nvda - en to ka_GE translation catalogue (3138 entries)

en:  %s is currently running.
ka_GE:  ამჟამად მუშაობს %s.

en:  %s module is loaded.
ka_GE:  ჩატვირთულია %s მოდული

en:  fraction {fractionValue:.2f} Percent slice {pointIndex} of {pointCount}
ka_GE:  რაც შეადგენს სექტორს {fractionValue:.2f} პროცენტს {pointIndex}  {pointCount}-დან

en:  minus
ka_GE:  გამოკლება

en:  square
ka_GE:  კვადრატი

en:  title: {axisTitle}
ka_GE:  სათაური: {axisTitle}

en:  {segmentType} {pointIndex} of {pointCount}
ka_GE:  {segmentType} {pointIndex} {pointCount}-დან

en: %d character | %d characters
ka_GE[0]: %d სიმბოლო
ka_GE[1]: %d სიმბოლო

en: %d percent
ka_GE: %d პროცენტი

en: %s application
ka_GE: აპლიკაცია %s

en: %s column | %s columns
ka_GE[0]: %s სვეტით
ka_GE[1]: %s სვეტით

en: %s cursor
ka_GE: %s კურსორი

en: %s highlighted
ka_GE: მონიშნულია %s მიერ

en: %s item | %s items
ka_GE[0]: %s ელემენტი
ka_GE[1]: %s ელემენტი

en: %s keyboard
ka_GE: %s კლავიატურა

en: %s mode
ka_GE: %s რეჟიმი

en: %s normalized
ka_GE: %s ნორმალიზებულია

en: %s selected
ka_GE: %s მოინიშნა

en: %s selected instead
ka_GE: სანაცვლოდ მონიშნულია %s

en: %s unselected
ka_GE: %s არ მოინიშნა

en: &About add-on...
ka_GE: დამატების შ&ესახებ...

en: &About...
ka_GE: &პროგრამის შესახებ...

en: &Add
ka_GE: &დამატება

en: &Add-on store...
ka_GE: &დამატებების მაღაზია...

en: &Alignment
ka_GE: გას&წორება

en: &Annotations
ka_GE: &ანოტაციები

en: &Anywhere
ka_GE: &ყველგან

en: &Apply
ka_GE: &დადასტურება

en: &Beep for capitals
ka_GE: დიდი ასოების წინ სიგ&ნალი

en: &Beep if typing lowercase letters when caps lock is on
ka_GE: ხმოვანი სიგნალი &caps lock-ის ჩართულ მდგომარეობაში პატარა ასოების აკრეფისას

en: &Bookmarks
ka_GE: სანიშ&ნეები

en: &Braille viewer
ka_GE: &ბრაილის მნახველი

en: &Brightness controls audio coordinates volume
ka_GE: სიკაშკაშე აკო&ნტროლებს აუდიო კოორდინატების ხმის სიმაღლეს

en: &Buttons
ka_GE: ღ&ილაკები

en: &Categories:
ka_GE: &კატეგორიები:

en: &Charts
ka_GE: &დიაგრამები

en: &Check for update...
ka_GE: განახლების შ&ემოწმება...

en: &Clickable
ka_GE: დაწკა&პუნებადი ელემენტები

en: &Close
ka_GE: &დახურვა

en: &Colors
ka_GE: &ფერები

en: &Comment
ka_GE: &კომენტარი

en: &Configuration profiles...
ka_GE: &კონფიგურაციის პროფილები...

en: &Continue
ka_GE: &გაგრძელება

en: &Continue running
ka_GE: მუშაობის &გაგრძელება

en: &Copy version number
ka_GE: ვერსიის &ნომრის დაკოპირება

en: &Create portable copy...
ka_GE: &პორტაბელური ასლის შექმნა...

en: &Default dictionary...
ka_GE: &სტანდარტული ლექსიკონი...

en: &Delayed descriptions for characters on cursor movement
ka_GE: კურსორის გადაადგილებისას სიმბოლოების აღწერის და&ყოვნება

en: &Delete
ka_GE: &წაშლა

en: &Dictionary entries
ka_GE: &ლექსიკონის ჩანაწერები

en: &Diff algorithm:
ka_GE: &Diff ალგორითმი:

en: &Displays to detect automatically:
ka_GE: &ავტომატურად აღქმადი ეკრანები:

en: &Donate
ka_GE: თან&ხის შეწირვა

en: &Done
ka_GE: &მზადაა

en: &Download update
ka_GE: განახლების ჩა&მოტვირთვა

en: &Edit
ka_GE: &რედაქტირება

en: &Editor revisions
ka_GE: &რედაქტორის შესწორებები

en: &Enable Highlighting
ka_GE: მონიშვნის ჩართ&ვა

en: &Enable browse mode on page load
ka_GE: გვერდის ჩატვირთვისას &დათვალიერების რეჟიმის ჩართვა

en: &Errors
ka_GE: შ&ეცდომები

en: &External IP:
ka_GE: &გარე IP მისამართი:

en: &Figures and captions
ka_GE: &ილუსტრაციები და წარწერები

en: &Font name
ka_GE: შრი&ფტის სახელი

en: &Form fields
ka_GE: &ფორმის ველები

en: &Generate Key
ka_GE: კოდის &გენერირება

en: &Graphics
ka_GE: გრა&ფიკული ელემენტები

en: &Groupings
ka_GE: დაჯგუფებებ&ი

en: &Guess object position information when unavailable
ka_GE: არა&ზუსტი ინფორმაციის გამოყენება როდესაც ობიექტის პოზიცია მიუწვდომელია

en: &HID keyboard input simulation
ka_GE: &HID კლავიატურის შეყვანის სიმულაცია

en: &Headings
ka_GE: &სათაურები

en: &Help
ka_GE: &დახმარება

en: &Help, training and support
ka_GE: &დახმარება, ტრენინგი და მხარდაჭერა

en: &Host:
ka_GE: &ჰოსტი:

en: &Hover for cell routing
ka_GE: მაუსის უჯრედებზე გადატანისას მა&რშრუტირება

en: &Inflection
ka_GE: &ინტონაცია

en: &Input table:
ka_GE: შეყვანის &ცხრილი:

en: &Install NVDA on this computer
ka_GE: NVDA-ს ამ კომპიუტერზე &დაყენება

en: &Install NVDA...
ka_GE: NVDA-ს &დაყენება...

en: &Keep existing desktop shortcut
ka_GE: სამუშაო მაგიდაზე არსებული &იარლიყის შენარჩუნება

en: &Key:
ka_GE: &კოდი:

en: &Keyboard layout:
ka_GE: &კლავიატურის განლაგება:

en: &Language
ka_GE: &ენა

en: &Level
ka_GE: &დონე

en: &Line spacing
ka_GE: &ხაზებს შორის ინტერვალი

en: &Lists
ka_GE: &სიები

en: &Maximum number of characters on one line
ka_GE: სიმბოლოების მა&ქსიმალური რაოდენობა ერთ ხაზზე

en: &Modes available in the 'Cycle sound split mode' command:
ka_GE: 'ხმის გაყოფის რეჟიმის გადართვისას &ხელმისაწვდომი რეჟიმები:

en: &Modes available in the Cycle speech mode command:
ka_GE: მეტყველების გადართვის ბრძანებაში არსებული რეჟიმები:

en: &Move to
ka_GE: &გადასვლა

en: &Multiple key press timeout (ms):
ka_GE: &მრავალჯერადი ღილაკის დაჭერის დროის ამოწურვა (მწ):

en: &New
ka_GE: &ახალი

en: &No
ka_GE: &არა

en: &Not now
ka_GE: ახლა &არა

en: &Number of lines per page
ka_GE: &ხაზების რაოდენობა გვერდზე

en: &Output table:
ka_GE: &გამოტანის ცხრილი:

en: &Pages
ka_GE: &გვერდები

en: &Paragraph indentation
ka_GE: ა&ბზაცის შეწევა

en: &Paragraph style:
ka_GE: &აბზაცის სტილი:

en: &Pattern
ka_GE: &ნიმუში

en: &Pitch
ka_GE: &ტონი

en: &Play audio coordinates when mouse moves
ka_GE: მაუსის მოძრაობისას აუდიო კოორდინატების ჩა&რთვა

en: &Play sound when toggling Screen Curtain
ka_GE: ხმა ეკრანის ჩაბნელები&ს გადართვისას

en: &Play sounds when starting or exiting NVDA
ka_GE: ხმოვანი &სიგნალი NVDA-ს ჩართვისას ან გამორთვისას

en: &Port:
ka_GE: &პორტი:

en: &Postpone update
ka_GE: განახლების გადადე&ბა

en: &Preferences
ka_GE: &პარამეტრები

en: &Proceed with installation (not recommended)
ka_GE: ინსტალაციის &გაგრძელება (არ არის რეკომენდებული)

en: &Punctuation/symbol pronunciation...
ka_GE: &პუნქტუაციის / სიმბოლოების გახმოვანება...

en: &Python console
ka_GE: &Python კონსოლი

en: &Rate
ka_GE: &სიჩქარე

en: &References
ka_GE: &მითითებები

en: &Remove
ka_GE: &წაშლა

en: &Rename
ka_GE: &გადარქმევა

en: &Replacement
ka_GE: ჩ&ანაცვლება

en: &Revert to saved configuration
ka_GE: შენახულ კ&ონფიგურაციაზე დაბრუნება

en: &Review add-ons...
ka_GE: დამატებების &გადახედვა...

en: &Save
ka_GE: შ&ენახვა

en: &Save configuration
ka_GE: კონფიგურაციის შენა&ხვა

en: &Save configuration when exiting NVDA
ka_GE: &კონფიგურაციის შენახვა NVDA-დან გამოსვლისას

en: &Select NVDA Modifier Keys
ka_GE: აირჩიეთ NVDA-ს მოდიფიკატორის ღი&ლაკები

en: &Send actual symbol to synthesizer
ka_GE: რეალური სიმბოლოს სინთეზატორისთვის გაგ&ზავნა

en: &Settings...
ka_GE: &პარამეტრები...

en: &Sheets
ka_GE: ფ&ურცლები

en: &Show Braille Viewer on Startup
ka_GE: ბრაილის მნახველის ჩართვისას ჩვ&ენება

en: &Show Speech Viewer on Startup
ka_GE: ჩართვისას მეტყველების მნახველის ჩვენებ&ა

en: &Show cursor
ka_GE: &კურსორის ჩვენება

en: &Show this dialog when NVDA starts
ka_GE: NVDA-ს ჩართვისას ამ დიალოგის ჩ&ვენება

en: &Simple review mode
ka_GE: &გამარტივებული მიმოხილვის რეჟიმი

en: &Sound split mode:
ka_GE: ხმის &გაყოფის რეჟიმი:

en: &Speech viewer
ka_GE: &მეტყველების მნახველი

en: &Start the new portable copy after creation
ka_GE: შექმნის შემდეგ &ახალი პორტაბელური ასლის ჩართვა

en: &Symbol:
ka_GE: &სიმბოლო:

en: &Symbols
ka_GE: &სიმბოლოები

en: &Synthesizer:
ka_GE: &სინთეზატორი:

en: &Tables
ka_GE: &ცხრილები

en: &Temporary dictionary...
ka_GE: &დროებითი ლექსიკონი...

en: &Test...
ka_GE: შ&ემოწმება...

en: &Tools
ka_GE: &სერვისები

en: &Touch typing mode
ka_GE: შ&ეხებით აკრეფა

en: &Trap all non-command gestures from reaching the document
ka_GE: ყველა არაბრძანებითი ჟესტის დოკუმენტზე წვდომის &დაბლოკვა

en: &Triggers...
ka_GE: გადამრთ&ველები...

