nvda - en to bs_BA translation catalogue (3310 entries)

en:  %s is currently running.
bs_BA:  Aplikacija %s je trenutno pokrenuta.

en:  %s module is loaded.
bs_BA:  Modul %s je učitan.

en:  fraction {fractionValue:.2f} Percent slice {pointIndex} of {pointCount}
bs_BA:  razlomak {fractionValue:.2f} posto, komad {pointIndex} od {pointCount}

en:  square
bs_BA:  kocka

en:  title: {axisTitle}
bs_BA:  naziv: {axisTitle}

en:  {segmentType} {pointIndex} of {pointCount}
bs_BA:  {segmentType}, {pointIndex} od {pointCount}

en: %d character | %d characters
bs_BA[0]: %d znak
bs_BA[1]: %d znakova
bs_BA[2]: %d znakova

en: %d percent
bs_BA: %d posto

en: %s application
bs_BA: Aplikacija %s

en: %s column | %s columns
bs_BA[0]: %s kolona
bs_BA[1]: %s kolone
bs_BA[2]: %s kolona

en: %s cursor
bs_BA: %s kursor

en: %s end
bs_BA: %s kraj

en: %s highlighted
bs_BA: %s je istaknuto

en: %s item | %s items
bs_BA[0]: %s stavka
bs_BA[1]: %s stavke
bs_BA[2]: %s stavaka

en: %s keyboard
bs_BA: %s tastatura

en: %s mode
bs_BA: Način %s

en: %s normalized
bs_BA: Normalizovano %s

en: %s selected
bs_BA: %s je odabrano

en: %s selected instead
bs_BA: %s je odabrano umjesto toga

en: %s unselected
bs_BA: %s nije odabrano

en: &About add-on...
bs_BA: &O dodatku...

en: &About...
bs_BA: &O programu...

en: &Add
bs_BA: &Dodaj

en: &Add-on store...
bs_BA: &Trgovina dodataka...

en: &Alignment
bs_BA: Po&ravnanje

en: &Annotations
bs_BA: &Napomene

en: &Anywhere
bs_BA: &Bilo gdje

en: &Apply
bs_BA: &Primijeni

en: &Beep for capitals
bs_BA: Reprodukuj zvučni signal za velika slova

en: &Beep if typing lowercase letters when caps lock is on
bs_BA: Reprodukuj zvučni signal ako se unose mala slova dok je Caps Lock uključen

en: &Bookmarks
bs_BA: Knjižne &oznake

en: &Braille viewer
bs_BA: Preglednik &brajice

en: &Brightness controls audio coordinates volume
bs_BA: &Svjetlina kontroliše glasnoću zvučnih koordinata

en: &Buttons
bs_BA: &Dugmad

en: &Categories:
bs_BA: &Kategorije:

en: &Charts
bs_BA: &Grafikoni

en: &Check for update...
bs_BA: Provjeri ima li &ažuriranja...

en: &Clickable
bs_BA: Element koji je moguće kliknuti

en: &Close
bs_BA: &Zatvori

en: &Colors
bs_BA: &Boje

en: &Comment
bs_BA: &Komentar

en: &Configuration profiles...
bs_BA: &Konfiguracijski profili...

en: &Continue
bs_BA: &Nastavi

en: &Continue running
bs_BA: &Nastavi

en: &Copy version number
bs_BA: &Kopiraj verziju

en: &Create portable copy...
bs_BA: Stvori &prijenosnu kopiju...

en: &Default dictionary...
bs_BA: &Zadani rječnik...

en: &Delayed descriptions for characters on cursor movement
bs_BA: &Opisi znakova pri pomjeranju kursora

en: &Delete
bs_BA: &Izbriši

en: &Dictionary entries
bs_BA: &Unosi rječnika

en: &Diff algorithm:
bs_BA: Algoritam razlikovanja teksta:

en: &Displays to detect automatically:
bs_BA: &Zasloni koje treba automatski prepoznati:

en: &Donate
bs_BA: &Doniraj

en: &Done
bs_BA: &Gotovo

en: &Download update
bs_BA: &Preuzmi ažuriranje

en: &Edit
bs_BA: Ur&edi

en: &Editor revisions
bs_BA: &Uređivačke izmjene

en: &Enable Highlighting
bs_BA: Omogući &isticanje

en: &Enable browse mode on page load
bs_BA: &Uključi način pretraživanja pri učitavanju stranice

en: &Errors
bs_BA: &Greške

en: &External IP:
bs_BA: Vanjska IP adresa:

en: &Figures and captions
bs_BA: &Figure i natpisi

en: &Font name
bs_BA: &Naziv fonta

en: &Form fields
bs_BA: Polja &obrasca

en: &Generate Key
bs_BA: &Stvori ključ

en: &Graphics
bs_BA: &Slike

en: &Groupings
bs_BA: &Grupiranja

en: &Guess object position information when unavailable
bs_BA: Pokušaj pogoditi informacije o poziciji objekta kada nisu dostupne

en: &HID keyboard input simulation
bs_BA: &HID simulacija unosa preko tastature

en: &Headings
bs_BA: &Naslovi

en: &Help
bs_BA: &Pomoć

en: &Help, training and support
bs_BA: &Pomoć, obuka i podrška

en: &Host:
bs_BA: &Adresa:

en: &Hover for cell routing
bs_BA: Prevlačenje za prebacivanje na ćeliju

en: &Inflection
bs_BA: &Intonacija

en: &Input table:
bs_BA: &Ulazna tabela:

en: &Install NVDA on this computer
bs_BA: &Instaliraj NVDA na ovaj računar

en: &Install NVDA...
bs_BA: &Instaliraj NVDA...

en: &Keep existing desktop shortcut
bs_BA: Zadrži postojeću &prečicu na radnoj površini

en: &Key:
bs_BA: &Ključ:

en: &Keyboard layout:
bs_BA: Raspored tastature:

en: &Language
bs_BA: &Jezik

en: &Level
bs_BA: &Nivo

en: &Line spacing
bs_BA: &Prored

en: &Lists
bs_BA: &Popisi

en: &Maximum number of characters on one line
bs_BA: &Maksimalan broj znakova u jednom redu

en: &Modes available in the 'Cycle sound split mode' command:
bs_BA: Opcije dostupne u komandi mijenjanja načina &podjele zvuka:

en: &Modes available in the Cycle speech mode command:
bs_BA: Opcije dostupne u komandi mijenjanja načina govora:

en: &Move to
bs_BA: Premjesti fokus na element

en: &Multiple key press timeout (ms):
bs_BA: Vremensko ograničenje za pritiskanje više tastera (u milisekundama)

en: &New
bs_BA: &Novi

en: &No
bs_BA: &Ne

en: &Not now
bs_BA: &Ne sada

en: &Number of lines per page
bs_BA: &Broj redova po stranici

en: &Output table:
bs_BA: &Izlazna tabela:

en: &Pages
bs_BA: Stranice

en: &Paragraph indentation
bs_BA: Uvlačenje &reda

en: &Paragraph style:
bs_BA: &Stil odlomka:

en: &Pattern
bs_BA: &Uzorak

en: &Pitch
bs_BA: &Visina

en: &Play audio coordinates when mouse moves
bs_BA: &Reprodukuj zvučne koordinate dok se miš pomijera

en: &Play sound when toggling Screen Curtain
bs_BA: Reprodukuj &zvučni signal pri mijenjanju stanja zaslonske zavjese

en: &Play sounds when starting or exiting NVDA
bs_BA: &Reprodukuj zvučne signale pri pokretanju ili izlasku iz NVDA

en: &Postpone update
bs_BA: &Odgodi ažuriranje

en: &Preferences
bs_BA: &Opcije

en: &Proceed with installation (not recommended)
bs_BA: &Nastavi s instaliranjem (ne preporučuje se)

en: &Punctuation/symbol pronunciation...
bs_BA: Izgovaranje inter&punkcije i simbola...

en: &Python console
bs_BA: Python &konzola

en: &Rate
bs_BA: &Brzina

en: &References
bs_BA: &Reference

en: &Remove
bs_BA: &Ukloni

en: &Rename
bs_BA: &Preimenuj

en: &Replacement
bs_BA: &Zamjena

en: &Revert to saved configuration
bs_BA: Vrati na spremljenu konfiguraciju

en: &Review add-ons...
bs_BA: Pregled dodataka.

en: &Save
bs_BA: &Spremi

en: &Save configuration
bs_BA: &Spremi konfiguraciju

en: &Save configuration when exiting NVDA
bs_BA: Spremi konfiguraciju pri izlasku iz NVDA

en: &Select NVDA Modifier Keys
bs_BA: &Odaberite NVDA modifikatorske tastere

en: &Send actual symbol to synthesizer
bs_BA: &Pošalji trenutni simbol govornoj sintezi

en: &Settings...
bs_BA: &Postavke...

en: &Sheets
bs_BA: &Listovi

en: &Show Braille Viewer on Startup
bs_BA: Prikaži preglednik brajice pri pokretanju

en: &Show Speech Viewer on Startup
bs_BA: Prikaži preglednik govora pri pokretanju

en: &Show cursor
bs_BA: Prikaži &kursor

en: &Show this dialog when NVDA starts
bs_BA: Prikaži ovaj dijalog pri pokretanju NVDA

en: &Simple review mode
bs_BA: &Jednostavan način pregleda

en: &Sound split mode:
bs_BA: Način &podjele zvuka:

en: &Speech viewer
bs_BA: Preglednik &govora

en: &Start the new portable copy after creation
bs_BA: Nakon stvaranja &pokreni novu prijenosnu kopiju

en: &Symbol:
bs_BA: &Simbol:

en: &Symbols
bs_BA: &Simboli

en: &Synthesizer:
bs_BA: &Sinteza:

en: &Tables
bs_BA: &Tabele

en: &Temporary dictionary...
bs_BA: &Privremeni rječnik...

en: &Test...
bs_BA: &Testiraj ispravnost.

en: &Tools
bs_BA: &Alati

en: &Touch typing mode
bs_BA: Način tipkanja na zaslonu osjetljivom na dodir

en: &Trap all non-command gestures from reaching the document
bs_BA: Spriječi da geste koje nisu komande utiču na dokument

en: &Triggers...
bs_BA: &Okidači...

en: &Type
bs_BA: &Vrsta

en: &URL:
bs_BA: &Adresa:

en: &Update now
bs_BA: &Ažuriraj sada

en: &Update to NVDA {version}
bs_BA: Ažuriraj na verziju {version}

en: &Use CapsLock as an NVDA modifier key
bs_BA: Koristi Caps Lock kao NVDA modifikatorski taster

en: &User Guide
bs_BA: Korisnički &priručnik

en: &View License
bs_BA: Pregledaj licencu

en: &Voice
bs_BA: Gla&s

en: &Voice dictionary...
bs_BA: Rječnik &glasova...

en: &Yes
bs_BA: &Da

en: (normal configuration)
bs_BA: (standardna konfiguracija)

en: 0 matches
bs_BA: 0 podudaranja

en: 1.5 line spacing
bs_BA: Prored 1.5

en: 100 percent Stacked Area
bs_BA: 100 posto složeni površinski

en: 100 percent Stacked Bar
bs_BA: 100 posto složeni trakasti

en: 100 percent Stacked Column
bs_BA: 100 posto složeni stupčasti

en: 100 percent Stacked Cone Bar
bs_BA: 100 posto složeni kupasti trakasti

en: 100 percent Stacked Cone Column
bs_BA: 100 posto složeni kupasti stupčasti

en: 100 percent Stacked Cylinder Bar
bs_BA: 100 posto složeni cilindrični trakasti

en: 100 percent Stacked Cylinder Column
bs_BA: 100 posto složeni cilindrični stupčasti

en: 100 percent Stacked Line
bs_BA: 100 posto složeni linijski

en: 100 percent Stacked Line with Markers
bs_BA: 100 posto složeni linijski s oznakama

en: 100 percent Stacked Pyramid Bar
bs_BA: 100 posto složeni piramidni trakasti

en: 100 percent Stacked Pyramid Column
bs_BA: 100 posto složeni piramidni stupčasti

en: 12.5% gray
bs_BA: 12.5% siva

en: 25% gray
bs_BA: 25% siva

en: 3D 100 percent Stacked Bar
bs_BA: 3D 100 posto složeni trakasti

en: 3D 100 percent Stacked Column
bs_BA: 3D 100 posto složeni stupčasti

en: 3D Area
bs_BA: 3D površinski

en: 3D Clustered Bar
bs_BA: 3D grupisani trakasti

en: 3D Clustered Column
bs_BA: 3D grupisani stupčasti

en: 3D Column
bs_BA: 3D stupčasti

en: 3D Cone Column
bs_BA: 3D kupasti stupčasti

en: 3D Cylinder Column
bs_BA: 3D cilindrični stupčasti

en: 3D Line
bs_BA: 3D linijski

en: 3D Pie
bs_BA: 3D tortasti

en: 3D Pyramid Column
bs_BA: 3D piramidni stupčasti

en: 3D Stacked Area
bs_BA: 3D složeni površinski

en: 3D Stacked Bar
bs_BA: 3D složeni trakasti

en: 3D Stacked Column
bs_BA: 3D složeni stupčasti

en: 3D Surface
bs_BA: 3D površinski

en: 3D Surface (wireframe)
bs_BA: 3D površinski sa skiciranim konturama

en: 50% gray
bs_BA: 25% siva

en: 6.25% gray
bs_BA: 6.25% siva

en: 75% gray
bs_BA: 75% siva

en: A dialog where you can set default dictionary by adding dictionary entries to the list
bs_BA: Dijalog u kojem možete postaviti zadani rječnik dodavanjem rječničkih unosa na popis

en: A dialog where you can set temporary dictionary by adding dictionary entries to the edit box
bs_BA: Dijalog u kojem možete postaviti privremeni rječnik dodavanjem rječničkih unosa na popis

en: A dialog where you can set voice-specific dictionary by adding dictionary entries to the list
bs_BA: Dijalog u kojem možete postaviti rječnik specifičan za glas dodavanjem rječničkih unosa na popis

en: A free and open source screen reader for Microsoft Windows
bs_BA: Besplatan čitač zaslona otvorenog koda za Windows

en: A pattern is required.
bs_BA: Potreban je uzorak.

en: A portable copy already exists in the directory '{portableDirectory}'. Do you want to update it?
bs_BA: U direktoriju "{portableDirectory}" već postoji prijenosna kopija. Želite li je ažurirati?

en: A previous copy of NVDA has been found on your system. This copy will be updated.
bs_BA: Pronađena je NVDA kopija na vašem sistemu. Ona će biti ažurirana.

en: A profile cannot have an empty name.
bs_BA: Profil ne može imati prazan naziv.

en: A version of this add-on is already installed. Would you like to update {summary} version {curVersion} to version {newVersion}?
bs_BA: Verzija ovog dodatka je već instalirana. Želite li ažurirati dodatak {summary} sa verzije {curVersion} na verziju {newVersion}?

en: About NVDA
bs_BA: O NVDA

en: Action unavailable in NVDA Windows Store version
bs_BA: Radnja nije dostupna u NVDA verziji iz Microsoft Storea

en: Action unavailable in a temporary version of NVDA
bs_BA: Radnja nije dostupna u privremenoj NVDA verziji

en: Action unavailable in secure context
bs_BA: Radnja nije dostupna u sigurnom načinu rada

en: Action unavailable while Windows is locked
bs_BA: Radnja nije dostupna dok je Windows zaključan

en: Action unavailable while a dialog requires a response
bs_BA: Radnja nije dostupna dok dijalog zahtijeva odgovor

en: Action unavailable while the braille mode is set to speech output
bs_BA: Radnja nije dostupna dok je brajev način rada postavljen na govorni izlaz

en: Action unavailable. Braille is tethered to focus
bs_BA: Radnja nije dostupna. Brajev zaslon je vezan za fokus

en: Activate
bs_BA: Aktiviraj

en: Activates or deactivates the {profile} configuration profile
bs_BA: Aktivira ili deaktivira {profile} konfiguracijski profil

en: Activates the Add-on Store to browse and manage add-on packages for NVDA
bs_BA: Otvara trgovinu dodataka, mjesto za istraživanje i upravljanje paketima dodataka za NVDA

en: Activates the NVDA Python Console, primarily useful for development
bs_BA: Otvara NVDA Python konzolu, prvenstveno korištenu za razvoj

en: Activates the current object in the document
bs_BA: Aktivira trenutni objekt u dokumentu

en: Activates the text at the cursor if possible
bs_BA: Aktivira tekst na poziciji kursora ako je moguće

en: Add Dictionary Entry
bs_BA: Dodaj unos rječnika

en: Add Symbol
bs_BA: Dodaj simbol

en: Add-on Installation
bs_BA: Instaliranje dodatka

en: Add-on Store
bs_BA: Trgovina dodataka

en: Add-ons cannot be installed in the Windows Store version of NVDA
bs_BA: Dodaci se ne mogu instalirati u NVDA verziji iz Microsoft Storea

en: Advanced
bs_BA: Napredno

en: Afrikaans grade 1
bs_BA: Afrikanski stepen 1

en: Afrikaans grade 2
bs_BA: Afrikanski stepen 2

en: Akkadian (Borger) grade 1
bs_BA: Akadski (Borger) stepen 1

en: Akkadian (US) grade 1
bs_BA: Akadski (Sjedinjene Američke Države) stepen 1

en: All add-ons are now disabled. They will be re-enabled on the next restart unless you choose to disable them again.
bs_BA: Svi dodaci su sada onemogućeni. Oni će biti ponovo omogućeni pri sljedećem ponovnom pokretanju, osim ako ih ponovo ne onemogućite.

en: All caps on
bs_BA: Sva velika slova su uključena

en: All dots
bs_BA: Sve tačke

en: Allow NV Access to gather NVDA usage statistics
bs_BA: Dozvoli NV Accessu prikupljanje statistike upotrebe

en: Allow automatic updates to install incompatible add-ons
bs_BA: Dozvoli da automatska ažuriranja instaliraju nekompatibilne dodatke

en: Allow skim &reading in Say All
bs_BA: Dozvoli &površno čitanje u funkciji "Pročitaj sve"

en: Alpha numeric input
bs_BA: Alfanumerički unos

en: Already connected
bs_BA: Veza je već uspostavljena

en: Already in a content recognition result
bs_BA: Već ste u prozoru rezultata prepoznavanja sadržaja

en: Already set row {rowNumber} column {columnNumber} as start of column headers
bs_BA: Red {rowNumber} kolona {columnNumber} je već postavljen kao početak zaglavlja kolone

en: Already set row {rowNumber} column {columnNumber} as start of row headers
bs_BA: Red {rowNumber} kolona {columnNumber} je već postavljen kao početak zaglavlja reda

en: Already set {address} as start of column headers
bs_BA: Ćelija {address} je već postavljena kao početak zaglavlja kolone

en: Already set {address} as start of row headers
bs_BA: Ćelija {address} je već postavljena kao početak zaglavlja reda

en: Always
bs_BA: Uvijek

en: Always duck
bs_BA: Uvijek stišaj

en: Always fill display
bs_BA: Uvijek ispuni brajev zaslon

en: Always include short character &description when announcing candidates
bs_BA: Uvijek uključi kratak opis &znaka pri najavljivanju kandidata

en: An error has caused this feature ({title}) to be unavailable at this time. Restarting NVDA or Windows may solve this problem.
bs_BA: Greška je uzrokovala da ova funkcija ({title}) trenutno bude nedostupna. Ponovno pokretanje NVDA ili Windowsa bi moglo riješiti ovaj problem.

en: An error has caused this feature to be unavailable at this time. Restarting NVDA or Windows may solve this problem.
bs_BA: Greška je uzrokovala da ova funkcija trenutno bude nedostupna. Ponovno pokretanje NVDA ili Windowsa bi moglo riješiti ovaj problem.

en: An existing NVDA installation has been detected, but its version cannot be determined. If you are attempting to install an earlier version of NVDA, you should first cancel this installation and completely uninstall NVDA before installing the earlier version.
bs_BA: Otkrivena je postojeća NVDA instalacija, ali se njena verzija ne može utvrditi. Ako pokušavate instalirati raniju NVDA verziju, prvo biste trebali otkazati ovu instalaciju i potpuno deinstalirati NVDA prije instaliranja starije verzije.

en: An existing copy of NVDA has been detected in the chosen directory, but its version cannot be determined. If you are attempting to downgrade to an earlier version of NVDA, you should cancel this operation and create a new portable copy.
bs_BA: Otkrivena je postojeća NVDA kopija u odabranom direktoriju, ali se njena verzija ne može utvrditi. Ako se pokušavate vratiti na stariju NVDA verziju, trebali biste otkazati ovu operaciju i stvoriti novu prijenosnu kopiju.

en: Annotations
bs_BA: Napomene

en: Announce &selected candidate
bs_BA: Najavi &odabranog kandidata

en: Announces the current selection in edit controls and documents. Pressing twice spells this information. Pressing three times spells it using character descriptions. Pressing four times shows it in a browsable message.
bs_BA: Najavljuje trenutni odabir u kontrolama za uređivanje i dokumentima. Ako se pritisne dvaput, odabir se izgovara slovo po slovo. Ako se pritisne triput, odabir se izgovara opisom znakova. Ako se pritisne četiri puta, odabir se prikazuje u načinu pretraživanja.

en: Answer to:
bs_BA: Odgovori na:

en: Any
bs_BA: Bilo koji

en: Appointment {subject}, {time}
bs_BA: Sastanak {subject}, {time}

en: Arabic 8 dot computer braille
bs_BA: Arapska osmotačkasta računarska brajica

en: Arabic grade 1
bs_BA: Arapski stepen 1

en: Arabic grade 2
bs_BA: Arapski stepen 2

en: Are you sure you want to install this add-on?
    Only install add-ons from trusted sources.
    Addon: {summary} {version}
bs_BA: Jeste li sigurni da želite instalirati ovaj dodatak?
    Instalirajte samo dodatke iz pouzdanih izvora.
    Dodatak: {summary} {version}

en: Are you sure you want to remove all the entries in this dictionary?
bs_BA: Jeste li sigurni da želite ukloniti sve unose u ovom rječniku?

en: Are you sure you want to reset all gestures to their factory defaults?
    
    			All of your user defined gestures, whether previously set or defined during this session, will be lost.
    			This cannot be undone.
bs_BA: Jeste li sigurni da želite vratiti sve geste na fabričke vrijednosti?
    
    			Sve vaše geste, bilo da su prethodno podešene ili podešene tokom ove sesije, bit će izbrisane.
    			Ovo se ne može poništiti.

en: Area
bs_BA: Područni

en: Arti&cles
bs_BA: &Članci

en: Assamese grade 1
bs_BA: Asamski stepen 1

en: At least one NVDA modifier key must be set. Caps lock will remain as an NVDA modifier key.
bs_BA: Mora biti postavljena najmanje jedan NVDA modifikatorski taster. Caps Lock će ostati NVDA modifikatorski taster.

en: At least one key must be used as the NVDA key.
bs_BA: Najmanje jedan taster se mora koristiti kao NVDA taster.

en: At least one sound split mode has to be checked.
bs_BA: Najmanje jedan način podjele zvuka mora biti potvrđen.

en: At least two speech modes have to be checked.
bs_BA: Najmanje dva načina govora moraju biti potvrđena.

en: Attachments
bs_BA: Privici

en: Attempt to cancel speech for expired focus events:
bs_BA: Pokušavanje otkazivanja govora za istekle događaje fokusa:

en: Audio
bs_BA: Zvuk

en: Audio d&ucking mode:
bs_BA: Način &stišavanja zvuka:

en: Audio ducking not supported
bs_BA: Stišavanje zvuka nije podržano

en: Audio indication of focus and browse modes
bs_BA: Zvučni signal za način fokusa i pretraživanja

en: Audio output &device:
bs_BA: Uređaj &zvučnog izlaza:

en: Automatic
bs_BA: Automatski

en: Automatic &Say All on page load
bs_BA: Automatski &pročitaj sve pri učitavanju stranice

en: Automatic &updates:
bs_BA: &Automatska ažuriranja:

en: Automatic (prefer Diff Match Patch)
bs_BA: Automatski (preferiraj Diff Match Patch)

en: Automatic (prefer UIA)
bs_BA: Automatski (preferiraj UIA)

en: Automatic (prefer selective)
bs_BA: Automatska (preferiraj selektivnu)

en: Automatic ({name})
bs_BA: Automatski ({name})

en: Automatic dialect switching (when supported)
bs_BA: Automatsko mijenjanje dijalekta (kad je podržano)

en: Automatic focus mode for caret movement
bs_BA: Automatski način fokusa za pomjeranje fokusa

en: Automatic focus mode for focus changes
bs_BA: Automatski način fokusa za promjene fokusa

en: Automatic language and dialect switching on
bs_BA: Automatsko mijenjanje jezika i dijalekta je uključeno

en: Automatic language switching (when supported)
bs_BA: Automatsko mijenjanje jezika (kad je podržano)

en: Automatic language switching off
bs_BA: Automatsko mijenjanje jezika je isključeno

en: Automatic language switching on
bs_BA: Automatsko mijenjanje jezika je uključeno

en: Automatic refresh disabled
bs_BA: Automatsko osvježavanje je isključeno

en: Automatic refresh enabled
bs_BA: Automatsko osvježavanje je uključeno

en: Automatically check for &updates to NVDA
bs_BA: Automatski provjeri ima li &ažuriranja za NVDA

en: Automatically report all available &candidates
bs_BA: Automatski prijavi sve dostupne &kandidate

en: Automatically say all on result
bs_BA: Automatski pročitaj sve nakon prepoznavanja

en: Avoid splitting &words when possible
bs_BA: Izbjegavaj razdvajanje & riječi kada je to moguće

en: Bar of Pie
bs_BA: Trakasti dio tortnog

en: Baseline
bs_BA: Osnovna crta

en: Bashkir grade 1
bs_BA: Baškir stepen 1

en: Baum/HumanWare/APH/Orbit braille displays
bs_BA: Baum/HumanWare/APH /Orbit brajevi zasloni

en: Beep
bs_BA: Zvučni signal

en: Beep and speak progress bar updates
bs_BA: I govor i zvučni signal za promjene trake napretka

en: Beep for progress bar updates
bs_BA: Zvučni signal za promjene trake napretka

en: Begins interaction with math content
bs_BA: Započinje interakciju sa matematičkim sadržajem

en: Belarusian computer braille
bs_BA: Bjeloruska računarska brajica

en: Belarusian literary braille
bs_BA: Bjeloruska književna brajica

en: Belarusian literary braille (detailed)
bs_BA: Bjeloruska književna brajica (detaljna)

en: Bengali grade 1
bs_BA: Bengalski stepen 1

en: Beta or dev
bs_BA: Beta ili u razvoju

en: Bitmap placeholder
bs_BA: Mjesto za bitmapu

en: Blink cursor
bs_BA: Treperenje kursora

en: Block &quotes
bs_BA: &Citati

en: Bluetooth Serial: {port} ({deviceName})
bs_BA: Bluetooth serijski port: {port} ({deviceName})

en: Bold off
bs_BA: Podebljanje je isključeno

en: Bold on
bs_BA: Podebljanje je uključeno

en: Both Colors and Styles
bs_BA: Boje i stilovi

en: Both host and key must be set.
bs_BA: I adresa i ključ moraju biti postavljeni.

en: Both port and key must be set.
bs_BA: I port i ključ moraju biti postavljeni.

en: Bottom
bs_BA: Dno

en: Braille
bs_BA: Brajica

en: Braille &display:
bs_BA: &Brajev zaslon:

en: Braille Display Error
bs_BA: Greška brajevog zaslona

en: Braille Unicode normalization default ({default})
bs_BA: Podrazumijevana Unicode normalizacija brajice ({default})

en: Braille Unicode normalization {state}
bs_BA: Unicode normalizacija brajice je {state}

en: Braille cursor %s
bs_BA: Brajev kursor %s

en: Braille cursor is turned off
bs_BA: Brajev kursor je isključen

en: Braille cursor off
bs_BA: Brajev kursor je isključen

en: Braille cursor on
bs_BA: Brajev kursor je uključen

en: Braille destination
bs_BA: Izlaz brajice

en: Braille display
bs_BA: Brajev zaslon

en: Braille focus context presentation: %s
bs_BA: Predstavljanje promjena sadržaja na brajevom zaslonu: %s

en: Braille font attributes
bs_BA: Prijavljuj atribute fonta na brajevom zaslonu

en: Braille inp&ut
bs_BA: Brajev &unos

en: Braille input disabled
bs_BA: Brajev unos je isključen

en: Braille input enabled
bs_BA: Brajev unos je uključen

en: Braille mode {brailleMode}
bs_BA: Način brajice {brailleMode}

en: Braille mode:
bs_BA: Način rada brajice:

en: Braille move system caret when routing review cursor %s
bs_BA: Pomjeranje sistemskog kursora brajicom kada se prebacuje pregledni kursor %s

en: Braille move system caret when routing review cursor default (%s)
bs_BA: Podrazumijevano pomjeranje sistemskog kursora brajicom kada se prebacuje pregledni kursor (%s)

en: Braille show messages %s
bs_BA: Način prikazivanja poruka na brajevom zaslonu %s

en: Braille show selection %s
bs_BA: Način prikazivanja odabira na brajevom zaslonu %s

en: Braille show selection default (%s)
bs_BA: Podrazumijevano prikazivanje odabira na brajevom zaslonu (%s)

en: Braille tethered %s
bs_BA: Brajev zaslon je vezan %s

en: Braille viewer disabled
bs_BA: Preglednik brajice je isključen

en: Braille viewer enabled
bs_BA: Preglednik brajice je uključen

en: Browse Mode
bs_BA: Način pretraživanja

en: Browse mode
bs_BA: Način pretraživanja

en: Browse...
bs_BA: Pretraži...

en: Bubble
bs_BA: Mjehuričasti

en: Bubble with 3D effects
bs_BA: Mjehuričasti s 3D efektima

en: Bulgarian 8 dot computer braille
bs_BA: Bugarska osmotačkasta računarska brajica

en: Bulgarian grade 1
bs_BA: Bugarski stepen 1

en: Burmese grade 1
bs_BA: Burmanski stepen 1

en: Burmese grade 2
bs_BA: Burmanski stepen 2

en: C&hange...
bs_BA: &Promijeni...

en: COM Registration Fixing Tool Failed
bs_BA: Popravljanje COM registracija nije uspjelo

en: Can't change the active profile while an NVDA dialog is open
bs_BA: Nije moguće promijeniti aktivni profil dok je drugi NVDA dijalog otvoren

en: Can't find the documentation window.
bs_BA: Nije moguće pronaći prozor dokumentacije.

en: Can't select text, press twice to copy
bs_BA: Nije moguće odabrati tekst. Pritisnite dvaput kako biste ga kopirali

en: Cancel
bs_BA: Otkaži

en: Candidate
bs_BA: Kandidat

en: Cannot find row {rowNumber} column {columnNumber} in column headers
bs_BA: Nije moguće pronaći red {rowNumber} kolonu {columnNumber} u zaglavljima kolona

en: Cannot find row {rowNumber} column {columnNumber} in row headers
bs_BA: Nije moguće pronaći red {rowNumber} kolonu {columnNumber} u zaglavljima redova

en: Cannot find {address}    in row headers
bs_BA: Nije moguće pronaći ćeliju {address} u zaglavljima redova

en: Cannot find {address} in column headers
bs_BA: Nije moguće pronaći ćeliju {address} u zaglavljima kolona

en: Cannot install NVDA add-on from {path}.
    You must be running NVDA to be able to install add-ons.
bs_BA: Nije moguće instalirati NVDA dodatak u {path}.
    NVDA mora biti pokrenut kako biste mogli instalirati dodatke.

en: Capital pitch change percentage
bs_BA: Procenat promjene visine glasa za velika slova

en: Caps off
bs_BA: Velika slova su isključena

en: Caret movement timeout (in ms)
bs_BA: Vrijeme isteka pomjeranja kursora (u milisekundama)

en: Case &sensitive
bs_BA: Osjetljivost na velika i mala slova

en: Catalan grade 1
bs_BA: Katalonski stepen 1

en: Category {categoryAxisData}:
bs_BA: Kategorija {categoryAxisData}:

en: Cell &borders:
bs_BA: &Granice ćelija:

en: Cell c&oordinates
bs_BA: Koordinate &ćelija

en: Center Title placeholder
bs_BA: Mjesto za centralni naslov

en: Central Kurdish grade 1
bs_BA: Središnji kurdski stepen 1

en: Change selected symbol
bs_BA: Promjena odabranog simbola

en: Change tracking off
bs_BA: Praćenje promjena je isključeno

en: Change tracking on
bs_BA: Praćenje promjena je uključeno

en: Change...
bs_BA: Promijeni...

en: Changes were made to add-ons. You must restart NVDA for these changes to take effect. Would you like to restart now?
bs_BA: Izvršene su neke izmjene na dodacima. Morate ponovno pokrenuti NVDA da bi ove promjene stupile na snagu. Želite li ga ponovno pokrenuti sada?

en: Character: {character}
    Replacement: {replacement}
bs_BA: Znak: {character}
    Zamjena: {replacement}

en: Chart Elements
bs_BA: Elementi grafikona

en: Chart area
bs_BA: Područje grafikona

en: Chart area, height: {chartAreaHeight}, width: {chartAreaWidth}, top: {chartAreaTop}, left: {chartAreaLeft}
bs_BA: Područje grafikona, visina: {chartAreaHeight}, širina: {chartAreaWidth}, vrh: {chartAreaTop}, lijevo: {chartAreaLeft}

en: Chart placeholder
bs_BA: Mjesto za grafikon

en: Chart title: {chartTitle}
bs_BA: Naziv grafikona: {chartTitle}

en: Chart title: {chartTitle}, type: {chartType}
bs_BA: Naziv grafikona: {chartTitle}, vrsta: {chartType}

en: Checking for Update
bs_BA: Provjera ažuriranja

en: Checking for update
bs_BA: Provjera ažuriranja

en: Chichewa (Malawi) literary braille
bs_BA: Čičeva (Malavi) književna brajica

en: Chinese (China, Mandarin) Current Braille System
bs_BA: Kineski (Kina, mandarinski) Trenutni brajev sistem

en: Chinese (China, Mandarin) Current Braille System (no tones)
bs_BA: Kineski (Kina, mandarinski) Trenutni brajev sistem (bez tonova)

en: Chinese (China, Mandarin) Double-phonic Braille System
bs_BA: Kineski (Kina, mandarinski) Dvoglasni brajev sistem

en: Chinese (Hong Kong, Cantonese)
bs_BA: Kineski (Hong Kong, kantonski)

en: Chinese (Taiwan, Mandarin)
bs_BA: Kineski (Tajvan, mandarinski)

en: Chinese common braille (simplified Chinese characters)
bs_BA: Kineska uobičajena brajica (pojednostavljeni kineski znakovi)

en: Clear the output pane
bs_BA: Očisti izlazno okno

en: Clicks the left mouse button once at the current mouse position
bs_BA: Izvršava jednostruki klik lijevim tasterom miša na trenutnoj poziciji miša

en: Clicks the right mouse button at the current touch position. This is generally used to activate a context menu.
bs_BA: Izvršava desni klik miša na trenutnoj poziciji dodira. Ovo se obično koristi za otvaranje kontekstnih izbornika.

en: Clicks the right mouse button once at the current mouse position
bs_BA: Izvršava jednostruki klik desnim tasterom miša na trenutnoj poziciji miša

en: Clipboard
bs_BA: Međuspremnik

en: Clipboard received
bs_BA: Međuspremnik je primljen

en: Close
bs_BA: Zatvori

en: Clustered Bar
bs_BA: Grupisani trakasti

en: Clustered Column
bs_BA: Grupisani stupčasti

en: Clustered Cone Bar
bs_BA: Grupisani kupasti trakasti

en: Clustered Cone Column
bs_BA: Grupisani kupasti stupčasti

en: Clustered Cylinder Bar
bs_BA: Grupisani cilindrični trakasti

en: Clustered Pyramid Bar
bs_BA: Grupisani piramidni trakasti

en: Clustered Pyramid Column
bs_BA: Grupisani piramidni stupčasti

en: Collapsed
bs_BA: Skupljeno

en: Columns
bs_BA: Kolone

en: Command line option: {langDesc}
bs_BA: Opcija komandne linije: {langDesc}

en: Command not supported in this type of document. The tables have their first column cells automatically set as row headers.
bs_BA: Komanda nije podržana u ovoj vrsti dokumenta. Tabele imaju njihove prve ćelije kolone automatski podešene kao zaglavlja reda.

en: Command not supported in this type of document. The tables have their first row cells automatically set as column headers.
bs_BA: Komanda nije podržana u ovoj vrsti dokumenta. Tabele imaju njihove prve ćelije reda automatski podešene kao zaglavlja kolone.

en: Commands &Quick Reference
bs_BA: Brzi pregled &komandi

en: Commands Quick Reference
bs_BA: Kratki pregled komandi

en: Commen&ts
bs_BA: &Komentari

en: Comment
bs_BA: Komentar

en: Comment thread: {comment}  by {author}
bs_BA: Tema komentara: {comment}. Autor {author}

en: Comment thread: {comment}  by {author} with {numReplies} reply | Comment thread: {comment}  by {author} with {numReplies} replies
bs_BA[0]: Tema komentara: {comment}. Autor {author} sa {numReplies} odgovorom
bs_BA[1]: Tema komentara: {comment}. Autor {author} sa {numReplies} odgovora
bs_BA[2]: Tema komentara: {comment}. Autor {author} sa {numReplies} odgovora

en: Comment: {comment} by {author}
bs_BA: Komentar: {comment}, autor {author}

en: Comment: {comment} by {author} on {date}
bs_BA: Komentar: {comment}, autor {author}, napisan {date}

en: Comments
bs_BA: Komentari

en: Composition
bs_BA: Kompozicija

en: Configuration
bs_BA: Konfiguracija

en: Configuration File Error
bs_BA: Greška konfiguracijske datoteke

en: Configuration Profiles
bs_BA: Konfiguracijski profili

en: Configuration applied
bs_BA: Konfiguracija je primijenjena

en: Configuration profile triggers disabled
bs_BA: Okidači konfiguracijskih profila su isključeni

en: Configuration profile triggers enabled
bs_BA: Okidači konfiguracijskih profila su uključeni

en: Configuration profiles
bs_BA: Konfiguracijski profili

en: Configuration restored to factory defaults
bs_BA: Konfiguracija je vraćena na fabričke postavke

en: Configuration saved
bs_BA: Konfiguracija je spremljena

en: Configure how much information NVDA will present about controls. These options apply to focus reporting and NVDA object navigation, but not when reading text content e.g. web content with browse mode.
bs_BA: Odredite koliko će informacija o kontrolama NVDA predstavljati. Ove opcije se odnose na prijavljivanje fokusa i objektnu navigaciju, ali ne i na čitanje tekstualnog sadržaja (na primjer, web sadržaj u načinu pretraživanja).

en: Configure visual aids.
bs_BA: Podesite vizuelnu pomoć.

en: Confirm Deletion
bs_BA: Potvrdite brisanje

en: Connect
bs_BA: Uspostavi vezu

en: Connect and do not ask again for this server
bs_BA: Uspostavi vezu i više ne pitaj za ovaj server

en: Connect...
bs_BA: Uspostavi vezu...

en: Connected
bs_BA: Veza je uspostavljena

en: Connecting
bs_BA: Povezivanje

en: Content is not visible
bs_BA: Sadržaj nije vidljiv

en: Copied link
bs_BA: Poveznica je kopirana

en: Copied to clipboard
bs_BA: Kopirano u međuspremnik

en: Copied to clipboard: {text}
bs_BA: Kopirano u međuspremnik: {text}

en: Copied: {text}
bs_BA: Kopirano: {text}

en: Copies content of the status bar  of current application to the clipboard.
bs_BA: Kopira sadržaj statusne trake trenutne aplikacije u međuspremnik.

