nvda - en to hr_HR translation catalogue (3316 entries)

en:  %s is currently running.
hr_HR:  Aplikacija %s je trenutačno pokrenuta.

en:  %s module is loaded.
hr_HR:  Modul %s je učitan.

en:  fraction {fractionValue:.2f} Percent slice {pointIndex} of {pointCount}
hr_HR:  udio {fractionValue:.2f} posto komad {pointIndex} od {pointCount}

en:  square
hr_HR:  kvadrat

en:  title: {axisTitle}
hr_HR:  naslov: {axisTitle}

en:  {segmentType} {pointIndex} of {pointCount}
hr_HR:  {segmentType} {pointIndex} od {pointCount}

en: %d character | %d characters
hr_HR[0]: %d znak
hr_HR[1]: %d znaka
hr_HR[2]: %d znakova

en: %d percent
hr_HR: %d posto

en: %s application
hr_HR: Aplikacija %s

en: %s column | %s columns
hr_HR[0]: %s stupac
hr_HR[1]: %s stupca
hr_HR[2]: %s stupaca

en: %s cursor
hr_HR: kursor za %s

en: %s end
hr_HR: %s kraj

en: %s highlighted
hr_HR: %s istaknuto

en: %s item | %s items
hr_HR[0]: %s stavka
hr_HR[1]: %s stavke
hr_HR[2]: %s stavaka

en: %s keyboard
hr_HR: tipkovnica za %s

en: %s mode
hr_HR: %s modus

en: %s normalized
hr_HR: %s normalizirano

en: %s selected
hr_HR: %s je odabrano

en: %s selected instead
hr_HR: %s je odabrano umjesto toga

en: %s unselected
hr_HR: %s nije odabrano

en: &About add-on...
hr_HR: &O dodatku...

en: &About...
hr_HR: &O programu...

en: &Add
hr_HR: &Dodaj

en: &Add-on store...
hr_HR: &Upravitelj dodataka...

en: &Alignment
hr_HR: Por&avnanje

en: &Annotations
hr_HR: &Zabilješke

en: &Anywhere
hr_HR: &Bilo gdje

en: &Apply
hr_HR: &Primjeni

en: &Beep for capitals
hr_HR: &Zvučni signal za velika slova

en: &Beep if typing lowercase letters when caps lock is on
hr_HR: &Reproduciraj zvučni signal prilikom upisivanja velikih slova kad su velika slova uključena

en: &Bookmarks
hr_HR: &Knjižne oznake

en: &Braille viewer
hr_HR: Preglednik &brajice

en: &Brightness controls audio coordinates volume
hr_HR: &Svjetlina kontrolira glasnoću zvučnih koordinata

en: &Buttons
hr_HR: &Gumbi

en: &Categories:
hr_HR: &Kategorije:

en: &Charts
hr_HR: &Grafikoni

en: &Check for update...
hr_HR: Provjeri &ažuriranja...

en: &Clickable
hr_HR: &Klikabilni element

en: &Close
hr_HR: &Zatvori

en: &Colors
hr_HR: &Boje

en: &Comment
hr_HR: &Komentar

en: &Configuration profiles...
hr_HR: &Konfiguracijski profili...

en: &Continue
hr_HR: &Nastavi

en: &Continue running
hr_HR: &Nastavi pokretanje

en: &Copy version number
hr_HR: &Kopiraj broj verzije

en: &Create portable copy...
hr_HR: &Stvori prijenosnu kopiju...

en: &Default dictionary...
hr_HR: &Zadani rječnik...

en: &Delayed descriptions for characters on cursor movement
hr_HR: &Odgođeni opis znakova poslije pomicanja kursora

en: &Delete
hr_HR: &Izbriši

en: &Dictionary entries
hr_HR: &Unosi rječnika

en: &Diff algorithm:
hr_HR: Algoritam razlikovanja teksta:

en: &Displays to detect automatically:
hr_HR: &Brajični redci koji trebaju biti automatski otkriveni:

en: &Donate
hr_HR: &Doniraj

en: &Done
hr_HR: &Gotovo

en: &Download update
hr_HR: &Preuzmi ažuriranje

en: &Edit
hr_HR: &Uredi

en: &Editor revisions
hr_HR: &Uređivačke izmjene

en: &Enable Highlighting
hr_HR: &Aktiviraj isticanje

en: &Enable browse mode on page load
hr_HR: &Uključi modus pregleda nakon učitavanja stranice

en: &Errors
hr_HR: &Greške

en: &External IP:
hr_HR: &Vanjska IP adresa:

en: &Figures and captions
hr_HR: &Figure i potpisi

en: &Font name
hr_HR: &Naziv fonta

en: &Form fields
hr_HR: &Polja obrazca

en: &Generate Key
hr_HR: &Generiraj ključ

en: &Graphics
hr_HR: &Slike

en: &Groupings
hr_HR: &Grupiranja

en: &Guess object position information when unavailable
hr_HR: &Pogodi informaciju o položaju objekta kad je nedostupna

en: &HID keyboard input simulation
hr_HR: &Simulacija unosa HID tipkovnicom

en: &Headings
hr_HR: &Naslovi

en: &Help
hr_HR: &Pomoć

en: &Help, training and support
hr_HR: &Pomoć, obuka i podrška

en: &Host:
hr_HR: &Adresa:

en: &Hover for cell routing
hr_HR: Navigacija po ćelijama pomoću prelaženja mišem

en: &Inflection
hr_HR: &Intonacija

en: &Input table:
hr_HR: &Ulazna tablica:

en: &Install NVDA on this computer
hr_HR: &Instaliraj NVDA na ovo računalo

en: &Install NVDA...
hr_HR: &Instaliraj NVDA...

en: &Keep existing desktop shortcut
hr_HR: &Zadrži postojeći prečac na radnoj površini

en: &Key:
hr_HR: &Ključ:

en: &Keyboard layout:
hr_HR: &Raspored tipkovnice:

en: &Language
hr_HR: &Jezik

en: &Level
hr_HR: &Razina

en: &Line spacing
hr_HR: Pror&ed

en: &Lists
hr_HR: &Popisi

en: &Maximum number of characters on one line
hr_HR: &Maksimalni broj znakova u jednom retku

en: &Modes available in the 'Cycle sound split mode' command:
hr_HR: &Modusi dostupni pri mijenjanju modusa podjele zvuka:

en: &Modes available in the Cycle speech mode command:
hr_HR: &Modusi dostupni prilikom mijenjanja modusa govora:

en: &Move to
hr_HR: &Premjesti se na

en: &Multiple key press timeout (ms):
hr_HR: &Vrijeme isteka za pritiskanje više tipki (ms):

en: &New
hr_HR: &Novi

en: &No
hr_HR: &Ne

en: &Not now
hr_HR: &Ne sada

en: &Number of lines per page
hr_HR: &Broj redaka po stranici

en: &Output table:
hr_HR: &Izlazna tablica:

en: &Pages
hr_HR: St&ranice

en: &Paragraph indentation
hr_HR: &Uvlačenje odlomka

en: &Paragraph style:
hr_HR: Stil &odlomka:

en: &Pattern
hr_HR: &Uzorak

en: &Pitch
hr_HR: &Visina

en: &Play audio coordinates when mouse moves
hr_HR: Reproduciraj zvučne &koordinate kad se miš pomiče

en: &Play sound when toggling Screen Curtain
hr_HR: &Reproduciraj zvučni signal prilikom uključivanja zaslonske zavjese

en: &Play sounds when starting or exiting NVDA
hr_HR: Reproduciraj &zvučne signale pri pokretanju ili izlasku iz NVDA-a

en: &Port:
hr_HR: &Priključak:

en: &Postpone update
hr_HR: &Odgodi ažuriranje

en: &Preferences
hr_HR: &Opcije

en: &Proceed with installation (not recommended)
hr_HR: &Nastavi s instalacijom (ne preporučuje se)

en: &Punctuation/symbol pronunciation...
hr_HR: &Izgovaranje interpunkcije i simbola...

en: &Python console
hr_HR: &Python konzola

en: &Rate
hr_HR: &Brzina

en: &References
hr_HR: &Reference

en: &Remove
hr_HR: &Ukloni

en: &Rename
hr_HR: &Preimenuj

en: &Replacement
hr_HR: &Zamjena

en: &Revert to saved configuration
hr_HR: &Vrati na spremljenu konfiguraciju

en: &Review add-ons...
hr_HR: Pregledaj &dodatke...

en: &Save
hr_HR: &Spremi

en: &Save configuration
hr_HR: &Spremi konfiguraciju

en: &Save configuration when exiting NVDA
hr_HR: &Spremi konfiguraciju pri izlasku iz NVDA

en: &Select NVDA Modifier Keys
hr_HR: &Odaberite NVDA modifikacijske tipke

en: &Send actual symbol to synthesizer
hr_HR: &Pošalji trenutačni simbol govornoj jedinici

en: &Settings...
hr_HR: &Postavke...

en: &Sheets
hr_HR: &Radni listovi

en: &Show Braille Viewer on Startup
hr_HR: Prikaži preglednik &brajice nakon pokretanja

en: &Show Speech Viewer on Startup
hr_HR: Prikaži preglednik &govora pri pokretanju

en: &Show cursor
hr_HR: Pri&kaži kursor

en: &Show this dialog when NVDA starts
hr_HR: &Prikaži ovaj dijaloški okvir kad se NVDA pokrene

en: &Simple review mode
hr_HR: &Jednostavni modus pregleda

en: &Sound split mode:
hr_HR: &Način podjele zvuka:

en: &Speech viewer
hr_HR: Preglednik &govora

en: &Start the new portable copy after creation
hr_HR: &Pokreni novu prijenosnu kopiju nakon stvaranja

en: &Symbol:
hr_HR: &Simbol:

en: &Symbols
hr_HR: &Simboli

en: &Synthesizer:
hr_HR: &Govorna jedinica:

en: &Tables
hr_HR: &Tablice

en: &Temporary dictionary...
hr_HR: &Privremeni rječnik...

en: &Test...
hr_HR: &Testiraj...

en: &Tools
hr_HR: &Alati

en: &Touch typing mode
hr_HR: &Modus tipkanja dodirom

en: &Trap all non-command gestures from reaching the document
hr_HR: &Onemogući nenaredbenim gestama pristup dokumentu

en: &Triggers...
hr_HR: &Okidači...

en: &Type
hr_HR: &Vrsta

en: &Update now
hr_HR: &Ažuriraj sada

en: &Update to NVDA {version}
hr_HR: &Ažuriraj NVDA na verziju {version}

en: &Use CapsLock as an NVDA modifier key
hr_HR: &Koristi tipku Caps Lock kao NVDA modifikacijsku tipku

en: &User Guide
hr_HR: Priručnik za &korisnike

en: &View License
hr_HR: &Pročitaj licencu

en: &Voice
hr_HR: &Glas

en: &Voice dictionary...
hr_HR: &Glasovni rječnik...

en: &Yes
hr_HR: &Da

en: (normal configuration)
hr_HR: (standardna konfiguracija)

en: ***
hr_HR: ⠔⠔⠔

en: +
hr_HR: ⠖

en: -
hr_HR: ⠤

en: 0 matches
hr_HR: 0 poklapanja

en: 1.5 line spacing
hr_HR: 1,5 prored

en: 100 percent Stacked Area
hr_HR: 100 posto složeni površinski

en: 100 percent Stacked Bar
hr_HR: 100 posto složeni trakasti

en: 100 percent Stacked Column
hr_HR: 100 posto složeni stupčasti

en: 100 percent Stacked Cone Bar
hr_HR: 100 posto složeni stožasti trakasti

en: 100 percent Stacked Cone Column
hr_HR: 100 posto složeni stožasti stupčasti

en: 100 percent Stacked Cylinder Bar
hr_HR: 100 posto složeni stožasti trakasti

en: 100 percent Stacked Cylinder Column
hr_HR: 100 posto složeni stožasti stupčasti

en: 100 percent Stacked Line
hr_HR: 100 posto složeni linijski

en: 100 percent Stacked Line with Markers
hr_HR: 100 posto složeni linijski s oznakama

en: 100 percent Stacked Pyramid Bar
hr_HR: 100 posto složeni piramidasti trakasti

en: 100 percent Stacked Pyramid Column
hr_HR: 100 posto složeni piramidasti stupčasti

en: 12.5% gray
hr_HR: 12,5 % siva

en: 25% gray
hr_HR: 25 % siva

en: 3D 100 percent Stacked Bar
hr_HR: 3D 100 posto složeni trakasti

en: 3D 100 percent Stacked Column
hr_HR: 3D 100 posto složeni stupčasti

en: 3D Area
hr_HR: 3D površinski

en: 3D Clustered Bar
hr_HR: 3D grupirani trakasti

en: 3D Clustered Column
hr_HR: 3D grupirani stupčasti

en: 3D Column
hr_HR: 3D stupčasti

en: 3D Cone Column
hr_HR: 3D stožasti stupčasti

en: 3D Cylinder Column
hr_HR: 3D stožasti stupčasti

en: 3D Line
hr_HR: 3D linijski

en: 3D Pie
hr_HR: 3D tortni

en: 3D Pyramid Column
hr_HR: 3D piramidasti stupčasti

en: 3D Stacked Area
hr_HR: 3D složeni površinski

en: 3D Stacked Bar
hr_HR: 3D složeni trakasti

en: 3D Stacked Column
hr_HR: 3D složeni stupčasti

en: 3D Surface
hr_HR: 3D plošni

en: 3D Surface (wireframe)
hr_HR: 3D plošni (žičani model)

en: 50% gray
hr_HR: 50 % siva

en: 6.25% gray
hr_HR: 6,25 % siva

en: 75% gray
hr_HR: 75 % siva

en: A dialog where you can set default dictionary by adding dictionary entries to the list
hr_HR: Dijaloški okvir u kojem možete postaviti zadani rječnik dodavanjem rječničkih unosa na popis

en: A dialog where you can set temporary dictionary by adding dictionary entries to the edit box
hr_HR: Dijaloški okvir u kojem možete postaviti privremeni rječnik dodavanjem rječničkih unosa u polje za uređivanje

en: A dialog where you can set voice-specific dictionary by adding dictionary entries to the list
hr_HR: Dijaloški okvir u kojem možete postaviti rječnik specifičan za glas dodavanjem rječničkih unosa na popis

en: A free and open source screen reader for Microsoft Windows
hr_HR: Besplatan čitač zaslona otvorenog koda za Microsoft Windows

en: A pattern is required.
hr_HR: Potreban je uzorak.

en: A portable copy already exists in the directory '{portableDirectory}'. Do you want to update it?
hr_HR: Prijenosna kopija već postoji u direktoriju '{portableDirectory}'. Želite li je ažurirati?

en: A previous copy of NVDA has been found on your system. This copy will be updated.
hr_HR: Prethodna kopija NVDA-a je pronađena na vašem sustavu. Ova će se kopija ažurirati.

en: A profile cannot have an empty name.
hr_HR: Naziv profila ne može biti prazan.

en: A version of this add-on is already installed. Would you like to update {summary} version {curVersion} to version {newVersion}?
hr_HR: Verzija ovog dodatka već je instalirana. Želite li ažurirati {summary} verziju {curVersion} na verziju {newVersion}?

en: About NVDA
hr_HR: O NVDA čitaču zaslona

en: Action unavailable in NVDA Windows Store version
hr_HR: Radnja nije dostupna u Windows Store verziji NVDA-a

en: Action unavailable in a temporary version of NVDA
hr_HR: Radnja nije dostupna u privremenoj verziji NVDA-a

en: Action unavailable in secure context
hr_HR: Radnja nije dostupna u sigurnom kontekstu

en: Action unavailable while Windows is locked
hr_HR: Radnja nije dostupna dok je Windows zaključan

en: Action unavailable while a dialog requires a response
hr_HR: Radnja nije dostupna dok dijaloški okvir zahtijeva odgovor

en: Action unavailable while the braille mode is set to speech output
hr_HR: Radnja nije dostupna dok je modus brajice postavljen na izlaz govora

en: Action unavailable. Braille is tethered to focus
hr_HR: Radnja nije dostupna. Brajica je povezana na fokus

en: Activate
hr_HR: Aktiviraj

en: Activates or deactivates the {profile} configuration profile
hr_HR: Aktivira ili deaktivira konfiguracijski profil {profile}

en: Activates the Add-on Store to browse and manage add-on packages for NVDA
hr_HR: Otvara Upravitelj dodataka koji služi za upravljanje i pregled NVDA dodataka

en: Activates the NVDA Python Console, primarily useful for development
hr_HR: Aktivira NVDA Python konzolu, koja se prvenstveno koristi za programiranje

en: Activates the current object in the document
hr_HR: Aktivira trenutačni objekt u dokumentu

en: Activates the text at the cursor if possible
hr_HR: Aktivira tekst pod kursorom, ako je to moguće

en: Add Dictionary Entry
hr_HR: Dodaj zapis u rječnik

en: Add Symbol
hr_HR: Dodaj simbol

en: Add-on Installation
hr_HR: Instalacija dodatka

en: Add-on Store
hr_HR: Upravitelj dodataka

en: Add-ons cannot be installed in the Windows Store version of NVDA
hr_HR: Dodaci se ne mogu instalirati u Windows Store verziji NVDA-a

en: Advanced
hr_HR: Napredno

en: Afrikaans grade 1
hr_HR: Afrikanersko puno pismo

en: Afrikaans grade 2
hr_HR: Afrikanerski kratkopis

en: Akkadian (Borger) grade 1
hr_HR: Akadski (Borgerov sustav) puno pismo

en: Akkadian (US) grade 1
hr_HR: Akadski (SAD) puno pismo

en: All add-ons are now disabled. They will be re-enabled on the next restart unless you choose to disable them again.
hr_HR: Svi dodaci sada su onemogućeni. Bit će ponovno omogućeni pri sljedećem ponovnom pokretanju osim ako ih ponovno ne odlučite onemogućiti.

en: All caps on
hr_HR: Sva velika slova uključena

en: All dots
hr_HR: Sve točkice

en: Allow NV Access to gather NVDA usage statistics
hr_HR: Dopusti organizaciji NV Access prikupljanje podataka o korištenju NVDA čitača zaslona

en: Allow automatic updates to install incompatible add-ons
hr_HR: Dopusti instalaciju nekompatibilnih dodataka pri automatskom ažuriranju

en: Allow skim &reading in Say All
hr_HR: Dopusti &brzo čitanje u "Izgovori sve"

en: Alpha numeric input
hr_HR: Alfanumerički unos

en: Already connected
hr_HR: Već povezano

en: Already in a content recognition result
hr_HR: Već se nalazite u rezultatu prepoznavanja teksta

en: Already set row {rowNumber} column {columnNumber} as start of column headers
hr_HR: Već je postavljen redak {rowNumber} stupac {columnNumber} kao početak zaglavlja stupaca

en: Already set row {rowNumber} column {columnNumber} as start of row headers
hr_HR: Već je postavljen redak {rowNumber} stupac {columnNumber} kao početak zaglavlja redaka

en: Already set {address} as start of column headers
hr_HR: Ćelija {address} je već postavljena kao početak zaglavlja stupca

en: Already set {address} as start of row headers
hr_HR: Ćelija {address} je već postavljena kao početak zaglavlja retka

en: Always
hr_HR: Uvijek

en: Always duck
hr_HR: Uvijek stišaj

en: Always fill display
hr_HR: Uvijek popuni brajični redak

en: Always include short character &description when announcing candidates
hr_HR: Uvijek uključi kratak &opis znakova kad se najavljuju kandidati

en: An error has caused this feature ({title}) to be unavailable at this time. Restarting NVDA or Windows may solve this problem.
hr_HR: Pogreška je uzrokovala da ova značajka ({title}) trenutno nije dostupna. Ponovno pokretanje NVDA ili Windowsa može riješiti ovaj problem.

en: An error has caused this feature to be unavailable at this time. Restarting NVDA or Windows may solve this problem.
hr_HR: Pogreška je uzrokovala da ova značajka trenutno nije dostupna. Ponovno pokretanje NVDA ili Windowsa može riješiti ovaj problem.

en: An existing NVDA installation has been detected, but its version cannot be determined. If you are attempting to install an earlier version of NVDA, you should first cancel this installation and completely uninstall NVDA before installing the earlier version.
hr_HR: Otkrivena je postojeća instalacija NVDA, ali se njegova verzija ne može utvrditi. Ako pokušavate instalirati raniju verziju NVDA, prvo otkažite ovu instalaciju i potpuno deinstalirajte NVDA prije instaliranja starije verzije.

en: An existing copy of NVDA has been detected in the chosen directory, but its version cannot be determined. If you are attempting to downgrade to an earlier version of NVDA, you should cancel this operation and create a new portable copy.
hr_HR: U odabranoj mapi otkrivena je postojeća kopija NVDA, ali se njegova verzija ne može utvrditi. Ako pokušavate preći na raniju verziju NVDA, trebali biste otkazati ovu operaciju i izraditi novu portabilnu kopiju.

en: Annotations
hr_HR: Zabilješke

en: Announce &selected candidate
hr_HR: Najavi &odabranog kandidata

en: Announces the current selection in edit controls and documents. Pressing twice spells this information. Pressing three times spells it using character descriptions. Pressing four times shows it in a browsable message.
hr_HR: Izgovara trenutačno označeni tekst u poljima za uređivanje i dokumentima. Ako se pritisne dvaput, tekst se slovka. Ako se pritisne triput, tekst se slovka pomoću opisa znakova. Ako se pritisne četiri puta brzo, tekst se prikazuje u prozoru radi lakšeg pregleda.

en: Answer to:
hr_HR: Odgovori na:

en: Any
hr_HR: Bilo koji

en: Appointment {subject}, {time}
hr_HR: Dogovoreni termin {subject}, {time}

en: Arabic 8 dot computer braille
hr_HR: Arapska osmotočkasta kompjutorska brajica

en: Arabic grade 1
hr_HR: Arapsko puno pismo

en: Arabic grade 2
hr_HR: Arapski kratkopis

en: Are you sure you want to install this add-on?
    Only install add-ons from trusted sources.
    Addon: {summary} {version}
hr_HR: Jeste li sigurni da želite instalirati ovaj dodatak?
    Instalirajte samo dodatke iz pouzdanih izvora.
    Dodatak: {summary} {version}

en: Are you sure you want to remove all the entries in this dictionary?
hr_HR: Jeste li sigurni da želite ukloniti sve unose u ovom rječniku?

en: Are you sure you want to reset all gestures to their factory defaults?
    
    			All of your user defined gestures, whether previously set or defined during this session, will be lost.
    			This cannot be undone.
hr_HR: Jeste li sigurni da želite resetirati sve ulazne geste na njihove zadane postavke?
    			
    			Sve vaše korisnički definirane geste, bile one konfigurirane prije ili u ovoj sesiji, bit će izgubljene.
    \t\t\tOvo se ne može poništiti.

en: Area
hr_HR: Površinski

en: Arti&cles
hr_HR: &Članci

en: Assamese grade 1
hr_HR: Asamsko puno pismo

en: At least one NVDA modifier key must be set. Caps lock will remain as an NVDA modifier key.
hr_HR: Barem jedna tipka mora biti postavljena kao NVDA modifikacijska tipka. Tipka Caps lock će ostati NVDA modifikacijska tipka.

en: At least one key must be used as the NVDA key.
hr_HR: Barem jedna tipka se mora koristiti kao NVDA modifikacijska tipka.

en: At least one sound split mode has to be checked.
hr_HR: Potrebno je odabrati barem jedan modus podjele zvuka.

en: At least two speech modes have to be checked.
hr_HR: Potrebno je odabrati barem dva modusa govora.

en: Attachments
hr_HR: Privici

en: Attempt to cancel speech for expired focus events:
hr_HR: Pokušaj zaustavljanja govora za događaje fokusa koji su istekli:

en: Audio
hr_HR: Zvuk

en: Audio d&ucking mode:
hr_HR: Način &stišavanja zvuka:

en: Audio ducking not supported
hr_HR: Stišavanje zvuka nije podržano

en: Audio indication of focus and browse modes
hr_HR: Zvučni signal za modus fokusa i pregleda

en: Audio output &device:
hr_HR: &Zvučna kartica:

en: Automatic
hr_HR: Automatski

en: Automatic &Say All on page load
hr_HR: Automatski &Izgovori sve nakon učitavanja stranice

en: Automatic &updates:
hr_HR: Automatska &Ažuriranja:

en: Automatic (prefer Diff Match Patch)
hr_HR: Automatski (preferiraj Diff Match Patch)

en: Automatic (prefer UIA)
hr_HR: Automatski (preferiraj UIA)

en: Automatic (prefer selective)
hr_HR: Automatski (preferiraj selektivnu)

en: Automatic ({name})
hr_HR: Automatski ({name})

en: Automatic dialect switching (when supported)
hr_HR: Automatsko mijenjanje dijalekta (kad je podržano)

en: Automatic focus mode for caret movement
hr_HR: Automatski modus fokusa pri pomicanju kursora sustava

en: Automatic focus mode for focus changes
hr_HR: Automatski modus fokusa pri promjeni fokusa

en: Automatic language and dialect switching on
hr_HR: Automatsko prebacivanje jezika i dijalekta uključeno

en: Automatic language switching (when supported)
hr_HR: Automatsko mijenjanje jezika (kad je podržano)

en: Automatic language switching off
hr_HR: Automatsko prebacivanje jezika isključeno

en: Automatic language switching on
hr_HR: Automatsko prebacivanje jezika uključeno

en: Automatic refresh disabled
hr_HR: Automatsko osvježavanje isključeno

en: Automatic refresh enabled
hr_HR: Automatsko osvježavanje uključeno

en: Automatically check for &updates to NVDA
hr_HR: Automatski provjeri ima li &ažuriranja za NVDA

en: Automatically report all available &candidates
hr_HR: Automatski izvijesti o svim dostupnim &kandidatima

en: Automatically say all on result
hr_HR: Automatski čitaj sve kada se rezultat prikaže

en: Avoid splitting &words when possible
hr_HR: Izbjegni rastavljanje riječi kad je to &moguće

en: Bar of Pie
hr_HR: Trakasti dio tortnog

en: Baseline
hr_HR: Osnovna linija

en: Bashkir grade 1
hr_HR: Baškirsko puno pismo

en: Baum/HumanWare/APH/Orbit braille displays
hr_HR: Baum/HumanWare/APH/Orbit brajični redci

en: Beep
hr_HR: Zvučni signal

en: Beep and speak progress bar updates
hr_HR: Zvučni signal i govor za ažuriranje trake napretka

en: Beep for progress bar updates
hr_HR: Zvučni signal za ažuriranje trake napretka

en: Begins interaction with math content
hr_HR: Počinje interakciju s matematičkim sadržajem

en: Belarusian computer braille
hr_HR: Bjeloruska kompjutorska brajica

en: Belarusian literary braille
hr_HR: Bjelorusko puno pismo

en: Belarusian literary braille (detailed)
hr_HR: Bjeloruska literarna brajica s velikim slovima

en: Bengali grade 1
hr_HR: Bengalsko puno pismo

en: Beta or dev
hr_HR: Beta ili dev

en: Bitmap placeholder
hr_HR: Rezervirano mjesto za bitmap sliku

en: Blink cursor
hr_HR: Titranje kursora

en: Block &quotes
hr_HR: Ci&tati

en: Bluetooth Serial: {port} ({deviceName})
hr_HR: Bluetooth serijski priključak: {port} ({deviceName})

en: Bold off
hr_HR: Podebljano isključeno

en: Bold on
hr_HR: Podebljano uključeno

en: Both Colors and Styles
hr_HR: Boje i stilovi

en: Both host and key must be set.
hr_HR: Adresa i ključ moraju biti postavljeni.

en: Both port and key must be set.
hr_HR: Port i ključ moraju biti postavljeni.

en: Bottom
hr_HR: Dno

en: Braille
hr_HR: Brajica

en: Braille &display:
hr_HR: Brajični &redak:

en: Braille Display Error
hr_HR: Greška u brajičnom retku

en: Braille Unicode normalization default ({default})
hr_HR: Podrazumijevani način Unicode normalizacije za brajicu ({default})

en: Braille Unicode normalization {state}
hr_HR: Normalizacija Unicode za brajicu {state}

en: Braille cursor %s
hr_HR: Brajični kursor: %s

en: Braille cursor is turned off
hr_HR: Brajični kursor je isključen

en: Braille cursor off
hr_HR: Brajični kursor isključen

en: Braille cursor on
hr_HR: Brajični kursor uključen

en: Braille destination
hr_HR: Odredište brajice

en: Braille display
hr_HR: Brajični redak

en: Braille focus context presentation: %s
hr_HR: Brajični prikaz konteksta fokusa: %s

en: Braille font attributes
hr_HR: Prikaži atribute fonta na brajičnom redku

en: Braille inp&ut
hr_HR: Brajični &unos

en: Braille input disabled
hr_HR: Brajični unos deaktiviran

en: Braille input enabled
hr_HR: Brajični unos aktiviran

en: Braille mode {brailleMode}
hr_HR: Modus brajice {brailleMode}

en: Braille mode:
hr_HR: Modus brajice:

en: Braille move system caret when routing review cursor %s
hr_HR: Brajica pomiče kursor sustava prilikom usmjeravanja preglednog kursora %s

en: Braille move system caret when routing review cursor default (%s)
hr_HR: Brajica pomiče kursor sustava prilikom usmjeravanja preglednog kursora podrazumijevano (%s)

en: Braille show messages %s
hr_HR: Prikazivanje poruka na brajičnom redku %s

en: Braille show selection %s
hr_HR: Pokazivanje označavanja na brajičnom redku %s

en: Braille show selection default (%s)
hr_HR: Podrazumijevano za brajični prikaz označavanja (%s)

en: Braille tethered %s
hr_HR: Brajični redak povezan %s

en: Braille viewer disabled
hr_HR: Preglednik brajice onemogućen

en: Braille viewer enabled
hr_HR: Preglednik brajice omogućen

en: Browse Mode
hr_HR: Modus pregleda

en: Browse mode
hr_HR: Modus pregleda

en: Browse...
hr_HR: Pregledaj...

en: Bubble
hr_HR: Mjehuričasti

en: Bubble with 3D effects
hr_HR: Mjehuričasti s 3D efektom

en: Bulgarian 8 dot computer braille
hr_HR: Bugarska osmotočkasta kompjutorska brajica

en: Bulgarian grade 1
hr_HR: Bugarsko puno pismo

en: Burmese grade 1
hr_HR: Burmanski puno pismo

en: Burmese grade 2
hr_HR: Burmanski kratkopis

en: C&hange...
hr_HR: Pro&mijeni...

en: COM Registration Fixing Tool Failed
hr_HR: Alat za ispravljanje Com pogrešaka nije uspio

en: CTRL+ALT+N
hr_HR: Control+Alt+N

en: Caiku Albatross 46/80
hr_HR: Caiku Albatros 46/80

en: Can't change the active profile while an NVDA dialog is open
hr_HR: Konfiguracijski profil se ne može promijeniti dok je otvoren jedan NVDA dijaloški okvir

en: Can't find the documentation window.
hr_HR: Nije moguće pronaći prozor dokumentacije.

en: Can't select text, press twice to copy
hr_HR: Nije moguće odabrati tekst, pritisnite dvaput za kopiranje

en: Cancel
hr_HR: Odustani

en: Candidate
hr_HR: Kandidat

en: Cannot find row {rowNumber} column {columnNumber} in column headers
hr_HR: Nije moguće pronaći redak {rowNumber} stupac {columnNumber} u zaglavljima stupaca

en: Cannot find row {rowNumber} column {columnNumber} in row headers
hr_HR: Nije moguće pronaći redak {rowNumber} stupac {columnNumber} u zaglavljima redaka

en: Cannot find {address}    in row headers
hr_HR: Nije moguće pronaći ćeliju {address} u zaglavljima redaka

en: Cannot find {address} in column headers
hr_HR: Nije moguće pronaći polje {address} u zaglavljima stupaca

en: Cannot install NVDA add-on from {path}.
    You must be running NVDA to be able to install add-ons.
hr_HR: Nije moguće instalirati NVDA dodatak iz {path}.
    Za instaliranje dodataka, NVDA mora biti pokrenut.

en: Capital pitch change percentage
hr_HR: Postotak promjene visine glasa za velika slova

en: Caps off
hr_HR: Velika slova isključena

en: Caret movement timeout (in ms)
hr_HR: Vrijeme isteka kretanja kursora (u milisekundama)

en: Case &sensitive
hr_HR: Razlikovanje velikih i malih &slova

en: Catalan grade 1
hr_HR: Katalonsko puno pismo

en: Category {categoryAxisData}:
hr_HR: Kategorija {categoryAxisData}:

en: Cell &borders:
hr_HR: &Granice ćelija:

en: Cell c&oordinates
hr_HR: &Koordinate ćelije

en: Center Title placeholder
hr_HR: Rezervirano mjesto za centrirani naslov

en: Central Kurdish grade 1
hr_HR: Centralno kurdsko puno pismo

en: Change selected symbol
hr_HR: Promijenite odabrani simbol

en: Change tracking off
hr_HR: Praćenje promjena isključeno

en: Change tracking on
hr_HR: Praćenje promjena uključeno

en: Change...
hr_HR: Promijeni...

en: Changes were made to add-ons. You must restart NVDA for these changes to take effect. Would you like to restart now?
hr_HR: Izvršene su promjene u dodacima. Morate ponovno pokrenuti NVDA kako bi ove promjene stupile na snagu. Želite li ga sada ponovno pokrenuti?

en: Character: {character}
    Replacement: {replacement}
hr_HR: Znak: {character}
    Zamjena: {replacement}

en: Chart Elements
hr_HR: Elementi grafikona

en: Chart area
hr_HR: Područje grafikona

en: Chart area, height: {chartAreaHeight}, width: {chartAreaWidth}, top: {chartAreaTop}, left: {chartAreaLeft}
hr_HR: Područje grafikona, visina: {chartAreaHeight}, širina: {chartAreaWidth}, gore: {chartAreaTop}, lijevo: {chartAreaLeft}

en: Chart placeholder
hr_HR: Rezervirano mjesto za grafikon

en: Chart title: {chartTitle}
hr_HR: Naslov grafikona: {chartTitle}

en: Chart title: {chartTitle}, type: {chartType}
hr_HR: Naslov grafikona: {chartTitle}, vrsta: {chartType}

en: Checking for Update
hr_HR: Provjeravanje ažuriranja

en: Checking for update
hr_HR: Provjeravanje ažuriranja

en: Chichewa (Malawi) literary braille
hr_HR: Chichewa (Malawi) puno pismo

en: Chinese (China, Mandarin) Current Braille System
hr_HR: Kineski (Kina, Mandarinski) trenutačni brajični sustav

en: Chinese (China, Mandarin) Current Braille System (no tones)
hr_HR: Kineski (Kina, mandarinski) trenutačni brajični sustav (bez tonova)

en: Chinese (China, Mandarin) Double-phonic Braille System
hr_HR: Kineski (Kina, Mandarinski) dvofonetski brajični sustav

en: Chinese (Hong Kong, Cantonese)
hr_HR: Kineski (Hong Kong, Kantonski)

en: Chinese (Taiwan, Mandarin)
hr_HR: Kineski (Taiwan, Mandarinski)

en: Chinese common braille (simplified Chinese characters)
hr_HR: Kineska opća brajica (pojednostavljeni kineski znakovi)

en: Clear the output pane
hr_HR: Očisti izlazno okno

en: Clicks the left mouse button once at the current mouse position
hr_HR: Izvršava jednokratni lijevi klik miša na trenutačnom položaju miša

en: Clicks the right mouse button at the current touch position. This is generally used to activate a context menu.
hr_HR: Pritišće desni klik miša na trenutačnoj poziciji dodirnog kursora. Ovo se uobičajeno koristi za aktivaciju kontekstnog izbornika.

en: Clicks the right mouse button once at the current mouse position
hr_HR: Izvršava jednokratni desni klik miša na trenutačnom položaju miša

en: Clipboard
hr_HR: Međuspremnik

en: Clipboard received
hr_HR: Međuspremnik je primljen

en: Close
hr_HR: Zatvori

en: Clustered Bar
hr_HR: Grupirani trakasti

en: Clustered Column
hr_HR: Grupirani stupčasti

en: Clustered Cone Bar
hr_HR: Grupirani stožasti trakasti

en: Clustered Cone Column
hr_HR: Grupiran stožasti stupčasti

en: Clustered Cylinder Bar
hr_HR: Grupirani stožasti trakasti

en: Clustered Pyramid Bar
hr_HR: Grupirani piramidasti trakasti

en: Clustered Pyramid Column
hr_HR: Grupirani piramidasti stupčasti

en: Collapsed
hr_HR: Skupljen

en: Columns
hr_HR: Stupci

en: Command line option: {langDesc}
hr_HR: Parametar naredbenog retka: {langDesc}

en: Command not supported in this type of document. The tables have their first column cells automatically set as row headers.
hr_HR: Naredba nije podržana u ovoj vrsti dokumenta. Tablice imaju ćelije prvog stupca automatski postavljene kao zaglavlja redaka.

en: Command not supported in this type of document. The tables have their first row cells automatically set as column headers.
hr_HR: Naredba nije podržana u ovoj vrsti dokumenta. Tablice imaju ćelije prvog retka automatski postavljene kao zaglavlja stupaca.

en: Commands &Quick Reference
hr_HR: Pregled &tipkovničkih prečaca

en: Commands Quick Reference
hr_HR: Pregled tipkovničkih prečaca

en: Commen&ts
hr_HR: Komen&tari

en: Comment
hr_HR: Komentar

en: Comment thread: {comment}  by {author}
hr_HR: Nit komentara: {comment} napisao autor {author}

en: Comment thread: {comment}  by {author} with {numReplies} reply | Comment thread: {comment}  by {author} with {numReplies} replies
hr_HR[0]: Vlakno komentara: {comment} od {author} s {numReplies} odgovorom
hr_HR[1]: Vlakno komentara: {comment} od {author} s {numReplies} odgovora
hr_HR[2]: Vlakno komentara: {comment} od {author} s {numReplies} odgovora

en: Comment: {comment} by {author}
hr_HR: Komentar: {comment} koji je napisao autor {author}

en: Comment: {comment} by {author} on {date}
hr_HR: Komentar: {comment}, {author}, {date}

en: Comments
hr_HR: Komentari

en: Composition
hr_HR: Sastavljanje

en: Configuration
hr_HR: Konfiguracija

en: Configuration File Error
hr_HR: Greška konfiguracijske datoteke

en: Configuration Profiles
hr_HR: Konfiguracijski profili

en: Configuration applied
hr_HR: Konfiguracija je primijenjena

en: Configuration profile triggers disabled
hr_HR: Okidači konfiguracijskih profila su deaktivirani

en: Configuration profile triggers enabled
hr_HR: Okidači konfiguracijskih profila su aktivirani

en: Configuration profiles
hr_HR: Konfiguracijski profili

en: Configuration restored to factory defaults
hr_HR: Konfiguracija je vraćena na tvorničke postavke

en: Configuration saved
hr_HR: Konfiguracija je spremljena

en: Configure how much information NVDA will present about controls. These options apply to focus reporting and NVDA object navigation, but not when reading text content e.g. web content with browse mode.
hr_HR: Konfigurirajte koliko će NVDA prikazati informacija o kontrolama. Te se postavke primjenjuju na izgovor fokusiranih stavki i NVDA objektnu navigaciju, ali ne i na čitanje tekstualnog sadržaja, npr. web sadržaja u modusu pregleda.

en: Configure visual aids.
hr_HR: Konfigurirajte vizualnu pomoć.

en: Confirm Deletion
hr_HR: Potvrdite brisanje

en: Connect
hr_HR: Spoji se

en: Connect and do not ask again for this server
hr_HR: Spoji se i ne pitaj ponovo za ovaj server

en: Connect...
hr_HR: Spoji se...

en: Connected
hr_HR: Spojen

en: Connecting
hr_HR: Povezivanje

en: Content is not visible
hr_HR: Sadržaj nije vidljiv

en: Copied link
hr_HR: Kopirana poveznica

en: Copied to clipboard
hr_HR: Kopirano u međuspremnik

en: Copied to clipboard: {text}
hr_HR: Kopirano u međuspremnik: {text}

en: Copied: {text}
hr_HR: Kopirano: {text}

en: Copies content of the status bar  of current application to the clipboard.
hr_HR: Kopira sadržaj statusne trake trenutačnog programa u međuspremnik.

