне

en: Configuration
bg_BG: Настройки

en: Configuration File Error
bg_BG: Грешка в конфигурационния файл

en: Configuration Profiles
bg_BG: Конфигурационни профили

en: Configuration applied
bg_BG: Настройките са приложени

en: Configuration profile triggers disabled
bg_BG: Превключвателите за конфигурационните профили са забранени

en: Configuration profile triggers enabled
bg_BG: Превключвателите за конфигурационните профили са разрешени

en: Configuration profiles
bg_BG: Конфигурационни профили

en: Configuration restored to factory defaults
bg_BG: Настройките са върнати до заводските им стойности

en: Configuration saved
bg_BG: Настройките са запазени

en: Configure how much information NVDA will present about controls. These options apply to focus reporting and NVDA object navigation, but not when reading text content e.g. web content with browse mode.
bg_BG: Конфигурирайте колко информация ще представя NVDA за контролите. Тези опции се прилагат при докладване на фокуса и при навигирането по обекти с NVDA, но не и при четене на текстово съдържание (например уеб съдържание в режим на разглеждане).

en: Configure visual aids.
bg_BG: Настройка на визуалните подобрения.

en: Confirm Deletion
bg_BG: Потвърдете изтриването

en: Connect
bg_BG: Свържи се

en: Connect and do not ask again for this server
bg_BG: Свържи се и не питай отново за този сървър

en: Connect...
bg_BG: Свържи се...

en: Connected
bg_BG: Има установена връзка

en: Connecting
bg_BG: Свързване

en: Content is not visible
bg_BG: Съдържанието не е видимо

en: Copied link
bg_BG: Връзката е копирана

en: Copied to clipboard
bg_BG: Копирано в клипборда

en: Copied to clipboard: {text}
bg_BG: Копирано в клипборда: {text}

en: Copied: {text}
bg_BG: Копирано: {text}

en: Copies content of the status bar  of current application to the clipboard.
bg_BG: Копира в клипборда съдържанието на лентата на състоянието на текущото приложение.

en: Coptic 8 dot computer braille
bg_BG: Коптски 8-точков компютърен брайл

en: Coptic grade 1
bg_BG: Коптски, ниво 1

en: Copy
bg_BG: Копирай

en: Copy &link
bg_BG: Копирай &връзката

en: Copy &portable configuration to current user account
bg_BG: Копирай преносимите &настройки в текущия потребителски акаунт

en: Copy current &user configuration
bg_BG: Копиране на текущите потребителски &настройки

en: Copy navigation focus to clipboard
bg_BG: Копиране на навигационния фокус в клипборда

en: Copying Settings
bg_BG: Копиране на настройките

en: Copyright (C) {years} NVDA Contributors
bg_BG: Авторски права (C) сътрудници на NVDA, {years} г.

en: Corners
bg_BG: Ъгли

en: Could not disable screen curtain
bg_BG: Не може да се изключи екранната завеса

en: Could not enable screen curtain
bg_BG: Не може да се включи екранната завеса

en: Could not gracefully terminate the following vision enhancement providers:
    {providerNames}
bg_BG: Не може коректно да се прекрати работата на следните модули за визуални подобрения:
    {providerNames}

en: Could not gracefully terminate the {providerName} vision enhancement provider
bg_BG: Не може коректно да се прекрати работата на модула за визуални подобрения "{providerName}"

en: Could not load the %s synthesizer.
bg_BG: Синтезаторът %s не може да бъде зареден.

en: Could not load the following vision enhancement providers:
    {providerNames}
bg_BG: Не може да се заредят модулите за следните визуални подобрения:
    {providerNames}

en: Could not load the {display} display.
bg_BG: Дисплеят "{display}" не може да бъде зареден.

en: Could not load the {providerName} vision enhancement provider
bg_BG: Не може да се зареди модулът за визуални подобрения "{providerName}"

en: Could not save configuration - probably read only file system
bg_BG: Грешка при запазване на настройките - вероятно заради режим само за четене на файловата система.

en: Could not save configuration; see the log for more details.
bg_BG: Неуспешно запазване на настройките. Прегледайте протоколния файл за повече подробности.

en: Couldn't copy to clipboard.
bg_BG: Неуспешно копиране в клипборда.

en: Create &desktop icon and shortcut key (control+alt+n)
bg_BG: Създай икона на работния плот и бърз клавиш (Control+Alt+N)

en: Create &portable copy
bg_BG: Създай &преносимо копие

en: Create Portable NVDA
bg_BG: Създаване на преносим NVDA

en: Create a &new folder for the portable copy
bg_BG: Създай &нова папка за преносимото копие

en: Creating Portable Copy
bg_BG: Създаване на преносимо копие

en: Croatian 8 dot computer braille
bg_BG: Хърватски 8-точков компютърен брайл

en: Croatian grade 1
bg_BG: Хърватски, ниво 1

en: Cuneiform (transliterated) grade 1
bg_BG: Клинопис (транслитериран), ниво 1

en: Cuneiform (transliterated, compact diacritics) grade 1
bg_BG: Клинопис (транслитериран, компактни диакритични знаци), ниво 1

en: Current application (%s)
bg_BG: Текущото приложение (%s)

en: Cursor blink rate (ms)
bg_BG: Честота на мигане на курсора (милисекунди)

en: Cursor shape for &focus:
bg_BG: Форма на курсора на &фокуса:

en: Cursor shape for &review:
bg_BG: Форма на курсора на &прегледа:

en: Cycle through the braille Unicode normalization states
bg_BG: Превключване между състоянията на брайловата уникод нормализация

en: Cycle through the braille cursor shapes
bg_BG: Превключва между формите на брайловия курсор

en: Cycle through the braille move system caret when routing review cursor states
bg_BG: Превключва между режимите за преместване на системната каретка от брайла при преместване на курсора за преглед

en: Cycle through the braille show messages modes
bg_BG: Превключване между режимите за показване на съобщенията на брайл

en: Cycle through the braille show selection states
bg_BG: Превключване между режимите за показване на маркирането на брайл

en: Cycle through the possible modes to report table row and column headers
bg_BG: Превключване между възможните режими за докладване на заглавките на редовете и колоните в таблици

en: Cycle through the speech Unicode normalization states
bg_BG: Превключване между състоянията на речевата уникод нормализация

en: Cycles between available touch modes
bg_BG: Превключва между наличните режими на въвеждане чрез докосване

en: Cycles between speech modes.
bg_BG: Превключва между режимите на реч.

en: Cycles font attribute reporting between speech, braille, speech and braille, and off.
bg_BG: Превключва докладването на атрибутите на шрифта между реч, брайл, реч и брайл и изключено.

en: Cycles through audio ducking modes which determine when NVDA lowers the volume of other sounds
bg_BG: Превключва между режимите на понижаване на силата на звука, които определят кога NVDA понижава силата на звука на останалите звуци

en: Cycles through line indentation settings
bg_BG: Превключва между настройките за отстъпа на редовете

en: Cycles through options for how to report spelling or grammar errors
bg_BG: Превключва между опциите за докладване на правописни или граматически грешки

en: Cycles through options for when to speak typed characters.
bg_BG: Превключва между опциите за това кога да се изговарят въвежданите символи.

en: Cycles through options for when to speak typed words.
bg_BG: Превключва между опциите за това кога да се изговарят въвежданите думи.

en: Cycles through paragraph navigation styles
bg_BG: Превключва между стиловете за навигация по абзаци

en: Cycles through sound split modes
bg_BG: Превключва между режимите на разделяне на звука

en: Cycles through speech symbol levels which determine what symbols are spoken
bg_BG: Превключва между символните нива, определящи кои знаци да се изговарят

en: Cycles through the available languages for Windows OCR
bg_BG: Превключва между наличните езици за OCR на Windows

en: Cycles through the cell border reporting settings
bg_BG: Превключва между настройките за докладване на границите на клетките

en: Cycles through the possible choices for automatic language switching: off, language only and language and dialect.
bg_BG: Превключва между възможните избори за автоматична промяна на езика: изключено, само език и език и диалект.

en: Czech 8 dot computer braille
bg_BG: Чешки 8-точков компютърен брайл

en: Czech grade 1
bg_BG: Чешки, ниво 1

en: DRAFT
bg_BG: Чернова

en: Danish 6 dot grade 1
bg_BG: Датски с 6 точки, ниво 1

en: Danish 6 dot grade 1 (1993)
bg_BG: Датски 6-точков, ниво 1 (1993)

en: Danish 6 dot grade 2
bg_BG: Датски с 6 точки, ниво 2

en: Danish 6 dot grade 2 (1993)
bg_BG: Датски 6-точков, ниво 2 (1993)

en: Danish 8 dot computer braille
bg_BG: Датски 8-точков компютърен брайл

en: Danish 8 dot computer braille (1993)
bg_BG: Датски 8-точков компютърен брайл (1993)

en: Danish 8 dot grade 1
bg_BG: Датски с 8 точки, ниво 1

en: Danish 8 dot grade 1 (1993)
bg_BG: Датски 8-точков, ниво 1 (1993)

en: Danish 8 dot grade 2
bg_BG: Датски с 8 точки, ниво 2

en: Danish 8 dot grade 2 (1993)
bg_BG: Датски 8-точков, ниво 2 (1993)

en: Dash
bg_BG: Тире

en: Dashed heavy
bg_BG: С тирета тежко

en: Dashed long
bg_BG: С дълги тирета

en: Dashed long heavy
bg_BG: С дълги тежки тирета

en: Data Label
bg_BG: Етикет на данни

en: Data Table
bg_BG: Таблица с данни

en: Data validation prompt: {0}
bg_BG: Подкана за проверка на данните: {0}

en: Date placeholder
bg_BG: Контейнер за дата

en: Date:
bg_BG: Дата:

en: Debug logging
bg_BG: Протоколиране за отстраняване на грешки

en: Decreases the currently active setting in the synth settings ring
bg_BG: Намалява текущо маркираната настройка от пръстена от настройки на синтезатора

en: Decreases the currently active setting in the synth settings ring in a larger step
bg_BG: Намалява текущо активната настройка в пръстена от настройки на синтезатора с по-голяма стъпка

en: Default (Yes)
bg_BG: По подразбиране (Да)

en: Default ({defaultChannel})
bg_BG: По подразбиране ({defaultChannel})

en: Default ({default})
bg_BG: По подразбиране ({default})

en: Default dictionary
bg_BG: Речник по подразбиране

en: Default output device
bg_BG: Изходно устройство по подразбиране

en: Default update &channel:
bg_BG: &Канал по подразбиране за обновяване:

en: Delete all trusted fingerprints
bg_BG: Изтрий всички доверени пръстови отпечатъци

en: Desktop
bg_BG: Работен плот

en: Destination of: {name}
bg_BG: Местоназначение на: {name}

en: Dev
bg_BG: Развоен

en: Dictionary Entry Error
bg_BG: Грешка в запис от речника

en: Directory Exists
bg_BG: Директорията съществува

en: Disabled
bg_BG: Изключена

en: Disabled speak character when routing cursor in text
bg_BG: Изговарянето на знака при преместване на курсора в текст е изключено

en: Disconnect
bg_BG: Прекъсни връзката

en: Disconnected
bg_BG: Връзката е прекъсната

en: Dismiss the recognition result
bg_BG: Отхвърляне на резултата от разпознаването

en: Display
bg_BG: Покажи

en: Display Unit Label
bg_BG: Етикет за показваната единица

en: Display nonprinting characters
bg_BG: Показване на непечатни знаци

en: Displays one of the recent messages
bg_BG: Показва едно от скорошните съобщения

en: Displays the destination URL of the link at the position of caret or focus in a window, instead of just speaking it. May be preferred by braille users.
bg_BG: Извежда целевия URL адрес на връзката на позицията на каретката или фокуса в прозорец, вместо просто да го изговаря. Може да се предпочита от потребителите на брайлови дисплеи.

en: Distribution:
bg_BG: Дистрибуция:

en: Do not report font attributes
bg_BG: Без докладване на атрибутите на шрифта

en: Do not update
bg_BG: Без обновяване

en: Do&n't save
bg_BG: &Не запазвай

en: Document Formatting
bg_BG: Форматиране на документите

en: Document Navigation
bg_BG: Навигиране в документи

en: Document formatting
bg_BG: Форматиране на документите

en: Document information
bg_BG: Информация за документа

en: Document review
bg_BG: Преглед на документа

en: Documentation
bg_BG: Документация

en: Dot 8
bg_BG: Точка 8

en: Dot dash
bg_BG: Точка тире

en: Dot dash heavy
bg_BG: С точка и тире тежко

en: Dot dot dash
bg_BG: Точка точка тире

en: Dot dot dash heavy
bg_BG: С две точки и тире тежко

en: Dot firm&ness
bg_BG: &Твърдост на точките

en: DotPad Braille / Tactile Graphic display
bg_BG: DotPad брайлов дисплей за тактилни графики

en: Dots 7 and 8
bg_BG: Точки 7 и 8

en: Dotted
bg_BG: Пунктирано

en: Dotted heavy
bg_BG: Тежко пунктирано

en: Double
bg_BG: Двойно

en: Double line spacing
bg_BG: Двойна редова разредка

en: Doughnut
bg_BG: Пръстеновидна

en: Down Bars
bg_BG: Стълбове надолу

en: Downloading
bg_BG: Сваляне

en: Downloading Update
bg_BG: Сваляне на обновлението

en: Drop Lines
bg_BG: Отвесни линии

en: Duck when outputting speech and sounds
bg_BG: Понижавай при извеждане на реч и звуци

en: Dutch 6 dot
bg_BG: Нидерландски, 6-точков

en: Dutch 8 dot
bg_BG: Нидерландски, 8-точков

en: E&mphasis
bg_BG: &Открояване

en: E&xit
bg_BG: Из&ход

en: E&xpand to computer braille for the word at the cursor
bg_BG: &Разгръщай думата под курсора в компютърен брайл

en: E&xtra dictionaries for character and symbol processing:
bg_BG: Д&опълнителни речници за обработка на знаци и символи:

en: Each word capitalized
bg_BG: Всяка дума с главна буква

en: EcoBraille displays
bg_BG: EcoBraille

en: Edge of table
bg_BG: Край на таблицата

en: Edit Dictionary Entry
bg_BG: Редактирай запис в речника

en: Editable Text
bg_BG: Редактируем текст

en: Editing note for cell {address}
bg_BG: Редактиране на бележка за клетка {address}

en: Editing profile {profile}
bg_BG: Редактиране на профил {profile}

en: Elapsed time not available
bg_BG: Не еналично изминало време

en: Elements
bg_BG: Елементи

en: Elements List
bg_BG: Списък с елементи

en: Empty slide
bg_BG: Празен слайд

en: Emulate key press: {emulateGesture}
bg_BG: Емулиране на клавишна команда: {emulateGesture}

en: Emulated system keyboard keys
bg_BG: Емулиране на натискане на клавиши от клавиатурата

en: Emulates pressing %s on the system keyboard
bg_BG: Емулира натискане на %s от клавиатурата

en: Enable
bg_BG: Включи

en: Enable loading custom code from Developer Scratchpad directory
bg_BG: Включи зареждането на персонализиран код от директорията за разработчици Scratchpad

en: Enable mouse &tracking
bg_BG: Включи проследяването на мишката

en: Enable touch interaction support
bg_BG: Включи поддръжката за сензорно взаимодействие

en: Enabled
bg_BG: Включена

en: Enabled logging categories
bg_BG: Включени категории за протоколирането

en: Enabled speak character when routing cursor in text
bg_BG: Изговарянето на знака при преместване на курсора в текст е включено

en: Enabling Screen Curtain will make the screen of your computer completely black. Ensure you will be able to navigate without any use of your screen before continuing. 
    
    Do you wish to continue?
bg_BG: Задействането на екранната завеса ще направи екрана на вашия компютър напълно черен. Преди да продължите, се уверете, че ще можете да навигирате, без да използвате екрана си. 
    
    Желаете ли да продължите?

en: Endnotes
bg_BG: Бележки в края

en: English (U.K.) 8 dot computer braille
bg_BG: Британски английски 8-точков компютърен брайл

en: English (U.K.) grade 1
bg_BG: Британски английски, ниво 1

en: English (U.K.) grade 2
bg_BG: Британски английски, ниво 2

en: English (U.S.) 6 dot computer braille
bg_BG: Американски английски 6-точков компютърен брайл

en: English (U.S.) 8 dot computer braille
bg_BG: Американски английски 8-точков компютърен брайл

en: English (U.S.) grade 1
bg_BG: Американски английски, ниво 1

en: English (U.S.) grade 2
bg_BG: Американски английски, ниво 2

en: English North American Braille Computer Code
bg_BG: Английски северноамерикански Брайлов компютърен код

en: English grade 3
bg_BG: Английски, ниво 3

en: Enter gesture to emulate:
bg_BG: Въведете жест за емулиране:

en: Enter input gesture:
bg_BG: Въведете жест на въвеждане:

en: Erases the last entered braille cell or character
bg_BG: Изтрива последно въведената брайлова клетка или знак

en: Error
bg_BG: Грешка

en: Error Bars
bg_BG: Отсечки на грешката

en: Error Connecting
bg_BG: Грешка при свързване

en: Error Copying
bg_BG: Грешка при копиране

en: Error activating profile.
bg_BG: Грешка при активиране на профила.

en: Error copying NVDA user settings
bg_BG: Грешка при копирането на настройките на NVDA

en: Error creating profile - probably read only file system.
bg_BG: Грешка при създаването на профила - вероятно заради режим само за четене на файловата система.

en: Error deleting profile.
bg_BG: Грешка при изтриването на профила.

en: Error downloading update.
bg_BG: Грешка при сваляне на обновлението.

en: Error in appModule %s
bg_BG: Грешка в модула %s на приложението

en: Error renaming profile.
bg_BG: Грешка при преименуване на профила.

en: Error saving configuration profile triggers - probably read only file system.
bg_BG: Грешка при запазване на превключвателите за профила от настройки - вероятно заради режим само за четене на файловата система.

en: Error saving log: %s
bg_BG: Грешка при съхраняването на протокола: %s

en: Error saving user defined gestures - probably read only file system.
bg_BG: Грешка при запазване на потребителските жестове на въвеждане - вероятно заради режим само за четене на файловата система.

en: Error: {errorText}
bg_BG: Грешка: {errorText}

en: Esperanto grade 1
bg_BG: Есперанто, ниво 1

en: Estonian grade 0
bg_BG: Естонски, ниво 0

en: Ethiopic grade 1
bg_BG: Етиопски, ниво 1

en: Eurobraille displays
bg_BG: Дисплеи Eurobraille

en: Even pages footer
bg_BG: Долен колонтитул на четните страници

en: Even pages header
bg_BG: Горен колонтитул на четните страници

en: Execute a previously downloaded NVDA update
bg_BG: Стартирай изтегленото обновление за NVDA

en: Exit
bg_BG: Изход

en: Exit NVDA
bg_BG: Изход от NVDA

en: Exit math interaction
bg_BG: Изход от взаимодействието с математическо съдържание

en: Expanded
bg_BG: Разгънато

en: Expanded symbol ({lang})
bg_BG: Описание на символа ({lang})

en: Exploded 3D Pie
bg_BG: 3D Кръгова с отделени сегменти

en: Exploded Doughnut
bg_BG: Пръстеновидна с отделени сегменти

en: Exploded Pie
bg_BG: Кръгова с отделени сегменти

en: Explore NVDA user configuration directory
bg_BG: Преглеждане на папката с потребителските настройки на NVDA

en: Exponential
bg_BG: Експоненциална

en: Failed to compile text paragraph regular expression: %s
bg_BG: Неуспешно компилиране на регулярен израз за текстов абзац: %s

en: Failed to create portable copy: {error}.
bg_BG: Неуспешно създаване на преносимо копие: {error}.

en: Failed to install add-on from %s
bg_BG: Инсталирането на добавка от %s се провали.

en: Failed to open add-on package file at %s - missing file or invalid file format
bg_BG: Опитът за отваряне на пакет с добавка се провали на %s - липсващ файл или невалиден файлов формат

en: Feature unavailable.
bg_BG: Функцията не е налична.

en: File in Use
bg_BG: Файлът се използва

en: Filipino grade 2
bg_BG: Филипински, ниво 2

en: Fill display for context changes
bg_BG: Запълвай дисплея при промени в контекста

en: Filled Radar
bg_BG: Запълнена радарна

en: Filter b&y:
bg_BG: Филтриране п&о:

en: Find
bg_BG: Търсене

en: Finnish 6 dot
bg_BG: Финландски 6-точков компютърен брайл

en: Finnish 8 dot computer braille
bg_BG: Финландски 8-точков компютърен брайл

en: First page footer
bg_BG: Долен колонтитул на първата страница

en: First page header
bg_BG: Горен колонтитул на първата страница

en: Fix COM Registrations
bg_BG: Поправка на COM регистрации

en: Floor
bg_BG: Дъно

en: Fo&rmulas
bg_BG: &Формули

en: Focus context presentation:
bg_BG: Представяне на контекста на фокуса:

en: Focus mode
bg_BG: Режим на фокус

en: Follow &mouse cursor
bg_BG: Следвай &мишката

en: Follow System &Caret
bg_BG: Следвай &каретката

en: Follow system &focus
bg_BG: Следвай &фокуса

en: Font
bg_BG: Шрифт

en: Font &size
bg_BG: &Размер на шрифта

en: Font attrib&utes
bg_BG: &Атрибути на шрифта

en: Footer placeholder
bg_BG: Контейнер за заключение

en: Footnotes
bg_BG: Бележки под линия

en: Formatting
bg_BG: Форматиране

en: Formatting &display
bg_BG: &Указване на форматирането

en: Forward to:
bg_BG: Препрати до:

en: Fra&mes
bg_BG: Ра&мки

en: Freedom Scientific Focus/PAC Mate series
bg_BG: Freedom Scientific серии Focus/PAC Mate

en: French (unified) 6 dot computer braille
bg_BG: Френски универсален  6-точков компютърен брайл

en: French (unified) 8 dot computer braille
bg_BG: Френски универсален 8-точков компютърен брайл

en: French (unified) grade 2
bg_BG: Френски (универсален), ниво 2

en: From:
bg_BG: От:

en: Full shaped mode
bg_BG: Режим на пълни символи

en: Full width
bg_BG: Пълна ширина

en: General
bg_BG: Основни

en: Georgian literary braille
bg_BG: Грузински литературен брайл

en: German 6 dot computer braille
bg_BG: Немски 6-точков компютърен брайл

en: German 8 dot computer braille
bg_BG: Немски 8-точков компютърен брайл

en: German grade 0
bg_BG: Немски, ниво 0

en: German grade 0 (detailed)
bg_BG: Немски, ниво 0 (подробен)

en: German grade 1
bg_BG: Немски, ниво 1

en: German grade 1 (detailed)
bg_BG: Немски, ниво 1 (подробен)

en: German grade 2
bg_BG: Немски, ниво 2

en: German grade 2 (detailed)
bg_BG: Немски, ниво 2 (подробен)

en: Get External &IP
bg_BG: Получи външен IP ад&рес

en: Global
bg_BG: Всеобхватно

en: Graphic
bg_BG: Графика

en: Greek (Greece)
bg_BG: Гръцки (Гърция)

en: Greek international braille (2-cell accented letters)
bg_BG: Международен гръцки брайл (двуклетъчни букви с ударение)

en: Greek international braille (single-cell accented letters)
bg_BG: Международен гръцки брайл (едноклетъчни букви с ударение)

en: Gridlines are visible
bg_BG: Решетките са видими

en: Gujarati grade 1
bg_BG: Гуджарати, ниво 1

en: H&eaders
bg_BG: &Заглавки

en: HID keyboard input simulation is unavailable.
bg_BG: Симулирането на въвеждане чрез HID клавиатура не е налично.

en: HID keyboard simulation disabled
bg_BG: Симулирането на HID клавиатура е изключено

en: HID keyboard simulation enabled
bg_BG: Симулирането на HID клавиатура е включено

en: HIMS Braille Sense/Braille EDGE/Smart Beetle/Sync Braille series
bg_BG: HIMS серии Braille Sense/Braille EDGE/Smart Beetle/Sync Braille

en: Half shaped mode
bg_BG: Режим на опростени символи

en: Half width
bg_BG: Половин ширина

en: Handle keys from other &applications
bg_BG: Прихващай клавишите от други приложения

en: Handled by application
bg_BG: Управлявано от приложението

en: Handout Master view
bg_BG: Основен изглед на диплянката

en: Handy Tech braille displays
bg_BG: Handy Tech

en: Has appointment
bg_BG: Има среща

en: Has conditional formatting
bg_BG: Има условно форматиране

en: Has data validation
bg_BG: Има проверка на данните

en: Header placeholder
bg_BG: Контейнер за увод

en: Hebrew (Biblical) IHBC
bg_BG: Иврит (библейски) IHBC

en: Hebrew (Biblical) Slim
bg_BG: Иврит (библейски) компактен

en: Hebrew (Biblical) full cantillation
bg_BG: Иврит (библейски) пълна кантилация

en: Hebrew computer braille
bg_BG: Иврит компютърен брайл

en: Help
bg_BG: Помощ

en: Hi Lo Lines
bg_BG: Линии високо-ниско

en: Hide nonprinting characters
bg_BG: Скриване на непечатни знаци

en: High-Low-Close
bg_BG: Високо-ниско-затваряне

en: Highlight browse &mode cursor
bg_BG: Откроявай курсора в ре&жим на преглед

en: Highlight navigator &object
bg_BG: Откроявай навигационния &обект

en: Highlight system fo&cus
bg_BG: Откроявай &системния фокус

en: Highlighted (mar&ked) text
bg_BG: Отбелязан (мар&киран) текст

en: Hindi grade 1
bg_BG: Хинди, ниво 1

en: Hiragana
bg_BG: Хирагана

en: Host must be set.
bg_BG: Хостът трябва да бъде зададен.

en: HumanWare Brailliant BI/B series / BrailleNote Touch
bg_BG: HumanWare серии Brailliant BI/B / BrailleNote Touch

en: Hungarian 8 dot computer braille
bg_BG: Унгарски 8-точков компютърен брайл

en: Hungarian grade 1
bg_BG: Унгарски, ниво 1

en: Hungarian grade 2
bg_BG: Унгарски, ниво 2

en: I have read and &agree to the license agreement
bg_BG: Прочетох и съм &съгласен с лицензионното споразумение

en: I understand that changing these settings may cause NVDA to function incorrectly.
bg_BG: Разбирам, че промяната на тези настройки може да доведе до неправилно функциониране на NVDA.

en: I&nput gestures...
bg_BG: &Жестове на въвеждане...

en: I&nterrupt speech while scrolling
bg_BG: Прек&ъсване на речта при превъртане

en: IME closed
bg_BG: IME е затворен

en: IME opened
bg_BG: IME е отворен

en: IP address
bg_BG: IP адрес

en: Icelandic 8 dot computer braille
bg_BG: Исландски 8-точков компютърен брайл

en: If pressed once, reports the current time. If pressed twice, reports the current date
bg_BG: Съобщава текущия час. Двукратно натискане съобщава текущата дата

en: If pressed once, the text from the previously set start marker up to and including the current position of the review cursor is selected. If pressed twice, the text is copied to the clipboard
bg_BG: При еднократно натискане текстът от предварително зададения начален маркер до и включително текущата позиция на курсора за преглед бива маркиран. При двукратно натискане текстът се копира в клипборда

en: Ignore &blank lines for line indentation reporting
bg_BG: Игнорирай &празните редове при докладване на отстъпа на реда

en: Ignore blank lines for line indentation reporting off
bg_BG: Игнорирането на празните редове при докладване на отстъпа на реда е изключено

en: Ignore blank lines for line indentation reporting on
bg_BG: Игнорирането на празните редове при докладване на отстъпа на реда е включено

en: Ignore mouse input from other &applications
bg_BG: Игнорирай взаимодействието с мишката от други &приложения

en: In order to improve NVDA in the future, NV Access wishes to collect usage data from running copies of NVDA.
    
    Data includes Operating System version, NVDA version, language, country of origin, plus certain NVDA configuration such as current synthesizer, braille display and braille table. No spoken or braille content will be ever sent to NV Access. Please refer to the User Guide for a current list of all data collected.
    
    Do you wish to allow NV Access to periodically collect this data in order to improve NVDA?
bg_BG: С цел да подобри NVDA в бъдеще, NV Access желае да събира данни за употребата на работещите копия на NVDA.
    
    Данните включват версията на операционната система, версията на NVDA, езика, страната на произход, както и някои настройки на NVDA, като текущ синтезатор, брайлов дисплей и таблица за Брайлово писмо. Към NV Access няма да бъде изпратено никакво говоримо или брайлово съдържание. Моля, направете справка в ръководството за потребителя за актуален списък на всички събирани данни.
    