en: Coptic 8 dot computer braille
bs_BA: Koptska osmotačkasta računarska brajica

en: Coptic grade 1
bs_BA: Koptski stepen 1

en: Copy
bs_BA: Kopiraj

en: Copy &link
bs_BA: &Kopiraj poveznicu

en: Copy &portable configuration to current user account
bs_BA: Kopiraj postavke iz prijenosne kopije u trenutni korisnički račun

en: Copy current &user configuration
bs_BA: Kopiraj trenutnu &korisničku konfiguraciju

en: Copy navigation focus to clipboard
bs_BA: Kopira navigacijski fokus u međuspremnik

en: Copying Settings
bs_BA: Kopiranje postavki

en: Copyright (C) {years} NVDA Contributors
bs_BA: Autorska prava (C) {years} NVDA suradnici

en: Corners
bs_BA: Uglovi

en: Could not disable screen curtain
bs_BA: Nije moguće isključiti zatamljenje zaslona

en: Could not enable screen curtain
bs_BA: Nije moguće uključiti zatamljenje zaslona

en: Could not gracefully terminate the following vision enhancement providers:
    {providerNames}
bs_BA: Nije moguće ispravno zatvoriti sljedeće pružatelje poboljšanja vizuelnog sadržaja:
    {providerNames}

en: Could not gracefully terminate the {providerName} vision enhancement provider
bs_BA: Nije moguće ispravno zatvoriti{providerName} pružatelj poboljšanja vizuelnog sadržaja

en: Could not load the %s synthesizer.
bs_BA: Nije moguće učitati %s sintezu.

en: Could not load the following vision enhancement providers:
    {providerNames}
bs_BA: Nije moguće učitati sljedeće pružatelje poboljšanja vizuelnog sadržaja:
    {providerNames}

en: Could not load the {display} display.
bs_BA: Nije moguće učitati {display} brajev zaslon.

en: Could not load the {providerName} vision enhancement provider
bs_BA: Nije moguće učitati {providerName} pružatelja poboljšanja vizuelnog sadržaja

en: Could not save configuration - probably read only file system
bs_BA: Nije moguće spremiti konfiguraciju. Sistem datoteka je vjerovatno samo za čitanje

en: Could not save configuration; see the log for more details.
bs_BA: Nije moguće spremiti konfiguraciju. Pogledajte datoteku dnevnika za više informacija.

en: Couldn't copy to clipboard.
bs_BA: Nije moguće kopirati u međuspremnik.

en: Create &desktop icon and shortcut key (control+alt+n)
bs_BA: Stvori prečicu na radnoj površini (Control+Alt+N)

en: Create &portable copy
bs_BA: &Stvori prijenosnu kopiju

en: Create Portable NVDA
bs_BA: Stvaranje prijenosne kopije

en: Create a &new folder for the portable copy
bs_BA: Stvori novu mapu za prijenosnu kopiju

en: Creating Portable Copy
bs_BA: Stvaranje prijenosne kopije

en: Croatian 8 dot computer braille
bs_BA: Hrvatska osmotačkasta računarska brajica

en: Croatian grade 1
bs_BA: Hrvatski stepen 1

en: Cuneiform (transliterated) grade 1
bs_BA: Klinasto pismo (transliterovano) stepen 1

en: Cuneiform (transliterated, compact diacritics) grade 1
bs_BA: Klinasto pismo (transliteracija, zbijeni dijakritici) stepen 1

en: Current application (%s)
bs_BA: Trenutna aplikacija (%s)

en: Cursor blink rate (ms)
bs_BA: Brzina treperenja kursora (u milisekundama)

en: Cursor shape for &focus:
bs_BA: Oblik kursora za &fokus:

en: Cursor shape for &review:
bs_BA: Oblik kursora za &pregled:

en: Cycle through the braille Unicode normalization states
bs_BA: Mijenja stanja Unicode normalizacije brajice

en: Cycle through the braille cursor shapes
bs_BA: Mijenja oblik brajevog kursora

en: Cycle through the braille move system caret when routing review cursor states
bs_BA: Mijenja stanja pomjeranja sistemskog kursora brajicom kada se prebacuje pregledni kursor

en: Cycle through the braille show messages modes
bs_BA: Mijenja način prikazivanja poruka na brajevom zaslonu

en: Cycle through the braille show selection states
bs_BA: Mijenja način prikazivanja odabira na brajevom zaslonu

en: Cycle through the possible modes to report table row and column headers
bs_BA: Mijenja način prijavljivanja zaglavlja redova i kolona tabele

en: Cycle through the speech Unicode normalization states
bs_BA: Mijenja stanje Unicode normalizacije govora

en: Cycles between available touch modes
bs_BA: Mijenja način dodira

en: Cycles between speech modes.
bs_BA: Mijenja način govora.

en: Cycles font attribute reporting between speech, braille, speech and braille, and off.
bs_BA: Mijenja nivo prijavljivanja atributa fonta.

en: Cycles through audio ducking modes which determine when NVDA lowers the volume of other sounds
bs_BA: Mijenja način stišavanja zvuka koji određuje kada će NVDA čitač zaslona smanjiti glasnoću drugih zvukova

en: Cycles through line indentation settings
bs_BA: Mijenja način prijavljivanja uvlačenja reda

en: Cycles through options for how to report spelling or grammar errors
bs_BA: Kruži kroz opcije prijavljivanja pravopisnih i gramatičkih grešaka

en: Cycles through options for when to speak typed characters.
bs_BA: Mijenja način izgovaranja unesenih znakova.

en: Cycles through options for when to speak typed words.
bs_BA: Mijenja način izgovaranja unesenih riječi.

en: Cycles through paragraph navigation styles
bs_BA: Mijenja stil kretanja odlomcima

en: Cycles through sound split modes
bs_BA: Mijenja način podjele zvuka

en: Cycles through speech symbol levels which determine what symbols are spoken
bs_BA: Mijenja nivo izgovaranja simbola koji određuju koji se simboli izgovaraju

en: Cycles through the available languages for Windows OCR
bs_BA: Mijenja jezik Windows OCR-a

en: Cycles through the cell border reporting settings
bs_BA: Mijenja način prijavljivanja granica ćelije

en: Cycles through the possible choices for automatic language switching: off, language only and language and dialect.
bs_BA: Mijenja način automatskog mijenjanja jezika.

en: Czech 8 dot computer braille
bs_BA: Češka osmotačkasta računarska brajica

en: Czech grade 1
bs_BA: Češki stepen 1

en: DRAFT
bs_BA: Skica

en: Danish 6 dot grade 1
bs_BA: Danski šestotačkasti stepen 1

en: Danish 6 dot grade 1 (1993)
bs_BA: Danski šestotačkasti stepen 1 (1993)

en: Danish 6 dot grade 2
bs_BA: Danski šestotačkasti stepen 2

en: Danish 6 dot grade 2 (1993)
bs_BA: Danski šestotačkasti stepen 1 (1993)

en: Danish 8 dot computer braille
bs_BA: Danska osmotačkasta računarska brajica

en: Danish 8 dot computer braille (1993)
bs_BA: Danska osmotačkasta računarska brajica (1993)

en: Danish 8 dot grade 1
bs_BA: Danski osmotačkasti stepen 1

en: Danish 8 dot grade 1 (1993)
bs_BA: Danski osmotačkasti stepen 1 (1993)

en: Danish 8 dot grade 2
bs_BA: Danski osmotačkasti stepen 2

en: Danish 8 dot grade 2 (1993)
bs_BA: Danski osmotačkasti stepen 2 (1993)

en: Dash
bs_BA: Crtasto

en: Dashed heavy
bs_BA: Jako crtasto

en: Dashed long
bs_BA: Dugo crtasto

en: Dashed long heavy
bs_BA: Jako dugo crtasto

en: Data Label
bs_BA: Oznaka podataka

en: Data Table
bs_BA: Tabela podataka

en: Data validation prompt: {0}
bs_BA: Polje za provjeru ispravnosti podataka: {0}

en: Date placeholder
bs_BA: Mjesto za datum

en: Date:
bs_BA: Datum:

en: Debug logging
bs_BA: Zapisnici za otkrivanje grešaka

en: Decreases the currently active setting in the synth settings ring
bs_BA: Smanjuje trenutnu postavku u prstenu postavki sinteze

en: Decreases the currently active setting in the synth settings ring in a larger step
bs_BA: Smanjuje trenutnu postavku u prstenu postavki sinteze u većem koraku

en: Default (Yes)
bs_BA: Zadano (da)

en: Default ({defaultChannel})
bs_BA: Zadano ({defaultChannel})

en: Default ({default})
bs_BA: Zadano ({default})

en: Default dictionary
bs_BA: Zadani rječnik

en: Default output device
bs_BA: Zadani izlazni uređaj

en: Default update &channel:
bs_BA: &Zadani kanal ažuriranja:

en: Delete all trusted fingerprints
bs_BA: Izbriši sve pouzdane otiske prstiju

en: Desktop
bs_BA: Radna površina

en: Destination of: {name}
bs_BA: Odredište za: {name}

en: Dev
bs_BA: U razvoju

en: Dictionary Entry Error
bs_BA: Greška unosa rječnika

en: Diffing
bs_BA: Prepoznavanje razlika

en: Directory Exists
bs_BA: Direktorij već postoji

en: Disabled
bs_BA: Isključeno

en: Disabled speak character when routing cursor in text
bs_BA: Izgovaranje znaka kada se kursor pomjera po tekstu je isključeno

en: Disconnect
bs_BA: Prekini vezu

en: Disconnected
bs_BA: Veza je prekinuta

en: Dismiss the recognition result
bs_BA: Odbacuje rezultat prepoznavanja

en: Display
bs_BA: Zaslon

en: Display Unit Label
bs_BA: Prikaži naziv jedinice

en: Display nonprinting characters
bs_BA: Prikaži znakove koji se ne štampaju

en: Displays one of the recent messages
bs_BA: Prikazuje jednu od nedavnih poruka

en: Displays the destination URL of the link at the position of caret or focus in a window, instead of just speaking it. May be preferred by braille users.
bs_BA: Prikazuje odredišnu adresu poveznice na poziciji kursora ili fokusa u prozoru, umjesto da je samo izgovori. Može više odgovarati korisnicima brajice.

en: Distribution:
bs_BA: Distribucija:

en: Do not report font attributes
bs_BA: Ne prijavljuj atribute fonta

en: Do not update
bs_BA: Ne ažuriraj

en: Do&n't save
bs_BA: &Nemoj spremiti

en: Document Formatting
bs_BA: Oblikovanje dokumenta

en: Document Navigation
bs_BA: Kretanje po dokumentu

en: Document formatting
bs_BA: Oblikovanje dokumenta

en: Document information
bs_BA: Informacije o dokumentu

en: Document review
bs_BA: Pregled dokumenata

en: Documentation
bs_BA: Dokumentacija

en: Dot 8
bs_BA: Tačka 8

en: Dot dash
bs_BA: Tačkasto i crtasto

en: Dot dash heavy
bs_BA: Jako tačkasto i crtasto

en: Dot dot dash
bs_BA: Dvostruko tačkasto i crtasto

en: Dot dot dash heavy
bs_BA: Jako dvostruko tačkasto i crtasto

en: Dot firm&ness
bs_BA: Č&vrstina tačaka

en: DotPad Braille / Tactile Graphic display
bs_BA: DotPad Braille / Tactile Graphic zaslon

en: Dots 7 and 8
bs_BA: Tačke 7 i 8

en: Dotted
bs_BA: Tačkasto

en: Dotted heavy
bs_BA: Jako tačkasto

en: Double
bs_BA: Dvostruko

en: Double line spacing
bs_BA: Dvostruki prored

en: Doughnut
bs_BA: Prstenasti

en: Down Bars
bs_BA: Donje linije

en: Downloading
bs_BA: Preuzimanje

en: Downloading Update
bs_BA: Preuzimanje ažuriranja

en: Drop Lines
bs_BA: Pomoćne linije

en: Duck when outputting speech and sounds
bs_BA: Stišaj tokom govora i zvučnih signala

en: Dutch 6 dot
bs_BA: Nizozemska šestotačkasta brajica

en: Dutch 8 dot
bs_BA: Nizozemska osmotačkasta brajica

en: E&mphasis
bs_BA: Na&glašavanja

en: E&xit
bs_BA: &Izlaz

en: E&xpand to computer braille for the word at the cursor
bs_BA: &Proširi na računarsku brajicu za riječ na poziciji kursora

en: E&xtra dictionaries for character and symbol processing:
bs_BA: &Dodatni rječnici za obrađivanje znakova i simbola:

en: Each word capitalized
bs_BA: Svaka riječ velikim početnim slovom

en: EcoBraille displays
bs_BA: EcoBraille zasloni

en: Edge of table
bs_BA: Ivica tabele

en: Edit Dictionary Entry
bs_BA: Uredi unos rječnika

en: Editable Text
bs_BA: Urediv tekst

en: Editing note for cell {address}
bs_BA: Uređivanje bilješke za ćeliju {address}

en: Editing profile {profile}
bs_BA: Uređivanje profila {profile}

en: Elapsed time not available
bs_BA: Proteklo vrijeme nije dostupno

en: Elements
bs_BA: Elementi

en: Elements List
bs_BA: Popis elemenata

en: Empty slide
bs_BA: Prazan slajd

en: Emulate key press: {emulateGesture}
bs_BA: Oponaša pritisak na {emulateGesture} taster

en: Emulated system keyboard keys
bs_BA: Oponašani tasteri sistemske tastature

en: Emulates pressing %s on the system keyboard
bs_BA: Oponaša pritisak %s tastera na sistemskoj tastaturi

en: Enable
bs_BA: Omogući

en: Enable loading custom code from Developer Scratchpad directory
bs_BA: Omogući učitavanje prilagođenog koda iz direktorija Developer Scratchpad

en: Enable mouse &tracking
bs_BA: Omogući &praćenje miša

en: Enable touch interaction support
bs_BA: Omogući interakciju sa zaslonom osjetljivim na dodir

en: Enabled
bs_BA: Uključeno

en: Enabled logging categories
bs_BA: Omogućene kategorije zapisnika

en: Enabled speak character when routing cursor in text
bs_BA: Izgovaranje znaka kada se kursor pomjera po tekstu je uključeno

en: Enabling Screen Curtain will make the screen of your computer completely black. Ensure you will be able to navigate without any use of your screen before continuing. 
    
    Do you wish to continue?
bs_BA: Omogućavanje zaslonske zavjese će učiniti zaslon vašeg računara potpuno crnim. Prije nego što nastavite, uvjerite se da ćete moći da koristite računar bez upotrebe zaslona.
    Želite li nastaviti?

en: Endnotes
bs_BA: Završne napomene

en: English (U.K.) 8 dot computer braille
bs_BA: Engleska (Velika Britanija) osmotačkasta računarska brajica

en: English (U.K.) grade 1
bs_BA: Engleski (Velika Britanija) stepen 1

en: English (U.K.) grade 2
bs_BA: Engleski (Velika Britanija) stepen 2

en: English (U.S.) 6 dot computer braille
bs_BA: Engleska (Sjedinjene Američke Države) šestotačkasta računarska brajica

en: English (U.S.) 8 dot computer braille
bs_BA: Engleska (Sjedinjene Američke Države) osmotačkasta računarska brajica

en: English (U.S.) grade 1
bs_BA: Engleski (Sjedinjene Američke Države) stepen 1

en: English (U.S.) grade 2
bs_BA: Engleski (Sjedinjene AMeričke Države) stepen 2

en: English North American Braille Computer Code
bs_BA: Engleska (Sjeverna Amerika) računarska brajica

en: English grade 3
bs_BA: Engleski stepen 3

en: Enter gesture to emulate:
bs_BA: Unesite gestu za oponašanje:

en: Enter input gesture:
bs_BA: Unesite ulaznu gestu:

en: Erases the last entered braille cell or character
bs_BA: Briše posljednju dodanu brajevu ćeliju ili znak

en: Error
bs_BA: Greška

en: Error Bars
bs_BA: Trake grešaka

en: Error Connecting
bs_BA: Greška pri uspostavljanju veze

en: Error Copying
bs_BA: Greška pri kopiranju

en: Error activating profile.
bs_BA: Greška pri aktiviranju profila.

en: Error copying NVDA user settings
bs_BA: Greška pri kopiranju korisničkih postavki

en: Error creating profile - probably read only file system.
bs_BA: Greška pri stvaranju profila. Sistem datoteka je vjerovatno samo za čitanje.

en: Error deleting profile.
bs_BA: Greška pri brisanju profila.

en: Error downloading update.
bs_BA: Greška pri preuzimanju ažuriranja.

en: Error in appModule %s
bs_BA: Greška u modulu aplikacije %s

en: Error renaming profile.
bs_BA: Greška pri preimenovanju profila.

en: Error saving configuration profile triggers - probably read only file system.
bs_BA: Greška pri spremanju okidača konfiguracijskog profila. Sistem datoteka je vjerovatno samo za čitanje.

en: Error saving log: %s
bs_BA: Greška pri spremanju dnevnika: %s

en: Error saving user defined gestures - probably read only file system.
bs_BA: Greška pri spremanju korisnički definisanih gesti. Sistem datoteka je vjerovatno samo za čitanje.

en: Error: {errorText}
bs_BA: Greška: {errorText}

en: Esperanto grade 1
bs_BA: Esperanto stepen 1

en: Estonian grade 0
bs_BA: Estonski stepen 0

en: Ethiopic grade 1
bs_BA: Etijopski stepen 1

en: Eurobraille displays
bs_BA: Eurobraille zasloni

en: Even pages footer
bs_BA: Podnožje parnih stranica

en: Even pages header
bs_BA: Zaglavlje parnih stranica

en: Execute a previously downloaded NVDA update
bs_BA: Pokreni prethodno preuzeto NVDA ažuriranje

en: Exit
bs_BA: Izaći

en: Exit NVDA
bs_BA: Izlaz iz NVDA

en: Exit math interaction
bs_BA: Izlazi iz matematičke interakcije

en: Expanded
bs_BA: Prošireno

en: Expanded symbol ({lang})
bs_BA: Prošireni simbol ({lang})

en: Exploded 3D Pie
bs_BA: Eksplodirani 3D tortasti

en: Exploded Doughnut
bs_BA: Eksplodirani prstenasti

en: Exploded Pie
bs_BA: Eksplodirani tortasti

en: Explore NVDA user configuration directory
bs_BA: Istraživanje NVDA korisničkog direktorija

en: Exponential
bs_BA: Eksponencijalno

en: Failed to compile text paragraph regular expression: %s
bs_BA: Obrada regularnog izraza odlomka teksta nije uspjela: %s

en: Failed to create portable copy: {error}.
bs_BA: Stvaranje prijenosne kopije nije uspjelo: {error}.

en: Failed to install add-on from %s
bs_BA: Instaliranje dodatka iz  %s nije uspjelo

en: Failed to open add-on package file at %s - missing file or invalid file format
bs_BA: Otvaranje datoteke paketa dodatka na %s nije uspjelo - datoteka nedostaje ili je oblik datoteke neispravan

en: Feature unavailable.
bs_BA: Funkcija nije dostupna.

en: File in Use
bs_BA: Datoteka se koristi

en: Filipino grade 2
bs_BA: Filipinski stepen 2

en: Fill display for context changes
bs_BA: Ispuni brajev zaslon za promjene sadržaja

en: Filled Radar
bs_BA: Ispunjeni polarni

en: Filter b&y:
bs_BA: &Filtriranje:

en: Find
bs_BA: Traži

en: Finnish 6 dot
bs_BA: Finska šestotačkasta brajica

en: Finnish 8 dot computer braille
bs_BA: Finska osmotačkasta računarska brajica

en: First page footer
bs_BA: Podnožje prve stranice

en: First page header
bs_BA: Zaglavlje prve stranice

en: Fix COM Registrations
bs_BA: Popravljanje COM registracija

en: Floor
bs_BA: Sprat

en: Fo&rmulas
bs_BA: &Formule

en: Focus context presentation:
bs_BA: Predstavljanje sadržaja fokusa:

en: Focus mode
bs_BA: Način fokusa

en: Follow &mouse cursor
bs_BA: Prati kursor miša

en: Follow System &Caret
bs_BA: Prati sistemski &kursor

en: Follow system &focus
bs_BA: Prati &sistemski fokus

en: Font &size
bs_BA: &Veličina fonta

en: Font attrib&utes
bs_BA: &Atributi fonta

en: Footer placeholder
bs_BA: Mjesto za podnožje

en: Footnotes
bs_BA: Fusnote

en: Formatting
bs_BA: Oblikovanje

en: Formatting &display
bs_BA: Prikazivanje oblikovanja

en: Forward to:
bs_BA: Proslijedi na:

en: Fra&mes
bs_BA: Okviri

en: Freedom Scientific Focus/PAC Mate series
bs_BA: Freedom Scientific Focus/PAC Mate serija

en: French (unified) 6 dot computer braille
bs_BA: Francuska (ujedinjena) šestotačkasta računarska brajica

en: French (unified) 8 dot computer braille
bs_BA: Francuska (ujedinjena) osmotačkasta računarska brajica

en: French (unified) grade 2
bs_BA: Francuski (ujedinjeni) stepen 2

en: From:
bs_BA: Od:

en: Full shaped mode
bs_BA: Unos dalekoistočnih simbola u punom obliku

en: Full width
bs_BA: Puna širina

en: General
bs_BA: Općenito

en: Georgian literary braille
bs_BA: Gruzijska književna brajica

en: German 6 dot computer braille
bs_BA: Njemačka šestotačkasta računarska brajica

en: German 8 dot computer braille
bs_BA: Njemačka osmotačkasta računarska brajica

en: German grade 0
bs_BA: Njemački stepen 0

en: German grade 0 (detailed)
bs_BA: Njemački stepen 0 (detaljni)

en: German grade 1
bs_BA: Njemački stepen 1

en: German grade 1 (detailed)
bs_BA: Njemački stepen 1 (detaljni)

en: German grade 2
bs_BA: Njemački stepen 2

en: German grade 2 (detailed)
bs_BA: Njemački stepen 2 (detaljni)

en: Get External &IP
bs_BA: Dohvati vanjsku IP adresu

en: Global
bs_BA: Globalna

en: Graphic
bs_BA: Slika

en: Greek (Greece)
bs_BA: Grčki (Grčka)

en: Greek international braille (2-cell accented letters)
bs_BA: Međunarodna grčka brajica (dvije ćelije za naglašena slova)

en: Greek international braille (single-cell accented letters)
bs_BA: Međunarodna grčka brajica (jedna ćelija za naglašena slova)

en: Gridlines are visible
bs_BA: Redovi mreže su vidljivi

en: Gujarati grade 1
bs_BA: Gudžaratski stepen 1

en: H&eaders
bs_BA: &Naslovi

en: HID keyboard input simulation is unavailable.
bs_BA: HID oponašanje tastature nije dostupno.

en: HID keyboard simulation disabled
bs_BA: HID oponašanje tastature je isključeno

en: HID keyboard simulation enabled
bs_BA: HID oponašanje tastature je uključeno

en: HIMS Braille Sense/Braille EDGE/Smart Beetle/Sync Braille series
bs_BA: HIMS Braille Sense/Braille EDGE /Smart Beetle / Sync Braille serije

en: Half shaped mode
bs_BA: Unos dalekoistočnih simbola u sažetom obliku

en: Half width
bs_BA: Polovična širina

en: Handle keys from other &applications
bs_BA: Upravljaj tasterima iz drugih aplikacija

en: Handled by application
bs_BA: Nek rukuje aplikacija

en: Handout Master view
bs_BA: Prikaz mastera propratnog sadržaja

en: Handy Tech braille displays
bs_BA: Handy Tech brajevi zasloni

en: Has appointment
bs_BA: Ima zakazano

en: Has conditional formatting
bs_BA: Sadrži uslovno oblikovanje

en: Has data validation
bs_BA: Sadrži provjeru ispravnosti podataka

en: Header placeholder
bs_BA: Mjesto zaglavlja

en: Hebrew (Biblical) IHBC
bs_BA: Hebrejska (biblijska) IHBC

en: Hebrew (Biblical) Slim
bs_BA: Hebrejska (biblijska) skraćena

en: Hebrew (Biblical) full cantillation
bs_BA: Hebrejska (biblijska) potpuna kantilacija

en: Hebrew computer braille
bs_BA: Hebrejska računarska brajica

en: Help
bs_BA: Pomoć

en: Hi Lo Lines
bs_BA: Najviša i najniža linija

en: Hide nonprinting characters
bs_BA: Sakrij znakove koji se ne štampaju

en: High-Low-Close
bs_BA: Berzanski najviša-najniža-zatvaranje

en: Highlight browse &mode cursor
bs_BA: Istakni kursor &načina pretraživanja

en: Highlight navigator &object
bs_BA: Istakni navigatorski objekat

en: Highlight system fo&cus
bs_BA: Istakni &sistemski fokus

en: Highlighted (mar&ked) text
bs_BA: &Istaknuti (označeni) tekst

en: Hindi grade 1
bs_BA: Hindi stepen 1

en: Host must be set.
bs_BA: Adresa mora biti postavljena.

en: HumanWare BrailleNote
bs_BA: HumanWare brajevi zasloni

en: Hungarian 8 dot computer braille
bs_BA: Mađarska osmotačkasta računarska brajica

en: Hungarian grade 1
bs_BA: Mađarski stepen 1

en: Hungarian grade 2
bs_BA: Mađarski stepen 2

en: I have read and &agree to the license agreement
bs_BA: Pročitao/la sam i slažem se s licencnim ugovorom

en: I understand that changing these settings may cause NVDA to function incorrectly.
bs_BA: Razumijem da promjena ovih postavki može uzrokovati neispravan rad NVDA čitača zaslona.

en: I&nput gestures...
bs_BA: Ulazne &geste...

en: I&nterrupt speech while scrolling
bs_BA: &Prekid govora tokom pomjeranja

en: IME closed
bs_BA: IME je zatvoren

en: IME opened
bs_BA: IME je otvoren

en: IP address
bs_BA: IP adresa

en: Icelandic 8 dot computer braille
bs_BA: Islandska osmotačkasta računarska brajica

en: If pressed once, reports the current time. If pressed twice, reports the current date
bs_BA: Ako se pritisne jedanput, izgovara trenutno vrijeme. Ako se pritisne dvaput, izgovara trenutni datum

en: If pressed once, the text from the previously set start marker up to and including the current position of the review cursor is selected. If pressed twice, the text is copied to the clipboard
bs_BA: Ako se pritisne jedanput, odabire se tekst od prethodno postavljene početne oznake do i uključujući trenutnu poziciju preglednog kursora. Ako se pritisne dvaput, tekst se kopira u međuspremnik

en: Ignore &blank lines for line indentation reporting
bs_BA: &Zanemari prazne redove za prijavljivanje uvlačenja reda

en: Ignore blank lines for line indentation reporting off
bs_BA: Ignorisanje praznih redova za prijavljivanje uvlačenja reda je isključeno

en: Ignore blank lines for line indentation reporting on
bs_BA: Ignorisanje praznih redova za prijavljivanje uvlačenja reda je uključeno

en: Ignore mouse input from other &applications
bs_BA: &Zanemari unos miša iz drugih aplikacija

en: In order to improve NVDA in the future, NV Access wishes to collect usage data from running copies of NVDA.
    
    Data includes Operating System version, NVDA version, language, country of origin, plus certain NVDA configuration such as current synthesizer, braille display and braille table. No spoken or braille content will be ever sent to NV Access. Please refer to the User Guide for a current list of all data collected.
    
    Do you wish to allow NV Access to periodically collect this data in order to improve NVDA?
bs_BA: Kako bi unaprijedio NVDA u budućnosti, NV Access želi prikupljati podatke o korištenju iz pokrenutih NVDA kopija.
    
    Podaci uključuju verziju operativnog sistema, NVDA verziju, jezik, zemlju porijekla, kao i određene NVDA postavke kao što su trenutna sinteza, brajev zaslon i brajeva tabela. Sadržaj koji se izgovara ili sadržaj na brajevom zaslonu nikada neće biti poslani NV Accessu. Molimo vas da u korisničkom priručniku pogledate popis podataka koji se prikupljaju.
    
    Želite li dozvoliti NV Accessu da povremeno prikuplja ove podatke kako bi poboljšao NVDA?

en: Include l&ayout tables
bs_BA: Uključi &tabele rasporeda

en: Incompatible Add-ons
bs_BA: Nekompatibilni dodaci

en: Incompatible add-ons
bs_BA: Nekompatibilni dodaci

en: Incompatible reason
bs_BA: Razlog nekompatibilnosti

en: Increases the currently active setting in the synth settings ring
bs_BA: Povećava trenutnu postavku u prstenu postavki sinteze

en: Increases the currently active setting in the synth settings ring in a larger step
bs_BA: Povećava trenutnu postavku u prstenu postavki sinteze u većoj razini

en: Input
bs_BA: Unos

en: Input Composition
bs_BA: Sastav unosa znaka

en: Input Gestures
bs_BA: Ulazne geste

en: Input Message is {message}
bs_BA: Ulazna poruka je {message}

en: Input Message is {title}: {message}
bs_BA: Ulazna poruka je {title}: {message}

en: Inputs braille dots via the braille keyboard
bs_BA: Unosi brajeve tačke preko brajeve tastature

en: Install NVDA
bs_BA: Instaliraj NVDA

en: Install pending &update
bs_BA: &Instaliraj ažuriranje na čekanju

en: Install pending update
bs_BA: Instaliraj ažuriranje na čekanju

en: Installation of {summary} {version} has been blocked. The minimum NVDA version required for this add-on is {minimumNVDAVersion}, your current NVDA version is {NVDAVersion}
bs_BA: Instaliranje dodatka {summary} {version} je blokirano. Minimalna NVDA verzija potrebna za ovaj dodatak je {minimumNVDAVersion}, vaša trenutna NVDA verzija je {NVDAVersion}

en: Installing Add-on
bs_BA: Instaliranje dodatka

en: Installing NVDA
bs_BA: Instaliranje NVDA

en: Installing NVDA when connected to NVDA Remote Access as the controlled computer is not recommended.
bs_BA: Instaliranje NVDA dok je uspostavljena veza kao računar koji se kontroliše nije preporučeno.

en: Insufficient Privileges
bs_BA: Nedovoljne privilegije

en: International Phonetic Alphabet
bs_BA: Međunarodna fonetska abeceda

en: Invalid configuration
bs_BA: Neispravna konfiguracija

en: Irish grade 1
bs_BA: Irski stepen 1

en: Irish grade 2
bs_BA: Irski stepen 2

en: Israeli grade 1
bs_BA: Izraelski stepen 1

en: Italian 6 dot computer braille
bs_BA: Italijanska šestotačkasta računarska brajica

en: Italian 8 dot computer braille
bs_BA: Italijanska osmotačkasta računarska brajica

en: Italic off
bs_BA: Ukošenje je isključeno

en: Italic on
bs_BA: Ukošenje je uključeno

en: Japanese (Kantenji) literary braille
bs_BA: Japanska (Kantenji)  književna brajica

en: Japanese (Rokuten Kanji) Braille
bs_BA: Japanska (Rokuten Kanji) brajica

en: Justified
bs_BA: Poravnato obostrano

en: Kannada grade 1
bs_BA: Kannada stepen 1

en: Kashmiri grade 1
bs_BA: Kašmirski stepen 1

en: Kazakh grade 1
bs_BA: Kazahstanski stepen 1

en: Key words:
bs_BA: Ključne riječi:

en: Keyboard
bs_BA: Tastatura

en: Khmer grade 1
bs_BA: Kmerski stepen 1

en: Kinyarwanda literary braille
bs_BA: Kinyarwanda književna brajica

en: Korean grade 1
bs_BA: Korejski stepen 1

en: Korean grade 1 (2006)
bs_BA: Korejski stepen 1 (2006)

en: Korean grade 2
bs_BA: Korejski stepen 2

en: Korean grade 2 (2006)
bs_BA: Korejski stepen 2 (2006)

en: L&icense
bs_BA: &Licenca

en: L&ogging level:
bs_BA: Nivo zapisivanja:

en: Lan&dmarks
bs_BA: O&rijentiri

en: Lan&dmarks and regions
bs_BA: &Orijentiri

en: Landscape
bs_BA: Pejzaž

en: Language Configuration Change
bs_BA: Promjena jezika

en: Lao Grade 1
bs_BA: Laoški stepen 1

en: Latvian grade 1
bs_BA: Latvijski stepen 1

en: Left
bs_BA: Lijevo

en: Left aligned
bs_BA: Poravnato lijevo

en: Left click
bs_BA: Lijevi klik

en: Left mouse button lock
bs_BA: Lijevi taster miša je zaključan

en: Left mouse button unlock
bs_BA: Lijevi taster miša je otključan

en: Legacy
bs_BA: Zastarjela

en: Legend entry for series {seriesName} {seriesIndex} of {seriesCount}
bs_BA: Unos u legendu za seriju {seriesName}, {seriesIndex} od {seriesCount}

en: Legend entry {legendEntryIndex} of {legendEntryCount}
bs_BA: Unos u legendu, {legendEntryIndex} od {legendEntryCount}

en: Legend key for Series {seriesName} {seriesIndex} of {seriesCount}
bs_BA: Kod u legendi za seriju {seriesName}, {seriesIndex} od {seriesCount}

en: Less than 1 minute remaining
bs_BA: Preostalo manje od jedne minute

en: Level
bs_BA: Nivo

en: License Agreement
bs_BA: Ugovor o licenci

en: Lin&ks
bs_BA: Po&veznice

en: Line
bs_BA: Linijski

en: Line &indentation reporting:
bs_BA: Prijavljivanje &uvlačenja reda:

en: Line &numbers
bs_BA: Brojevi redova

en: Line with Markers
bs_BA: Linijski s oznakama

en: Linear
bs_BA: Linearno

en: Link has no apparent destination
bs_BA: Poveznica nema prepoznatljivo odredište

en: Link type
bs_BA: Vrsta poveznice

en: Lists various types of elements in this document
bs_BA: Prikazuje različite tipove elemenata u ovom dokumentu

en: Lists various types of elements in this spreadsheet
bs_BA: Prikazuje različite vrste elemenata u ovoj tabeli

en: Lithuanian 6 dot
bs_BA: Litvanska šestotačkasta brajica

en: Lithuanian 8 dot
bs_BA: Litvanska osmotačkasta brajica

en: Load Chromium virtual buffer when document busy.
bs_BA: Učitaj Chromium virtualni  međuspremnik kada je dokument zauzet.

en: Loading NVDA. Please wait...
bs_BA: NVDA se učitava. Molimo pričekajte...

en: Loading document...
bs_BA: Učitavanje dokumenta...

en: Lock screen not secure while using NVDA
bs_BA: Zaključani zaslon nije siguran tokom korištenja NVDA-a

en: Locks or unlocks the left mouse button
bs_BA: Zaključava ili otključava lijevi taster miša

en: Locks or unlocks the right mouse button
bs_BA: Zaključava ili otključava desni taster miša

en: Log
bs_BA: Dnevnik

en: Log fragment copied to clipboard
bs_BA: Dio dnevnika je kopiran u međuspremnik

en: Log fragment start position marked, press again to copy to clipboard
bs_BA: Označena je početna pozicija dijela dnevnika, pritisnite ponovo za kopiranje u međuspremnik

en: Log is unavailable
bs_BA: Dnevnik nije dostupan

en: Logarithmic
bs_BA: Logaritamski

en: Logs information about the current navigator object which is useful to developers and activates the log viewer so the information can be examined.
bs_BA: Zapisuje informacije o trenutnom navigatorskom objektu koji je koristan programerima i aktivira preglednik dnevnika tako da se informacije mogu ispitati.

en: Lowercase
bs_BA: Sva mala slova

en: Luganda literary braille
bs_BA: Luganda književna brajica

en: Macedonian grade 1
bs_BA: Makedonski stepen 1

en: Major Gridlines
bs_BA: Glavne linije mreže

en: Make screen black (immediate effect)
bs_BA: Uključi zaslonsku zavjesu (trenutni efekat)

en: Make sure you are connected to the internet and the URL is correct.
bs_BA: Uvjerite se da imate internetsku vezu i da je adresa ispravna.

en: Malay grade 2
bs_BA: Malayalam stepen 2

en: Malayalam grade 1
bs_BA: Malayam stepen 1

en: Manipuri grade 1
bs_BA: Manipuri stepen 1

en: Manual Activation
bs_BA: Ručna aktivacija

en: Manual activate
bs_BA: Ručno aktiviraj

en: Manual activation
bs_BA: Ručno aktiviranje

en: Manual deactivate
bs_BA: Ručno deaktiviraj

en: Marathi grade 1
bs_BA: Marathi stepen 1

en: Mark the current end of the log as the start of the fragment to be copied to clipboard by pressing again.
bs_BA: Označava kraj dnevnika kao početak dijela koji će se kopirati u međuspremnik.

en: Marks the current position of the review cursor as the start of text to be selected or copied
bs_BA: Označava trenutnu poziciju preglednog kursora kao početak teksta koji treba odabrati ili kopirati

en: Master Thumbnails
bs_BA: Master za sličice

en: Math interaction not supported.
bs_BA: Matematička interakcija nije podržana.

en: Media Clip placeholder
bs_BA: Mjesto za medijski isječak

en: Message &timeout (sec)
bs_BA: &Vrijeme isteka poruke (u milisekundama)

en: Microsoft Speech API version 4
bs_BA: Microsoft Speech API verzija 4

en: Microsoft Speech API version 5 (32 bit)
bs_BA: Microsoft Speech API verzija 5 (32 bit)

en: Microsoft Speech API version 5 (64 bit)
bs_BA: Microsoft Speech API verzija 5 (64 bit)

en: Minor Gridlines
bs_BA: Pomoćne linije mreže

en: Mirror server
bs_BA: Server ažuriranja

en: Miscellaneous
bs_BA: Razno

en: Mixed case
bs_BA: Velika i mala slova

en: Modes available in the 'Cycle sound split mode' command
bs_BA: Opcije dostupne u komandi mijenjanja načina podjele zvuka

en: Modes available in the Cycle speech mode command
bs_BA: Opcije dostupne u komandi mijenjanja načina govora

en: Mongolian grade 1
bs_BA: Mongolski stepen 1

en: Mongolian grade 2
bs_BA: Mongolski stepen 2

en: Most commands for controlling NVDA require you to hold down the NVDA key while pressing other keys.
    By default, the Insert and numpad Insert keys may both be used as the NVDA key.
    You can also configure NVDA to use the CapsLock as the NVDA key.
    Press NVDA+n at any time to activate the NVDA menu.
    From this menu, you can configure NVDA, get help, and access other NVDA functions.
bs_BA: Većina komandi za kontrolu NVDA čitača zaslona zahtijeva da držite NVDA taster dok pritiskate druge tastere.
    Prema zadanim postavkama, Insert i numpad Insert tasteri mogu se koristiti i kao NVDA taster.
    Također, možete podesiti da se Caps Lock koristi kao NVDA taster.
    Pritisnite NVDA+N bilo kada da otvorite NVDA izbornik.
    Iz ovog izbornika možete podesiti NVDA, dobiti pomoć i pristupiti drugim funkcijama.