en: Coptic 8 dot computer braille
hr_HR: Koptska kompjutorska brajica

en: Coptic grade 1
hr_HR: Koptsko puno pismo

en: Copy
hr_HR: Kopiraj

en: Copy &link
hr_HR: Kopiraj &poveznicu

en: Copy &portable configuration to current user account
hr_HR: Kopiraj konfiguraciju &prijenosne kopije na trenutačni korisnički račun

en: Copy current &user configuration
hr_HR: Kopiraj trenutačnu &korisničku konfiguraciju

en: Copy navigation focus to clipboard
hr_HR: Kopiraj fokus navigacije u međuspremnik

en: Copying Settings
hr_HR: Kopiranje postavki

en: Copyright (C) {years} NVDA Contributors
hr_HR: Autorska prava (C) {years}. NVDA doprinositelji

en: Corners
hr_HR: Kutovi

en: Could not disable screen curtain
hr_HR: Nije moguće deaktivirati zaslonsku zavjesu

en: Could not enable screen curtain
hr_HR: Nije moguće aktivirati zaslonsku zavjesu

en: Could not gracefully terminate the following vision enhancement providers:
    {providerNames}
hr_HR: Nije moguće normalno prekinuti rad pružatelja usluga poboljšanja vida:
    {providerNames}

en: Could not gracefully terminate the {providerName} vision enhancement provider
hr_HR: Nije moguće normalno prekinuti rad pružatelja usluge poboljšanja vida {providerName}

en: Could not load the %s synthesizer.
hr_HR: Nije moguće učitati govornu jedinicu %s.

en: Could not load the following vision enhancement providers:
    {providerNames}
hr_HR: Nije moguće učitati sljedeće pružatelje usluga poboljšanja vida:
    {providerNames}

en: Could not load the {display} display.
hr_HR: Nije moguće učitati brajični redak {display}.

en: Could not load the {providerName} vision enhancement provider
hr_HR: Nije moguće učitati pružatelja usluga poboljšanja vida {providerName}

en: Could not save configuration - probably read only file system
hr_HR: Nije moguće spremiti konfiguraciju – vjerojatno je datotečni sustav samo za čitanje

en: Could not save configuration; see the log for more details.
hr_HR: Nije moguće spremiti konfiguraciju; Pogledajte zapisnik za više detalja.

en: Couldn't copy to clipboard.
hr_HR: Nije moguće kopirati u međuspremnik.

en: Create &desktop icon and shortcut key (control+alt+n)
hr_HR: &Stvori ikonu na radnoj površini i tipkovni prečac (Control+Alt+N).

en: Create &portable copy
hr_HR: Stvori &prijenosnu kopiju

en: Create Portable NVDA
hr_HR: Stvori prijenosnu NVDA kopiju

en: Create a &new folder for the portable copy
hr_HR: Stvori &novu mapu za prijenosnu kopiju

en: Creating Portable Copy
hr_HR: Stvaranje prijenosne kopije

en: Croatian 8 dot computer braille
hr_HR: Hrvatska osmotočkasta kompjutorska brajica

en: Croatian grade 1
hr_HR: Hrvatsko puno pismo

en: Cuneiform (transliterated) grade 1
hr_HR: Transliterirani klinopis puno pismo

en: Cuneiform (transliterated, compact diacritics) grade 1
hr_HR: Klinopis (transliteriran, kompaktni dijakritički znakovi) puno pismo

en: Current application (%s)
hr_HR: Trenutna aplikacija (%s)

en: Cursor blink rate (ms)
hr_HR: Brzina titranja kursora (u milisekundama)

en: Cursor shape for &focus:
hr_HR: Oblik kursora za &fokus:

en: Cursor shape for &review:
hr_HR: Oblik kursora za &pregled:

en: Cycle through the braille Unicode normalization states
hr_HR: Mijenja način normalizacije Unicode znakova na brajičnim redcima

en: Cycle through the braille cursor shapes
hr_HR: Mijenja oblike brajičnog kursora

en: Cycle through the braille move system caret when routing review cursor states
hr_HR: Mijenja stanje opcije praćenja kursora sustava pri preusmjeravanju preglednog kursora

en: Cycle through the braille show messages modes
hr_HR: Mijenja način prikazivanja poruka na brajičnom redku

en: Cycle through the braille show selection states
hr_HR: Mijenja način pokazivanja označavanja na brajičnom redku

en: Cycle through the possible modes to report table row and column headers
hr_HR: Mijenja moduse izvješćivanja o zaglavljima redaka i stupaca tablice

en: Cycle through the speech Unicode normalization states
hr_HR: Mijenja načine unicode normalizacije za govor

en: Cycles between available touch modes
hr_HR: Mijenja između dostupnih dodirnih modusa

en: Cycles between speech modes.
hr_HR: Mijenja moduse govora.

en: Cycles font attribute reporting between speech, braille, speech and braille, and off.
hr_HR: Pprebacuje između čitanja svojstava fonta između slijedećih opcija: govor, brajica, govor i brajica te isključeno.

en: Cycles through audio ducking modes which determine when NVDA lowers the volume of other sounds
hr_HR: Mijenja moduse stišavanja zvuka, koji određuju kad će NVDA stišati druge zvukove

en: Cycles through line indentation settings
hr_HR: Mijenja postavke uvlake retka

en: Cycles through options for how to report spelling or grammar errors
hr_HR: Prebacuje između mogućnosti izvještavanja o gramatičkim pogreškama

en: Cycles through options for when to speak typed characters.
hr_HR: Prebacuje između opcija za izgovor upisanih znakova.

en: Cycles through options for when to speak typed words.
hr_HR: Prebacuje između opcija za izgovor upisanih riječi.

en: Cycles through paragraph navigation styles
hr_HR: Mijenja stilove odlomaka

en: Cycles through sound split modes
hr_HR: Mijenja moduse podjele zvuka

en: Cycles through speech symbol levels which determine what symbols are spoken
hr_HR: Mijenja razine simbola koje određuju simbole koji će se izgovarati

en: Cycles through the available languages for Windows OCR
hr_HR: Mijenja dostupne jezike Windows OCR-a

en: Cycles through the cell border reporting settings
hr_HR: Mijenja postavke za izvješćivanje o rubovima ćelija

en: Cycles through the possible choices for automatic language switching: off, language only and language and dialect.
hr_HR: Mijenja načine automatskog prebacivanja jezika: isključeno, samo jezik i jezik i dijalekt.

en: Czech 8 dot computer braille
hr_HR: Češka osmotočkasta kompjutorska brajica

en: Czech grade 1
hr_HR: Češko puno pismo

en: DRAFT
hr_HR: Skica

en: Danish 6 dot grade 1
hr_HR: Dansko šestočkasto puno pismo

en: Danish 6 dot grade 1 (1993)
hr_HR: Dansko šestotočkasto puno pismo (1993)

en: Danish 6 dot grade 2
hr_HR: Danski šestočkasti kratkopis

en: Danish 6 dot grade 2 (1993)
hr_HR: Danski šestotočkasti kratkopis (1993)

en: Danish 8 dot computer braille
hr_HR: Danska osmotočkasta kompjutorska brajica

en: Danish 8 dot computer braille (1993)
hr_HR: Danska osmotočkasta brajica (1993)

en: Danish 8 dot grade 1
hr_HR: Dansko osmotočkasto puno pismo

en: Danish 8 dot grade 1 (1993)
hr_HR: Dansko osmotočkasto puno pismo (1993)

en: Danish 8 dot grade 2
hr_HR: Danski osmotočkasti kratkopis

en: Danish 8 dot grade 2 (1993)
hr_HR: Danski osmotočkasti kratkopis (1993)

en: Dash
hr_HR: Iscrtkano

en: Dashed heavy
hr_HR: Jako iscrtkano

en: Dashed long
hr_HR: Dugo iscrtkano

en: Dashed long heavy
hr_HR: Jako dvostruko valovito

en: Data Label
hr_HR: Oznaka za podatke

en: Data Table
hr_HR: Tablica podataka

en: Data validation prompt: {0}
hr_HR: Upit za provjeru valjanosti podataka: {0}

en: Date placeholder
hr_HR: Rezervirano mjesto za datum

en: Date:
hr_HR: Datum:

en: Debug logging
hr_HR: Zapisivanje ispravljanja grešaka

en: Decreases the currently active setting in the synth settings ring
hr_HR: Smanjuje trenutačno aktivnu postavku u kružnim postavkama govorne jedinice

en: Decreases the currently active setting in the synth settings ring in a larger step
hr_HR: Smanjuje vrijednost trenutno aktivne postavke prstena govorne jedinice u većem koraku

en: Default (Yes)
hr_HR: Podrazumijevano (Da)

en: Default ({defaultChannel})
hr_HR: Zadano ({defaultChannel})

en: Default ({default})
hr_HR: Podrazumijevano ({default})

en: Default dictionary
hr_HR: Standardni rječnik

en: Default output device
hr_HR: Podrazumjevana zvučna kartica

en: Default update &channel:
hr_HR: Podrazumjevani &kanal za ažuriranja:

en: Delete all trusted fingerprints
hr_HR: Izbriši sve pouzdane otiske prstiju

en: Desktop
hr_HR: Radna površina

en: Destination of: {name}
hr_HR: Odredište: {name}

en: Dictionary Entry Error
hr_HR: Greška u unosu rječnika

en: Diffing
hr_HR: Provjeravanje razlike

en: Directory Exists
hr_HR: Direktorij postoji

en: Disabled
hr_HR: Deaktivirano

en: Disabled speak character when routing cursor in text
hr_HR: Izgovaranje znaka prilikom pomicanja kursora po tekstu je deaktivirano

en: Disconnect
hr_HR: Prekini vezu

en: Disconnected
hr_HR: Odspojen

en: Dismiss the recognition result
hr_HR: Odbaci rezultat prepoznavanja

en: Display
hr_HR: Prikaz

en: Display Unit Label
hr_HR: Prikaži oznake za jedinice

en: Display nonprinting characters
hr_HR: Prikaži znakove koji se ne ispisuju

en: Displays one of the recent messages
hr_HR: Prikazuje jednu od nedavnih poruka

en: Displays the destination URL of the link at the position of caret or focus in a window, instead of just speaking it. May be preferred by braille users.
hr_HR: Prikazuje odredišni URL veze pod kursorom sustava ili u fokusu u prozoru, umjesto da ga samo izgovori. Korisnici brajice bi mogli preferirati.

en: Distribution:
hr_HR: Distribucija:

en: Do not report font attributes
hr_HR: Ne prijavljuj atribute fonta

en: Do not update
hr_HR: Ne ažuriraj

en: Do&n't save
hr_HR: &\Ne spremaj

en: Document Formatting
hr_HR: Oblikovanje dokumenta

en: Document Navigation
hr_HR: Kretanje po dokumentu

en: Document formatting
hr_HR: Oblikovanje dokumenta

en: Document information
hr_HR: Informacije o dokumentu

en: Document review
hr_HR: Pregled dokumenata

en: Documentation
hr_HR: Dokumentacija

en: Dot 8
hr_HR: Točkica 8

en: Dot dash
hr_HR: Istočkano i iscrtkano

en: Dot dash heavy
hr_HR: Jako istočkano i iscrtkano

en: Dot dot dash
hr_HR: Dvije točke i crtica

en: Dot dot dash heavy
hr_HR: Jako istočkano i iscrtkano dvostruko

en: Dot firm&ness
hr_HR: Č&vrstoća točkica

en: DotPad Braille / Tactile Graphic display
hr_HR: DotPad brajični/taktilni grafički redak

en: Dots 7 and 8
hr_HR: Točkice 7 i 8

en: Dotted
hr_HR: Istočkano

en: Dotted heavy
hr_HR: Jako istočkano

en: Double
hr_HR: Dvostruko

en: Double line spacing
hr_HR: Dvostruki prored

en: Doughnut
hr_HR: Prstenasti

en: Down Bars
hr_HR: Trake dolje

en: Downloading
hr_HR: Preuzimanje

en: Downloading Update
hr_HR: Preuzimanje ažuriranja

en: Drop Lines
hr_HR: Padajuće crte

en: Duck when outputting speech and sounds
hr_HR: Stišaj tijekom govora ili reprodukcije zvukova

en: Dutch 6 dot
hr_HR: Nizozemsko puno pismo

en: Dutch 8 dot
hr_HR: Nizozemska kompjutorska brajica

en: E&mphasis
hr_HR: &Isticanje

en: E&xit
hr_HR: &Izlaz

en: E&xpand to computer braille for the word at the cursor
hr_HR: Pr&oširi na računalnu brajicu za riječ na kursoru

en: E&xtra dictionaries for character and symbol processing:
hr_HR: &Dodatni rječnici za obradu znakova i simbola:

en: Each word capitalized
hr_HR: Svaka riječ s velikim slovom

en: EcoBraille displays
hr_HR: EcoBrajični redci

en: Edge of table
hr_HR: Rub tablice

en: Edit Dictionary Entry
hr_HR: Uredi unos rječnika

en: Editable Text
hr_HR: Urediv tekst

en: Editing note for cell {address}
hr_HR: Uređivanje bilješke za ćeliju {address}

en: Editing profile {profile}
hr_HR: Uređivanje profila {profile}

en: Elapsed time not available
hr_HR: Proteklo vrijeme je nedostupno

en: Elements
hr_HR: Elementi

en: Elements List
hr_HR: Popis elemenata

en: Empty slide
hr_HR: Prazan slajd

en: Emulate key press: {emulateGesture}
hr_HR: Oponašaj pritisak prečaca: {emulateGesture}

en: Emulated system keyboard keys
hr_HR: Simulirane tipke tipkovnice sustava

en: Emulates pressing %s on the system keyboard
hr_HR: Oponaša pritisak tipke %s na sustavskoj tipkovnici

en: Enable
hr_HR: Aktiviraj

en: Enable loading custom code from Developer Scratchpad directory
hr_HR: Omogući učitavanje prilagođenog koda iz direktorija Developer Scratchpad

en: Enable mouse &tracking
hr_HR: Omogući &praćenje miša

en: Enable touch interaction support
hr_HR: Uključi podršku za interakciju dodirom

en: Enabled
hr_HR: Aktivirano

en: Enabled logging categories
hr_HR: Aktivirane kategorije zapisivanja

en: Enabled speak character when routing cursor in text
hr_HR: Izgovaranje znaka prilikom pomicanja kursora po tekstu je aktivirano

en: Enabling Screen Curtain will make the screen of your computer completely black. Ensure you will be able to navigate without any use of your screen before continuing. 
    
    Do you wish to continue?
hr_HR: Uključivanje zaslonske zavjese učinit će zaslon vašeg računala potpuno crnim. Prije nastavka provjerite možete li se kretati bez upotrebe zaslona.
    
    Želite li nastaviti?

en: Endnotes
hr_HR: Završne bilješke

en: English (U.K.) 8 dot computer braille
hr_HR: Engleski (Ujedinjeno Kraljevstvo) osmotočkasta kompjutorska brajica

en: English (U.K.) grade 1
hr_HR: Engleski (Ujedinjeno Kraljevstvo) puno pismo

en: English (U.K.) grade 2
hr_HR: Engleski (Ujedinjeno Kraljevstvo) kratkopis

en: English (U.S.) 6 dot computer braille
hr_HR: Engleska (SAD) šestočkasta kompjutorska brajica

en: English (U.S.) 8 dot computer braille
hr_HR: Engleska (SAD) osmotočkasta kompjutorska brajica

en: English (U.S.) grade 1
hr_HR: Englesko (SAD) puno pismo

en: English (U.S.) grade 2
hr_HR: Engleski (SAD) kratkopis

en: English North American Braille Computer Code
hr_HR: Sjevernoamerička kompjutorska brajica

en: English grade 3
hr_HR: Engleska stenobrajica

en: Enter gesture to emulate:
hr_HR: Upiši prečac kojeg treba oponašati:

en: Enter input gesture:
hr_HR: Unesite ulaznu gestu:

en: Erases the last entered braille cell or character
hr_HR: Briše zadnju upisanu brajičnu ćeliju ili znak

en: Error
hr_HR: Greška

en: Error Bars
hr_HR: Trake grešaka

en: Error Connecting
hr_HR: Greška prilikom povezivanja

en: Error Copying
hr_HR: Greška pri kopiranju

en: Error activating profile.
hr_HR: Greška pri aktiviranju profila.

en: Error copying NVDA user settings
hr_HR: Greška pri kopiranju NVDA korisničkih postavki

en: Error creating profile - probably read only file system.
hr_HR: Greška pri stvaranju profila - datotečni sustav je vjerojatno samo za čitanje.

en: Error deleting profile.
hr_HR: Greška pri brisanju profila.

en: Error downloading update.
hr_HR: Greška tijekom preuzimanja ažuriranja.

en: Error in appModule %s
hr_HR: Greška u modulu aplikacije %s

en: Error renaming profile.
hr_HR: Greška pri preimenovanju profila.

en: Error saving configuration profile triggers - probably read only file system.
hr_HR: Greška pri spremanju okidača konfiguracijskih profila - datotečni sustav je vjerojatno samo za čitanje.

en: Error saving log: %s
hr_HR: Greška pri spremanju zapisa: %s

en: Error saving user defined gestures - probably read only file system.
hr_HR: Greška pri spremanju korisnički definiranih gesta – datotečni sustav je vjerojatno samo za čitanje.

en: Error: {errorText}
hr_HR: Greška: {errorText}

en: Esperanto grade 1
hr_HR: Esperanto puno pismo

en: Estonian grade 0
hr_HR: Estonsko osnovno pismo

en: Ethiopic grade 1
hr_HR: Amharsko puno pismo

en: Eurobraille displays
hr_HR: Eurobraille brajični redci

en: Even pages footer
hr_HR: Podnožje parnih stranica

en: Even pages header
hr_HR: Zaglavlje parnih stranica

en: Execute a previously downloaded NVDA update
hr_HR: Izvršava instalaciju prethodno preuzetog ažuriranja NVDA

en: Exit
hr_HR: Izlaz

en: Exit NVDA
hr_HR: Izađi iz NVDA

en: Exit math interaction
hr_HR: Izlazi iz interakcije s matematičkim sadržajem

en: Expanded
hr_HR: Proširen

en: Expanded symbol ({lang})
hr_HR: Rašireni znak ({lang})

en: Exploded 3D Pie
hr_HR: Eksplodirana 3D torta

en: Exploded Doughnut
hr_HR: Eksplodirani prstenasti

en: Exploded Pie
hr_HR: Eksplodirana torta

en: Explore NVDA user configuration directory
hr_HR: Istraživanje NVDA direktorija s korisničkom konfiguracijom

en: Exponential
hr_HR: Eksponencijalno

en: Failed to compile text paragraph regular expression: %s
hr_HR: Sastavljanje regularnog izraza odlomka teksta nije uspjelo: %s

en: Failed to create portable copy: {error}.
hr_HR: Stvaranje prijenosne kopije nije uspjelo: {error}.

en: Failed to install add-on from %s
hr_HR: Instalacija dodatka iz %s nije uspjela

en: Failed to open add-on package file at %s - missing file or invalid file format
hr_HR: Nije moguće otvoriti paket NVDA dodatka u %s - datoteka nedostaje ili je oblik datoteke neispravan

en: Feature unavailable.
hr_HR: Značajka nije dostupna.

en: File in Use
hr_HR: Datoteka se koristi

en: Fill display for context changes
hr_HR: Popuni brajični redak pri promjenama konteksta

en: Filled Radar
hr_HR: Ispunjeni polarni

en: Filter b&y:
hr_HR: &Filtriraj po:

en: Find
hr_HR: Traži

en: Finnish 6 dot
hr_HR: Finska šestočkasta brajica

en: Finnish 8 dot computer braille
hr_HR: Finska osmotočkasta kompjutorska brajica

en: First page footer
hr_HR: Podnožje prve stranice

en: First page header
hr_HR: Zaglavlje prve stranice

en: Fix COM Registrations
hr_HR: Popravka COM registracija

en: Floor
hr_HR: Pod

en: Fo&rmulas
hr_HR: &Formule

en: Focus context presentation:
hr_HR: Predstavljanje sadržaja fokusa:

en: Focus mode
hr_HR: Modus fokusa

en: Follow &mouse cursor
hr_HR: Prati kursor &miša

en: Follow System &Caret
hr_HR: Prati kursor &sustava

en: Follow system &focus
hr_HR: Prati &fokus sustava

en: Font &size
hr_HR: &Veličina fonta

en: Font attrib&utes
hr_HR: &Karakteristike fonta

en: Footer placeholder
hr_HR: Rezervirano mjesto za podnožje

en: Footnotes
hr_HR: Fusnote

en: Formatting
hr_HR: Oblikovanje

en: Formatting &display
hr_HR: &Prikaz formatiranja

en: Forward to:
hr_HR: Proslijedi na:

en: Fra&mes
hr_HR: &Okviri

en: Freedom Scientific Focus/PAC Mate series
hr_HR: Freedom Scientific Focus/PAC Mate serija

en: French (unified) 6 dot computer braille
hr_HR: Francuska (unificirana) šestočkasta kompjutorska brajica

en: French (unified) 8 dot computer braille
hr_HR: Francuska (unificirana) osmotočkasta kompjutorska brajica

en: French (unified) grade 2
hr_HR: Francuski (unificirani) kratkopis

en: From:
hr_HR: Šalje:

en: Full shaped mode
hr_HR: Modus punih oblika

en: Full width
hr_HR: Puna širina

en: General
hr_HR: Opće

en: Georgian literary braille
hr_HR: Gruzinsko puno pismo

en: German 6 dot computer braille
hr_HR: Njemačka šestotočkasta kompjuterska brajica

en: German 8 dot computer braille
hr_HR: Njemačka osmotočkasta kompjutorska brajica

en: German grade 0
hr_HR: Njemačko osnovno pismo

en: German grade 0 (detailed)
hr_HR: Njemačko osnovno pismo (eksperimentalno)

en: German grade 1
hr_HR: Njemačko puno pismo

en: German grade 1 (detailed)
hr_HR: Njemačko puno pismo (eksperimentalno)

en: German grade 2
hr_HR: Njemački kratkopis

en: German grade 2 (detailed)
hr_HR: Njemački kratkopis (eksperimentalan)

en: Get External &IP
hr_HR: Dohvati vanjsku &IP adresu

en: Global
hr_HR: Globalno

en: Graphic
hr_HR: Grafika

en: Greek (Greece)
hr_HR: Grčki (Grčka)

en: Greek international braille (2-cell accented letters)
hr_HR: Grčka međunarodna brajica (dvoznačni naglasni sustav)

en: Greek international braille (single-cell accented letters)
hr_HR: Grčka međunarodna brajica (jednoznačini naglasni sustav)

en: Gridlines are visible
hr_HR: Vidljive su crte rešetke

en: Gujarati grade 1
hr_HR: Gudžaratsko puno pismo

en: H&eaders
hr_HR: Z&aglavlja

en: HID keyboard input simulation is unavailable.
hr_HR: Simulacija HID tipkovnice je nedostupna.

en: HID keyboard simulation disabled
hr_HR: Simulacija HID tipkovnice deaktivirana

en: HID keyboard simulation enabled
hr_HR: Simulacija HID tipkovnice aktivirana

en: HIMS Braille Sense/Braille EDGE/Smart Beetle/Sync Braille series
hr_HR: HIMS Braille Sense/Braille EDGE/Smart Beetle/Sync Braille serija

en: Half shaped mode
hr_HR: Modus polovičnih oblika

en: Half width
hr_HR: Polovična širina

en: Handle keys from other &applications
hr_HR: Rukovanje tipkama iz drugih &aplikacija

en: Handled by application
hr_HR: Neka rukuje aplikacija

en: Handout Master view
hr_HR: Prikaz master stranice za uručke

en: Handy Tech braille displays
hr_HR: Handy Tech brajični redci

en: Has appointment
hr_HR: Sadrži dogovoreni termin

en: Has conditional formatting
hr_HR: Sadrži uvjetno oblikovanje

en: Has data validation
hr_HR: Sadrži valjanost podataka

en: Header placeholder
hr_HR: Rezervirano mjesto za zaglavlje

en: Hebrew (Biblical) IHBC
hr_HR: Hebrejski (biblijski) IHBC

en: Hebrew (Biblical) Slim
hr_HR: Hebrejski (biblijski) kompaktni

en: Hebrew (Biblical) full cantillation
hr_HR: Hebrejski (biblijski) sa znakovima za kantilaciju

en: Hebrew computer braille
hr_HR: Hebrejska kompjutorska brajica

en: Help
hr_HR: Pomoć

en: Hi Lo Lines
hr_HR: Crte najviša-najniža

en: Hide nonprinting characters
hr_HR: Sakrij znakove koji se ne ispisuju

en: High-Low-Close
hr_HR: Najviža-najniža-završna

en: Highlight browse &mode cursor
hr_HR: Istakni kursor &modusa pregleda

en: Highlight navigator &object
hr_HR: Istakni navigacijski &objekt

en: Highlight system fo&cus
hr_HR: Istakni fo&kus sustava

en: Highlighted (mar&ked) text
hr_HR: Istaknut (mar&kiran) tekst

en: Hindi grade 1
hr_HR: Hindi puno pismo

en: Host must be set.
hr_HR: Adresa mora biti postavljena.

en: HumanWare Brailliant BI/B series / BrailleNote Touch
hr_HR: HumanWare Brailliant BI/B serija / BrailleNote Touch

en: Hungarian 8 dot computer braille
hr_HR: Mađarska osmotočkasta kompjutorska brajica

en: Hungarian grade 1
hr_HR: Mađarsko puno pismo

en: Hungarian grade 2
hr_HR: Mađarski kratkopis

en: I have read and &agree to the license agreement
hr_HR: Pročitao sam i &slažem se s licencnim ugovorom

en: I understand that changing these settings may cause NVDA to function incorrectly.
hr_HR: Razumijem da promjena ovih postavki može uzrokovati nepravilan rad NVDA čitača zaslona.

en: I&nput gestures...
hr_HR: &Ulazne geste...

en: I&nterrupt speech while scrolling
hr_HR: Prek&ini govor prilikom pomicanja

en: IME closed
hr_HR: IME zatvoren

en: IME opened
hr_HR: IME otvoren

en: IP address
hr_HR: IP adresa

en: Icelandic 8 dot computer braille
hr_HR: Islandska osmotočkasta kompjutorska brajica

en: If pressed once, reports the current time. If pressed twice, reports the current date
hr_HR: Ako se pritisne jedanput, izvještava o tekućem vremenu. Ako se pritisne dvaput, izvještava o tekućem datumu

en: If pressed once, the text from the previously set start marker up to and including the current position of the review cursor is selected. If pressed twice, the text is copied to the clipboard
hr_HR: Ako se pritisne jedanput, tekst od prethodne oznake do, i uključujući, trenutačnu poziciju preglednog kursora se odabire. Ako se pritisne dvaput, tekst se kopira u međuspremnik

en: Ignore &blank lines for line indentation reporting
hr_HR: Ignoriraj prazne redke &prilikom čitanja uvlačenja

en: Ignore blank lines for line indentation reporting off
hr_HR: Ignoriranje praznih redaka pri čitanju uvlake isključeno

en: Ignore blank lines for line indentation reporting on
hr_HR: Ignoriranje praznih redaka pri čitanju uvlake uključeno

en: Ignore mouse input from other &applications
hr_HR: Ignoriraj unos miša od drugih &aplikacija

en: In order to improve NVDA in the future, NV Access wishes to collect usage data from running copies of NVDA.
    
    Data includes Operating System version, NVDA version, language, country of origin, plus certain NVDA configuration such as current synthesizer, braille display and braille table. No spoken or braille content will be ever sent to NV Access. Please refer to the User Guide for a current list of all data collected.
    
    Do you wish to allow NV Access to periodically collect this data in order to improve NVDA?
hr_HR: Kako bi se NVDA poboljšavao u budućnosti, NV Access želi prikupljati podatke o korištenju iz pokrenutih NVDA kopija.\n
    \n
    Podaci uključuju verziju operativnog sustava, verziju NVDA, jezik, državu porijekla, plus određenu NVDA konfiguraciju kao što je trenutna govorna jedinica, brajev redak i brajeva tablica. Nikakav govorni ili brajev sadržaj nikada neće biti poslan NV Accessu. Trenutni popis svih prikupljenih podataka potražite u korisničkom priručniku.\n
    \n
    Želite li dopustiti NV Accessu da povremeno prikuplja ove podatke kako bi poboljšao NVDA?

en: Include l&ayout tables
hr_HR: Uključi tablice &rasporeda

en: Incompatible Add-ons
hr_HR: Nekompatibilni dodaci

en: Incompatible add-ons
hr_HR: Nekompatibilni dodaci

en: Incompatible reason
hr_HR: Razlog nekompatibilnosti

en: Increases the currently active setting in the synth settings ring
hr_HR: Povećava trenutačno aktivnu postavku u kružnim postavkama govorne jedinice

en: Increases the currently active setting in the synth settings ring in a larger step
hr_HR: Povećava vrijednost trenutno aktivne postavke prstena govorne jedinice u većem koraku

en: Input
hr_HR: Unos

en: Input Composition
hr_HR: Unos sastavljenih znakova

en: Input Gestures
hr_HR: Ulazne geste

en: Input Message is {message}
hr_HR: Ulazna poruka je {message}

en: Input Message is {title}: {message}
hr_HR: Ulazna poruka je {title}: {message}

en: Inputs braille dots via the braille keyboard
hr_HR: Unosi brajične točkice pomoću brajične tipkovnice

en: Install NVDA
hr_HR: Instaliraj NVDA

en: Install pending &update
hr_HR: Instaliraj &ažuriranje na čekanju

en: Install pending update
hr_HR: Instaliraj ažuriranje na čekanju

en: Installation of {summary} {version} has been blocked. The minimum NVDA version required for this add-on is {minimumNVDAVersion}, your current NVDA version is {NVDAVersion}
hr_HR: Instalacija dodatka {summary} {version} je blokirana. Minimalna NVDA verzija potrebna za ovaj dodatak je {minimumNVDAVersion}, a vaša trenutna NVDA verzija je {NVDAVersion}

en: Installing Add-on
hr_HR: Instaliranje dodatka

en: Installing NVDA
hr_HR: NVDA instalacija

en: Installing NVDA when connected to NVDA Remote Access as the controlled computer is not recommended.
hr_HR: Ne preporučuje se instaliranje NVDA prilikom spojene udaljene podrške kao kontrolirano računalo.

en: Insufficient Privileges
hr_HR: Nedovoljna prava

en: International Phonetic Alphabet
hr_HR: Međunarodna Fonetska Abeceda

en: Invalid configuration
hr_HR: Nepravilna konfiguracija

en: Irish grade 1
hr_HR: Irsko puno pismo

en: Irish grade 2
hr_HR: Irski kratkopis

en: Israeli grade 1
hr_HR: Hebrejsko puno pismo

en: Italian 6 dot computer braille
hr_HR: Talijanska šestočkasta kompjutorska brajica

en: Italian 8 dot computer braille
hr_HR: Talijanska osmotočkasta kompjutorska brajica

en: Italic off
hr_HR: Kurziv isključen

en: Italic on
hr_HR: Kurziv uključen

en: Japanese (Kantenji) literary braille
hr_HR: Japansko (Kantenji) puno pismo

en: Japanese (Rokuten Kanji) Braille
hr_HR: Japanska (Rokuten Kanji) brajica

en: Justified
hr_HR: Poravnato obostrano

en: Kannada grade 1
hr_HR: Kanadaško puno pismo

en: Kashmiri grade 1
hr_HR: Kašmirsko puno pismo

en: Kazakh grade 1
hr_HR: Kazaško puno pismo

en: Key words:
hr_HR: Ključne riječi:

en: Keyboard
hr_HR: Tipkovnica

en: Khmer grade 1
hr_HR: Khmersko puno pismo

en: Kinyarwanda literary braille
hr_HR: Kinyarwanda puno pismo

en: Korean grade 1
hr_HR: Korejsko puno pismo

en: Korean grade 1 (2006)
hr_HR: Korejsko puno pismo (2006)

en: Korean grade 2
hr_HR: Korejski kratkopis

en: Korean grade 2 (2006)
hr_HR: Korejski kratkopis (2006)

en: L&icense
hr_HR: &Licenca

en: L&ogging level:
hr_HR: R&azina zapisivanja:

en: Lan&dmarks
hr_HR: &Orijentiri

en: Lan&dmarks and regions
hr_HR: &Orijentiri i područja

en: Landscape
hr_HR: Polegnuto

en: Language Configuration Change
hr_HR: Promjena konfiguracije jezika

en: Lao Grade 1
hr_HR: Laosko puno pismo

en: Latvian grade 1
hr_HR: Letonsko puno pismo

en: Left
hr_HR: Lijevo

en: Left aligned
hr_HR: Poravnato lijevo

en: Left click
hr_HR: Lijevi klik

en: Left mouse button lock
hr_HR: Lijeva tipka miša zaključana

en: Left mouse button unlock
hr_HR: Lijeva tipka miša otključana

en: Legacy
hr_HR: Zastarjela

en: Legend entry for series {seriesName} {seriesIndex} of {seriesCount}
hr_HR: Zapis legende za niz {seriesName} {seriesIndex} od {seriesCount}

en: Legend entry {legendEntryIndex} of {legendEntryCount}
hr_HR: Zapis legende {legendEntryIndex} od {legendEntryCount}

en: Legend key for Series {seriesName} {seriesIndex} of {seriesCount}
hr_HR: Ključ legende za niz {seriesName} {seriesIndex} od {seriesCount}

en: Less than 1 minute remaining
hr_HR: Preostalo manje od minute

en: Level
hr_HR: Razina

en: License Agreement
hr_HR: Licencni ugovor

en: Lin&ks
hr_HR: Pove&znice

en: Line
hr_HR: Linijski

en: Line &indentation reporting:
hr_HR: Izvješćivanje o uvlačenju redaka:

en: Line &numbers
hr_HR: &Brojevi redaka

en: Line with Markers
hr_HR: Linijski s oznakama

en: Linear
hr_HR: Linearno

en: Link has no apparent destination
hr_HR: Veza nema ciljno odredište

en: Link type
hr_HR: Tip poveznice

en: Lists various types of elements in this document
hr_HR: Prikazuje popis raznih vrsta elemenata u ovom dokumentu

en: Lists various types of elements in this spreadsheet
hr_HR: Prikazuje popis raznih vrsta elemenata u ovoj tablici

en: Lithuanian 6 dot
hr_HR: Litavska šestočkasta brajica

en: Lithuanian 8 dot
hr_HR: Litavska osmotočkasta brajica

en: Load Chromium virtual buffer when document busy.
hr_HR: Učitaj Chromium virtualni međuspremnik kada je dokument zauzet.

en: Loading NVDA. Please wait...
hr_HR: NVDA se učitava. Molimo pričekajte...

en: Loading document...
hr_HR: Učitavanje dokumenta...

en: Lock screen not secure while using NVDA
hr_HR: Zaključani zaslon nije siguran dok koristite NVDA

en: Locks or unlocks the left mouse button
hr_HR: Zaključava ili otključava lijevu tipku miša

en: Locks or unlocks the right mouse button
hr_HR: Zaključava ili otključava desnu tipku miša

en: Log
hr_HR: Zapis

en: Log fragment copied to clipboard
hr_HR: Fragment dnevnik je kopiran u međuspremnik

en: Log fragment start position marked, press again to copy to clipboard
hr_HR: Početak isječka dnevnika kojeg treba kopirati je označen, Pritisnite ponovno za kopiranje u međuspremnik

en: Log is unavailable
hr_HR: Dnevnik je nedostupan

en: Logarithmic
hr_HR: Logaritmički

en: Logs information about the current navigator object which is useful to developers and activates the log viewer so the information can be examined.
hr_HR: Zapisuje korisne informacije za programere o trenutačnom navigacijskom objektu i aktivira preglednik zapisa, kako bi se informacije mogle detaljno ispitati.

en: Lowercase
hr_HR: Sva mala slova

en: Luganda literary braille
hr_HR: Luganda puno pismo

en: Macedonian grade 1
hr_HR: Makedonsko puno pismo

en: Major Gridlines
hr_HR: Glavne crte rešetke

en: Make screen black (immediate effect)
hr_HR: Zatamni zaslon (izravni efekt)

en: Make sure you are connected to the internet and the URL is correct.
hr_HR: Provjerite jeste li povezani s internetom i je li URL točan.

en: Malay grade 2
hr_HR: Malajski kratkopis

en: Malayalam grade 1
hr_HR: Malajalamsko puno pismo

en: Manipuri grade 1
hr_HR: Manipursko puno pismo

en: Manual Activation
hr_HR: Ručna aktivacija

en: Manual activate
hr_HR: Ručno aktiviraj

en: Manual activation
hr_HR: Ručna aktivacija

en: Manual deactivate
hr_HR: Ručno deaktiviraj

en: Marathi grade 1
hr_HR: Marati puno pismo

en: Mark the current end of the log as the start of the fragment to be copied to clipboard by pressing again.
hr_HR: Ponovnim pritiskom označava kraj dnevnika kao početak dijela dnevnika koji treba biti kopiran.

en: Marks the current position of the review cursor as the start of text to be selected or copied
hr_HR: Označava trenutačni položaj preglednog kursora kao početak teksta koji će se odabrati ili kopirati

en: Master Thumbnails
hr_HR: Master za sličice

en: Math interaction not supported.
hr_HR: Interakcija s matematičkim sadržajem nije podržana.

en: Media Clip placeholder
hr_HR: Rezervirano mjesto za medijski isječak

en: Message &timeout (sec)
hr_HR: &Vrijeme isteka poruke (u sekundama)

en: Microsoft Speech API version 5 (32 bit)
hr_HR: Microsoft Speech API version 5 (32 bitni)

en: Microsoft Speech API version 5 (64 bit)
hr_HR: Microsoft Speech API version 5 (64-bitni)

en: Minor Gridlines
hr_HR: Sporedne crte rešetke

en: Mirror server
hr_HR: Zrcalni poslužitelj

en: Miscellaneous
hr_HR: Razno

en: Mixed case
hr_HR: Velika i mala slova

en: Modes available in the 'Cycle sound split mode' command
hr_HR: &Modusi dostupni pri mijenjanju modusa podjele zvuka

en: Modes available in the Cycle speech mode command
hr_HR: Modusi dostupni pri mijenjanju modusa govora

en: Mongolian grade 1
hr_HR: Mongolsko puno pismo

en: Mongolian grade 2
hr_HR: Mongolsko puno pismo s engleskim kratkopisom

en: Most commands for controlling NVDA require you to hold down the NVDA key while pressing other keys.
    By default, the Insert and numpad Insert keys may both be used as the NVDA key.
    You can also configure NVDA to use the CapsLock as the NVDA key.
    Press NVDA+n at any time to activate the NVDA menu.
    From this menu, you can configure NVDA, get help, and access other NVDA functions.
hr_HR: Većina naredbi za upravljanje NVDA čitačem zaslona zahtijeva da držite tipku NVDA dok pritišćete druge tipke.
    Prema zadanim postavkama, tipke Insert i tipke Insert s numeričke tipkovnice mogu se koristiti kao NVDA tipke.
    Također možete konfigurirati NVDA da koristi tipku Caps Lock kao NVDA tipku.
    Pritisnite NVDA+N u bilo kojem trenutku da otvorite NVDA izbornik.
    Iz ovog izbornika možete konfigurirati NVDA, dobiti pomoć i pristupiti drugim značajkama.