    Желаете ли да разрешите на NV Access периодично да събира тези данни, с цел да подобри NVDA?

en: Include l&ayout tables
bg_BG: Включвай таблиците, които са част от о&формлението

en: Incompatible Add-ons
bg_BG: Несъвместими добавки

en: Incompatible add-ons
bg_BG: Несъвместими добавки

en: Incompatible reason
bg_BG: Причина за несъвместимостта

en: Increases the currently active setting in the synth settings ring
bg_BG: Увеличава текущо маркираната настройка от пръстена от настройки на синтезатора

en: Increases the currently active setting in the synth settings ring in a larger step
bg_BG: Увеличава текущо активната настройка в пръстена от настройки на синтезатора с по-голяма стъпка

en: Input
bg_BG: Въвеждане

en: Input Composition
bg_BG: Съставно въвеждане на символи

en: Input Gestures
bg_BG: Жестове на въвеждане

en: Input Message is {message}
bg_BG: Входното съобщение е {message}

en: Input Message is {title}: {message}
bg_BG: Входното съобщение е {title}: {message}

en: Inputs braille dots via the braille keyboard
bg_BG: Въвежда брайлови точки чрез брайлова клавиатура

en: Install NVDA
bg_BG: Инсталиране на NVDA

en: Install pending &update
bg_BG: Инсталирай &чакащо обновление

en: Install pending update
bg_BG: Инсталиране на чакащо обновление

en: Installation of {summary} {version} has been blocked. The minimum NVDA version required for this add-on is {minimumNVDAVersion}, your current NVDA version is {NVDAVersion}
bg_BG: Инсталирането на {summary} {version} беше блокирано. Минималната версия на NVDA, необходима за тази добавка, е {minimumNVDAVersion}. Текущата ви версия на NVDA е {NVDAVersion}.

en: Installing Add-on
bg_BG: Инсталиране на добавка

en: Installing NVDA
bg_BG: Инсталиране на NVDA

en: Installing NVDA when connected to NVDA Remote Access as the controlled computer is not recommended.
bg_BG: Не се препоръчва инсталирането на NVDA, когато сте свързани като управляван компютър към функцията за отдалечен достъп на NVDA.

en: Insufficient Privileges
bg_BG: Недостатъчни права

en: International Phonetic Alphabet
bg_BG: Международна фонетична азбука

en: Invalid configuration
bg_BG: Невалидна конфигурация

en: Irish grade 1
bg_BG: Ирландски, ниво 1

en: Irish grade 2
bg_BG: Ирландски, ниво 2

en: Israeli grade 1
bg_BG: Израелски, ниво 1

en: Italian 6 dot computer braille
bg_BG: Италиански 6-точков компютърен брайл

en: Italian 8 dot computer braille
bg_BG: Италиански 8-точков компютърен брайл

en: Italic off
bg_BG: Курсив изключено

en: Italic on
bg_BG: Курсив включено

en: Japanese (Kantenji) literary braille
bg_BG: Японски (Кантенджи) литературен брайл

en: Japanese (Rokuten Kanji) Braille
bg_BG: Японски (рокутен канджи) брайл

en: Justified
bg_BG: Подравнен двустранно

en: Kannada grade 1
bg_BG: Каннада, ниво 1

en: Kashmiri grade 1
bg_BG: Кашмирски, ниво 1

en: Katakana
bg_BG: Катакана

en: Kazakh grade 1
bg_BG: Казахски, ниво 1

en: Key words:
bg_BG: Ключови думи:

en: Keyboard
bg_BG: Клавиатура

en: Khmer grade 1
bg_BG: Кхмерски, ниво 1

en: Kinyarwanda literary braille
bg_BG: Киняруанда литературен брайл

en: Korean grade 1
bg_BG: Корейски, ниво 1

en: Korean grade 1 (2006)
bg_BG: Корейски, ниво 1 (2006)

en: Korean grade 2
bg_BG: Корейски, ниво 2

en: Korean grade 2 (2006)
bg_BG: Корейски, ниво 2 (2006)

en: L&icense
bg_BG: &Лиценз

en: L&ogging level:
bg_BG: Ниво на &протоколиране:

en: Lan&dmarks
bg_BG: &Маркери

en: Lan&dmarks and regions
bg_BG: &Маркери и области

en: Landscape
bg_BG: Пейзажна

en: Language Configuration Change
bg_BG: Промяна на настройките на езика

en: Lao Grade 1
bg_BG: Лаоски, ниво 1

en: Latvian grade 1
bg_BG: Латвийски, ниво 1

en: Left
bg_BG: Ляв край

en: Left aligned
bg_BG: Подравнен вляво

en: Left click
bg_BG: Ляво щракване

en: Left mouse button lock
bg_BG: Заключване на левия бутон на мишката

en: Left mouse button unlock
bg_BG: Отключване на левия бутон на мишката

en: Legacy
bg_BG: Наследено

en: Legend entry for series {seriesName} {seriesIndex} of {seriesCount}
bg_BG: Запис за легендата за Серия {seriesName} {seriesIndex} от {seriesCount}

en: Legend entry {legendEntryIndex} of {legendEntryCount}
bg_BG: Запис за легенда {legendEntryIndex} от {legendEntryCount}

en: Legend key for Series {seriesName} {seriesIndex} of {seriesCount}
bg_BG: Ключ на легенда за Серия {seriesName} {seriesIndex} от {seriesCount}

en: Less than 1 minute remaining
bg_BG: Остава по-малко от 1 минута

en: Level
bg_BG: Ниво

en: License Agreement
bg_BG: Лицензно споразумение

en: Lin&ks
bg_BG: &Връзки

en: Line
bg_BG: Линейна

en: Line &indentation reporting:
bg_BG: Докладване на о&тстъпа на редовете:

en: Line &numbers
bg_BG: &Номера на редовете

en: Line with Markers
bg_BG: Линейна с маркери

en: Linear
bg_BG: Линейна

en: Link has no apparent destination
bg_BG: Връзката няма явна дестинация

en: Link type
bg_BG: Типа на връзката

en: Lists various types of elements in this document
bg_BG: Извежда различни типове елементи, налични в този документ

en: Lists various types of elements in this spreadsheet
bg_BG: Извежда различни типове елементи, налични в тази електронна таблица

en: Lithuanian 6 dot
bg_BG: Литовски, 6-точков

en: Lithuanian 8 dot
bg_BG: Литовски, 8-точков

en: Load Chromium virtual buffer when document busy.
bg_BG: Зареждай виртуалния буфер на Chromium, когато документът е зает.

en: Loading NVDA. Please wait...
bg_BG: Зареждане на NVDA. Моля, изчакайте ...

en: Loading document...
bg_BG: Зареждане на документа ...

en: Lock screen not secure while using NVDA
bg_BG: Заключеният екран не е защитен при използване на NVDA

en: Locks or unlocks the left mouse button
bg_BG: Отключва или заключва левия бутон на мишката

en: Locks or unlocks the right mouse button
bg_BG: Отключва или заключва десния бутон на мишката

en: Log
bg_BG: Протокол

en: Log fragment copied to clipboard
bg_BG: Фрагментът от протокола е копиран в клипборда

en: Log fragment start position marked, press again to copy to clipboard
bg_BG: Началната позиция на фрагмента от протокола е отбелязана, натиснете отново, за да копирате в клипборда

en: Log is unavailable
bg_BG: Протоколът не е наличен

en: Logarithmic
bg_BG: Логаритмична

en: Logs information about the current navigator object which is useful to developers and activates the log viewer so the information can be examined.
bg_BG: Протоколира информация за текущия навигационен обект, която е полезна за разработчици, и отваря прозореца за преглед на протоколи.

en: Lowercase
bg_BG: С малки букви

en: Luganda literary braille
bg_BG: Лугандски литературен брайл

en: Macedonian grade 1
bg_BG: Македонски, ниво 1

en: Major Gridlines
bg_BG: Главна помощна мрежа

en: Make screen black (immediate effect)
bg_BG: Направи екрана черен (задейства се веднага)

en: Make sure you are connected to the internet and the URL is correct.
bg_BG: Уверете се, че сте свързани с интернет и URL адресът е правилен.

en: Malay grade 2
bg_BG: Малайски, ниво 2

en: Malayalam grade 1
bg_BG: Малайски, ниво 1

en: Manipuri grade 1
bg_BG: Манипури, ниво 1

en: Manual Activation
bg_BG: Ръчно активиране

en: Manual activate
bg_BG: Ръчно активиране

en: Manual activation
bg_BG: Ръчно активиране

en: Manual deactivate
bg_BG: Ръчно деактивиране

en: Marathi grade 1
bg_BG: Маратхи, ниво 1

en: Mark the current end of the log as the start of the fragment to be copied to clipboard by pressing again.
bg_BG: Отбелязва текущия край на протокола като начало на фрагмента, който ще се копира в клипборда при повторно натискане.

en: Marks the current position of the review cursor as the start of text to be selected or copied
bg_BG: Отбелязва позицията на курсора за преглед като начало на текст, който да бъде маркиран или копиран

en: Master Thumbnails
bg_BG: Основни плочки

en: Math interaction not supported.
bg_BG: Взаимодействието с математическо съдържание не се поддържа.

en: Media Clip placeholder
bg_BG: Контейнер за мултимедия

en: Message &timeout (sec)
bg_BG: &Задържане на съобщението (сек)

en: Microsoft Speech API version 4
bg_BG: Microsoft Speech API версия 4

en: Microsoft Speech API version 5 (32 bit)
bg_BG: Microsoft Speech API версия 5 (32 бита)

en: Microsoft Speech API version 5 (64 bit)
bg_BG: Microsoft Speech API версия 5 (64 бита)

en: Minor Gridlines
bg_BG: Второстепенни линии на мрежата

en: Mirror server
bg_BG: Огледален сървър

en: Miscellaneous
bg_BG: Разни

en: Mixed case
bg_BG: Смесен регистър

en: Modes available in the 'Cycle sound split mode' command
bg_BG: Опции, налични в командата за превключване между режимите на разделяне на звука

en: Modes available in the Cycle speech mode command
bg_BG: Опции, налични в командата за превключване между режимите на речта

en: Mongolian grade 1
bg_BG: Монголски, ниво 1

en: Mongolian grade 2
bg_BG: Монголски, ниво 2

en: Most commands for controlling NVDA require you to hold down the NVDA key while pressing other keys.
    By default, the Insert and numpad Insert keys may both be used as the NVDA key.
    You can also configure NVDA to use the CapsLock as the NVDA key.
    Press NVDA+n at any time to activate the NVDA menu.
    From this menu, you can configure NVDA, get help, and access other NVDA functions.
bg_BG: Повечето команди за управление на NVDA изискват да задържите NVDA клавиша, докато натискате други клавиши.
    По подразбиране, клавишите INSERT и INSERT от цифровия блок могат да се използват като NVDA клавиш.
    Можете също така да настроите NVDA да използва Caps Lock като NVDA клавиш.
    Натиснете NVDA+N по всяко време, за да извикате менюто на NVDA.
    От това меню можете да настроите NVDA, да получите помощ и да получите достъп до други функции на NVDA.

en: Mouse
bg_BG: Мишка

en: Mouse audio coordinates off
bg_BG: Звуковото докладване на координатите на мишката е изключено

en: Mouse audio coordinates on
bg_BG: Звуковото докладване на координатите на мишката е включено

en: Mouse text unit resolution %s
bg_BG: Обхватът на докладвания текст е %s

en: Mouse tracking off
bg_BG: Следенето на мишката е изключено

en: Mouse tracking on
bg_BG: Следенето на мишката е включено

en: Move focus
bg_BG: Преместване на фокуса

en: Move navigator object to mouse
bg_BG: Премества навигационния обект до курсора на мишката

en: Move system caret when ro&uting review cursor
bg_BG: &Премествай системната каретка при преместване на курсора за преглед

en: Move the review cursor to the position marked as the start of text to be selected or copied
bg_BG: Премества курсора за преглед до позицията, отбелязана като начало на текст, който да бъде маркиран или копиран

en: Move to focus
bg_BG: Преместване до фокуса

en: Move to the next result
bg_BG: Премини към следващия резултат

en: Move to the previous result
bg_BG: Премини към предишния резултат

en: Moved above %s
bg_BG: Преместено над %s

en: Moved above blank paragraph
bg_BG: Преместено над празен абзац

en: Moved below %s
bg_BG: Преместено под %s

en: Moved below blank paragraph
bg_BG: Преместено под празен абзац

en: Movement by page not supported
bg_BG: Не се поддържа придвижване по страници

en: Moves past the end of the container element, such as a list or table
bg_BG: Придвижва курсора след съдържащия обект, например списък или таблица

en: Moves the braille display to the current focus
bg_BG: Премества брайловия дисплей до фокуса

en: Moves the braille display to the next line
bg_BG: Премества брайловия дисплей на следващия ред

en: Moves the braille display to the previous line
bg_BG: Премества брайловия дисплей на предишния ред

en: Moves the focus out of the current embedded object and into the document that contains it
bg_BG: Премества фокуса от текущия вграден обект към документа, който го съдържа

en: Moves the mouse pointer to the current navigator object
bg_BG: Премества курсора на мишката до текущия навигационен обект

en: Moves the navigator object and focus to the first row
bg_BG: Премества навигационния обект и фокуса до първия ред

en: Moves the navigator object and focus to the last row
bg_BG: Премества навигационния обект и фокуса до последния ред

en: Moves the navigator object and focus to the next row
bg_BG: Премества навигационния обект и фокуса до следващия ред

en: Moves the navigator object and focus to the previous row
bg_BG: Премества навигационния обект и фокуса до предишния ред

en: Moves the navigator object to the first column
bg_BG: Премества навигационния обект до първата колона

en: Moves the navigator object to the first object inside it
bg_BG: Премества навигационния обект до първия обект, който той съдържа

en: Moves the navigator object to the last column
bg_BG: Премества навигационния обект до последната колона

en: Moves the navigator object to the next column
bg_BG: Премества навигационния обект до следващата колона

en: Moves the navigator object to the next object
bg_BG: Премества навигационния обект до следващия обект

en: Moves the navigator object to the object containing it
bg_BG: Премества навигационния обект до съдържащия го обект

en: Moves the navigator object to the previous column
bg_BG: Премества навигационния обект до предишната колона

en: Moves the navigator object to the previous object
bg_BG: Премества навигационния обект до предишния обект

en: Moves the review cursor to the bottom line of the current navigator object and speaks it
bg_BG: Премества курсора за преглед до последния ред на текущия навигационен обект и го изговаря

en: Moves the review cursor to the first character of the line where it is situated in the current navigator object and speaks it
bg_BG: Премества курсора за преглед до първия знак от текущия ред и го изговаря

en: Moves the review cursor to the first character of the selection, and speaks it
bg_BG: Премества курсора за преглед до първия символ от селекцията и го изговаря

en: Moves the review cursor to the last character of the line where it is situated in the current navigator object and speaks it
bg_BG: Премества курсора за преглед до последния знак на текущия ред в текущия навигационен обект и го изговаря

en: Moves the review cursor to the last character of the selection, and speaks it
bg_BG: Премества курсора за преглед до последния символ от селекцията и го изговаря

en: Moves the review cursor to the next character of the current navigator object and speaks it
bg_BG: Премества курсора за преглед до следващия знак на текущия ред в текущия навигационен обект и го изговаря

en: Moves the review cursor to the next line of the current navigator object and speaks it
bg_BG: Премества курсора за преглед до следващия ред на текущия навигационен обект и го изговаря

en: Moves the review cursor to the next page of the current navigator object and speaks it
bg_BG: Премества курсора за преглед до следващата страница на текущия навигационен обект и я прочита

en: Moves the review cursor to the next word of the current navigator object and speaks it
bg_BG: Премества курсора за преглед до следващата дума на текущия навигационен обект и я изговаря

en: Moves the review cursor to the previous character of the current navigator object and speaks it
bg_BG: Премества курсора за преглед до предишния знак на текущия ред в текущия навигационен обект и го изговаря

en: Moves the review cursor to the previous line of the current navigator object and speaks it
bg_BG: Премества курсора за преглед до предишния ред на текущия навигационен обект и го изговаря

en: Moves the review cursor to the previous page of the current navigator object and speaks it
bg_BG: Премества курсора за преглед до предишната страница на текущия навигационен обект и я прочита

en: Moves the review cursor to the previous word of the current navigator object and speaks it
bg_BG: Премества курсора за преглед до предишната дума на текущия навигационен обект и я изговаря

en: Moves the review cursor to the top line of the current navigator object and speaks it
bg_BG: Премества курсора за преглед до най- горния ред на текущия навигационен обект и го изговаря

en: Moves to the next available setting in the synth settings ring
bg_BG: Премества курсора до следващата настройка от пръстена от настройки на синтезатора

en: Moves to the next heading at level {i}
bg_BG: Преминава към следващото заглавие от ниво {i}

en: Moves to the next object in a flattened view of the object navigation hierarchy
bg_BG: Премества навигационния обект до следващия обект в равнинния изглед на обектната йерархична структура

en: Moves to the previous available setting in the synth settings ring
bg_BG: Премества курсора до предишната настройка от пръстена от настройки на синтезатора

en: Moves to the previous heading at level {i}
bg_BG: Преминава към предишното заглавие от ниво {i}

en: Moves to the previous object in a flattened view of the object navigation hierarchy
bg_BG: Премества навигационния обект до предишния обект в равнинния изглед на обектната йерархична структура

en: Moves to the start of the container element, such as a list or table
bg_BG: Придвижва курсора до началото на съдържащия обект, например списък или таблица

en: Moving Average
bg_BG: Подвижна средна стойност

en: Multi line break
bg_BG: Няколко нови реда

en: Mute remote
bg_BG: Заглуши отдалечения компютър

en: Muted remote
bg_BG: Отдалеченият компютър е заглушен

en: N&otes
bg_BG: Беле&жки

en: NV Access &shop
bg_BG: &Магазин на NV Access

en: NV Access &web site
bg_BG: &Уеб сайт на NV Access

en: NVDA  Usage Data Collection
bg_BG: Събиране на данни за употребата на NVDA

en: NVDA &Language (requires restart):
bg_BG: &Език на NVDA (изисква рестартиране):

en: NVDA Braille Viewer
bg_BG: Брайлов визуализатор на NVDA

en: NVDA Development
bg_BG: Разработка на NVDA

en: NVDA License
bg_BG: Лиценз на NVDA

en: NVDA Log Viewer
bg_BG: Преглед на протокола на NVDA

en: NVDA Message
bg_BG: Съобщение от NVDA

en: NVDA Python Console
bg_BG: Конзола на Python в NVDA

en: NVDA Settings
bg_BG: Настройки на NVDA

en: NVDA Speech Viewer
bg_BG: Преглед на речта в NVDA

en: NVDA Update
bg_BG: Обновяване на NVDA

en: NVDA add-on package
bg_BG: Пакет с добавка за NVDA

en: NVDA in both channels and applications on the left
bg_BG: NVDA в двата канала и приложенията отляво

en: NVDA in both channels and applications on the right
bg_BG: NVDA в двата канала и приложенията отдясно

en: NVDA is unable to determine if Windows is locked. While this instance of NVDA is running, your desktop will not be secure when Windows is locked. Restarting Windows may address this. If this error is ongoing then disabling the Windows lock screen is recommended.
bg_BG: NVDA не може да определи дали Windows е заключен. Докато това копие на NVDA работи, вашият работен плот няма да бъде защитен, когато Windows е заключен. Рестартирането на Windows може да оправи това. Ако тази грешка продължава, тогава се препоръчва да деактивирате екрана за заключване на Windows.

en: NVDA is unable to remove or overwrite a file.
bg_BG: NVDA не може да премахне или презапише файл.

en: NVDA must be restarted for the new language to take effect.
bg_BG: NVDA трябва да се рестартира, за да влезе в сила новият език.

en: NVDA on the left and applications in both channels
bg_BG: NVDA отляво и приложенията в двата канала

en: NVDA on the left and applications on the right
bg_BG: NVDA отляво и приложенията отдясно

en: NVDA on the right and applications in both channels
bg_BG: NVDA отдясно и приложенията в двата канала

en: NVDA on the right and applications on the left
bg_BG: NVDA отдясно и приложенията отляво

en: NVDA settings
bg_BG: Настройки на NVDA

en: NVDA started
bg_BG: NVDA е стартиран

en: NVDA version {version} is available.
bg_BG: Налична е версия {version} на NVDA.

en: NVDA web site
bg_BG: Уеб сайтът на NVDA

en: NVDA's interface language is now forced from the command line. On the next restart, the language  saved in NVDA's configuration will be used instead.
bg_BG: Езикът на интерфейса на NVDA сега е принудително зададен от командния ред. При следващото рестартиране вместо него ще се използва езикът, запазен в конфигурацията на NVDA.

en: Native app selection mode disabled
bg_BG: Режимът на пряко маркиране за това приложение е изключен

en: Native app selection mode enabled
bg_BG: Режимът на пряко маркиране за това приложение е включен

en: Native input
bg_BG: Източно-азиатски метод на въвеждане

en: Native selection mode cannot be turned off in this browse mode document
bg_BG: Режимът на пряко маркиране не може да бъде изключен в този документ в режим на разглеждане

en: Native selection mode unsupported in this browse mode document
bg_BG: Режимът на пряко маркиране не се поддържа в този документ в режим на разглеждане

en: Native selection mode unsupported in this document
bg_BG: Режимът на пряко маркиране не се поддържа в този документ

en: Navigates within math
bg_BG: Навигиране в математическо съдържание

en: Navigating by sentence not supported in this document
bg_BG: Навигирането по изречения не се поддържа в този документ

en: Nepali grade 1
bg_BG: Непалски, ниво 1

en: Never
bg_BG: Никога

en: New Profile
bg_BG: Нов профил

en: New name:
bg_BG: Ново име:

en: Newsgroup:
bg_BG: Новинарска група:

en: No
bg_BG: Не

en: No Series defined.
bg_BG: Няма дефинирани серии.

en: No action
bg_BG: Няма действие

en: No additional details
bg_BG: Няма допълнителни подробности

en: No braille
bg_BG: Няма брайл

en: No caret
bg_BG: Няма каретка

en: No case
bg_BG: Без регистър

en: No comment thread on this cell
bg_BG: Няма нишка от коментари към тази клетка

en: No comments
bg_BG: Няма коментари

en: No containing object
bg_BG: Няма съдържащ обект

en: No documentation found.
bg_BG: Не е намерена документация.

en: No ducking
bg_BG: Без понижаване

en: No emoji
bg_BG: Няма намерени емоджи

en: No focus
bg_BG: Няма фокус

en: No formatting information
bg_BG: Няма информация за форматирането

en: No heading selected
bg_BG: Няма избрано заглавие

en: No help available here.
bg_BG: За този елемент няма налична помощ.

en: No location information
bg_BG: Няма информация за местоположението

en: No long description
bg_BG: Няма подробно описание

en: No message yet
bg_BG: Все още няма съобщение

en: No mirror
bg_BG: Без огледален сървър

en: No navigator object
bg_BG: Няма навигационен обект

en: No new log entry to copy
bg_BG: Няма нов запис за копиране от протокола

en: No next
bg_BG: Няма следващ

en: No next different style text
bg_BG: Няма следващ текст с различен стил

en: No next heading at level {i}
bg_BG: Няма следващо заглавие от ниво {i}

en: No next paragraph
bg_BG: Няма следващ абзац

en: No next review mode
bg_BG: Няма следващ режим на преглед

en: No next same style text
bg_BG: Няма следващ текст със същия стил

en: No note on this cell
bg_BG: Няма бележка към тази клетка

en: No notes
bg_BG: Няма бележки

en: No objects inside
bg_BG: Не съдържа обекти

en: No previous
bg_BG: Няма предишен

en: No previous different style text
bg_BG: Няма предишен текст с различен стил

en: No previous heading at level {i}
bg_BG: Няма предишно заглавие от ниво {i}

en: No previous paragraph
bg_BG: Няма предишен абзац

en: No previous review mode
bg_BG: Няма предишен режим на преглед

en: No previous same style text
bg_BG: Няма предишен текст със същия стил

en: No progress bar updates
bg_BG: Без уведомяване при обновяване на лентите на напредъка

en: No selection
bg_BG: Няма нищо маркирано

en: No settings
bg_BG: Няма настройки

en: No shortcut key
bg_BG: Няма клавиш за бърз достъп

en: No speech
bg_BG: Без реч

en: No start marker set
bg_BG: Няма зададен маркер за начало

en: No status line found
bg_BG: Лентата на състоянието не е намерена

en: No symbol replacement
bg_BG: Няма заместител за символа

en: No system battery
bg_BG: Няма системна батерия

en: No text to copy
bg_BG: Няма текст който да бъде копиран.

en: No title
bg_BG: Няма заглавие

en: No track playing
bg_BG: Няма просвирващ се запис

en: No update available.
bg_BG: Няма налични обновления.

en: NonVisual Desktop Access
bg_BG: НеВизуален настолен достъп

en: Normal view
bg_BG: Нормален изглед

en: Northern Kurdish grade 0
bg_BG: Севернокюрдски, ниво 0

en: Norwegian 8 dot computer braille
bg_BG: Норвежки 8-точков компютърен брайл

en: Norwegian grade 0
bg_BG: Норвежки, ниво 0

en: Norwegian grade 1
bg_BG: Норвежки, ниво 1

en: Norwegian grade 2
bg_BG: Норвежки, ниво 2

en: Norwegian grade 3
bg_BG: Норвежки, ниво 3

en: Not a link.
bg_BG: Не е връзка.

en: Not in a container
bg_BG: Извън съдържащ обект

en: Not in a table cell
bg_BG: Извън клетка на таблица

en: Not in table
bg_BG: Извън таблица

en: Not math
bg_BG: Това не е математическо съдържание

en: Not on a note
bg_BG: Няма бележка

en: Not supported in this document
bg_BG: Не се поддържа в този документ

en: Not supported in this document.
bg_BG: Не се поддържа в този документ.

en: Note
bg_BG: Бележка

en: Notes Master view
bg_BG: Основен изглед на бележките

en: Notes page
bg_BG: Страница с бележки

en: Nothing
bg_BG: Нищо

en: Notify
bg_BG: Известявай

en: Notify for &pending update on startup
bg_BG: Известявай за &чакащо обновяване при стартиране

en: Number format: {0}
bg_BG: Числов формат: {0}

en: Object Presentation
bg_BG: Представяне на обектите

en: Object edges positioned {left:.1f} percent from left edge of screen, {top:.1f} percent from top edge of screen, width is {width:.1f} percent of screen, height is {height:.1f} percent of screen
bg_BG: Ръбовете на обекта са позиционирани {left:.1f} процента от левия ръб на екрана, {top:.1f} процента от горния ръб на екрана, ширината му е {width:.1f} процента от екрана, височината му е {height:.1f} процента от екрана

en: Object has no location
bg_BG: Обектът няма местоположение

en: Object navigation
bg_BG: Обектна навигация

en: Object placeholder
bg_BG: Контейнер за обект

en: Object review
bg_BG: Преглед на обекта

en: Off
bg_BG: Изключено

en: Off bottom slide edge by {distance:.3g} point | Off bottom slide edge by {distance:.3g} points
bg_BG[0]: Извън долния ръб на слайда с {distance:.3g} точка
bg_BG[1]: Извън долния ръб на слайда с {distance:.3g} точки

en: Off left slide edge by {distance:.3g} point | Off left slide edge by {distance:.3g} points
bg_BG[0]: Извън левия ръб на слайда с {distance:.3g} точка
bg_BG[1]: Извън левия ръб на слайда с {distance:.3g} точки

en: Off right slide edge by {distance:.3g} point | Off right slide edge by {distance:.3g} points
bg_BG[0]: Извън десния ръб на слайда с {distance:.3g} точка
bg_BG[1]: Извън десния ръб на слайда с {distance:.3g} точки

en: Off top slide edge by {distance:.3g} point | Off top slide edge by {distance:.3g} points
bg_BG[0]: Извън горния ръб на слайда с {distance:.3g} точка
bg_BG[1]: Извън горния ръб на слайда с {distance:.3g} точки

en: Only in edit controls
bg_BG: Само в текстови контроли

en: Only when scrolling back
bg_BG: Само при превъртане назад

en: Only when tethered automatically
bg_BG: Само когато е автоматично обвързан

en: Open developer scratchpad directory
bg_BG: Отвори директорията за разработчици Scratchpad

en: Open-High-Low-Close
bg_BG: Отваряне-високо-ниско-затваряне

en: Opens NVDA configuration directory for the current user.
bg_BG: Отваряне на директорията с настройките на NVDA за текущия потребител.

en: Opens the WX GUI inspection tool. Used to get more information about the state of GUI components.
bg_BG: Отваря инструмента за проверка на ГПИ на WX. Използва се за получаване на повече информация за състоянието на компонентите на ГПИ.

en: Opens the note editing dialog
bg_BG: Отваря диалоговия прозорец за редактиране на бележки

en: Optelec ALVA 6 series/protocol converter
bg_BG: Optelec ALVA серии 6/protocol converter

en: Options
bg_BG: Опции

en: Options:
bg_BG: &Опции:

en: Org Chart placeholder
bg_BG: Контейнер за организационна графика

en: Organisation:
bg_BG: Организация:

en: Oriya grade 1
bg_BG: Ория, ниво 1

en: Out of table
bg_BG: Извън таблица

en: Outline
bg_BG: Структура

en: Outline view
bg_BG: Структурен изглед

en: Output pane cleared
bg_BG: Изходният панел е изчистен

en: Package
bg_BG: Пакет

en: Page {pageNumber}
bg_BG: Страница {pageNumber}

en: Pages and spacing
bg_BG: Страници и разредка

en: Papenmeier BRAILLEX newer models
bg_BG: Papenmeier BRAILLEX (по-новите модели)

en: Papenmeier BRAILLEX older models
bg_BG: Papenmeier BRAILLEX (по-старите модели)

en: Paragraph start marker:
bg_BG: Маркер за начало на абзац:

en: Pass next key through
bg_BG: Препредай следващия клавиш

en: Pattern
bg_BG: Образец

en: Performs the default action on the current navigator object (example: presses it if it is a button).
bg_BG: Изпълнява действието по подразбиране за текущия обект. Например, ако това е бутон, го натиска.

en: Periodically &refresh recognized content
bg_BG: Периодично &опреснявай разпознатото съдържание

en: Persian 8 dot computer braille
bg_BG: Персийски 8-точков компютърен брайл

en: Persian grade 1
bg_BG: Персийски, ниво 1

en: Picture placeholder
bg_BG: Контейнер за снимка

en: Pie
bg_BG: Кръгова

en: Pie of Pie
bg_BG: Кръгова от кръгова

en: Pivot Chart Drop Zone
bg_BG: Зона за пускане на обобщената диаграма

en: Pivot Chart Field Button
bg_BG: Бутон на полето на обобщената диаграма

en: Play a sound for logged e&rrors:
bg_BG: Просвирвай звук за протоколирани гре&шки:

en: Play a sound when &auto-suggestions appear
bg_BG: Възпроизвеждай звук, когато се появят &автоматични предложения

en: Play sound for &spelling errors while typing
bg_BG: Просвирвай &звук за правописни грешки при писане

en: Please Donate
bg_BG: Моля, направете дарение

en: Please disable screen curtain before using Windows OCR.
bg_BG: Моля, забранете екранната завеса, преди да използвате OCR на Windows.

en: Please press OK to close the installer.
bg_BG: Моля, натиснете OK, за да затворите инсталатора.

en: Please press OK to start the installed copy.
bg_BG: Моля, натиснете OK за да стартирате инсталираното копие.

en: Please specify a directory in which to create the portable copy.
bg_BG: Моля, посочете папка в която да бъде създадено преносимото копие.

en: Please specify the absolute path where the portable copy should be created. It may include system variables (e.g. %temp%, %homepath%) and must start with a drive letter (e.g. C:\). Current path: {path}.
bg_BG: Моля, посочете пълния път, където трябва да се създаде преносимото копие. Той може да включва системни променливи (напр. %temp%, %homepath%) и трябва да започва с буква на устройство (напр. C:\). Текущ път: {path}.

en: Please wait
bg_BG: Моля, изчакайте...

en: Please wait while NVDA attempts to fix your system's COM registrations...
bg_BG: Моля, изчакайте, докато NVDA се опита да поправи COM регистрациите на вашата система...

en: Please wait while NVDA is being installed
bg_BG: Моля, изчакайте докато NVDA се инсталира

en: Please wait while a portable copy of NVDA is created.
bg_BG: Моля, изчакайте докато преносимото копие на NVDA бъде създадено.

en: Please wait while settings are copied to the system configuration.
bg_BG: Моля, изчакайте докато настройките бъдат копирани в системната папка.

en: Please wait while the add-on is being installed.
bg_BG: Моля, изчакайте докато добавката бъде инсталирана.

en: Please wait while your previous installation of NVDA is being updated.
bg_BG: Моля, изчакайте докато вашата предишна версия на NVDA се обновява.

en: Plot area
bg_BG: Чертожна площ

en: Plot area, inside height: {plotAreaInsideHeight:.0f}, inside width: {plotAreaInsideWidth:.0f}, inside top: {plotAreaInsideTop:.0f}, inside left: {plotAreaInsideLeft:.0f}
bg_BG: Чертожна площ, вътрешна височина: {plotAreaInsideHeight:.0f}, вътрешна ширина: {plotAreaInsideWidth:.0f}, вътрешен отстъп отгоре: {plotAreaInsideTop:.0f}, вътрешен отстъп отляво: {plotAreaInsideLeft:.0f}

en: Plugged in
bg_BG: Външното захранване е включено

en: Plugins reloaded
bg_BG: Добавките са презаредени.

en: Polish 8 dot computer braille
bg_BG: Полски 8-точков компютърен брайл

en: Polish literary braille
bg_BG: Полски литературен брайл

en: Polynomial
bg_BG: Полиномна

en: Portable Copy Exists
bg_BG: Съществува преносимо копие

en: Portable copy creation cancelled.
bg_BG: Създаването на преносимо копие е отменено.

en: Portable directory:
bg_BG: Преносима папка:

en: Portrait
bg_BG: Портретна

en: Portuguese 6 dot computer braille
bg_BG: Португалски 6-точков компютърен брайл

en: Portuguese 8 dot computer braille
bg_BG: Португалски 8-точков компютърен брайл

en: Portuguese grade 1
bg_BG: Португалски, ниво 1

en: Portuguese grade 2
bg_BG: Португалски, ниво 2

en: Positioned at {x}, {y}
bg_BG: Позиционирано на {x}, {y}

en: Power
bg_BG: Активна

en: Presents, in browse mode, formatting info for the current review cursor position.
bg_BG: Представя, в режим на разглеждане, информация за форматирането за текущата позиция на курсора за преглед.

en: Presents, in browse mode, formatting info for the text under the caret.
bg_BG: Представя, в режим на разглеждане, информация за форматирането на текста под каретката.

en: Preserve
bg_BG: Запазване

en: Press twice to copy or reset the start marker
bg_BG: Натиснете два пъти, за да копирате или нулирате маркера за начало

en: Pressed once sets the keyboard focus to the navigator object, pressed twice sets the system caret to the position of the review cursor
bg_BG: Еднократно натискане премества клавиатурния фокус до навигационния обект. Двукратно натискане премества каретката до текущата позиция на курсора за преглед

en: Pressing once reverts the current configuration to the most recently saved state. Pressing three times resets to factory defaults.
bg_BG: Еднократно натискане връща настройките до последно запазеното състояние. Трикратно натискане ги връща до заводските им стойности.

en: Prevent &display from turning off during say all or reading with braille
bg_BG: Предотвратявай изключването на &екрана по време на прочитане на всичко или четене с брайл

en: Primary Category Axis
bg_BG: ОС на основната категория

en: Primary Series Axis
bg_BG: Ос на основната серия

en: Primary Value Axis
bg_BG: Ос на основната стойност

en: Primary footer
bg_BG: Основен долен колонтитул

en: Primary header
bg_BG: Основен горен колонтитул

en: Print Preview
bg_BG: Преглед преди принтиране

en: Print layout
bg_BG: Оформление за печат

en: Privacy and Security
bg_BG: Поверителност и сигурност

en: Profile
bg_BG: Профил

en: Profile Triggers
bg_BG: Превключватели за профила

en: Profile name:
bg_BG: Име на профила:

en: Progress &bar output:
bg_BG: Докладване на &лентата на напредъка:

en: Punctuation/symbol &level:
bg_BG: &Ниво на препинателните знаци/символи:

en: Punjabi grade 1
bg_BG: Пенджабски, ниво 1

en: Python Console
bg_BG: Конзола на Python

en: Quits NVDA!
bg_BG: Изход от NVDA

en: RGB red {rgb.red}, green {rgb.green}, blue {rgb.blue}
bg_BG: RGB червено {rgb.red}, зелено {rgb.green}, синьо {rgb.blue}

en: Radar
bg_BG: Радарна

en: Radar Axis Labels
bg_BG: Етикети на ос на радар

en: Radar with Data Markers
bg_BG: Радарна с маркери за данни

en: Rate boos&t
bg_BG: &Умножаване на скоростта

en: Re&move
bg_BG: &Премахни

en: Re-&download update
bg_BG: &Свали повторно обновлението

en: Read by &paragraph
bg_BG: Четене по &абзаци

en: Read mode
bg_BG: Режим на четене

en: Reads all controls in the active window
bg_BG: Прочита всички контроли в активния прозорец

en: Reads from the review cursor up to the end of the current text, moving the review cursor as it goes
bg_BG: Чете от курсора за преглед до края на текущия текст, като в същото време премества и самия курсор за преглед

en: Reads from the system caret up to the end of the text, moving the caret as it goes
bg_BG: Чете от каретката до края, като в същото време премества и самата каретка

en: Reads the column vertically from the current cell downwards to the last cell in the column.
bg_BG: Прочита колоната вертикално от текущата клетка надолу до последната клетка в колоната.

en: Reads the current application status bar and moves navigator object into it.
bg_BG: Прочита лентата на състоянието на текущото приложение и премества навигационния обект в нея.

en: Reads the current application status bar.
bg_BG: Прочита лентата на състоянието на текущото приложение.

