nvda - en to ga_IE translation catalogue (3336 entries)

en:  %s is currently running.
ga_IE: á %s ar siúl faoi láthair

en:  %s module is loaded.
ga_IE: Tá an modúl  %s luchtaithe.

en:  fraction {fractionValue:.2f} Percent slice {pointIndex} of {pointCount}
ga_IE:  Codán {fractionValue:.2f}  {pointIndex} faoin gcéad de   {pointCount}

en:  minus
ga_IE: #comhartha lúide (uimhircheap)

en:  square
ga_IE: cearnóg

en:  title: {axisTitle}
ga_IE: Teideal: {axisTitle}

en:  {segmentType} {pointIndex} of {pointCount}
ga_IE:  {segmentType} {pointIndex} de {pointCount}

en: %d character | %d characters
ga_IE[0]: Carachtar %d amháin
ga_IE[1]: %d charachtar
ga_IE[2]: %d charachtar
ga_IE[3]: %d gcarachtar
ga_IE[4]: %d charachtar

en: %d percent
ga_IE: %d%%

en: %s application
ga_IE: feidhmchlár %s

en: %s column | %s columns
ga_IE[0]: %s cholún
ga_IE[1]: %s cholún
ga_IE[2]: %s cholún
ga_IE[3]: %s gcolún
ga_IE[4]: %s cholún

en: %s cursor
ga_IE: Cursóir: %s

en: %s end
ga_IE: deir %s

en: %s highlighted
ga_IE: %s aibhsithe

en: %s item | %s items
ga_IE[0]: %s mhír
ga_IE[1]: %s mhír
ga_IE[2]: %s mhír
ga_IE[3]: %s mír
ga_IE[4]: %s mhír

en: %s keyboard
ga_IE: méarchlár %s

en: %s mode
ga_IE: Mód %s

en: %s normalized
ga_IE: %s normalaithe

en: %s selected
ga_IE: %s roghnaithe

en: %s selected instead
ga_IE: %s Roghnaithe ina áit

en: %s unselected
ga_IE: %s díroghnaithe

en: &About add-on...
ga_IE: &Maidir leis an mbreiseán...

en: &About...
ga_IE: Maidir leis...

en: &Add
ga_IE: &Cuir Leis

en: &Add-on store...
ga_IE: Stór na mBreiseán

en: &Alignment
ga_IE: &ailíniú

en: &Annotations
ga_IE: &Anótáil

en: &Anywhere
ga_IE: pé áit

en: &Apply
ga_IE: Feidhmigh

en: &Beep for capitals
ga_IE: Déan &bíp ar cheannlitreacha

en: &Beep if typing lowercase letters when caps lock is on
ga_IE: Déan bíp nuair a chlóscríobhtar litreacha beaga agus glas ceannlitreacha ann.

en: &Bookmarks
ga_IE: leabharmharcanna

en: &Braille viewer
ga_IE: amharcóirn Braille

en: &Brightness controls audio coordinates volume
ga_IE: Rialann an ghile láine na comhordanáidí fhuaime

en: &Buttons
ga_IE: cnaipí

en: &Categories:
ga_IE: &catagóirí

en: &Charts
ga_IE: cairtí

en: &Check for update...
ga_IE: Lorg &nuashonruithe...

en: &Clickable
ga_IE: in&chliceáilte

en: &Close
ga_IE: &Dún

en: &Colors
ga_IE: dathanna

en: &Comment
ga_IE: &Nóta

en: &Configuration profiles...
ga_IE: Próifílí &Cumraíochta...

en: &Continue
ga_IE: &Ar Aghaidh

en: &Continue running
ga_IE: &coinnigh ar siúl

en: &Copy version number
ga_IE: Cóipeáil uimhir an leagain

en: &Create portable copy...
ga_IE: Cruthaigh cóip inaistrithe..

en: &Default dictionary...
ga_IE: Foclóir &réamhshocraithe...

en: &Delayed descriptions for characters on cursor movement
ga_IE: Tá moill ar siúl  ar chur síos na gcarachtar.

en: &Delete
ga_IE: scrios

en: &Dictionary entries
ga_IE: Iontrálacha &foclóra

en: &Diff algorithm:
ga_IE: algartam diff

en: &Displays to detect automatically:
ga_IE: Taispeántais le brath go huathoibríoch

en: &Donate
ga_IE: &Bronn

en: &Done
ga_IE: &Críochnaithe

en: &Download update
ga_IE: Íosluchtaigh an &nuashonrú

en: &Edit
ga_IE: &Eagar

en: &Editor revisions
ga_IE: Tabhair tuairisc maidir le hathbhreithnithe an &eagarthóra.

en: &Enable Highlighting
ga_IE: Cumasaigh aibhsiú

en: &Enable browse mode on page load
ga_IE: Cumasaigh an mód brabhsála agus an leathanach á luchtú

en: &Errors
ga_IE: &earráidí

en: &External IP:
ga_IE: IP Seachtrach

en: &Figures and captions
ga_IE: Léaráidí agus foscríbhinní

en: &Font name
ga_IE: ainm cló&fhoirne

en: &Form fields
ga_IE: réimsí foirme

en: &Generate Key
ga_IE: &Gin eochair

en: &Graphics
ga_IE: &grafaicí

en: &Groupings
ga_IE: &Grúpálacha

en: &Guess object position information when unavailable
ga_IE: Déan buille faoi thuairim ar shuíomh na hoibiachta nuair nach bhfuil an suíomh le fáil.

en: &HID keyboard input simulation
ga_IE: Ionsamhlú ionchuir an mhéarchláir HID

en: &Headings
ga_IE: &Ceannteidil

en: &Help
ga_IE: Cab&hair

en: &Help, training and support
ga_IE: Cabhair Traenáil agus Tacaíocht

en: &Host:
ga_IE: Óstach

en: &Hover for cell routing
ga_IE: & Hover le haghaidh ródú cille

en: &Inflection
ga_IE: &Casadh

en: &Input table:
ga_IE: Tábla &ionchurtha:

en: &Install NVDA on this computer
ga_IE: &Suiteáil NVDA ar an ríomhaire seo

en: &Install NVDA...
ga_IE: &Suiteáil NVDA...

en: &Keep existing desktop shortcut
ga_IE: &Coinnigh an t-aicearra deisce atá ann

en: &Key:
ga_IE: Eochair

en: &Keyboard layout:
ga_IE: &Leagan amach an mhéarchláir:

en: &Language
ga_IE: &Teanga

en: &Level
ga_IE: &Leibhéal

en: &Line spacing
ga_IE: spásáil &líne

en: &Lists
ga_IE: &liostaí

en: &Maximum number of characters on one line
ga_IE: &uasuimhir na charachtar ar líne amháin

en: &Modes available in the 'Cycle sound split mode' command:
ga_IE: Na móid atá ar fáil  san ordú chun fuaim a scoilt:

en: &Modes available in the Cycle speech mode command:
ga_IE: Na móid atá ar fáil faoin ordú “Scrolláil móid chainte”:

en: &Move to
ga_IE: &Bog go

en: &Multiple key press timeout (ms):
ga_IE: Am istigh maidir le heochairbhrú iolraigh (ms)

en: &New
ga_IE: &Nua

en: &No
ga_IE: No

en: &Not now
ga_IE: &Ar ball

en: &Number of lines per page
ga_IE: Lío&n na línte sa leathanach

en: &Output table:
ga_IE: Tábla &aschurtha:

en: &Pages
ga_IE: leathanaigh

en: &Paragraph indentation
ga_IE: eangú paragraif

en: &Paragraph style:
ga_IE: stíl &pharagraif

en: &Pattern
ga_IE: &Patrún

en: &Pitch
ga_IE: A&irde

en: &Play audio coordinates when mouse moves
ga_IE: Seinn comhordanáidí fhuaime nuair a bhogann an luch.

en: &Play sound when toggling Screen Curtain
ga_IE: &Sein fuaimeanna agus NVDA ag tosú nó ag stopadh an cuirtín scáileáin.

en: &Play sounds when starting or exiting NVDA
ga_IE: &Sein fuaimeanna agus NVDA ag tosú nó ag stopadh.

en: &Port:
ga_IE: port

en: &Postpone update
ga_IE: Cuir an nuashonrú ar athló

en: &Preferences
ga_IE: &Sainroghanna

en: &Proceed with installation (not recommended)
ga_IE: Lean ar aghaidh leis an suiteáil. Ní moltar é seo.

en: &Punctuation/symbol pronunciation...
ga_IE: Fuaimniú &poncaíochta/siombailí...

en: &Python console
ga_IE: Consól Python

en: &Rate
ga_IE: &Ráta

en: &References
ga_IE: Tagairtí

en: &Remove
ga_IE: &Bain

en: &Rename
ga_IE: &Athainmnigh

en: &Replacement
ga_IE: &Ionadaí

en: &Revert to saved configuration
ga_IE: &Fill ar chumraíocht shábháilte

en: &Review add-ons...
ga_IE: Athbhreathnaigh na b&reiseáin

en: &Save
ga_IE: Sábháil

en: &Save configuration
ga_IE: &Sábháil an chumraíocht

en: &Save configuration when exiting NVDA
ga_IE: &Sábháil an chumraíocht ag am scortha.

en: &Select NVDA Modifier Keys
ga_IE: Roghnaigh eochracha mionathraithe NVDA

en: &Send actual symbol to synthesizer
ga_IE: Seol an siombail go dtí an sintéiseoir.

en: &Settings...
ga_IE: &Socruithe...

en: &Sheets
ga_IE: bileoga

en: &Show Braille Viewer on Startup
ga_IE: Tai&speáin amharcán Braille agus NVDA á tosú.

en: &Show Speech Viewer on Startup
ga_IE: Taispeáin amharcán urlabhra agus NVDA á tosú.

en: &Show cursor
ga_IE: taispeáin an cúrsóir

en: &Show this dialog when NVDA starts
ga_IE: Taispeáin an dialóg &seo nuair a thosaíonn NVDA

en: &Simple review mode
ga_IE: Mód &simplí athbhreithnithe

en: &Sound split mode:
ga_IE: Mód &Scoilte Fuaime

en: &Speech viewer
ga_IE: Amharcóir cainte

en: &Start the new portable copy after creation
ga_IE: Tosaigh an chóip nua iniompartha tar éis di a bheith cruthaithe

en: &Symbol:
ga_IE: &Siombail

en: &Symbols
ga_IE: &Siombailí

en: &Synthesizer:
ga_IE: &Sintéiseoir:

en: &Tables
ga_IE: &táblaí

en: &Temporary dictionary...
ga_IE: Foclóir &sealadach...

en: &Test...
ga_IE: Tástáil

en: &Tools
ga_IE: Uirlisí

en: &Touch typing mode
ga_IE: mód clóscríofa &tadhaill

en: &Trap all non-command gestures from reaching the document
ga_IE: &Ná lig aon ghotha neamhordaithe tríd go dtí an doiciméad.

en: &Triggers...
ga_IE: &Truicir

en: &Type
ga_IE: saghas:

en: &URL:
ga_IE: Aimsitheoir Aonfhoirmeach Achmainne

en: &Update now
ga_IE: Nuashonraigh anois

en: &Update to NVDA {version}
ga_IE: Nuashonraigh go dtí NVDA {version}

en: &Use CapsLock as an NVDA modifier key
ga_IE: &Úsáid CapsLock mar eochair mhionathraithe in NVDA

en: &User Guide
ga_IE: Treoirleabhar don úsáideoir

en: &View License
ga_IE: Amharc ar an gceadúnas

en: &Voice
ga_IE: &Guth

en: &Voice dictionary...
ga_IE: Foclóir &gutha...

en: &Yes
ga_IE: Yes

en: (normal configuration)
ga_IE: gnáthcumraíocht

en: ***
ga_IE: **

en: ...
ga_IE: ..

en: 0 matches
ga_IE: Níl aon torthaí.

en: 1.5 line spacing
ga_IE: spásáil línte 1.5

en: 100 percent Stacked Area
ga_IE: colún cruachta 100%

en: 100 percent Stacked Bar
ga_IE: barra cruachta 100%

en: 100 percent Stacked Column
ga_IE: colún cruachta 100%

en: 100 percent Stacked Cone Bar
ga_IE: corpchón cruachta 100%

en: 100 percent Stacked Cone Column
ga_IE: colún corpchóin cruachta 100%

en: 100 percent Stacked Cylinder Bar
ga_IE: barra sorcóra  cruachta 100%

en: 100 percent Stacked Cylinder Column
ga_IE: colún sorcóra cruachta 100%

en: 100 percent Stacked Line
ga_IE: líne cruachta 100%

en: 100 percent Stacked Line with Markers
ga_IE: líne cruachta 100% le marcóirí

en: 100 percent Stacked Pyramid Bar
ga_IE: barra pirimide cruachta 100%

en: 100 percent Stacked Pyramid Column
ga_IE: colún pirimide cruachta 100%

en: 12.5% gray
ga_IE: liath 12.5%

en: 25% gray
ga_IE: liath 25%

en: 3D 100 percent Stacked Bar
ga_IE: barra tríphlánach, cruachta 100%

en: 3D 100 percent Stacked Column
ga_IE: colún tríphlánach, cruachta  100%

en: 3D Area
ga_IE: achar tríphlánach

en: 3D Clustered Bar
ga_IE: barra braislithe 100%

en: 3D Clustered Column
ga_IE: colún braislithe 100%

en: 3D Column
ga_IE: colún tríphlánach

en: 3D Cone Column
ga_IE: colún corpchóin tríphlánach

en: 3D Cylinder Column
ga_IE: colún sorcóra tríphlánach

en: 3D Line
ga_IE: line tríphlánach

en: 3D Pie
ga_IE: pióg tríphlánach

en: 3D Pyramid Column
ga_IE: colún pirimide tríphlánach

en: 3D Stacked Area
ga_IE: achar tríphlánach cruachta

en: 3D Stacked Bar
ga_IE: barra cruachta 100%

en: 3D Stacked Column
ga_IE: colún tríphlánach, cruachta

en: 3D Surface
ga_IE: dromchla tríphlánach

en: 3D Surface (wireframe)
ga_IE: Dromchla tríphlánach, fráma Y

en: 50% gray
ga_IE: liath 50%

en: 6.25% gray
ga_IE: liath 6.25%

en: 75% gray
ga_IE: liath 75%

en: A dialog where you can set default dictionary by adding dictionary entries to the list
ga_IE: dialóg inar féidir Foclóir réamhshocraithe a shocrú trí chur  iontrála-cha fHoclóra leis an liosta.

en: A dialog where you can set temporary dictionary by adding dictionary entries to the edit box
ga_IE: dialóg inar féidir foclóir sealadach a shocrú trí chur iontrálacha an fhoclóra leis an mbosca eagarthóireachta.

en: A dialog where you can set voice-specific dictionary by adding dictionary entries to the list
ga_IE: Dialóg inar féidir foclóir sainghutha a shocrú trí chur iontrálacha an fhoclóra leis an liosta.

en: A free and open source screen reader for Microsoft Windows
ga_IE: Léitheoir scáileáin saor oscailte le haghaidh Windows

en: A pattern is required.
ga_IE: Tá patrún de dhíth

en: A portable copy already exists in the directory '{portableDirectory}'. Do you want to update it?
ga_IE: Tá cóip iniompartha i bhfillteán '{portableDirectory}' cheana.  Ar mhian leat í a nuashonrú?

en: A previous copy of NVDA has been found on your system. This copy will be updated.
ga_IE: Aimsíodh cóip de NVDA ar do chóras. Nuashonrófar an chóip seo.

en: A profile cannot have an empty name.
ga_IE: Ní féidir ainm folamh a bheith ar phróifíl.a

en: A version of this add-on is already installed. Would you like to update {summary} version {curVersion} to version {newVersion}?
ga_IE: Tá leagan den bhreiseán seo suiteáilte cheana.  An bhfuil fonn ort é a nuashonrú?ón leagan reatha {summary}  {curVersion} go dtí  {newVersion}?

en: About NVDA
ga_IE: Maidir le NVDA

en: Action unavailable in NVDA Windows Store version
ga_IE: Níl an gníomh seo ar fáil i leagan Windows Stór de NVDA.

en: Action unavailable in a temporary version of NVDA
ga_IE: Níl an gníomh seo ar fáil i leagan sealadach de NVDA.

en: Action unavailable in secure context
ga_IE: Níl an gníomh seo ar fáil i gcomhthéacs slán.

en: Action unavailable while Windows is locked
ga_IE: Níl an gníomh seo ar fáil nuair atá Windows glasáilte.

en: Action unavailable while a dialog requires a response
ga_IE: Níl an gníomh seo ar fáil nuair atá freagra ar lár ag an diallóg.

en: Action unavailable while the braille mode is set to speech output
ga_IE: Níl an gníomh seo ar fáil nuair atá  an mód Braille socraithe go dtí aschur cainte

en: Action unavailable. Braille is tethered to focus
ga_IE: Níl an gníomh seo indéanta. Tá Braille ceangailte leis an bhfócas.

en: Activate
ga_IE: Gníomhachtaigh

en: Activates or deactivates the {profile} configuration profile
ga_IE: Gníomhaítear nó ní ghníomhaítear an phróifíl cumriachta {profile}.

en: Activates the Add-on Store to browse and manage add-on packages for NVDA
ga_IE: Gníomhaítear Stór na mBreiseán, chun brabhsáil agus bainistiú a dhéanamh ar bhreiseáin le haghaidh NVDA.

en: Activates the NVDA Python Console, primarily useful for development
ga_IE: Cuir an consól Python NVDA ar siúl. Úsáideach don fhorbairt

en: Activates the current object in the document
ga_IE: gníomhachtaigh an réad reatha sa cháipéis

en: Activates the text at the cursor if possible
ga_IE: Gníomhaíonn sé an téacs ag an gcursóir más féidir

en: Add Dictionary Entry
ga_IE: Cuir Iontráil Fhoclóra Leis

en: Add Symbol
ga_IE: Cuir siombail leis

en: Add-on Installation
ga_IE: Suiteáil Bhreiseáin

en: Add-on Store
ga_IE: Stór na mBreiseán

en: Add-ons cannot be installed in the Windows Store version of NVDA
ga_IE: Ní féidir breiseáin a shuiteáil i leagan Windows Stor de NVDA

en: Advanced
ga_IE: ardshocruithe

en: Afrikaans grade 1
ga_IE: Afracáinis Grád 1

en: Afrikaans grade 2
ga_IE: Afracáinis Grád 2

en: Akkadian (Borger) grade 1
ga_IE: Acáidis (borger) Grád 1

en: Akkadian (US) grade 1
ga_IE: Acáidis (SAM) Grád 1

en: All add-ons are now disabled. They will be re-enabled on the next restart unless you choose to disable them again.
ga_IE: Tá gach aon bhreiseán díchumasaithe.  Beidh sé aithchumasaithe ag angcéad atosú eile mura díchumasóidh tú arís iad.

en: All caps on
ga_IE: Ceannlitreacha uile ar siúl

en: All dots
ga_IE: gach pointe

en: Allow NV Access to gather NVDA usage statistics
ga_IE: Lig do NVAccess staitisticí úsáide a bhailiú

en: Allow automatic updates to install incompatible add-ons
ga_IE: Lig do nuashonraithe uathoibríocha nuashonruithe neamh-chomhoiriúnacha a shuiteáil

en: Allow skim &reading in Say All
ga_IE: Ceadaigh léamh scimeála sa mhód ‘Abair Uile’

en: Alpha numeric input
ga_IE: Ionchur alfa-uimhriúil

en: Already connected
ga_IE: Tá sé ceangailte cheana

en: Already in a content recognition result
ga_IE: Tá tú I dtorthaí aitheanta inneachair cheana féin.

en: Already set row {rowNumber} column {columnNumber} as start of column headers
ga_IE: Tá  ró {rowNumber} colún {columnNumber} socraithe cheana mar thús cheanntásca colúin.

en: Already set row {rowNumber} column {columnNumber} as start of row headers
ga_IE: Tá  ró {rowNumber} colún {columnNumber} socraithe cheana mar thús ceanntásc ró.

en: Already set {address} as start of column headers
ga_IE: Tá {address} socraithe cheana mar thús ceanntásc cholúin.

en: Already set {address} as start of row headers
ga_IE: Tá {address} socraithe cheana mar thús ceanntásc ró.

en: Always
ga_IE: I gcónaí

en: Always duck
ga_IE: ísligh airde chlosáin ó feidhmchlair eile I gcónaí

en: Always fill display
ga_IE: líon an taispeántas Braille I gcónaí

en: Always include short character &description when announcing candidates
ga_IE: Iniaigh i gcónaí &cur síos gearr ar charactar nuair a fhógraítear na hiarrthóirí

en: An error has caused this feature ({title}) to be unavailable at this time. Restarting NVDA or Windows may solve this problem.
ga_IE: Níl an fheidhm seo ({title}) ,  ar fáil faoi láthair mar thoradh ar earráid.  D’fhéadfadh atosú nVDA nó atosú Windows é seo a réiteach

en: An error has caused this feature to be unavailable at this time. Restarting NVDA or Windows may solve this problem.
ga_IE: Níl an fheidhm seo ar fáil faoi láthair mar thoradh ar earráid.  D’fhéadfadh atosú nVDA nó atosú Windows é seo a réiteach

en: Annotations
ga_IE: &Anótáil

en: Announce &selected candidate
ga_IE: Fógair an t-iarrthóir &roghnaithe

en: Announces the current selection in edit controls and documents. Pressing twice spells this information. Pressing three times spells it using character descriptions. Pressing four times shows it in a browsable message.
ga_IE: Léitear an roghnúchán reatha i rialtáin eagairtheoireachta agus i ndoiciméid. é.  Má bhrúitear faoi dhó, litrítear an t-eolas.
     Má bhrúitear trí huaire, léitear é le cur síos ar na charachtair. Má bhrúitear ceithre huaire, taispeántar mar theachtaireacht bhrabhsála é.

en: Answer to:
ga_IE: Freagra ar:

en: Any
ga_IE: aon chainéal

en: Appointment {subject}, {time}
ga_IE: Coinne {subject}, {time}

en: Arabic 8 dot computer braille
ga_IE: Braille ríomhaire Araibis le hocht bpoint

en: Arabic grade 1
ga_IE: Araibis, grád 1

en: Arabic grade 2
ga_IE: Araibis, grád 2

en: Are you sure you want to install this add-on?
    Only install add-ons from trusted sources.
    Addon: {summary} {version}
ga_IE: An bhfuil tú cinnte gur mian leat an breiseán seo a shuiteáil?
     Is fearr gan ach breiseáin ó fhoinse a bhfuil muinín agat aisti a shuiteáil.
    Breiseán: {summary} {version}
    \v\v

en: Are you sure you want to remove all the entries in this dictionary?
ga_IE: An bhfuil tú cinnte gur mhian leat gach iontráil a bhaint ón bhfoclóir seo?

en: Are you sure you want to reset all gestures to their factory defaults?
    
    			All of your user defined gestures, whether previously set or defined during this session, will be lost.
    			This cannot be undone.
ga_IE: An bhfuil tú cinnte gur mian leat na gothaí go léir a athshocrú go dtí réamhshocruithe na monarchan?
    			
    		Beidh gach gotha a shainmhínigh tú caillte.
    			Níor féidir é seo a chealú…

en: Area
ga_IE: achar

en: Arti&cles
ga_IE: Airteagail

en: Assamese grade 1
ga_IE: Assaiméis grád 1

en: At least one NVDA modifier key must be set. Caps lock will remain as an NVDA modifier key.
ga_IE: Ní foláir eochair mhionathraithe NVDA amháin ar a laghad a shocrú. Fanfar le Glas Ceannlitreacha mar eochair mhionathraithe NVDA.

en: At least one key must be used as the NVDA key.
ga_IE: Ní foláir duit eochar a úsáid mar eochar NVDA.

en: At least one sound split mode has to be checked.
ga_IE: Is gá aon mhód scoilte fuaime ar a laghad a sheiceáil

en: At least two speech modes have to be checked.
ga_IE: Is gá dhá mhód labhartha a sheiceáil ar a laghad.

en: Attachments
ga_IE: Iatáin

en: Attempt to cancel speech for expired focus events:
ga_IE: Déan iarracht urlabhra maidir le teagmhais fócais éagtha, a chealú 
    Cumasaigh clárúchán roghnaitheach le haghaidh teagmhais UI uathoibrithe agus le haghaidh athruithe airíonna

en: Audio
ga_IE: fuaim

en: Audio d&ucking mode:
ga_IE: Mód ísliú audio

en: Audio ducking not supported
ga_IE: Ní féidir audio eile a ísliú

en: Audio indication of focus and browse modes
ga_IE: Tásc fuaimiúil i gcomhair mód fócais agus brabhsála

en: Audio output &device:
ga_IE: Gléas aschurtha fuaime:

en: Automatic
ga_IE: Uathoibríoch

en: Automatic &Say All on page load
ga_IE: &Léigh Gach Rud go huathoibríoch ag am luchtú an leathanaigh

en: Automatic &updates:
ga_IE: Nuashonraithe uathoibríocha

en: Automatic (prefer Diff Match Patch)
ga_IE: Uathoibríoch – (roghnaigh paiste  diff)

en: Automatic (prefer UIA)
ga_IE: fUathoibríoch – (roghnaigh UI)

en: Automatic (prefer selective)
ga_IE: Uathoibríoch – (roghnaigh roghnaitheach)

en: Automatic ({name})
ga_IE: ({name}) go huathoibríoch

en: Automatic dialect switching (when supported)
ga_IE: Athrú uathoibríoch canúna (más féidir)

en: Automatic focus mode for caret movement
ga_IE: Mód fócais uathoibreach i gcomhair gluaiseachta an charait

en: Automatic focus mode for focus changes
ga_IE: Mód fócais uathoibreach i gcomhair athraithe fócais

en: Automatic language and dialect switching on
ga_IE: Athrú uathoibríoch teanga agus canúna ar siúl

en: Automatic language switching (when supported)
ga_IE: Athrú uathoibríoch teanga (más féidir)

en: Automatic language switching off
ga_IE: Athrú uathoibríoch teanga stoptha

en: Automatic language switching on
ga_IE: Athrú uathoibríoch teanga (más féidir)

en: Automatic refresh disabled
ga_IE: Athnuachan uathoibríoch díchumasaithe

en: Automatic refresh enabled
ga_IE: Athnuachan uathoibríoch cumasaithe

en: Automatically check for &updates to NVDA
ga_IE: Lorg n&uashonruithe NVDA go huathoibríoch

en: Automatically report all available &candidates
ga_IE: Tuairiscigh go huathoibreach gach iarrthóir ar fáil

en: Automatically say all on result
ga_IE: Abair gach rud go huathoibríoch nuair a thagann na torthaí aníos.

en: Avoid splitting &words when possible
ga_IE: Ná scoilt &focail más féidir

en: BCC:
ga_IE: Cóip Charbóin Fhfolaithe

en: Bar of Pie
ga_IE: barra pióige

en: Baseline
ga_IE: bunlíne

en: Bashkir grade 1
ga_IE: Baiscíris Grád 1

en: Baum/HumanWare/APH/Orbit braille displays
ga_IE: Taispeántóir Bhraille Baum/HumanWare/APH/Orbit

en: Beep
ga_IE: Bíp

en: Beep and speak progress bar updates
ga_IE: tabhair tuairisc labhartha agus bíp ar dhul chun cinn

en: Beep for progress bar updates
ga_IE: déan bíp ar dhul chun cinn

en: Begins interaction with math content
ga_IE: Tosaigh idirghníomhú le réimse matamaitice

en: Belarusian computer braille
ga_IE: ríomhbhraille Bealarúisise

en: Belarusian literary braille
ga_IE: Braille Bealarúisise liteartha

en: Belarusian literary braille (detailed)
ga_IE: Braille Bealarúisise Litríochta (sonraithe)

en: Bengali grade 1
ga_IE: Beangáilis, grád 1

en: Beta or dev
ga_IE: Beta nó Forbairt

en: Bitmap placeholder
ga_IE: Ionadchoinneálaí: Mapa Giotáin

en: Blink cursor
ga_IE: Cuir an Cursóir ag caochadh

en: Block &quotes
ga_IE: athfhriotail bloic

en: Bluetooth Serial: {port} ({deviceName})
ga_IE: Port srathach Bluetooth  {port} ({deviceName})

en: Bold off
ga_IE: gan trom

en: Bold on
ga_IE: Trom

en: Both Colors and Styles
ga_IE: idir dhathanna agus stíleanna

en: Both host and key must be set.
ga_IE: Is gá an t-óstach agus an eochair a shocrú

en: Both port and key must be set.
ga_IE: Is gá an port agus an eochair a shocrú

en: Bottom
ga_IE: bun

en: Braille
ga_IE: Brl

en: Braille &display:
ga_IE: &Taispeántas Braille:

en: Braille Display Error
ga_IE: Earráid le Taispeántas Braille

en: Braille Unicode normalization default ({default})
ga_IE: Réamhshocrú Braille normalaithe Unicode ({default})

en: Braille Unicode normalization {state}
ga_IE: Staid normalaithe Unicode Braille {state}

en: Braille cursor %s
ga_IE: cúrsóir Bhraille %s

en: Braille cursor is turned off
ga_IE: Níl an cúrsóir Bhraille ar siúl.

en: Braille cursor off
ga_IE: Cúrsóir Bhraille stopaithe

en: Braille cursor on
ga_IE: Cúrsóir Bhraille ar siúl

en: Braille destination
ga_IE: Ceann scríbe Braille

en: Braille display
ga_IE: Taispeántas Braille

en: Braille focus context presentation: %s
ga_IE: Fócas Braille  ar %s

en: Braille font attributes
ga_IE: Taispeáin tréithe na clófhoirne i mBraille.

en: Braille inp&ut
ga_IE: ionch&ur Braille

en: Braille input disabled
ga_IE: Tá ionchur Braille díchumasaithe

en: Braille input enabled
ga_IE: Tá ionchur Braille cumasaithe

en: Braille mode {brailleMode}
ga_IE: Mód Braille {brailleMode}

en: Braille mode:
ga_IE: Móde Braille:

en: Braille move system caret when routing review cursor %s
ga_IE: Bog an cúrsóir Braille nuair atá an cúrsóir athbhreithnithe á ródú%s

en: Braille move system caret when routing review cursor default (%s)
ga_IE: Bog an cúrsóir Braille nuair atá an cúrsóir athbhreithnithe á ródú (%s)Is é an réamhshocrú, go mbogtar an carat córais Braille nuair atá ródú déanta ar an gcúrsóir athbhreithnithe

en: Braille show messages %s
ga_IE: Taispeáin na teachtaireachtaí Braille %s

en: Braille show selection %s
ga_IE: Taispeáin an roghnúchán Braille %s.

en: Braille show selection default (%s)
ga_IE: Roghnúchán (%s) réamhshocraithe don taispeáint Braille.

en: Braille tethered %s
ga_IE: Braille ceangailte le %s

en: Braille viewer disabled
ga_IE: Tá an t-amharcóir Braille díchumasaithe.

en: Braille viewer enabled
ga_IE: Tá anamharcóir Braille cumasaithe.

en: Browse Mode
ga_IE: Mód Brabhsála

en: Browse mode
ga_IE: mód brabhsála

en: Browse...
ga_IE: Brabhsáil...

en: Bubble
ga_IE: bolgán

en: Bubble with 3D effects
ga_IE: Boilgeog thríphlánach

en: Bulgarian 8 dot computer braille
ga_IE: Bulgáiris, ríomhbhraille 8-ponc

en: Bulgarian grade 1
ga_IE: Bulgárais , grád 1

en: Burmese grade 1
ga_IE: Assaiméis grád 1

en: Burmese grade 2
ga_IE: , grád 2

en: C&hange...
ga_IE: at&hraigh

en: CC:
ga_IE: Cóip

en: COM Registration Fixing Tool Failed
ga_IE: Theip ar an uirlis chun clárúchán COM a dheisiú.

en: CTRL+ALT+N
ga_IE: CTRL+Alt+N

en: Can't change the active profile while an NVDA dialog is open
ga_IE: Ní féidir an phróifíl ghníomhach a athrú nuair atá dialóg ar oscailt.

en: Can't find the documentation window.
ga_IE: Ní féidir fuinneog na doiciméidithe a aimsiú.

en: Can't select text, press twice to copy
ga_IE: Ní féidir an téacs a roghnú. Brú fao dhó chun é a chóipeáil.

en: Cancel
ga_IE: Cealaigh

en: Candidate
ga_IE: Iarrthóir

en: Cannot find row {rowNumber} column {columnNumber} in column headers
ga_IE: Ní féidir ró {rowNumber} colún {columnNumber} a aimsiú sna ceanntáisc cholúin

en: Cannot find row {rowNumber} column {columnNumber} in row headers
ga_IE: Ní féidir ró {rowNumber} colún {columnNumber}  a aimsiú  sna ceanntáisc ró.

en: Cannot find {address}    in row headers
ga_IE: Ní féidir {address} a aimsiú i gceanntásca ró.

en: Cannot find {address} in column headers
ga_IE: Ní féidir {address} a aimsiú sna ceanntáisc cholúin.

en: Cannot install NVDA add-on from {path}.
    You must be running NVDA to be able to install add-ons.
ga_IE: Ní féidir breiseán NVDA a shuiteáil ó {path}. Ní foláir NVDA a bheith ar siúl chun bhreiseáin a shuiteáil

en: Capital pitch change percentage
ga_IE: athrú tiúnairde ceannlitreach, faoin gcéad.

en: Caps off
ga_IE: Ceannlitreacha múctha

en: Caret movement timeout (in ms)
ga_IE: Am istigh do ghluaiseacht na caraite in milleasoicindí

en: Case &sensitive
ga_IE: &Cásíogair

en: Catalan grade 1
ga_IE: Catalóinis Grád 1

en: Category {categoryAxisData}:
ga_IE: catagóir {categoryAxisData}:

en: Cell &borders:
ga_IE: imlínte cille

en: Cell c&oordinates
ga_IE: Comhordanáidí cille

en: Center Title placeholder
ga_IE: Ionadchoinneálaí: Teideal Láir

en: Central Kurdish grade 1
ga_IE: Coirdis Lárnach Grád 1

en: Change selected symbol
ga_IE: Athraigh an siombail roghnaithe

en: Change tracking off
ga_IE: Ná déan rianú athruithe

en: Change tracking on
ga_IE: Cuir rialú athruithe ar siúl

en: Change...
ga_IE: Athraigh...

en: Changes were made to add-ons. You must restart NVDA for these changes to take effect. Would you like to restart now?
ga_IE: Athraíodh breiseáin. Is gá NVDA a atosú chun na hathruithe seo a chur I bhfeidhm. An mian leat NVDA a atosú anois?

en: Character: {character}
    Replacement: {replacement}
ga_IE: Carachtar: {character}
    Carachtar nua: {replacement}

en: Chart Elements
ga_IE: Eilimintí cairte

en: Chart area
ga_IE: achar na cairte

en: Chart area, height: {chartAreaHeight}, width: {chartAreaWidth}, top: {chartAreaTop}, left: {chartAreaLeft}
ga_IE: Achar cairte, airde: {chartAreaHeight}, leithead: {chartAreaWidth}, Barr: {chartAreaTop}, Clé: {chartAreaLeft}

en: Chart placeholder
ga_IE: Ionadchoinneálaí: Cairt

en: Chart title: {chartTitle}
ga_IE: Teideal an chárta  {chartTitle}

en: Chart title: {chartTitle}, type: {chartType}
ga_IE: Teideal an chárta  {chartTitle} saghas {chartType}

en: Checking for Update
ga_IE: Nuashonruithe á Lorg

en: Checking for update
ga_IE: Nuashonruithe á lorg

en: Chichewa (Malawi) literary braille
ga_IE: Siséivis (An Mhaláiv) Braille liteartha

en: Chinese (China, Mandarin) Current Braille System
ga_IE: Sínis (An tSín Mandairínis) córas Braille reatha

en: Chinese (China, Mandarin) Current Braille System (no tones)
ga_IE: Sínis (An tSín Mandairínis) córas reatha gan tóin

en: Chinese (China, Mandarin) Double-phonic Braille System
ga_IE: Sínis (An tSín Mandairínis) Córas Braille fónach dúbalta

en: Chinese (Hong Kong, Cantonese)
ga_IE: Sínis (Hong Cong, Cantainis)

en: Chinese (Taiwan, Mandarin)
ga_IE: Sínis (An Téaváin, Mandairínis)

en: Chinese common braille (simplified Chinese characters)
ga_IE: Gnáthbhraille Síneach (carachtair simplithe).

en: Clear the output pane
ga_IE: Glan an pána aschuir.

en: Clicks the left mouse button once at the current mouse position
ga_IE: Cliceáil an cnaipe luiche ar chlé uair amháin ag ionad na luiche

en: Clicks the right mouse button at the current touch position. This is generally used to activate a context menu.
ga_IE: Cliceáil an cnaipe luiche ar dheis uair amháin ag ionad reatha tadhail. Déantar é seo go hiondúil chun roghchlár comhthéics a chur ar fáil.

en: Clicks the right mouse button once at the current mouse position
ga_IE: Cliceáil an cnaipe luiche ar dheis uair amháin ag ionad na luiche

en: Clipboard
ga_IE: Gearrthaisce

en: Clipboard received
ga_IE: Tá an ghearrthaisce faighte

en: Close
ga_IE: Dún

en: Clustered Bar
ga_IE: barra braislithe

en: Clustered Column
ga_IE: colún braislithe

en: Clustered Cone Bar
ga_IE: corpchón braislithe

en: Clustered Cone Column
ga_IE: Colún corpchóin braislithe

en: Clustered Cylinder Bar
ga_IE: barra sorcóra braislithe

en: Clustered Pyramid Bar
ga_IE: barra pirimide braislithe

en: Clustered Pyramid Column
ga_IE: Colún pirimide braislithe

en: Collapsed
ga_IE: leacaithe

en: Columns
ga_IE: colúin

en: Command line option: {langDesc}
ga_IE: Rogha líne na n-orduithe: {langDesc}

en: Command not supported in this type of document. The tables have their first column cells automatically set as row headers.
ga_IE: Níl tacaíocht ar fáil don ordú sin sa chineál doiciméid seo. Tá na chéad chealla sa tábl=a seo socraithe mar ceanntásc.

en: Command not supported in this type of document. The tables have their first row cells automatically set as column headers.
ga_IE: Níl tacaíocht ar fáil don ordú seo sa chineál doiciméid seo. Tá an chéad ró sna táblaí  socraithe mar cheanntáscanna colúin.

en: Commands &Quick Reference
ga_IE: &Treoir Mearthagartha

en: Commands Quick Reference
ga_IE: Treoir Mearthagartha

en: Commen&ts
ga_IE: Nótaí tráchta

en: Comment
ga_IE: Nóta

en: Comment thread: {comment}  by {author}
ga_IE: Snáithe nóta: {comment}  le {author}

en: Comment thread: {comment}  by {author} with {numReplies} reply | Comment thread: {comment}  by {author} with {numReplies} replies
ga_IE[0]: Snaithe nóta tráchta: {comment}  le {author} agus {numReplies} fhreagra ann
ga_IE[1]: Snaithe nóta tráchta: {comment}  le {author} agus {numReplies} fhreagra ann
ga_IE[2]: Snaithe nóta tráchta: {comment}  le {author} agus {numReplies} fhreagra ann
ga_IE[3]: Snaithe nóta tráchta: {comment}  le {author} agus {numReplies} bhfreagra ann
ga_IE[4]: Snaithe nóta tráchta: {comment}  le {author} agus {numReplies} fhreagra ann

en: Comment: {comment} by {author}
ga_IE: Nóta tráchta: {comment} le {author}

en: Comment: {comment} by {author} on {date}
ga_IE: Nóta tráchta: {comment} le {author} ar an  {date}

en: Comments
ga_IE: Nótaí tráchtaí

en: Composition
ga_IE: Comhshuíomh

en: Configuration
ga_IE: Cumraíocht

en: Configuration File Error
ga_IE: Earráid sa chomhad cumraíochta

en: Configuration Profiles
ga_IE: Próifíle Cumriachta

en: Configuration applied
ga_IE: Cumraíocht curtha i bhfeidhm

en: Configuration profile triggers disabled
ga_IE: Tá truicir na próifíle cumriachta díchumasaithe.

en: Configuration profile triggers enabled
ga_IE: Tá truicir na próifíle cumriachta cumasaithe.

en: Configuration profiles
ga_IE: Próifílí Cumriachta

en: Configuration restored to factory defaults
ga_IE: Aischurtha  ag cumraíocht réamhshocraithe.

en: Configuration saved
ga_IE: Cumraíocht sábháilte

en: Configure how much information NVDA will present about controls. These options apply to focus reporting and NVDA object navigation, but not when reading text content e.g. web content with browse mode.
ga_IE: Cumraigh an méid eolais faoi rialtáin  a chuirfidh NVDA ar fáil. Baineann na roghanna seo le tuairisciú fócais agus le nascleanúint oibiachta NVDA, ach ní bhaineann siad le brabhsáil téacs.

en: Configure visual aids.
ga_IE: Cumraigh áiseanna amhairc.

en: Confirm Deletion
ga_IE: Deimhnigh Scrios

en: Connect
ga_IE: Ceangail

en: Connect and do not ask again for this server
ga_IE: Ceangail agus ná chur an cheist arís maidir leis an bhfriothálaí seo

en: Connect...
ga_IE: Ceangail...

en: Connected
ga_IE: Ceangailte

en: Connecting
ga_IE: Ag Ceangal

en: Content is not visible
ga_IE: dofheicithe

en: Copied link
ga_IE: Cóipeáilte

en: Copied to clipboard
ga_IE: Cóipeáilte go dtí an ghearrthaisce

en: Copied to clipboard: {text}
ga_IE: {text}cóipeáilte go dtí an ghearrthaisce

en: Copied: {text}
ga_IE: {text} cóipeáilte

en: Copies content of the status bar  of current application to the clipboard.
ga_IE: Déantar cóipeáil ar an méid atá ar bharra stádais an fheidhmchláir reatha go dtí an gearrthaisce.

en: Coptic 8 dot computer braille
ga_IE: Coptais, ríomhbhraille 8-bponc

en: Coptic grade 1
ga_IE: Coptais Grád 1

en: Copy
ga_IE: Cóipeáil

en: Copy &link
ga_IE: Cóipeáil an nasc

en: Copy &portable configuration to current user account
ga_IE: Cóipeáil &cumraíocht inaistrithe go dtí an cuntas reatha

en: Copy current &user configuration
ga_IE: Cóipeáil an &chumraíocht úsáideora atá ann

en: Copy navigation focus to clipboard
ga_IE: Cóipeáil an fócas nascleanúna go dtí an ghearrthaisce

en: Copying Settings
ga_IE: Socruithe á gCóipeáil

en: Copyright (C) {years} NVDA Contributors
ga_IE: © {years} Rannpháirtithe NVDA

en: Corners
ga_IE: cúinní

en: Could not disable screen curtain
ga_IE: Níorbh fhéidir cuirtín an scáileáin a dhíchumasú

en: Could not enable screen curtain
ga_IE: Níorbh fhéidir cuirtín scáileáin a chumasú

en: Could not gracefully terminate the following vision enhancement providers:
    {providerNames}
ga_IE: Níorbh fhéidir stop a chur leis na soláthraithe radharcbhreisiúchán seo a leanas go slachtmhara:
    {providerNames}

en: Could not gracefully terminate the {providerName} vision enhancement provider
ga_IE: Níorbh fhéidir stop a chur leis an soláthraí radharcbhreisiúchán  {providerName} go slachtmhara.