en: Mouse
bs_BA: Miš

en: Mouse audio coordinates off
bs_BA: Reprodukovanje koordinata dok se miš pomijera je isključeno

en: Mouse audio coordinates on
bs_BA: Reprodukovanje koordinata dok se miš pomijera je uključeno

en: Mouse text unit resolution %s
bs_BA: Rezolucija jedinice teksta miša %s

en: Mouse tracking off
bs_BA: Praćenje miša je isključeno

en: Mouse tracking on
bs_BA: Praćenje miša je uključeno

en: Move focus
bs_BA: Premještanje fokusa

en: Move navigator object to mouse
bs_BA: Navigatorski objekat je pomjeren na poziciju miša

en: Move system caret when ro&uting review cursor
bs_BA: Pomjeranje sistemskog kursora kada se prebacuje pregledni kursor

en: Move the review cursor to the position marked as the start of text to be selected or copied
bs_BA: Pomjera pregledni kursor na poziciju označenu kao početak teksta koji treba odabrati ili kopirati

en: Move to focus
bs_BA: Pomijera na fokus

en: Move to the next result
bs_BA: Prelazi na sljedeći rezultat

en: Move to the previous result
bs_BA: Prelazi na prethodni rezultat

en: Moved above %s
bs_BA: Premješteno iznad %s

en: Moved above blank paragraph
bs_BA: Premješteno iznad praznog odlomka

en: Moved below %s
bs_BA: Premješteno ispod %s

en: Moved below blank paragraph
bs_BA: Premješteno ispod praznog odlomka

en: Movement by page not supported
bs_BA: Kretanje po stranicama nije podržano

en: Moves past the end of the container element, such as a list or table
bs_BA: Prelazi iza kraja sadržnika, kao što je popis ili tabela

en: Moves the braille display to the current focus
bs_BA: Pomjera brajev zaslon na trenutni fokus

en: Moves the braille display to the next line
bs_BA: Pomjera brajev zaslon na sljedeći red

en: Moves the braille display to the previous line
bs_BA: Pomjera brajev zaslon na prethodni red

en: Moves the focus out of the current embedded object and into the document that contains it
bs_BA: Pomjera fokus iz trenutno ugrađenog objekta u dokument koji ga sadrži

en: Moves the mouse pointer to the current navigator object
bs_BA: Pomjera kursor miša na trenutni navigatorski objekat

en: Moves the navigator object and focus to the first row
bs_BA: Premješta navigatorski objekat i fokus na prvi red

en: Moves the navigator object and focus to the last row
bs_BA: Premješta navigatorski objekat i fokus na posljednji red

en: Moves the navigator object and focus to the next row
bs_BA: Premješta navigatorski objekat i fokus na sljedeći red

en: Moves the navigator object and focus to the previous row
bs_BA: Premješta navigatorski objekat i fokus na prethodni red

en: Moves the navigator object to the first column
bs_BA: Premješta navigatorski objekat na prvu kolonu

en: Moves the navigator object to the first object inside it
bs_BA: Pomjera navigatorski objekat do prvog objekta unutar njega

en: Moves the navigator object to the last column
bs_BA: Premješta navigatorski objekat na posljednju kolonu

en: Moves the navigator object to the next column
bs_BA: Premješta navigatorski objekat na sljedeću kolonu

en: Moves the navigator object to the next object
bs_BA: Pomjera navigatorski objekat na sljedeći objekat

en: Moves the navigator object to the object containing it
bs_BA: Pomjera navigatorski objekat na objekat koji ga sadrži

en: Moves the navigator object to the previous column
bs_BA: Premješta navigatorski objekat na prethodnu kolonu

en: Moves the navigator object to the previous object
bs_BA: Pomjera navigatorski objekat na prethodni objekat

en: Moves the review cursor to the bottom line of the current navigator object and speaks it
bs_BA: Pomjera pregledni kursor na posljednji red trenutnog navigatorskog objekta i izgovara ga

en: Moves the review cursor to the first character of the line where it is situated in the current navigator object and speaks it
bs_BA: Pomjera pregledni kursor na prvi znak reda gdje se nalazi u trenutnom navigatorskom objektu i izgovara ga

en: Moves the review cursor to the first character of the selection, and speaks it
bs_BA: Pomjera pregledni kursor na prvi znak odabranog teksta i izgovara ga

en: Moves the review cursor to the last character of the line where it is situated in the current navigator object and speaks it
bs_BA: Pomjera pregledni kursor na posljednji znak reda gdje se nalazi u trenutnom navigatorskom objektu i izgovara ga

en: Moves the review cursor to the last character of the selection, and speaks it
bs_BA: Pomjera pregledni kursor na posljednji znak odabranog teksta i izgovara ga

en: Moves the review cursor to the next character of the current navigator object and speaks it
bs_BA: Pomjera pregledni kursor na sljedeći znak trenutnog navigatorskog objekta i izgovara ga

en: Moves the review cursor to the next line of the current navigator object and speaks it
bs_BA: Pomjera pregledni kursor na sljedeći red trenutnog navigatorskog objekta i izgovara ga

en: Moves the review cursor to the next page of the current navigator object and speaks it
bs_BA: Pomjera pregledni kursor na sljedeću stranicu trenutnog navigatorskog objekta i izgovara je

en: Moves the review cursor to the next word of the current navigator object and speaks it
bs_BA: Pomjera pregledni kursor na sljedeću riječ trenutnog navigatorskog objekta i izgovara je

en: Moves the review cursor to the previous character of the current navigator object and speaks it
bs_BA: Pomjera pregledni kursor na prethodni znak navigatorskog objekta i izgovara ga

en: Moves the review cursor to the previous line of the current navigator object and speaks it
bs_BA: Pomjera pregledni kursor na prethodni red trenutnog navigatorskog objekta i izgovara ga

en: Moves the review cursor to the previous page of the current navigator object and speaks it
bs_BA: Pomjera pregledni kursor na prethodnu stranicu trenutnog navigatorskog objekta i izgovara je

en: Moves the review cursor to the previous word of the current navigator object and speaks it
bs_BA: Pomjera pregledni kursor na prethodnu riječ trenutnog navigatorskog objekta i izgovara je

en: Moves the review cursor to the top line of the current navigator object and speaks it
bs_BA: Pomjera pregledni kursor na prvi red trenutnog navigatorskog objekta i izgovara ga

en: Moves to the next available setting in the synth settings ring
bs_BA: Prelazi na sljedeću dostupnu postavku u prstenu postavki sinteze

en: Moves to the next heading at level {i}
bs_BA: Prelazi na sljedeći naslov nivoa {i}

en: Moves to the next object in a flattened view of the object navigation hierarchy
bs_BA: Prelazi na sljedeći objekat u ravnom prikazu u hijerarhiji navigacijskih objekata

en: Moves to the previous available setting in the synth settings ring
bs_BA: Prelazi na prethodnu dostupnu postavku u prstenu postavki sinteze

en: Moves to the previous heading at level {i}
bs_BA: Prelazi na prethodni naslov nivoa {i}

en: Moves to the previous object in a flattened view of the object navigation hierarchy
bs_BA: Prelazi na prethodni objekat u ravnom prikazu u hijerarhiji navigacijskih objekata

en: Moves to the start of the container element, such as a list or table
bs_BA: Prelazi na početak sadržnika, kao što je popis ili tabela

en: Moving Average
bs_BA: Prosječno pomjeranje

en: Multi line break
bs_BA: Više novih redova

en: Mute remote
bs_BA: Isključi govor s udaljenog računara

en: Muted remote
bs_BA: Govor s udaljenog računara je isključen

en: N&otes
bs_BA: &Napomene

en: NV Access &shop
bs_BA: NV Access &trgovina

en: NV Access &web site
bs_BA: NV Access &web stranica

en: NVDA  Usage Data Collection
bs_BA: Prikupljanje podataka o upotrebi NVDA čitača zaslona

en: NVDA &Language (requires restart):
bs_BA: NVDA &jezik (zahtijeva ponovno pokretanje):

en: NVDA Braille Viewer
bs_BA: NVDA preglednik brajice

en: NVDA Development
bs_BA: NVDA razvoj

en: NVDA License
bs_BA: NVDA licenca

en: NVDA Log Viewer
bs_BA: NVDA preglednik dnevnika

en: NVDA Message
bs_BA: NVDA poruka

en: NVDA Python Console
bs_BA: NVDA Python konzola

en: NVDA Settings
bs_BA: NVDA postavke

en: NVDA Speech Viewer
bs_BA: NVDA preglednik govora

en: NVDA Update
bs_BA: NVDA ažuriranje

en: NVDA add-on package
bs_BA: Paket NVDA dodatka

en: NVDA in both channels and applications on the left
bs_BA: NVDA u oba kanala, a aplikacije na lijevoj strani

en: NVDA in both channels and applications on the right
bs_BA: NVDA u oba kanala, a aplikacije na desnoj strani

en: NVDA is unable to determine if Windows is locked. While this instance of NVDA is running, your desktop will not be secure when Windows is locked. Restarting Windows may address this. If this error is ongoing then disabling the Windows lock screen is recommended.
bs_BA: NVDA ne može utvrditi da li je Windows zaključan. Dok je ova NVDA kopija pokrenuta, vaša radna površina neće biti sigurna dok je Windows zaključan. Ponovno pokretanje Windowsa može riješiti ovaj problem. Ako se nastavi javljati, preporučuje se onemogućavanje zaključanog zaslona.

en: NVDA is unable to remove or overwrite a file.
bs_BA: NVDA ne može ukloniti ili zamijeniti datoteku.

en: NVDA must be restarted for the new language to take effect.
bs_BA: NVDA se mora ponovno pokrenuti da bi novi jezik stupio na snagu.

en: NVDA on the left and applications in both channels
bs_BA: NVDA na lijevoj strani, a aplikacije u oba kanala

en: NVDA on the left and applications on the right
bs_BA: NVDA na lijevoj strani, a aplikacije na desnoj

en: NVDA on the right and applications in both channels
bs_BA: NVDA na desnoj strani, aplikacije u oba kanala

en: NVDA on the right and applications on the left
bs_BA: NVDA na desnoj strani, a aplikacije na lijevoj

en: NVDA settings
bs_BA: NVDA postavke

en: NVDA started
bs_BA: NVDA je pokrenut

en: NVDA version {version} is available.
bs_BA: NVDA verzija {version} je dostupna.

en: NVDA web site
bs_BA: NVDA web stranica

en: NVDA's interface language is now forced from the command line. On the next restart, the language  saved in NVDA's configuration will be used instead.
bs_BA: Jezik NVDA sučelja je prisiljen iz komandne linije. Nakon sljedećeg ponovnog pokretanja, umjesto toga će se koristiti jezik spremljen u NVDA konfiguraciji.

en: Native app selection mode disabled
bs_BA: Način izvornog odabira je isključen

en: Native app selection mode enabled
bs_BA: Način izvornog odabira je uključen

en: Native input
bs_BA: Izvorni unos

en: Native selection mode cannot be turned off in this browse mode document
bs_BA: Način izvornog odabira ne može se isključiti u ovom dokumentu načina pretraživanja

en: Native selection mode unsupported in this browse mode document
bs_BA: Način izvornog odabira nije podržan u ovom dokumentu načina pretraživanja

en: Native selection mode unsupported in this document
bs_BA: Način izvornog odabira nije podržan u ovom dokumentu

en: Navigates within math
bs_BA: Kreće se po matematičkom sadržaju

en: Navigating by sentence not supported in this document
bs_BA: Kretanje po rečenicama nije podržano u ovom dokumentu

en: Nepali grade 1
bs_BA: Nepalski stepen 1

en: Never
bs_BA: Nikad

en: New Profile
bs_BA: Stvaranje novog profila

en: New name:
bs_BA: Novi naziv:

en: Newsgroup:
bs_BA: Grupa za diskusiju:

en: No
bs_BA: Ne

en: No Series defined.
bs_BA: Nema definisanih serija podataka.

en: No action
bs_BA: Nema radnje

en: No additional details
bs_BA: Nema dodatnih detalja

en: No braille
bs_BA: Bez brajevog zaslona

en: No caret
bs_BA: Nema kursora

en: No case
bs_BA: Bez izmjene velikih slova

en: No comment thread on this cell
bs_BA: Nema teme komentara na ovoj ćeliji

en: No comments
bs_BA: Nema komentara

en: No containing object
bs_BA: Nema sadržavajućeg objekta

en: No documentation found.
bs_BA: Nije pronađena dokumentacija.

en: No ducking
bs_BA: Bez stišavanja

en: No emoji
bs_BA: Nema emotikona

en: No focus
bs_BA: Nema fokusa

en: No formatting information
bs_BA: Nema informacija o oblikovanju

en: No heading selected
bs_BA: Nije izabran nijedan naslov

en: No help available here.
bs_BA: Ovdje nije dostupna pomoć.

en: No location information
bs_BA: Nema informacija o lokaciji

en: No long description
bs_BA: Nema dugog opisa

en: No message yet
bs_BA: Još nema poruke

en: No mirror
bs_BA: Bez adrese

en: No navigator object
bs_BA: Nema objekta navigatora

en: No new log entry to copy
bs_BA: Nema novog unosa dnevnika za kopiranje

en: No next
bs_BA: Nema sljedećeg objekta

en: No next different style text
bs_BA: Nema sljedećeg teksta drugačijeg stila

en: No next heading at level {i}
bs_BA: Nema sljedećeg naslova nivoa {i}

en: No next paragraph
bs_BA: Nema sljedećeg odlomka

en: No next review mode
bs_BA: Nema sljedećeg načina pregleda

en: No next same style text
bs_BA: Nema sljedećeg teksta istog stila

en: No note on this cell
bs_BA: Nema napomena na ovoj ćeliji

en: No notes
bs_BA: Nema napomena

en: No objects inside
bs_BA: Nema objekata unutra

en: No previous
bs_BA: Nema prethodnog objekta

en: No previous different style text
bs_BA: Nema prethodnog teksta drugačijeg stila

en: No previous heading at level {i}
bs_BA: Nema prethodnog naslova nivoa {i}

en: No previous paragraph
bs_BA: Nema prethodnog odlomka

en: No previous review mode
bs_BA: Nema prethodnog načina pregleda

en: No previous same style text
bs_BA: Nema prethodnog teksta istog stila

en: No progress bar updates
bs_BA: Bez promjena trake napretka

en: No selection
bs_BA: Nema odabira

en: No settings
bs_BA: Nema postavki

en: No shortcut key
bs_BA: Nema prečice

en: No speech
bs_BA: Bez govora

en: No start marker set
bs_BA: Početna oznaka nije postavljena

en: No status line found
bs_BA: Statusna traka nije pronađena

en: No symbol replacement
bs_BA: Nema zamjene za simbol

en: No system battery
bs_BA: Nema sistemske baterije

en: No text to copy
bs_BA: Nema teksta za kopiranje

en: No title
bs_BA: Bez naslova

en: No track playing
bs_BA: Ništa se ne reprodukuje

en: No update available.
bs_BA: Nema dostupnog ažuriranja.

en: Normal view
bs_BA: Normalni prikaz

en: Northern Kurdish grade 0
bs_BA: Sjeverni kurdski stepen 0

en: Norwegian 8 dot computer braille
bs_BA: Norveška osmotačkasta računarska brajica

en: Norwegian grade 0
bs_BA: Norveški stepen 0

en: Norwegian grade 1
bs_BA: Norveški stepen 1

en: Norwegian grade 2
bs_BA: Norveški stepen 2

en: Norwegian grade 3
bs_BA: Norveški stepen 3

en: Not a link.
bs_BA: Nije poveznica.

en: Not in a container
bs_BA: Nije u kontejneru

en: Not in a table cell
bs_BA: Nije u ćeliji tabele

en: Not in table
bs_BA: Nije u tabeli

en: Not math
bs_BA: Nije matematika

en: Not on a note
bs_BA: Nije na napomeni

en: Not supported in this document
bs_BA: Nije podržano u ovom dokumentu

en: Not supported in this document.
bs_BA: Nije podržano u ovom dokumentu.

en: Note
bs_BA: Napomena

en: Notes Master view
bs_BA: Prikaz mastera napomena

en: Notes page
bs_BA: Stranica sa napomenama

en: Nothing
bs_BA: Ništa

en: Notify
bs_BA: Obavijesti

en: Notify for &pending update on startup
bs_BA: Obavještavaj o ažuriranjima pri pokretanju

en: Number format: {0}
bs_BA: Oblik broja: {0}

en: OK
bs_BA: &U redu

en: Object Presentation
bs_BA: Predstavljanje objekata

en: Object edges positioned {left:.1f} percent from left edge of screen, {top:.1f} percent from top edge of screen, width is {width:.1f} percent of screen, height is {height:.1f} percent of screen
bs_BA: Ivice objekta pozicionirane {left:.1f} posto od lijeve ivice zaslona, {top:.1f} posto od gornje ivice zaslona. Širina je {width:.1f} posto zaslona, a visina je {height:.1f} posto zaslona

en: Object has no location
bs_BA: Objekat nema lokaciju

en: Object navigation
bs_BA: Objektna navigacija

en: Object placeholder
bs_BA: Mjesto za objekat

en: Object review
bs_BA: Pregled objekata

en: Off
bs_BA: Isključeno

en: Off bottom slide edge by {distance:.3g} point | Off bottom slide edge by {distance:.3g} points
bs_BA[0]: Odmaknuto od donje ivice slajda za {distance:.3g} tačku
bs_BA[1]: Odmaknuto od donje ivice slajda za {distance:.3g} tačke
bs_BA[2]: Odmaknuto od donje ivice slajda za {distance:.3g} tačaka

en: Off left slide edge by {distance:.3g} point | Off left slide edge by {distance:.3g} points
bs_BA[0]: Odmaknut od lijeve ivice slajda za {distance:.3g} tačku
bs_BA[1]: Odmaknut od lijeve ivice slajda za {distance:.3g} tačke
bs_BA[2]: Odmaknut od lijeve ivice slajda za {distance:.3g} tačaka

en: Off right slide edge by {distance:.3g} point | Off right slide edge by {distance:.3g} points
bs_BA[0]: Odmaknuto od desne ivice slajda za {distance:.3g} tačku
bs_BA[1]: Odmaknuto od desne ivice slajda za {distance:.3g} tačke
bs_BA[2]: Odmaknuto od desne ivice slajda za {distance:.3g} tačaka

en: Off top slide edge by {distance:.3g} point | Off top slide edge by {distance:.3g} points
bs_BA[0]: Odmaknuto od gorenje ivice slajda za {distance:.3g} tačku
bs_BA[1]: Odmaknuto od gorenje ivice slajda za {distance:.3g} tačke
bs_BA[2]: Odmaknuto od gorenje ivice slajda za {distance:.3g} tačaka

en: Only in edit controls
bs_BA: Samo u poljima za uređivanje

en: Only when scrolling back
bs_BA: Samo pri klizanju unatrag

en: Only when tethered automatically
bs_BA: Samo kada su automatski povezani

en: Open developer scratchpad directory
bs_BA: Otvori direktorij developer Scratchpad

en: Open-High-Low-Close
bs_BA: Berzanski otvaranje-najviša-najniža-zatvaranje

en: Opens NVDA configuration directory for the current user.
bs_BA: Otvara NVDA konfiguracijski direktorij za trenutnog korisnika.

en: Opens the WX GUI inspection tool. Used to get more information about the state of GUI components.
bs_BA: Otvara WX GUI inspection alat. Koristi se za dobijanje dodatnih informacija o komponentama grafičkog sučelja.

en: Opens the note editing dialog
bs_BA: Otvara dijalog za uređivanje napomene

en: Optelec ALVA 6 series/protocol converter
bs_BA: Optelec ALVA 6 serije/pretvarač protokola

en: Options
bs_BA: Mogućnosti

en: Options:
bs_BA: Opcije:

en: Org Chart placeholder
bs_BA: Mjesto za organizacijski grafikon

en: Organisation:
bs_BA: Organizacija:

en: Oriya grade 1
bs_BA: Orija stepen 1

en: Out of table
bs_BA: Izvan tabele

en: Outline
bs_BA: Kontura

en: Outline view
bs_BA: Prikaz konture

en: Output pane cleared
bs_BA: Izlazno okno je očišćeno

en: Package
bs_BA: Datoteka

en: Page {pageNumber}
bs_BA: Stranica {pageNumber}

en: Pages and spacing
bs_BA: Stranice i razmaci

en: Papenmeier BRAILLEX newer models
bs_BA: Papenmeier BRAILLEX noviji modeli

en: Papenmeier BRAILLEX older models
bs_BA: Papenmeier BRAILLEX stariji modeli

en: Paragraph start marker:
bs_BA: Oznaka početka odlomka:

en: Pass next key through
bs_BA: Pritisnite taster

en: Pattern
bs_BA: Uzorak

en: Performs the default action on the current navigator object (example: presses it if it is a button).
bs_BA: Izvodi zadanu radnju na trenutnom objektu navigatora (na primjer: pritisne ga ako je dugme).

en: Periodically &refresh recognized content
bs_BA: Povremeno &osvježavaj prepoznati sadržaj

en: Persian 8 dot computer braille
bs_BA: Perzijska osmotačkasta računarska brajica

en: Persian grade 1
bs_BA: Perzijski stepen 1

en: Picture placeholder
bs_BA: Mjesto za sliku

en: Pie
bs_BA: Tortasti

en: Pie of Pie
bs_BA: Tortini dio tortnog

en: Pivot Chart Drop Zone
bs_BA: Čuvar mjesta za grafikone

en: Pivot Chart Field Button
bs_BA: Polje za grafikone

en: Play a sound for logged e&rrors:
bs_BA: Reprodukuj zvučni signal za zabilježene greške:

en: Play a sound when &auto-suggestions appear
bs_BA: Reprodukuj zvučni signal kada se pojave prijedlozi automatskog dovršavanja

en: Play sound for &spelling errors while typing
bs_BA: Reprodukuj zvučni signal za pravopisne &greške tokom tipkanja

en: Please Donate
bs_BA: Molimo donirajte

en: Please disable screen curtain before using Windows OCR.
bs_BA: Isključite zatamljenje zaslona prije korištenja Windows OCR-a.

en: Please press OK to close the installer.
bs_BA: Molimo pritisnite "U redu" da biste zatvorili instalacijski program.

en: Please press OK to start the installed copy.
bs_BA: Pritisnite "U redu" da pokrenete instaliranu kopiju.

en: Please specify a directory in which to create the portable copy.
bs_BA: Molimo navedite direktorij u kojem želite stvoriti prijenosnu kopiju.

en: Please specify the absolute path where the portable copy should be created. It may include system variables (e.g. %temp%, %homepath%) and must start with a drive letter (e.g. C:\). Current path: {path}.
bs_BA: Navedite apsolutnu putanju na kojoj treba biti stvorena prijenosna kopija. Može uključivati sistemske varijable (npr. %temp%, %homepath%) i mora započeti slovom pogona (npr. C:\).
    Trenutna putanja: {path}.

en: Please wait
bs_BA: Molimo pričekajte

en: Please wait while NVDA attempts to fix your system's COM registrations...
bs_BA: Pričekajte dok je pokušaj popravljanja sistemskih COM registracija u toku...

en: Please wait while NVDA is being installed
bs_BA: Molimo pričekajte dok se NVDA instalira

en: Please wait while a portable copy of NVDA is created.
bs_BA: Molimo pričekajte dok se stvara NVDA prijenosna kopija.

en: Please wait while settings are copied to the system configuration.
bs_BA: Molimo pričekajte da se postavke kopiraju u konfiguraciju sistema.

en: Please wait while the add-on is being installed.
bs_BA: Molimo pričekajte dok se dodatak instalira.

en: Please wait while your previous installation of NVDA is being updated.
bs_BA: Molimo pričekajte dok se vaša prethodna NVDA instalacija ažurira.

en: Plot area
bs_BA: Područje crteža

en: Plot area, inside height: {plotAreaInsideHeight:.0f}, inside width: {plotAreaInsideWidth:.0f}, inside top: {plotAreaInsideTop:.0f}, inside left: {plotAreaInsideLeft:.0f}
bs_BA: Područje crteža, unutrašnja visina: {plotAreaInsideHeight:.0f}, unutrašnja širina: {plotAreaInsideWidth:.0f}, unutrašnji vrh: {plotAreaInsideTop:.0f}, unutrašnje lijevo: {plotAreaInsideLeft:.0f}

en: Plugged in
bs_BA: Puni se

en: Plugins reloaded
bs_BA: Dodaci su ponovno učitani

en: Polish 8 dot computer braille
bs_BA: Poljska osmotačkasta računarska brajica

en: Polish literary braille
bs_BA: Poljska književna brajica

en: Polynomial
bs_BA: Polinom

en: Portable Copy Exists
bs_BA: Prijenosna kopija već postoji

en: Portable copy creation cancelled.
bs_BA: Stvaranje prijenosne kopije je otkazano.

en: Portable directory:
bs_BA: Direktorij prijenosne kopije:

en: Portrait
bs_BA: Portret

en: Portuguese 6 dot computer braille
bs_BA: Portugalska šestotačkasta računarska brajica

en: Portuguese 8 dot computer braille
bs_BA: Portugalska osmotačkasta računarska brajica

en: Portuguese grade 1
bs_BA: Portugalski stepen 1

en: Portuguese grade 2
bs_BA: Portugalski stepen 2

en: Positioned at {x}, {y}
bs_BA: Smješteno na {x}, {y}

en: Power
bs_BA: Snažan

en: Presents, in browse mode, formatting info for the current review cursor position.
bs_BA: Prikazuje, u načinu pretraživanja, informacije o oblikovanju teksta na trenutnoj poziciji preglednog kursora.

en: Presents, in browse mode, formatting info for the text under the caret.
bs_BA: Prikazuje, u načinu pretraživanja, informacije o oblikovanju teksta na trenutnoj poziciji kursora.

en: Preserve
bs_BA: Zadrži

en: Press twice to copy or reset the start marker
bs_BA: Pritisnite dvaput da kopirate ili ponovno postavite početnu oznaku

en: Pressed once sets the keyboard focus to the navigator object, pressed twice sets the system caret to the position of the review cursor
bs_BA: Ako se pritisne jedanput, pomjera fokus tastature na navigatorski objekat. Ako se pritisne dvaput, pomjera sistemski kursor na poziciju preglednog kursora

en: Pressing once reverts the current configuration to the most recently saved state. Pressing three times resets to factory defaults.
bs_BA: Ako se pritisne jedanput, trenutna konfiguracija se vraća na posljednje spremljeno stanje. Ako se pritisne triput, konfiguracija se vraća na fabričke postavke.

en: Prevent &display from turning off during say all or reading with braille
bs_BA: Spriječi zaslon da se isključi dok je aktivna funkcija "Pročitaj sve" ili pri čitanju brajice

en: Primary Category Axis
bs_BA: Osa primarne kategorije

en: Primary Series Axis
bs_BA: Osa primarne serije

en: Primary Value Axis
bs_BA: Osa primarne vrijednosti

en: Primary footer
bs_BA: Glavno podnožje

en: Primary header
bs_BA: Glavno zaglavlje

en: Print Preview
bs_BA: Pregled prije štampanja

en: Print layout
bs_BA: Prikaz za štampanje

en: Privacy and Security
bs_BA: Privatnost i sigurnost

en: Profile
bs_BA: Profil

en: Profile Triggers
bs_BA: Okidači profila

en: Profile name:
bs_BA: Naziv profila:

en: Progress &bar output:
bs_BA: Informacije o trakama napretka:

en: Punctuation/symbol &level:
bs_BA: Nivo interpunkcije i simbola:

en: Punjabi grade 1
bs_BA: Pandžapski stepen 1

en: Python Console
bs_BA: Python konzola

en: Quits NVDA!
bs_BA: Izlazi iz NVDA!

en: RGB red {rgb.red}, green {rgb.green}, blue {rgb.blue}
bs_BA: RGB crvena {rgb.red}, zelena {rgb.green}, plava {rgb.blue}

en: Radar
bs_BA: Polarni

en: Radar Axis Labels
bs_BA: Oznake radarskih osa

en: Radar with Data Markers
bs_BA: Polarni s oznakama

en: Rate boos&t
bs_BA: &Dodatna brzina

en: Re&move
bs_BA: &Ukloni

en: Re-&download update
bs_BA: Ponovno &preuzmi ažuriranje

en: Read by &paragraph
bs_BA: Čitaj po odlomku

en: Read mode
bs_BA: Način čitanja

en: Reads all controls in the active window
bs_BA: Čita sve kontrole u aktivnom prozoru

en: Reads from the review cursor up to the end of the current text, moving the review cursor as it goes
bs_BA: Čita od pozicije preglednog kursora do kraja trenutnog teksta, pomjerajući kursor sa sobom

en: Reads from the system caret up to the end of the text, moving the caret as it goes
bs_BA: Čita od pozicije sistemskog kursora do kraja teksta, pomjerajući kursor za sobom

en: Reads the column vertically from the current cell downwards to the last cell in the column.
bs_BA: Čita kolonu vertikalno od trenutne ćelije prema dolje do posljednje ćelije u koloni.

en: Reads the current application status bar and moves navigator object into it.
bs_BA: Čita statusnu traku trenutne aplikacije i pomjera navigatorski objekat na nju.

en: Reads the current application status bar.
bs_BA: Čita statusnu traku trenutne aplikacije.

en: Reads the current application status bar. If pressed twice, spells the information. If pressed three times, copies the status bar to the clipboard
bs_BA: Čita statusnu traku trenutne aplikacije. Ako se pritisne dvaput, informacija se izgovara slovo po slovo. Ako se pritisne triput, statusna traka se kopira u međuspremnik

en: Reads the current column vertically from top to bottom without moving the system caret.
bs_BA: Čita trenutnu kolonu vertikalno od vrha do dna bez pomjeranja sistemskog kursora.

en: Reads the current row horizontally from left to right without moving the system caret.
bs_BA: Čita trenutni red vodoravno s lijeva na desno bez pomjeranja sistemskog kursora.

en: Reads the row horizontally from the current cell rightwards to the last cell in the row.
bs_BA: Čita red vodoravno od trenutne ćelije udesno do posljednje ćelije u redu.

en: Recognition &language:
bs_BA: &Jezik prepoznavanja:

en: Recognition failed
bs_BA: Prepoznavanje nije uspjelo

en: Recognizes the content of the current navigator object with Windows OCR
bs_BA: Prepoznaje sadržaj trenutnog navigatorskog objekta pomoću Windows OCR-a

en: Recognizing
bs_BA: Prepoznavanje

en: Refresh	F5
bs_BA: Osvježi	F5

en: Refresh of recognition result failed
bs_BA: Osvježavanje prepoznavanja rezultata nije uspjelo

en: Refresh the recognition result
bs_BA: Osvježava rezultat prepoznavanja

en: Refreshed
bs_BA: Osvježeno

en: Refreshes the document content
bs_BA: Osvježava sadržaj dokumenta

en: Regi&stration for UI Automation events and property changes:
bs_BA: Registracija za promjene UI Automation događaja i svojstava:

en: Regular &expression
bs_BA: &Regularni izraz

en: Regular Expression error in the pattern field: "{error}".
bs_BA: Greška regularnog izraza u polju uzorka: "{error}".

en: Regular Expression error in the replacement field: "{error}".
bs_BA: Greška regularnog izraza u polju zamjene: "{error}".

en: Regular expression for text paragraph navigation
bs_BA: Regularni izraz za kretanje po odlomcima teksta

en: Reload plugins
bs_BA: Ponovno učitaj dodatke

en: Reloads app modules and global plugins without restarting NVDA, which can be Useful for developers
bs_BA: Ponovno učitava aplikacijske module i globalne dodatke bez ponovnog pokretanja NVDA, što može biti korisno za programere

en: Remaining time not available
bs_BA: Preostalo vrijeme nije dostupno

en: Remind me &later
bs_BA: Podsjeti me &kasnije

en: Remove all
bs_BA: Ukloni sve

en: Removed row {rowNumber} column {columnNumber} from column headers
bs_BA: Red {rowNumber} kolona {columnNumber} više nije zaglavlje kolone

en: Removed row {rowNumber} column {columnNumber} from row headers
bs_BA: Red {rowNumber} kolona {columnNumber} više nije zaglavlje reda

en: Removed {address}    from row headers
bs_BA: Ćelija {address} više nije zaglavlje reda

en: Removed {address} from column headers
bs_BA: Ćelija {address} više nije zaglavlje kolone

en: Rename Profile
bs_BA: Preimenovanje profila

en: Replacement
bs_BA: Zamjena

en: Report &notifications
bs_BA: Prijavljuj &obavijesti

en: Report &object when mouse enters it
bs_BA: Prijavi &objekat kada miš uđe u njega

en: Report &tooltips
bs_BA: Prijavljuj opise &alata

en: Report '&Normalized' when navigating by character
bs_BA: Izgovaraj "Normalizovano" pri kretanju po znakovima

en: Report 'has details' for structured annotations
bs_BA: Prijavi "sadrži detalje" za strukturne napomene

en: Report aria-description always
bs_BA: Uvijek prijavi aria-description opis

en: Report backg&round progress bars
bs_BA: Obavještavaj i o trakama napretka u pozadini

en: Report cell borders {mode}
bs_BA: Prijavljivanje granica ćelije {mode}

en: Report changes to the &composition string
bs_BA: Prijavi promjene u nizu znakova sastava

en: Report changes to the &reading string
bs_BA: Prijavi promjene u &nizu znakova koji se čita

en: Report dynamic &content changes
bs_BA: Prijavljuj &dinamičke promjene sadržaja

en: Report errors in braille off
bs_BA: Prijavljivanje grešaka brajicom je isključeno

en: Report errors in braille on
bs_BA: Prijavljivanje grešaka brajicom je uključeno

en: Report errors {mode}
bs_BA: Prijavljivanje grešaka {mode}

en: Report formatting chan&ges after the cursor (can cause a lag)
bs_BA: Prijavljuj promjene oblikovanja nakon kursora (može uzrokovati kašnjenje)

en: Report line indentation {mode}
bs_BA: Prijavljivanje uvlačenja reda {mode}

en: Report link type off
bs_BA: Prijavljivanje vrste poveznice je isključeno

en: Report link type on
bs_BA: Prijavljivanje vrste poveznice je uključeno

en: Report live regions:
bs_BA: Prijavljuj live regione:

en: Report mouse &shape changes
bs_BA: Prijavi promjene oblika miša

en: Report object &descriptions
bs_BA: Prijavljuj &opise objekata

en: Report object &position information
bs_BA: Prijavljuj informacije o poziciji objekta

en: Report object shortcut &keys
bs_BA: Prijavljuj &prečice objekata

en: Report summary of any annotation details at the system caret.
bs_BA: Prijavljuje kratak opis svih detalja i napomena na poziciji sistemskog kursora.

en: Report table headers {mode}
bs_BA: Prijavljivanje zaglavlja tabela {mode}

en: Report the destination URL of the link at the position of caret or focus. If pressed twice, shows the URL in a window for easier review.
bs_BA: Prijavljuje odredišnu adresu poveznice na poziciji kursora ili fokusa. Ako se pritisne dvaput, adresa se prikazuje u prozoru radi lakšeg pregleda.

en: Report transparent color values
bs_BA: Prijavi vrijednosti prozirnih boja

en: Report when objects support &multiple selection
bs_BA: Prijavljuj kada objekat podržava višestruki odabir

en: Reports battery status and time remaining if AC is not plugged in
bs_BA: Izvještava o statusu baterije i preostalom vremenu ako punjač nije priključen

en: Reports formatting info for the current review cursor position.
bs_BA: Prijavljuje informacije o oblikovanju teksta na trenutnoj poziciji preglednog kursora.

en: Reports formatting info for the current review cursor position. If pressed twice, presents the information in browse mode
bs_BA: Prijavljuje informacije o oblikovanju teksta na trenutnoj poziciji preglednog kursora. Ako se pritisne dvaput, informacije se prikazuju u načinu pretraživanja

en: Reports formatting info for the text under the caret.
bs_BA: Prijavljuje informacije o oblikovanju teksta na trenutnoj poziciji kursora.

en: Reports formatting info for the text under the caret. If pressed twice, presents the information in browse mode
bs_BA: Prijavljuje informacije o oblikovanju teksta na trenutnoj poziciji kursora. Ako se pritisne dvaput, informacije se prikazuju u načinu pretraživanja

en: Reports formatting info for the text under this braille cell
bs_BA: Prijavljuje informacije o oblikovanju teksta ispod trenutne brajeve ćelije

en: Reports information about the location of the current navigator object.
bs_BA: Prijavljuje informacije o lokaciji trenutnog navigatorskog objekta.

en: Reports information about the location of the currently focused object.
bs_BA: Prijavljuje informacije o lokaciji trenutno fokusiranog objekta.

en: Reports information about the location of the text at the caret, or location of the currently focused object if there is no caret.
bs_BA: Prijavljuje informacije o lokaciji teksta na poziciji kursora, ili lokaciji trenutno fokusiranog objekta ako nema kursora.

en: Reports information about the location of the text at the review cursor, or location of the navigator object if there is no text under review cursor.
bs_BA: Prijavljuje informacije o lokaciji teksta preglednog kursora, ili lokaciji navigatorskog objekta ako nema teksta na poziciji preglednog kursora.

en: Reports information about the location of the text or object at the position of system caret. Pressing twice may provide further detail.
bs_BA: Prijavljuje informacije o lokaciji teksta ili objekta na poziciji sistemskog kursora. Ako se pritisne dvaput, pruža još detalja.

en: Reports information about the location of the text or object at the review cursor. Pressing twice may provide further detail.
bs_BA: Prijavljuje informacije o lokaciji teksta ili objekta na poziciji preglednog kursora. Ako se pritisne dvaput, pruža još detalja.

en: Reports the character of the current navigator object where the review cursor is situated. Pressing twice reports a description or example of that character. Pressing three times reports the numeric value of the character in decimal and hexadecimal
bs_BA: Prijavljuje znak trenutnog navigatorskog objekta gdje se nalazi pregledni kursor. Ako se pritisne dvaput, prijavljuje opis ili primjer tog znaka. Ako se pritisne triput, prijavljuje numeričku vrijednost znaka u decimalnom i heksadecimalnom obliku

en: Reports the current line under the application cursor. Pressing this key twice will spell the current line. Pressing three times will spell the line using character descriptions.
bs_BA: Prijavljuje trenutni red ispod kursora aplikacije. Ako se pritisne dvaput, trenutni red se izgovara slovo po slovo. Ako se pritisne triput, red se izgovara opisom znakova.

en: Reports the current navigator object. Pressing twice spells this information, and pressing three times Copies name and value of this object to the clipboard
bs_BA: Prijavljuje trenutni navigatorski objekat. Ako se pritisne dvaput, informacija se izgovara slovo po slovo. Ako se pritisne triput, naziv i vrijednost ovog objekta se kopiraju u međuspremnik

en: Reports the elapsed time of the currently playing track, if any
bs_BA: Izvještava o proteklom vremenu trake koja se trenutno reprodukuje, ako postoji

en: Reports the length of the currently playing track, if any
bs_BA: Izvještava o trajanju trake koja se trenutno reprodukuje, ako postoji

en: Reports the line of the current navigator object where the review cursor is situated. If this key is pressed twice, the current line will be spelled. Pressing three times will spell the line using character descriptions.
bs_BA: Prijavljuje red trenutnog navigatorskog objekta gdje se nalazi pregledni kursor. Ako se pritisne dvaput, red se izgovara slovo po slovo. Ako se pritisne triput, red se izgovara opisom znakova.

en: Reports the name of the current NVDA configuration profile
bs_BA: Prijavljuje naziv trenutnog konfiguracijskog profila

en: Reports the new object or content under your finger if different to where your finger was last
bs_BA: Prijavljuje novi objekat i sadržaj direktno pod vašim prstom ako se razlikuje od prethodne lokacije

en: Reports the note on the current cell. If pressed twice, presents the information in browse mode
bs_BA: Prijavljuje napomenu na trenutnoj ćeliji. Ako se pritisne dvaput, informacije se prikazuju u načinu pretraživanja

en: Reports the note or comment thread on the current cell
bs_BA: Prijavljuje napomenu ili temu komentara na trenutnoj ćeliji

en: Reports the object and content directly under your finger
bs_BA: Prijavljuje objekat i sadržaj direktno pod vašim prstom

en: Reports the object with focus. If pressed twice, spells the information. Pressing three times spells it using character descriptions.
bs_BA: Prijavljuje fokusirani objekat. Ako se pritisne dvaput, informacija se izgovara slovo po slovo. Ako se pritisne triput, informacija se izgovara opisom znakova.