en: Reads the current application status bar. If pressed twice, spells the information. If pressed three times, copies the status bar to the clipboard
bg_BG: Прочита лентата на състоянието на текущото приложение. При двукратно натискане спелува информацията. При трикратно натискане копира лентата на състоянието в клипборда

en: Reads the current column vertically from top to bottom without moving the system caret.
bg_BG: Прочита текущата колона вертикално отгоре надолу, без да премества каретката.

en: Reads the current row horizontally from left to right without moving the system caret.
bg_BG: Прочита текущия ред хоризонтално отляво надясно, без да премества каретката.

en: Reads the row horizontally from the current cell rightwards to the last cell in the row.
bg_BG: Прочита реда хоризонтално от текущата клетка надясно до последната клетка в реда.

en: Recognition &language:
bg_BG: &Език на разпознаване:

en: Recognition failed
bg_BG: Разпознаването е неуспешно

en: Recognizes the content of the current navigator object with Windows OCR
bg_BG: Разпознава съдържанието на текущия навигационен обект с OCR на Windows

en: Recognizing
bg_BG: Разпознаване

en: Refresh	F5
bg_BG: Опресни	F5

en: Refresh of recognition result failed
bg_BG: Опресняването на резултата от разпознаване не бе успешно

en: Refresh the recognition result
bg_BG: Опресняване на резултата от разпознаването

en: Refreshed
bg_BG: Опреснено

en: Refreshes the document content
bg_BG: Опреснява съдържанието на документа

en: Regi&stration for UI Automation events and property changes:
bg_BG: Ре&гистрация за събития за UI Automation и промени в свойствата:

en: Regular &expression
bg_BG: Регулярен &израз

en: Regular Expression error in the pattern field: "{error}".
bg_BG: Грешка в регулярния израз в полето за образец: "{error}".

en: Regular Expression error in the replacement field: "{error}".
bg_BG: Грешка в регулярния израз в полето за заместване: "{error}".

en: Regular expression for text paragraph navigation
bg_BG: Регулярен израз за навигация по текстови абзаци

en: Reload plugins
bg_BG: Презареди добавките

en: Reloads app modules and global plugins without restarting NVDA, which can be Useful for developers
bg_BG: Презарежда модулите на приложението и глобалните добавки без да се рестартира NVDA, което може да е полезно за разработчиците

en: Remaining time not available
bg_BG: Не е налично оставащо време

en: Remind me &later
bg_BG: &Напомни ми по-късно

en: Remove all
bg_BG: Премахни &всички

en: Removed row {rowNumber} column {columnNumber} from column headers
bg_BG: Ред {rowNumber} колона{columnNumber} е премахнато от заглавките на колоните

en: Removed row {rowNumber} column {columnNumber} from row headers
bg_BG: Ред {rowNumber} колона{columnNumber} е премахнато от заглавките на редовете

en: Removed {address}    from row headers
bg_BG: {address}    беше премахнат от заглавията на редовете

en: Removed {address} from column headers
bg_BG: {address} е премахнато от заглавките на колоните

en: Rename Profile
bg_BG: Преименуване на профил

en: Replacement
bg_BG: Заместител

en: Report &notifications
bg_BG: Докладвай и&звестията

en: Report &object when mouse enters it
bg_BG: Докладвай &обекта при досег с мишката

en: Report &tooltips
bg_BG: Докладвай &подсказките

en: Report '&Normalized' when navigating by character
bg_BG: Докладвай "&нормализирано" при четене знак по знак

en: Report 'has details' for structured annotations
bg_BG: Докладвай "Има подробности" за структурирани анотации

en: Report aria-description always
bg_BG: Винаги докладвай aria-description

en: Report backg&round progress bars
bg_BG: Докладвай лентите на напредъка, дори да не са на преден п&лан

en: Report cell borders {mode}
bg_BG: Докладване на границите на клетките: {mode}

en: Report changes to the &composition string
bg_BG: Докладвай промени в съставяния &низ

en: Report changes to the &reading string
bg_BG: Докладвай промени в &четения низ

en: Report dynamic &content changes
bg_BG: Докладвай динамичните промени в &съдържанието

en: Report errors in braille off
bg_BG: Докладването на грешки чрез брайл е изключено

en: Report errors in braille on
bg_BG: Докладването на грешки чрез брайл е включено

en: Report errors {mode}
bg_BG: Докладване на грешки {mode}

en: Report formatting chan&ges after the cursor (can cause a lag)
bg_BG: Докладвай промените във форматирането след к&урсора (може да доведе до забавяне)

en: Report line indentation {mode}
bg_BG: Докладване на отстъпа на редовете: {mode}

en: Report link type off
bg_BG: Докладването на типа връзка е изключено

en: Report link type on
bg_BG: Докладването на типа връзка е включено

en: Report live regions:
bg_BG: Докладвай живите области:

en: Report mouse &shape changes
bg_BG: Докладвай промените на &курсора

en: Report object &descriptions
bg_BG: Докладвай &описанията на обектите

en: Report object &position information
bg_BG: Докладвай &местоположението на обекта

en: Report object shortcut &keys
bg_BG: Докладвай бързите &клавиши за обекта

en: Report summary of any annotation details at the system caret.
bg_BG: Докладва обобщение на всички подробности за анотация на позицията на системната каретка.

en: Report table headers {mode}
bg_BG: Докладване на заглавките на таблиците: {mode}

en: Report the destination URL of the link at the position of caret or focus. If pressed twice, shows the URL in a window for easier review.
bg_BG: Докладва целевия URL адрес на връзката на позицията на каретката или фокуса. При двукратно натискане показва URL адреса в прозорец, за по-лесен преглед.

en: Report transparent color values
bg_BG: Докладвай стойностите на прозрачни цветове

en: Report when objects support &multiple selection
bg_BG: Докладвай ако фокусираният обект поддържа &множествен избор

en: Reports battery status and time remaining if AC is not plugged in
bg_BG: Докладва състоянието на батерията и оставащото време до изчерпването й, ако не е включено външно захранване

en: Reports formatting info for the current review cursor position.
bg_BG: Докладва информация за форматирането за текущата позиция на курсора за преглед.

en: Reports formatting info for the current review cursor position. If pressed twice, presents the information in browse mode
bg_BG: Докладва информация за форматирането за текущата позиция на курсора за преглед. При двукратно натискане представя информацията в режим на разглеждане

en: Reports formatting info for the text under the caret.
bg_BG: Докладва информация за форматирането на текста под каретката.

en: Reports formatting info for the text under the caret. If pressed twice, presents the information in browse mode
bg_BG: Докладва информация за форматирането на текста под каретката. При двукратно натискане представя информацията в режим на разглеждане

en: Reports formatting info for the text under this braille cell
bg_BG: Докладва информация за форматирането на текста на тази брайлова клетка

en: Reports information about the location of the current navigator object.
bg_BG: Докладва информация за местоположението на текущия навигационен обект.

en: Reports information about the location of the currently focused object.
bg_BG: Докладва информация за местоположението на текущо фокусирания обект.

en: Reports information about the location of the text at the caret, or location of the currently focused object if there is no caret.
bg_BG: Докладва информация за местоположението на текста под каретката или местоположението на фокусирания в момента обект, ако няма каретка.

en: Reports information about the location of the text at the review cursor, or location of the navigator object if there is no text under review cursor.
bg_BG: Докладва информация за местоположението на текста под курсора за преглед или местоположението на навигационния обект, ако няма текст под курсора за преглед.

en: Reports information about the location of the text or object at the position of system caret. Pressing twice may provide further detail.
bg_BG: Докладва информация за местоположението на текста или обекта в позицията на системната каретка. Двукратното натискане може да предостави допълнителни подробности.

en: Reports information about the location of the text or object at the review cursor. Pressing twice may provide further detail.
bg_BG: Съобщава информация за местоположението на текста или обекта на позицията на курсора за преглед. Двукратно натискане ще ви предостави повече детайли, ако NVDA разполага с такива.

en: Reports the character of the current navigator object where the review cursor is situated. Pressing twice reports a description or example of that character. Pressing three times reports the numeric value of the character in decimal and hexadecimal
bg_BG: Докладва знака от текущия навигационен обект, върху който се намира курсорът за преглед. Двукратно натискане изговаря описание или пример за употребата на този знак. Трикратно натискане изговаря цифровата стойност на този знак в десетичен и шестнадесетичен вид

en: Reports the current line under the application cursor. Pressing this key twice will spell the current line. Pressing three times will spell the line using character descriptions.
bg_BG: Докладва реда под курсора. При двукратно натискане го спелува буква по буква. При трикратно натискане го спелува посредством описанията на знаците.

en: Reports the current navigator object. Pressing twice spells this information, and pressing three times Copies name and value of this object to the clipboard
bg_BG: Докладва текущия навигационен обект. При двукратно натискане го спелува. При трикратно натискане копира името и стойността на обекта в клипборда

en: Reports the elapsed time of the currently playing track, if any
bg_BG: Докладва изминалото време на просвирвания в момента запис (ако има такъв)

en: Reports the length of the currently playing track, if any
bg_BG: Докладва общото времетраене на просвирвания в момента запис (ако има такъв)

en: Reports the line of the current navigator object where the review cursor is situated. If this key is pressed twice, the current line will be spelled. Pressing three times will spell the line using character descriptions.
bg_BG: Докладва текущия ред, където курсорът за преглед е позициониран. Двукратно натискане спелува този ред. Трикратно натискане го спелува, като използва описанията на буквите.

en: Reports the name of the current NVDA configuration profile
bg_BG: Докладва името на текущия конфигурационен профил на NVDA

en: Reports the new object or content under your finger if different to where your finger was last
bg_BG: Докладва новия обект или съдържание под пръста ви, ако се различава от този върху който е бил последно

en: Reports the note on the current cell. If pressed twice, presents the information in browse mode
bg_BG: Докладва бележката в текущата клетка. При двукратно натискане  представя информацията в режим на разглеждане

en: Reports the note or comment thread on the current cell
bg_BG: Докладва бележката или нишката от коментари за текущата клетка

en: Reports the object and content directly under your finger
bg_BG: Докладва обекта и съдържанието точно под пръста ви

en: Reports the object with focus. If pressed twice, spells the information. Pressing three times spells it using character descriptions.
bg_BG: Докладва фокусирания обект. Двукратното натискане спелува информацията. Трикратното натискане я спелува с помощта на описания на символи.

en: Reports the remaining time of the currently playing track, if any
bg_BG: Докладва оставащо време на просвирвания в момента запис (ако има такъв)

en: Reports the shortcut key of the currently focused object
bg_BG: Докладва клавиша за бърз достъп на текущо фокусирания обект

en: Reports the symbol where the review cursor is positioned. Pressed twice, shows the symbol and the text used to speak it in browse mode
bg_BG: Докладва символа за текущата позиция на курсора за преглед. При двукратно натискане представя символа и описващия го текст в режим на разглеждане

en: Reports the text of the comment where the system caret is located. If pressed twice, presents the information in a browsable message
bg_BG: Докладва текста на коментара на мястото на системната каретка. При двукратно натискане представя информацията в режим на разглеждане

en: Reports the text of the comment where the system caret is located.If pressed twice, presents the information in browse mode.
bg_BG: Докладва текста на коментара на мястото на системната каретка. При двукратно натискане представя информацията в режим на разглеждане.

en: Reports the text on the Windows clipboard. Pressing twice spells this information. Pressing three times spells it using character descriptions.
bg_BG: Докладва текста в клипборда на Windows. Двукратното натискане спелува тази информация. Трикратното натискане я спелува с помощта на описания на символи.

en: Reports the title of the current application or foreground window. If pressed twice, spells the title. If pressed three times, copies the title to the clipboard
bg_BG: Докладва заглавието на текущото приложение или прозорец. При двукратно натискане го спелува. При трикратно натискане го копира в клипборда

en: Reset all settings to default state
bg_BG: Връща настройките до заводските им стойности

en: Reset all settings to saved state
bg_BG: Връща последно запазените настройки

en: Reset configuration to &factory defaults
bg_BG: В&ъзстанови настройките до заводските стойности

en: Reset gestures
bg_BG: Нулиране на жестовете

en: Reset to factory &defaults
bg_BG: &Възстанови до заводските стойности

en: Restart
bg_BG: Рестартиране

en: Restart &later
bg_BG: Рестартирай &по-късно

en: Restart &now
bg_BG: Рестартирай &сега

en: Restart NVDA
bg_BG: Рестартиране на NVDA

en: Restart with add-ons disabled
bg_BG: Рестартиране с изключени добавки

en: Restart with add-ons disabled and debug logging enabled
bg_BG: Рестартиране с изключени добавки и включено протоколиране за отстраняване на грешки

en: Restart with debug logging enabled
bg_BG: Рестартиране с протоколиране за отстраняване на грешки

en: Restarts NVDA!
bg_BG: Рестартиране на NVDA

en: Restore defaults
bg_BG: Възстанови настройките по подразбиране

en: Result
bg_BG: Резултат

en: Retrieved external IP, but port {port} is most likely not currently forwarded.
bg_BG: Външният IP адрес е получен, но портът {port} най-вероятно не е пренасочен в момента.

en: Review Cursor
bg_BG: Курсор за преглед

en: Right
bg_BG: Десен край

en: Right aligned
bg_BG: Подравнен вдясно

en: Right click
bg_BG: Дясно щракване

en: Right mouse button locked
bg_BG: Десният бутон на мишката е заключен

en: Right mouse button unlocked
bg_BG: Десният бутон на мишката е отключен

en: Romanian
bg_BG: Румънски

en: Romanian 6 dot
bg_BG: Румънски 6-точков

en: Routes the cursor to or activates the object under this braille cell
bg_BG: Премества курсора или активира обекта под тази брайлова клетка

en: Rows
bg_BG: Редове

en: Rows and columns
bg_BG: Редове и колони

en: Run COM Registration Fixing tool...
bg_BG: Стартирай инструмента за поправка на COM регистрации...

en: Russian 6 dot computer braille
bg_BG: Руски 6-точков компютърен брайл

en: Russian 8 dot computer braille
bg_BG: Руски 8-точков компютърен брайл

en: Russian contracted braille
bg_BG: Руски брайлов краткопис

en: Russian literary braille
bg_BG: Руски литературен брайл

en: Russian literary braille (detailed)
bg_BG: Руски литературен брайл (подробен)

en: Same
bg_BG: Същият

en: Sanskrit grade 1
bg_BG: Санскритски, ниво 1

en: Save &as...	Ctrl+S
bg_BG: Запиши &като...	Ctrl+S

en: Save As
bg_BG: Запази като

en: Saves the current NVDA configuration
bg_BG: Запазва текущите настройки на NVDA

en: Say &cap before capitals
bg_BG: Казвай "&главно" пред главни букви

en: Say all
bg_BG: Прочитане на всичко

en: Scatter
bg_BG: Точкова

en: Scatter with Lines
bg_BG: Точкова с линии

en: Scatter with Lines and No Data Markers
bg_BG: Точкова с линии и без маркери за данни

en: Scatter with Smoothed Lines
bg_BG: Точкова с изгладени линии

en: Scatter with Smoothed Lines and No Data Markers
bg_BG: Точкова с изгладени линии и без маркери за данни

en: Screen Curtain
bg_BG: Екранна завеса

en: Screen curtain disabled
bg_BG: Екранната завеса е изключена

en: Screen curtain enabled
bg_BG: Екранната завеса е включена

en: Screen curtain not available
bg_BG: Екранната завеса не е налична

en: Screen review
bg_BG: Преглед на екрана

en: Scroll down at the mouse position
bg_BG: Превъртане надолу при позицията на мишката

en: Scroll left at the mouse position
bg_BG: Превъртане наляво при позицията на мишката

en: Scroll right at the mouse position
bg_BG: Превъртане надясно при позицията на мишката

en: Scroll up at the mouse position
bg_BG: Превъртане нагоре при позицията на мишката

en: Scrolls the braille display back
bg_BG: Превърта брайловия дисплей назад

en: Scrolls the braille display forward
bg_BG: Превърта брайловия дисплей напред

en: Secondary Category Axis
bg_BG: Ос на второстепенната категория

en: Secondary Series Axis
bg_BG: Ос на второстепенната серия

en: Secondary Value Axis
bg_BG: Ос на второстепенната стойност

en: Secure Desktop
bg_BG: Екран за сигурност

en: Seika Braille Displays
bg_BG: Брайлови дисплеи Seika

en: Select Braille Display
bg_BG: Избор на брайлов дисплей

en: Select NVDA Modifier Keys
bg_BG: Изберете модификаторните клавиши за NVDA

en: Select Synthesizer
bg_BG: Избор на синтезатор

en: Select portable directory
bg_BG: Избор на папка за преносимото копие

en: Select until the end of the current result
bg_BG: Маркирай до края на текущия резултат

en: Select until the start of the current result
bg_BG: Маркирай до началото на текущия резултат

en: Selective
bg_BG: Избирателно

en: Sentence case
bg_BG: Всяко изречение с главна буква

en: Sepedi grade 1
bg_BG: Сепеди, ниво 1

en: Sepedi grade 2
bg_BG: Сепеди, ниво 2

en: Serbian Cyrillic grade 1
bg_BG: Сръбски (кирилица), ниво 1

en: Serbian grade 1
bg_BG: Сръбски, ниво 1

en: Serial: {portName}
bg_BG: Сериен: {portName}

en: Series Lines
bg_BG: Линии за сериите

en: Series color: {colorName}
bg_BG: Цвят на сериите: {colorName}

en: Sesotho grade 1
bg_BG: Сесото, ниво 1

en: Sesotho grade 2
bg_BG: Сесото, ниво 2

en: Set Add-on Store Mirror Server
bg_BG: Задаване на огледален сървър за магазина за добавки

en: Set NVDA Update Mirror
bg_BG: Задаване на огледален сървър за обновяване на NVDA

en: Set column header. Pressing once will set this cell as the first column header for any cell lower and to the right of it within this table. Pressing twice will forget the current column header for this cell.
bg_BG: Задаване на заглавка на колона. Еднократното натискане ще зададе тази клетка като заглавка на първата колона за всяка клетка отдолу и вдясно от нея в тази таблица. Двукратното натискане ще премахне заглавката на колоната от тази клетка.

en: Set row header. Pressing once will set this cell as the first row header for any cell lower and to the right of it within this table. Pressing twice will forget the current row header for this cell.
bg_BG: Задаване на заглавка на ред. Еднократното натискане ще зададе тази клетка като заглавка на първия ред за всяка клетка отдолу и вдясно от нея в тази таблица. Двукратното натискане ще премахне заглавката на реда от тази клетка.

en: Set row {rowNumber} column {columnNumber} as start of column headers
bg_BG: Задаване на ред {rowNumber} колона {columnNumber} като начало на заглавията на колоните

en: Set row {rowNumber} column {columnNumber} as start of row headers
bg_BG: Задаване на ред {rowNumber} колона {columnNumber} като начало на заглавията на редовете

en: Set the first value of the current setting in the synth settings ring
bg_BG: Задава първата стойност на текущата настройка в пръстена от настройки на синтезатора

en: Set the last value of the current setting in the synth settings ring
bg_BG: Задава последната стойност на текущата настройка в пръстена от настройки на синтезатора

en: Set {address} as start of column headers
bg_BG: Задаване на {address} като начало на заглавията на колоните

en: Set {address} as start of row headers
bg_BG: Задаване на {address} като начало на заглавията на редовете

en: Sets the current cell as start of column header. Pressing once will set this cell as the first column header for any cell lower and to the right of it within this region. Pressing twice will forget the current column header for this cell.
bg_BG: Задава текущата клетка като начало на заглавката на колоната. Еднократното натискане ще зададе тази клетка като заглавка на първата колона за всяка клетка отдолу и вдясно от нея в този регион. Двукратното натискане ще премахне заглавката за колоната от тази клетка.

en: Sets the current cell as start of row headers. Pressing once will set this cell as the first row header for any cell lower and to the right of it within this region. Pressing twice will forget the current row header for this cell.
bg_BG: Задава текущата клетка като начало на заглавките на редовете. Еднократното натискане ще зададе тази клетка като заглавка на първия ред за всяка клетка отдолу и вдясно от нея в този регион. Двукратното натискане ще премахне заглавката за реда от тази клетка.

en: Sets the navigator object to the current focus, and the review cursor to the position of the caret inside it, if possible.
bg_BG: Позиционира навигационния обект до текущия фокус и курсора за преглед до каретката вътре в обекта, ако това е възможно.

en: Sets the navigator object to the current object under the mouse pointer and speaks it
bg_BG: Премества навигационния обект до елемента под курсора на мишката и го прочита

en: Setswana grade 1
bg_BG: Сетсвана, ниво 1

en: Setswana grade 2
bg_BG: Сетсвана, ниво 2

en: Setting HID keyboard simulation not supported
bg_BG: Настройката за симулиране на HID клавиатура не се поддържа

en: Shape
bg_BG: Фигура

en: Sheet {0}, {1}
bg_BG: Лист {0}, {1}

en: Sho&w exit options when exiting NVDA
bg_BG: &Показвай опциите за изход при изход от NVDA

en: Show indefinitely
bg_BG: За неопределено време

en: Show messages
bg_BG: Показвай съобщенията

en: Show se&lection
bg_BG: Показвай &маркирането

en: Shows NVDA's Add-on Store settings
bg_BG: Показва настройките за магазина за добавки на NVDA

en: Shows NVDA's Advanced settings
bg_BG: Показва разширените настройки на NVDA

en: Shows NVDA's Windows OCR settings
bg_BG: Показва настройките за OCR на Windows на NVDA

en: Shows NVDA's audio settings
bg_BG: Показва аудио настройките на NVDA

en: Shows NVDA's braille settings
bg_BG: Показва брайловите настройки на NVDA

en: Shows NVDA's browse mode settings
bg_BG: Показва настройките на NVDA за режима на разглеждане

en: Shows NVDA's document formatting settings
bg_BG: Показва настройките на NVDA за форматирането на документите

en: Shows NVDA's general settings
bg_BG: Показва основните настройки на NVDA

en: Shows NVDA's input composition settings
bg_BG: Показва настройките за съставното въвеждане на символи на NVDA

en: Shows NVDA's keyboard settings
bg_BG: Показва настройките на NVDA за клавиатурата

en: Shows NVDA's mouse settings
bg_BG: Показва настройките на NVDA за мишката

en: Shows NVDA's object presentation settings
bg_BG: Показва настройките на NVDA за представянето на обектите

en: Shows NVDA's privacy and security settings
bg_BG: Показва настройките за поверителност и сигурност на NVDA

en: Shows NVDA's review cursor settings
bg_BG: Показва настройките за курсора за преглед на NVDA

en: Shows NVDA's speech settings
bg_BG: Показва настройките за реч на NVDA

en: Shows NVDA's vision settings
bg_BG: Показва настройките за визуални подобрения на NVDA

en: Shows options related to selected text or text at the cursor
bg_BG: Показва опции, свързани с избрания текст или текста под курсора

en: Shows the NVDA Configuration Profiles dialog
bg_BG: Показва прозореца с конфигурационните профили на NVDA

en: Shows the NVDA braille display selection dialog
bg_BG: Показва прозореца на NVDA за избор на брайлов дисплей

en: Shows the NVDA default dictionary dialog
bg_BG: Показва прозореца за речника по подразбиране на NVDA

en: Shows the NVDA input gestures dialog
bg_BG: Показва прозореца за жестовете на въвеждане на NVDA

en: Shows the NVDA menu
bg_BG: Показва менюто на NVDA

en: Shows the NVDA symbol pronunciation dialog
bg_BG: Показва прозореца за произнасянето на символите на NVDA

en: Shows the NVDA synthesizer selection dialog
bg_BG: Показва прозореца за избор на синтезатор

en: Shows the NVDA temporary dictionary dialog
bg_BG: Показва прозореца за временния речник на NVDA

en: Shows the NVDA voice-specific dictionary dialog
bg_BG: Показва прозореца за гласовия речник на NVDA

en: Shows the long description at this position if one is found.
bg_BG: Показва подробното описание, ако има такова на тази позиция.

en: Simple review mode off
bg_BG: Простият режим на преглед е изключен

en: Simple review mode on
bg_BG: Простият режим на преглед е включен

en: Single letter navigation off
bg_BG: Бързата навигация е изключена

en: Single letter navigation on
bg_BG: Бързата навигация е включена

en: Single line break
bg_BG: Един нов ред

en: Single line spacing
bg_BG: Единична редова разредка

en: Sleep mode off
bg_BG: Изключване на спящ режим

en: Sleep mode on
bg_BG: Включване на спящ режим

en: Slice color: {colorName}
bg_BG: Цвят на сегмента: {colorName}

en: Slide Master view
bg_BG: Основен изглед на слайда

en: Slide Number placeholder
bg_BG: Контейнер за номера на слайда

en: Slide Show - complete
bg_BG: Слайд шоу- завършено

en: Slide Sorter view
bg_BG: Изглед на сортирането на слайдове

en: Slide show - {slideName}
bg_BG: Слайд шоу - {slideName}

en: Slide show notes - {slideName}
bg_BG: Бележки на слайда - {slideName}

en: Slide view
bg_BG: Изглед на слайда

en: Slide {slideNumber}
bg_BG: Слайд {slideNumber}

en: Slovak grade 1
bg_BG: Словашки, ниво 1

en: Slovenian 8 dot computer braille
bg_BG: Словенски 8-точков компютърен брайл

en: Slovenian grade 1
bg_BG: Словенски, ниво 1

en: Small caps on
bg_BG: Умалени главни е включено

en: Some operations on add-ons failed. See the log file for more details.
    {failureMsg}
bg_BG: Някои операции с добавките са неуспешни. Вижте протоколния файл за повече подробности.
    {failureMsg}

[ctx: SoundSplit]
en: NVDA in both channels and applications in both channels
bg_BG: NVDA в двата канала и приложенията в двата канала

[ctx: SoundSplit]
en: Sound split disabled
bg_BG: Разделянето на звука е изключено

en: Southern Vietnamese grade 1
bg_BG: Южновиетнамски, ниво 1

en: Spanish 8 dot computer braille
bg_BG: Испански 8-точков компютърен брайл

en: Spanish for Greek text
bg_BG: Испански за гръцки текст

en: Spanish grade 1
bg_BG: Испански, ниво 1

en: Spanish grade 2
bg_BG: Испански, ниво 2

en: Spea&k character when routing cursor in text
bg_BG: Из&говаряй знака при преместване на курсора в текст

en: Speak
bg_BG: Говор

en: Speak &passwords in all enhanced terminals (may improve performance)
bg_BG: Изговаряй &паролите във всички подобрени терминали (може да подобри производителността)

en: Speak and beep
bg_BG: Говор и бибипкане

en: Speak and braille font attributes
bg_BG: Изговаряне и извеждане на брайл на атрибутите на шрифта

en: Speak c&ommand keys
bg_BG: Изговаряй к&омандните клавиши

en: Speak font attributes
bg_BG: Изговаряне на атрибутите на шрифта

en: Speak new text in Windows Terminal via:
bg_BG: Изговаряй нов текст в терминала на Windows чрез:

en: Speak progress bar updates
bg_BG: Изговаряне на обновленията на лентата на напредъка

en: Speak typed &characters:
bg_BG: Изговаряй въвежданите &знаци:

en: Speak typed &words:
bg_BG: Изговаряй въвежданите &думи:

en: Speak typed characters {mode}
bg_BG: Изговаряй въвежданите знаци: {mode}

en: Speak typed words {mode}
bg_BG: Изговаряй въвежданите думи: {mode}

en: Speak when navigating by &line or paragraph
bg_BG: Прочитай при навигация по ред или абзац

en: Speak when navigating by line or paragraph with braille off
bg_BG: Прочитането при навигиране с брайл по ред или абзац е изключено

en: Speak when navigating by line or paragraph with braille on
bg_BG: Прочитането при навигиране с брайл по ред или абзац е включено

en: Speaks the filename of the active application along with the name of the currently loaded appModule
bg_BG: Изговаря името на файла на текущото приложение заедно с името на текущо заредения модул

en: Speaks the word of the current navigator object where the review cursor is situated. Pressing twice spells the word. Pressing three times spells the word using character descriptions
bg_BG: Изговаря думата от текущия навигационен обект, върху която е позициониран курсорът за преглед. При двукратно натискане я спелува. При трикратно натискане я спелува, използвайки описанията на буквите

en: Speech
bg_BG: Реч

en: Speech &dictionaries
bg_BG: Речници

en: Speech &interrupt for typed characters
bg_BG: Прекъсване на ре&чта при въвеждане на букви или знаци

en: Speech Unicode normalization default ({default})
bg_BG: Речева уникод нормализация по подразбиране ({default})

en: Speech Unicode normalization {state}
bg_BG: Речева уникод нормализация {state}

en: Speech and braille
bg_BG: Реч и брайл

en: Speech i&nterrupt for Enter key
bg_BG: Прек&ъсване на речта при натискане на ENTER

en: Speech mode {mode}
bg_BG: Режим на речта: {mode}

en: Spelling or grammar e&rrors
bg_BG: Правописни или граматически гре&шки

en: Spells the current application status bar.
bg_BG: Спелува лентата на състоянието на текущото приложение.

en: St&art NVDA after I sign in
bg_BG: &Автоматично стартирай NVDA след вписване в Windows

en: St&yle
bg_BG: С&тил

en: Stable
bg_BG: Стабилен

en: Stacked Area
bg_BG: Площна с наслагване

en: Stacked Bar
bg_BG: Стълбовидна с наслагване

en: Stacked Column
bg_BG: Колонна с наслагване

en: Stacked Cone Bar
bg_BG: Конична стълбовидна с наслагване

en: Stacked Cone Column
bg_BG: Конична колонна с наслагване

en: Stacked Cylinder Bar
bg_BG: Цилиндрична стълбовидна с наслагване

en: Stacked Line
bg_BG: Линейна с наслагване

en: Stacked Line with Markers
bg_BG: Линейна с наслагване с маркери

en: Stacked Pyramid Bar
bg_BG: Пирамидална стълбовидна с наслагване

en: Stacked Pyramid Column
bg_BG: Пирамидална колонна с наслагване

en: Standard HID Braille Display
bg_BG: Стандартен HID брайлов дисплей

en: Start marked
bg_BG: Началото е маркирано

en: Strikethrough off
bg_BG: Зачеркването е изключено

en: Strikethrough on
bg_BG: Зачеркването е включено

en: Styles
bg_BG: Стилове

en: Su&perscripts and subscripts
bg_BG: &Горни и долни индекси

en: Subject:
bg_BG: Относно:

en: Subscript
bg_BG: Долен индекс

en: Subtitle placeholder
bg_BG: Контейнер за субтитри

en: Success
bg_BG: Операцията беше успешна

en: Successfully connected to the given URL.
bg_BG: Успешно свързване с указания URL адрес.

en: Successfully copied NVDA user settings
bg_BG: Успешно копиране на настройките на NVDA

en: Successfully created a portable copy of NVDA at {dir}
bg_BG: Успешно създадено преносимо копие на NVDA в {dir}

en: Successfully installed NVDA.
bg_BG: Успешно инсталиране на NVDA.

en: Successfully retrieved IP address. Port {port} is open.
bg_BG: IP адресът е получен успешно. Портът {port} е отворен.

en: Successfully updated your installation of NVDA.
bg_BG: Успешно обновяване на вашата инсталация на NVDA.

en: Suggestions
bg_BG: Предложения

en: Superscript
bg_BG: Горен индекс

en: Surface (Top View wireframe)
bg_BG: Повърхнинна (с изглед отгоре, рамкова)

en: Surface (Top View)
bg_BG: Повърхнинна (с изглед отгоре)

en: Swahili (Kenya) Grade 2
bg_BG: Суахили (Кения), ниво 2

en: Swahili (Kenya) grade 1
bg_BG: Суахили (Кения), ниво 1

en: Swahili (Kenya) grade 1.2
bg_BG: Суахили (Кения), ниво 1.2

en: Swahili (Kenya) grade 1.3
bg_BG: Суахили (Кения), ниво 1.3

en: Swahili (Kenya) grade 1.4
bg_BG: Суахили (Кения), ниво 1.4

en: Swahili (Kenya) grade 1.5
bg_BG: Суахили (Кения), ниво 1.5

en: Swedish 8 dot computer braille
bg_BG: Шведски 8-точков компютърен брайл

en: Swedish contracted braille
bg_BG: Шведски брайлов краткопис

en: Swedish partially contracted braille
bg_BG: Шведски частично съкратен брайл

en: Swedish uncontracted braille
bg_BG: Шведски литературен брайл

en: Switches to the next review mode (e.g. object, document or screen) and positions the review position at the point of the navigator object
bg_BG: Превключва към следващ режим на преглед (например обект, документ или екран) и позиционира курсора за преглед на позицията на навигационния обект

en: Switches to the previous review mode (e.g. object, document or screen) and positions the review position at the point of the navigator object
bg_BG: Превключва към предишен режим на преглед (например обект, документ или екран) и позиционира курсора за преглед на позицията на навигационния обект

en: Symbol
bg_BG: Символ

en: Symbol "%s" is already present.
bg_BG: Символът "%s" вече е наличен.

en: Symbol Pronunciation (%s)
bg_BG: Произнасяне на символите (%s)

en: Symbol level %s
bg_BG: Ниво на символите %s

en: Synthesizer
bg_BG: Синтезатор

en: Synthesizer Error
bg_BG: Грешка в синтезатора

en: Syriac grade 1
bg_BG: Сирийски, ниво 1

en: System caret
bg_BG: Каретка

en: System focus
bg_BG: Фокус

en: System status
bg_BG: Състояние на системата

en: Table description
bg_BG: Описание на таблица

en: Table information
bg_BG: Информация за таблиците

en: Table placeholder
bg_BG: Контейнер за таблица

en: Tags
bg_BG: Тагове

en: Tamil grade 1
bg_BG: Тамил, ниво 1

en: Taskbar
bg_BG: Лента на задачите

en: Tatar grade 1
bg_BG: Татарски, ниво 1

en: Telugu grade 1
bg_BG: Телугу, ниво 1

en: Temporarily d&isable all triggers
bg_BG: Временно &изключване на всички превключватели

en: Temporary Screen curtain, enabled until next restart
bg_BG: Временна екранна завеса, включена до следващото рестартиране

en: Temporary dictionary
bg_BG: Временен речник

en: Terminal programs
bg_BG: Терминални програми

en: Tether B&raille:
bg_BG: О&бвързвай брайла:

en: Text
bg_BG: Текст

en: Text &unit resolution:
bg_BG: &Обхват на докладвания текст:

en: Text copied.
bg_BG: Текстът е копиран.

en: Text frame
bg_BG: Текстова рамка

en: Text placeholder
bg_BG: Контейнер за текст

en: Text review
bg_BG: Преглед на текста

en: Thai 8 dot computer braille
bg_BG: Тайландски 8-точков компютърен брайл

en: Thai grade 0
bg_BG: Тайландски, ниво 0

en: Thai grade 1
bg_BG: Тайландски, ниво 1

en: Thai grade 2
bg_BG: Тайландски, ниво 2

en: That profile already exists. Please choose a different name.
bg_BG: Профил с това име вече съществува. Моля, изберете друго име.

en: The COM Registration Fixing Tool has completed successfully.
    It is highly recommended that you restart your computer now, to make sure the changes take full effect.
bg_BG: Инструментът за поправка на COM регистрации завърши успешно.
    Силно препоръчително е да рестартирате компютъра си сега, за да сте сигурни, че промените ще влязат в сила.

en: The COM Registration Fixing Tool was unsuccessful. This Windows error may provide more information.
    {error}
bg_BG: Инструментът за поправка на COM регистрации не завърши успешно. Тази грешка от Windows може да предостави повече информация.
    {error}

en: The URL you have entered failed the connection test. Are you sure you want to save it anyway?
bg_BG: Въведеният от вас URL адрес не премина успешно теста за свързване. Наистина ли искате да го запазите въпреки това?

en: The URL you have entered failed the connection test. {tip}
bg_BG: Въведеният от вас URL адрес не премина успешно теста за свързване. {tip}

en: The URL you have entered has not been tested. Are you sure you want to save it without attempting to connect to it first?
bg_BG: Въведеният от вас URL адрес не е тестван. Наистина ли искате да го запазите, без първо да се опитате да се свържете с него?

en: The URL you have entered is not valid. Check that it is correct and try again.
bg_BG: Въведеният от вас URL адрес е невалиден. Проверете дали е правилен и опитайте отново.

en: The clipboard contains a large amount of text. It is %s character long | The clipboard contains a large amount of text. It is %s characters long
bg_BG[0]: Клипбордът съдържа голямо количество текст. Дължината му е %s знак
bg_BG[1]: Клипбордът съдържа голямо количество текст. Дължината му е %s знака

en: The currently active connection may not be continued during or after the update. Even if the connection is continued, you will be unable to respond to User Account Control (UAC) prompts from the controlling computer. You should only proceed if you have physical access to the controlled computer.
    