en: Could not load the %s synthesizer.
ga_IE: Níorbh fhéidir an sintéiseoir %s a luchtú.

en: Could not load the following vision enhancement providers:
    {providerNames}
ga_IE: Níorbh fhéidir na soláthraithe radharcbhreisiúchán seo a leanas a luchtú:
    {providerNames}

en: Could not load the {display} display.
ga_IE: Níorbh fhéidir an {display}  a luchtú.

en: Could not load the {providerName} vision enhancement provider
ga_IE: Níorbh fhéidir an soláthraí radharcbhreisiúchán {providerName} a luchtú.

en: Could not save configuration - probably read only file system
ga_IE: Níorbh fhéidir an chumraíocht a shábháil - córas comhad inléite amháin is dócha

en: Could not save configuration; see the log for more details.
ga_IE: Níorbh fhéidir an chumriacht a shábháil: féach ar an logchomhad.

en: Couldn't copy to clipboard.
ga_IE: Níorbh fhéidir cóipeáil go dtí an ghearrthaisce

en: Create &desktop icon and shortcut key (control+alt+n)
ga_IE: Cruthaigh &deilbhín deisce agus aicearra (ctrl+alt+n)

en: Create &portable copy
ga_IE: Cruthaigh cói&p inaistrithe

en: Create Portable NVDA
ga_IE: Cruthaigh NVDA Inaistrithe

en: Create a &new folder for the portable copy
ga_IE: Cruthaigh fillteán nua don chóip iniompartha

en: Creating Portable Copy
ga_IE: Cóip Inaistrithe á Cruthú

en: Croatian 8 dot computer braille
ga_IE: Cróitis, ríomhbhraille 8-ponc

en: Croatian grade 1
ga_IE: k Cróitis,  grád 1

en: Cuneiform (transliterated) grade 1
ga_IE: script dhingchruthach traslitrithe

en: Cuneiform (transliterated, compact diacritics) grade 1
ga_IE: Dingchruthach (dlúth-idirdhealaithigh traslitrithe) Grád 1

en: Current application (%s)
ga_IE: Feidhmchlár ar siúl faoi láthair: %s

en: Cursor blink rate (ms)
ga_IE: Ráta caochta an chursóra (ms)

en: Cursor shape for &focus:
ga_IE: Cruth an chúrsóra le haghaidh fócais

en: Cursor shape for &review:
ga_IE: Cruth an chúrsóra le haghaidh athbhreithnithe

en: Cycle through the braille Unicode normalization states
ga_IE: Scrolláil tríd staideanna normalaithe Braille Unicode

en: Cycle through the braille cursor shapes
ga_IE: Romhnaigh cruth an chursóra Bhraille.

en: Cycle through the braille move system caret when routing review cursor states
ga_IE: Scrolláil trí na roghanna chun an carat córais Braille a bhogadh.

en: Cycle through the braille show messages modes
ga_IE: Scrolláil trí mhóid taispeána teachtaireachtaí Braille.

en: Cycle through the braille show selection states
ga_IE: Scrolláil trí na stáid taispeána roghnúcháin Braille.

en: Cycle through the possible modes to report table row and column headers
ga_IE: Scrolláil trí na móid chun tuairisc a thabhairt ar  cheanntásca táblaí.

en: Cycle through the speech Unicode normalization states
ga_IE: Scrolláil tríd  staideanna normalaithe  na cainte Unicode

en: Cycles between available touch modes
ga_IE: téigh trí na móid tadhaill atá ar fáil

en: Cycles between speech modes.
ga_IE: Scrolláltar tríd na móid cainte

en: Cycles font attribute reporting between speech, braille, speech and braille, and off.
ga_IE: Scrolláltar tuairisciú na n-aitreabúidí clófhoirne idir labhairt, Braille, labhairt agus Braille agus múchta

en: Cycles through audio ducking modes which determine when NVDA lowers the volume of other sounds
ga_IE: Roghnaigh airde chlosáin ó feidhmchláir eile

en: Cycles through line indentation settings
ga_IE: Sainroghanna eanguithe

en: Cycles through options for how to report spelling or grammar errors
ga_IE: Scorántar tríd na roghanna  conas botúin litrithe nó gramadaí a thuairisciú.

en: Cycles through options for when to speak typed characters.
ga_IE: Scrolláltar trí roghanna maidir le carachtair clóscríofa a léamh  
    Scrolláltar trí roghanna maidir le carachtair clóscríofa a léamh

en: Cycles through options for when to speak typed words.
ga_IE: Scrolláltar trí roghanna maidir le focail clóscríofa a léamh

en: Cycles through paragraph navigation styles
ga_IE: Scrolláiltear trí stíleanna nascleanúna  paragraf

en: Cycles through sound split modes
ga_IE: Scrolláil tríd na móid scoilte fuaime

en: Cycles through speech symbol levels which determine what symbols are spoken
ga_IE: Rothaítear trí leibhéil na siombail labhartha a chineann ar na siombailí a bheith le rá.

en: Cycles through the available languages for Windows OCR
ga_IE: Scroláltar trí na teangacha atá ar fáil maidir le OCR Windows.

en: Cycles through the cell border reporting settings
ga_IE: Sainroghanna Déantar tuairisc ar roghanna teorainneacha na gceall

en: Cycles through the possible choices for automatic language switching: off, language only and language and dialect.
ga_IE: Scrolláltar trí na roghanna faoi aistriú teanga go huathoibríoch

en: Czech 8 dot computer braille
ga_IE: Ríomhbraille 8 bpointe Seicis

en: Czech grade 1
ga_IE: Seicis, grád 1

en: DRAFT
ga_IE: Dréacht

en: Danish 6 dot grade 1
ga_IE: Danmhairgis, grád 1 le 6 pointe

en: Danish 6 dot grade 1 (1993)
ga_IE: Braille Danmhairgis 6 phonc,  Grád 1  (1993)

en: Danish 6 dot grade 2
ga_IE: Danmhairgis, grád 2 le 6 pointe

en: Danish 6 dot grade 2 (1993)
ga_IE: Braille Danmhairgis 6 phonc, Grád 2  (1993)

en: Danish 8 dot computer braille
ga_IE: Danmhairgis, ríomhbhraille 8-ponc

en: Danish 8 dot computer braille (1993)
ga_IE: Braille Danmhairgis 8 bponc, ríomh-Bhraille  (1993)

en: Danish 8 dot grade 1
ga_IE: Danmhairgis, grád 1 le 8 pointe

en: Danish 8 dot grade 1 (1993)
ga_IE: Braille Danmhairgis 8 bponc,  Grád 1  (1993)

en: Danish 8 dot grade 2
ga_IE: Danmhairgis, grád 2 le 8 pointe

en: Danish 8 dot grade 2 (1993)
ga_IE: Braille Danmhairgis 8 bponc, Grád 2  (1993)

en: Dash
ga_IE: líne

en: Dashed heavy
ga_IE: líne trom

en: Dashed long
ga_IE: líne fada

en: Dashed long heavy
ga_IE: líne fada trom

en: Data Label
ga_IE: lipéad dháta

en: Data Table
ga_IE: tábla sonraí

en: Data validation prompt: {0}
ga_IE: Leid um bailíochtú sonraí: {0}

en: Date placeholder
ga_IE: Ionadchoinneálaí: Dáta

en: Date:
ga_IE: Dáta:

en: Debug logging
ga_IE: Logáil dífhabhtaithe

en: Decreases the currently active setting in the synth settings ring
ga_IE: Laghdaigh an luach gníomhach i socruithe an tsintéiseora

en: Decreases the currently active setting in the synth settings ring in a larger step
ga_IE: Laghdaítear an socrú reatha san fháinne socraithe sintéise trí chéim níos mó

en: Default (Yes)
ga_IE: (No) réamhshocraithe

en: Default ({defaultChannel})
ga_IE: Réamhshocrú ({defaultChannel})

en: Default ({default})
ga_IE: Réamhshocrú ({default})

en: Default dictionary
ga_IE: Foclóir réamhshocraithe

en: Default output device
ga_IE: An gléas aschuir réamhshocraithe

en: Default update &channel:
ga_IE: An cainéal réamhshocraithe nuashonraithe

en: Delete all trusted fingerprints
ga_IE: Scrios gach méarlorgaireacht iontaofa

en: Desktop
ga_IE: Deasc

en: Destination of: {name}
ga_IE: sprioc: {name}

en: Dev
ga_IE: Forbairt

en: Dictionary Entry Error
ga_IE: Earráid san fhoclóir

en: Diffing
ga_IE: ag baint úsáid as DIFFLIB.

en: Difflib
ga_IE: Bain úsáid as DIFFLIB

en: Directory Exists
ga_IE: Tá an fillteán ann cheana

en: Disabled
ga_IE: Díchumasaithe

en: Disabled speak character when routing cursor in text
ga_IE: Ní thuairiscítear an charachtar agus an cúrsóir á ródú sa téacs

en: Disconnect
ga_IE: Dícheangail

en: Disconnected
ga_IE: Dícheangailte

en: Dismiss the recognition result
ga_IE: Cealaigh torthaí na haitheanta

en: Display
ga_IE: Scáileán

en: Display Unit Label
ga_IE: Taispeáin lipéad an aonaid

en: Display nonprinting characters
ga_IE: Taispeáin na charachtair nach priontáiltear

en: Displays one of the recent messages
ga_IE: Taispeáin ceann de na teachtaireachtaí is déanaí

en: Displays the destination URL of the link at the position of caret or focus in a window, instead of just speaking it. May be preferred by braille users.
ga_IE: Taispeántar spriocaimsitheoir aonfhoirmeach acmhainne an naisc ag suíomh an fhócais nó na caraite, i bhfuinneog  in ionad í a labhairt. D’fhéadfadh le húsáideoirí Braille é seo a roghnú.

en: Distribution:
ga_IE: Dáileadh:

en: Do not report font attributes
ga_IE: Ná tabhair tuairisc ar tréithe na clófhoirne

en: Do not update
ga_IE: Ná nuashonraigh

en: Do&n't save
ga_IE: Ná sábháil

en: Document Formatting
ga_IE: Formáidiú cáipéise

en: Document Navigation
ga_IE: nascleanúint doiciméid

en: Document formatting
ga_IE: Formáidiú doiciméid

en: Document information
ga_IE: Eolas faoin doiciméad

en: Document review
ga_IE: Formáidiú cáipéise

en: Documentation
ga_IE: Doiciméadú

en: Dot 8
ga_IE: pointe 8

en: Dot dash
ga_IE: ponc agus líne

en: Dot dash heavy
ga_IE: Ponc líne trom

en: Dot dot dash
ga_IE: ponc ponc líne

en: Dot dot dash heavy
ga_IE: Ponc ponc líne trom

en: Dot firm&ness
ga_IE: tean&nas na bpointí

en: Dots 7 and 8
ga_IE: pointe 7 agus 8

en: Dotted
ga_IE: poncanna

en: Dotted heavy
ga_IE: Poncanna troma

en: Double
ga_IE: Dúbalta

en: Double line spacing
ga_IE: spásáil línte dúbalta

en: Doughnut
ga_IE: taoschnó

en: Down Bars
ga_IE: Barraí thíos

en: Downloading
ga_IE: Á Íosluchtú

en: Downloading Update
ga_IE: Nuashonrú á Íosluchtú

en: Drop Lines
ga_IE: Línte anuas

en: Duck when outputting speech and sounds
ga_IE: Ísligh airde chlosáin ó fheidhmchláir eile agus NVDA ag labhairt nó ag déanamh fuaime

en: Dutch 6 dot
ga_IE: Ísiltíris - 6 phointe

en: Dutch 8 dot
ga_IE: Ísiltíris - 8 bpointe

en: E&mphasis
ga_IE: le béim

en: E&xit
ga_IE: S&coir

en: E&xpand to computer braille for the word at the cursor
ga_IE: &Leathnaigh chun ríomhbhraille i gcomhair an fhocail ag an gcúrsóir

en: E&xtra dictionaries for character and symbol processing:
ga_IE: Foclóirí breise le haghaigh phróiseáil siombail agus carachtar

en: Each word capitalized
ga_IE: Ceannlitir ag tús gach focal

en: EcoBraille displays
ga_IE: Taispeántas Braille:

en: Edge of table
ga_IE: Imeall an tábla

en: Edit Dictionary Entry
ga_IE: Cuir Iontráil Fhoclóra in Eagar

en: Editable Text
ga_IE: téacs ineagarthóireachta

en: Editing note for cell {address}
ga_IE: ag eagairtheoracht an nóta ar chill {address}

en: Editing profile {profile}
ga_IE: Próifíl Eagarthóireachta {profile}

en: Elapsed time not available
ga_IE: Níl an t-am caite ar fáil.

en: Elements
ga_IE: Eilimintí

en: Elements List
ga_IE: Liosta Eilimintí

en: Empty slide
ga_IE: Sleamhnán folamh

en: Emulate key press: {emulateGesture}
ga_IE: Déan aithris ar an eochairbhrú {emulateGesture}

en: Emulated system keyboard keys
ga_IE: Déanann sé seo aithris ar eochracha   mhéarchlár an chórais

en: Emulates pressing %s on the system keyboard
ga_IE: Déanann sé seo aithris ar %s ó mhéarchlár an chórais

en: Enable
ga_IE: Cumasaigh

en: Enable loading custom code from Developer Scratchpad directory
ga_IE: Cumasaigh lódáil an chóid saincheaptha ón bhfillteán um chuimhne oibre

en: Enable mouse &tracking
ga_IE: Cumasaigh &rianú na luiche

en: Enable touch interaction support
ga_IE: Cumasaigh tacaíocht le hidirghníomhú tadhaill

en: Enabled
ga_IE: Cumasaithe

en: Enabled logging categories
ga_IE: Na catagóirí logála atácumasaithe

en: Enabled speak character when routing cursor in text
ga_IE: Tuairiscítear an charachtar agus an cúrsóir á ródú sa téacs

en: Enabling Screen Curtain will make the screen of your computer completely black. Ensure you will be able to navigate without any use of your screen before continuing. 
    
    Do you wish to continue?
ga_IE: Nuair a chuirfear an cuirtín scáileáin ar siúl, beidh scáileán do ríomhaire dubh go hiomlán. Bí cinnte go mbeidh tú in ann an ríomhaire a úsáid sula leanann tú ar aghaidh.

en: Endnotes
ga_IE: Iarnótaí

en: English (U.K.) 8 dot computer braille
ga_IE: Béarla (SAM), ríomhbhraille le hocht bponc

en: English (U.K.) grade 1
ga_IE: Béarla (R.A.), grád 1

en: English (U.K.) grade 2
ga_IE: Béarla (R.A.), grád 2

en: English (U.S.) 6 dot computer braille
ga_IE: Béarla (SAM), ríomhbhraille 6-ponc

en: English (U.S.) 8 dot computer braille
ga_IE: Béarla (SAM), ríomhbhraille 8-ponc

en: English (U.S.) grade 1
ga_IE: Béarla (SAM), grád 1

en: English (U.S.) grade 2
ga_IE: Béarla (SAM), grád 2

en: English North American Braille Computer Code
ga_IE: Cód Braille Béarla Mheireaceá Thuaidh

en: English grade 3
ga_IE: Béarla Grád 3

en: Enter gesture to emulate:
ga_IE: Cuir isteach an gotha ar a bhfuil aithris le déanamh:

en: Enter input gesture:
ga_IE: iontráil an gotha ionchurtha:

en: Erases the last entered braille cell or character
ga_IE: scrios an carachtar deireadh a bhí ionchurtha

en: Error
ga_IE: Earráid

en: Error Bars
ga_IE: barraí Earráide

en: Error Connecting
ga_IE: Earráid agus é á cheangail

en: Error Copying
ga_IE: Earráid le linn Cóipeála

en: Error activating profile.
ga_IE: Earráid agus an phróifíl á ghníomhú

en: Error copying NVDA user settings
ga_IE: Earráid agus socruithe úsáideora NVDA á gcóipeáil

en: Error creating profile - probably read only file system.
ga_IE: Níorbh fhéidir an phróifíl a shábháil - córas comhad inléite amháin is dócha

en: Error deleting profile.
ga_IE: Feall ag scriosadh próifíle

en: Error downloading update.
ga_IE: Earráid agus nuashonrú á íosluchtú.

en: Error in appModule %s
ga_IE: Earráid in appModule %s

en: Error renaming profile.
ga_IE: Earráid agus an phróifíl á athainmniú

en: Error saving configuration profile triggers - probably read only file system.
ga_IE: Feall ag sábháil na truicear próifíle cumraíochta – de réirdealraimh, is córas chomhaid inléite amháin é.

en: Error saving log: %s
ga_IE: Earráid agus logchomhad á shábháil: %s

en: Error saving user defined gestures - probably read only file system.
ga_IE: Níorbh fhéidir an chumraíocht a shábháil - córas comhad inléite amháin is dócha.

en: Error: {errorText}
ga_IE: Earáid: {errorText}

en: Esperanto grade 1
ga_IE: Esperanto Grád 1

en: Estonian grade 0
ga_IE: Eastóinis, grád 0

en: Ethiopic grade 1
ga_IE: Aetópach, grád 1

en: Eurobraille displays
ga_IE: Taispeántas EuroBraille:

en: Even pages footer
ga_IE: Buntásc leathanach ré-uimhrithe

en: Even pages header
ga_IE: Ceanntásc leathanach ré-uimhrithe

en: Execute a previously downloaded NVDA update
ga_IE: Feidhmigh nuashonrú NVDA a bhí íoslódáilte cheana.

en: Exit
ga_IE: Scoir

en: Exit NVDA
ga_IE: Scoir ó NVDA

en: Exit math interaction
ga_IE: scoir ó matamaitic

en: Expanded
ga_IE: fairsingithe

en: Expanded symbol ({lang})
ga_IE: Siombail fhairsingithe ({lang})

en: Exploded 3D Pie
ga_IE: Pióg scartha tríphlánach

en: Exploded Doughnut
ga_IE: Taoschnó scartha

en: Exploded Pie
ga_IE: Pióg scartha

en: Explore NVDA user configuration directory
ga_IE: Taiscéal an chomhadlann chumraíochta NVDA

en: Exponential
ga_IE: easpónantúil

en: Failed to compile text paragraph regular expression: %s
ga_IE: Theip ar slonn rialta le haghaidh nascleanúna paragraif téacs   %s  a thiomsú

en: Failed to create portable copy: {error}.
ga_IE: Níorbh fhéidir cóip inrite a chruthú: {error}

en: Failed to install add-on from %s
ga_IE: Níorbh fhéidir an breiseán a shuiteáil ó %s

en: Failed to open add-on package file at %s - missing file or invalid file format
ga_IE: Níorbh fhéidir pacáiste breiseáin ag %s a oscailt - comhad ar iarraidh nó comhad neamhbhailí

en: Feature unavailable.
ga_IE: Níl an áis seo ar fáil.

en: File in Use
ga_IE: Comhad in Úsáid

en: Filipino grade 2
ga_IE: Filipínis Grád 2

en: Fill display for context changes
ga_IE: +

en: Filled Radar
ga_IE: Radar lánaithe

en: Filter b&y:
ga_IE: scag de réir

en: Find
ga_IE: Aimsigh

en: Finnish 6 dot
ga_IE: Fionlainnis 6 pointe

en: Finnish 8 dot computer braille
ga_IE: Fionlainnis, ríomhbhraille 8-ponc

en: First page footer
ga_IE: Buntásc an chéad leathanaigh

en: First page header
ga_IE: Ceanntásc an chéad leathanaigh

en: Fix COM Registrations
ga_IE: Socraigh clárúcháin COM

en: Floor
ga_IE: urlár

en: Fo&rmulas
ga_IE: foi&rmlí

en: Focus context presentation:
ga_IE: comhthéacs an fhócais

en: Focus mode
ga_IE: mód fócasaithe

en: Follow &mouse cursor
ga_IE: Lean an cú&rsóir luiche

en: Follow System &Caret
ga_IE: Lean &Carait an Chórais

en: Follow system &focus
ga_IE: Lean &fócas an chórais

en: Font
ga_IE: clófhoireann

en: Font &size
ga_IE: Méid clófhoirne

en: Font attrib&utes
ga_IE: Aitreabúidí na clófhoirne

en: Footer placeholder
ga_IE: Ionadchoinneálaí: Buntásc

en: Footnotes
ga_IE: Fonótaí

en: Formatting
ga_IE: Formáidiú

en: Formatting &display
ga_IE: Formáidiú agus Taispeáint

en: Forward to:
ga_IE: Ar aghaidh chuig:

en: Fra&mes
ga_IE: Frá&maí

en: Freedom Scientific Focus/PAC Mate series
ga_IE: Sraith Freedom Scientific Focus/PAC Mate

en: French (unified) 6 dot computer braille
ga_IE: Fraincis (aontaithe), ríomhbhraille 6-ponc

en: French (unified) 8 dot computer braille
ga_IE: Fraincis (aontaithe), ríomhbhraille 8-ponc

en: French (unified) grade 2
ga_IE: Fraincis aontaithe, Grád 2

en: From:
ga_IE: Ó:

en: Full shaped mode
ga_IE: Mód lánchrutha

en: Full width
ga_IE: Leithne iomlán

en: General
ga_IE: ginearálta

en: Georgian literary braille
ga_IE: Braille Seoirsise liteartha

en: German 6 dot computer braille
ga_IE: Braille Gearmáinise, 6-phonc

en: German 8 dot computer braille
ga_IE: Gearmáinis, ríomhbhraille 8-ponc

en: German grade 0
ga_IE: Gearmáinis, grád 0

en: German grade 0 (detailed)
ga_IE: Gearmáinis, grád 0  mionsonraithe

en: German grade 1
ga_IE: Gearmáinis, grád 1

en: German grade 1 (detailed)
ga_IE: Gearmáinis, grád 1 mionsonraithe

en: German grade 2
ga_IE: Gearmáinis, grád 2

en: German grade 2 (detailed)
ga_IE: Gearmáinis, grád 2  mionsonraithe

en: Get External &IP
ga_IE: Faigh an IP seachtrach

en: Global
ga_IE: Uilíoch

en: Graphic
ga_IE: grafaic

en: Greek (Greece)
ga_IE: Gréigis (An Ghréig),

en: Greek international braille (2-cell accented letters)
ga_IE: Braille Gréigise Idirnáisiúnta (litreacha le haiceann i ndhá chill)

en: Greek international braille (single-cell accented letters)
ga_IE: Braille Gréigise Idirnáisiúnta (litreacha le haiceann i gcill amháin)

en: Gridlines are visible
ga_IE: Tá na línte greille infheicthe

en: Gujarati grade 1
ga_IE: Gúisearáitis, grád 1

en: H&eaders
ga_IE: ceanntásca

en: HID keyboard input simulation is unavailable.
ga_IE: Níl ionsamhlú an mhéarchláir HID ar fáil.

en: HID keyboard simulation disabled
ga_IE: Tá ionsamhlú an mhéarchláir HID díchumasaithe.

en: HID keyboard simulation enabled
ga_IE: Tá ionsamhlú an mhéarchláir HID ar siúl.

en: HIMS Braille Sense/Braille EDGE/Smart Beetle/Sync Braille series
ga_IE: Sraith HIMS Braille Sense/Braille EDGE/Smart Beetle

en: Half shaped mode
ga_IE: Mód leathchrutha

en: Half width
ga_IE: leathleithne

en: Handle keys from other &applications
ga_IE: Láimsigh eochr&acha ó fheidhmchláir eile

en: Handled by application
ga_IE: Láimsithe ag an bhfeidhmchlár

en: Handout Master view
ga_IE: Amharc máistirdháileáin

en: Handy Tech braille displays
ga_IE: taispeántas braille Handy Tech

en: Has appointment
ga_IE: Tá Coinne ann

en: Has conditional formatting
ga_IE: Formáidiú doiciméid

en: Has data validation
ga_IE: Tá bailíochtú sonraí ar siúl

en: Header placeholder
ga_IE: Ionadchoinneálaí: Ceanntásc

en: Hebrew (Biblical) IHBC
ga_IE: Eabhrais an bhíobla (IHBC)

en: Hebrew (Biblical) Slim
ga_IE: Eabhrais an Bhíobla, teanaí

en: Hebrew (Biblical) full cantillation
ga_IE: Eabhrais an Bhíobla cantillation lán

en: Hebrew computer braille
ga_IE: Eabhrais, ríomhbhraille 8-ponc

en: Help
ga_IE: Cabhair

en: Hi Lo Lines
ga_IE: Línte thuas thíos

en: Hide nonprinting characters
ga_IE: Cuir na carachtair nach priontáiltear faoi cheilt.

en: High-Low-Close
ga_IE: Ard-íseal-dúnta

en: Highlight browse &mode cursor
ga_IE: Aibhsigh cúrsóir an &mhód bhrabhsála

en: Highlight navigator &object
ga_IE: Aibhsigh an &oibiacht nascleantóra

en: Highlight system fo&cus
ga_IE: Aibhsigh fó&cas an chórais

en: Highlighted (mar&ked) text
ga_IE: téacs aibhsithe (marcáilte)

en: Hindi grade 1
ga_IE: Hiondúis, grád 1

en: Hiragana
ga_IE: Katakana

en: Host must be set.
ga_IE: Is gá an t-óstach a shocrú

en: HumanWare BrailleNote
ga_IE: BrailleNote de chuid HumanWare

en: HumanWare Brailliant BI/B series / BrailleNote Touch
ga_IE: Sraith HumanWare Brailliant BI/B  / BrailleNote Touch

en: Hungarian 8 dot computer braille
ga_IE: Ungáiris, ríomhbhraille 8-ponc

en: Hungarian grade 1
ga_IE: Ungáiris, grád 1

en: Hungarian grade 2
ga_IE: Ungáiris, grád 2

en: I have read and &agree to the license agreement
ga_IE: Tá an ceadúnas léite agam agus aontaím leis.

en: I understand that changing these settings may cause NVDA to function incorrectly.
ga_IE: Tuigim go bhféadfadh NVDA a fheidhmiú go mícheart má athraítear na socruithe seo.

en: I&nput gestures...
ga_IE: gothaí io&nchurtha...

en: I&nterrupt speech while scrolling
ga_IE: Briseadh isteach ar urlabhra nuair atá scrolláil ar siúl.

en: IME closed
ga_IE: IME dúnta

en: IME opened
ga_IE: IME oscailte

en: IP address
ga_IE: seoladh IP

en: Icelandic 8 dot computer braille
ga_IE: Íoslainnis, ríomhbhraille 8-ponc

en: If pressed once, reports the current time. If pressed twice, reports the current date
ga_IE: Má brúitear uair amháin é, tuairiscítear an t-am láithreach. Má brúitear faoi dhó é, tuairiscítear an dáta láithreach.

en: If pressed once, the text from the previously set start marker up to and including the current position of the review cursor is selected. If pressed twice, the text is copied to the clipboard
ga_IE: Má bhrúitear uair amháin, roghnaítear an téacs ón marcóir tosaigh go dtí suíomh reatha an chursóra. Má bhrúitear faoi dhó, cóipeáiltear  an teacs go dtí an gearrthaisce.

en: Ignore &blank lines for line indentation reporting
ga_IE: Tuairisceáil ar eangú

en: Ignore blank lines for line indentation reporting off
ga_IE: Déan neamhaird de línte bána nuair nach bhfuil  tuairisciú ar eangú ar siúl.

en: Ignore blank lines for line indentation reporting on
ga_IE: Déan neamhaird de línte bána nuair atá  tuairisciú ar eangú ar siúl.

en: Ignore mouse input from other &applications
ga_IE: Ná bac le ionchur luiche ó fheidhmchláir eile

en: In order to improve NVDA in the future, NV Access wishes to collect usage data from running copies of NVDA.
    
    Data includes Operating System version, NVDA version, language, country of origin, plus certain NVDA configuration such as current synthesizer, braille display and braille table. No spoken or braille content will be ever sent to NV Access. Please refer to the User Guide for a current list of all data collected.
    
    Do you wish to allow NV Access to periodically collect this data in order to improve NVDA?
ga_IE: Chun feabhas a chur ar NVDA as seo amach, ba mhian le NVAccess sonraí úsáide a fháil ó chóipeanna NVDA atá i bhfeidhm.    
    
    Áireofar leagan an chóras oibríochta, leagan NVDA, an teanga, an tír agus roinnt cumriachtaí NVDA mar shampla sintéiseoir, aonad taispeána Braille, Tábla Braille. Ní seolfar inneachar labhartha ná inneachair Braille choíche. Féach ar an treoir úsáideora le do thoil chun liosta reatha a fháil de na sonraí go léir a bheidh bailithe.
    Ar mhian leat cead a thabhairt do NV Access na sonraí seo a bhailiú ó am go chéile, chun feabhas a chur ar NVDA?

en: Include l&ayout tables
ga_IE: &Cuir táblaí leagan amach san áireamh.

en: Incompatible Add-ons
ga_IE: breiseáin neamh-chomhoiriúnacha

en: Incompatible add-ons
ga_IE: Breiseáin neamh-chomhoiriúnacha

en: Incompatible reason
ga_IE: cúis neamh-chomhoiriúnachta

en: Increases the currently active setting in the synth settings ring
ga_IE: Méadaigh an luach gníomhach i socruithe an tsintéiseora

en: Increases the currently active setting in the synth settings ring in a larger step
ga_IE: Ardaítear an socrú reatha san fháinne socraithe sintéise trí chéim níos mó

en: Input
ga_IE: ionchur

en: Input Composition
ga_IE: ionchur

en: Input Gestures
ga_IE: gothaí ionchurtha

en: Input Message is {message}
ga_IE: Is í {message} an teachtaireacht ionchuir.

en: Input Message is {title}: {message}
ga_IE: Is í  {title}: {message} an teachtaireacht ionchuir

en: Inputs braille dots via the braille keyboard
ga_IE: Cuir poncanna Braille isteach tríd an méarchlár Braille

en: Install NVDA
ga_IE: Suiteáil NVDA

en: Install pending &update
ga_IE: Suiteáil an Nuashonrú atá ag feitheamh

en: Install pending update
ga_IE: Suiteáil an Nuashonrú atá ag feitheamh

en: Installation of {summary} {version} has been blocked. The minimum NVDA version required for this add-on is {minimumNVDAVersion}, your current NVDA version is {NVDAVersion}
ga_IE: Cuireadh cosc ar suiteáil an leagan  {summary}{version}. Is é {minimumNVDAVersion},  an leagan NVDA  is ísle ar ar féidir an breiseán seo a shuiteáil. Is é {NVDAVersion} an leagan NVDA Reatha.

en: Installing Add-on
ga_IE: Breiseán á Shuiteáil

en: Installing NVDA
ga_IE: NVDA á shuiteáil

en: Installing NVDA when connected to NVDA Remote Access as the controlled computer is not recommended.
ga_IE: Ní mholtar NVDA a shuiteáil nuair atá an ríomhaire ceangailte mar an ríomhaire rialaithe.

en: Insufficient Privileges
ga_IE: Níl cead agat é seo a dhéanamh

en: International Phonetic Alphabet
ga_IE: an Aibítir Idirnáisiúnta Foghraíochta

en: Invalid configuration
ga_IE: Cumriacht neamhbhailí

en: Irish grade 1
ga_IE: Braille Gaelach gan ghiorrúchán

en: Irish grade 2
ga_IE: Braille Gaelach Giorraithe

en: Israeli grade 1
ga_IE: Braille Iosraelach Grád 1\v\vBraille Iosraelach Grád 1\v\v Gaelach gan ghiorrúchán

en: Italian 6 dot computer braille
ga_IE: Iodáilis, ríomhbhraille 6-ponc

en: Italian 8 dot computer braille
ga_IE: Iodáilis, ríomhbhraille 8-ponc

en: Italic off
ga_IE: gan iodálach

en: Italic on
ga_IE: iodálach

en: Japanese (Kantenji) literary braille
ga_IE: Braille Seapáinise (Kantenji) liteartha

en: Japanese (Rokuten Kanji) Braille
ga_IE: Braille Siopáinis Rokuten Kanji)

en: Justified
ga_IE: ailínithe go comhfhadaithe

en: Kannada grade 1
ga_IE: Kannada, grád 1

en: Kashmiri grade 1
ga_IE: Caismírí, grád 1

en: Kazakh grade 1
ga_IE: Casaicis Grád 1

en: Key words:
ga_IE: Lorgfhocail:

en: Keyboard
ga_IE: méarchlár

en: Khmer grade 1
ga_IE: Caismírí, grád 1

en: Kinyarwanda literary braille
ga_IE: Braille liteartha Ciniaruaindise

en: Korean grade 1
ga_IE: Cóiréis, grád 1

en: Korean grade 1 (2006)
ga_IE: Cóiréis, grád 1 (2006)

en: Korean grade 2
ga_IE: Cóiréis, grád 2

en: Korean grade 2 (2006)
ga_IE: Cóiréis, grád 2 (2006)

en: L&icense
ga_IE: Ceadúnas

en: L&ogging level:
ga_IE: Leibhéal l&ogála:

en: Lan&dmarks
ga_IE: &Sainchomharthaí

en: Lan&dmarks and regions
ga_IE: Sainchomharthaí agus réigiúin

en: Landscape
ga_IE: tírdhreach

en: Language Configuration Change
ga_IE: Cumraíocht Teanga Athraithe

en: Lao Grade 1
ga_IE: Laoisis Grád 1

en: Latvian grade 1
ga_IE: Laitvis, grád 1

en: Left
ga_IE: clé

en: Left aligned
ga_IE: Ailínithe ar chlé

en: Left click
ga_IE: clic ar chlé

en: Left mouse button lock
ga_IE: glasáil an cnaipe luiche ar chlé

en: Left mouse button unlock
ga_IE: díghlasáil an cnaipe luiche ar chlé

en: Legacy
ga_IE: Oidhreacht

en: Legend entry for series {seriesName} {seriesIndex} of {seriesCount}
ga_IE: Iontráil eochrach don tSraith {seriesName} {seriesIndex} as {seriesCount}

en: Legend entry {legendEntryIndex} of {legendEntryCount}
ga_IE: Iontráil Eochrach {legendEntryIndex} de {legendEntryCount}

en: Legend key for Series {seriesName} {seriesIndex} of {seriesCount}
ga_IE: Eochair don tSraith {seriesName} {seriesIndex} as {seriesCount}

en: Less than 1 minute remaining
ga_IE: Níos lú ná nóiméad amháin fágtha

en: Level
ga_IE: Leibhéal

en: License Agreement
ga_IE: Comhaontú um Cheadúnas

en: Lin&ks
ga_IE: Nas&canna

en: Line
ga_IE: líne

en: Line &indentation reporting:
ga_IE: Tuairisceáil ar eangú

en: Line &numbers
ga_IE: uimhreacha lí&ne

en: Line with Markers
ga_IE: line le marcóirí

en: Linear
ga_IE: líne

en: Link has no apparent destination
ga_IE: Ní léir go bhfuil ceann scríbe ag an nasc

en: Link type
ga_IE: An cineál naisc

en: Lists various types of elements in this document
ga_IE: Saghas

en: Lists various types of elements in this spreadsheet
ga_IE: Tuairiscítear ar eilimintí sa scarbhileog seo

en: Lithuanian 6 dot
ga_IE: Liotuáinis 6 phointe

en: Lithuanian 8 dot
ga_IE: Liotuáinis 8 bpointe

en: Load Chromium virtual buffer when document busy.
ga_IE: Lódáil maolán fíorúil Chromium nuair atá an doiciméad gnóthach

en: Loading NVDA. Please wait...
ga_IE: NVDA á luchtú. Fan nóiméad...

en: Loading document...
ga_IE: Cáipéis á luchtú...

en: Lock screen not secure while using NVDA
ga_IE: Níl an scáileán glasála slán nuair atá NVDA ar siúl.

en: Locks or unlocks the left mouse button
ga_IE: Glasáil nó díghlasáil an cnaipe luiche ar chlé

en: Locks or unlocks the right mouse button
ga_IE: Glasáil nó díghlasáil an cnaipe luiche ar dheis

en: Log
ga_IE: Logchomhad

en: Log fragment copied to clipboard
ga_IE: blogh an loga cóipeáilte go dtí an ghearrthaisce

en: Log fragment start position marked, press again to copy to clipboard
ga_IE: Suíomh tosaigh blogha an loga marcáilte, brúigh arís  chun í a chóipeáil go dtí an gearrthaisce.

en: Log is unavailable
ga_IE: Níl an log ar fáil.

en: Logarithmic
ga_IE: logartamach

en: Logs information about the current navigator object which is useful to developers and activates the log viewer so the information can be examined.
ga_IE: Taifeadtar eolas ar oibiacht reatha an nascleantóra a bheas áisiúl ag an lucht forbacha, agus gníomhachtaítear amharcán an iarchomhada ionas go scrúdaíotar an t-eolas.

en: Lowercase
ga_IE: Cás íochtar

en: Luganda literary braille
ga_IE: Braille Luganda liteartha

en: Macedonian grade 1
ga_IE: Macadóinis Grád 1

en: Major Gridlines
ga_IE: Príomhlínte Greille

en: Make screen black (immediate effect)
ga_IE: Déan an scáileán dubh, go díreach

en: Make sure you are connected to the internet and the URL is correct.
ga_IE: Déan cinnte go bhfuil tú ceangailte leis an idirlíon agus go bhfuil an t-aimsitheoir aonfhoirmeach acmhainne ceart agat.

en: Malay grade 2
ga_IE: Malaeis Grád 2

en: Malayalam grade 1
ga_IE: Malayalam grad 1

en: Manipuri grade 1
ga_IE: Manipuri,  grád 1

en: Manual Activation
ga_IE: gníomhú láimhe

en: Manual activate
ga_IE: Gníomhachtaigh de láimh

en: Manual activation
ga_IE: Gníomhachtú de láimh

en: Manual deactivate
ga_IE: Díghníomhachtaigh de láimh

en: Marathi grade 1
ga_IE: Manipuri grád 1

en: Mark the current end of the log as the start of the fragment to be copied to clipboard by pressing again.
ga_IE: Marcáil deireadh an loga reatha mar thús na blogha le bheith cóipeáilte.
     