en: Mouse
hr_HR: Miš

en: Mouse audio coordinates off
hr_HR: Zvučne koordinate miša isključene

en: Mouse audio coordinates on
hr_HR: Zvučne koordinate miša uključene

en: Mouse text unit resolution %s
hr_HR: Razlučivost tekstualne jedinice miša %s

en: Mouse tracking off
hr_HR: Praćenje miša isključeno

en: Mouse tracking on
hr_HR: Praćenje miša uključeno

en: Move focus
hr_HR: Premjesti fokus

en: Move navigator object to mouse
hr_HR: Pomicanje navigacijskog objekta na pokazivač miša

en: Move system caret when ro&uting review cursor
hr_HR: Pomicanje kursora sustava prilikom &usmjeravanja kursora pregleda

en: Move the review cursor to the position marked as the start of text to be selected or copied
hr_HR: Premješta pregledni kursor na poziciju označenu kao početak teksta koji će se odabrati ili kopirati

en: Move to focus
hr_HR: Premjesti se na fokus

en: Move to the next result
hr_HR: Premješta na sljedeći rezultat

en: Move to the previous result
hr_HR: Premješta na prethodni rezultat

en: Moved above %s
hr_HR: Premješteno iznad %s

en: Moved above blank paragraph
hr_HR: Premješteno iznad praznog odlomka

en: Moved below %s
hr_HR: Premješteno ispod %s

en: Moved below blank paragraph
hr_HR: Premješteno ispod praznog odlomka

en: Movement by page not supported
hr_HR: Kretanje po stranici nije podržano

en: Moves past the end of the container element, such as a list or table
hr_HR: Prelazi na kraj elementa kontejnera, kao što je popis ili tablica

en: Moves the braille display to the current focus
hr_HR: Premješta brajični redak na trenutačni fokus

en: Moves the braille display to the next line
hr_HR: Premješta brajični redak na sljedeći redak

en: Moves the braille display to the previous line
hr_HR: Premješta brajični redak na prethodni redak

en: Moves the focus out of the current embedded object and into the document that contains it
hr_HR: Premješta fokus izvan ugrađenog objekta u dokument koji ga sadrži

en: Moves the mouse pointer to the current navigator object
hr_HR: Pomiče pokazivač miša na trenutačni navigacijski objekt

en: Moves the navigator object and focus to the first row
hr_HR: Premješta navigacijski objekt i fokus na prviredak

en: Moves the navigator object and focus to the last row
hr_HR: Premješta navigacijski objekt i fokus na posljednji redak

en: Moves the navigator object and focus to the next row
hr_HR: Premješta navigacijski objekt i fokus na sljedeći redak

en: Moves the navigator object and focus to the previous row
hr_HR: Premješta navigacijski objekt i fokus na prethodni redak

en: Moves the navigator object to the first column
hr_HR: Premješta navigacijski objekt na prvi stupac

en: Moves the navigator object to the first object inside it
hr_HR: Premješta navigacijski objekt na prvi objekt unutar istog

en: Moves the navigator object to the last column
hr_HR: Premješta navigacijski objekt na posljednji stupac

en: Moves the navigator object to the next column
hr_HR: Premješta navigacijski objekt na sljedeći stupac

en: Moves the navigator object to the next object
hr_HR: Premješta navigacijski objekt na sljedeći objekt

en: Moves the navigator object to the object containing it
hr_HR: Pomiče navigacijski objekt na objekt koji ga sadrži

en: Moves the navigator object to the previous column
hr_HR: Premješta navigacijski objekt na prethodni stupac

en: Moves the navigator object to the previous object
hr_HR: Premješta navigacijski objekt na prethodni objekt

en: Moves the review cursor to the bottom line of the current navigator object and speaks it
hr_HR: Premješta pregledni kursor na donji redak trenutačnog navigacijskog objekta te ga izgovara

en: Moves the review cursor to the first character of the line where it is situated in the current navigator object and speaks it
hr_HR: Premješta pregledni kursor na početak retka gdje je smješten u trenutačnom navigacijskom objektu te ga izgovara

en: Moves the review cursor to the first character of the selection, and speaks it
hr_HR: Premješta pregledni kursor na prvi znak odabira i izgovara ga

en: Moves the review cursor to the last character of the line where it is situated in the current navigator object and speaks it
hr_HR: Premješta pregledni kursor na posljednji znak u retku gdje je smješten u trenutačnom navigacijskom objektu te ga izgovara

en: Moves the review cursor to the last character of the selection, and speaks it
hr_HR: Premješta pregledni kursor na zadnji znak odabira i izgovara ga

en: Moves the review cursor to the next character of the current navigator object and speaks it
hr_HR: Premješta pregledni kursor na sljedeći znak trenutačnog navigacijskog objekta te ga izgovara

en: Moves the review cursor to the next line of the current navigator object and speaks it
hr_HR: Premješta pregledni kursor na sljedeći redak trenutačnog navigacijskog objekta te ga izgovara

en: Moves the review cursor to the next page of the current navigator object and speaks it
hr_HR: Premješta pregledni kursor na sljedeću stranicu trenutnog objekta navigatora te ju izgovara

en: Moves the review cursor to the next word of the current navigator object and speaks it
hr_HR: Premješta pregledni kursor na sljedeću riječ trenutačnog navigacijskog objekta te je izgovara

en: Moves the review cursor to the previous character of the current navigator object and speaks it
hr_HR: Premješta pregledni kursor na prethodni znak trenutačnog navigacijskog objekta te ga izgovara

en: Moves the review cursor to the previous line of the current navigator object and speaks it
hr_HR: Premješta pregledni kursor na prethodni redak trenutačnog navigacijskog objekta te ga izgovara

en: Moves the review cursor to the previous page of the current navigator object and speaks it
hr_HR: Premješta pregledni kursor na prethodnu stranicu trenutnog objekta navigatora te ju izgovara

en: Moves the review cursor to the previous word of the current navigator object and speaks it
hr_HR: Premješta pregledni kursor na prethodnu riječ trenutačnog navigacijskog objekta te je izgovara

en: Moves the review cursor to the top line of the current navigator object and speaks it
hr_HR: Premješta pregledni kursor na gornji redak trenutačnog navigacijskog objekta te ga izgovara

en: Moves to the next available setting in the synth settings ring
hr_HR: Premješta se na sljedeću moguću postavku u kružnim postavkama govorne jedinice

en: Moves to the next heading at level {i}
hr_HR: Premješta na slijedeći naslov razine {i}

en: Moves to the next object in a flattened view of the object navigation hierarchy
hr_HR: Premješta se na sljedeći objekt u rasklopljenom prikazu hijerarhije kretanja po objektima

en: Moves to the previous available setting in the synth settings ring
hr_HR: Premješta se na prethodnu moguću postavku u kružnim postavkama govorne jedinice

en: Moves to the previous heading at level {i}
hr_HR: Premješta na prethodni naslov razine {i}

en: Moves to the previous object in a flattened view of the object navigation hierarchy
hr_HR: Premješta se na prethodni objekt u rasklopljenom prikazu hijerarhije kretanja po objektima

en: Moves to the start of the container element, such as a list or table
hr_HR: Prelazi na početak elementa kontejnera, kao što je popis ili tablica

en: Moving Average
hr_HR: Pomični prosjek

en: Multi line break
hr_HR: Višestruki pritisak tipke Enter

en: Mute remote
hr_HR: Utišaj udaljeno računalo

en: Muted remote
hr_HR: Utišano udaljeno računalo

en: N&otes
hr_HR: &Bilješke

en: NV Access &shop
hr_HR: NV Access &trgovina

en: NV Access &web site
hr_HR: NV Access &web stranica

en: NVDA  Usage Data Collection
hr_HR: Prikupljanje podataka o korištenju NVDA

en: NVDA &Language (requires restart):
hr_HR: &Jezik NVDA sučelja (Zahtijeva ponovno pokretanje):

en: NVDA Braille Viewer
hr_HR: NVDA preglednik brajice

en: NVDA License
hr_HR: NVDA Licenca

en: NVDA Log Viewer
hr_HR: NVDA preglednik zapisa

en: NVDA Message
hr_HR: NVDA poruka

en: NVDA Python Console
hr_HR: NVDA Python konzola

en: NVDA Settings
hr_HR: NVDA postavke

en: NVDA Speech Viewer
hr_HR: NVDA preglednik govora

en: NVDA Update
hr_HR: NVDA ažuriranje

en: NVDA add-on package
hr_HR: Paket NVDA dodatka

en: NVDA in both channels and applications on the left
hr_HR: NVDA u oba kanala i aplikacije u lijevom

en: NVDA in both channels and applications on the right
hr_HR: NVDA u oba kanala i aplikacije u desnom

en: NVDA is unable to determine if Windows is locked. While this instance of NVDA is running, your desktop will not be secure when Windows is locked. Restarting Windows may address this. If this error is ongoing then disabling the Windows lock screen is recommended.
hr_HR: NVDA ne može utvrditi je li Windows zaključan. Dok je ova instanca NVDA-a pokrenuta, vaša radna površina neće biti sigurna kada je Windows zaključan. Ponovno pokretanje sustava Windows može riješiti ovaj problem. Ako se ovo nastavi događati, preporučuje se onemogućavanje zaključanog zaslona sustava Windows.

en: NVDA is unable to remove or overwrite a file.
hr_HR: NVDA ne može ukloniti ili prebrisati datoteku.

en: NVDA must be restarted for the new language to take effect.
hr_HR: NVDA se mora ponovno pokrenuti kako bi novi jezik stupio na snagu.

en: NVDA on the left and applications in both channels
hr_HR: NVDA u lijevom kanalu i aplikacije u oba kanala

en: NVDA on the left and applications on the right
hr_HR: NVDA u lijevom kanalu i aplikacije u desnom

en: NVDA on the right and applications in both channels
hr_HR: NVDA u desnom kanalu i aplikacije u oba kanala

en: NVDA on the right and applications on the left
hr_HR: NVDA u desnom kanalu i aplikacije u lijevom

en: NVDA settings
hr_HR: NVDA postavke

en: NVDA started
hr_HR: NVDA je pokrenut

en: NVDA version {version} is available.
hr_HR: Dostupna je NVDA verzija {version}.

en: NVDA web site
hr_HR: NVDA web stranica

en: NVDA's interface language is now forced from the command line. On the next restart, the language  saved in NVDA's configuration will be used instead.
hr_HR: Jezik sučelja NVDA čitača zaslona postavljen je iz naredbenog retka. Pri sljedećem ponovnom pokretanju, umjesto toga koristit će se jezik spremljen u NVDA konfiguraciji.

en: Native app selection mode disabled
hr_HR: Označavanje s izvornim oblikovanjem isključeno

en: Native app selection mode enabled
hr_HR: Označavanje s izvornim oblikovanjem uključeno

en: Native input
hr_HR: Izvorni unos

en: Native selection mode cannot be turned off in this browse mode document
hr_HR: Označavanje s izvornim oblikovanjem ne može se isključiti u ovom dokumentu u modusu čitanja

en: Native selection mode unsupported in this browse mode document
hr_HR: Označavanje s izvornim oblikovanjem nije podržano u ovom dokumentu

en: Native selection mode unsupported in this document
hr_HR: Označavanje s izvornim oblikovanjem nije podržano u ovom dokumentu

en: Navigates within math
hr_HR: Služi za kretanje po matematičkom sadržaju

en: Navigating by sentence not supported in this document
hr_HR: Kretanje po rečenicama nije podržano u ovom dokumentu

en: Nepali grade 1
hr_HR: Nepalsko puno pismo

en: Never
hr_HR: Nikada

en: New Profile
hr_HR: Novi profil

en: New name:
hr_HR: Novi naziv:

en: Newsgroup:
hr_HR: News grupa:

en: No
hr_HR: Ne

en: No Series defined.
hr_HR: Nema definiranog niza.

en: No action
hr_HR: Nema radnje

en: No additional details
hr_HR: Nema dodatnih detalja

en: No braille
hr_HR: Bez brajice

en: No caret
hr_HR: Nema sustavskog kursora

en: No case
hr_HR: Bez izmjene velikih slova

en: No comment thread on this cell
hr_HR: Nema niti komentara u ovoj ćeliji

en: No comments
hr_HR: Nema komentara

en: No containing object
hr_HR: Ne sadrži objekt

en: No documentation found.
hr_HR: Dokumentacija nije pronađena.

en: No ducking
hr_HR: Bez stišavanja

en: No emoji
hr_HR: Nema emotikona

en: No focus
hr_HR: Nema fokusa

en: No formatting information
hr_HR: Nema informacija o oblikovanju

en: No heading selected
hr_HR: Nema označenog naslova

en: No help available here.
hr_HR: Ovdje nema pomoći.

en: No location information
hr_HR: Nema podataka o položaju

en: No long description
hr_HR: Nema dugog opisa

en: No message yet
hr_HR: Još nema poruke

en: No mirror
hr_HR: Nema zrcalnog poslužitelja

en: No navigator object
hr_HR: Nema navigacijskog objekta

en: No new log entry to copy
hr_HR: Nema novog zapisa u dnevniku za kopiranje

en: No next
hr_HR: Nema sljedećeg

en: No next different style text
hr_HR: Nema sljedećeg teksta različitog stila

en: No next heading at level {i}
hr_HR: Nema slijedećeg naslova {i} razine

en: No next paragraph
hr_HR: Nema sljedećeg odlomka

en: No next review mode
hr_HR: Nema sljedećeg modusa pregleda

en: No next same style text
hr_HR: Nema sljedećeg teksta istog stila

en: No note on this cell
hr_HR: Nema bilješke u ovoj ćeliji

en: No notes
hr_HR: Nema bilješki

en: No objects inside
hr_HR: Nema objekata u unutrašnjosti

en: No previous
hr_HR: Nema prethodnog

en: No previous different style text
hr_HR: Nema prethodnog teksta različitog stila

en: No previous heading at level {i}
hr_HR: Nema prethodnog naslova {i} razine

en: No previous paragraph
hr_HR: Nema prethodnog odlomka

en: No previous review mode
hr_HR: Nema prethodnog modusa pregleda

en: No previous same style text
hr_HR: Nema prethodnog teksta istog stila

en: No progress bar updates
hr_HR: Nema ažuriranja za trake napretka

en: No selection
hr_HR: Nema odabira

en: No settings
hr_HR: Nema postavki

en: No shortcut key
hr_HR: Nema tipkovničkog prečaca

en: No speech
hr_HR: Bez govora

en: No start marker set
hr_HR: Početna oznaka nije postavljena

en: No status line found
hr_HR: Traka stanja nije pronađena

en: No symbol replacement
hr_HR: Nema zamjene za znak

en: No system battery
hr_HR: Nema baterije

en: No text to copy
hr_HR: Nema teksta za kopiranje

en: No title
hr_HR: Nema naslova

en: No track playing
hr_HR: Ništa se ne reproducira

en: No update available.
hr_HR: Nema dostupnog ažuriranja.

en: Normal view
hr_HR: Normalni prikaz

en: Northern Kurdish grade 0
hr_HR: Sjeverno kurdsko osnovno pismo

en: Norwegian 8 dot computer braille
hr_HR: Norveška osmotočkasta kompjutorska brajica

en: Norwegian grade 0
hr_HR: Norveško osnovno pismo

en: Norwegian grade 1
hr_HR: Norveško puno pismo

en: Norwegian grade 2
hr_HR: Norveški kratkopis

en: Norwegian grade 3
hr_HR: Norveški reformirani kratkopis

en: Not a link.
hr_HR: Nije poveznica.

en: Not in a container
hr_HR: Nije u kontejneru

en: Not in a table cell
hr_HR: Nije u ćeliji tablice

en: Not in table
hr_HR: Nije u tablici

en: Not math
hr_HR: Nije matematika

en: Not on a note
hr_HR: Ne nalazi se na bilješki

en: Not supported in this document
hr_HR: Nije podržano u ovom dokumentu

en: Not supported in this document.
hr_HR: Nije podržano u ovom dokumentu.

en: Note
hr_HR: Bilješka

en: Notes Master view
hr_HR: Prikaz master stranice za bilješke

en: Notes page
hr_HR: Stranica s bilješkama

en: Nothing
hr_HR: Ništa

en: Notify
hr_HR: Obavijesti

en: Notify for &pending update on startup
hr_HR: Pri pokretanju obavijesti o &ažuriranju na čekanju

en: Number format: {0}
hr_HR: Oblik brojeva: {0}

en: OK
hr_HR: U redu

en: Object Presentation
hr_HR: Prezentacija objekata

en: Object edges positioned {left:.1f} percent from left edge of screen, {top:.1f} percent from top edge of screen, width is {width:.1f} percent of screen, height is {height:.1f} percent of screen
hr_HR: Rubovi objekta su postavljeni {left:.1f} posto od lijevog ruba ekrana, ​​{top:.1f} posto od gornjeg ruba ekrana, ​​širina je {width:.1f} posto ekrana, ​​visina je {height:.1f} posto ekrana

en: Object has no location
hr_HR: Objekt nema lokaciju

en: Object navigation
hr_HR: Kretanje po objektima

en: Object placeholder
hr_HR: Rezervirano mjesto za objekt

en: Object review
hr_HR: Pregled objekata

en: Off
hr_HR: Isključeno

en: Off bottom slide edge by {distance:.3g} point | Off bottom slide edge by {distance:.3g} points
hr_HR[0]: Od donjeg ruba slajda za {distance:.3g} točka
hr_HR[1]: Od donjeg ruba slajda za {distance:.3g} točke
hr_HR[2]: Od donjeg ruba slajda za {distance:.3g} točkaka

en: Off left slide edge by {distance:.3g} point | Off left slide edge by {distance:.3g} points
hr_HR[0]: Izvan lijevog ruba slajda za {distance:.3g} točka
hr_HR[1]: Izvan lijevog ruba slajda za {distance:.3g} točke
hr_HR[2]: Izvan lijevog ruba slajda za {distance:.3g} točaka

en: Off right slide edge by {distance:.3g} point | Off right slide edge by {distance:.3g} points
hr_HR[0]: Izvan desnog kliznog ruba za {distance:.3g} točka
hr_HR[1]: Izvan desnog kliznog ruba za {distance:.3g} točke
hr_HR[2]: Izvan desnog kliznog ruba za {distance:.3g} točaka

en: Off top slide edge by {distance:.3g} point | Off top slide edge by {distance:.3g} points
hr_HR[0]: Izvan gornjeg ruba slajda za {distance:.3g} točku
hr_HR[1]: Izvan gornjeg ruba slajda za {distance:.3g} točke
hr_HR[2]: Izvan gornjeg ruba slajda za {distance:.3g} točkaka

en: Only in edit controls
hr_HR: SAmo u poljima za uređivanje

en: Only when scrolling back
hr_HR: Samo pri klizanju unatrag

en: Only when tethered automatically
hr_HR: Samo kada je automatski povezan

en: Open developer scratchpad directory
hr_HR: Otvori direktorij Developer Scratchpad

en: Open-High-Low-Close
hr_HR: Početna-najviža-najniža-završna

en: Opens NVDA configuration directory for the current user.
hr_HR: Otvara mapu NVDA korisničke konfiguracije za trenutačnog korisnika.

en: Opens the WX GUI inspection tool. Used to get more information about the state of GUI components.
hr_HR: Otvara WX alat za provjeru grafičkog sučelja. Koristi se za dobivanje informacija o stanju komponenti grafičkog sučelja.

en: Opens the note editing dialog
hr_HR: Otvara dijaloški okvir za uređivanje bilješke

en: Optelec ALVA 6 series/protocol converter
hr_HR: Optelec ALVA 6 serija/pretvornik protokola

en: Options
hr_HR: Izbor

en: Options:
hr_HR: Opcije:

en: Org Chart placeholder
hr_HR: Rezervirano mjesto za organigram

en: Organisation:
hr_HR: Tvrtka:

en: Oriya grade 1
hr_HR: Orijsko puno pismo

en: Out of table
hr_HR: Izvan tablice

en: Outline
hr_HR: Kontura

en: Outline view
hr_HR: Prikaz strukture

en: Output pane cleared
hr_HR: Izlazno okno je očišćeno

en: Package
hr_HR: Paket

en: Page {pageNumber}
hr_HR: Stranica {pageNumber}

en: Pages and spacing
hr_HR: Stranice i razmaci

en: Papenmeier BRAILLEX newer models
hr_HR: Papenmeier BRAILLEX noviji modeli

en: Papenmeier BRAILLEX older models
hr_HR: Papenmeier BRAILLEX stariji modeli

en: Paragraph start marker:
hr_HR: Oznaka početka odlomka:

en: Pass next key through
hr_HR: Proslijedite sljedeću tipku

en: Pattern
hr_HR: Uzorak

en: Performs the default action on the current navigator object (example: presses it if it is a button).
hr_HR: Izvršava zadanu radnju na trenutačnom navigacijskom objektu (na primjer, pritišće ga ako se radi o gumbu).

en: Periodically &refresh recognized content
hr_HR: Povremeno &osvježi prepoznati sadržaj

en: Persian 8 dot computer braille
hr_HR: Perzijska osmotočkasta kompjutorska brajica

en: Persian grade 1
hr_HR: Perzijski puno pismo

en: Picture placeholder
hr_HR: Rezervirano mjesto za sliku

en: Pie
hr_HR: Tortni

en: Pie of Pie
hr_HR: Tortini dio tortnog

en: Pivot Chart Drop Zone
hr_HR: Pivot grafikon: područje za ispuštanje

en: Pivot Chart Field Button
hr_HR: Pivot grafikon: gumb polja

en: Play a sound for logged e&rrors:
hr_HR: Reproduciraj zvučni signal za evidentirane greške:

en: Play a sound when &auto-suggestions appear
hr_HR: Reproduciraj zvučni signal kad se pojave &automatski prijedlozi

en: Play sound for &spelling errors while typing
hr_HR: Reproduciraj zvučni signal za pravopi&sne greške tijekom tipkanja

en: Please Donate
hr_HR: Molimo donirajte

en: Please disable screen curtain before using Windows OCR.
hr_HR: Molimo isključite zaslonsku zavjesu prije korištenja Windows OCR-a.

en: Please press OK to close the installer.
hr_HR: Molimo pritisnite OK za zatvaranje instalacije.

en: Please press OK to start the installed copy.
hr_HR: Pritisnite "U redu" za pokretanje instalirane kopije.

en: Please specify a directory in which to create the portable copy.
hr_HR: Odaberite direktorij u kojem želite stvoriti prijenosnu kopiju.

en: Please specify the absolute path where the portable copy should be created. It may include system variables (e.g. %temp%, %homepath%) and must start with a drive letter (e.g. C:\). Current path: {path}.
hr_HR: Molimo navedite apsolutnu putanju mape u kojoj treba biti stvorena prenosna kopija. Može uključivati sistemske varijable (npr. %temp%, %homepath%) i mora započeti slovom diska (npr. C:\). Trenutna putanja: {path}.

en: Please wait
hr_HR: Molimo pričekajte

en: Please wait while NVDA attempts to fix your system's COM registrations...
hr_HR: Pričekajte dok NVDA pokuša popraviti COM registracije vašeg sustava...

en: Please wait while NVDA is being installed
hr_HR: Pričekajte dok se NVDA instalira

en: Please wait while a portable copy of NVDA is created.
hr_HR: Pričekajte dok se ne stvori prijenosna kopija NVDA.

en: Please wait while settings are copied to the system configuration.
hr_HR: Pričekajte dok se postavke kopiraju u konfiguraciju sustava.

en: Please wait while the add-on is being installed.
hr_HR: Pričekajte dok se dodatak instalira.

en: Please wait while your previous installation of NVDA is being updated.
hr_HR: Pričekajte dok se vaša prethodna instalacija NVDA-a ažurira.

en: Plot area
hr_HR: Područje prikaza

en: Plot area, inside height: {plotAreaInsideHeight:.0f}, inside width: {plotAreaInsideWidth:.0f}, inside top: {plotAreaInsideTop:.0f}, inside left: {plotAreaInsideLeft:.0f}
hr_HR: Područje prikaza, unutrašnja visina: {plotAreaInsideHeight:.0f}, unutrašnja širina: {plotAreaInsideWidth:.0f}, unutrašnja gornja strana: {plotAreaInsideTop:.0f}, unutrašnja lijeva strana: {plotAreaInsideLeft:.0f}

en: Plugged in
hr_HR: Priključen

en: Plugins reloaded
hr_HR: Dodaci su ponovo učitani

en: Polish 8 dot computer braille
hr_HR: Poljska osmotočkasta kompjutorska brajica

en: Polish literary braille
hr_HR: Poljsko puno pismo

en: Polynomial
hr_HR: Polinomski

en: Portable Copy Exists
hr_HR: Prijenosna kopija postoji

en: Portable copy creation cancelled.
hr_HR: Stvaranje prijenosne kopije je otkazano.

en: Portable directory:
hr_HR: Direktorij za prijenosnu kopiju:

en: Portrait
hr_HR: Uspravno

en: Portuguese 6 dot computer braille
hr_HR: Portugalska 6 točkasta kompjutorska brajica

en: Portuguese 8 dot computer braille
hr_HR: Portugalska osmotočkasta kompjutorska brajica

en: Portuguese grade 1
hr_HR: Portugalsko puno pismo

en: Portuguese grade 2
hr_HR: Portugalski kratkopis

en: Positioned at {x}, {y}
hr_HR: Smješteno na koordinatama {x}, {y}

en: Power
hr_HR: Potencija

en: Presents, in browse mode, formatting info for the current review cursor position.
hr_HR: Prikazuje informacije o oblikovanju dokumenta za trenutačnu poziciju preglednog kursora u modusu pregleda.

en: Presents, in browse mode, formatting info for the text under the caret.
hr_HR: Prikazuje u modusu pregleda informacije o oblikovanju dokumenta pod sistemskim kursorom.

en: Preserve
hr_HR: Sačuvaj

en: Press twice to copy or reset the start marker
hr_HR: Pritisnite dvaput za kopiranje ili resetirajte početnu oznaku

en: Pressed once sets the keyboard focus to the navigator object, pressed twice sets the system caret to the position of the review cursor
hr_HR: Ako se pritisne jedanput, fokus tipkovnice postavlja se na navigacijski objekt. Ako se pritisne dvaput, kursor sustava se postavlja na položaj preglednog kursora

en: Pressing once reverts the current configuration to the most recently saved state. Pressing three times resets to factory defaults.
hr_HR: Ako se pritisne jedanput, konfiguracija se vraća na posljednje spremljeno stanje. Ako se pritisne triput, konfiguracija se vraća na tvorničke postavke.

en: Prevent &display from turning off during say all or reading with braille
hr_HR: Spriječi isključivanje i zaslona tijekom kontinuiranog čitanja ili čitanja uz pomoć brajičnog redka

en: Primary Category Axis
hr_HR: Os primarne kategorije

en: Primary Series Axis
hr_HR: Os primarnog niza

en: Primary Value Axis
hr_HR: Os primarne vrijednosti

en: Primary footer
hr_HR: Primarno podnožje

en: Primary header
hr_HR: Primarno zaglavlje

en: Print Preview
hr_HR: Pretpregled ispisa

en: Print layout
hr_HR: Izgled ispisa

en: Privacy and Security
hr_HR: Privatnost i sigurnost

en: Profile
hr_HR: Profil

en: Profile Triggers
hr_HR: Okidači profila

en: Profile name:
hr_HR: Naziv profila:

en: Progress &bar output:
hr_HR: Rezultat &trake napretka:

en: Punctuation/symbol &level:
hr_HR: Razina &interpunkcije i simbola:

en: Punjabi grade 1
hr_HR: Pendžapsko puno pismo

en: Python Console
hr_HR: Python konzola

en: Quits NVDA!
hr_HR: Izlazi iz NVDA!

en: RGB red {rgb.red}, green {rgb.green}, blue {rgb.blue}
hr_HR: RGB crvena {rgb.red}, zelena {rgb.green}, plava {rgb.blue}

en: Radar
hr_HR: Polarni

en: Radar Axis Labels
hr_HR: Oznake osi u polarnom grafikonu

en: Radar with Data Markers
hr_HR: Polarni s oznakama

en: Rate boos&t
hr_HR: &Dodatna brzina

en: Re&move
hr_HR: &Ukloni

en: Re-&download update
hr_HR: &Ponovno preuzmi ažuriranje

en: Read by &paragraph
hr_HR: Čitaj po &odlomcima

en: Read mode
hr_HR: Izgled za čitanje

en: Reads all controls in the active window
hr_HR: Čita sve kontrole u aktivnom prozoru

en: Reads from the review cursor up to the end of the current text, moving the review cursor as it goes
hr_HR: Čita od preglednog kursora sve do kraja trenutačnog teksta, premještajući pregledni kursor u skladu s kretanjem

en: Reads from the system caret up to the end of the text, moving the caret as it goes
hr_HR: Čita od kursor sustava sve do kraja teksta, premještajući kursor u skladu s kretanjem

en: Reads the column vertically from the current cell downwards to the last cell in the column.
hr_HR: Čita stupac okomito od trenutne ćelije prema dolje do posljednje ćelije u stupcu.

en: Reads the current application status bar and moves navigator object into it.
hr_HR: Čita trenutačnu statusnu traku programa i premješta objekt navigatora na nju.

en: Reads the current application status bar.
hr_HR: Čita statusnu traku trenutačnog programa.

en: Reads the current application status bar. If pressed twice, spells the information. If pressed three times, copies the status bar to the clipboard
hr_HR: Čita statusnu traku trenutačnog programa. Ako se pritisne dvaput brzo, informacija se slovka. Ako se pritisne triput, informacija se kopira u međuspremnik

en: Reads the current column vertically from top to bottom without moving the system caret.
hr_HR: Čita trenutni stupac okomito od vrha prema dnu bez pomicanja kursora sustava.

en: Reads the current row horizontally from left to right without moving the system caret.
hr_HR: Čita trenutni redak vodoravno s lijeva na desno bez pomicanja kursora sustava.

en: Reads the row horizontally from the current cell rightwards to the last cell in the row.
hr_HR: Čita redak vodoravno od trenutne ćelije udesno do posljednje ćelije u retku.

en: Recognition &language:
hr_HR: &Jezik prepoznavanja:

en: Recognition failed
hr_HR: Prepoznavanje nije uspjelo

en: Recognizes the content of the current navigator object with Windows OCR
hr_HR: Prepoznaje sadržaj trenutačnog navigacijskog objekta pomoću Windows OCR-a

en: Recognizing
hr_HR: Prepoznavanje

en: Refresh	F5
hr_HR: Osvježi	F5

en: Refresh of recognition result failed
hr_HR: Osvježavanje rezultata prepoznavanja nije uspjelo

en: Refresh the recognition result
hr_HR: Osvježava rezultat prepoznavanja

en: Refreshed
hr_HR: Osvježeno

en: Refreshes the document content
hr_HR: Osvježava sadržaj dokumenta

en: Regi&stration for UI Automation events and property changes:
hr_HR: Registracija za događaje UI Automation i promjene svojstava:

en: Regular &expression
hr_HR: &Regularni izraz

en: Regular Expression error in the pattern field: "{error}".
hr_HR: Greška regularnog izraza u polju uzorka: "{error}".

en: Regular Expression error in the replacement field: "{error}".
hr_HR: Greška regularnog izraza u polju zamjene: "{error}".

en: Regular expression for text paragraph navigation
hr_HR: Regularni izraz za navigaciju po odlomcima teksta

en: Reload plugins
hr_HR: Ponovno učitavanje dodataka

en: Reloads app modules and global plugins without restarting NVDA, which can be Useful for developers
hr_HR: Ponovo učitava aplikacijske module i globalne dodatke bez ponovnog pokretanja NVDA čitača zaslona, što bi moglo biti pogodno za razvojne programere

en: Remaining time not available
hr_HR: Preostalo vrijeme je nedostupno

en: Remind me &later
hr_HR: Podsjeti me &kasnije

en: Remove all
hr_HR: Ukloni sve

en: Removed row {rowNumber} column {columnNumber} from column headers
hr_HR: Uklonjen redak {rowNumber} stupac {columnNumber} iz zaglavlja stupaca

en: Removed row {rowNumber} column {columnNumber} from row headers
hr_HR: Uklonjen redak {rowNumber} stupac {columnNumber} iz zaglavlja redaka

en: Removed {address}    from row headers
hr_HR: Ćelija {address} je uklonjena iz zaglavlja redaka

en: Removed {address} from column headers
hr_HR: Polje {address} je uklonjeno iz zaglavlja stupaca

en: Rename Profile
hr_HR: Preimenovanje profila

en: Replacement
hr_HR: Zamjena

en: Report &notifications
hr_HR: Izvijesti o &obavijestima

en: Report &object when mouse enters it
hr_HR: Izgovori &objekt prilikom fokusiranja mišem

en: Report &tooltips
hr_HR: Izvijesti o &alatnim savjetima

en: Report '&Normalized' when navigating by character
hr_HR: Izgovaraj "&normalizirano" pri kretanju po znakovima

en: Report 'has details' for structured annotations
hr_HR: Izgovara "sadrži detalje" za strukturirane bilješke

en: Report aria-description always
hr_HR: Uvijek izgovaraj aria-description

en: Report backg&round progress bars
hr_HR: Izvijesti o trakama &napretka u pozadini

en: Report cell borders {mode}
hr_HR: Modus izvješćivanja o rubovima ćelija {mode}

en: Report changes to the &composition string
hr_HR: Izvijesti o promjenama na nizu &sastavljenih znakova

en: Report changes to the &reading string
hr_HR: Izvijesti o promjenama na nizu &znakova koji se čita

en: Report dynamic &content changes
hr_HR: Izvijesti o dinamičkim promjenama &sadržaja

en: Report errors in braille off
hr_HR: Izvještavanje o pogreškama na brajičnom redku isključeno

en: Report errors in braille on
hr_HR: Izvještavanje o pogreškama na brajičnom redku uključeno

en: Report errors {mode}
hr_HR: Izvještavaj o pogreškama {mode}

en: Report formatting chan&ges after the cursor (can cause a lag)
hr_HR: Izvijesti o pro&mjenama oblikovanja ispod kursora (može prouzrokovati kašnjenje)

en: Report line indentation {mode}
hr_HR: Modus izvješćivanja o uvlaci retka {mode}

en: Report link type off
hr_HR: Isključen izgovor tipa poveznice

en: Report link type on
hr_HR: Uključen izgovor tipa poveznice

en: Report live regions:
hr_HR: Prijavi žive regije:

en: Report mouse &shape changes
hr_HR: Izvještavaj o promjenama &oblika miša

en: Report object &descriptions
hr_HR: Izvijesti o opisu &objekta

en: Report object &position information
hr_HR: Izvijesti o &položaju objekta

en: Report object shortcut &keys
hr_HR: Izvijesti o &tipkovničkim prečacima objekata

en: Report summary of any annotation details at the system caret.
hr_HR: Izvještava o detaljima bilo koje zabilješke pod kursorom sustava.

en: Report table headers {mode}
hr_HR: Izvješćivanje o zaglavljima tablice {mode}

en: Report the destination URL of the link at the position of caret or focus. If pressed twice, shows the URL in a window for easier review.
hr_HR: Čita odredišni URL pod kursorom sustava ili u fokusu. Ako se pritisne dvaput, URL se prikazuje u prozoru radi lakšeg pregleda.

en: Report transparent color values
hr_HR: Izvijesti o vrijednostima prozirnih boja

en: Report when objects support &multiple selection
hr_HR: Čitaj kada objekti podržavaju &višestruki odabir

en: Reports battery status and time remaining if AC is not plugged in
hr_HR: Izvještava o stanju baterije i preostalom vremenu ako električno napajanje nije priključeno

en: Reports formatting info for the current review cursor position.
hr_HR: Izvještava o formatiranju na trenutačnoj poziciji preglednog kursora.

en: Reports formatting info for the current review cursor position. If pressed twice, presents the information in browse mode
hr_HR: Izvještava o informacijama o oblikovanju dokumenta za trenutačnu poziciju preglednog kursora. Ako se pritisne dvaput, informacija se prikazuje u modusu pregleda

en: Reports formatting info for the text under the caret.
hr_HR: Izvještava o oblikovanju dokumenta pod sistemskim kursorom.

en: Reports formatting info for the text under the caret. If pressed twice, presents the information in browse mode
hr_HR: Izvještava o informacijama oblikovanja za trenutačni položaj preglednog kursora unutar dokumenta. Ako se pritisne dvaput, informacije se prikazuju u modusu pregleda

en: Reports formatting info for the text under this braille cell
hr_HR: Izvještava o oblikovanju teksta ispod ove brajične ćelije

en: Reports information about the location of the current navigator object.
hr_HR: Izvještava informaciju o trenutnoj lokaciji objekta navigatora.

en: Reports information about the location of the currently focused object.
hr_HR: Izvještava informaciju o lokaciji trenutno fokusiranog objekta.

en: Reports information about the location of the text at the caret, or location of the currently focused object if there is no caret.
hr_HR: Izvještava informaciju o lokaciji teksta pod kursorom sustava, ili o lokaciji trenutno fokusiranog objekta ako ne postoji kursor sustava.

en: Reports information about the location of the text at the review cursor, or location of the navigator object if there is no text under review cursor.
hr_HR: Izvještava informaciju o lokaciji preglednog kursora, ili lokaciju objekta navigatora ako ne postoji tekst pod preglednim kursorom.

en: Reports information about the location of the text or object at the position of system caret. Pressing twice may provide further detail.
hr_HR: Izvještava informaciju o lokaciji teksta ili objekta na poziciji kursora sustava. Ako se pritisne dvaput, daje više detalja.

en: Reports information about the location of the text or object at the review cursor. Pressing twice may provide further detail.
hr_HR: Izvještava o informaciji mjesta teksta ili objekta na položaju preglednog kursora. Ako se pritisne dvaput, pruža više detalja.

en: Reports the character of the current navigator object where the review cursor is situated. Pressing twice reports a description or example of that character. Pressing three times reports the numeric value of the character in decimal and hexadecimal
hr_HR: Izvještava o znaku trenutačnog navigacijskog objekta na kojem je smješten pregledni kursor. Ako se pritisne dvaput, izgovara se opis ili primjer ovog znaka. Ako se pritisne triput, izgovara se numerička vrijednost ovog znaka u decimalnom i heksadecimalnom obliku

en: Reports the current line under the application cursor. Pressing this key twice will spell the current line. Pressing three times will spell the line using character descriptions.
hr_HR: Izvještava o trenutačnom retku ispod aplikacijskog kursora. Ako se pritisne dvaput, redak se slovka. Ako se pritisne triput, redak se slovka pomoću opisa znakova.

en: Reports the current navigator object. Pressing twice spells this information, and pressing three times Copies name and value of this object to the clipboard
hr_HR: Izvještava o trenutačnom navigacijskom objektu. Ako se pritisne dvaput, informacija se slovka, a ako se pritisne triput, naziv i vrijednost ovog objekta kopiraju se u međuspremnik

en: Reports the elapsed time of the currently playing track, if any
hr_HR: Izvještava o proteklom vremenu reprodukcije, ako postoji

en: Reports the length of the currently playing track, if any
hr_HR: Izvještava o dužini reprodukcije, ako postoji

en: Reports the line of the current navigator object where the review cursor is situated. If this key is pressed twice, the current line will be spelled. Pressing three times will spell the line using character descriptions.
hr_HR: Izvještava o retku trenutačnog navigacijskog objekta na kojem je smješten pregledni kursor. Ako se pritisne dvaput, redak se slovka. Ako se pritisne triput, redak se slovka pomoću opisa znakova.

en: Reports the name of the current NVDA configuration profile
hr_HR: Izgovara naziv trenutačnog profila NVDA konfiguracije

en: Reports the new object or content under your finger if different to where your finger was last
hr_HR: Izvještava o novom objektu ili sadržaju koji se nalazi ispod vašeg prsta, ako se razlikuje od prethodnog objekta na kojem se prst nalazio

en: Reports the note on the current cell. If pressed twice, presents the information in browse mode
hr_HR: Izgovara bilješku za trenutačno polje. Ako se pritisne dvaput prikazuje informacije u modusu pregleda

en: Reports the note or comment thread on the current cell
hr_HR: Izgovara bilješku ili temu komentara u trenutačnoj ćeliji

en: Reports the object and content directly under your finger
hr_HR: Izvještava o objektu i sadržaju koji se nalazi ispod vašeg prsta

en: Reports the object with focus. If pressed twice, spells the information. Pressing three times spells it using character descriptions.
hr_HR: Izgovara fokusirani objekt. Ako se pritisne dvaput, informacija se slovka. Ako se pritisne triput, informacija se slovka pomoću opisa znakova.