en: Reports the remaining time of the currently playing track, if any
bs_BA: Izvještava o preostalom vremenu trake koja se trenutno reprodukuje, ako postoji

en: Reports the shortcut key of the currently focused object
bs_BA: Prijavljuje prečicu trenutno fokusiranog objekta

en: Reports the symbol where the review cursor is positioned. Pressed twice, shows the symbol and the text used to speak it in browse mode
bs_BA: Prijavljuje simbol gdje se nalazi pregledni kursor. Ako se pritisne dvaput, prikazuje simbol i tekst koji se koristi za izgovor u načinu pretraživanja

en: Reports the text of the comment where the system caret is located. If pressed twice, presents the information in a browsable message
bs_BA: Prijavljuje tekst komentara na poziciji sistemskog kursora. Ako se pritisne dvaput, informacija se prikazuje u načinu pretraživanja

en: Reports the text of the comment where the system caret is located.If pressed twice, presents the information in browse mode.
bs_BA: Prijavljuje tekst komentara na poziciji sistemskog kursora. Ako se pritisne dvaput, informacije se prikazuju u načinu pretraživanja.

en: Reports the text on the Windows clipboard. Pressing twice spells this information. Pressing three times spells it using character descriptions.
bs_BA: Prijavljuje tekst u Windows međuspremniku. Ako se pritisne dvaput, informacija se izgovara slovo po slovo. Ako se pritisne triput, informacija se izgovara opisom znakova.

en: Reports the title of the current application or foreground window. If pressed twice, spells the title. If pressed three times, copies the title to the clipboard
bs_BA: Prijavljuje naslov trenutne aplikacije ili prozora u fokusu. Ako se pritisne dvaput, naslov se izgovara slovo po slovo. Ako se pritisne triput, naslov se kopira u međuspremnik

en: Reset all settings to default state
bs_BA: Vratite sve postavke na zadano stanje

en: Reset all settings to saved state
bs_BA: Vratite sve postavke na spremljeno stanje

en: Reset configuration to &factory defaults
bs_BA: Vrati konfiguraciju na fabričke postavke

en: Reset gestures
bs_BA: Vrati geste na fabričke vrijednosti

en: Reset to factory &defaults
bs_BA: Vrati na fabričke postavke

en: Restart
bs_BA: Ponovno pokrenuti

en: Restart &later
bs_BA: Ponovno pokreni &kasnije

en: Restart &now
bs_BA: Ponovno pokreni &sada

en: Restart NVDA
bs_BA: Ponovno pokretanje NVDA

en: Restart with add-ons disabled
bs_BA: Ponovno pokrenuti s onemogućenim dodacima

en: Restart with add-ons disabled and debug logging enabled
bs_BA: Ponovno pokrenuti s onemogućenim dodacima i uključenim zapisnikom grešaka

en: Restart with debug logging enabled
bs_BA: Ponovno pokrenuti s uključenim zapisnikom za uklanjanje grešaka

en: Restarts NVDA!
bs_BA: Ponovno pokreće NVDA!

en: Restore defaults
bs_BA: Vrati na zadane postavke

en: Result
bs_BA: Rezultat

en: Retrieved external IP, but port {port} is most likely not currently forwarded.
bs_BA: Vanjska IP adresa je dohvaćena, ali port {port} vjerovatno još nije otvoren.

en: Review Cursor
bs_BA: Pregledni kursor

en: Right
bs_BA: Desno

en: Right aligned
bs_BA: Poravnato desno

en: Right click
bs_BA: Desni klik

en: Right mouse button locked
bs_BA: Desni taster miša je zaključan

en: Right mouse button unlocked
bs_BA: Lijevi taster miša je otključan

en: Romanian
bs_BA: Rumunska

en: Romanian 6 dot
bs_BA: Rumunska šestotačkasta brajica

en: Routes the cursor to or activates the object under this braille cell
bs_BA: Preusmjerava kursor na ili aktivira objekat ispod ove brajeve ćelije

en: Rows
bs_BA: Redovi

en: Rows and columns
bs_BA: I redovi i kolone

en: Run COM Registration Fixing tool...
bs_BA: Pokreni alat za popravljanje COM registracija...

en: Russian 6 dot computer braille
bs_BA: Ruska šestotačkasta računarska brajica

en: Russian 8 dot computer braille
bs_BA: Ruska osmotačkasta računarska brajica

en: Russian contracted braille
bs_BA: Ruska brajica kratkopisa

en: Russian literary braille
bs_BA: Ruska književna brajica

en: Russian literary braille (detailed)
bs_BA: Ruska književna brajica (detaljna)

en: Same
bs_BA: Isti

en: Sanskrit grade 1
bs_BA: Sanskrit stepen 1

en: Save &as...	Ctrl+S
bs_BA: &Spremi kao...	Ctrl+S

en: Save As
bs_BA: Spremi kao

en: Saves the current NVDA configuration
bs_BA: Sprema trenutnu NVDA konfiguraciju

en: Say &cap before capitals
bs_BA: Izgovori "veliko" prije velikih slova

en: Say all
bs_BA: Pročitaj sve

en: Scatter
bs_BA: Raspršeni

en: Scatter with Lines
bs_BA: Raspršeni s linijama

en: Scatter with Lines and No Data Markers
bs_BA: Raspršeni s linijama bez oznaka

en: Scatter with Smoothed Lines
bs_BA: Raspršeni s uglađenim linijama

en: Scatter with Smoothed Lines and No Data Markers
bs_BA: Raspršeni s uglađenim linijama i bez oznaka

en: Screen Curtain
bs_BA: Zaslonska zavjesa

en: Screen curtain disabled
bs_BA: Zatamljenje zaslona je isključeno

en: Screen curtain enabled
bs_BA: Zatamljenje zaslona je uključeno

en: Screen curtain not available
bs_BA: Zatamljenje zaslona nije dostupno

en: Screen review
bs_BA: Pregled zaslona

en: Scroll down at the mouse position
bs_BA: Kliže prema dolje na poziciji miša

en: Scroll left at the mouse position
bs_BA: Kliže ulijevo na poziciji miša

en: Scroll right at the mouse position
bs_BA: Kliže udesno na poziciji miša

en: Scroll up at the mouse position
bs_BA: Kliže prema gore na poziciji miša

en: Scrolls the braille display back
bs_BA: Pomjera brajev zaslon unatrag

en: Scrolls the braille display forward
bs_BA: Pomjera brajev zaslon naprijed

en: Secondary Category Axis
bs_BA: Osa sporedne kategorije

en: Secondary Series Axis
bs_BA: Osa sekundarne serije

en: Secondary Value Axis
bs_BA: Osa sekundarne vrijednosti

en: Secure Desktop
bs_BA: Sigurna radna površina

en: Seika Braille Displays
bs_BA: Seika brajevi zasloni

en: Seika Notetaker
bs_BA: Seika bilježnice

en: Select Braille Display
bs_BA: Odaberite brajev zaslon

en: Select NVDA Modifier Keys
bs_BA: Odaberite NVDA modifikatorske tastere

en: Select Synthesizer
bs_BA: Odaberite sintezu

en: Select portable directory
bs_BA: Odaberite direktorij gdje će se stvoriti prijenosna kopija

en: Select until the end of the current result
bs_BA: Odaberi tekst do kraja trenutnog rezultata

en: Select until the start of the current result
bs_BA: Odaberi tekst do početka trenutnog rezultata

en: Selective
bs_BA: Selektivna

en: Sentence case
bs_BA: Veliko početno slovo

en: Sepedi grade 1
bs_BA: Sepedi stepen 1

en: Sepedi grade 2
bs_BA: Sepedi stepen 2

en: Serbian Cyrillic grade 1
bs_BA: Srpski (ćirilica) stepen 1

en: Serbian grade 1
bs_BA: Srpski stepen 1

en: Serial: {portName}
bs_BA: Serijski: {portName}

en: Series Lines
bs_BA: Serijske linije

en: Series color: {colorName}
bs_BA: Boja serije: {colorName}

en: Sesotho grade 1
bs_BA: Sesotho stepen 1

en: Sesotho grade 2
bs_BA: Sesotho stepen 2

en: Set Add-on Store Mirror Server
bs_BA: Postavite server za ažuriranje dodataka

en: Set NVDA Update Mirror
bs_BA: Postavite adresu za ažuriranje NVDA

en: Set column header. Pressing once will set this cell as the first column header for any cell lower and to the right of it within this table. Pressing twice will forget the current column header for this cell.
bs_BA: Postavlja zaglavlje kolone. Ako se pritisne jedanput, trenutna ćelija se postavlja kao zaglavlje prve kolone za bilo koju ćeliju niže i desno od nje u ovoj tabeli. Ako se pritisne dvaput, zaglavlje za ovu ćeliju će biti izbrisano.

en: Set row header. Pressing once will set this cell as the first row header for any cell lower and to the right of it within this table. Pressing twice will forget the current row header for this cell.
bs_BA: Postavlja zaglavlje reda. Ako se pritisne jedanput, trenutna ćelija se postavlja kao zaglavlje prvog reda za bilo koju ćeliju niže i desno od nje u ovoj tabeli. Ako se pritisne dvaput, zaglavlje za ovu ćeliju će biti izbrisano.

en: Set row {rowNumber} column {columnNumber} as start of column headers
bs_BA: Red {rowNumber} kolona {columnNumber} je postavljen kao početak zaglavlja kolone

en: Set row {rowNumber} column {columnNumber} as start of row headers
bs_BA: Red {rowNumber} kolona {columnNumber} je postavljen kao početak zaglavlja reda

en: Set the first value of the current setting in the synth settings ring
bs_BA: Postavlja na prvu vrijednost trenutne postavke u prstenu postavki govorne sinteze

en: Set the last value of the current setting in the synth settings ring
bs_BA: Postavlja na posljednju vrijednost trenutne postavke u prstenu postavki govorne sinteze

en: Set {address} as start of column headers
bs_BA: Ćelija {address} je postavljena kao početak zaglavlja kolone

en: Set {address} as start of row headers
bs_BA: Ćelija {address} je postavljena kao početak zaglavlja reda

en: Sets the current cell as start of column header. Pressing once will set this cell as the first column header for any cell lower and to the right of it within this region. Pressing twice will forget the current column header for this cell.
bs_BA: Postavlja trenutnu ćeliju kao početak zaglavlja kolone. Ako se pritisne jedanput, trenutna ćelija se postavlja kao zaglavlje prve kolone za bilo koju ćeliju niže i desno od nje u ovom regionu. Ako se pritisne dvaput, zaglavlje za ovu ćeliju će biti izbrisano.

en: Sets the current cell as start of row headers. Pressing once will set this cell as the first row header for any cell lower and to the right of it within this region. Pressing twice will forget the current row header for this cell.
bs_BA: Postavlja trenutnu ćeliju kao početak zaglavlja reda. Ako se pritisne jedanput, trenutna ćelija se postavlja kao zaglavlje prvog reda za bilo koju ćeliju niže i desno od nje u ovom regionu. Ako se pritisne dvaput, zaglavlje za ovu ćeliju će biti izbrisano.

en: Sets the navigator object to the current focus, and the review cursor to the position of the caret inside it, if possible.
bs_BA: Pomjera navigatorski objekat na trenutni fokus, a pregledni kursor na poziciju sistemskog kursora unutar njega, ako je moguće.

en: Sets the navigator object to the current object under the mouse pointer and speaks it
bs_BA: Pomjera navigatorski objekat na trenutni objekat ispod kursora miša i izgovara ga

en: Setswana grade 1
bs_BA: Setswana stepen 1

en: Setswana grade 2
bs_BA: Setswana stepen 2

en: Setting HID keyboard simulation not supported
bs_BA: HID oponašanje tastature nije podržano

en: Shape
bs_BA: Oblik

en: Sheet {0}, {1}
bs_BA: List {0}, {1}

en: Sho&w exit options when exiting NVDA
bs_BA: Prikaži opcije izlaska pri izlasku iz NVDA

en: Show indefinitely
bs_BA: Prikazuj stalno

en: Show messages
bs_BA: Prikaži poruke

en: Show se&lection
bs_BA: Prikaži &¸odabir

en: Shows NVDA's Add-on Store settings
bs_BA: Otvara postavke trgovine dodataka

en: Shows NVDA's Advanced settings
bs_BA: Otvara napredne postavke

en: Shows NVDA's Windows OCR settings
bs_BA: Otvara postavke Windows OCR-a

en: Shows NVDA's audio settings
bs_BA: Otvara postavke zvuka

en: Shows NVDA's braille settings
bs_BA: Otvara postavke brajice

en: Shows NVDA's browse mode settings
bs_BA: Otvara postavke načina pretraživanja

en: Shows NVDA's document formatting settings
bs_BA: Otvara postavke oblikovanja dokumenta

en: Shows NVDA's general settings
bs_BA: Otvara opće postavke

en: Shows NVDA's input composition settings
bs_BA: Otvara postavke sastavljanja znaka

en: Shows NVDA's keyboard settings
bs_BA: Otvara postavke tastature

en: Shows NVDA's mouse settings
bs_BA: Otvara postavke miša

en: Shows NVDA's object presentation settings
bs_BA: Otvara postavke predstavljanja objekata

en: Shows NVDA's privacy and security settings
bs_BA: Otvara postavke privatnosti i sigurnosti

en: Shows NVDA's review cursor settings
bs_BA: Otvara postavke preglednog kursora

en: Shows NVDA's speech settings
bs_BA: Otvara postavke govora

en: Shows NVDA's vision settings
bs_BA: Otvara postavke vida

en: Shows options related to selected text or text at the cursor
bs_BA: Prikazuje opcije vezane za odabrani tekst ili tekst na kursoru

en: Shows the NVDA Configuration Profiles dialog
bs_BA: Otvara postavke konfiguracijskih profila

en: Shows the NVDA braille display selection dialog
bs_BA: Otvara dijalog za odabir brajevog zaslona

en: Shows the NVDA default dictionary dialog
bs_BA: Otvara zadani rječnik

en: Shows the NVDA input gestures dialog
bs_BA: Otvara dijalog ulaznih gesti

en: Shows the NVDA menu
bs_BA: Prikazuje NVDA izbornik

en: Shows the NVDA symbol pronunciation dialog
bs_BA: Otvara dijalog izgovora simbola

en: Shows the NVDA synthesizer selection dialog
bs_BA: Otvara dijalog za odabir govorne sinteze

en: Shows the NVDA temporary dictionary dialog
bs_BA: Otvara privremeni rječnik

en: Shows the NVDA voice-specific dictionary dialog
bs_BA: Otvara rječnik specifičnog glasa

en: Shows the long description at this position if one is found.
bs_BA: Prikazuje dugi opis na ovoj poziciji, ako se pronađe.

en: Simple review mode off
bs_BA: Način jednostavnog pregleda je isključen

en: Simple review mode on
bs_BA: Način jednostavnog pregleda je uključen

en: Single letter navigation off
bs_BA: Kretanje jednim slovom je isključeno

en: Single letter navigation on
bs_BA: Kretanje jednim slovom je uključeno

en: Single line break
bs_BA: Jedan novi red

en: Single line spacing
bs_BA: Jednostruki prored

en: Sleep mode off
bs_BA: Način mirovanja je isključen

en: Sleep mode on
bs_BA: Način mirovanja je uključen

en: Slice color: {colorName}
bs_BA: Boja komada: {colorName}

en: Slide Master view
bs_BA: Prikaz mastera slajdova

en: Slide Number placeholder
bs_BA: Mjesto za broj slajda

en: Slide Show - complete
bs_BA: Projekcija slajdova - završena

en: Slide Sorter view
bs_BA: Prikaz redoslijeda slajdova

en: Slide show - {slideName}
bs_BA: Projekcija slajdova - {slideName}

en: Slide show notes - {slideName}
bs_BA: Napomene uz projekciju slajdova - {slideName}

en: Slide view
bs_BA: Prikaz slajdova

en: Slide {slideNumber}
bs_BA: Slajd {slideNumber}

en: Slovak grade 1
bs_BA: Slovački stepen 1

en: Slovenian 8 dot computer braille
bs_BA: Slovenska osmotačkasta računarska brajica

en: Slovenian grade 1
bs_BA: Slovenski stepen 1

en: Small caps on
bs_BA: Sva mala slova su uključena

en: Some operations on add-ons failed. See the log file for more details.
    {failureMsg}
bs_BA: Neke operacije nad dodacima nisu uspjele. Pogledajte datoteku dnevnika za više informacija.
    {failureMsg}

[ctx: SoundSplit]
en: NVDA in both channels and applications in both channels
bs_BA: I NVDA i aplikacije u oba kanala

[ctx: SoundSplit]
en: Sound split disabled
bs_BA: Podjela zvuka je isključena

en: Southern Vietnamese grade 1
bs_BA: Južnovijetnamski stepen 1

en: Spanish 8 dot computer braille
bs_BA: Španska osmotačkasta računarska brajica

en: Spanish for Greek text
bs_BA: Španski za grčki tekst

en: Spanish grade 1
bs_BA: Španski stepen 1

en: Spanish grade 2
bs_BA: Španski stepen 2

en: Spea&k character when routing cursor in text
bs_BA: Izgovori znak kada se kursor kreće po tekstu

en: Speak
bs_BA: Govor

en: Speak &passwords in all enhanced terminals (may improve performance)
bs_BA: Izgovaraj lozinke u svim poboljšanim terminalima (može poboljšati performanse)

en: Speak and beep
bs_BA: I govor i zvučni signal

en: Speak and braille font attributes
bs_BA: Prijavljuj atribute fonta i govorom i na brajevom zaslonu

en: Speak c&ommand keys
bs_BA: Izgovaraj &komandne tastere

en: Speak font attributes
bs_BA: Prijavljuj atribute fonta govorom

en: Speak new text in Windows Terminal via:
bs_BA: Izgovaraj novi tekst u Windows terminalu koristeći:

en: Speak progress bar updates
bs_BA: Govor za promjene trake napretka

en: Speak typed &characters:
bs_BA: Izgovaraj unesene&znakove:

en: Speak typed &words:
bs_BA: Izgovaraj unesene&riječi:

en: Speak typed characters {mode}
bs_BA: Izgovaranje unesenih znakova {mode}

en: Speak typed words {mode}
bs_BA: Izgovaranje unesenih riječi {mode}

en: Speak when navigating by &line or paragraph
bs_BA: Izgovaraj redove i odlomke pri kretanju po brajevom zaslonu

en: Speak when navigating by line or paragraph with braille off
bs_BA: Izgovaranje redova i odlomaka pri kretanju po brajevom zaslonu je isključeno

en: Speak when navigating by line or paragraph with braille on
bs_BA: Izgovaranje redova i odlomaka pri kretanju po brajevom zaslonu je uključeno

en: Speaks the filename of the active application along with the name of the currently loaded appModule
bs_BA: Izgovara naziv datoteke trenutne aplikacije zajedno s imenom trenutno učitanog modula

en: Speaks the word of the current navigator object where the review cursor is situated. Pressing twice spells the word. Pressing three times spells the word using character descriptions
bs_BA: Izgovara riječ trenutnog navigatorskog objekta gdje se nalazi pregledni kursor. Ako se pritisne dvaput, riječ se izgovara slovo po slovo. Ako se pritisne triput, riječ se izgovara opisom znakova

en: Speech
bs_BA: Govor

en: Speech &dictionaries
bs_BA: Govorni &rječnici

en: Speech &interrupt for typed characters
bs_BA: Prekid govora za unesene znakove

en: Speech Unicode normalization default ({default})
bs_BA: Zadana postavka Unicode normalizacije govora ({default})

en: Speech Unicode normalization {state}
bs_BA: Unicode normalizacija govora {state}

en: Speech and braille
bs_BA: I govor i brajica

en: Speech i&nterrupt for Enter key
bs_BA: Prekid govora za pritiskanje Enter tastera

en: Speech mode {mode}
bs_BA: Način govora {mode}

en: Spelling or grammar e&rrors
bs_BA: Pravopisne i gramatičke g&reške

en: Spells the current application status bar.
bs_BA: Sriče statusnu traku trenutne aplikacije.

en: St&art NVDA after I sign in
bs_BA: Pokreni NVDA nakon prijave

en: St&yle
bs_BA: &Stil

en: Stable
bs_BA: Stabilni

en: Stacked Area
bs_BA: Složeni područni

en: Stacked Bar
bs_BA: Složeni trakasti

en: Stacked Column
bs_BA: Složeni stupčasti

en: Stacked Cone Bar
bs_BA: Složeni kupasti trakasti

en: Stacked Cone Column
bs_BA: Složeni kupasti stupčasti

en: Stacked Cylinder Bar
bs_BA: Složeni cilindrični trakasti

en: Stacked Line
bs_BA: Složeni linijski

en: Stacked Line with Markers
bs_BA: Složeni linijski s oznakama

en: Stacked Pyramid Bar
bs_BA: Složeni piramidni trakasti

en: Stacked Pyramid Column
bs_BA: Složeni piramidni stupčasti

en: Standard HID Braille Display
bs_BA: Standardni HID brajev zaslon

en: Start marked
bs_BA: Početak je označen

en: Strikethrough off
bs_BA: Precrtavanje je isključeno

en: Strikethrough on
bs_BA: Precrtavanje je uključeno

en: Styles
bs_BA: Stilovi

en: Su&perscripts and subscripts
bs_BA: &Eksponenti i indeksi

en: Subject:
bs_BA: Predmet:

en: Subscript
bs_BA: Indeks

en: Subtitle placeholder
bs_BA: Mjesto za podnaslov

en: Success
bs_BA: Uspješno

en: Successfully connected to the given URL.
bs_BA: Uspješno povezano s unesenom adresom.

en: Successfully copied NVDA user settings
bs_BA: NVDA korisničke postavke su uspješno kopirane

en: Successfully created a portable copy of NVDA at {dir}
bs_BA: NVDA prijenosna kopija je uspješno stvorena u {dir}

en: Successfully installed NVDA.
bs_BA: NVDA je uspješno instaliran.

en: Successfully retrieved IP address. Port {port} is open.
bs_BA: Vanjska IP adresa je uspješno dohvaćena. Port {port} je otvoren.

en: Successfully updated your installation of NVDA.
bs_BA: Vaša NVDA instalacija je uspješno ažurirana.

en: Suggestions
bs_BA: Prijedlozi

en: Superscript
bs_BA: Eksponent

en: Surface (Top View wireframe)
bs_BA: Površinski (pogled odozgo) sa skiciranim konturama

en: Surface (Top View)
bs_BA: Površinski (pogled odozgo)

en: Swahili (Kenya) Grade 2
bs_BA: Svahili (Kenija) stepen 2

en: Swahili (Kenya) grade 1
bs_BA: Svahili (Kenija) stepen 1

en: Swahili (Kenya) grade 1.2
bs_BA: Svahili (Kenija) stepen 1.2

en: Swahili (Kenya) grade 1.3
bs_BA: Svahili (Kenija) stepen 1.3

en: Swahili (Kenya) grade 1.4
bs_BA: Svahili (Kenija) stepen 1.4

en: Swahili (Kenya) grade 1.5
bs_BA: Svahili (Kenija) stepen 1.5

en: Swedish 8 dot computer braille
bs_BA: Švedska osmotačkasta računarska brajica

en: Swedish contracted braille
bs_BA: Švedska brajica kratkopisa

en: Swedish partially contracted braille
bs_BA: Švedska brajica djelomičnog kratkopisa

en: Swedish uncontracted braille
bs_BA: Švedska brajica

en: Switches to the next review mode (e.g. object, document or screen) and positions the review position at the point of the navigator object
bs_BA: Prebacuje na sljedeći način pregleda (na primjer: objekat, dokument ili zaslon) te pomjera poziciju pregleda na tačku objekta navigatora

en: Switches to the previous review mode (e.g. object, document or screen) and positions the review position at the point of the navigator object
bs_BA: Prebacuje na prethodni način pregleda (na primjer: objekat, dokument ili zaslon) te pomjera poziciju pregleda na tačku objekta navigatora

en: Symbol
bs_BA: Simbol

en: Symbol "%s" is already present.
bs_BA: Simbol "%s" već postoji.

en: Symbol Pronunciation (%s)
bs_BA: Izgovor simbola (%s)

en: Symbol level %s
bs_BA: Nivo izgovaranja simbola %s

en: Synthesizer
bs_BA: Sinteza

en: Synthesizer Error
bs_BA: Greška sinteze

en: Syriac grade 1
bs_BA: Sirijski stepen 1

en: System caret
bs_BA: Sistemski kursor

en: System focus
bs_BA: Sistemski fokus

en: System status
bs_BA: Status sistema

en: Table description
bs_BA: Opis tabele

en: Table information
bs_BA: Informacije o tabeli

en: Table placeholder
bs_BA: Mjesto za tabelu

en: Tags
bs_BA: Oznake

en: Tamil grade 1
bs_BA: Tamilski stepen 1

en: Taskbar
bs_BA: Programska traka

en: Tatar grade 1
bs_BA: Tatarski stepen 1

en: Telugu grade 1
bs_BA: Teluški stepen 1

en: Temporarily d&isable all triggers
bs_BA: Privremeno &isključi sve okidače

en: Temporary Screen curtain, enabled until next restart
bs_BA: Zatamljenje zaslona je uključeno samo do ponovnog pokretanja

en: Temporary dictionary
bs_BA: Privremeni rječnik

en: Terminal programs
bs_BA: Terminal programi

en: Tether B&raille:
bs_BA: Vezivanje brajevog zaslona:

en: Text
bs_BA: Tekst

en: Text &unit resolution:
bs_BA: Rezolucija jedinice teksta:

en: Text copied.
bs_BA: Tekst je kopiran.

en: Text frame
bs_BA: Tekstni okvir

en: Text placeholder
bs_BA: Mjesto za tekst

en: Text review
bs_BA: Pregled teksta

en: Thai 8 dot computer braille
bs_BA: Tajlandska osmotačkasta računarska brajica

en: Thai grade 0
bs_BA: Tajlandski stepen 0

en: Thai grade 1
bs_BA: Tajlandski stepen 1

en: Thai grade 2
bs_BA: Tajlandski stepen 2

en: That profile already exists. Please choose a different name.
bs_BA: Taj profil već postoji. Molimo odaberite drugi naziv.

en: The COM Registration Fixing Tool has completed successfully.
    It is highly recommended that you restart your computer now, to make sure the changes take full effect.
bs_BA: Popravljanje COM registracija je uspješno završeno.
    Toplo se preporučuje ponovno pokretanje računara kako bi izvršene promjene stupile na snagu.

en: The COM Registration Fixing Tool was unsuccessful. This Windows error may provide more information.
    {error}
bs_BA: Popravljanje COM registracija nije uspjelo. Ova Windows greška mogla bi dati više informacija:
    {error}

en: The URL you have entered failed the connection test. Are you sure you want to save it anyway?
bs_BA: Adresa koju ste unijeli nije prošla test ispravnosti veze. Jeste li sigurni da je ionako želite spremiti?

en: The URL you have entered failed the connection test. {tip}
bs_BA: Adresa koju ste unijeli nije prošla test ispravnosti veze. {tip}

en: The URL you have entered has not been tested. Are you sure you want to save it without attempting to connect to it first?
bs_BA: Adresa koju ste unijeli nije testirana. Jeste li sigurni da je želite spremiti bez pokušaja da se prvo povežete s njom?

en: The URL you have entered is not valid. Check that it is correct and try again.
bs_BA: Adresa koju ste unijeli nije ispravna. Provjerite da li je ispravno upisana i pokušajte ponovo.

en: The clipboard contains a large amount of text. It is %s character long | The clipboard contains a large amount of text. It is %s characters long
bs_BA[0]: Međuspremnik sadrži veliku količinu teksta. Sadrži %s znak
bs_BA[1]: Međuspremnik sadrži veliku količinu teksta. Sadrži %s znaka
bs_BA[2]: Međuspremnik sadrži veliku količinu teksta. Sadrži %s znakova

en: The currently active connection may not be continued during or after the update. Even if the connection is continued, you will be unable to respond to User Account Control (UAC) prompts from the controlling computer. You should only proceed if you have physical access to the controlled computer.
    
    Are you sure you want to continue?
bs_BA: Trenutna uspostavljena veza se možda neće nastaviti tokom ili nakon ažuriranja. Čak i ako se veza nastavi, nećete moći odgovoriti na upite korisničke kontrole računa s udaljenog računara. Trebali biste nastaviti samo ako imate fizički pristup računaru koji se kontroliše.
    
    Jeste li sigurni da želite nastaviti?

en: The following add-on failed to be installed: {}. | The following add-ons failed to be installed: {}.
bs_BA[0]: Sljedeći dodatak se nije mogao instalirati: {}.
bs_BA[1]: Sljedeći dodaci se nisu mogli instalirati: {}.
bs_BA[2]: Sljedeći dodaci se nisu mogli instalirati: {}.

en: The following add-on failed to uninstall: {}. | The following add-ons failed to uninstall: {}.
bs_BA[0]: Sljedeći dodatak se nije mogao deinstalirati: {}.
bs_BA[1]: Sljedeći dodaci se nisu mogli deinstalirati: {}.
bs_BA[2]: Sljedeći dodaci se nisu mogli deinstalirati: {}.

en: The following add-on failed to update: {}. | The following add-ons failed to update: {}.
bs_BA[0]: Sljedeći dodatak se nije mogao ažurirati: {}.
bs_BA[1]: Sljedeći dodaci se nisu mogli ažurirati: {}.
bs_BA[2]: Sljedeći dodaci se nisu mogli ažurirati: {}.

en: The following add-ons are incompatible with NVDA version {version}. These add-ons can not be enabled. Please contact the add-on author for further assistance.
bs_BA: Sljedeći dodaci su nekompatibilni s NVDA {version} verzijom. Ovi se dodaci ne mogu omogućiti. Za daljnju podršku kontaktirajte autora dodatka.

en: The following command line parameters are unknown to NVDA: {params}
bs_BA: Sljedeći parametri komandne linije su nepoznati za NVDA: {params}

en: The following options control the types of document formatting reported by NVDA.
bs_BA: Sljedeće opcije kontrolišu tipove oblikovanja dokumenata koje će NVDA prijaviti.

en: The following settings are for advanced users. Changing them may cause NVDA to function incorrectly. Please only change these if you know what you are doing or have been specifically instructed by NVDA developers.
bs_BA: Sljedeće postavke su samo za napredne korisnike. Njihova promjena može uzrokovati neispravan rad NVDA čitača zaslona. Molimo vas da ih promijenite samo ako znate šta radite ili ako ste dobili posebne upute za njihovo mijenjanje od NVDA programera.

en: The installation is unable to remove or overwrite a file. Another copy of NVDA may be running on another logged-on user account. Please make sure all installed copies of NVDA are shut down and try the installation again.
bs_BA: Instalacija ne može ukloniti ili zamijeniti datoteku. Možda je još jedna NVDA kopija pokrenuta na drugom prijavljenom korisničkom računu. Molimo vas da zatvorite sve NVDA kopije i pokušate ponovno.

en: The installation of NVDA failed. Please check the Log Viewer for more information.
bs_BA: Instaliranje NVDA nije uspjelo. Molimo pogledajte preglednik dnevnika za više informacija.

en: The installation path for NVDA has changed. it will now  be installed in {path}
bs_BA: Putanja NVDA instalacije je promijenjena. NVDA će sada biti instaliran u {path}

en: The next key that is pressed will not be handled at all by NVDA, it will be passed directly through to Windows.
bs_BA: Sljedeći taster koji pritisnete neće biti pod kontrolom NVDA čitača zaslona, već će biti proslijeđen Windowsu.

en: The profile {name} will be permanently deleted. This action cannot be undone.
bs_BA: Profil {name} bit će trajno izbrisan. Ova radnja se ne može poništiti.

en: The report links setting must be enabled to toggle report link type
bs_BA: Prijavljivanje poveznica mora biti uključeno kako bi se prijavljivanje vrste poveznice moglo uključiti

en: The response from the server was not recognised. Check the URL is correct before trying again.
bs_BA: Odgovor sa servera nije prepoznat. Provjerite da li je adresa ispravna prije nego što pokušate ponovo.

en: The result of content recognition is already automatically updated
bs_BA: Rezultat prepoznavanja sadržaja se već automatski osvježava

en: The server returned an error. Check that the URL is correct before trying again.
bs_BA: Server je vratio grešku. Provjerite da li je adresa ispravna prije nego što pokušate ponovo.

en: The settings panel you tried to open is unavailable on this system.
bs_BA: Panel postavki koji ste pokušali otvoriti nije dostupan na ovom sistemu.

en: The specified directory '{portableDirectory}' is not empty. Proceeding will delete and replace existing files in the directory. Do you want to overwrite the contents of this folder?
bs_BA: Navedeni direktorij '{portableDirectory}' nije prazan. Ako nastavite, sve postojeće datoteke  u direktoriju će se izbrisati i zamijeniti. Želite li prebrisati sadržaj ove mape?

en: There is %d series in this chart | There are %d series in this chart
bs_BA[0]: Na ovom grafikonu postoji %d serija
bs_BA[1]: Na ovom grafikonu postoje %d serije
bs_BA[2]: Na ovom grafikonu postoji %d serija

en: There is no text on the clipboard
bs_BA: Nema teksta u međuspremniku

en: There was a network error. Check that you are connected to the internet and try again.
bs_BA: Došlo je do mrežne greške. Provjerite internetsku vezu i pokušajte ponovo.

en: Thick
bs_BA: Podebljano

en: This change requires administrator privileges.
bs_BA: Ova promjena zahtijeva administratorske privilegije.

en: This feature ({title}) is unavailable while on secure screens such as the sign-on screen or UAC prompt.
bs_BA: Ova funkcija ({title}) nije dostupna na sigurnim zaslonima kao što je zaslon za prijavu ili zaslon kontrole korisničkog računa.

en: This feature is unavailable while on secure screens such as the sign-on screen or UAC prompt.
bs_BA: Ova funkcija nije dostupna na sigurnim zaslonima kao što su zaslon za prijavu ili zaslon kontrole korisničkog računa.

en: This trigger is already associated with another profile. If you continue, it will be removed from that profile and associated with this one.
    Are you sure you want to continue?
bs_BA: Ovaj okidač je već povezan s drugim profilom. Ako nastavite, bit će uklonjen s tog profila i povezan s ovim.
    Jeste li sigurni da želite nastaviti?

en: Thumbnails
bs_BA: Sličice

en: Time to &keep audio device awake after speech (seconds)
bs_BA: Vrijeme za &održavanje zvučnog uređaja budnim nakon govora (u sekundama)

en: Title Master view
bs_BA: Prikaz mastera naslova

en: Title placeholder
bs_BA: Mjesto za naslov

en: To create a portable copy of NVDA, please select the path and other options and then press Continue
bs_BA: Za stvaranje NVDA prijenosne kopije, molimo odaberite putanju i druge opcije, a zatim pritisnite "Nastavi"

en: To edit this profile, you will need to manually activate it. Once you have finished editing, you will need to manually deactivate it to resume normal usage.
    Do you wish to manually activate it now?
bs_BA: Da biste uredili ovaj profil, morat ćete ga ručno aktivirati. Kada završite s uređivanjem, morat ćete ga ručno deaktivirati da nastavite s normalnim korištenjem.
    Želite li ga sada ručno aktivirati?

en: To install NVDA to your hard drive, please press the Continue button.
bs_BA: Da biste instalirali NVDA na vaš tvrdi disk, pritisnite dugme "Nastavi".

en: To use an Albatross with NVDA, change the number of status cells in the Albatross's internal menu to at most {maxCells}, and restart the Albatross and NVDA if needed.
bs_BA: Kako biste koristili Albatross uz NVDA, promijenite broj statusnih ćelija u internom Albatross izborniku na najviše {maxCells}, a zatim ponovno pokrenite Albatross i NVDA ako je potrebno.

en: To:
bs_BA: Za:

en: Toggle HID keyboard simulation
bs_BA: Uključuje i isključuje HID oponašanje tastature

en: Toggle braille input
bs_BA: Uključuje i isključuje brajev unos

en: Toggle periodical refresh of a Windows OCR result
bs_BA: Uključuje i isključuje automatsko osvježavanje Windows OCR rezultata

en: Toggle tethering of braille between the focus and the review position
bs_BA: Prebacuje vezivanje brajevog zaslona između fokusa i pozicije pregleda

en: Toggle the braille cursor on and off
bs_BA: Uključuje i isključuje brajev kursor

en: Toggle the way context information is presented in braille
bs_BA: Mijenja način predstavljanja informacija o promjeni sadržaja na brajevom zaslonu

en: Toggles HID keyboard simulation
bs_BA: Uključuje i isključuje HID oponašanje tastature

en: Toggles beeps that report mouse coordinates as the mouse moves
bs_BA: Uključuje i isključuje reprodukovanje zvučnih koordinata dok se miš pomijera

en: Toggles between beeps, speech, beeps and speech, and off, for reporting progress bar updates
bs_BA: Mijenja način prijavljivanja ažuriranja trake napretka

en: Toggles between browse mode and focus mode. When in focus mode, keys will pass straight through to the application, allowing you to interact directly with a control. When in browse mode, you can navigate the document with the cursor, quick navigation keys, etc.
bs_BA: Prebacuje između načina pretraživanja i načina fokusa. Kada je aktivan način fokusa, tasteri se direktno prosljeđuju aplikaciji, omogućavajući vam neposrednu interakciju s kontrolama. Kada je aktivan način pretraživanja, možete se kretati kroz dokument pomoću kursora, tastera za brzo kretanje, i tako dalje.

en: Toggles between reporting the speaker notes or the actual slide content. This does not change what is visible on-screen, but only what the user can read with NVDA
bs_BA: Prebacuje između prijavljivanja napomena i stvarnog sadržaja slajda. Ovim se ne mijenja ono što će biti vidljivo na zaslonu, već samo ono što će korisnik čuti od NVDA

en: Toggles braille mode
bs_BA: Uključuje i isključuje način brajice

en: Toggles disabling of all configuration profile triggers. Disabling remains in effect until NVDA is restarted
bs_BA: Uključuje i isključuje okidače konfiguracijskih profila. Oni ostaju isključeni dok se NVDA ponovno ne pokrene

en: Toggles how much text will be spoken when the mouse moves
bs_BA: Prebacuje koliko će teksta biti izgovoreno dok se miš pomjera

en: Toggles native selection mode on and off
bs_BA: Uključuje i isključuje način izvornog odabira

en: Toggles on and off delayed descriptions for characters on cursor movement
bs_BA: Uključuje i isključuje opise znakova pri pomjeranju kursora

en: Toggles on and off if the screen layout is preserved while rendering the document content
bs_BA: Uključuje i isključuje očuvanje izgleda zaslona tokom prikazivanja sadržaja dokumenta

en: Toggles on and off reporting if clickable
bs_BA: Uključuje i isključuje prijavljivanje ako je element moguće kliknuti

en: Toggles on and off speaking when navigating by lines or paragraph with braille
bs_BA: Uključuje i isključuje izgovaranje redova i odlomaka pri kretanju po brajevom zaslonu

en: Toggles on and off the ignoring of blank lines for line indentation reporting
bs_BA: Uključuje i isključuje ignorisanje praznih redova za prijavljivanje uvlačenja reda

en: Toggles on and off the inclusion of layout tables in browse mode
bs_BA: Uključuje i isključuje uključivanje tabela izgleda u načinu pretraživanja

en: Toggles on and off the movement of the navigator object due to focus changes
bs_BA: Uključuje i isključuje pomjeranje navigatorskog objekta tokom promjena fokusa

en: Toggles on and off the movement of the review cursor due to the caret moving.
bs_BA: Uključuje i isključuje pomjeranje preglednog kursora sistemskim kursorom.