    \v\v\v\v\v\v\v\v\v\vComharthaítear suíomh reatha an chúrsóra athbhreithnithe mar thús an téacs a bheith cóipeáilte.

en: Marks the current position of the review cursor as the start of text to be selected or copied
ga_IE: Comharthaítear suíomh reatha an chúrsóra athbhreithnithe mar thús an téacs a bheith cóipeáilte.

en: Master Thumbnails
ga_IE: Máistir-mhionsamhlacha

en: Math interaction not supported.
ga_IE: Ní féidir idirghníomhú le matamaitic

en: Media Clip placeholder
ga_IE: Ionadchoinneálaí: Gearrthóg Meán

en: Message &timeout (sec)
ga_IE: &Teachtaireacht thar am (soicindí)

en: Microsoft UI Automation
ga_IE: Uathoibriú UI Microsoft

en: Minor Gridlines
ga_IE: Mionnlínte Greille

en: Mirror server
ga_IE: Friothálaí Scatháin

en: Miscellaneous
ga_IE: Ilcheanálach

en: Mixed case
ga_IE: Cás measctha

en: Modes available in the 'Cycle sound split mode' command
ga_IE: Na móid atá ar fáil  san ordú chun fuaim a scoilt:

en: Modes available in the Cycle speech mode command
ga_IE: Na móid atá ar fáil faoin ordú "scrolláil trí mhód labhartha"

en: Mongolian grade 1
ga_IE: Mongóilis , grád 1

en: Mongolian grade 2
ga_IE: Mongóilis Grád 2

en: Most commands for controlling NVDA require you to hold down the NVDA key while pressing other keys.
    By default, the Insert and numpad Insert keys may both be used as the NVDA key.
    You can also configure NVDA to use the CapsLock as the NVDA key.
    Press NVDA+n at any time to activate the NVDA menu.
    From this menu, you can configure NVDA, get help, and access other NVDA functions.
ga_IE: Den chuid is mó, chun NVDA a bhainistiú, Is gá bhrúgh ar eochair NVDA agus eochracha eile á mbrú agat.\n

en: Mouse
ga_IE: Luch

en: Mouse audio coordinates off
ga_IE: Comhordanáidí fuaime na luiche as feidhm

en: Mouse audio coordinates on
ga_IE: Comhordanáidí fuaime na luiche ar siúl.

en: Mouse text unit resolution %s
ga_IE: Gléine téacs na luiche %s

en: Mouse tracking off
ga_IE: Ná rianaigh an luch

en: Mouse tracking on
ga_IE: Rianaigh an luch

en: Move focus
ga_IE: bog an fócas

en: Move navigator object to mouse
ga_IE: Bog an réad nascleantóra go dtí an luch

en: Move system caret when ro&uting review cursor
ga_IE: Bog an carat córais nuair atá an cúrsóir athbhreithnithe á ródú

en: Move the review cursor to the position marked as the start of text to be selected or copied
ga_IE: Bogtar an cúrsóir athbhreithnithe go dtí tús an téacs atá le bheith roghnaithe nó a bheith cóipeáilte.

en: Move to focus
ga_IE: bog go dtí an fócas

en: Move to the next result
ga_IE: téigh go dtí an chéad toradh eile.

en: Move to the previous result
ga_IE: téigh go dtí an toradh roimhe seo

en: Moved above %s
ga_IE: Bogtha thar %s

en: Moved above blank paragraph
ga_IE: Bogtha thar paragraph bán

en: Moved below %s
ga_IE: Bogtha faoi %s

en: Moved below blank paragraph
ga_IE: Bogtha faoi paragraph bán

en: Movement by page not supported
ga_IE: Ní féidir bogadh de réir leathanaigh.

en: Moves the braille display to the current focus
ga_IE: bogtar an taispeántas Braille go dtí an fócas reatha

en: Moves the braille display to the next line
ga_IE: Scrollaigh an taispeántas Braille go dtí an chéad líne eile

en: Moves the braille display to the previous line
ga_IE: Scrollaigh an taispeántas Braille ar gcúl líne amháin

en: Moves the focus out of the current embedded object and into the document that contains it
ga_IE: Bogtar an fócas as an oibiacht leabaithe reatha agus isteach sa doiciméid ina bhfuil sí.

en: Moves the mouse pointer to the current navigator object
ga_IE: Bog pointeoir na luiche go dtí an réad reatha nascleantóra

en: Moves the navigator object and focus to the first row
ga_IE: Bogtar an oibiacht nascleanúna agus an fócas go dtí an chéad ró.

en: Moves the navigator object and focus to the last row
ga_IE: Bogtar an oibiacht nascleanúna agus an fócas go dtí an ró deireanach.

en: Moves the navigator object and focus to the next row
ga_IE: Bog an réad nascleantóra agus an fócas go dtí an chéad ró eile

en: Moves the navigator object and focus to the previous row
ga_IE: Bog an réad nascleantóra agus an fócas go dtí an ró roimhe seo

en: Moves the navigator object to the first column
ga_IE: Bogtar an oibiacht nascleanúna go dtí an chéad colún.

en: Moves the navigator object to the first object inside it
ga_IE: Bog an réad nascleantóra go dtí an chéad réad taobh istigh de

en: Moves the navigator object to the last column
ga_IE: Bogtar an oibiacht nascleantóra go dtí an colún deireanach.

en: Moves the navigator object to the next column
ga_IE: Bog an réad nascleantóra go dtí an chéad cholún eile

en: Moves the navigator object to the next object
ga_IE: Bog an réad nascleantóra go dtí an chéad réad eile

en: Moves the navigator object to the object containing it
ga_IE: Bog an réad nascleantóra go dtí an réad ina bhfuil sé

en: Moves the navigator object to the previous column
ga_IE: Bog an réad nascleantóra go dtí an colún roimhe seo

en: Moves the navigator object to the previous object
ga_IE: Bog an réad nascleantóra go dtí an réad roimhe seo

en: Moves the review cursor to the bottom line of the current navigator object and speaks it
ga_IE: Bog an cursóir athbhreithnithe go dtí an líne dheiridh sa réad nascleantóra agus léigh é

en: Moves the review cursor to the first character of the line where it is situated in the current navigator object and speaks it
ga_IE: Bog an cursóir athbhreithnithe go dtí an chéad charachtar sa líne ina bhfuil sé sa réad nascleantóra, agus léigh é

en: Moves the review cursor to the first character of the selection, and speaks it
ga_IE: Bogtar an cúrsóir athbhreithnithe go dtí  chéad charachtar an roghnúcháin agus léitear é.

en: Moves the review cursor to the last character of the line where it is situated in the current navigator object and speaks it
ga_IE: Bog an cursóir athbhreithnithe go dtí an carachtar deiridh sa líne ina bhfuil sé sa réad nascleantóra, agus léigh é

en: Moves the review cursor to the last character of the selection, and speaks it
ga_IE: Bogtar an cúrsóir athbhreithnithe go dtí  carachtar deireanach  an roghnúcháin agus léitear é.

en: Moves the review cursor to the next character of the current navigator object and speaks it
ga_IE: Bog an cursóir athbhreithnithe go dtí an chéad charachtar eile sa réad nascleantóra, agus léigh é

en: Moves the review cursor to the next line of the current navigator object and speaks it
ga_IE: Bog an cursóir athbhreithnithe go dtí an chéad líne eile sa réad nascleantóra agus léigh é

en: Moves the review cursor to the next page of the current navigator object and speaks it
ga_IE: Bogtar an cursóir athbhreithnithe go dtí an chéad leathanach eile den oibiacht nascleanúna reatha agus léitear é.

en: Moves the review cursor to the next word of the current navigator object and speaks it
ga_IE: Bog an cursóir athbhreithnithe go dtí an chéad fhocal eile sa réad nascleantóra agus léigh é

en: Moves the review cursor to the previous character of the current navigator object and speaks it
ga_IE: Bog an cursóir athbhreithnithe go dtí an carachtar roimhe seo sa réad nascleantóra, agus léigh é

en: Moves the review cursor to the previous line of the current navigator object and speaks it
ga_IE: Bog an cursóir athbhreithnithe go dtí an líne roimhe seo sa réad nascleantóra agus léigh é

en: Moves the review cursor to the previous page of the current navigator object and speaks it
ga_IE: Bogtar an cúrsóir athbhreithnithe go dtí an leathanach roimhe seo san oibiacht nascleanúna reatha agus léitear é.

en: Moves the review cursor to the previous word of the current navigator object and speaks it
ga_IE: Bog an cursóir athbhreithnithe go dtí an focal roimhe seo sa réad nascleantóra agus léigh é

en: Moves the review cursor to the top line of the current navigator object and speaks it
ga_IE: Bog an cursóir athbhreithnithe go dtí an chéad líne sa réad nascleantóra agus léigh é

en: Moves to the next available setting in the synth settings ring
ga_IE: Téigh go dtí an chéad luach eile i socruithe an tsintéiseora

en: Moves to the next heading at level {i}
ga_IE: Bogtar go dtí an chéad cheanntásc eile ag leibhéal {i}

en: Moves to the next object in a flattened view of the object navigation hierarchy
ga_IE: Bog go dtí an chéad oibiacht eile i radharc leacaithe an ordlathaisnascleantóra oibiachta.

en: Moves to the previous available setting in the synth settings ring
ga_IE: Téigh go dtí an luach roimhe seo i socruithe an tsintéiseora

en: Moves to the previous heading at level {i}
ga_IE: Bogtar go dtí an ceanntásc roimhe seo ag leibhéal {i}

en: Moves to the previous object in a flattened view of the object navigation hierarchy
ga_IE: Bog go dtí an oibiacht roimhe I radharc leacaithe an ordlathaisnascleantóra oibiachta.

en: Moves to the start of the container element, such as a list or table
ga_IE: Téigh go dtí tús an choimeádáin, mar shampla liosta nó tábla

en: Moving Average
ga_IE: meán gluaisteach

en: Multi line break
ga_IE: briseadh il-líne

en: Mute remote
ga_IE: Múch fuaimeanna ón  ríomhaire cianda

en: Muted remote
ga_IE: Caint cianda múchta

en: N&otes
ga_IE: Nótaí

en: NLS eReader Zoomax
ga_IE: RíomhLéitheoir NLS Zoomax

en: NV Access &shop
ga_IE: Siopa NV Access

en: NV Access &web site
ga_IE: Suíomh gréasáin NV Access

en: NVDA  Usage Data Collection
ga_IE: Bailiú sonraí ar úsáid NVDA

en: NVDA &Language (requires restart):
ga_IE: Teanga NVDA (is gá atosú chun an t-athrú seo a chur i bhfeidhm):

en: NVDA Braille Viewer
ga_IE: Amharcán Braille

en: NVDA Development
ga_IE: Forbairt NVDA

en: NVDA License
ga_IE: Ceadúnas NVDA

en: NVDA Log Viewer
ga_IE: Amharcán Logchomhad NVDA

en: NVDA Message
ga_IE: teachtaireacht NVDA

en: NVDA Python Console
ga_IE: Consól Python NVDA

en: NVDA Settings
ga_IE: Socruithe NVDA

en: NVDA Speech Viewer
ga_IE: Amharcán Cainte NVDA

en: NVDA Update
ga_IE: Nuashonrú NVDA

en: NVDA add-on package
ga_IE: Breiseán NVDA

en: NVDA in both channels and applications on the left
ga_IE: NVDA i ngach cainéal agus na feidhmchláir ar an lámh chlé

en: NVDA in both channels and applications on the right
ga_IE: NVDA i ngach cainéal agus na feidhmchláir ar an lámh dheis

en: NVDA is unable to determine if Windows is locked. While this instance of NVDA is running, your desktop will not be secure when Windows is locked. Restarting Windows may address this. If this error is ongoing then disabling the Windows lock screen is recommended.
ga_IE: Ní féidir le NVDA a fháil amach an bhfuil Windows glasáilte nó nach bhfuil. Ní bheidh do dheasc slán fad is a bheidh an t-ásc seo ar siúl agus Windows faoi ghlas. Seans gur féidir é seo a réiteach le hatosú Windows. Moltar glasáil scáileáin Windows a dhíchumasú.

en: NVDA is unable to remove or overwrite a file.
ga_IE: Ní raibh NVDA ábalta comhad éigin a bhaint nó a fhorscríobh.

en: NVDA must be restarted for the new language to take effect.
ga_IE: Is gá atosú NVDA a dhéanamh chun an teanga nua a chur ar siúl.

en: NVDA on the left and applications in both channels
ga_IE: NVDA ar an lámh chlé agus na feidhmchláir i ngach cainéal

en: NVDA on the left and applications on the right
ga_IE: NVDA ar an lámh chlé agus na feidhmchláir ar an lámh dheis

en: NVDA on the right and applications in both channels
ga_IE: NVDA ar an lámh dheis agus na feidhmchláir i ngach cainéal

en: NVDA on the right and applications on the left
ga_IE: NVDA ar an lámh dheis agus na feidhmchláir ar an lámh chlé

en: NVDA settings
ga_IE: Socruithe NVDA

en: NVDA started
ga_IE: Tosaíodh NVDA

en: NVDA version {version} is available.
ga_IE: Tá leagan {version} de NVDA ar fáil.

en: NVDA web site
ga_IE: Suíomh Gréasáin NVDA

en: NVDA's interface language is now forced from the command line. On the next restart, the language  saved in NVDA's configuration will be used instead.
ga_IE: Tá teanga chomhéadan NVDA fórsáilte anois ó líne na n-orduithe. Ag an gcéad atosú NVDA eile, úsáidfear an teanga atá sabháilte i gcumriacht NVDA ina háit.

en: Native app selection mode disabled
ga_IE: Tá mód roghnaithe aipe dúchais díchumasaithe

en: Native app selection mode enabled
ga_IE: Tá mód roghnaithe aipe dúchais cumasaithe

en: Native input
ga_IE: Ionchur dúchasach

en: Native selection mode cannot be turned off in this browse mode document
ga_IE: Ní féidir mód roghnaithe dúchais a mhúchadh sa doiciméad brabhsála seo

en: Native selection mode unsupported in this browse mode document
ga_IE: Níl tacaíocht ar fáil don mód roghnaithe dúchais sa doiciméad brabhsála seo

en: Native selection mode unsupported in this document
ga_IE: Níl tacaíocht ar fáil don mód roghnaithe dúchais sa doiciméad seo

en: Navigating by sentence not supported in this document
ga_IE: Ní féidir nascleanúint de réir abairte   a dhéanamh sa doiciméad seo.

en: Nepali grade 1
ga_IE: Neipeáilis , grád 1

en: Never
ga_IE: choíche

en: New Profile
ga_IE: Próifíl Nua

en: New name:
ga_IE: Ainm Nua:

en: Newsgroup:
ga_IE: Grúpa nuachta:

en: No
ga_IE: Ná cealaigh

en: No Series defined.
ga_IE: nil aon srath sainmhínithe ann

en: No action
ga_IE: Gan gníomh

en: No additional details
ga_IE: Níl sonraí eile ar fáil.

en: No braille
ga_IE: Gan Braille

en: No caret
ga_IE: gan carait

en: No case
ga_IE: gan aon chás

en: No comment thread on this cell
ga_IE: Níl snáithe nóta ar an gcill seo.

en: No comments
ga_IE: Gan nóta tráchta.

en: No containing object
ga_IE: Níl sé taobh istigh de réad eile

en: No documentation found.
ga_IE: Ní bhfuarthas aon cháipéisíocht

en: No ducking
ga_IE: Ná ísligh airde chlosáin ó feidhmchláir eile

en: No emoji
ga_IE: Níl aon emoji ann.

en: No focus
ga_IE: gan fócas

en: No formatting information
ga_IE: Gan faisnéis fhormáidithe

en: No heading selected
ga_IE: Níl aon cheanntásc roghnaithe

en: No help available here.
ga_IE: Níl aon chabhair le fáil anseo

en: No location information
ga_IE: Gan faisnéis súiomh

en: No long description
ga_IE: Gan cur síos fada

en: No message yet
ga_IE: Gan teachtaireacht fós

en: No mirror
ga_IE: Níl scáthán ann

en: No navigator object
ga_IE: gan réad nascleantóra

en: No new log entry to copy
ga_IE: Níl aon iontráil ar an loga   le cóipeáil

en: No next
ga_IE: Níl aon réad ina dhiaidh seo

en: No next different style text
ga_IE: Níl téacs eile ann a bhfuil téacs éagsúil aige

en: No next heading at level {i}
ga_IE: Níl aon cheanntásc eile ag leibhéal {i}.

en: No next paragraph
ga_IE: níl aon paragraf ina dhiaidh seo

en: No next review mode
ga_IE: Níl aon mód athbhreithnithe eile ann

en: No next same style text
ga_IE: Níl téacs eile ann a bhfuil an stíl chéanna aige

en: No note on this cell
ga_IE: Níl nóta tráchta ar an gcill seo

en: No notes
ga_IE: Gan nótaí

en: No objects inside
ga_IE: Níl aon réad taobh istigh de

en: No previous
ga_IE: Níl aon réad roimhe seo

en: No previous different style text
ga_IE: Níl téacs roimhe seo   ann a bhfuil stíl éagsúil aige

en: No previous heading at level {i}
ga_IE: Níl ceanntásc roimhe seo ag leibhéal {i}

en: No previous paragraph
ga_IE: níl aon pharagraf roimhe seo

en: No previous review mode
ga_IE: níl aon mód athbhreithnithe roimhe seo

en: No previous same style text
ga_IE: Níl téacs roimhe seo ann a bhfuil an stíl chéanna aige

en: No progress bar updates
ga_IE: ná tabhair tuairiscí ar dhul chun cinn

en: No selection
ga_IE: gan roghnúchán

en: No settings
ga_IE: Gan socruithe

en: No shortcut key
ga_IE: Níl eochair aicearra ar fáil.

en: No speech
ga_IE: Gan caint

en: No start marker set
ga_IE: Gan marcóir tosaithe

en: No status line found
ga_IE: Líne stádais gan aimsiú

en: No symbol replacement
ga_IE: Níl siombail ionaid ar fáil.

en: No system battery
ga_IE: níl aon chadhnra ann

en: No text to copy
ga_IE: Níl aon téacs le cóipeáil

en: No title
ga_IE: gan teideal

en: No track playing
ga_IE: Níl aon amhrán ag seinm

en: No update available.
ga_IE: Níl aon nuashonrú ar fáil.

en: NonVisual Desktop Access
ga_IE: Rochtain Ríomhaireachta Gan Radharc

en: Normal view
ga_IE: Gnáthamharc

en: Northern Kurdish grade 0
ga_IE: Coirdis Thuaidh

en: Norwegian 8 dot computer braille
ga_IE: Ioruais, ríomhbhraille 8-ponc

en: Norwegian grade 0
ga_IE: Ioruais, grád 0

en: Norwegian grade 1
ga_IE: Ioruais, grád 1

en: Norwegian grade 2
ga_IE: Ioruais, grád 2

en: Norwegian grade 3
ga_IE: Ioruais, grád 3

en: Not a link.
ga_IE: Ní nasc é seo

en: Not in a container
ga_IE: Níl sé i gcoimeádán

en: Not in a table cell
ga_IE: Níl sé i gcill tábla

en: Not in table
ga_IE: As tábla

en: Not math
ga_IE: ní matamaitic é seo.

en: Not on a note
ga_IE: Níl tú ar nóta

en: Not supported in this document
ga_IE: Ní féidir é sin a dhéanamh sa doiciméad seo.

en: Not supported in this document.
ga_IE: Ní féidir é sin a dhéanamh sa doiciméad seo.

en: Note
ga_IE: Nóta

en: Notes Master view
ga_IE: Amharc máistirchóipe nótaí

en: Notes page
ga_IE: Leathanach nótaí

en: Nothing
ga_IE: dada

en: Notify
ga_IE: Cuir ar an eolas

en: Notify for &pending update on startup
ga_IE: Cuir in iúl go bhfuil nuashonrú ag feitheamh agus NVDA ag tosú

en: Number format: {0}
ga_IE: Formáidiú uimhreach {0}

en: OK
ga_IE: ar aghaidh

en: Object Presentation
ga_IE: Léiriú na h-oibiachta

en: Object edges positioned {left:.1f} percent from left edge of screen, {top:.1f} percent from top edge of screen, width is {width:.1f} percent of screen, height is {height:.1f} percent of screen
ga_IE: Tá imeall na hoibiachta suite ag  {left:.1f} faoin gcéad ó imeall clé  an scáileáin, {top:.1f} faoin gcéad ón imeall ag barr an scáileáin, is é an leithead ná {width:.1f} faoin gcéad den scáileán, is í an aired ná {height:.1f} faoin gcéad den scáileán

en: Object has no location
ga_IE: réad gan suíomh

en: Object navigation
ga_IE: nascleanúint oibiachta

en: Object placeholder
ga_IE: Ionadchoinneálaí: Réad

en: Object review
ga_IE: athbhreithniú oibiachta

en: Off
ga_IE: as feidhm

en: Off bottom slide edge by {distance:.3g} point | Off bottom slide edge by {distance:.3g} points
ga_IE[0]: {distance:.3g} phointe as an imeall ag bun an tsleamhnáin
ga_IE[1]: {distance:.3g} phointe as an imeall ag bun an tsleamhnáin
ga_IE[2]: {distance:.3g} phointe as an imeall ag bun an tsleamhnáin
ga_IE[3]: {distance:.3g} bpointe as an imeall ag bun an tsleamhnáin
ga_IE[4]: {distance:.3g} phointe as an imeall ag bun an tsleamhnáin

en: Off left slide edge by {distance:.3g} point | Off left slide edge by {distance:.3g} points
ga_IE[0]: Ass imeall chlé an sleamhnáin ar fad {distance:.3g} phointe
ga_IE[1]: Ass imeall chlé an sleamhnáin ar fad {distance:.3g} phointe
ga_IE[2]: Ass imeall chlé an sleamhnáin ar fad {distance:.3g} phointe
ga_IE[3]: Ass imeall chlé an sleamhnáin ar fad {distance:.3g} bpointe
ga_IE[4]: Ass imeall chlé an sleamhnáin ar fad {distance:.3g} phointe

en: Off right slide edge by {distance:.3g} point | Off right slide edge by {distance:.3g} points
ga_IE[0]: As imeall dheas an tsleamhnáin ar fad {distance:.3g} phointe
ga_IE[1]: As imeall dheas an tsleamhnáin ar fad {distance:.3g} phointe
ga_IE[2]: As imeall dheas an tsleamhnáin ar fad {distance:.3g} phointe
ga_IE[3]: As imeall dheas an tsleamhnáin ar fad {distance:.3g} bpointe
ga_IE[4]: As imeall dheas an tsleamhnáin ar fad {distance:.3g} phointe

en: Off top slide edge by {distance:.3g} point | Off top slide edge by {distance:.3g} points
ga_IE[0]: As imeall bharr an sleamhnáin ar fad {distance:.3g} phointe
ga_IE[1]: As imeall bharr an sleamhnáin ar fad {distance:.3g} phointe
ga_IE[2]: As imeall bharr an sleamhnáin ar fad {distance:.3g} phointe
ga_IE[3]: As imeall bharr an sleamhnáin ar fad {distance:.3g} phointe
ga_IE[4]: As imeall bharr an sleamhnáin ar fad {distance:.3g} phointe

en: Only in edit controls
ga_IE: I rialtáin eagairtheoireachta amháin

en: Only when scrolling back
ga_IE: Níl sé le fáil ach nuair atá tú ag scrollú ar ais

en: Only when tethered automatically
ga_IE: Ach amháin nuair atá sé ceangailte go huathoibríoch

en: Open developer scratchpad directory
ga_IE: Oscail an fillteán ina bhfuil cuimhne oibre an forbróra

en: Open-High-Low-Close
ga_IE: Ard-íseal-dúntta-oscailte

en: Opens NVDA configuration directory for the current user.
ga_IE: Osclaítear eolaire cumriachta NVDA don úsáideoir reatha.

en: Opens the WX GUI inspection tool. Used to get more information about the state of GUI components.
ga_IE: Osclaítear an uirlis WX  um GUI a fhiosrú. Úsáidtear í seo chun tuilleadh eolais a fháil faoi staid na  gcomhpháirteanna GUI.

en: Opens the note editing dialog
ga_IE: Osclófar dialóg eagairtheoireachta nótaí

en: Optelec ALVA 6 series/protocol converter
ga_IE: Optelec ALVA Sraith 6   /protocol converter

en: Options
ga_IE: Roghanna

en: Options:
ga_IE: Roghanna:

en: Org Chart placeholder
ga_IE: Ionadchoinneálaí: Cairt Eagraíochta

en: Organisation:
ga_IE: Eagraíocht:

en: Oriya grade 1
ga_IE: Oriya, grád 1

en: Out of table
ga_IE: deireadh an tábla.

en: Outline
ga_IE: achoimre

en: Outline view
ga_IE: Amharc imlíneach

en: Output pane cleared
ga_IE: Pána aschurtha glannta

en: Package
ga_IE: Pacáiste

en: Page {pageNumber}
ga_IE: leathanach {pageNumber}

en: Pages and spacing
ga_IE: leathanaigh agus spásáil

en: Papenmeier BRAILLEX newer models
ga_IE: Samhlacha nua: Papenmeier BRAILLEX

en: Papenmeier BRAILLEX older models
ga_IE: Seansamhlacha: Papenmeier BRAILLEX

en: Paragraph start marker:
ga_IE: Marcóir tosaithe an pharagraif

en: Pass next key through
ga_IE: Ná próiseáil an chéad eochair eile le NVDA

en: Pattern
ga_IE: Patrún

en: Performs the default action on the current navigator object (example: presses it if it is a button).
ga_IE: Déan an gníomh réamhshocraithe sa réad nascleantóra (mar shampla: brúigh é más cnaipe é)

en: Periodically &refresh recognized content
ga_IE: Athnuaigh an t-ábhar aithinte ó am go chéile

en: Persian 8 dot computer braille
ga_IE: Gearmáinis, ríomhbhraille 8-ponc

en: Persian grade 1
ga_IE: Seirbis, grád 1

en: Picture placeholder
ga_IE: Ionadchoinneálaí: Pictiúr

en: Pie
ga_IE: pióg

en: Pie of Pie
ga_IE: Pióg pióige

en: Pivot Chart Drop Zone
ga_IE: láthair scaoilte anuas cairte maighdeogach

en: Pivot Chart Field Button
ga_IE: Réimse cairte maighdeogach

en: Play a sound for logged e&rrors:
ga_IE: Déan fuaim le haghaidh earráidí.

en: Play a sound when &auto-suggestions appear
ga_IE: Sein fuaim nuair a thagann uathmoltai aníos

en: Play sound for &spelling errors while typing
ga_IE: Sein fuaim do bhutúin litrithe agus clóscríobh á dhéanamh agat.

en: Please Donate
ga_IE: Bronn Airgead

en: Please disable screen curtain before using Windows OCR.
ga_IE: Díchumasaigh an cuirtín scáileáin sula n-úsáidtear Windows OCR

en: Please press OK to start the installed copy.
ga_IE: Brúigh OK chun an chóip shuiteáilte a thosú.

en: Please specify a directory in which to create the portable copy.
ga_IE: Roghnaigh comhadlann chun cóip inaistrithe a chruthú inti.

en: Please specify the absolute path where the portable copy should be created. It may include system variables (%temp%, %homepath%, etc.).
ga_IE: Sainigh an dearbhchosán ar ghá an chóip inrite a chruthú le do thoil. Is féidir athróga córais a bheith san áireamh mar shampla %temp%, %homepath%,  agus araile.

en: Please wait
ga_IE: Fan nóiméad

en: Please wait while NVDA attempts to fix your system's COM registrations...
ga_IE: Fan nóiméad le do thoil agus NVDA ag iarraidh clárúcháin COM do chórais a réiteach

en: Please wait while NVDA is being installed
ga_IE: Fan nóiméad - NVDA á shuiteáil

en: Please wait while a portable copy of NVDA is created.
ga_IE: Fan nóiméad: cóip inaistrithe de NVDA á cruthú.

en: Please wait while settings are copied to the system configuration.
ga_IE: Fan nóiméad agus socruithe á gcóipeáil go cumraíocht an chórais.

en: Please wait while the add-on is being installed.
ga_IE: Fan fad is atá an breiseán á shuiteáil.

en: Please wait while your previous installation of NVDA is being updated.
ga_IE: Fan nóiméad - NVDA á nuashonrú.

en: Plot area
ga_IE: Achar breacaidh

en: Plot area, inside height: {plotAreaInsideHeight:.0f}, inside width: {plotAreaInsideWidth:.0f}, inside top: {plotAreaInsideTop:.0f}, inside left: {plotAreaInsideLeft:.0f}
ga_IE: Airde achar breacaidh: {plotAreaInsideHeight:.0f}, leithead : {plotAreaInsideWidth:.0f}, inside top: {plotAreaInsideTop:.0f}, inside left: {plotAreaInsideLeft:.0f}

en: Plugged in
ga_IE: plugáilte isteach

en: Plugins reloaded
ga_IE: Breiseáin athluchtaithe

en: Polish 8 dot computer braille
ga_IE: Polainnis, ríomhbhraille 8-bponc

en: Polish literary braille
ga_IE: Braille Polainnise liteartha

en: Polynomial
ga_IE: iltéarmach

en: Portable Copy Exists
ga_IE: Tá cóip iniompartha  ann cheana

en: Portable copy creation cancelled.
ga_IE: Tá cruthú na cóipe iniompartha curtha ar ceal

en: Portable directory:
ga_IE: Fillteán iniompartha:

en: Portrait
ga_IE: portráid

en: Portuguese 6 dot computer braille
ga_IE: Ríomhbhraille Portaingéilise 6 phonc

en: Portuguese 8 dot computer braille
ga_IE: Portaingéilis, ríomhbhraille 8-ponc

en: Portuguese grade 1
ga_IE: Portaingéilis, grád 1

en: Portuguese grade 2
ga_IE: Portaingéilis, grád 2

en: Positioned at {x}, {y}
ga_IE: lonnaithe ag {x}, {y}

en: Power
ga_IE: Cumhacht

en: Presents, in browse mode, formatting info for the current review cursor position.
ga_IE: Tuairiscítear eolas faoi fhormáidiú an chúrsóra Reatha, I mód brabhsála

en: Presents, in browse mode, formatting info for the text under the caret.
ga_IE: Tugtar formáidiú an téacs faoin gcarat i mód brabhsála

en: Preserve
ga_IE: caomhnaigh

en: Press twice to copy or reset the start marker
ga_IE: Brúigh faoi dhó chun an marcóir tosaigh a nuashonrú.

en: Pressed once sets the keyboard focus to the navigator object, pressed twice sets the system caret to the position of the review cursor
ga_IE: Brúitear uair amháin chun fócas an mhéarchláir a bhogadh chuig oibiacht an nascleantóra.  Brúitear faoi dhó chun carat an chórais a shocrú mar shuíomh chúrsóra an athbhreithnithe.

en: Pressing once reverts the current configuration to the most recently saved state. Pressing three times resets to factory defaults.
ga_IE: Brúitear uair amháin chun an chumraíocht seo a fhilleadh ar an gcumraíocht is déanaí sábháilte.  Brúitear faoi dhó chun filleadh ar an gcumraíocht réamhshocraithe.

en: Prevent &display from turning off during say all or reading with braille
ga_IE: Ná lig don taispeántas a bheith múchta nuair atá léamh braille ar siúl.

en: Primary Category Axis
ga_IE: Ais na príomhcatagóire

en: Primary Series Axis
ga_IE: ais na príomhsraithe

en: Primary Value Axis
ga_IE: ais an phríomhluacha

en: Primary footer
ga_IE: Príomh-bhuntásc

en: Primary header
ga_IE: Príomh-cheanntásc

en: Print Preview
ga_IE: Réamhamharc Priontála

en: Print layout
ga_IE: Leagan amach priontála

en: Privacy and Security
ga_IE: Príobháideachas agus Slándáil

en: Profile
ga_IE: Próifíl

en: Profile Triggers
ga_IE: Truicir próifile

en: Profile name:
ga_IE: Ainm na próifíle:

en: Progress &bar output:
ga_IE: Aschur &barra dul chun cinn

en: Punctuation/symbol &level:
ga_IE: &Leibhéal poncaíochta/siombailí:

en: Punjabi grade 1
ga_IE: Puinseáibis, grád 1

en: Python Console
ga_IE: Consól Python

en: Quits NVDA!
ga_IE: Scoir de NVDA!

en: RGB red {rgb.red}, green {rgb.green}, blue {rgb.blue}
ga_IE: RGB dearg {rgb.red}, uaine {rgb.green}, gorm {rgb.blue}

en: Radar Axis Labels
ga_IE: Lipéid aise radar

en: Radar with Data Markers
ga_IE: Radar agus marcóirí sonraí ann.

en: Rate boos&t
ga_IE: Méadú rá&ta

en: Re&move
ga_IE: &Bain

en: Re-&download update
ga_IE: Íoslódáil an nuashonrú arís an &nuashonrú

en: Read by &paragraph
ga_IE: Léigh de &réir altanna

en: Read mode
ga_IE: mód léite

en: Reads all controls in the active window
ga_IE: Léitear gach rialtán san fhuinneog ghníomhach

en: Reads from the review cursor up to the end of the current text, moving the review cursor as it goes
ga_IE: Léitear ón gcúrsóir athbhreithnithe go dtí deireadh an téacs reatha, agus bogtar an cúrsóir athbhreithnithe ag an am céanna.

en: Reads from the system caret up to the end of the text, moving the caret as it goes
ga_IE: léigh ó charait an chórais go dtí deireadh an téacs, agus an charait ag leanúint an téacs

en: Reads the column vertically from the current cell downwards to the last cell in the column.
ga_IE: Léitear an colún go hingearach anuas ón gcill reatha go dtí cill dheireanach an colúin.

en: Reads the current application status bar and moves navigator object into it.
ga_IE: Léitear barra stádais an fheidhmchláir reatha agus bogtar an oibiacht nascleanúna isteach ann.

en: Reads the current application status bar.
ga_IE: Léitear barra stádais an fheidhmchláir reatha.

en: Reads the current application status bar. If pressed twice, spells the information. If pressed three times, copies the status bar to the clipboard
ga_IE: léitear barra stádais an fheidhmchláir reatha Má bhrútar  faoi dhó, litrítear an fhaisnéis. Má bhrúitear trí huaire, cóipeálfar an barra stádais go dtí an gearrthaisce.

en: Reads the current column vertically from top to bottom without moving the system caret.
ga_IE: Léitear an colún reatha ó bharr go bhun, gan carat an chórais a bhogadh.

en: Reads the current row horizontally from left to right without moving the system caret.
ga_IE: Léitear an ró reatha go cothrománach, ag dul ar dheis gan an carat córais a bhogadh.

en: Reads the row horizontally from the current cell rightwards to the last cell in the row.
ga_IE: Léitear an ró go cothrománach ón gcill reatha ag dul ar dheis go dtí cill dheireanach an ró.

en: Recognition &language:
ga_IE: teanga aithinte

en: Recognition failed
ga_IE: Theip ar an aithint

en: Recognizes the content of the current navigator object with Windows OCR
ga_IE: Aithnítear inneachar na hoibiachta nascleanúna reatha le OCR Windows 10

en: Recognizing
ga_IE: Ag aithint

en: Refresh	F5
ga_IE: Athnuaigh	F5

en: Refresh of recognition result failed
ga_IE: Theip ar athnuachan na sonraí aithinte

en: Refresh the recognition result
ga_IE: Athnuaigh na torthaí aithinte

en: Refreshed
ga_IE: Athnuaite

en: Refreshes the document content
ga_IE: Athnuaigh ábhar na cáipéise

en: Regi&stration for UI Automation events and property changes:
ga_IE: Clárúchán le haghaidh teagmhais UI uathoibrithe agus le haghaidh athruithe airíonna

en: Regular &expression
ga_IE: Slonn rialta

en: Regular Expression error in the pattern field: "{error}".
ga_IE: Tá earráid sloinn rialta i réimse an phatrúin "{error}".

en: Regular Expression error in the replacement field: "{error}".
ga_IE: Tá earráid sloinn rialta sa réimse athchuir "{error}".

en: Regular expression for text paragraph navigation
ga_IE: Slonn rialta le haghaidh nascleanúna paragraif téacs

en: Reload plugins
ga_IE: Athlódáil na breiseáin

en: Reloads app modules and global plugins without restarting NVDA, which can be Useful for developers
ga_IE: Athluchtaigh modúil agus breiseáin chomhchoiteanna gan NVDA a atosú. Úsáideach d'fhorbróirí

en: Remaining time not available
ga_IE: Níl an t-am fágtha ar fáil.

en: Remind me &later
ga_IE: Meabhraigh &dom níos déanaí

en: Remove all
ga_IE: Bain gach ceann de

en: Removed row {rowNumber} column {columnNumber} from column headers
ga_IE: Tá ró {rowNumber} colún {columnNumber} bainte ó cheanntáisc cholún

en: Removed row {rowNumber} column {columnNumber} from row headers
ga_IE: Tá ró {rowNumber} colún {columnNumber} bainte ó na ceanntáisc ró.

en: Removed {address}    from row headers
ga_IE: Tá {address} bainnte ó cheanntásca ró.

en: Removed {address} from column headers
ga_IE: Tá {address} bainte ó na ceanntáisc colúin.

en: Rename Profile
ga_IE: Athainmnigh an phróifíl.

en: Replacement
ga_IE: Ionadaí

en: Report &notifications
ga_IE: Tabhair tuairisc ar fhógraí

en: Report &object when mouse enters it
ga_IE: Tabhair tuairisc ar an oibiacht nuair a bhogtar an luch isteach inti

en: Report &tooltips
ga_IE: Leid uirlise

en: Report '&Normalized' when navigating by character
ga_IE: Tuairiscigh  '&Normalaithe' agus tú ag nascleanúint le carachtar

en: Report 'has details' for structured annotations
ga_IE: Tuairiscigh ‘le sonraí” le haghaidh fógraí struchtúrtha

en: Report aria-description always
ga_IE: Tabhair cursíos ar ARIA i gcónaí

en: Report backg&round progress bars
ga_IE: Tabhair tuairisc ar bharraí dul chun cinn atá sa chúlra

en: Report cell borders {mode}
ga_IE: Tabhair tuairisc ar imlínte cille {mode}

en: Report changes to the &composition string
ga_IE: Tuairiscigh athraithe ar an dteaghrán &chomhshuímh

en: Report changes to the &reading string
ga_IE: Tuairiscigh athraithe ar an dteaghrán &léitheoireachta.

en: Report dynamic &content changes
ga_IE: Tuairiscigh athraithe ar& inneachar diniciúil

en: Report errors in braille off
ga_IE: Tuairisc ar earráidí i mBraille as feidhm

en: Report errors in braille on
ga_IE: Tuairisc ar earráidí i mBraille ar siúl

en: Report errors {mode}
ga_IE: Tabhair tuairisc ar earráidí {mode}

en: Report formatting chan&ges after the cursor (can cause a lag)
ga_IE: Tabhair tuairisc ar athraithe formáidithe i ndiaidh an chúrsóra (d’fhéadfadh moill a bheith ann)

en: Report line indentation {mode}
ga_IE: Tabhair tuairisc ar eangú líne {mode}

en: Report link type off
ga_IE: Ná tabhair tuairisc ar an gcineál naisc

en: Report link type on
ga_IE: Tabhair tuairisc ar an gcineál naisc

en: Report live regions:
ga_IE: Tabhair tuairisc ar na réigiúin bheo

en: Report mouse &shape changes
ga_IE: Tabhair tuairi&sc nuair a athraíonn cruth na luiche

en: Report object &descriptions
ga_IE: Tuairiscigh cur síos ar oibiachtaí

en: Report object &position information
ga_IE: Tuairiscigh eolas ar &shuíomh oibiachta

en: Report object shortcut &keys
ga_IE: Tuairiscigh &eochracha aicearra na h-oibiachta

en: Report summary of any annotation details at the system caret.
ga_IE: Tabhair achoimre ar aon nótaí mínithe ag carait an chórais

en: Report table headers {mode}
ga_IE: Tabhair tuairisc ar ceanntáisc táblaí {mode}

en: Report the destination URL of the link at the position of caret or focus. If pressed twice, shows the URL in a window for easier review.
ga_IE: Tabhair tuairisc ar spriocaimsitheoir aonfhoirmeach acmhainne an naisc ag suíomh na caraite nó an fhócais. Má bhrúitear faoi dhó é, taispeántar i bhfuinneog é le haghaidh athbreithnithe níos éasca.

en: Report transparent color values
ga_IE: Tabhair tuairisc ar luachanna na ndathanna trédhearcacha

en: Report when objects support &multiple selection
ga_IE: Tabhair tuairisc nuair atá tacaíocht ar roghnúchán iolra ag an oibiacht.

en: Reports battery status and time remaining if AC is not plugged in
ga_IE: taispeáin stádas an chadhnra agus an t-am fágtha mura bhfuil sé plugáilte isteach

en: Reports formatting info for the current review cursor position.
ga_IE: Tugtar formáidiú an téacs faoin gcúrsóir athbhreithnithe reatha

en: Reports formatting info for the current review cursor position. If pressed twice, presents the information in browse mode
ga_IE: Tabhair tuairisc ar an bhformáidiú atá i bhfeidhm ag ionad an chursóra athbhreithnithe sa cháipéis. Brúitear faoi dhó chun na faisnéise a thaispeáint  i mód brabhsála.

en: Reports formatting info for the text under the caret.
ga_IE: Tugtar formáidiú an téacs faoin gcarat

en: Reports formatting info for the text under the caret. If pressed twice, presents the information in browse mode
ga_IE: Tabhair tuairisc ar an bhformáidiú faoin gcarat. Brúitear faoi dhó chun na faisnéise a thaispeáint  i mód brabhsála.

en: Reports formatting info for the text under this braille cell
ga_IE: Tugtar formáidiú an téacs faoin gcill Braille seo le fios.

en: Reports information about the location of the current navigator object.
ga_IE: Tugtar eolas faoi shuíomh na hoibiachta nascleanúna reatha.

en: Reports information about the location of the currently focused object.
ga_IE: Tugtar eolas faoi shuíomh an oibiacht atá fócasaithe.

en: Reports information about the location of the text at the caret, or location of the currently focused object if there is no caret.
ga_IE: Tugtar eolas faoi shuíomh an téacs ag an gcarat, nó faoi shuíomh na hoibiachta nascleantóra reatha, mura bhfuil aon téacs ag an  gcarat.

en: Reports information about the location of the text at the review cursor, or location of the navigator object if there is no text under review cursor.
ga_IE: Tugtar eolas faoi shuíomh an téacs ag an gcúrsóir athbhreithnithe nó faoi shuíomh na hoibiachta nascleantóra, mura bhfuil aon téacs ag an gcúrsóir athbhreithnithe.

en: Reports information about the location of the text or object at the position of system caret. Pressing twice may provide further detail.
ga_IE: Tugtar eolas faoi shuíomh an téacs   nó na hoibiachta ag suíomh  charat an chórais.

en: Reports information about the location of the text or object at the review cursor. Pressing twice may provide further detail.
ga_IE: Tuairiscítear eolas ar áit an téacs nó áit na hoibiachta ag cúrsóir an

en: Reports the character of the current navigator object where the review cursor is situated. Pressing twice reports a description or example of that character. Pressing three times reports the numeric value of the character in decimal and hexadecimal
ga_IE: Tuairiscítear carachtar na hoibiachta reatha nascleantóra in san áit ina bhfuil cúrsóir an athbhreithnithe suite.  Brúitear faoi dhó chun cur síos nó sampla an charactair sin a dhéanamh.  Má brúitear trí huaire í, tuairiscítear luach uimhruichiúil an charactair sa chóras deachúil agus heicseadheachúil.

en: Reports the current line under the application cursor. Pressing this key twice will spell the current line. Pressing three times will spell the line using character descriptions.
ga_IE: Tuairiscítear an líne ag cúrsóir an fheidhmchláir.
    Brúigh faoi dhó chun an líne a litriú.
    Brúigh trí huaire chun an líne a litriú le cur síos ar gach carachtar.

en: Reports the current navigator object. Pressing twice spells this information, and pressing three times Copies name and value of this object to the clipboard
ga_IE: Tuairiscítear an oibiacht nascleantóra reatha.   Má bhrúitear faoi dhó í litreofar an t-eolas seo, agus má bhrúitear trí huaire í, cóipeálfar ainm agus luach na hoibiachta seo.

en: Reports the elapsed time of the currently playing track, if any
ga_IE: Tugtar tuairisc ar am caite an traic reatha má tá aon am caite ann.

en: Reports the length of the currently playing track, if any
ga_IE: Tugtar tuairisc ar fad an traic atá ag seinm faoi láthair.

en: Reports the line of the current navigator object where the review cursor is situated. If this key is pressed twice, the current line will be spelled. Pressing three times will spell the line using character descriptions.
ga_IE: Tuairiscítear líne na hoibiachta reatha nascleantóra san áit ina bhfuil an cúrsóir athbhreithnithe suite: Ma brúitear an eochair seo faoi dhó, litrífear an líne reatha.  Brúitear trí huaire í agus litrífear an líne ag déanamh cur síos ar na carachtair.

en: Reports the name of the current NVDA configuration profile
ga_IE: Tuairiscítear ainm na próifíle cumraíochta reatha

en: Reports the new object or content under your finger if different to where your finger was last
ga_IE: Tuairiscítear an oibiacht nua nó an t-inneachar faoi do mhéar má tá sé éagsúil leis an áit dheireannach ina raibh do mhéar.

en: Reports the note on the current cell. If pressed twice, presents the information in browse mode
ga_IE: Tuairiscítear an nóta ar an gcill reatha. Má bhrúitear faoi dhó, taispeántar an t-eolas i mód brabhsála.

en: Reports the note or comment thread on the current cell
ga_IE: Léitear an nóta tráchta ar an gcill reatha.

en: Reports the object and content directly under your finger
ga_IE: Léigh an t-ábhar go díreach faoi do mhéar

en: Reports the object with focus. If pressed twice, spells the information. Pressing three times spells it using character descriptions.
ga_IE: Tuairiscítear an oibiacht ar a bhfuil an fócas. Má bhrúitear faoi dhó, litrítear an t-eolas. Má bhrúitear trí huaire, litrítear é le cur síos ar na carachtair.

en: Reports the remaining time of the currently playing track, if any
ga_IE: Tabhair tuairisc ar an méid ama fágtha san amhrán reatha

en: Reports the shortcut key of the currently focused object
ga_IE: Tuairiscítear eochair aicearra na hoibiachta reatha  atá fócasaithe.

en: Reports the symbol where the review cursor is positioned. Pressed twice, shows the symbol and the text used to speak it in browse mode
ga_IE: Tuairiscítear an siombail ag suíomh an chúrsóra athbhreithnithe. Má bhrúitear faoi dhó, taispeánfar an siombail agus an téacs a úsáidfear chun í a labhairt i mód brabhsála.

en: Reports the text of the comment where the system caret is located. If pressed twice, presents the information in a browsable message
ga_IE: Tuairiscítear an téacs sa nóta tráchta ar a bhfuil carat an chórais suite. Má bhrúitear faoi dhó, taispeántar an t-eolas i teachtaireacht inbhrabhsáilte.