en: Reports the remaining time of the currently playing track, if any
hr_HR: Izvještava o preostalom vremenu reprodukcije, ako postoji

en: Reports the shortcut key of the currently focused object
hr_HR: Izgovara tipkovnički prečac trenutno fokusiranog objekta

en: Reports the symbol where the review cursor is positioned. Pressed twice, shows the symbol and the text used to speak it in browse mode
hr_HR: Izvještava o simbolu na kojem je smješten pregledni kursor. Ako se pritisne dvaput, znak i tekst koji se izgovara se prikazuju u modusu pregleda

en: Reports the text of the comment where the system caret is located. If pressed twice, presents the information in a browsable message
hr_HR: Prijavljuje tekst komentara na mjestu gdje se nalazi znak za umetanje. Ako se pritisne dvaput, prikazuje informacije u poruci koja se može pregledati

en: Reports the text of the comment where the system caret is located.If pressed twice, presents the information in browse mode.
hr_HR: Prijavljuje tekst komentara na mjestu gdje se nalazi znak za umetanje. Ako se pritisne dvaput, prikazuje informacije u modusu pregleda.

en: Reports the text on the Windows clipboard. Pressing twice spells this information. Pressing three times spells it using character descriptions.
hr_HR: Čita tekst iz međuspremnika sustava Windows. Ako se pritisne dvaput, tekst se slovka. Ako se pritisne triput, tekst se slovka pomoću opisa znakova.

en: Reports the title of the current application or foreground window. If pressed twice, spells the title. If pressed three times, copies the title to the clipboard
hr_HR: Izvještava o naslovu trenutačnog programa ili prozora u fokusu. Ako se pritisne dvaput, naslov se slovka. Ako se pritisne triput, naslov se kopira u međuspremnik

en: Reset all settings to default state
hr_HR: Resetirajte sve postavke na zadano stanje

en: Reset all settings to saved state
hr_HR: Resetirajte sve postavke na spremljeno stanje

en: Reset configuration to &factory defaults
hr_HR: &Resetiraj konfiguraciju na tvorničke postavke

en: Reset gestures
hr_HR: Vraćanje gesti na tvorničke postavke

en: Reset to factory &defaults
hr_HR: Vrati na tvorničke &postavke

en: Restart
hr_HR: Ponovno pokreni

en: Restart &later
hr_HR: Ponovno pokreni &kasnije

en: Restart &now
hr_HR: Ponovno pokreni &sada

en: Restart NVDA
hr_HR: Ponovno pokreni NVDA

en: Restart with add-ons disabled
hr_HR: Ponovno pokreni s onemogućenim dodacima

en: Restart with add-ons disabled and debug logging enabled
hr_HR: Ponovno pokretanje s onemogućenim dodacima i omogućenim zapisivanjem otklanjanja pogrešaka

en: Restart with debug logging enabled
hr_HR: Ponovno pokreni s aktiviranim zapisivanjem ispravljanja grešaka

en: Restarts NVDA!
hr_HR: Ponovo pokreće NVDA!

en: Restore defaults
hr_HR: Vrati na zadano

en: Result
hr_HR: Rezultat

en: Retrieved external IP, but port {port} is most likely not currently forwarded.
hr_HR: Dohvaćen vanjski IP, ali {port} port najvjerojatnije trenutno nije otvoren.

en: Review Cursor
hr_HR: Pregledni kursor

en: Right
hr_HR: Desno

en: Right aligned
hr_HR: Poravnato desno

en: Right click
hr_HR: Desni klik

en: Right mouse button locked
hr_HR: Desna tipka miša zaključana

en: Right mouse button unlocked
hr_HR: Desna tipka miša otključana

en: Romanian
hr_HR: Rumunjski

en: Romanian 6 dot
hr_HR: Rumunjsko puno pismo

en: Routes the cursor to or activates the object under this braille cell
hr_HR: Premješta kursor na ovu brajičnu ćeliju ili aktivira objekt ispod nje

en: Rows
hr_HR: Redci

en: Rows and columns
hr_HR: Redci i stupci

en: Run COM Registration Fixing tool...
hr_HR: Alat za popravak COM registracije...

en: Russian 6 dot computer braille
hr_HR: Ruska 6'točkasta kompjutorska brajica

en: Russian 8 dot computer braille
hr_HR: Ruska 8'točkasta kompjutorska brajica

en: Russian contracted braille
hr_HR: Ruski kratkopis

en: Russian literary braille
hr_HR: Ruska literarna brajica

en: Russian literary braille (detailed)
hr_HR: Ruska literarna brajica sa znakom za veliko slovo

en: Same
hr_HR: Isti

en: Sanskrit grade 1
hr_HR: Sanskrit puno pismo

en: Save &as...	Ctrl+S
hr_HR: &Spremi kao...	Control+S

en: Save As
hr_HR: Spremi kao

en: Saves the current NVDA configuration
hr_HR: Sprema trenutačnu NVDA konfiguraciju

en: Say &cap before capitals
hr_HR: Izgo&vori "veliko" prije velikih slova

en: Say all
hr_HR: Izgovori sve

en: Scatter
hr_HR: Raspršeni

en: Scatter with Lines
hr_HR: Raspršeni sa crtama

en: Scatter with Lines and No Data Markers
hr_HR: Raspršeni sa crtama i bez oznaka podataka

en: Scatter with Smoothed Lines
hr_HR: Raspršeni s izglađenim crtama

en: Scatter with Smoothed Lines and No Data Markers
hr_HR: Raspršeni s izglađenim crtama i bez oznaka podataka

en: Screen Curtain
hr_HR: Zaslonska zavjesa

en: Screen curtain disabled
hr_HR: Zaslonska zavjesa deaktivirana

en: Screen curtain enabled
hr_HR: Zaslonska zavjesa aktivirana

en: Screen curtain not available
hr_HR: Zaslonska zavjesa nije dostupna

en: Screen review
hr_HR: Pregled zaslona

en: Scroll down at the mouse position
hr_HR: Pomiče kursor prema dolje na poziciji miša

en: Scroll left at the mouse position
hr_HR: Pomiče kursor ulijevo na poziciji miša

en: Scroll right at the mouse position
hr_HR: Pomiče kursor udesno na poziciji miša

en: Scroll up at the mouse position
hr_HR: Pomiče kursor prema gore na poziciji miša

en: Scrolls the braille display back
hr_HR: Kliže po brajičnom retku natrag

en: Scrolls the braille display forward
hr_HR: Kliže po brajičnom retku naprijed

en: Secondary Category Axis
hr_HR: Os sekundarne kategorije

en: Secondary Series Axis
hr_HR: Os sekundarnog niza

en: Secondary Value Axis
hr_HR: Os sekundarne vrijednosti

en: Secure Desktop
hr_HR: Sigurna radna površina

en: Seika Braille Displays
hr_HR: Seika brajični redci

en: Seika Notetaker
hr_HR: Seika elektronička bilježnica

en: Select Braille Display
hr_HR: Odaberite brajični redak

en: Select NVDA Modifier Keys
hr_HR: Odaberite NVDA modifikacijske tipke

en: Select Synthesizer
hr_HR: Odaberite govornu jedinicu

en: Select portable directory
hr_HR: Odaberite direktorij za prijenosnu kopiju

en: Select until the end of the current result
hr_HR: Označava do kraja trenutačnog rezultata

en: Select until the start of the current result
hr_HR: Označava do početka trenutačnog rezultata

en: Selective
hr_HR: Selektivno

en: Sentence case
hr_HR: Početno veliko slovo

en: Sepedi grade 1
hr_HR: Sjeverni sotho puno pismo

en: Sepedi grade 2
hr_HR: Sjeverni sotho kratkopis

en: Serbian Cyrillic grade 1
hr_HR: Srpski ćirilica puno pismo

en: Serbian grade 1
hr_HR: Srpsko puno pismo

en: Serial: {portName}
hr_HR: Serijski priključak: {portName}

en: Series Lines
hr_HR: Crte niza

en: Series color: {colorName}
hr_HR: Boja serije: {colorName}

en: Sesotho grade 1
hr_HR: Južni sotho puno pismo

en: Sesotho grade 2
hr_HR: Južni sotho kratkopis

en: Set Add-on Store Mirror Server
hr_HR: Postavi zrcalni poslužitelj za NVDA Addon-store

en: Set NVDA Update Mirror
hr_HR: Postavljanje NVDA zrcalnog poslužitelja za ažuriranje

en: Set column header. Pressing once will set this cell as the first column header for any cell lower and to the right of it within this table. Pressing twice will forget the current column header for this cell.
hr_HR: Postavlja zaglavlje stupca. Ako se pritisne jedanput, ova ćelija se postavlja kao zaglavlje prvog stupca za svaku ćeliju niže od nje i desno od nje unutar tablice. Ako se pritisne dvaput, zaglavlje za ovu ćeliju se uklanja.

en: Set row header. Pressing once will set this cell as the first row header for any cell lower and to the right of it within this table. Pressing twice will forget the current row header for this cell.
hr_HR: Postavlja zaglavlje retka. Ako se pritisne jedanput, ova ćelija se postavlja kao zaglavlje prvog retka za svaku ćeliju niže od nje i desno od nje unutar tablice. Ako se pritisne dvaput, Zaglavlje za ovu ćeliju se uklanja.

en: Set row {rowNumber} column {columnNumber} as start of column headers
hr_HR: Postavi redak {rowNumber} stupac {columnNumber} kao početak zaglavlja stupaca

en: Set row {rowNumber} column {columnNumber} as start of row headers
hr_HR: Postavi redak {rowNumber} stupac {columnNumber} kao početak zaglavlja redaka

en: Set the first value of the current setting in the synth settings ring
hr_HR: Postavlja prvu vrijednost trenutne postavke prstena govorne jedinice

en: Set the last value of the current setting in the synth settings ring
hr_HR: Postavlja posljednju vrijednost trenutne postavke prstena govorne jedinice

en: Set {address} as start of column headers
hr_HR: Postavi ćeliju {address} kao početak zaglavlja stupca

en: Set {address} as start of row headers
hr_HR: Postavi ćeliju {address} kao početak zaglavlja redaka

en: Sets the current cell as start of column header. Pressing once will set this cell as the first column header for any cell lower and to the right of it within this region. Pressing twice will forget the current column header for this cell.
hr_HR: Postavlja trenutnu ćeliju kao početak zaglavlja stupca. Ako se pritisne jedanput, ova ćelija se postavlja kao prvo zaglavlje stupca za svaku ćeliju niže i desno od nje unutar ovog područja. Ako se pritisne dvaput, zaglavlje za ovu ćeliju se uklanja.

en: Sets the current cell as start of row headers. Pressing once will set this cell as the first row header for any cell lower and to the right of it within this region. Pressing twice will forget the current row header for this cell.
hr_HR: Postavlja trenutnu ćeliju kao početak zaglavlja retka. Ako se pritisne jedanput, ova ćelija se postavlja kao zaglavlje prvog retka za svaku ćeliju niže i desno od nje unutar ovog područja. Ako se pritisne dvaput, zaglavlje za ovu ćeliju se uklanja.

en: Sets the navigator object to the current focus, and the review cursor to the position of the caret inside it, if possible.
hr_HR: Postavlja navigacijski objekt na trenutačni fokus, a pregledni kursor na položaj sustavskog kursora unutar njega, ako je moguće.

en: Sets the navigator object to the current object under the mouse pointer and speaks it
hr_HR: Postavlja navigacijski objekt na trenutačni objekt ispod pokazivača miša, te ga izgovara

en: Setswana grade 1
hr_HR: Setswana puno pismo

en: Setswana grade 2
hr_HR: Setswana kratkopis

en: Setting HID keyboard simulation not supported
hr_HR: Postavljanje simulacije HID tipkovnice nije podržano

en: Shape
hr_HR: Oblik

en: Sheet {0}, {1}
hr_HR: Radni list {0}, {1}

en: Sho&w exit options when exiting NVDA
hr_HR: &Prikaži opcije izlaza pri izlasku iz NVDA-a

en: Show indefinitely
hr_HR: Prikaži u nedogled

en: Show messages
hr_HR: Prikaži poruke

en: Show se&lection
hr_HR: Prikaži o&značeno

en: Shows NVDA's Add-on Store settings
hr_HR: Otvara postavke NVDA upravitelja dodataka

en: Shows NVDA's Advanced settings
hr_HR: Otvara napredne postavke NVDA

en: Shows NVDA's Windows OCR settings
hr_HR: Otvara NVDA postavke optičkog prepoznavanja znakova

en: Shows NVDA's audio settings
hr_HR: Prikazuje postavke zvuka

en: Shows NVDA's braille settings
hr_HR: Prikazuje postavke za brajicu

en: Shows NVDA's browse mode settings
hr_HR: Prikazuje postavke modusa pregleda

en: Shows NVDA's document formatting settings
hr_HR: Prikazuje postavke oblikovanja dokumenta

en: Shows NVDA's general settings
hr_HR: Prikazuje opće NVDA postavke

en: Shows NVDA's input composition settings
hr_HR: Prikazuje postavke za sastavljanje unosa

en: Shows NVDA's keyboard settings
hr_HR: Prikazuje postavke tipkovnice

en: Shows NVDA's mouse settings
hr_HR: Prikazuje postavke miša

en: Shows NVDA's object presentation settings
hr_HR: Prikazuje postavke prikaza objekata

en: Shows NVDA's privacy and security settings
hr_HR: Otvara NVDA postavke privatnosti i sigurnosti

en: Shows NVDA's review cursor settings
hr_HR: Prikazuje postavke preglednog kursora

en: Shows NVDA's speech settings
hr_HR: Prikazuje postavke za govor

en: Shows NVDA's vision settings
hr_HR: Otvara NVDA postavke vidljivosti

en: Shows options related to selected text or text at the cursor
hr_HR: Prikazuje opcije koje se odnose na odabrani tekst ili na tekst pod kursorom

en: Shows the NVDA Configuration Profiles dialog
hr_HR: Prikazuje dijaloški okvir konfiguracijskih profila

en: Shows the NVDA braille display selection dialog
hr_HR: Prikazuje dijaloški okvir za odabir brajičnog retka

en: Shows the NVDA default dictionary dialog
hr_HR: Prikazuje dijaloški okvir za standardni rječnik

en: Shows the NVDA input gestures dialog
hr_HR: Prikazuje dijaloški okvir za ulazne geste

en: Shows the NVDA menu
hr_HR: Prikazuje izbornik

en: Shows the NVDA symbol pronunciation dialog
hr_HR: Prikazuje dijaloški okvir za izgovaranje simbola

en: Shows the NVDA synthesizer selection dialog
hr_HR: Prikazuje dijaloški okvir za odabir govorne jedinice

en: Shows the NVDA temporary dictionary dialog
hr_HR: Prikazuje dijaloški okvir za privremeni govorni rječnik

en: Shows the NVDA voice-specific dictionary dialog
hr_HR: Prikazuje dijaloški okvir za govorni rječnik koji je specifičan za određeni glas govorne jedinice koja se koristi

en: Shows the long description at this position if one is found.
hr_HR: Prikazuje dugi opis na ovom položaju, ako se pronađe.

en: Simple review mode off
hr_HR: Jednostavni modus pregleda isključen

en: Simple review mode on
hr_HR: Jednostavni modus pregleda uključen

en: Single letter navigation off
hr_HR: Brzo kretanje isključeno

en: Single letter navigation on
hr_HR: Brzo kretanje uključeno

en: Single line break
hr_HR: Jednostruki pritisak tipke Enter

en: Single line spacing
hr_HR: Jednostruki prored

en: Sleep mode off
hr_HR: Mirovanje isključeno

en: Sleep mode on
hr_HR: Mirovanje uključeno

en: Slice color: {colorName}
hr_HR: Boja komada: {colorName}

en: Slide Master view
hr_HR: Prikaz master stranice za slajdove

en: Slide Number placeholder
hr_HR: Rezervirano mjesto za broj slajda

en: Slide Show - complete
hr_HR: Dijaprojekcija - završena

en: Slide Sorter view
hr_HR: Prikaz redoslijeda slajdova

en: Slide show - {slideName}
hr_HR: Dijaprojekcija - {slideName}

en: Slide show notes - {slideName}
hr_HR: Bilješke dijaprojekcije - {slideName}

en: Slide view
hr_HR: Prikaz slajdova

en: Slide {slideNumber}
hr_HR: Slajd {slideNumber}

en: Slovak grade 1
hr_HR: Slovačko puno pismo

en: Slovenian 8 dot computer braille
hr_HR: Slovenska osmotočkasta kompjutorska brajica

en: Slovenian grade 1
hr_HR: Slovensko puno pismo

en: Small caps on
hr_HR: Mala velika slova uključena

en: Some operations on add-ons failed. See the log file for more details.
    {failureMsg}
hr_HR: Neke radnje na dodacima nisu uspjele. Molimo pogledajte zapisnik za više detalja.
    {failureMsg}

[ctx: SoundSplit]
en: NVDA in both channels and applications in both channels
hr_HR: NVDA u oba kanala i aplikacije u oba kanala

[ctx: SoundSplit]
en: Sound split disabled
hr_HR: Podjela zvuka je onemogućena

en: Southern Vietnamese grade 1
hr_HR: Južni vijetnamski puno pismo

en: Spanish 8 dot computer braille
hr_HR: Španjolska osmotočkasta kompjutorska brajica

en: Spanish for Greek text
hr_HR: Španjolski za čitanje grčkog teksta

en: Spanish grade 1
hr_HR: Španjolsko puno pismo

en: Spanish grade 2
hr_HR: Španjolski kratkopis

en: Spea&k character when routing cursor in text
hr_HR: Izgovori zna&k prilikom pomicanja kursora po tekstu

en: Speak
hr_HR: Govor

en: Speak &passwords in all enhanced terminals (may improve performance)
hr_HR: Izgovaraj &lozinke u svim poboljšanim terminalima (može unaprijediti performanse)

en: Speak and beep
hr_HR: Govor i zvučni signal

en: Speak and braille font attributes
hr_HR: Prikaži atribute fonta na brajičnom redku i izgovori ih

en: Speak c&ommand keys
hr_HR: Izgovaraj&naredbene tipke

en: Speak font attributes
hr_HR: Izgovaranje svojstava fonta

en: Speak new text in Windows Terminal via:
hr_HR: Izgovaraj novi tekst u Windows terminalu uz pomoć:

en: Speak progress bar updates
hr_HR: Izgovor za ažuriranja trake napretka

en: Speak typed &characters:
hr_HR: Izgovor upisanih 
    &znakova:

en: Speak typed &words:
hr_HR: Izgovor upisanih &riječi:

en: Speak typed characters {mode}
hr_HR: Izgovor upisanih znakova {mode}

en: Speak typed words {mode}
hr_HR: Izgovor upisanih riječi {mode}

en: Speak when navigating by &line or paragraph
hr_HR: Izgovor prilikom kretanja po &redcima ili znakovima

en: Speak when navigating by line or paragraph with braille off
hr_HR: Isključen izgovor pri kretanju po odlomcima ili znakovima uz pomoć brajičnog redka

en: Speak when navigating by line or paragraph with braille on
hr_HR: Čitaj prilikom navigacije po retku ili odlomku s uključenom brajicom

en: Speaks the filename of the active application along with the name of the currently loaded appModule
hr_HR: Izgovara naziv datoteke aktivne aplikacije te naziv trenutačno učitanog aplikacijskog modula

en: Speaks the word of the current navigator object where the review cursor is situated. Pressing twice spells the word. Pressing three times spells the word using character descriptions
hr_HR: Izgovara riječ trenutačnog navigacijskog objekta na kojem je smješten pregledni kursor. Ako se pritisne dvaput, riječ se slovka. Ako se pritisne triput, riječ se slovka pomoću opisa znakova

en: Speech
hr_HR: Govor

en: Speech &dictionaries
hr_HR: Govorni &rječnici

en: Speech &interrupt for typed characters
hr_HR: &Prekid govora za upisane znakove

en: Speech Unicode normalization default ({default})
hr_HR: Podrazumijevana Unicode normalizacija za govor ({default})

en: Speech Unicode normalization {state}
hr_HR: Unicode normalizacija za govor {state}

en: Speech and braille
hr_HR: Govor i brajica

en: Speech i&nterrupt for Enter key
hr_HR: Prekid govora za tipku &Enter

en: Speech mode {mode}
hr_HR: Modus govora {mode}

en: Spelling or grammar e&rrors
hr_HR: Pravopisne ili gramatičke po&greške

en: Spells the current application status bar.
hr_HR: Slovka statusnu traku trenutačnog programa.

en: St&art NVDA after I sign in
hr_HR: &Pokreni NVDA nakon prijave u sustav

en: St&yle
hr_HR: &Stil

en: Stable
hr_HR: Stabilni

en: Stacked Area
hr_HR: Složeni površinski

en: Stacked Bar
hr_HR: Složeni trakasti

en: Stacked Column
hr_HR: Složeni stupčasti

en: Stacked Cone Bar
hr_HR: Složeni stožasti trakasti

en: Stacked Cone Column
hr_HR: Složeni stožasti stupčasti

en: Stacked Cylinder Bar
hr_HR: Složeni stožasti trakasti

en: Stacked Line
hr_HR: Složeni linijski

en: Stacked Line with Markers
hr_HR: Složeni linijski s oznakama

en: Stacked Pyramid Bar
hr_HR: Složeni piramidasti trakasti

en: Stacked Pyramid Column
hr_HR: Složeni piramidasti stupčasti

en: Standard HID Braille Display
hr_HR: Brajični redak koji podržava HID standard

en: Start marked
hr_HR: Početak označen

en: Strikethrough off
hr_HR: Precrtavanje isključeno

en: Strikethrough on
hr_HR: Precrtavanje uključeno

en: Styles
hr_HR: Stilovi

en: Su&perscripts and subscripts
hr_HR: &Indeksi i eksponenti

en: Subject:
hr_HR: Naslov:

en: Subscript
hr_HR: Indeks

en: Subtitle placeholder
hr_HR: Rezervirano mjesto za podnaslov

en: Success
hr_HR: Uspješno

en: Successfully connected to the given URL.
hr_HR: Uspješno povezan s danim URL-om.

en: Successfully copied NVDA user settings
hr_HR: NVDA korisničke postavke su uspješno kopirane

en: Successfully created a portable copy of NVDA at {dir}
hr_HR: Prijenosna kopija NVDA-a je uspješno stvorena u {dir}

en: Successfully installed NVDA.
hr_HR: NVDA je uspješno instaliran.

en: Successfully retrieved IP address. Port {port} is open.
hr_HR: Uspješno dohvaćena vanjska Ip adresa. Port {port} je otvoren.

en: Successfully updated your installation of NVDA.
hr_HR: NVDA instalacija je uspješno ažurirana.

en: Suggestions
hr_HR: Prijedlozi

en: Superscript
hr_HR: Eksponent

en: Surface (Top View wireframe)
hr_HR: Površinski (prikaz žičanog modela odozgo)

en: Surface (Top View)
hr_HR: Plošni (prikaz odozgo)

en: Swahili (Kenya) Grade 2
hr_HR: Swahili (Kenija) puni kratkopis

en: Swahili (Kenya) grade 1
hr_HR: Swahili (Kenija) osnovno pismo

en: Swahili (Kenya) grade 1.2
hr_HR: Swahili (Kenija) puno pismo

en: Swahili (Kenya) grade 1.3
hr_HR: Swahili (Kenija) osnovni kratkopis

en: Swahili (Kenya) grade 1.4
hr_HR: Swahili (Kenija) srednji kratkopis

en: Swahili (Kenya) grade 1.5
hr_HR: Swahili (Kenija) polunapredni kratkopis

en: Swedish 8 dot computer braille
hr_HR: Švedska osmotočkasta kompjutorska brajica

en: Swedish contracted braille
hr_HR: Švedski kratkopis

en: Swedish partially contracted braille
hr_HR: Švedski puno pismo

en: Swedish uncontracted braille
hr_HR: Švedski osnovno pismo

en: Switches to the next review mode (e.g. object, document or screen) and positions the review position at the point of the navigator object
hr_HR: Prebacuje na sljedeći modus pregleda (npr. objekt, dokument ili zaslon) i postavlja položaj pregleda na mjesto navigacijskog objekta

en: Switches to the previous review mode (e.g. object, document or screen) and positions the review position at the point of the navigator object
hr_HR: Prebacuje na prethodni modus pregleda (npr. objekt, dokument ili zaslon) i postavlja položaj pregleda na mjesto navigacijskog objekta

en: Symbol
hr_HR: Simbol

en: Symbol "%s" is already present.
hr_HR: Simbol "%s" već postoji.

en: Symbol Pronunciation (%s)
hr_HR: Izgovor simbola (%s)

en: Symbol level %s
hr_HR: Razina simbola: %s

en: Synthesizer
hr_HR: Govorna jedinica

en: Synthesizer Error
hr_HR: Greška govorne jedinice

en: Syriac grade 1
hr_HR: Sirijski puno pismo

en: System caret
hr_HR: Kursor sustava

en: System focus
hr_HR: Fokus sustava

en: System status
hr_HR: Stanje sustava

en: Table description
hr_HR: Opis tablice

en: Table information
hr_HR: Informacije o tablici

en: Table placeholder
hr_HR: Rezervirano mjesto za tablicu

en: Tags
hr_HR: Oznake

en: Tamil grade 1
hr_HR: Tamilsko puno pismo

en: Taskbar
hr_HR: Traka zadataka

en: Tatar grade 1
hr_HR: Tatarski puno pismo

en: Telugu grade 1
hr_HR: Teluško puno pismo

en: Temporarily d&isable all triggers
hr_HR: Privremeno &deaktiviraj sve okidače

en: Temporary Screen curtain, enabled until next restart
hr_HR: Privremena zaslonska zavjesa, aktivirana do ponovnog pokretanja

en: Temporary dictionary
hr_HR: Privremeni rječnik

en: Terminal programs
hr_HR: Programi naredbenog retka

en: Tether B&raille:
hr_HR: Povezivanje b&rajičnog retka:

en: Text
hr_HR: Tekst

en: Text &unit resolution:
hr_HR: Razlučivost tekstualne &jedinice:

en: Text copied.
hr_HR: Tekst je kopiran.

en: Text frame
hr_HR: Tekstualni okvir

en: Text placeholder
hr_HR: Rezervirano mjesto za tekst

en: Text review
hr_HR: Pregled teksta

en: Thai 8 dot computer braille
hr_HR: Tajska kompjutorska brajica

en: Thai grade 0
hr_HR: Tajlandsko osnovno pismo

en: Thai grade 1
hr_HR: Tajlandsko puno pismo

en: Thai grade 2
hr_HR: Tajski kratkopis

en: That profile already exists. Please choose a different name.
hr_HR: Taj profil već postoji. Odaberite drugo ime.

en: The COM Registration Fixing Tool has completed successfully.
    It is highly recommended that you restart your computer now, to make sure the changes take full effect.
hr_HR: Alat za ispravljanje COM pogrešaka uspješno je dovršio ispravljanje pogrešaka.
    Toplo se preporučuje da sada ponovno pokrenete računalo kako biste bili sigurni da promjene stupe na snagu u potpunosti.

en: The COM Registration Fixing Tool was unsuccessful. This Windows error may provide more information.
    {error}
hr_HR: Alat za ispravak COM pogrešaka bio je neuspješan. Ova pogreška sustava Windows može pružiti više informacija.
    {error}

en: The URL you have entered failed the connection test. Are you sure you want to save it anyway?
hr_HR: URL koji ste unijeli nije prošao test veze. Jeste li sigurni da ga ipak želite spremiti?

en: The URL you have entered failed the connection test. {tip}
hr_HR: URL koji ste unijeli nije prošao test veze. {tip}

en: The URL you have entered has not been tested. Are you sure you want to save it without attempting to connect to it first?
hr_HR: URL koji ste unijeli nije testiran. Jeste li sigurni da ga želite spremiti bez pokušaja prethodnog povezivanja s njim?

en: The URL you have entered is not valid. Check that it is correct and try again.
hr_HR: URL koji ste unijeli nije valjan. Provjerite je li točan i pokušajte ponovno.

en: The clipboard contains a large amount of text. It is %s character long | The clipboard contains a large amount of text. It is %s characters long
hr_HR[0]: Međuspremnik sadrži veliku količinu teksta. Tekst sadrži %s znak
hr_HR[1]: Međuspremnik sadrži veliku količinu teksta. Tekst sadrži %s znaka
hr_HR[2]: Međuspremnik sadrži veliku količinu teksta. Tekst sadrži %s znakova

en: The currently active connection may not be continued during or after the update. Even if the connection is continued, you will be unable to respond to User Account Control (UAC) prompts from the controlling computer. You should only proceed if you have physical access to the controlled computer.
    
    Are you sure you want to continue?
hr_HR: Trenutačno aktivna veza možda se neće nastaviti tijekom ili nakon ažuriranja. Čak i ako se veza nastavi, nećete moći odgovoriti na upite kontrole korisničkog računa (UAC) s kontrolnog računala. Trebali biste nastaviti samo ako imate fizički pristup kontroliranom računalu.
    
    Jeste li sigurni da želite nastaviti?

en: The following add-on failed to be installed: {}. | The following add-ons failed to be installed: {}.
hr_HR[0]: Instalacija sljedećeg dodatka nije uspjela: {}.
hr_HR[1]: Instalacija sljedećih dodataka nije uspjela: {}.
hr_HR[2]: Instalacija sljedećih dodataka nije uspjela: {}.

en: The following add-on failed to uninstall: {}. | The following add-ons failed to uninstall: {}.
hr_HR[0]: Uklanjanje sljedećeg dodatka nije uspjelo: {}.
hr_HR[1]: Uklanjanje sljedećih dodataka nije uspjelo: {}.
hr_HR[2]: Uklanjanje sljedećih dodataka nije uspjelo: {}.

en: The following add-on failed to update: {}. | The following add-ons failed to update: {}.
hr_HR[0]: Ažuriranje sljedećeg dodatka nije uspjelo: {}.
hr_HR[1]: Ažuriranje sljedećih dodataka nije uspjelo: {}.
hr_HR[2]: Ažuriranje sljedećih dodataka nije uspjelo: {}.

en: The following add-ons are incompatible with NVDA version {version}. These add-ons can not be enabled. Please contact the add-on author for further assistance.
hr_HR: Sljedeći dodaci nisu kompatibilni s NVDA verzijom {version}. Ovi dodaci se ne mogu omogućiti. Za daljnju pomoć obratite se autoru dodatka.

en: The following command line parameters are unknown to NVDA: {params}
hr_HR: Sljedeće parametre naredbenog retka NVDA ne prepoznaje: {params}

en: The following options control the types of document formatting reported by NVDA.
hr_HR: Sljedeće postavke kontroliraju vrste oblikovanja teksta o kojima NVDA izvještava.

en: The following settings are for advanced users. Changing them may cause NVDA to function incorrectly. Please only change these if you know what you are doing or have been specifically instructed by NVDA developers.
hr_HR: Sljedeće postavke su za napredne korisnike. Njihova promjena može uzrokovati neispravan rad NVDA čitača zaslona. Molimo vas da ih promijenite samo ako znate što radite ili ste dobili posebne upute od NVDA programera.

en: The installation is unable to remove or overwrite a file. Another copy of NVDA may be running on another logged-on user account. Please make sure all installed copies of NVDA are shut down and try the installation again.
hr_HR: Instalacija ne može ukloniti ili prebrisati datoteku. Druga kopija NVDA-a je možda pokrenuta na drugom prijavljenom korisničkom računu. Provjerite jesu li sve instalirane kopije NVDA isključene i pokušajte instalaciju ponovno.

en: The installation of NVDA failed. Please check the Log Viewer for more information.
hr_HR: Instalacija NVDA-a nije uspjela. Za više informacija pogledajte preglednik zapisa.

en: The installation path for NVDA has changed. it will now  be installed in {path}
hr_HR: Putanja NVDA instalacije je promijenjena. Program će se sada instalirati u {path}

en: The next key that is pressed will not be handled at all by NVDA, it will be passed directly through to Windows.
hr_HR: Sljedeća pritisnuta tipka se neće koristiti u NVDA čitaču zaslona, već će se direktno proslijediti Windows sustavu.

en: The profile {name} will be permanently deleted. This action cannot be undone.
hr_HR: Profil {name} bit će trajno izbrisan. Ova se radnja ne može poništiti.

en: The report links setting must be enabled to toggle report link type
hr_HR: Postavka "izgovaraj poveznice" mora biti uključena kako bi bilo moguće uključiti ili isključiti izgovor tipa poveznice

en: The response from the server was not recognised. Check the URL is correct before trying again.
hr_HR: Odgovor poslužitelja nije prepoznat. Prije ponovnog pokušaja provjerite je li URL točan.

en: The result of content recognition is already automatically updated
hr_HR: Rezultat prepoznavanja sadržaja već se automatski ažurira

en: The server returned an error. Check that the URL is correct before trying again.
hr_HR: Poslužitelj je vratio pogrešku. Prije ponovnog pokušaja provjerite je li URL točan.

en: The settings panel you tried to open is unavailable on this system.
hr_HR: Ploča postavki koju ste pokušali otvoriti nije dostupna na ovom sustavu.

en: The specified directory '{portableDirectory}' is not empty. Proceeding will delete and replace existing files in the directory. Do you want to overwrite the contents of this folder?
hr_HR: Navedeni direktorij '{portableDirectory}' nije prazan. Nastavkom će se izbrisati i zamijeniti postojeće datoteke u direktoriju. Želite li prebrisati sadržaj ove mape?

en: There is %d series in this chart | There are %d series in this chart
hr_HR[0]: Na ovom grafikonu postoji %d niz
hr_HR[1]: Na ovom grafikonu postoji %d niza
hr_HR[2]: Na ovom grafikonu postoji %d nizova

en: There is no text on the clipboard
hr_HR: Nema teksta u međuspremniku

en: There was a network error. Check that you are connected to the internet and try again.
hr_HR: Došlo je do mrežne pogreške. Provjerite jeste li povezani s internetom i pokušajte ponovno.

en: Thick
hr_HR: Podebljano

en: This change requires administrator privileges.
hr_HR: Ova promjena zahtijeva administratorska prava.

en: This feature ({title}) is unavailable while on secure screens such as the sign-on screen or UAC prompt.
hr_HR: Ova značajka ({title}) nije dostupna kada se nalazite na sigurnim zaslonima kao što su zaslon za prijavu ili zaslon korisničke kontrole.

en: This feature is unavailable while on secure screens such as the sign-on screen or UAC prompt.
hr_HR: Ova značajka nije dostupna kada se nalazite na sigurnim zaslonima kao što su zaslon za prijavu ili zaslon korisničke kontrole.

en: This trigger is already associated with another profile. If you continue, it will be removed from that profile and associated with this one.
    Are you sure you want to continue?
hr_HR: Ovaj je okidač već povezan s drugim profilom. Ako nastavite, bit će uklonjen s tog profila i povezan s ovim.\n
    Jeste li sigurni da želite nastaviti?

en: Thumbnails
hr_HR: Sličice

en: Time to &keep audio device awake after speech (seconds)
hr_HR: Vrijeme &održavanja audio uređaja budnim nakon govora (u sekundama=

en: Title Master view
hr_HR: Prikaz master stranice za naslove

en: Title placeholder
hr_HR: Rezervirano mjesto za naslov

en: To create a portable copy of NVDA, please select the path and other options and then press Continue
hr_HR: Za stvaranje prijenosne NVDA kopije, odaberite putanju i druge opcije, a zatim pritisnite gumb "Nastavi"

en: To edit this profile, you will need to manually activate it. Once you have finished editing, you will need to manually deactivate it to resume normal usage.
    Do you wish to manually activate it now?
hr_HR: Za uređivanje ovog profila, morat ćeš ga ručno aktivirati. Kad završiš s uređivanjem, morat ćeš ga ručno deaktivirati, kako bi ti bilo moguće nastaviti s normalnom uporabom.
    Želiš li ga sada ručno aktivirati?

en: To install NVDA to your hard drive, please press the Continue button.
hr_HR: Da biste instalirali NVDA na svoj tvrdi disk, pritisnite gumb "Nastavi".

en: To use an Albatross with NVDA, change the number of status cells in the Albatross's internal menu to at most {maxCells}, and restart the Albatross and NVDA if needed.
hr_HR: Da biste koristili Albatross s NVDA, promijenite broj ćelija statusa u internom izborniku Albatrosa na najviše {maxCells} i ponovno pokrenite Albatross i NVDA ako je potrebno.

en: To:
hr_HR: Prima:

en: Toggle HID keyboard simulation
hr_HR: Uključuje i isključuje simulaciju HID tipkovnice

en: Toggle braille input
hr_HR: Uključuje i isključije brajični unos

en: Toggle periodical refresh of a Windows OCR result
hr_HR: Uključuje ili isključuje periodičko osvježavanje rezultata prepoznavanja teksta uz pomoć Windows OCR

en: Toggle tethering of braille between the focus and the review position
hr_HR: Mijenja povezanost brajičnog retka između fokusa i položaja pregleda

en: Toggle the braille cursor on and off
hr_HR: Uključi ili isključi brajični kursor

en: Toggle the way context information is presented in braille
hr_HR: Mijenja način na koji se prikazuju informacije konteksta u brajici

en: Toggles HID keyboard simulation
hr_HR: Uključuje i isključuje simulaciju HID tipkovnice

en: Toggles beeps that report mouse coordinates as the mouse moves
hr_HR: Uključuje ili isključuje zvučne signale prilikom pomicanja miša

en: Toggles between beeps, speech, beeps and speech, and off, for reporting progress bar updates
hr_HR: Mijenja između zvučnih signala, govora, zvučnih signala i govora te isključeno za izvještavanje o ažuriranjima trake napretka

en: Toggles between browse mode and focus mode. When in focus mode, keys will pass straight through to the application, allowing you to interact directly with a control. When in browse mode, you can navigate the document with the cursor, quick navigation keys, etc.
hr_HR: Mijenja između modusa pregleda i modusa fokusa. Kad je uključen modus fokusa, tipke se prosljeđuju aplikaciji, dopuštajući tako direktno upravljanje kontrolom. Kad je uključen modus pregleda, moguće je se kretati kroz dokument pomoću kursora, tipki za brzo kretanje itd.

en: Toggles between reporting the speaker notes or the actual slide content. This does not change what is visible on-screen, but only what the user can read with NVDA
hr_HR: Mijenja izvještavanje bilješki govornika i stvarnog sadržaja slajda. Time se ne mijenja ono što je vidljivo na zaslonu, nego samo ono što korisnik može čitati pomoću NVDA čitača zaslona

en: Toggles braille mode
hr_HR: Mijenja moduse brajice

en: Toggles disabling of all configuration profile triggers. Disabling remains in effect until NVDA is restarted
hr_HR: Isključuje sve okidače konfiguracijskih profila. Profili ostaju isključeni, sve dok se NVDA ponovo ne pokrene

en: Toggles how much text will be spoken when the mouse moves
hr_HR: Regulira količinu teksta koji će se izgovoriti kad se miš pomakne

en: Toggles native selection mode on and off
hr_HR: Uključuje i isključuje označavanje s izvornim oblikovanjem

en: Toggles on and off delayed descriptions for characters on cursor movement
hr_HR: Uključuje i isključuje odgođene opise za znakove pri pomicanju kursora

en: Toggles on and off if the screen layout is preserved while rendering the document content
hr_HR: Uključuje i isključuje ako se zaslonski raspored čuva tijekom iscrtavanja sadržaja dokumenta

en: Toggles on and off reporting if clickable
hr_HR: Uključuje i isključuje izvješćivanje o klikabilnom objektu

en: Toggles on and off speaking when navigating by lines or paragraph with braille
hr_HR: Uključuje ili isključuje izgovor odlomaka pri kretanju po redcima ili odlomcima uz pomoć brajičnog redka

en: Toggles on and off the ignoring of blank lines for line indentation reporting
hr_HR: Uključuje i isključuje ignoriranje praznih redaka pri čitanju uvlake

en: Toggles on and off the inclusion of layout tables in browse mode
hr_HR: Uključuje i isključuje uključivanje tablica rasporeda u modusu pregleda

en: Toggles on and off the movement of the navigator object due to focus changes
hr_HR: Uključuje i isključuje premještanje navigacijskog objekta s obzirom na promjene fokusa

en: Toggles on and off the movement of the review cursor due to the caret moving.
hr_HR: Uključuje i isključuje premještanje preglednog kursora s obzirom na premještanje kursora sustava.