en: &Type
ka_GE: &ტიპი

en: &Update now
ka_GE: &განახლება

en: &Update to NVDA {version}
ka_GE: NVDA {version} ვერსიაზე &განახლება

en: &Use CapsLock as an NVDA modifier key
ka_GE: CapsLock-ის NVDA-ს მოდიფიკატორის ღილაკად გამოყ&ენება

en: &User Guide
ka_GE: მომხმარებლის სა&ხელმძღვანელო

en: &View License
ka_GE: &სალიცენზიო შეთანხმების ნახვა

en: &Voice
ka_GE: &ხმა

en: &Voice dictionary...
ka_GE: &ხმის ლექსიკონი......

en: &Yes
ka_GE: &დიახ

en: (normal configuration)
ka_GE: (სტანდარტული კონფიგურაცია)

en: 0 matches
ka_GE: 0 შესატყვისი

en: 1.5 line spacing
ka_GE: ხაზებს შორის ინტერვალი 1.5

en: 100 percent Stacked Area
ka_GE: ნორმირებული, ფართობებით და დაგროვებადი

en: 100 percent Stacked Bar
ka_GE: 100 პროცენტიანი დაწყობილი ზოლი

en: 100 percent Stacked Column
ka_GE: ნორმირებული ჰისტოგრამა

en: 100 percent Stacked Cone Bar
ka_GE: ნორმირებული კონუსოიდი დაგროვებით

en: 100 percent Stacked Cone Column
ka_GE: ნორმირებული კონუსისებრი ჰისტოგრამა დაგროვებით

en: 100 percent Stacked Cylinder Bar
ka_GE: ნორმირებული ცილინდრისებრი დაგროვებით

en: 100 percent Stacked Cylinder Column
ka_GE: ნორმირებული ცილინდრისებრი ჰისტოგრამა დაგროვებით

en: 100 percent Stacked Line
ka_GE: ნორმირებული გრაფიკი დაგროვებით

en: 100 percent Stacked Line with Markers
ka_GE: ნორმირებული გრაფიკი, რომელზეც წერტილები მარკერითაა აღნიშნული

en: 100 percent Stacked Pyramid Bar
ka_GE: ნორმირებული პირამიდისებრი დაგროვებით

en: 100 percent Stacked Pyramid Column
ka_GE: ნორმირებული პირამიდისებრი ჰისტოგრამა დაგროვებით

en: 12.5% gray
ka_GE: 12.5% ნაცრისფერი

en: 25% gray
ka_GE: 25% ნაცრისფერი

en: 3D 100 percent Stacked Bar
ka_GE: ნორმირებული მოცულობითი ხაზოვანი დიაგრამა დაგროვებით

en: 3D 100 percent Stacked Column
ka_GE: ნორმირებული მოცულობითი ჰისტოგრამა დაგროვებით

en: 3D Area
ka_GE: მოცულობითი დიაგრამა ფართობებით

en: 3D Clustered Bar
ka_GE: მოცულობითი ხაზოვანი დიაგრამა დაჯგუფებით

en: 3D Clustered Column
ka_GE: მოცულობითი ჰისტოგრამა დაჯგუფებით

en: 3D Column
ka_GE: 3D სვეტი

en: 3D Cone Column
ka_GE: მოცულობითი კონუსური ჰისტოგრამა

en: 3D Cylinder Column
ka_GE: მოცულობითი ცილინდრული ჰისტოგრამა

en: 3D Line
ka_GE: მოცულობითი გრაფიკი

en: 3D Pie
ka_GE: მოცულობითი წრიული დიაგრამა

en: 3D Pyramid Column
ka_GE: 3D პირამიდის სვეტი

en: 3D Stacked Area
ka_GE: მოცულობითი დიაგრამა ფართობებით და დაგროვებადი

en: 3D Stacked Bar
ka_GE: მოცულობითი ხაზოვანი დიაგრამა დაგროვებით

en: 3D Stacked Column
ka_GE: მოცულობითი ჰისტოგრამა დაგროვებით

en: 3D Surface
ka_GE: მოცულობითი ზედაპირული დიაგრამა

en: 3D Surface (wireframe)
ka_GE: მოცულობითი მავთულისებრი ზედაპირი

en: 50% gray
ka_GE: 50% ნაცრისფერი

en: 6.25% gray
ka_GE: 6.25% ნაცრისფერი

en: 75% gray
ka_GE: 75% ნაცრისფერი

en: A dialog where you can set default dictionary by adding dictionary entries to the list
ka_GE: დიალოგი, სადაც შეგიძლიათ დააყენოთ სტანდარტული ლექსიკონი ლექსიკონის ჩანაწერების სიაში დამატებით

en: A dialog where you can set temporary dictionary by adding dictionary entries to the edit box
ka_GE: დიალოგი, სადაც შეგიძლიათ დააყენოთ დროებითი ლექსიკონი ლექსიკონის ჩანაწერების დამატებით რედაქტირების ველში

en: A dialog where you can set voice-specific dictionary by adding dictionary entries to the list
ka_GE: დიალოგი, სადაც შეგიძლიათ დააყენოთ ხმის სპეციფიკური ლექსიკონი ლექსიკონის ჩანაწერების სიაში დამატებით

en: A free and open source screen reader for Microsoft Windows
ka_GE: უფასო და ღია კოდის მქონე ეკრანის წამკითხველი Microsoft Windows-ისთვის

en: A pattern is required.
ka_GE: საჭიროა ნიმუში.

en: A portable copy already exists in the directory '{portableDirectory}'. Do you want to update it?
ka_GE: პორტაბელური ასლი უკვე არსებობს '{portableDirectory}' ფოლდერში. გსურთ მისი განახლება?

en: A previous copy of NVDA has been found on your system. This copy will be updated.
ka_GE: თქვენს სისტემაში ნაპოვნია NVDA-ს წინა ასლი. ეს ასლი განახლდება.

en: A profile cannot have an empty name.
ka_GE: პროფილს არ შეიძლება ჰქონდეს ცარიელი სახელი.

en: A version of this add-on is already installed. Would you like to update {summary} version {curVersion} to version {newVersion}?
ka_GE: ამ დამატების ვერსია უკვე დაყენებულია. გსურთ განაახლოთ {summary} {curVersion} ვერსია {newVersion} ვერსიით?

en: About NVDA
ka_GE: NVDA-ს შესახებ

en: Action unavailable in NVDA Windows Store version
ka_GE: მოქმედება მიუწვდომელია NVDA-ს Windows-ის მაღაზიის ვერსიაში

en: Action unavailable in a temporary version of NVDA
ka_GE: მოქმედება მიუწვდომელია NVDA-ს დროებით ვერსიაში

en: Action unavailable in secure context
ka_GE: მოქმედება მიუწვდომელია დაცულ კონტექსტში

en: Action unavailable while Windows is locked
ka_GE: მოქმედება მიუწვდომელია, როდესაც Windows დაბლოკილია

en: Action unavailable while a dialog requires a response
ka_GE: მოქმედება მიუწვდომელია, სანამ დიალოგი მოითხოვს პასუხს

en: Action unavailable while the braille mode is set to speech output
ka_GE: მოქმედება მიუწვდომელია, როდესაც ბრაილის რეჟიმი დაყენებულია მეტყველების გამოტანაზე

en: Action unavailable. Braille is tethered to focus
ka_GE: მოქმედება მიუწვდომელია. ბრაილი მიბმულია ფოკუსზე

en: Activate
ka_GE: გააქტიურება

en: Activates or deactivates the {profile} configuration profile
ka_GE: ააქტიურებს ან გამორთავს {profile} კონფიგურაციის პროფილს

en: Activates the Add-on Store to browse and manage add-on packages for NVDA
ka_GE: ააქტიურებს დამატებების მაღაზიას, NVDA-სთვის დამატებების პაკეტების დასათვალიერებლად და სამართავად

en: Activates the NVDA Python Console, primarily useful for development
ka_GE: ააქტიურებს NVDA Python კონსოლს, რომელიც ძირითადად სასარგებლოა დამუშავებისთვის

en: Activates the current object in the document
ka_GE: ააქტიურებს მიმდინარე ობიექტს დოკუმენტში

en: Activates the text at the cursor if possible
ka_GE: ააქტიურებს ტექსტს კურსორის ქვეშ, თუ შესაძლებელია

en: Add Dictionary Entry
ka_GE: ლექსიკონში ჩანაწერის დამატება

en: Add Symbol
ka_GE: სიმბოლოს დამატება

en: Add-on Installation
ka_GE: დამატების დაყენება

en: Add-on Store
ka_GE: დამატებების მაღაზია

en: Add-ons cannot be installed in the Windows Store version of NVDA
ka_GE: NVDA-ს Windows-ის მაღაზიის ვერსიაში დამატებების დაყენება შეუძლებელია

en: Advanced
ka_GE: დამატებითი

en: Afrikaans grade 1
ka_GE: აფრიკული (1 დონე)

en: Afrikaans grade 2
ka_GE: აფრიკული (2 დონე)

en: Akkadian (Borger) grade 1
ka_GE: აქადური (ბორგერი) 1 დონე

en: Akkadian (US) grade 1
ka_GE: აქადური (აშშ) 1 დონე

en: All add-ons are now disabled. They will be re-enabled on the next restart unless you choose to disable them again.
ka_GE: ამჟამად ყველა დამატება გამორთულია. ისინი ხელახლა ჩაირთვებიან მომდევნო გადატვირთვისას, სანამ თქვენ კვლავ არ გამორთავთ მათ.

en: All dots
ka_GE: ყველა წერტილი

en: Allow NV Access to gather NVDA usage statistics
ka_GE: NV Access-ისთვის NVDA-ს გამოყენების სტატისტიკის შეგროვების დაშვება

en: Allow automatic updates to install incompatible add-ons
ka_GE: ავტომატური განახლებებისთვის შეუთავსებელი დამატებების დაყენების დაშვება

en: Allow skim &reading in Say All
ka_GE: ყველაფრის წაკითხვის რეჟიმში გადახედვითი წა&კითხვის ჩართვა

en: Alpha numeric input
ka_GE: ალფა-ციფრული შეყვანა

en: Already connected
ka_GE: უკვე დაკავშირებულია

en: Already in a content recognition result
ka_GE: უკვე შინაარსის ამოცნობის შედეგშია

en: Already set row {rowNumber} column {columnNumber} as start of column headers
ka_GE: სტრიქონი {rowNumber} სვეტი {columnNumber} სვეტების სათაურების საწყისად უკვე დაყენებულია

en: Already set row {rowNumber} column {columnNumber} as start of row headers
ka_GE: სტრიქონი {rowNumber} სვეტი {columnNumber} უკვე დაყენებულია სტრიქონების სათაურების საწყისად

en: Already set {address} as start of column headers
ka_GE: {address} სვეტის სათაურების დასაწყისად უკვე დაყენებულია

en: Already set {address} as start of row headers
ka_GE: {address} სტრიქონის სათაურების საწყისად უკვე დაყენებულია

en: Always
ka_GE: ყოველთვის

en: Always duck
ka_GE: ხმის დახშობა ნებისმიერ შემთხვევაში

en: Always fill display
ka_GE: ეკრანის ყოველთვის შევსება

en: Always include short character &description when announcing candidates
ka_GE: კანდიდატების გამოცხადებისას ყოველთვის მოხდეს სიმბოლოს მოკლე აღწერის ჩართვ&ა

en: An error has caused this feature ({title}) to be unavailable at this time. Restarting NVDA or Windows may solve this problem.
ka_GE: შეცდომის გამო ეს ფუნქცია ({title}) ამჟამად მიუწვდომელია. NVDA-ს ან Windows-ის გადატვირთვამ შესაძლოა ეს პრობლემა მოაგვაროს.

en: An error has caused this feature to be unavailable at this time. Restarting NVDA or Windows may solve this problem.
ka_GE: შეცდომის გამო ეს ფუნქცია ამჟამად მიუწვდომელია. NVDA-ს ან Windows-ის გადატვირთვამ შესაძლოა ეს პრობლემა მოაგვაროს.

en: Annotations
ka_GE: ანოტაციები

en: Announce &selected candidate
ka_GE: არჩეული კანდიდატის &გამოცხადება

en: Announces the current selection in edit controls and documents. Pressing twice spells this information. Pressing three times spells it using character descriptions. Pressing four times shows it in a browsable message.
ka_GE: ახმოვანებს მიმდინარე მონიშვნას რედაქტირებად კონტროლებსა და დოკუმენტებში. ორჯერ დაჭერისას, ინფორმაციას კითხულობს ასო-ასო. სამჯერ დაჭერისას, ინფორმაციას კითხულობს სიმბოლოების აღწერით. ოთხჯერ დაჭერისას, ინფორმაციას აჩვენებს შეტყობინების სახით  დათვალიერებად ფანჯარაში.

en: Answer to:
ka_GE: პასუხის გაცემა:

en: Any
ka_GE: ნებისმიერი

en: Appointment {subject}, {time}
ka_GE: დანიშნულების {subject}, {time}

en: Arabic 8 dot computer braille
ka_GE: არაბული რვაწერტილიანი კომპიუტერული ბრაილი

en: Arabic grade 1
ka_GE: არაბული (1 დონე)

en: Arabic grade 2
ka_GE: არაბული (2 დონე)

en: Are you sure you want to install this add-on?
    Only install add-ons from trusted sources.
    Addon: {summary} {version}
ka_GE: დარწმუნებული ხართ, რომ გსურთ ამ დამატების დაყენება?
    დააყენეთ დამატებები მხოლოდ სანდო წყაროდან.
    დამატება: {summary} {version}

en: Are you sure you want to remove all the entries in this dictionary?
ka_GE: დარწმუნებული ხართ, რომ გსურთ ამ ლექსიკონის ყველა ჩანაწერის წაშლა?

en: Are you sure you want to reset all gestures to their factory defaults?
    