en: Reports the text of the comment where the system caret is located.If pressed twice, presents the information in browse mode.
ga_IE: Tuairiscítear an téacs sa nóta tráchta ar a bhfuil carat an chórais suite. Má bhrúitear faoi dhó, taispeántar an t-eolas i mód brabhsála.

en: Reports the text on the Windows clipboard. Pressing twice spells this information. Pressing three times spells it using character descriptions.
ga_IE: Tuairiscítear an téacs ar ghearrthaisce Windows. Má bhrúitear faoi dhó, litrítear an t-eolas. Má bhrúitear trí huaire, litrítear é le cur síos ar na charachtair

en: Reports the title of the current application or foreground window. If pressed twice, spells the title. If pressed three times, copies the title to the clipboard
ga_IE: Léigh teideal an fheidhmchláir reatha nó an fhuinneog sa tulra. Má bhrúnn tú faoi dhó é, litreofar an teideal. Trí huaire agus cóipeálfar an teideal go dtí an ghearrthaisce.

en: Reset all settings to default state
ga_IE: Fill ar an gcumraíocht réamhshocraithe

en: Reset all settings to saved state
ga_IE: Fill ar chumraíocht shábháilte

en: Reset configuration to &factory defaults
ga_IE: Athshocraigh an chumraíocht go dtí an chumraíocht réamhshocraithe.

en: Reset gestures
ga_IE: Athshocraigh na gothaí.

en: Reset to factory &defaults
ga_IE: Fill ar réamhshocruithe na monarchan.

en: Restart
ga_IE: Atosaigh NVDA

en: Restart &later
ga_IE: Atosaigh níos déanaí.\vatosaigh níos déanaí

en: Restart &now
ga_IE: Atosaigh a&nois

en: Restart NVDA
ga_IE: Atosaigh NVDA

en: Restart with add-ons disabled
ga_IE: Tosaigh arís le breiseáin díchumasaithe.

en: Restart with add-ons disabled and debug logging enabled
ga_IE: Athtosaigh agus logáil dífhabhtaithe ar siúl,  agus na  breiseáin díchumasaithe

en: Restart with debug logging enabled
ga_IE: Tosaigh arís agus logáil dífhabhtaithe ar siúl.

en: Restarts NVDA!
ga_IE: Atosaigh NVDA

en: Restore defaults
ga_IE: Cuir na réamhshocruithe ar ais

en: Result
ga_IE: freagra

en: Retrieved external IP, but port {port} is most likely not currently forwarded.
ga_IE: Tá an IP seachtrach faighte ach gach seans nach raibh  port {port}  seolta.

en: Review Cursor
ga_IE: Cúrsóir athbhreithnithe

en: Right
ga_IE: deas

en: Right aligned
ga_IE: Ailínithe ar dheis

en: Right click
ga_IE: clic ar dheis

en: Right mouse button locked
ga_IE: Tá an cnaipe luiche ar dheis glasáilte

en: Right mouse button unlocked
ga_IE: Tá an cnaipe luiche ar dheis díghlasáilte

en: Romanian
ga_IE: Rómánais

en: Romanian 6 dot
ga_IE: Rómáinis 6 phonc

en: Routes the cursor to or activates the object under this braille cell
ga_IE: Ródaítear an cúrsóir chuig an oibiacht faoin gcealla bhraille seo nó gníomhachtaigh an oibiacht.

en: Rows
ga_IE: rónna

en: Rows and columns
ga_IE: rónna agus colúin

en: Run COM Registration Fixing tool...
ga_IE: Rith an uirlis um chlárúchán COM

en: Russian 6 dot computer braille
ga_IE: RíomhBhraille Rúisis 6 phonc

en: Russian 8 dot computer braille
ga_IE: RíomhBhraille Rúisis 8 bponc

en: Russian contracted braille
ga_IE: Braille  Rúisis  gearraithe

en: Russian literary braille
ga_IE: Braille Rúisise liteartha

en: Russian literary braille (detailed)
ga_IE: Braille Rúisise liteartha mionsonraithe

en: Same
ga_IE: cainéal céanna

en: Sanskrit grade 1
ga_IE: Sanscrait, grád 1

en: Save &as...	Ctrl+S
ga_IE: sábháil mar...

en: Save As
ga_IE: Sábháil Mar

en: Saves the current NVDA configuration
ga_IE: Sábháil an chumraíocht NVDA seo

en: Say &cap before capitals
ga_IE: Abair "&cap" roimh cheannlitreacha

en: Say all
ga_IE: Abair uile

en: Scatter
ga_IE: Scaipeadh

en: Scatter with Lines
ga_IE: Scaipeadh agus línte ann

en: Scatter with Lines and No Data Markers
ga_IE: Scaipeadh agus línte ann, gan marcéirí sonraí

en: Scatter with Smoothed Lines
ga_IE: Scaipeadh agus línte smúdáilte ann

en: Scatter with Smoothed Lines and No Data Markers
ga_IE: Scaipeadh agus línte smúdáilte ann, gan marcéirí sonraí

en: Screen Curtain
ga_IE: Tá an cuirtín scáileáin ar siúl

en: Screen curtain disabled
ga_IE: Tá an cuirtín scáileáin dichumasaithe

en: Screen curtain enabled
ga_IE: Tá an cuirtín scáileáin cumasaithe

en: Screen curtain not available
ga_IE: Níl cuirtín an scáileáin ar fáil

en: Screen review
ga_IE: athbhreithniú an  scáileáin

en: Scroll down at the mouse position
ga_IE: Scrollaigh síos ag suíomh na luiche

en: Scroll left at the mouse position
ga_IE: Scrollaigh ar chlé ag suíomh na luiche

en: Scroll right at the mouse position
ga_IE: Scrollaigh ar dheis ag suíomh na luiche

en: Scroll up at the mouse position
ga_IE: Scrollaigh suas ag suíomh na luiche

en: Scrolls the braille display back
ga_IE: Scrollaigh an taispeántas Braille ar gcúl

en: Scrolls the braille display forward
ga_IE: Scrollaigh an taispeántas Braille ar aghaidh

en: Secondary Category Axis
ga_IE: ais na catagóire tánaistí

en: Secondary Series Axis
ga_IE: ais na sraithe tánaistí

en: Secondary Value Axis
ga_IE: ais an luacha thánaistigh

en: Secure Desktop
ga_IE: Deasc Shlán

en: Seika Braille Displays
ga_IE: Taispeántais bhraille Seika

en: Seika Notetaker
ga_IE: Breacaire Nótaí Seika

en: Select Braille Display
ga_IE: Taispeántas Braille

en: Select NVDA Modifier Keys
ga_IE: Roghnaigh eochracha mionathraithe NVDA

en: Select Synthesizer
ga_IE: Romhnaigh an Sintéiseoir

en: Select portable directory
ga_IE: Roghnaigh  an fillteán iniompartha

en: Select until the end of the current result
ga_IE: Roghnaigh go dtí deireadh na torthaí reatha

en: Select until the start of the current result
ga_IE: Roghnaigh go dtí tús na dtorthaí reatha

en: Selective
ga_IE: roghnaithe

en: Sentence case
ga_IE: Cás Abairte

en: Sepedi grade 1
ga_IE: Seipidis, grád 1

en: Sepedi grade 2
ga_IE: Seipidis, grád 2

en: Serbian Cyrillic grade 1
ga_IE: Seirbis Choireallach Grád 1

en: Serbian grade 1
ga_IE: Seirbis, grád 1

en: Serial: {portName}
ga_IE: Port Srathach: {portName}

en: Series Lines
ga_IE: línte sratha

en: Series color: {colorName}
ga_IE: Dath na sraithe {colorName}

en: Sesotho grade 1
ga_IE: Seasóitis, grád 1

en: Sesotho grade 2
ga_IE: Breatnais, grád 2

en: Set Add-on Store Mirror Server
ga_IE: Socraigh friothálaí scátháin Stór na mBreiseán

en: Set NVDA Update Mirror
ga_IE: Socraigh scáthán nuashonraithe NVDA

en: Set column header. Pressing once will set this cell as the first column header for any cell lower and to the right of it within this table. Pressing twice will forget the current column header for this cell.
ga_IE: Socraigh ceanntásc an cholúin. Má bhrúitear uair amháin, socrófar an chill seo mar cheanntásc ar aon chill fúithi sa tábla seo. Má bhrúitear faoi dhó, beidh dearmad déanta ar an gceanntásc seo.

en: Set row header. Pressing once will set this cell as the first row header for any cell lower and to the right of it within this table. Pressing twice will forget the current row header for this cell.
ga_IE: Socraigh ceanntásc an ró. Má bhrúitear uair amháin, socrófar an chill seo mar cheanntásc ar aon chill ar a lámh dheas sa tábla seo. Má bhrúitear faoi dhó, beidh dearmad déanta ar an gceanntásc ró seo.

en: Set row {rowNumber} column {columnNumber} as start of column headers
ga_IE: Socraigh ró {rowNumber} cholúin {columnNumber} mar thús ceanntásc cholúin.

en: Set row {rowNumber} column {columnNumber} as start of row headers
ga_IE: Socraigh ró {rowNumber} colún {columnNumber} mar thús ceanntásc ró.

en: Set the first value of the current setting in the synth settings ring
ga_IE: Socraigh an chéad luach den socrú reatha san fháinne socraithe sintéise

en: Set the last value of the current setting in the synth settings ring
ga_IE: Socraigh luach deireanach   den socrú reatha san fháinne socraithe sintéise

en: Set {address} as start of column headers
ga_IE: Socraigh {address} mar thús ceanntásc cholúin

en: Set {address} as start of row headers
ga_IE: Socraigh {address} mar thús ceanntásc ró.

en: Sets the current cell as start of column header. Pressing once will set this cell as the first column header for any cell lower and to the right of it within this region. Pressing twice will forget the current column header for this cell.
ga_IE: Socraítear an chill reatha mar cheanntásc an cholúin. Má bhrúitear uair amháin, socrófar an chill seo mar cheanntásc ar aon chill fúithi sa réigiún seo. Má bhrúitear faoi dhó, beidh dearmad déanta ar an gceanntásc colúin seo.

en: Sets the current cell as start of row headers. Pressing once will set this cell as the first row header for any cell lower and to the right of it within this region. Pressing twice will forget the current row header for this cell.
ga_IE: Socraítear an chill reatha mar cheanntásc an ró. Má bhrúitear uair amháin, socrófar an chill seo mar cheanntásc ar aon chill ar a lámh dheas sa réigiún seo. Má bhrúitear faoi dhó, beidh dearmad déanta ar an gceanntásc ró seo.

en: Sets the navigator object to the current focus, and the review cursor to the position of the caret inside it, if possible.
ga_IE: Bog an oibiacht nascleantóra go dtí an fócas reatha, agus bog an cursóir athbhreithnithe go dtí an charait taobh istigh di, más féidir.

en: Sets the navigator object to the current object under the mouse pointer and speaks it
ga_IE: Socraítear an oibiacht nascleantóra mar a gcéanna leis an oibiacht atá faoi phointeoir na luiche faoi láthair., agus labhairítear é.

en: Setswana grade 1
ga_IE: Setswana, grád 1

en: Setswana grade 2
ga_IE: Setswana Grád 2

en: Setting HID keyboard simulation not supported
ga_IE: Ní féidir ionsamhlú an mhéarchláir HID a chur ar siúl.

en: Shape
ga_IE: cruth

en: Sheet {0}, {1}
ga_IE: bileog {0}, {1}

en: Sho&w exit options when exiting NVDA
ga_IE: Taispeántar roghanna scoir agus NVDA á fhágáil agat.

en: Show indefinitely
ga_IE: taispeáinigh an Braille go deo

en: Show messages
ga_IE: Taispeáin na teachtaireachtaí

en: Show se&lection
ga_IE: Taispeáin an roghnúchán

en: Shows NVDA's Add-on Store settings
ga_IE: Taispeántar socruithe NVDA le haghaidh an stórais breiseán

en: Shows NVDA's Advanced settings
ga_IE: Taispeántar ardshocruithe NVDA

en: Shows NVDA's Windows OCR settings
ga_IE: Taispeántar socruithe Windows OCR NVDA

en: Shows NVDA's audio settings
ga_IE: Taispeántar  socruithe fuaime NVDA

en: Shows NVDA's braille settings
ga_IE: Taispeántar  socruithe Braille NVDA

en: Shows NVDA's browse mode settings
ga_IE: Taispeántar socruithe maidir le mód brabhsála NVDA

en: Shows NVDA's document formatting settings
ga_IE: Taispeántar socruithe NVDA um fhormáidiú doiciméad

en: Shows NVDA's general settings
ga_IE: Taispeántar  socruithe ginearálta NVDA

en: Shows NVDA's input composition settings
ga_IE: Taispeántar socruithe comhdhéanaimh ionchuir

en: Shows NVDA's keyboard settings
ga_IE: Taispeántar socruithe an mhéarchláir NVDA

en: Shows NVDA's mouse settings
ga_IE: Taispeántar socruithe luiche NVDA

en: Shows NVDA's object presentation settings
ga_IE: Taispeántar socruithe cur i láthair oibiachtaí NVDA

en: Shows NVDA's privacy and security settings
ga_IE: Taispeántar socruithe NVDA maidir le Príobháideachas agus Slándáil

en: Shows NVDA's review cursor settings
ga_IE: Taispeántar socruithe an chúrsóra athbhreithnithe

en: Shows NVDA's speech settings
ga_IE: Taispeántar socruithe gutha NVDA

en: Shows NVDA's vision settings
ga_IE: Taispeántar socruithe físe NVDA

en: Shows options related to selected text or text at the cursor
ga_IE: Taispeáintear sainroghnaithe maidir le téacs roghnaithe, nó téacs ag an gcúrsóir

en: Shows the NVDA Configuration Profiles dialog
ga_IE: Próifílí cumraíochta

en: Shows the NVDA braille display selection dialog
ga_IE: Taispeántar  socruithe Braille NVDA

en: Shows the NVDA default dictionary dialog
ga_IE: Taispeáin foclóir réamhshocraithe NVDA

en: Shows the NVDA input gestures dialog
ga_IE: Taispeáintear an dialog gothaí ionchuir

en: Shows the NVDA menu
ga_IE: Taispeáin an roghchlár NVDA

en: Shows the NVDA symbol pronunciation dialog
ga_IE: Taispeáin an dialog fhoghraíocht siombaile NVDA

en: Shows the NVDA synthesizer selection dialog
ga_IE: Taispeántar an dialóg sintéiseora NVDA

en: Shows the NVDA temporary dictionary dialog
ga_IE: Taispeáin dialog an fhoclóra sealadach

en: Shows the NVDA voice-specific dictionary dialog
ga_IE: Taispeáin foclóir   gutha NVDA

en: Shows the long description at this position if one is found.
ga_IE: Taispeáin an cur síos fada ag an ionad seo, má tá a leithéid ann.

en: Simple review mode off
ga_IE: mód simplí athbhreithnithe múchta

en: Simple review mode on
ga_IE: mód simplí athbhreithnithe ar siúl

en: Single letter navigation off
ga_IE: Nascleanúint le litreacha singilte stoptha

en: Single letter navigation on
ga_IE: Nascleanúint le litreacha singilte ar siúl

en: Single line break
ga_IE: Briseadh idir líne singilte

en: Single line spacing
ga_IE: spásáil línte singilte

en: Sleep mode off
ga_IE: mód codlata: stoptha

en: Sleep mode on
ga_IE: mód codlata: ar siúl

en: Slice color: {colorName}
ga_IE: Dath an slisín {colorName}

en: Slide Master view
ga_IE: Amharc Máistir-Shleamhnán.

en: Slide Number placeholder
ga_IE: Ionadchoinneálaí: Uimhir Shleamhnáin

en: Slide Show - complete
ga_IE: Taispeántas Sleamhnán - críochnaithe

en: Slide Sorter view
ga_IE: Amharc sórtálaí sleamhnán

en: Slide show - {slideName}
ga_IE: Taispeántas sleamhnán - {slideName}

en: Slide show notes - {slideName}
ga_IE: Nótaí taispeántais sleamhnán - {slideName}

en: Slide view
ga_IE: Amharc sleamhnáin

en: Slide {slideNumber}
ga_IE: Sleamhnán {slideNumber}

en: Slovak grade 1
ga_IE: Slóvacais, grád 1

en: Slovenian 8 dot computer braille
ga_IE: Ríomhbraille 8 bpointe Slóivéinis

en: Slovenian grade 1
ga_IE: Slóivéinis,  Grád 1

en: Small caps on
ga_IE: Ceannlitreacha beaga ar siúl

en: Some operations on add-ons failed. See the log file for more details.
    {failureMsg}
ga_IE: Theip ar roinnt oibríochtaí ar breiseáin. Féach ar thuilleadh eolais sa logchomhad.
    {failureMsg}

[ctx: SoundSplit]
en: NVDA in both channels and applications in both channels
ga_IE: NVDA i ngach cainéal agus na feidhmchláir i ngach cainéal

[ctx: SoundSplit]
en: Sound split disabled
ga_IE: Scoilt fuaime díchumasaithe

en: Southern Vietnamese grade 1
ga_IE: Vítneaimis  an deiscirt Grád 1

en: Spanish 8 dot computer braille
ga_IE: Spáinnis, ríomhbhraille 8-ponc

en: Spanish for Greek text
ga_IE: Spáinnis le haghaidh téacs Gréigise

en: Spanish grade 1
ga_IE: Spáinnis, grád 1

en: Spanish grade 2
ga_IE: Spáinnis, grád 2

en: Spea&k character when routing cursor in text
ga_IE: Abair an carachtar agus an cúrsóir á ródú sa téacs

en: Speak
ga_IE: Léigh

en: Speak &passwords in all enhanced terminals (may improve performance)
ga_IE: Fógair na pasfhocail i ngach teirminéal feabhsaithe. D’fhéadfaí an fheidhmíocht a fheabhsú.

en: Speak and beep
ga_IE: Léigh agus bíp

en: Speak and braille font attributes
ga_IE: Taispeáin tréithe na clófhoirne i mBraille agus abair iad.

en: Speak c&ommand keys
ga_IE: Léigh na heochracha ordaithe\v\v\v\vLéigh na heochracha ordaithe\v\v&eochracha ordaithe

en: Speak font attributes
ga_IE: Tabhair tuairisc ar tréithe na clófhoirne

en: Speak new text in Windows Terminal via:
ga_IE: Léigh téacs nua i Teirminéal Windows trí:

en: Speak progress bar updates
ga_IE: tabhair tuairisc labhartha ar dhul chun cinn

en: Speak typed &characters:
ga_IE: Labhair na carachtair a clóscríobhtar

en: Speak typed &words:
ga_IE: Labhair na focail a chlóscríobhtar

en: Speak typed characters {mode}
ga_IE: Léigh carachtair clóscríofa {mode}

en: Speak typed words {mode}
ga_IE: Léigh focail clóscríofa {mode}

en: Speak when navigating by &line or paragraph
ga_IE: Labhair agus nascleanúint á déanamh le líne nó le paragraf

en: Speak when navigating by line or paragraph with braille off
ga_IE: Ná labhair nuair atá nascleanúint á déanamh  le línte nó le paragraif i mBraille

en: Speak when navigating by line or paragraph with braille on
ga_IE: Labhair nuair atá nascleanúint á déanamh le línte nó le paragraif i mBraille

en: Speaks the filename of the active application along with the name of the currently loaded appModule
ga_IE: Léigh ainm comhaid an fheidhmchláir ghníomaigh, chomh maith le hainm an appModule atá luchtaithe faoi láthair

en: Speaks the word of the current navigator object where the review cursor is situated. Pressing twice spells the word. Pressing three times spells the word using character descriptions
ga_IE: Abairtear focal na hoibiachta reatha nascleantóra san áit ina bhfuil cúrsóir an athbhreithnithe suite.  Brúitear faoi dhó chun an focal a litriú.  Brúitear trí huaire chun an focal a litriú ag déanamh cur síos ar na carachtair.

en: Speech
ga_IE: Urlabhra

en: Speech &dictionaries
ga_IE: Foclóirí &cainte

en: Speech &interrupt for typed characters
ga_IE: Déan briseadh isteach ar an urlabhra agus tú ag clóscríobh.

en: Speech Unicode normalization default ({default})
ga_IE: Réamhshonrú na cainte normalaithe Unicode ({default})

en: Speech Unicode normalization {state}
ga_IE: Stáid normalaithe cainte Unicode {state}

en: Speech and braille
ga_IE: Caint agus Braille

en: Speech i&nterrupt for Enter key
ga_IE: Déan briseadh isteach ar an urlabhra nuair a bhrúitear iontráil.

en: Speech mode {mode}
ga_IE: Mód cainte {mode}

en: Spelling or grammar e&rrors
ga_IE: Earráidí liteartha agus gramadaí

en: Spells the current application status bar.
ga_IE: Litrítear barra stádais an fheidhmchláir reatha.

en: St&art NVDA after I sign in
ga_IE: Cuir tús le NVDA t&ar éis dom síniú isteach.

en: St&yle
ga_IE: stíl

en: Stable
ga_IE: Cobhsaí

en: Stacked Area
ga_IE: achar cruachta

en: Stacked Bar
ga_IE: barra cruachta

en: Stacked Column
ga_IE: colún cruachta

en: Stacked Cone Bar
ga_IE: corpchón cruachta

en: Stacked Cone Column
ga_IE: colún corpchóin cruachta

en: Stacked Cylinder Bar
ga_IE: barra sorcóra cruachta

en: Stacked Line
ga_IE: line cruachta

en: Stacked Line with Markers
ga_IE: líne cruachta le marcóirí

en: Stacked Pyramid Bar
ga_IE: barra pirimide cruachta

en: Stacked Pyramid Column
ga_IE: colún pirimide cruachta

en: Standard HID Braille Display
ga_IE: Taispeántóir Braille HID caighdeánach

en: Start marked
ga_IE: Tús an téacs roghnaithe

en: Strikethrough off
ga_IE: gan líne tríd

en: Strikethrough on
ga_IE: Cuir líne tríd

en: Styles
ga_IE: stíleanna

en: Su&perscripts and subscripts
ga_IE: Forscripteanna agus foscripteanna

en: Subject:
ga_IE: Ábhar:

en: Subscript
ga_IE: foscript

en: Subtitle placeholder
ga_IE: Ionadchoinneálaí: Fotheideal

en: Success
ga_IE: D'éirigh leis

en: Successfully connected to the given URL.
ga_IE: Ceangailte i gceart leis an aimsitheoir aonfhoirmeach acmhainne

en: Successfully copied NVDA user settings
ga_IE: Cóipeáladh socruithe úsáideora NVDA

en: Successfully created a portable copy of NVDA at {dir}
ga_IE: Tá cóip inrite de NVDA cruthaithe go sásúil ag {dir}

en: Successfully installed NVDA.
ga_IE: D'éirigh le suiteáil NVDA.

en: Successfully retrieved IP address. Port {port} is open.
ga_IE: Tá an seoladh IP faighte go rathúil. Tá port {port} ar oscailt.

en: Successfully updated your installation of NVDA.
ga_IE: Tá do shuiteáil NVDA tar a bheith nua-shonraithe.

en: Suggestions
ga_IE: moltaí

en: SuperBraille
ga_IE: superBraille

en: Superscript
ga_IE: forscript

en: Surface (Top View wireframe)
ga_IE: Dromchla fráma Y

en: Surface (Top View)
ga_IE: dromchla

en: Swahili (Kenya) Grade 2
ga_IE: Svahaílis na Céinia Grád 2

en: Swahili (Kenya) grade 1
ga_IE: Svahaílis na Céinia Grád 1

en: Swahili (Kenya) grade 1.2
ga_IE: Svahaílis na Céinia Grád 1.2

en: Swahili (Kenya) grade 1.3
ga_IE: Svahaílis na Céinia Grád 1.3

en: Swahili (Kenya) grade 1.4
ga_IE: Svahaílis na Céinia Grád 1.4

en: Swahili (Kenya) grade 1.5
ga_IE: Svahaílis na Céinia Grád 1.5

en: Swedish 8 dot computer braille
ga_IE: Sualainnis, ríomhbhraille 8-ponc

en: Swedish contracted braille
ga_IE: Braille  Rúisis  gearraithe

en: Swedish partially contracted braille
ga_IE: Braille Sualainnis leathghearraithe

en: Swedish uncontracted braille
ga_IE: Braille Sualainnis gan ghiorrúchán.

en: Switches to the next review mode (e.g. object, document or screen) and positions the review position at the point of the navigator object
ga_IE: Lasc go dtí an chéad mód athbhreithnithe eile (m.s. oibiacht,doiciméad, nó scáileán) agus suigh ionad an athbhreithnithe ag pointena hoibiachta nascleantóra.

en: Switches to the previous review mode (e.g. object, document or screen) and positions the review position at the point of the navigator object
ga_IE: Bogtar chuig an athbhreithniú cothrom i gcomhair an scáileáin nó na cáipéise má táthar istigh i gceachtar acu faoi láthair, agus cuir cúrsóir an athbhreithnithe ag áit na hoibiachta.

en: Symbol
ga_IE: Siombail

en: Symbol "%s" is already present.
ga_IE: Tá an tsiombail "%s" faoi láthair cheana.

en: Symbol Pronunciation (%s)
ga_IE: Fuaimniú Poncaíochta (%s)

en: Symbol level %s
ga_IE: leibhéal siombalach %s

en: Synthesizer
ga_IE: Sintéiseoir

en: Synthesizer Error
ga_IE: Earráid sa Sintéiseoir

en: Syriac grade 1
ga_IE: Siricis Grád1

en: System caret
ga_IE: Carait an Chórais

en: System focus
ga_IE: Fócas an chórais

en: System status
ga_IE: Stádas an chórais

en: Table description
ga_IE: cur síos ar an tábla

en: Table information
ga_IE: Eolas faoin tábla

en: Table placeholder
ga_IE: Ionadchoinneálaí: Tábla

en: Tags
ga_IE: Clibeanna

en: Tamil grade 1
ga_IE: Tamailis, grád 1

en: Taskbar
ga_IE: Tascbharra

en: Tatar grade 1
ga_IE: Tatairis Grád 1

en: Telugu grade 1
ga_IE: Telegu, grád 1

en: Temporarily d&isable all triggers
ga_IE: Díchumasa&igh gach truicear go sealadach

en: Temporary Screen curtain, enabled until next restart
ga_IE: Tá cuirtín scáileáin sealadach ar siúl. Beidh sé ar siúl go dtí an chéad atosú eile.

en: Temporary dictionary
ga_IE: Foclóir sealadach

en: Terminal programs
ga_IE: feidhmchláir teirminéil

en: Tether B&raille:
ga_IE: Ceangail an Braille

en: Text
ga_IE: Téacs

en: Text &unit resolution:
ga_IE: Taifeach téacs agus aonaid:

en: Text copied.
ga_IE: Tá an téacs cóipeáilte

en: Text frame
ga_IE: Fráma téacs

en: Text placeholder
ga_IE: Ionadchoinneálaí: Téacs

en: Text review
ga_IE: Athbhreithniú théacs

en: Thai 8 dot computer braille
ga_IE: RíomhBhraille Téalainnise 8 bponc

en: Thai grade 0
ga_IE: Téalainnis Grád 0

en: Thai grade 1
ga_IE: Téalainnis Grád 1

en: Thai grade 2
ga_IE: Téalainnis Grád 2

en: That profile already exists. Please choose a different name.
ga_IE: Tá an t-ainm sin in úsáid cheana féin. Roghnaigh ainm próifíle eile.

en: The COM Registration Fixing Tool has completed successfully.
    It is highly recommended that you restart your computer now, to make sure the changes take full effect.
ga_IE: Chríochnaigh an uirlis chun clárúchán COM a dheisiú go sásúil.

en: The COM Registration Fixing Tool was unsuccessful. This Windows error may provide more information.
    {error}
ga_IE: Níor éirigh leis an uirlis chun clárúchán COM a dheisiú. D’fhéadfadh níos mó eolais a bheith ar fáil san earráid Windows seo.\n
    {error}

en: The URL you have entered failed the connection test. Are you sure you want to save it anyway?
ga_IE: Theip ar thástáil an aimsitheora aonfhoirmigh acmhainne

en: The URL you have entered failed the connection test. {tip}
ga_IE: Theip an t-aimsitheoir aonfhoirmeach acmhainne  an tástáil ceangailte {tip}

en: The URL you have entered has not been tested. Are you sure you want to save it without attempting to connect to it first?
ga_IE: Níl an t-aimsitheoir aonfhoirmeach acmhainne tástáilte agat. An bhfuil tú cinnte  gur mhian leat é a shábháil gan tástáil a dhéanamh?

en: The URL you have entered is not valid. Check that it is correct and try again.
ga_IE: Níl an t-aimsitheoir aonfhoirmeach acmhainne a chur tú  isteach bhailí.. Déan seiceáil agus bain triail as arís.

en: The clipboard contains a large amount of text. It is %s character long | The clipboard contains a large amount of text. It is %s characters long
ga_IE[0]: Tá a lán téacs sa ghearrthaisce. Tá %s charachtar inti.
ga_IE[1]: Tá a lán téacs sa ghearrthaisce. Tá %s charachtar inti.
ga_IE[2]: Tá a lán téacs sa ghearrthaisce. Tá %s charachtar inti.
ga_IE[3]: Tá a lán téacs sa ghearrthaisce. Tá %s gcarachtar inti.
ga_IE[4]: Tá a lán téacs sa ghearrthaisce. Tá %s charachtar inti.

en: The currently active connection may not be continued during or after the update. Even if the connection is continued, you will be unable to respond to User Account Control (UAC) prompts from the controlling computer. You should only proceed if you have physical access to the controlled computer.
    
    Are you sure you want to continue?
ga_IE:   D’fhéadfadh nach leanfar ar aghaidh leis an gceangail reatha le linn an uasdátaithe nó tar éis an uasdátaithe. Fiú má leanfar ar aghaidh leis an gceangail, ní bheidh tú in ann leideanna a ghlacadh ón ríomhaire atá ag rialú. Ná téigh ar aghaidh ach amháin má tá rochtain fisiciúil agat ar an ríomhaire.

en: The following add-on failed to be installed: {}. | The following add-ons failed to be installed: {}.
ga_IE[0]: Theip ar shuiteáil an bhreiseáin seo: {}
ga_IE[1]: Theip ar shuiteáil na mbreiseán seo:{}
ga_IE[2]: Theip ar shuiteáil na mbreiseán seo:{}
ga_IE[3]: Theip ar shuiteáil na mbreiseán seo:{}
ga_IE[4]: Theip ar shuiteáil na mbreiseán seo:{}

en: The following add-on failed to uninstall: {}. | The following add-ons failed to uninstall: {}.
ga_IE[0]: Theip ar dhíshuiteáil an bhreiseáin seo: {}
ga_IE[1]: Theip ar dhíshuiteáil na mbreiseán seo:{}
ga_IE[2]: Theip ar dhíshuiteáil na mbreiseán seo:{}
ga_IE[3]: Theip ar dhíshuiteáil na mbreiseán seo:{}
ga_IE[4]: Theip ar dhíshuiteáil na mbreiseán seo:{}

en: The following add-on failed to update: {}. | The following add-ons failed to update: {}.
ga_IE[0]: Theip ar nuashonrú an bhreiseáin seo: {}
ga_IE[1]: Theip ar nuashonrú na mbreiseán seo:{}
ga_IE[2]: Theip ar nuashonrú na mbreiseán seo:{}
ga_IE[3]: Theip ar nuashonrú na mbreiseán seo:{}
ga_IE[4]: Theip ar nuashonrú na mbreiseán seo:{}

en: The following add-ons are incompatible with NVDA version {version}. These add-ons can not be enabled. Please contact the add-on author for further assistance.
ga_IE: Tá na breiseáin seo a leanas neamh-chomhoiriúnach le NVDA leagan {version}. Ní féidir na breiseáin seo a chumasú. Téigh i dteagmháil le húdar na mbreiseán chun cabhair a fháil.

en: The following command line parameters are unknown to NVDA: {params}
ga_IE: Níl paraiméadair líne na n-orduithe seo   Aitheanta ag NVDA: {params}

en: The following options control the types of document formatting reported by NVDA.
ga_IE: Sainroghanna chun formáidiú doiciméid a bhainistiú

en: The following settings are for advanced users. Changing them may cause NVDA to function incorrectly. Please only change these if you know what you are doing or have been specifically instructed by NVDA developers.
ga_IE: Baineann na socruithe seo a leanas le sainúsáideoirí. Má athraítear iad, d’fhéadfadh NVDA a fheidhmiú go mícheart. Ná athraigh na socruithe seo ach amháin má tá a fhios agat cad atá á dhéanamh agat nó má ordaigh na forbreoirí NVDA duit é a dhéanamh.

en: The installation is unable to remove or overwrite a file. Another copy of NVDA may be running on another logged-on user account. Please make sure all installed copies of NVDA are shut down and try the installation again.
ga_IE: Ní féidir leis an suiteáil chomhad a fhorscríobh nó a bhaint.  B’fhéidir go bhfuil cóip eile de NVDA ar siúl ar chúntas eile ina bhfuil úsáideoir logáilte istigh ann.  Déan cinnte go bhfuil gach uile chóip suiteáilte de NVDA múchta agus féach arís leis.

en: The installation of NVDA failed. Please check the Log Viewer for more information.
ga_IE: Theip ar shuiteáil NVDA. Féach ar an logchomhad chun tuilleadh eolais a fháil.

en: The installation path for NVDA has changed. it will now  be installed in {path}
ga_IE: D’aithrigh cosán na suiteála NVDA.  Beidh sé suiteáilte anois sa {path}.

en: The next key that is pressed will not be handled at all by NVDA, it will be passed directly through to Windows.
ga_IE: Ní phróiseálfaidh NVDA an chéad eochair eile. Seolfar go díreach ar aghaidh chuig Windows é.

en: The profile {name} will be permanently deleted. This action cannot be undone.
ga_IE: Scriosfar an phróifíl {name} go buan. Ní féidir an gníomh seo a chealú.

en: The report links setting must be enabled to toggle report link type
ga_IE: Is gá an rogha "Tabhair tuairisc ar an gcineál naisc" a chumasú

en: The response from the server was not recognised. Check the URL is correct before trying again.
ga_IE: Ní thuigtear freagra ón bhfriothálaí. Déan seiceáil ar an aimsitheoir aonfhoirmeach acmhainne

en: The result of content recognition is already automatically updated
ga_IE: Tá sonraí aithinte inneachair  athnuaite cheana

en: The server returned an error. Check that the URL is correct before trying again.
ga_IE: Tháinig earáid ón bhfriothálaí. Déan seiceáil ar an aimsitheoir aonfhoirmeach acmhainne

en: The settings panel you tried to open is unavailable on this system.
ga_IE: Níl an painéal socruithe atá uait ar fáil ar an gcóras seo.

en: The specified directory '{portableDirectory}' is not empty. Proceeding will delete and replace existing files in the directory. Do you want to overwrite the contents of this folder?
ga_IE: Níl an fillteán '{portableDirectory}' folamh. Má leanann tú ar aghaidh, scriosfar na comhaid san fhillteán seo.

en: There is %d series in this chart | There are %d series in this chart
ga_IE[0]: Tá %d sraithe sa chairt seo.
ga_IE[1]: Tá %d sraithe  sa chairt seo
ga_IE[2]: Tá %d sraithe  sa chairt seo
ga_IE[3]: Tá %d sraithe  sa chairt seo
ga_IE[4]: Tá %d sraithe  sa chairt seo

en: There is no text on the clipboard
ga_IE: Níl aon téacs sa ghearrthaisce

en: There was a network error. Check that you are connected to the internet and try again.
ga_IE: Bhí earáid líonra ann. Déan cinnte go bhfuil tú ceangailte leis an idirlíon.

en: Thick
ga_IE: tiubh

en: This change requires administrator privileges.
ga_IE: Is é riarthóir an chórais amháin atá ábalta é seo a dhéanamh.

en: This feature ({title}) is unavailable while on secure screens such as the sign-on screen or UAC prompt.
ga_IE: Níl an áis seo ({title}) ar fáil ar scáileáin shlána mar shampla an scáileán logála isteach.

en: This feature is unavailable while on secure screens such as the sign-on screen or UAC prompt.
ga_IE: Níl an áis seo ar fáil ar scáileáin shlána mar shampla an scáileán logála isteach.

en: This trigger is already associated with another profile. If you continue, it will be removed from that profile and associated with this one.
    Are you sure you want to continue?
ga_IE: Baineann an truicear seo le próifíl eile cheana.  Má leanann tú ar aghaidh, bainfear as an bpróifíl sin agus bainfear leis an gceann seo é.  An bhfuil tú cinnte gur mian leat leanúint ar aghaidh?

en: Thumbnails
ga_IE: Mionsamhlacha

en: Time to &keep audio device awake after speech (seconds)
ga_IE: Am is gá Gléas fuaime a choimeád  ina dhúiseacht tar éis na cainte

en: Title Master view
ga_IE: Amharc Máistir-theideal

en: Title placeholder
ga_IE: Ionadchoinneálaí: Teideal

en: To create a portable copy of NVDA, please select the path and other options and then press Continue
ga_IE: Chun cóip inaistrithe NVDA a chruthú, roghnaigh an chomhadlann agus roghanna eile ansin brúigh 'Ar Aghaidh'

en: To edit this profile, you will need to manually activate it. Once you have finished editing, you will need to manually deactivate it to resume normal usage.
    Do you wish to manually activate it now?
ga_IE: Chun an phróifíl seo a eagrú, ní foláir duit í a ghníomhachtú deláimh.  Nuair atá do chuid eagarthóireachta críochnaithe agat, Is gáduit í a dhíghníomhachtú de láimh chun gnáth-úsáid a athosnú.
    An mian leat í a ghníomhachtú de láimh anois?

en: To install NVDA to your hard drive, please press the Continue button.
ga_IE: Chun NVDA a shuiteáil ar do dhiosca crua, brúigh an cnaipe 'Ar Aghaidh'.

en: To use an Albatross with NVDA, change the number of status cells in the Albatross's internal menu to at most {maxCells}, and restart the Albatross and NVDA if needed.
ga_IE: Chun Albatross a úsáid le NVDA, déan athrú ar an roghchlár laistigh de Albatross agus leasaigh líon na gcealla stádais go dtí {maxCells} ar a mhéad.

en: To:
ga_IE: Chuig:

en: Toggle HID keyboard simulation
ga_IE: Scoránaigh ionsamhlú an mhéarchláir HID

en: Toggle braille input
ga_IE: Scoránaigh ionchur Braille

en: Toggle periodical refresh of a Windows OCR result
ga_IE: Scoránaigh tréimhse athnuachan torthaí OCR Windows

en: Toggle tethering of braille between the focus and the review position
ga_IE: Scoránaigh ceangal braille idir an fócas agus an suíomh athbhreithnithe.

en: Toggle the braille cursor on and off
ga_IE: Cuir nó ná cuir an cúrsóir Bhraille ar siúl.

en: Toggle the way context information is presented in braille
ga_IE: Scoránaigh an bealach ina dtaispeáintear eolas comhthéacsúil i mBraille.

en: Toggles HID keyboard simulation
ga_IE: Scorántar ionsamhlú an mhéarchláir HID.

en: Toggles beeps that report mouse coordinates as the mouse moves
ga_IE: Scorántar na bípeanna a thuairiscíonn comhordanáidí na luiche agus an luch á bogadh.

en: Toggles between beeps, speech, beeps and speech, and off, for reporting progress bar updates
ga_IE: Scoránaítear idir bípeanna, labhairt, bípeanna agus labhairt, agus múchta ar fad, maidir le nuashonruithe an bharra dul chun cinn.

en: Toggles between browse mode and focus mode. When in focus mode, keys will pass straight through to the application, allowing you to interact directly with a control. When in browse mode, you can navigate the document with the cursor, quick navigation keys, etc.
ga_IE: Scoránaítear idir mód brabhsála agus mód fócais.  Sa mhód  fócais, rachaidh na heochracha go díreach ar aghaidh chuig an clár feidhmeach ionas go ligtear duit idirghníomhú le rialú.  Istigh i mód brabhsála is féidir leat an cháipéis a thaisteal le eochair an chúrsóra nascleantóra.

en: Toggles between reporting the speaker notes or the actual slide content. This does not change what is visible on-screen, but only what the user can read with NVDA
ga_IE: Scoránaítear idir thuairisciú nótaí callaire nó inneachar an fhíor-shleamhnáin.  Ní athraíotar an méid atá infheicthe ar an scáileán, ach amháin an méid atá inléite ag NVDA.

en: Toggles braille mode
ga_IE: Scorántar mód Braille

en: Toggles disabling of all configuration profile triggers. Disabling remains in effect until NVDA is restarted
ga_IE: Scorántar díchumasú na truicir próifílí cumriachta go léir. Fanfaidh an díchumasú seo i bhfeidhm go dtí go gcuirfear tús arís le NVDA.

en: Toggles how much text will be spoken when the mouse moves
ga_IE: Scorántar an méad téacs a labhrófar nuair a bhogtar an cúrsóir luiche

en: Toggles native selection mode on and off
ga_IE: Scorántar mód roghnaithe dúchais ar siúl agus múchtha

en: Toggles on and off delayed descriptions for characters on cursor movement
ga_IE: Scorántar moill  ar siúl ar chur síos carachtar nuair a bhogtar an cúrsóir.

en: Toggles on and off if the screen layout is preserved while rendering the document content
ga_IE: Tosaítear nó múchtar má tá leagan amach an scáileáin caomhnaithe agus inneachar na cáipéise á rindreáil.

en: Toggles on and off reporting if clickable
ga_IE: Tuairiscigh nó ná tuairiscigh ar read inchliceáilte

en: Toggles on and off speaking when navigating by lines or paragraph with braille
ga_IE: Scorántar labhairt agus nascleanúint  á déanamh i mBraille le línte nó le paragraif

en: Toggles on and off the ignoring of blank lines for line indentation reporting
ga_IE: Scorántar neamhaird de línte bána nuair atá  tuairisciú ar eangú ar siúl.

en: Toggles on and off the inclusion of layout tables in browse mode
ga_IE: Scorántar táblaí leagan amach sa mhodh brabhsála

en: Toggles on and off the movement of the navigator object due to focus changes
ga_IE: Tosaítear nó múchtar gluaiseacht oibiachta an nascleantóra mar gheall ar athraithe fócais.

en: Toggles on and off the movement of the review cursor due to the caret moving.
ga_IE: Tosaítear nó múchtar gluaiseacht cúrsóra an athbhreithnithe dá bhrí gluaiseacht an charait.

en: Toggles on and off the reporting of CLDR characters, such as emojis
ga_IE: Scorántar tuairisciú carachtair CLDR leithéidí emoji.