en: Toggles on and off the reporting of CLDR characters, such as emojis
hr_HR: Uključuje i isključuje izvještavanje o lokaliziranim Unicode znakovima, poput emotikona

en: Toggles on and off the reporting of articles
hr_HR: Uključuje i isključuje izvješćivanje o člancima

en: Toggles on and off the reporting of block quotes
hr_HR: Uključuje i isključuje izvješćivanje o citatima

en: Toggles on and off the reporting of colors
hr_HR: Uključuje i isključuje izvješćivanje boja

en: Toggles on and off the reporting of comments
hr_HR: Uključuje i isključuje izvješćivanje komentara

en: Toggles on and off the reporting of dynamic content changes, such as new text in dos console windows
hr_HR: Uključuje i isključuje izvješćivanje o promjenama dinamičkog sadržaja, kao što je novi tekst u prozorima dos konzole

en: Toggles on and off the reporting of emphasis
hr_HR: Uključuje i isključuje izvješćivanje o isticanju

en: Toggles on and off the reporting of figures and captions
hr_HR: Uključuje i isključuje izvješćivanje o figurama i potpisima

en: Toggles on and off the reporting of font changes
hr_HR: Uključuje i isključuje izvješćivanje o promjenama fonta

en: Toggles on and off the reporting of font size changes
hr_HR: Uključuje i isključuje izvješćivanje o promjenama veličine fonta

en: Toggles on and off the reporting of frames
hr_HR: Uključuje i isključuje izvješćivanje o okvirima

en: Toggles on and off the reporting of graphics
hr_HR: Uključuje i isključuje izvješćivanje o grafičkim elementima

en: Toggles on and off the reporting of groupings
hr_HR: Uključuje i isključuje izvješćivanje o grupiranjima

en: Toggles on and off the reporting of headings
hr_HR: Uključuje i isključuje izvješćivanje o naslovima

en: Toggles on and off the reporting of highlighted text
hr_HR: Uključuje i isključuje izvješćivanje označenog teksta

en: Toggles on and off the reporting of landmarks
hr_HR: Uključuje i isključuje izvješćivanje o orijentirima

en: Toggles on and off the reporting of line numbers
hr_HR: Uključuje i isključuje izvješćivanje o brojevima redaka

en: Toggles on and off the reporting of line spacing
hr_HR: Uključuje i isključuje izvješćivanje o proredu

en: Toggles on and off the reporting of link type
hr_HR: Uključuje ili isključuje izgovor tipa poveznice

en: Toggles on and off the reporting of links
hr_HR: Uključuje i isključuje izvješćivanje o poveznicama

en: Toggles on and off the reporting of lists
hr_HR: Uključuje i isključuje izvješćivanje o popisima

en: Toggles on and off the reporting of pages
hr_HR: Uključuje i isključuje izvješćivanje stranica

en: Toggles on and off the reporting of paragraph indentation
hr_HR: Uključuje i isključuje izvješćivanje o uvlaci odlomka

en: Toggles on and off the reporting of revisions
hr_HR: Uključuje i isključuje izvješćivanje o revizijama

en: Toggles on and off the reporting of style changes
hr_HR: Uključuje i isključuje izvješćivanje o promjenama stila

en: Toggles on and off the reporting of superscripts and subscripts
hr_HR: Uključuje i isključuje izvješćivanje eksponenata i indekasa

en: Toggles on and off the reporting of table cell coordinates
hr_HR: Uključuje i isključuje izvješćivanje o koordinatama ćelija tablice

en: Toggles on and off the reporting of tables
hr_HR: Uključuje i isključuje izvješćivanje o tablicama

en: Toggles on and off the reporting of text alignment
hr_HR: Uključuje i isključuje izvješćivanje poravnanja

en: Toggles on and off the speaking of command keys
hr_HR: Uključuje i isključuje izgovor naredbenih tipki

en: Toggles reporting spelling or grammar errors in braille
hr_HR: Uključuje ili isključuje izvještavanje o gramatičkim pogreškama na brajičnom redku

en: Toggles simple review mode on and off
hr_HR: Uključuje i isključuje jednostavni modus pregleda

en: Toggles single letter navigation on and off. When on, single letter keys in browse mode jump to various kinds of elements on the page. When off, these keys are passed to the application
hr_HR: Uključuje i isključuje brzo kretanje po dokumentu. Kad je uključeno, u modusu pregleda, tipke za brzo kretanje preskaču na razne dijelove stranice. Kad je isključeno, ove se tipke prosljeđuju aplikaciji

en: Toggles sleep mode on and off for the active application.
hr_HR: Uključuje i isključuje mirovanje za trenutačnu aplikaciju.

en: Toggles speaking the character under the cursor when routing cursor in text
hr_HR: Uključuje ili isključuje izgovor znaka na poziciji kursora kada se kursor pomiče po tekstu

en: Toggles the NVDA Braille viewer, a floating window that allows you to view braille output, and the text equivalent for each braille character
hr_HR: Uključuje i isključuje NVDA preglednik brajice, plutajući prozor koji vam omogućuje pregled brajice i ekvivalent teksta za svaki brajični znak

en: Toggles the NVDA Speech viewer, a floating window that allows you to view all the text that NVDA is currently speaking
hr_HR: Uključuje i isključuje NVDA preglednik govora. Radi se o plutajućem prozoru s prikazom cijelog teksta kojeg NVDA trenutačno izgovara

en: Toggles the reporting of information as the mouse moves
hr_HR: Uključuje i isključuje izvješćivanje o informacijama tijekom pomicanja miša

en: Toggles the state of the screen curtain, enable to make the screen black or disable to show the contents of the screen. Pressed once, screen curtain is enabled until you restart NVDA. Pressed twice, screen curtain is enabled until you disable it
hr_HR: Mijenja stanje zaslonske zavjese. Aktivirajte kako bi se zaslon zatamnio. Deaktivirajte kako bi se sadržaj zaslona prikazao. Ako se pritisne jedanput, zavjesa ostaje aktivirana sve dok se NVDA ponovno ne pokrene. Kad se pritisne dvaput, zavjesa ostaje aktivirana sve dok se ručno ne deaktivira

en: Toggles the support of touch interaction
hr_HR: Uključuje i isključuje podršku za interakciju dodirom

en: Top
hr_HR: Vrh

en: Total time not available
hr_HR: Ukupno vrijeme je nedostupno

en: Touch Interaction
hr_HR: Interakcija dodirom

en: Touch interaction disabled
hr_HR: Interakcija dodirom deaktivirana

en: Touch interaction enabled
hr_HR: Interakcija dodirom aktivirana

en: Touch interaction not supported
hr_HR: Interakcija dodirom nije podržana

en: Touch screen
hr_HR: Zaslon osjetljiv na dodir

en: Translates any braille input
hr_HR: Prevodi svaki brajični unos

en: Translates any braille input and presses the enter key
hr_HR: Prevodi svaki brajični unos i pritišće tipku enter

en: Tries to read documentation for the selected autocompletion item.
hr_HR: Pokušava čitati dokumentaciju za odabranu stavku automatskog dovršavanja.

en: Triggers
hr_HR: Okidači

en: Trim leading silence in speech audio
hr_HR: Reži početnu tišinu unutar govora ili zvuka

en: Trust voice's language when processing characters and symbols
hr_HR: Vjeruj jeziku glasa za čitanje opisa znakova i simbola

en: Tshivenda grade 1
hr_HR: Venda Puno pismo

en: Tshivenda grade 2
hr_HR: Venda kratkopis

en: Turkish 8 dot computer braille
hr_HR: Turska osmotočkasta kompjutorska brajica

en: Turkish grade 1
hr_HR: Tursko puno pismo

en: Turkish grade 2
hr_HR: Turski kratkopis

en: Turns input help on or off. When on, any input such as pressing a key on the keyboard will tell you what script is associated with that input, if any.
hr_HR: Uključuje i isključuje pomoć za unos. Kad je uključena, za svaki unos (npr. pritisak tipke na tipkovnici) će se izgovoriti naredba koja je povezana s tom tipkom (ako postoji).

en: Type
hr_HR: Vrsta

en: Type exit() to exit the console
hr_HR: Upišite "exit()" za izlaz iz konzole

en: Type help(object) to get help about object.
hr_HR: Upišite help(object) za dobivanje pomoći o objektu.

en: Type the text you wish to find
hr_HR: Upišite tekst koji želite pronaći

en: Type:
hr_HR: Vrsta:

en: UIA notifications
hr_HR: UIA obavijesti

en: UIA when available
hr_HR: UIA kada je dostupno

[ctx: UIAHandler.FillType]
en: color
hr_HR: boja

[ctx: UIAHandler.FillType]
en: gradient
hr_HR: gradijent

[ctx: UIAHandler.FillType]
en: none
hr_HR: bez

[ctx: UIAHandler.FillType]
en: pattern
hr_HR: uzorak

[ctx: UIAHandler.FillType]
en: picture
hr_HR: slika

en: Ugaritic grade 1
hr_HR: Ugaritski puno pismo

en: Ukrainian computer braille
hr_HR: Ukrajinska kompjutorska brajica

en: Ukrainian grade 1
hr_HR: Ukrajinsko puno pismo

en: Ukrainian literary braille (detailed)
hr_HR: Ukrajinska literarna brajica s velikim slovima

en: Unable to configure user interface for Vision Enhancement Provider, it can not be enabled.
hr_HR: Nije moguće konfigurirati korisničko sučelje za pružatelje usluga poboljšanja vida, ne može se aktivirati.

en: Unable to connect to the remote computer
hr_HR: Nije se moguće spojiti s udaljenim računalom

en: Unable to contact portcheck server, please manually retrieve your IP address
hr_HR: Nije bilo moguće kontaktirati portcheck poslužitelj, molimo dohvatite svoju vanjsku IP adresu ručno

en: Unable to copy
hr_HR: Nije moguće kopirati

en: Unable to copy a file. Perhaps it is currently being used by another process or you have run out of disc space on the drive you are copying to.
hr_HR: Nije moguće kopirati datoteku. Možda ga trenutno koristi drugi proces ili vam je ponestalo prostora na disku na koji pokušavate kopirati.

en: Unable to copy status bar content to clipboard
hr_HR: Nije moguće kopirati sadržaj statusne trake u međuspremnik

en: Unable to get the destination of this link.
hr_HR: Nije bilo moguće dohvatiti odredište poveznice.

en: Unable to mark log position
hr_HR: Nije moguće označiti poziciju dnevnika

en: Unable to postpone update.
hr_HR: Nije moguće odgoditi ažuriranje.

en: Underline off
hr_HR: Podcrtavanje isključeno

en: Underline on
hr_HR: Podcrtavanje uključeno

en: Underline {style}on
hr_HR: Podcrtano {style}uključeno

en: Unicode Consortium data (including emoji)
hr_HR: Unicode Consortium podaci (uključujući emojije)

en: Unicode braille
hr_HR: Brajični unikod znakovi

en: Unicode normali&zation
hr_HR: &Unicode normalizacija

en: Unified English Braille Code grade 1
hr_HR: Unificirani engleski brajični kod puno pismo

en: Unified English Braille Code grade 2
hr_HR: Unificirani engleski brajični kod kratkopis

en: Uninstall NVDA
hr_HR: Deinstaliraj NVDA

en: Unknown braille display
hr_HR: Nepoznat brajični redak

en: Unknown color
hr_HR: Nepoznata boja

en: Unknown command line parameters
hr_HR: Nepoznati parametri naredbenog retka

en: Unknown power status
hr_HR: Nepoznato stanje napajanja

en: Unlabeled
hr_HR: Bez oznake

en: Unmuted remote
hr_HR: Odtišano udaljeno računalo

en: Unplugged
hr_HR: Nije priključen

en: Unsupported input
hr_HR: Nepodržani unos

en: Untitled chart
hr_HR: Neimenovani grafikon

en: Up Bars
hr_HR: Trake gore

en: Update Automatically
hr_HR: Automatski ažuriraj

en: Update mirror
hr_HR: Zrcalni poslužitelj za ažuriranja

en: Update to NVDA version {version} has been downloaded and is ready to be applied.
hr_HR: Ažuriranje na verziju NVDA {version} je preuzeta i spremna je za primjenu.

en: Update to NVDA version {version} is ready to be applied.
hr_HR: Ažuriranje NVDA-a na verziju {version} je spremna za primjenu.

en: Updating NVDA
hr_HR: NVDA ažuriranje

en: Updating NVDA when connected to NVDA Remote Access as the controlled computer is not recommended.
hr_HR: Ne preporučuje se ažuriranje NVDA prilikom uključene NVDA udaljene podrške kao kontrolirano računalo.

en: Uppercase
hr_HR: Sva velika slova

en: Urdu grade 1
hr_HR: Urdsko puno pismo

en: Urdu grade 2
hr_HR: Urdski kratkopis

en: Use &screen layout (when supported)
hr_HR: Koristi raspored zaslona (kad je podržan)

en: Use &spelling functionality if supported
hr_HR: Koristi funkcionalnost &slovkanja, ako je podržana

en: Use NVDA during sign-in
hr_HR: Koristi NVDA prilikom prijave

en: Use NVDA during sign-in (requires administrator privileges)
hr_HR: Koristi NVDA tijekom prijave (zahtijeva administratorska prava)

en: Use UI Automation to access Microsoft &Excel spreadsheet controls when available
hr_HR: Koristi UI Automation za pristup kontrolama Microsoft &Excel proračunskih tablica kada je to moguće

en: Use WASAPI for SAPI 4 audio output:
hr_HR: Koristi WASAPI za SAPI 4 audio izlaz:

en: Use currently saved settings during sign-in and on secure screens (requires administrator privileges)
hr_HR: Koristi trenutačno spremljene postavke na zaslonu za prijavu te na sigurnim zaslonima (zahtijeva administratorska prava)

en: Use en&hanced event processing (requires restart)
hr_HR: Koristi poboljšanu obradu događaja (zahtijeva ponovno pokretanje)

en: Use enhanced t&yped character support in legacy Windows Console when available
hr_HR: Koristi poboljšanu podršku u&pisanih znakova u starijim naredbenim redcima kada je to moguće

en: Use modern audio output system (WASAPI)
hr_HR: Koristi suvremeni sustav izlaza zvuka (WASAPI)

en: Use screen layout off
hr_HR: Raspored zaslona isključen

en: Use screen layout on
hr_HR: Raspored zaslona uključen

en: Use this profile for:
hr_HR: Koristi ovaj profil za:

en: Use timeout
hr_HR: Koristi trajanje

en: User Guide
hr_HR: Korisnički vodič

en: User default
hr_HR: Zadano

en: Uzbek grade 1
hr_HR: Uzbečko puno pismo

en: V&ariant
hr_HR: V&arijanta

en: V&olume
hr_HR: Gla&snoća

en: Validating URL...
hr_HR: Provjera URL-a...

en: Version
hr_HR: Verzija

en: Vertical Object placeholder
hr_HR: Rezervirano mjesto za okomiti objekt

en: Vertical Text placeholder
hr_HR: Rezervirano mjesto za okomiti tekst

en: Vertical Title placeholder
hr_HR: Rezervirano mjesto za okomiti naslov

en: Vietnamese grade 0
hr_HR: Vijetnamski osnovno pismo

en: Vietnamese grade 1
hr_HR: Vijetnamsko puno pismo

en: Vietnamese grade 2
hr_HR: Vijetnamski kratkopis

en: View &log
hr_HR: Preglednik &zapisa

en: Virtual Buffers
hr_HR: Virtualni međuspremnici

en: Virtually toggles the NVDA and shift keys to emulate a keyboard shortcut with braille input
hr_HR: Virtualno uključuje i isključuje tippke NVDA i Shift, kako bi se oponašao prečac tipkovnice s brajičnim unosom

en: Virtually toggles the NVDA key to emulate a keyboard shortcut with braille input
hr_HR: Virtualno uključuje i isključuje NVDA tipku, kako bi se oponašao prečac tipkovnice s brajičnim unosom

en: Virtually toggles the alt and shift keys to emulate a keyboard shortcut with braille input
hr_HR: Virtualno uključuje i isključuje Alt i Shift tipke, kako bi se oponašao prečac tipkovnice s brajičnim unosom

en: Virtually toggles the alt key to emulate a keyboard shortcut with braille input
hr_HR: Virtualno uključuje i isključuje Alt tipku, kako bi se oponašao prečac tipkovnice s brajičnim unosom

en: Virtually toggles the control and alt keys to emulate a keyboard shortcut with braille input
hr_HR: Virtualno uključuje i isključuje tipke Control i Alt, kako bi se oponašao prečac tipkovnice s brajičnim unosom

en: Virtually toggles the control and shift keys to emulate a keyboard shortcut with braille input
hr_HR: Virtualno uključuje i isključuje Control i Shift tipke, kako bi se oponašao prečac tipkovnice s brajičnim unosom

en: Virtually toggles the control key to emulate a keyboard shortcut with braille input
hr_HR: Virtualno uključuje i isključuje Control tipku, kako bi se oponašao prečac tipkovnice s brajičnim unosom

en: Virtually toggles the control, alt, and shift keys to emulate a keyboard shortcut with braille input
hr_HR: Virtualno uključuje i isključuje tipke Control, Alt i Shift, kako bi se oponašao prečac tipkovnice s brajičnim unosom

en: Virtually toggles the left windows and shift keys to emulate a keyboard shortcut with braille input
hr_HR: Virtualno uključuje i isključuje tipke lijevi Windows i Shift, kako bi se oponašao prečac tipkovnice s brajičnim unosom

en: Virtually toggles the left windows key to emulate a keyboard shortcut with braille input
hr_HR: Virtualno uključuje i isključuje lijevu Windows tipku, kako bi se oponašao prečac tipkovnice s brajičnim unosom

en: Virtually toggles the shift key to emulate a keyboard shortcut with braille input
hr_HR: Virtualno uključuje i isključuje Shift tipku, kako bi se oponašao prečac tipkovnice s brajičnim unosom

en: Vision
hr_HR: Vid

en: Vision Enhancement Provider Error
hr_HR: Greška pružatelja usluge poboljšanja vida

en: Visual Highlight
hr_HR: Vizualno označavanje

en: Voice
hr_HR: Glas

en: Voice dictionary (%s)
hr_HR: Glasovni rječnik (%s)

en: Volume of NVDA sounds
hr_HR: Glasnoća NVDA zvukova

en: Volume of NVDA sounds follows voice volume
hr_HR: Glasnoća NVDA zvukova prati glasnoću govorne jedinice

en: Volume-High-Low-Close
hr_HR: Količina-najviža-najniža-završna

en: Volume-Open-High-Low-Close
hr_HR: Količina-početna-najviža-najniža-završna

en: Waiting for Outlook...
hr_HR: Čeka se na Outlook...

en: Waiting for Powerpoint...
hr_HR: Čeka se na Powerpoint...

en: Walls
hr_HR: Zidovi

en: Warning
hr_HR: Upozorenje

en: Warning!
hr_HR: Upozorenje!

en: Warning: couldn't set volumes for sound split: one of audio sessions is either mono, or has more than 2 audio channels.
hr_HR: Upozorenje: nije moguće postaviti glasnoću za podjelu zvuka: jedna od audio sesija je mono ili ima više od 2 audio kanala.

en: Wave
hr_HR: WaveValovito

en: Wave double
hr_HR: Dvostruko valovito

en: Wave heavy
hr_HR: Jako valovito

en: We need your help in order to continue to improve NVDA.
    This project relies primarily on donations and grants. By donating, you are helping to fund full time development.
    If even $10 is donated for every download, we will be able to cover all of the ongoing costs of the project.
    All donations are received by NV Access, the non-profit organisation which develops NVDA.
    Thank you for your support.
hr_HR: Trebamo vašu pomoć kako bismo nastavili poboljšavati NVDA.\n
    Ovaj projekt prvenstveno se oslanja na donacije i subvencije. Doniranjem pomažete u financiranju stalnog razvoja.\n
    Ako se čak 10 USD donira za svako preuzimanje, moći ćemo pokriti sve tekuće troškove projekta.\n
    Sve donacije prima NV Access, neprofitna organizacija koja razvija NVDA.\n
    Hvala na podršci.

en: We&lcome dialog...
hr_HR: Dijaloški okvir &dobrodošlice...

en: Web layout
hr_HR: Izgled weba

en: Welcome to NVDA
hr_HR: Dobro došli u NVDA

en: Welcome to NVDA!
hr_HR: Dobro došli u NVDA!

en: Welcome to the COM Registration Fixing tool.
    
    Installing and uninstalling programs, as well as other events, can damage accessibility entries in the Windows registry. This can cause previously accessible elements to be presented incorrectly, or can cause "unknown" or "pane" to be spoken or brailled in some applications or Windows components, instead of the content you were expecting.
    
    This tool attempts to fix such common problems. Note that the tool must access the system registry, which requires administrative privileges.
    
    Press Continue to run the tool now.
hr_HR: Dobrodošli u alat za ispravljanje COM pogrešaka.
    
    Instaliranje i deinstaliranje programa, kao i drugi događaji, mogu oštetiti unose pristupačnosti u registru sustava Windows. To može uzrokovati netočan prikaz prethodno dostupnih elemenata ili može uzrokovati izgovaranje ili prikazivanje na brajičnom redku"nepoznato" ili "okno" u nekim aplikacijama ili komponentama sustava Windows, umjesto sadržaja koji ste očekivali.
    
    Ovaj alat pokušava riješiti takve uobičajene probleme. Imajte na umu da alat mora pristupiti registru sustava, što zahtijeva administratorske ovlasti.
    
    Pritisnite Nastavi kako biste ga sada pokrenuli.

en: Welsh grade 1
hr_HR: Velško puno pismo

en: Welsh grade 2
hr_HR: Velški kratkopis

en: What would you like to &do?
hr_HR: Što želite &učiniti?

en: What's &new
hr_HR: Što je &novo

en: What's new
hr_HR: Što je novo

en: Whole &word
hr_HR: &Cijela riječ

en: Windows C&onsole support:
hr_HR: Podrška za Windows &naredbeni redak:

en: Windows OCR not available
hr_HR: Windows OCR nije dostupan

en: Windows OneCore voices
hr_HR: Windows OneCore glasovi

en: Words only
hr_HR: Samo riječi

en: Write the current configuration to nvda.ini
hr_HR: Zapišite trenutnu konfiguraciju u nvda.ini

en: X Error Bars
hr_HR: X trake grešaka

en: Xhosa grade 1
hr_HR: Xhosa puno pismo

en: Xhosa grade 2
hr_HR: Xhosa kratkopis

en: Y Error Bars
hr_HR: Y trake grešaka

en: Yakut grade 1
hr_HR: Jakutski puno pismo

en: Yes
hr_HR: Da

en: Yiddish grade 1
hr_HR: Jidiš puno pismo

en: You are about to install version {newVersion} of {summary}, which appears to be already installed. Would you still like to update?
hr_HR: Upravo ćete instalirati verziju {newVersion} od {summary}, koja se čini da je već instalirana. Želite li i dalje ažurirati?

en: You are attempting to install an earlier version of NVDA than the version currently installed. If you really wish to revert to an earlier version, you should first cancel this installation and completely uninstall NVDA before installing the earlier version.
hr_HR: Pokušavate instalirati stariju verziju NVDA-a od trenutačno instalirane. Ako se stvarno želite vratiti na prethodnu verziju, prvo biste trebali otkazati ovu instalaciju i potpuno deinstalirati NVDA prije instaliranja starije verzije.

en: You are attempting to replace an existing portable copy of NVDA with an earlier version. Downgrading NVDA is not recommended. You should cancel this operation and create a new portable copy instead.
hr_HR: Pokušavate zamijeniti postojeću prijenosnu kopiju NVDA starijom verzijom. Ne preporučuje se vraćanje NVDA na nižu verziju. Trebali biste otkazati ovu operaciju i umjesto toga izraditi novu portabilnu kopiju.

en: You did not choose Talk as one of your speech mode options. Please note that this may result in no speech output at all. Are you sure you want to continue?
hr_HR: Niste odabrali govor kao jednu od opcija načina govora. Imajte na umu da to može rezultirati izostankom govornog izlaza. Jeste li sigurni da želite nastaviti?

en: You must choose a name for this profile.
hr_HR: Morate odabrati naziv za ovaj profil.

en: You will be unable to respond to User Account Control (UAC) prompts from the controlling computer. You should only proceed if you have physical access to the controlled computer.
    
    Are you sure you want to continue?
hr_HR: Nećete moći odgovoriti na upite kontrole korisničkog računa (UAC) s kontroliranog računala. Trebali biste nastaviti samo ako imate fizički pristup kontroliranom računalu.
    
    Jeste li sigurni da želite nastaviti?

en: Your configuration file contains errors. Your configuration has been reset to factory defaults.
    More details about the errors can be found in the log file.
hr_HR: Vaša konfiguracijska datoteka sadrži greške. Konfiguracija je vraćena na tvorničke postavke.\n
    Više detalja o pogreškama možete pronaći u log datoteci.

en: Your gesture map file contains errors.
    More details about the errors can be found in the log file.
hr_HR: Vaša datoteka mape gesta sadrži greške.
    Više detalja o greškama možete pronaći u datoteci dnevnika.

en: Zulu grade 1
hr_HR: Zulu puno pismo

en: Zulu grade 2
hr_HR: Zulu kratkopis

[ctx: action]
en: Back
hr_HR: Natrag

[ctx: action]
en: Beginning
hr_HR: Početak

[ctx: action]
en: Document
hr_HR: Dokument

[ctx: action]
en: End
hr_HR: Kraj

[ctx: action]
en: Help
hr_HR: Pomoć

[ctx: action]
en: Home
hr_HR: Početak

[ctx: action]
en: Information
hr_HR: Informacije

[ctx: action]
en: Movie
hr_HR: Film

[ctx: action]
en: Next
hr_HR: Dalje

[ctx: action]
en: Sound
hr_HR: Zvuk

[ctx: addonStore]
en: &About add-on...
hr_HR: &O dodatku...

[ctx: addonStore]
en: &Close
hr_HR: &Zatvori

[ctx: addonStore]
en: &Continue
hr_HR: &Nastavi

[ctx: addonStore]
en: &Disable
hr_HR: &Onemogući

[ctx: addonStore]
en: &Disable selected add-ons
hr_HR: &Onemogući odabrane dodatke

[ctx: addonStore]
en: &Don't show this message again
hr_HR: &Ne prikazuj više ovu poruku

[ctx: addonStore]
en: &Enable
hr_HR: &Omogući

[ctx: addonStore]
en: &Enable (override incompatibility)
hr_HR: &Omogući (nadjačaj kompatibilnost)

[ctx: addonStore]
en: &Enable selected add-ons
hr_HR: &Omogući odabrane dodatke

[ctx: addonStore]
en: &Help
hr_HR: &Pomoć

[ctx: addonStore]
en: &Install
hr_HR: &Instaliraj

[ctx: addonStore]
en: &Install (override incompatibility)
hr_HR: &Instaliraj (nadjačaj nekompatibilnost)

[ctx: addonStore]
en: &Install selected add-ons
hr_HR: &Instaliraj odabrane dodatke

[ctx: addonStore]
en: &License
hr_HR: &Licenca

[ctx: addonStore]
en: &No
hr_HR: &Ne

[ctx: addonStore]
en: &OK
hr_HR: &U redu

[ctx: addonStore]
en: &Other Details:
hr_HR: &Više informacija:

[ctx: addonStore]
en: &Remove
hr_HR: &Ukloni

[ctx: addonStore]
en: &Remove selected add-ons
hr_HR: &Ukloni odabrane dodatke

[ctx: addonStore]
en: &Search:
hr_HR: &Pretraživanje:

[ctx: addonStore]
en: &Update
hr_HR: &Ažuriraj

[ctx: addonStore]
en: &Update (override incompatibility)
hr_HR: &Ažuriraj (nadjačaj kompatibilnost)

[ctx: addonStore]
en: &Update all
hr_HR: &Ažuriraj sve

[ctx: addonStore]
en: &Update selected add-ons
hr_HR: &Ažuriraj odabrane dodatke

[ctx: addonStore]
en: &What's new
hr_HR: &Što je novo

[ctx: addonStore]
en: &Yes
hr_HR: &Da

[ctx: addonStore]
en: A&ctions
hr_HR: &Radnje

[ctx: addonStore]
en: Add-on Information
hr_HR: Informacije o dodatku

[ctx: addonStore]
en: Add-on Installation
hr_HR: Instalacija dodatka

[ctx: addonStore]
en: Add-on Store
hr_HR: Upravitelj dodataka

[ctx: addonStore]
en: Add-on Store Warning
hr_HR: Upozorenje upravitelja dodataka

[ctx: addonStore]
en: Add-on data update failure
hr_HR: Neuspješno ažuriranje podataka dodatka

[ctx: addonStore]
en: Add-on download failure
hr_HR: Neuspješno preuzimanje dodatka

[ctx: addonStore]
en: Add-on download not safe: checksum failed for {name}
hr_HR: Preuzimanje dodatka nije sigurno: provjera kontrolne sume za dodatak {name} nije uspjela

[ctx: addonStore]
en: Add-on installation
hr_HR: Instalacija dodatka

[ctx: addonStore]
en: Add-on installation failure
hr_HR: Neuspješna instalacija dodatka

[ctx: addonStore]
en: Add-on not supported %s
hr_HR: Dodatak nije podržan %s

[ctx: addonStore]
en: Add-on updates available
hr_HR: Dostupna su ažuriranja dodataka

[ctx: addonStore]
en: Add-ons
hr_HR: Dodaci

[ctx: addonStore]
en: Add-ons are created by the NVDA community and are not vetted by NV Access. NV Access cannot be held responsible for add-on behavior. The functionality of add-ons is unrestricted and can include accessing your personal data or even the entire system.
hr_HR: Dodatke stvara NVDA zajednica i NV Access ih ne provjerava. NV Access se ne može smatrati odgovornim za ponašanje dodataka. Funkcionalnost dodataka je neograničena i može uključivati ​​pristup vašim osobnim podacima ili čak cijelom sustavu.

[ctx: addonStore]
en: Add-ons updated, restart NVDA to activate changes
hr_HR: Dodaci su ažurirani, ponovno pokrenite NVDA kako bi promjene stupile na snagu

[ctx: addonStore]
en: All
hr_HR: Sve

[ctx: addonStore]
en: An updated version of NVDA is required. NVDA version {nvdaVersion} or later.
hr_HR: Potrebna je ažurirana verzija NVDA.NVDA verzija {nvdaVersion} ili novija.

[ctx: addonStore]
en: An updated version of this add-on is required. This add-on was last tested with NVDA {lastTestedNVDAVersion}. NVDA requires this add-on to be tested with NVDA {nvdaVersion} or higher. You can enable this add-on at your own risk.
hr_HR: Potrebna je ažurirana verzija ovog dodatka. Ovaj je dodatak posljednji put testiran s NVDA {lastTestedNVDAVersion}. NVDA zahtijeva da se ovaj dodatak testira s NVDA {nvdaVersion} ili novijim. Možete omogućiti ovaj dodatak na vlastitu odgovornost.

[ctx: addonStore]
en: Are you sure you want to continue?
hr_HR: Jesi li siguran da želiš nastaviti?

[ctx: addonStore]
en: Are you sure you wish to remove the {addon} add-on from NVDA? This cannot be undone.
hr_HR: Jeste li sigurni da želite ukloniti dodatak {addon} iz NVDA? To se ne može poništiti.

[ctx: addonStore]
en: Author
hr_HR: Autor

[ctx: addonStore]
en: Author:
hr_HR: Autor:

[ctx: addonStore]
en: Author: {author}
hr_HR: Autor: {author}

[ctx: addonStore]
en: Available
hr_HR: Dostupan

[ctx: addonStore]
en: Available &add-ons
hr_HR: Dostupni dod&aci

[ctx: addonStore]
en: Available add-ons
hr_HR: Otkrivanje dodataka

[ctx: addonStore]
en: Available version
hr_HR: Dostupna verzija

[ctx: addonStore]
en: Available version:
hr_HR: Dostupna verzija:

[ctx: addonStore]
en: Ca&ncel install
hr_HR: &otkaži instalaciju

[ctx: addonStore]
en: Ca&ncel install of selected add-ons
hr_HR: &otkaži instalaciju odabranih dodataka

[ctx: addonStore]
en: Cancel
hr_HR: Odustani

[ctx: addonStore]
en: Cha&nnel:
hr_HR: Kanal:

[ctx: addonStore]
en: Changes for {curVersion}
hr_HR: Izmjene u verziji {curVersion}

[ctx: addonStore]
en: Channel
hr_HR: Kanal

[ctx: addonStore]
en: Channel:
hr_HR: Kanal:

[ctx: addonStore]
en: Check only the add-ons you wish to copy to the system-wide configuration.
hr_HR: Odaberite samo dodatke koje želite kopirati u konfiguraciju sustava.

[ctx: addonStore]
en: Choose Add-on Package File
hr_HR: Odaberite datoteku paketa dodatka

[ctx: addonStore]
en: Community re&views
hr_HR: &Pregled zajednice

[ctx: addonStore]
en: Copy Settings to System-wide Configuration
hr_HR: Kopiranje postavki u konfiguraciju cijelog sustava

[ctx: addonStore]
en: Could not disable the add-on: {addon}.
hr_HR: Nije moguće onemogućiti dodatak: {addon}.

[ctx: addonStore]
en: Could not enable the add-on: {addon}.
hr_HR: Nije moguće omogućiti dodatak: {addon}.

[ctx: addonStore]
en: Description:
hr_HR: Opis:

[ctx: addonStore]
en: Disabled
hr_HR: Isključeni

[ctx: addonStore]
en: Disabled (incompatible)
hr_HR: Isključen (nekompatibilan)

[ctx: addonStore]
en: Disabled (incompatible), pending restart
hr_HR: Isključen (nekompatibilan), čeka se ponovno pokretanje

[ctx: addonStore]
en: Disabled, pending restart
hr_HR: Isključen, čeka se ponovno pokretanje

[ctx: addonStore]
en: Download URL:
hr_HR: Adresa datoteke:

[ctx: addonStore]
en: Download failed
hr_HR: Preuzimanje neuspješno

[ctx: addonStore]
en: Download of {num} add-on in progress, cancel downloading? | Download of {num} add-ons in progress, cancel downloading?
hr_HR[0]: Preuzimanje {num} dodatka u tijeku, želite li ga otkazati?
hr_HR[1]: Preuzimanje {num} dodatka u tijeku, želite li ga otkazati?
hr_HR[2]: Preuzimanje {num} dodataka u tijeku, želite li ga otkazati?

[ctx: addonStore]
en: Downloaded, pending install
hr_HR: Preuzet, čeka instalaciju

[ctx: addonStore]
en: Downloading
hr_HR: Preuzimanje

[ctx: addonStore]
en: Ena&bled/disabled:
hr_HR: Omogućeno/onemogućeno:

[ctx: addonStore]
en: Enable add-on
hr_HR: Omogućavanje dodatka

[ctx: addonStore]
en: Enabled
hr_HR: Uključeni

[ctx: addonStore]
en: Enabled (incompatible)
hr_HR: Uključen (nekompatibilan)

[ctx: addonStore]
en: Enabled (incompatible), pending restart
hr_HR: Uključen (nekompatibilan), čeka se ponovno pokretanje

[ctx: addonStore]
en: Enabled, pending restart
hr_HR: Uključen, čeka se ponovno pokretanje

[ctx: addonStore]
en: External
hr_HR: Vanjski

[ctx: addonStore]
en: Failed to install add-on from %s
hr_HR: Instalacija dodatka iz %s nije uspjela

[ctx: addonStore]
en: Failed to open add-on package file at {filePath} - missing file or invalid file format
hr_HR: Nije moguće otvoriti paket NVDA dodatka u {filePath} - datoteka nedostaje ili je oblik datoteke neispravan

[ctx: addonStore]
en: Ho&mepage
hr_HR: &Web stranica

[ctx: addonStore]
en: Homepage:
hr_HR: Web stranica:

[ctx: addonStore]
en: Homepage: {url}
hr_HR: Web stranica: {url}

[ctx: addonStore]
en: I understand that incompatible add-ons will be disabled and can be manually re-enabled at my own risk after installation.
hr_HR: razumijem da će nekompatibilni dodaci biti isključeni te da ponovno mogu biti uključeni na moju odgovornost poslije instalacije.

[ctx: addonStore]
en: Include &incompatible add-ons
hr_HR: Uključi &nekompatibilne dodatke

[ctx: addonStore]
en: Incompatible
hr_HR: Nekompatibilan

[ctx: addonStore]
en: Incompatible Reason:
hr_HR: Razlog nekompatibilnosti:

[ctx: addonStore]
en: Install add-on
hr_HR: Instalacija dodatka

[ctx: addonStore]
en: Install date
hr_HR: Datum instalacije

[ctx: addonStore]
en: Install date:
hr_HR: Datum instalacije:

[ctx: addonStore]
en: Install failed
hr_HR: Instalacija nije uspjela

[ctx: addonStore]
en: Install from e&xternal source
hr_HR: Instaliraj iz &vanjskog izvora

[ctx: addonStore]
en: Installed &add-ons
hr_HR: Instalirani dod&aci

[ctx: addonStore]
en: Installed add-ons
hr_HR: Instalirani dodaci

[ctx: addonStore]
en: Installed incompatible &add-ons
hr_HR: Instalirani nekompatibilni dod&aci

[ctx: addonStore]
en: Installed incompatible add-ons
hr_HR: Instalirani nekompatibilni dodaci

[ctx: addonStore]
en: Installed version
hr_HR: Instalirana verzija

[ctx: addonStore]
en: Installed version:
hr_HR: Instalirana verzija:

[ctx: addonStore]
en: Installed, pending restart
hr_HR: Instaliran, čeka se ponovno pokretanje

[ctx: addonStore]
en: Installing
hr_HR: Instaliranje

[ctx: addonStore]
en: Installing {num} add-on, please wait. | Installing {num} add-ons, please wait.
hr_HR[0]: Instaliranje {num} dodatka, molim pričekaj.
hr_HR[1]: Instaliram {num} dodatka, molim pričekaj.
hr_HR[2]: Instaliram {num} dodataka, molim pričekaj.

[ctx: addonStore]
en: Last NVDA version tested: {}
hr_HR: Posljednja NVDA testirana verzija: {}

[ctx: addonStore]
en: Last tested NVDA version
hr_HR: Posljednja testirana verzija NVDA

[ctx: addonStore]
en: Last tested NVDA version:
hr_HR: Posljedna testirana NVDA verzija:

[ctx: addonStore]
en: License URL:
hr_HR: Adresa licence:

[ctx: addonStore]
en: License:
hr_HR: Licenca:

[ctx: addonStore]
en: Loading add-ons...
hr_HR: Učitavanje dodataka...

[ctx: addonStore]
en: Make sure you are connected to the internet, and the Add-on Store mirror URL is valid.
    Mirror URL: {url}
hr_HR: Provjerite jeste li povezani s internetom i je li URL zrcalnog poslužitelja trgovine dodataka valjan.
    URL zrcalnog poslužitelja: {url}

[ctx: addonStore]
en: Migrate to add-on store
hr_HR: Seli se u upravitelj dodataka

[ctx: addonStore]
en: Minimum NVDA version
hr_HR: Minimalna verzija NVDA

[ctx: addonStore]
en: Minimum NVDA version:
hr_HR: Minimalna NVDA verzija:

[ctx: addonStore]
en: Minimum required NVDA version: {}
hr_HR: Minimalna potrebna NVDA verzija: {}

[ctx: addonStore]
en: NVDA Add-on Package (*.{ext})
hr_HR: Paket NVDA dodataka (*.{ext})

[ctx: addonStore]
en: Name
hr_HR: Naziv

[ctx: addonStore]
en: No actions available for the selected add-ons
hr_HR: Nema dostupnih radnji za odabrane dodatke

[ctx: addonStore]
en: No add-on selected.
hr_HR: Nijedan dodatak nije odabran.