    			All of your user defined gestures, whether previously set or defined during this session, will be lost.
    			This cannot be undone.
ka_GE: დარწმუნებული ხართ, რომ გსურთ ყველა ჟესტის აღდგენა ქარხნულ პარამეტრებზე?
    
    			თქვენი ყველა განსაზღვრული ჟესტი, იქნება ეს ადრე დაყენებული თუ განსაზღვრული ამ სესიის დროს, დაიკარგება.
    			ამის გაუქმება შეუძლებელია.

en: Area
ka_GE: ფართობითი დიაგრამა

en: Arti&cles
ka_GE: სტატ&იები

en: Assamese grade 1
ka_GE: ასამიური (1 დონე)

en: At least one NVDA modifier key must be set. Caps lock will remain as an NVDA modifier key.
ka_GE: მინიმუმ ერთი ღილაკი უნდა იყოს გამოყენებული NVDA-ს მოდიფიკატორის ღილაკად. Caps lock ღილაკი დარჩება NVDA-ს მოდიფიკატორად.

en: At least one key must be used as the NVDA key.
ka_GE: მინიმუმ ერთი ღილაკი მაინც უნდა იყოს გამოყენებული NVDA-ს კლავიშად.

en: At least one sound split mode has to be checked.
ka_GE: მინიმუმ ერთი ხმის გაყოფის რეჟიმი უნდა იყოს მონიშნული.

en: At least two speech modes have to be checked.
ka_GE: მინიმუმ მეტყველების ორი რეჟიმი უნდა იყოს მონიშნული.

en: Attachments
ka_GE: მიმაგრებული ფაილები

en: Attempt to cancel speech for expired focus events:
ka_GE: მოძველებული ფოკუსის მოვლენებისთვის მეტყველების გაუქმების მცდელობა:

en: Audio
ka_GE: აუდიო

en: Audio d&ucking mode:
ka_GE: ხმის და&ხშობის რეჟიმი:

en: Audio ducking not supported
ka_GE: ხმის დახშობა არ არის მხარდაჭერილი

en: Audio indication of focus and browse modes
ka_GE: დათვალიერებისა და რედაქტირების რეჟიმის აუდიო ინდიკატორი

en: Audio output &device:
ka_GE: ხმის გამომავალი &მოწყობილობა:

en: Automatic
ka_GE: ავტომატურად

en: Automatic &Say All on page load
ka_GE: გვერდის ჩატვირთვისას ყველაფრის ერთად &ავტომატურად წაკითხვა

en: Automatic &updates:
ka_GE: &ავტომატური განახლებები:

en: Automatic (prefer Diff Match Patch)
ka_GE: ავტომატურად (უპირატესობა Diff Match Patch-ზე)

en: Automatic (prefer UIA)
ka_GE: ავტომატურად (უპირატესობა UIA-ზე)

en: Automatic (prefer selective)
ka_GE: ავტომატურად (უპირატესობა შერჩევითზე)

en: Automatic ({name})
ka_GE: ავტომატური ({name})

en: Automatic dialect switching (when supported)
ka_GE: დიალექტის ავტომატური გადართვა (როცა შესაძლებელია)

en: Automatic focus mode for caret movement
ka_GE: კურსორის გადაადგილებისას ავტომატური გადასვლა რედაქტირების რეჟიმში

en: Automatic focus mode for focus changes
ka_GE: ფოკუსის ცვლილებისას ავტომატური გადასვლა რედაქტირების რეჟიმში

en: Automatic language and dialect switching on
ka_GE: ენისა და დიალექტის ავტომატური გადართვა ჩართულია

en: Automatic language switching (when supported)
ka_GE: ენის ავტომატური გადართვა (როცა შესაძლებელია)

en: Automatic language switching off
ka_GE: ენის ავტომატური გადართვა გამორთულია

en: Automatic language switching on
ka_GE: ენის ავტომატური გადართვა ჩართულია

en: Automatic refresh disabled
ka_GE: ავტომატური განახლება გამორთულია

en: Automatic refresh enabled
ka_GE: ავტომატური განახლება ჩართულია

en: Automatically check for &updates to NVDA
ka_GE: NVDA-ს განახლებების &ავტომატურად შემოწმება

en: Automatically report all available &candidates
ka_GE: ყველა ხელმისაწვდომი კან&დიდატის ავტომატურად გახმოვანება

en: Avoid splitting &words when possible
ka_GE: შესაძლებლობის შემთხვევაში, სიტყვების დანაწევრების &თავიდან არიდება

en: BCC:
ka_GE: ბრმა ასლი:

en: Bar of Pie
ka_GE: წრიული დიაგრამის ხაზი

en: Baseline
ka_GE: საბაზო ზოლი

en: Bashkir grade 1
ka_GE: ბაშკირული (1 დონე)

en: Beep
ka_GE: სიგნალებით

en: Beep and speak progress bar updates
ka_GE: პროგრესის ზოლის განახლების გახმოვანება მეტყველებითა და სიგნალებით

en: Beep for progress bar updates
ka_GE: პროგრესის ზოლის განახლება სიგნალებით

en: Begins interaction with math content
ka_GE: იწყებს მათემატიკურ შინაარსთან ინტერაქციას

en: Belarusian computer braille
ka_GE: ბელორუსული კომპიუტერული ბრაილი

en: Belarusian literary braille
ka_GE: ბელორუსული ლიტერატურული ბრაილი

en: Belarusian literary braille (detailed)
ka_GE: ბელორუსული ლიტერატურული ბრაილი (დეტალური)

en: Bengali grade 1
ka_GE: ბენგალიური (1 დონე)

en: Beta or dev
ka_GE: Beta ან dev

en: Bitmap placeholder
ka_GE: სურათების განყოფილება

en: Blink cursor
ka_GE: კურსორის ციმციმი

en: Block &quotes
ka_GE: ციტ&ატები

en: Bluetooth Serial: {port} ({deviceName})
ka_GE: Bluetooth სერია: {port} ({deviceName})

en: Bold off
ka_GE: მუქი შრიფტი გამორთულია

en: Bold on
ka_GE: მუქი შრიფტი ჩართულია

en: Both Colors and Styles
ka_GE: ფერებიც და სტილებიც

en: Both host and key must be set.
ka_GE: როგორც სერვერი, ასევე კოდი უნდა იყოს დაყენებული.

en: Both port and key must be set.
ka_GE: როგორც პორტი, ასევე კოდი უნდა იყოს დაყენებული.

en: Bottom
ka_GE: ქვედა

en: Braille
ka_GE: ბრაილი

en: Braille &display:
ka_GE: ბრაილის &ეკრანი:

en: Braille Display Error
ka_GE: ბრაილის ეკრანის შეცდომა

en: Braille Unicode normalization default ({default})
ka_GE: ბრაილის Unicode-ის ნორმალიზაცია ნაგულისხმევი ({default})

en: Braille Unicode normalization {state}
ka_GE: ბრაილის Unicode-ის ნორმალიზაცია {state}

en: Braille cursor %s
ka_GE: ბრაილის კურსორი %s

en: Braille cursor is turned off
ka_GE: ბრაილის კურსორი გამორთულია

en: Braille cursor off
ka_GE: ბრაილის კურსორი გამორთულია

en: Braille cursor on
ka_GE: ბრაილის კურსორი ჩართულია

en: Braille destination
ka_GE: ბრაილის შრიფტის სამიზნე

en: Braille display
ka_GE: ბრაილის ეკრანი

en: Braille focus context presentation: %s
ka_GE: ბრაილის ფოკუსის კონტექსტური წარმოდგენა: %s

en: Braille font attributes
ka_GE: შრიფტის თვისებების ბრაილით გამოტანა

en: Braille inp&ut
ka_GE: ბრაილის შ&ეყვანა

en: Braille input disabled
ka_GE: ბრაილის შეყვანა გამორთულია

en: Braille input enabled
ka_GE: ბრაილის შეყვანა ჩართულია

en: Braille mode {brailleMode}
ka_GE: ბრაილის რეჟიმი {brailleMode}

en: Braille mode:
ka_GE: ბრაილის რეჟიმი:

en: Braille move system caret when routing review cursor %s
ka_GE: მიმოხილვის კურსორის მარშრუტიზაციისას სისტემური კურსორის გადაადგილება %s

en: Braille move system caret when routing review cursor default (%s)
ka_GE: მიმოხილვის კურსორის მარშრუტიზაციისას სისტემური კურსორის გადაადგილება სტანდარტულად (%s)

en: Braille show messages %s
ka_GE: შეტყობინებების ჩვენება %s

en: Braille show selection %s
ka_GE: მონიშვნის ჩვენება %s

en: Braille show selection default (%s)
ka_GE: მონიშვნის ჩვენება (%s)

en: Braille tethered %s
ka_GE: ბრაილი მიბმულია %s

en: Braille viewer disabled
ka_GE: ბრაილის მნახველი გამორთულია

en: Braille viewer enabled
ka_GE: ბრაილის მნახველი ჩართულია

en: Browse Mode
ka_GE: დათვალიერების რეჟიმი

en: Browse mode
ka_GE: დათვალიერების რეჟიმი

en: Browse...
ka_GE: არჩევა...

en: Bubble
ka_GE: ბუშტოვანი დიაგრამა

en: Bubble with 3D effects
ka_GE: ბუშტოვანი დიაგრამის მოცულობითი ვერსია

en: Bulgarian 8 dot computer braille
ka_GE: ბულგარული რვა წერტილიანი ბრაილი კომპიუტერისთვის

en: Bulgarian grade 1
ka_GE: ბულგარული )1 დონე)

en: Burmese grade 1
ka_GE: ბირმული (1 დონე)

en: Burmese grade 2
ka_GE: ბირმული (2 დონე)

en: C&hange...
ka_GE: შე&ცვლა...

en: CC:
ka_GE: ასლი:

en: COM Registration Fixing Tool Failed
ka_GE: COM რეგისტრაციის შესწორების ინსტრუმენტის შეცდომა

en: Can't change the active profile while an NVDA dialog is open
ka_GE: აქტიური პროფილის შეცვლა შეუძლებელია, სანამ NVDA-ს დიალოგი გახსნილია

en: Can't find the documentation window.
ka_GE: დოკუმენტაციის ფანჯარა ვერ მოიძებნა.