en: Toggles on and off the reporting of articles
ga_IE: Scorántar tuairisciú airteagal

en: Toggles on and off the reporting of block quotes
ga_IE: Tabhair tuairisc, nó ná tabhair tuairisc ar athfhriotail bloic

en: Toggles on and off the reporting of colors
ga_IE: Léigh nó ná léigh dathanna

en: Toggles on and off the reporting of comments
ga_IE: Léigh nó ná léigh nóta tráchta

en: Toggles on and off the reporting of dynamic content changes, such as new text in dos console windows
ga_IE: Tosaítear nó múchtar tuairisciú ar athraithe an inneachair dinimiciúila, mar shampla téacs nua in san fhuinneog dos consól.

en: Toggles on and off the reporting of emphasis
ga_IE: Tuairiscigh nó ná tuairiscigh arbéim

en: Toggles on and off the reporting of figures and captions
ga_IE: Scorántar tuairisciú lléaráidí agus foscríbhinní

en: Toggles on and off the reporting of font changes
ga_IE: Léigh nó ná léigh athruithe chlófhoirne

en: Toggles on and off the reporting of font size changes
ga_IE: Léigh nó ná léigh an clómhéid

en: Toggles on and off the reporting of frames
ga_IE: Léigh nó ná léigh frámaí

en: Toggles on and off the reporting of graphics
ga_IE: Scorántar tuairisciú ar grafaicí

en: Toggles on and off the reporting of groupings
ga_IE: Scorántar tuairisciú grúpálacha

en: Toggles on and off the reporting of headings
ga_IE: Tuairiscigh nó ná tuairiscigh ceanntáisc

en: Toggles on and off the reporting of highlighted text
ga_IE: Scorántar tuairisciú an téacs aibhsithe

en: Toggles on and off the reporting of landmarks
ga_IE: Tuairiscigh nó ná tuairiscigh saincomharthaí

en: Toggles on and off the reporting of line numbers
ga_IE: Léigh nó ná léigh uimhreacha líne

en: Toggles on and off the reporting of line spacing
ga_IE: Léigh nó ná léigh spásáil línte

en: Toggles on and off the reporting of link type
ga_IE: ````Scorántar tuairisciú an chinéil nasc

en: Toggles on and off the reporting of links
ga_IE: Léigh nó ná léigh naisc

en: Toggles on and off the reporting of lists
ga_IE: Tuairiscigh nó ná tuairiscigh liostaí

en: Toggles on and off the reporting of pages
ga_IE: Tuairiscigh nó ná tuairiscigh ar  leathnacha

en: Toggles on and off the reporting of paragraph indentation
ga_IE: Tuairiscigh nó ná tuairiscigh eangU paragraif

en: Toggles on and off the reporting of revisions
ga_IE: Tabhair nó ná tabhair tuairisc maidir le hathbhreithnithe an eagarthóra.

en: Toggles on and off the reporting of style changes
ga_IE: Léigh nó ná léigh athruithe stíle

en: Toggles on and off the reporting of superscripts and subscripts
ga_IE: Scorántar tuairisciú forscripteanna agus foscripteanna

en: Toggles on and off the reporting of table cell coordinates
ga_IE: Léigh nó ná léigh comhordanáidí cille i dtáblaí

en: Toggles on and off the reporting of tables
ga_IE: Tuairiscigh nó ná tuairiscigh táblaí

en: Toggles on and off the reporting of text alignment
ga_IE: Léigh nó ná léigh ailíniú

en: Toggles on and off the speaking of command keys
ga_IE: Scorántar labhairt na n-eochracha ordaithe

en: Toggles reporting spelling or grammar errors in braille
ga_IE: Scorántar tuairisciú ar earráidí litrithe nó gramadaí i mBraille

en: Toggles simple review mode on and off
ga_IE: Cuir nó ná cuir mód athbhreithnithe simplí ar siúl

en: Toggles single letter navigation on and off. When on, single letter keys in browse mode jump to various kinds of elements on the page. When off, these keys are passed to the application
ga_IE: Cuir nó ná cuir nascleanúint le litir shingil ar siúl.

en: Toggles sleep mode on and off for the active application.
ga_IE: Scorántar an mód codlata don fheidhmchlár reatha

en: Toggles speaking the character under the cursor when routing cursor in text
ga_IE: Scorántar an charachtar ag an gcúrsóir a rá agus an cúrsóir á ródú sa téacs

en: Toggles the NVDA Braille viewer, a floating window that allows you to view braille output, and the text equivalent for each braille character
ga_IE: Scorántar amharcóir Braille NVDA. Is fuinneog ar snámh í seo inar féidir leat breathnú ar aschur Braille agus ar na carachtair téacs a bhaineann le gach carachtar Braille.

en: Toggles the NVDA Speech viewer, a floating window that allows you to view all the text that NVDA is currently speaking
ga_IE: Cuir nó ná cuir an amharcóir ar siúl

en: Toggles the reporting of information as the mouse moves
ga_IE: Rianaigh nó ná rianaigh an luch

en: Toggles the state of the screen curtain, enable to make the screen black or disable to show the contents of the screen. Pressed once, screen curtain is enabled until you restart NVDA. Pressed twice, screen curtain is enabled until you disable it
ga_IE: Scorántar staid chuirtín an scáileáin. Cumasaigh an cuirtín chun an scáileán a cur faoi cheilt nó díchumasaigh an cuirtín chun an scáileán a fheiceáil. Brúigh uair amháin agus cuirfear an cuirtín ar siúl go dtí go ndéanfaidh tú atosú ar NVDA. Brúigh faoi dhó agus cuirfear an cuirtín ar siúl go dtí go ndíchumasóidh

en: Toggles the support of touch interaction
ga_IE: Scorántar tacaíocht maidir le hidirghníomhú tadhaill

en: Top
ga_IE: barr

en: Total time not available
ga_IE: Níl an t-am iomlán ar fáil.

en: Touch Interaction
ga_IE: Idirghníomhú tadhaill

en: Touch interaction disabled
ga_IE: Idirghníomhú tadhaill díchumasaithe

en: Touch interaction enabled
ga_IE: Idirghníomhú tadhaill ar siúl

en: Touch interaction not supported
ga_IE: Níl tacaíocht le hidirghníomhú tadhaill

en: Touch screen
ga_IE: scáileán

en: Translates any braille input
ga_IE: Aistrigh an Braille a bhí ionchurtha

en: Translates any braille input and presses the enter key
ga_IE: Aistrigh an Braille a bhí ionchurtha agus brúigh ar iontráil

en: Tries to read documentation for the selected autocompletion item.
ga_IE: Déantar iarracht an cháipéisíocht faoin mhír roghnaithe a léamh, mír ina bhfuil  comhlánú uathoibríoch inti.

en: Triggers
ga_IE: Truicir

en: Trim leading silence in speech audio
ga_IE: Bain an ciúnas ag tús na cainte

en: Trust voice's language when processing characters and symbols
ga_IE: Bain úsáid as teanga an urlabhra nuair atá carachtair agus siombailí á bpróiseáil.

en: Tshivenda grade 1
ga_IE: Tshivenda grád 1

en: Tshivenda grade 2
ga_IE: Tshivendis Grád 2

en: Turkish 8 dot computer braille
ga_IE: Ríomh-Bhraille Tuircise 8 bponc

en: Turkish grade 1
ga_IE: Tuircis, grád 1

en: Turkish grade 2
ga_IE: Tuircis Grád 2

en: Turns input help on or off. When on, any input such as pressing a key on the keyboard will tell you what script is associated with that input, if any.
ga_IE: Tosaítear nó múchtar cabhair an ionchuir.  Nuair a bhíonn sí ar siúl, inseoidh ionchur ar bith (mar shampla ag brú eochrach ar an méarchlár) duit cén scroipt a bhaineann leis.

en: Type
ga_IE: Cineál:

en: Type exit() to exit the console
ga_IE: Úsáid exit() chun scor den chonsól

en: Type help(object) to get help about object.
ga_IE: Úsáid help(X) chun tuilleadh eolais faoi X a fháil.

en: Type the text you wish to find
ga_IE: Téacs le haimsiú

en: Type:
ga_IE: Cineál:

en: UIA notifications
ga_IE: Fógraí UI

en: UIA when available
ga_IE: UIA nuair atá sé ar fáil

[ctx: UIAHandler.FillType]
en: color
ga_IE: Dath

[ctx: UIAHandler.FillType]
en: gradient
ga_IE: Grádán

[ctx: UIAHandler.FillType]
en: none
ga_IE: dada

[ctx: UIAHandler.FillType]
en: pattern
ga_IE: Patrún

[ctx: UIAHandler.FillType]
en: picture
ga_IE: pictiúr

en: USB
ga_IE: frml

en: Ugaritic grade 1
ga_IE: Úgairítis

en: Ukrainian computer braille
ga_IE: RíomhBhraille Úcráinise

en: Ukrainian grade 1
ga_IE: Úcráinis Grád 1

en: Ukrainian literary braille (detailed)
ga_IE: Braille úcráinise litríochta (sonrach)

en: Unable to configure user interface for Vision Enhancement Provider, it can not be enabled.
ga_IE: Níor féidir an comhéadan úsáideora don soláthraí radharcbhreisiúchán a chumasú.

en: Unable to connect to the remote computer
ga_IE: Ní féidir ceangail leis an ríomhaire cianda.

en: Unable to contact portcheck server, please manually retrieve your IP address
ga_IE: Níorbh fhéidir teagmháil leis an bhfriothálaí seiceála poirt. Faigh do chuid seoladh IP de láimh le do thoil

en: Unable to copy
ga_IE: ní féidir cóipeáil

en: Unable to copy a file. Perhaps it is currently being used by another process or you have run out of disc space on the drive you are copying to.
ga_IE: Ní féidir comhad a chóipeáil.  B’fhéidir go bhfuil sé in úsáid faoi láthair ag próiseas eile nó nach bhfuil spás diosca fágtha ar dtiomántán chinn scríbe na cóipeála.

en: Unable to copy status bar content to clipboard
ga_IE: Ní féidir an barra stádais a chóipeáil go dtí an ghearrthaisce.

en: Unable to get the destination of this link.
ga_IE: Ní féidir ceann scríbe an naisc seo a fháil

en: Unable to mark log position
ga_IE: Ní féidir an suíomh sa loga a mharcáil

en: Unable to postpone update.
ga_IE: ní féidir an nuashonrú a chur ar athló.

en: Underline off
ga_IE: gan líne faoi

en: Underline on
ga_IE: líne faoi

en: Underline {style}on
ga_IE: Líne faoi {style} ar siúl

en: Unicode Consortium data (including emoji)
ga_IE: Sonraí Chuibhreannais Unicode (emoji san áireamh)

en: Unicode braille
ga_IE: Braille Unicode

en: Unicode normali&zation
ga_IE: Normalú Unicode

en: Unified English Braille Code grade 1
ga_IE: Cód Aontaithe Braille don Bhéarla, grád 1

en: Unified English Braille Code grade 2
ga_IE: Cód Aontaithe Braille don Bhéarla, grád 1

en: Uninstall NVDA
ga_IE: Díshuiteáil NVDA

en: Unknown braille display
ga_IE: Taispeáint Braille anaithnid

en: Unknown color
ga_IE: dath anaithnid

en: Unknown command line parameters
ga_IE: Paraiméadair líne na n-orduithe anaithnide

en: Unknown power status
ga_IE: Tá stádas na cumhachta anaithnid.

en: Unlabeled
ga_IE: Níl aon lipéad ann

en: Unmuted remote
ga_IE: Ríomhaire cianda gan mhúchadh

en: Unplugged
ga_IE: plugáilte amach

en: Unsupported input
ga_IE: Níl tacaíocht ar fáil don ionchur seo.

en: Untitled chart
ga_IE: cairt a gan teideal

en: Up Bars
ga_IE: Barraí thuas

en: Upd&ate channel
ga_IE: An cainéal nuashonraithe

en: Update Automatically
ga_IE: Nuashonraigh go huathoibríoch

en: Update mirror
ga_IE: Scáthán nuashonraithe

en: Update to NVDA version {version} has been downloaded and is ready to be applied.
ga_IE: Tá nuashonrú ar leagan NVDA {version}  íoslódáilte agus tá sé réidh le feidhmiú.

en: Update to NVDA version {version} is ready to be applied.
ga_IE: Tá an nuashonrú go dtí NVDA {version}  réidh le feidhmiú anois.

en: Updating NVDA
ga_IE: NVDA á nuashonrú

en: Updating NVDA when connected to NVDA Remote Access as the controlled computer is not recommended.
ga_IE: Ní mholtar NVDA a uasdátú nuair atá an ríomhaire ceangailte mar an ríomhaire rialaithe.

en: Uppercase
ga_IE: Cás Uachtair

en: Urdu grade 1
ga_IE: Braille Gaelach gan ghiorrúchán

en: Urdu grade 2
ga_IE: Braille Gaelach Giorraithe

en: Use &screen layout (when supported)
ga_IE: Úsáid leagan amach an &scáileáin (más féidir)

en: Use &spelling functionality if supported
ga_IE: Bain úsáid asfeidhm an &litriúithe má tá sé tacaithe.H1.

en: Use NVDA during sign-in
ga_IE: Bain úsáid as NVDA agus tú ag síniú isteach.

en: Use NVDA during sign-in (requires administrator privileges)
ga_IE: Úsáid NVDA ar an scáileán logála isteach Windows (riarthóir an chórais amháin).

en: Use UI Automation to access Microsoft &Excel spreadsheet controls when available
ga_IE: Bain úsáid as uathoibriú UI Microsoft nuair atá sí ar fáil, chun rochtain a fháil ar rialtáin Microsoft agus ar rialtáin Microsoft Excel.

en: Use WASAPI for SAPI 4 audio output:
ga_IE: Bain úsáid as WASAPI le haghaidh  aschur fuaime.

en: Use currently saved settings during sign-in and on secure screens (requires administrator privileges)
ga_IE: Bain úsáid as socruithe sábháilte reatha agus tú ar an scáileán logála isteach

en: Use en&hanced event processing (requires restart)
ga_IE: Bain úsáid as phróiseáil teagmhais feabhsaithe. Is gá atosú.

en: Use enhanced t&yped character support in legacy Windows Console when available
ga_IE: Bain úsáid as tacaíocht feabhsaithe do charachtair chlóscríofa i gconsól oidhreachta  Windows, nuair atá sí ar fáil.

en: Use modern audio output system (WASAPI)
ga_IE: Bain úsáid as an aschur fuaime nua-aimseartha (WASAPI)

en: Use screen layout off
ga_IE: Leagan amach scáileáin stoptha

en: Use screen layout on
ga_IE: leagan amach scáileáin  ar siúl

en: Use this profile for:
ga_IE: Úsáid an phróifíl seo le haghaidh:

en: Use timeout
ga_IE: Bain úsáid as mód ama istigh

en: User Guide
ga_IE: Treoirleabhar

en: User default
ga_IE: réamhshocrú an úsáideora

en: Uzbek grade 1
ga_IE: Úisbéiceastáinis Grád 1

en: V&ariant
ga_IE: M&alairt

en: V&olume
ga_IE: &Láine

en: Validating URL...
ga_IE: An t-aimsitheoir aonfhoirmeach acmhainne á dhearbhú...

en: Version
ga_IE: Leagan

en: Vertical Object placeholder
ga_IE: Ionadchoinneálaí: Réad Ingearach

en: Vertical Text placeholder
ga_IE: Ionadchoinneálaí: Téacs Ingearach

en: Vertical Title placeholder
ga_IE: Ionadchoinneálaí: Teideal Ingearach

en: Vietnamese grade 0
ga_IE: Vítneaimis  Grád 0

en: Vietnamese grade 1
ga_IE: Vítneaimis  Grád 1

en: Vietnamese grade 2
ga_IE: Vítneaimis  Grád 2

en: View &log
ga_IE: Féach ar an logchomhad.

en: Virtual Buffers
ga_IE: maoláin fhíorúla

en: Virtually toggles the NVDA and shift keys to emulate a keyboard shortcut with braille input
ga_IE: Scorántar na heochracha NVDA agus na heochracha iomlaoide go fíorúil chun aithris a dhéanamh ar eochair eacearra le hionchur Braille.

en: Virtually toggles the NVDA key to emulate a keyboard shortcut with braille input
ga_IE: Scorántar  eochair NVDA go fíorúil, chun aithris a dhéanamh ar aicearra méarchláir le hionchur Braille

en: Virtually toggles the alt and shift keys to emulate a keyboard shortcut with braille input
ga_IE: Scorántar na heochracha alt agus na heochracha iomlaoide chun aithris a dhéanamh ar eochair eacearra le hionchur Braille.

en: Virtually toggles the alt key to emulate a keyboard shortcut with braille input
ga_IE: Scorántar an eochair alt go fíorúil, chun aithris a dhéanamh ar aicearra méarchláir le hionchur Braille

en: Virtually toggles the control and alt keys to emulate a keyboard shortcut with braille input
ga_IE: Scorántar an eochair rialúcháin agus an eochair alt go fíorúil, chun aithris a dhéanamh ar aicearra méarchláir le hionchur Braille

en: Virtually toggles the control and shift keys to emulate a keyboard shortcut with braille input
ga_IE: Scorántar an eochair rialúcháin agus an eochair iomlaoide go fíorúil, chun aithris a dhéanamh ar aicearra méarchláir le hionchur Braille.

en: Virtually toggles the control key to emulate a keyboard shortcut with braille input
ga_IE: Scorántar an eochair rialúcháin go fíorúil, chun aithris a dhéanamh ar aicearra méarchláir le hionchur Braille

en: Virtually toggles the control, alt, and shift keys to emulate a keyboard shortcut with braille input
ga_IE: Scorántar an eochair rialúcháin, an eochair alt agus an eochair iomlaoide   go fíorúil, chun aithris a dhéanamh ar aicearra méarchláir le hionchur Braille

en: Virtually toggles the left windows and shift keys to emulate a keyboard shortcut with braille input
ga_IE: Scorántar an eochair Windows ar chlé agus an eochair iomlaoide  go fíorúil, chun aithris a dhéanamh ar aicearra méarchláir le hionchur Braille

en: Virtually toggles the left windows key to emulate a keyboard shortcut with braille input
ga_IE: Scorántar an eochair Windows ar chlé go fíorúil, chun aithris a dhéanamh ar aicearra méarchláir le hionchur Braille

en: Virtually toggles the shift key to emulate a keyboard shortcut with braille input
ga_IE: Scorántar an eochair iomlaoide go fíorúil, chun aithris a dhéanamh ar aicearra méarchláir le hionchur Braille

en: Vision
ga_IE: Fís

en: Vision Enhancement Provider Error
ga_IE: Earráid le soláthraí radharcbhreisiúchán

en: Visual Highlight
ga_IE: aibhsiú amhairc

en: Voice
ga_IE: Guth

en: Voice dictionary (%s)
ga_IE: Foclóir gutha (%s)

en: Volume of NVDA sounds
ga_IE: Airde fuaimeanna NVDA

en: Volume of NVDA sounds follows voice volume
ga_IE: Bíonn airde fuaimeanna NVDA ag leanúint airde an ghutha.

en: Volume-High-Low-Close
ga_IE: Airde-Ard-íseal-dúnta

en: Volume-Open-High-Low-Close
ga_IE: Airde-Ard-íseal-dúnta-oscailte

en: Waiting for Outlook...
ga_IE: Ag fanacht le Outlook...

en: Waiting for Powerpoint...
ga_IE: Ag fanacht le Powerpoint...

en: Walls
ga_IE: fallaí

en: Warning
ga_IE: Rabhadh

en: Warning!
ga_IE: Rabhadh!

en: Warning: couldn't set volumes for sound split: one of audio sessions is either mono, or has more than 2 audio channels.
ga_IE: Rabhadh: níorbh fhéidir airde na fuaime a shocrú.  Tá ceann de na seisiúin mono, nó tá níos mó ná dhá chainéal i gceist.

en: Wave
ga_IE: Tonn

en: Wave double
ga_IE: Tonn dúbalta

en: Wave heavy
ga_IE: Tonn trom

en: We need your help in order to continue to improve NVDA.
    This project relies primarily on donations and grants. By donating, you are helping to fund full time development.
    If even $10 is donated for every download, we will be able to cover all of the ongoing costs of the project.
    All donations are received by NV Access, the non-profit organisation which develops NVDA.
    Thank you for your support.
ga_IE: Is gá dúinn do chabhair ionas go bhféadaimid leanúint le feabhsúchán NVDA.
    Go formhór, braithimid ar síntiúis agus ar deontais.  Trí do bhronnadh, tacaíonn tú  an fhorbairt lánaimseartha.
    Má bronntar fiú $10 le gach íoslód, beimid in ann gnáthchostais an thionscnaimh a íoc.
    Glactar gach síntiús ag NV Access (an eagraíocht neamhbhrabúsach a fhorbraíonn NVDA).
    Míle buíochas as do chuid chabhrach.

en: We&lcome dialog...
ga_IE: Fuinneog fhái&lte

en: Web layout
ga_IE: Leagan amach gréasáin

en: Welcome to NVDA
ga_IE: Fáilte go NVDA

en: Welcome to NVDA!
ga_IE: Fáilte go NVDA!

en: Welcome to the COM Registration Fixing tool.
    
    Installing and uninstalling programs, as well as other events, can damage accessibility entries in the Windows registry. This can cause previously accessible elements to be presented incorrectly, or can cause "unknown" or "pane" to be spoken or brailled in some applications or Windows components, instead of the content you were expecting.
    
    This tool attempts to fix such common problems. Note that the tool must access the system registry, which requires administrative privileges.
    
    Press Continue to run the tool now.
ga_IE: Fáilte go dtí an uirlis chun clárúchán COM a dheisiú

en: Welsh grade 1
ga_IE: Breatnais, grád 1

en: Welsh grade 2
ga_IE: Breatnais, grád 2

en: What would you like to &do?
ga_IE: Cad ba mhaith leat a &dhéanamh?

en: What's &new
ga_IE: Gnéithe &nua

en: What's new
ga_IE: Nuacht

en: Whole &word
ga_IE: focal go léir

en: Windows C&onsole support:
ga_IE: Tacaíocht do chonsól Windows

en: Windows OCR
ga_IE: OCR Windows

en: Windows OCR not available
ga_IE: Níl OCR Windows ar fáil

en: Windows OneCore voices
ga_IE: guthanna Windows OneCore

en: Words only
ga_IE: Focail amháin

en: Write the current configuration to nvda.ini
ga_IE: Scríobh an chumraíocht reatha i nvda.ini

en: X Error Bars
ga_IE: Barraí earáide X

en: Xhosa grade 1
ga_IE: Cóiréis, grád 1

en: Xhosa grade 2
ga_IE: Cóiréis, grád 2

en: Y Error Bars
ga_IE: Barraí earáide Y

en: Yakut grade 1
ga_IE: Sachais grád 1

en: Yes
ga_IE: Cealaigh

en: Yiddish grade 1
ga_IE: Giúdais Grád 1

en: You are about to install version {newVersion} of {summary}, which appears to be already installed. Would you still like to update?
ga_IE: Tá tú ar tí  leagan {newVersion} de {summary} a shuiteáil, agus meastar go bhfuil sé suiteáilte cheana.

en: You are attempting to install an earlier version of NVDA than the version currently installed. If you really wish to revert to an earlier version, you should first cancel this installation and completely uninstall NVDA before installing the earlier version.
ga_IE: Tá tú ag iarraidh seanleagan NVDA a shuiteáil. Más mian leat é sin a dhéanamh, ní foláir  cealaigh as NVDA ar dtús agus ansin, díshuiteáil NVDA.  É sin déanta, beidh tú in an seanleagan a shuiteáil.

en: You did not choose Talk as one of your speech mode options. Please note that this may result in no speech output at all. Are you sure you want to continue?
ga_IE: Níor roghnaigh tú caint mar cheann de na roghanna móid cainte. Tabhair faoi deara gur féidir nach mbeidh aschur cainte ar bith ann.

en: You must choose a name for this profile.
ga_IE: Is gá ainm a roghnú don phróifíl seo.

en: You will be unable to respond to User Account Control (UAC) prompts from the controlling computer. You should only proceed if you have physical access to the controlled computer.
    
    Are you sure you want to continue?
ga_IE: Ní bheidh tú in ann leideanna ón ríomhaire atá ag rialú a fhreagairt. Ná téigh ar aghaidh mura bhfuil rochtain fisiciúil agat ar an ríomhaire.
    An bhfuil tú cinnte gur mhian leat dul ar aghaidh?

en: Your configuration file contains errors. Your configuration has been reset to factory defaults.
    More details about the errors can be found in the log file.
ga_IE: Earráid i do mhapa gothaí.
    Tá do chumraíocht socraithe go dtí an chumraíocht réamhshocraithe. Gheobhaidh tú tuilleadh eolais sa logchomhad.

en: Your gesture map file contains errors.
    More details about the errors can be found in the log file.
ga_IE: Earráid i do mhapa gothaí.
    Gheobhaidh tú tuilleadh eolais sa logchomhad.

en: Zulu grade 1
ga_IE: Súlúis, grád 1

en: Zulu grade 2
ga_IE: Braille Gaelach Giorraithe

[ctx: action]
en: Back
ga_IE: ar ais

[ctx: action]
en: Beginning
ga_IE: tosú

[ctx: action]
en: Document
ga_IE: cáipéis

[ctx: action]
en: End
ga_IE: deireadh

[ctx: action]
en: Help
ga_IE: Cabhair

[ctx: action]
en: Home
ga_IE: baile

[ctx: action]
en: Information
ga_IE: Eolas

[ctx: action]
en: Movie
ga_IE: scannán

[ctx: action]
en: Next
ga_IE: ar aghaidh

[ctx: action]
en: Sound
ga_IE: fuaim

[ctx: addonStore]
en: &About add-on...
ga_IE: Maidir leis an mbreiseán...

[ctx: addonStore]
en: &Close
ga_IE: Dún

[ctx: addonStore]
en: &Continue
ga_IE: Lean ar aghaidh

[ctx: addonStore]
en: &Disable
ga_IE: Díchumasaigh

[ctx: addonStore]
en: &Disable selected add-ons
ga_IE: Díchumasaigh na breiseáin atá roghnaithe

[ctx: addonStore]
en: &Don't show this message again
ga_IE: Ná thaispeáin an teachtaireacht seo arís.

[ctx: addonStore]
en: &Enable
ga_IE: Cumasaigh

[ctx: addonStore]
en: &Enable (override incompatibility)
ga_IE: Cumasaigh, sáraigh an neamh-chomhoiriúnacht

[ctx: addonStore]
en: &Enable selected add-ons
ga_IE: Cumasaigh na breiseáin atá roghnaithe

[ctx: addonStore]
en: &Help
ga_IE: Cab&hair

[ctx: addonStore]
en: &Install
ga_IE: Suiteáil

[ctx: addonStore]
en: &Install (override incompatibility)
ga_IE: Déan suiteáil agus sáraigh an neamh-chomhoiriúnacht

[ctx: addonStore]
en: &Install selected add-ons
ga_IE: Suiteáil na breiseáin atá roghnaithe

[ctx: addonStore]
en: &License
ga_IE: Ceadúnas

[ctx: addonStore]
en: &No
ga_IE: Ná déan

[ctx: addonStore]
en: &OK
ga_IE: OK

[ctx: addonStore]
en: &Other Details:
ga_IE: Sonraí eile:

[ctx: addonStore]
en: &Remove
ga_IE: Bain

[ctx: addonStore]
en: &Remove selected add-ons
ga_IE: Scrios na breiseáin  atá roghnaithe

[ctx: addonStore]
en: &Search:
ga_IE: cuardaigh:

[ctx: addonStore]
en: &Update
ga_IE: Nuashonraigh

[ctx: addonStore]
en: &Update (override incompatibility)
ga_IE: Uasdátaigh. Sáraigh an neamh-chomhoiriúnacht.

[ctx: addonStore]
en: &Update all
ga_IE: Nuashonraigh gach ceann

[ctx: addonStore]
en: &Update selected add-ons
ga_IE: Nuashonraigh na breiseáin atá roghnaithe

[ctx: addonStore]
en: &What's new
ga_IE: Nuacht

[ctx: addonStore]
en: &Yes
ga_IE: Déan é

[ctx: addonStore]
en: A&ctions
ga_IE: Gníomhartha

[ctx: addonStore]
en: Add-on Information
ga_IE: Eolas faoin mBreiseán

[ctx: addonStore]
en: Add-on Installation
ga_IE: Suiteáil an Bhreiseáin

[ctx: addonStore]
en: Add-on Store
ga_IE: Stór na mBreiseán

[ctx: addonStore]
en: Add-on Store Warning
ga_IE: Rabhadh Stór na mBreiseán

[ctx: addonStore]
en: Add-on data update failure
ga_IE: Teip ar nuashonrú breiseáin

[ctx: addonStore]
en: Add-on download failure
ga_IE: Theip ar íoslódáil an bhreiseáin

[ctx: addonStore]
en: Add-on download not safe: checksum failed for {name}
ga_IE: Níl sé sábháilte an breiseán {name} a íoslódáil mar theip ar an tsuim sheiceála.

[ctx: addonStore]
en: Add-on installation
ga_IE: Suiteáil Bhreiseáin

[ctx: addonStore]
en: Add-on installation failure
ga_IE: Teip Suiteála Breiseáin

[ctx: addonStore]
en: Add-on not supported %s
ga_IE: Níl tacaíocht ar fáil do Bhreiseán %s

[ctx: addonStore]
en: Add-on updates available
ga_IE: Tá nuashonraithe breiseáin ar fáil

[ctx: addonStore]
en: Add-ons
ga_IE: Breiseáin

[ctx: addonStore]
en: Add-ons are created by the NVDA community and are not vetted by NV Access. NV Access cannot be held responsible for add-on behavior. The functionality of add-ons is unrestricted and can include accessing your personal data or even the entire system.
ga_IE: Cruthaíonn pobal NVDA na breiseáin agus ní sheiceálann NVAcess iad. Ní féidir an fhreagracht a chur ar NVAcess as iompraíocht na mbreiseán. Níl srianta ar fheidhmiúlacht na mbreiseán agus d’fhéadfadh rochtain ar do shonraí pearsanta nó ar do chóras iomláine.

[ctx: addonStore]
en: Add-ons updated, restart NVDA to activate changes
ga_IE: Tá na breiseáin nuashonraithe. Atosaigh NVDA chun iad a ghníomhú.

[ctx: addonStore]
en: All
ga_IE: Uile

[ctx: addonStore]
en: An updated version of NVDA is required. NVDA version {nvdaVersion} or later.
ga_IE: Tá leagan nuashonraithe de NVDA de dhíth. Leagan {nvdaVersion} nó leagan níos déanaí.

[ctx: addonStore]
en: An updated version of this add-on is required. This add-on was last tested with NVDA {lastTestedNVDAVersion}. NVDA requires this add-on to be tested with NVDA {nvdaVersion} or higher. You can enable this add-on at your own risk.
ga_IE: Tá leagan nuashonraithe den bhreiseán seo de dhíth. Rinneadh an tástáil is déanaí ar NVDA {lastTestedNVDAVersion}. Is gá leagan {nvdaVersion} .

[ctx: addonStore]
en: Are you sure you want to continue?
ga_IE: An bhfuil tú cinnte gur mian leat dul ar aghaidh?

[ctx: addonStore]
en: Are you sure you wish to remove the {addon} add-on from NVDA? This cannot be undone.
ga_IE: An bhfuil tú cinnte gur mhian leat an breiseán {addon}  a bhaint ó NVDA?

[ctx: addonStore]
en: Author
ga_IE: Údar

[ctx: addonStore]
en: Author:
ga_IE: Údar:

[ctx: addonStore]
en: Author: {author}
ga_IE: Údar: {author}

[ctx: addonStore]
en: Available
ga_IE: ar fáil

[ctx: addonStore]
en: Available &add-ons
ga_IE: Na Breiseáin &ar fáil

[ctx: addonStore]
en: Available add-ons
ga_IE: Na Breiseáin atá ar fáil

[ctx: addonStore]
en: Available version
ga_IE: An leagan atá ar fáil:

[ctx: addonStore]
en: Available version:
ga_IE: An leagan atá ar fáil:

[ctx: addonStore]
en: Beta
ga_IE: Béite

[ctx: addonStore]
en: Ca&ncel install
ga_IE: Cuir an tuiteáil ar ceal.

[ctx: addonStore]
en: Ca&ncel install of selected add-ons
ga_IE: Cuir suiteáil na mbreiseán ar ceal

[ctx: addonStore]
en: Cancel
ga_IE: Cealaigh

[ctx: addonStore]
en: Cha&nnel:
ga_IE: Cainéal:

[ctx: addonStore]
en: Changes for {curVersion}
ga_IE: athruithe le haghaidh {curVersion}

[ctx: addonStore]
en: Channel
ga_IE: Cainéal

[ctx: addonStore]
en: Channel:
ga_IE: Cainéal:

[ctx: addonStore]
en: Choose Add-on Package File
ga_IE: Roghnaigh an comhad  don Phacáiste Breiseáin

[ctx: addonStore]
en: Community re&views
ga_IE: Athbhreithnuithe an phobail

[ctx: addonStore]
en: Copy Add-ons to System-wide Configuration
ga_IE: Cóipeáil breiseáin go dtí an phróifíl chórais

[ctx: addonStore]
en: Could not disable the add-on: {addon}.
ga_IE: Níorbh fhéidir an breiseán {addon}. A dhíchumasú.

[ctx: addonStore]
en: Could not enable the add-on: {addon}.
ga_IE: Níorbh fhéidir an breiseán {addon}. A chumasú.

[ctx: addonStore]
en: Description:
ga_IE: Cur síos

[ctx: addonStore]
en: Dev
ga_IE: gléas

[ctx: addonStore]
en: Disabled
ga_IE: Díchumasaithe

[ctx: addonStore]
en: Disabled (incompatible)
ga_IE: Díchumasaithe (neamh-chomhoiriúnach)

[ctx: addonStore]
en: Disabled (incompatible), pending restart
ga_IE: Neamh-chomhoiriúnach. Bhí sé díchumasaithe tar éis an atosaithe.

[ctx: addonStore]
en: Disabled, pending restart
ga_IE: Díchumasaithe agus ar feitheamh ar atosú.

[ctx: addonStore]
en: Download URL:
ga_IE: Aimsitheoir aonfhoirmeach acmhainne íoslódála

[ctx: addonStore]
en: Download failed
ga_IE: Theip ar an íoslódáil.

[ctx: addonStore]
en: Download of {num} add-on in progress, cancel downloading? | Download of {num} add-ons in progress, cancel downloading?
ga_IE[0]: Íoslódáil {num}  bhreiseán ar siúl. Cealaigh an íoslódáil?
ga_IE[1]: Íoslódáil {num}  bhreiseán ar siúl. Cealaigh an íoslódáil?
ga_IE[2]: Íoslódáil {num}  bhreiseán ar siúl. Cealaigh an íoslódáil?
ga_IE[3]: Íoslódáil {num}  mbreiseán ar siúl. Cealaigh an íoslódáil?
ga_IE[4]: Íoslódáil {num}  bhreiseán ar siúl. Cealaigh an íoslódáil?

[ctx: addonStore]
en: Downloaded, pending install
ga_IE: Íoslódáilte ag feitheamh ar shuiteáil.

[ctx: addonStore]
en: Downloading
ga_IE: á íoslódáil

[ctx: addonStore]
en: Ena&bled/disabled:
ga_IE: Cumasaithe/Díchumasaithe

[ctx: addonStore]
en: Enable add-on
ga_IE: Cumasaigh an breiseán

[ctx: addonStore]
en: Enabled
ga_IE: Cumasaithe.

[ctx: addonStore]
en: Enabled (incompatible)
ga_IE: Cumasaithe, (neamh-chomhoiriúnach)

[ctx: addonStore]
en: Enabled (incompatible), pending restart
ga_IE: Cumasaithe (neamh-chomhoiriúnach) ag feitheamh ar atosú.

[ctx: addonStore]
en: Enabled, pending restart
ga_IE: cumasaithe ag feitheamh ar atosú

[ctx: addonStore]
en: External
ga_IE: seachtrach

[ctx: addonStore]
en: Failed to install add-on from %s
ga_IE: Theip ar an breiseán ó %s a shuiteáil.

[ctx: addonStore]
en: Failed to open add-on package file at {filePath} - missing file or invalid file format
ga_IE: Níorbh fhéidir an comhad breiseáin a oscailt  ag {filePath}. Níl an comhad ann nó tá an fhormaid mícheart.

[ctx: addonStore]
en: Ho&mepage
ga_IE: Leathanach baile

[ctx: addonStore]
en: Homepage:
ga_IE: leathanach baile:

[ctx: addonStore]
en: Homepage: {url}
ga_IE: Leathanach baile {url}

[ctx: addonStore]
en: I understand that incompatible add-ons will be disabled and can be manually re-enabled at my own risk after installation.
ga_IE: Tuigim go ndíchumasófar breiseáin neamh-chomhoiriúnacha agus go mbeidh mé in ann iad a chumasaigh de láimhe arís ar mo phriacal féin tar éis na suiteála.

[ctx: addonStore]
en: ID:
ga_IE: Aitheantas:

[ctx: addonStore]
en: Include &incompatible add-ons
ga_IE: Cuir breiseáin neamh-chomhoiriúnacha san áireamh

[ctx: addonStore]
en: Incompatible
ga_IE: neamh-chomhoiriúnach

[ctx: addonStore]
en: Incompatible Reason:
ga_IE: cúis neamh-chomhoiriúnachta
    .

[ctx: addonStore]
en: Install add-on
ga_IE: Suiteáil an breiseán

[ctx: addonStore]
en: Install date
ga_IE: Dáta suiteála

[ctx: addonStore]
en: Install date:
ga_IE: Dáta an suiteála

[ctx: addonStore]
en: Install failed
ga_IE: Theip ar an suiteáil.

[ctx: addonStore]
en: Install from e&xternal source
ga_IE: Déan suiteáil ó fhoinse seachtrach.

[ctx: addonStore]
en: Installed &add-ons
ga_IE: Breiseáin Shuiteáilte

[ctx: addonStore]
en: Installed add-ons
ga_IE: Breiseáin Shuiteáilte

[ctx: addonStore]
en: Installed incompatible &add-ons
ga_IE: Breiseáin neamh-chomhoiriúnacha suiteáilte

[ctx: addonStore]
en: Installed incompatible add-ons
ga_IE: Breiseáin neamh-chomhoiriúnacha suiteáilte

[ctx: addonStore]
en: Installed version
ga_IE: An leagan suiteáilte

[ctx: addonStore]
en: Installed version:
ga_IE: An leagan suiteáilte

[ctx: addonStore]
en: Installed, pending restart
ga_IE: Suiteáilte, ag feitheamh ar atosú.

[ctx: addonStore]
en: Installing
ga_IE: á Shuiteáil

[ctx: addonStore]
en: Installing {num} add-on, please wait. | Installing {num} add-ons, please wait.
ga_IE[0]: {num} bhreiseán á shuiteáil.Fan nóiméad le do thoil.
ga_IE[1]: {num} bhreiseán á shuiteáil. Fan nóiméad le do thoil.
ga_IE[2]: {num}  bhreiseán á suiteáil. Fan nóiméad le do thoil.
ga_IE[3]: {num}  mbreiseán á suiteáil. Fan nóiméad le do thoil.
ga_IE[4]: {num}  bhreiseán á suiteáil. Fan nóiméad le do thoil.

[ctx: addonStore]
en: Last NVDA version tested: {}
ga_IE: An leagan is déanaí a bhí tástáilte:{}

[ctx: addonStore]
en: Last tested NVDA version
ga_IE: Leagan NVDA a bhí tástáilte is déanaí

[ctx: addonStore]
en: Last tested NVDA version:
ga_IE: Leagan NVDA a bhí tástáilithe le déanaí

[ctx: addonStore]
en: License URL:
ga_IE: aimsitheoir aonfhoirmeach acmhainne an cheadúnais

[ctx: addonStore]
en: License:
ga_IE: Ceadúnas:

[ctx: addonStore]
en: Loading add-ons...
ga_IE: Breiseáin á lódáil...

[ctx: addonStore]
en: Make sure you are connected to the internet, and the Add-on Store mirror URL is valid.
    Mirror URL: {url}
ga_IE: Déan cinnte go bhfuil tú ceangailte leis an idirlíon agus go bhfuil an  t-aimsitheoir aonfhoirmeach acmhainne bhailí go dtí scáthán  stór na mbreiseán agat. 
    Scáthán: {url}

[ctx: addonStore]
en: Migrate to add-on store
ga_IE: Bog go dtí Stór na mBreiseán.

[ctx: addonStore]
en: Minimum NVDA version
ga_IE: Íosleagan NVDA

[ctx: addonStore]
en: Minimum NVDA version:
ga_IE: Leagan NVDA is lú:

[ctx: addonStore]
en: Minimum required NVDA version: {}
ga_IE: íosleagan NVDA de dhíth: {}

[ctx: addonStore]
en: NVDA Add-on Package (*.{ext})
ga_IE: Pacáiste Breiseáin NVDA (*.{ext})

[ctx: addonStore]
en: Name
ga_IE: Ainm

[ctx: addonStore]
en: No actions available for the selected add-ons
ga_IE: Níl gníomhartha ar fáil do na breiseáin atá roghnaithe

[ctx: addonStore]
en: No add-on selected.
ga_IE: Níl aon bhreiseán roghnaithe agat

[ctx: addonStore]
en: Note: NVDA was started with add-ons disabled
ga_IE: Tabhair faoi deara go raibh na breiseáin dhíchumasaithe nuar a thosaigh NVDA.

[ctx: addonStore]
en: One or more add-ons are currently enabled in your NVDA configuration. If run on secure screens, they will have unrestricted, higher-than-administrator level access to your entire system. You are strongly encouraged to copy only add-ons that you absolutely require in order to use NVDA during sign-in and on secure screens.
    
    Check only the add-ons you wish to copy to the system-wide configuration.
ga_IE: Tá cúpla breiseán cumasaithe ar do chumriacht NVDA. Má bhíonn siad ar siúl ar scáileán slándála, beidh rochtain gan sriain acu ar iomlán do chórais. Moltar duit  breiseáin riachtanacha amháin a chóipeáil go dtí do scáileán logála isteach agus scáileáin shlándála chun NVDA a úsáid.