[ctx: addonStore]
en: Not installed
hr_HR: Nije instaliran

[ctx: addonStore]
en: Note: NVDA was started with add-ons disabled
hr_HR: Napomena: NVDA je pokrenut s onemogućenim dodacima

[ctx: addonStore]
en: One or more add-ons are currently enabled in your NVDA configuration. If run on secure screens, they will have unrestricted, higher-than-administrator level access to your entire system. You are strongly encouraged to copy only add-ons that you absolutely require in order to use NVDA during sign-in and on secure screens.
hr_HR: Jedan ili više dodataka trenutno su omogućeni u vašoj NVDA konfiguraciji. Ako se pokreću na sigurnim radnim zaslonima, imat će neograničen, viši od administratorskog pristupa cijelom sustavu. Jako je preporučljivo da kopirate samo dodatke koji su vam apsolutno potrebni za korištenje NVDA prilikom prijave i na sigurnim radnim površinama.

[ctx: addonStore]
en: Open Add-on &Store
hr_HR: Otvori Upravitelj dodataka

[ctx: addonStore]
en: Pending removal
hr_HR: Čeka uklanjanje

[ctx: addonStore]
en: Publication date
hr_HR: Datum objave

[ctx: addonStore]
en: Publication date:
hr_HR: Datum objave:

[ctx: addonStore]
en: Publisher
hr_HR: Izdavač

[ctx: addonStore]
en: Publisher:
hr_HR: Izdavač:

[ctx: addonStore]
en: Publisher: {publisher}
hr_HR: Izdavač: {publisher}

[ctx: addonStore]
en: Re&place
hr_HR: &Zamijeni

[ctx: addonStore]
en: Re&try install
hr_HR: Ponovno pokušaj &instalaciju

[ctx: addonStore]
en: Re&try installing selected add-ons
hr_HR: &ponovno pokušaj instalirati odabrane dodatke

[ctx: addonStore]
en: Remember this choice for subsequent add-ons
hr_HR: Zapamti ovaj izbor za buduće dodatke

[ctx: addonStore]
en: Remove add-on
hr_HR: Uklanjanje dodatka

[ctx: addonStore]
en: Reviews URL:
hr_HR: Adresa za recenzije:

[ctx: addonStore]
en: S&tatus:
hr_HR: &Stanje:

[ctx: addonStore]
en: Sort by colu&mn:
hr_HR: Poredaj po &stupcu:

[ctx: addonStore]
en: Source &Code
hr_HR: Kod

[ctx: addonStore]
en: Source URL:
hr_HR: Adresa koda:

[ctx: addonStore]
en: Stable
hr_HR: Stabilni

[ctx: addonStore]
en: Status
hr_HR: Stanje

[ctx: addonStore]
en: System-wide version
hr_HR: Verzija dodatka u konfiguraciji sustava

[ctx: addonStore]
en: The system-wide NVDA configuration contains add-ons that are not present in your configuration. If you continue, these add-ons will be removed from the system-wide configuration.
hr_HR: NVDA konfiguracija cijelog sustava sadrži dodatke koji nisu prisutni u vašoj konfiguraciji. Ako nastavite, ti će dodaci biti uklonjeni iz konfiguracije cijelog sustava.

[ctx: addonStore]
en: This action will remove {num} add-on from NVDA's system-wide configuration.  | This action will remove {num} add-ons from NVDA's system-wide configuration.
hr_HR[0]: Ova će radnja prouzročiti uklanjanje {num} dodatak iz NVDA konfiguracije sustava.
hr_HR[1]: Ova će radnja prouzročiti uklanjanje {num} dodatka iz NVDA konfiguracije sustava.
hr_HR[2]: Ova će radnja prouzročiti uklanjanje {num} dodataka iz NVDA konfiguracije sustava.

[ctx: addonStore]
en: Unable to download add-on: {name}
hr_HR: Nije moguće preuzeti dodatak: {name}

[ctx: addonStore]
en: Unable to establish a connection to the Add-on Store server.
hr_HR: Nije moguće uspostaviti vezu s Add-on store poslužiteljem.

[ctx: addonStore]
en: Unable to fetch latest add-on data for compatible add-ons.
hr_HR: Nije moguće dohvatiti najnovije podatke o kompatibilnim dodacima.

[ctx: addonStore]
en: Unable to fetch latest add-on data for incompatible add-ons.
hr_HR: Nije moguće dohvatiti najnovije podatke o nekompatibilnim dodacima.

[ctx: addonStore]
en: Unable to save add-on as a file: {name}
hr_HR: Nije moguće spremiti dodatak kao datoteku: {name}

[ctx: addonStore]
en: Unknown status
hr_HR: Nepoznat status

[ctx: addonStore]
en: Updatable &add-ons
hr_HR: Dod&aci spremni za ažuriranje

[ctx: addonStore]
en: Updatable add-ons
hr_HR: Ažuriranja

[ctx: addonStore]
en: Update Available
hr_HR: Ažuriranje je dostupno

[ctx: addonStore]
en: Update Available (incompatible)
hr_HR: Ažuriranje dostupno (trenutno nekompatibilan dodatak)

[ctx: addonStore]
en: Updates are available for some of your installed add-ons.
hr_HR: Dostupna su ažuriranja za neke od vaših instaliranih dodataka.

[ctx: addonStore]
en: Updating add-ons...
hr_HR: Ažuriranje dodataka...

[ctx: addonStore]
en: User version
hr_HR: Verzija dodatka u korisničkoj konfiguraciji

[ctx: addonStore]
en: VirusTotal scan URL:
hr_HR: Adresa antivirusne provjere VirusTotal:

[ctx: addonStore]
en: VirusTotal scan results
hr_HR: Rezultati antivirusne provjere VirusTotal

[ctx: addonStore]
en: VirusTotal scan results:
hr_HR: Rezultati antivirusnog skeniranja VirusTotal:

[ctx: addonStore]
en: Warning
hr_HR: Upozorenje

[ctx: addonStore]
en: Warning: add-on installation may result in downgrade: {name}. The installed add-on version cannot be compared with the add-on store version. Installed version: {oldVersion}. Available version: {version}.
    Proceed with installation anyway?
hr_HR: Upozorenje: instalacija dodatka može dovesti do vraćanja na stariju verziju: {name}. Instalirana verzija dodatka ne može se usporediti s verzijom upravitelja dodataka. Instalirana verzija: {oldVersion}. Dostupna verzija: {version}.\n
    Svejedno nastaviti s instalacijom?

[ctx: addonStore]
en: Warning: add-on is incompatible: {name} {version}. Check for an updated version of this add-on if possible. This add-on was last tested with NVDA {lastTestedNVDAVersion}. NVDA requires this add-on to be tested with NVDA {nvdaVersion} or higher. Enabling may cause unstable behavior in NVDA.
    Proceed with enabling anyway?
hr_HR: Upozorenje: dodatak je nekompatibilan: {name} {version}. Provjerite postoji li ažurirana verzija ovog dodatka. Ovaj je dodatak posljednji put testiran s NVDA {lastTestedNVDAVersion}. NVDA zahtijeva da se ovaj dodatak testira s NVDA {nvdaVersion} ili novijim. Omogućivanje može uzrokovati nestabilno ponašanje NVDA-a.
    Svejedno nastaviti s omogućivanjem?

[ctx: addonStore]
en: Warning: add-on is incompatible: {name} {version}. Check for an updated version of this add-on if possible. This add-on was last tested with NVDA {lastTestedNVDAVersion}. NVDA requires this add-on to be tested with NVDA {nvdaVersion} or higher. Installation may cause unstable behavior in NVDA.
    Proceed with installation anyway?
hr_HR: Upozorenje: dodatak je nekompatibilan: {name} {version}. Provjerite postoji li ažurirana verzija ovog dodatka. Ovaj je dodatak posljednji put testiran s NVDA {lastTestedNVDAVersion}. NVDA zahtijeva da se ovaj dodatak testira s NVDA {nvdaVersion} ili novijim. Instalacija može uzrokovati nestabilno ponašanje NVDA.
    Svejedno nastaviti s instalacijom?

[ctx: addonStore]
en: You have selected to copy {num} add-on to NVDA's system-wide configuration. Using this add-on during sign-in and on secure screens is a serious security risk. | You have selected to copy {num} add-ons to NVDA's system-wide configuration. Using these add-ons during sign-in and on secure screens is a serious security risk.
hr_HR[0]: Odabrali ste kopirati {num} dodatak u NVDA konfiguraciju sustava. Korištenje ovog dodatka prilikom prijave i na sigurnim zaslonima predstavlja sigurnosni rizik.
hr_HR[1]: Odabrali ste kopirati {num} dodatka u NVDA konfiguraciju sustava. Korištenje ovih dodataka prilikom prijave i na sigurnim zaslonima predstavlja sigurnosni rizik.
hr_HR[2]: Odabrali ste kopirati {num} dodataka u NVDA konfiguraciju sustava. Korištenje ovih dodataka prilikom prijave i na sigurnim zaslonima predstavlja sigurnosni rizik.

[ctx: addonStore]
en: Your NVDA configuration contains add-ons that are incompatible with this version of NVDA. These add-ons will be disabled after installation. After installation, you will be able to manually re-enable these add-ons at your own risk. If you rely on these add-ons, please review the list to decide whether to continue with the installation.
hr_HR: Vaša NVDA konfiguracija sadrži dodatke nekompatibilne s ovom verzijom NVDA-a. Ovi će dodaci biti isključeni poslije instalacije. Poslije instalacije moći ćete ponovno uključiti ove dodatke na svoju odgovornost. Ako se oslanjate na ove dodatke, pregledajte popis kako biste odlučili hoćete li nastaviti s instalacijom.

[ctx: addonStore]
en: [remove]
hr_HR: [uklanja se]

[ctx: addonStore]
en: {column} (ascending)
hr_HR: {column} (uzlazno)

[ctx: addonStore]
en: {column} (descending)
hr_HR: {column} (silazno)

[ctx: addonStore]
en: {malicious} malware scanner detected this add-on as potentially malicious (out of {total}). | {malicious} malware scanners detected this add-on as potentially malicious (out of {total}).
hr_HR[0]: {malicious} antivirusni skener od  {total}) otkrilo je ovaj dodatak kao zlonamjeran.
hr_HR[1]: {malicious} antivirusnih skenera od ({total} otkrilo je ovaj dodatak kao zlonamjeran).
hr_HR[2]: {malicious} antivirusnih skenera od ({total} otkrilo je ovaj dodatak kao zlonamjeran).

[ctx: addonStore]
en: {num} add-on selected. | {num} add-ons selected.
hr_HR[0]: {num} odabran dodatak.
hr_HR[1]: {num} odabrana dodatka.
hr_HR[2]: {num} odabranih dodataka.

[ctx: addonStore]
en: {summary} ({name})
    Version: {version}
    Description: {description}
hr_HR: {summary} ({name})
    Verzija: {version}
    Opis: {description}

[ctx: advanced.playErrorSound]
en: Only in NVDA test versions
hr_HR: Samo u NVDA testnim verzijama

[ctx: advanced.playErrorSound]
en: Yes
hr_HR: Da

[ctx: advanced.uiaWithChromium]
en: Default (Only when necessary)
hr_HR: Podrazumijevano (samo kada je potrebno)

[ctx: advanced.uiaWithChromium]
en: No
hr_HR: Ne

[ctx: advanced.uiaWithChromium]
en: Only when necessary
hr_HR: Samo kada je potrebno

[ctx: advanced.uiaWithChromium]
en: Use UIA with Microsoft Edge and other 
    &Chromium based browsers when available:
hr_HR: Koristi UIA u Microsoft Edgeu i drugim 
    &preglednicima temeljenima na Chromium platformi:

[ctx: advanced.uiaWithChromium]
en: Yes
hr_HR: Da

[ctx: advanced.uiaWithMSWord]
en: Always
hr_HR: Uvijek

[ctx: advanced.uiaWithMSWord]
en: Default (Where suitable)
hr_HR: Podrazumijevano (gdje je to primjereno)

[ctx: advanced.uiaWithMSWord]
en: Only when necessary
hr_HR: Samo kad je potrebno

[ctx: advanced.uiaWithMSWord]
en: Use UI Automation to access Microsoft &Word document controls
hr_HR: Koristi UI Automation za pristup kontrolama Microsoft &Word dokumenata

[ctx: advanced.uiaWithMSWord]
en: Where suitable
hr_HR: Gdje je primjereno

en: alert
hr_HR: upozorenje

en: align center
hr_HR: centrirano

en: align centered across selection
hr_HR: centrirano uzduž cijelog odabranog teksta

en: align distributed
hr_HR: poravnato raspodijeljeno

en: align fill
hr_HR: poravnato po širini

en: align general
hr_HR: uobičajeno poravnato

en: align justify
hr_HR: poravnato obostrano

en: align left
hr_HR: poravnato lijevo

en: align right
hr_HR: poravnato desno

en: alignment
hr_HR: poravnanje

en: alphanumeric
hr_HR: alfanumerički

en: animation
hr_HR: animacija

en: any dots
hr_HR: bilo koje točkice

en: app
hr_HR: ⡁⠏

en: application
hr_HR: aplikacija

en: applications
hr_HR: aplikacije

[ctx: aria]
en: banner
hr_HR: naslov

[ctx: aria]
en: complementary
hr_HR: nezavisni sadržaj

[ctx: aria]
en: content info
hr_HR: informacije o sadržaju

[ctx: aria]
en: form
hr_HR: obrazac

[ctx: aria]
en: main
hr_HR: glavni sadržaj

[ctx: aria]
en: navigation
hr_HR: navigacija

[ctx: aria]
en: search
hr_HR: pretraživanje

en: art
hr_HR: ⡡⠇

en: article
hr_HR: članak

en: at {x}, {y}
hr_HR: na {x}, {y}

en: attachment
hr_HR: privitak

en: audio
hr_HR: zvuk

en: automatic
hr_HR: automatski

en: automatic color
hr_HR: automatska boja

en: automatically
hr_HR: automatski

en: back
hr_HR: natrag

en: background color
hr_HR: boja pozadine

en: background pattern {pattern}
hr_HR: pozadinski uzorak {pattern}

en: baseline
hr_HR: osnovna linija

en: behind bottom of {otherShape} by {distance:.3g} point | behind bottom of {otherShape} by {distance:.3g} points
hr_HR[0]: iza dna {otherShape} za {distance:.3g} točka
hr_HR[1]: iza dna {otherShape} za {distance:.3g} točke
hr_HR[2]: iza dna {otherShape} za {distance:.3g} točkaka

en: behind left of {otherShape} by {distance:.3g} point | behind left of {otherShape} by {distance:.3g} points
hr_HR[0]: iza lijeve strane {otherShape} za {distance:.3g} točku
hr_HR[1]: iza lijeve strane {otherShape} za {distance:.3g} točke
hr_HR[2]: iza lijeve strane {otherShape} za {distance:.3g} točkaka

en: behind right of {otherShape} by {distance:.3g} point | behind right of {otherShape} by {distance:.3g} points
hr_HR[0]: iza desnog {otherShape} za {distance:.3g} točku
hr_HR[1]: iza desnog {otherShape} za {distance:.3g} točke
hr_HR[2]: iza desnog {otherShape} za {distance:.3g} točkaka

en: behind top of {otherShape} by {distance:.3g} point | behind top of {otherShape} by {distance:.3g} points
hr_HR[0]: iza vrha za {otherShape} do {distance:.3g} točke
hr_HR[1]: iza vrha od {otherShape} do {distance:.3g} točke
hr_HR[2]: iza vrha od {otherShape} do {distance:.3g} točaka

en: behind {otherShape}
hr_HR: iza oblika {otherShape}

en: bkmk
hr_HR: ⠅⠫⠮⠀⠕⠵⠝⠄

en: blank
hr_HR: prazno

en: block quote
hr_HR: citat

en: bold
hr_HR: podebljano

en: bookmark
hr_HR: knjižna oznaka

en: border
hr_HR: rub

en: bottom edge
hr_HR: donji rub

en: box
hr_HR: okvir

en: bqt
hr_HR: ⡉⠞

[ctx: braille formatting symbol]
en: ⠑
hr_HR: ⠏

[ctx: braille formatting symbol]
en: ⡑
hr_HR: ⡏

en: braille keyboard
hr_HR: brajična tipkovnica

[ctx: braille landmark abbreviation]
en: bnnr
hr_HR: ⡝⠎⠇⠧

[ctx: braille landmark abbreviation]
en: cinf
hr_HR: ⡊⠕⠎

[ctx: braille landmark abbreviation]
en: cmpl
hr_HR: ⡝⠎

[ctx: braille landmark abbreviation]
en: form
hr_HR: ⡕⠃⠗⠵

[ctx: braille landmark abbreviation]
en: main
hr_HR: ⡛⠇⠧

[ctx: braille landmark abbreviation]
en: navi
hr_HR: ⡝⠁⠧

[ctx: braille landmark abbreviation]
en: srch
hr_HR: ⡏⠗⠑⠞

en: break
hr_HR: pauziranje reprodukcije

en: browser stop
hr_HR: preglednik zaustavi

en: bsyind
hr_HR: ⠊⠵

en: btn
hr_HR: ⡛⠃

en: busy
hr_HR: zauzeto

en: busy indicator
hr_HR: indikator zauzetosti

en: button
hr_HR: gumb

en: calendar
hr_HR: kalendar

en: canvas
hr_HR: platno

en: cap
hr_HR: ⡕⠏⠊⠎

en: cap %s
hr_HR: veliko %s

en: caps lock
hr_HR: velika slova

en: caption
hr_HR: opis

en: caret
hr_HR: kursor

en: caret moves review cursor off
hr_HR: kursor sustava premješta pregledni kursor isključeno

en: caret moves review cursor on
hr_HR: kursor sustava premješta pregledni kursor uključeno

en: case
hr_HR: razlikovanje veličine slova

en: category {categories} | categories {categories}
hr_HR[0]: kategorija {categories}
hr_HR[1]: kategorije {categories}
hr_HR[2]: kategorije {categories}

en: cbo
hr_HR: ⡕⠕

en: cell
hr_HR: ćelija

en: cell deletion
hr_HR: izbrisane ćelije

en: cell insertion
hr_HR: umetnute ćelije

en: cell merge
hr_HR: spojene ćelije

en: centered
hr_HR: centrirano

en: character
hr_HR: znak

en: chart
hr_HR: grafikon

[ctx: chart]
en: column
hr_HR: stupac

en: chart element
hr_HR: element grafikona

en: check box
hr_HR: potvrdni okvir

en: check menu item
hr_HR: označiva stavka izbornika

en: checkable
hr_HR: moguće je potvrditi

en: checked
hr_HR: odabrano

en: chk
hr_HR: ⡏⠕

en: clickable
hr_HR: moguće je kliknuti

en: clk
hr_HR: ⡅⠇⠅

en: clock
hr_HR: sat

en: cmnt
hr_HR: ⡅⠕⠍

en: collapsed
hr_HR: sklopljeno

en: color chooser
hr_HR: birač boja

[ctx: color hue]
en: aqua-blue
hr_HR: aqua-plava

[ctx: color hue]
en: black
hr_HR: crna

[ctx: color hue]
en: blue
hr_HR: plava

[ctx: color hue]
en: blue-purple
hr_HR: plavoplavo-ljubičasta ljubičasta

[ctx: color hue]
en: brown
hr_HR: smeđa

[ctx: color hue]
en: brown-yellow
hr_HR: smeđe-žuta

[ctx: color hue]
en: dark grey
hr_HR: tamno siva

[ctx: color hue]
en: green
hr_HR: zelena

[ctx: color hue]
en: green-aqua
hr_HR: zeleno-aqua

[ctx: color hue]
en: grey
hr_HR: siva

[ctx: color hue]
en: light grey
hr_HR: svijetlo siva

[ctx: color hue]
en: orange
hr_HR: narančasta

[ctx: color hue]
en: orange-yellow
hr_HR: narančasto-žuta

[ctx: color hue]
en: pink
hr_HR: ružičasta

[ctx: color hue]
en: pink-red
hr_HR: ružičasto-crvena

[ctx: color hue]
en: purple
hr_HR: ljubičasta

[ctx: color hue]
en: purple-pink
hr_HR: ljubičasto-ružičasta

[ctx: color hue]
en: red
hr_HR: crvena

[ctx: color hue]
en: red-brown
hr_HR: crveno-smeđa

[ctx: color hue]
en: red-orange
hr_HR: crveno-narančasta

[ctx: color hue]
en: very dark grey
hr_HR: vrlo tamno siva

[ctx: color hue]
en: very light grey
hr_HR: vrlo svijetlo siva

[ctx: color hue]
en: white
hr_HR: bijela

[ctx: color hue]
en: yellow
hr_HR: žuta

[ctx: color hue]
en: yellow-green
hr_HR: žuto-zelena

[ctx: color variation]
en: bright {color}
hr_HR: svijetlo {color}

[ctx: color variation]
en: dark pale {color}
hr_HR: tamno blijedo {color}

[ctx: color variation]
en: dark {color}
hr_HR: tamno {color}

[ctx: color variation]
en: dark {color} grey
hr_HR: tamno {color} siva

[ctx: color variation]
en: light pale {color}
hr_HR: svijetlo blijedo {color}

[ctx: color variation]
en: pale {color}
hr_HR: blijedo {color}

[ctx: color variation]
en: transparent {colorDescription}
hr_HR: transparentno {colorDescription}

[ctx: color variation]
en: very dark pale {color}
hr_HR: vrlo tamno blijedo {color}

[ctx: color variation]
en: very dark {color}
hr_HR: vrlo tamno {color}

[ctx: color variation]
en: very dark {color} grey
hr_HR: vrlo tamno {color} siva

[ctx: color variation]
en: {color} grey
hr_HR: {color} siva

[ctx: color variation]
en: {color} white
hr_HR: {color} bijela

en: column
hr_HR: stupac

en: column %s
hr_HR: stupac %s

en: column break
hr_HR: prijelom stupca

en: column header
hr_HR: zaglavlje stupca

en: column {0} of {1}
hr_HR: stupac {0} od {1}

en: column {columnNumber}
hr_HR: stupac {columnNumber}

en: combo box
hr_HR: odabirni okvir

en: comment
hr_HR: komentar

en: comment: {text} by {author} on {date}
hr_HR: komentar: {text}, {author}, {date}

en: conflict
hr_HR: konflikt

en: continuous
hr_HR: neograničena

en: continuous section break
hr_HR: neprekinuti prijelom odjeljka

en: control+shift+c
hr_HR: ctrl+shift+c

[ctx: controlType]
en: tab
hr_HR: kartica

en: covers  {otherShape}
hr_HR: prekriva oblik {otherShape}

en: covers bottom of {otherShape} by {distance:.3g} point | covers bottom of {otherShape} by {distance:.3g} points
hr_HR[0]: pokriva dno {otherShape} do {distance:.3g} točka
hr_HR[1]: pokriva dno {otherShape} do {distance:.3g} točke
hr_HR[2]: pokriva dno {otherShape} do {distance:.3g} točaka

en: covers left of {otherShape} by {distance:.3g} point | covers left of {otherShape} by {distance:.3g} points
hr_HR[0]: pokriva lijevo od {otherShape} do {distance:.3g} točku
hr_HR[1]: pokriva lijevo od {otherShape} do {distance:.3g} točke
hr_HR[2]: pokriva lijevo od {otherShape} do {distance:.3g} točaka

en: covers right of {otherShape} by {distance:.3g} point | covers right of {otherShape} by {distance:.3g} points
hr_HR[0]: pokriva desno {otherShape} do {distance:.3g} točku
hr_HR[1]: covers right of {otherShape} by {distance:.3g} točke
hr_HR[2]: covers right of {otherShape} by {distance:.3g} točaka

en: covers top of {otherShape} by {distance:.3g} point | covers top of {otherShape} by {distance:.3g} points
hr_HR[0]: pokriva vrh {otherShape} do {distance:.3g} točku
hr_HR[1]: pokriva vrh {otherShape} do {distance:.3g} točke
hr_HR[2]: pokriva vrh {otherShape} do {distance:.3g} točaka

en: cropped
hr_HR: skraćeno

en: ctrl
hr_HR: control

en: current
hr_HR: trenutačno

en: current date
hr_HR: trenutačni datum

en: current location
hr_HR: trenutačna pozicija

en: current page
hr_HR: trenutačna stranica

en: current step
hr_HR: trenutačni korak

en: current time
hr_HR: trenutačno vrijeme

en: cursor
hr_HR: kursor

en: cursor positioned {horizontalDistance} from left edge of page, {verticalDistance} from top edge of page
hr_HR: kursor je pozicioniran {horizontalDistance} od lijevog ruba stranice, {verticalDistance} od gornjeg ruba stranice

en: custom application 1
hr_HR: prilagođena aplikacija 1

en: custom application 2
hr_HR: prilagođena aplikacija 2

en: c{columnNumber}
hr_HR: ⡎{columnNumber}

en: c{columnNumber}-{columnSpan}
hr_HR: ⡎{columnNumber}-{columnSpan}

en: dash dot
hr_HR: crta‑točka

en: dash dot dot
hr_HR: crta‑točka‑točka

en: dashed
hr_HR: isprekidana

en: data grid
hr_HR: mreža podataka

en: data item
hr_HR: stavka podataka

en: data point
hr_HR: točka podatka

en: date edit
hr_HR: uredivo polje datuma

en: debug
hr_HR: uklanjanje greške

en: debug warning
hr_HR: upozorenje o uklanjanju greške

en: decreased by {decrementValue} from point {previousIndex},
hr_HR: smanjilo se za {decrementValue} od točke {previousIndex},

en: default style
hr_HR: standardni stil

en: definition
hr_HR: definicija

en: defunct
hr_HR: ne radi

en: del
hr_HR: ⡊⠵⠃⠗

en: delayed character descriptions off
hr_HR: opisi za znakove pri pomicanju kursora isključeni

en: delayed character descriptions on
hr_HR: opisi za znakove pri pomicanju kursora uključeni

en: deleted
hr_HR: izbrisano

en: deletion
hr_HR: brisanje

en: deletion: {text}
hr_HR: brisanje: {text}

en: desktop
hr_HR: stolno računalo

en: desktop icon
hr_HR: ikona radne površine

en: desktop pane
hr_HR: okno radne površine

en: details
hr_HR: detalji

en: diagonal crosshatch
hr_HR: dijagonalno mrežasto

en: diagonal stripe
hr_HR: dijagonalna pruga

en: diagram
hr_HR: dijagram

en: dial
hr_HR: biranje

en: dialog
hr_HR: dijaloški okvir

en: directory pane
hr_HR: prozor mapa

en: disabled
hr_HR: deaktivirano

en: display field
hr_HR: polje prikaza

en: display scroll
hr_HR: klizanje po brajičnom retku

en: display speech output
hr_HR: prikaz go\vora

en: dlg
hr_HR: ⡙⠕

en: doc
hr_HR: ⡙⠕⠅

en: document
hr_HR: dokument

en: done dragging
hr_HR: povlačenje gotovo

en: dot
hr_HR: točkica

en: dotted
hr_HR: točkasta

en: double
hr_HR: dvostruka

en: double strikethrough
hr_HR: dvostruko precrtano

en: double {action}
hr_HR: {action} dvaput

en: down arrow
hr_HR: strelica dolje

en: down-right diagonal line
hr_HR: dijagonalna crta prema dolje desno

en: draggable
hr_HR: moguće je povlačiti

en: dragging
hr_HR: povlačenje

en: drbtn
hr_HR: ⡛⠃⠏⠏

en: drft cmnt
hr_HR: ⠎⠅⠉ ⠅⠍⠝

en: drop down button
hr_HR: gumb za padajući izbornik

en: drop down button grid
hr_HR: gumb za padajući mrežni prikaz

en: drop list
hr_HR: padajući popis

en: drop target
hr_HR: odredište ispuštanja

en: edit
hr_HR: uređivanje

en: edit bar
hr_HR: traka za uređivanje

en: editable
hr_HR: moguće je urediti

en: editing
hr_HR: uređuje se

en: edt
hr_HR: ⡞⠏

en: email
hr_HR: e-pošta

en: embedded
hr_HR: ⡥⠕

en: embedded object
hr_HR: ugrađeni objekt

en: emphasised
hr_HR: naglašeno

en: end note
hr_HR: završna bilješka

en: endnote reference {number}: {text}
hr_HR: rubna bilješka {number}: {text}

en: endnote reference: {text}
hr_HR: rubna bilješka: {text}

en: enote
hr_HR: ⡵⠃

[ctx: espeakVarient]
en: none
hr_HR: ništa

en: even pages section break
hr_HR: prijelom odjeljka na parnim stranicama

[ctx: excel-UIA]
en: Cell Appearance
hr_HR: Izgled ćelije

[ctx: excel-UIA]
en: Cell height: {0.y:.1f} pt
hr_HR: Visina ćelije: {0.y:.1f} pt

[ctx: excel-UIA]
en: Cell width: {0.x:.1f} pt
hr_HR: Širina ćelije: {0.x:.1f} pt

[ctx: excel-UIA]
en: Fill color: {0.name}
hr_HR: Boja ispune: {0.name}

[ctx: excel-UIA]
en: Fill type: {0}
hr_HR: Vrsta ispune: {0}

[ctx: excel-UIA]
en: Outline color: top={0.name}, bottom={1.name}, left={2.name}, right={3.name}
hr_HR: Boja obriza: vrh={0.name}, dno={1.name}, lijevo={2.name}, desno={3.name}

[ctx: excel-UIA]
en: Outline thickness: top={0}, bottom={1}, left={2}, right={3}
hr_HR: Debljina obriza: vrh={0}, dno={1}, lijevo={2}, desno={3}

[ctx: excel-UIA]
en: Rotation: {0} degree | Rotation: {0} degrees
hr_HR[0]: Rotacija: {0} stupanj
hr_HR[1]: Rotacija: {0} stupnja
hr_HR[2]: Rotacija: {0} stupnjeva

[ctx: excel-UIA]
en: Shows a browseable message Listing information about a cell's appearance such as outline and fill colors, rotation and size
hr_HR: Prikazuje informaciju u modusu pregleda o izgledu ćelije poput zadane i ispunjene boje, rotacije i veličine

[ctx: excel-UIA]
en: {firstAddress} through {lastAddress}
hr_HR: {firstAddress} do {lastAddress}

[ctx: excel-UIA]
en: {firstAddress} {firstValue} through {lastAddress} {lastValue}
hr_HR: {firstAddress} {firstValue} do {lastAddress} {lastValue}

en: expanded
hr_HR: rasklopljeno

en: favorites
hr_HR: omiljeni

en: fig
hr_HR: ⡎⠇

en: figure
hr_HR: slika

en: file chooser
hr_HR: birač datoteka

en: filler
hr_HR: popunjavač

en: find a text string from the current cursor position
hr_HR: traži određeni tekstualni niz od trenutačne pozicije kursora

en: find the next occurrence of the previously entered text string from the current cursor's position
hr_HR: traži sljedeće pojavljivanje prethodno upisanog tekstualnog niza od trenutačne pozicije kursora

en: find the previous occurrence of the previously entered text string from the current cursor's position
hr_HR: traži prethodno pojavljivanje prethodno upisanog tekstualnog niza od trenutačne pozicije kursora

en: first line indent
hr_HR: uvlaka prvog retka

en: flagged
hr_HR: označeno zastavicom

en: fnote
hr_HR: ⡋⠝

en: focus moves navigator object off
hr_HR: fokus premješta navigacijski objekt isključeno

en: focus moves navigator object on
hr_HR: fokus premješta navigacijski objekt uključeno

en: focusable
hr_HR: moguće je fokusirati

en: focused
hr_HR: fokusirano

en: follow cursors
hr_HR: praćenje pokazivača

en: font chooser
hr_HR: birač fonta

en: font name
hr_HR: naziv fonta

en: font size
hr_HR: veličina fonta

[ctx: font size]
en: %s pt
hr_HR: %s točaka

[ctx: font size]
en: large
hr_HR: veliki

[ctx: font size]
en: larger
hr_HR: veći

[ctx: font size]
en: medium
hr_HR: srednji

[ctx: font size]
en: small
hr_HR: mali

[ctx: font size]
en: smaller
hr_HR: manjji

[ctx: font size]
en: x-large
hr_HR: x-veliki

[ctx: font size]
en: x-small
hr_HR: x-mali

[ctx: font size]
en: xx-large
hr_HR: xx-veliki

[ctx: font size]
en: xx-small
hr_HR: xx-mali

[ctx: font size]
en: xxx-large
hr_HR: xxx-veliki

en: foot note
hr_HR: fusnota

en: footer
hr_HR: podnožje

en: footnote reference {number}: {text}
hr_HR: fusnota {number}: {text}

en: footnote reference: {text}
hr_HR: fusnota: {text}

en: foreground color
hr_HR: prednja boja

en: form
hr_HR: obrazac

en: forward
hr_HR: naprijed

en: forwarded
hr_HR: proslijeđeno

en: frame
hr_HR: okvir

en: frml
hr_HR: ⡋⠗⠍⠇

en: gesture map File Error
hr_HR: greška datoteke mape gesta

en: glass pane
hr_HR: prednji prozor

en: gra
hr_HR: ⡛⠗⠁

en: grammar error
hr_HR: gramatička greška

en: grammar: {text}
hr_HR: gramatika: {text}

en: graphic
hr_HR: slika

en: grip
hr_HR: držač

en: grouping
hr_HR: grupiranje

en: grp
hr_HR: ⡛⠗

en: h%s
hr_HR: ⡝%s

en: hair
hr_HR: fina

en: half alphanumeric
hr_HR: polovični alfanumerički

en: half checked
hr_HR: polovično odabrano

en: half katakana
hr_HR: polovična katakana

en: half katakana roman
hr_HR: polovična katakana latinica

en: half pressed
hr_HR: polovično pritisnuto

en: hanging indent
hr_HR: viseća uvlaka

en: has %s
hr_HR: ima %s

en: has attachment
hr_HR: sadrži privitak

en: has auto complete
hr_HR: sadrži automatsko dovršavanje

en: has comment
hr_HR: sadrži komentar

en: has details
hr_HR: sadrži detalje

en: has draft comment
hr_HR: sadrži skicu komentara

en: has formula
hr_HR: sadrži formulu

en: has long description
hr_HR: sadrži dugi opis

en: has note
hr_HR: sadrži bilješku

en: has resolved comment
hr_HR: sadrži riješeni komentar

en: header
hr_HR: zaglavlje

en: header item
hr_HR: stavka zaglavlja

en: heading
hr_HR: naslov

en: heading 1
hr_HR: naslov 1

en: heading 2
hr_HR: naslov 2

en: heading 3
hr_HR: naslov  3

en: heading 4
hr_HR: naslov 4

en: heading 5
hr_HR: naslov 5

en: heading 6
hr_HR: naslov 6

en: heading level %d
hr_HR: naslov razine %d

en: help balloon
hr_HR: balončić pomoći

en: hidden
hr_HR: skriveno

en: high importance
hr_HR: visoka važnost

en: highlight
hr_HR: istaknuto

en: highlighted
hr_HR: istaknuto

en: highlighted in {color}
hr_HR: istaknuto bojom {color}

en: hiragana roman
hr_HR: hiragana latinica

en: hlght
hr_HR: ⠊⠎⠞⠅⠄

en: hlp
hr_HR: ⡃⠏

en: home page
hr_HR: početna stranica

en: horizontal borders except outside
hr_HR: vodoravne granice osim vanjskih

en: horizontal stripe
hr_HR: vodoravna pruga

en: hot key field
hr_HR: polje tipkovničkog prečaca

en: icon
hr_HR: ikona

en: iconified
hr_HR: ikonificirano

en: image map
hr_HR: mapa slike

en: increased by {incrementValue} from point {previousIndex},
hr_HR: povećalo se za {incrementValue} od točke {previousIndex},

en: indent
hr_HR: uvlaka

en: indicator
hr_HR: indikator

en: input help off
hr_HR: pomoć za unos isključena

en: input help on. Press {gestureKeys} again to turn it off.
hr_HR: pomoć pri unosu uključena. Pritisni {gestureKeys} opet za isključivanje.

en: input window
hr_HR: prozor za unos

en: input/output
hr_HR: ulaz/izlaz

[ctx: inputGestures]
en: &Filter by:
hr_HR: &Filtriraj po:

en: ins
hr_HR: ⡥⠍⠞

en: inserted
hr_HR: umetnuto

en: insertion
hr_HR: umetanje

en: insertion: {text}
hr_HR: umetanje: {text}

en: invalid
hr_HR: ⡝⠑⠊⠎⠏⠗⠁⠧⠝⠕

en: invalid entry
hr_HR: neispravan unos

en: invisible
hr_HR: nevidljivo

en: invoke
hr_HR: pozovi

en: italic
hr_HR: kurziv

en: item
hr_HR: stavka

en: katakana roman
hr_HR: katakana latinica

[ctx: keyLabel]
en: tab
hr_HR: tabulator

en: keyboard, all layouts
hr_HR: tipkovnica, svi rasporedi

en: label
hr_HR: oznaka

en: landmark
hr_HR: orijentir

[ctx: languageName]
en: Aragonese
hr_HR: Aragonski

[ctx: languageName]
en: Burmese
hr_HR: Burmanski

[ctx: languageName]
en: Central Kurdish
hr_HR: Središnjokurdski

[ctx: languageName]
en: Northern Kurdish
hr_HR: Sjevernokurdski

[ctx: languageName]
en: Somali
hr_HR: Somalijski

[ctx: languageNotSupported]
en: {lang} (not supported)
hr_HR: {lang} (nije podržan)

en: laptop
hr_HR: prijenosno računalo

en: layered pane
hr_HR: slojevito okno

en: layout tables off
hr_HR: tablice rasporeda isključene

en: layout tables on
hr_HR: tablice rasporeda uključene

en: ldesc
hr_HR: ⡙⠛⠕⠏⠊⠎

en: left
hr_HR: lijevo

en: left alt
hr_HR: lijevi Alt

en: left arrow
hr_HR: strelica lijevo

en: left control
hr_HR: lijevi Control

en: left edge
hr_HR: lijevi rub

en: left indent
hr_HR: lijeva uvlaka

en: left shift
hr_HR: lijevi Shift

en: left windows
hr_HR: lijevi Windows

en: level %s
hr_HR: razina %s

en: line
hr_HR: redak

en: line %s
hr_HR: redak %s

[ctx: line indentation setting]
en: Both Speech and Tones
hr_HR: Govor i zvučni signali

[ctx: line indentation setting]
en: Off
hr_HR: Isključeno

[ctx: line indentation setting]
en: Speech
hr_HR: Govor

[ctx: line indentation setting]
en: Tones
hr_HR: Zvučni signali

en: line scroll
hr_HR: klizanje po redcima

en: line spacing %s
hr_HR: prored %s

[ctx: line spacing value]
en: %.1f line | %.1f lines
hr_HR[0]: %.1f redak
hr_HR[1]: %.1f retka
hr_HR[2]: %.1f redaka

[ctx: line spacing value]
en: 1.5 lines
hr_HR: jedan i pol redaka

[ctx: line spacing value]
en: at least %.1f pt
hr_HR: barem %.1f točaka

[ctx: line spacing value]
en: double
hr_HR: dvostruko

[ctx: line spacing value]
en: exactly {space:.1f} pt
hr_HR: točno {space:.1f} točaka

[ctx: line spacing value]
en: single
hr_HR: jednostruko

en: linear gradient
hr_HR: linearni gradijent

en: link
hr_HR: poveznica

en: linked
hr_HR: povezano

en: list
hr_HR: popis

en: list item
hr_HR: stavka popisa

en: lmk
hr_HR: ⡕⠗

en: lnk
hr_HR: ⡏⠧⠵

en: low importance
hr_HR: niska važnost

en: lst
hr_HR: ⡏⠏

en: lv %s
hr_HR: ⡗⠁⠵ %s

en: manual
hr_HR: ručno aktiviran

en: marked
hr_HR: označeno

en: math
hr_HR: matematika

[ctx: math]
en: All
hr_HR: Sve

[ctx: math]
en: Application support
hr_HR: Podrška za programe

[ctx: math]
en: Automatic
hr_HR: Automatski

[ctx: math]
en: Automatic ({name})
hr_HR: Automatski ({name})

[ctx: math]
en: Automatically zoom out of two-dimensional notation
hr_HR: Automatski izlazak iz dvodimenzionalne notacije

[ctx: math]
en: Beep at the beginning and end of math
hr_HR: Reproduciraj zvučni signal na početku i na kraju matematičkog sadržaja

[ctx: math]
en: Blindness
hr_HR: Sljepoća

[ctx: math]
en: Braille
hr_HR: Brajica

[ctx: math]
en: Character
hr_HR: Znak

[ctx: math]
en: Chemical formulae:
hr_HR: Kemijske formule:

[ctx: math]
en: Copy math as:
hr_HR: Kopiraj matematički sadržaj kao:

[ctx: math]
en: Custom
hr_HR: Prilagođen

[ctx: math]
en: Decimal separator for numbers:
hr_HR: Decimalni razdjelnik za brojeve:

[ctx: math]
en: Default navigation mode:
hr_HR: Zadani način kretanja:

[ctx: math]
en: Describe overview
hr_HR: Kratak opis

[ctx: math]
en: Endpoints
hr_HR: Prvi i zadnji znak

[ctx: math]
en: Enhanced
hr_HR: Napredan

[ctx: math]
en: Error in brailling math
hr_HR: Pogreška pri pokušaju prijevoda matematičkog sadržaja na brajicu

[ctx: math]
en: Error in brailling math.
hr_HR: Pogreška pri pokušaju prijevoda matematičkog sadržaja na brajicu.