en: Toggles on and off the reporting of CLDR characters, such as emojis
bs_BA: Uključuje i isključuje prijavljivanje CLDR znakova, kao što su emotikoni

en: Toggles on and off the reporting of articles
bs_BA: Uključuje i isključuje prijavljivanje članaka

en: Toggles on and off the reporting of block quotes
bs_BA: Uključuje i isključuje prijavljivanje citata

en: Toggles on and off the reporting of colors
bs_BA: Uključuje i isključuje izgovaranje boja

en: Toggles on and off the reporting of comments
bs_BA: Uključuje i isključuje prijavljivanje komentara

en: Toggles on and off the reporting of dynamic content changes, such as new text in dos console windows
bs_BA: Uključuje i isključuje prijavljivanje dinamičkih promjena sadržaja, kao što je novi tekst u prozoru dos konzole

en: Toggles on and off the reporting of emphasis
bs_BA: Uključuje i isključuje prijavljivanje naglašenog teksta

en: Toggles on and off the reporting of figures and captions
bs_BA: Uključuje i isključuje prijavljivanje figura i natpisa

en: Toggles on and off the reporting of font changes
bs_BA: Uključuje i isključuje izgovaranje promjena fonta

en: Toggles on and off the reporting of font size changes
bs_BA: Uključuje i isključuje izgovaranje promjena veličine fonta

en: Toggles on and off the reporting of frames
bs_BA: Uključuje i isključuje prijavljivanje okvira

en: Toggles on and off the reporting of graphics
bs_BA: Uključuje i isključuje prijavljivanje slika

en: Toggles on and off the reporting of groupings
bs_BA: Uključuje i isključuje prijavljivanje grupiranja

en: Toggles on and off the reporting of headings
bs_BA: Uključuje i isključuje prijavljivanje naslova

en: Toggles on and off the reporting of highlighted text
bs_BA: Uključuje i isključuje izgovaranje istaknutog teksta

en: Toggles on and off the reporting of landmarks
bs_BA: Uključuje i isključuje prijavljivanje orijentira

en: Toggles on and off the reporting of line numbers
bs_BA: Uključuje i isključuje izgovaranje broja reda

en: Toggles on and off the reporting of line spacing
bs_BA: Uključuje i isključuje prijavljivanje proreda

en: Toggles on and off the reporting of link type
bs_BA: Uključuje i isključuje prijavljivanje vrste poveznice

en: Toggles on and off the reporting of links
bs_BA: Uključuje i isključuje prijavljivanje poveznica

en: Toggles on and off the reporting of lists
bs_BA: Uključuje i isključuje prijavljivanje popisa

en: Toggles on and off the reporting of pages
bs_BA: Uključuje i isključuje izgovaranje stranica

en: Toggles on and off the reporting of paragraph indentation
bs_BA: Uključuje i isključuje prijavljivanje uvlačenja odlomka

en: Toggles on and off the reporting of revisions
bs_BA: Uključuje i isključuje prijavljivanje izmjena

en: Toggles on and off the reporting of style changes
bs_BA: Uključuje i isključuje izgovaranje promijena stila

en: Toggles on and off the reporting of superscripts and subscripts
bs_BA: Uključuje i isključuje prijavljivanje eksponenata i indeksa

en: Toggles on and off the reporting of table cell coordinates
bs_BA: Uključuje i isključuje prijavljivanje koordinata ćelija tabele

en: Toggles on and off the reporting of tables
bs_BA: Uključuje i isključuje prijavljivanje tabela

en: Toggles on and off the reporting of text alignment
bs_BA: Uključuje i isključuje izgovaranje poravnanja teksta

en: Toggles on and off the speaking of command keys
bs_BA: Uključuje i isključuje izgovaranje komandnih tastera

en: Toggles reporting spelling or grammar errors in braille
bs_BA: Uključuje i isključuje prijavljivanje pravopisnih ili gramatičkih grešaka brajicom

en: Toggles simple review mode on and off
bs_BA: Uključuje i isključuje način jednostavnog pregleda

en: Toggles single letter navigation on and off. When on, single letter keys in browse mode jump to various kinds of elements on the page. When off, these keys are passed to the application
bs_BA: Uključuje i isključuje kretanje jednim slovom. Kada je uključeno, tasteri s jednim slovom u načinu pretraživanja prelaze na različite vrste elemenata na stranici. Kada je isključeno, ti tasteri se prosljeđuju aplikaciji

en: Toggles sleep mode on and off for the active application.
bs_BA: Uključuje i isključuje način mirovanja za trenutnu aplikaciju.

en: Toggles speaking the character under the cursor when routing cursor in text
bs_BA: Uključuje i isključuje izgovaranje znaka na poziciji kursora kada se kursor pomjera po tekstu

en: Toggles the NVDA Braille viewer, a floating window that allows you to view braille output, and the text equivalent for each braille character
bs_BA: Uključuje i isključuje preglednik brajice, prozor koji vam omogućava čitanje brajevog izlaza i tekstni ekvivalent za svaki brajev znak

en: Toggles the NVDA Speech viewer, a floating window that allows you to view all the text that NVDA is currently speaking
bs_BA: Uključuje i isključuje preglednik govora, prozor koji vam omogućava čitanje teksta koji NVDA trenutno izgovara

en: Toggles the reporting of information as the mouse moves
bs_BA: Uključuje i isključuje prijavljivanje informacija dok se miš pomjera

en: Toggles the state of the screen curtain, enable to make the screen black or disable to show the contents of the screen. Pressed once, screen curtain is enabled until you restart NVDA. Pressed twice, screen curtain is enabled until you disable it
bs_BA: Uključuje i isključuje zatamljenje zaslona. Ako se pritisne jedanput, zatamljenje zaslona će ostati uključeno sve dok ponovno ne pokrenete NVDA. Ako se pritisne dvaput, zatamljenje zaslona ostat će uključeno sve dok ga sami ne isključite

en: Toggles the support of touch interaction
bs_BA: Uključuje i isključuje podršku interakcije sa zaslonom osjetljivim na dodir

en: Top
bs_BA: Vrh

en: Total time not available
bs_BA: Ukupno vrijeme nije dostupno

en: Touch Interaction
bs_BA: Interakcija sa zaslonom osjetljivim na dodir

en: Touch interaction disabled
bs_BA: Interakcija sa zaslonom osjetljivim na dodir je isključena

en: Touch interaction enabled
bs_BA: Interakcija sa zaslonom osjetljivim na dodir je uključena

en: Touch interaction not supported
bs_BA: Interakcija sa zaslonom osjetljivim na dodir nije podržana

en: Touch screen
bs_BA: Zaslon osjetljiv na dodir

en: Translates any braille input
bs_BA: Prevodi brajev unos

en: Translates any braille input and presses the enter key
bs_BA: Prevodi brajev unos i pritišće taster Enter

en: Tries to read documentation for the selected autocompletion item.
bs_BA: Pokušava pročitati dokumentaciju za odabranu stavku automatskog dovršavanja.

en: Triggers
bs_BA: Okidači

en: Trim leading silence in speech audio
bs_BA: Ukloni tišinu iz zvuka govora

en: Trust voice's language when processing characters and symbols
bs_BA: Koristi jezik glasa za obradu znakova i simbola

en: Tshivenda grade 1
bs_BA: Tshivenda stepen 1

en: Tshivenda grade 2
bs_BA: Tshivenda stepen 2

en: Turkish 8 dot computer braille
bs_BA: Turska osmotačkasta računarska brajica

en: Turkish grade 1
bs_BA: Turski stepen 1

en: Turkish grade 2
bs_BA: Turski stepen 2

en: Turns input help on or off. When on, any input such as pressing a key on the keyboard will tell you what script is associated with that input, if any.
bs_BA: Uključuje i isključuje pomoć za unos. Kada je uključena, za svaki unos poput pritiskanja tastera na tastaturi, NVDA će izgovoriti koja je skripta povezana s tim unosom, ako postoji.

en: Type
bs_BA: Vrsta

en: Type exit() to exit the console
bs_BA: Upišite exit() da izađete iz konzole

en: Type help(object) to get help about object.
bs_BA: Upišite help(object) da dobijete pomoć za objekat.

en: Type the text you wish to find
bs_BA: Unesite tekst koji želite pronaći

en: Type:
bs_BA: Vrsta:

en: UIA notifications
bs_BA: UIA obavijesti

en: UIA when available
bs_BA: UIA (kada je dostupan)

[ctx: UIAHandler.FillType]
en: color
bs_BA: boja

[ctx: UIAHandler.FillType]
en: gradient
bs_BA: preljev

[ctx: UIAHandler.FillType]
en: none
bs_BA: nijedan

[ctx: UIAHandler.FillType]
en: pattern
bs_BA: uzorak

[ctx: UIAHandler.FillType]
en: picture
bs_BA: slika

en: Ugaritic grade 1
bs_BA: Ugarit stepen 1

en: Ukrainian computer braille
bs_BA: Ukrajinska računarska brajica

en: Ukrainian grade 1
bs_BA: Ukrajinski stepen 1

en: Ukrainian literary braille (detailed)
bs_BA: Ukrajinska književna brajica (detaljna)

en: Unable to configure user interface for Vision Enhancement Provider, it can not be enabled.
bs_BA: Nije moguće konfigurisati korisničko sučelje za pružatelja poboljšanja vizuelnog sadržaja, ne može se omogućiti.

en: Unable to connect to the remote computer
bs_BA: Nije moguće uspostaviti vezu s udaljenim računarom

en: Unable to contact portcheck server, please manually retrieve your IP address
bs_BA: Nije bilo moguće kontaktirati portcheck server, ručno dohvatite svoju IP adresu

en: Unable to copy
bs_BA: Nije moguće kopirati

en: Unable to copy a file. Perhaps it is currently being used by another process or you have run out of disc space on the drive you are copying to.
bs_BA: Nije moguće kopirati datoteku. Možda je trenutno koristi neki drugi proces ili vam je ponestalo prostora na disku na koji kopirate.

en: Unable to copy status bar content to clipboard
bs_BA: Nije moguće kopirati sadržaj statusne trake u međuspremnik

en: Unable to get the destination of this link.
bs_BA: Nije moguće dobiti odredište ove poveznice.

en: Unable to mark log position
bs_BA: Nije moguće označiti poziciju dnevnika

en: Unable to postpone update.
bs_BA: Nije moguće odgoditi ažuriranje.

en: Underline off
bs_BA: Podvlačenje je isključeno

en: Underline on
bs_BA: Podvlačenje je uključeno

en: Underline {style}on
bs_BA: Podvlačenje {style} je uključeno

en: Unicode Consortium data (including emoji)
bs_BA: Podaci Unicode konzorcija (uključujući emotikone)

en: Unicode braille
bs_BA: Unikodni brajev unos

en: Unicode normali&zation
bs_BA: Unicode normalizacija

en: Unified English Braille Code grade 1
bs_BA: Ujedinjena engleska brajica stepen 1

en: Unified English Braille Code grade 2
bs_BA: Ujedinjena engleska brajica stepen 2

en: Uninstall NVDA
bs_BA: Deinstaliraj NVDA

en: Unknown braille display
bs_BA: Nepoznati brajev zaslon

en: Unknown color
bs_BA: Nepoznata boja

en: Unknown command line parameters
bs_BA: Nepoznati parametri komandne linije

en: Unknown power status
bs_BA: Status napajanja je nepoznat

en: Unlabeled
bs_BA: Neoznačeno

en: Unmuted remote
bs_BA: Govor s udaljenog računara je uključen

en: Unplugged
bs_BA: Ne puni se

en: Unsupported input
bs_BA: Nepodržan unos

en: Untitled chart
bs_BA: Neimenovani grafikon

en: Up Bars
bs_BA: Gornje linije

en: Upd&ate channel
bs_BA: &Kanal ažuriranja

en: Update Automatically
bs_BA: Automatski ažuriraj

en: Update mirror
bs_BA: Adresa za ažuriranje

en: Update to NVDA version {version} has been downloaded and is ready to be applied.
bs_BA: Ažuriranje na NVDA verziju {version} je preuzeto i spremno je za instalaciju.

en: Update to NVDA version {version} is ready to be applied.
bs_BA: Ažuriranje na NVDA verziju {version} je spremno za instaliranje.

en: Updating NVDA
bs_BA: Ažuriranje NVDA

en: Updating NVDA when connected to NVDA Remote Access as the controlled computer is not recommended.
bs_BA: Ažuriranje NVDA dok je uspostavljena veza kao računar koji se kontroliše nije preporučeno.

en: Uppercase
bs_BA: Sva velika slova

en: Urdu grade 1
bs_BA: Urdu stepen 1

en: Urdu grade 2
bs_BA: Urdu stepen 2

en: Use &screen layout (when supported)
bs_BA: Koristi &izgled zaslona (ako je podržan)

en: Use &spelling functionality if supported
bs_BA: Koristi funkciju izgovaranja slovo po slovo ako je podržana

en: Use NVDA during sign-in
bs_BA: Koristi NVDA tokom prijave

en: Use NVDA during sign-in (requires administrator privileges)
bs_BA: Koristi NVDA tokom prijave (zahtijeva administratorska prava)

en: Use UI Automation to access Microsoft &Excel spreadsheet controls when available
bs_BA: Koristi UI Automation za pristup kontrolama tabele u programu Excel

en: Use WASAPI for SAPI 4 audio output:
bs_BA: Koristi WASAPI za SAPI 4 zvučni izlaz:

en: Use currently saved settings during sign-in and on secure screens (requires administrator privileges)
bs_BA: Koristi trenutno spremljene postavke tokom prijave i na sigurnim zaslonima (zahtijeva administratorska prava)

en: Use en&hanced event processing (requires restart)
bs_BA: Koristi poboljšanu obradu događaja (zahtijeva ponovno pokretanje)

en: Use enhanced t&yped character support in legacy Windows Console when available
bs_BA: Koristi poboljšanu podršku za unos znakova u starijim Windows konzolama kada je dostupna

en: Use modern audio output system (WASAPI)
bs_BA: Koristi moderni sistem izlaza zvuka (WASAPI)

en: Use screen layout off
bs_BA: Koristi raspored zaslona isključeno

en: Use screen layout on
bs_BA: Koristi raspored zaslona uključeno

en: Use this profile for:
bs_BA: Ovaj profil će se koristiti za:

en: Use timeout
bs_BA: Koristi vremensko ograničenje

en: User Guide
bs_BA: Korisnički priručnik

en: User default
bs_BA: Zadano

en: Uzbek grade 1
bs_BA: Uzbekistanski stepen 1

en: V&ariant
bs_BA: Va&rijanta

en: V&olume
bs_BA: &Glasnoća

en: Validating URL...
bs_BA: Provjeravanje ispravnosti adrese...

en: Version
bs_BA: Verzija

en: Vertical Object placeholder
bs_BA: Mjesto za uspravni objekat

en: Vertical Text placeholder
bs_BA: Mjesto za uspravni tekst

en: Vertical Title placeholder
bs_BA: Mjesto za uspravni naslov

en: Vietnamese grade 0
bs_BA: Vijetnamski stepen 0

en: Vietnamese grade 1
bs_BA: Vijetnamski stepen 1

en: Vietnamese grade 2
bs_BA: Vijetnamski stepen 2

en: View &log
bs_BA: Preglednik &dnevnika

en: Virtual Buffers
bs_BA: Virtuelni međuspremnici

en: Virtually toggles the NVDA and shift keys to emulate a keyboard shortcut with braille input
bs_BA: Virtuelno uključuje i isključuje NVDA i Shift tastere kako bi se oponašala prečica na brajevom unosu

en: Virtually toggles the NVDA key to emulate a keyboard shortcut with braille input
bs_BA: Virtuelno uključuje i isključuje NVDA taster kako bi se oponašala prečica na brajevom unosu

en: Virtually toggles the alt and shift keys to emulate a keyboard shortcut with braille input
bs_BA: Virtuelno uključuje i isključuje Alt i Shift tastere kako bi se oponašala prečica na brajevom unosu

en: Virtually toggles the alt key to emulate a keyboard shortcut with braille input
bs_BA: Virtuelno uključuje i isključuje Alt taster kako bi se oponašala prečica na brajevom unosu

en: Virtually toggles the control and alt keys to emulate a keyboard shortcut with braille input
bs_BA: Virtuelno uključuje i isključuje Control i Alt tastere kako bi se oponašala prečica na brajevom unosu

en: Virtually toggles the control and shift keys to emulate a keyboard shortcut with braille input
bs_BA: Virtuelno uključuje i isključuje Control i Alt tastere kako bi se oponašala prečica na brajevom unosu

en: Virtually toggles the control key to emulate a keyboard shortcut with braille input
bs_BA: Virtuelno uključuje i isključuje Control taster kako bi se oponašala prečica na brajevom unosu

en: Virtually toggles the control, alt, and shift keys to emulate a keyboard shortcut with braille input
bs_BA: Virtuelno uključuje i isključuje Control, Alt i Shift tastere kako bi se oponašala prečica na brajevom unosu

en: Virtually toggles the left windows and shift keys to emulate a keyboard shortcut with braille input
bs_BA: Virtuelno uključuje i isključuje lijevi Windows i Shift tastere kako bi se oponašala prečica na brajevom unosu

en: Virtually toggles the left windows key to emulate a keyboard shortcut with braille input
bs_BA: Virtuelno uključuje i isključuje lijevi Windows taster kako bi se oponašala prečica na brajevom unosu

en: Virtually toggles the shift key to emulate a keyboard shortcut with braille input
bs_BA: Virtuelno uključuje i isključuje Shift taster kako bi se oponašala prečica na brajevom unosu

en: Vision
bs_BA: Vid

en: Vision Enhancement Provider Error
bs_BA: Greška pružatelja poboljšanja vizuelnog sadržaja

en: Visual Highlight
bs_BA: Vizualno isticanje

en: Voice
bs_BA: Glas

en: Voice dictionary (%s)
bs_BA: Glasovni rječnik (%s)

en: Volume of NVDA sounds
bs_BA: Glasnoća NVDA zvukova

en: Volume of NVDA sounds follows voice volume
bs_BA: Glasnoća NVDA zvukova prati glasnoću glasa

en: Volume-High-Low-Close
bs_BA: Berzanski obim-najviša-najniža-zatvaranje

en: Volume-Open-High-Low-Close
bs_BA: Berzanski obim-otvaranje-najviša-najniža-zatvaranje

en: Waiting for Outlook...
bs_BA: Čeka se Outlook...

en: Waiting for Powerpoint...
bs_BA: Čeka se Powerpoint...

en: Walls
bs_BA: Zidovi

en: Warning
bs_BA: Upozorenje

en: Warning!
bs_BA: Upozorenje!

en: Warning: couldn't set volumes for sound split: one of audio sessions is either mono, or has more than 2 audio channels.
bs_BA: Upozorenje: nije moguće podesiti glasnoću zvuka za podjelu zvuka: jedna od sesija zvuka je ili mono, ili ima više od dva kanala zvuka.

en: Wave
bs_BA: Valovito

en: Wave double
bs_BA: Dvostruko valovito

en: Wave heavy
bs_BA: Jako valovito

en: We need your help in order to continue to improve NVDA.
    This project relies primarily on donations and grants. By donating, you are helping to fund full time development.
    If even $10 is donated for every download, we will be able to cover all of the ongoing costs of the project.
    All donations are received by NV Access, the non-profit organisation which develops NVDA.
    Thank you for your support.
bs_BA: Potrebna nam je vaša pomoć kako bismo nastavili poboljšavati NVDA čitač zaslona.
    Ovaj projekat se prvenstveno oslanja na donacije i nagrade. Donacijom pomažete u finansiranju stalnog razvoja.
    Ako svako ko preuzme program donira 10 dolara, moći ćemo pokriti sve tekuće troškove projekta.
    Sve donacije prima NV Access, neprofitna organizacija koja razvija NVDA.
    Hvala vam na podršci.

en: We&lcome dialog...
bs_BA: Dijalog &dobrodošlice...

en: Web layout
bs_BA: Web prikaz

en: Welcome to NVDA
bs_BA: Dobro došli u NVDA

en: Welcome to NVDA!
bs_BA: Dobro došli u NVDA!

en: Welcome to the COM Registration Fixing tool.
    
    Installing and uninstalling programs, as well as other events, can damage accessibility entries in the Windows registry. This can cause previously accessible elements to be presented incorrectly, or can cause "unknown" or "pane" to be spoken or brailled in some applications or Windows components, instead of the content you were expecting.
    
    This tool attempts to fix such common problems. Note that the tool must access the system registry, which requires administrative privileges.
    
    Press Continue to run the tool now.
bs_BA: Dobro došli u alat za popravljanje COM registracija.
    
    Instaliranje i deinstaliranje programa, kao i neke druge operacije, mogu oštetiti unose pristupačnosti u Windows registru. To može uzrokovati da nekada pristupačni elementi budu pogrešno predstavljeni i sada nepristupačni, uzrokujući da NVDA, umjesto onoga što se očekuje, izgovara i na brajevom zaslonu prikazuje "nepoznato" i "okno" u nekim aplikacijama i komponentama Windowsa.
    
    Ovaj alat pokušava popraviti takve uobičajene probleme. Imajte na umu da alat mora pristupiti registru sistema, što zahtijeva administratorska prava.
    
    Pritisnite "Nastavi" da biste pokrenuli alat.

en: Welsh grade 1
bs_BA: Velški stepen 1

en: Welsh grade 2
bs_BA: Velški stepen 2

en: What would you like to &do?
bs_BA: Šta biste željeli &uraditi?

en: What's &new
bs_BA: Šta je &novo

en: What's new
bs_BA: Šta je novo

en: Whole &word
bs_BA: &Cijela riječ

en: Windows C&onsole support:
bs_BA: Podrška za Windows konzole:

en: Windows OCR not available
bs_BA: Windows OCR nije dostupan

en: Windows OneCore voices
bs_BA: Windows OneCore glasovi

en: Words only
bs_BA: Samo riječi

en: Write the current configuration to nvda.ini
bs_BA: Zapišite trenutnu konfiguraciju u datoteku nvda.ini

en: X Error Bars
bs_BA: X traka grešaka

en: Xhosa grade 1
bs_BA: Xhosa stepen 1

en: Xhosa grade 2
bs_BA: Xhosa stepen 2

en: Y Error Bars
bs_BA: Y traka grešaka

en: Yakut grade 1
bs_BA: Yakut stepen 1

en: Yes
bs_BA: Da

en: Yiddish grade 1
bs_BA: Jidiš stepen 1

en: You are about to install version {newVersion} of {summary}, which appears to be already installed. Would you still like to update?
bs_BA: Upravo ćete instalirati verziju {newVersion} dodatka {summary}, koja je već instalirana. Želite li i dalje ažurirati dodatak?

en: You are attempting to install an earlier version of NVDA than the version currently installed. If you really wish to revert to an earlier version, you should first cancel this installation and completely uninstall NVDA before installing the earlier version.
bs_BA: Pokušavate instalirati stariju NVDA verziju od one koja je trenutno instalirana. Ako zaista želite da se vratite na stariju verziju, prvo biste trebali zatvoriti ovaj prozor i potpuno deinstalirati NVDA, pa tek onda instalirati stariju verziju.

en: You are attempting to replace an existing portable copy of NVDA with an earlier version. Downgrading NVDA is not recommended. You should cancel this operation and create a new portable copy instead.
bs_BA: Pokušavate zamijeniti postojeću NVDA prijenosnu kopiju ranijom verzijom. Vraćanje NVDA na stariju verziju se ne preporučuje. Trebali biste otkazati ovu operaciju i umjesto toga izraditi novu prijenosnu kopiju.

en: You did not choose Talk as one of your speech mode options. Please note that this may result in no speech output at all. Are you sure you want to continue?
bs_BA: Niste odabrali govor kao jednu od opcija načina govora. Imajte na umu da to može dovesti do izostanka govora. Jeste li sigurni da želite nastaviti?

en: You must choose a name for this profile.
bs_BA: Morate odabrati naziv za ovaj profil.

en: You will be unable to respond to User Account Control (UAC) prompts from the controlling computer. You should only proceed if you have physical access to the controlled computer.
    
    Are you sure you want to continue?
bs_BA: Nećete moći odgovoriti na upite korisničke kontrole računa s udaljenog računara. Trebali biste nastaviti samo ako imate fizički pristup računaru koji se kontroliše.
    
    Jeste li sigurni da želite nastaviti?

en: Your configuration file contains errors. Your configuration has been reset to factory defaults.
    More details about the errors can be found in the log file.
bs_BA: Vaša konfiguracijska datoteka sadrži greške. Konfiguracija je vraćena na fabričke postavke.
    Više detalja o greškama možete pronaći u datoteci dnevnika.

en: Your gesture map file contains errors.
    More details about the errors can be found in the log file.
bs_BA: Vaša datoteka gesti sadrži greške.
    Više detalja o greškama možete pronaći u datoteci dnevnika.

en: Zulu grade 1
bs_BA: Zulu stepen 1

en: Zulu grade 2
bs_BA: Zulu stepen 2

[ctx: action]
en: Back
bs_BA: Natrag

[ctx: action]
en: Beginning
bs_BA: Početak

[ctx: action]
en: Document
bs_BA: Dokument

[ctx: action]
en: End
bs_BA: Kraj

[ctx: action]
en: Help
bs_BA: Pomoć

[ctx: action]
en: Home
bs_BA: Početak

[ctx: action]
en: Information
bs_BA: Informacija

[ctx: action]
en: Movie
bs_BA: Film

[ctx: action]
en: Next
bs_BA: Sljedeće

[ctx: action]
en: Sound
bs_BA: Zvuk

[ctx: addonStore]
en: &About add-on...
bs_BA: &O dodatku...

[ctx: addonStore]
en: &Close
bs_BA: &Zatvori

[ctx: addonStore]
en: &Continue
bs_BA: &Nastavi

[ctx: addonStore]
en: &Disable
bs_BA: &Onemogući

[ctx: addonStore]
en: &Disable selected add-ons
bs_BA: &Onemogući odabrane dodatke

[ctx: addonStore]
en: &Don't show this message again
bs_BA: &Nemoj više prikazivati ovu poruku

[ctx: addonStore]
en: &Enable
bs_BA: &Omogući

[ctx: addonStore]
en: &Enable (override incompatibility)
bs_BA: &Omogući (nadjačaj nekompatibilnost)

[ctx: addonStore]
en: &Enable selected add-ons
bs_BA: &Omogući odabrane dodatke

[ctx: addonStore]
en: &Help
bs_BA: &Pomoć

[ctx: addonStore]
en: &Install
bs_BA: &Instaliraj

[ctx: addonStore]
en: &Install (override incompatibility)
bs_BA: &Instaliraj (nadjačaj nekompatibilnost)

[ctx: addonStore]
en: &Install selected add-ons
bs_BA: &Instaliraj odabrane dodatke

[ctx: addonStore]
en: &License
bs_BA: &Licenca

[ctx: addonStore]
en: &No
bs_BA: &Ne

[ctx: addonStore]
en: &OK
bs_BA: &U redu

[ctx: addonStore]
en: &Other Details:
bs_BA: &Više informacija:

[ctx: addonStore]
en: &Remove
bs_BA: &Ukloni

[ctx: addonStore]
en: &Remove selected add-ons
bs_BA: &Ukloni odabrane dodatke

[ctx: addonStore]
en: &Search:
bs_BA: &Traži:

[ctx: addonStore]
en: &Update
bs_BA: &Ažuriraj

[ctx: addonStore]
en: &Update (override incompatibility)
bs_BA: &Ažuriraj (nadjačaj nekompatibilnost)

[ctx: addonStore]
en: &Update all
bs_BA: &Ažuriraj sve

[ctx: addonStore]
en: &Update selected add-ons
bs_BA: &Ažuriraj odabrane dodatke

[ctx: addonStore]
en: &What's new
bs_BA: &Šta je novo

[ctx: addonStore]
en: &Yes
bs_BA: &Da

[ctx: addonStore]
en: A&ctions
bs_BA: &Radnje

[ctx: addonStore]
en: Add-on Information
bs_BA: Informacije o dodatku

[ctx: addonStore]
en: Add-on Installation
bs_BA: Instaliranje dodatka

[ctx: addonStore]
en: Add-on Store
bs_BA: Trgovina dodataka

[ctx: addonStore]
en: Add-on Store Warning
bs_BA: Upozorenje trgovine dodataka

[ctx: addonStore]
en: Add-on data update failure
bs_BA: Greška ažuriranja podataka dodatka

[ctx: addonStore]
en: Add-on download failure
bs_BA: Preuzimanje dodatka nije uspjelo

[ctx: addonStore]
en: Add-on download not safe: checksum failed for {name}
bs_BA: Preuzimanje dodatka nije sigurno: kontrolni zbroj nije uspio za {name}

[ctx: addonStore]
en: Add-on installation
bs_BA: Instaliranje dodatka

[ctx: addonStore]
en: Add-on installation failure
bs_BA: Greška pri instaliranju dodatka

[ctx: addonStore]
en: Add-on not supported %s
bs_BA: Dodatak nije podržan %s

[ctx: addonStore]
en: Add-on updates available
bs_BA: Dostupna su ažuriranja dodataka

[ctx: addonStore]
en: Add-ons
bs_BA: Dodaci

[ctx: addonStore]
en: Add-ons are created by the NVDA community and are not vetted by NV Access. NV Access cannot be held responsible for add-on behavior. The functionality of add-ons is unrestricted and can include accessing your personal data or even the entire system.
bs_BA: Dodatke stvara NVDA zajednica i NV Access ih ne provjerava. NV Access se ne može smatrati odgovornim za ponašanje dodataka. Funkcionalnost dodataka je neograničena i može uključivati pristup vašim ličnim podacima ili čak cijelom sistemu.

[ctx: addonStore]
en: Add-ons updated, restart NVDA to activate changes
bs_BA: Dodaci su se ažurirali. Ponovno pokrenite NVDA kako bi promjene stupile na snagu

[ctx: addonStore]
en: All
bs_BA: Svi

[ctx: addonStore]
en: An updated version of NVDA is required. NVDA version {nvdaVersion} or later.
bs_BA: Potrebna je ažurirana NVDA verzija. Verzija {nvdaVersion} ili novija.

[ctx: addonStore]
en: An updated version of this add-on is required. This add-on was last tested with NVDA {lastTestedNVDAVersion}. NVDA requires this add-on to be tested with NVDA {nvdaVersion} or higher. You can enable this add-on at your own risk.
bs_BA: Potrebna je ažurirana verzija ovog dodatka. Posljednji put je testiran s NVDA verzijom {lastTestedNVDAVersion}. NVDA zahtijeva da se ovaj dodatak testira s NVDA verzijom {nvdaVersion} ili novijom. Možete ga omogućiti na vlastitu odgovornost.

[ctx: addonStore]
en: Are you sure you want to continue?
bs_BA: Jeste li sigurni da želite nastaviti?

[ctx: addonStore]
en: Are you sure you wish to remove the {addon} add-on from NVDA? This cannot be undone.
bs_BA: Jeste li sigurni da želite ukloniti dodatak {addon}? Ova radnja se ne može poništiti.

[ctx: addonStore]
en: Author
bs_BA: Autori

[ctx: addonStore]
en: Author:
bs_BA: Autori:

[ctx: addonStore]
en: Author: {author}
bs_BA: Autori: {author}

[ctx: addonStore]
en: Available
bs_BA: Dostupan

[ctx: addonStore]
en: Available &add-ons
bs_BA: &Dostupni dodaci

[ctx: addonStore]
en: Available add-ons
bs_BA: Dostupni dodaci

[ctx: addonStore]
en: Available version
bs_BA: Dostupna verzija

[ctx: addonStore]
en: Available version:
bs_BA: Dostupna verzija:

[ctx: addonStore]
en: Ca&ncel install
bs_BA: Otkaži instaliranje

[ctx: addonStore]
en: Ca&ncel install of selected add-ons
bs_BA: Otkaži instaliranje odabranih dodataka

[ctx: addonStore]
en: Cancel
bs_BA: Otkaži

[ctx: addonStore]
en: Cha&nnel:
bs_BA: &Kanal:

[ctx: addonStore]
en: Changes for {curVersion}
bs_BA: Promjene za verziju {curVersion}

[ctx: addonStore]
en: Channel
bs_BA: Kanal

[ctx: addonStore]
en: Channel:
bs_BA: Kanal:

[ctx: addonStore]
en: Check only the add-ons you wish to copy to the system-wide configuration.
bs_BA: Označite samo dodatke koje želite kopirati u konfiguraciju cijelog sistema.

[ctx: addonStore]
en: Choose Add-on Package File
bs_BA: Odaberite datoteku paketa dodatka

[ctx: addonStore]
en: Community re&views
bs_BA: &Recenzije zajednice

[ctx: addonStore]
en: Copy Settings to System-wide Configuration
bs_BA: Kopiranje postavki u konfiguraciju cijelog sistema

[ctx: addonStore]
en: Could not disable the add-on: {addon}.
bs_BA: Nije moguće onemogućiti dodatak {addon}.

[ctx: addonStore]
en: Could not enable the add-on: {addon}.
bs_BA: Nije moguće omogućiti dodatak {addon}.

[ctx: addonStore]
en: Description:
bs_BA: Opis:

[ctx: addonStore]
en: Dev
bs_BA: U razvoju

[ctx: addonStore]
en: Disabled
bs_BA: Onemogućeni

[ctx: addonStore]
en: Disabled (incompatible)
bs_BA: Onemogućen, nekompatibilan

[ctx: addonStore]
en: Disabled (incompatible), pending restart
bs_BA: Onemogućen (nekompatibilan), čeka ponovno pokretanje

[ctx: addonStore]
en: Disabled, pending restart
bs_BA: Onemogućen, čeka ponovno pokretanje

[ctx: addonStore]
en: Download URL:
bs_BA: Adresa za preuzimanje:

[ctx: addonStore]
en: Download failed
bs_BA: Preuzimanje nije uspjelo

[ctx: addonStore]
en: Download of {num} add-on in progress, cancel downloading? | Download of {num} add-ons in progress, cancel downloading?
bs_BA[0]: Preuzimanje {num} dodatka je u toku, želite li ga otkazati?
bs_BA[1]: Preuzimanje {num} dodataka je u toku, želite li ga otkazati?
bs_BA[2]: Preuzimanje {num} dodataka je u toku, želite li ga otkazati?

[ctx: addonStore]
en: Downloaded, pending install
bs_BA: Preuzet, čeka instaliranje

[ctx: addonStore]
en: Downloading
bs_BA: Preuzimanje

[ctx: addonStore]
en: Ena&bled/disabled:
bs_BA: &Filtriraj po:

[ctx: addonStore]
en: Enable add-on
bs_BA: Omogućavanje dodatka

[ctx: addonStore]
en: Enabled
bs_BA: Omogućeni

[ctx: addonStore]
en: Enabled (incompatible)
bs_BA: Omogućen (nekompatibilan)

[ctx: addonStore]
en: Enabled (incompatible), pending restart
bs_BA: Omogućen (nekompatibilan), čeka ponovno pokretanje

[ctx: addonStore]
en: Enabled, pending restart
bs_BA: Omogućen, čeka ponovno pokretanje

[ctx: addonStore]
en: External
bs_BA: Vanjski

[ctx: addonStore]
en: Failed to install add-on from %s
bs_BA: Instaliranje dodatka u %s nije uspjelo

[ctx: addonStore]
en: Failed to open add-on package file at {filePath} - missing file or invalid file format
bs_BA: Otvaranje datoteke paketa dodatka u {filePath} nije uspjelo. Datoteka nedostaje ili je njen oblik neispravan

[ctx: addonStore]
en: Ho&mepage
bs_BA: &Početna stranica

[ctx: addonStore]
en: Homepage:
bs_BA: Početna stranica:

[ctx: addonStore]
en: Homepage: {url}
bs_BA: Početna stranica: {url}

[ctx: addonStore]
en: I understand that incompatible add-ons will be disabled and can be manually re-enabled at my own risk after installation.
bs_BA: Razumijem da će nekompatibilni dodaci biti onemogućeni i da ih nakon instaliranja mogu ručno ponovo omogućiti na vlastitu odgovornost.

[ctx: addonStore]
en: Include &incompatible add-ons
bs_BA: Obuhvati &nekompatibilne dodatke

[ctx: addonStore]
en: Incompatible
bs_BA: Nekompatibilan

[ctx: addonStore]
en: Incompatible Reason:
bs_BA: Razlog nekompatibilnosti:

[ctx: addonStore]
en: Install add-on
bs_BA: Instaliranje dodatka

[ctx: addonStore]
en: Install date
bs_BA: Datum instaliranja

[ctx: addonStore]
en: Install date:
bs_BA: Datum instaliranja:

[ctx: addonStore]
en: Install failed
bs_BA: Instaliranje nije uspjelo

[ctx: addonStore]
en: Install from e&xternal source
bs_BA: Instaliraj iz vanjskog izvora

[ctx: addonStore]
en: Installed &add-ons
bs_BA: &Instalirani dodaci

[ctx: addonStore]
en: Installed add-ons
bs_BA: Instalirani dodaci

[ctx: addonStore]
en: Installed incompatible &add-ons
bs_BA: Instalirani &nekompatibilni dodaci

[ctx: addonStore]
en: Installed incompatible add-ons
bs_BA: Instalirani nekompatibilni dodaci

[ctx: addonStore]
en: Installed version
bs_BA: Instalirana verzija

[ctx: addonStore]
en: Installed version:
bs_BA: Instalirana verzija:

[ctx: addonStore]
en: Installed, pending restart
bs_BA: Instaliran, čeka ponovno pokretanje

[ctx: addonStore]
en: Installing
bs_BA: Instaliranje

[ctx: addonStore]
en: Installing {num} add-on, please wait. | Installing {num} add-ons, please wait.
bs_BA[0]: Instaliranje {num} dodatka je u toku, molimo pričekajte.
bs_BA[1]: Instaliranje {num} dodataka je u toku, molimo pričekajte.
bs_BA[2]: Instaliranje {num} dodataka je u toku, molimo pričekajte.

[ctx: addonStore]
en: Last NVDA version tested: {}
bs_BA: Posljednja testirana NVDA verzija: {}

[ctx: addonStore]
en: Last tested NVDA version
bs_BA: Posljednja testirana NVDA verzija

[ctx: addonStore]
en: Last tested NVDA version:
bs_BA: Posljednja testirana NVDA verzija:

[ctx: addonStore]
en: License URL:
bs_BA: Adresa licence:

[ctx: addonStore]
en: License:
bs_BA: Licenca:

[ctx: addonStore]
en: Loading add-ons...
bs_BA: Učitavanje dodataka...

[ctx: addonStore]
en: Make sure you are connected to the internet, and the Add-on Store mirror URL is valid.
    Mirror URL: {url}
bs_BA: Uvjerite se da imate internetsku vezu i da je adresa za ažuriranje dodataka ispravna.
    Adresa za ažuriranje: {url}

[ctx: addonStore]
en: Migrate to add-on store
bs_BA: Premjesti u trgovinu dodataka

[ctx: addonStore]
en: Minimum NVDA version
bs_BA: Minimalna NVDA verzija

[ctx: addonStore]
en: Minimum NVDA version:
bs_BA: Minimalna NVDA verzija:

[ctx: addonStore]
en: Minimum required NVDA version: {}
bs_BA: Minimalna potrebna NVDA verzija : {}

[ctx: addonStore]
en: NVDA Add-on Package (*.{ext})
bs_BA: NVDA paket dodatka (*.{ext})

[ctx: addonStore]
en: Name
bs_BA: Naziv

[ctx: addonStore]
en: No actions available for the selected add-ons
bs_BA: Nema dostupnih radnji za odabrane dodatke

[ctx: addonStore]
en: No add-on selected.
bs_BA: Nije odabran nijedan dodatak.