[ctx: addonStore]
en: Open Add-on &Store
ga_IE: Oscail Stór na mBreiseán

[ctx: addonStore]
en: Pending removal
ga_IE: ag feitheamh ar bhaint

[ctx: addonStore]
en: Publication date
ga_IE: Dáta foilseacháin

[ctx: addonStore]
en: Publication date:
ga_IE: Dáta Foilsiúcháin

[ctx: addonStore]
en: Publisher
ga_IE: Foilsitheoir

[ctx: addonStore]
en: Publisher:
ga_IE: Foilsitheoir

[ctx: addonStore]
en: Publisher: {publisher}
ga_IE: Foilsitheoir:{publisher}

[ctx: addonStore]
en: Re&place
ga_IE: athchuir

[ctx: addonStore]
en: Re&try install
ga_IE: Déan iarracht é a shuiteáil arís

[ctx: addonStore]
en: Re&try installing selected add-ons
ga_IE: Déan iarracht eile na breiseáin roghnaithe  a shuiteáil

[ctx: addonStore]
en: Remember this choice for subsequent add-ons
ga_IE: Cuimhnigh an rogha seo maidir le breiseáin ina dhiaidh seo

[ctx: addonStore]
en: Remove add-on
ga_IE: Bain an breiseán

[ctx: addonStore]
en: Reviews URL:
ga_IE: An t-Aimsitheoir Aonfhoirmeach Acmhainne le haghaidh na hAthbhreithnuithe

[ctx: addonStore]
en: S&tatus:
ga_IE: Stádas:

[ctx: addonStore]
en: Sort by colu&mn:
ga_IE: Sórtáil le colún

[ctx: addonStore]
en: Source &Code
ga_IE: Cód foinseach

[ctx: addonStore]
en: Source URL:
ga_IE: Aimsitheoir aonfhoirmeach acmhainne na foinse:

[ctx: addonStore]
en: Stable
ga_IE: Cobhsaí

[ctx: addonStore]
en: Status
ga_IE: Stádas

[ctx: addonStore]
en: Unable to download add-on: {name}
ga_IE: Ní féidir an breiseán {name} a íoslódáil.

[ctx: addonStore]
en: Unable to establish a connection to the Add-on Store server.
ga_IE: Ní féidir ceangail le Friothálaí Stórais Bhreiseán NVDA

[ctx: addonStore]
en: Unable to fetch latest add-on data for compatible add-ons.
ga_IE: Ní féidir na sonraí is déanaí faoi bhreiseáin comhoiriúnacha a fháil.

[ctx: addonStore]
en: Unable to fetch latest add-on data for incompatible add-ons.
ga_IE: Ní féidir na sonraí is déanaí faoi bhreiseáin neamh-chomhoiriúnacha a fháil.

[ctx: addonStore]
en: Unable to save add-on as a file: {name}
ga_IE: Ní féidir an breiseán {name} a shábháil mar chomhad.

[ctx: addonStore]
en: Unknown status
ga_IE: Tá an stádas anaithnid.

[ctx: addonStore]
en: Updatable &add-ons
ga_IE: Breiseáin in-nuashonraithe

[ctx: addonStore]
en: Updatable add-ons
ga_IE: Breiseáin in-nuashonraithe

[ctx: addonStore]
en: Update Available
ga_IE: Tá nuashonrú ar fáil.

[ctx: addonStore]
en: Update Available (incompatible)
ga_IE: Nuashonrú ar Fáil (neamh-chomhoiriúnach)

[ctx: addonStore]
en: Updates are available for some of your installed add-ons.
ga_IE: Tá nuashonruithe le haghaidh cuid de na breiseáin suiteáilte ar fáil.

[ctx: addonStore]
en: Updating add-ons...
ga_IE: Breiseáin á nuashonrú...

[ctx: addonStore]
en: Version
ga_IE: Leagan

[ctx: addonStore]
en: VirusTotal scan URL:
ga_IE: Aimsitheoir Aonfhoirmeach Acmhainne le haghaidh scan VirusTotal

[ctx: addonStore]
en: VirusTotal scan results
ga_IE: Torthaí iomlán an scan víris

[ctx: addonStore]
en: VirusTotal scan results:
ga_IE: Torthaí iomlán an scan víris

[ctx: addonStore]
en: Warning
ga_IE: Rabhadh

[ctx: addonStore]
en: Warning: add-on installation may result in downgrade: {name}. The installed add-on version cannot be compared with the add-on store version. Installed version: {oldVersion}. Available version: {version}.
    Proceed with installation anyway?
ga_IE: Rabhadh: D’fhéadfadh íosghrádú a bheith ann le suiteáil {name}. Ní féidir comparáid a dhéanamh idir an leagan atá suiteáilte agus an leagan ar Stór na mBreiseán. Leagan suiteáilte: {oldVersion}. Leagan nua ar fáil {version}.

[ctx: addonStore]
en: Warning: add-on is incompatible: {name} {version}. Check for an updated version of this add-on if possible. This add-on was last tested with NVDA {lastTestedNVDAVersion}. NVDA requires this add-on to be tested with NVDA {nvdaVersion} or higher. Enabling may cause unstable behavior in NVDA.
    Proceed with enabling anyway?
ga_IE: Rabhadh: Tá an breiseán seo neamh-chomhoiriúnach: {name} {version}. Más féidir, faigh leagan uasdátaithe den bhreiseán seo. Bhí an tástáil is déanaí déanta ar  {lastTestedNVDAVersion}. Is gá tástáil ar  NVDA {nvdaVersion} nó ar leagan níos déanaí. Má chumasaítear é d’fhéadfadh iompair mhíshocair a bheith ann.
    Cumasaigh pé scéal é?

[ctx: addonStore]
en: Warning: add-on is incompatible: {name} {version}. Check for an updated version of this add-on if possible. This add-on was last tested with NVDA {lastTestedNVDAVersion}. NVDA requires this add-on to be tested with NVDA {nvdaVersion} or higher. Installation may cause unstable behavior in NVDA.
    Proceed with installation anyway?
ga_IE: Rabhadh: Tá an breiseán {name} {version}   neamh-chomhoiriúnach. Más féidir, aimsigh leagan uasdátaithe.  Bhí an tseiceáil is déanaí  déanta ar NVDA le leagan {lastTestedNVDAVersion}
     . Is gá leagan {nvdaVersion} . Má leanann tú ar aghaidh leis an suiteáil,  d’fhéadfadh fadhbanna a bheith ann. 
     
    Lean ar aghaidh pé scéal é?

[ctx: addonStore]
en: Your NVDA configuration contains add-ons that are incompatible with this version of NVDA. These add-ons will be disabled after installation. After installation, you will be able to manually re-enable these add-ons at your own risk. If you rely on these add-ons, please review the list to decide whether to continue with the installation.
ga_IE: Tá breiseáin i do chumraíocht NVDA nach bhfuil comhoiriúnach leis an leagan seo de NVDA. Díchumasófar na breiseáin seo tar éis na suiteála. Tar éis duit an suiteáil a dhéanamh, beidh tú in ann na breiseáin seo a chumasaigh de láimhe  arís ar do phriacal féin. Má bhíonn tú ag brath ar na breiseáin seo, déan athbhreithniú ar an liosta le do thoil chun cinneadh a dhéanamh cé acu a dhéanamh iad a shuiteáil nó gan iad a shuiteáil.

[ctx: addonStore]
en: {column} (ascending)
ga_IE: {column}  ag dul in airde

[ctx: addonStore]
en: {column} (descending)
ga_IE: {column}  ag ísliú

[ctx: addonStore]
en: {malicious} malware scanner detected this add-on as potentially malicious (out of {total}). | {malicious} malware scanners detected this add-on as potentially malicious (out of {total}).
ga_IE[0]: Meastar gur Thángthas ar {malicious}    bogearraí mailíseacha sa bhreiseán seo as {total} mar iomlán.
ga_IE[1]: Meastar gur Thángthas ar {malicious}    bhogearraí mailíseacha sa bhreiseán seo as {total} mar iomlán.
ga_IE[2]: Meastar gur Thángthas ar {malicious}    bogearraí mailíseacha sa bhreiseán seo as {total} mar iomlán.
ga_IE[3]: Meastar gur Thángthas ar {malicious}    mogearraí mailíseacha sa bhreiseán seo as {total} mar iomlán.
ga_IE[4]: Meastar gur Thángthas ar {malicious}    bhogearraí mailíseacha sa bhreiseán seo as {total} mar iomlán.

[ctx: addonStore]
en: {num} add-on selected. | {num} add-ons selected.
ga_IE[0]: {num} bhreiseán roghnaithe
ga_IE[1]: {num} bhreiseán roghnaithe
ga_IE[2]: {num} bhreiseán roghnaithe
ga_IE[3]: {num} mbreiseán roghnaithe
ga_IE[4]: {num} bhreiseán roghnaithe

[ctx: addonStore]
en: {summary} ({name})
    Version: {version}
    Description: {description}
ga_IE: {summary} ({name})
    Leagan: {version}
    Cur Síos: {description}

[ctx: advanced.playErrorSound]
en: Only in NVDA test versions
ga_IE: ar fáil i leagan tástála NVDA.

[ctx: advanced.playErrorSound]
en: Yes
ga_IE: Lean ar aghaidh

[ctx: advanced.uiaWithChromium]
en: Default (Only when necessary)
ga_IE: Rogha réamhsocraithe (nuair is gá amháin)

[ctx: advanced.uiaWithChromium]
en: No
ga_IE: Ná húsáid

[ctx: advanced.uiaWithChromium]
en: Only when necessary
ga_IE: Ach amháin nuair is gá.

[ctx: advanced.uiaWithChromium]
en: Use UIA with Microsoft Edge and other 
    &Chromium based browsers when available:
ga_IE: Bain úsáid as an gcomhéadan úsáideora ar Microsoft Edge agus ar bhrabhsálaithe Chromium eile.
    
    Use UIA with Microsoft Edge and other 
    &Chromium based browsers when available:

[ctx: advanced.uiaWithChromium]
en: Yes
ga_IE: Cealaigh

[ctx: advanced.uiaWithMSWord]
en: Always
ga_IE: I gcónaí

[ctx: advanced.uiaWithMSWord]
en: Default (Where suitable)
ga_IE: Déan réamhshocrú (más oiriúnach)

[ctx: advanced.uiaWithMSWord]
en: Only when necessary
ga_IE: Ach amháin nuair is gá.

[ctx: advanced.uiaWithMSWord]
en: Use UI Automation to access Microsoft &Word document controls
ga_IE: Bain úsáid as uathoibriú UI  chun rochtain a fháil ar na rialtáin i  ndoiciméid Microsoft Word\v\v\v\v\v\v\v\v\v\v\v\v\v\v\v\v\v\vBain úsáid as uathoibriú UI  chun rochtain a fháil ar na rialtáin i  ndoiciméid Microsoft Word.\vI Microsoft nuair atá sé- ar fáil, chun rochtain a fháil ar rialtáin Microsoft agus ar rialtáin Microsoft Word.

[ctx: advanced.uiaWithMSWord]
en: Where suitable
ga_IE: más oiriúnach

en: alert
ga_IE: foláireamh

en: align center
ga_IE: ailínithe sa lár

en: align centered across selection
ga_IE: Láraithe thar na cealla roghnaithe

en: align distributed
ga_IE: ailíniúchán dáilte

en: align fill
ga_IE: líonta

en: align general
ga_IE: Ginearálta

en: align justify
ga_IE: ailíniú comhfhadaithe

en: align left
ga_IE: ailínithe ar chlé

en: align right
ga_IE: ailínithe ar dheis

en: alignment
ga_IE: ailíniú

en: alphanumeric
ga_IE: alfa-uimhriúil

en: alt
ga_IE: Alt

en: animation
ga_IE: beochan

en: any dots
ga_IE: gach pointe

en: app
ga_IE: aip

en: application
ga_IE: feidhmchlár

en: applications
ga_IE: feidhmchláir

[ctx: aria]
en: banner
ga_IE: meirge

[ctx: aria]
en: complementary
ga_IE: comhlántach

[ctx: aria]
en: content info
ga_IE: Eolas inneachair

[ctx: aria]
en: form
ga_IE: foirm

[ctx: aria]
en: main
ga_IE: príomháit

[ctx: aria]
en: navigation
ga_IE: nascleanúint

[ctx: aria]
en: search
ga_IE: cuardaigh

en: art
ga_IE: mír

en: article
ga_IE: airteagal

en: at {x}, {y}
ga_IE: ag {x}, {y}

en: attachment
ga_IE: iatán

en: audio
ga_IE: fuaim

en: automatic
ga_IE: Uathoibríoch

en: automatic color
ga_IE: dath Uathoibríoch

en: automatically
ga_IE: go huathoibríoch

en: back
ga_IE: siar

en: background color
ga_IE: dath cúlra

en: background pattern {pattern}
ga_IE: patrún cúlra {pattern}

en: backspace
ga_IE: cúlspás

en: baseline
ga_IE: bunlíne

en: behind bottom of {otherShape} by {distance:.3g} point | behind bottom of {otherShape} by {distance:.3g} points
ga_IE[0]: Ar chúl bhun {otherShape} ar fad {distance:.3g} phointe
ga_IE[1]: Ar chúl bhun {otherShape} ar fad {distance:.3g} phointe
ga_IE[2]: Ar chúl bhun {otherShape} ar fad {distance:.3g} phointe
ga_IE[3]: Ar chúl bhun {otherShape} ar fad {distance:.3g} bpointe
ga_IE[4]: Ar chúl bhun {otherShape} ar fad {distance:.3g} phointe

en: behind left of {otherShape} by {distance:.3g} point | behind left of {otherShape} by {distance:.3g} points
ga_IE[0]: Ar chúl an lámh chlé de {otherShape} ar fad {distance:.3g} phointe
ga_IE[1]: Ar chúl an lámh chlé de {otherShape} ar fad {distance:.3g} phointe
ga_IE[2]: Ar chúl an lámh chlé de {otherShape} ar fad {distance:.3g} phointe
ga_IE[3]: Ar chúl an lámh chlé de {otherShape} ar fad {distance:.3g} bpointe
ga_IE[4]: Ar chúl an lámh chlé de {otherShape} ar fad {distance:.3g} phointe

en: behind right of {otherShape} by {distance:.3g} point | behind right of {otherShape} by {distance:.3g} points
ga_IE[0]: Ar chúl na láimhe deise de {otherShape} ar fad {distance:.3g} phointe
ga_IE[1]: Ar chúl na láimhe deise de {otherShape} ar fad {distance:.3g} phointe
ga_IE[2]: Ar chúl na láimhe deise de {otherShape} ar fad {distance:.3g} phointe
ga_IE[3]: Ar chúl na láimhe deise de {otherShape} ar fad {distance:.3g} phointe
ga_IE[4]: Ar chúl na láimhe deise de {otherShape} ar fad {distance:.3g} phointe

en: behind top of {otherShape} by {distance:.3g} point | behind top of {otherShape} by {distance:.3g} points
ga_IE[0]: Ar chúl bharr {otherShape} ar fad {distance:.3g} phointe
ga_IE[1]: Ar chúl bharr {otherShape} ar fad {distance:.3g} phointe
ga_IE[2]: Ar chúl bharr {otherShape} ar fad {distance:.3g} phointe
ga_IE[3]: Ar chúl bharr {otherShape} ar fad {distance:.3g} bpointe
ga_IE[4]: Ar chúl bharr {otherShape} ar fad {distance:.3g} phointe

en: behind {otherShape}
ga_IE: taobh thiar {otherShape}

en: bkmk
ga_IE: leabharmharc

en: blank
ga_IE: bán

en: block quote
ga_IE: athfhriotal eangaithe

en: bold
ga_IE: trom

en: bookmark
ga_IE: leabharmharc

en: border
ga_IE: teorainn

en: bottom edge
ga_IE: imeall ag an mbun

en: box
ga_IE: bosca

en: bqt
ga_IE: Bloc

[ctx: braille formatting symbol]
en: ⠃
ga_IE: frml

[ctx: braille formatting symbol]
en: ⠊
ga_IE: ⠃

[ctx: braille formatting symbol]
en: ⠎
ga_IE: ⡥

[ctx: braille formatting symbol]
en: ⠥
ga_IE: ⡊

[ctx: braille formatting symbol]
en: ⡃
ga_IE: `

[ctx: braille formatting symbol]
en: ⡛
ga_IE: ⠛

en: braille keyboard
ga_IE: méarchlár Braille

[ctx: braille landmark abbreviation]
en: form
ga_IE: foirm

[ctx: braille landmark abbreviation]
en: main
ga_IE: príomháit

[ctx: braille landmark abbreviation]
en: navi
ga_IE: nl

[ctx: braille landmark abbreviation]
en: srch
ga_IE: cuardaigh

en: break
ga_IE: briseadh

en: browser stop
ga_IE: stad an brabhsálaí

en: bsyind
ga_IE: gnóthach

en: btn
ga_IE: cnp

en: busy
ga_IE: gnóthach

en: busy indicator
ga_IE: táscaire gnóthach

en: button
ga_IE: cnaipe

en: calendar
ga_IE: féilire

en: canvas
ga_IE: canbhás

en: cap
ga_IE: foscríbhinn

en: cap %s
ga_IE: %s " mór"

en: caps lock
ga_IE: glas ceannlitreacha

en: caption
ga_IE: Ceannscríbhinn

en: caret
ga_IE: carait

en: caret moves review cursor off
ga_IE: ní bhogann an charait an cursóir athbhreithnithe

en: caret moves review cursor on
ga_IE: bogann an charait an cursóir athbhreithnithe

en: case
ga_IE: cás

en: category {categories} | categories {categories}
ga_IE[0]: catagóir {categories}
ga_IE[1]: catagóirí {categories}
ga_IE[2]: catagóirí {categories}
ga_IE[3]: catagóirí {categories}
ga_IE[4]: catagóirí {categories}

en: cbo
ga_IE: tglm

en: cell
ga_IE: cill

en: cell deletion
ga_IE: scriosadh cille

en: cell insertion
ga_IE: ionsá cille

en: cell merge
ga_IE: cealla cumasctha

en: centered
ga_IE: láraithe

en: character
ga_IE: carachtar

en: chart
ga_IE: cairt

[ctx: chart]
en: column
ga_IE: colún

en: chart element
ga_IE: Eilimint cairte

en: check box
ga_IE: ticbhosca

en: check menu item
ga_IE: Ticeáil mír roghchláir

en: checkable
ga_IE: inticeáilte

en: checked
ga_IE: ticeáilte

en: chk
ga_IE: tic

en: clickable
ga_IE: inchliceáilte

en: clk
ga_IE: clc

en: clock
ga_IE: clog

en: cmnt
ga_IE: nóta

en: collapsed
ga_IE: laghdaithe

en: color chooser
ga_IE: roghnóir datha

[ctx: color hue]
en: aqua
ga_IE: gormghlas

[ctx: color hue]
en: aqua-blue
ga_IE: gorm-glasghorm

[ctx: color hue]
en: black
ga_IE: dubh

[ctx: color hue]
en: blue
ga_IE: gorm

[ctx: color hue]
en: blue-purple
ga_IE: gormChorcra

[ctx: color hue]
en: brown
ga_IE: donn

[ctx: color hue]
en: brown-yellow
ga_IE: donnBhuí

[ctx: color hue]
en: dark grey
ga_IE: dúliath

[ctx: color hue]
en: green
ga_IE: uaine

[ctx: color hue]
en: green-aqua
ga_IE: glas-gormghlas

[ctx: color hue]
en: grey
ga_IE: liath

[ctx: color hue]
en: light grey
ga_IE: fionnliath

[ctx: color hue]
en: orange
ga_IE: oráiste

[ctx: color hue]
en: orange-yellow
ga_IE: oráisteBhuí

[ctx: color hue]
en: pink
ga_IE: bándearg

[ctx: color hue]
en: pink-red
ga_IE: bándearg-dearg

[ctx: color hue]
en: purple
ga_IE: corcra

[ctx: color hue]
en: purple-pink
ga_IE: corcraBhándearg

[ctx: color hue]
en: red
ga_IE: dearg

[ctx: color hue]
en: red-brown
ga_IE: deargDhonn

[ctx: color hue]
en: red-orange
ga_IE: dearg oráiste

[ctx: color hue]
en: very dark grey
ga_IE: liath an-dorcha

[ctx: color hue]
en: very light grey
ga_IE: fionnliath geal

[ctx: color hue]
en: white
ga_IE: bán

[ctx: color hue]
en: yellow
ga_IE: buí

[ctx: color hue]
en: yellow-green
ga_IE: buíghlas

[ctx: color variation]
en: bright {color}
ga_IE: {color} geal

[ctx: color variation]
en: dark pale {color}
ga_IE: {color} dorcha

[ctx: color variation]
en: dark {color}
ga_IE: {color} dorcha

[ctx: color variation]
en: dark {color} grey
ga_IE: liath {color} dorcha

[ctx: color variation]
en: light pale {color}
ga_IE: {color} geal

[ctx: color variation]
en: pale {color}
ga_IE: {color} geal

[ctx: color variation]
en: transparent {colorDescription}
ga_IE: {colorDescription} trédhearcach

[ctx: color variation]
en: very dark pale {color}
ga_IE: {color} dúgheal

[ctx: color variation]
en: very dark {color}
ga_IE: {color} an-dorcha

[ctx: color variation]
en: very dark {color} grey
ga_IE: liath {color} an-dorcha

[ctx: color variation]
en: {color} grey
ga_IE: {color} liath

[ctx: color variation]
en: {color} white
ga_IE: {color} bán

en: column
ga_IE: colún

en: column %s
ga_IE: colún %s

en: column break
ga_IE: briseadh colúin

en: column header
ga_IE: Ceanntásc colúin

en: column {0} of {1}
ga_IE: colún {0} as {1}

en: column {columnNumber}
ga_IE: colún {columnNumber}

en: combo box
ga_IE: bosca teaglama

en: comment
ga_IE: Nóta tráchta

en: comment: {text} by {author} on {date}
ga_IE: nóta tráchta: {text} le {author} ar {date}

en: conflict
ga_IE: coinbhleacht

en: continuous
ga_IE: leanúnach

en: continuous section break
ga_IE: Briseadh rannóige leanúnach

en: control+shift+c
ga_IE: CTRL + Iomlaoide + C

[ctx: controlType]
en: tab
ga_IE: Tab

en: covers  {otherShape}
ga_IE: clúdaítear {otherShape}

en: covers bottom of {otherShape} by {distance:.3g} point | covers bottom of {otherShape} by {distance:.3g} points
ga_IE[0]: Clúdaítear bun {otherShape} ar fad {distance:.3g} phointe
ga_IE[1]: Clúdaítear bun {otherShape} ar fad {distance:.3g} phointe
ga_IE[2]: Clúdaítear bun {otherShape} ar fad {distance:.3g} phointe
ga_IE[3]: Clúdaítear bun {otherShape} ar fad {distance:.3g} bpointe
ga_IE[4]: Clúdaítear bun {otherShape} ar fad {distance:.3g} phointe

en: covers left of {otherShape} by {distance:.3g} point | covers left of {otherShape} by {distance:.3g} points
ga_IE[0]: Clúdaítear an lámh chlé de {otherShape} ar feadh {distance:.3g} phointe
ga_IE[1]: Clúdaítear an lámh chlé de {otherShape} ar feadh {distance:.3g} phointe
ga_IE[2]: Clúdaítear an lámh chlé de {otherShape} ar feadh {distance:.3g} phointe
ga_IE[3]: Clúdaítear an lámh chlé de {otherShape} ar feadh {distance:.3g} bpointe
ga_IE[4]: Clúdaítear an lámh chlé de {otherShape} ar feadh {distance:.3g} phointe

en: covers right of {otherShape} by {distance:.3g} point | covers right of {otherShape} by {distance:.3g} points
ga_IE[0]: Clúdaítear an lámh dheas de {otherShape} ar fad {distance:.3g} phointe
ga_IE[1]: Clúdaítear an lámh dheas de {otherShape} ar fad {distance:.3g} phointe
ga_IE[2]: Clúdaítear an lámh dheas de {otherShape} ar fad {distance:.3g} phointe
ga_IE[3]: Clúdaítear an lámh dheas de {otherShape} ar fad {distance:.3g} bpointe
ga_IE[4]: Clúdaítear an lámh dheas de {otherShape} ar fad {distance:.3g} phointe

en: covers top of {otherShape} by {distance:.3g} point | covers top of {otherShape} by {distance:.3g} points
ga_IE[0]: Clúdaítear barr {otherShape} ar fad {distance:.3g} phointe
ga_IE[1]: Clúdaítear barr {otherShape} ar fad {distance:.3g} phointe
ga_IE[2]: Clúdaítear barr {otherShape} ar fad {distance:.3g} phointe
ga_IE[3]: Clúdaítear barr {otherShape} ar fad {distance:.3g} bpointe
ga_IE[4]: Clúdaítear barr {otherShape} ar fad {distance:.3g} phointe

en: cropped
ga_IE: bearrtha

en: ctrl
ga_IE: Eochair Rialúcháin

en: current
ga_IE: an mír reatha

en: current date
ga_IE: data reatha

en: current location
ga_IE: suíomh reatha

en: current page
ga_IE: leathanach reatha

en: current step
ga_IE: an chéim reatha

en: current time
ga_IE: an t-am reatha

en: cursor
ga_IE: cúrsóir

en: cursor positioned {horizontalDistance} from left edge of page, {verticalDistance} from top edge of page
ga_IE: Tá an cúrsóir suite  {horizontalDistance} ó imeall clé an leathanaigh, agus,  {verticalDistance} ó bharr an leathanaigh

en: custom application 1
ga_IE: feidhmchlár saincheaptha 1

en: custom application 2
ga_IE: feidhmchlár saincheaptha 2

en: dash dot
ga_IE: imlínte le daiseanna agus poncanna

en: dash dot dot
ga_IE: Imlínte le dais, ponc ponc

en: dashed
ga_IE: imlínte le daiseanna

en: data grid
ga_IE: Greille  sonraíochtaí

en: data item
ga_IE: Mír sonraíochtaí

en: data point
ga_IE: pointe sonraí

en: date edit
ga_IE: bosca dáta

en: debug
ga_IE: dífhabhtú

en: debug warning
ga_IE: rabhadh

en: decreased by {decrementValue} from point {previousIndex},
ga_IE: laghdaithe  {decrementValue} ó  {previousIndex},

en: default style
ga_IE: stíl réamhshocraithe

en: definition
ga_IE: sainmhíniú

en: defunct
ga_IE: éagtha

en: del
ga_IE: scrios

en: delayed character descriptions off
ga_IE: Cur síos ar charachtair gan mhoill

en: delayed character descriptions on
ga_IE: Tá moill ar siúl  ar chur síos na gcarachtar.

en: delete
ga_IE: scrios

en: deleted
ga_IE: scriosta

en: deletion
ga_IE: scriosú

en: deletion: {text}
ga_IE: scriosú: {text}

en: desktop
ga_IE: deasc

en: desktop icon
ga_IE: deilbhín deisce

en: desktop pane
ga_IE: pána deisce

en: details
ga_IE: sonraí

en: diagonal crosshatch
ga_IE: tras-haitseáil thrasnánach

en: diagonal stripe
ga_IE: Stríoc thrasnánach

en: diagram
ga_IE: léaráid

en: dial
ga_IE: diail

en: dialog
ga_IE: dialóg

en: directory pane
ga_IE: pána eolaire

en: disabled
ga_IE: Díchumasaithe

en: display field
ga_IE: réimse taispeána

en: display scroll
ga_IE: scrollaigh an scáileán

en: display speech output
ga_IE: Taispeáin aschur cainte

en: dlg
ga_IE: dg

en: doc
ga_IE: dc

en: document
ga_IE: cáipéis

en: done dragging
ga_IE: tarraingt críochnaithe

en: dot
ga_IE: ponc

en: dotted
ga_IE: imlínte le poncanna

en: double
ga_IE: dúbalta

en: double strikethrough
ga_IE: Líne tríd dúbalta

en: double {action}
ga_IE: {action} dúbalta

en: down arrow
ga_IE: saighead síos

en: down-right diagonal line
ga_IE: Líne trasnáin anuas ar dheis

en: draggable
ga_IE: intarraingte

en: dragging
ga_IE: Ag tarraingt

en: drbtn
ga_IE: Cnaipe anuas

en: drft cmnt
ga_IE: nóta dréachta

en: drop down button
ga_IE: cnaipe anuas

en: drop down button grid
ga_IE: greille cnaipí anuas

en: drop list
ga_IE: liosta anuas

en: drop target
ga_IE: sprioc scaoilte

en: edit
ga_IE: eagar

en: edit bar
ga_IE: barra eagair

en: editable
ga_IE: ineagarthóireachta

en: editing
ga_IE: ag eagar

en: edt
ga_IE: eagar

en: email
ga_IE: ríomhphost

en: embedded
ga_IE: leabaithe

en: embedded object
ga_IE: Oibiacht leabaithe

en: emphasised
ga_IE: le béim

en: end
ga_IE: deireadh

en: end note
ga_IE: iarnóta

en: endnote reference {number}: {text}
ga_IE: Tagairt nóta cúil {number}: {text}

en: endnote reference: {text}
ga_IE: Nóta cúil {text}

en: enote
ga_IE: nóta

en: enter
ga_IE: Iontráil

en: escape
ga_IE: éalúchán

[ctx: espeakVarient]
en: none
ga_IE: Dada

en: even pages section break
ga_IE: Briseadh rannóige réleathanach

[ctx: excel-UIA]
en: Cell Appearance
ga_IE: Cuma na cille

[ctx: excel-UIA]
en: Cell height: {0.y:.1f} pt
ga_IE: Airde na cille: {0.y:.1f} pt

[ctx: excel-UIA]
en: Cell width: {0.x:.1f} pt
ga_IE: leithead na cille: {0.x:.1f} pt

[ctx: excel-UIA]
en: Fill color: {0.name}
ga_IE: Dath: {0.name}

[ctx: excel-UIA]
en: Fill type: {0}
ga_IE: cineáil líonta {0}

[ctx: excel-UIA]
en: Outline color: top={0.name}, bottom={1.name}, left={2.name}, right={3.name}
ga_IE: Dath imlínithe: Barr={0.name}, Bun={1.name}, Taobh clé={2.name}, Taobh dheas={3.name}

[ctx: excel-UIA]
en: Outline thickness: top={0}, bottom={1}, left={2}, right={3}
ga_IE: Tiús imlíníochta: barr={0}, bun={1}, taobh clé={2}, taobh deas={3}

[ctx: excel-UIA]
en: Rotation: {0} degree | Rotation: {0} degrees
ga_IE[0]: Rothlú: {0} chéim
ga_IE[1]: Rothlú: {0} chéim
ga_IE[2]: Rothlú: {0} chéim
ga_IE[3]: Rothlú: {0} gcéim
ga_IE[4]: Rothlú: {0} chéim

[ctx: excel-UIA]
en: Shows a browseable message Listing information about a cell's appearance such as outline and fill colors, rotation and size
ga_IE: Taispeántar fógra inbhrabhsáilte ina bhfuil eolas faoi chuma na cille ar nós imlíne, dathanna agus méid.

[ctx: excel-UIA]
en: {firstAddress} through {lastAddress}
ga_IE: {firstAddress} go dtí {lastAddress}

[ctx: excel-UIA]
en: {firstAddress} {firstValue} through {lastAddress} {lastValue}
ga_IE: {firstAddress} {firstValue} go dtí {lastAddress} {lastValue}

en: expanded
ga_IE: leathnaithe

en: favorites
ga_IE: ceanáin

en: fig
ga_IE: léar

en: figure
ga_IE: léaráid

en: file chooser
ga_IE: Roghnóir comhaid

en: filler
ga_IE: líontóir

en: find a text string from the current cursor position
ga_IE: aimsigh téacs ó ionad reatha an chursóra

en: find the next occurrence of the previously entered text string from the current cursor's position
ga_IE: Aimsigh an chéad áit eile tar éis suímh reatha an chúrsóra ina bhfuil teaghrán téacs is déanaí iontráilte.

en: find the previous occurrence of the previously entered text string from the current cursor's position
ga_IE: Aimsigh an chéad áit roimh suíomh reatha an chúrsóra ina bhfuil an teaghrán téacs is déanaí iontráilte.

en: first line indent
ga_IE: eang chéadlíne

en: flagged
ga_IE: Tugtha faoi aire

en: fnote
ga_IE: fonóta

en: focus moves navigator object off
ga_IE: ní bhogann an fócas an réad nascleantóra

en: focus moves navigator object on
ga_IE: bogann an fócas an réad nascleantóra

en: focusable
ga_IE: infhócasaithe

en: focused
ga_IE: i bhfócas

en: follow cursors
ga_IE: Lean na Cúrsóirí

en: font chooser
ga_IE: Roghnóir clófhoirne

en: font name
ga_IE: ainm clófhoirne

en: font size
ga_IE: Méid clófhoirne

[ctx: font size]
en: %s pt
ga_IE: %s phointe

[ctx: font size]
en: large
ga_IE: mhór

[ctx: font size]
en: larger
ga_IE: níos mó

[ctx: font size]
en: medium
ga_IE: meán

[ctx: font size]
en: small
ga_IE: bheag

[ctx: font size]
en: smaller
ga_IE: Níos lú

[ctx: font size]
en: x-large
ga_IE: ollmhór

[ctx: font size]
en: x-small
ga_IE: x-bheag

[ctx: font size]
en: xx-large
ga_IE: xx-mór

[ctx: font size]
en: xx-small
ga_IE: xx-bheag

[ctx: font size]
en: xxx-large
ga_IE: xx-mór

en: foot note
ga_IE: fonóta

en: footer
ga_IE: buntásc

en: footnote reference {number}: {text}
ga_IE: Tagairt fo-nóta {number}: {text}

en: footnote reference: {text}
ga_IE: Tagairt fo-nóta: {text}

en: foreground color
ga_IE: dath tulra

en: form
ga_IE: foirm

en: forward
ga_IE: ar aghaidh

en: forwarded
ga_IE: curtha ar aghaidh

en: frame
ga_IE: fráma

en: frml
ga_IE: fml

en: gesture map File Error
ga_IE: Earráid sa mhapa gothaí

en: glass pane
ga_IE: pána gloine

en: gra
ga_IE: gr

en: grammar error
ga_IE: Botún gramadaí

en: grammar: {text}
ga_IE: gramadach {text}

en: graphic
ga_IE: grafaic

en: grip
ga_IE: greim

en: grouping
ga_IE: grúpáil

en: grp
ga_IE: gp

en: h%s
ga_IE: c%s

en: hair
ga_IE: ribe

en: half alphanumeric
ga_IE: leath-alfa-uimhriúil

en: half checked
ga_IE: leath-thiceáilte

en: half katakana
ga_IE: leath-chatacána

en: half katakana roman
ga_IE: leath-chatacána rómhánach

en: half pressed
ga_IE: leathbhrúite

en: hanging indent
ga_IE: eang chrochta

en: has %s
ga_IE: le %s

en: has attachment
ga_IE: le ceangaltán

en: has auto complete
ga_IE: comhlánú uathoibríoch ann

en: has comment
ga_IE: nóta tráchta ann

en: has details
ga_IE: Tá sonraí ann.

en: has draft comment
ga_IE: Tá nóta tráchta dréachta  ann

en: has formula
ga_IE: foirmle ann

en: has long description
ga_IE: cur síos fada

en: has note
ga_IE: Tá nóta ann

en: has resolved comment
ga_IE: Tá nóta tráchta réitithe ann

en: header
ga_IE: ceanntásc

en: header item
ga_IE: mír cheanntáisc

en: heading
ga_IE: ceanntásc

en: heading 1
ga_IE: ceanntásc 1

en: heading 2
ga_IE: ceanntásc 2

en: heading 3
ga_IE: ceanntásc 3

en: heading 4
ga_IE: ceanntásc 4

en: heading 5
ga_IE: ceanntásc 5

en: heading 6
ga_IE: ceanntásc 6

en: heading level %d
ga_IE: ceanntásc %d

en: help balloon
ga_IE: balún cabhrach

en: hidden
ga_IE: faoi cheilt

en: high importance
ga_IE: ard-tábhachacht

en: highlight
ga_IE: Aibhsithe

en: highlighted
ga_IE: Aibhsithe

en: highlighted in {color}
ga_IE: Aibhsithe in {color}

en: hiragana
ga_IE: hireagánach

en: hiragana roman
ga_IE: hireagánach rómhánach

en: hlght
ga_IE: aibhsithe

en: hlp
ga_IE: Cabhair

en: home
ga_IE: baile

en: home page
ga_IE: leathanach baile

en: horizontal borders except outside
ga_IE: imlínte cothrománach  seachas taobh amuigh

en: horizontal stripe
ga_IE: Stríoc chothrománach

en: hot key field
ga_IE: réimse eochrach aicearra

en: icon
ga_IE: deilbhín

en: iconified
ga_IE: Deilbhínithe

en: image map
ga_IE: mapa íomhá

en: increased by {incrementValue} from point {previousIndex},
ga_IE: Ardaithe {incrementValue} ó phointe {previousIndex},

en: indent
ga_IE: eangú

en: indicator
ga_IE: táscaire

en: info
ga_IE: eolas

en: input help off
ga_IE: cabhair ionchurtha: stoptha

en: input help on. Press {gestureKeys} again to turn it off.
ga_IE: Tá Cabhair ionchuir ar siúl. Brúgh ar {gestureKeys}  chun é a mhúchadh.

en: input window
ga_IE: Fuinneog ionchuir

en: input/output
ga_IE: ionchur/aschur

[ctx: inputGestures]
en: &Filter by:
ga_IE: &Scag de réir:

en: ins
ga_IE: ion

en: insert
ga_IE: ionsáigh

en: inserted
ga_IE: ionsáite

en: insertion
ga_IE: ionsá

en: insertion: {text}
ga_IE: ionchur {text}

en: invalid
ga_IE: neamhbhailí

en: invalid entry
ga_IE: iontráil neamhbhailí

en: invisible
ga_IE: dofheicthe

en: invoke
ga_IE: gair

en: italic
ga_IE: iodálach

en: item
ga_IE: mír

en: katakana
ga_IE: catacána

en: katakana roman
ga_IE: catacána rómhánach

[ctx: keyLabel]
en: tab
ga_IE: táb

en: keyboard, all layouts
ga_IE: Leagan amach  gach  mhéarchláir

en: label
ga_IE: lipéad

en: landmark
ga_IE: Sainchomhartha

[ctx: languageName]
en: Aragonese
ga_IE: Aragóinis

[ctx: languageName]
en: Burmese
ga_IE: Burmais

[ctx: languageName]
en: Central Kurdish
ga_IE: Coirdis Lárnach

[ctx: languageName]
en: Northern Kurdish
ga_IE: Coirdis Thuaidh

[ctx: languageName]
en: Somali
ga_IE: Somáilis

[ctx: languageNotSupported]
en: {lang} (not supported)
ga_IE: Níl tacaíocht ar fáil do {lang}

en: laptop
ga_IE: ríomhaire glúine

en: layered pane
ga_IE: pána srathaithe

en: layout tables off
ga_IE: Ná tabhair tuairisc ar tháblaí le haghaidh leagain amach

en: layout tables on
ga_IE: Tabhair tuairisc ar tháblaí le haghaidh leagain amach

en: ldesc
ga_IE: cur síos fada

en: left
ga_IE: clé

en: left alt
ga_IE: alt ar chlé

en: left arrow
ga_IE: saighead chlé

en: left control
ga_IE: ctrl ar chlé

en: left edge
ga_IE: imeall chlé

en: left indent
ga_IE: eang chlé

en: left shift
ga_IE: shift ar chlé

en: left windows
ga_IE: eochair windows ar chlé

en: level %s
ga_IE: leibhéal %s

en: line
ga_IE: líne

en: line %s
ga_IE: líne %s

[ctx: line indentation setting]
en: Both Speech and Tones
ga_IE: Urlabhra agus tóin araon.

[ctx: line indentation setting]
en: Off
ga_IE: gan tuairisc ar eangú

[ctx: line indentation setting]
en: Speech
ga_IE: Urlabhra

[ctx: line indentation setting]
en: Tones
ga_IE: Toin

en: line scroll
ga_IE: scrollaigh líne amháin

en: line spacing %s
ga_IE: spásáil línte %s

[ctx: line spacing value]
en: %.1f line | %.1f lines
ga_IE[0]: %.1f líne
ga_IE[1]: %.1f líne
ga_IE[2]: %.1f líne
ga_IE[3]: %.1f líne
ga_IE[4]: %.1f líne

[ctx: line spacing value]
en: 1.5 lines
ga_IE: 1.5 línte

[ctx: line spacing value]
en: at least %.1f pt
ga_IE: %.1f pt ar a laghad

[ctx: line spacing value]
en: double
ga_IE: dúbalta

[ctx: line spacing value]
en: exactly {space:.1f} pt
ga_IE: {space:.1f} pt go díreach

[ctx: line spacing value]
en: single
ga_IE: singil

en: linear gradient
ga_IE: Gradán líneach

en: link
ga_IE: nasc

en: linked
ga_IE: nasctha

en: list
ga_IE: liosta

en: list item
ga_IE: mír liosta

en: lmk
ga_IE: nsc

en: lnk
ga_IE: nsc

en: low importance
ga_IE: mion-thábhachtacht

en: lst
ga_IE: lsta

en: lv %s
ga_IE: lbh %s

en: manual
ga_IE: bhíothas gníomhachtaithe de láimh

en: marked
ga_IE: marcáilte

en: math
ga_IE: matamaitic

[ctx: math]
en: ASCIIMath
ga_IE: Matamaitic ASCII

[ctx: math]
en: All
ga_IE: Uile

[ctx: math]
en: Automatic
ga_IE: Uathoibríoch

[ctx: math]
en: Automatic (Use Voice's Language)
ga_IE: Go huathoibríoch. Bain úsáid as guth na teanga

[ctx: math]
en: Automatic ({name})
ga_IE: ({name}) uathoibríoch

[ctx: math]
en: Automatically zoom out of two-dimensional notation
ga_IE: Cealaigh as nódaireacht dhéthoiseach go huathoibríoch.

[ctx: math]
en: Beep at the beginning and end of math
ga_IE: Déan bíp ag tús agus deireadh na matamaitice

[ctx: math]
en: Blindness
ga_IE: Daille

[ctx: math]
en: Character
ga_IE: carachtar

[ctx: math]
en: Chemical formulae:
ga_IE: Foirmlí ceimice

[ctx: math]
en: Copy math as:
ga_IE: Cóipeáil an mhatamaitic mar:

[ctx: math]
en: Custom
ga_IE: Saincheaptha

[ctx: math]
en: Decimal separator for numbers:
ga_IE: Deighilteoir Deachúil le haghaidh Uimhreacha

[ctx: math]
en: Default navigation mode:
ga_IE: Mód nascleanúna réamhshocraithe

[ctx: math]
en: Describe overview
ga_IE: Déan cur síos ar an achoimre

[ctx: math]
en: Endpoints
ga_IE: ag tús agus ag deireadh

[ctx: math]
en: Enhanced
ga_IE: bhreisithe

[ctx: math]
en: Error in brailling math
ga_IE: Earráid agus matamaitic á brailliú

[ctx: math]
en: Error in brailling math.
ga_IE: Earráid i mBrailliú na matamaitice

[ctx: math]
en: Error in brailling math: see NVDA error log for details
ga_IE: Earráid agus matamaic á brailliú: Féach ar na sonraí i log NVDA.

[ctx: math]
en: Error in navigating math
ga_IE: Earráid agus matamaitic á nascleanúint

[ctx: math]
en: Error in speaking math.
ga_IE: Earráid agus matamaitic á rá

[ctx: math]
en: Error in starting navigation of math.
ga_IE: Earráid agus nascleanúint matamaitice á tosú

[ctx: math]
en: Error navigating math
ga_IE: Earráid agus matamaitic á neascleanúint

[ctx: math]
en: First character
ga_IE: An chéad charachtar

[ctx: math]
en: Highlight navigation focus with dots 7 and 8
ga_IE: Aibhsigh an fócas nascleanúna le ponc 7 agus 8

[ctx: math]
en: Illegal MathML found.
ga_IE: Aimsíodh MathMl mícheart.