en: Can't select text, press twice to copy
ka_GE: ტექსტის მონიშვნა შეუძლებელია, დააჭირეთ ორჯერ დასაკოპირებლად

en: Cancel
ka_GE: გაუქმება

en: Candidate
ka_GE: კანდიდატი

en: Cannot find row {rowNumber} column {columnNumber} in column headers
ka_GE: სვეტის სათაურებში ვერ მოიძებნა სტრიქონი {rowNumber} სვეტი {columnNumber}

en: Cannot find row {rowNumber} column {columnNumber} in row headers
ka_GE: სტრიქონის სათაურებში ვერ მოიძებნა სტრიქონი {rowNumber} სვეტი {columnNumber}

en: Cannot find {address}    in row headers
ka_GE: {address}-ის პოვნა სტრიქონის სათაურებში ვერ მოხერხდა

en: Cannot find {address} in column headers
ka_GE: სვეტის სათაურებში {address}-ის მოძებნა შეუძლებელია

en: Cannot install NVDA add-on from {path}.
    You must be running NVDA to be able to install add-ons.
ka_GE: ვერ მოხერხდა NVDA დამატების დაყენება {path} დან.
    იმისათვის, რომ დააყენოთ NVDA-ს დამატება, თქვენ უნდა გქონდეთ გაშვებული NVDA.

en: Capital pitch change percentage
ka_GE: დიდ ასოებთან ტონის ცვლილების პროცენტი

en: Caret movement timeout (in ms)
ka_GE: კურსორის მოძრაობის ლოდინის დრო (მილიწამებში)

en: Case &sensitive
ka_GE: რე&გისტრის გათვალისწინება

en: Catalan grade 1
ka_GE: კატალონიური (1 დონე)

en: Category {categoryAxisData}:
ka_GE: კატეგორია {categoryAxisData}:

en: Cell &borders:
ka_GE: უჯ&რის საზღვრები:

en: Cell c&oordinates
ka_GE: ცხრილის უჯრის კ&ოორდინატები

en: Center Title placeholder
ka_GE: ცენტრის განყოფილება

en: Central Kurdish grade 1
ka_GE: ცენტრალური ქურთული (1 დონე)

en: Change selected symbol
ka_GE: მონიშნული სიმბოლოს შეცვლა

en: Change tracking off
ka_GE: მაუსის თვალყური გამორთულია

en: Change tracking on
ka_GE: მაუსის თვალყური ჩართულია

en: Change...
ka_GE: შეცვლა...

en: Changes were made to add-ons. You must restart NVDA for these changes to take effect. Would you like to restart now?
ka_GE: დამატებებისთვის განხორციელდა ცვლილება. თქვენ უნდა გადატვირთოთ NVDA, რათა ცვლილებები ძალაში შევიდეს. გსურთ რომ გადატვირთოთ ახლა?

en: Character: {character}
    Replacement: {replacement}
ka_GE: სიმბოლო: {character}
    ჩანაცვლება: {replacement}

en: Chart Elements
ka_GE: დიაგრამის ელემენტები

en: Chart area
ka_GE: დიაგრამის ფართობი

en: Chart area, height: {chartAreaHeight}, width: {chartAreaWidth}, top: {chartAreaTop}, left: {chartAreaLeft}
ka_GE: დიაგრამის არე, სიმაღლე: {chartAreaHeight}, სიგანე: {chartAreaWidth}, ზემოდან: {chartAreaTop}, მარცხნიდან: {chartAreaLeft}

en: Chart placeholder
ka_GE: დიაგრამის განყოფილება

en: Chart title: {chartTitle}
ka_GE: სქემის  სათაური {chartTitle}

en: Chart title: {chartTitle}, type: {chartType}
ka_GE: სქემის სათაური: {chartTitle}, ტიპი: {chartType}

en: Checking for Update
ka_GE: მიმდინარეობს განახლების შემოწმება

en: Checking for update
ka_GE: მიმდინარეობს განახლების შემოწმება

en: Chichewa (Malawi) literary braille
ka_GE: ჩიჩევა (მალავი) ლიტერატურული ბრაილი

en: Chinese (China, Mandarin) Current Braille System
ka_GE: ჩინური (ჩინეთი, Mandarin) მიმდინარე ბრაილის სისტემა

en: Chinese (China, Mandarin) Current Braille System (no tones)
ka_GE: ჩინური (ჩინეთი, მანდარინი) ბრაილის ამჟამინდელი სისტემა (ტონების გარეშე)

en: Chinese (China, Mandarin) Double-phonic Braille System
ka_GE: ჩინური (ჩინეთი, Mandarin) ორმაგი ხმოვანი ბრაილის სისტემა

en: Chinese (Hong Kong, Cantonese)
ka_GE: ჩინური (ჰონკონგი, კანტონური)

en: Chinese (Taiwan, Mandarin)
ka_GE: ჩინური (ტაივანი, Mandarin)

en: Chinese common braille (simplified Chinese characters)
ka_GE: ჩინური ბრაილი (გამარტივებული ჩინური იეროგლიფები)

en: Clear the output pane
ka_GE: გამოსვლის პანელის გასუფთავება

en: Clicks the left mouse button once at the current mouse position
ka_GE: მაუსის მიმდინარე პოზიციაზე ასრულებს ერთ დაწკაპუნებას მაუსის მარცხენა ღილაკით

en: Clicks the right mouse button at the current touch position. This is generally used to activate a context menu.
ka_GE: აჭერს მაუსის მარჯვენა ღილაკს შეხების მიმდინარე წერტილზე. ძირითადად, ეს გამოიყენება კონტექსტური მენიუს გასააქტიურებლად.

en: Clicks the right mouse button once at the current mouse position
ka_GE: მაუსის მიმდინარე პოზიციაზე ასრულებს ერთ დაწკაპუნებას მაუსის მარჯვენა ღილაკით

en: Clipboard
ka_GE: ბუფერი

en: Clipboard received
ka_GE: ბუფერი მიღებულია

en: Close
ka_GE: დახურვა

en: Clustered Bar
ka_GE: ხაზოვანი დიაგრამა დაჯგუფებით

en: Clustered Column
ka_GE: ჰისტოგრამა დაჯგუფებით

en: Clustered Cone Bar
ka_GE: კონუსური დაჯგუფებით

en: Clustered Cone Column
ka_GE: კონუსური ჰისტოგრამა დაჯგუფებით

en: Clustered Cylinder Bar
ka_GE: ცილინდრული დაჯგუფებით

en: Clustered Pyramid Bar
ka_GE: პირამიდული დაჯგუფებით

en: Clustered Pyramid Column
ka_GE: პირამიდული ჰისტოგრამა დაჯგუფებით

en: Collapsed
ka_GE: ჩაკეცილია

en: Columns
ka_GE: სვეტები

en: Command line option: {langDesc}
ka_GE: ბრძანების ხაზის პარამეტრი: {langDesc}

en: Command not supported in this type of document. The tables have their first column cells automatically set as row headers.
ka_GE: ბრძანება არ არის მხარდაჭერილი ამ ტიპის დოკუმენტში. ცხრილების პირველი სვეტის უჯრა ავტომატურად დაყენებულია სტრიქონის სათაურად.

en: Command not supported in this type of document. The tables have their first row cells automatically set as column headers.
ka_GE: ბრძანება არ არის მხარდაჭერილი ამ ტიპის დოკუმენტში. ცხრილების პირველი სტრიქონის უჯრა ავტომატურად დაყენებულია სვეტის სათაურად.

en: Commands &Quick Reference
ka_GE: ბრძანებების &მოკლე მიმოხილვა

en: Commands Quick Reference
ka_GE: ბრძანებების სწრაფი მიმოხილვა

en: Commen&ts
ka_GE: &კომენტარები

en: Comment
ka_GE: კომენტარი

en: Comment thread: {comment}  by {author}
ka_GE: კომენტარის თემა: {author} – {comment}

en: Comment thread: {comment}  by {author} with {numReplies} reply | Comment thread: {comment}  by {author} with {numReplies} replies
ka_GE[0]: კომენტარის თემა: {comment} {author}-ის მიერ {numReplies} პასუხით
ka_GE[1]: კომენტარის თემა: {comment} {author}-ის მიერ {numReplies} პასუხით

en: Comment: {comment} by {author}
ka_GE: კომენტარი: {author} – {comment}

en: Comment: {comment} by {author} on {date}
ka_GE: კომენტარი: {author} – {comment} თარიღი {date}

en: Comments
ka_GE: კომენტარები

en: Composition
ka_GE: კომპოზიცია

en: Configuration
ka_GE: კონფიგურაცია

en: Configuration File Error
ka_GE: კონფიგურაციის ფაილის შეცდომა

en: Configuration Profiles
ka_GE: კონფიგურაციის პროფილები

en: Configuration applied
ka_GE: კონფიგურაცია დადასტურებულია

en: Configuration profile triggers disabled
ka_GE: კონფიგურაციის პროფილების ტრიგერები გამორთულია

en: Configuration profile triggers enabled
ka_GE: კონფიგურაციის პროფილების ტრიგერები ჩართულია

en: Configuration profiles
ka_GE: კონფიგურაციის პროფილები

en: Configuration restored to factory defaults
ka_GE: კონფიგურაცია აღდგენილია ქარხნულ პარამეტრებზე

en: Configuration saved
ka_GE: კონფიგურაცია შენახულია

en: Configure how much information NVDA will present about controls. These options apply to focus reporting and NVDA object navigation, but not when reading text content e.g. web content with browse mode.
ka_GE: დააკონფიგურირეთ, რამდენ ინფორმაციას წარმოადგენს NVDA კონტროლის შესახებ. ეს პარამეტრები გამოიყენება ფოკუსის გახმოვანებისთვის და ობიექტური ნავიგაციისთვის, მაგრამ არა ტექსტის შიგთავსის კითხვისას, მაგალითად, ვებგვერდის შიგთავსი დათვალიერების რეჟიმში.

en: Configure visual aids.
ka_GE: ვიზუალური საშუალებების კონფიგურაცია.

en: Confirm Deletion
ka_GE: დაადასტურეთ წაშლა

en: Connect
ka_GE: დაკავშირება

en: Connect and do not ask again for this server
ka_GE: დაკავშირება ამ სერვერისთვის შეკითხვის გარეშე

en: Connect...
ka_GE: დაკავშირება...

en: Connected
ka_GE: დაკავშირებულია

en: Connecting
ka_GE: მიმდინარეობს დაკავშირება

en: Content is not visible
ka_GE: შინაარსი არ ჩანს

en: Copied link
ka_GE: ბმული დაკოპირებულია

en: Copied to clipboard
ka_GE: დაკოპირებულია ბუფერში

en: Copied to clipboard: {text}
ka_GE: კოპირებულია ბუფერში: {text}

en: Copied: {text}
ka_GE: კოპირებულია: {text}

en: Copies content of the status bar  of current application to the clipboard.
ka_GE: მიმდინარე აპლიკაციის მდგომარეობის ზოლის შინაარსს აკოპირებს ბუფერში.

en: Coptic 8 dot computer braille
ka_GE: კოპტური 8 წერტილიანი კომპიუტერული ბრაილი

en: Coptic grade 1
ka_GE: კოპტური 1 დონე

en: Copy
ka_GE: დაკოპირება

en: Copy &link
ka_GE: &ბმულის დაკოპირება

en: Copy &portable configuration to current user account
ka_GE: პორტაბელური კონფიგურაციის მიმდინარე მომხმარებლის ანგარიშზე და&კოპირება

en: Copy current &user configuration
ka_GE: მომხმარებლის მიმდინარე &კონფიგურაციის დაკოპირება

en: Copy navigation focus to clipboard
ka_GE: ნავიგაციის ფოკუსის ბუფერში დაკოპირება

en: Copying Settings
ka_GE: მიმდინარეობს პარამეტრების კოპირება

en: Copyright (C) {years} NVDA Contributors
ka_GE: საავტორო უფლება (C) {years} NVDA დამმუშავებლები

en: Corners
ka_GE: კუთხეები

en: Could not disable screen curtain
ka_GE: ეკრანის ჩაბნელების გამორთვა ვერ მოხერხდა

en: Could not enable screen curtain
ka_GE: ეკრანის ჩაბნელების ჩართვა ვერ მოხერხდა

en: Could not gracefully terminate the following vision enhancement providers:
    {providerNames}
ka_GE: ვერ მოხერხდა ვიზუალური კორექტირების შემდეგი მომწოდებლების წარმატებით დასრულება:
    {providerNames}

en: Could not gracefully terminate the {providerName} vision enhancement provider
ka_GE: ვერ მოხერხდა {providerName} ვიზუალური კორექტირების მომწოდებლის წარმატებით დასრულება

en: Could not load the %s synthesizer.
ka_GE: ვერ მოხერხდა %s სინთეზატორის ჩატვირთვა.