[ctx: addonStore]
en: Not installed
bs_BA: Nije instaliran

[ctx: addonStore]
en: Note: NVDA was started with add-ons disabled
bs_BA: Napomena: NVDA je pokrenut sa onemogućenim dodacima

[ctx: addonStore]
en: One or more add-ons are currently enabled in your NVDA configuration. If run on secure screens, they will have unrestricted, higher-than-administrator level access to your entire system. You are strongly encouraged to copy only add-ons that you absolutely require in order to use NVDA during sign-in and on secure screens.
bs_BA: Jedan ili više dodataka je trenutno omogućeno u vašoj NVDA konfiguraciji. Ako se budu pokretali na sigurnim zaslonima, imat će neograničene, dozvole veće od administratorskih, za pristup cijelom sistemu. Preporučujemo vam da kopirate samo dodatke koji su vam zaista prijeko potrebni za korištenje NVDA tokom prijave i na sigurnim zaslonima.

[ctx: addonStore]
en: Open Add-on &Store
bs_BA: Otvori &trgovinu dodataka

[ctx: addonStore]
en: Pending removal
bs_BA: Čeka uklanjanje

[ctx: addonStore]
en: Publication date
bs_BA: Datum objavljivanja

[ctx: addonStore]
en: Publication date:
bs_BA: Datum objavljivanja:

[ctx: addonStore]
en: Publisher
bs_BA: Izdavač

[ctx: addonStore]
en: Publisher:
bs_BA: Izdavač:

[ctx: addonStore]
en: Publisher: {publisher}
bs_BA: Izdavač: {publisher}

[ctx: addonStore]
en: Re&place
bs_BA: Pre&mjesti

[ctx: addonStore]
en: Re&try install
bs_BA: Ponovno pokušaj instalirati

[ctx: addonStore]
en: Re&try installing selected add-ons
bs_BA: Ponovno pokušaj instalirati odabrane dodatke

[ctx: addonStore]
en: Remember this choice for subsequent add-ons
bs_BA: Zapamti ovaj odabir za sljedeće dodatke

[ctx: addonStore]
en: Remove add-on
bs_BA: Uklanjanje dodatka

[ctx: addonStore]
en: Reviews URL:
bs_BA: Adresa za recenzije:

[ctx: addonStore]
en: S&tatus:
bs_BA: &Status:

[ctx: addonStore]
en: Sort by colu&mn:
bs_BA: Sortiraj po:

[ctx: addonStore]
en: Source &Code
bs_BA: Izvorni &kod

[ctx: addonStore]
en: Source URL:
bs_BA: Adresa izvora:

[ctx: addonStore]
en: Stable
bs_BA: Stabilni

[ctx: addonStore]
en: Status
bs_BA: Stanje

[ctx: addonStore]
en: System-wide version
bs_BA: Sistemska verzija

[ctx: addonStore]
en: The system-wide NVDA configuration contains add-ons that are not present in your configuration. If you continue, these add-ons will be removed from the system-wide configuration.
bs_BA: NVDA konfiguracija cijelog sistema sadržava dodatke koji se ne nalaze u vašoj konfiguraciji. Ako nastavite, ovi dodaci bit će uklonjeni iz konfiguracije cijelog sistema.

[ctx: addonStore]
en: This action will remove {num} add-on from NVDA's system-wide configuration.  | This action will remove {num} add-ons from NVDA's system-wide configuration.
bs_BA[0]: Ova radnja će ukloniti {num} dodatak iz NVDA konfiguracije cijelog sistema.
bs_BA[1]: Ova radnja će ukloniti {num} dodatka iz NVDA konfiguracije cijelog sistema.
bs_BA[2]: Ova radnja će ukloniti {num} dodataka iz NVDA konfiguracije cijelog sistema.

[ctx: addonStore]
en: Unable to download add-on: {name}
bs_BA: Nije moguće preuzeti dodatak: {name}

[ctx: addonStore]
en: Unable to establish a connection to the Add-on Store server.
bs_BA: Nije moguće uspostaviti vezu sa serverom trgovine dodataka.

[ctx: addonStore]
en: Unable to fetch latest add-on data for compatible add-ons.
bs_BA: Nije moguće dohvatiti najnovije podatke o kompatibilnim dodacima.

[ctx: addonStore]
en: Unable to fetch latest add-on data for incompatible add-ons.
bs_BA: Nije moguće dohvatiti najnovije podatke o nekompatibilnim dodacima.

[ctx: addonStore]
en: Unable to save add-on as a file: {name}
bs_BA: Nije moguće spremiti dodatak kao datoteku: {name}

[ctx: addonStore]
en: Unknown status
bs_BA: Nepoznati status

[ctx: addonStore]
en: Updatable &add-ons
bs_BA: Dodaci koji se mogu &ažurirati

[ctx: addonStore]
en: Updatable add-ons
bs_BA: Dodaci koji se mogu ažurirati

[ctx: addonStore]
en: Update Available
bs_BA: Ažuriranje je dostupno

[ctx: addonStore]
en: Update Available (incompatible)
bs_BA: Ažuriranje je dostupno (nekompatibilno)

[ctx: addonStore]
en: Updates are available for some of your installed add-ons.
bs_BA: Dostupna su ažuriranja za neke od vaših instaliranih dodataka.

[ctx: addonStore]
en: Updating add-ons...
bs_BA: Ažuriranje dodataka...

[ctx: addonStore]
en: User version
bs_BA: Korisnikova verzija

[ctx: addonStore]
en: VirusTotal scan URL:
bs_BA: URL VirusTotal skeniranja:

[ctx: addonStore]
en: VirusTotal scan results
bs_BA: Rezultati VirusTotal skeniranja

[ctx: addonStore]
en: VirusTotal scan results:
bs_BA: Rezultati VirusTotal skeniranja:

[ctx: addonStore]
en: Warning
bs_BA: Upozorenje

[ctx: addonStore]
en: Warning: add-on installation may result in downgrade: {name}. The installed add-on version cannot be compared with the add-on store version. Installed version: {oldVersion}. Available version: {version}.
    Proceed with installation anyway?
bs_BA: Upozorenje: instaliranje dodatka može dovesti do vraćanja na stariju verziju: {name}.
    Instalirana verzija dodatka ne može se porediti sa verzijom iz trgovine dodataka.
    Instalirana verzija: {oldVersion}. Dostupna verzija: {version}.
    Želite li ipak nastaviti s instaliranjem?

[ctx: addonStore]
en: Warning: add-on is incompatible: {name} {version}. Check for an updated version of this add-on if possible. This add-on was last tested with NVDA {lastTestedNVDAVersion}. NVDA requires this add-on to be tested with NVDA {nvdaVersion} or higher. Enabling may cause unstable behavior in NVDA.
    Proceed with enabling anyway?
bs_BA: Upozorenje: dodatak je nekompatibilan: {name} {version}. Provjerite ima li ažurirane verzije ovog dodatka ako je moguće. Ovaj dodatak je posljednji put testiran sa NVDA {lastTestedNVDAVersion}. NVDA zahtijeva da se ovaj dodatak testira sa NVDA {nvdaVersion} ili novijom. Omogućavanje bi moglo uzrokovati nestabilno ponašanje u NVDA.
    Želite li ipak nastaviti s omogućavanjem?

[ctx: addonStore]
en: Warning: add-on is incompatible: {name} {version}. Check for an updated version of this add-on if possible. This add-on was last tested with NVDA {lastTestedNVDAVersion}. NVDA requires this add-on to be tested with NVDA {nvdaVersion} or higher. Installation may cause unstable behavior in NVDA.
    Proceed with installation anyway?
bs_BA: Upozorenje: dodatak je nekompatibilan: {name} {version}. Provjerite ima li ažurirane verzije ovog dodatka ako je moguće. Ovaj dodatak je posljednji put testiran sa NVDA {lastTestedNVDAVersion}. NVDA zahtijeva da se ovaj dodatak testira sa NVDA {nvdaVersion} ili novijom. Instaliranje bi moglo uzrokovati nestabilno ponašanje u NVDA.
    Želite li ipak nastaviti s instaliranjem?

[ctx: addonStore]
en: You have selected to copy {num} add-on to NVDA's system-wide configuration. Using this add-on during sign-in and on secure screens is a serious security risk. | You have selected to copy {num} add-ons to NVDA's system-wide configuration. Using these add-ons during sign-in and on secure screens is a serious security risk.
bs_BA[0]: Odabrali ste kopirati {num} dodatak u NVDA konfiguraciju cijelog sistema. Korištenje ovih dodataka tokom prijave i na sigurnim zaslonima predstavlja ozbiljan sigurnosni rizik.
bs_BA[1]: Odabrali ste kopirati {num} dodataka u NVDA konfiguraciju cijelog sistema. Korištenje ovih dodataka tokom prijave i na sigurnim zaslonima predstavlja ozbiljan sigurnosni rizik.
bs_BA[2]: Odabrali ste kopirati {num} dodataka u NVDA konfiguraciju cijelog sistema. Korištenje ovih dodataka tokom prijave i na sigurnim zaslonima predstavlja ozbiljan sigurnosni rizik.

[ctx: addonStore]
en: Your NVDA configuration contains add-ons that are incompatible with this version of NVDA. These add-ons will be disabled after installation. After installation, you will be able to manually re-enable these add-ons at your own risk. If you rely on these add-ons, please review the list to decide whether to continue with the installation.
bs_BA: Vaša konfiguracija sadrži dodatke koji nisu kompatibilni s ovom NVDA verzijom. Ovi dodaci će biti onemogućeni nakon instaliranja. Nakon toga moći ćete ručno ponovo omogućiti ove dodatke na vlastitu odgovornost. Ako se oslanjate na ove dodatke, pregledajte popis kako biste odlučili da li ćete nastaviti s instaliranjem.

[ctx: addonStore]
en: [remove]
bs_BA: Uklonit će se

[ctx: addonStore]
en: {column} (ascending)
bs_BA: {column} (uzlazno)

[ctx: addonStore]
en: {column} (descending)
bs_BA: {column} (silazno)

[ctx: addonStore]
en: {malicious} malware scanner detected this add-on as potentially malicious (out of {total}). | {malicious} malware scanners detected this add-on as potentially malicious (out of {total}).
bs_BA[0]: {malicious} skener zlonamjernog softvera otkrio je ovaj dodatak kao potencijalno zlonamjeran (od {total}).
bs_BA[1]: {malicious} skenera zlonamjernog softvera otkrila su ovaj dodatak kao potencijalno zlonamjeran (od {total}).
bs_BA[2]: {malicious} skenera zlonamjernog softvera otkrila su ovaj dodatak kao potencijalno zlonamjeran (od {total}).

[ctx: addonStore]
en: {num} add-on selected. | {num} add-ons selected.
bs_BA[0]: Odabran je {num} dodatak.
bs_BA[1]: Odabrana su {num} dodatka.
bs_BA[2]: Odabrano je {num} dodataka.

[ctx: addonStore]
en: {summary} ({name})
    Version: {version}
    Description: {description}
bs_BA: {summary} ({name})
    Verzija: {version}
    Opis: {description}

[ctx: advanced.playErrorSound]
en: Only in NVDA test versions
bs_BA: Samo u NVDA verzijama za testiranje

[ctx: advanced.playErrorSound]
en: Yes
bs_BA: Da

[ctx: advanced.uiaWithChromium]
en: Default (Only when necessary)
bs_BA: Zadano (Samo kada je potrebno)

[ctx: advanced.uiaWithChromium]
en: No
bs_BA: Ne

[ctx: advanced.uiaWithChromium]
en: Only when necessary
bs_BA: Samo kada je potrebno

[ctx: advanced.uiaWithChromium]
en: Use UIA with Microsoft Edge and other 
    &Chromium based browsers when available:
bs_BA: Koristi UI Automation sa Microsoft Edgeom i drugim pretraživačima baziranim na Chromiumu:

[ctx: advanced.uiaWithChromium]
en: Yes
bs_BA: Da

[ctx: advanced.uiaWithMSWord]
en: Always
bs_BA: Uvijek

[ctx: advanced.uiaWithMSWord]
en: Default (Where suitable)
bs_BA: Zadano (kada je primjenjivo)

[ctx: advanced.uiaWithMSWord]
en: Only when necessary
bs_BA: Samo kada je potrebno

[ctx: advanced.uiaWithMSWord]
en: Use UI Automation to access Microsoft &Word document controls
bs_BA: Koristi UI Automation za pristup kontrolama dokumenta u programu Word

[ctx: advanced.uiaWithMSWord]
en: Where suitable
bs_BA: Gdje je primjenjivo

en: alert
bs_BA: upozorenje

en: align center
bs_BA: centrirano

en: align centered across selection
bs_BA: centrirano preko odabira

en: align distributed
bs_BA: poravnato ravnomjerno

en: align fill
bs_BA: poravnato s ispunom

en: align general
bs_BA: opće poravnanje

en: align justify
bs_BA: poravnato obostrano

en: align left
bs_BA: poravnato lijevo

en: align right
bs_BA: poravnato desno

en: alignment
bs_BA: poravnanje

en: alphanumeric
bs_BA: alfanumerički unos dalekoistočnih simbola

en: animation
bs_BA: animacija

en: any dots
bs_BA: bilo koja tačka

en: app
bs_BA: apl

en: application
bs_BA: aplikacija

en: applications
bs_BA: aplikacije

[ctx: aria]
en: banner
bs_BA: baner

[ctx: aria]
en: complementary
bs_BA: komplementarni

[ctx: aria]
en: content info
bs_BA: informacije o sadržaju

[ctx: aria]
en: form
bs_BA: obrazac

[ctx: aria]
en: main
bs_BA: glavni

[ctx: aria]
en: navigation
bs_BA: navigacija

[ctx: aria]
en: search
bs_BA: pretraga

en: art
bs_BA: čla

en: article
bs_BA: članak

en: at {x}, {y}
bs_BA: na {x}, {y}

en: attachment
bs_BA: privitak

en: audio
bs_BA: zvuk

en: automatic
bs_BA: automatski

en: automatic color
bs_BA: automatska boja

en: automatically
bs_BA: automatski

en: back
bs_BA: natrag

en: background color
bs_BA: boja pozadine

en: background pattern {pattern}
bs_BA: uzorak pozadine {pattern}

en: baseline
bs_BA: osnovna crta

en: behind bottom of {otherShape} by {distance:.3g} point | behind bottom of {otherShape} by {distance:.3g} points
bs_BA[0]: iza donje strane {otherShape} za {distance:.3g} tačku
bs_BA[1]: iza donje strane {otherShape} za {distance:.3g} tačke
bs_BA[2]: iza donje strane {otherShape} za {distance:.3g} tačaka

en: behind left of {otherShape} by {distance:.3g} point | behind left of {otherShape} by {distance:.3g} points
bs_BA[0]: iza lijeve strane {otherShape} za {distance:.3g} tačku
bs_BA[1]: iza lijeve strane {otherShape} za {distance:.3g} tačke
bs_BA[2]: iza lijeve strane {otherShape} za {distance:.3g} tačaka

en: behind right of {otherShape} by {distance:.3g} point | behind right of {otherShape} by {distance:.3g} points
bs_BA[0]: iza desne strane {otherShape} za {distance:.3g} tačku
bs_BA[1]: iza desne strane {otherShape} za {distance:.3g} tačke
bs_BA[2]: iza desne strane {otherShape} za {distance:.3g} tačaka

en: behind top of {otherShape} by {distance:.3g} point | behind top of {otherShape} by {distance:.3g} points
bs_BA[0]: iza gornje strane {otherShape} za {distance:.3g} tačku
bs_BA[1]: iza gornje strane {otherShape} za {distance:.3g} tačke
bs_BA[2]: iza gornje strane {otherShape} za {distance:.3g} tačaka

en: behind {otherShape}
bs_BA: iza {otherShape}

en: bkmk
bs_BA: ozn

en: blank
bs_BA: prazno

en: block quote
bs_BA: citat

en: bold
bs_BA: podebljano

en: bookmark
bs_BA: knjižna oznaka

en: border
bs_BA: granica

en: bottom edge
bs_BA: donja ivica

en: box
bs_BA: polje

en: bqt
bs_BA: cit

[ctx: braille formatting symbol]
en: ⠃
bs_BA: ⠏

[ctx: braille formatting symbol]
en: ⠊
bs_BA: ⠥

[ctx: braille formatting symbol]
en: ⠎
bs_BA: ⠗

[ctx: braille formatting symbol]
en: ⠑
bs_BA: ⠏

[ctx: braille formatting symbol]
en: ⠥
bs_BA: ⡕

[ctx: braille formatting symbol]
en: ⡃
bs_BA: ⡏

[ctx: braille formatting symbol]
en: ⡊
bs_BA: ⡥

[ctx: braille formatting symbol]
en: ⡎
bs_BA: ⡗

[ctx: braille formatting symbol]
en: ⡑
bs_BA: ⡏

[ctx: braille formatting symbol]
en: ⡥
bs_BA: ⡕

en: braille keyboard
bs_BA: brajeva tastatura

[ctx: braille landmark abbreviation]
en: bnnr
bs_BA: bnr

[ctx: braille landmark abbreviation]
en: cinf
bs_BA: infs

[ctx: braille landmark abbreviation]
en: cmpl
bs_BA: dodtn

[ctx: braille landmark abbreviation]
en: form
bs_BA: obrz

[ctx: braille landmark abbreviation]
en: main
bs_BA: glavn

[ctx: braille landmark abbreviation]
en: srch
bs_BA: pret

en: break
bs_BA: pauza

en: browser stop
bs_BA: zaustavi pretraživač

en: bsyind
bs_BA: trakzau

en: btn
bs_BA: dgm

en: busy
bs_BA: zauzeto

en: busy indicator
bs_BA: pokazivač zauzetosti

en: button
bs_BA: dugme

en: calendar
bs_BA: kalendar

en: canvas
bs_BA: pozadina

en: cap
bs_BA: nasl

en: cap %s
bs_BA: veliko %s

en: caption
bs_BA: naslov slike

en: caret
bs_BA: kursor

en: caret moves review cursor off
bs_BA: pomjeranje preglednog kursora sistemskim kursorom je isključeno

en: caret moves review cursor on
bs_BA: pomjeranje preglednog kursora sistemskim kursorom je uključeno

en: case
bs_BA: osjetljivost na velika i mala slova

en: category {categories} | categories {categories}
bs_BA[0]: kategorija {categories}
bs_BA[1]: kategorije {categories}
bs_BA[2]: kategorije {categories}

en: cbo
bs_BA: odaokv

en: cell
bs_BA: ćelija

en: cell deletion
bs_BA: brisanje ćelije

en: cell insertion
bs_BA: umetanje ćelije

en: cell merge
bs_BA: spajanje ćelija

en: centered
bs_BA: centrirano

en: character
bs_BA: znak

en: chart
bs_BA: grafikon

[ctx: chart]
en: column
bs_BA: kolona

en: chart element
bs_BA: element grafikona

en: check box
bs_BA: potvrdni okvir

en: check menu item
bs_BA: označena stavka izbornika

en: checkable
bs_BA: potvrdljivo

en: checked
bs_BA: potvrđeno

en: chk
bs_BA: potokv

en: clickable
bs_BA: moguće je kliknuti

en: clk
bs_BA: klik

en: clock
bs_BA: sat

en: cmnt
bs_BA: kom

en: collapsed
bs_BA: skupljeno

en: color chooser
bs_BA: odabir boja

[ctx: color hue]
en: aqua
bs_BA: tirkizna

[ctx: color hue]
en: aqua-blue
bs_BA: tirkizno-plava

[ctx: color hue]
en: black
bs_BA: crna

[ctx: color hue]
en: blue
bs_BA: plava

[ctx: color hue]
en: blue-purple
bs_BA: plavo-ljubičasta

[ctx: color hue]
en: brown
bs_BA: smeđa

[ctx: color hue]
en: brown-yellow
bs_BA: smeđe-žuta

[ctx: color hue]
en: dark grey
bs_BA: tamno siva

[ctx: color hue]
en: green
bs_BA: zelena

[ctx: color hue]
en: green-aqua
bs_BA: zeleno-vodena

[ctx: color hue]
en: grey
bs_BA: siva

[ctx: color hue]
en: light grey
bs_BA: svijetlo siva

[ctx: color hue]
en: orange
bs_BA: narandžasta

[ctx: color hue]
en: orange-yellow
bs_BA: narandžasto-žuta

[ctx: color hue]
en: pink
bs_BA: roze

[ctx: color hue]
en: pink-red
bs_BA: roze-crvena

[ctx: color hue]
en: purple
bs_BA: ljubičasta

[ctx: color hue]
en: purple-pink
bs_BA: ljubičasto-roze

[ctx: color hue]
en: red
bs_BA: crvena

[ctx: color hue]
en: red-brown
bs_BA: crveno-smeđa

[ctx: color hue]
en: red-orange
bs_BA: crveno-narandžasta

[ctx: color hue]
en: very dark grey
bs_BA: vrlo tamno siva

[ctx: color hue]
en: very light grey
bs_BA: vrlo svijetlo siva

[ctx: color hue]
en: white
bs_BA: bijela

[ctx: color hue]
en: yellow
bs_BA: žuta

[ctx: color hue]
en: yellow-green
bs_BA: žuto-zelena

[ctx: color variation]
en: bright {color}
bs_BA: svijetlo {color}

[ctx: color variation]
en: dark pale {color}
bs_BA: tamno blijedo {color}

[ctx: color variation]
en: dark {color}
bs_BA: tamno {color}

[ctx: color variation]
en: dark {color} grey
bs_BA: tamno {color} siva

[ctx: color variation]
en: light pale {color}
bs_BA: svijetlo blijedo {color}

[ctx: color variation]
en: pale {color}
bs_BA: blijedo {color}

[ctx: color variation]
en: transparent {colorDescription}
bs_BA: prozirna {colorDescription}

[ctx: color variation]
en: very dark pale {color}
bs_BA: vrlo tamno blijedo {color}

[ctx: color variation]
en: very dark {color}
bs_BA: vrlo tamno {color}

[ctx: color variation]
en: very dark {color} grey
bs_BA: vrlo tamno {color} siva

[ctx: color variation]
en: {color} grey
bs_BA: {color} siva

[ctx: color variation]
en: {color} white
bs_BA: {color} bijela

en: column
bs_BA: kolona

en: column %s
bs_BA: kolona %s

en: column break
bs_BA: prijelom kolone

en: column header
bs_BA: zaglavlje kolone

en: column {0} of {1}
bs_BA: kolona {0} od {1}

en: column {columnNumber}
bs_BA: kolona {columnNumber}

en: combo box
bs_BA: kombinovani okvir

en: comment
bs_BA: komentar

en: comment: {text} by {author} on {date}
bs_BA: komentar: {text}. Autor {author}, napisan {date}

en: conflict
bs_BA: sukob

en: continuous
bs_BA: neprekidno

en: continuous section break
bs_BA: neprekinuti prijelom odjeljka

[ctx: controlType]
en: tab
bs_BA: kartica

en: covers  {otherShape}
bs_BA: pokriva {otherShape}

en: covers bottom of {otherShape} by {distance:.3g} point | covers bottom of {otherShape} by {distance:.3g} points
bs_BA[0]: pokriva donju stranu {otherShape} za {distance:.3g} tačku
bs_BA[1]: pokriva donju stranu {otherShape} za {distance:.3g} tačke
bs_BA[2]: pokriva donju stranu {otherShape} za {distance:.3g} tačaka

en: covers left of {otherShape} by {distance:.3g} point | covers left of {otherShape} by {distance:.3g} points
bs_BA[0]: pokriva lijevu stranu od {otherShape} za {distance:.3g} tačku
bs_BA[1]: pokriva lijevu stranu od {otherShape} za {distance:.3g} tačke
bs_BA[2]: pokriva lijevu stranu od {otherShape} za {distance:.3g} tačaka

en: covers right of {otherShape} by {distance:.3g} point | covers right of {otherShape} by {distance:.3g} points
bs_BA[0]: pokriva desnu stranu {otherShape} za {distance:.3g} tačku
bs_BA[1]: pokriva desnu stranu {otherShape} za {distance:.3g} tačke
bs_BA[2]: pokriva desnu stranu {otherShape} za {distance:.3g} tačaka

en: covers top of {otherShape} by {distance:.3g} point | covers top of {otherShape} by {distance:.3g} points
bs_BA[0]: pokriva gornju stranu {otherShape} za {distance:.3g} tačku
bs_BA[1]: pokriva gornju stranu {otherShape} za {distance:.3g} tačke
bs_BA[2]: pokriva gornju stranu {otherShape} za {distance:.3g} tačaka

en: cropped
bs_BA: skraćeno

en: ctrl
bs_BA: control

en: current
bs_BA: trenutno

en: current date
bs_BA: trenutni datum

en: current location
bs_BA: trenutna lokacija

en: current page
bs_BA: trenutna stranica

en: current step
bs_BA: trenutni korak

en: current time
bs_BA: trenutno vrijeme

en: cursor
bs_BA: kursor

en: cursor positioned {horizontalDistance} from left edge of page, {verticalDistance} from top edge of page
bs_BA: kursor se nalazi {horizontalDistance} od lijeve ivice stranice, {verticalDistance} od gornje ivice stranice

en: custom application 1
bs_BA: prilagođena aplikacija 1

en: custom application 2
bs_BA: prilagođena aplikacija 2

en: c{columnNumber}
bs_BA: k{columnNumber}

en: c{columnNumber}-{columnSpan}
bs_BA: k{columnNumber}-{columnSpan}

en: dash dot
bs_BA: crta tačka

en: dash dot dot
bs_BA: crta tačka tačka

en: dashed
bs_BA: ucrtano

en: data grid
bs_BA: mreža podataka

en: data item
bs_BA: stavka podataka

en: data point
bs_BA: tačka podataka

en: date edit
bs_BA: uređivanje datuma

en: debug
bs_BA: uklanjanje grešaka

en: debug warning
bs_BA: upozorenje za uklanjanje grešaka

en: decreased by {decrementValue} from point {previousIndex},
bs_BA: smanjeno za {decrementValue} od tačke {previousIndex},

en: default style
bs_BA: zadani stil

en: definition
bs_BA: definicija

en: defunct
bs_BA: zastarjelo

en: del
bs_BA: izbr

en: delayed character descriptions off
bs_BA: opisi znakova su isključeni

en: delayed character descriptions on
bs_BA: opisi znakova su uključeni

en: deleted
bs_BA: izbrisano

en: deletion
bs_BA: brisanje

en: deletion: {text}
bs_BA: izbrisano: {text}

en: desktop
bs_BA: fiksni računar

en: desktop icon
bs_BA: ikona na radnoj površini

en: desktop pane
bs_BA: radna površina okno

en: details
bs_BA: detalji

en: diagonal crosshatch
bs_BA: koso prevlačenje

en: diagonal stripe
bs_BA: kosa traka

en: diagram
bs_BA: dijagram

en: dial
bs_BA: izborni objekat

en: dialog
bs_BA: dijalog

en: directory pane
bs_BA: okno direktorija

en: disabled
bs_BA: onemogućeno

en: display field
bs_BA: polje za prikaz

en: display speech output
bs_BA: prikaži govor

en: doc
bs_BA: dok

en: document
bs_BA: dokument

en: done dragging
bs_BA: premještanje završeno

en: dot
bs_BA: tačka

en: dotted
bs_BA: tačkasto

en: double
bs_BA: dvostruko

en: double strikethrough
bs_BA: dvostruko precrtano

en: double {action}
bs_BA: dvostruka {action}

en: down arrow
bs_BA: strelica dolje

en: down-right diagonal line
bs_BA: donja desna dijagonala

en: draggable
bs_BA: premjestivo

en: dragging
bs_BA: premještanje

en: drbtn
bs_BA: paddgm

en: drft cmnt
bs_BA: skc kom

en: drop down button
bs_BA: dugme padajućeg popisa

en: drop down button grid
bs_BA: dugme za padajući mrežni prikaz

en: drop list
bs_BA: padajući popis

en: drop target
bs_BA: mjesto za ispuštanje

en: edit
bs_BA: uređivanje

en: edit bar
bs_BA: traka za uređivanje

en: editable
bs_BA: uredivo

en: editing
bs_BA: uređivanje

en: edt
bs_BA: uređ

en: email
bs_BA: e-pošta

en: embedded
bs_BA: ugrđ

en: embedded object
bs_BA: ugrađeni objekat

en: emphasised
bs_BA: naglašeno

en: end note
bs_BA: završna napomena

en: endnote reference {number}: {text}
bs_BA: referenca završne bilješke {number}: {text}

en: endnote reference: {text}
bs_BA: referenca završne bilješke: {text}

en: enote
bs_BA: znapom

[ctx: espeakVarient]
en: none
bs_BA: ništa

en: even pages section break
bs_BA: prijelom odjeljka na parnim stranicama

[ctx: excel-UIA]
en: Cell Appearance
bs_BA: Izgled ćelije

[ctx: excel-UIA]
en: Cell height: {0.y:.1f} pt
bs_BA: Visina ćelije: {0.y:.1f} tačaka

[ctx: excel-UIA]
en: Cell width: {0.x:.1f} pt
bs_BA: Širina ćelije: {0.x:.1f} tačaka

[ctx: excel-UIA]
en: Fill color: {0.name}
bs_BA: Boja ispune: {0.name}

[ctx: excel-UIA]
en: Fill type: {0}
bs_BA: Vrsta ispune: {0}

[ctx: excel-UIA]
en: Outline color: top={0.name}, bottom={1.name}, left={2.name}, right={3.name}
bs_BA: Boja okvira: gore {0.name}, dolje {1.name}, lijevo {2.name}, desno {3.name}

[ctx: excel-UIA]
en: Outline thickness: top={0}, bottom={1}, left={2}, right={3}
bs_BA: Debljina obrisa: gore {0}, dolje ={1}, lijevo {2}, desno {3}

[ctx: excel-UIA]
en: Rotation: {0} degree | Rotation: {0} degrees
bs_BA[0]: Pravac: {0} stepen
bs_BA[1]: Rotacija: {0} stepena
bs_BA[2]: Rotacija: {0} stepeni

[ctx: excel-UIA]
en: Shows a browseable message Listing information about a cell's appearance such as outline and fill colors, rotation and size
bs_BA: Prikazuje poruku u načinu pretraživanja koja prikazuje informacije o izgledu ćelije kao što su oblik i boja, pravac i veličina

[ctx: excel-UIA]
en: {firstAddress} through {lastAddress}
bs_BA: Od {firstAddress} do {lastAddress}

[ctx: excel-UIA]
en: {firstAddress} {firstValue} through {lastAddress} {lastValue}
bs_BA: Od {firstAddress} {firstValue} do {lastAddress} {lastValue}

en: expanded
bs_BA: prošireno

en: favorites
bs_BA: omiljeno

en: figure
bs_BA: figura

en: file chooser
bs_BA: odabir datoteka

en: filler
bs_BA: popunjavač

en: find a text string from the current cursor position
bs_BA: traži tekst od trenutne pozicije kursora

en: find the next occurrence of the previously entered text string from the current cursor's position
bs_BA: traži sljedeće pojavljivanje prethodno unesenog teksta od trenutne pozicije kursora

en: find the previous occurrence of the previously entered text string from the current cursor's position
bs_BA: traži prethodno pojavljivanje prethodno unesenog teksta od trenutne pozicije kursora

en: first line indent
bs_BA: uvlaka prvog reda

en: flagged
bs_BA: označeno zastavicom

en: fnote
bs_BA: fnota

en: focus moves navigator object off
bs_BA: pomjeranje navigatorskog objekta tokom promjena fokusa je isključeno

en: focus moves navigator object on
bs_BA: pomjeranje navigatorskog objekta tokom promjena fokusa je uključeno

en: focusable
bs_BA: moguće je fokusirati

en: focused
bs_BA: fokusirano

en: follow cursors
bs_BA: prati kursore

en: font chooser
bs_BA: odabir fonta

en: font name
bs_BA: naziv fonta

en: font size
bs_BA: veličina teksta

[ctx: font size]
en: %s pt
bs_BA: %s tačaka

[ctx: font size]
en: large
bs_BA: veliki

[ctx: font size]
en: larger
bs_BA: veći

[ctx: font size]
en: medium
bs_BA: srednji

[ctx: font size]
en: small
bs_BA: mali

[ctx: font size]
en: smaller
bs_BA: manji

[ctx: font size]
en: x-large
bs_BA: x-veliki

[ctx: font size]
en: x-small
bs_BA: x-mali

[ctx: font size]
en: xx-large
bs_BA: xx-veliki

[ctx: font size]
en: xx-small
bs_BA: xx-mali

[ctx: font size]
en: xxx-large
bs_BA: xxx-veliki

en: foot note
bs_BA: fusnota

en: footer
bs_BA: podnožje

en: footnote reference {number}: {text}
bs_BA: referenca fusnote {number}: {text}

en: footnote reference: {text}
bs_BA: referenca fusnote: {text}

en: foreground color
bs_BA: boja teksta

en: form
bs_BA: obrazac

en: forward
bs_BA: proslijedi

en: forwarded
bs_BA: proslijeđeno

en: frame
bs_BA: okvir

en: gesture map File Error
bs_BA: greška datoteke gesti

en: glass pane
bs_BA: vrhovno okno

en: gra
bs_BA: sli

en: grammar error
bs_BA: gramatička greška

en: grammar: {text}
bs_BA: gramatika: {text}

en: graphic
bs_BA: slika

en: grip
bs_BA: držač

en: grouping
bs_BA: grupiranje

en: h%s
bs_BA: n%s

en: hair
bs_BA: kosa

en: half alphanumeric
bs_BA: sažeti unos dalekoistočnih simbola putem alfanumeričke tastature

en: half checked
bs_BA: polovično potvrđeno

en: half katakana
bs_BA: sažeti katakana unos

en: half katakana roman
bs_BA: pola katakana roman

en: half pressed
bs_BA: polovično pritisnuto

en: hanging indent
bs_BA: viseća uvlaka

en: has %s
bs_BA: sadrži %s

en: has attachment
bs_BA: sadrži privitak

en: has auto complete
bs_BA: sadrži automatsko dovršavanje

en: has comment
bs_BA: sadrži komentar

en: has details
bs_BA: sadrži detalje

en: has draft comment
bs_BA: ima skicu komentara

en: has formula
bs_BA: sadrži formulu

en: has long description
bs_BA: sadrži dugi opis

en: has note
bs_BA: sadrži napomenu

en: has resolved comment
bs_BA: ima riješen komentar

en: header
bs_BA: naslov

en: header item
bs_BA: stavka zaglavlja

en: heading
bs_BA: naslov

en: heading 1
bs_BA: naslov 1

en: heading 2
bs_BA: naslov 2

en: heading 3
bs_BA: naslov 3

en: heading 4
bs_BA: naslov 4

en: heading 5
bs_BA: naslov 5

en: heading 6
bs_BA: naslov 6

en: heading level %d
bs_BA: naslov nivo %d

en: help balloon
bs_BA: balon pomoći

en: hidden
bs_BA: skriveno

en: high importance
bs_BA: visok značaj

en: highlight
bs_BA: isticanje

en: highlighted
bs_BA: istaknuto

en: highlighted in {color}
bs_BA: istaknuto bojom {color}

en: hiragana roman
bs_BA: hiragana (romanizovano)

en: hlght
bs_BA: obilj

en: hlp
bs_BA: pom

en: home page
bs_BA: početna stranica

en: horizontal borders except outside
bs_BA: vodoravne granice osim vanjskih

en: horizontal stripe
bs_BA: vovoravna traka

en: hot key field
bs_BA: polje prečice

en: icon
bs_BA: ikona

en: iconified
bs_BA: ikonizovano

en: image map
bs_BA: mapa slika

en: increased by {incrementValue} from point {previousIndex},
bs_BA: povećano za {incrementValue} od tačke {previousIndex},

en: indent
bs_BA: uvučeno

en: indicator
bs_BA: indikator

en: info
bs_BA: informacije

en: input help off
bs_BA: pomoć za unos je isključena

en: input help on. Press {gestureKeys} again to turn it off.
bs_BA: pomoć za unos je uključena. Pritisnite {gestureKeys} ponovo da biste je isključili.

en: input window
bs_BA: ulazni prozor

en: input/output
bs_BA: ulaz/izlaz

[ctx: inputGestures]
en: &Filter by:
bs_BA: &Filtriraj po:

en: ins
bs_BA: umet

en: inserted
bs_BA: umetnuto

en: insertion
bs_BA: umetanje

en: insertion: {text}
bs_BA: umetnuto: {text}

en: invalid
bs_BA: neispravno

en: invalid entry
bs_BA: neispravan unos

en: invisible
bs_BA: nevidljivo

en: invoke
bs_BA: zahtijevaj

en: italic
bs_BA: ukošeno

en: item
bs_BA: stavka

en: katakana roman
bs_BA: katakana (romanizovano)

[ctx: keyLabel]
en: tab
bs_BA: tabulator

en: keyboard, all layouts
bs_BA: tastatura, svi rasporedi

en: label
bs_BA: oznaka

en: landmark
bs_BA: orijentir

[ctx: languageName]
en: Aragonese
bs_BA: Aragonski

[ctx: languageName]
en: Burmese
bs_BA: Burmanski

[ctx: languageName]
en: Central Kurdish
bs_BA: Kurdski (središnji)

[ctx: languageName]
en: Northern Kurdish
bs_BA: Kurdski (sjeverni)

[ctx: languageName]
en: Somali
bs_BA: Somalijski

[ctx: languageNotSupported]
en: {lang} (not supported)
bs_BA: {lang} (nije podržan)

en: laptop
bs_BA: prijenosni računar

en: layered pane
bs_BA: slojevito okno

en: layout tables off
bs_BA: tabele izgleda su isključene

en: layout tables on
bs_BA: tabele izgleda su uključene

en: ldesc
bs_BA: dugop

en: left
bs_BA: lijevo

en: left alt
bs_BA: lijevi Alt

en: left arrow
bs_BA: strelica lijevo

en: left control
bs_BA: lijevi Control

en: left edge
bs_BA: lijeva ivica

en: left indent
bs_BA: lijeva uvlaka

en: left shift
bs_BA: lijevi Shift

en: left windows
bs_BA: lijevi Windows

en: level %s
bs_BA: nivo %s

en: line
bs_BA: red

en: line %s
bs_BA: red %s

[ctx: line indentation setting]
en: Both Speech and Tones
bs_BA: I govor i zvučni signali

[ctx: line indentation setting]
en: Off
bs_BA: Isključeno

[ctx: line indentation setting]
en: Speech
bs_BA: Govor

[ctx: line indentation setting]
en: Tones
bs_BA: Zvučni signali

en: line spacing %s
bs_BA: prored %s

[ctx: line spacing value]
en: %.1f line | %.1f lines
bs_BA[0]: %.1f red
bs_BA[1]: %.1f reda
bs_BA[2]: %.1f redova

[ctx: line spacing value]
en: 1.5 lines
bs_BA: 1.5 red

[ctx: line spacing value]
en: at least %.1f pt
bs_BA: barem %.1f tačaka

[ctx: line spacing value]
en: double
bs_BA: dvostruki

[ctx: line spacing value]
en: exactly {space:.1f} pt
bs_BA: tačno {space:.1f} tačaka

[ctx: line spacing value]
en: single
bs_BA: jednostruki

en: linear gradient
bs_BA: linearni preljev

en: link
bs_BA: poveznica

en: linked
bs_BA: povezano

en: list
bs_BA: popis

en: list item
bs_BA: stavka popisa

en: lmk
bs_BA: ori

en: lnk
bs_BA: pvz

en: low importance
bs_BA: nizak značaj

en: lst
bs_BA: pis

en: lv %s
bs_BA: raz %s

en: manual
bs_BA: ručno

en: marked
bs_BA: označeno

en: math
bs_BA: matematika

[ctx: math]
en: All
bs_BA: Za sve znakove

[ctx: math]
en: Application support
bs_BA: Podrška za aplikacije

[ctx: math]
en: Automatic
bs_BA: Automatski

[ctx: math]
en: Automatic ({name})
bs_BA: Automatski ({name})

[ctx: math]
en: Automatically zoom out of two-dimensional notation
bs_BA: Automatski izađi iz dvodimenzijalnih izraza

[ctx: math]
en: Beep at the beginning and end of math
bs_BA: Reprodukuj zvučni signal na početku i na kraju matematičkog izraza

[ctx: math]
en: Blindness
bs_BA: Sljepoća

[ctx: math]
en: Braille
bs_BA: Brajica

[ctx: math]
en: Character
bs_BA: Znak

[ctx: math]
en: Chemical formulae:
bs_BA: Hemijske formule:

[ctx: math]
en: Copy math as:
bs_BA: Kopiraj matematiku kao:

[ctx: math]
en: Custom
bs_BA: Prilagođeno

[ctx: math]
en: Decimal separator for numbers:
bs_BA: Decimalni rastavljač za brojeve:

[ctx: math]
en: Default navigation mode:
bs_BA: Zadani način kretanja:

[ctx: math]
en: Describe overview
bs_BA: Opiši izraz

[ctx: math]
en: Endpoints
bs_BA: Za prvi i posljednji znak

[ctx: math]
en: Enhanced
bs_BA: Napredan

[ctx: math]
en: Error in brailling math
bs_BA: Greška prilikom prikazivanja matematičkog sadržaja na brajici

[ctx: math]
en: Error in brailling math.
bs_BA: Greška prilikom prikazivanja matematičkog sadržaja na brajici.