[ctx: math]
en: Impairment:
ga_IE: lagú:

[ctx: math]
en: Invalid math formatting found
ga_IE: Aimsíodh formáidiú matamaitice neamhbhailí

[ctx: math]
en: Language:
ga_IE: Teanga:

[ctx: math]
en: Learning disabilities
ga_IE: Míchumais Foghlama

[ctx: math]
en: LiteralSpeak
ga_IE: Carachtar i ndiaidh carachtair

[ctx: math]
en: Low vision
ga_IE: lagamharc

[ctx: math]
en: Math
ga_IE: Matamaitic

[ctx: math]
en: Medium
ga_IE: meánach

[ctx: math]
en: Navigation
ga_IE: Nascleanúint

[ctx: math]
en: Navigation verbosity:
ga_IE: Foclachas na nascleanúna:

[ctx: math]
en: Off
ga_IE: as feidhm

[ctx: math]
en: Off (H sub 2 O)
ga_IE: As feidhm (H sub 2 O)

[ctx: math]
en: Output code:
ga_IE: Cód aschurtha

[ctx: math]
en: Pause factor
ga_IE: Fachtóir sosa

[ctx: math]
en: Relative speech rate
ga_IE: ráta coibhneasta na hurlabhra

[ctx: math]
en: Reset to the default navigation mode for each new equation
ga_IE: Athshocraigh go dtí an mód nascleanúna réamhshocraithe le haghaidh gach cothromóid nua.

[ctx: math]
en: Simple
ga_IE: simplí

[ctx: math]
en: SimpleSpeak
ga_IE: Urlabhra simplí

[ctx: math]
en: Speak
ga_IE: Abair

[ctx: math]
en: Speech
ga_IE: urlabhra

[ctx: math]
en: Speech style:
ga_IE: Stíl na hurlabhra

[ctx: math]
en: Speech verbosity:
ga_IE: foclachas na hurlabhra

[ctx: math]
en: Spell it out (H 2 O)
ga_IE: Litrigh é (H 2 O)

[ctx: math]
en: Terse
ga_IE: cóngarach

[ctx: math]
en: The following options control the presentation of mathematical content.
ga_IE: Tá léiriú inneachair matamaitice á rialú faoi na roghanna seo a leanas

[ctx: math]
en: Verbose
ga_IE: foclach

[ctx: math]
en: When entering an equation:
ga_IE: agus cothromóid á hiontráil

[ctx: math]
en: copy as
ga_IE: Cóipeáil mar

en: media player
ga_IE: seinnteoir meán

en: medium
ga_IE: imlíne mheasartha

en: medium dash dot
ga_IE: dais ponc measartha

en: medium dash dot dot
ga_IE: dais ponc ponc measartha

en: medium dashed
ga_IE: daiseanna mheasartha

en: meeting request
ga_IE: iarracht choinne

en: menu
ga_IE: roghchlár

en: menu bar
ga_IE: barra roghchláir

en: menu button
ga_IE: cnaipe roghchláir

en: menu item
ga_IE: mír roghchláir

en: mln
ga_IE: il

en: mnu
ga_IE: rchlr

en: mnubar
ga_IE: brrgha

en: mnubtn
ga_IE: cnaipe roghchláir

en: mnuitem
ga_IE: mír roghchláir

en: modal
ga_IE: módúil

en: moved from
ga_IE: bogaithe ó

en: moved to
ga_IE: bogaithe go

en: moves to the first table column
ga_IE: Bogtar go dtí an chéad colún sa tábla.

en: moves to the first table row
ga_IE: Bogtar go dtí an chéad ró sa tábla.

en: moves to the last table column
ga_IE: Bogtar go dtí an colún deireanach  sa tábla.

en: moves to the last table row
ga_IE: Bogtar go dtí an ró deireanach  sa tábla.

en: moves to the next annotation
ga_IE: Bog go dtí an chéad anótáil eile.

en: moves to the next article
ga_IE: Bogtar go dtí an chéad airteagal eile.

en: moves to the next block quote
ga_IE: téigh go dtí an chéad athfhriotal eangaithe eile

en: moves to the next button
ga_IE: téigh go dtí an chéad chnaipe eile

en: moves to the next check box
ga_IE: téigh go dtí an chéad ticbhosca eile

en: moves to the next combo box
ga_IE: téigh go dtí an chéad bhosca teaglama eile

en: moves to the next different style text
ga_IE: Bogtar go dtí an chéad téacs eile  a bhfuil stíl éag súil aige

en: moves to the next edit field
ga_IE: téigh go dtí an chéad réimse eagarthóireachta eile

en: moves to the next embedded object
ga_IE: téigh go dtí an chéad réad leabaithe eile

en: moves to the next error
ga_IE: téigh go dtí an chéad earráid eile

en: moves to the next figure
ga_IE: Bogtar go dtí an chéad léaráid eile

en: moves to the next form field
ga_IE: téigh go dtí an chéad réimse ionchurtha eile

en: moves to the next frame
ga_IE: téigh go dtí an chéad fhráma eile

en: moves to the next graphic
ga_IE: téigh go dtí an chéad ghrafaic eile

en: moves to the next grouping
ga_IE: Bogtar go dtí an chéad ghrúpáil eile.

en: moves to the next heading
ga_IE: téigh go dtí an chéad cheanntásc eile

en: moves to the next landmark
ga_IE: téigh go dtí an chéad sainchomhartha eile

en: moves to the next link
ga_IE: téigh go dtí an chéad nasc eile

en: moves to the next list
ga_IE: téigh go dtí an chéad liosta eile

en: moves to the next list item
ga_IE: téigh go dtí an chéad mhír liosta eile

en: moves to the next math formula
ga_IE: Bogtar go dtí an chéad fhoirmle mhatamaitice eile

en: moves to the next menu item
ga_IE: Bogtar go dtí an chéad mhír roghchlár eile

en: moves to the next progress bar
ga_IE: Bogtar go dtí an chéad bharra dul chun cinn eile

en: moves to the next radio button
ga_IE: téigh go dtí an chéad chnaipe raidió eile

en: moves to the next reference
ga_IE: Bogtar go dtí an chéad tagairt eile

en: moves to the next same style text
ga_IE: Bogtar go dtí an chéad téacs eile a bhfuil an stíl chéanna aige

en: moves to the next separator
ga_IE: téigh go dtí an chéad deighilteoir eile

en: moves to the next tab
ga_IE: téigh go dtí an chéad tab eile

en: moves to the next table
ga_IE: téigh go dtí an chéad tábla eile

en: moves to the next table column
ga_IE: téigh go dtí an chéad cholún eile sa tábla

en: moves to the next table row
ga_IE: téigh go dtí an chéad ró eile sa tábla

en: moves to the next text paragraph
ga_IE: Bogtar go dtí an chéad pharagraf téacs eile.

en: moves to the next toggle button
ga_IE: Bogtar go dtí an chéad chnaipe scoránaithe eile

en: moves to the next unvisited link
ga_IE: téigh go dtí an chéad nasc neamhfheicthe eile

en: moves to the next vertically aligned paragraph
ga_IE: Bogtar go dtí an chéad pharagraf eile atá ailínithe go hingearach

en: moves to the next visited link
ga_IE: téigh go dtí an chéad nasc feicthe eile

en: moves to the previous annotation
ga_IE: Bog go dtí an anótáil roimhe.

en: moves to the previous article
ga_IE: Bogtar go dtí an t-airteagal roimhe seo.

en: moves to the previous block quote
ga_IE: téigh go dtí an t-athfhriotal eangaithe roimhe seo

en: moves to the previous button
ga_IE: téigh go dtí an cnaipe roimhe seo

en: moves to the previous check box
ga_IE: téigh go dtí an ticbhosca roimhe seo

en: moves to the previous combo box
ga_IE: téigh go dtí an bosca teaglama roimhe seo

en: moves to the previous different style text
ga_IE: Bogtar go dtí an téacs roimhe seo a bhfuil stíl éag súil aige

en: moves to the previous edit field
ga_IE: téigh go dtí an réimse eagarthóireachta roimhe seo

en: moves to the previous embedded object
ga_IE: téigh go dtí an réad leabaithe roimhe seo

en: moves to the previous error
ga_IE: téigh go dtí an earráid roimhe seo

en: moves to the previous figure
ga_IE: Bogtar go dtí an léaráid roimhe seo

en: moves to the previous form field
ga_IE: téigh go dtí an réimse ionchurtha roimhe seo

en: moves to the previous frame
ga_IE: téigh go dtí an fráma roimhe seo

en: moves to the previous graphic
ga_IE: téigh go dtí an ghrafaic roimhe seo

en: moves to the previous grouping
ga_IE: Bogtar go dtí an ghrúpáil roimhe seo.

en: moves to the previous heading
ga_IE: téigh go dtí an ceanntásc roimhe seo

en: moves to the previous landmark
ga_IE: téigh go dtí an sainchomhartha roimhe seo

en: moves to the previous link
ga_IE: téigh go dtí an nasc roimhe seo

en: moves to the previous list
ga_IE: téigh go dtí an liosta roimhe seo

en: moves to the previous list item
ga_IE: téigh go dtí an mhír liosta roimhe seo

en: moves to the previous math formula
ga_IE: Bogtar go dtí an fhoirmle mhatamaitice roimhe seo

en: moves to the previous menu item
ga_IE: Bogtar go dtí an chéad mhír roghchláir roimhe seo

en: moves to the previous progress bar
ga_IE: Bogtar go dtí an bharra dul chun cinn roimhe seo.

en: moves to the previous radio button
ga_IE: téigh go dtí an cnaipe raidió roimhe seo

en: moves to the previous reference
ga_IE: Bogtar go dtí an tagairt roimhe seo

en: moves to the previous same style text
ga_IE: Bogtar go dtí an téacs roimhe seo  a bhfuil an stíl chéanna aige

en: moves to the previous separator
ga_IE: téigh go dtí an deighilteoir roimhe seo

en: moves to the previous tab
ga_IE: téigh go dtí an tab roimhe seo

en: moves to the previous table
ga_IE: téigh go dtí an tábla roimhe seo

en: moves to the previous table column
ga_IE: téigh go dtí an colún roimhe seo sa tábla

en: moves to the previous table row
ga_IE: téigh go dtí an ró roimhe seo sa tábla

en: moves to the previous text paragraph
ga_IE: Bogtar go dtí an paragraf téacs roimhe seo.

en: moves to the previous toggle button
ga_IE: Bogtar go dtí an chéad chnaipe scoránaithe roimhe seo

en: moves to the previous unvisited link
ga_IE: téigh go dtí an nasc neamhfheicthe roimhe seo

en: moves to the previous vertically aligned paragraph
ga_IE: Bogtar go dtí an paragraf ailínithe go hingearach roimhe seo

en: moves to the previous visited link
ga_IE: téigh go dtí an nasc feicthe roimhe seo

en: msel
ga_IE: ilmhír

en: mslst
ga_IE: illst

en: multi line
ga_IE: il-líne

en: multi-select
ga_IE: ilroghanna

en: mute
ga_IE: balbhaigh

en: new column section break
ga_IE: Briseadh rannóige ag colún nua

en: new page section break
ga_IE: Briseadh rannóige ag leathanach nua

en: next track
ga_IE: an chéad amhrán eile

en: no bold
ga_IE: gan trom

en: no border lines
ga_IE: gan imlínte

en: no change from point {previousIndex},
ga_IE: Níl aon athrú on bpointe  {previousIndex}

en: no first line indent
ga_IE: gan eang chéadlíne

en: no hanging indent
ga_IE: gan eang chrochta

en: no highlight
ga_IE: gan aibhsiú

en: no indent
ga_IE: gan eangú

en: no italic
ga_IE: gan iodálach

en: no left indent
ga_IE: gan eang chlé

en: no more text after a block of links
ga_IE: Níl a thuilleadh téacs tar éis bloc nasc.

en: no more text before a block of links
ga_IE: Níl a thuilleadh théacs roimh bloc na nasc.

en: no next annotation
ga_IE: níl anótáil eile ar fáil as seo.

en: no next article
ga_IE: níl aon airteagal ina dhiaidh seo

en: no next block quote
ga_IE: níl aon athfhriotal eangaithe ina dhiaidh seo

en: no next button
ga_IE: níl aon chnaipe ina dhiaidh seo

en: no next check box
ga_IE: níl aon ticbhosca ina dhiaidh seo

en: no next combo box
ga_IE: níl aon bhosca teaglama ina dhiaidh seo

en: no next edit field
ga_IE: níl aon réimse eagarthóireachta ina dhiaidh seo

en: no next embedded object
ga_IE: níl aon réad leabaithe ina dhiaidh seo

en: no next error
ga_IE: níl aon earráid ina dhiaidh seo

en: no next figure
ga_IE: Níl aon léaráid eile ann

en: no next form field
ga_IE: níl aon réimse ionchurtha ina dhiaidh seo

en: no next frame
ga_IE: níl aon fhráma ina dhiaidh seo

en: no next graphic
ga_IE: níl aon ghrafaic ina dhiaidh seo

en: no next grouping
ga_IE: níl aon ghrúpáil ina dhiaidh seo

en: no next heading
ga_IE: níl aon cheanntásc ina dhiaidh seo

en: no next landmark
ga_IE: níl aon sainchomhartha ina dhiaidh seo

en: no next link
ga_IE: níl aon nasc ina dhiaidh seo

en: no next list
ga_IE: níl aon liosta ina dhiaidh seo

en: no next list item
ga_IE: níl aon mhír sa liosta ina dhiaidh seo

en: no next math formula
ga_IE: Níl foirmle matamaitice eile ann

en: no next menu item
ga_IE: Míl mír roghchláir eile ann

en: no next progress bar
ga_IE: Níl barra dul chun cinn eile ann

en: no next radio button
ga_IE: níl aon chnaipe raidió ina dhiaidh seo

en: no next reference
ga_IE: Níl tagairt eile ann.

en: no next separator
ga_IE: níl aon deighilteoir ina dhiaidh seo

en: no next tab
ga_IE: níl aon tab ina dhiaidh seo

en: no next table
ga_IE: níl aon tábla ina dhiaidh seo

en: no next text paragraph
ga_IE: Níl paragraf téacs eile ann

en: no next toggle button
ga_IE: Níl cnaipe scoránaithe eile ann

en: no next unvisited link
ga_IE: níl aon nasc neamhfheicthe ina dhiaidh seo

en: no next vertically aligned paragraph
ga_IE: Níl aon pharagraf ailínithe go hingearach ina dhiaidh seo

en: no next visited link
ga_IE: níl aon nasc feicthe ina dhiaidh seo

en: no previous annotation
ga_IE: níl aon anótáil roimhe seo

en: no previous article
ga_IE: níl aon airteagal roimhe seo

en: no previous block quote
ga_IE: níl aon athfhriotal eangaithe roimhe seo

en: no previous button
ga_IE: níl aon chnaipe roimhe seo

en: no previous check box
ga_IE: níl aon ticbhosca roimhe seo

en: no previous combo box
ga_IE: níl aon bhosca teaglama roimhe seo

en: no previous edit field
ga_IE: níl aon réimse eagarthóireachta roimhe seo

en: no previous embedded object
ga_IE: níl aon réad leabaithe roimhe seo

en: no previous error
ga_IE: níl aon earráid roimhe seo

en: no previous figure
ga_IE: Níl aon léaráid roimhe seo

en: no previous form field
ga_IE: níl aon réimse ionchurtha roimhe seo

en: no previous frame
ga_IE: níl aon fhráma roimhe seo

en: no previous graphic
ga_IE: níl aon ghrafaic roimhe seo

en: no previous grouping
ga_IE: níl aon ghrúpáil roimhe seo.

en: no previous heading
ga_IE: níl aon cheanntásc roimhe seo

en: no previous landmark
ga_IE: níl aon sainchomhartha roimhe seo

en: no previous link
ga_IE: níl aon nasc roimhe seo

en: no previous list
ga_IE: níl aon liosta roimhe seo

en: no previous list item
ga_IE: níl aon mhír liosta roimhe seo

en: no previous math formula
ga_IE: Níl foirmle matamaitice roimhe seo

en: no previous menu item
ga_IE: Níl mír roghchláir roimhe seo

en: no previous progress bar
ga_IE: Níl barra dul chun cinn roimhe seo

en: no previous radio button
ga_IE: níl aon chnaipe raidió roimhe seo

en: no previous reference
ga_IE: Níl tagairt roimhe seo ann.

en: no previous separator
ga_IE: níl aon deighilteoir roimhe seo

en: no previous tab
ga_IE: níl aon tab roimhe seo

en: no previous table
ga_IE: níl aon tábla roimhe seo

en: no previous text paragraph
ga_IE: Níl aon paragraf téacs roimhe seo

en: no previous toggle button
ga_IE: Níl cnaipe scoránaithe roimhe seo

en: no previous unvisited link
ga_IE: níl aon nasc neamhfheicthe roimhe seo

en: no previous vertically aligned paragraph
ga_IE: Níl aon pharagraf roimhe seo atá ailínithe go hingearach

en: no previous visited link
ga_IE: níl aon nasc feicthe roimhe seo

en: no revised %s
ga_IE: Níl %s athmheasta ann

en: no right indent
ga_IE: gan eang dheas

en: no status bar information
ga_IE: Níl aon fhaisnéis sa bharra stádais

en: no strikethrough
ga_IE: gan líne tríd

en: none
ga_IE: dada

en: normal configuration
ga_IE: gnáthchumraíocht

en: normal configuration profile active
ga_IE: gnáthchumraíocht ar siúl

en: not %s
ga_IE: nach %s

en: not checked
ga_IE: gan tic

en: not deleted
ga_IE: gan scrios

en: not emphasised
ga_IE: gan bhéim

en: not hidden
ga_IE: Níl sé faoi cheilt

en: not highlighted
ga_IE: gan aibhsiú.

en: not inserted
ga_IE: gan ionsá

en: not marked
ga_IE: gan mharc

en: not pressed
ga_IE: Níl sé brúite

en: not selected
ga_IE: gan roghnú

en: not strong
ga_IE: nil sé láidir

en: not underlined
ga_IE: gan líne faoi

en: note
ga_IE: nóta

en: nsel
ga_IE: dírogh

en: num lock
ga_IE: uimhirghlas

en: numLock numpad 0
ga_IE: 0 ar eochaircheap uimhriúil le uimhirghlas

en: numLock numpad 1
ga_IE: 1 ar eochaircheap uimhriúil le uimhirghlas

en: numLock numpad 2
ga_IE: 2 ar eochaircheap uimhriúil le uimhirghlas

en: numLock numpad 3
ga_IE: 3 ar eochaircheap uimhriúil le uimhirghlas

en: numLock numpad 4
ga_IE: 4 ar eochaircheap uimhriúil le uimhirghlas

en: numLock numpad 5
ga_IE: 5 ar eochaircheap uimhriúil le uimhirghlas

en: numLock numpad 6
ga_IE: 6 ar eochaircheap uimhriúil le uimhirghlas

en: numLock numpad 7
ga_IE: 7 ar eochaircheap uimhriúil le uimhirghlas

en: numLock numpad 8
ga_IE: 8 ar eochaircheap uimhriúil le uimhirghlas

en: numLock numpad 9
ga_IE: 9 ar eochaircheap uimhriúil le uimhirghlas

en: numpad 1
ga_IE: uimhircheap 1

en: numpad 2
ga_IE: uimhircheap 2

en: numpad 3
ga_IE: uimhircheap 3

en: numpad 4
ga_IE: uimhircheap 4

en: numpad 5
ga_IE: uimhircheap 5

en: numpad 6
ga_IE: uimhircheap 6

en: numpad 7
ga_IE: uimhircheap 7

en: numpad 8
ga_IE: uimhircheap 8

en: numpad 9
ga_IE: uimhircheap 9

en: numpad decimal
ga_IE: ponc ar uimhircheap

en: numpad delete
ga_IE: scrios (uimhircheap)

en: numpad divide
ga_IE: comhartha roinnte (uimhircheap)

en: numpad enter
ga_IE: enter (uimhircheap)

en: numpad insert
ga_IE: Ionsáigh ar uimhircheap

en: numpad minus
ga_IE: comhartha lúide (uimhircheap)

en: numpad multiply
ga_IE: comhartha iolraithe (uimhircheap)

en: numpad plus
ga_IE: comhartha móide (uimhircheap)

en: object has no location
ga_IE: Oibiacht gan suíomh

en: object mode
ga_IE: mód oibiachta

en: obscured
ga_IE: dofheicthe

en: odd pages section break
ga_IE: Briseadh rannóige corrleathanach

en: off
ga_IE: as

en: off screen
ga_IE: as an scáileán

en: on
ga_IE: ann

en: opens dialog
ga_IE: Osclaítear an dialóg

en: opens grid
ga_IE: osclaítear an ghreille

en: opens list
ga_IE: osclaítear an liosta

en: opens tree
ga_IE: osclaítear an crann

en: option pane
ga_IE: pána roghanna

en: other item
ga_IE: mír eile

en: out of %s
ga_IE: as %s

en: out of bookmark
ga_IE: as an leabharmharc

en: out of comment
ga_IE: as an nóta tráchta.

en: out of grammar error
ga_IE: as an earráid gramadaí

en: out of popular highlight
ga_IE: as an aibhsiú

en: out of spelling error
ga_IE: imeacht as an mbotún litrithe

en: out of table
ga_IE: deireadh an tábla

en: overflowing
ga_IE: ag forsceitheadh

en: page
ga_IE: leathanach

en: page %s
ga_IE: leathanach %s

en: page down
ga_IE: leathanach síos

en: page up
ga_IE: leathanach suas

en: pane
ga_IE: pána

en: panel
ga_IE: painéal

en: paragraph
ga_IE: alt

en: paragraph number
ga_IE: uimhir pharagraif

en: paragraph property
ga_IE: airí pharagraif

[ctx: paragraphMarker]
en: Double space (  )
ga_IE: Spás dúbalta

[ctx: paragraphMarker]
en: No paragraph start marker (default)
ga_IE: Gan mharcóir tosaithe pharagraif (réamhshocrú)

[ctx: paragraphMarker]
en: ¶
ga_IE: c{columnNumber}-{columnSpan}

en: password edit
ga_IE: ionchur focail fhaire

en: pinned
ga_IE: ceangailte

en: play pause
ga_IE: seinn / sos

en: pnl
ga_IE: pl

[ctx: poedit]
en: Could not find {description} window.
ga_IE: Ní féidir fuinneog {description}  a aimsiú

[ctx: poedit]
en: No {description}
ga_IE: Níl {description} ar fáil

[ctx: poedit]
en: Reports a translation issue, if any. If pressed twice, presents the warning in browse mode
ga_IE: Tuairiscítear fadhb aistriúcháin má tá fadhb ann. Má bhrúitear faoi dhó, taispeántar an rabhadh i mód brabhsála

[ctx: poedit]
en: Reports any comment in the comments window. If pressed twice, presents the comment in browse mode
ga_IE: Tuairiscítear aon nóta tráchta i bhfuinneog na nótaí tráchta. Má bhrúitear faoi dhó, taispeántar an nóta tráchta  i mód brabhsála.

[ctx: poedit]
en: Reports any notes for translators. If pressed twice, presents the notes in browse mode
ga_IE: Tuairiscítear nótaí tráchta le haghaidh aistritheoirí. Má bhrúitear faoi dhó, taispeántar na nótaí i mód brabhsála.

[ctx: poedit]
en: Reports the previous source text, if any. If pressed twice, presents the text in browse mode
ga_IE: Tuairiscítear an buntéacs roimhe seo má tá sé ann. Má bhrúitear faoi dhó, taispeántar an téacs i mód brabhsála.

[ctx: poedit]
en: comment
ga_IE: Nóta tráchta Poedit

[ctx: poedit]
en: notes for translators
ga_IE: Nótaí Poedit le haghaidh aistritheoirí

[ctx: poedit]
en: previous source text
ga_IE: An buntéacs roimhe seo

[ctx: poedit]
en: translation issue
ga_IE: Fadhb aistriúcháin

en: pressed
ga_IE: brúite

en: previous track
ga_IE: an t-amhrán roimhe seo

en: prgbar
ga_IE: Barra

en: print screen
ga_IE: priontáil scáileán

en: progress bar
ga_IE: barra dul chun cinn

en: property
ga_IE: airí

en: property page
ga_IE: leathanach airíonna

en: protected
ga_IE: cosanta

en: pwdedt
ga_IE: pasfh

en: quadruple {action}
ga_IE:  {action} ceithre huaire

en: radio button
ga_IE: cnaipe raidió

en: radio menu item
ga_IE: Mír roghchláir raidió

en: rbtn
ga_IE: rchnp

en: read only
ga_IE: inléite amháin

en: received: %s
ga_IE: faighte: %s

en: reconcile
ga_IE: réitigh

en: rectangular gradient
ga_IE: gradán dronuilleogach

en: redundant object
ga_IE: Oibiacht iomarcach

en: reference: {name}
ga_IE: Tagairt: {name}

en: refresh
ga_IE: athnuaigh

en: region
ga_IE: Réigiún

[ctx: remote]
en: &Key
ga_IE: Eochair

[ctx: remote]
en: &Mode:
ga_IE: Mód

[ctx: remote]
en: &Mute when controlling the local computer
ga_IE: Múch nuair atá an ríomhaire logánta á rialú.

[ctx: remote]
en: &Send clipboard
ga_IE: Seol an ghearrthaisce

[ctx: remote]
en: &Server:
ga_IE: Friothálaí

[ctx: remote]
en: A Remote Access session is already in progress. Disconnect before starting a new session.
ga_IE: Tá seisiún cianda ar siúl cheana. Dícheangail é sula tosaíonn tú seisiún nua.

[ctx: remote]
en: Action unavailable when Remote Access is disabled
ga_IE: Níol an gníomh seo ar fáil nuair atá rochtain cianda díchumasaithe

[ctx: remote]
en: Allow someone to control this computer from elsewhere, or control another computer running NVDA with this one.
ga_IE: Lig do dhuine éigin an ríomhaire seo a rialú ó áit éigin eile, nó, rialaigh ríomhaire eile, ar a bhfuil NVDA ar siúl, ón ríomhaire seo .

[ctx: remote]
en: Allow this computer to be controlled
ga_IE: Lig do ríomhaire cianda an ríomhaire seo a rialú

[ctx: remote]
en: Already Connected
ga_IE: Ceangailte cheana féin

[ctx: remote]
en: Are you sure you want to disconnect from the Remote Access session?
ga_IE: An bhfuil tú cinnte gur mhian leat dícheangail ón seisiún cianda?

[ctx: remote]
en: Automatic connection
ga_IE: Ceangail uathoibríoch

[ctx: remote]
en: Automatically &connect after NVDA starts
ga_IE: Ceangail go huathoibríoch tar éis tosaithe NVDA

[ctx: remote]
en: Both host and key must be set in the Remote Access section in order to automatically connect using an existing server after NVDA starts.
ga_IE: Is gá an t-óstach agus an eochair a shocrú sa mhír maidir le rochtain cianda, chun ceangail uathoibríoch a dhéanamh tar éis  NVDA a atosú

[ctx: remote]
en: Both port and key must be set in the Remote Access category in order to automatically connect using a locally hosted server after NVDA starts.
ga_IE: Is gá an port agus an eochair a shocrú sa mhír maidir le rochtain cianda, chun ceangail uathoibríoch a dhéanamh trí friothálaí logánta, tar éis  NVDA a atosú

[ctx: remote]
en: Clipboard sent
ga_IE: Tá an ghearrthaisce seolta

[ctx: remote]
en: Confirm Disconnection
ga_IE: Dearbhaigh an dícheangail

[ctx: remote]
en: Confirm before disconnecting when controlled
ga_IE: Déan dearbhú agus tú ag dícheangail nuair atá an ríomhaire rialaithe

[ctx: remote]
en: Connect to Another Computer
ga_IE: Ceangail le ríomhaire eile

[ctx: remote]
en: Connected as controlled computer
ga_IE: Ceangailte mar an ríomhaire rialaithe

[ctx: remote]
en: Connects to a remote computer
ga_IE: Ceanglaítear le ríomhaire cianda

[ctx: remote]
en: Control another computer
ga_IE: Rialaigh ríomhaire eile

[ctx: remote]
en: Controlling local computer
ga_IE: An ríomhaire logánta á rialú

[ctx: remote]
en: Controlling remote computer
ga_IE: An ríomhaire cianda á rialú

[ctx: remote]
en: Copies a link to the current Remote Access session to the clipboard
ga_IE: Cóipeáiltear nasc leis an seisiún rochtana cianda go dtí an ghearrthaisce

[ctx: remote]
en: Copy a link to the current Remote Access session to the clipboard.
ga_IE: Cóipeáil nasc leis an seisiún cianda reatha  go dtí an ghearrthaisce.

[ctx: remote]
en: Delete All Trusted Fingerprints
ga_IE: Scrios gach méarlorgaireacht iontaofa.

[ctx: remote]
en: Disconnect from the current Remote Access session.
ga_IE: Dícheangail ón seisiún cianda reatha

[ctx: remote]
en: Disconnects from the current Remote Access session
ga_IE: Dícheanglaítear ón seisiún cianda reatha

[ctx: remote]
en: Do you wish to allow this computer to be controlled on server {server} with key {key}?
ga_IE: Ar mhian leat an ríomhaire seo a bheith rialaithe ag an ríomhaire   ar an bhfriothálaí {server}   leis an eochair {key}?

[ctx: remote]
en: Do you wish to control the computer on server {server} with key {key}?
ga_IE: Ar mhian leat an ríomhaire ar an bhfriothálaí {server}   a rialú leis an eochair {key}?

[ctx: remote]
en: Enable Remote Access
ga_IE: Cumasaigh rochtain cianda

[ctx: remote]
en: Error Connecting
ga_IE: Earráid agus é á cheangailt

[ctx: remote]
en: Generating key
ga_IE: Eochair á ginneadh

[ctx: remote]
en: Generating key...
ga_IE: Eochair á gineadh...

[ctx: remote]
en: Getting external IP
ga_IE: An IP seachtrach á fháil

[ctx: remote]
en: Getting external IP...
ga_IE: An IP seachtrach á fháil...

[ctx: remote]
en: Host connection failed
ga_IE: Theip ar an gceangail leis an óstach

[ctx: remote]
en: Host locally
ga_IE: Óstaigh go logánta

[ctx: remote]
en: Message from Remote Access Server
ga_IE: Teachtaireacht on bhfriothálaí  rochtana cianda

[ctx: remote]
en: Mute speech and sounds from the remote computer.
ga_IE: Múch an chaint agus na fuaimeanna ón ríomhaire cianda.

[ctx: remote]
en: Mutes or unmutes the speech coming from the remote computer
ga_IE: Múchtar nó ní mhúchtar an chaint ón ríomhaire cianda

[ctx: remote]
en: No controlled computers are connected
ga_IE: Níl aon ríomhaire faoi rialú ceangailte leis seo

[ctx: remote]
en: No one else is connected
ga_IE: Níl aon duine eile ceangailte

[ctx: remote]
en: Not connected
ga_IE: Níl sé ceangailte

[ctx: remote]
en: Not the controlling computer
ga_IE: Ní hé seo an ríomhaire rialaithe

[ctx: remote]
en: R&emote Access
ga_IE: Rochtain Chianda

[ctx: remote]
en: Remote Access
ga_IE: Rochtain Chianda

[ctx: remote]
en: Remote Access Connection Request
ga_IE: Iarraidh ar rochtain chianda

[ctx: remote]
en: Remote Access Error
ga_IE: Earáid rochtana cinda

[ctx: remote]
en: Remote NVDA not connected
ga_IE: Níl NVDA Cianda ceangailte.

[ctx: remote]
en: Remotely connect to another computer running NVDA.
ga_IE: Ceangail go cianda le ríomhaire eile ar a bhfuil NVDA ar siúl.

[ctx: remote]
en: S&end control+alt+delete
ga_IE: S&eol control+alt+delete

[ctx: remote]
en: Security Warning
ga_IE: Rabhadh Sláinte:

[ctx: remote]
en: Send control+alt+delete to the controlled computer.
ga_IE: Seol control+alt+delete  go dtí an ríomhaire rialaithe.

[ctx: remote]
en: Send the clipboard text to the remote computer.
ga_IE: Seol téacs an ghearrthaisce go dtí an ríomhaire cianda

[ctx: remote]
en: Sends control+alt+delete to the controlled computer.
ga_IE: Seoltar control+alt+delete go dtí an ríomhaire rialaithe.

[ctx: remote]
en: Sends the contents of the clipboard to the remote computer
ga_IE: Seoltar inneachar an ghearrthaisce go dtí an ríomhaire cianda

[ctx: remote]
en: Shows the Remote Access settings
ga_IE: Taispeántar socruithe na rochtana cianda

[ctx: remote]
en: Switches whether the keyboard controls the local or remote computer
ga_IE: Athraítear rialú idir an ríomhaire logánta agus an ríomhaire cianda

[ctx: remote]
en: The Remote Access server you have connected to is not compatible with this version of NVDA. Please use a different server.
ga_IE: Níl an friothálaí cianda atá ceangailte agat  comhoiriúnach leis an leagan seo de NVDA. Déan ceangail le friothálaí eile le do thoil.

[ctx: remote]
en: The certificate of this server could not be verified. Using the wrong fingerprint may allow a third party to access the Remote Access session.
    
    Before continuing, please make sure that the following server certificate fingerprint is correct.
    Server SHA256 fingerprint: {fingerprint}
    
    Continue connecting anyway?
ga_IE: Níorbh fhéidir teastas an friothálaithe seo a fhíorú. Má úsáidtear an mhéarlorgaireacht mhícheart, d’fhéadfadh tríú páirtí rochtain a fháil ar an seisiún cianda.
      
    Sula leanann tú ar aghaidh, déann cinnte le do thoil go bhfuil méarlorgaireacht an teastais friothálaithe thíos ceart 
    Friothálaí SHA256 méarlorgaireacht: {fingerprint}
    
    Lean ar aghaidh leis an gceangail pé scéal é?

[ctx: remote]
en: This will cause NVDA to forget all previously trusted Remote Access servers. When connecting to a previously trusted unrecognised server, you will again be asked whether to trust its certificate.
    
    Are you sure you want to continue?
ga_IE: Cothóidh sé seo do NVDA dearmad a dhéanamh ar gach friothálaí cianda a bhí iontaofa roimhe seo. Má tá tú ag iarraidh ceangail le friothálaí cianda nach aithnítear,  a bhí iontaofa roimhe seo, iarrfar ort arís iontaoibh a chur ina chuid teastas.\n

[ctx: remote]
en: Toggles whether Remote Access is connected
ga_IE: Scorántar an rochtain cianda

[ctx: remote]
en: Unable to connect to the remote computer
ga_IE: Ní féidir ceangail leis an ríomhaire cianda.

[ctx: remote]
en: Unable to connect to {host}. Check that you have internet access, and that there are no mistakes in the host field.
ga_IE: Ní féidir ceangail le {host}. Déan cinnte go bhfuil tú ceangailte leis an idirlíon agus nach bhfuil aon earráid i réimse an óstaigh.

[ctx: remote]
en: Unable to send clipboard
ga_IE: Ní féidir an ghearrthaisce a sheoladh

[ctx: remote]
en: Unable to trigger control+alt+delete
ga_IE: Níorbh fhéidir Control+alt+delete a thruicear

[ctx: remote]
en: Use existing
ga_IE: Bain úsáid as an gceann reatha

[ctx: repeat]
en: off
ga_IE: as

[ctx: repeat]
en: on
ga_IE: ann

en: replace
ga_IE: athchuir

en: replied
ga_IE: freagartha

en: replied all
ga_IE: athchurtha do chách

en: report CLDR characters off
ga_IE: Ná tabhair tuairisc ar charachtair CLDR.

en: report CLDR characters on
ga_IE: Tabhair tuairisc ar charachtair CLDR.

en: report alignment off
ga_IE: Ná tabhair tuairisc ar ailíniú

en: report alignment on
ga_IE: Tabhair tuairisc ar ailíniú

en: report articles off
ga_IE: Ná tabhair tuairisc ar airteagail

en: report articles on
ga_IE: Tabhair tuairisc ar airteagail

en: report block quotes off
ga_IE: Ná tabhair tuairisc ar athfhriotail bloic

en: report block quotes on
ga_IE: Tabhair tuairisc ar athfhriotail bloic

en: report colors off
ga_IE: Ná Tabhair tuairisc ar &dhathanna

en: report colors on
ga_IE: Tabhair tuairisc ar &dhathanna

en: report comments off
ga_IE: Ná léigh nóta tráchta.

en: report comments on
ga_IE: Léigh  nóta tráchta.

en: report dynamic content changes off
ga_IE: ná tabhair tuairisc nuair a athraíonn ábhar dinimiciúil

en: report dynamic content changes on
ga_IE: tabhair tuairisc nuair a athraíonn ábhar dinimiciúil

en: report emphasis off
ga_IE: Ná tabhair tuairisc ar treise

en: report emphasis on
ga_IE: Tabhair tuairisc ar treise

en: report figures and captions off
ga_IE: Múch tuairisciú léaráidí agus foscríbhinní

en: report figures and captions on
ga_IE: Tuairiscigh léaráidí agus foscríbhinní

en: report font name off
ga_IE: Ná léigh ai&nm na clófhoirne

en: report font name on
ga_IE: Léigh ai&nm na clófhoirne

en: report font size off
ga_IE: Ná léigh an c&hlómhéid

en: report font size on
ga_IE: Léigh an c&hlómhéid

en: report frames off
ga_IE: Ná léigh frá&maí

en: report frames on
ga_IE: Léigh frá&maí

en: report graphics off
ga_IE: Ná tabhair tuairisc ar ghrafaicí\v

en: report graphics on
ga_IE: Tuairisciú ar grafaicí ar siúl

en: report groupings off
ga_IE: Ná tabhair tuairisc ar ghrúpálacha

en: report groupings on
ga_IE: Tabhair tuairisc ar ghrúpálacha

en: report headings off
ga_IE: Ná Léig&h ceanntásca

en: report headings on
ga_IE: Léig&h ceanntásca

en: report highlighted off
ga_IE: Ná tabhair tuairisc ar théacs aibhsithe.

en: report highlighted on
ga_IE: Tabhair tuairisc ar théacs aibhsithe.

en: report if clickable off
ga_IE: Ná tabhair tuairisc ar réad in&chliceáilte

en: report if clickable on
ga_IE: Tabhair tuairisc ar réad in&chliceáilte

en: report landmarks and regions off
ga_IE: Ná tabhair tuairisc ar sainchomharthaí ná ar réigiúin

en: report landmarks and regions on
ga_IE: Tabhair tuairisc ar sainchomharthaí agus ar réigiúin

en: report line numbers off
ga_IE: Ná léigh &uimhreacha líne

en: report line numbers on
ga_IE: Léigh &uimhreacha líne

en: report line spacing off
ga_IE: Ná tabhair tuairisc ar spásáil línte

en: report line spacing on
ga_IE: Tabhair tuairisc ar spásáil línte

en: report links off
ga_IE: Ná léigh nascanna

en: report links on
ga_IE: Léigh naisc

en: report lists off
ga_IE: Ná tabhair tuairisc ar l&iostaí

en: report lists on
ga_IE: Tabhair tuairisc ar l&iostaí

en: report pages off
ga_IE: Ná tabhair tuairisc ar leat&hanaigh

en: report pages on
ga_IE: Tabhair tuairisc ar leat&hanaigh

en: report paragraph indentation off
ga_IE: Ná tuairiscigh eangú paragraif

en: report paragraph indentation on
ga_IE: Tuairiscigh eangú paragraif.

en: report revisions off
ga_IE: Ná tabhair tuairisc maidir le hathbhreithnithe an eagarthóra.

en: report revisions on
ga_IE: Tabhair tuairisc maidir le hathbhreithnithe an eagarthóra.

en: report style off
ga_IE: Ná tabhair tuairisc ar s&tíl

en: report style on
ga_IE: Tabhair tuairisc ar s&tíl

en: report superscripts and subscripts off
ga_IE: Ná tabhair tuairisc ar fhorscripteanna ná ar fhoscripteanna

en: report superscripts and subscripts on
ga_IE: Tabhair tuairisc ar fhorscripteanna agus ar fhoscripteanna.

en: report table cell coordinates off
ga_IE: Ná léigh comhordanáidí cille i dtáblaí

en: report table cell coordinates on
ga_IE: Léigh comhordanáidí cille i dtáblaí

en: report tables off
ga_IE: Ná tabhair tuairisc ar táblaí

en: report tables on
ga_IE: Tabhair tuairisc ar táblaí

[ctx: reportLanguage]
en: Beep
ga_IE: Bíp

[ctx: reportLanguage]
en: Language at caret position
ga_IE: Teanga ag suíomh an charait

[ctx: reportLanguage]
en: Off
ga_IE: as feidhm

[ctx: reportLanguage]
en: Report lan&guage changes while reading
ga_IE: Tabhair tuairisc ar athrú teanga nuair atá labhairt ar siúl

[ctx: reportLanguage]
en: Report when switching to language is not s&upported by synthesizer
ga_IE: Tabhair tuairisc ar teanga nach bhfuil tacaíocht ar fáil di ag an sintéiseoir.

[ctx: reportLanguage]
en: Reports the language for the text under the caret. If pressed twice, presents the information in browse mode
ga_IE: Tuairiscítear teanga an téacs ag an gcarat. Má bhrúitear faoi dhó, taispeántar an t-eolas i mód brabhsála.

[ctx: reportLanguage]
en: Speech
ga_IE: Urlabhra

[ctx: reportLanguage]
en: Unknown language
ga_IE: Tá an teanga anaithnid.

[ctx: reportLanguage]
en: {languageDescription} (not supported)
ga_IE: Níl tacaíocht ar fáil do {languageDescription}

[ctx: reportSpellingErrorsSetting]
en: Off
ga_IE: múchta

[ctx: reportSpellingErrorsSetting]
en: Sound
ga_IE: fuaim

[ctx: reportSpellingErrorsSetting]
en: Speech
ga_IE: urlabhra

[ctx: reportSpellingErrorsSetting]
en: Speech and sound
ga_IE: urlabhra agus fuaim

en: req
ga_IE: rch

en: required
ga_IE: riachtanach

en: reverse diagonal stripe
ga_IE: Stríoc thrasnánach aisiompaithe

en: revised %s
ga_IE: %s athbhreithnithe

en: rgn
ga_IE: Rgn

en: rich edit
ga_IE: Eagarthóireacht mhaise

en: right
ga_IE: deas

en: right alt
ga_IE: alt ar dheis

en: right arrow
ga_IE: saighead dheas

en: right control
ga_IE: ctrl ar dheis

en: right edge
ga_IE: imeall dheas

en: right indent
ga_IE: eang dheas

en: right shift
ga_IE: shift ar dheis

en: right windows
ga_IE: eochair windows ar dheis

en: ro
ga_IE: la

en: root pane
ga_IE: príomhphána

en: row
ga_IE: ró

en: row %s
ga_IE: ró %s

en: row header
ga_IE: ceanntásc ró

en: rslvd cmnt
ga_IE: Réitithe

en: ruler
ga_IE: rialóir

en: same page
ga_IE: ar An leathanach céanna

[ctx: screenCurtain]
en: Always &show a warning when enabling Screen Curtain
ga_IE: I gcónaí, agus taispeáin rabhadh agus cuirtín an scáileáin á chumasú

[ctx: screenCurtain]
en: Cannot enable screen curtain while performing content recognition
ga_IE: Ní féidir cuirtín an scáileáin a chumasú nuair atá athint ioneachair ar siúl.