en: Could not load the following vision enhancement providers:
    {providerNames}
ka_GE: ვერ მოხერხდა შემდეგი ვიზუალური კორექტირების მომწოდებლების ჩატვირთვა:
    {providerNames}

en: Could not load the {display} display.
ka_GE: ვერ მოხერხდა {display} ეკრანის ჩატვირთვა.

en: Could not load the {providerName} vision enhancement provider
ka_GE: ვერ მოხერხდა ვიზუალური კორექტირების მომწოდებლის {providerName} ჩატვირთვა

en: Could not save configuration - probably read only file system
ka_GE: კონფიგურაციის შენახვა ვერ მოხერხდა - სავარაუდოდ, ფაილური სისტემის რეჟიმი მხოლოდ წაკითხვის რეჟიმია

en: Could not save configuration; see the log for more details.
ka_GE: კონფიგურაციის შენახვა ვერ მოხერხდა; დამატებითი ინფორმაციისთვის იხილეთ აღრიცხვის ფაილი.

en: Couldn't copy to clipboard.
ka_GE: ბუფერში დაკოპირება ვერ მოხერხდა.

en: Create &desktop icon and shortcut key (control+alt+n)
ka_GE: &სამუშაო მაგიდაზე ხატულისა და ცხელი ღილაკის (control+alt+n) შექმნა

en: Create &portable copy
ka_GE: &პორტაბელური ასლის შექმნა

en: Create Portable NVDA
ka_GE: პორტაბელური NVDA-ს შექმნა

en: Create a &new folder for the portable copy
ka_GE: პორტაბელური ასლისთვის &ახალი საქაღალდის შექმნა

en: Creating Portable Copy
ka_GE: მიმდინარეობს პორტაბელური ასლის შექმნა

en: Croatian 8 dot computer braille
ka_GE: ხორვატიული 8 წერტილიანი კომპიუტერული ბრაილი

en: Croatian grade 1
ka_GE: ხორვატული (1 დონე)

en: Cuneiform (transliterated) grade 1
ka_GE: კუნეიფორმული (ტრანსლიტერირებული) 1 დონე

en: Cuneiform (transliterated, compact diacritics) grade 1
ka_GE: კუნეიფორმული (ტრანსლიტერირებული, კომპაქტური დიაკრიტიკული ნიშნები) 1 დონე

en: Current application (%s)
ka_GE: მოქმედი აპლიკაცია (%s)

en: Cursor blink rate (ms)
ka_GE: კურსორის ციმციმის სიჩქარე (მწ):

en: Cursor shape for &focus:
ka_GE: ფოკუსისთვის კურსორის ფორ&მა:

en: Cursor shape for &review:
ka_GE: მიმოხილვისთვის კურს&ორის ფორმა:

en: Cycle through the braille Unicode normalization states
ka_GE: გადართავს ბრაილის Unicode-ის ნორმალიზაციის მდგომარეობებს

en: Cycle through the braille cursor shapes
ka_GE: რთავს ბრაილის კურსორის ფორმის რეჟიმებს

en: Cycle through the braille move system caret when routing review cursor states
ka_GE: გადართავს სისტემური კურსორის გადაადგილების მდგომარეობას მიმოხილვის კურსორის მარშრუტიზაციისას

en: Cycle through the braille show messages modes
ka_GE: გადართავს ბრაილით შეტყობინებების ჩვენების რეჟიმებს შორის

en: Cycle through the braille show selection states
ka_GE: გადართავს ბრაილის მონიშვნის ჩვენების მდგომარეობებს შორის

en: Cycle through the possible modes to report table row and column headers
ka_GE: გადართავს შესაძლო რეჟიმებს ცხრილის სტრიქონებისა და სვეტების სათაურის გახმოვანებისთვის

en: Cycle through the speech Unicode normalization states
ka_GE: გადართავს მეტყველების Unicode-ის ნორმალიზაციის მდგომარეობებს

en: Cycles between available touch modes
ka_GE: გადართავს სენსორული შეხების ხელმისაწვდომ რეჟიმებს შორის

en: Cycles between speech modes.
ka_GE: გადართავს მეტყველების რეჟიმებს შორის.

en: Cycles font attribute reporting between speech, braille, speech and braille, and off.
ka_GE: გადართავს შრიფტის თვისებების გახმოვანებას მეტყველებას, ბრაილის შრიფტს, მეტყველებასა და ბრაილის შრიფტსა და გამორთულს შორის.

en: Cycles through audio ducking modes which determine when NVDA lowers the volume of other sounds
ka_GE: გადართავს ხმის დახშობის რეჟიმებს, რომელიც განსაზღვრავს, როდის უნდა დაუწიოს NVDA-მ სხვა ხმებს

en: Cycles through line indentation settings
ka_GE: გადართავს ხაზის შეწევის პარამეტრებს

en: Cycles through options for how to report spelling or grammar errors
ka_GE: გადართავს ორთოგრაფიული და გრამატიკული შეცდომების გახმოვანების პარამეტრებს შორის

en: Cycles through options for when to speak typed characters.
ka_GE: გადართავს აკრეფილი სიმბოლოების გახმოვანების პარამეტრებს შორის.

en: Cycles through options for when to speak typed words.
ka_GE: გადართავს აკრეფილი სიტყვების გახმოვანების პარამეტრებს შორის.

en: Cycles through paragraph navigation styles
ka_GE: გადართავს აბზაცების ნავიგაციის სტილებს

en: Cycles through sound split modes
ka_GE: გადართავს ხმის გაყოფის რეჟიმებს შორის

en: Cycles through speech symbol levels which determine what symbols are spoken
ka_GE: გადართავს პუნქტუაციური სიმბოლოების დონეებს შორის, რომელიც განსაზღვრავს, რომელი სიმბოლოები იქნება წარმოთქმული

en: Cycles through the available languages for Windows OCR
ka_GE: გადართავს Windows-ის ოპტიკური ამომცნობისთვის მხარდაჭერილ ენებს შორის

en: Cycles through the cell border reporting settings
ka_GE: გადართავს უჯრის საზღვრების გახმოვანების პარამეტრებს

en: Cycles through the possible choices for automatic language switching: off, language only and language and dialect.
ka_GE: გადართავს ენის ავტომატური გადართვის შესაძლო ვარიანტებს შორის: გამორთვა, მხოლოდ ენა და ენა და დიალექტი.

en: Czech 8 dot computer braille
ka_GE: ჩეხური 8 წერტილიანი კომპიუტერული ბრაილი

en: Czech grade 1
ka_GE: ჩეხური (1 დონე)

en: DRAFT
ka_GE: შედგენილი

en: Danish 6 dot grade 1
ka_GE: დანიური 6 წერტილიანი (1 დონე)

en: Danish 6 dot grade 1 (1993)
ka_GE: დანიური ექვსწერტილიანი 1 დონე (1993)

en: Danish 6 dot grade 2
ka_GE: დანიური ექვსწერტილიანი (2 დონე)

en: Danish 6 dot grade 2 (1993)
ka_GE: დანიური ექვსწერტილიანი 1 დონე (1993)

en: Danish 8 dot computer braille
ka_GE: დანიური 8 წერტილიანი კომპიუტერული ბრაილი

en: Danish 8 dot computer braille (1993)
ka_GE: დანიური 8 წერტილიანი კომპიუტერული ბრაილი (1993)

en: Danish 8 dot grade 1
ka_GE: დანიური რვაწერტილიანი (1 დონე)

en: Danish 8 dot grade 1 (1993)
ka_GE: დანიური რვაწერტილიანი 1 დონე (1993)

en: Danish 8 dot grade 2
ka_GE: დანიური რვაწერტილიანი (2 დონე)

en: Danish 8 dot grade 2 (1993)
ka_GE: დანიური რვაწერტილიანი 1 დონე (1993)

en: Dash
ka_GE: ტირე

en: Data Label
ka_GE: მონაცემების ნიშანი

en: Data Table
ka_GE: მონაცემთა ცხრილი

en: Data validation prompt: {0}
ka_GE: მონაცემთა ვალიდაციის დასტური: {0}

en: Date placeholder
ka_GE: თარიღის ჩასასმელად განკუთვნილი ადგილი

en: Date:
ka_GE: თარიღი:

en: Debug logging
ka_GE: გამართვის აღრიცხვა

en: Decreases the currently active setting in the synth settings ring
ka_GE: ამცირებს ამჟამად აქტიური პარამეტრის მნიშვნელს სინთეზატორის პარამეტრების რგოლში

en: Decreases the currently active setting in the synth settings ring in a larger step
ka_GE: ამცირებს ამჟამად აქტიურ პარამეტრს სინთეზატორის პარამეტრების რგოლში დიდი მნიშვნელით

en: Default (Yes)
ka_GE: სტანდარტულად (დიახ)

en: Default ({defaultChannel})
ka_GE: ნაგულისხმევი ({defaultChannel})

en: Default ({default})
ka_GE: ნაგულისხმევი ({default})

en: Default dictionary
ka_GE: სტანდარტული ლექსიკონი

en: Default output device
ka_GE: გამოსვლის ნაგულისხმევი მოწყობილობა

en: Default update &channel:
ka_GE: განახლების ნაგულისხმევი &არხი:

en: Delete all trusted fingerprints
ka_GE: ყველა სანდო ციფრული იდენტიფიკატორის წაშლა

en: Desktop
ka_GE: სამუშაო მაგიდა

en: Destination of: {name}
ka_GE: {name} სამიზნე:

en: Dictionary Entry Error
ka_GE: ლექსიკონის ჩანაწერის შეცდომა

en: Diffing
ka_GE: განსხვავებები

en: Directory Exists
ka_GE: საქაღალდე არსებობს

en: Disabled
ka_GE: გამორთულია

en: Disabled speak character when routing cursor in text
ka_GE: ტექსტში კურსორის მარშრუტიზაციისას კურსორის ქვეშ სიმბოლოს გახმოვანება გამორთულია

en: Disconnect
ka_GE: კავშირის გაწყვეტა

en: Disconnected
ka_GE: კავშირი შეწყვეტილია

en: Dismiss the recognition result
ka_GE: ამოცნობის შედეგის გაუქმება

en: Display
ka_GE: ეკრანი

en: Display Unit Label
ka_GE: ერთეულის ნიშნის ჩვენება

en: Display nonprinting characters
ka_GE: არასაბეჭდი სიმბოლოების ჩვენება

en: Displays one of the recent messages
ka_GE: აჩვენებს ერთ ერთ უახლეს შეტყობინებას

en: Displays the destination URL of the link at the position of caret or focus in a window, instead of just speaking it. May be preferred by braille users.
ka_GE: აჩვენებს კურსორის ქვეშ ან ფოკუსის პოზიციაზე მყოფი ბმულის სამიზნე მისამართს სპეციალურ ფანჯარაში გახმოვანების მაგივრად. შესაძლოა, უპირატესობა მიენიჭოს ბრაილის მომხმარებლების მხრიდან.