[ctx: math]
en: Error in brailling math: see NVDA error log for details
bs_BA: Greška prilikom prikazivanja matematičkog sadržaja na brajici. Pogledajte NVDA dnevnik za više informacija

[ctx: math]
en: Error in navigating math
bs_BA: Greška prilikom kretanja po matematičkom sadržaju

[ctx: math]
en: Error in speaking math.
bs_BA: Greška prilikom izgovaranja matematičkog sadržaja.

[ctx: math]
en: Error in starting navigation of math.
bs_BA: Greška prilikom pokretanja kretanja matematičkim sadržajem.

[ctx: math]
en: Error navigating math
bs_BA: Greška prilikom kretanja matematičkim sadržajem

[ctx: math]
en: First character
bs_BA: Za prvi znak

[ctx: math]
en: Highlight navigation focus with dots 7 and 8
bs_BA: Istakni fokus kretanja s tačkama 7 i 8

[ctx: math]
en: Illegal MathML found.
bs_BA: Pronađen je nedozvoljen MathML.

[ctx: math]
en: Impairment:
bs_BA: Oštećenje:

[ctx: math]
en: Invalid math formatting found
bs_BA: Pronađeno je neispravno oblikovanje matematičkog sadržaja

[ctx: math]
en: Language:
bs_BA: Jezik:

[ctx: math]
en: Learning disabilities
bs_BA: Poteškoće u učenju

[ctx: math]
en: Low vision
bs_BA: Slabovidnost

[ctx: math]
en: Math
bs_BA: Matematika

[ctx: math]
en: Medium
bs_BA: Srednja

[ctx: math]
en: Navigation
bs_BA: Kretanje

[ctx: math]
en: Navigation verbosity:
bs_BA: Opširnost kretanja:

[ctx: math]
en: Off
bs_BA: Isključeno

[ctx: math]
en: Off (H sub 2 O)
bs_BA: Isključeno (H indeks 2 O)

[ctx: math]
en: Output code:
bs_BA: Izlazni kod:

[ctx: math]
en: Pause factor
bs_BA: Faktor pauze

[ctx: math]
en: Relative speech rate
bs_BA: Relativna brzina govora

[ctx: math]
en: Reset to the default navigation mode for each new equation
bs_BA: Vrati na zadani način kretanja za svaku novu jednačinu

[ctx: math]
en: Simple
bs_BA: Jednostavan

[ctx: math]
en: Speak
bs_BA: Izgovori

[ctx: math]
en: Speech
bs_BA: Govor

[ctx: math]
en: Speech style:
bs_BA: Stil govora:

[ctx: math]
en: Speech verbosity:
bs_BA: Opširnost govora:

[ctx: math]
en: Spell it out (H 2 O)
bs_BA: Izgovori znak po znak (H 2 O)

[ctx: math]
en: Terse
bs_BA: Sažeta

[ctx: math]
en: The following options control the presentation of mathematical content.
bs_BA: Sljedeće opcije kontrolišu predstavljanje matematičkog sadržaja.

[ctx: math]
en: Use native math support in Word and Outlook
bs_BA: Koristi izvornu podršku za matematiku u Wordu i Outlooku

[ctx: math]
en: Verbose
bs_BA: Opširna

[ctx: math]
en: When entering an equation:
bs_BA: Prilikom ulaska u jednačinu:

[ctx: math]
en: copy as
bs_BA: kopiraj kao

en: media player
bs_BA: reproduktor medija

en: medium
bs_BA: srednje

en: medium dash dot
bs_BA: srednja crta tačka tačka

en: medium dash dot dot
bs_BA: srednja crta tačka tačka

en: medium dashed
bs_BA: srednje ucrtano

en: meeting request
bs_BA: zahtjev za sastanak

en: menu
bs_BA: izbornik

en: menu bar
bs_BA: traka izbornika

en: menu button
bs_BA: dugme izbornika

en: menu item
bs_BA: stavka izbornika

en: mln
bs_BA: višr

en: mnu
bs_BA: izb

en: mnubar
bs_BA: trkizb

en: mnubtn
bs_BA: dgmizb

en: mnuitem
bs_BA: stizb

en: modal
bs_BA: modalno

en: moved from
bs_BA: premješteno iz

en: moved to
bs_BA: premješteno na

en: moves to the first table column
bs_BA: prelazi na prvu kolonu tabele

en: moves to the first table row
bs_BA: prelazi na prvi red tabele

en: moves to the last table column
bs_BA: prelazi na posljednju kolonu tabele

en: moves to the last table row
bs_BA: prelazi na posljednji red tabele

en: moves to the next annotation
bs_BA: prelazi na sljedeću napomenu

en: moves to the next article
bs_BA: prelazi na sljedeći članak

en: moves to the next block quote
bs_BA: prelazi na sljedeći citat

en: moves to the next button
bs_BA: prelazi na sljedeće dugme

en: moves to the next check box
bs_BA: prelazi na sljedeći potvrdni okvir

en: moves to the next combo box
bs_BA: prelazi na sljedeći kombinirani okvir

en: moves to the next different style text
bs_BA: prelazi na sljedeći tekst drugačijeg stila

en: moves to the next edit field
bs_BA: prelazi na sljedeće polje za uređivanje

en: moves to the next embedded object
bs_BA: prelazi na sljedeći ugrađeni objekt

en: moves to the next error
bs_BA: prelazi na sljedeću grešku

en: moves to the next figure
bs_BA: prelazi na sljedeću figuru

en: moves to the next form field
bs_BA: prelazi na sljedeće polje obrasca

en: moves to the next frame
bs_BA: prelazi na sljedeći okvir

en: moves to the next graphic
bs_BA: prelazi na sljedeću sliku

en: moves to the next grouping
bs_BA: prelazi na sljedeće grupiranje

en: moves to the next heading
bs_BA: prelazi na sljedeći naslov

en: moves to the next landmark
bs_BA: prelazi na sljedeći orijentir

en: moves to the next link
bs_BA: prelazi na sljedeću poveznicu

en: moves to the next list
bs_BA: prelazi na sljedeći popis

en: moves to the next list item
bs_BA: prelazi na sljedeću stavku popisa

en: moves to the next math formula
bs_BA: prelazi na sljedeću matematičku formulu

en: moves to the next menu item
bs_BA: prelazi na sljedeću stavku izbornika

en: moves to the next progress bar
bs_BA: prelazi na sljedeću traku napretka

en: moves to the next radio button
bs_BA: prelazi na sljedeće izborno dugme

en: moves to the next reference
bs_BA: prelazi na sljedeću referencu

en: moves to the next same style text
bs_BA: prelazi na sljedeći tekst istog stila

en: moves to the next separator
bs_BA: prelazi na sljedeći rastavljač

en: moves to the next tab
bs_BA: prelazi na sljedeću karticu

en: moves to the next table
bs_BA: prelazi na sljedeću tabelu

en: moves to the next table column
bs_BA: prelazi na sljedeću kolonu tabele

en: moves to the next table row
bs_BA: prelazi na sljedeći red tabele

en: moves to the next text paragraph
bs_BA: prelazi na sljedeći odlomak teksta

en: moves to the next toggle button
bs_BA: prelazi na sljedeće dugme prekidača

en: moves to the next unvisited link
bs_BA: prelazi na sljedeću neposjećenu poveznicu

en: moves to the next vertically aligned paragraph
bs_BA: prelazi na sljedeći vertikalno poravnati odlomak

en: moves to the next visited link
bs_BA: prelazi na sljedeću posjećenu poveznicu

en: moves to the previous annotation
bs_BA: prelazi na prethodnu napomenu

en: moves to the previous article
bs_BA: prelazi na prethodni članak

en: moves to the previous block quote
bs_BA: prelazi na prethodni citat

en: moves to the previous button
bs_BA: prelazi na prethodno dugme

en: moves to the previous check box
bs_BA: prelazi na prethodni potvrdni okvir

en: moves to the previous combo box
bs_BA: prelazi na prethodni kombinirani okvir

en: moves to the previous different style text
bs_BA: prelazi na prethodni tekst drugačijeg stila

en: moves to the previous edit field
bs_BA: prelazi na prethodno polje za uređivanje

en: moves to the previous embedded object
bs_BA: prelazi na prethodni ugrađeni objekt

en: moves to the previous error
bs_BA: prelazi na prethodnu grešku

en: moves to the previous figure
bs_BA: prelazi na prethodnu figuru

en: moves to the previous form field
bs_BA: prelazi na prethodno polje obrasca

en: moves to the previous frame
bs_BA: prelazi na prethodni okvir

en: moves to the previous graphic
bs_BA: prelazi na prethodnu sliku

en: moves to the previous grouping
bs_BA: prelazi na prethodno grupiranje

en: moves to the previous heading
bs_BA: prelazi na prethodni naslov

en: moves to the previous landmark
bs_BA: prelazi na prethodni orijentir

en: moves to the previous link
bs_BA: prelazi na prethodnu poveznicu

en: moves to the previous list
bs_BA: prelazi na prethodni popis

en: moves to the previous list item
bs_BA: prelazi na prethodnu stavku popisa

en: moves to the previous math formula
bs_BA: prelazi na prethodnu matematičku formulu

en: moves to the previous menu item
bs_BA: prelazi na prethodnu stavku izbornika

en: moves to the previous progress bar
bs_BA: prelazi na prethodnu traku napretka

en: moves to the previous radio button
bs_BA: prelazi na prethodno izborno dugme

en: moves to the previous reference
bs_BA: prelazi na prethodnu referencu

en: moves to the previous same style text
bs_BA: prelazi na prethodni tekst istog stila

en: moves to the previous separator
bs_BA: prelazi na prethodni rastavljač

en: moves to the previous tab
bs_BA: prelazi na prethodnu karticu

en: moves to the previous table
bs_BA: prelazi na prethodnu tabelu

en: moves to the previous table column
bs_BA: prelazi na prethodnu kolonu tabele

en: moves to the previous table row
bs_BA: prelazi na prethodni red tabele

en: moves to the previous text paragraph
bs_BA: prelazi na prethodni odlomak teksta

en: moves to the previous toggle button
bs_BA: prelazi na prethodno dugme prekidača

en: moves to the previous unvisited link
bs_BA: prelazi na prethodnu neposjećenu poveznicu

en: moves to the previous vertically aligned paragraph
bs_BA: prelazi na prethodni vertikalno poravnati odlomak

en: moves to the previous visited link
bs_BA: prelazi na prethodnu posjećenu poveznicu

en: msel
bs_BA: višod

en: mslst
bs_BA: višod

en: multi line
bs_BA: višeredno

en: multi-select
bs_BA: višestruki odabir

en: mute
bs_BA: isključivanje zvuka

en: new column section break
bs_BA: prijelom odjeljka u novu kolonu

en: new page section break
bs_BA: prijelom odjeljka na novu stranicu

en: next track
bs_BA: sljedeća pjesma

en: no bold
bs_BA: nije podebljano

en: no border lines
bs_BA: nema granica

en: no change from point {previousIndex},
bs_BA: nema promjena od tačke {previousIndex},

en: no first line indent
bs_BA: nema uvlake prvog reda

en: no hanging indent
bs_BA: nema viseće uvlake

en: no highlight
bs_BA: nema isticanja

en: no indent
bs_BA: nema uvlake

en: no italic
bs_BA: nije ukošeno

en: no left indent
bs_BA: nema lijeve uvlake

en: no more text after a block of links
bs_BA: nema više teksta iza bloka poveznica

en: no more text before a block of links
bs_BA: nema više teksta prije bloka poveznica

en: no next annotation
bs_BA: nema sljedeće napomene

en: no next article
bs_BA: nema sljedećeg članka

en: no next block quote
bs_BA: nema sljedećeg citata

en: no next button
bs_BA: nema sljedećeg dugmeta

en: no next check box
bs_BA: nema sljedećeg potvrdnog okvira

en: no next combo box
bs_BA: nema sljedećeg kombinovanog okvira

en: no next edit field
bs_BA: nema sljedećeg polja za uređivanje

en: no next embedded object
bs_BA: nema sljedećeg ugrađenog objekta

en: no next error
bs_BA: nema sljedeće greške

en: no next figure
bs_BA: nema sljedeće figure

en: no next form field
bs_BA: nema sljedećeg polja obrasca

en: no next frame
bs_BA: nema sljedećeg okvira

en: no next graphic
bs_BA: nema sljedeće slike

en: no next grouping
bs_BA: nema sljedećeg grupiranja

en: no next heading
bs_BA: nema sljedećeg naslova

en: no next landmark
bs_BA: nema sljedećeg orijentira

en: no next link
bs_BA: nema sljedeće poveznice

en: no next list
bs_BA: nema sljedećeg popisa

en: no next list item
bs_BA: nema sljedeće stavke popisa

en: no next math formula
bs_BA: nema sljedeće matematičke formule

en: no next menu item
bs_BA: nema sljedeće stavke izbornika

en: no next progress bar
bs_BA: nema sljedeće trake napretka

en: no next radio button
bs_BA: nema sljedećeg izbornog dugmeta

en: no next reference
bs_BA: nema sljedeće reference

en: no next separator
bs_BA: nema sljedećeg rastavljača

en: no next tab
bs_BA: nema sljedeće kartice

en: no next table
bs_BA: nema sljedeće tabele

en: no next text paragraph
bs_BA: nema sljedećeg odlomka teksta

en: no next toggle button
bs_BA: nema sljedećeg dugmeta prekidača

en: no next unvisited link
bs_BA: nema sljedeće neposjećene poveznice

en: no next vertically aligned paragraph
bs_BA: nema sljedećeg vertikalno poravnatog odlomka

en: no next visited link
bs_BA: nema sljedeće posjećene poveznice

en: no previous annotation
bs_BA: nema prethodne napomene

en: no previous article
bs_BA: nema prethodnog članka

en: no previous block quote
bs_BA: nema prethodnog citata

en: no previous button
bs_BA: nema prethodnog dugmeta

en: no previous check box
bs_BA: nema prethodnog potvrdnog okvira

en: no previous combo box
bs_BA: nema prethodnog kombinovanog okvira

en: no previous edit field
bs_BA: nema prethodnog polja za uređivanje

en: no previous embedded object
bs_BA: nema prethodnog ugrađenog objekta

en: no previous error
bs_BA: nema prethodne greške

en: no previous figure
bs_BA: nema prethodne figure

en: no previous form field
bs_BA: nema prethodnog polja obrasca

en: no previous frame
bs_BA: nema prethodnog okvira

en: no previous graphic
bs_BA: nema prethodne slike

en: no previous grouping
bs_BA: nema prethodnog grupiranja

en: no previous heading
bs_BA: nema prethodnog naslova

en: no previous landmark
bs_BA: nema prethodnog orijentira

en: no previous link
bs_BA: nema prethodne poveznice

en: no previous list
bs_BA: nema prethodnog popisa

en: no previous list item
bs_BA: nema prethodne stavke popisa

en: no previous math formula
bs_BA: nema prethodne matematičke formule

en: no previous menu item
bs_BA: nema prethodne stavke izbornika

en: no previous progress bar
bs_BA: nema prethodne trake napretka

en: no previous radio button
bs_BA: nema prethodnog izbornog dugmeta

en: no previous reference
bs_BA: nema prethodne reference

en: no previous separator
bs_BA: nema prethodnog rastavljača

en: no previous tab
bs_BA: nema prethodne kartice

en: no previous table
bs_BA: nema prethodne tabele

en: no previous text paragraph
bs_BA: nema prethodnog odlomka teksta

en: no previous toggle button
bs_BA: nema prethodnog dugmeta prekidača

en: no previous unvisited link
bs_BA: nema prethodne neposjećene poveznice

en: no previous vertically aligned paragraph
bs_BA: nema prethodnog vertikalno poravnatog odlomka

en: no previous visited link
bs_BA: nema prethodne posjećene poveznice

en: no revised %s
bs_BA: nije izmijenjeno %s

en: no right indent
bs_BA: nema desne uvlake

en: no status bar information
bs_BA: nema informacija statusne trake

en: no strikethrough
bs_BA: nije precrtano

en: none
bs_BA: ništa

en: normal configuration
bs_BA: standardna konfiguracija

en: normal configuration profile active
bs_BA: profil standardne konfiguracije je aktivan

en: not %s
bs_BA: nije %s

en: not checked
bs_BA: nije potvrđeno

en: not deleted
bs_BA: nije izbrisano

en: not emphasised
bs_BA: nije naglašeno

en: not hidden
bs_BA: nije skriveno

en: not highlighted
bs_BA: nije istaknuto

en: not inserted
bs_BA: nije umetnuto

en: not marked
bs_BA: nije označeno

en: not pressed
bs_BA: nije pritisnuto

en: not selected
bs_BA: nije odabrano

en: not strong
bs_BA: nije podebljano

en: not underlined
bs_BA: nije podvučeno

en: note
bs_BA: napomena

en: nsel
bs_BA: noda

en: numLock numpad 0
bs_BA: numLock numerički 0

en: numLock numpad 1
bs_BA: numLock numerički 1

en: numLock numpad 2
bs_BA: numLock numerički 2

en: numLock numpad 3
bs_BA: numLock numerički 3

en: numLock numpad 4
bs_BA: numLock numerički 4

en: numLock numpad 5
bs_BA: numLock numerički 5

en: numLock numpad 6
bs_BA: numLock numerički 6

en: numLock numpad 7
bs_BA: numLock numerički 7

en: numLock numpad 8
bs_BA: numLock numerički 8

en: numLock numpad 9
bs_BA: numLock numerički 9

en: numpad 1
bs_BA: numerički 1

en: numpad 2
bs_BA: numerički 2

en: numpad 3
bs_BA: numerički 3

en: numpad 4
bs_BA: numerički 4

en: numpad 5
bs_BA: numerički 5

en: numpad 6
bs_BA: numerički 6

en: numpad 7
bs_BA: numerički 7

en: numpad 8
bs_BA: numerički 8

en: numpad 9
bs_BA: numerički 9

en: numpad decimal
bs_BA: numerički zarez

en: numpad delete
bs_BA: numpad Delete

en: numpad divide
bs_BA: numerički podijeljeno

en: numpad enter
bs_BA: numerički Enter

en: numpad insert
bs_BA: numerički Insert

en: numpad minus
bs_BA: numerički minus

en: numpad multiply
bs_BA: numerički množenje

en: numpad plus
bs_BA: numerički plus

en: object has no location
bs_BA: objekat nema lokaciju

en: object mode
bs_BA: način objekta

en: obscured
bs_BA: zaklonjeno

en: odd pages section break
bs_BA: prijelom odjeljka na neparnim stranicama

en: off
bs_BA: isključeno

en: off screen
bs_BA: van zaslona

en: on
bs_BA: uključeno

en: opens dialog
bs_BA: otvara dijalog

en: opens grid
bs_BA: otvara mrežu

en: opens list
bs_BA: otvara popis

en: opens tree
bs_BA: otvara stablo

en: option pane
bs_BA: okno opcija

en: other item
bs_BA: ostale stavke

en: out of %s
bs_BA: van %s

en: out of bookmark
bs_BA: nema viže knjižne oznake

en: out of comment
bs_BA: nema više komentara

en: out of grammar error
bs_BA: nema više gramatičke greške

en: out of popular highlight
bs_BA: van popularne oznake

en: out of spelling error
bs_BA: nema više pravopisne greške

en: out of table
bs_BA: izvan tabele

en: overflowing
bs_BA: prelijevanje

en: page
bs_BA: stranica

en: page %s
bs_BA: stranica %s

en: pane
bs_BA: okno

en: panel
bs_BA: okno

en: paragraph
bs_BA: odlomak

en: paragraph number
bs_BA: broj odlomka

en: paragraph property
bs_BA: svojstva odlomka

[ctx: paragraphMarker]
en: Double space (  )
bs_BA: Dvostruki razmak

[ctx: paragraphMarker]
en: No paragraph start marker (default)
bs_BA: Nema oznake za početak odlomka (zadano)

[ctx: paragraphMarker]
en: Pilcrow (¶)
bs_BA: Znak za odlomak (¶)

en: password edit
bs_BA: polje

en: pinned
bs_BA: prikvačeno

en: play pause
bs_BA: reprodukcija ili pauza

[ctx: poedit]
en: Could not find {description} window.
bs_BA: Nije moguće pronaći prozor {description}.

[ctx: poedit]
en: No {description}
bs_BA: Nema {description}

[ctx: poedit]
en: Reports a translation issue, if any. If pressed twice, presents the warning in browse mode
bs_BA: Prijavljuje greške u prijevodu, ako postoje. Ako se pritisne dvaput, prikazuje ih u načinu pretraživanja

[ctx: poedit]
en: Reports any comment in the comments window. If pressed twice, presents the comment in browse mode
bs_BA: Prijavljuje sve komentare u prozoru za komentare. Ako se pritisne dvaput, prikazuje ih u načinu pretraživanja

[ctx: poedit]
en: Reports any notes for translators. If pressed twice, presents the notes in browse mode
bs_BA: Prijavljuje sve napomene za prevoditelje. Ako se pritisne dvaput, prikazuje ih u načinu pretraživanja

[ctx: poedit]
en: Reports the previous source text, if any. If pressed twice, presents the text in browse mode
bs_BA: Prijavljuje prethodni izvorni tekst, ako postoji. Ako se pritisne dvaput, prikazuje ga u načinu pretraživanja

[ctx: poedit]
en: comment
bs_BA: komentara

[ctx: poedit]
en: notes for translators
bs_BA: napomena za prevoditelje

[ctx: poedit]
en: previous source text
bs_BA: prethodnog izvornog teksta

[ctx: poedit]
en: translation issue
bs_BA: grešaka u prijevodu

en: pressed
bs_BA: pritisnuto

en: previous track
bs_BA: prethodna pjesma

en: prgbar
bs_BA: traknapr

en: progress bar
bs_BA: traka napretka

en: property
bs_BA: svojstvo

en: property page
bs_BA: stranica svojstava

en: protected
bs_BA: zaštićeno

en: pwdedt
bs_BA: lozuređ

en: quadruple {action}
bs_BA: četverostruka {action}

en: radio button
bs_BA: radio dugme

en: radio menu item
bs_BA: izborna stavka izbornika

en: rbtn
bs_BA: rdgm

en: read only
bs_BA: samo za čitanje

en: received: %s
bs_BA: primljeno: %s

en: reconcile
bs_BA: usaglasi

en: rectangular gradient
bs_BA: pravougaoni preljev

en: redundant object
bs_BA: suvišan objekat

en: reference: {name}
bs_BA: referenca: {name}

en: refresh
bs_BA: osvježi

en: region
bs_BA: područje

[ctx: remote]
en: &Key
bs_BA: &Ključ

[ctx: remote]
en: &Mode:
bs_BA: &Način:

[ctx: remote]
en: &Mute when controlling the local computer
bs_BA: Isključi govor s udaljenog računara prilikom kontrolisanja lokalnog

[ctx: remote]
en: &Send clipboard
bs_BA: &Pošalji međuspremnik

[ctx: remote]
en: A Remote Access session is already in progress. Disconnect before starting a new session.
bs_BA: Sesija udaljenog pristupa je već u toku. Prekinite vezu s postojećom kako biste uspostavili vezu s novom.

[ctx: remote]
en: Action unavailable when Remote Access is disabled
bs_BA: Radnja nije dostupna dok je udaljeni pristup onemogućen

[ctx: remote]
en: Allow someone to control this computer from elsewhere, or control another computer running NVDA with this one.
bs_BA: Omogućite nekome da kontroliše ovaj računar gdje god se nalazio, ili kontrolišite računar s pokrenutim NVDA.

[ctx: remote]
en: Allow this computer to be controlled
bs_BA: Neka ovaj računar bude kontrolisan

[ctx: remote]
en: Already Connected
bs_BA: Veza je već uspostavljena

[ctx: remote]
en: Are you sure you want to disconnect from the Remote Access session?
bs_BA: Jeste li sigurni da želite prekinuti vezu sesije udaljenog pristupa?

[ctx: remote]
en: Automatic connection
bs_BA: Automatsko uspostavljanje veze

[ctx: remote]
en: Automatically &connect after NVDA starts
bs_BA: Automatski uspostavi vezu nakon što se NVDA pokrene

[ctx: remote]
en: Both host and key must be set in the Remote Access section in order to automatically connect using an existing server after NVDA starts.
bs_BA: I adresa i ključ moraju biti postavljeni kako bi automatsko uspostavljanje veze nakon pokretanja NVDA radilo.

[ctx: remote]
en: Both port and key must be set in the Remote Access category in order to automatically connect using a locally hosted server after NVDA starts.
bs_BA: I port i ključ moraju biti postavljeni kako bi automatsko uspostavljanje veze koristeći lokalni server nakon pokretanja NVDA radilo.

[ctx: remote]
en: Clipboard sent
bs_BA: Međuspremnik je poslan

[ctx: remote]
en: Confirm Disconnection
bs_BA: Potvrda prekidanja veze

[ctx: remote]
en: Confirm before disconnecting when controlled
bs_BA: Pitaj prije prekidanja veze

[ctx: remote]
en: Connect to Another Computer
bs_BA: Uspostavljanje veze s udaljenim računarom

[ctx: remote]
en: Connected as controlled computer
bs_BA: Veza je uspostavljena kao računar koji se kontroliše

[ctx: remote]
en: Connects to a remote computer
bs_BA: Uspostavlja vezu udaljenog pristupa

[ctx: remote]
en: Control another computer
bs_BA: Kontroliši udaljeni računar

[ctx: remote]
en: Controlling local computer
bs_BA: Kontrolisanje lokalnog računara

[ctx: remote]
en: Controlling remote computer
bs_BA: Kontrolisanje udaljenog računara

[ctx: remote]
en: Copies a link to the current Remote Access session to the clipboard
bs_BA: Kopira poveznicu trenutne sesije udaljenog pristupa u međuspremnik

[ctx: remote]
en: Copy a link to the current Remote Access session to the clipboard.
bs_BA: Kopira poveznicu trenutne sesije udaljenog pristupa u međuspremnik.

[ctx: remote]
en: Delete All Trusted Fingerprints
bs_BA: Brisanje svih pouzdanih otisaka prstiju

[ctx: remote]
en: Disconnect from the current Remote Access session.
bs_BA: Prekida vezu trenutne sesije udaljenog pristupa.

[ctx: remote]
en: Disconnects from the current Remote Access session
bs_BA: Prekida vezu udaljenog pristupa

[ctx: remote]
en: Do you wish to allow this computer to be controlled on server {server} with key {key}?
bs_BA: Želite li dozvoliti ovom računaru da bude kontrolisan na serveru {server} s ključem {key}?

[ctx: remote]
en: Do you wish to control the computer on server {server} with key {key}?
bs_BA: Želite li kontrolisati računar na serveru {server} s ključem {key}?

[ctx: remote]
en: Enable Remote Access
bs_BA: Omogući udaljeni pristup

[ctx: remote]
en: Error Connecting
bs_BA: Greška prilikom povezivanja

[ctx: remote]
en: Generating key
bs_BA: Stvaranje ključa

[ctx: remote]
en: Generating key...
bs_BA: Stvaranje ključa je u toku...

[ctx: remote]
en: Getting external IP
bs_BA: Dohvaćanje vanjske IP adrese

[ctx: remote]
en: Getting external IP...
bs_BA: Dohvaćanje vanjske IP adrese je u toku...

[ctx: remote]
en: Host connection failed
bs_BA: Povezivanje na adresu nije uspjelo

[ctx: remote]
en: Host locally
bs_BA: Stvori lokalni

[ctx: remote]
en: Message from Remote Access Server
bs_BA: Poruka sa servera udaljenog pristupa

[ctx: remote]
en: Mute speech and sounds from the remote computer.
bs_BA: Isključuje govor i zvukove s udaljenog računara.

[ctx: remote]
en: Mutes or unmutes the speech coming from the remote computer
bs_BA: Uključuje i isključuje govor s udaljenog računara

[ctx: remote]
en: No controlled computers are connected
bs_BA: Nisu povezani računari koji se kontrolišu

[ctx: remote]
en: No one else is connected
bs_BA: Niko nije povezan

[ctx: remote]
en: Not connected
bs_BA: Veza nije uspostavljena

[ctx: remote]
en: Not the controlling computer
bs_BA: Nije računar koji se kontroliše

[ctx: remote]
en: R&emote Access
bs_BA: &Udaljeni pristup

[ctx: remote]
en: Remote Access
bs_BA: Udaljeni pristup

[ctx: remote]
en: Remote Access Connection Request
bs_BA: Zahtjev za uspostavljanje veze

[ctx: remote]
en: Remote Access Error
bs_BA: Greška udaljenog pristupa

[ctx: remote]
en: Remote NVDA not connected
bs_BA: Udaljeni računar s pokrenutim NVDA nije povezan

[ctx: remote]
en: Remotely connect to another computer running NVDA.
bs_BA: Uspostavlja vezu s udaljenim računarom s pokrenutim NVDA.

[ctx: remote]
en: S&end control+alt+delete
bs_BA: &Pošalji Control+Alt+Delete

[ctx: remote]
en: Security Warning
bs_BA: Sigurnosno upozorenje

[ctx: remote]
en: Send control+alt+delete to the controlled computer.
bs_BA: Šalje Control+Alt+Delete na računar koji se kontroliše.

[ctx: remote]
en: Send the clipboard text to the remote computer.
bs_BA: Šalje tekst međuspremnika na udaljeni računar.

[ctx: remote]
en: Sends control+alt+delete to the controlled computer.
bs_BA: Šalje Control+Alt+Delete na računar koji se kontroliše.

[ctx: remote]
en: Sends the contents of the clipboard to the remote computer
bs_BA: Šalje sadržaj međuspremnika na udaljeni računar

[ctx: remote]
en: Shows the Remote Access settings
bs_BA: Otvara postavke udaljenog pristupa

[ctx: remote]
en: Switches whether the keyboard controls the local or remote computer
bs_BA: Određuje hoće li se kontrolisati lokalni ili udaljeni računar

[ctx: remote]
en: The Remote Access server you have connected to is not compatible with this version of NVDA. Please use a different server.
bs_BA: Server udaljenog pristupa s kojim je uspostavljena veza nije kompatibilan s ovom NVDA verzijom. Molimo vas da koristite drugi server.

[ctx: remote]
en: The certificate of this server could not be verified. Using the wrong fingerprint may allow a third party to access the Remote Access session.
    
    Before continuing, please make sure that the following server certificate fingerprint is correct.
    Server SHA256 fingerprint: {fingerprint}
    
    Continue connecting anyway?
bs_BA: Certifikat ovog servera ne može biti provjeren. Korištenje pogrešnog otiska prsta moglo bi trećim stranama omogućiti pristup sesiji udaljenog pristupa.
    
    Prije nego što nastavite, uvjerite se da je otisak prsta certifikata ovog servera ispravan.
    Server SHA256 otisak prsta: {fingerprint}
    
    Želite li nastaviti s uspostavljanjem veze?

[ctx: remote]
en: This will cause NVDA to forget all previously trusted Remote Access servers. When connecting to a previously trusted unrecognised server, you will again be asked whether to trust its certificate.
    
    Are you sure you want to continue?
bs_BA: Ovo će uzrokovati da NVDA zaboravi sve pouzdane servere udaljenog pristupa. Sljedeći put pri uspostavljanju veze s nekada pouzdanim, a sada nepoznatim serverom, bit ćete pitani želite li vjerovati njegovim certifikatima.
    Jeste li sigurni da želite nastaviti?

[ctx: remote]
en: Toggles whether Remote Access is connected
bs_BA: Uspostavlja vezu udaljenog pristupa, ili je prekida ako je već uspostavljena

[ctx: remote]
en: Unable to connect to the remote computer
bs_BA: Nije moguće uspostaviti vezu s udaljenim računarom

[ctx: remote]
en: Unable to connect to {host}. Check that you have internet access, and that there are no mistakes in the host field.
bs_BA: Nije se moguće povezati na {host}. Uvjerite se da imate internetsku vezu i da je polje adrese ispravno popunjeno.

[ctx: remote]
en: Unable to send clipboard
bs_BA: Nije moguće poslati međuspremnik

[ctx: remote]
en: Unable to trigger control+alt+delete
bs_BA: Nije moguće obraditi Control+Alt+Delete

[ctx: remote]
en: Use existing
bs_BA: Koristi postojeći

[ctx: repeat]
en: off
bs_BA: isključeno

[ctx: repeat]
en: on
bs_BA: uključeno

en: replace
bs_BA: zamjena

en: replied
bs_BA: odgovoreno

en: replied all
bs_BA: odgovoreno svima

en: report CLDR characters off
bs_BA: prijavljivanje CLDR znakova je isključeno

en: report CLDR characters on
bs_BA: prijavljivanje CLDR znakova je uključeno

en: report alignment off
bs_BA: izgovaranje poravnanja je isključeno

en: report alignment on
bs_BA: izgovaranje poravnanja je uključeno

en: report articles off
bs_BA: prijavljivanje članaka je isključeno

en: report articles on
bs_BA: prijavljivanje članaka je uključeno

en: report block quotes off
bs_BA: prijavljivanje citata je isključeno

en: report block quotes on
bs_BA: prijavljivanje citata je uključeno

en: report colors off
bs_BA: izgovaranje boja je isključeno

en: report colors on
bs_BA: izgovaranje boja je uključeno

en: report comments off
bs_BA: prijavljivanje komentara je isključeno

en: report comments on
bs_BA: prijavljivanje komentara je uključeno

en: report dynamic content changes off
bs_BA: prijavljivanje dinamičkih promjena sadržaja je isključeno

en: report dynamic content changes on
bs_BA: prijavljivanje dinamičkih promjena sadržaja je uključeno

en: report emphasis off
bs_BA: prijavljivanje naglašenog teksta je isključeno

en: report emphasis on
bs_BA: prijavljivanje naglašenog teksta je uključeno

en: report figures and captions off
bs_BA: prijavljivanje figura i natpisa je isključeno

en: report figures and captions on
bs_BA: prijavljivanje figura i natpisa je uključeno

en: report font name off
bs_BA: izgovaranje naziva fonta je isključeno

en: report font name on
bs_BA: izgovaranje naziva fonta je uključeno

en: report font size off
bs_BA: izgovaranje promjena veličine fonta je uključeno

en: report font size on
bs_BA: izgovaranje promjena veličine fonta je isključeno

en: report frames off
bs_BA: prijavljivanje okvira je isključeno

en: report frames on
bs_BA: prijavljivanje okvira je uključeno

en: report graphics off
bs_BA: prijavljivanje slika je isključeno

en: report graphics on
bs_BA: prijavljivanje slika je uključeno

en: report groupings off
bs_BA: prijavljivanje grupiranja je isključeno

en: report groupings on
bs_BA: prijavljivanje grupiranja je uključeno

en: report headings off
bs_BA: prijavljivanje naslova je isključeno

en: report headings on
bs_BA: prijavljivanje naslova je uključeno

en: report highlighted off
bs_BA: izgovaranje istaknutog teksta je isključeno

en: report highlighted on
bs_BA: izgovaranje istaknutog teksta je uključeno

en: report if clickable off
bs_BA: prijavljivanje ako je element moguće kliknuti je isključeno

en: report if clickable on
bs_BA: prijavljivanje ako je element moguće kliknuti je uključeno

en: report landmarks and regions off
bs_BA: prijavljivanje orijentira je isključeno

en: report landmarks and regions on
bs_BA: prijavljivanje orijentira je uključeno

en: report line numbers off
bs_BA: izgovaranje broja reda je isključeno

en: report line numbers on
bs_BA: izgovaranje broja reda je uključeno

en: report line spacing off
bs_BA: prijavljivanje proreda je isključeno

en: report line spacing on
bs_BA: prijavljivanje proreda je uključeno

en: report links off
bs_BA: prijavljivanje poveznica je isključeno

en: report links on
bs_BA: prijavljivanje poveznica je uključeno

en: report lists off
bs_BA: prijavljivanje popisa je isključeno

en: report lists on
bs_BA: prijavljivanje popisa je uključeno

en: report pages off
bs_BA: izgovaranje stranica je isključeno

en: report pages on
bs_BA: izgovaranje stranica je uključeno

en: report paragraph indentation off
bs_BA: prijavljivanje uvlačenja odlomka je isključeno

en: report paragraph indentation on
bs_BA: prijavljivanje uvlačenja odlomka je uključeno

en: report revisions off
bs_BA: prijavljivanje izmjena je isključeno

en: report revisions on
bs_BA: prijavljivanje izmjena je uključeno

en: report style off
bs_BA: izgovaranje promjena stila je isključeno

en: report style on
bs_BA: izgovaranje promjena stila je uključeno

en: report superscripts and subscripts off
bs_BA: prijavljivanje eksponenata i indeksa je isključeno

en: report superscripts and subscripts on
bs_BA: prijavljivanje eksponenata i indeksa je uključeno

en: report table cell coordinates off
bs_BA: prijavljivanje koordinata ćelija tabele je isključeno

en: report table cell coordinates on
bs_BA: prijavljivanje koordinata ćelija tabele je uključeno

en: report tables off
bs_BA: prijavljivanje tabela je isključeno

en: report tables on
bs_BA: prijavljivanje tabela je uključeno

[ctx: reportLanguage]
en: Beep
bs_BA: Zvučnim signalom

[ctx: reportLanguage]
en: Language at caret position
bs_BA: Jezik na poziciji kursora

[ctx: reportLanguage]
en: Off
bs_BA: Isključeno

[ctx: reportLanguage]
en: Report lan&guage changes while reading
bs_BA: Prijavljuj promjene jezika tokom čitanja

[ctx: reportLanguage]
en: Report when switching to language is not s&upported by synthesizer
bs_BA: Prijavi ako jezik nije podržan od strane govorne sinteze

[ctx: reportLanguage]
en: Reports the language for the text under the caret. If pressed twice, presents the information in browse mode
bs_BA: Prijavljuje jezik teksta ispod kursora. Ako se pritisne dvaput, informacije se prikazuju u načinu pretraživanja

[ctx: reportLanguage]
en: Speech
bs_BA: Govorom

[ctx: reportLanguage]
en: Unknown language
bs_BA: Nepoznati jezik

[ctx: reportLanguage]
en: {languageDescription} (not supported)
bs_BA: {languageDescription} (nije podržan)

[ctx: reportSpellingErrorsSetting]
en: Braille
bs_BA: Brajica

[ctx: reportSpellingErrorsSetting]
en: Off
bs_BA: Isključeno

[ctx: reportSpellingErrorsSetting]
en: Sound
bs_BA: Zvučni signal

[ctx: reportSpellingErrorsSetting]
en: Speech
bs_BA: Govor

[ctx: reportSpellingErrorsSetting]
en: Speech and sound
bs_BA: I govor i zvučni signal

en: req
bs_BA: potr

en: required
bs_BA: potrebno

en: reverse diagonal stripe
bs_BA: obrnuto kosa traka

en: revised %s
bs_BA: izmijenjeno %s

en: rich edit
bs_BA: polje za napredno uređivanje

en: right
bs_BA: desno

en: right alt
bs_BA: desni Alt

en: right arrow
bs_BA: strelica desno

en: right control
bs_BA: desni Control

en: right edge
bs_BA: desna ivica

en: right indent
bs_BA: desna uvlaka

en: right shift
bs_BA: desni Shift

en: right windows
bs_BA: desni Windows

en: ro
bs_BA: szč

en: root pane
bs_BA: korijensko okno

en: row
bs_BA: red

en: row %s
bs_BA: red %s

en: row header
bs_BA: zaglavlje reda

en: rslvd cmnt
bs_BA: riješ kom

en: ruler
bs_BA: linijar

en: same page
bs_BA: ista stranica

[ctx: screenCurtain]
en: Always &show a warning when enabling Screen Curtain
bs_BA: Uvijek prikaži upozorenje prilikom uključivanja zaslonske zavjese

[ctx: screenCurtain]
en: Cannot enable screen curtain while performing content recognition
bs_BA: Nije moguće uključiti zaslonsku zavjesu dok je prepoznavanje sadržaja u toku

[ctx: screenCurtain]
en: There was a problem enabling Screen Curtain. The contents of your screen are still visible. You may attempt to enable Screen Curtain manually.
bs_BA: Došlo je do greške prilikom uključivanja zaslonske zavjese. Sadržaj vašeg zaslona je i dalje vidljiv. Možete pokušati ručno uključiti zaslonsku zavjesu.