    Are you sure you want to continue?
bg_BG: Текущо активната връзка може да не бъде възобновена по време на или след обновяването. Дори ако връзката бъде възобновена, няма да можете да отговаряте на подканите на „Управление на потребителските акаунти“ (UAC) от управляващия компютър. Трябва да продължите само ако имате физически достъп до управлявания компютър.
    
    Наистина ли искате да продължите?

en: The following add-on failed to be installed: {}. | The following add-ons failed to be installed: {}.
bg_BG[0]: Следната добавка не успя да бъде инсталирана: {}.
bg_BG[1]: Следните добавки не успяха да бъдат инсталирани: {}.

en: The following add-on failed to uninstall: {}. | The following add-ons failed to uninstall: {}.
bg_BG[0]: Следната добавка не успя да се деинсталира: {}.
bg_BG[1]: Следните добавки не успяха да се деинсталират: {}.

en: The following add-on failed to update: {}. | The following add-ons failed to update: {}.
bg_BG[0]: Следната добавка не успя да се обнови: {}.
bg_BG[1]: Следните добавки не успяха да се обновят: {}.

en: The following add-ons are incompatible with NVDA version {version}. These add-ons can not be enabled. Please contact the add-on author for further assistance.
bg_BG: Следните добавки са несъвместими с версия {version} на NVDA. Тези добавки не могат да бъдат включени. Моля, свържете се с автора на добавката за допълнителна помощ.

en: The following command line parameters are unknown to NVDA: {params}
bg_BG: Следните командни параметри са неизвестни за NVDA: {params}

en: The following options control the types of document formatting reported by NVDA.
bg_BG: Следните опции контролират видовете форматиране в документа, докладвани от NVDA.

en: The following settings are for advanced users. Changing them may cause NVDA to function incorrectly. Please only change these if you know what you are doing or have been specifically instructed by NVDA developers.
bg_BG: Следните настройки са за напреднали потребители. Промяната им може да причини неправилно функциониране на NVDA. Моля, променяйте ги само ако знаете какво правите или сте изрично инструктирани да го направите от разработчиците на NVDA.

en: The installation is unable to remove or overwrite a file. Another copy of NVDA may be running on another logged-on user account. Please make sure all installed copies of NVDA are shut down and try the installation again.
bg_BG: Инсталаторът не може да премахне или презапише определен файл. Друго копие на NVDA може да е активно под друг вписан потребител. Моля, уверете се, че всички копия на NVDA са затворени и опитайте инсталацията отново.

en: The installation of NVDA failed. Please check the Log Viewer for more information.
bg_BG: Инсталацията се провали. За повече информация, моля, вижте протокола на NVDA.

en: The installation path for NVDA has changed. it will now  be installed in {path}
bg_BG: Пътят до инсталацията на NVDA сега е променен. Вече ще бъде инсталиран в {path}

en: The next key that is pressed will not be handled at all by NVDA, it will be passed directly through to Windows.
bg_BG: Предава следващия клавиш или клавишна комбинация директно на Windows или  активното приложение.

en: The profile {name} will be permanently deleted. This action cannot be undone.
bg_BG: Профилът {name} ще бъде изтрит окончателно. Това действие не може да бъде отменено.

en: The report links setting must be enabled to toggle report link type
bg_BG: Настройката за докладване на връзки трябва да е включена, за да може да се превключва докладването на типа връзка

en: The response from the server was not recognised. Check the URL is correct before trying again.
bg_BG: Отговорът от сървъра не беше разпознат. Проверете дали URL адресът е правилен, преди да опитате отново.

en: The result of content recognition is already automatically updated
bg_BG: Резултатът от разпознаването на съдържание вече се обновява автоматично

en: The server returned an error. Check that the URL is correct before trying again.
bg_BG: Сървърът върна грешка. Проверете дали URL адресът е правилен, преди да опитате отново.

en: The settings panel you tried to open is unavailable on this system.
bg_BG: Панелът с опциите, който се опитвате да отворите, не е наличен за тази система.

en: The specified directory '{portableDirectory}' is not empty. Proceeding will delete and replace existing files in the directory. Do you want to overwrite the contents of this folder?
bg_BG: Посочената директория "{portableDirectory}" не е празна. Продължаването ще изтрие и замени съществуващите файлове в директорията. Искате ли да презапишете съдържанието на тази папка?

en: There is %d series in this chart | There are %d series in this chart
bg_BG[0]: Има %d серия в тази диаграма
bg_BG[1]: Има %d серии в тази диаграма

en: There is no text on the clipboard
bg_BG: Няма текст в клипборда

en: There was a network error. Check that you are connected to the internet and try again.
bg_BG: Възникна мрежова грешка. Проверете дали сте свързани с интернет и опитайте отново.

en: Thick
bg_BG: Дебело

en: This change requires administrator privileges.
bg_BG: Тази промяна изисква административни права.

en: This feature ({title}) is unavailable while on secure screens such as the sign-on screen or UAC prompt.
bg_BG: Тази функция ({title}) не е налична на защитени екрани като екрана за влизане или запитване от UAC.

en: This feature is unavailable while on secure screens such as the sign-on screen or UAC prompt.
bg_BG: Тази функция не е налична на защитени екрани, като например екрана за влизане или запитване от UAC.

en: This trigger is already associated with another profile. If you continue, it will be removed from that profile and associated with this one.
    Are you sure you want to continue?
bg_BG: Този превключвател вече е асоцииран с друг профил. Ако продължите, превключвателя ще бъде премахнат от стария профил и добавен към този.
    Сигурен ли сте, че желаете да продължите?

en: Thumbnails
bg_BG: Плочки

en: Time to &keep audio device awake after speech (seconds)
bg_BG: Време за поддържане на звуковото устройство &будно след края на речта (в секунди)

en: Title Master view
bg_BG: Основен изглед за заглавието

en: Title placeholder
bg_BG: Контейнер за заглавието

en: To create a portable copy of NVDA, please select the path and other options and then press Continue
bg_BG: За да създадете преносимо копие на NVDA, моля, изберете пътя до желаната папка и другите настройки и натиснете бутона продължи.

en: To edit this profile, you will need to manually activate it. Once you have finished editing, you will need to manually deactivate it to resume normal usage.
    Do you wish to manually activate it now?
bg_BG: За да редактирате този профил, ще трябва да го активирате ръчно. След като приключите редактирането, ще трябва отново ръчно да го деактивирате за да се върнете към обичайните настройки.
    Желаете ли да го активирате сега?

en: To install NVDA to your hard drive, please press the Continue button.
bg_BG: За да инсталирате NVDA на вашия твърд диск, моля натиснете бутона продължи.

en: To use an Albatross with NVDA, change the number of status cells in the Albatross's internal menu to at most {maxCells}, and restart the Albatross and NVDA if needed.
bg_BG: За да използвате Albatross с NVDA, променете броя на клетките на състоянието във вътрешното меню на Albatross на най-много {maxCells} и рестартирайте Albatross и NVDA, ако е необходимо.

en: To:
bg_BG: До:

en: Toggle HID keyboard simulation
bg_BG: Превключване на симулирането на HID клавиатура

en: Toggle braille input
bg_BG: Включва или изключва брайловото въвеждане

en: Toggle periodical refresh of a Windows OCR result
bg_BG: Превключва периодичното опресняване на резултата от OCR на Windows

en: Toggle tethering of braille between the focus and the review position
bg_BG: Превключва обвързването на брайловия дисплей между фокуса и курсора за преглед

en: Toggle the braille cursor on and off
bg_BG: Включва и изключва брайловия курсор

en: Toggle the way context information is presented in braille
bg_BG: Променя начина, по който бива представяна контекстната информация на брайл

en: Toggles HID keyboard simulation
bg_BG: Превключва симулирането на HID клавиатура

en: Toggles beeps that report mouse coordinates as the mouse moves
bg_BG: Включва или изключва звукови сигнали, които съобщават координатите на мишката, докато тя се движи

en: Toggles between beeps, speech, beeps and speech, and off, for reporting progress bar updates
bg_BG: Превключва между бибипкане, изговаряне, бибипкане и изговаряне и изключено за режимите на съобщаване на обновленията за лентата на напредъка

en: Toggles between browse mode and focus mode. When in focus mode, keys will pass straight through to the application, allowing you to interact directly with a control. When in browse mode, you can navigate the document with the cursor, quick navigation keys, etc.
bg_BG: Превключва между режимите фокус и разглеждане. Когато сте в режим фокус, клавишите се предават на приложението, което позволява неговото контролиране. Когато сте в режим на разглеждане, клавишите се използват за навигация и преглед на съдържанието.

en: Toggles between reporting the speaker notes or the actual slide content. This does not change what is visible on-screen, but only what the user can read with NVDA
bg_BG: Превключва между докладване на бележките на водещия и съдържанието на слайда. Това не влияе на това, което се вижда на екрана, а само на това, което потребителят може да чете с NVDA

en: Toggles braille mode
bg_BG: Превключва режима на брайла

en: Toggles disabling of all configuration profile triggers. Disabling remains in effect until NVDA is restarted
bg_BG: Превключва забраняването на всички превключватели за конфигурационни профили. Забраняването остава в сила, докато NVDA не бъде рестартиран

en: Toggles how much text will be spoken when the mouse moves
bg_BG: Определя какво количество текст ще бъде изговаряно при движение на мишката

en: Toggles native selection mode on and off
bg_BG: Включва и изключва режима на пряко маркиране

en: Toggles on and off delayed descriptions for characters on cursor movement
bg_BG: Включва или изключва забавените описания на знаци при преместване на курсора

en: Toggles on and off if the screen layout is preserved while rendering the document content
bg_BG: Включване и изключване на съобразяването с екранната подредба при форматиране на съдържанието на документа

en: Toggles on and off reporting if clickable
bg_BG: Включва или изключва докладването на щракаемите елементи

en: Toggles on and off speaking when navigating by lines or paragraph with braille
bg_BG: Включва или изключва прочитането при навигация с брайл по редове или абзаци

en: Toggles on and off the ignoring of blank lines for line indentation reporting
bg_BG: Включва или изключва игнорирането на празни редове при докладване на отстъпа на реда

en: Toggles on and off the inclusion of layout tables in browse mode
bg_BG: Включва или изключва докладването на таблиците за оформлението в режим на разглеждане

en: Toggles on and off the movement of the navigator object due to focus changes
bg_BG: Включва или изключва местенето на навигационния обект в резултат на промяна на фокуса

en: Toggles on and off the movement of the review cursor due to the caret moving.
bg_BG: Включва или изключва местенето на курсора за преглед заедно с каретката.

en: Toggles on and off the reporting of CLDR characters, such as emojis
bg_BG: Включва или изключва докладването на CLDR знаци, като например емоджи

en: Toggles on and off the reporting of articles
bg_BG: Включва или изключва докладването на статиите

en: Toggles on and off the reporting of block quotes
bg_BG: Включва или изключва докладването на цитатите

en: Toggles on and off the reporting of colors
bg_BG: Включва или изключва докладването на цветовете

en: Toggles on and off the reporting of comments
bg_BG: Включва или изключва докладването на коментарите

en: Toggles on and off the reporting of dynamic content changes, such as new text in dos console windows
bg_BG: Включва или изключва докладването на динамично обновяващо се съдържание, като например, нов текст в командния промпт

en: Toggles on and off the reporting of emphasis
bg_BG: Превключва докладването на открояването

en: Toggles on and off the reporting of figures and captions
bg_BG: Включва и изключва докладването на фигури и надписи

en: Toggles on and off the reporting of font changes
bg_BG: Включва или изключва докладването на промените в шрифта

en: Toggles on and off the reporting of font size changes
bg_BG: Включва или изключва докладването на промените в размера на шрифта

en: Toggles on and off the reporting of frames
bg_BG: Включва или изключва докладването на рамките

en: Toggles on and off the reporting of graphics
bg_BG: Включва или изключва докладването на графиките

en: Toggles on and off the reporting of groupings
bg_BG: Включва или изключва докладването на групите

en: Toggles on and off the reporting of headings
bg_BG: Включва или изключва докладването на заглавията

en: Toggles on and off the reporting of highlighted text
bg_BG: Включва или изключва докладването на отбелязан текст

en: Toggles on and off the reporting of landmarks
bg_BG: Включва или изключва докладването на маркерите

en: Toggles on and off the reporting of line numbers
bg_BG: Включва или изключва докладването на номерата на редовете

en: Toggles on and off the reporting of line spacing
bg_BG: Включва или изключва докладването на редовата разредка

en: Toggles on and off the reporting of link type
bg_BG: Включва или изключва докладването на типа връзка

en: Toggles on and off the reporting of links
bg_BG: Включва или изключва докладването на връзките

en: Toggles on and off the reporting of lists
bg_BG: Включва или изключва докладването на списъците

en: Toggles on and off the reporting of pages
bg_BG: Включва или изключва докладването на страниците

en: Toggles on and off the reporting of paragraph indentation
bg_BG: Включва или изключва докладването на отстъпа на абзаците

en: Toggles on and off the reporting of revisions
bg_BG: Включва или изключва докладването на корекциите

en: Toggles on and off the reporting of style changes
bg_BG: Включва или изключва докладването на промените в стила

en: Toggles on and off the reporting of superscripts and subscripts
bg_BG: Превключва докладването на горните и долните индекси

en: Toggles on and off the reporting of table cell coordinates
bg_BG: Включва или изключва докладването на координатите на клетките в таблиците

en: Toggles on and off the reporting of tables
bg_BG: Включва или изключва докладването на таблиците

en: Toggles on and off the reporting of text alignment
bg_BG: Включва или изключва докладването на подравняването на текста

en: Toggles on and off the speaking of command keys
bg_BG: Включва или изключва изговарянето на командните клавиши

en: Toggles reporting spelling or grammar errors in braille
bg_BG: Превключва докладването на правописни или граматически грешки чрез брайл

en: Toggles simple review mode on and off
bg_BG: Включва или изключва простия режим на преглед

en: Toggles single letter navigation on and off. When on, single letter keys in browse mode jump to various kinds of elements on the page. When off, these keys are passed to the application
bg_BG: Включва или изключва бързата навигация. Когато е включена, натискането на самостоятелни буквени и цифрени клавиши в режим на разглеждане навигира до съответния тип елемент в страницата. Когато е изключена, тези клавиши се препредават на приложението

en: Toggles sleep mode on and off for the active application.
bg_BG: Включва или изключва спящ режим за текущото приложение.

en: Toggles speaking the character under the cursor when routing cursor in text
bg_BG: Превключва изговарянето на знака под курсора при преместване на курсора в текст

en: Toggles the NVDA Braille viewer, a floating window that allows you to view braille output, and the text equivalent for each braille character
bg_BG: Превключва брайловия визуализатор на NVDA – плаващ прозорец, който ви позволява да преглеждате брайловия изход и еквивалента на текста за всеки брайлов знак

en: Toggles the NVDA Speech viewer, a floating window that allows you to view all the text that NVDA is currently speaking
bg_BG: Показва или скрива прозореца за прегледа на речта в NVDA - подвижен прозорец, който ви позволява да преглеждате текста, който NVDA изговаря в момента

en: Toggles the reporting of information as the mouse moves
bg_BG: Включва или изключва докладването на информация при движение на мишката

en: Toggles the state of the screen curtain, enable to make the screen black or disable to show the contents of the screen. Pressed once, screen curtain is enabled until you restart NVDA. Pressed twice, screen curtain is enabled until you disable it
bg_BG: Превключва състоянието на екранната завеса. Включването й прави екрана черен, а изключването й прави съдържанието на екрана видимо. При еднократно натискане, екранната завеса остава включена до следващото рестартиране на NVDA. При двукратно натискане, екранната завеса остава включена, докато не я изключите

en: Toggles the support of touch interaction
bg_BG: Включва или изключва поддръжката за сензорно взаимодействие

en: Top
bg_BG: Горен край

en: Total time not available
bg_BG: Общото времетраене не е налично

en: Touch Interaction
bg_BG: Сензорно взаимодействие

en: Touch interaction disabled
bg_BG: Сензорното взаимодействие е изключено

en: Touch interaction enabled
bg_BG: Сензорното взаимодействие е включено

en: Touch interaction not supported
bg_BG: Сензорното взаимодействие не се поддържа

en: Touch screen
bg_BG: Сензорен екран

en: Translates any braille input
bg_BG: Преобразува въведеното на брайл

en: Translates any braille input and presses the enter key
bg_BG: Преобразува въведеното на брайл и задейства клавиша ENTER

en: Tries to read documentation for the selected autocompletion item.
bg_BG: Опитва да прочете документацията за избрания елемент за автоматично довършване.

en: Triggers
bg_BG: Превключватели

en: Trim leading silence in speech audio
bg_BG: Изрязвай началната тишина в аудиото на речта

en: Trust voice's language when processing characters and symbols
bg_BG: Доверявай се на езика на гласа при обработка на знаци и символи

en: Tshivenda grade 1
bg_BG: Тшивенда, ниво 1

en: Tshivenda grade 2
bg_BG: Тшивенда, ниво 2

en: Turkish 8 dot computer braille
bg_BG: Турски 8-точков компютърен брайл

en: Turkish grade 1
bg_BG: Турски, ниво 1

en: Turkish grade 2
bg_BG: Турски, ниво 2

en: Turns input help on or off. When on, any input such as pressing a key on the keyboard will tell you what script is associated with that input, if any.
bg_BG: Включва или изключва помощта за въвеждане. Ако тя е включена, всяко въвеждане от клавиатурата ще бъде докладвано, без да се извършва реално действие.

en: Type
bg_BG: Вид

en: Type exit() to exit the console
bg_BG: Напишете exit() за изход от конзолата

en: Type help(object) to get help about object.
bg_BG: напишете help (име на обекта), за да получите помощ за обект.

en: Type the text you wish to find
bg_BG: Въведете текста за търсене

en: Type:
bg_BG: Вид:

en: UIA notifications
bg_BG: UIA известия

en: UIA when available
bg_BG: UIA когато е налично

[ctx: UIAHandler.FillType]
en: color
bg_BG: Цвят

[ctx: UIAHandler.FillType]
en: gradient
bg_BG: Преливане

[ctx: UIAHandler.FillType]
en: none
bg_BG: Без запълване

[ctx: UIAHandler.FillType]
en: pattern
bg_BG: Шарка

[ctx: UIAHandler.FillType]
en: picture
bg_BG: Картина

en: Ugaritic grade 1
bg_BG: Угаритски, ниво 1

en: Ukrainian computer braille
bg_BG: Украински компютърен брайл

en: Ukrainian grade 1
bg_BG: Украински, ниво 1

en: Ukrainian literary braille (detailed)
bg_BG: Украински литературен брайл (подробен)

en: Unable to configure user interface for Vision Enhancement Provider, it can not be enabled.
bg_BG: Не може да се конфигурира потребителският интерфейс за модула за визуални подобрения, тъй като той не може да бъде задействан.

en: Unable to connect to the remote computer
bg_BG: Неуспешно свързване с отдалечения компютър

en: Unable to contact portcheck server, please manually retrieve your IP address
bg_BG: Не може да се осъществи връзка със сървъра на portcheck. Моля, извлечете ръчно вашия IP адрес.

en: Unable to copy
bg_BG: Копирането е невъзможно

en: Unable to copy a file. Perhaps it is currently being used by another process or you have run out of disc space on the drive you are copying to.
bg_BG: Неуспешно копиране на файл. Може би се използва от друга програма, или дисковото пространство на устройството, върху което искате да копирате се е изчерпало.

en: Unable to copy status bar content to clipboard
bg_BG: Съдържанието на лентата на състоянието не може да се копира в клипборда

en: Unable to get the destination of this link.
bg_BG: Не може да се получи местоназначението на тази връзка.

en: Unable to mark log position
bg_BG: Не може да се отбележи позицията в протокола

en: Unable to postpone update.
bg_BG: Обновяването не може да бъде отложено.

en: Underline off
bg_BG: Подчертан изключено

en: Underline on
bg_BG: Подчертан включено

en: Underline {style}on
bg_BG: Стил на подчертаване {style} е включен

en: Unicode Consortium data (including emoji)
bg_BG: Данни от Уникод консорциума (включително емоджи)

en: Unicode braille
bg_BG: Уникод Брайл

en: Unicode normali&zation
bg_BG: Уникод нормали&зиране

en: Unified English Braille Code grade 1
bg_BG: Универсален английски брайлов код, ниво 1

en: Unified English Braille Code grade 2
bg_BG: Универсален английски брайлов код, ниво 2

en: Uninstall NVDA
bg_BG: Деинсталиране на NVDA

en: Unknown braille display
bg_BG: Непознат брайлов дисплей

en: Unknown color
bg_BG: Непознат цвят

en: Unknown command line parameters
bg_BG: Неизвестни командни параметри

en: Unknown power status
bg_BG: Неизвестно състояние на захранването

en: Unlabeled
bg_BG: Без етикет

en: Unmuted remote
bg_BG: Отдалеченият компютър вече не е заглушен

en: Unplugged
bg_BG: Външното захранване е изключено

en: Unsupported input
bg_BG: Неподдържан вход

en: Untitled chart
bg_BG: Неозаглавена диаграма

en: Up Bars
bg_BG: Стълбове нагоре

en: Upd&ate channel
bg_BG: Ка&нал за обновяване

en: Update Automatically
bg_BG: Обновявай автоматично

en: Update mirror
bg_BG: Огледален сървър за обновяване

en: Update to NVDA version {version} has been downloaded and is ready to be applied.
bg_BG: Обновлението до версия {version} на NVDA е изтеглено и е готово за прилагане.

en: Update to NVDA version {version} is ready to be applied.
bg_BG: Обновлението до версия {version} на NVDA е готово за прилагане.

en: Updating NVDA
bg_BG: Обновяване на NVDA

en: Updating NVDA when connected to NVDA Remote Access as the controlled computer is not recommended.
bg_BG: Не се препоръчва обновяването на NVDA, когато сте свързани като управляващ компютър към функцията за отдалечен достъп на NVDA.

en: Uppercase
bg_BG: С главни букви

en: Urdu grade 1
bg_BG: Урду, ниво 1

en: Urdu grade 2
bg_BG: Урду, ниво 2

en: Use &screen layout (when supported)
bg_BG: Използвай подредбата на &екрана (когато това е възможно)

en: Use &spelling functionality if supported
bg_BG: Използвай възможността за спелуване, ако е възможно

en: Use NVDA during sign-in
bg_BG: Използвай NVDA в екрана за вписване

en: Use NVDA during sign-in (requires administrator privileges)
bg_BG: Използвай NVDA в екрана за вписване (изисква административни права)

en: Use UI Automation to access Microsoft &Excel spreadsheet controls when available
bg_BG: Използвай UI Automation за получаване на достъп до контролите в електронни таблици на Microsoft &Excel, когато е налично

en: Use WASAPI for SAPI 4 audio output:
bg_BG: Използвай WASAPI за аудио изхода на SAPI 4:

en: Use currently saved settings during sign-in and on secure screens (requires administrator privileges)
bg_BG: Използвай текущо запазените настройки в екрана за вписване и другите защитени екрани (изисква административни права)

en: Use en&hanced event processing (requires restart)
bg_BG: Използвай подобрена обработка на с&ъбития (изисква рестартиране)

en: Use enhanced t&yped character support in legacy Windows Console when available
bg_BG: Използвай подобрената поддръжка за в&ъвеждане на знаци в наследената конзола на Windows, когато е налична

en: Use modern audio output system (WASAPI)
bg_BG: Използвай съвременна система за аудио изход (WASAPI)

en: Use screen layout off
bg_BG: Използването на екранната подредба е изключено

en: Use screen layout on
bg_BG: Използването на екранната подредба е включено

en: Use this profile for:
bg_BG: Използвай този профил за:

en: Use timeout
bg_BG: Със задържане

en: User Guide
bg_BG: Ръководство на потребителя

en: User default
bg_BG: По подразбиране за потребителския акаунт

en: Uzbek grade 1
bg_BG: Узбекски, ниво 1

en: V&ariant
bg_BG: &Вариант

en: V&olume
bg_BG: С&ила на звука

en: Validating URL...
bg_BG: Проверка на URL адреса...

en: Version
bg_BG: Версия

en: Vertical Object placeholder
bg_BG: Контейнер за вертикален обект

en: Vertical Text placeholder
bg_BG: Контейнер за вертикален текст

en: Vertical Title placeholder
bg_BG: Контейнер за вертикално заглавие

en: Vietnamese grade 0
bg_BG: Виетнамски, ниво 0

en: Vietnamese grade 1
bg_BG: Виетнамски, ниво 1

en: Vietnamese grade 2
bg_BG: Виетнамски, ниво 2

en: View &log
bg_BG: Преглед на протоко&ла

en: Virtual Buffers
bg_BG: Виртуални буфери

en: Virtually toggles the NVDA and shift keys to emulate a keyboard shortcut with braille input
bg_BG: Виртуално превключва клавишите NVDA и Shift с цел емулиране на клавишна комбинация при брайлово въвеждане

en: Virtually toggles the NVDA key to emulate a keyboard shortcut with braille input
bg_BG: Виртуално превключва клавиша на NVDA с цел емулиране на клавишна комбинация при брайлово въвеждане

en: Virtually toggles the alt and shift keys to emulate a keyboard shortcut with braille input
bg_BG: Виртуално превключва клавишите Alt и Shift с цел емулиране на клавишна комбинация при брайлово въвеждане

en: Virtually toggles the alt key to emulate a keyboard shortcut with braille input
bg_BG: Виртуално превключва клавиша Alt с цел емулиране на клавишна комбинация при брайлово въвеждане

en: Virtually toggles the control and alt keys to emulate a keyboard shortcut with braille input
bg_BG: Виртуално превключва клавишите Control и Alt с цел емулиране на клавишна комбинация при брайлово въвеждане

en: Virtually toggles the control and shift keys to emulate a keyboard shortcut with braille input
bg_BG: Виртуално превключва клавишите Control и Shift с цел емулиране на клавишна комбинация при брайлово въвеждане

en: Virtually toggles the control key to emulate a keyboard shortcut with braille input
bg_BG: Виртуално превключва клавиша Control с цел емулиране на клавишна комбинация при брайлово въвеждане

en: Virtually toggles the control, alt, and shift keys to emulate a keyboard shortcut with braille input
bg_BG: Виртуално превключва клавишите Control, Alt и Shift с цел емулиране на клавишна комбинация при брайлово въвеждане

en: Virtually toggles the left windows and shift keys to emulate a keyboard shortcut with braille input
bg_BG: Виртуално превключва клавишите ляв Windows и Shift с цел емулиране на клавишна комбинация при брайлово въвеждане

en: Virtually toggles the left windows key to emulate a keyboard shortcut with braille input
bg_BG: Виртуално превключва левия клавиш с емблемата на Windows с цел емулиране на клавишна комбинация при брайлово въвеждане

en: Virtually toggles the shift key to emulate a keyboard shortcut with braille input
bg_BG: Виртуално превключва клавиша Shift с цел емулиране на клавишна комбинация при брайлово въвеждане

en: Vision
bg_BG: Визуални подобрения

en: Vision Enhancement Provider Error
bg_BG: Грешка в модула за визуални подобрения

en: Visual Highlight
bg_BG: Визуално открояване

en: Voice
bg_BG: Глас

en: Voice dictionary (%s)
bg_BG: Гласов речник (%s)

en: Volume of NVDA sounds
bg_BG: Сила на звука на звуците в NVDA

en: Volume of NVDA sounds follows voice volume
bg_BG: Силата на звука на звуците в NVDA следва силата на звука на гласа

en: Volume-High-Low-Close
bg_BG: Обем-високо-ниско-затваряне

en: Volume-Open-High-Low-Close
bg_BG: Обем-отваряне-високо-ниско-затваряне

en: Waiting for Outlook...
bg_BG: Изчакване на Outlook...

en: Waiting for Powerpoint...
bg_BG: Изчакване на Powerpoint...

en: Walls
bg_BG: Стени

en: Warning
bg_BG: Предупреждение

en: Warning!
bg_BG: Предупреждение!

en: Warning: couldn't set volumes for sound split: one of audio sessions is either mono, or has more than 2 audio channels.
bg_BG: Предупреждение: Не може да се зададе силата на звука за разделяне на звука: една от аудио сесиите е или моно, или има повече от два аудио канала.

en: Wave
bg_BG: Вълнообразно

en: Wave double
bg_BG: Двойно вълнообразно

en: Wave heavy
bg_BG: Вълнообразно тежко

en: We need your help in order to continue to improve NVDA.
    This project relies primarily on donations and grants. By donating, you are helping to fund full time development.
    If even $10 is donated for every download, we will be able to cover all of the ongoing costs of the project.
    All donations are received by NV Access, the non-profit organisation which develops NVDA.
    Thank you for your support.
bg_BG: Нуждаем се от вашата помощ за да продължим да разработваме NVDA.
    Този проект разчита основно на дарения и субсидии. Когато правите дарение, вие спомагате за непрекъснатата разработка на този софтуер.
    Ако дори 10 лева се даряват за всяко изтегляне, ние ще можем да покриваме текущите разходи по проекта.
    Всички дарения се получават от NV Access, благотворителната организация, която разработва NVDA.
    Благодарим ви за вашата подкрепа.

en: We&lcome dialog...
bg_BG: &Начален диалог...

en: Web layout
bg_BG: Оформление за уеб

en: Welcome to NVDA
bg_BG: Добре дошли в NVDA

en: Welcome to NVDA!
bg_BG: Добре дошли в NVDA!

en: Welcome to the COM Registration Fixing tool.
    
    Installing and uninstalling programs, as well as other events, can damage accessibility entries in the Windows registry. This can cause previously accessible elements to be presented incorrectly, or can cause "unknown" or "pane" to be spoken or brailled in some applications or Windows components, instead of the content you were expecting.
    
    This tool attempts to fix such common problems. Note that the tool must access the system registry, which requires administrative privileges.
    