[ctx: math]
en: Error in brailling math: see NVDA error log for details
hr_HR: Pogreška prilikom pokušaja prijevoda matematičkog sadržaja na brajicu: za detalje pogledajte zapisnik NVDA

[ctx: math]
en: Error in navigating math
hr_HR: Pogreška prilikom kretanja po matematičkom sadržaju

[ctx: math]
en: Error in speaking math.
hr_HR: Greška pri izgovaranju matematičkog sadržaja.

[ctx: math]
en: Error in starting navigation of math.
hr_HR: Pogreška pri pokretanju kretanja po matematičkom sadržaju.

[ctx: math]
en: Error navigating math
hr_HR: Greška pri kretanju po matematičkom sadržaju

[ctx: math]
en: First character
hr_HR: Samo prvi znak

[ctx: math]
en: Highlight navigation focus with dots 7 and 8
hr_HR: Istakni fokusirani element točkicama 7 i 8

[ctx: math]
en: Illegal MathML found.
hr_HR: Pronađen je nepravilan MathML.

[ctx: math]
en: Impairment:
hr_HR: Vrsta oštećenja:

[ctx: math]
en: Invalid math formatting found
hr_HR: Pronađen je neispravno oblikovan matematički sadržaj

[ctx: math]
en: Language:
hr_HR: Jezik:

[ctx: math]
en: Learning disabilities
hr_HR: Poteškoće pri učenju

[ctx: math]
en: Low vision
hr_HR: Slabovidnost

[ctx: math]
en: Math
hr_HR: Matematika

[ctx: math]
en: Medium
hr_HR: Srednje

[ctx: math]
en: Navigation
hr_HR: Kretanje

[ctx: math]
en: Navigation verbosity:
hr_HR: Opširnost pri kretanju:

[ctx: math]
en: Off
hr_HR: Isključeno

[ctx: math]
en: Off (H sub 2 O)
hr_HR: Isključeno (H sub 2 O)

[ctx: math]
en: Output code:
hr_HR: Izlazna brajična tablica za matematički sadržaj:

[ctx: math]
en: Pause factor
hr_HR: Faktor pauze

[ctx: math]
en: Relative speech rate
hr_HR: Relativna brzina govora

[ctx: math]
en: Reset to the default navigation mode for each new equation
hr_HR: Vrati na zadani način za svaku novu jednadžbu

[ctx: math]
en: Simple
hr_HR: Jednostavan

[ctx: math]
en: Speak
hr_HR: Izgovori

[ctx: math]
en: Speech
hr_HR: Govor

[ctx: math]
en: Speech style:
hr_HR: Stil govora:

[ctx: math]
en: Speech verbosity:
hr_HR: Opširnost govora:

[ctx: math]
en: Spell it out (H 2 O)
hr_HR: Slovkaj ju (H 2 O)

[ctx: math]
en: Terse
hr_HR: Kratko

[ctx: math]
en: The following options control the presentation of mathematical content.
hr_HR: Slijedeće opcije reguliraju prikaz ili čitanje matematičkog sadržaja.

[ctx: math]
en: Use native math support in Word and Outlook
hr_HR: Koristi ugrađenu podršku za čitanje matematičkog sadržaja u Wordu i Outlooku

[ctx: math]
en: Verbose
hr_HR: Opširno

[ctx: math]
en: When entering an equation:
hr_HR: Prilikom ulaza u jednadžbu:

[ctx: math]
en: copy as
hr_HR: kopiraj kao

en: media player
hr_HR: medijski reproduktor

en: medium
hr_HR: srednja

en: medium dash dot
hr_HR: srednja crta-točka

en: medium dash dot dot
hr_HR: srednja crta-točka‑točka

en: medium dashed
hr_HR: srednja isprekidana

en: meeting request
hr_HR: zahtjev za sastanak

en: menu
hr_HR: izbornik

en: menu bar
hr_HR: traka izbornika

en: menu button
hr_HR: gumb izbornika

en: menu item
hr_HR: stavka izbornika

en: mln
hr_HR: ⡧⠗

en: mnu
hr_HR: ⡊⠵

en: mnubar
hr_HR: ⡞⠊⠵

en: mnubtn
hr_HR: ⡛⠃⠊⠵

en: mnuitem
hr_HR: ⡎⠞⠊⠵

en: modal
hr_HR: modalno

en: moved from
hr_HR: premješteno sa

en: moved to
hr_HR: premješteno na

en: moves to the first table column
hr_HR: prelazi na prvi stupac tablice

en: moves to the first table row
hr_HR: prelazi na prvi redak tablice

en: moves to the last table column
hr_HR: prelazi na zadnji stupac tablice

en: moves to the last table row
hr_HR: prelazi na zadnji redak tablice

en: moves to the next annotation
hr_HR: prelazi na sljedeću zabilješku

en: moves to the next article
hr_HR: prelazi na sljedeći članak

en: moves to the next block quote
hr_HR: prelazi na sljedeći citat

en: moves to the next button
hr_HR: prelazi na sljedeći gumb

en: moves to the next check box
hr_HR: prelazi na sljedeći potvrdni okvir

en: moves to the next combo box
hr_HR: prelazi na sljedeći odabirni okvir

en: moves to the next different style text
hr_HR: prelazi na sljedeći tekst različitog stila

en: moves to the next edit field
hr_HR: prelazi na sljedeće polje za uređivanje

en: moves to the next embedded object
hr_HR: prelazi na sljedeći ugrađeni objekt

en: moves to the next error
hr_HR: prelazi na sljedeću grešku

en: moves to the next figure
hr_HR: prelazi na sljedeću figuru

en: moves to the next form field
hr_HR: prelazi na sljedeće polje obrasca

en: moves to the next frame
hr_HR: prelazi na sljedeći okvir

en: moves to the next graphic
hr_HR: prelazi na sljedeću sliku

en: moves to the next grouping
hr_HR: prelazi na sljedeće grupiranje

en: moves to the next heading
hr_HR: prelazi na sljedeći naslov

en: moves to the next landmark
hr_HR: prelazi na sljedeći orijentir

en: moves to the next link
hr_HR: prelazi na sljedeću poveznicu

en: moves to the next list
hr_HR: prelazi na sljedeći popis

en: moves to the next list item
hr_HR: prelazi na sljedeću stavku popisa

en: moves to the next math formula
hr_HR: prelazi na sljedeću matematičku formulu

en: moves to the next menu item
hr_HR: prelazi na sljedeću stavku izbornika

en: moves to the next progress bar
hr_HR: prelazi na sljedeću traku napretka

en: moves to the next radio button
hr_HR: prelazi na sljedeći izborni gumb

en: moves to the next reference
hr_HR: premješta na sljedeću referencu

en: moves to the next same style text
hr_HR: prelazi na sljedeći tekst istog stila

en: moves to the next separator
hr_HR: prelazi na sljedeći rastavljač

en: moves to the next tab
hr_HR: prelazi na sljedeću karticu

en: moves to the next table
hr_HR: prelazi na sljedeću tablicu

en: moves to the next table column
hr_HR: prelazi na sljedeći stupac tablice

en: moves to the next table row
hr_HR: prelazi na sljedeći redak tablice

en: moves to the next text paragraph
hr_HR: prelazi na sljedeći odlomak teksta

en: moves to the next toggle button
hr_HR: prelazi na sljedeći preklopni gumb

en: moves to the next unvisited link
hr_HR: prelazi na sljedeću neposjećenu poveznicu

en: moves to the next vertically aligned paragraph
hr_HR: prelazi na sljedeći okomito poravnati odlomak

en: moves to the next visited link
hr_HR: prelazi na sljedeću posjećenu poveznicu

en: moves to the previous annotation
hr_HR: prelazi na prethodnu zabilješku

en: moves to the previous article
hr_HR: prelazi na prethodni članak

en: moves to the previous block quote
hr_HR: prelazi na prethodni citat

en: moves to the previous button
hr_HR: prelazi na prethodni gumb

en: moves to the previous check box
hr_HR: prelazi na prethodni potvrdni okvir

en: moves to the previous combo box
hr_HR: prelazi na prethodni odabirni okvir

en: moves to the previous different style text
hr_HR: prelazi na prethodni tekst različitog stila

en: moves to the previous edit field
hr_HR: prelazi na prethodno polje za uređivanje

en: moves to the previous embedded object
hr_HR: prelazi na prethodni ugrađeni objekt

en: moves to the previous error
hr_HR: prelazi na prethodnu grešku

en: moves to the previous figure
hr_HR: prelazi na prethodnu figuru

en: moves to the previous form field
hr_HR: prelazi na prethodno polje obrasca

en: moves to the previous frame
hr_HR: prelazi na prethodni okvir

en: moves to the previous graphic
hr_HR: prelazi na prethodnu sliku

en: moves to the previous grouping
hr_HR: prelazi na prethodno grupiranje

en: moves to the previous heading
hr_HR: prelazi na prethodni naslov

en: moves to the previous landmark
hr_HR: prelazi na prethodni orijentir

en: moves to the previous link
hr_HR: prelazi na prethodnu poveznicu

en: moves to the previous list
hr_HR: prelazi na prethodni popis

en: moves to the previous list item
hr_HR: prelazi na prethodnu stavku popisa

en: moves to the previous math formula
hr_HR: prelazi na prethodnu matematičku formulu

en: moves to the previous menu item
hr_HR: prelazi na prethodnu stavku izbornika

en: moves to the previous progress bar
hr_HR: prelazi na prethodnu traku napretka

en: moves to the previous radio button
hr_HR: prelazi na prethodni izborni gumb

en: moves to the previous reference
hr_HR: premješta na prethodnu referencu

en: moves to the previous same style text
hr_HR: prelazi na prethodni tekst istog stila

en: moves to the previous separator
hr_HR: prelazi na prethodni rastavljač

en: moves to the previous tab
hr_HR: prelazi na prethodnu karticu

en: moves to the previous table
hr_HR: prelazi na prethodnu tablicu

en: moves to the previous table column
hr_HR: prelazi na prethodni stupac tablice

en: moves to the previous table row
hr_HR: prelazi na prethodni redak tablice

en: moves to the previous text paragraph
hr_HR: prelazi na prethodni odlomak teksta

en: moves to the previous toggle button
hr_HR: prelazi na prethodni preklopni gumb

en: moves to the previous unvisited link
hr_HR: prelazi na prethodnu neposjećenu poveznicu

en: moves to the previous vertically aligned paragraph
hr_HR: prelazi na prethodni okomito poravnati odlomak

en: moves to the previous visited link
hr_HR: prelazi na prethodnu posjećenu poveznicu

en: msel
hr_HR: ⠧⠊⠱⠑⠎⠞⠗⠄⠊⠵⠃

en: mslst
hr_HR: ⠧⠊⠱⠑⠎⠞⠗⠄⠏⠕⠏

en: multi line
hr_HR: višeredno

en: multi-select
hr_HR: višestruki izbor

en: mute
hr_HR: isključivanje zvuka

en: new column section break
hr_HR: prijelom odjeljka u novi stupac

en: new page section break
hr_HR: prijelom odjeljka na novu stranicu

en: next track
hr_HR: sljedeća pjesma

en: no bold
hr_HR: nije podebljano

en: no border lines
hr_HR: nema rubnih linija

en: no change from point {previousIndex},
hr_HR: nema promjene od točke {previousIndex},

en: no first line indent
hr_HR: nema uvlake prvog retka

en: no hanging indent
hr_HR: nema viseće uvlake

en: no highlight
hr_HR: nije istaknuto

en: no indent
hr_HR: nema uvlake

en: no italic
hr_HR: nije kurziv

en: no left indent
hr_HR: nema lijeve uvlake

en: no more text after a block of links
hr_HR: nema više teksta nakon bloka poveznica

en: no more text before a block of links
hr_HR: nema više teksta prije bloka poveznica

en: no next annotation
hr_HR: nema sljedeće zabilješke

en: no next article
hr_HR: nema sljedećeg članka

en: no next block quote
hr_HR: nema sljedećeg citata

en: no next button
hr_HR: nema sljedećeg gumba

en: no next check box
hr_HR: nema sljedećeg potvrdnog okvira

en: no next combo box
hr_HR: nema sljedećeg odabirnog okvira

en: no next edit field
hr_HR: nema sljedećeg polja za uređivanje

en: no next embedded object
hr_HR: nema sljedećeg ugrađenog objekta

en: no next error
hr_HR: nema sljedeće greške

en: no next figure
hr_HR: nema sljedeće figure

en: no next form field
hr_HR: nema sljedećeg polja obrasca

en: no next frame
hr_HR: nema sljedećeg okvira

en: no next graphic
hr_HR: nema sljedeće slike

en: no next grouping
hr_HR: nema sljedećeg grupiranja

en: no next heading
hr_HR: nema sljedećeg naslova

en: no next landmark
hr_HR: nema sljedećeg orijentira

en: no next link
hr_HR: nema sljedeće poveznice

en: no next list
hr_HR: nema sljedećeg popisa

en: no next list item
hr_HR: nema sljedeće stavke popisa

en: no next math formula
hr_HR: nema sljedeće matematičke formule

en: no next menu item
hr_HR: nema sljedeće stavke izbornika

en: no next progress bar
hr_HR: nema sljedeće trake napredka

en: no next radio button
hr_HR: nema sljedećeg izbornog gumba

en: no next reference
hr_HR: nema sljedeće reference

en: no next separator
hr_HR: nema sljedećeg rastavljača

en: no next tab
hr_HR: nema sljedeće kartice

en: no next table
hr_HR: nema sljedeće tablice

en: no next text paragraph
hr_HR: nema sljedećeg odlomka teksta

en: no next toggle button
hr_HR: nema sljedećeg preklopnog gumba

en: no next unvisited link
hr_HR: nema sljedeće neposjećene poveznice

en: no next vertically aligned paragraph
hr_HR: nema sljedećeg okomito poravnatog odlomka

en: no next visited link
hr_HR: nema sljedeće posjećene poveznice

en: no previous annotation
hr_HR: nema prethodne zabilješke

en: no previous article
hr_HR: nema prethodnog članka

en: no previous block quote
hr_HR: nema prethodnog citata

en: no previous button
hr_HR: nema prethodnog gumba

en: no previous check box
hr_HR: nema prethodnog potvrdnog okvira

en: no previous combo box
hr_HR: nema prethodnog odabirnog okvira

en: no previous edit field
hr_HR: nema prethodnog polja za uređivanje

en: no previous embedded object
hr_HR: nema prethodnog ugrađenog objekta

en: no previous error
hr_HR: nema prethodne greške

en: no previous figure
hr_HR: nema prethodne figure

en: no previous form field
hr_HR: nema prethodnog polja obrasca

en: no previous frame
hr_HR: nema prethodnog okvira

en: no previous graphic
hr_HR: nema prethodne slike

en: no previous grouping
hr_HR: nema prethodnog grupiranja

en: no previous heading
hr_HR: nema prethodnog naslova

en: no previous landmark
hr_HR: nema prethodnog orijentira

en: no previous link
hr_HR: nema prethodne poveznice

en: no previous list
hr_HR: nema prethodnog popisa

en: no previous list item
hr_HR: nema prethodne stavke popisa

en: no previous math formula
hr_HR: nema prethodne matematičke formule

en: no previous menu item
hr_HR: nema prethodne stavke izbornika

en: no previous progress bar
hr_HR: nema prethodne trake napredka

en: no previous radio button
hr_HR: nema prethodnog izbornog gumba

en: no previous reference
hr_HR: nema prethodne reference

en: no previous separator
hr_HR: nema prethodnog rastavljača

en: no previous tab
hr_HR: nema prethodne kartice

en: no previous table
hr_HR: nema prethodne tablice

en: no previous text paragraph
hr_HR: nema prethodnog odlomka teksta

en: no previous toggle button
hr_HR: nema prethodnog preklopnog gumba

en: no previous unvisited link
hr_HR: nema prethodne neposjećene poveznice

en: no previous vertically aligned paragraph
hr_HR: nema prethodnog okomito poravnatog odlomka

en: no previous visited link
hr_HR: nema prethodne posjećene poveznice

en: no revised %s
hr_HR: nije revidirano %s

en: no right indent
hr_HR: nema desne uvlake

en: no status bar information
hr_HR: nema informacija o statusnoj traci

en: no strikethrough
hr_HR: nije precrtano

en: none
hr_HR: ništa

en: normal configuration
hr_HR: uobičajena konfiguracija

en: normal configuration profile active
hr_HR: profil normalne konfiguracije je aktivan

en: not %s
hr_HR: nije %s

en: not checked
hr_HR: nije odabrano

en: not deleted
hr_HR: nije izbrisano

en: not emphasised
hr_HR: nije naglašeno

en: not hidden
hr_HR: nije skriveno

en: not highlighted
hr_HR: nije istaknuto

en: not inserted
hr_HR: nije umetnuto

en: not marked
hr_HR: nije označeno

en: not pressed
hr_HR: nije pritisnuto

en: not selected
hr_HR: nije odabrano

en: not strong
hr_HR: nije podebljano

en: not underlined
hr_HR: nije podcrtano

en: note
hr_HR: bilješka

en: nsel
hr_HR: ⡝⠑⠕⠵

en: numLock numpad 0
hr_HR: numerička 0

en: numLock numpad 1
hr_HR: zaključani numerički blok 1

en: numLock numpad 2
hr_HR: zaključani numerički blok 2

en: numLock numpad 3
hr_HR: zaključani numerički blok 3

en: numLock numpad 4
hr_HR: zaključani numerički blok 4

en: numLock numpad 5
hr_HR: zaključani numerički blok 5

en: numLock numpad 6
hr_HR: zaključani numerički blok 6

en: numLock numpad 7
hr_HR: zaključani numerički blok 7

en: numLock numpad 8
hr_HR: zaključani numerički blok 8

en: numLock numpad 9
hr_HR: zaključani numerički blok 9

en: numpad 1
hr_HR: numerički 1

en: numpad 2
hr_HR: numerički 2

en: numpad 3
hr_HR: numerički 3

en: numpad 4
hr_HR: numerički 4

en: numpad 5
hr_HR: numerički 5

en: numpad 6
hr_HR: numerički 6

en: numpad 7
hr_HR: numerički 7

en: numpad 8
hr_HR: numerički 8

en: numpad 9
hr_HR: numerički 9

en: numpad decimal
hr_HR: numerički zarez

en: numpad delete
hr_HR: numerički Delete

en: numpad divide
hr_HR: numerički dijeljenje

en: numpad enter
hr_HR: numerički Enter

en: numpad insert
hr_HR: numerički Insert

en: numpad minus
hr_HR: numerički minus

en: numpad multiply
hr_HR: numerički množenje

en: numpad plus
hr_HR: numerički plus

en: object has no location
hr_HR: objekt nema lokaciju

en: object mode
hr_HR: objektni modus

en: obscured
hr_HR: zaklonjeno

en: odd pages section break
hr_HR: prijelom odjeljka na neparnim stranicama

en: off
hr_HR: isključeno

en: off screen
hr_HR: izvan zaslona

en: on
hr_HR: uključeno

en: opens dialog
hr_HR: otvara dijaloški okvir

en: opens grid
hr_HR: otvara mrežu

en: opens list
hr_HR: otvara popis

en: opens tree
hr_HR: otvara stablo

en: option pane
hr_HR: okno opcija

en: other item
hr_HR: drugi element

en: out of %s
hr_HR: nema više %s

en: out of bookmark
hr_HR: izvan knjižne oznake

en: out of comment
hr_HR: izvan komentara

en: out of grammar error
hr_HR: izvan gramatičke greške

en: out of popular highlight
hr_HR: nema više popularnih isticanja

en: out of spelling error
hr_HR: izvan pravopisne greške

en: out of table
hr_HR: izvan tablice

en: overflowing
hr_HR: prelijevanje

en: page
hr_HR: stranica

en: page %s
hr_HR: stranica %s

en: pane
hr_HR: okno

en: panel
hr_HR: ploča

en: paragraph
hr_HR: odlomak

en: paragraph number
hr_HR: broj odlomka

en: paragraph property
hr_HR: svojstvo odlomka

[ctx: paragraphMarker]
en: Double space (  )
hr_HR: Dvostruki razmak (  )

[ctx: paragraphMarker]
en: No paragraph start marker (default)
hr_HR: Nema oznake početka odlomka (standardno)

[ctx: paragraphMarker]
en: Pilcrow (¶)
hr_HR: Oznaka odlomaka (¶)

en: password edit
hr_HR: upis lozinke

en: pinned
hr_HR: prikvačeno

en: play pause
hr_HR: reproduciranje/pauziranje

en: pnl
hr_HR: ⡏⠇⠡

[ctx: poedit]
en: Could not find {description} window.
hr_HR: Nije bilo moguće pronaći prozor {description}.

[ctx: poedit]
en: No {description}
hr_HR: Nema {description}

[ctx: poedit]
en: Reports a translation issue, if any. If pressed twice, presents the warning in browse mode
hr_HR: Izgovara problem s prijevodom ako postoji. Ako se pritisne dva put, pokazuje se u modusu pregleda

[ctx: poedit]
en: Reports any comment in the comments window. If pressed twice, presents the comment in browse mode
hr_HR: Izgovara komentar u prozoru komentara. Ako se pritisne dvaput, komentar se prikazuje u modusu pregleda

[ctx: poedit]
en: Reports any notes for translators. If pressed twice, presents the notes in browse mode
hr_HR: Izgovara bilješke za prevoditelje. Ako se pritisne dvaput, bilješke se prikazuju u modusu pregleda

[ctx: poedit]
en: Reports the previous source text, if any. If pressed twice, presents the text in browse mode
hr_HR: Izgovara prijašnji izvorni tekst ako postoji. Ako se pritisne dva put, pokazuje se u modusu pregleda

[ctx: poedit]
en: comment
hr_HR: komentara

[ctx: poedit]
en: notes for translators
hr_HR: bilježaka za prevoditelje

[ctx: poedit]
en: previous source text
hr_HR: prijašnji izvorni tekst

[ctx: poedit]
en: translation issue
hr_HR: problem s prijevodom

en: pressed
hr_HR: pritisnuto

en: previous track
hr_HR: prethodna pjesma

en: prgbar
hr_HR: ⡞⠝

en: print screen
hr_HR: ispis zaslona

en: progress bar
hr_HR: traka napretka

en: property
hr_HR: svojstvo

en: property page
hr_HR: stranica svojstva

en: protected
hr_HR: zaštićeno

en: pwdedt
hr_HR: ⡏⠇

en: quadruple {action}
hr_HR: {action} četiri puta

en: radio button
hr_HR: izborni gumb

en: radio menu item
hr_HR: izborna stavka izbornika

en: rbtn
hr_HR: ⡊⠛⠃

en: read only
hr_HR: samo za čitanje

en: received: %s
hr_HR: primljeno: %s

en: reconcile
hr_HR: uskladi

en: rectangular gradient
hr_HR: pravokutni gradijent

en: redundant object
hr_HR: suvišni objekt

en: reference: {name}
hr_HR: referenca: {name}

en: refresh
hr_HR: osvježi

en: region
hr_HR: područje

[ctx: remote]
en: &Key
hr_HR: &Ključ

[ctx: remote]
en: &Mode:
hr_HR: &Način:

[ctx: remote]
en: &Mute when controlling the local computer
hr_HR: &Utišaj udaljeno računalo prilikom kontrole lokalnog

[ctx: remote]
en: &Send clipboard
hr_HR: &Pošalji međuspremnik

[ctx: remote]
en: &Server:
hr_HR: &Poslužitelj:

[ctx: remote]
en: A Remote Access session is already in progress. Disconnect before starting a new session.
hr_HR: Sesija udaljene podrške već je u tijeku. Prekinite vezu prije početka nove sesije.

[ctx: remote]
en: Action unavailable when Remote Access is disabled
hr_HR: Radnja nije dostupna kada je udaljena podrška isključena

[ctx: remote]
en: Allow someone to control this computer from elsewhere, or control another computer running NVDA with this one.
hr_HR: Dopustite nekome da upravlja ovim računalom s drugog mjesta ili upravljajte drugim računalom s NVDA.

[ctx: remote]
en: Allow this computer to be controlled
hr_HR: Dopusti da ovo računalo bude kontrolirano

[ctx: remote]
en: Already Connected
hr_HR: Već ste spojeni

[ctx: remote]
en: Are you sure you want to disconnect from the Remote Access session?
hr_HR: Jeste li sigurni da želite prekinuti vezu sa udaljenim računalom?

[ctx: remote]
en: Automatic connection
hr_HR: Automatsko povezivanje

[ctx: remote]
en: Automatically &connect after NVDA starts
hr_HR: Automatsko po&vezivanje poslije pokretanja NVDA

[ctx: remote]
en: Both host and key must be set in the Remote Access section in order to automatically connect using an existing server after NVDA starts.
hr_HR: I host i ključ moraju biti postavljeni u kategoriji udaljeni pristup kako bi stese automatski mogli povezati pomoću postojećeg poslužitelja nakon pokretanja NVDF.

[ctx: remote]
en: Both port and key must be set in the Remote Access category in order to automatically connect using a locally hosted server after NVDA starts.
hr_HR: I port i ključ moraju biti postavljeni u kategoriji Daljinski pristup kako bi se automatski povezali pomoću lokalno postavljenog poslužitelja nakon pokretanja NVDA-a.

[ctx: remote]
en: Clipboard sent
hr_HR: Međuspremnik poslan

[ctx: remote]
en: Confirm Disconnection
hr_HR: Potvrdi prekid veze

[ctx: remote]
en: Confirm before disconnecting when controlled
hr_HR: Pitaj prije prekida veze kada je računalo kontrolirano

[ctx: remote]
en: Connect to Another Computer
hr_HR: Spajanje na drugo računalo

[ctx: remote]
en: Connected as controlled computer
hr_HR: Povezan kao kontrolirano računalo

[ctx: remote]
en: Connects to a remote computer
hr_HR: Spaja se s udaljenim računalom

[ctx: remote]
en: Control another computer
hr_HR: Kontroliraj drugo računalo

[ctx: remote]
en: Controlling local computer
hr_HR: Kontroliram lokalno računalo

[ctx: remote]
en: Controlling remote computer
hr_HR: Kontroliram udaljeno računalo

[ctx: remote]
en: Copies a link to the current Remote Access session to the clipboard
hr_HR: Kopira poveznicu na trenutnu udaljenu vezu u međuspremnik

[ctx: remote]
en: Copy a link to the current Remote Access session to the clipboard.
hr_HR: Kopira poveznicu za spajanje na udaljeno računalo u međuspremnik.

[ctx: remote]
en: Delete All Trusted Fingerprints
hr_HR: Brisanje svih pouzdanih otisaka prstiju

[ctx: remote]
en: Disconnect from the current Remote Access session.
hr_HR: Prekida vezu s trenutnom sesijom udaljene podrške.

[ctx: remote]
en: Disconnects from the current Remote Access session
hr_HR: Prekida vezu s udaljenim računalom

[ctx: remote]
en: Do you wish to allow this computer to be controlled on server {server} with key {key}?
hr_HR: Želite li dopustiti da se ovim računalom upravlja na poslužitelju {server} s ključem {key}?

[ctx: remote]
en: Do you wish to control the computer on server {server} with key {key}?
hr_HR: Želite li upravljati računalom na poslužitelju {server} s ključem {key}?

[ctx: remote]
en: Enable Remote Access
hr_HR: Uključi Daljinski Pristup

[ctx: remote]
en: Error Connecting
hr_HR: Greška prilikom spajanja

[ctx: remote]
en: Generating key
hr_HR: Generiram ključ

[ctx: remote]
en: Generating key...
hr_HR: Generiram ključ...

[ctx: remote]
en: Getting external IP
hr_HR: Dohvaćanje vanjske IP adrese

[ctx: remote]
en: Getting external IP...
hr_HR: Dohvaćam vanjsku Ip adresu...

[ctx: remote]
en: Host connection failed
hr_HR: Neuspješno povezivanje s serverom

[ctx: remote]
en: Host locally
hr_HR: Lokalni poslužitelj

[ctx: remote]
en: Message from Remote Access Server
hr_HR: Poruka sa servera za udaljeni pristup

[ctx: remote]
en: Mute speech and sounds from the remote computer.
hr_HR: Utišava govor i zvukove s udaljenog računala.

[ctx: remote]
en: Mutes or unmutes the speech coming from the remote computer
hr_HR: Utišava ili odtišava zvuk koji dolazi od udaljenog računala

[ctx: remote]
en: No controlled computers are connected
hr_HR: Nema spojenih kontroliranih računala

[ctx: remote]
en: No one else is connected
hr_HR: Nitko nije povezan

[ctx: remote]
en: Not connected
hr_HR: Nije spojen

[ctx: remote]
en: Not the controlling computer
hr_HR: Nije kontrolirano računalo

[ctx: remote]
en: R&emote Access
hr_HR: &Udaljena podrška

[ctx: remote]
en: Remote Access
hr_HR: Udaljena podrška

[ctx: remote]
en: Remote Access Connection Request
hr_HR: Zahtjev za povezivanje s udaljenim računalom

[ctx: remote]
en: Remote Access Error
hr_HR: Greška Udaljenog Pristupa

[ctx: remote]
en: Remote NVDA not connected
hr_HR: Udaljeno računalo koje koristi NVDA nije spojeno

[ctx: remote]
en: Remotely connect to another computer running NVDA.
hr_HR: Daljinski se povežite s drugim računalom koje pokreće NVDA.

[ctx: remote]
en: S&end control+alt+delete
hr_HR: Po&šalji control+alt+delete

[ctx: remote]
en: Security Warning
hr_HR: Sigurnosno upozorenje

[ctx: remote]
en: Send control+alt+delete to the controlled computer.
hr_HR: Šalje control+alt+delete tipkovnički prečac na udaljeno računalo.

[ctx: remote]
en: Send the clipboard text to the remote computer.
hr_HR: Šalje tekst međuspremnika na udaljeno računalo.

[ctx: remote]
en: Sends control+alt+delete to the controlled computer.
hr_HR: Šalje tipkovnički prečac ctrl+alt+delete ka udaljenom računalu.

[ctx: remote]
en: Sends the contents of the clipboard to the remote computer
hr_HR: Šalje sadržaj međuspremnika na udaljeno računalo

[ctx: remote]
en: Shows the Remote Access settings
hr_HR: Prikazuje postavke udaljene podrške

[ctx: remote]
en: Switches whether the keyboard controls the local or remote computer
hr_HR: Prebacuje kontrolu između udaljenog ili lokalnog računala

[ctx: remote]
en: The Remote Access server you have connected to is not compatible with this version of NVDA. Please use a different server.
hr_HR: Poslužitelj za udaljeni pristup na koji ste se povezali nije kompatibilan s ovom verzijom NVDA. Molimo koristite drugi poslužitelj.

[ctx: remote]
en: The certificate of this server could not be verified. Using the wrong fingerprint may allow a third party to access the Remote Access session.
    
    Before continuing, please make sure that the following server certificate fingerprint is correct.
    Server SHA256 fingerprint: {fingerprint}
    
    Continue connecting anyway?
hr_HR: Certifikat ovog poslužitelja nije moguće provjeriti. Korištenje pogrešnog otiska prsta može omogućiti trećoj strani pristup sesiji daljinskog pristupa.
    
    Prije nego što nastavite, provjerite je li sljedeći otisak prsta certifikata poslužitelja točan.
    Otisak prsta poslužitelja SHA256: {fingerprint}
    
    Svejedno nastaviti povezivanje?

[ctx: remote]
en: This will cause NVDA to forget all previously trusted Remote Access servers. When connecting to a previously trusted unrecognised server, you will again be asked whether to trust its certificate.
    
    Are you sure you want to continue?
hr_HR: To će uzrokovati da NVDA zaboravi sve prethodno pouzdane poslužitelje za daljinski pristup. Kada se povezuješ s prethodno pouzdanim neprepoznatim poslužiteljem, ponovno ćeš biti pitan želiš li vjerovati njegovom certifikatu.
    
     Ova se radnja ne može poništiti. Jesi li siguran da želiš nastaviti?

[ctx: remote]
en: Toggles whether Remote Access is connected
hr_HR: Spaja ili prekida vezu udaljene podrške

[ctx: remote]
en: Unable to connect to the remote computer
hr_HR: Nije se moguće spojiti s udaljenim računalom

[ctx: remote]
en: Unable to connect to {host}. Check that you have internet access, and that there are no mistakes in the host field.
hr_HR: Nije se moguće spojiti na {host}. Provjerite internetsku vezu, te da je polje adrese ispravno.

[ctx: remote]
en: Unable to send clipboard
hr_HR: Nije moguće poslati međuspremnik

[ctx: remote]
en: Unable to trigger control+alt+delete
hr_HR: Nije bilo moguće izvršiti control+alt+delete

[ctx: remote]
en: Use existing
hr_HR: Koristi postojeći poslužitelj

[ctx: repeat]
en: off
hr_HR: isključeno

[ctx: repeat]
en: on
hr_HR: uključeno

en: replace
hr_HR: zamjena

en: replied
hr_HR: odgovoreno

en: replied all
hr_HR: odgovoreno svima

en: report CLDR characters off
hr_HR: izvješćivanje o lokaliziranim Unicode znakovima isključeno

en: report CLDR characters on
hr_HR: izvješćivanje o lokaliziranim Unicode znakovima uključeno

en: report alignment off
hr_HR: izvješćivanje poravnanja isključeno

en: report alignment on
hr_HR: izvješćivanje poravnanja uključeno

en: report articles off
hr_HR: izvješćivanje o člancima isključeno

en: report articles on
hr_HR: izvješćivanje o člancima uključeno

en: report block quotes off
hr_HR: izvješćivanje o citatima isključeno

en: report block quotes on
hr_HR: izvješćivanje o citatima uključeno

en: report colors off
hr_HR: izvješćivanje boja isključeno

en: report colors on
hr_HR: izvješćivanje boja uključeno

en: report comments off
hr_HR: izvješćivanje komentara isključeno

en: report comments on
hr_HR: izvješćivanje komentara uključeno

en: report dynamic content changes off
hr_HR: izvješćivanje o promjenama dinamičkog sadržaja isključeno

en: report dynamic content changes on
hr_HR: izvješćivanje o promjenama dinamičkog sadržaja uključeno

en: report emphasis off
hr_HR: izvješćivanje o isticanju isključeno

en: report emphasis on
hr_HR: izvješćivanje o isticanju uključeno

en: report figures and captions off
hr_HR: izvješćivanje o figurama i potpisima isključeno

en: report figures and captions on
hr_HR: izvješćivanje o figurama i potpisima uključeno

en: report font name off
hr_HR: izvješćivanje o nazivu fonta isključeno

en: report font name on
hr_HR: izvješćivanje o nazivu fonta uključeno

en: report font size off
hr_HR: izvješćivanje o veličini fonta isključeno

en: report font size on
hr_HR: izvješćivanje o veličini fonta uključeno

en: report frames off
hr_HR: izvješćivanje o okvirima isključeno

en: report frames on
hr_HR: izvješćivanje o okvirima uključeno

en: report graphics off
hr_HR: izvješćivanje o grafičkim elementima isključeno

en: report graphics on
hr_HR: izvješćivanje o grafičkim elementima uključeno

en: report groupings off
hr_HR: izvješćivanje o grupiranjima isključeno

en: report groupings on
hr_HR: izvješćivanje o grupiranjima uključeno

en: report headings off
hr_HR: izvješćivanje o naslovima isključeno

en: report headings on
hr_HR: izvješćivanje o naslovima uključeno

en: report highlighted off
hr_HR: izvješćivanje označenog teksta isključeno

en: report highlighted on
hr_HR: izvješćivanje označenog teksta uključeno

en: report if clickable off
hr_HR: izvješćivanje o klikabilnom objektu isključeno

en: report if clickable on
hr_HR: izvješćivanje o klikabilnom objektu uključeno

en: report landmarks and regions off
hr_HR: izvješćivanje o orijentirima isključeno

en: report landmarks and regions on
hr_HR: izvješćivanje o orijentirima uključeno

en: report line numbers off
hr_HR: izvješćivanje o brojevima redaka isključeno

en: report line numbers on
hr_HR: izvješćivanje o brojevima redaka uključeno

en: report line spacing off
hr_HR: izvješćivanje o proredu isključeno

en: report line spacing on
hr_HR: izvješćivanje o proredu uključeno

en: report links off
hr_HR: izvješćivanje o poveznicama isključeno

en: report links on
hr_HR: izvješćivanje o poveznicama uključeno

en: report lists off
hr_HR: izvješćivanje o popisima isključeno

en: report lists on
hr_HR: izvješćivanje o popisima uključeno

en: report pages off
hr_HR: izvješćivanje stranica isključeno

en: report pages on
hr_HR: izvješćivanje stranica uključeno

en: report paragraph indentation off
hr_HR: izvješćivanje o uvlaci odlomka isključeno

en: report paragraph indentation on
hr_HR: izvješćivanje o uvlaci odlomka uključeno

en: report revisions off
hr_HR: izvješćivanje o revizijama isključeno

en: report revisions on
hr_HR: izvješćivanje o revizijama uključeno

en: report style off
hr_HR: izvješćivanje o stilu isključeno

en: report style on
hr_HR: izvješćivanje o stilu uključeno

en: report superscripts and subscripts off
hr_HR: izvješćivanje eksponenata i indekasa isključeno

en: report superscripts and subscripts on
hr_HR: izvješćivanje eksponenata i indekasa uključeno

en: report table cell coordinates off
hr_HR: izvješćivanje o koordinatama ćelija tablice isključeno

en: report table cell coordinates on
hr_HR: izvješćivanje o koordinatama ćelija tablice uključeno

en: report tables off
hr_HR: izvješćivanje o tablicama isključeno

en: report tables on
hr_HR: izvješćivanje o tablicama uključeno

[ctx: reportLanguage]
en: Beep
hr_HR: Zvučni signali

[ctx: reportLanguage]
en: Language at caret position
hr_HR: Jezik na poziciji kursora

[ctx: reportLanguage]
en: Off
hr_HR: Isključeno

[ctx: reportLanguage]
en: Report lan&guage changes while reading
hr_HR: Izvještavaj o prom&jenama jezika tijekom čitanja

[ctx: reportLanguage]
en: Report when switching to language is not s&upported by synthesizer
hr_HR: Čitaj status podržanosti jezika govornom jedinicom

[ctx: reportLanguage]
en: Reports the language for the text under the caret. If pressed twice, presents the information in browse mode
hr_HR: Čita ime jezika za tekst pod kursorom. Ako se pritisne dvaput, informacija će se pokazati u modusu čitanja

[ctx: reportLanguage]
en: Speech
hr_HR: Govor

[ctx: reportLanguage]
en: Unknown language
hr_HR: Nepoznati jezik

[ctx: reportLanguage]
en: {languageDescription} (not supported)
hr_HR: {languageDescription} (nije podržan)

[ctx: reportSpellingErrorsSetting]
en: Braille
hr_HR: Brajicom

[ctx: reportSpellingErrorsSetting]
en: Off
hr_HR: Isključeno

[ctx: reportSpellingErrorsSetting]
en: Sound
hr_HR: Zvuk

[ctx: reportSpellingErrorsSetting]
en: Speech
hr_HR: Govor

[ctx: reportSpellingErrorsSetting]
en: Speech and sound
hr_HR: Govor i zvuk

en: req
hr_HR: ⡕⠃⠧

en: required
hr_HR: potrebno

en: reverse diagonal stripe
hr_HR: obrnuta dijagonalna pruga

en: revised %s
hr_HR: revidirano %s

en: rgn
hr_HR: ⡏⠙⠗⠡

en: rich edit
hr_HR: oblikovano uređivanje

en: right
hr_HR: desno

en: right alt
hr_HR: desni Alt

en: right arrow
hr_HR: strelica desno

en: right control
hr_HR: desni Control

en: right edge
hr_HR: desni rub

en: right indent
hr_HR: desna uvlaka

en: right shift
hr_HR: desni Shift

en: right windows
hr_HR: desni Windows

en: ro
hr_HR: ⡎⠵⠡

en: root pane
hr_HR: osnovno okno

en: row
hr_HR: redak

en: row %s
hr_HR: redak %s

en: row header
hr_HR: zaglavlje retka

en: rslvd cmnt
hr_HR: ⠗⠚⠱. ⠅⠕⠍

en: ruler
hr_HR: ravnalo

en: r{rowNumber}
hr_HR: ⡗{rowNumber}

en: r{rowNumber}-{rowSpan}
hr_HR: ⡗{rowNumber}-{rowSpan}

en: same page
hr_HR: sidrišna

[ctx: screenCurtain]
en: Always &show a warning when enabling Screen Curtain
hr_HR: Uvijek &prikazuj upozorenje pri omogućavanju zaslonske zavjese

[ctx: screenCurtain]
en: Cannot enable screen curtain while performing content recognition
hr_HR: Nije moguće uključiti zaslonsku zavjesu prilikom prepoznavanja teksta

[ctx: screenCurtain]
en: There was a problem enabling Screen Curtain. The contents of your screen are still visible. You may attempt to enable Screen Curtain manually.
hr_HR: Postoji problem s omogućavanjem zaslonske zavjese. Sadržaj vašeg ekrana i dalje je vidljiv. Možete pokušati ručno uključiti zaslonsku zavjesu.