en: Distribution:
ka_GE: დისტრიბუცია:

en: Do not report font attributes
ka_GE: არ გახმოვანდეს შრიფტის თვისებები

en: Do not update
ka_GE: არ განახლდეს

en: Do&n't save
ka_GE: არ მოხდეს შ&ენახვა

en: Document Formatting
ka_GE: დოკუმენტის ფორმატირება

en: Document Navigation
ka_GE: დოკუმენტის ნავიგაცია

en: Document formatting
ka_GE: დოკუმენტის ფორმატირება

en: Document information
ka_GE: ინფორმაცია დოკუმენტის შესახებ

en: Document review
ka_GE: დოკუმენტის მიმოხილვა

en: Documentation
ka_GE: დოკუმენტაცია

en: Dot 8
ka_GE: წერტილი 8

en: Dot firm&ness
ka_GE: წერტილის სიმ&ტკიცე

en: Dots 7 and 8
ka_GE: წერტილები 7 და 8

en: Dotted
ka_GE: წერტილოვანი

en: Double
ka_GE: ორმაგი

en: Double line spacing
ka_GE: ხაზებს შორის ინტერვალი ორმაგი

en: Doughnut
ka_GE: რგოლოვანი დიაგრამა

en: Down Bars
ka_GE: ქვედა პანელები

en: Downloading
ka_GE: მიმდინარეობს ჩამოტვირთვა

en: Downloading Update
ka_GE: მიმდინარეობს განახლების ჩამოტვირთვა

en: Drop Lines
ka_GE: ხაზების ჩამოყრა

en: Duck when outputting speech and sounds
ka_GE: ხმის დახშობა გამომავალი მეტყველებისა და ხმების დროს

en: Dutch 6 dot
ka_GE: ჰოლანდიური ექვსწერტილიანი

en: Dutch 8 dot
ka_GE: ჰოლანდიური 8 წერტილიანი

en: E&mphasis
ka_GE: ხ&აზგასმა

en: E&xit
ka_GE: გა&მოსვლა

en: E&xpand to computer braille for the word at the cursor
ka_GE: კურსორის ქვეშ მყოფი სიტყვისთვის კომპიუტერული ბრაილისთვის გა&ფართოება

en: E&xtra dictionaries for character and symbol processing:
ka_GE: სიმბოლოებისა და ასოების დამუშავებისთვის დამატებითი &ლექსიკონი:

en: Each word capitalized
ka_GE: თითოეული სიტყვა დიდი ასოებით

en: Edge of table
ka_GE: ცხრილის საზღვარი

en: Edit Dictionary Entry
ka_GE: ლექსიკონის ჩანაწერის რედაქტირება

en: Editable Text
ka_GE: რედაქტირებადი ტექსტი

en: Editing note for cell {address}
ka_GE: {address} უჯრის შენიშვნის რედაქტირება

en: Editing profile {profile}
ka_GE: რედაქტირდება {profile} პროფილი

en: Elapsed time not available
ka_GE: გასული დრო არ არის ხელმისაწვდომი

en: Elements
ka_GE: ელემენტები

en: Elements List
ka_GE: ელემენტების სია

en: Empty slide
ka_GE: ცარიელი სლაიდი

en: Emulate key press: {emulateGesture}
ka_GE: კლავიშის დაჭერის ემულაცია: {emulateGesture}

en: Emulated system keyboard keys
ka_GE: სისტემური კლავიატურის ემულირებული ღილაკები

en: Emulates pressing %s on the system keyboard
ka_GE: ახდენს %s-ის სისტემის კლავიატურაზე დაჭერის ემულაციას

en: Enable
ka_GE: ჩართვა

en: Enable loading custom code from Developer Scratchpad directory
ka_GE: სამომხმარებლო კოდის დამმუშავებლის Scratchpad ფოლდერიდან ჩატვირთვის ჩართვა

en: Enable mouse &tracking
ka_GE: მა&უსის თვალყურის ჩართვა

en: Enable touch interaction support
ka_GE: სენსორული შეხების მხარდაჭერის ჩართვა

en: Enabled
ka_GE: ჩართულია

en: Enabled logging categories
ka_GE: აღრიცხვის ჩართული კატეგორიები

en: Enabled speak character when routing cursor in text
ka_GE: ტექსტში კურსორის მარშრუტიზაციისას კურსორის ქვეშ სიმბოლოს გახმოვანება ჩართულია

en: Enabling Screen Curtain will make the screen of your computer completely black. Ensure you will be able to navigate without any use of your screen before continuing. 
    
    Do you wish to continue?
ka_GE: ეკრანის ჩაბნელების ჩართვა თქვენი კომპიუტერის ეკრანს მთლიანად გააშავებს. გაგრძელებამდე დარწმუნდით, რომ შეძლებთ ეკრანის გარეშე ნავიგაციას. 
    
    გსურთ გაგრძელება?

en: Endnotes
ka_GE: განმარტება

en: English (U.K.) 8 dot computer braille
ka_GE: ინგლისური (გაერთიანებული სამეფო) 8 წერტილიანი კომპიუტერული ბრაილი

en: English (U.K.) grade 1
ka_GE: ინგლისური (გაერთიანებული სამეფო) (1 დონე)

en: English (U.K.) grade 2
ka_GE: ინგლისური (გაერთიანებული სამეფო) (2 დონე)

en: English (U.S.) 6 dot computer braille
ka_GE: ინგლისური (აშშ) 6 წერტილიანი კომპიუტერული ბრაილი

en: English (U.S.) 8 dot computer braille
ka_GE: ინგლისური (აშშ) 8 წერტილიანი კომპიუტერული ბრაილი

en: English (U.S.) grade 1
ka_GE: ინგლისური (აშშ) (1 დონე)

en: English (U.S.) grade 2
ka_GE: ინგლისური (აშშ) (2 დონე)

en: English North American Braille Computer Code
ka_GE: ინგლისური ჩრდილოეთ ამერიკის ბრაილის კომპიუტერული კოდი

en: English grade 3
ka_GE: ინგლისური 3 დონე

en: Enter gesture to emulate:
ka_GE: შეიყვანეთ ჟესტი ემულაციისთვის:

en: Enter input gesture:
ka_GE: შეიყვანეთ შეყვანის ჟესტი:

en: Erases the last entered braille cell or character
ka_GE: შლის ბრაილით შეყვანილ ბოლო უჯრას ან სიმბოლოს

en: Error
ka_GE: შეცდომა

en: Error Bars
ka_GE: შეცდომების პანელი

en: Error Connecting
ka_GE: დაკავშირების შეცდომა

en: Error Copying
ka_GE: შეცდომა კოპირებისას

en: Error activating profile.
ka_GE: შეცდომა პროფილის გააქტიურებისას.

en: Error copying NVDA user settings
ka_GE: შეცდომა NVDA-ს მომხმარებლის პარამეტრების კოპირებისას

en: Error creating profile - probably read only file system.
ka_GE: შეცდომა პროფილის შექმნისას - სავარაუდოდ, ფაილური სისტემის რეჟიმი მხოლოდ წაკითხვისთვისაა.

en: Error deleting profile.
ka_GE: შეცდომა პროფილის წაშლისას.

en: Error downloading update.
ka_GE: შეცდომა განახლების ჩამოტვირთვისას.

en: Error in appModule %s
ka_GE: შეცდომა %s appModule-ში

en: Error renaming profile.
ka_GE: შეცდომა პროფილის გადარქმევისას.

en: Error saving configuration profile triggers - probably read only file system.
ka_GE: შეცდომა კონფიგურაციის პროფილის გადამრთველების შენახვისას, სავარაუდოდ ფაილის სისტემის მხოლოდ კითხვის რეჟიმის გამო.

en: Error saving log: %s
ka_GE: შეცდომა აღრიცხვის ფაილის შენახვისას: %s

en: Error saving user defined gestures - probably read only file system.
ka_GE: შეცდომა მომხმარებლის მიერ განსაზღვრული ჟესტების შენახვისას - სავარაუდოდ, ფაილური სისტემა მხოლოდ წაკითხვისთვისაა.

en: Error: {errorText}
ka_GE: შეცდომა: {errorText}

en: Esperanto grade 1
ka_GE: ესპერანტო (1 დონე)

en: Estonian grade 0
ka_GE: ესტონური (0 დონე)

en: Ethiopic grade 1
ka_GE: ეთიოპიური (1 დონე)

en: Even pages footer
ka_GE: გვერდების სქოლიოებიც

en: Even pages header
ka_GE: გვერდების სათაურებიც

en: Execute a previously downloaded NVDA update
ka_GE: NVDA-ს ადრე ჩამოტვირთული განახლების გაშვება

en: Exit
ka_GE: გათიშვა

en: Exit NVDA
ka_GE: NVDA-ს მუშაობის დასრულება

en: Exit math interaction
ka_GE: მათემატიკურ კონტენტთან წვდომის გამორთვა

en: Expanded
ka_GE: გაშლილია

en: Expanded symbol ({lang})
ka_GE: გაფართოებული სიმბოლო ({lang})

en: Exploded 3D Pie
ka_GE: მოცულობითი გაკვეთილი წრიული დიაგრამა

en: Exploded Doughnut
ka_GE: გახლეჩილი რგოლოვანი დიაგრამა

en: Exploded Pie
ka_GE: გახლეჩილი წრიული დიაგრამა

en: Explore NVDA user configuration directory
ka_GE: NVDA-ს მომხმარებლის კონფიგურაციის ფოლდერის დათვალიერება

en: Exponential
ka_GE: ექსპონენციალური

en: Failed to compile text paragraph regular expression: %s
ka_GE: ვერ მოხერხდა ტექსტის აბზაცის რეგულარული გამოთქმის კომპილირება: %s

en: Failed to create portable copy: {error}.
ka_GE: ვერ მოხერხდა NVDA-ს პორტაბელური ასლის შექმნა: {error}.

en: Failed to install add-on from %s
ka_GE: ვერ მოხერხდა დამატების დაყენება %s დან

en: Failed to open add-on package file at %s - missing file or invalid file format
ka_GE: ვერ მოხერხდა დამატების გახსნა - ფაილი %s არ არსებობს, ან აქვს არასწორი ფორმატი

en: Feature unavailable.
ka_GE: ფუნქცია მიუწვდომელია.

en: File in Use
ka_GE: ფაილი უკვე გამოიყენება

en: Filipino grade 2
ka_GE: ფილიპინური 2 დონე

en: Fill display for context changes
ka_GE: კონტექსტური ცვლილებებისთვის ეკრანის შევსება

en: Filled Radar
ka_GE: შევსებული ფოთოლისებრი დიაგრამა

en: Filter b&y:
ka_GE: გა&ფილტრვა:

en: Find
ka_GE: ძიება

en: Finnish 6 dot
ka_GE: ფინური ექვსწერტილიანი

en: Finnish 8 dot computer braille
ka_GE: ფინური 8 წერტილიანი კომპიუტერული ბრაილი

en: First page footer
ka_GE: პირველი გვერდის სქოლიო

en: First page header
ka_GE: პირველი გვერდის სათაური

en: Fix COM Registrations
ka_GE: COM რეგისტრაციის გამოსწორება

en: Floor
ka_GE: ფუძე

en: Fo&rmulas
ka_GE: &ფორმულები

en: Focus context presentation:
ka_GE: ფოკუსირებული კონტექსტის წარმოდგენა:

en: Focus mode
ka_GE: რედაქტირების რეჟიმი

en: Follow &mouse cursor
ka_GE: მიჰყვეს მაუსის კურს&ორს

en: Follow System &Caret
ka_GE: მიჰყვეს &სისტემურ კურსორს

en: Follow system &focus
ka_GE: მიჰყვეს სისტემურ &ფოკუსს

en: Font
ka_GE: შრიფტი

en: Font &size
ka_GE: შრიფტის &ზომა

en: Font attrib&utes
ka_GE: შრიფტის ატრიბუ&ტები

en: Footer placeholder
ka_GE: ქვედა კოლონტიტულის ნაწილის ჩასასმელად განკუთვნილი ადგილი

en: Footnotes
ka_GE: სქოლიო

en: Formatting
ka_GE: ფორმატირება

en: Formatting &display
ka_GE: &ფორმატირების ჩვენება

en: Forward to:
ka_GE: გადამისამართება:

en: Fra&mes
ka_GE: ჩა&რჩოები

en: French (unified) 6 dot computer braille
ka_GE: ფრანგული (ერთიანი) 6 წერტილიანი კომპიუტერული ბრაილი

en: French (unified) 8 dot computer braille
ka_GE: ფრანგული (ერთიანი) 8 წერტილიანი კომპიუტერული ბრაილი

en: French (unified) grade 2
ka_GE: ფრანგული (ერთიანი) (2 დონე)

en: From:
ka_GE: დან:

en: Full shaped mode
ka_GE: სრული ფორმის რეჟიმი

en: General
ka_GE: ზოგადი

en: Georgian literary braille
ka_GE: ქართული ლიტერატურული ბრაილი

en: German 6 dot computer braille
ka_GE: გერმანული 6 წერტილიანი კომპიუტერული ბრაილი

en: German 8 dot computer braille
ka_GE: გერმანული რვაწერტილიანი ბრაილი კომპიუტერისთვის

en: German grade 0
ka_GE: გერმანული (0 დონე)

en: German grade 0 (detailed)
ka_GE: გერმანული (0 დონე) (დეტალური)

en: German grade 1
ka_GE: გერმანული (1 დონე)

en: German grade 1 (detailed)
ka_GE: გერმანული (1 დონე) (დეტალური)

en: German grade 2
ka_GE: გერმანული (2 დონე)

en: German grade 2 (detailed)
ka_GE: გერმანული (2 დონე) (დეტალური)

en: Get External &IP
ka_GE: გარე &IP მისამართის მიღება

en: Global
ka_GE: გლობალური

en: Graphic
ka_GE: გრაფიკა

en: Greek (Greece)
ka_GE: ბერძნული (საბერძნეთი)

en: Greek international braille (2-cell accented letters)
ka_GE: ბერძნული საერთაშორისო ბრაილის შრიფტი (2-უჯრიანი აქცენტირებული ასოები)

en: Greek international braille (single-cell accented letters)
ka_GE: ბერძნული საერთაშორისო ბრაილის შრიფტი (თითო უჯრიანი აქცენტირებული ასოები)

en: Gridlines are visible
ka_GE: ბადის ხაზები ჩანს

en: Gujarati grade 1
ka_GE: გუჯარათი (1 დონე)

en: H&eaders
ka_GE: &სათაურები

en: HID keyboard input simulation is unavailable.
ka_GE: HID კლავიატურის შეყვანის სიმულაცია მიუწვდომელია.

en: HID keyboard simulation disabled
ka_GE: HID კლავიატურის სიმულაცია გამორთულია

en: HID keyboard simulation enabled
ka_GE: HID კლავიატურის სიმულაცია ჩართულია

en: Half shaped mode
ka_GE: ნახევარფორმის რეჟიმი

en: Handle keys from other &applications
ka_GE: სხვა ა&პლიკაციებიდან კლავიშების დამუშავება

en: Handled by application
ka_GE: დამუშავებულია აპლიკაციით

en: Handout Master view
ka_GE: ჰენდაუტის მასტერის ჩვენება

en: Has appointment
ka_GE: შეიცავს დანიშნულებას

en: Has conditional formatting
ka_GE: შეიცავს პირობით ფორმატირებას

en: Has data validation
ka_GE: შეიცავს მონაცემთა ვალიდაციას

en: Header placeholder
ka_GE: სათაურის ჩასასმელად განკუთვნილი ადგილი

en: Hebrew (Biblical) IHBC
ka_GE: ებრაული (ბიბლიური) IHBC

en: Hebrew (Biblical) Slim
ka_GE: ებრაული (ბიბლიური) Slim

en: Hebrew (Biblical) full cantillation
ka_GE: ებრაული (ბიბლიური) სრული კანტილაცია

en: Hebrew computer braille
ka_GE: ებრაული კომპიუტერული ბრაილი

en: Help
ka_GE: დახმარება

en: Hi Lo Lines
ka_GE: ზედა და ქვედა ხაზები

en: Hide nonprinting characters
ka_GE: არასაბეჭდი სიმბოლოების დამალვა

en: High-Low-Close
ka_GE: საბირჟო დიაგრამა, გამოსახავს მონაცემთა ნაკრებს 3 მნიშვნელობით (ყველაზე მაღალი კურსი, ყველაზე დაბალი კურსი და დახურვის კურსი)

en: Highlight browse &mode cursor
ka_GE: დათვალიერების რეჟიმის კურსორის მონ&იშვნა

en: Highlight navigator &object
ka_GE: ნავიგატორის ობიე&ქტის მონიშვნა

en: Highlight system fo&cus
ka_GE: სისტემური ფო&კუსის მონიშვნა

en: Highlighted (mar&ked) text
ka_GE: ხაზგ&ასმული (მონიშნული) ტექსტი

en: Hindi grade 1
ka_GE: ინდური (1 დონე)

en: Hiragana
ka_GE: ჰირაგანა

en: Host must be set.
ka_GE: სერვერი უნდა იყოს დაყენებული.

en: Hungarian 8 dot computer braille
ka_GE: უნგრული 8 წერტილიანი კომპიუტერული ბრაილი

en: Hungarian grade 1
ka_GE: უნგრული (1 დონე)

en: Hungarian grade 2
ka_GE: უნგრული (2 დონე)

en: I have read and &agree to the license agreement
ka_GE: &მე წავიკითხე და ვეთანხმები სალიცენზიო შეთანხმებას

en: I understand that changing these settings may cause NVDA to function incorrectly.
ka_GE: მე მესმის, რომ ამ პარამეტრების შეცვლამ შეიძლება გამოიწვიოს NVDA-ს არასწორი ფუნქციონირება.

en: I&nput gestures...
ka_GE: შ&ეყვანის ჟესტები...

en: I&nterrupt speech while scrolling
ka_GE: მე&ტყველების გაწყვეტა გადახვევისას

en: IME closed
ka_GE: შეყვანის მეთოდის რედაქტორი დახურულია

en: IME opened
ka_GE: შეყვანის მეთოდის რედაქტორი გახსნილია

en: IP address
ka_GE: I P მისამართი

en: Icelandic 8 dot computer braille
ka_GE: ისლანდიური 8 წერტილიანი კომპიუტერული ბრაილი

en: If pressed once, reports the current time. If pressed twice, reports the current date
ka_GE: ერთხელ დაჭერისას აცხადებს დროს, ხოლო ორჯერ, თარიღს

en: If pressed once, the text from the previously set start marker up to and including the current position of the review cursor is selected. If pressed twice, the text is copied to the clipboard
ka_GE: ერთხელ დაჭერის შემთხვევაში, მონიშნავს ტექსტს წინა დაყენებული საწყისი წერტილიდან მიმოხილვის კურსორის მიმდინარე პოზიციის ჩათვლით. ორჯერ დაჭერისას, აკოპირებს ბუფერში

en: Ignore &blank lines for line indentation reporting
ka_GE: ცარიელი ხაზების იგნორირება ხაზების შეწევის &გახმოვანებისას

en: Ignore blank lines for line indentation reporting off
ka_GE: ცარიელი ხაზების იგნორირება ხაზების შეწევის გახმოვანებისას გამორთულია

en: Ignore blank lines for line indentation reporting on
ka_GE: ცარიელი ხაზების იგნორირება ხაზების შეწევის გახმოვანებისას ჩართულია

en: Ignore mouse input from other &applications
ka_GE: მაუსის შეყვანის დაბლოკვა სხვა აპლ&იკაციებიდან

en: In order to improve NVDA in the future, NV Access wishes to collect usage data from running copies of NVDA.
    
    Data includes Operating System version, NVDA version, language, country of origin, plus certain NVDA configuration such as current synthesizer, braille display and braille table. No spoken or braille content will be ever sent to NV Access. Please refer to the User Guide for a current list of all data collected.
    
    Do you wish to allow NV Access to periodically collect this data in order to improve NVDA?
ka_GE: NVDA-ს მომავალში გაუმჯობესების მიზნით, NV Access-ს სურს შეაგროვოს გამოყენების მონაცემები NVDA-ს გაშვებული ასლებიდან.
    
    მონაცემები მოიცავს ოპერაციული სისტემის ვერსიას, NVDA ვერსიას, ენას, წარმოშობის ქვეყანას და NVDA-ს გარკვეულ კონფიგურაციას, როგორიცაა მიმდინარე სინთეზატორი, ბრაილის ეკრანი და ბრაილის ცხრილი. არცერთი წარმოთქმული ფრაზა ან ბრაილის კონტენტი არ გაეგზავნება NV Access-ს. გთხოვთ, მიმართოთ მომხმარებლის სახელმძღვანელოს ყველა შეგროვებული მონაცემების მიმდინარე სიისთვის.
    
    გსურთ მისცეთ NV Access-ს უფლება, პერიოდულად შეაგროვოს ეს მონაცემები NVDA-ს გასაუმჯობესებლად?

en: Include l&ayout tables
ka_GE: ცხრილის &განლაგების ჩართვა

en: Incompatible Add-ons
ka_GE: შეუთავსებელი დამატებები

en: Incompatible add-ons
ka_GE: შეუთავსებელი დამატებები

en: Incompatible reason
ka_GE: შეუთავსებლობის მიზეზი

en: Increases the currently active setting in the synth settings ring
ka_GE: ზრდის ამჟამად აქტიური პარამეტრის მნიშვნელს სინთეზატორის პარამეტრების რგოლში

en: Increases the currently active setting in the synth settings ring in a larger step
ka_GE: ზრდის ამჟამად აქტიურ პარამეტრს სინთეზატორის პარამეტრების რგოლში დიდი მნიშვნელით

en: Input
ka_GE: შეყვანა

en: Input Composition
ka_GE: შეყვანის კომპოზიცია

en: Input Gestures
ka_GE: შეყვანის ჟესტები

en: Input Message is {message}
ka_GE: შეტანილი შეტყობინება არის {message}

en: Input Message is {title}: {message}
ka_GE: შეტანილი შეტყობინების სათაური არის {title}: {message}

en: Inputs braille dots via the braille keyboard
ka_GE: ბრაილის წერტილების შეყვანა ბრაილის კლავიატურის გამოყენებით

en: Install NVDA
ka_GE: NVDA-ს დაყენება

en: Install pending &update
ka_GE: მოლოდინის რეჟიმში მყოფი &განახლების დაყენება

en: Install pending update
ka_GE: მოლოდინში მყოფი განახლების დაყენება

en: Installation of {summary} {version} has been blocked. The minimum NVDA version required for this add-on is {minimumNVDAVersion}, your current NVDA version is {NVDAVersion}
ka_GE: {summary} {version}ს დაყენება დაიბლოკა. ამ დამატებისთვის მინიმალური საჭირო NVDA ვერსიაა {minimumNVDAVersion}, თქვენი NVDA-ს მიმდინარე ვერსიაა {NVDAVersion}

en: Installing Add-on
ka_GE: დამატება ყენდება

en: Installing NVDA
ka_GE: მიმდინარეობს NVDA-ს დაყენება

en: Installing NVDA when connected to NVDA Remote Access as the controlled computer is not recommended.
ka_GE: NVDA-ს დაყენება, როდესაც ის დაკავშირებულია NVDA დისტანციურ წვდომასთან, როგორც კონტროლირებადი კომპიუტერი, არ არის რეკომენდებული.