    Press Continue to run the tool now.
bg_BG: Добре дошли в инструмента за поправка на COM регистрации
    
    Инсталирането и деинсталирането на програми, както и други събития, могат да повредят записите за достъпност в системния регистър на Windows. Това може да доведе до неправилно представяне на преди това достъпни елементи или до изговаряне или извеждане на брайл на "непознат" или "поле" в някои приложения или компоненти на Windows, вместо очакваното от вас съдържание.
    
    Този инструмент се опитва да отстрани такива често срещани проблеми. Обърнете внимание, че инструментът трябва да има достъп до системния регистър, което изисква администраторски права.
    
    Натиснете "Продължи", за да стартирате инструмента сега.

en: Welsh grade 1
bg_BG: Уелски, ниво 1

en: Welsh grade 2
bg_BG: Уелски, ниво 2

en: What would you like to &do?
bg_BG: Какво искате да &направите?

en: What's &new
bg_BG: Какво ново

en: What's new
bg_BG: Какво ново

en: Whole &word
bg_BG: Цели &думи

en: Windows C&onsole support:
bg_BG: Поддръжка за &конзолата на Windows:

en: Windows OCR
bg_BG: OCR на Windows

en: Windows OCR not available
bg_BG: OCR на Windows не е налично

en: Windows OneCore voices
bg_BG: Windows OneCore гласове

en: Words only
bg_BG: Само думи

en: Write the current configuration to nvda.ini
bg_BG: Запазва текущите настройки за бъдещо ползване

en: X Error Bars
bg_BG: X Отсечки на грешката

en: Xhosa grade 1
bg_BG: Кхоса, ниво 1

en: Xhosa grade 2
bg_BG: Кхоса, ниво 2

en: Y Error Bars
bg_BG: Y Отсечки на грешката

en: Yakut grade 1
bg_BG: Якутски, ниво 1

en: Yes
bg_BG: Да

en: Yiddish grade 1
bg_BG: Идиш, ниво 1

en: You are about to install version {newVersion} of {summary}, which appears to be already installed. Would you still like to update?
bg_BG: На път сте да инсталирате версия {newVersion} на {summary}, която изглежда вече е инсталирана. Желаете ли да я обновите?

en: You are attempting to install an earlier version of NVDA than the version currently installed. If you really wish to revert to an earlier version, you should first cancel this installation and completely uninstall NVDA before installing the earlier version.
bg_BG: Опитвате се да инсталирате по-ранна версия на NVDA от текущо-инсталираната версия. Ако наистина искате да се върнете към по-ранна версия, първо трябва да прекратите тази инсталация и напълно да премахнете NVDA преди инсталиране на по-ранната версия.

en: You are attempting to replace an existing portable copy of NVDA with an earlier version. Downgrading NVDA is not recommended. You should cancel this operation and create a new portable copy instead.
bg_BG: Опитвате се да замените съществуващо преносимо копие на NVDA с по-ранна версия. Не се препоръчва понижаване на версията на NVDA. Трябва да отмените тази операция и вместо това да създадете ново преносимо копие.

en: You did not choose Talk as one of your speech mode options. Please note that this may result in no speech output at all. Are you sure you want to continue?
bg_BG: Не сте избрали "Говор" като една от опциите за режим на речта. Моля, обърнете внимание, че това може да доведе до липса на речеви изход. Сигурни ли сте, че искате да продължите?

en: You must choose a name for this profile.
bg_BG: Трябва да изберете име за този профил.

en: You will be unable to respond to User Account Control (UAC) prompts from the controlling computer. You should only proceed if you have physical access to the controlled computer.
    
    Are you sure you want to continue?
bg_BG: Няма да можете да отговаряте на подканите на „Управление на потребителските акаунти“ (UAC) от управляващия компютър. Трябва да продължите само ако имате физически достъп до управлявания компютър.
    
    Наистина ли искате да продължите?

en: Your configuration file contains errors. Your configuration has been reset to factory defaults.
    More details about the errors can be found in the log file.
bg_BG: Вашият конфигурационен файл съдържа грешки. Настройките бяха занулени до заводските им стойности. Повече информация за грешките може да видите в протокола.

en: Your gesture map file contains errors.
    More details about the errors can be found in the log file.
bg_BG: Вашият файл с карта на жестовете е повреден.
    Повече информация за грешките може да видите в протокола.

en: Zulu grade 1
bg_BG: Зулу, ниво 1

en: Zulu grade 2
bg_BG: Зулу, ниво 2

[ctx: action]
en: Back
bg_BG: Назад

[ctx: action]
en: Beginning
bg_BG: Начало

[ctx: action]
en: Document
bg_BG: Документ

[ctx: action]
en: End
bg_BG: Край

[ctx: action]
en: Help
bg_BG: Помощ

[ctx: action]
en: Home
bg_BG: Начало

[ctx: action]
en: Information
bg_BG: Информация

[ctx: action]
en: Movie
bg_BG: Филм

[ctx: action]
en: Next
bg_BG: Напред

[ctx: action]
en: Sound
bg_BG: Звук

[ctx: addonStore]
en: &About add-on...
bg_BG: &За добавката...

[ctx: addonStore]
en: &Close
bg_BG: &Затвори

[ctx: addonStore]
en: &Continue
bg_BG: &Продължи

[ctx: addonStore]
en: &Disable
bg_BG: Из&ключи

[ctx: addonStore]
en: &Disable selected add-ons
bg_BG: И&зключи избраните добавки

[ctx: addonStore]
en: &Don't show this message again
bg_BG: &Не показвай повече това съобщение

[ctx: addonStore]
en: &Enable
bg_BG: &Включи

[ctx: addonStore]
en: &Enable (override incompatibility)
bg_BG: &Включи (пренебрегване на несъвместимостта)

[ctx: addonStore]
en: &Enable selected add-ons
bg_BG: &Включи избраните добавки

[ctx: addonStore]
en: &Help
bg_BG: Помо&щ

[ctx: addonStore]
en: &Install
bg_BG: &Инсталирай

[ctx: addonStore]
en: &Install (override incompatibility)
bg_BG: &Инсталирай (пренебрегване на несъвместимостта)

[ctx: addonStore]
en: &Install selected add-ons
bg_BG: &Инсталирай избраните добавки

[ctx: addonStore]
en: &License
bg_BG: &Лиценз

[ctx: addonStore]
en: &No
bg_BG: &Не

[ctx: addonStore]
en: &Other Details:
bg_BG: Още ин&формация:

[ctx: addonStore]
en: &Remove
bg_BG: &Премахни

[ctx: addonStore]
en: &Remove selected add-ons
bg_BG: &Премахни избраните добавки

[ctx: addonStore]
en: &Search:
bg_BG: &Търсене:

[ctx: addonStore]
en: &Update
bg_BG: &Обнови

[ctx: addonStore]
en: &Update (override incompatibility)
bg_BG: &Обнови (пренебрегване на несъвместимостта)

[ctx: addonStore]
en: &Update all
bg_BG: &Обнови всички

[ctx: addonStore]
en: &Update selected add-ons
bg_BG: &Обнови избраните добавки

[ctx: addonStore]
en: &What's new
bg_BG: &Какво ново

[ctx: addonStore]
en: &Yes
bg_BG: &Да

[ctx: addonStore]
en: A&ctions
bg_BG: &Действия

[ctx: addonStore]
en: Add-on Information
bg_BG: Информация за добавката

[ctx: addonStore]
en: Add-on Installation
bg_BG: Инсталиране на добавка

[ctx: addonStore]
en: Add-on Store
bg_BG: Магазин за добавки

[ctx: addonStore]
en: Add-on Store Warning
bg_BG: Предупреждение относно магазина за добавки

[ctx: addonStore]
en: Add-on data update failure
bg_BG: Неуспешно обновяване на данните за добавките

[ctx: addonStore]
en: Add-on download failure
bg_BG: Неуспешно изтегляне на добавка

[ctx: addonStore]
en: Add-on download not safe: checksum failed for {name}
bg_BG: Изтеглянето на добавката не е безопасно: проверката на контролната сума за {name} е неуспешна

[ctx: addonStore]
en: Add-on installation
bg_BG: Инсталиране на добавка

[ctx: addonStore]
en: Add-on installation failure
bg_BG: Неуспешно инсталиране на добавката

[ctx: addonStore]
en: Add-on not supported %s
bg_BG: Следната добавка не се поддържа: %s

[ctx: addonStore]
en: Add-on updates available
bg_BG: Налични обновления на добавки

[ctx: addonStore]
en: Add-ons
bg_BG: Добавки

[ctx: addonStore]
en: Add-ons are created by the NVDA community and are not vetted by NV Access. NV Access cannot be held responsible for add-on behavior. The functionality of add-ons is unrestricted and can include accessing your personal data or even the entire system.
bg_BG: Добавките се създават от общността на NVDA и не се проверяват от NV Access. NV Access не може да носи отговорност за поведението на добавките. Функционалността на добавките е неограничена и може да включва достъп до вашите лични данни или дори до цялата система.

[ctx: addonStore]
en: Add-ons updated, restart NVDA to activate changes
bg_BG: Обновени са добавки. Рестартирайте NVDA, за да се приложат промените.

[ctx: addonStore]
en: All
bg_BG: Всички

[ctx: addonStore]
en: An updated version of NVDA is required. NVDA version {nvdaVersion} or later.
bg_BG: Необходима е обновена версия на NVDA. NVDA версия {nvdaVersion} или по-нова.

[ctx: addonStore]
en: An updated version of this add-on is required. This add-on was last tested with NVDA {lastTestedNVDAVersion}. NVDA requires this add-on to be tested with NVDA {nvdaVersion} or higher. You can enable this add-on at your own risk.
bg_BG: Изисква се обновена версия на тази добавка. Тази добавка беше последно тествана с NVDA {lastTestedNVDAVersion}. NVDA изисква тази добавка да бъде тествана с NVDA {nvdaVersion} или по-нова версия. Можете да включите тази добавка на своя отговорност.

[ctx: addonStore]
en: Are you sure you want to continue?
bg_BG: Сигурни ли сте, че искате да продължите?

[ctx: addonStore]
en: Are you sure you wish to remove the {addon} add-on from NVDA? This cannot be undone.
bg_BG: Сигурни ли сте, че искате да премахнете добавката "{addon}" от NVDA? Това не може да бъде отменено.

[ctx: addonStore]
en: Author
bg_BG: Автор

[ctx: addonStore]
en: Author:
bg_BG: Автор:

[ctx: addonStore]
en: Author: {author}
bg_BG: Автор: {author}

[ctx: addonStore]
en: Available
bg_BG: Налични

[ctx: addonStore]
en: Available &add-ons
bg_BG: &Налични добавки

[ctx: addonStore]
en: Available add-ons
bg_BG: Налични добавки

[ctx: addonStore]
en: Available version
bg_BG: Налична версия

[ctx: addonStore]
en: Available version:
bg_BG: Налична версия:

[ctx: addonStore]
en: Beta
bg_BG: Бета

[ctx: addonStore]
en: Ca&ncel install
bg_BG: От&мени инсталирането

[ctx: addonStore]
en: Ca&ncel install of selected add-ons
bg_BG: От&мени инсталирането на избраните добавки

[ctx: addonStore]
en: Cancel
bg_BG: Отказ

[ctx: addonStore]
en: Cha&nnel:
bg_BG: &Канал:

[ctx: addonStore]
en: Changes for {curVersion}
bg_BG: Промени във версия {curVersion}

[ctx: addonStore]
en: Channel
bg_BG: Канал

[ctx: addonStore]
en: Channel:
bg_BG: Канал:

[ctx: addonStore]
en: Check only the add-ons you wish to copy to the system-wide configuration.
bg_BG: Отметнете само добавките, които искате да копирате в системната конфигурация.

[ctx: addonStore]
en: Choose Add-on Package File
bg_BG: Избор на пакет с добавка

[ctx: addonStore]
en: Community re&views
bg_BG: Отзиви от об&щността

[ctx: addonStore]
en: Copy Settings to System-wide Configuration
bg_BG: Копиране на настройки в системната конфигурация

[ctx: addonStore]
en: Could not disable the add-on: {addon}.
bg_BG: Неуспешно изключване на добавката: {addon}.

[ctx: addonStore]
en: Could not enable the add-on: {addon}.
bg_BG: Неуспешно включване на добавката: {addon}.

[ctx: addonStore]
en: Description:
bg_BG: Описание:

[ctx: addonStore]
en: Dev
bg_BG: Развоен

[ctx: addonStore]
en: Disabled
bg_BG: Изключена

[ctx: addonStore]
en: Disabled (incompatible)
bg_BG: Изключена (несъвместима)

[ctx: addonStore]
en: Disabled (incompatible), pending restart
bg_BG: Изключена (несъвместима), чакаща рестартиране

[ctx: addonStore]
en: Disabled, pending restart
bg_BG: Изключена, чакаща рестартиране

[ctx: addonStore]
en: Download URL:
bg_BG: URL адрес за изтегляне:

[ctx: addonStore]
en: Download failed
bg_BG: Изтеглянето е неуспешно

[ctx: addonStore]
en: Download of {num} add-on in progress, cancel downloading? | Download of {num} add-ons in progress, cancel downloading?
bg_BG[0]: В ход е изтегляне на {num} добавка. Анулиране на изтеглянето?
bg_BG[1]: В ход е изтегляне на {num} добавки. Анулиране на изтеглянето?

[ctx: addonStore]
en: Downloaded, pending install
bg_BG: Изтеглена, предстои инсталиране

[ctx: addonStore]
en: Downloading
bg_BG: Изтегля се

[ctx: addonStore]
en: Ena&bled/disabled:
bg_BG: Вкл&ючени/Изключени:

[ctx: addonStore]
en: Enable add-on
bg_BG: Включване на добавка

[ctx: addonStore]
en: Enabled
bg_BG: Включена

[ctx: addonStore]
en: Enabled (incompatible)
bg_BG: Включена (несъвместима)

[ctx: addonStore]
en: Enabled (incompatible), pending restart
bg_BG: Включена (несъвместима), чакаща рестартиране

[ctx: addonStore]
en: Enabled, pending restart
bg_BG: Включена, чакаща рестартиране

[ctx: addonStore]
en: External
bg_BG: Външни

[ctx: addonStore]
en: Failed to install add-on from %s
bg_BG: Неуспешно инсталиране на добавка от %s

[ctx: addonStore]
en: Failed to open add-on package file at {filePath} - missing file or invalid file format
bg_BG: Неуспешно отваряне на файл с пакет на добавка от {filePath} – липсващ файл или невалиден файлов формат

[ctx: addonStore]
en: Ho&mepage
bg_BG: Дома&шна страница

[ctx: addonStore]
en: Homepage:
bg_BG: Домашна страница:

[ctx: addonStore]
en: Homepage: {url}
bg_BG: Домашна страница: {url}

[ctx: addonStore]
en: I understand that incompatible add-ons will be disabled and can be manually re-enabled at my own risk after installation.
bg_BG: Разбирам, че несъвместимите добавки ще бъдат изключени и могат да бъдат ръчно включени отново на моя собствена отговорност след инсталирането.

[ctx: addonStore]
en: ID:
bg_BG: Идентификатор:

[ctx: addonStore]
en: Include &incompatible add-ons
bg_BG: Показвай &несъвместими добавки

[ctx: addonStore]
en: Incompatible
bg_BG: Несъвместима

[ctx: addonStore]
en: Incompatible Reason:
bg_BG: Причина за несъвместимостта:

[ctx: addonStore]
en: Install add-on
bg_BG: Инсталиране на добавка

[ctx: addonStore]
en: Install date
bg_BG: Дата на инсталиране

[ctx: addonStore]
en: Install date:
bg_BG: Дата на инсталиране:

[ctx: addonStore]
en: Install failed
bg_BG: Инсталирането е неуспешно

[ctx: addonStore]
en: Install from e&xternal source
bg_BG: Инсталирай от в&ъншен източник

[ctx: addonStore]
en: Installed &add-ons
bg_BG: &Инсталирани добавки

[ctx: addonStore]
en: Installed add-ons
bg_BG: Инсталирани добавки

[ctx: addonStore]
en: Installed incompatible &add-ons
bg_BG: Инсталирани не&съвместими добавки

[ctx: addonStore]
en: Installed incompatible add-ons
bg_BG: Инсталирани несъвместими добавки

[ctx: addonStore]
en: Installed version
bg_BG: Инсталирана версия

[ctx: addonStore]
en: Installed version:
bg_BG: Инсталирана версия:

[ctx: addonStore]
en: Installed, pending restart
bg_BG: Инсталирана, чакаща рестартиране

[ctx: addonStore]
en: Installing
bg_BG: Инсталира се

[ctx: addonStore]
en: Installing {num} add-on, please wait. | Installing {num} add-ons, please wait.
bg_BG[0]: Инсталира се {num} добавка. Моля, изчакайте.
bg_BG[1]: Инсталират се {num} добавки. Моля, изчакайте.

[ctx: addonStore]
en: Last NVDA version tested: {}
bg_BG: Последна тествана версия на NVDA: {}

[ctx: addonStore]
en: Last tested NVDA version
bg_BG: Последна тествана версия на NVDA

[ctx: addonStore]
en: Last tested NVDA version:
bg_BG: Последна тествана версия на NVDA:

[ctx: addonStore]
en: License URL:
bg_BG: URL адрес на лиценза:

[ctx: addonStore]
en: License:
bg_BG: Лиценз:

[ctx: addonStore]
en: Loading add-ons...
bg_BG: Добавките се зареждат...

[ctx: addonStore]
en: Make sure you are connected to the internet, and the Add-on Store mirror URL is valid.
    Mirror URL: {url}
bg_BG: Уверете се, че сте свързани с интернет и че URL адресът на огледалния сървър на магазина за добавки е валиден.
    URL адрес на огледалния сървър: {url}

[ctx: addonStore]
en: Migrate to add-on store
bg_BG: Мигриране към магазина за добавки

[ctx: addonStore]
en: Minimum NVDA version
bg_BG: Минимална версия на NVDA

[ctx: addonStore]
en: Minimum NVDA version:
bg_BG: Минимална версия на NVDA:

[ctx: addonStore]
en: Minimum required NVDA version: {}
bg_BG: Минимална необходима версия на NVDA: {}

[ctx: addonStore]
en: NVDA Add-on Package (*.{ext})
bg_BG: Пакет с добавка за NVDA (*.{ext})

[ctx: addonStore]
en: Name
bg_BG: Име

[ctx: addonStore]
en: No actions available for the selected add-ons
bg_BG: Няма налични действия за избраните добавки

[ctx: addonStore]
en: No add-on selected.
bg_BG: Няма избрана добавка.

[ctx: addonStore]
en: Not installed
bg_BG: Не е инсталирана

[ctx: addonStore]
en: Note: NVDA was started with add-ons disabled
bg_BG: Забележка: NVDA е стартиран с изключени добавки

[ctx: addonStore]
en: One or more add-ons are currently enabled in your NVDA configuration. If run on secure screens, they will have unrestricted, higher-than-administrator level access to your entire system. You are strongly encouraged to copy only add-ons that you absolutely require in order to use NVDA during sign-in and on secure screens.
bg_BG: Във вашата конфигурация на NVDA в момента са включени една или повече добавки. Ако се изпълняват на защитени екрани, те ще имат неограничен достъп с ниво на достъп по-високо от администраторско до цялата ви система. Силно се препоръчва да копирате само добавките, които са абсолютно необходими, за да използвате NVDA по време на влизане и на защитени екрани.

[ctx: addonStore]
en: Open Add-on &Store
bg_BG: Отвори &магазина за добавки

[ctx: addonStore]
en: Pending removal
bg_BG: Предстои премахване

[ctx: addonStore]
en: Publication date
bg_BG: Дата на публикуване

[ctx: addonStore]
en: Publication date:
bg_BG: Дата на публикуване:

[ctx: addonStore]
en: Publisher
bg_BG: Издател

[ctx: addonStore]
en: Publisher:
bg_BG: Издател:

[ctx: addonStore]
en: Publisher: {publisher}
bg_BG: Издател: {publisher}

[ctx: addonStore]
en: Re&place
bg_BG: &Замени

[ctx: addonStore]
en: Re&try install
bg_BG: Опи&тай пак да инсталираш

[ctx: addonStore]
en: Re&try installing selected add-ons
bg_BG: Опитай отново да инсталираш избраните добавки

[ctx: addonStore]
en: Remember this choice for subsequent add-ons
bg_BG: Запомни този избор за следващи добавки

[ctx: addonStore]
en: Remove add-on
bg_BG: Премахване на добавка

[ctx: addonStore]
en: Reviews URL:
bg_BG: URL адрес на отзивите:

[ctx: addonStore]
en: S&tatus:
bg_BG: С&ъстояние:

[ctx: addonStore]
en: Sort by colu&mn:
bg_BG: Подреди по ко&лона:

[ctx: addonStore]
en: Source &Code
bg_BG: Изходен &код

[ctx: addonStore]
en: Source URL:
bg_BG: URL адрес на изходния код:

[ctx: addonStore]
en: Stable
bg_BG: Стабилни

[ctx: addonStore]
en: Status
bg_BG: Състояние

[ctx: addonStore]
en: System-wide version
bg_BG: Версия в общата директория

[ctx: addonStore]
en: The system-wide NVDA configuration contains add-ons that are not present in your configuration. If you continue, these add-ons will be removed from the system-wide configuration.
bg_BG: Системната конфигурация на NVDA съдържа добавки, които не са налични във вашата конфигурация. Ако продължите, тези добавки ще бъдат премахнати от системната конфигурация.

[ctx: addonStore]
en: This action will remove {num} add-on from NVDA's system-wide configuration.  | This action will remove {num} add-ons from NVDA's system-wide configuration.
bg_BG[0]: Това действие ще премахне {num} добавка от системната конфигурация на NVDA.
bg_BG[1]: Това действие ще премахне {num} добавки от системната конфигурация на NVDA.

[ctx: addonStore]
en: Unable to download add-on: {name}
bg_BG: Следната добавка не може да бъде изтеглена: {name}

[ctx: addonStore]
en: Unable to establish a connection to the Add-on Store server.
bg_BG: Не може да се установи връзка със сървъра на магазина за добавки.

[ctx: addonStore]
en: Unable to fetch latest add-on data for compatible add-ons.
bg_BG: Неуспешно извличане на най-новите данни за съвместими добавки.

[ctx: addonStore]
en: Unable to fetch latest add-on data for incompatible add-ons.
bg_BG: Неуспешно извличане на най-новите данни за несъвместими добавки.

[ctx: addonStore]
en: Unable to save add-on as a file: {name}
bg_BG: Следната добавка не може да се запази като файл: {name}

[ctx: addonStore]
en: Unknown status
bg_BG: Неизвестно състояние

[ctx: addonStore]
en: Updatable &add-ons
bg_BG: Налични &обновления

[ctx: addonStore]
en: Updatable add-ons
bg_BG: Налични обновления

[ctx: addonStore]
en: Update Available
bg_BG: Налично е обновление

[ctx: addonStore]
en: Update Available (incompatible)
bg_BG: Налично обновлление (несъвместимо)

[ctx: addonStore]
en: Updates are available for some of your installed add-ons.
bg_BG: Налични са обновления за някои от вашите инсталирани добавки.

[ctx: addonStore]
en: Updating add-ons...
bg_BG: Обновяване на добавките...

[ctx: addonStore]
en: User version
bg_BG: Версия в потребителската директория

[ctx: addonStore]
en: VirusTotal scan URL:
bg_BG: URL адрес с резултата от сканирането чрез VirusTotal:

[ctx: addonStore]
en: VirusTotal scan results
bg_BG: Резултати от сканирането чрез VirusTotal

[ctx: addonStore]
en: VirusTotal scan results:
bg_BG: Резултати от сканирането чрез VirusTotal:

[ctx: addonStore]
en: Warning
bg_BG: Предупреждение

[ctx: addonStore]
en: Warning: add-on installation may result in downgrade: {name}. The installed add-on version cannot be compared with the add-on store version. Installed version: {oldVersion}. Available version: {version}.
    Proceed with installation anyway?
bg_BG: Предупреждение: Инсталирането на добавката може да доведе до понижаване на версията: {name}. Инсталираната версия на добавката не може да се сравни с версията от магазина за добавки. Инсталирана версия: {oldVersion}. Налична версия: {version}.
    Желаете ли да продължите въпреки това с инсталирането?

[ctx: addonStore]
en: Warning: add-on is incompatible: {name} {version}. Check for an updated version of this add-on if possible. This add-on was last tested with NVDA {lastTestedNVDAVersion}. NVDA requires this add-on to be tested with NVDA {nvdaVersion} or higher. Enabling may cause unstable behavior in NVDA.
    Proceed with enabling anyway?
bg_BG: Предупреждение: Добавката е несъвместима: {name} {version}. Проверете за обновена версия на тази добавка, ако е възможно. Тази добавка е последно тествана с NVDA {lastTestedNVDAVersion}. NVDA изисква тази добавка да бъде тествана с NVDA {nvdaVersion} или по-нова версия. Включването й може да причини нестабилно поведение на NVDA.
    Желаете ли въпреки това да продължите с включването?

[ctx: addonStore]
en: Warning: add-on is incompatible: {name} {version}. Check for an updated version of this add-on if possible. This add-on was last tested with NVDA {lastTestedNVDAVersion}. NVDA requires this add-on to be tested with NVDA {nvdaVersion} or higher. Installation may cause unstable behavior in NVDA.
    Proceed with installation anyway?
bg_BG: Предупреждение: Добавката е несъвместима: {name} {version}. Проверете за обновена версия на тази добавка, ако е възможно. Тази добавка е последно тествана с NVDA {lastTestedNVDAVersion}. NVDA изисква тази добавка да бъде тествана с NVDA {nvdaVersion} или по-нова версия. Инсталирането може да причини нестабилно поведение на NVDA.
    Желаете ли въпреки това да продължите с инсталирането?

[ctx: addonStore]
en: You have selected to copy {num} add-on to NVDA's system-wide configuration. Using this add-on during sign-in and on secure screens is a serious security risk. | You have selected to copy {num} add-ons to NVDA's system-wide configuration. Using these add-ons during sign-in and on secure screens is a serious security risk.
bg_BG[0]: Избрахте да копирате {num} добавка към системната конфигурация на NVDA. Използването на тази добавка по време на влизане и на защитени екрани представлява сериозен риск за сигурността.
bg_BG[1]: Избрахте да копирате {num} добавки към системната конфигурация на NVDA. Използването на тези добавки по време на влизане и на защитени екрани е сериозен риск за сигурността.

[ctx: addonStore]
en: Your NVDA configuration contains add-ons that are incompatible with this version of NVDA. These add-ons will be disabled after installation. After installation, you will be able to manually re-enable these add-ons at your own risk. If you rely on these add-ons, please review the list to decide whether to continue with the installation.
bg_BG: Вашата конфигурация на NVDA съдържа добавки, които са несъвместими с тази версия на NVDA. Тези добавки ще бъдат изключени след инсталирането. След инсталирането ще можете ръчно да включите отново тези добавки на своя отговорност. Ако разчитате на тези добавки, моля, прегледайте списъка, за да решите дали да продължите с инсталацията.

[ctx: addonStore]
en: [remove]
bg_BG: [за премахване]

[ctx: addonStore]
en: {column} (ascending)
bg_BG: {column} (възходящо)

[ctx: addonStore]
en: {column} (descending)
bg_BG: {column} (низходящо)

[ctx: addonStore]
en: {malicious} malware scanner detected this add-on as potentially malicious (out of {total}). | {malicious} malware scanners detected this add-on as potentially malicious (out of {total}).
bg_BG[0]: {malicious} скенер за зловреден софтуер (от общо {total}) откри тази добавка като потенциално злонамерена.
bg_BG[1]: {malicious} скенера за зловреден софтуер (от общо {total}) откриха тази добавка като потенциално злонамерена.

[ctx: addonStore]
en: {num} add-on selected. | {num} add-ons selected.
bg_BG[0]: {num} избрана добавка.
bg_BG[1]: {num} избрани добавки.

[ctx: addonStore]
en: {summary} ({name})
    Version: {version}
    Description: {description}
bg_BG: {summary} ({name})
    Версия: {version}
    Описание: {description}

[ctx: advanced.playErrorSound]
en: Only in NVDA test versions
bg_BG: Само в тестовите версии на NVDA

[ctx: advanced.playErrorSound]
en: Yes
bg_BG: Да

[ctx: advanced.uiaWithChromium]
en: Default (Only when necessary)
bg_BG: По подразбиране (само при необходимост)

[ctx: advanced.uiaWithChromium]
en: No
bg_BG: Не

[ctx: advanced.uiaWithChromium]
en: Only when necessary
bg_BG: Само при необходимост

[ctx: advanced.uiaWithChromium]
en: Use UIA with Microsoft Edge and other 
    &Chromium based browsers when available:
bg_BG: Използвай UIA с Microsoft Edge и други браузъри 
    базирани на &Chromium, когато е налично:

[ctx: advanced.uiaWithChromium]
en: Yes
bg_BG: Да

[ctx: advanced.uiaWithMSWord]
en: Always
bg_BG: Винаги

[ctx: advanced.uiaWithMSWord]
en: Default (Where suitable)
bg_BG: По подразбиране (където е подходящо)

[ctx: advanced.uiaWithMSWord]
en: Only when necessary
bg_BG: Само при необходимост

[ctx: advanced.uiaWithMSWord]
en: Use UI Automation to access Microsoft &Word document controls
bg_BG: Използвай UI Automation за получаване на достъп до контролите на документ в Microsoft &Word