[ctx: script category]
en: Tools
hr_HR: Alati

en: scrlbar
hr_HR: ⡅⠞

en: scroll bar
hr_HR: klizna traka

en: scroll pane
hr_HR: okno za pomicanje

en: search page
hr_HR: stranica za pretraživanje

en: sect
hr_HR: ⡕⠙⠚

en: section
hr_HR: odjeljak

en: section %s
hr_HR: odjeljak %s

en: section property
hr_HR: svojstvo odjeljka

en: sel
hr_HR: ⡕⠵

en: selectable
hr_HR: moguće je odabrati

en: selected
hr_HR: odabrano

en: selected %s
hr_HR: odabrano je %s

en: selection removed
hr_HR: odabir uklonjen

en: sent: %s
hr_HR: poslano: %s

en: separator
hr_HR: rastavljač

en: series {number} {name}
hr_HR: niz {number} {name}

en: sggstn
hr_HR: ⠏⠗⠊⠚

en: shape
hr_HR: oblik

[ctx: shape]
en: 'No' symbol
hr_HR: "Ne" simbol

[ctx: shape]
en: 'Or' flowchart symbol
hr_HR: "Ili", simbol dijagrama tijeka

[ctx: shape]
en: 10-point star
hr_HR: Desetokraka zvijezda

[ctx: shape]
en: 12-point star
hr_HR: Dvanaestokraka zvijezda

[ctx: shape]
en: 16-point star
hr_HR: Šesnaestokraka zvijezda

[ctx: shape]
en: 24-point star
hr_HR: Dvadesetčetverokraka zvijezda

[ctx: shape]
en: 32-point star
hr_HR: Tridesetdvokraka zvijezda

[ctx: shape]
en: 4-point star
hr_HR: Četverokraka zvijezda

[ctx: shape]
en: 5-point star
hr_HR: Petokraka zvijezda

[ctx: shape]
en: 6-point star
hr_HR: Šestokraka zvijezda

[ctx: shape]
en: 7-point star
hr_HR: Sedmokraka zvijezda

[ctx: shape]
en: 8-point star
hr_HR: Osmokraka zvijezda

[ctx: shape]
en: Alternate process flowchart symbol
hr_HR: Alternativni proces, simbol dijagrama tijeka

[ctx: shape]
en: Arc
hr_HR: Luk

[ctx: shape]
en: Arrows pointing left right up and down
hr_HR: Četverosmjerne strelice

[ctx: shape]
en: Balloon
hr_HR: Balon

[ctx: shape]
en: Bent Up Arrow
hr_HR: Savijena strelica prema gore

[ctx: shape]
en: Bent arrow
hr_HR: Savijena strelica

[ctx: shape]
en: Bevel
hr_HR: Izbočeno

[ctx: shape]
en: Block arc
hr_HR: Blokovni luk

[ctx: shape]
en: Callout with Arrows pointing left right up and down
hr_HR: Oblačić sa strelicom koja pokazuje na sve četiri strane

[ctx: shape]
en: Callout with Double-ended horizontal Arrow
hr_HR: Oblačić s obostranom strelicom

[ctx: shape]
en: Callout with Down Arrow
hr_HR: Oblačić sa strelicom prema dolje

[ctx: shape]
en: Callout with Left Arrow
hr_HR: Oblačić sa strelicom prema lijevo

[ctx: shape]
en: Callout with Right Arrow
hr_HR: Oblačić sa strelicom prema desno

[ctx: shape]
en: Callout with UpArrow
hr_HR: Oblačić sa strelicom prema gore

[ctx: shape]
en: Callout with accent bar and callout line segments forming a U-shape
hr_HR: Oblačić s podebljanom okomitom crtom i linijskim segmentima u obliku slova u

[ctx: shape]
en: Callout with angled callout line and accent bar
hr_HR: Oblačić sa savijenom crtom i podebljanom okomitom crtom

[ctx: shape]
en: Callout with angled line
hr_HR: Oblačić sa savijenom crtom

[ctx: shape]
en: Callout with arrows that point up and down
hr_HR: Oblačić sa strelicom koja pokazuje prema gore i dolje

[ctx: shape]
en: Callout with border and horizontal accent bar
hr_HR: Oblačić s rubom i podebljanom vodoravnom crtom

[ctx: shape]
en: Callout with border, accent bar, and callout line segments forming a U-shape
hr_HR: Oblačić s rubom, podebljanom okomitom crtom i linijskim segmentima u obliku slova u

[ctx: shape]
en: Callout with border, angled callout line, and accent bar
hr_HR: Oblačić s rubom, savijenom crtom i podebljanom okomitom crtom

[ctx: shape]
en: Callout with border, diagonal straight line and accent bar
hr_HR: Oblačić s rubom, dijagonalnom ravnom crtom i podebljanom okomitom crtom

[ctx: shape]
en: Callout with callout line segments forming a U-shape
hr_HR: Oblačić s linijskim segmentima u obliku slova u

[ctx: shape]
en: Callout with diagonal callout line and accent bar
hr_HR: Oblačić s dijagonalnom crtom i podebljanom okomitom crtom

[ctx: shape]
en: Callout with diagonal straight line
hr_HR: Oblačić s dijagonalnom ravnom crtom

[ctx: shape]
en: Callout with horizontal accent bar
hr_HR: Oblačić s podebljanom okomito crtom

[ctx: shape]
en: Callout with horizontal line
hr_HR: Oblačić s vodoravnom crtom

[ctx: shape]
en: Callout with no border and angled callout line
hr_HR: Oblačić bez ruba i savijene crte

[ctx: shape]
en: Callout with no border and callout line segments forming a U-shape
hr_HR: Oblačić bez ruba i linijskim segmentima u obliku slova u

[ctx: shape]
en: Callout with no border and diagonal callout line
hr_HR: Oblačić bez ruba i dijagonalne crte

[ctx: shape]
en: Can
hr_HR: Konzerva

[ctx: shape]
en: Card flowchart symbol
hr_HR: Karta, simbol dijagrama tijeka

[ctx: shape]
en: Chart Plus symbol
hr_HR: Znak koji je razdijeljen na četiri dijela

[ctx: shape]
en: Chart Star Symbol
hr_HR: Znak koji je razdijeljen na šest dijelova

[ctx: shape]
en: Chart X Symbol
hr_HR: Simbol Grafa X

[ctx: shape]
en: Chevron
hr_HR: Ševron

[ctx: shape]
en: Circle with line through center
hr_HR: Kružić s linijom u sredini

[ctx: shape]
en: Circular Arrow
hr_HR: Kružna strelica

[ctx: shape]
en: Cloud callout
hr_HR: Oblačić

[ctx: shape]
en: Cloud shape
hr_HR: Oblik oblaka

[ctx: shape]
en: Collate flowchart symbol
hr_HR: Sakupi, simbol dijagrama tijeka

[ctx: shape]
en: Connector flowchart symbol
hr_HR: Konektor, simbol dijagrama tijeka

[ctx: shape]
en: Corner
hr_HR: Kut

[ctx: shape]
en: Counter-clockwise Circular arrow
hr_HR: Kružna strelica u obrnutom smjeru od kazaljke na satu

[ctx: shape]
en: Cross
hr_HR: Križ

[ctx: shape]
en: Cube
hr_HR: Kutija

[ctx: shape]
en: Curved Down Arrow
hr_HR: Zakrivljena strelica prema dolje

[ctx: shape]
en: Curved Left Arrow
hr_HR: Zakrivljena strelica prema lijevo

[ctx: shape]
en: Curved Right Arrow
hr_HR: Zakrivljena strelica prema desno

[ctx: shape]
en: Curved Up Arrow
hr_HR: Zakrivljena strelica prema gore

[ctx: shape]
en: Curved Up Ribbon banner
hr_HR: Zakrivljena vrpca prema gore

[ctx: shape]
en: Curved arrow
hr_HR: Zakrivljena strelica

[ctx: shape]
en: Data flowchart symbol
hr_HR: Podaci, simbol dijagrama tijeka

[ctx: shape]
en: Decagon
hr_HR: Deseterokut

[ctx: shape]
en: Decision flowchart symbol
hr_HR: Odluka, simbol dijagrama tijeka

[ctx: shape]
en: Delay flowchart symbol
hr_HR: Odgoda, simbol dijagrama tijeka

[ctx: shape]
en: Diagonal stripe
hr_HR: Dijagonalna pruga

[ctx: shape]
en: Diamond
hr_HR: Romb

[ctx: shape]
en: Direct access storage flowchart symbol
hr_HR: Direktan pristup, simbol dijagrama tijeka

[ctx: shape]
en: Display flowchart symbol
hr_HR: Prikaz, simbol dijagrama tijeka

[ctx: shape]
en: Document flowchart symbol
hr_HR: Dokument, simbol dijagrama tijeka

[ctx: shape]
en: Dodecagon
hr_HR: Dvanaesterokut

[ctx: shape]
en: Donut
hr_HR: Ersten

[ctx: shape]
en: Double brace
hr_HR: Dupla vitičasta zagrada

[ctx: shape]
en: Double bracket
hr_HR: Dupla uglata zagrada

[ctx: shape]
en: Double wave
hr_HR: Dvostruki val

[ctx: shape]
en: Double-ended Arrow pointing up and down
hr_HR: Strelica koja ukazuje prema gore i dolje

[ctx: shape]
en: Double-ended Circular arrow
hr_HR: Kružna strelica

[ctx: shape]
en: Double-ended horizontal Arrow
hr_HR: Strelica koja ukazuje prema lijevo i desno

[ctx: shape]
en: Down Arrow
hr_HR: Strelica prema dolje

[ctx: shape]
en: Explosion
hr_HR: Eksplozija

[ctx: shape]
en: Extract flowchart symbol
hr_HR: Razdvajanje, simbol dijagrama tijeka

[ctx: shape]
en: Folded corner
hr_HR: Presavinuti kut

[ctx: shape]
en: Four small squares that define a rectangular shape
hr_HR: Četiri malih kvadratića koji definiraju pravokutni oblik

[ctx: shape]
en: Funnel
hr_HR: Lijevak

[ctx: shape]
en: Gear with nine teeth
hr_HR: Zupčanik s devet zuba

[ctx: shape]
en: Gear with six teeth
hr_HR: Zupčanik sa šest zuba

[ctx: shape]
en: Half of rectangular picture frame
hr_HR: Polovica pravokutnog okvira za slike

[ctx: shape]
en: Heart
hr_HR: Srce

[ctx: shape]
en: Heptagon
hr_HR: Sedmerokut

[ctx: shape]
en: Hexagon
hr_HR: Šesterokut

[ctx: shape]
en: Horizontal scroll
hr_HR: Vodoravni klizač

[ctx: shape]
en: Incomplete Pie with wedge missing
hr_HR: Nekompletna torta s nedostajućim dijelom

[ctx: shape]
en: Internal storage flowchart symbol
hr_HR: Interno spremište, simbol dijagrama tijeka

[ctx: shape]
en: Isosceles triangle
hr_HR: Jednakokračan trokut

[ctx: shape]
en: Left Arrow
hr_HR: Strelica prema lijevo

[ctx: shape]
en: Left and up Arrows
hr_HR: Strelice lijevo i gore

[ctx: shape]
en: Left brace
hr_HR: Lijeva vitičasta zagrada

[ctx: shape]
en: Left bracket
hr_HR: Lijeva uglata zagrada

[ctx: shape]
en: Left right and up Arrows
hr_HR: Strelice lijevo desno i gore

[ctx: shape]
en: Lightning bolt
hr_HR: Munja

[ctx: shape]
en: Line Callout
hr_HR: Oblačić sa crtom

[ctx: shape]
en: Line inverse
hr_HR: Preokrenuta crta

[ctx: shape]
en: Magnetic disk flowchart symbol
hr_HR: Magnetski disk, simbol dijagrama tijeka

[ctx: shape]
en: Manual input flowchart symbol
hr_HR: Ručni unos, simbol dijagrama tijeka

[ctx: shape]
en: Manual operation flowchart symbol
hr_HR: Ručna operacija, simbol dijagrama tijeka

[ctx: shape]
en: Math Addition symbol
hr_HR: Matematički znak za množenje

[ctx: shape]
en: Math Division symbol
hr_HR: Matematički znak za dijeljenje

[ctx: shape]
en: Math Equivalence symbol
hr_HR: Matematički znak za jednakost

[ctx: shape]
en: Math Multiplication symbol
hr_HR: Matematički znak za množenje

[ctx: shape]
en: Math Non-equivalence symbol
hr_HR: Matematički znak za nejednakost

[ctx: shape]
en: Math Subtraction symbol
hr_HR: Matematički znak za oduzimanje

[ctx: shape]
en: Merge flowchart symbol
hr_HR: Spajanje, simbol dijagrama tijeka

[ctx: shape]
en: Moon
hr_HR: Mjesec

[ctx: shape]
en: Multi-document flowchart symbol
hr_HR: Višestruki dokumenti, simbol dijagrama tijeka

[ctx: shape]
en: Notched RightArrow
hr_HR: Zarezana strelica prema desno

[ctx: shape]
en: Octagon
hr_HR: Osmerokut

[ctx: shape]
en: Off-page connector flowchart symbol
hr_HR: Izvanstranični konektor, simbol dijagrama tijeka

[ctx: shape]
en: Offline storage flowchart symbol
hr_HR: Izvanmrežno spremište, simbol dijagrama tijeka

[ctx: shape]
en: Oval
hr_HR: Elipsa

[ctx: shape]
en: Oval-shaped callout
hr_HR: Eliptičan oblačić

[ctx: shape]
en: Parallelogram
hr_HR: Paralelogram

[ctx: shape]
en: Pentagon
hr_HR: Peterokut

[ctx: shape]
en: Plaque
hr_HR: Plaketa

[ctx: shape]
en: Plaque Tabs
hr_HR: Plaketa tabovi

[ctx: shape]
en: Predefined process flowchart symbol
hr_HR: Predefinirani proces, simbol dijagrama tijeka

[ctx: shape]
en: Preparation flowchart symbol
hr_HR: Priprema, simbol dijagrama tijeka

[ctx: shape]
en: Process flowchart symbol
hr_HR: Proces, simbol dijagrama tijeka

[ctx: shape]
en: Punched tape flowchart symbol
hr_HR: Rupičasta traka, simbol dijagrama tijeka

[ctx: shape]
en: Quarter Pie Wedge
hr_HR: Četvrtina torte

[ctx: shape]
en: Rectangle
hr_HR: Pravokutnik

[ctx: shape]
en: Rectangle with one rounded corner
hr_HR: Pravokutnik s jednim zaobljenim kutem

[ctx: shape]
en: Rectangle with one snipped corner
hr_HR: Pravokutnik s jednim tupim kutem

[ctx: shape]
en: Rectangle with one snipped corner and one rounded corner
hr_HR: Pravokutnik s jednim tupim i jednim zaobljenim kutem

[ctx: shape]
en: Rectangle with two rounded corners diagonally-opposed
hr_HR: Pravokutnik s dva zaobljena kuta dijagonalno suprotni

[ctx: shape]
en: Rectangle with two snipped corners diagonally-opposed
hr_HR: Pravokutnik s dva tupa kuta dijagonalno suprotni

[ctx: shape]
en: Rectangle with two snipped corners that share a side
hr_HR: Pravokutnik s dva tupa kuta na istoj strani

[ctx: shape]
en: Rectangle with two-rounded corners that share a side
hr_HR: Pravokutnik s dva zaobljena kuta na istoj strani

[ctx: shape]
en: Rectangular callout
hr_HR: Pravokutni oblačić

[ctx: shape]
en: Rectangular picture frame
hr_HR: Pravokutni okvir za slike

[ctx: shape]
en: Return
hr_HR: Natrag

[ctx: shape]
en: Ribbon banner
hr_HR: Vrpca

[ctx: shape]
en: Ribbon with left and right arrows
hr_HR: Vrpca s lijevom i desnom strelicom

[ctx: shape]
en: Right Arrow
hr_HR: Desna strelica

[ctx: shape]
en: Right Arrow with Stripes
hr_HR: Desna strelica s prugama

[ctx: shape]
en: Right brace
hr_HR: Desna vitičasta zagrada

[ctx: shape]
en: Right bracket
hr_HR: Desna uglata zagrada

[ctx: shape]
en: Right triangle
hr_HR: Desni trokut

[ctx: shape]
en: Rounded rectangle
hr_HR: Zaobljeni pravokutnik

[ctx: shape]
en: Rounded rectangle-shaped callout
hr_HR: Zaobljeni pravokutni oblačić

[ctx: shape]
en: Sequential access storage flowchart symbol
hr_HR: Sekvencijalni pristup spremištu, simbol dijagrama tijeka

[ctx: shape]
en: Smiley face
hr_HR: Smiley lice

[ctx: shape]
en: Sort flowchart symbol
hr_HR: Razvrstavanje, simbol dijagrama tijeka

[ctx: shape]
en: Stored data flowchart symbol
hr_HR: Spremljeni podaci, simbol dijagrama tijeka

[ctx: shape]
en: Summing junction flowchart symbol
hr_HR: Zbrajanje, simbol dijagrama tijeka

[ctx: shape]
en: Sun
hr_HR: Sunce

[ctx: shape]
en: Terminator flowchart symbol
hr_HR: Početak ili kraj, simbol dijagrama tijeka

[ctx: shape]
en: Trapezoid with asymmetrical non-parallel sides
hr_HR: Trapezoid s asimetričnim neparalelnim stranicama

[ctx: shape]
en: U-shaped Arrow
hr_HR: Strelica u obliku slova u

[ctx: shape]
en: Up Arrow
hr_HR: Strelica gore

[ctx: shape]
en: Vertical scroll
hr_HR: Okomiti klizač

[ctx: shape]
en: Water droplet
hr_HR: Kapljica vode

[ctx: shape]
en: Wave
hr_HR: Val

[ctx: shape]
en: four snipped corners
hr_HR: četiri tupa kuta

[ctx: shuffle]
en: off
hr_HR: isključeno

[ctx: shuffle]
en: on
hr_HR: uključeno

en: single {action}
hr_HR: {action} jedanput

en: skips backward past a block of links
hr_HR: zaobilazi blok poveznica unatrag

en: skips forward past a block of links
hr_HR: zaobilazi blok poveznica unaprijed

en: slanted dash dot
hr_HR: ukošena crtica-točka

en: slice
hr_HR: komad

en: slider
hr_HR: klizač

en: smp
hr_HR: ⠎⠙⠗⠏⠧⠵

en: solid
hr_HR: puna boja

en: sorted
hr_HR: svrstano

en: sorted asc
hr_HR: ⡎⠧⠗⠥⠵⠇

en: sorted ascending
hr_HR: poredano uzlazno

en: sorted desc
hr_HR: ⡎⠧⠗⠎⠊⠇

en: sorted descending
hr_HR: poredano silazno

en: sound
hr_HR: zvuk

en: space
hr_HR: razmaknica

en: space with any dots
hr_HR: razmaknica s bilo kojim točkicama

en: space with dot
hr_HR: razmaknica s točkicom

en: speak command keys off
hr_HR: izgovaranje naredbenih tipki isključeno

en: speak command keys on
hr_HR: izgovaranje naredbenih tipki uključeno

en: speech viewer disabled
hr_HR: preglednik govora deaktiviran

en: speech viewer enabled
hr_HR: preglednik govora aktiviran

[ctx: speechModes]
en: beeps
hr_HR: zvučni signali

[ctx: speechModes]
en: off
hr_HR: isključeno

[ctx: speechModes]
en: on-demand
hr_HR: na zahtjev

[ctx: speechModes]
en: talk
hr_HR: govor

[ctx: speechSymbols]
en: &Filter by:
hr_HR: &Filtriraj po:

en: spelling and grammar: {text}
hr_HR: pravopis i gramatika: {text}

en: spelling error
hr_HR: pravopisna greška

en: spelling: {text}
hr_HR: pravopis: {text}

en: spin button
hr_HR: okretni gumb

en: splbtn
hr_HR: ⡕⠙⠛⠃

en: split button
hr_HR: odvojeni gumb

en: split pane
hr_HR: podijeljeno okno

en: spnbtn
hr_HR: ⡕⠛⠃

en: status bar
hr_HR: statusna traka

en: stbar
hr_HR: ⡞⠎⠞

en: stop
hr_HR: zaustavljanje reprodukcije

en: strikethrough
hr_HR: precrtano

en: strong
hr_HR: podebljano

en: style
hr_HR: stil

en: style %s
hr_HR: stil %s

en: style definition
hr_HR: definicija stila

en: subMenu
hr_HR: podIzbornik

en: subject: %s
hr_HR: naslov: %s

en: submnu
hr_HR: ⡏⠕⠙⠊⠵⠃

en: subscript
hr_HR: indeks

en: suggestion
hr_HR: prijedlog

en: superscript
hr_HR: eksponent

en: switch
hr_HR: preklopnik

en: swtch
hr_HR: prekl

[ctx: symbolLevel]
en: all
hr_HR: svi

[ctx: symbolLevel]
en: character
hr_HR: znak

[ctx: symbolLevel]
en: most
hr_HR: većina

[ctx: symbolLevel]
en: none
hr_HR: ništa

[ctx: symbolLevel]
en: some
hr_HR: poneki

[ctx: symbolPreserve]
en: always
hr_HR: uvijek

[ctx: symbolPreserve]
en: never
hr_HR: nikad

[ctx: symbolPreserve]
en: only below symbol's level
hr_HR: samo ispod razine simbola

[ctx: synth setting]
en: Inflection
hr_HR: Intonacija

[ctx: synth setting]
en: Language
hr_HR: Jezik

[ctx: synth setting]
en: Pitch
hr_HR: Visina

[ctx: synth setting]
en: Rate
hr_HR: Brzina

[ctx: synth setting]
en: Rate boost
hr_HR: Dodatna brzina

[ctx: synth setting]
en: Variant
hr_HR: Varijanta

[ctx: synth setting]
en: Voice
hr_HR: Glas

[ctx: synth setting]
en: Volume
hr_HR: Glasnoća

en: tab control
hr_HR: kontrola kartica

en: tabctl
hr_HR: ⡅⠅

en: table
hr_HR: tablica

en: table body
hr_HR: tijelo tablice

en: table footer
hr_HR: podnožje tablice

en: table header
hr_HR: zaglavlje tablice

en: table property
hr_HR: svojstvo tablice

en: table with {columnCountText} and {rowCountText}
hr_HR: tablica s {columnCountText} i {rowCountText}

en: tbl
hr_HR: ⡞⠃⠇

en: tear off menu
hr_HR: odvojiv izbornik

en: term
hr_HR: ⡞⠗⠍

en: text
hr_HR: tekst

en: text "%s" not found
hr_HR: tekst "%s" nije pronađen

en: text frame
hr_HR: tekstualni okvir

en: text mode
hr_HR: tekstualni modus

en: tgbtn
hr_HR: ⡏⠛⠃

en: thick
hr_HR: debela

en: thick diagonal crosshatch
hr_HR: debelo dijagonalno mrežasto

en: thin
hr_HR: tanka

en: thin diagonal crosshatch
hr_HR: tanko dijagonalno mrežasto

en: thin diagonal stripe
hr_HR: tanka dijagonalna pruga

en: thin horizontal crosshatch
hr_HR: tanko vodoravno mrežasto

en: thin horizontal stripe
hr_HR: tanka vodoravna pruga

en: thin reverse diagonal stripe
hr_HR: tanka obrnuta dijagonalna pruga

en: thin vertical stripe
hr_HR: tanka okomita pruga

en: through row {row} column {column}
hr_HR: do retka {row} i stupca {column}

en: through {endCol}
hr_HR: do {endCol}

en: through {endRow}
hr_HR: do {endRow}

en: thumb control
hr_HR: kontrola za opcije

[ctx: time format]
en: {D} day {H}:{M}:{S}
hr_HR: {D} dan {H}:{M}:{S}

[ctx: time format]
en: {D} days {H}:{M}:{S}
hr_HR: {D} dana {H}:{M}:{S}

en: title bar
hr_HR: naslovna traka

en: tlbar
hr_HR: ⡁⠞

en: tltip
hr_HR: ⡁⠎

en: to focus
hr_HR: na fokus

en: to review
hr_HR: na pregled

en: toggle button
hr_HR: prekidač

en: tool bar
hr_HR: alatna traka

en: tool tip
hr_HR: alatni savjetnik

en: top edge
hr_HR: gornji rub

[ctx: touch action]
en: flick down
hr_HR: listaj prema dolje

[ctx: touch action]
en: flick left
hr_HR: listaj ulijevo

[ctx: touch action]
en: flick right
hr_HR: listaj udesno

[ctx: touch action]
en: flick up
hr_HR: listaj prema gore

[ctx: touch action]
en: hold
hr_HR: zadrži

[ctx: touch action]
en: hover
hr_HR: kliži

[ctx: touch action]
en: hover down
hr_HR: počni klizati

[ctx: touch action]
en: hover up
hr_HR: prekini klizati

[ctx: touch action]
en: tap
hr_HR: dodirni

[ctx: touch action]
en: tap and hold
hr_HR: dodirni i zadrži

en: track change: {text}
hr_HR: praćena izmjena: {text}

en: tree view
hr_HR: stablasti prikaz

en: tree view button
hr_HR: gumb za stablasti prikaz

en: tree view item
hr_HR: stavka stablastog prikaza

en: triggered
hr_HR: okinut

en: triple {action}
hr_HR: trostruki {action}

en: tv
hr_HR: ⡎⠏

en: tvbtn
hr_HR: ⡛⠃⠎⠏

en: tvitem
hr_HR: ⡎⠎⠏

en: unavailable
hr_HR: nedostupno

en: underline
hr_HR: podcrtano

en: underlined
hr_HR: podcrtano

en: unknown
hr_HR: nepoznato

en: unknown %s
hr_HR: %s nepoznato

en: unknown input method
hr_HR: nepoznata metoda unosa

en: unknown language
hr_HR: nepoznat jezik

en: unlocked
hr_HR: otključano

en: unread
hr_HR: nepročitano

en: up arrow
hr_HR: strelica gore

en: up-right diagonal line
hr_HR: dijagonalna crta prema gore desno

[ctx: updateCheck]
en: Error checking for update.
    {tip}
hr_HR: Pogreška pri provjeri ažuriranja.
    {tip}

[ctx: updateCheck]
en: Make sure you are connected to the internet, and the NVDA update mirror URL is valid.
    Mirror URL: {url}
hr_HR: Provjerite jeste li povezani s internetom i je li URL zrcalnog poslužiteljaNVDA ažuriranja valjan.
    URL zrcalnog poslužitelja: {url}

[ctx: updateCheck]
en: Unable to establish a connection to the NV Access server.
hr_HR: Nije moguće uspostaviti vezu s poslužiteljem NV Access.

en: value {valueAxisData}
hr_HR: vrijednost {valueAxisData}

en: vertical align bottom
hr_HR: okomito poravnato prema dolje

en: vertical align distributed
hr_HR: okomito poravnato raspodijeljeno

en: vertical align justified
hr_HR: okomito poravnato obostrano

en: vertical align middle
hr_HR: okomito poravnato na sredinu

en: vertical align top
hr_HR: okomito poravnato prema gore

en: vertical borders except outside
hr_HR: okomite granice osim vanjskih

en: vertical stripe
hr_HR: okomita pruga

en: view port
hr_HR: vidljivi prikaz

en: visited
hr_HR: posjećeno

en: vlnk
hr_HR: ⡏⠏⠧⠵

en: volume down
hr_HR: smanjivanje glasnoće

en: volume up
hr_HR: povećavanje glasnoće

en: white space
hr_HR: bjelina

en: window
hr_HR: prozor

en: with %s column | with %s columns
hr_HR[0]: s %s stupcem
hr_HR[1]: s %s stupca
hr_HR[2]: s %s stupaca

en: with %s item | with %s items
hr_HR[0]: s %s stavkom
hr_HR[1]: s %s stavke
hr_HR[2]: s %s stavaka

en: with %s row | with %s rows
hr_HR[0]: s %s redkom
hr_HR[1]: s %s retka
hr_HR[2]: s %s redaka

en: with {rowCountTranslation} and {colCountTranslation}
hr_HR: s {rowCountTranslation} i {colCountTranslation}

en: wnd
hr_HR: ⡏⠗

en: word
hr_HR: riječ

en: {author} is editing
hr_HR: {author} uređuje

en: {backgroundColor} background
hr_HR: {backgroundColor} pozadina

en: {bookPercentage}%, location {curLocation} of {maxLocation}
hr_HR: {bookPercentage} %, pozicija {curLocation} od {maxLocation}

en: {category} ({nbResults} result) | {category} ({nbResults} results)
hr_HR[0]: {category} ({nbResults} rezultat)
hr_HR[1]: {category} ({nbResults} rezultata)
hr_HR[2]: {category} ({nbResults} rezultata)

en: {color1} to {color2}
hr_HR: {color1} prema {color2}

en: {color} (default color)
hr_HR: (Podrazumijevana boja) {color}

en: {color} on {backgroundColor}
hr_HR: {color} na {backgroundColor}

en: {columnCount} column | {columnCount} columns
hr_HR[0]: {columnCount} stupac
hr_HR[1]: {columnCount} stupca
hr_HR[2]: {columnCount} stupaca

en: {curPercent:.0f}%
hr_HR: {curPercent:.0f} %

en: {date} (all day)
hr_HR: {date} (cijeli dan)

en: {desc} left and right edges
hr_HR: {desc} lijevi i desni rubovi

en: {desc} surrounding border
hr_HR: {desc} obrub

en: {desc} top and bottom edges
hr_HR: {desc} gornji i donji rubovi

en: {desc} up-right and down-right diagonal lines
hr_HR: {desc} dijagonalne linije prema gore-desno i dolje-desno

en: {distance:.3g} point from bottom slide edge | {distance:.3g} points from bottom slide edge
hr_HR[0]: {distance:.3g} točka od donjeg ruba slajda
hr_HR[1]: {distance:.3g} točke od donjeg ruba slajda
hr_HR[2]: {distance:.3g} točaka od donjeg ruba slajda

en: {distance:.3g} point from left slide edge | {distance:.3g} points from left slide edge
hr_HR[0]: {distance:.3g} točka od lijevog ruba slajda
hr_HR[1]: {distance:.3g} točke od lijevog ruba slajda
hr_HR[2]: {distance:.3g} točaka od lijevog ruba slajda

en: {distance:.3g} point from right slide edge | {distance:.3g} points from right slide edge
hr_HR[0]: {distance:.3g} točka od desnog ruba slajda
hr_HR[1]: {distance:.3g} točke od desnog ruba slajda
hr_HR[2]: {distance:.3g} točke od desnog ruba slajda

en: {distance:.3g} point from top slide edge | {distance:.3g} points from top slide edge
hr_HR[0]: {distance:.3g} točka od gornjeg ruba slajda
hr_HR[1]: {distance:.3g} točke od gornjeg ruba slajda
hr_HR[2]: {distance:.3g} točke od gornjeg ruba slajda

en: {distance} from left edge of page
hr_HR: {distance} od lijevog ruba stranice

en: {distance} from top edge of page
hr_HR: {distance} od gornjeg ruba stranice

en: {elapsedTime} elapsed
hr_HR: proteklo je {elapsedTime}

en: {firstAddress}  {firstContent} through {lastAddress}  {lastContent}
hr_HR: {firstAddress}  {firstContent} do {lastAddress}  {lastContent}

en: {firstAddress} through {lastAddress}
hr_HR: {firstAddress} do {lastAddress}

en: {firstAddress} {firstValue} through {lastAddress} {lastValue}
hr_HR: {firstAddress} {firstValue} do {lastAddress} {lastValue}

en: {hourText} and {minuteText} remaining
hr_HR: Preostalo {hourText} i {minuteText}

en: {hourText} remaining
hr_HR: preostalo {hourText}

en: {hours:d} hour | {hours:d} hours
hr_HR[0]: {hours:d} sat
hr_HR[1]: {hours:d} sata
hr_HR[2]: {hours:d} sati

en: {longName} ({name})
    Version: {version} ({version_detailed})
    URL: {url}
    {copyright}
    
    {name} is covered by the GNU General Public License (Version 2 or later).
    You are free to share or change this software in any way you like as long as it is accompanied by the license and you make all source code available to anyone who wants it.
    This applies to both original and modified copies of this software, plus any derivative works.
    For further details, you can view the license from the Help menu.
    It can also be viewed online at: https://www.gnu.org/licenses/old-licenses/gpl-2.0.html and https://www.gnu.org/licenses/gpl-3.0.en.html
    
    {name} is developed by NV Access, a non-profit organisation committed to helping and promoting free and open source solutions for blind and vision impaired people.
    If you find NVDA useful and want it to continue to improve, please consider donating to NV Access. You can do this by selecting Donate from the NVDA menu.
hr_HR: {longName} ({name})
    Verzija: {version} ({version_detailed})
    Internetska adresa: {url}
    {copyright}
    
    {name} je pokrivena GNU General Public License (verzija 2 ili novija).
    Slobodni ste dijeliti ili mijenjati ovaj softver na bilo koji način sve dok je popraćen licencom i sav izvorni kod učinite dostupnim svima koji to žele.
    To se odnosi na originalne i izmijenjene kopije ovog softvera, kao i na sva izvedena djela.
    Za više detalja možete pogledati licencu iz izbornika Pomoć.
    Također ju možete pogledati online na: https://www.gnu.org/licenses/old-licenses/gpl-2.0.html i https://www.gnu.org/licenses/gpl-3.0.en.html
    
    {name} je razvila NV Access, neprofitna organizacija posvećena pomaganju i promicanju besplatnih rješenja otvorenog koda za slijepe i slabovidne osobe.
    Ako smatrate da je NVDA korisna i želite da se nastavi poboljšavati, razmislite o donaciji NV Accessu. To možete učiniti tako da odaberete Doniraj iz NVDA izbornika.

en: {message}
    
    Category: "{category}"
    Option: "{option}"
hr_HR: {message}
    
    Kategorija: "{category}"
    Opcija: "{option}"

en: {minuteText} remaining
hr_HR: preostalo {minuteText}

en: {minutes:d} minute | {minutes:d} minutes
hr_HR[0]: {minutes:d} minuta
hr_HR[1]: {minutes:d} minute
hr_HR[2]: {minutes:d} minuta

en: {modifier} released
hr_HR: {modifier} otpušten

en: {numFingers} finger {action} | {numFingers} finger {action}
hr_HR[0]: {numFingers} prst {action}
hr_HR[1]: {numFingers} prsta {action}
hr_HR[2]: {numFingers} prstiju {action}

en: {number} of {total}
hr_HR: {number} od {total}

en: {num} suggestion | {num} suggestions
hr_HR[0]: {num} prijedlog
hr_HR[1]: {num} prijedloga
hr_HR[2]: {num} prijedloga

en: {offset:.3g} centimeter | {offset:.3g} centimeters
hr_HR[0]: {offset:.3g} centimetar
hr_HR[1]: {offset:.3g} centimetra
hr_HR[2]: {offset:.3g} centimetara

en: {offset:.3g} character | {offset:.3g} characters
hr_HR[0]: {offset:.3g} znak
hr_HR[1]: {offset:.3g} znaka
hr_HR[2]: {offset:.3g} znakova

en: {offset:.3g} inch | {offset:.3g} inches
hr_HR[0]: {offset:.3g} inč
hr_HR[1]: {offset:.3g} inča
hr_HR[2]: {offset:.3g} inča

en: {offset:.3g} millimeter | {offset:.3g} millimeters
hr_HR[0]: {offset:.3g} milimetar
hr_HR[1]: {offset:.3g} milimetra
hr_HR[2]: {offset:.3g} milimetara

en: {offset:.3g} pica | {offset:.3g} picas
hr_HR[0]: {offset:.3g} pika
hr_HR[1]: {offset:.3g} pike
hr_HR[2]: {offset:.3g} pika

en: {offset:.3g} pt
hr_HR: {offset:.3g} točaka

en: {profileName} configuration profile active
hr_HR: {profileName} je aktivan

en: {profile} profile activated
hr_HR: Profil {profile} aktiviran

en: {profile} profile deactivated
hr_HR: Profil {profile} deaktiviran

en: {remainingTimeFormatted} remaining
hr_HR: Preostalo {remainingTimeFormatted}

en: {revisionType} {description}: {text} by {author} on {date}
hr_HR: {revisionType} {description}: {text}, {author}, {date}

en: {rowCount} row | {rowCount} rows
hr_HR[0]: {rowCount} redak
hr_HR[1]: {rowCount} retka
hr_HR[2]: {rowCount} redaka

en: {seriesName} series {seriesIndex} of {seriesCount}
hr_HR: {seriesName} niz {seriesIndex} od {seriesCount}

en: {seriesName} trendline type: {trendlineType}, name: {trendlineName}
hr_HR: {seriesName} vrsta linije trenda: {trendlineType}, naziv: {trendlineName}

en: {seriesName} trendline type: {trendlineType}, name: {trendlineName}, label: {trendlineLabel}
hr_HR: {seriesName} vrsta linije trenda: {trendlineType}, naziv: {trendlineName}, oznaka: {trendlineLabel}

en: {size:g} point font
hr_HR: Font veličina {size:g}

en: {startTime} to {endTime}
hr_HR: Od {startTime} do {endTime}

en: {start} through {end}
hr_HR: Od {start} do {end}

en: {styleName} style, outline level {outlineLevel}
hr_HR: Stil {styleName}, razina strukture {outlineLevel}

en: {symbol} as in {description}
hr_HR: {symbol} kao u {description}

en: {textAttribute} off
hr_HR: {textAttribute} isključeno

en: {textAttribute} on
hr_HR: {textAttribute} uključeno

en: {totalTime} total
hr_HR: ukupno trajanje {totalTime}

en: {val:.2f} centimetre | {val:.2f} centimetres
hr_HR[0]: {val:.2f} centimetar
hr_HR[1]: {val:.2f} centimetra
hr_HR[2]: {val:.2f} centimetara

en: {val:.2f} inch | {val:.2f} inches
hr_HR[0]: {val:.2f} inč
hr_HR[1]: {val:.2f} inča
hr_HR[2]: {val:.2f} inča

en: {val:g} pt space before paragraph
hr_HR: {val:g} pt razmaka prije odlomka