[ctx: screenCurtain]
en: There was a problem enabling Screen Curtain. The contents of your screen are still visible. You may attempt to enable Screen Curtain manually.
ga_IE: Bhí fadhb ann agus tú ag iarraidh cuirtín an scáileáin a chumasú. Is féidir do scáileán a fheiceáil fós. Is féidir leat iarracht a dhéanamh an cuirtín a chumasú de láimh.

[ctx: script category]
en: Tools
ga_IE: Uirlisí

en: scrlbar
ga_IE: prgbar

en: scroll bar
ga_IE: scrollbharra

en: scroll lock
ga_IE: scrollghlas

en: scroll pane
ga_IE: scrollphána

en: search page
ga_IE: cuardaigh an leathanach

en: sect
ga_IE: rannán

en: section
ga_IE: rannán

en: section %s
ga_IE: rannóg %s

en: section property
ga_IE: airí ailt

en: sel
ga_IE: rghn

en: selectable
ga_IE: inroghnaithe

en: selected
ga_IE: roghnaithe

en: selected %s
ga_IE: Roghnaithe %s

en: selection removed
ga_IE: roghnúchán bainte

en: sent: %s
ga_IE: seolta: %s

en: separator
ga_IE: deighilteoir

en: series {number} {name}
ga_IE: srath {number} {name}

en: sggstn
ga_IE: moladh

en: shape
ga_IE: cruth

[ctx: shape]
en: 'No' symbol
ga_IE: An Siombail "No"

[ctx: shape]
en: 'Or' flowchart symbol
ga_IE: 'OR' mar shiombail sreabhchairte

[ctx: shape]
en: 10-point star
ga_IE: réalta a bhuil 10 rinn uirthi

[ctx: shape]
en: 12-point star
ga_IE: réalta a bhfuil 12 rinn uirthi

[ctx: shape]
en: 16-point star
ga_IE: réalta a bhfuil 6 rinn déag uirthi

[ctx: shape]
en: 24-point star
ga_IE: réalta a bhfuil 24 rinn uirthi

[ctx: shape]
en: 32-point star
ga_IE: réalta a bhfuil 32 rinn uirthi

[ctx: shape]
en: 4-point star
ga_IE: réalta cheithrerinneach

[ctx: shape]
en: 5-point star
ga_IE: réalta chúigrinneach

[ctx: shape]
en: 6-point star
ga_IE: réalta a bhfuil 6 rinn uirthi

[ctx: shape]
en: 7-point star
ga_IE: réalta a bhfuil 7 rinn uirthi

[ctx: shape]
en: 8-point star
ga_IE: réalta a bhfuil 8 rinn uirthi

[ctx: shape]
en: Alternate process flowchart symbol
ga_IE: próiseas malartach mar shiombail sreabhchairte

[ctx: shape]
en: Arc
ga_IE: stua

[ctx: shape]
en: Arrows pointing left right up and down
ga_IE: saigheada suas agus síos ar deis agus agus ar chlé

[ctx: shape]
en: Balloon
ga_IE: balún

[ctx: shape]
en: Bent Up Arrow
ga_IE: saighead lúbtha suas

[ctx: shape]
en: Bent arrow
ga_IE: saighead lúbtha\v\v\vsaighead lúbtha\v\vhlé

[ctx: shape]
en: Bevel
ga_IE: beibheal

[ctx: shape]
en: Block arc
ga_IE: Stua bloic

[ctx: shape]
en: Callout with Arrows pointing left right up and down
ga_IE: Tagrán le saigheada suas agus síos, ar deis agus ar chlé

[ctx: shape]
en: Callout with Double-ended horizontal Arrow
ga_IE: glaoch amach le saighead chothrománach dhbúbalta

[ctx: shape]
en: Callout with Down Arrow
ga_IE: glaoch amach le saighead síos

[ctx: shape]
en: Callout with Left Arrow
ga_IE: glaoch amach le saighead chlé

[ctx: shape]
en: Callout with Right Arrow
ga_IE: glaoch amach le saighead dheis

[ctx: shape]
en: Callout with UpArrow
ga_IE: glaoch amach le saighead shuas

[ctx: shape]
en: Callout with accent bar and callout line segments forming a U-shape
ga_IE: Tagrán le barra béime  ina bhfuil mírlínte ann mar chuma an litear U

[ctx: shape]
en: Callout with angled callout line and accent bar
ga_IE: Targán le barra béime agus le líne uilleach air

[ctx: shape]
en: Callout with angled line
ga_IE: Targán agus líne uilleach air

[ctx: shape]
en: Callout with arrows that point up and down
ga_IE: Targán ar a bhfuil saigheada ag díriú suas agus síos

[ctx: shape]
en: Callout with border and horizontal accent bar
ga_IE: Targán le teorainn agus barra béime cothrománach air

[ctx: shape]
en: Callout with border, accent bar, and callout line segments forming a U-shape
ga_IE: Tagrán le teorainn agus barra béime,  ina bhfuil mírlínte ann mar chuma an litear U

[ctx: shape]
en: Callout with border, angled callout line, and accent bar
ga_IE: Targán le barra béime agus teorainn  agus le líne uilleach air

[ctx: shape]
en: Callout with border, diagonal straight line and accent bar
ga_IE: Targán le líne díreach trasnánach agus barra béime air

[ctx: shape]
en: Callout with callout line segments forming a U-shape
ga_IE: Tagrán ina bhfuil mírlínte ann mar chuma an litear U

[ctx: shape]
en: Callout with diagonal callout line and accent bar
ga_IE: Targán le líne trasnánach agus barra béime air

[ctx: shape]
en: Callout with diagonal straight line
ga_IE: glaoch amach le line trasnánach

[ctx: shape]
en: Callout with horizontal accent bar
ga_IE: Targán agus barra béime cothrománach air

[ctx: shape]
en: Callout with horizontal line
ga_IE: Targán agus líne cothrománach air

[ctx: shape]
en: Callout with no border and angled callout line
ga_IE: Targán gan teorainn le líne uilleach

[ctx: shape]
en: Callout with no border and callout line segments forming a U-shape
ga_IE: Tagrán gan teorainn ina bhfuil mírlínte ann mar chuma an litear U

[ctx: shape]
en: Callout with no border and diagonal callout line
ga_IE: Targán gan teorainn le líne díreach trasnánach

[ctx: shape]
en: Can
ga_IE: canna

[ctx: shape]
en: Card flowchart symbol
ga_IE: carta mar shiombail sreabhchairte

[ctx: shape]
en: Chart Plus symbol
ga_IE: Móide mar shiombail ar chairt

[ctx: shape]
en: Chart Star Symbol
ga_IE: Réalt mar shiombail chairte

[ctx: shape]
en: Chart X Symbol
ga_IE: Siombail X ar chárta

[ctx: shape]
en: Chevron
ga_IE: rachtán

[ctx: shape]
en: Circle with line through center
ga_IE: ciorcal le line tríd an lár

[ctx: shape]
en: Circular Arrow
ga_IE: saighead ciorclach

[ctx: shape]
en: Cloud callout
ga_IE: glaoch amach mar scamall

[ctx: shape]
en: Cloud shape
ga_IE: scamallchruth

[ctx: shape]
en: Collate flowchart symbol
ga_IE: sainscag, mar shiombail sreabhchairte

[ctx: shape]
en: Connector flowchart symbol
ga_IE: nasc mar shiombail sreabhchairte

[ctx: shape]
en: Corner
ga_IE: cúinne

[ctx: shape]
en: Counter-clockwise Circular arrow
ga_IE: saighead chiorclach thuathail

[ctx: shape]
en: Cross
ga_IE: cros

[ctx: shape]
en: Cube
ga_IE: ciúb

[ctx: shape]
en: Curved Down Arrow
ga_IE: saighead chuartha síos

[ctx: shape]
en: Curved Left Arrow
ga_IE: saighead chuartha ar chlé

[ctx: shape]
en: Curved Right Arrow
ga_IE: saighead chuartha ar dheis

[ctx: shape]
en: Curved Up Arrow
ga_IE: saighead chuartha suas

[ctx: shape]
en: Curved Up Ribbon banner
ga_IE: Meirge mar ribín cuartha suas

[ctx: shape]
en: Curved arrow
ga_IE: saighead chuartha

[ctx: shape]
en: Data flowchart symbol
ga_IE: sonraí siombail sreavbhchairte

[ctx: shape]
en: Decagon
ga_IE: deacagán

[ctx: shape]
en: Decision flowchart symbol
ga_IE: Cinneadh mar shiombail sreabhchairte

[ctx: shape]
en: Delay flowchart symbol
ga_IE: Moill mar shiombail sreabhchairte

[ctx: shape]
en: Diagonal stripe
ga_IE: Stríoc thrasnánach

[ctx: shape]
en: Diamond
ga_IE: muileata

[ctx: shape]
en: Direct access storage flowchart symbol
ga_IE: stóras dír-rochtana mar shiombail sreabhchairte

[ctx: shape]
en: Display flowchart symbol
ga_IE: taispeántas mar shiombail sreabhchairte

[ctx: shape]
en: Document flowchart symbol
ga_IE: doiciméad mar shiombail sreabhchairte

[ctx: shape]
en: Dodecagon
ga_IE: dóideacagán

[ctx: shape]
en: Donut
ga_IE: taoschnó

[ctx: shape]
en: Double brace
ga_IE: lúibín slabhrach dúbailte

[ctx: shape]
en: Double bracket
ga_IE: lúibín dúbalta

[ctx: shape]
en: Double wave
ga_IE: tonn dúbailte

[ctx: shape]
en: Double-ended Arrow pointing up and down
ga_IE: Saighead dhéchéannach ag díriú suas agus síos

[ctx: shape]
en: Double-ended Circular arrow
ga_IE: saighead dhúbalta chiorclach

[ctx: shape]
en: Double-ended horizontal Arrow
ga_IE: Saighead dhéchéannach chothrománach

[ctx: shape]
en: Down Arrow
ga_IE: saighead síos

[ctx: shape]
en: Explosion
ga_IE: pléascán

[ctx: shape]
en: Extract flowchart symbol
ga_IE: eastósc mar shiombail sreabhchairte

[ctx: shape]
en: Folded corner
ga_IE: coirnéal fillte

[ctx: shape]
en: Four small squares that define a rectangular shape
ga_IE: ceithre chearnóg bheaga mar dronuilleog

[ctx: shape]
en: Funnel
ga_IE: tonnadóir

[ctx: shape]
en: Gear with nine teeth
ga_IE: giar agus naoi bhfiacail air

[ctx: shape]
en: Gear with six teeth
ga_IE: giar agus sé fhiacail air

[ctx: shape]
en: Half of rectangular picture frame
ga_IE: Leathfhráma pictiúir dronuilleogach

[ctx: shape]
en: Heart
ga_IE: croí

[ctx: shape]
en: Heptagon
ga_IE: heipteagán

[ctx: shape]
en: Hexagon
ga_IE: heicseagán

[ctx: shape]
en: Horizontal scroll
ga_IE: scrollú chothrománach

[ctx: shape]
en: Incomplete Pie with wedge missing
ga_IE: pióg agus píosa in easnamh

[ctx: shape]
en: Internal storage flowchart symbol
ga_IE: stóras inmheánach mar shiombail sreabhchairte

[ctx: shape]
en: Isosceles triangle
ga_IE: triantán comhchosach

[ctx: shape]
en: Left Arrow
ga_IE: saighead chlé

[ctx: shape]
en: Left and up Arrows
ga_IE: saighead suas agus saighead ar chlé

[ctx: shape]
en: Left brace
ga_IE: lúibín slabhrach  ar chlé

[ctx: shape]
en: Left bracket
ga_IE: lúibín ar chlé

[ctx: shape]
en: Left right and up Arrows
ga_IE: saighead suas agus  ar dheis agus ar chlé

[ctx: shape]
en: Lightning bolt
ga_IE: tintreach

[ctx: shape]
en: Line Callout
ga_IE: glaoch amach líne

[ctx: shape]
en: Line inverse
ga_IE: Líne chontrártha

[ctx: shape]
en: Magnetic disk flowchart symbol
ga_IE: diosca maignéadach mar shiombail sreabhchairte

[ctx: shape]
en: Manual input flowchart symbol
ga_IE: ionchur láimhe mar shiombail sreabhchairte

[ctx: shape]
en: Manual operation flowchart symbol
ga_IE: Oibríocht láimhe mar shiombail sreabhchairte

[ctx: shape]
en: Math Addition symbol
ga_IE: Siombail suimeála

[ctx: shape]
en: Math Division symbol
ga_IE: Roinnt - siombail mhatamaiticiúil

[ctx: shape]
en: Math Equivalence symbol
ga_IE: sin cothroime

[ctx: shape]
en: Math Multiplication symbol
ga_IE: siombail iolrúcháin

[ctx: shape]
en: Math Non-equivalence symbol
ga_IE: sin neamhchothroime

[ctx: shape]
en: Math Subtraction symbol
ga_IE: Dealú - siombail mhatamaiticiúil

[ctx: shape]
en: Merge flowchart symbol
ga_IE: Cumaisc - siombail sreabhchairte

[ctx: shape]
en: Moon
ga_IE: gealach

[ctx: shape]
en: Multi-document flowchart symbol
ga_IE: Doiciméid mar shiombail sreabhchairte

[ctx: shape]
en: Notched RightArrow
ga_IE: saighead eangaithe,  ar dheis

[ctx: shape]
en: Octagon
ga_IE: ochtagán

[ctx: shape]
en: Off-page connector flowchart symbol
ga_IE: Nascóir ó leathanach eile, mar shiombail sreabhchairte

[ctx: shape]
en: Offline storage flowchart symbol
ga_IE: Stóras as líne mar shiombail sreabhchairte

[ctx: shape]
en: Oval
ga_IE: ubhchruth

[ctx: shape]
en: Oval-shaped callout
ga_IE: glaoch amach mar ubhchruth

[ctx: shape]
en: Parallelogram
ga_IE: comhthreomharán

[ctx: shape]
en: Pentagon
ga_IE: peinteagán

[ctx: shape]
en: Plaque
ga_IE: plaic

[ctx: shape]
en: Plaque Tabs
ga_IE: tabanna plaice

[ctx: shape]
en: Predefined process flowchart symbol
ga_IE: Próiseas réamhshainithe mar shiombail sreabhchairte

[ctx: shape]
en: Preparation flowchart symbol
ga_IE: ullmhúchán mar shiombail sreabhchairte

[ctx: shape]
en: Process flowchart symbol
ga_IE: próiseas mar shiombail sreabhchairte

[ctx: shape]
en: Punched tape flowchart symbol
ga_IE: Téip phollta mar shiombail sreabhchairte

[ctx: shape]
en: Quarter Pie Wedge
ga_IE: píosa pióige

[ctx: shape]
en: Rectangle
ga_IE: dronuilleog

[ctx: shape]
en: Rectangle with one rounded corner
ga_IE: dronuilleog le cúinne cuar amháin

[ctx: shape]
en: Rectangle with one snipped corner
ga_IE: dronuilleog le cúinne amháin gearrtha

[ctx: shape]
en: Rectangle with one snipped corner and one rounded corner
ga_IE: dronuilleog le cúinne amháin gearrtha agus cúinne eile cuar

[ctx: shape]
en: Rectangle with two rounded corners diagonally-opposed
ga_IE: dromuilleog le dhá chúinne cuara go trasnánach

[ctx: shape]
en: Rectangle with two snipped corners diagonally-opposed
ga_IE: dronuilleog le dhá chúinne ghearrtha go trasnánach

[ctx: shape]
en: Rectangle with two snipped corners that share a side
ga_IE: dronuilleog le dhá chúinne ghearrtha ar taobh amháin

[ctx: shape]
en: Rectangle with two-rounded corners that share a side
ga_IE: dronuilleog le dhá chúinne cuara ar taobh amháin

[ctx: shape]
en: Rectangular callout
ga_IE: glaoch amach  dronuilleogach

[ctx: shape]
en: Rectangular picture frame
ga_IE: fráma pictiúir  dronuilleogach

[ctx: shape]
en: Return
ga_IE: aisfhilleadh

[ctx: shape]
en: Ribbon banner
ga_IE: meirge ribín

[ctx: shape]
en: Ribbon with left and right arrows
ga_IE: ribín le saigheada ar dheis agus ar chlé

[ctx: shape]
en: Right Arrow
ga_IE: saighead dheas

[ctx: shape]
en: Right Arrow with Stripes
ga_IE: saighead stríocach ar dheis

[ctx: shape]
en: Right brace
ga_IE: lúibín slabhrach ar dheis

[ctx: shape]
en: Right bracket
ga_IE: lúibín ar dheis

[ctx: shape]
en: Right triangle
ga_IE: Triantán ar dheis

[ctx: shape]
en: Rounded rectangle
ga_IE: dronuilleog cuar

[ctx: shape]
en: Rounded rectangle-shaped callout
ga_IE: glaoch amach mar dronuilleog le cúinní cuara

[ctx: shape]
en: Sequential access storage flowchart symbol
ga_IE: stóras rochtana seicheamhaí mar shiombail sreabhchairte

[ctx: shape]
en: Smiley face
ga_IE: straoiseog

[ctx: shape]
en: Sort flowchart symbol
ga_IE: sórtáil mar shiombail sreaabhchairte

[ctx: shape]
en: Stored data flowchart symbol
ga_IE: sonraí stóráilte mar shiombail sreabhchairte

[ctx: shape]
en: Summing junction flowchart symbol
ga_IE: gabhail suimeála, mar shiombail sreabhchairte

[ctx: shape]
en: Sun
ga_IE: grian

[ctx: shape]
en: Terminator flowchart symbol
ga_IE: Críochtóir mar shiombail sreabhchairte

[ctx: shape]
en: Trapezoid
ga_IE: cruth traipéasóideach

[ctx: shape]
en: Trapezoid with asymmetrical non-parallel sides
ga_IE: Traipéasóideach agus taobhanna neamhshiméadracha ann nach bhfuil comhthreomhar

[ctx: shape]
en: U-shaped Arrow
ga_IE: Saighead ar chuma an litear U.

[ctx: shape]
en: Up Arrow
ga_IE: saighead suas

[ctx: shape]
en: Vertical scroll
ga_IE: scrollú ingearach

[ctx: shape]
en: Water droplet
ga_IE: braoinín uisce

[ctx: shape]
en: Wave
ga_IE: tonn

[ctx: shape]
en: four snipped corners
ga_IE: ceithre chúinne ghearrtha

en: shift
ga_IE: Iomlaoid

[ctx: shuffle]
en: off
ga_IE: as

[ctx: shuffle]
en: on
ga_IE: ann

en: single {action}
ga_IE: {action} singilte

en: skips backward past a block of links
ga_IE: Scipeáilítear siar trí bloc nasc.

en: skips forward past a block of links
ga_IE: Scipeáilítear ar aghaidh thar bloc nasc

en: slanted dash dot
ga_IE: líne chlaonta spás le ponc

en: slice
ga_IE: slisín

en: slider
ga_IE: Barra sleamhnáin

en: smp
ga_IE: SMP

en: solid
ga_IE: lándaite

en: sorted
ga_IE: sórtáilte

en: sorted asc
ga_IE: sórtáilte in ord ardaitheach

en: sorted ascending
ga_IE: sórtáilte in ord ardaitheach

en: sorted desc
ga_IE: sórtáilte in ord íslitheach

en: sorted descending
ga_IE: sórtáilte in ord íslitheach

en: sound
ga_IE: fuaim

en: space
ga_IE: spás

en: space with any dots
ga_IE: spás le ponc

en: space with dot
ga_IE: spás le ponc

en: speak command keys off
ga_IE: ná léigh eochracha ordaithe

en: speak command keys on
ga_IE: léigh eochracha ordaithe

en: speech viewer disabled
ga_IE: Amharcán cainte díchumastha

en: speech viewer enabled
ga_IE: Amharcán cainte cumasaithe

[ctx: speechModes]
en: beeps
ga_IE: bípeanna

[ctx: speechModes]
en: off
ga_IE: Múchta

[ctx: speechModes]
en: on-demand
ga_IE: ar éileamh

[ctx: speechModes]
en: talk
ga_IE: Caint

[ctx: speechSymbols]
en: &Filter by:
ga_IE: Scag de réir:

en: spelling and grammar: {text}
ga_IE: litriú agus gramadach  {text}

en: spelling error
ga_IE: botún litrithe

en: spelling: {text}
ga_IE: litriú {text}

en: spin button
ga_IE: caschnaipe

en: splbtn
ga_IE: Cnaipe

en: split button
ga_IE: cnaipe roinnte

en: split pane
ga_IE: pána roinnte

en: spnbtn
ga_IE: cas

en: status bar
ga_IE: barra stádais

en: stbar
ga_IE: Barra stád

en: stop
ga_IE: stad

en: strikethrough
ga_IE: líne tríd

en: strong
ga_IE: láidir

en: style
ga_IE: stíl

en: style %s
ga_IE: stíl %s

en: style definition
ga_IE: sainmhíniú stíle

en: subMenu
ga_IE: fo-roghchlár

en: subject: %s
ga_IE: ábhar: %s

en: submnu
ga_IE: foro

en: subscript
ga_IE: foscript

en: suggestion
ga_IE: moladh

en: superscript
ga_IE: forscript

en: switch
ga_IE: lasc

en: swtch
ga_IE: lasc

[ctx: symbolLevel]
en: all
ga_IE: uile

[ctx: symbolLevel]
en: character
ga_IE: carachtar

[ctx: symbolLevel]
en: most
ga_IE: an chuid is mó

[ctx: symbolLevel]
en: none
ga_IE: dada

[ctx: symbolLevel]
en: some
ga_IE: Cuid de

[ctx: symbolPreserve]
en: always
ga_IE: caomhnaigh I gcónaí

[ctx: symbolPreserve]
en: never
ga_IE: Ná caomhnaigh

[ctx: symbolPreserve]
en: only below symbol's level
ga_IE: faoi leibhéal na siombaile fiú amháin

[ctx: synth setting]
en: Inflection
ga_IE: infhilleadh

[ctx: synth setting]
en: Language
ga_IE: Teanga

[ctx: synth setting]
en: Pitch
ga_IE: Tuinairde

[ctx: synth setting]
en: Rate
ga_IE: Ráta

[ctx: synth setting]
en: Rate boost
ga_IE: Méadú ráta

[ctx: synth setting]
en: Variant
ga_IE: Malairt

[ctx: synth setting]
en: Voice
ga_IE: Guth

[ctx: synth setting]
en: Volume
ga_IE: áirde

en: tab control
ga_IE: Rialtán taib

en: tabctl
ga_IE: tab

en: table
ga_IE: tábla

en: table body
ga_IE: corp tábla

en: table footer
ga_IE: buntásc tábla

en: table header
ga_IE: ceanntásc tábla

en: table property
ga_IE: airí thábla

en: table with {columnCountText} and {rowCountText}
ga_IE: Tábla ina bhfuil {columnCountText} agus {rowCountText}

en: tbl
ga_IE: tb

en: tear off menu
ga_IE: roghchlár inscoite

en: term
ga_IE: téarma

en: terminal
ga_IE: teirminéal

en: text
ga_IE: téacs

en: text "%s" not found
ga_IE: téacs "%s" gan aimsiú

en: text frame
ga_IE: Fráma téacs

en: text mode
ga_IE: mód téacs

en: tgbtn
ga_IE: Scoránú

en: thick
ga_IE: imlíne thiubh

en: thick diagonal crosshatch
ga_IE: tras-haitseáil thiubh chothrománach

en: thin
ga_IE: imlínte chaola

en: thin diagonal crosshatch
ga_IE: tras-haitseáil thanaí thrasnánach

en: thin diagonal stripe
ga_IE: Stríoc thrasnánach thanaí

en: thin horizontal crosshatch
ga_IE: tras-haitseáil thanaí chothrománach

en: thin horizontal stripe
ga_IE: Stríoc chothrománach thanaí

en: thin reverse diagonal stripe
ga_IE: Stríoc thrasnánach thanaí aisiompaithe

en: thin vertical stripe
ga_IE: Stríoc ingearach thanaí

en: through row {row} column {column}
ga_IE: go dtí ró {row} colún {column}

en: through {endCol}
ga_IE: go dtí {endCol}

en: through {endRow}
ga_IE: go dtí {endRow}

en: thumb control
ga_IE: rialtán ordóige

[ctx: time format]
en: {D} day {H}:{M}:{S}
ga_IE: {D} lá {H}:{M}:{S}

[ctx: time format]
en: {D} days {H}:{M}:{S}
ga_IE: {D} lá {H}:{M}:{S}

en: title bar
ga_IE: barra teidil

en: tlbar
ga_IE: uirlisí

en: tltip
ga_IE: Leid

en: to focus
ga_IE: chun  fócas a dhéanamh

en: to review
ga_IE: chun Athbhreithniú

en: toggle button
ga_IE: cnaipe scoránaithe

en: tool bar
ga_IE: barra uirlisí

en: tool tip
ga_IE: Leid uirlise

en: top edge
ga_IE: imeall ag an mbarr

[ctx: touch action]
en: flick down
ga_IE: fliceáil síos

[ctx: touch action]
en: flick left
ga_IE: fliceáil ar chlé

[ctx: touch action]
en: flick right
ga_IE: fliceáil ar dheis

[ctx: touch action]
en: flick up
ga_IE: fliceáil suas

[ctx: touch action]
en: hold
ga_IE: coinnigh air

[ctx: touch action]
en: hover
ga_IE: ainligh

[ctx: touch action]
en: hover down
ga_IE: ainligh anuas

[ctx: touch action]
en: hover up
ga_IE: ainligh suas

[ctx: touch action]
en: tap
ga_IE: tapáil

[ctx: touch action]
en: tap and hold
ga_IE: tapáil agus coinnigh

en: track change: {text}
ga_IE: Rianaigh an t-athrú: {text}

en: tree view
ga_IE: amharc crainn

en: tree view button
ga_IE: cnaipe amhairc crainn

en: tree view item
ga_IE: mír chrainn

en: triggered
ga_IE: truiceartha

en: triple {action}
ga_IE: trí {action}

en: tv
ga_IE: crn

en: tvbtn
ga_IE: Crann

en: tvitem
ga_IE: mír

en: unavailable
ga_IE: dofhaighte

en: underline
ga_IE: líne faoi

en: underlined
ga_IE: líne faoi

en: unknown
ga_IE: anaithnid

en: unknown %s
ga_IE: %s anaithnid

en: unknown input method
ga_IE: Mód ionchuir anaithnid

en: unknown language
ga_IE: teanga anaithnid

en: unlocked
ga_IE: gan ghlas

en: unread
ga_IE: gan léamh

en: up arrow
ga_IE: saighead suas

en: up-right diagonal line
ga_IE: line thrasnáin  suas ar dheis

[ctx: updateCheck]
en: Error checking for update.
    {tip}
ga_IE: Tharla earráid agus nuashonrú á aimsiú
    {tip}

[ctx: updateCheck]
en: Make sure you are connected to the internet, and the NVDA update mirror URL is valid.
    Mirror URL: {url}
ga_IE: Déan cinnte go bhfuil tú ceangailte leis an idirlíon agus go bhfuil scáthán NVDA bhailí \n, 
    An t-aimsitheoir Aonfhoirmeach Acmhainne  {url}

[ctx: updateCheck]
en: Unable to establish a connection to the NV Access server.
ga_IE: Ní féidir ceangail le Friothálaí NV Access

en: value {valueAxisData}
ga_IE: Luach {valueAxisData}

en: vertical align bottom
ga_IE: ailínigh ar bun

en: vertical align distributed
ga_IE: ailínigh go hingearach dáilte

en: vertical align justified
ga_IE: ailíniúchán ingreach comhfhadaithe

en: vertical align middle
ga_IE: alínigh go hingearach ar lár

en: vertical align top
ga_IE: ailínigh go barr

en: vertical borders except outside
ga_IE: imlínte ingearacha, seachas taobh amuigh

en: vertical stripe
ga_IE: Stríoc ingearach

en: video
ga_IE: físeán

en: view port
ga_IE: port infheicthe

en: visited
ga_IE: feicthe

en: vlnk
ga_IE: feic

en: volume down
ga_IE: níos ísle

en: volume up
ga_IE: níos airde

en: white space
ga_IE: spás bán

en: window
ga_IE: fuinneog

en: windows
ga_IE: Windows

en: with %s column | with %s columns
ga_IE[0]: le %s cholún
ga_IE[1]: le %s cholún
ga_IE[2]: le %s cholún
ga_IE[3]: le %s gcolún
ga_IE[4]: le %s cholún

en: with %s item | with %s items
ga_IE[0]: le %s mír
ga_IE[1]: le %s mhír
ga_IE[2]: le %s mhír
ga_IE[3]: le %s mír
ga_IE[4]: le %s mír

en: with %s row | with %s rows
ga_IE[0]: Le %s ró
ga_IE[1]: Le %s ró
ga_IE[2]: Le %s ró
ga_IE[3]: Le %s ró
ga_IE[4]: Le %s ró

en: with {rowCountTranslation} and {colCountTranslation}
ga_IE: Le {rowCountTranslation} agus {colCountTranslation}

en: word
ga_IE: focal

en: {author} is editing
ga_IE: Tá {author} ag déanamh eagarthóireachta.

en: {backgroundColor} background
ga_IE: cúlra {backgroundColor}

en: {bookPercentage}%, location {curLocation} of {maxLocation}
ga_IE: {bookPercentage}%, áit reatha {curLocation} de {maxLocation}

en: {category} ({nbResults} result) | {category} ({nbResults} results)
ga_IE[0]: {category} ({nbResults} thoradh)
ga_IE[1]: {category} ({nbResults} thoradh)
ga_IE[2]: {category} ({nbResults} thoradh)
ga_IE[3]: {category} ({nbResults} toradh)
ga_IE[4]: {category} ({nbResults} thoradh)

en: {color1} to {color2}
ga_IE: {color1} go {color2}

en: {color} (default color)
ga_IE: dath réamhshocraithe {color}

en: {color} on {backgroundColor}
ga_IE: dath {color} ar dhath {backgroundColor}

en: {color} {desc}
ga_IE: {desc} {color}

en: {columnCount} column | {columnCount} columns
ga_IE[0]: {columnCount} cholún
ga_IE[1]: {columnCount} cholún
ga_IE[2]: {columnCount} cholún
ga_IE[3]: {columnCount} gcolún
ga_IE[4]: {columnCount} cholún

en: {date} (all day)
ga_IE: An lá go léir {date}

en: {desc} left and right edges
ga_IE: imeal {desc} ar dheis agus ar chlé

en: {desc} surrounding border
ga_IE: teorainn ina thimpeall ar {desc}

en: {desc} top and bottom edges
ga_IE: imeall ag bun agus barr de {desc}

en: {desc} up-right and down-right diagonal lines
ga_IE: {desc} le imlínte thrasnáin suas ar dheis agus síos ar dheis

en: {desc}, {lc}
ga_IE: {desc},  {lc}

en: {distance:.3g} point from bottom slide edge | {distance:.3g} points from bottom slide edge
ga_IE[0]: {distance:.3g} phointe ón imeall ag bun an tsleamhnáin
ga_IE[1]: {distance:.3g} phointe ón imeall ag bun an tsleamhnáin
ga_IE[2]: {distance:.3g} phointe ón imeall ag bun an tsleamhnáin
ga_IE[3]: {distance:.3g} bpointe ón imeall ag bun an tsleamhnáin
ga_IE[4]: {distance:.3g} phointe ón imeall ag bun an tsleamhnáin

en: {distance:.3g} point from left slide edge | {distance:.3g} points from left slide edge
ga_IE[0]: {distance:.3g} phointe ó thaobh chlé an sleamhnáin
ga_IE[1]: {distance:.3g} phointe ó thaobh chlé an sleamhnáin
ga_IE[2]: {distance:.3g} phointe ó thaobh chlé an sleamhnáin
ga_IE[3]: {distance:.3g} bpointe ó thaobh chlé an sleamhnáin
ga_IE[4]: {distance:.3g} phointe ó thaobh chlé an sleamhnáin

en: {distance:.3g} point from right slide edge | {distance:.3g} points from right slide edge
ga_IE[0]: {distance:.3g} phointe  ó imeall dheas an tsleamhnáin
ga_IE[1]: {distance:.3g} phointe  ó imeall dheas an tsleamhnáin
ga_IE[2]: {distance:.3g} phointe  ó imeall dheas an tsleamhnáin
ga_IE[3]: {distance:.3g} bpointe  ó imeall dheas an tsleamhnáin
ga_IE[4]: {distance:.3g} phointe  ó imeall dheas an tsleamhnáin

en: {distance:.3g} point from top slide edge | {distance:.3g} points from top slide edge
ga_IE[0]: {distance:.3g} phointe ó imeall barr an sleamhnáin
ga_IE[1]: {distance:.3g} phointe ó imeall barr an sleamhnáin
ga_IE[2]: {distance:.3g} phointe ó imeall barr an sleamhnáin
ga_IE[3]: {distance:.3g} bpointe ó imeall barr an sleamhnáin
ga_IE[4]: {distance:.3g} phointe ó imeall barr an sleamhnáin

en: {distance} from left edge of page
ga_IE: {distance}  ó imeall chlé an leathanaigh.

en: {distance} from top edge of page
ga_IE: {distance} ó bharr an leathanaigh

en: {elapsedTime} elapsed
ga_IE: {elapsedTime} caite

en: {firstAddress}  {firstContent} through {lastAddress}  {lastContent}
ga_IE: {firstAddress} {firstContent} go dtí {lastAddress} {lastContent}

en: {firstAddress} through {lastAddress}
ga_IE: {firstAddress} go dtí {lastAddress}

en: {firstAddress} {firstValue} through {lastAddress} {lastValue}
ga_IE: {firstAddress} {firstValue} go dtí {lastAddress} {lastValue}

en: {hourText} and {minuteText} remaining
ga_IE: {hourText} and {minuteText} fágtha

en: {hourText} remaining
ga_IE: {hourText}  fágtha

en: {hours:d} hour | {hours:d} hours
ga_IE[0]: {hours:d} uair an chloig
ga_IE[1]: {hours:d} uair an chloig
ga_IE[2]: {hours:d} uair an chloig
ga_IE[3]: {hours:d} n-uair an chloig
ga_IE[4]: {hours:d} uair an chloig

en: {longName} ({name})
    Version: {version} ({version_detailed})
    URL: {url}
    {copyright}
    
    {name} is covered by the GNU General Public License (Version 2 or later).
    You are free to share or change this software in any way you like as long as it is accompanied by the license and you make all source code available to anyone who wants it.
    This applies to both original and modified copies of this software, plus any derivative works.
    For further details, you can view the license from the Help menu.
    It can also be viewed online at: https://www.gnu.org/licenses/old-licenses/gpl-2.0.html and https://www.gnu.org/licenses/gpl-3.0.en.html
    
    {name} is developed by NV Access, a non-profit organisation committed to helping and promoting free and open source solutions for blind and vision impaired people.
    If you find NVDA useful and want it to continue to improve, please consider donating to NV Access. You can do this by selecting Donate from the NVDA menu.
ga_IE: {longName} ({name})
    Leagan: {version} ({version_detailed})
    Aimsitheoir Aonfhoirmeach Acmhainne: {url}
    {copyright}
    
    Cumhdaíonn Ceadúnas Ginearálta Poiblí GNU leagan 2 nó níos déanaí,   {name} 
    Ceadtar duit na bogearraí seo a roinnt nó a athrú   pé bealach ar mhaith leat fad is a bhíonn an ceadúnas leo agus a gcuireann tú an cód foinseach ar fáil    d’aon té ar mhian leis nó léi é.
    
    Baineann sé seo le bunchóipeanna agus cóipeanna leasaithe de na bogearraí seo agus le haon cóipeanna bunaithe air.
    Tá an ceadúnas agus sonraí breise ar fáil ar an roghchlár cabhrach. Tá an ceadúnas ar fáil chomh maith ag: 
    https://www.gnu.org/licenses/old-licenses/gpl-2.0.html agus https://www.gnu.org/licenses/gpl-3.0.en.html
    
    Forbraíonn NV ACCESS {name}.  , Is eagraíocht seachbhrabúsach í NV Access atá tiomanta chun réitigh le bogearraí saora agus foinse oscailte a chur ar fáil do daoine dalla.
    Má t á NVDA úsáideach duit agus más mian leat cuir leis, is féidir deontas a thabhairt do NV Access. Is féidir é sin a dhéanamh ach deonaigh a roghnú ar roghchlár NVDA.

en: {minuteText} remaining
ga_IE: {minuteText}  fágtha

en: {minutes:d} minute | {minutes:d} minutes
ga_IE[0]: {minutes:d} nóiméad
ga_IE[1]: {minutes:d} nóiméad
ga_IE[2]: {minutes:d} nóiméad
ga_IE[3]: {minutes:d} nóiméad
ga_IE[4]: {minutes:d} nóiméad

en: {modifier} released
ga_IE: {modifier} scaoilte

en: {numFingers} finger {action} | {numFingers} finger {action}
ga_IE[0]: {numFingers} mhéar {action}
ga_IE[1]: {numFingers} mhéar {action}
ga_IE[2]: {numFingers} mhéar {action}
ga_IE[3]: {numFingers} méar {action}
ga_IE[4]: {numFingers} mhéar {action}

en: {number} of {total}
ga_IE: {number} as {total}

en: {num} suggestion | {num} suggestions
ga_IE[0]: {num}  mholadh
ga_IE[1]: {num} mholadh
ga_IE[2]: {num}  mholadh
ga_IE[3]: {num}  moladh
ga_IE[4]: {num}  mholadh

en: {offset:.3g} centimeter | {offset:.3g} centimeters
ga_IE[0]: {offset:.3g} cheintiméadar
ga_IE[1]: {offset:.3g} cheintiméadar
ga_IE[2]: {offset:.3g} cheintiméadar
ga_IE[3]: {offset:.3g} gceintiméadar
ga_IE[4]: {offset:.3g} cheintiméadar

en: {offset:.3g} character | {offset:.3g} characters
ga_IE[0]: {offset:.3g} charachtar
ga_IE[1]: {offset:.3g} charachtar
ga_IE[2]: {offset:.3g} charachtar
ga_IE[3]: {offset:.3g} gcarachtar
ga_IE[4]: {offset:.3g} charachtar

en: {offset:.3g} inch | {offset:.3g} inches
ga_IE[0]: {offset:.3g} órlach
ga_IE[1]: {offset:.3g} órlach
ga_IE[2]: {offset:.3g} órlach
ga_IE[3]: {offset:.3g} n-órlach
ga_IE[4]: {offset:.3g} órlach

en: {offset:.3g} millimeter | {offset:.3g} millimeters
ga_IE[0]: {offset:.3g} milliméadar
ga_IE[1]: {offset:.3g} milliméadar
ga_IE[2]: {offset:.3g} milliméadar
ga_IE[3]: {offset:.3g} milliméadar
ga_IE[4]: {offset:.3g} milliméadar

en: {offset:.3g} pica | {offset:.3g} picas
ga_IE[0]: {offset:.3g} phíoca
ga_IE[1]: {offset:.3g} phíoca
ga_IE[2]: {offset:.3g} phíoca
ga_IE[3]: {offset:.3g} bpíoca
ga_IE[4]: {offset:.3g} phíoca

en: {offset:.3g} pt
ga_IE: {offset:.3g} phointe

en: {profileName} configuration profile active
ga_IE: Tá an phróifíl {profileName} ar siúl p

en: {profile} profile activated
ga_IE: próifíl {profile} ar siúl profile

en: {profile} profile deactivated
ga_IE: Próifíl {profile}  díghníomhaithe

en: {remainingTimeFormatted} remaining
ga_IE: {remainingTimeFormatted} fágtha

en: {revisionType} {description}: {text} by {author} on {date}
ga_IE: {revisionType}: {description}:  {text} le {author} ar {date}

en: {rowCount} row | {rowCount} rows
ga_IE[0]: {rowCount} ró
ga_IE[1]: {rowCount} ró
ga_IE[2]: {rowCount} ró
ga_IE[3]: {rowCount} ró
ga_IE[4]: {rowCount} ró

en: {seriesName} series {seriesIndex} of {seriesCount}
ga_IE: Srath {seriesName}  {seriesIndex} as {seriesCount}

en: {seriesName} trendline type: {trendlineType}, name: {trendlineName}
ga_IE: Cineál tríochtlíne {seriesName} {trendlineType},  ainm: {trendlineName}

en: {seriesName} trendline type: {trendlineType}, name: {trendlineName}, label: {trendlineLabel}
ga_IE: Cineál tríochtlíne {seriesName} {trendlineType},  ainm: {trendlineName}, lipéad: {trendlineLabel}

en: {size:g} point font
ga_IE: clófhoireann {size:g} pointe

en: {startTime} to {endTime}
ga_IE: ó {startTime} go {endTime}

en: {start} through {end}
ga_IE: ó {start} go dtí {end}

en: {styleName} style, outline level {outlineLevel}
ga_IE: stíl {styleName},  leibhéal imlíneach {outlineLevel}

en: {symbol} as in {description}
ga_IE: {symbol}, cur síos: {description}

en: {textAttribute} off
ga_IE: {textAttribute} múchta

en: {textAttribute} on
ga_IE: {textAttribute} ar siúl

en: {totalTime} total
ga_IE: {totalTime} iomlán

en: {val:.2f} centimetre | {val:.2f} centimetres
ga_IE[0]: {val:.2f} cheintiméadar
ga_IE[1]: {val:.2f} cheintiméadar
ga_IE[2]: {val:.2f} cheintiméadar
ga_IE[3]: {val:.2f} gceintiméadar
ga_IE[4]: {val:.2f} cheintiméadar

en: {val:.2f} in
ga_IE: {val:.2f} órlach

en: {val:.2f} inch | {val:.2f} inches
ga_IE[0]: {val:.2f} órlach
ga_IE[1]: {val:.2f} órlach
ga_IE[2]: {val:.2f} órlach
ga_IE[3]: {val:.2f} n-órlach
ga_IE[4]: {val:.2f} órlach

en: {val:g} pt space before paragraph
ga_IE: {val:g} pt spás roimh an paragraf