[ctx: advanced.uiaWithMSWord]
en: Where suitable
bg_BG: Където е подходящо

en: alert
bg_BG: известие

en: align center
bg_BG: центрирано подравнен

en: align centered across selection
bg_BG: Подравняването е центрирано в маркираното

en: align distributed
bg_BG: подравнен разпределено

en: align fill
bg_BG: Запълващо подравняване

en: align general
bg_BG: Основно подравняване

en: align justify
bg_BG: подравнен двустранно

en: align left
bg_BG: подравнен вляво

en: align right
bg_BG: подравнен вдясно

en: alignment
bg_BG: подравняване

en: alphanumeric
bg_BG: Буквено-цифров

en: alt
bg_BG: Alt

en: animation
bg_BG: анимация

en: any dots
bg_BG: Която и да е точка

en: app
bg_BG: прил

en: application
bg_BG: приложение

en: applications
bg_BG: Applications

[ctx: aria]
en: banner
bg_BG: Банер

[ctx: aria]
en: complementary
bg_BG: Допълнителен

[ctx: aria]
en: content info
bg_BG: Информация за съдържанието

[ctx: aria]
en: form
bg_BG: Формуляр

[ctx: aria]
en: main
bg_BG: Главен

[ctx: aria]
en: navigation
bg_BG: Навигация

[ctx: aria]
en: search
bg_BG: Търсене

en: art
bg_BG: стт

en: article
bg_BG: Статия

en: at {x}, {y}
bg_BG: на {x}, {y}

en: attachment
bg_BG: прикачен

en: audio
bg_BG: Аудио

en: automatic
bg_BG: Автоматично

en: automatic color
bg_BG: Автоматичен цвят

en: automatically
bg_BG: Автоматично

en: back
bg_BG: назад

en: background color
bg_BG: цвят на фона

en: background pattern {pattern}
bg_BG: Шарка на фона {pattern}

en: backspace
bg_BG: BackSpace

en: baseline
bg_BG: Базова линия

en: behind bottom of {otherShape} by {distance:.3g} point | behind bottom of {otherShape} by {distance:.3g} points
bg_BG[0]: Зад {otherShape} отдолу с {distance:.3g} точка
bg_BG[1]: Зад {otherShape} отдолу с {distance:.3g} точки

en: behind left of {otherShape} by {distance:.3g} point | behind left of {otherShape} by {distance:.3g} points
bg_BG[0]: Зад {otherShape} отляво с {distance:.3g} точка
bg_BG[1]: Зад {otherShape} отляво с {distance:.3g} точки

en: behind right of {otherShape} by {distance:.3g} point | behind right of {otherShape} by {distance:.3g} points
bg_BG[0]: Зад {otherShape} отдясно с {distance:.3g} точка
bg_BG[1]: Зад {otherShape} отдясно с {distance:.3g} точки

en: behind top of {otherShape} by {distance:.3g} point | behind top of {otherShape} by {distance:.3g} points
bg_BG[0]: Зад {otherShape} отгоре с {distance:.3g} точка
bg_BG[1]: Зад {otherShape} отгоре с {distance:.3g} точки

en: behind {otherShape}
bg_BG: зад {otherShape}

en: bkmk
bg_BG: пкзц

en: blank
bg_BG: празен

en: block quote
bg_BG: цитат

en: bold
bg_BG: получер

en: bookmark
bg_BG: Показалец

en: border
bg_BG: граница

en: bottom edge
bg_BG: Долен ръб

en: box
bg_BG: кутия

en: bqt
bg_BG: блцит

en: braille keyboard
bg_BG: Брайлова клавиатура

[ctx: braille landmark abbreviation]
en: bnnr
bg_BG: бнр

[ctx: braille landmark abbreviation]
en: cinf
bg_BG: инфсд

[ctx: braille landmark abbreviation]
en: cmpl
bg_BG: доп

[ctx: braille landmark abbreviation]
en: form
bg_BG: форм

[ctx: braille landmark abbreviation]
en: main
bg_BG: главен

[ctx: braille landmark abbreviation]
en: navi
bg_BG: нави

[ctx: braille landmark abbreviation]
en: srch
bg_BG: трс

en: break
bg_BG: Прекъсване

en: browser stop
bg_BG: спиране на зареждането

en: bsyind
bg_BG: индзает

en: btn
bg_BG: бтн

en: busy
bg_BG: зает

en: busy indicator
bg_BG: Индикатор за заетост

en: button
bg_BG: бутон

en: calendar
bg_BG: календар

en: canvas
bg_BG: платно

en: cap
bg_BG: надп

en: cap %s
bg_BG: главно %s

en: caps lock
bg_BG: Caps Lock

en: caption
bg_BG: надпис

en: caret
bg_BG: каретка

en: caret moves review cursor off
bg_BG: Местенето на курсора за преглед с каретката е изключено

en: caret moves review cursor on
bg_BG: Местенето на курсора за преглед с каретката е включено

en: case
bg_BG: Чувствителност

en: category {categories} | categories {categories}
bg_BG[0]: категория {categories}
bg_BG[1]: категории {categories}

en: cbo
bg_BG: пдсп

en: cell
bg_BG: клетка

en: cell deletion
bg_BG: изтриване на клетка

en: cell insertion
bg_BG: вмъкване на клетка

en: cell merge
bg_BG: сливане на клетки

en: centered
bg_BG: центриран

en: character
bg_BG: знак

en: chart
bg_BG: Диаграма

[ctx: chart]
en: column
bg_BG: колона

en: chart element
bg_BG: Елемент на диаграма

en: check box
bg_BG: поле за отметка

en: check menu item
bg_BG: Отметаем елемент от меню

en: checkable
bg_BG: отметаем

en: checked
bg_BG: с отметка

en: chk
bg_BG: пзо

en: clickable
bg_BG: щракаем

en: clk
bg_BG: щрк

en: clock
bg_BG: часовник

en: cmnt
bg_BG: кмнт

en: collapsed
bg_BG: свит

en: color chooser
bg_BG: избор на цвят

[ctx: color hue]
en: aqua
bg_BG: Аква

[ctx: color hue]
en: aqua-blue
bg_BG: Аква-синьо

[ctx: color hue]
en: black
bg_BG: Черно

[ctx: color hue]
en: blue
bg_BG: Синьо

[ctx: color hue]
en: blue-purple
bg_BG: Синьо-лилаво

[ctx: color hue]
en: brown
bg_BG: Кафяво

[ctx: color hue]
en: brown-yellow
bg_BG: Кафяво-жълто

[ctx: color hue]
en: dark grey
bg_BG: Тъмно сиво

[ctx: color hue]
en: green
bg_BG: Зелено

[ctx: color hue]
en: green-aqua
bg_BG: Зелено-Аква

[ctx: color hue]
en: grey
bg_BG: Сиво

[ctx: color hue]
en: light grey
bg_BG: Светло сиво

[ctx: color hue]
en: orange
bg_BG: Оранжево

[ctx: color hue]
en: orange-yellow
bg_BG: Оранжево-жълто

[ctx: color hue]
en: pink
bg_BG: Розово

[ctx: color hue]
en: pink-red
bg_BG: Розово-червено

[ctx: color hue]
en: purple
bg_BG: Лилаво

[ctx: color hue]
en: purple-pink
bg_BG: Лилаво-розово

[ctx: color hue]
en: red
bg_BG: Червено

[ctx: color hue]
en: red-brown
bg_BG: Червено-кафяво

[ctx: color hue]
en: red-orange
bg_BG: Червено-оранжево

[ctx: color hue]
en: very dark grey
bg_BG: Много тъмно сиво

[ctx: color hue]
en: very light grey
bg_BG: Много светло сиво

[ctx: color hue]
en: white
bg_BG: Бяло

[ctx: color hue]
en: yellow
bg_BG: Жълто

[ctx: color hue]
en: yellow-green
bg_BG: Жълто-зелено

[ctx: color variation]
en: bright {color}
bg_BG: Ярко {color}

[ctx: color variation]
en: dark pale {color}
bg_BG: Тъмно бледо {color}

[ctx: color variation]
en: dark {color}
bg_BG: Тъмно {color}

[ctx: color variation]
en: dark {color} grey
bg_BG: Тъмно {color} сиво

[ctx: color variation]
en: light pale {color}
bg_BG: Светло бледо {color}

[ctx: color variation]
en: pale {color}
bg_BG: Бледо {color}

[ctx: color variation]
en: transparent {colorDescription}
bg_BG: Прозрачно {colorDescription}

[ctx: color variation]
en: very dark pale {color}
bg_BG: Много тъмно бледо {color}

[ctx: color variation]
en: very dark {color}
bg_BG: Много тъмно {color}

[ctx: color variation]
en: very dark {color} grey
bg_BG: Много тъмно {color} сиво

[ctx: color variation]
en: {color} grey
bg_BG: {color} сиво

[ctx: color variation]
en: {color} white
bg_BG: {color} бяло

en: column
bg_BG: колона

en: column %s
bg_BG: колона %s

en: column break
bg_BG: Прекъсване за колона

en: column header
bg_BG: заглавие на колона

en: column {0} of {1}
bg_BG: Колона {0} от {1}

en: column {columnNumber}
bg_BG: Колона {columnNumber}

en: combo box
bg_BG: падащ списък

en: comment
bg_BG: коментар

en: comment: {text} by {author} on {date}
bg_BG: Коментар: {text} от {author} на {date}

en: conflict
bg_BG: конфликт

en: continuous
bg_BG: Непрекъсната

en: continuous section break
bg_BG: Непрекъсващо прекъсване

en: control+shift+c
bg_BG: Control+Shift+C

[ctx: controlType]
en: tab
bg_BG: страница

en: covers  {otherShape}
bg_BG: покрива  {otherShape}

en: covers bottom of {otherShape} by {distance:.3g} point | covers bottom of {otherShape} by {distance:.3g} points
bg_BG[0]: Покрива {otherShape} отдолу с {distance:.3g} точка
bg_BG[1]: Покрива {otherShape} отдолу с {distance:.3g} точки

en: covers left of {otherShape} by {distance:.3g} point | covers left of {otherShape} by {distance:.3g} points
bg_BG[0]: Покрива отляво {otherShape} с {distance:.3g} точка
bg_BG[1]: Покрива отляво {otherShape} с {distance:.3g} точки

en: covers right of {otherShape} by {distance:.3g} point | covers right of {otherShape} by {distance:.3g} points
bg_BG[0]: Покрива {otherShape} отдясно с {distance:.3g} точка
bg_BG[1]: Покрива {otherShape} отдясно с {distance:.3g} точки

en: covers top of {otherShape} by {distance:.3g} point | covers top of {otherShape} by {distance:.3g} points
bg_BG[0]: Покрива {otherShape} отгоре с {distance:.3g} точка
bg_BG[1]: Покрива {otherShape} отгоре с {distance:.3g} точки

en: cropped
bg_BG: изрязано

en: ctrl
bg_BG: Control

en: current
bg_BG: Текущ

en: current date
bg_BG: Текуща дата

en: current location
bg_BG: Текущо местоположение

en: current page
bg_BG: Текуща страница

en: current step
bg_BG: Текуща стъпка

en: current time
bg_BG: Текущ час

en: cursor
bg_BG: курсор

en: cursor positioned {horizontalDistance} from left edge of page, {verticalDistance} from top edge of page
bg_BG: Курсорът е позициониран на {horizontalDistance} от левия ръб на страницата и на {verticalDistance} от горния ръб на страницата

en: custom application 1
bg_BG: Приложение по избор 1

en: custom application 2
bg_BG: Приложение по избор 2

en: c{columnNumber}
bg_BG: к{columnNumber}

en: c{columnNumber}-{columnSpan}
bg_BG: к{columnNumber}-{columnSpan}

en: dash dot
bg_BG: Тире-точка

en: dash dot dot
bg_BG: Тире-точка-точка

en: dashed
bg_BG: Прекъсвана

en: data grid
bg_BG: решетка с данни

en: data item
bg_BG: елемент от данни

en: data point
bg_BG: елемент от данни

en: date edit
bg_BG: промяна на дата

en: debug
bg_BG: Отстраняване на грешки

en: debug warning
bg_BG: Предупреждение при отстраняване на грешки

en: decreased by {decrementValue} from point {previousIndex},
bg_BG: Намалено с {decrementValue} от точка {previousIndex},

en: default style
bg_BG: Стил по подразбиране

en: definition
bg_BG: дефиниция

en: defunct
bg_BG: неактивен

en: del
bg_BG: изтр

en: delayed character descriptions off
bg_BG: Забавените описания на знаци при преместване на курсора са изключени

en: delayed character descriptions on
bg_BG: Забавените описания на знаци при преместване на курсора са включени

en: delete
bg_BG: Delete

en: deleted
bg_BG: Изтрит

en: deletion
bg_BG: изтриване

en: deletion: {text}
bg_BG: Изтриване: {text}

en: desktop
bg_BG: настолна

en: desktop icon
bg_BG: икона на работния плот

en: desktop pane
bg_BG: поле на работния плот

en: details
bg_BG: подробности

en: diagonal crosshatch
bg_BG: Диагонална щриховка

en: diagonal stripe
bg_BG: Диагонална ивица

en: diagram
bg_BG: диаграма

en: dial
bg_BG: набирам

en: dialog
bg_BG: диалог

en: directory pane
bg_BG: поле на директория

en: disabled
bg_BG: Изключено

en: display field
bg_BG: област за показване

en: display scroll
bg_BG: вертикално превъртане

en: display speech output
bg_BG: Показвай речевия изход

en: dlg
bg_BG: длг

en: doc
bg_BG: док

en: document
bg_BG: документ

en: done dragging
bg_BG: Влаченето е завършено

en: dot
bg_BG: точка

en: dotted
bg_BG: Пунктирана

en: double
bg_BG: Двойна

en: double strikethrough
bg_BG: Двойно зачеркнато

en: double {action}
bg_BG: двукратно {action}

en: down arrow
bg_BG: Стрелка надолу

en: down-right diagonal line
bg_BG: Диагонална линия надолу-надясно

en: draggable
bg_BG: влачуем

en: dragging
bg_BG: влачене

en: drbtn
bg_BG: пдбтн

en: drft cmnt
bg_BG: чрнв кмнт

en: drop down button
bg_BG: падащ бутон

en: drop down button grid
bg_BG: решетка на падащ бутон

en: drop list
bg_BG: падащ списък

en: drop target
bg_BG: може да пуснете

en: edit
bg_BG: поле за писане

en: edit bar
bg_BG: зона за въвеждане

en: editable
bg_BG: редактируем

en: editing
bg_BG: редактиране

en: edt
bg_BG: пзп

en: email
bg_BG: поща

en: embedded
bg_BG: вграден

en: embedded object
bg_BG: вграден обект

en: emphasised
bg_BG: Откроен

en: end
bg_BG: End

en: end note
bg_BG: бележка в края

en: endnote reference {number}: {text}
bg_BG: Препратка към бележка в края {number}: {text}

en: endnote reference: {text}
bg_BG: Препратка към бележка в края: {text}

en: enote
bg_BG: белк

en: enter
bg_BG: Enter

en: escape
bg_BG: Escape

[ctx: espeakVarient]
en: none
bg_BG: Без

en: even pages section break
bg_BG: Прекъсване за четна страница

[ctx: excel-UIA]
en: Cell Appearance
bg_BG: Облик на клетката

[ctx: excel-UIA]
en: Cell height: {0.y:.1f} pt
bg_BG: Височина на клетката: {0.y:.1f} пункта

[ctx: excel-UIA]
en: Cell width: {0.x:.1f} pt
bg_BG: Ширина на клетката: {0.x:.1f} пункта

[ctx: excel-UIA]
en: Fill color: {0.name}
bg_BG: Запълващ цвят: {0.name}

[ctx: excel-UIA]
en: Fill type: {0}
bg_BG: Тип запълване: {0}

[ctx: excel-UIA]
en: Outline color: top={0.name}, bottom={1.name}, left={2.name}, right={3.name}
bg_BG: Цвят на контура: отгоре: {0.name}, отдолу: {1.name}, отляво: {2.name}, отдясно: {3.name}

[ctx: excel-UIA]
en: Outline thickness: top={0}, bottom={1}, left={2}, right={3}
bg_BG: Дебелина на контура: отгоре: {0}, отдолу: {1}, отляво: {2}, отдясно: {3}

[ctx: excel-UIA]
en: Rotation: {0} degree | Rotation: {0} degrees
bg_BG[0]: Завъртане: {0} градус
bg_BG[1]: Завъртане: {0} градуса

[ctx: excel-UIA]
en: Shows a browseable message Listing information about a cell's appearance such as outline and fill colors, rotation and size
bg_BG: Показва съобщение в режим на разглеждане, извеждащо информация за външния вид на клетката като цветове на контури и запълване, завъртане и размер

[ctx: excel-UIA]
en: {firstAddress} through {lastAddress}
bg_BG: от {firstAddress} до {lastAddress}

[ctx: excel-UIA]
en: {firstAddress} {firstValue} through {lastAddress} {lastValue}
bg_BG: От {firstAddress} {firstValue} до {lastAddress} {lastValue}

en: expanded
bg_BG: разгънат

en: favorites
bg_BG: любими

en: fig
bg_BG: фиг

en: figure
bg_BG: Фигура

en: file chooser
bg_BG: избор на файл

en: filler
bg_BG: пълнеж

en: find a text string from the current cursor position
bg_BG: Търсене на текстов низ от текущата позиция на курсора

en: find the next occurrence of the previously entered text string from the current cursor's position
bg_BG: Търсене на следваща поява на текстовия низ от текущата позиция на курсора

en: find the previous occurrence of the previously entered text string from the current cursor's position
bg_BG: Търсене на предишна поява на търсения низ от текущата позиция на курсора

en: first line indent
bg_BG: отстъп на първия ред

en: flagged
bg_BG: има флаг

en: fnote
bg_BG: беллн

en: focus moves navigator object off
bg_BG: Преместването на навигационния обект с фокуса е изключено

en: focus moves navigator object on
bg_BG: Преместването на навигационния обект с фокуса е включено

en: focusable
bg_BG: фокусируем

en: focused
bg_BG: на фокус

en: follow cursors
bg_BG: Следвай курсорите

en: font chooser
bg_BG: избор на шрифт

en: font name
bg_BG: име на шрифт

en: font size
bg_BG: размер на шрифт

[ctx: font size]
en: %s em
bg_BG: %s ем

[ctx: font size]
en: %s ex
bg_BG: %s екс

[ctx: font size]
en: %s pt
bg_BG: %s пункта

[ctx: font size]
en: %s px
bg_BG: %s пиксела

[ctx: font size]
en: %s rem
bg_BG: %s кем

[ctx: font size]
en: %s%%
bg_BG: %s процента

[ctx: font size]
en: large
bg_BG: голям

[ctx: font size]
en: larger
bg_BG: по-голям

[ctx: font size]
en: medium
bg_BG: среден

[ctx: font size]
en: small
bg_BG: малък

[ctx: font size]
en: smaller
bg_BG: по-малък

[ctx: font size]
en: x-large
bg_BG: X-голям

[ctx: font size]
en: x-small
bg_BG: X-малък

[ctx: font size]
en: xx-large
bg_BG: XX-голям

[ctx: font size]
en: xx-small
bg_BG: XX-малък

[ctx: font size]
en: xxx-large
bg_BG: XXX-голям

en: foot note
bg_BG: бележка под линия

en: footer
bg_BG: заключение

en: footnote reference {number}: {text}
bg_BG: Препратка към бележка под линия {number}: {text}

en: footnote reference: {text}
bg_BG: Препратка към бележка под линия: {text}

en: foreground color
bg_BG: цвят на предния план

en: form
bg_BG: формуляр

en: forward
bg_BG: напред

en: forwarded
bg_BG: Препратено

en: frame
bg_BG: рамка

en: frml
bg_BG: фрмл

en: gesture map File Error
bg_BG: Грешка във файла на картата на жестовете

en: glass pane
bg_BG: най-предно поле

en: gra
bg_BG: грф

en: grammar error
bg_BG: Граматическа грешка

en: grammar: {text}
bg_BG: Граматика: {text}

en: graphic
bg_BG: изображение

en: grip
bg_BG: манипулатор

en: grouping
bg_BG: групиране

en: grp
bg_BG: грп

en: h%s
bg_BG: з %s

en: hair
bg_BG: Косъм

en: half alphanumeric
bg_BG: Опростено буквено-цифрово въвеждане

en: half checked
bg_BG: наполовина отметнат

en: half katakana
bg_BG: Опростен катакана

en: half katakana roman
bg_BG: Опростен катахана-латиница

en: half pressed
bg_BG: наполовина натиснат

en: hanging indent
bg_BG: висящ отстъп

en: has %s
bg_BG: Има %s

en: has attachment
bg_BG: има прикачени

en: has auto complete
bg_BG: самопопълващ се

en: has comment
bg_BG: Има Коментар

en: has details
bg_BG: Има подробности

en: has draft comment
bg_BG: Има чернова на коментар

en: has formula
bg_BG: съдържа формула

en: has long description
bg_BG: има подробно описание

en: has note
bg_BG: Има бележка

en: has resolved comment
bg_BG: Има разрешен коментар

en: header
bg_BG: увод

en: header item
bg_BG: заглавен елемент

en: heading
bg_BG: заглавие

en: heading 1
bg_BG: заглавие първо ниво

en: heading 2
bg_BG: заглавие второ ниво

en: heading 3
bg_BG: заглавие трето ниво

en: heading 4
bg_BG: заглавие четвърто ниво

en: heading 5
bg_BG: заглавие пето ниво

en: heading 6
bg_BG: заглавие шесто ниво

en: heading level %d
bg_BG: Заглавие от %d ниво

en: help balloon
bg_BG: помощен балон

en: hidden
bg_BG: Скрит

en: high importance
bg_BG: висок приоритет

en: highlight
bg_BG: Отбелязано

en: highlighted
bg_BG: Отбелязано

en: highlighted in {color}
bg_BG: Осветено в {color}

en: hiragana
bg_BG: хирагана

en: hiragana roman
bg_BG: хирагана-латиница

en: hlght
bg_BG: отбел

en: hlp
bg_BG: пмщ

en: home
bg_BG: Home

en: home page
bg_BG: начална страница

en: horizontal borders except outside
bg_BG: Хоризонтални граници с изключение на извън

en: horizontal stripe
bg_BG: Хоризонтална ивица

en: hot key field
bg_BG: поле за горещ клавиш

en: icon
bg_BG: икона

en: iconified
bg_BG: иконифициран

en: image map
bg_BG: зонирано изображение

en: increased by {incrementValue} from point {previousIndex},
bg_BG: Увеличено с {incrementValue} от точка {previousIndex},

en: indent
bg_BG: отстъп

en: indicator
bg_BG: индикатор

en: info
bg_BG: Информация

en: input help off
bg_BG: Помощта за въвеждане е изключена

en: input help on. Press {gestureKeys} again to turn it off.
bg_BG: Помощта за въвеждане е включена. Натиснете {gestureKeys} отново, за да я изключите.

en: input window
bg_BG: прозорец за въвеждане

en: input/output
bg_BG: Входно/изходен

[ctx: inputGestures]
en: &Filter by:
bg_BG: &Филтриране по:

en: ins
bg_BG: вмк

en: insert
bg_BG: Insert

en: inserted
bg_BG: Вмъкнат

en: insertion
bg_BG: вмъкване

en: insertion: {text}
bg_BG: Вмъкване: {text}

en: invalid
bg_BG: невалиден

en: invalid entry
bg_BG: невалиден запис

en: invisible
bg_BG: невидим

en: invoke
bg_BG: извикване

en: italic
bg_BG: курсив

en: item
bg_BG: Елемент

en: katakana
bg_BG: катакана

en: katakana roman
bg_BG: Катакана-латиница

[ctx: keyLabel]
en: tab
bg_BG: Tab

en: keyboard, all layouts
bg_BG: клавиатура, всички подредби

en: label
bg_BG: етикет

en: landmark
bg_BG: Маркер

[ctx: languageName]
en: Aragonese
bg_BG: Арагонски

[ctx: languageName]
en: Burmese
bg_BG: Бирмански

[ctx: languageName]
en: Central Kurdish
bg_BG: Централен кюрдски

[ctx: languageName]
en: Northern Kurdish
bg_BG: Севернокюрдски

[ctx: languageName]
en: Somali
bg_BG: Сомалийски

[ctx: languageNotSupported]
en: {lang} (not supported)
bg_BG: {lang} (не се поддържа)

en: laptop
bg_BG: лаптоп

en: layered pane
bg_BG: наслоено поле

en: layout tables off
bg_BG: Докладването на таблиците за оформлението е изключено

en: layout tables on
bg_BG: Докладването на таблиците за оформлението е включено

en: ldesc
bg_BG: длгоп

en: left
bg_BG: ляв

en: left alt
bg_BG: Ляв Alt

en: left arrow
bg_BG: Стрелка наляво

en: left control
bg_BG: Ляв Control

en: left edge
bg_BG: Ляв ръб

en: left indent
bg_BG: ляв отстъп

en: left shift
bg_BG: Ляв Shift

en: left windows
bg_BG: Ляв Windows

en: level %s
bg_BG: ниво %s

en: line
bg_BG: ред

en: line %s
bg_BG: Ред %s

[ctx: line indentation setting]
en: Both Speech and Tones
bg_BG: Чрез реч и тонове

[ctx: line indentation setting]
en: Off
bg_BG: Изключено

[ctx: line indentation setting]
en: Speech
bg_BG: Чрез реч

[ctx: line indentation setting]
en: Tones
bg_BG: Чрез тонове

en: line scroll
bg_BG: хоризонтално превъртане

en: line spacing %s
bg_BG: %s редова разредка

[ctx: line spacing value]
en: %.1f line | %.1f lines
bg_BG[0]: %.1f ред
bg_BG[1]: %.1f реда

[ctx: line spacing value]
en: 1.5 lines
bg_BG: 1,5 реда

[ctx: line spacing value]
en: at least %.1f pt
bg_BG: Поне %.1f пункта

[ctx: line spacing value]
en: double
bg_BG: Двойна

[ctx: line spacing value]
en: exactly {space:.1f} pt
bg_BG: точно {space:.1f} пкт

[ctx: line spacing value]
en: single
bg_BG: Единична

en: linear gradient
bg_BG: Линейно преливащо

en: link
bg_BG: Връзка

en: linked
bg_BG: свързан

en: list
bg_BG: списък

en: list item
bg_BG: елемент от списък

en: lmk
bg_BG: мрк

en: lnk
bg_BG: врз

en: low importance
bg_BG: нисък приоритет

en: lst
bg_BG: сп

en: lv %s
bg_BG: елдрв %s

en: manual
bg_BG: ръчно

en: marked
bg_BG: Отбелязан

en: math
bg_BG: Математика

[ctx: math]
en: All
bg_BG: Всичко

[ctx: math]
en: Application support
bg_BG: Поддържани приложения

[ctx: math]
en: Automatic
bg_BG: Автоматично

[ctx: math]
en: Automatic ({name})
bg_BG: Автоматично ({name})

[ctx: math]
en: Automatically zoom out of two-dimensional notation
bg_BG: Автоматично излизай от двуизмерна нотация

[ctx: math]
en: Beep at the beginning and end of math
bg_BG: Възпроизвеждай звук при начало и край на математическа реч

[ctx: math]
en: Blindness
bg_BG: Слепота

[ctx: math]
en: Braille
bg_BG: Брайл

[ctx: math]
en: Character
bg_BG: По знак

[ctx: math]
en: Chemical formulae:
bg_BG: Химични формули:

[ctx: math]
en: Copy math as:
bg_BG: Копирай математическото съдържание като:

[ctx: math]
en: Custom
bg_BG: По избор

[ctx: math]
en: Decimal separator for numbers:
bg_BG: Десетичен разделител за числа:

[ctx: math]
en: Default navigation mode:
bg_BG: Режим на навигация по подразбиране:

[ctx: math]
en: Describe overview
bg_BG: Обобщено описание

[ctx: math]
en: Endpoints
bg_BG: Само първия и последния знак

[ctx: math]
en: Enhanced
bg_BG: Разширена

[ctx: math]
en: Error in brailling math
bg_BG: Грешка при извеждане на математическо съдържание на брайл

[ctx: math]
en: Error in brailling math.
bg_BG: Грешка при извеждане на математическо съдържание на брайл.

[ctx: math]
en: Error in brailling math: see NVDA error log for details
bg_BG: Грешка при извеждане на математическо съдържание на брайл. Прегледайте протокола за грешки на NVDA за подробности.

[ctx: math]
en: Error in navigating math
bg_BG: Грешка при навигация в математическо съдържание

[ctx: math]
en: Error in speaking math.
bg_BG: Грешка при изговаряне на математическо съдържание.

[ctx: math]
en: Error in starting navigation of math.
bg_BG: Грешка при стартиране на навигацията в математическо съдържание.

[ctx: math]
en: Error navigating math
bg_BG: Грешка при навигация в математическо съдържание

[ctx: math]
en: First character
bg_BG: Първия знак

[ctx: math]
en: Highlight navigation focus with dots 7 and 8
bg_BG: Отбелязвай навигационния фокус с точки 7 и 8

[ctx: math]
en: Illegal MathML found.
bg_BG: Открит е невалиден MathML.

[ctx: math]
en: Impairment:
bg_BG: Увреждане:

[ctx: math]
en: Invalid math formatting found
bg_BG: Открито е невалидно математическо форматиране

[ctx: math]
en: Language:
bg_BG: Език:

[ctx: math]
en: Learning disabilities
bg_BG: Специфични обучителни затруднения

[ctx: math]
en: Low vision
bg_BG: Слабо зрение

[ctx: math]
en: Math
bg_BG: Математическо съдържание

[ctx: math]
en: Medium
bg_BG: Средна

[ctx: math]
en: Navigation
bg_BG: Навигация

[ctx: math]
en: Navigation verbosity:
bg_BG: Словесност на навигацията:

[ctx: math]
en: Off
bg_BG: Изключено

[ctx: math]
en: Off (H sub 2 O)
bg_BG: Изключено (H долен индекс 2 O)

[ctx: math]
en: Output code:
bg_BG: Изходен код:

[ctx: math]
en: Pause factor
bg_BG: Фактор за пауза

[ctx: math]
en: Relative speech rate
bg_BG: Относителна скорост на речта

[ctx: math]
en: Reset to the default navigation mode for each new equation
bg_BG: Връщай се към режима на навигация по подразбиране за всяко ново уравнение

[ctx: math]
en: Simple
bg_BG: Опростена

[ctx: math]
en: Speak
bg_BG: Изговаряне

[ctx: math]
en: Speech
bg_BG: Реч

[ctx: math]
en: Speech style:
bg_BG: Стил на речта:

[ctx: math]
en: Speech verbosity:
bg_BG: Словесност на речта:

[ctx: math]
en: Spell it out (H 2 O)
bg_BG: Произнеси го буква по буква (H 2 O)

[ctx: math]
en: Terse
bg_BG: Сбита

[ctx: math]
en: The following options control the presentation of mathematical content.
bg_BG: Следните опции контролират представянето на математическо съдържание.

[ctx: math]
en: Use native math support in Word and Outlook
bg_BG: Използвай вградената в Word и Outlook поддръжка за математическо съдържание

[ctx: math]
en: Verbose
bg_BG: Многословна

[ctx: math]
en: When entering an equation:
bg_BG: При влизане в уравнение:

[ctx: math]
en: copy as
bg_BG: Копирай като

en: media player
bg_BG: медиен плейър

en: medium
bg_BG: Средна

en: medium dash dot
bg_BG: Средна тире-точка

en: medium dash dot dot
bg_BG: Средна тире-точка-точка

en: medium dashed
bg_BG: Средна прекъсвана

en: meeting request
bg_BG: искане за среща

en: menu
bg_BG: меню

en: menu bar
bg_BG: лента с менюта

en: menu button
bg_BG: бутон на меню

en: menu item
bg_BG: елемент на меню

en: mln
bg_BG: мнрд

en: mnu
bg_BG: мню

en: mnubar
bg_BG: лнтмню

en: mnubtn
bg_BG: бтнмню

en: mnuitem
bg_BG: елмню

en: modal
bg_BG: модел

en: moved from
bg_BG: преместено от

en: moved to
bg_BG: преместено до

en: moves to the first table column
bg_BG: Премества курсора до първата колона от таблица

en: moves to the first table row
bg_BG: Премества курсора до първия ред от таблица

en: moves to the last table column
bg_BG: Премества курсора до последната колона от таблица

en: moves to the last table row
bg_BG: Премества курсора до последния ред от таблица

en: moves to the next annotation
bg_BG: Премества курсора до следваща анотация

en: moves to the next article
bg_BG: Премества курсора до следващата статия

en: moves to the next block quote
bg_BG: Премества курсора до следващ цитат

en: moves to the next button
bg_BG: Премества курсора до следващ бутон

en: moves to the next check box
bg_BG: Премества курсора до следващо поле за отметка

en: moves to the next combo box
bg_BG: Премества курсора до следващ падащ списък

en: moves to the next different style text
bg_BG: Преминава към следващия текст с различен стил

en: moves to the next edit field
bg_BG: Премества курсора до следващо поле за писане

en: moves to the next embedded object
bg_BG: Премества курсора до следващия вграден обект

en: moves to the next error
bg_BG: Премества до следващата грешка

en: moves to the next figure
bg_BG: Преминава към следващата фигура

en: moves to the next form field
bg_BG: Премества курсора до следващо поле от формуляр

en: moves to the next frame
bg_BG: Премества курсора до следваща рамка

en: moves to the next graphic
bg_BG: Премества курсора до следващо изображение

en: moves to the next grouping
bg_BG: Премества курсора до следващата група

en: moves to the next heading
bg_BG: Премества курсора до следващото заглавие

en: moves to the next landmark
bg_BG: Премества курсора до следващ маркер

en: moves to the next link
bg_BG: Премества курсора до следващата връзка

en: moves to the next list
bg_BG: Премества курсора до следващ списък

en: moves to the next list item
bg_BG: Премества курсора до следващ елемент от списък

en: moves to the next math formula
bg_BG: Преминава към следващата математическа формула

en: moves to the next menu item
bg_BG: Преминава към следващия елемент от менюто

en: moves to the next progress bar
bg_BG: Преминава към следващата лента на напредъка

en: moves to the next radio button
bg_BG: Премества курсора до следващ радио бутон

en: moves to the next reference
bg_BG: Преминава към следващата препратка

en: moves to the next same style text
bg_BG: Преминава към следващия текст със същия стил

en: moves to the next separator
bg_BG: Премества курсора до следващ разделител

en: moves to the next tab
bg_BG: Преминава към следващия раздел

en: moves to the next table
bg_BG: Премества курсора до следващата таблица

en: moves to the next table column
bg_BG: Премества курсора до следващата колона от таблица

en: moves to the next table row
bg_BG: Премества курсора до следващия ред от таблица

en: moves to the next text paragraph
bg_BG: Преминава към следващия текстов абзац

en: moves to the next toggle button
bg_BG: Преминава към следващия превключващ бутон

en: moves to the next unvisited link
bg_BG: Премества курсора до следващата непосетена връзка

en: moves to the next vertically aligned paragraph
bg_BG: Преминава към следващия вертикално подравнен абзац

en: moves to the next visited link
bg_BG: Премества курсора до следващата посетена връзка

en: moves to the previous annotation
bg_BG: Премества курсора до предишна анотация

en: moves to the previous article
bg_BG: Премества курсора до предишната статия

en: moves to the previous block quote
bg_BG: Премества курсора до предишен цитат

en: moves to the previous button
bg_BG: Премества курсора до предишен бутон

en: moves to the previous check box
bg_BG: Премества курсора до предишно поле за отметка

en: moves to the previous combo box
bg_BG: Премества курсора до предишен падащ списък

en: moves to the previous different style text
bg_BG: Преминава към предишния текст с различен стил

en: moves to the previous edit field
bg_BG: Премества курсора до предишно поле за писане

en: moves to the previous embedded object
bg_BG: Премества курсора до предишния вграден обект

en: moves to the previous error
bg_BG: Премества до предишната грешка

en: moves to the previous figure
bg_BG: Преминава към предишната фигура

en: moves to the previous form field
bg_BG: Премества курсора до предишно поле от формуляр

en: moves to the previous frame
bg_BG: Премества курсора до предишна рамка

en: moves to the previous graphic
bg_BG: Премества курсора до предишно изображение

en: moves to the previous grouping
bg_BG: Премества курсора до предишната група

en: moves to the previous heading
bg_BG: Премества курсора до предишното заглавие

en: moves to the previous landmark
bg_BG: Премества курсора до предишен маркер

en: moves to the previous link
bg_BG: Премества курсора до предишната връзка

en: moves to the previous list
bg_BG: Премества курсора до предишен списък

en: moves to the previous list item
bg_BG: Премества курсора до предишен елемент от списък

en: moves to the previous math formula
bg_BG: Преминава към предишната математическа формула

en: moves to the previous menu item
bg_BG: Преминава към предишния елемент от менюто

en: moves to the previous progress bar
bg_BG: Преминава към предишната лента на напредъка

en: moves to the previous radio button
bg_BG: Премества курсора до предишен радио бутон

en: moves to the previous reference
bg_BG: Преминава към предишната препратка

en: moves to the previous same style text
bg_BG: Преминава към предишния текст със същия стил

en: moves to the previous separator
bg_BG: Премества курсора до предишен разделител