[ctx: script category]
en: Tools
bs_BA: Alati

en: scrlbar
bs_BA: klitrak

en: scroll bar
bs_BA: klizna traka

en: scroll pane
bs_BA: klizno okno

en: search page
bs_BA: stranica pretrage

en: sect
bs_BA: fnota

en: section
bs_BA: odjeljak

en: section %s
bs_BA: odjeljak %s

en: section property
bs_BA: svojstvo odjeljka

en: sel
bs_BA: oda

en: selectable
bs_BA: moguće je odabrati

en: selected
bs_BA: odabrano

en: selected %s
bs_BA: %s je odabrano

en: selection removed
bs_BA: odabir je uklonjen

en: sent: %s
bs_BA: poslano: %s

en: separator
bs_BA: rastavljač

en: series {number} {name}
bs_BA: serija {number} {name}

en: sggstn
bs_BA: prij

en: shape
bs_BA: oblik

[ctx: shape]
en: 'No' symbol
bs_BA: Simbol "Ne"

[ctx: shape]
en: 'Or' flowchart symbol
bs_BA: "Ili", simbol dijagrama toka

[ctx: shape]
en: 10-point star
bs_BA: Zvijezda sa 10 krakova

[ctx: shape]
en: 12-point star
bs_BA: Zvijezda sa 12 krakova

[ctx: shape]
en: 16-point star
bs_BA: Zvijezda sa 16 krakova

[ctx: shape]
en: 24-point star
bs_BA: Zvijezda sa 24 kraka

[ctx: shape]
en: 32-point star
bs_BA: Zvijezda sa 32 kraka

[ctx: shape]
en: 4-point star
bs_BA: Zvijezda sa 4 kraka

[ctx: shape]
en: 5-point star
bs_BA: Zvijezda sa 5 krakova

[ctx: shape]
en: 6-point star
bs_BA: Zvijezda sa 6 krakova

[ctx: shape]
en: 7-point star
bs_BA: Zvijezda sa 7 krakova

[ctx: shape]
en: 8-point star
bs_BA: Zvijezda sa 8 krakova

[ctx: shape]
en: Alternate process flowchart symbol
bs_BA: Alternativni proces, simbol dijagrama toka

[ctx: shape]
en: Arc
bs_BA: Luk

[ctx: shape]
en: Arrows pointing left right up and down
bs_BA: Strelice koje pokazuju ulijevo, udesno, prema gore i prema dolje

[ctx: shape]
en: Balloon
bs_BA: Balon

[ctx: shape]
en: Bent Up Arrow
bs_BA: Savijena strelica prema gore

[ctx: shape]
en: Bent arrow
bs_BA: Savijena strelica

[ctx: shape]
en: Bevel
bs_BA: Kosa

[ctx: shape]
en: Block arc
bs_BA: Puni luk

[ctx: shape]
en: Callout with Arrows pointing left right up and down
bs_BA: Oblačić sa strelicama koje pokazuju ulijevo, udesno, prema gore i prema dolje

[ctx: shape]
en: Callout with Double-ended horizontal Arrow
bs_BA: Oblačić sa vodoravnom strelicom koja pokazuje i ulijevo i udesno

[ctx: shape]
en: Callout with Down Arrow
bs_BA: Oblačić sa strelicom prema dolje

[ctx: shape]
en: Callout with Left Arrow
bs_BA: Oblačič sa strelicom ulijevo

[ctx: shape]
en: Callout with Right Arrow
bs_BA: Oblačić sa strelicom udesno

[ctx: shape]
en: Callout with UpArrow
bs_BA: Oblačić sa strelicom prema gore

[ctx: shape]
en: Callout with accent bar and callout line segments forming a U-shape
bs_BA: Oblačić s vodoravnom podebljanom trakom i segmentima crte oblačića u obliku slova U

[ctx: shape]
en: Callout with angled callout line and accent bar
bs_BA: Oblačić sa savijenom crtom oblačića i vodoravnom podebljanom trakom

[ctx: shape]
en: Callout with angled line
bs_BA: Oblačić s savijenom crtom

[ctx: shape]
en: Callout with arrows that point up and down
bs_BA: Oblačić sa strelicama koje pokazuju prema gore i prema dolje

[ctx: shape]
en: Callout with border and horizontal accent bar
bs_BA: Oblačić s ivicama i vodoravnom podebljanom crtom

[ctx: shape]
en: Callout with border, accent bar, and callout line segments forming a U-shape
bs_BA: Oblačić s ivicom, vodoravnom podebljanom crtom i segmentima crte oblačića u obliku slova U

[ctx: shape]
en: Callout with border, angled callout line, and accent bar
bs_BA: Oblačić s ivicom, savijenom crtom oblačića i vodoravnom podebljanom crtom

[ctx: shape]
en: Callout with border, diagonal straight line and accent bar
bs_BA: Oblačić s ivicom, kosom ravnom crtom i vodoravnom podebljanom crtom

[ctx: shape]
en: Callout with callout line segments forming a U-shape
bs_BA: Oblačić sa segmentima crte oblačića u obliku slova U

[ctx: shape]
en: Callout with diagonal callout line and accent bar
bs_BA: Oblačić s kosom crtom oblačića i vodoravnom podebljanom crtom

[ctx: shape]
en: Callout with diagonal straight line
bs_BA: Oblačić sa kosom ravnom crtom

[ctx: shape]
en: Callout with horizontal accent bar
bs_BA: Oblačić s vodoravnom podebljanom crtom

[ctx: shape]
en: Callout with horizontal line
bs_BA: Oblačić s vodoravnom crtom

[ctx: shape]
en: Callout with no border and angled callout line
bs_BA: Oblačić bez ivica i sa savijenom crtom oblačića

[ctx: shape]
en: Callout with no border and callout line segments forming a U-shape
bs_BA: Oblačić bez ivica i sa segmentima crte oblačića u obliku slova U

[ctx: shape]
en: Callout with no border and diagonal callout line
bs_BA: Oblačić bez ivice i sa kosom crtom oblačića

[ctx: shape]
en: Can
bs_BA: Cilindar

[ctx: shape]
en: Card flowchart symbol
bs_BA: Karta, simbol dijagrama toka

[ctx: shape]
en: Chart Plus symbol
bs_BA: Grafikon plus simbol

[ctx: shape]
en: Chart Star Symbol
bs_BA: Grafikon simbola zvjezdica

[ctx: shape]
en: Chart X Symbol
bs_BA: Grafikon simbola X

[ctx: shape]
en: Chevron
bs_BA: Ševron

[ctx: shape]
en: Circle with line through center
bs_BA: Krug sa linijom u sredini

[ctx: shape]
en: Circular Arrow
bs_BA: Kružna strelica

[ctx: shape]
en: Cloud callout
bs_BA: Oblačić

[ctx: shape]
en: Cloud shape
bs_BA: Oblik oblaka

[ctx: shape]
en: Collate flowchart symbol
bs_BA: Slaganje, simbol dijagrama toka

[ctx: shape]
en: Connector flowchart symbol
bs_BA: Povezivanje, simbol dijagrama toka

[ctx: shape]
en: Corner
bs_BA: Ugao

[ctx: shape]
en: Counter-clockwise Circular arrow
bs_BA: Kružna strelica u smjeru suprotnom od kazaljke na satu

[ctx: shape]
en: Cross
bs_BA: Krst

[ctx: shape]
en: Cube
bs_BA: Kocka

[ctx: shape]
en: Curved Down Arrow
bs_BA: Zakrivljena strelica prema dolje

[ctx: shape]
en: Curved Left Arrow
bs_BA: Zakrivljena strelica ulijevo

[ctx: shape]
en: Curved Right Arrow
bs_BA: Zakrivljena strelica udesno

[ctx: shape]
en: Curved Up Arrow
bs_BA: Zakrivljena strelica prema gore

[ctx: shape]
en: Curved Up Ribbon banner
bs_BA: Traka banera zakrivljena prema gore

[ctx: shape]
en: Curved arrow
bs_BA: Zakrivljena strelica

[ctx: shape]
en: Data flowchart symbol
bs_BA: Podaci, simbol dijagrama toka

[ctx: shape]
en: Decagon
bs_BA: Desetougao

[ctx: shape]
en: Decision flowchart symbol
bs_BA: Odluka, simbol dijagrama toka

[ctx: shape]
en: Delay flowchart symbol
bs_BA: Odlaganje, simbol dijagrama toka

[ctx: shape]
en: Diagonal stripe
bs_BA: Dijagonalna traka

[ctx: shape]
en: Diamond
bs_BA: Romb

[ctx: shape]
en: Direct access storage flowchart symbol
bs_BA: Direktan pristup, simbol dijagrama toka

[ctx: shape]
en: Display flowchart symbol
bs_BA: Prikaz, simbol dijagrama toka

[ctx: shape]
en: Document flowchart symbol
bs_BA: Dokument, simbol dijagrama toka

[ctx: shape]
en: Dodecagon
bs_BA: Dvanaestougao

[ctx: shape]
en: Donut
bs_BA: Prsten

[ctx: shape]
en: Double brace
bs_BA: Dvostruka vitičasta zagrada

[ctx: shape]
en: Double bracket
bs_BA: Dvostruka uglata zagrada

[ctx: shape]
en: Double wave
bs_BA: Dvostruki val

[ctx: shape]
en: Double-ended Arrow pointing up and down
bs_BA: Dvostrana strelica usmjerena prema gore i prema dolje

[ctx: shape]
en: Double-ended Circular arrow
bs_BA: Kružna strelica koja pokazuje i ulijevo i udesno

[ctx: shape]
en: Double-ended horizontal Arrow
bs_BA: Vodoravna strelica koja pokazuje i ulijevo i udesno

[ctx: shape]
en: Down Arrow
bs_BA: Strelica prema dolje

[ctx: shape]
en: Explosion
bs_BA: Eksplozija

[ctx: shape]
en: Extract flowchart symbol
bs_BA: Razdvajanje, simbol dijagrama toka

[ctx: shape]
en: Folded corner
bs_BA: Presavijeni ugao

[ctx: shape]
en: Four small squares that define a rectangular shape
bs_BA: Četiri mala kvadrata koji definišu pravougaoni oblik

[ctx: shape]
en: Funnel
bs_BA: Lijevak

[ctx: shape]
en: Gear with nine teeth
bs_BA: Zubčanik sa devet zuba

[ctx: shape]
en: Gear with six teeth
bs_BA: Zubčanik sa šest zuba

[ctx: shape]
en: Half of rectangular picture frame
bs_BA: Polovina pravougaonog okvira za slike

[ctx: shape]
en: Heart
bs_BA: Srce

[ctx: shape]
en: Heptagon
bs_BA: Sedmougao

[ctx: shape]
en: Hexagon
bs_BA: Šestougao

[ctx: shape]
en: Horizontal scroll
bs_BA: Vodoravni klizač

[ctx: shape]
en: Incomplete Pie with wedge missing
bs_BA: Nepotpun krug kojem nedostaje ugao

[ctx: shape]
en: Internal storage flowchart symbol
bs_BA: Unutrašnja pohrana, simbol dijagrama toka

[ctx: shape]
en: Isosceles triangle
bs_BA: Jednakokraki trougao

[ctx: shape]
en: Left Arrow
bs_BA: Strelica ulijevo

[ctx: shape]
en: Left and up Arrows
bs_BA: Strelice ulijevo i prema gore

[ctx: shape]
en: Left brace
bs_BA: Lijeva vitičasta zagrada

[ctx: shape]
en: Left bracket
bs_BA: Lijeva uglata zagrada

[ctx: shape]
en: Left right and up Arrows
bs_BA: Strelice ulijevo, udesno i prema gore

[ctx: shape]
en: Lightning bolt
bs_BA: Munja

[ctx: shape]
en: Line Callout
bs_BA: Oblačić sa crtom

[ctx: shape]
en: Line inverse
bs_BA: Preokrenuta crta

[ctx: shape]
en: Magnetic disk flowchart symbol
bs_BA: Magnetni disk, simbol dijagrama toka

[ctx: shape]
en: Manual input flowchart symbol
bs_BA: Ručni unos, simbol dijagrama toka

[ctx: shape]
en: Manual operation flowchart symbol
bs_BA: Ručna operacija, simbol dijagrama toka

[ctx: shape]
en: Math Addition symbol
bs_BA: Simbol sabiranja

[ctx: shape]
en: Math Division symbol
bs_BA: Simbol dijeljenja

[ctx: shape]
en: Math Equivalence symbol
bs_BA: Simbol jednakosti

[ctx: shape]
en: Math Multiplication symbol
bs_BA: Simbol množenja

[ctx: shape]
en: Math Non-equivalence symbol
bs_BA: Simbol nejednakosti

[ctx: shape]
en: Math Subtraction symbol
bs_BA: Simbol oduzimanja

[ctx: shape]
en: Merge flowchart symbol
bs_BA: Spajanje, simbol dijagrama toka

[ctx: shape]
en: Moon
bs_BA: Mjesec

[ctx: shape]
en: Multi-document flowchart symbol
bs_BA: Višestruki dokument, simbol dijagrama toka

[ctx: shape]
en: Notched RightArrow
bs_BA: Urezana strelica udesno

[ctx: shape]
en: Octagon
bs_BA: Osmougao

[ctx: shape]
en: Off-page connector flowchart symbol
bs_BA: Vanstranično povezivanje, simbol dijagrama toka

[ctx: shape]
en: Offline storage flowchart symbol
bs_BA: Izvanmrežna pohrana, simbol dijagrama toka

[ctx: shape]
en: Oval-shaped callout
bs_BA: Oblačić u obliku ovala

[ctx: shape]
en: Parallelogram
bs_BA: Paralelogram

[ctx: shape]
en: Pentagon
bs_BA: Petougao

[ctx: shape]
en: Plaque
bs_BA: Ploča

[ctx: shape]
en: Plaque Tabs
bs_BA: Kartice ploče

[ctx: shape]
en: Predefined process flowchart symbol
bs_BA: Predefinisani proces, simbol dijagrama toka

[ctx: shape]
en: Preparation flowchart symbol
bs_BA: Priprema, simbol dijagrama toka

[ctx: shape]
en: Process flowchart symbol
bs_BA: Proces, simbol dijagrama toka

[ctx: shape]
en: Punched tape flowchart symbol
bs_BA: Probijena traka, simbol dijagrama toka

[ctx: shape]
en: Quarter Pie Wedge
bs_BA: Četvrtast krug

[ctx: shape]
en: Rectangle
bs_BA: Pravougaonik

[ctx: shape]
en: Rectangle with one rounded corner
bs_BA: Pravougaonik sa jednim zaobljenim uglom

[ctx: shape]
en: Rectangle with one snipped corner
bs_BA: Pravougaonik s jednim odsječenim uglom

[ctx: shape]
en: Rectangle with one snipped corner and one rounded corner
bs_BA: Pravougaonik sa jednim odsječenim i jednim zaobljenim uglom

[ctx: shape]
en: Rectangle with two rounded corners diagonally-opposed
bs_BA: Pravougaonik sa dva koso suprotno zaobljena ugla

[ctx: shape]
en: Rectangle with two snipped corners diagonally-opposed
bs_BA: Pravougaonik sa dva koso suprotno odsječena ugla

[ctx: shape]
en: Rectangle with two snipped corners that share a side
bs_BA: Pravougaonik sa dva odsječena ugla koji dijele stranu

[ctx: shape]
en: Rectangle with two-rounded corners that share a side
bs_BA: Pravougaonik sa dva zaobljena ugla koji dijele stranu

[ctx: shape]
en: Rectangular callout
bs_BA: Pravougaoni oblačić

[ctx: shape]
en: Rectangular picture frame
bs_BA: Pravougaoni okvir za slike

[ctx: shape]
en: Return
bs_BA: Povratak

[ctx: shape]
en: Ribbon banner
bs_BA: Traka banera

[ctx: shape]
en: Ribbon with left and right arrows
bs_BA: Traka sa strelicom ulijevo i udesno

[ctx: shape]
en: Right Arrow
bs_BA: Strelica udesno

[ctx: shape]
en: Right Arrow with Stripes
bs_BA: Strelica udesno sa prugama

[ctx: shape]
en: Right brace
bs_BA: Desna vitičasta zagrada

[ctx: shape]
en: Right bracket
bs_BA: Desna uglata zagrada

[ctx: shape]
en: Right triangle
bs_BA: Desni trokut

[ctx: shape]
en: Rounded rectangle
bs_BA: Zaobljeni pravougaonik

[ctx: shape]
en: Rounded rectangle-shaped callout
bs_BA: Zaobljeni pravougaonik u obliku oblačića

[ctx: shape]
en: Sequential access storage flowchart symbol
bs_BA: Sekvencijalni pristup pohrani, simbol dijagrama toka

[ctx: shape]
en: Smiley face
bs_BA: Smješko

[ctx: shape]
en: Sort flowchart symbol
bs_BA: Sortiranje, simbol dijagrama toka

[ctx: shape]
en: Stored data flowchart symbol
bs_BA: Pohranjeni podaci, simbol dijagrama toka

[ctx: shape]
en: Summing junction flowchart symbol
bs_BA: Sumiranje, simbol dijagrama toka

[ctx: shape]
en: Sun
bs_BA: Sunce

[ctx: shape]
en: Terminator flowchart symbol
bs_BA: Kraj, simbol grafikona toka

[ctx: shape]
en: Trapezoid
bs_BA: Trapez

[ctx: shape]
en: Trapezoid with asymmetrical non-parallel sides
bs_BA: Trapez sa asimetričnim neparalelnim stranicama

[ctx: shape]
en: U-shaped Arrow
bs_BA: Strelica u obliku slova U

[ctx: shape]
en: Up Arrow
bs_BA: Strelica prema gore

[ctx: shape]
en: Vertical scroll
bs_BA: Okomiti klizač

[ctx: shape]
en: Water droplet
bs_BA: Kapljica vode

[ctx: shape]
en: Wave
bs_BA: Val

[ctx: shape]
en: four snipped corners
bs_BA: četiri odsječena ugla

[ctx: shuffle]
en: off
bs_BA: isključeno

[ctx: shuffle]
en: on
bs_BA: uključeno

en: single {action}
bs_BA: jednostruka {action}

en: skips backward past a block of links
bs_BA: preskače blok poveznica unazad

en: skips forward past a block of links
bs_BA: preskače blok poveznica unaprijed

en: slanted dash dot
bs_BA: kosa crta tačka

en: slice
bs_BA: komad

en: slider
bs_BA: klizač

en: smp
bs_BA: istr

en: solid
bs_BA: čvrsto

en: sorted
bs_BA: sortirano

en: sorted asc
bs_BA: sort uz

en: sorted ascending
bs_BA: sortirano uzlazno

en: sorted desc
bs_BA: sort sil

en: sorted descending
bs_BA: sortirano silazno

en: sound
bs_BA: zvuk

en: space
bs_BA: razmak

en: space with any dots
bs_BA: razmak sa bilo kojom tačkom

en: space with dot
bs_BA: razmak s tačkom

en: speak command keys off
bs_BA: izgovaranje komandnih tastera je isključeno

en: speak command keys on
bs_BA: izgovaranje komandnih tastera je uključeno

en: speech viewer disabled
bs_BA: preglednik govora je isključen

en: speech viewer enabled
bs_BA: preglednik govora je uključen

[ctx: speechModes]
en: beeps
bs_BA: zvučni signali

[ctx: speechModes]
en: off
bs_BA: isključeno

[ctx: speechModes]
en: on-demand
bs_BA: na zahtjev

[ctx: speechModes]
en: talk
bs_BA: govor

[ctx: speechSymbols]
en: &Filter by:
bs_BA: &Filtriraj po:

en: spelling and grammar: {text}
bs_BA: pravopis i gramatika: {text}

en: spelling error
bs_BA: pravopisna greška

en: spelling: {text}
bs_BA: pravopis: {text}

en: spin button
bs_BA: okretno dugme

en: splbtn
bs_BA: dgmraz

en: split button
bs_BA: razdvojeno dugme

en: split pane
bs_BA: okno za razdvajanje

en: spnbtn
bs_BA: okrdgm

en: status bar
bs_BA: statusna traka

en: stbar
bs_BA: strak

en: stop
bs_BA: zaustavi

en: strikethrough
bs_BA: precrtano

en: strong
bs_BA: podebljano

en: style
bs_BA: stil

en: style %s
bs_BA: stil %s

en: style definition
bs_BA: definicija stila

en: subMenu
bs_BA: podizbornik

en: subject: %s
bs_BA: predmet: %s

en: submnu
bs_BA: podizb

en: subscript
bs_BA: indeks

en: suggestion
bs_BA: prijedlog

en: superscript
bs_BA: eksponent

en: switch
bs_BA: prekidač

en: swtch
bs_BA: prek

[ctx: symbolLevel]
en: all
bs_BA: svi

[ctx: symbolLevel]
en: character
bs_BA: znak

[ctx: symbolLevel]
en: most
bs_BA: većina

[ctx: symbolLevel]
en: none
bs_BA: ništa

[ctx: symbolLevel]
en: some
bs_BA: neki

[ctx: symbolPreserve]
en: always
bs_BA: uvijek

[ctx: symbolPreserve]
en: never
bs_BA: nikad

[ctx: symbolPreserve]
en: only below symbol's level
bs_BA: samo ispod razine simbola

[ctx: synth setting]
en: Inflection
bs_BA: Intonacija

[ctx: synth setting]
en: Language
bs_BA: Jezik

[ctx: synth setting]
en: Pitch
bs_BA: Visina

[ctx: synth setting]
en: Rate
bs_BA: Brzina

[ctx: synth setting]
en: Rate boost
bs_BA: Dodatna brzina

[ctx: synth setting]
en: Variant
bs_BA: Varijanta

[ctx: synth setting]
en: Voice
bs_BA: Glas

[ctx: synth setting]
en: Volume
bs_BA: Glasnoća

en: tab control
bs_BA: kontrola kartica

en: tabctl
bs_BA: kontkart

en: table
bs_BA: tabela

en: table body
bs_BA: tijelo tabele

en: table footer
bs_BA: podnožje tabele

en: table header
bs_BA: zaglavlje tabele

en: table property
bs_BA: svojstva tabele

en: table with {columnCountText} and {rowCountText}
bs_BA: tabela s {columnCountText} i {rowCountText}

en: tear off menu
bs_BA: odvojiva stavka izbornika

en: text
bs_BA: tekst

en: text "%s" not found
bs_BA: tekst "%s" nije pronađen

en: text frame
bs_BA: tekstni okvir

en: text mode
bs_BA: način teksta

en: tgbtn
bs_BA: dgmprek

en: thick
bs_BA: debelo

en: thick diagonal crosshatch
bs_BA: debela kosa traka

en: thin
bs_BA: tanko

en: thin diagonal crosshatch
bs_BA: tanko koso prevlačenje

en: thin diagonal stripe
bs_BA: tanka kosa traka

en: thin horizontal crosshatch
bs_BA: tanko vodoravno prevlačenje

en: thin horizontal stripe
bs_BA: tanka vodoravna traka

en: thin reverse diagonal stripe
bs_BA: tanka obrnuto kosa traka

en: thin vertical stripe
bs_BA: tanka okomita traka

en: through row {row} column {column}
bs_BA: do reda {row}, kolone {column}

en: through {endCol}
bs_BA: do {endCol}

en: through {endRow}
bs_BA: do {endRow}

en: thumb control
bs_BA: kontrola u obliku sličice

[ctx: time format]
en: {D} day {H}:{M}:{S}
bs_BA: {D} dan {H}:{M}:{S}

[ctx: time format]
en: {D} days {H}:{M}:{S}
bs_BA: {D} dana {H}:{M}:{S}

en: title bar
bs_BA: naslovna traka

en: tlbar
bs_BA: altrak

en: tltip
bs_BA: opisal

en: to focus
bs_BA: za fokus

en: to review
bs_BA: za pregled

en: toggle button
bs_BA: prekidač

en: tool bar
bs_BA: alatna traka

en: tool tip
bs_BA: opis alata

en: top edge
bs_BA: gornja ivica

[ctx: touch action]
en: flick down
bs_BA: povlačenje prema dolje

[ctx: touch action]
en: flick left
bs_BA: povlačenje ulijevo

[ctx: touch action]
en: flick right
bs_BA: povlačenje udesno

[ctx: touch action]
en: flick up
bs_BA: povlačenje prema gore

[ctx: touch action]
en: hold
bs_BA: zadržavanje

[ctx: touch action]
en: hover
bs_BA: povuci

[ctx: touch action]
en: hover down
bs_BA: povuci dolje

[ctx: touch action]
en: hover up
bs_BA: povuci gore

[ctx: touch action]
en: tap
bs_BA: dodir

[ctx: touch action]
en: tap and hold
bs_BA: dodir sa zadržavanjem

en: track change: {text}
bs_BA: praćenje izmjena: {text}

en: tree view
bs_BA: stablasti prikaz

en: tree view button
bs_BA: dugme za prikaz stabla

en: tree view item
bs_BA: stavka stablastog prikaza

en: triggered
bs_BA: okinut

en: triple {action}
bs_BA: trostruko {action}

en: tv
bs_BA: sp

en: tvbtn
bs_BA: dgmsp

en: tvitem
bs_BA: stsp

en: unavailable
bs_BA: nedostupno

en: underline
bs_BA: podvučeno

en: underlined
bs_BA: podvučeno

en: unknown
bs_BA: nepoznato

en: unknown %s
bs_BA: nepoznato %s

en: unknown input method
bs_BA: nepoznati način unosa

en: unknown language
bs_BA: nepoznati jezik

en: unlocked
bs_BA: otključano

en: unread
bs_BA: nepročitano

en: up arrow
bs_BA: strelica gore

en: up-right diagonal line
bs_BA: gornja desna dijagonala

[ctx: updateCheck]
en: Error checking for update.
    {tip}
bs_BA: Greška pri provjeri ažuriranja.
    {tip}

[ctx: updateCheck]
en: Make sure you are connected to the internet, and the NVDA update mirror URL is valid.
    Mirror URL: {url}
bs_BA: Uvjerite se da imate internetsku vezu i da je adresa za ažuriranje NVDA ispravna.
    Adresa ažuriranja: {url}

[ctx: updateCheck]
en: Unable to establish a connection to the NV Access server.
bs_BA: Nije moguće uspostaviti vezu s NV Access serverom.

en: value {valueAxisData}
bs_BA: vrijednost {valueAxisData}

en: vertical align bottom
bs_BA: poravnato okomito uz dno

en: vertical align distributed
bs_BA: poravnato okomito ravnomjerno

en: vertical align justified
bs_BA: poravnato okomito obostrano

en: vertical align middle
bs_BA: poravnato okomito na sredini

en: vertical align top
bs_BA: poravnato okomito uz vrh

en: vertical borders except outside
bs_BA: okomite granice osim vanjskih

en: vertical stripe
bs_BA: uspravna traka

en: view port
bs_BA: vidljivi prikaz

en: visited
bs_BA: posjećeno

en: vlnk
bs_BA: pospvz

en: volume down
bs_BA: smanjivanje glasnoće

en: volume up
bs_BA: povećavanje glasnoće

en: white space
bs_BA: prazan prostor

en: window
bs_BA: prozor

en: with %s column | with %s columns
bs_BA[0]: sa %s kolonom
bs_BA[1]: sa %s kolone
bs_BA[2]: sa %s kolona

en: with %s item | with %s items
bs_BA[0]: sa %s stavkom
bs_BA[1]: sa %s stavke
bs_BA[2]: sa %s stavaka

en: with %s row | with %s rows
bs_BA[0]: sa %s redom
bs_BA[1]: sa %s reda
bs_BA[2]: sa %s redova

en: with {rowCountTranslation} and {colCountTranslation}
bs_BA: sa {rowCountTranslation} i {colCountTranslation}

en: wnd
bs_BA: prz

en: word
bs_BA: riječ

en: {author} is editing
bs_BA: {author} uređuje

en: {backgroundColor} background
bs_BA: {backgroundColor} pozadina

en: {bookPercentage}%, location {curLocation} of {maxLocation}
bs_BA: {bookPercentage}%, lokacija {curLocation} od {maxLocation}

en: {category} ({nbResults} result) | {category} ({nbResults} results)
bs_BA[0]: {category} ({nbResults} rezultat)
bs_BA[1]: {category} ({nbResults} rezultata)
bs_BA[2]: {category} ({nbResults} rezultata)

en: {color1} to {color2}
bs_BA: {color1} na {color2}

en: {color} (default color)
bs_BA: {color} (zadana boja)

en: {color} on {backgroundColor}
bs_BA: {color} na {backgroundColor}

en: {columnCount} column | {columnCount} columns
bs_BA[0]: {columnCount} kolonom
bs_BA[1]: {columnCount} kolone
bs_BA[2]: {columnCount} kolona

en: {date} (all day)
bs_BA: {date} (cijeli dan)

en: {desc} left and right edges
bs_BA: {desc} lijeve i desne ivice

en: {desc} surrounding border
bs_BA: {desc} Uokvirena granica

en: {desc} top and bottom edges
bs_BA: {desc} gornje i donje ivice

en: {desc} up-right and down-right diagonal lines
bs_BA: {desc} gornja desna i donja desna dijagonala

en: {distance:.3g} point from bottom slide edge | {distance:.3g} points from bottom slide edge
bs_BA[0]: {distance:.3g} tačka od donje ivice slajda
bs_BA[1]: {distance:.3g} tačke od donje ivice slajda
bs_BA[2]: {distance:.3g} tačaka od donje ivice slajda

en: {distance:.3g} point from left slide edge | {distance:.3g} points from left slide edge
bs_BA[0]: {distance:.3g} tačka od lijeve ivice slajda
bs_BA[1]: {distance:.3g} tačke od lijeve ivice slajda
bs_BA[2]: {distance:.3g} tačaka od lijeve ivice slajda

en: {distance:.3g} point from right slide edge | {distance:.3g} points from right slide edge
bs_BA[0]: {distance:.3g} tačka od desne ivice slajda
bs_BA[1]: {distance:.3g} tačke od desne ivice slajda
bs_BA[2]: {distance:.3g} tačaka od desne ivice slajda

en: {distance:.3g} point from top slide edge | {distance:.3g} points from top slide edge
bs_BA[0]: {distance:.3g} tačka od gornje ivice slajda
bs_BA[1]: {distance:.3g} tačke od gornje ivice slajda
bs_BA[2]: {distance:.3g} tačaka od gornje ivice slajda

en: {distance} from left edge of page
bs_BA: {distance} od lijeve ivice stranice

en: {distance} from top edge of page
bs_BA: {distance} od gornje ivice stranice

en: {elapsedTime} elapsed
bs_BA: Proteklo je {elapsedTime}

en: {firstAddress}  {firstContent} through {lastAddress}  {lastContent}
bs_BA: {firstAddress} {firstContent} do {lastAddress} {lastContent}

en: {firstAddress} through {lastAddress}
bs_BA: {firstAddress} do {lastAddress}

en: {firstAddress} {firstValue} through {lastAddress} {lastValue}
bs_BA: {firstAddress} {firstValue} do {lastAddress} {lastValue}

en: {hourText} and {minuteText} remaining
bs_BA: Preostalo još {hourText} i {minuteText}

en: {hourText} remaining
bs_BA: {hourText} preostalo

en: {hours:d} hour | {hours:d} hours
bs_BA[0]: {hours:d} sat
bs_BA[1]: {hours:d} sata
bs_BA[2]: {hours:d} sati

en: {longName} ({name})
    Version: {version} ({version_detailed})
    URL: {url}
    {copyright}
    
    {name} is covered by the GNU General Public License (Version 2 or later).
    You are free to share or change this software in any way you like as long as it is accompanied by the license and you make all source code available to anyone who wants it.
    This applies to both original and modified copies of this software, plus any derivative works.
    For further details, you can view the license from the Help menu.
    It can also be viewed online at: https://www.gnu.org/licenses/old-licenses/gpl-2.0.html and https://www.gnu.org/licenses/gpl-3.0.en.html
    
    {name} is developed by NV Access, a non-profit organisation committed to helping and promoting free and open source solutions for blind and vision impaired people.
    If you find NVDA useful and want it to continue to improve, please consider donating to NV Access. You can do this by selecting Donate from the NVDA menu.
bs_BA: {longName} ({name})
    Verzija: {version} ({version_detailed})
    URL: {url}
    {copyright}
    
    {name} je pokriven GNU Općom javnom licencom (verzija 2 ili novija).\n
    Slobodno možete dijeliti ili mijenjati ovaj softver na bilo koji način koji želite, sve dok je licenca priložena i dok omogućite pristup cijelom izvornom kodu svima koji ga žele.\n
    Ovo se odnosi i na originalne i na modifikovane kopije softvera, kao i na sva izvedena djela.\n
    Za dodatne informacije, licencu možete pogledati u podizborniku "Pomoć".
    Također je dostupna online na https://www.gnu.org/licenses/old-licenses/gpl-2.0.html\ i https://www.gnu.org/licenses/gpl-3.0.en.html\n
    \n
    {name} razvija NV Access, neprofitna organizacija posvećena pružanju i promovisanju besplatnih i otvorenih rješenja za osobe oštećenog vida.\n
    Ako smatrate da vam NVDA pomaže i želite da se dalje razvija i poboljšava, razmislite o donaciji NV Accessu. To možete učiniti tako što u NVDA izborniku odaberete opciju "Doniraj".

en: {main} ({source})
bs_BA: {main}, ({source})

en: {message}
    
    Category: "{category}"
    Option: "{option}"
bs_BA: {message}
    
    Kategorija: "{category}"
    Opcija: "{option}"

en: {minuteText} remaining
bs_BA: {minuteText} preostalo

en: {minutes:d} minute | {minutes:d} minutes
bs_BA[0]: {minutes:d} minuta
bs_BA[1]: {minutes:d} minute
bs_BA[2]: {minutes:d} minuta

en: {modifier} released
bs_BA: {modifier} je otpušten

en: {numFingers} finger {action} | {numFingers} finger {action}
bs_BA[0]: {numFingers} prst {action}
bs_BA[1]: {numFingers} prsta {action}
bs_BA[2]: {numFingers} prstiju {action}

en: {number} of {total}
bs_BA: {number} od {total}

en: {num} suggestion | {num} suggestions
bs_BA[0]: {num} prijedlog
bs_BA[1]: {num} prijedloga
bs_BA[2]: {num} prijedloga

en: {offset:.3g} centimeter | {offset:.3g} centimeters
bs_BA[0]: {offset:.3g} centimetar
bs_BA[1]: {offset:.3g} centimetra
bs_BA[2]: {offset:.3g} centimetara

en: {offset:.3g} character | {offset:.3g} characters
bs_BA[0]: {offset:.3g} znak
bs_BA[1]: {offset:.3g} znaka
bs_BA[2]: {offset:.3g} znakova

en: {offset:.3g} inch | {offset:.3g} inches
bs_BA[0]: {offset:.3g} inč
bs_BA[1]: {offset:.3g} inča
bs_BA[2]: {offset:.3g} inča

en: {offset:.3g} millimeter | {offset:.3g} millimeters
bs_BA[0]: {offset:.3g} milimetar
bs_BA[1]: {offset:.3g} milimetra
bs_BA[2]: {offset:.3g} milimetara

en: {offset:.3g} pica | {offset:.3g} picas
bs_BA[0]: {offset:.3g} pajk
bs_BA[1]: {offset:.3g} pajka
bs_BA[2]: {offset:.3g} pajkova

en: {offset:.3g} pt
bs_BA: {offset:.3g} tačaka

en: {profileName} configuration profile active
bs_BA: profil {profileName} konfiguracije je aktivan

en: {profile} profile activated
bs_BA: Profil {profile} je aktiviran

en: {profile} profile deactivated
bs_BA: Profil {profile} je deaktiviran

en: {remainingTimeFormatted} remaining
bs_BA: Preostalo je {remainingTimeFormatted}

en: {revisionType} {description}: {text} by {author} on {date}
bs_BA: {revisionType} {description}: {text} od osobe {author}, datuma {date}

en: {rowCount} row | {rowCount} rows
bs_BA[0]: {rowCount} redom
bs_BA[1]: {rowCount} reda
bs_BA[2]: {rowCount} redova

en: {seriesName} series {seriesIndex} of {seriesCount}
bs_BA: {seriesName} serija, {seriesIndex} od {seriesCount}

en: {seriesName} trendline type: {trendlineType}, name: {trendlineName}
bs_BA: {seriesName} vrsta linije trenda: {trendlineType}, naziv: {trendlineName}

en: {seriesName} trendline type: {trendlineType}, name: {trendlineName}, label: {trendlineLabel}
bs_BA: {seriesName} vrsta linije trenda: {trendlineType}, naziv: {trendlineName}, oznaka: {trendlineLabel}

en: {size:g} point font
bs_BA: {size:g} veličina fonta

en: {startTime} to {endTime}
bs_BA: Od {startTime} do {endTime}

en: {start} through {end}
bs_BA: Od {start} do {end}

en: {styleName} style, outline level {outlineLevel}
bs_BA: Stil {styleName}, nivo redova {outlineLevel}

en: {symbol} as in {description}
bs_BA: {symbol} kao u {description}

en: {textAttribute} off
bs_BA: {textAttribute} je isključeno

en: {textAttribute} on
bs_BA: {textAttribute} je uključeno

en: {totalTime} total
bs_BA: Ukupno {totalTime}

en: {val:.2f} centimetre | {val:.2f} centimetres
bs_BA[0]: {val:.2f} centimetar
bs_BA[1]: {val:.2f} centimetra
bs_BA[2]: {val:.2f} centimetara

en: {val:.2f} inch | {val:.2f} inches
bs_BA[0]: {val:.2f} inč
bs_BA[1]: {val:.2f} inča
bs_BA[2]: {val:.2f} inča

en: {val:g} pt space before paragraph
bs_BA: {val:g} tačaka prostora pre pasusa