en: moves to the previous tab
bg_BG: Преминава към предишния раздел

en: moves to the previous table
bg_BG: Премества курсора до предишната таблица

en: moves to the previous table column
bg_BG: Премества курсора до предишната колона от таблица

en: moves to the previous table row
bg_BG: Премества курсора до предишния ред от таблица

en: moves to the previous text paragraph
bg_BG: Преминава към предишния текстов абзац

en: moves to the previous toggle button
bg_BG: Преминава към предишния превключващ бутон

en: moves to the previous unvisited link
bg_BG: Премества курсора до предишната непосетена връзка

en: moves to the previous vertically aligned paragraph
bg_BG: Преминава към предишния вертикално подравнен абзац

en: moves to the previous visited link
bg_BG: Премества курсора до предишната посетена връзка

en: msel
bg_BG: мизб

en: mslst
bg_BG: смизб

en: multi line
bg_BG: многоредов

en: multi-select
bg_BG: Множествен избор

en: mute
bg_BG: заглуши

en: new column section break
bg_BG: Прекъсване за нова колона

en: new page section break
bg_BG: Прекъсване за нова страница

en: next track
bg_BG: следващ запис

en: no bold
bg_BG: не получер

en: no border lines
bg_BG: Без гранични линии

en: no change from point {previousIndex},
bg_BG: без промяна от точка {previousIndex},

en: no first line indent
bg_BG: няма отстъп на първия ред

en: no hanging indent
bg_BG: няма висящ отстъп

en: no highlight
bg_BG: Без отбелязване

en: no indent
bg_BG: няма отстъп

en: no italic
bg_BG: не курсив

en: no left indent
bg_BG: няма ляв отстъп

en: no more text after a block of links
bg_BG: Няма повече текст след блок от връзки

en: no more text before a block of links
bg_BG: Няма повече текст пред блок от връзки

en: no next annotation
bg_BG: Няма следваща анотация

en: no next article
bg_BG: Няма следваща статия

en: no next block quote
bg_BG: Няма следващ цитат

en: no next button
bg_BG: Няма следващ бутон

en: no next check box
bg_BG: Няма следващо поле за отметка

en: no next combo box
bg_BG: Няма следващ падащ списък

en: no next edit field
bg_BG: Няма следващо поле за писане

en: no next embedded object
bg_BG: Няма следващ вграден обект

en: no next error
bg_BG: Няма следваща грешка

en: no next figure
bg_BG: Няма следваща фигура

en: no next form field
bg_BG: Няма следващо поле от формуляр

en: no next frame
bg_BG: Няма следваща рамка

en: no next graphic
bg_BG: Няма следващо изображение

en: no next grouping
bg_BG: Няма следваща група

en: no next heading
bg_BG: Няма следващо заглавие

en: no next landmark
bg_BG: Няма следващ маркер

en: no next link
bg_BG: Няма следваща връзка

en: no next list
bg_BG: Няма следващ списък

en: no next list item
bg_BG: Няма следващ елемент от списък

en: no next math formula
bg_BG: Няма следваща математическа формула

en: no next menu item
bg_BG: Няма следващ елемент от менюто

en: no next progress bar
bg_BG: Няма следваща лента на напредъка

en: no next radio button
bg_BG: Няма следващ радио бутон

en: no next reference
bg_BG: Няма следваща препратка

en: no next separator
bg_BG: Няма следващ разделител

en: no next tab
bg_BG: Няма следващ раздел

en: no next table
bg_BG: Няма следваща таблица

en: no next text paragraph
bg_BG: Няма следващ текстов абзац

en: no next toggle button
bg_BG: Няма следващ превключващ бутон

en: no next unvisited link
bg_BG: Няма следваща непосетена връзка

en: no next vertically aligned paragraph
bg_BG: Няма следващ вертикално подравнен абзац

en: no next visited link
bg_BG: Няма следваща посетена връзка

en: no previous annotation
bg_BG: Няма предишна анотация

en: no previous article
bg_BG: Няма предишна статия

en: no previous block quote
bg_BG: Няма предишен цитат

en: no previous button
bg_BG: Няма предишен бутон

en: no previous check box
bg_BG: Няма предишно поле за отметка

en: no previous combo box
bg_BG: Няма предишен падащ списък

en: no previous edit field
bg_BG: Няма предишно поле за писане

en: no previous embedded object
bg_BG: Няма предишен вграден обект

en: no previous error
bg_BG: Няма предишна грешка

en: no previous figure
bg_BG: Няма предишна фигура

en: no previous form field
bg_BG: Няма предишно поле от формуляр

en: no previous frame
bg_BG: Няма предишна рамка

en: no previous graphic
bg_BG: Няма предишно изображение

en: no previous grouping
bg_BG: Няма предишна група

en: no previous heading
bg_BG: Няма предишно заглавие

en: no previous landmark
bg_BG: Няма предишен маркер

en: no previous link
bg_BG: Няма предишна връзка

en: no previous list
bg_BG: Няма предишен списък

en: no previous list item
bg_BG: Няма предишен елемент от списък

en: no previous math formula
bg_BG: Няма предишна математическа формула

en: no previous menu item
bg_BG: Няма предишен елемент от менюто

en: no previous progress bar
bg_BG: Няма предишна лента на напредъка

en: no previous radio button
bg_BG: Няма предишен радио бутон

en: no previous reference
bg_BG: Няма предишна препратка

en: no previous separator
bg_BG: Няма предишен разделител

en: no previous tab
bg_BG: Няма предишен раздел

en: no previous table
bg_BG: Няма предишна таблица

en: no previous text paragraph
bg_BG: Няма предишен текстов абзац

en: no previous toggle button
bg_BG: Няма предишен превключващ бутон

en: no previous unvisited link
bg_BG: Няма предишна непосетена връзка

en: no previous vertically aligned paragraph
bg_BG: Няма предишен вертикално подравнен абзац

en: no previous visited link
bg_BG: Няма предишна посетена връзка

en: no revised %s
bg_BG: %s е без промени

en: no right indent
bg_BG: няма десен отстъп

en: no status bar information
bg_BG: Няма информация в лентата на състоянието

en: no strikethrough
bg_BG: незачеркнат

en: none
bg_BG: без

en: normal configuration
bg_BG: Обичайни настройки

en: normal configuration profile active
bg_BG: Активен е профилът "Обичайни настройки"

en: not %s
bg_BG: Не %s

en: not checked
bg_BG: без отметка

en: not deleted
bg_BG: неизтрит

en: not emphasised
bg_BG: Не е откроен

en: not hidden
bg_BG: Не е скрит

en: not highlighted
bg_BG: без осветяване

en: not inserted
bg_BG: Не е вмъкнат

en: not marked
bg_BG: Неотбелязан

en: not pressed
bg_BG: Ненатиснат

en: not selected
bg_BG: немаркиран

en: not strong
bg_BG: Не е силно откроен

en: not underlined
bg_BG: не подчертан

en: note
bg_BG: бележка

en: nsel
bg_BG: немрк

en: num lock
bg_BG: Num Lock

en: numLock numpad 0
bg_BG: 0 от цифровия блок при включен Num Lock

en: numLock numpad 1
bg_BG: 1 от цифровия блок при включен Num Lock

en: numLock numpad 2
bg_BG: 2 от цифровия блок при включен Num Lock

en: numLock numpad 3
bg_BG: 3 от цифровия блок при включен Num Lock

en: numLock numpad 4
bg_BG: 4 от цифровия блок при включен Num Lock

en: numLock numpad 5
bg_BG: 5 от цифровия блок при включен Num Lock

en: numLock numpad 6
bg_BG: 6 от цифровия блок при включен Num Lock

en: numLock numpad 7
bg_BG: 7 от цифровия блок при включен Num Lock

en: numLock numpad 8
bg_BG: 8 от цифровия блок при включен Num Lock

en: numLock numpad 9
bg_BG: 9 от цифровия блок при включен Num Lock

en: numpad 1
bg_BG: 1 от цифровия блок

en: numpad 2
bg_BG: 2 от цифровия блок

en: numpad 3
bg_BG: 3 от цифровия блок

en: numpad 4
bg_BG: 4 от цифровия блок

en: numpad 5
bg_BG: 5 от цифровия блок

en: numpad 6
bg_BG: 6 от цифровия блок

en: numpad 7
bg_BG: 7 от цифровия блок

en: numpad 8
bg_BG: 8 от цифровия блок

en: numpad 9
bg_BG: 9 от цифровия блок

en: numpad decimal
bg_BG: Десетичен знак от цифровия блок

en: numpad delete
bg_BG: Delete от цифровия блок

en: numpad divide
bg_BG: Наклонена черта от цифровия блок

en: numpad enter
bg_BG: Enter от цифровия блок

en: numpad insert
bg_BG: Insert от цифровия блок

en: numpad minus
bg_BG: Минус от цифровия блок

en: numpad multiply
bg_BG: Звезда от цифровия блок

en: numpad plus
bg_BG: Плюс от цифровия блок

en: object has no location
bg_BG: Обектът няма местоположение

en: object mode
bg_BG: обектен режим

en: obscured
bg_BG: покрит

en: odd pages section break
bg_BG: Прекъсване за нечетна страница

en: off
bg_BG: Изключен

en: off screen
bg_BG: извън екрана

en: on
bg_BG: включен

en: opens dialog
bg_BG: Отваря диалогов прозорец

en: opens grid
bg_BG: Отваря решетка

en: opens list
bg_BG: Отваря списък

en: opens tree
bg_BG: Отваря дървовидна структура

en: option pane
bg_BG: поле с настройки

en: other item
bg_BG: друг елемент

en: out of %s
bg_BG: извън %s

en: out of bookmark
bg_BG: Извън показалец

en: out of comment
bg_BG: извън коментар

en: out of grammar error
bg_BG: Край на граматическата грешка

en: out of popular highlight
bg_BG: Извън популярно отбелязване

en: out of spelling error
bg_BG: край на грешното изписване

en: out of table
bg_BG: извън таблица

en: overflowing
bg_BG: Препълващо

en: page
bg_BG: страница

en: page %s
bg_BG: страница %s

en: page down
bg_BG: Page Down

en: page up
bg_BG: Page Up

en: pane
bg_BG: поле

en: panel
bg_BG: панел

en: paragraph
bg_BG: абзац

en: paragraph number
bg_BG: номер на абзац

en: paragraph property
bg_BG: свойство на абзаца

[ctx: paragraphMarker]
en: Double space (  )
bg_BG: Двоен интервал (  )

[ctx: paragraphMarker]
en: No paragraph start marker (default)
bg_BG: Без маркер за начало на абзац (по подразбиране)

[ctx: paragraphMarker]
en: Pilcrow (¶)
bg_BG: Пилкроу (¶)

en: password edit
bg_BG: въвеждане на парола

en: pinned
bg_BG: прикрепен

en: play pause
bg_BG: Възпроизвеждане/пауза

en: pnl
bg_BG: пнл

[ctx: poedit]
en: Could not find {description} window.
bg_BG: Прозорецът {description} не може да бъде намерен.

[ctx: poedit]
en: No {description}
bg_BG: Няма {description}

[ctx: poedit]
en: Reports a translation issue, if any. If pressed twice, presents the warning in browse mode
bg_BG: Докладва проблем с превода, ако има такъв. При двукратно натискане показва предупреждението в режим на разглеждане

[ctx: poedit]
en: Reports any comment in the comments window. If pressed twice, presents the comment in browse mode
bg_BG: Докладва коментарите в прозореца за коментари. При двукратн`о натискане представя коментара в режим на разглеждане

[ctx: poedit]
en: Reports any notes for translators. If pressed twice, presents the notes in browse mode
bg_BG: Докладва бележките за преводачи. При двукратно натискане представя бележките в режим на разглеждане

[ctx: poedit]
en: Reports the previous source text, if any. If pressed twice, presents the text in browse mode
bg_BG: Докладва предишния изходен текст, ако има такъв. При двукратно натискане представя текста в режим на разглеждане

[ctx: poedit]
en: comment
bg_BG: Коментар

[ctx: poedit]
en: notes for translators
bg_BG: Бележки за преводачи

[ctx: poedit]
en: previous source text
bg_BG: Предишен изходен текст

[ctx: poedit]
en: translation issue
bg_BG: Проблем с превода

en: pressed
bg_BG: натиснат

en: previous track
bg_BG: предишен запис

en: prgbar
bg_BG: лнтнапр

en: print screen
bg_BG: Print Screen

en: progress bar
bg_BG: лента на напредъка

en: property
bg_BG: свойство

en: property page
bg_BG: страница със свойства

en: protected
bg_BG: защитен

en: pwdedt
bg_BG: рдпар

en: quadruple {action}
bg_BG: четирикратно {action}

en: radio button
bg_BG: радио бутон

en: radio menu item
bg_BG: изборен елемент от меню

en: rbtn
bg_BG: рдбтн

en: read only
bg_BG: само за четене

en: received: %s
bg_BG: Получено: %s

en: reconcile
bg_BG: съгласуване

en: rectangular gradient
bg_BG: Правоъгълно преливащо

en: redundant object
bg_BG: претрупан обект

en: reference: {name}
bg_BG: Препратка: {name}

en: refresh
bg_BG: опресняване

en: region
bg_BG: Област

[ctx: remote]
en: &Key
bg_BG: &Ключ

[ctx: remote]
en: &Mode:
bg_BG: &Режим:

[ctx: remote]
en: &Mute when controlling the local computer
bg_BG: &Изключвай звука при управление на локалния компютър

[ctx: remote]
en: &Send clipboard
bg_BG: &Изпрати клипборда

[ctx: remote]
en: &Server:
bg_BG: &Сървър:

[ctx: remote]
en: A Remote Access session is already in progress. Disconnect before starting a new session.
bg_BG: Вече е в ход сесия за отдалечен достъп. Прекъснете връзката, преди да започнете нова сесия.

[ctx: remote]
en: Action unavailable when Remote Access is disabled
bg_BG: Действието не е налично, когато отдалеченият достъп е забранен

[ctx: remote]
en: Allow someone to control this computer from elsewhere, or control another computer running NVDA with this one.
bg_BG: Позволяване на някого да управлява този компютър от другаде или да се управлява друг компютър, на който работи NVDA, с този.

[ctx: remote]
en: Allow this computer to be controlled
bg_BG: Разреши управлението на този компютър

[ctx: remote]
en: Already Connected
bg_BG: Вече има установена връзка

[ctx: remote]
en: Are you sure you want to disconnect from the Remote Access session?
bg_BG: Сигурни ли сте, че искате да прекъснете връзката със сесията за отдалечен достъп?

[ctx: remote]
en: Automatic connection
bg_BG: Автоматично свързване

[ctx: remote]
en: Automatically &connect after NVDA starts
bg_BG: &Свързвай автоматично след стартиране на NVDA

[ctx: remote]
en: Both host and key must be set in the Remote Access section in order to automatically connect using an existing server after NVDA starts.
bg_BG: Както хостът, така и ключът трябва да бъдат зададени в секцията "Отдалечен достъп", за да се осъществи автоматично свързване чрез съществуващ сървър след стартиране на NVDA.

[ctx: remote]
en: Both port and key must be set in the Remote Access category in order to automatically connect using a locally hosted server after NVDA starts.
bg_BG: Както портът, така и ключът трябва да бъдат зададени в категорията "Отдалечен достъп", за да се осъществи автоматично свързване чрез локално хостван сървър след стартиране на NVDA.

[ctx: remote]
en: Clipboard sent
bg_BG: Клипбордът е изпратен

[ctx: remote]
en: Confirm Disconnection
bg_BG: Потвърждаване на прекъсването на връзката

[ctx: remote]
en: Confirm before disconnecting when controlled
bg_BG: Питай за потвърждение преди прекъсване на връзката с управляващия компютър

[ctx: remote]
en: Connect to Another Computer
bg_BG: Свързване с друг компютър

[ctx: remote]
en: Connected as controlled computer
bg_BG: Свързан като управляван компютър

[ctx: remote]
en: Connects to a remote computer
bg_BG: Свързване с отдалечен компютър

[ctx: remote]
en: Control another computer
bg_BG: Управлявай друг компютър

[ctx: remote]
en: Controlling local computer
bg_BG: Управляване на локалния компютър

[ctx: remote]
en: Controlling remote computer
bg_BG: Управляване на отдалечения компютър

[ctx: remote]
en: Copies a link to the current Remote Access session to the clipboard
bg_BG: Копира в клипборда връзка към текущата сесия за отдалечен достъп

[ctx: remote]
en: Copy a link to the current Remote Access session to the clipboard.
bg_BG: Копиране в клипборда на връзка към текущата сесия за отдалечен достъп.

[ctx: remote]
en: Delete All Trusted Fingerprints
bg_BG: Изтриване на всички доверени пръстови отпечатъци

[ctx: remote]
en: Disconnect from the current Remote Access session.
bg_BG: Прекъсване на връзката с текущата сесия за отдалечен достъп.

[ctx: remote]
en: Disconnects from the current Remote Access session
bg_BG: Прекъсва връзката с текущата сесия за отдалечен достъп

[ctx: remote]
en: Do you wish to allow this computer to be controlled on server {server} with key {key}?
bg_BG: Искате ли да разрешите този компютър да бъде управляван на сървъра {server} с ключа {key}?

[ctx: remote]
en: Do you wish to control the computer on server {server} with key {key}?
bg_BG: Искате ли да управлявате компютъра на сървъра {server} с ключа {key}?

[ctx: remote]
en: Enable Remote Access
bg_BG: Разреши отдалечен достъп

[ctx: remote]
en: Error Connecting
bg_BG: Грешка при свързване

[ctx: remote]
en: Generating key
bg_BG: Генериране на ключ

[ctx: remote]
en: Generating key...
bg_BG: Генериране на ключ...

[ctx: remote]
en: Getting external IP
bg_BG: Получаване на външен IP адрес

[ctx: remote]
en: Getting external IP...
bg_BG: Получаване на външен IP адрес...

[ctx: remote]
en: Host connection failed
bg_BG: Неуспешно свързване с хост

[ctx: remote]
en: Host locally
bg_BG: Хоствай локално

[ctx: remote]
en: Message from Remote Access Server
bg_BG: Съобщение от сървъра за отдалечен достъп

[ctx: remote]
en: Mute speech and sounds from the remote computer.
bg_BG: Заглушаване на речта и звуците от отдалечения компютър.

[ctx: remote]
en: Mutes or unmutes the speech coming from the remote computer
bg_BG: Изключва или включва речта, идваща от отдалечения компютър

[ctx: remote]
en: No controlled computers are connected
bg_BG: Няма свързани управлявани компютри

[ctx: remote]
en: No one else is connected
bg_BG: Никой друг не е свързан

[ctx: remote]
en: Not connected
bg_BG: Няма установена връзка

[ctx: remote]
en: Not the controlling computer
bg_BG: Не управлявате управляващия компютър

[ctx: remote]
en: R&emote Access
bg_BG: &Отдалечен достъп

[ctx: remote]
en: Remote Access
bg_BG: Отдалечен достъп

[ctx: remote]
en: Remote Access Connection Request
bg_BG: Заявка за свързване с отдалечен достъп

[ctx: remote]
en: Remote Access Error
bg_BG: Грешка при отдалечен достъп

[ctx: remote]
en: Remote NVDA not connected
bg_BG: Отдалеченият NVDA не е свързан

[ctx: remote]
en: Remotely connect to another computer running NVDA.
bg_BG: Отдалечено свързване към друг компютър, на който работи NVDA.

[ctx: remote]
en: S&end control+alt+delete
bg_BG: И&зпрати Control+Alt+Delete

[ctx: remote]
en: Security Warning
bg_BG: Предупреждение за сигурността

[ctx: remote]
en: Send control+alt+delete to the controlled computer.
bg_BG: Изпращане на Control+Alt+Delete към управлявания компютър.

[ctx: remote]
en: Send the clipboard text to the remote computer.
bg_BG: Изпращане на текста от клипборда до отдалечения компютър.

[ctx: remote]
en: Sends control+alt+delete to the controlled computer.
bg_BG: Изпраща Control+Alt+Delete към управлявания компютър.

[ctx: remote]
en: Sends the contents of the clipboard to the remote computer
bg_BG: Изпраща съдържанието на клипборда до отдалечения компютър

[ctx: remote]
en: Shows the Remote Access settings
bg_BG: Показва настройките за отдалечен достъп

[ctx: remote]
en: Switches whether the keyboard controls the local or remote computer
bg_BG: Превключва управлението с клавиатура между локалния или отдалечения компютър

[ctx: remote]
en: The Remote Access server you have connected to is not compatible with this version of NVDA. Please use a different server.
bg_BG: Сървърът за отдалечен достъп, към който сте се свързали, не е съвместим с тази версия на NVDA. Моля, използвайте друг сървър.

[ctx: remote]
en: The certificate of this server could not be verified. Using the wrong fingerprint may allow a third party to access the Remote Access session.
    
    Before continuing, please make sure that the following server certificate fingerprint is correct.
    Server SHA256 fingerprint: {fingerprint}
    
    Continue connecting anyway?
bg_BG: Сертификатът на този сървър не може да бъде проверен. Използването на грешен пръстов отпечатък може да позволи на трета страна да получи достъп до сесията за отдалечен достъп.
    
    Преди да продължите, моля, уверете се, че следният пръстов отпечатък на сертификата на сървъра е правилен.
    SHA256 пръстов отпечатък на сървъра: {fingerprint}
    
    Да продължи ли свързването въпреки това?

[ctx: remote]
en: This will cause NVDA to forget all previously trusted Remote Access servers. When connecting to a previously trusted unrecognised server, you will again be asked whether to trust its certificate.
    
    Are you sure you want to continue?
bg_BG: Това ще накара NVDA да забрави всички доверени сървъри за отдалечен достъп. Когато се свързвате с доверен преди това, но неразпознат сървър, отново ще бъдете попитани дали да се доверите на неговия сертификат.
    
    Наистина ли искате да продължите?

[ctx: remote]
en: Toggles whether Remote Access is connected
bg_BG: Установява или прекъсва връзка чрез отдалечен достъп

[ctx: remote]
en: Unable to connect to the remote computer
bg_BG: Неуспешно свързване с отдалечения компютър

[ctx: remote]
en: Unable to connect to {host}. Check that you have internet access, and that there are no mistakes in the host field.
bg_BG: Неуспешно свързване с {host}. Проверете дали имате достъп до интернет и дали няма грешки в полето за хост.

[ctx: remote]
en: Unable to send clipboard
bg_BG: Клипбордът не може да бъде изпратен

[ctx: remote]
en: Unable to trigger control+alt+delete
bg_BG: Не може да се задейства Control+Alt+Delete

[ctx: remote]
en: Use existing
bg_BG: Използвай съществуващ

[ctx: repeat]
en: off
bg_BG: изключено

[ctx: repeat]
en: on
bg_BG: включено

en: replace
bg_BG: заместване

en: replied
bg_BG: Отговорено

en: replied all
bg_BG: Отговорено до всички

en: report CLDR characters off
bg_BG: Докладването на CLDR знаците е изключено

en: report CLDR characters on
bg_BG: Докладването на CLDR знаците е включено

en: report alignment off
bg_BG: Докладването на подравняването е изключено

en: report alignment on
bg_BG: Докладването на подравняването е включено

en: report articles off
bg_BG: Докладването на статиите е изключено

en: report articles on
bg_BG: Докладването на статиите е включено

en: report block quotes off
bg_BG: Докладването на цитатите е изключено

en: report block quotes on
bg_BG: Докладването на цитатите е включено

en: report colors off
bg_BG: Докладването на цветовете е изключено

en: report colors on
bg_BG: Докладването на цветовете е включено

en: report comments off
bg_BG: Докладването на коментарите е изключено

en: report comments on
bg_BG: Докладването на коментарите е включено

en: report dynamic content changes off
bg_BG: Докладването на динамично обновяващото се съдържание е изключено

en: report dynamic content changes on
bg_BG: Докладването на динамично обновяващото се съдържание е включено

en: report emphasis off
bg_BG: Докладването на открояването е изключено

en: report emphasis on
bg_BG: Докладването на открояването е включено

en: report figures and captions off
bg_BG: Докладването на фигури и надписи е изключено

en: report figures and captions on
bg_BG: Докладването на фигури и надписи е включено

en: report font name off
bg_BG: Докладването на името на шрифта е изключено

en: report font name on
bg_BG: Докладването на името на шрифта е включено

en: report font size off
bg_BG: Докладването на размера на шрифта е изключено

en: report font size on
bg_BG: Докладването на размера на шрифта е включено

en: report frames off
bg_BG: Докладването на рамките е изключено

en: report frames on
bg_BG: Докладването на рамките е включено

en: report graphics off
bg_BG: Докладването на графиките е изключено

en: report graphics on
bg_BG: Докладването на графиките е включено

en: report groupings off
bg_BG: Докладването на групите е изключено

en: report groupings on
bg_BG: Докладването на групите е включено

en: report headings off
bg_BG: Докладването на заглавията е изключено

en: report headings on
bg_BG: Докладването на заглавията е включено

en: report highlighted off
bg_BG: Докладването на отбелязването е изключено

en: report highlighted on
bg_BG: Докладването на отбелязването е включено

en: report if clickable off
bg_BG: Докладването на щракаемите елементи е изключено

en: report if clickable on
bg_BG: Докладването на щракаемите елементи е включено

en: report landmarks and regions off
bg_BG: Докладването на маркерите и областите е изключено

en: report landmarks and regions on
bg_BG: Докладването на маркерите и областите е включено

en: report line numbers off
bg_BG: Докладването на номерата на редовете е изключено

en: report line numbers on
bg_BG: Докладването на номерата на редовете е включено

en: report line spacing off
bg_BG: Докладването на редовата разредка е изключено

en: report line spacing on
bg_BG: Докладването на редовата разредка е включено

en: report links off
bg_BG: Докладването на връзките е изключено

en: report links on
bg_BG: Докладването на връзките е включено

en: report lists off
bg_BG: Докладването на списъците е изключено

en: report lists on
bg_BG: Докладването на списъците е включено

en: report pages off
bg_BG: Докладването на страниците е изключено

en: report pages on
bg_BG: Докладването на страниците е включено

en: report paragraph indentation off
bg_BG: Докладването на отстъпа на абзаците е изключено

en: report paragraph indentation on
bg_BG: Докладването на отстъпа на абзаците е включено

en: report revisions off
bg_BG: Докладването на корекциите е изключено

en: report revisions on
bg_BG: Докладването на корекциите е включено

en: report style off
bg_BG: Докладването на стила е изключено

en: report style on
bg_BG: Докладването на стила е включено

en: report superscripts and subscripts off
bg_BG: Докладването на горни и долни индекси е изключено

en: report superscripts and subscripts on
bg_BG: Докладването на горни и долни индекси е включено

en: report table cell coordinates off
bg_BG: Докладването на координатите на клетките в таблиците е изключено

en: report table cell coordinates on
bg_BG: Докладването на координатите на клетките в таблиците е включено

en: report tables off
bg_BG: Докладването на таблиците е изключено

en: report tables on
bg_BG: Докладването на таблиците е включено

[ctx: reportLanguage]
en: Beep
bg_BG: Бибипкане

[ctx: reportLanguage]
en: Language at caret position
bg_BG: Език на позицията на каретката

[ctx: reportLanguage]
en: Off
bg_BG: Изключено

[ctx: reportLanguage]
en: Report lan&guage changes while reading
bg_BG: Докладвай промените в е&зика по време на четене

[ctx: reportLanguage]
en: Report when switching to language is not s&upported by synthesizer
bg_BG: Докладвай, когато превключването към указания език не се поддър&жа от синтезатора

[ctx: reportLanguage]
en: Reports the language for the text under the caret. If pressed twice, presents the information in browse mode
bg_BG: Докладва езика на текста под каретката. При двукратно натискане представя информацията в режим на разглеждане.

[ctx: reportLanguage]
en: Speech
bg_BG: Реч

[ctx: reportLanguage]
en: Unknown language
bg_BG: Непознат език

[ctx: reportLanguage]
en: {languageDescription} (not supported)
bg_BG: {languageDescription} (не се поддържа)

[ctx: reportSpellingErrorsSetting]
en: Braille
bg_BG: Чрез брайл

[ctx: reportSpellingErrorsSetting]
en: Off
bg_BG: Изключено

[ctx: reportSpellingErrorsSetting]
en: Sound
bg_BG: Чрез звук

[ctx: reportSpellingErrorsSetting]
en: Speech
bg_BG: Чрез реч

[ctx: reportSpellingErrorsSetting]
en: Speech and sound
bg_BG: Чрез реч и звук

en: req
bg_BG: здл

en: required
bg_BG: необходимо

en: reverse diagonal stripe
bg_BG: Обратна диагонална ивица

en: revised %s
bg_BG: променен %s

en: rgn
bg_BG: обл

en: rich edit
bg_BG: форматируемо въвеждане

en: right
bg_BG: десен

en: right alt
bg_BG: Десен Alt

en: right arrow
bg_BG: Стрелка надясно

en: right control
bg_BG: Десен Control

en: right edge
bg_BG: Десен ръб

en: right indent
bg_BG: десен отстъп

en: right shift
bg_BG: Десен Shift

en: right windows
bg_BG: Десен Windows

en: ro
bg_BG: сзч

en: root pane
bg_BG: кореново поле

en: row
bg_BG: ред

en: row %s
bg_BG: ред %s

en: row header
bg_BG: заглавие на ред

en: rslvd cmnt
bg_BG: рзрш кмнт

en: ruler
bg_BG: скала

en: r{rowNumber}
bg_BG: р{rowNumber}

en: r{rowNumber}-{rowSpan}
bg_BG: р{rowNumber}-{rowSpan}

en: same page
bg_BG: към същата страница

[ctx: screenCurtain]
en: Always &show a warning when enabling Screen Curtain
bg_BG: Винаги &показвай предупреждение при задействане на екранната завеса

[ctx: screenCurtain]
en: Cannot enable screen curtain while performing content recognition
bg_BG: Не може да се включи екранната завеса при извършване на разпознаване на съдържание

[ctx: screenCurtain]
en: There was a problem enabling Screen Curtain. The contents of your screen are still visible. You may attempt to enable Screen Curtain manually.
bg_BG: Възникна проблем при задействането на екранната завеса. Съдържанието на екрана ви все още е видимо. Можете да опитате да задействате екранната завеса ръчно.

[ctx: script category]
en: Tools
bg_BG: Инструменти

en: scrlbar
bg_BG: плзпрев

en: scroll bar
bg_BG: плъзгач за превъртане

en: scroll lock
bg_BG: Scroll Lock

en: scroll pane
bg_BG: поле за превъртане

en: search page
bg_BG: страница за търсене

en: sect
bg_BG: рзд

en: section
bg_BG: раздел

en: section %s
bg_BG: Раздел %s

en: section property
bg_BG: свойство на секцията

en: sel
bg_BG: мрк

en: selectable
bg_BG: избираем

en: selected
bg_BG: маркиран

en: selected %s
bg_BG: Маркиран %s

en: selection removed
bg_BG: Селекцията е премахната

en: sent: %s
bg_BG: Изпратени: %s

en: separator
bg_BG: разделител

en: series {number} {name}
bg_BG: серия {number} {name}

en: sggstn
bg_BG: предлож

en: shape
bg_BG: форма

[ctx: shape]
en: 'No' symbol
bg_BG: Символ за "Не"

[ctx: shape]
en: 'Or' flowchart symbol
bg_BG: Блоксхема: "Или"

[ctx: shape]
en: 10-point star
bg_BG: Звезда с 10 лъча

[ctx: shape]
en: 12-point star
bg_BG: Звезда с 12 лъча

[ctx: shape]
en: 16-point star
bg_BG: Звезда с 16 лъча

[ctx: shape]
en: 24-point star
bg_BG: Звезда с 24 лъча

[ctx: shape]
en: 32-point star
bg_BG: Звезда с 32 лъча

[ctx: shape]
en: 4-point star
bg_BG: Звезда с 4 лъча

[ctx: shape]
en: 5-point star
bg_BG: Звезда с 5 лъча

[ctx: shape]
en: 6-point star
bg_BG: Звезда с 6 лъча

[ctx: shape]
en: 7-point star
bg_BG: Звезда със 7 лъча

[ctx: shape]
en: 8-point star
bg_BG: Звезда с 8 лъча

[ctx: shape]
en: Alternate process flowchart symbol
bg_BG: Блоксхема: алтернативен процес

[ctx: shape]
en: Arc
bg_BG: Дъга

[ctx: shape]
en: Arrows pointing left right up and down
bg_BG: Четирипосочна стрелка

[ctx: shape]
en: Balloon
bg_BG: Балон

[ctx: shape]
en: Bent Up Arrow
bg_BG: Огъната нагоре стрелка

[ctx: shape]
en: Bent arrow
bg_BG: Огъната стрелка

[ctx: shape]
en: Bevel
bg_BG: Релефна рамка

[ctx: shape]
en: Block arc
bg_BG: Дъга

[ctx: shape]
en: Callout with Arrows pointing left right up and down
bg_BG: Изнесено означение с четирипосочна стрелка

[ctx: shape]
en: Callout with Double-ended horizontal Arrow
bg_BG: Изнесено означение с двупосочна хоризонтална стрелка

[ctx: shape]
en: Callout with Down Arrow
bg_BG: Изнесено означение със стрелка надолу

[ctx: shape]
en: Callout with Left Arrow
bg_BG: Изнесено означение със стрелка наляво

[ctx: shape]
en: Callout with Right Arrow
bg_BG: Изнесено означение със стрелка надясно

[ctx: shape]
en: Callout with UpArrow
bg_BG: Изнесено означение със стрелка нагоре

[ctx: shape]
en: Callout with accent bar and callout line segments forming a U-shape
bg_BG: Изнесено означение с черта за акцентиране и отсечки от линия на изнесено означение, оформящи U-образна фигура

[ctx: shape]
en: Callout with angled callout line and accent bar
bg_BG: Изнесено означение със зачертана линия за означение и черта за акцентиране

[ctx: shape]
en: Callout with angled line
bg_BG: Изнесено означение с ъглова линия

[ctx: shape]
en: Callout with arrows that point up and down
bg_BG: Изнесено означение със стрелки, сочещи нагоре и надолу

[ctx: shape]
en: Callout with border and horizontal accent bar
bg_BG: Изнесено означение с граница и хоризонтална черта за акцентиране

[ctx: shape]
en: Callout with border, accent bar, and callout line segments forming a U-shape
bg_BG: Изнесено означение с граница, черта за акцентиране и отсечки от линия на изнесено означение, оформящи U-образна фигура

[ctx: shape]
en: Callout with border, angled callout line, and accent bar
bg_BG: Изнесено означение с граница, ъглова изнесена линия и черта за акцентиране

[ctx: shape]
en: Callout with border, diagonal straight line and accent bar
bg_BG: Изнесено означение с граница, диагонална права линия и черта за акцентиране

[ctx: shape]
en: Callout with callout line segments forming a U-shape
bg_BG: Изнесено означение с отсечки от линия на изнесено означение, оформящи U-образна фигура

[ctx: shape]
en: Callout with diagonal callout line and accent bar
bg_BG: Изнесено означение с линия за диагонално означение и черта за акцентиране

[ctx: shape]
en: Callout with diagonal straight line
bg_BG: Изнесено означение с диагонална права линия

[ctx: shape]
en: Callout with horizontal accent bar
bg_BG: Изнесено означение с хоризонтална черта за акцентиране

[ctx: shape]
en: Callout with horizontal line
bg_BG: Изнесено означение с хоризонтална линия

[ctx: shape]
en: Callout with no border and angled callout line
bg_BG: Изнесено означение без граница и ъглова линия на изнесено означение

[ctx: shape]
en: Callout with no border and callout line segments forming a U-shape
bg_BG: Изнесено означение без граница и отсечки от линия на изнесено означение, оформящи U-образна фигура

[ctx: shape]
en: Callout with no border and diagonal callout line
bg_BG: Изнесено означение без граница и линия за диагонално означение

[ctx: shape]
en: Can
bg_BG: Кен

[ctx: shape]
en: Card flowchart symbol
bg_BG: Блоксхема: карта

[ctx: shape]
en: Chart Plus symbol
bg_BG: Символ Плюс на диаграма

[ctx: shape]
en: Chart Star Symbol
bg_BG: Символ Звезда на диаграма

[ctx: shape]
en: Chart X Symbol
bg_BG: Символ X на диаграма

[ctx: shape]
en: Chevron
bg_BG: V-образна стрелка

[ctx: shape]
en: Circle with line through center
bg_BG: Кръг с линия през центъра

[ctx: shape]
en: Circular Arrow
bg_BG: Кръгова стрелка

[ctx: shape]
en: Cloud callout
bg_BG: Облаковидно изнесено означение

[ctx: shape]
en: Cloud shape
bg_BG: Фигура облак

[ctx: shape]
en: Collate flowchart symbol
bg_BG: Блоксхема: комплектуване

[ctx: shape]
en: Connector flowchart symbol
bg_BG: Блоксхема: Съединение

[ctx: shape]
en: Corner
bg_BG: Ъгъл

[ctx: shape]
en: Counter-clockwise Circular arrow
bg_BG: Кръгова стрелка сочеща обратно на посоката на часовниковата стрелка

[ctx: shape]
en: Cross
bg_BG: Кръст

[ctx: shape]
en: Cube
bg_BG: Куб

[ctx: shape]
en: Curved Down Arrow
bg_BG: Извита стрелка надолу

[ctx: shape]
en: Curved Left Arrow
bg_BG: Извита стрелка наляво

[ctx: shape]
en: Curved Right Arrow
bg_BG: Извита стрелка надясно

[ctx: shape]
en: Curved Up Arrow
bg_BG: Извита Стрелка нагоре

[ctx: shape]
en: Curved Up Ribbon banner
bg_BG: Извита нагоре банер лента

[ctx: shape]
en: Curved arrow
bg_BG: Извита стрелка

[ctx: shape]
en: Data flowchart symbol
bg_BG: Блоксхема: Данни

[ctx: shape]
en: Decagon
bg_BG: Десетоъгълник

[ctx: shape]
en: Decision flowchart symbol
bg_BG: Блоксхема: решение

[ctx: shape]
en: Delay flowchart symbol
bg_BG: Блоксхема: закъснение

[ctx: shape]
en: Diagonal stripe
bg_BG: Диагонална ивица

[ctx: shape]
en: Diamond
bg_BG: Ромб

[ctx: shape]
en: Direct access storage flowchart symbol
bg_BG: Блоксхема: памет с пряк достъп

[ctx: shape]
en: Display flowchart symbol
bg_BG: Блоксхема: дисплей

[ctx: shape]
en: Document flowchart symbol
bg_BG: Блоксхема: документ

[ctx: shape]
en: Dodecagon
bg_BG: Дванадесетоъгълник

[ctx: shape]
en: Donut
bg_BG: Пръстен

[ctx: shape]
en: Double brace
bg_BG: Двойна фигурна скоба

[ctx: shape]
en: Double bracket
bg_BG: Двойна скоба

[ctx: shape]
en: Double wave
bg_BG: Двойна вълна

[ctx: shape]
en: Double-ended Arrow pointing up and down
bg_BG: Стрелка, сочеща нагоре и надолу

[ctx: shape]
en: Double-ended Circular arrow
bg_BG: Двупосочна кръгова стрелка

[ctx: shape]
en: Double-ended horizontal Arrow
bg_BG: Двупосочна хоризонтална стрелка

[ctx: shape]
en: Down Arrow
bg_BG: Стрелка надолу

[ctx: shape]
en: Explosion
bg_BG: Взрив

[ctx: shape]
en: Extract flowchart symbol
bg_BG: Блоксхема: извличане

[ctx: shape]
en: Folded corner
bg_BG: Прегънат ъгъл

[ctx: shape]
en: Four small squares that define a rectangular shape
bg_BG: Четири малки квадратчета, които оформят правоъгълна фигура

[ctx: shape]
en: Funnel
bg_BG: Фуния

[ctx: shape]
en: Gear with nine teeth
bg_BG: Зъбно колело с 9 зъба

[ctx: shape]
en: Gear with six teeth
bg_BG: Зъбно колело със 6 зъба

[ctx: shape]
en: Half of rectangular picture frame
bg_BG: Половината от правоъгълна рамка на картина

[ctx: shape]
en: Heart
bg_BG: Сърце

[ctx: shape]
en: Heptagon
bg_BG: Седмоъгълник

[ctx: shape]
en: Hexagon
bg_BG: Шестоъгълник

[ctx: shape]
en: Horizontal scroll
bg_BG: Хоризонтален плъзгач

[ctx: shape]
en: Incomplete Pie with wedge missing
bg_BG: Непълен пай с липсващ резен

[ctx: shape]
en: Internal storage flowchart symbol
bg_BG: Блоксхема: вътрешна памет

[ctx: shape]
en: Isosceles triangle
bg_BG: Равнобедрен триъгълник

[ctx: shape]
en: Left Arrow
bg_BG: Стрелка наляво

[ctx: shape]
en: Left and up Arrows
bg_BG: Стрелки наляво и нагоре

[ctx: shape]
en: Left brace
bg_BG: Лява фигурна скоба

[ctx: shape]
en: Left bracket
bg_BG: Лява скоба

[ctx: shape]
en: Left right and up Arrows
bg_BG: Стрелки наляво, надясно и нагоре

[ctx: shape]
en: Lightning bolt
bg_BG: Светкавица

[ctx: shape]
en: Line Callout
bg_BG: Изнесено означение

[ctx: shape]
en: Line inverse
bg_BG: Обратна линия

[ctx: shape]
en: Magnetic disk flowchart symbol
bg_BG: Блоксхема: магнитен диск

[ctx: shape]
en: Manual input flowchart symbol
bg_BG: Блоксхема: ръчно въвеждане

[ctx: shape]
en: Manual operation flowchart symbol
bg_BG: Блоксхема: ръчна операция

[ctx: shape]
en: Math Addition symbol
bg_BG: Символ за математическо събиране

[ctx: shape]
en: Math Division symbol
bg_BG: Символ за математическо деление

[ctx: shape]
en: Math Equivalence symbol
bg_BG: Символ за математическо съответствие

[ctx: shape]
en: Math Multiplication symbol
bg_BG: Символ за математическо умножение

[ctx: shape]
en: Math Non-equivalence symbol
bg_BG: Символ за математическо несъответствие

[ctx: shape]
en: Math Subtraction symbol
bg_BG: Символ за математическо изваждане

[ctx: shape]
en: Merge flowchart symbol
bg_BG: Блоксхема: обединяване

[ctx: shape]
en: Moon
bg_BG: Луна

[ctx: shape]
en: Multi-document flowchart symbol
bg_BG: Блоксхема: няколко документа

[ctx: shape]
en: Notched RightArrow
bg_BG: Изрязана стрелка надясно

[ctx: shape]
en: Octagon
bg_BG: Осмоъгълник

[ctx: shape]
en: Off-page connector flowchart symbol
bg_BG: Блоксхема: продължение на друга страница

[ctx: shape]
en: Offline storage flowchart symbol
bg_BG: Блоксхема: офлайн хранилище

[ctx: shape]
en: Oval
bg_BG: Овал

[ctx: shape]
en: Oval-shaped callout
bg_BG: Изнесено означение с овална форма

[ctx: shape]
en: Parallelogram
bg_BG: Успоредник

[ctx: shape]
en: Pentagon
bg_BG: Петоъгълник

[ctx: shape]
en: Plaque
bg_BG: Плочка

[ctx: shape]
en: Plaque Tabs
bg_BG: Плочкови раздели

[ctx: shape]
en: Predefined process flowchart symbol
bg_BG: Блоксхема: типов процес

[ctx: shape]
en: Preparation flowchart symbol
bg_BG: Блоксхема: подготовка

[ctx: shape]
en: Process flowchart symbol
bg_BG: Блоксхема: процес

[ctx: shape]
en: Punched tape flowchart symbol
bg_BG: Блоксхема: перфолента

[ctx: shape]
en: Quarter Pie Wedge
bg_BG: Четвърт парче пай

[ctx: shape]
en: Rectangle
bg_BG: Правоъгълник

[ctx: shape]
en: Rectangle with one rounded corner
bg_BG: Правоъгълник с един заоблен ъгъл

[ctx: shape]
en: Rectangle with one snipped corner
bg_BG: Правоъгълник с един скосен ъгъл

[ctx: shape]
en: Rectangle with one snipped corner and one rounded corner
bg_BG: Правоъгълник с един скосен и заоблен ъгъл

[ctx: shape]
en: Rectangle with two rounded corners diagonally-opposed
bg_BG: Правоъгълник с два заоблени срещуположни ъгъла

[ctx: shape]
en: Rectangle with two snipped corners diagonally-opposed
bg_BG: Правоъгълник с два скосени срещуположни ъгъла

[ctx: shape]
en: Rectangle with two snipped corners that share a side
bg_BG: Правоъгълник с два скосени ъгъла от една и съща страна

[ctx: shape]
en: Rectangle with two-rounded corners that share a side
bg_BG: Правоъгълник с два заоблени ъгъла от една и съща страна

[ctx: shape]
en: Rectangular callout
bg_BG: Правоъгълно изнесено означение

[ctx: shape]
en: Rectangular picture frame
bg_BG: Правоъгълна рамка на картина

[ctx: shape]
en: Return
bg_BG: Връщане

[ctx: shape]
en: Ribbon banner
bg_BG: Лента банер

[ctx: shape]
en: Ribbon with left and right arrows
bg_BG: Лента със стрелки наляво и надясно

[ctx: shape]
en: Right Arrow
bg_BG: Стрелка надясно

[ctx: shape]
en: Right Arrow with Stripes
bg_BG: Раирана дясна стрелка

[ctx: shape]
en: Right brace
bg_BG: Дясна фигурна скоба

[ctx: shape]
en: Right bracket
bg_BG: Дясна скоба

[ctx: shape]
en: Right triangle
bg_BG: Правоъгълен триъгълник

[ctx: shape]
en: Rounded rectangle
bg_BG: Закръглен правоъгълник

[ctx: shape]
en: Rounded rectangle-shaped callout
bg_BG: Изнесено означение със закръглен правоъгълник

[ctx: shape]
en: Sequential access storage flowchart symbol
bg_BG: Блоксхема: памет с последователен достъп

[ctx: shape]
en: Smiley face
bg_BG: Усмихнато лице

[ctx: shape]
en: Sort flowchart symbol
bg_BG: Блоксхема: сортиране

[ctx: shape]
en: Stored data flowchart symbol
bg_BG: Блоксхема: съхранени данни

[ctx: shape]
en: Summing junction flowchart symbol
bg_BG: Блоксхема: възел на сумиране

[ctx: shape]
en: Sun
bg_BG: Слънце

[ctx: shape]
en: Terminator flowchart symbol
bg_BG: Блоксхема: знак за край

[ctx: shape]
en: Trapezoid
bg_BG: Трапец

[ctx: shape]
en: Trapezoid with asymmetrical non-parallel sides
bg_BG: Трапец с асиметрични неуспоредни страни

[ctx: shape]
en: U-shaped Arrow
bg_BG: U-образна стрелка

[ctx: shape]
en: Up Arrow
bg_BG: Стрелка нагоре

[ctx: shape]
en: Vertical scroll
bg_BG: Вертикален плъзгач

[ctx: shape]
en: Water droplet
bg_BG: Водна капка

[ctx: shape]
en: Wave
bg_BG: Вълна

[ctx: shape]
en: four snipped corners
bg_BG: Четири изкривени ъгъла

en: shift
bg_BG: Shift

[ctx: shuffle]
en: off
bg_BG: изключено

[ctx: shuffle]
en: on
bg_BG: включено

en: single {action}
bg_BG: еднократно {action}

en: skips backward past a block of links
bg_BG: Пропуска предишен блок от връзки

en: skips forward past a block of links
bg_BG: Пропуска следващия блок от връзки

en: slanted dash dot
bg_BG: Наклонена тире-точка

en: slice
bg_BG: сектор

en: slider
bg_BG: плъзгач

en: smp
bg_BG: ксс

en: solid
bg_BG: Плътно

en: sorted
bg_BG: сортиран

en: sorted asc
bg_BG: възх сорт

en: sorted ascending
bg_BG: възходящо сортиран

en: sorted desc
bg_BG: низх сорт

en: sorted descending
bg_BG: низходящо сортиран

en: sound
bg_BG: звук

en: space
bg_BG: Интервал

en: space with any dots
bg_BG: интервал с която и да е точка

en: space with dot
bg_BG: интервал с точка

en: speak command keys off
bg_BG: Изговарянето на командните клавиши е изключено

en: speak command keys on
bg_BG: Изговарянето на командните клавиши е включено

en: speech viewer disabled
bg_BG: Прегледът на речта е изключен

en: speech viewer enabled
bg_BG: Прегледът на речта е включен

[ctx: speechModes]
en: beeps
bg_BG: Бибипкане

[ctx: speechModes]
en: off
bg_BG: Изключено

[ctx: speechModes]
en: on-demand
bg_BG: При поискване

[ctx: speechModes]
en: talk
bg_BG: Говор

[ctx: speechSymbols]
en: &Filter by:
bg_BG: &Филтриране по:

en: spelling and grammar: {text}
bg_BG: Правопис и граматика: {text}

en: spelling error
bg_BG: грешно изписано

en: spelling: {text}
bg_BG: правопис: {text}

en: spin button
bg_BG: въртелив бутон

en: splbtn
bg_BG: рздбтн

en: split button
bg_BG: разделителен бутон

en: split pane
bg_BG: разделено поле

en: spnbtn
bg_BG: брч

en: status bar
bg_BG: лента на състоянието

en: stbar
bg_BG: лнтсст

en: stop
bg_BG: спиране

en: strikethrough
bg_BG: Зачеркнат

en: strong
bg_BG: Силно откроен

en: style
bg_BG: стил

en: style %s
bg_BG: Стил %s

en: style definition
bg_BG: дефиниция на стила

en: subMenu
bg_BG: подменю

en: subject: %s
bg_BG: Относно: %s

en: submnu
bg_BG: пдмню

en: subscript
bg_BG: долен индекс

en: suggestion
bg_BG: предложение

en: superscript
bg_BG: горен индекс

en: switch
bg_BG: Превключвател

en: swtch
bg_BG: превкл

[ctx: symbolLevel]
en: all
bg_BG: всички

[ctx: symbolLevel]
en: character
bg_BG: знак

[ctx: symbolLevel]
en: most
bg_BG: повечето

[ctx: symbolLevel]
en: none
bg_BG: изключена

[ctx: symbolLevel]
en: some
bg_BG: някои

[ctx: symbolPreserve]
en: always
bg_BG: Винаги

[ctx: symbolPreserve]
en: never
bg_BG: Никога

[ctx: symbolPreserve]
en: only below symbol's level
bg_BG: Само под нивото на изговаряне на символа

[ctx: synth setting]
en: Inflection
bg_BG: Модулация

[ctx: synth setting]
en: Language
bg_BG: Език

[ctx: synth setting]
en: Pitch
bg_BG: Височина на гласа

[ctx: synth setting]
en: Rate
bg_BG: Скорост

[ctx: synth setting]
en: Rate boost
bg_BG: Умножаване на скоростта

[ctx: synth setting]
en: Variant
bg_BG: Вариант

[ctx: synth setting]
en: Voice
bg_BG: Глас

[ctx: synth setting]
en: Volume
bg_BG: Сила на звука

en: tab control
bg_BG: избор на страница

en: tabctl
bg_BG: ктррзд

en: table
bg_BG: таблица

en: table body
bg_BG: тяло на таблица

en: table footer
bg_BG: заключение на таблица

en: table header
bg_BG: увод на таблица

en: table property
bg_BG: свойство на таблицата

en: table with {columnCountText} and {rowCountText}
bg_BG: Таблица с {columnCountText} и {rowCountText}

en: tbl
bg_BG: тбл

en: tear off menu
bg_BG: отрязък от меню

en: term
bg_BG: терм

en: terminal
bg_BG: терминал

en: text
bg_BG: текст

en: text "%s" not found
bg_BG: Текстът "%s" не е намерен

en: text frame
bg_BG: текстова рамка

en: text mode
bg_BG: текстов режим

en: tgbtn
bg_BG: бтнпр

en: thick
bg_BG: Дебела

en: thick diagonal crosshatch
bg_BG: Дебела диагонална щриховка

en: thin
bg_BG: Тънка

en: thin diagonal crosshatch
bg_BG: Тънка диагонална щриховка

en: thin diagonal stripe
bg_BG: Тънка диагонална ивица

en: thin horizontal crosshatch
bg_BG: Тънка хоризонтална щриховка

en: thin horizontal stripe
bg_BG: Тънка хоризонтална ивица

en: thin reverse diagonal stripe
bg_BG: Тънка обърната диагонална ивица

en: thin vertical stripe
bg_BG: Тънка вертикална ивица

en: through row {row} column {column}
bg_BG: до ред {row}, колона {column}

en: through {endCol}
bg_BG: до {endCol}

en: through {endRow}
bg_BG: до {endRow}

en: thumb control
bg_BG: миниатюризиран контрол

[ctx: time format]
en: {D} day {H}:{M}:{S}
bg_BG: {D} ден {H} часа, {M} минути и {S} секунди

[ctx: time format]
en: {D} days {H}:{M}:{S}
bg_BG: {D} дни {H} часа, {M} минути и {S} секунди

[ctx: time format]
en: {H}:{M}:{S}
bg_BG: {H} часа, {M} минути и {S} секунди

[ctx: time format]
en: {M}:{S}
bg_BG: {M} минути и {S} секунди

[ctx: time format]
en: {S}
bg_BG: {S} секунди

en: title bar
bg_BG: заглавна лента

en: tlbar
bg_BG: лнтинс

en: tltip
bg_BG: подск

en: to focus
bg_BG: С фокуса

en: to review
bg_BG: С прегледа

en: toggle button
bg_BG: превключващ бутон

en: tool bar
bg_BG: лента с инструменти

en: tool tip
bg_BG: подсказка

en: top edge
bg_BG: Горен ръб

[ctx: touch action]
en: flick down
bg_BG: перване надолу

[ctx: touch action]
en: flick left
bg_BG: перване наляво

[ctx: touch action]
en: flick right
bg_BG: перване надясно

[ctx: touch action]
en: flick up
bg_BG: перване нагоре

[ctx: touch action]
en: hold
bg_BG: задържане

[ctx: touch action]
en: hover
bg_BG: посочване

[ctx: touch action]
en: hover down
bg_BG: докосване

[ctx: touch action]
en: hover up
bg_BG: край на докосването

[ctx: touch action]
en: tap
bg_BG: почукване

[ctx: touch action]
en: tap and hold
bg_BG: почукване и задържане

en: track change: {text}
bg_BG: Следене на промяна: {text}

en: tree view
bg_BG: дървовиден списък

en: tree view button
bg_BG: бутон от дървовиден изглед

en: tree view item
bg_BG: елемент от дървовиден списък

en: triggered
bg_BG: задействан

en: triple {action}
bg_BG: трикратно {action}

en: tv
bg_BG: дрвсп

en: tvbtn
bg_BG: дрвбтн

en: tvitem
bg_BG: елдрв

en: unavailable
bg_BG: недостъпен

en: underline
bg_BG: подчертан

en: underlined
bg_BG: подчертан

en: unknown
bg_BG: непознат

en: unknown %s
bg_BG: непознат %s

en: unknown input method
bg_BG: Непознат метод на въвеждане

en: unknown language
bg_BG: Непознат език

en: unlocked
bg_BG: Отключен

en: unread
bg_BG: непрочетено

en: up arrow
bg_BG: Стрелка нагоре

en: up-right diagonal line
bg_BG: Диагонална линия нагоре-надясно

[ctx: updateCheck]
en: Error checking for update.
    {tip}
bg_BG: Грешка при проверката за обновление.
    {tip}

[ctx: updateCheck]
en: Make sure you are connected to the internet, and the NVDA update mirror URL is valid.
    Mirror URL: {url}
bg_BG: Уверете се, че сте свързани с интернет и че URL адресът на огледалния сървър за обновяване на NVDA е валиден.
    URL адрес на огледалния сървър: {url}

[ctx: updateCheck]
en: Unable to establish a connection to the NV Access server.
bg_BG: Не може да се установи връзка със сървъра на NV Access.

en: value {valueAxisData}
bg_BG: стойност {valueAxisData}

en: vertical align bottom
bg_BG: вертикално подравняване към края

en: vertical align distributed
bg_BG: вертикално подравнен разпределено

en: vertical align justified
bg_BG: вертикално подравнен двустранно

en: vertical align middle
bg_BG: вертикално подравняване по средата

en: vertical align top
bg_BG: вертикално подравняване към началото

en: vertical borders except outside
bg_BG: Вертикални граници с изключение на извън

en: vertical stripe
bg_BG: Вертикална ивица

en: video
bg_BG: Видео

en: view port
bg_BG: Видима част

en: visited
bg_BG: посетена

en: vlnk
bg_BG: посврз

en: volume down
bg_BG: намаляване на звука

en: volume up
bg_BG: увеличаване на звука

en: white space
bg_BG: празно място

en: window
bg_BG: прозорец

en: windows
bg_BG: Windows

en: with %s column | with %s columns
bg_BG[0]: с %s колона
bg_BG[1]: с %s колони

en: with %s item | with %s items
bg_BG[0]: с %s елемент
bg_BG[1]: с %s елемента

en: with %s row | with %s rows
bg_BG[0]: с %s ред
bg_BG[1]: с %s реда

en: with {rowCountTranslation} and {colCountTranslation}
bg_BG: с {rowCountTranslation} и {colCountTranslation}

en: wnd
bg_BG: прз

en: word
bg_BG: дума

en: {author} is editing
bg_BG: {author} редактира

en: {backgroundColor} background
bg_BG: {backgroundColor} фон

en: {bookPercentage}%, location {curLocation} of {maxLocation}
bg_BG: {bookPercentage}%, позиция {curLocation} от {maxLocation}

en: {category} ({nbResults} result) | {category} ({nbResults} results)
bg_BG[0]: {category} ({nbResults} резултат)
bg_BG[1]: {category} ({nbResults} резултата)

en: {color1} to {color2}
bg_BG: {color1} към {color2}

en: {color} (default color)
bg_BG: {color} (цвят по подразбиране)

en: {color} on {backgroundColor}
bg_BG: {color} на {backgroundColor}

en: {columnCount} column | {columnCount} columns
bg_BG[0]: {columnCount} колона
bg_BG[1]: {columnCount} колони

en: {curPercent:.0f}%
bg_BG: {curPercent:.0f} процента

en: {date} (all day)
bg_BG: {date} (целодневно)

en: {desc} left and right edges
bg_BG: {desc} Леви и десни ръбове

en: {desc} surrounding border
bg_BG: {desc} Обкръжаваща граница

en: {desc} top and bottom edges
bg_BG: {desc} горни и долни ръбове

en: {desc} up-right and down-right diagonal lines
bg_BG: {desc} диагонални линии нагоре-надясно и надолу-надясно

en: {distance:.3g} point from bottom slide edge | {distance:.3g} points from bottom slide edge
bg_BG[0]: {distance:.3g} точка от долния ръб на слайда
bg_BG[1]: {distance:.3g} точки от долния ръб на слайда

en: {distance:.3g} point from left slide edge | {distance:.3g} points from left slide edge
bg_BG[0]: {distance:.3g} точка от левия ръб на слайда
bg_BG[1]: {distance:.3g} точки от левия ръб на слайда

en: {distance:.3g} point from right slide edge | {distance:.3g} points from right slide edge
bg_BG[0]: {distance:.3g} точка от десния ръб на слайда
bg_BG[1]: {distance:.3g} точки от десния ръб на слайда

en: {distance:.3g} point from top slide edge | {distance:.3g} points from top slide edge
bg_BG[0]: {distance:.3g} точка от горния ръб на слайда
bg_BG[1]: {distance:.3g} точки от горния ръб на слайда

en: {distance} from left edge of page
bg_BG: {distance} от левия ръб на страницата

en: {distance} from top edge of page
bg_BG: {distance} от горния ръб на страницата

en: {elapsedTime} elapsed
bg_BG: Изминали са {elapsedTime}

en: {firstAddress}  {firstContent} through {lastAddress}  {lastContent}
bg_BG: От {firstAddress}  {firstContent} до {lastAddress}  {lastContent}

en: {firstAddress} through {lastAddress}
bg_BG: От {firstAddress} до {lastAddress}

en: {firstAddress} {firstValue} through {lastAddress} {lastValue}
bg_BG: От {firstAddress} {firstValue} до {lastAddress} {lastValue}

en: {hourText} and {minuteText} remaining
bg_BG: Остават {hourText} и {minuteText}

en: {hourText} remaining
bg_BG: Остават {hourText} часа

en: {hours:d} hour | {hours:d} hours
bg_BG[0]: {hours:d} час
bg_BG[1]: {hours:d} часа

en: {longName} ({name})
    Version: {version} ({version_detailed})
    URL: {url}
    {copyright}
    
    {name} is covered by the GNU General Public License (Version 2 or later).
    You are free to share or change this software in any way you like as long as it is accompanied by the license and you make all source code available to anyone who wants it.
    This applies to both original and modified copies of this software, plus any derivative works.
    For further details, you can view the license from the Help menu.
    It can also be viewed online at: https://www.gnu.org/licenses/old-licenses/gpl-2.0.html and https://www.gnu.org/licenses/gpl-3.0.en.html
    
    {name} is developed by NV Access, a non-profit organisation committed to helping and promoting free and open source solutions for blind and vision impaired people.
    If you find NVDA useful and want it to continue to improve, please consider donating to NV Access. You can do this by selecting Donate from the NVDA menu.
bg_BG: {longName} ({name})
    Версия: {version} ({version_detailed})
    Уеб сайт: {url}
    {copyright}
    
    {name} се покрива от общия публичен лиценз на GNU (GNU General Public License) версия 2 и по-нови.
    Вие сте свободни да споделяте или променяте този софтуер по всякакъв начин дотолкова, доколкото той върви със същия лиценз, и да направите изходния код достъпен за всеки, който го иска.
    Това важи както за оригиналното, така и за модифицираните копия на този софтуер, заедно с всякакви вторични работи.
    За повече подробности може да видите лиценза от менюто „Помощ“.
    Може да бъде прегледан също и онлайн на адрес: https://www.gnu.org/licenses/old-licenses/gpl-2.0.html и https://www.gnu.org/licenses/gpl-3.0.en.html
    
    {name} е разработен от NV Access – организация с нестопанска цел, ангажирана с подпомагането и популяризирането на безплатни решения с отворен код за незрящите и зрително затруднените хора.
    Ако смятате NVDA за полезен и искате да продължи да се развива, моля, обмислете направата на дарение за NV Access. Това може да направите като изберете „Направи дарение“ от менюто на NVDA.

en: {message}
    
    Category: "{category}"
    Option: "{option}"
bg_BG: {message}
    
    Категория: "{category}"
    Опция: "{option}"

en: {minuteText} remaining
bg_BG: Остават {minuteText} минути

en: {minutes:d} minute | {minutes:d} minutes
bg_BG[0]: {minutes:d} минута
bg_BG[1]: {minutes:d} минути

en: {modifier} released
bg_BG: {modifier} е освободен

en: {numFingers} finger {action} | {numFingers} finger {action}
bg_BG[0]: {action} с {numFingers} пръст
bg_BG[1]: {action} с {numFingers} пръста

en: {number} of {total}
bg_BG: {number} от {total}

en: {num} suggestion | {num} suggestions
bg_BG[0]: {num} предложение
bg_BG[1]: {num} предложения

en: {offset:.3g} centimeter | {offset:.3g} centimeters
bg_BG[0]: {offset:.3g} сантиметър
bg_BG[1]: {offset:.3g} сантиметра

en: {offset:.3g} character | {offset:.3g} characters
bg_BG[0]: {offset:.3g} знак
bg_BG[1]: {offset:.3g} знака

en: {offset:.3g} inch | {offset:.3g} inches
bg_BG[0]: {offset:.3g} инч
bg_BG[1]: {offset:.3g} инча

en: {offset:.3g} millimeter | {offset:.3g} millimeters
bg_BG[0]: {offset:.3g} милиметър
bg_BG[1]: {offset:.3g} милиметра

en: {offset:.3g} pica | {offset:.3g} picas
bg_BG[0]: {offset:.3g} пика
bg_BG[1]: {offset:.3g} пики

en: {offset:.3g} pt
bg_BG: {offset:.3g} пункта

en: {profileName} configuration profile active
bg_BG: Активен е профилът "{profileName}"

en: {profile} profile activated
bg_BG: Профилът {profile} е активиран.

en: {profile} profile deactivated
bg_BG: Профилът {profile} е деактивиран.

en: {remainingTimeFormatted} remaining
bg_BG: Остават {remainingTimeFormatted}

en: {revisionType} {description}: {text} by {author} on {date}
bg_BG: {revisionType} {description}: {text} от {author} на {date}

en: {rowCount} row | {rowCount} rows
bg_BG[0]: {rowCount} ред
bg_BG[1]: {rowCount} реда

en: {seriesName} series {seriesIndex} of {seriesCount}
bg_BG: {seriesName} серия {seriesIndex} от {seriesCount}

en: {seriesName} trendline type: {trendlineType}, name: {trendlineName}
bg_BG: {seriesName} вид на линията на тенденцията: {trendlineType}, име: {trendlineName}

en: {seriesName} trendline type: {trendlineType}, name: {trendlineName}, label: {trendlineLabel}
bg_BG: {seriesName} вид на линията на тенденцията: {trendlineType}, име: {trendlineName}, етикет: {trendlineLabel}

en: {size:g} point font
bg_BG: {size:g} точков шрифт

en: {startTime} to {endTime}
bg_BG: {startTime} до {endTime}

en: {start} through {end}
bg_BG: {start} до {end}

en: {styleName} style, outline level {outlineLevel}
bg_BG: {styleName} стил, ниво в структурата {outlineLevel}

en: {symbol} as in {description}
bg_BG: {symbol} като в {description}

en: {textAttribute} off
bg_BG: {textAttribute} изключено

en: {textAttribute} on
bg_BG: {textAttribute} включено

en: {totalTime} total
bg_BG: Времетраене {totalTime}

en: {val:.2f} centimetre | {val:.2f} centimetres
bg_BG[0]: {val:.2f} сантиметър
bg_BG[1]: {val:.2f} сантиметра

en: {val:.2f} cm
bg_BG: {val:.2f} сантиметра

en: {val:.2f} in
bg_BG: {val:.2f} инча

en: {val:.2f} inch | {val:.2f} inches
bg_BG[0]: {val:.2f} инч
bg_BG[1]: {val:.2f} инча

en: {val:g} pt space before paragraph
bg_BG: {val:g} пункта отстояние преди абзац