en: Insufficient Privileges
ka_GE: არასაკმარისი პრივილეგიები

en: International Phonetic Alphabet
ka_GE: საერთაშორისო ფონეტიკური ანბანი

en: Invalid configuration
ka_GE: არასწორი კონფიგურაცია

en: Irish grade 1
ka_GE: ირლანდიური (1 დონე)

en: Irish grade 2
ka_GE: ირლანდიური (2 დონე)

en: Israeli grade 1
ka_GE: ისრაელის (1 დონე)

en: Italian 6 dot computer braille
ka_GE: იტალიური 6 წერტილიანი კომპიუტერული ბრაილი

en: Italian 8 dot computer braille
ka_GE: იტალიური 8 წერტილიანი კომპიუტერული ბრაილი

en: Italic off
ka_GE: კურსივი გამორთულია

en: Italic on
ka_GE: კურსივი ჩართულია

en: Japanese (Kantenji) literary braille
ka_GE: იაპონური (კანტენჯი) ლიტერატურული ბრაილი

en: Japanese (Rokuten Kanji) Braille
ka_GE: იაპონური (Rokuten Kanji) ბრაილი

en: Justified
ka_GE: გასწორება სიგანეზე

en: Kannada grade 1
ka_GE: კანადური (1 დონე)

en: Kashmiri grade 1
ka_GE: ქაშმირული (1 დონე)

en: Katakana
ka_GE: კატაგანა

en: Kazakh grade 1
ka_GE: ყაზახური (1 დონე)

en: Key words:
ka_GE: საკვანძო სიტყვები:

en: Keyboard
ka_GE: კლავიატურა

en: Khmer grade 1
ka_GE: ქმერული (1 დონე)

en: Kinyarwanda literary braille
ka_GE: კინიარუანდა ლიტერატურული ბრაილი

en: Korean grade 1
ka_GE: კორეული (1 დონე)

en: Korean grade 1 (2006)
ka_GE: კორეული (1 დონე) (2006)

en: Korean grade 2
ka_GE: კორეული (2 დონე)

en: Korean grade 2 (2006)
ka_GE: კორეული (2 დონე) (2006)

en: L&icense
ka_GE: &ლიცენზია

en: L&ogging level:
ka_GE: აღ&რიცხვის დონე:

en: Lan&dmarks
ka_GE: &ორიენტირები

en: Lan&dmarks and regions
ka_GE: ორიენტირები და არე&ები

en: Landscape
ka_GE: პეიზაჟი

en: Language Configuration Change
ka_GE: ენის კონფიგურაციის ცვლილება

en: Lao Grade 1
ka_GE: ლაოსური 1 დონე

en: Latvian grade 1
ka_GE: ლატვიური (1 დონე)

en: Left
ka_GE: მარცხენა

en: Left aligned
ka_GE: გასწორება მარცხნივ

en: Left click
ka_GE: მაუსის მარცხენა ღილაკის დაწკაპუნება

en: Left mouse button lock
ka_GE: მაუსის მარცხენა ღილაკის დაჭერა

en: Left mouse button unlock
ka_GE: მაუსის მარცხენა ღილაკის აშვება

en: Legacy
ka_GE: ძველი

en: Legend entry for series {seriesName} {seriesIndex} of {seriesCount}
ka_GE: ლეგენდის ელემენტი რიგისთვის {seriesName} {seriesIndex} {seriesCount}-დან

en: Legend entry {legendEntryIndex} of {legendEntryCount}
ka_GE: ლეგენდის ელემენტი {legendEntryIndex} {legendEntryCount}დან

en: Legend key for Series {seriesName} {seriesIndex} of {seriesCount}
ka_GE: ლეგენდის გასაღები რიგისთვის {seriesName} რიგი {seriesIndex} {seriesCount}-დან

en: Less than 1 minute remaining
ka_GE: დარჩენილია ერთ წუთზე ნაკლები

en: Level
ka_GE: დონე

en: License Agreement
ka_GE: სალიცენზიო შეთანხმება

en: Lin&ks
ka_GE: ბმულ&ები

en: Line
ka_GE: სტრიქონი

en: Line &indentation reporting:
ka_GE: ხაზების შ&ეწევის გახმოვანება:

en: Line &numbers
ka_GE: ხაზის &ნომრები

en: Line with Markers
ka_GE: გრაფიკა მარკერებით

en: Linear
ka_GE: ხაზოვანი

en: Link has no apparent destination
ka_GE: ბმულს არ აქვს სამიზნე მისამართი

en: Link type
ka_GE: ბმულის ტიპი

en: Lists various types of elements in this document
ka_GE: ჩამოთვლის სხვადასხვა ტიპის ელემენტს დოკუმენტში

en: Lists various types of elements in this spreadsheet
ka_GE: ჩამოთვლის სხვადასხვა ტიპის ელემენტს ცხრილის დოკუმენტში

en: Lithuanian 6 dot
ka_GE: ლიტვური ექვსწერტილიანი

en: Lithuanian 8 dot
ka_GE: ლიტვური 8 წერტილიანი

en: Load Chromium virtual buffer when document busy.
ka_GE: დოკუმენტის დატვირთვისას Chromium-ის ვირტუალური ბუფერის ჩატვირთვა.

en: Loading NVDA. Please wait...
ka_GE: NVDA იტვირთება. გთხოვთ, დაელოდოთ...

en: Loading document...
ka_GE: დოკუმენტის ჩატვირთვა...

en: Lock screen not secure while using NVDA
ka_GE: დაბლოკვის ეკრანი არ არის დაცული NVDAს გამოყენებისას

en: Locks or unlocks the left mouse button
ka_GE: იჭერს ან უშვებს მაუსის მარცხენა ღილაკს

en: Locks or unlocks the right mouse button
ka_GE: იჭერს ან უშვებს მაუსის მარჯვენა ღილაკს

en: Log
ka_GE: აღრიცხვის ფაილი

en: Log fragment copied to clipboard
ka_GE: აღრიცხვის ფაილის ფრაგმენტი დაკოპირებულია ბუფერში

en: Log fragment start position marked, press again to copy to clipboard
ka_GE: აღრიცხვის ფრაგმენტის საწყისი პოზიცია მონიშნულია, დააჭირეთ კიდევ ერთხელ ბუფერში დასაკოპირებლად

en: Log is unavailable
ka_GE: აღრიცხვის ფაილი მიუწვდომელია

en: Logarithmic
ka_GE: ლოგარითმული

en: Logs information about the current navigator object which is useful to developers and activates the log viewer so the information can be examined.
ka_GE: აღრიცხავს ინფორმაციას მიმდინარე ნავიგატორის ობიექტის შესახებ, რომელიც სასარგებლოა დამმუშავებლებისთვის და ააქტიურებს აღრიცხვის ფაილის მნახველს, რათა მოხდეს ინფორმაციის შესწავლა.

en: Lowercase
ka_GE: პატარა ასოები

en: Luganda literary braille
ka_GE: ლუგანდა ლიტერატურული ბრაილი

en: Macedonian grade 1
ka_GE: მაკედონიური 1 დონე

en: Major Gridlines
ka_GE: ბადის ძირითადი ხაზები

en: Make screen black (immediate effect)
ka_GE: ეკრანის გაშავება (მომენტალური ეფექტი)

en: Make sure you are connected to the internet and the URL is correct.
ka_GE: დარწმუნდით, რომ ინტერნეტთან დაკავშირებული ხართ და ბმული სწორია.

en: Malay grade 2
ka_GE: მალაიური (2 დონე)

en: Malayalam grade 1
ka_GE: მალაიალამური (1 დონე)

en: Manipuri grade 1
ka_GE: მანიპური (1 დონე)

en: Manual Activation
ka_GE: ხელით ჩართვა

en: Manual activate
ka_GE: ხელით ჩართვა

en: Manual activation
ka_GE: ხელით ჩართვა

en: Manual deactivate
ka_GE: ხელით გამორთვა

en: Marathi grade 1
ka_GE: მარათჰი (1 დონე)

en: Mark the current end of the log as the start of the fragment to be copied to clipboard by pressing again.
ka_GE: აღრიცხვის ფაილის მიმდინარე დასასრულის მონიშვნა, როგორც ფრაგმენტის დასაწყისი, რომელიც, ხელახლა დაჭერისას დაკოპირდება ბუფერში.

en: Marks the current position of the review cursor as the start of text to be selected or copied
ka_GE: მონიშნავს მიმოხილვის კურსორის ამჟამინდელ პოზიციას, როგორც მოსანიშნი ან დასაკოპირებელი ტექსტის დასაწყისი

en: Master Thumbnails
ka_GE: ხატულების მასტერი

en: Math interaction not supported.
ka_GE: მათემატიკური ურთიერთქმედება არ არის მხარდაჭერილი.

en: Media Clip placeholder
ka_GE: მედია კლიპის ჩასასმელად განკუთვნილი ადგილი

en: Message &timeout (sec)
ka_GE: შეტყობინების დროის ამოწურვის &ვადა (წამებში)

en: Microsoft UI Automation
ka_GE: Microsoft UI ავტომატიზაცია

en: Minor Gridlines
ka_GE: ბადის დამხმარე ხაზები

en: Mirror server
ka_GE: დამატებითი სერვერი

en: Miscellaneous
ka_GE: სხვადასხვა

en: Modes available in the 'Cycle sound split mode' command
ka_GE: 'ხმის გაყოფის რეჟიმის გადართვისას ხელმისაწვდომი რეჟიმები

en: Modes available in the Cycle speech mode command
ka_GE: მეტყვებელის რეჟიმების გადართვისას ხელმისაწვდომი ვარიანტები

en: Mongolian grade 1
ka_GE: მონღოლური (1 დონე)

en: Mongolian grade 2
ka_GE: მონღოლური (2 დონე)

en: Most commands for controlling NVDA require you to hold down the NVDA key while pressing other keys.
    By default, the Insert and numpad Insert keys may both be used as the NVDA key.
    You can also configure NVDA to use the CapsLock as the NVDA key.
    Press NVDA+n at any time to activate the NVDA menu.
    From this menu, you can configure NVDA, get help, and access other NVDA functions.
ka_GE: NVDA-ს მართვის უმეტესი ბრძანება სხვა ღილაკებზე დაჭერის პარალელურად, NVDA ღილაკზე დაჭერას მოითხოვს.
    სტანდარტულად, NVDA ღილაკების სახით შესაძლებელია გამოყენებულ იქნას Insert და ციფრული ბლოკის Insert ღილაკები.
    თქვენ ასევე შეგიძლიათ დააყენოთ CapsLock NVDA-ს ღილაკად.
    NVDA მენიუს გასააქტიურებლად ნებისმიერ დროს დააჭირეთ NVDA+n.
    ამ მენიუდან შეგიძლიათ დააკონფიგურიროთ NVDA, მიიღოთ დახმარება და წვდომა გქონდეთ NVDA-ს სხვა ფუნქციებზე.

en: Mouse
ka_GE: მაუსი

en: Mouse audio coordinates off
ka_GE: მაუსის აუდიო კოორდინატები გამორთულია

en: Mouse audio coordinates on
ka_GE: მაუსის აუდიო კოორდინატები ჩართულია

en: Mouse text unit resolution %s
ka_GE: მაუსის ტექსტური ერთეულის გარჩევადობა %s

en: Mouse tracking off
ka_GE: მაუსის თვალყური გამორთულია

en: Mouse tracking on
ka_GE: მაუსის თვალყური ჩართულია

en: Move focus
ka_GE: ფოკუსის გადატანა

en: Move navigator object to mouse
ka_GE: ნავიგატორის ობიექტის მაუსთან მიტანა

en: Move system caret when ro&uting review cursor
ka_GE: მიმოხილვის კურსორის მარშრუტიზაციისას სისტემის კურსორის გადატანა

en: Move the review cursor to the position marked as the start of text to be selected or copied
ka_GE: გადააქვს მიმოხილვის კურსორი ტექსტის პოზიციაზე, რომელიც მონიშნულია ასარჩევად ან დასაკოპირებლად

en: Move to focus
ka_GE: ფოკუსთან მიყვანა

en: Move to the next result
ka_GE: შემდეგ შედეგზე გადასვლა

en: Move to the previous result
ka_GE: წინა შედეგზე გადასვლა

en: Moved above %s
ka_GE: გადატანილია %s-ის ზემოთ

en: Moved above blank paragraph
ka_GE: გადატანილია ცარიელი აბზაცის ზემოთ

en: Moved below %s
ka_GE: გადატანილია %s-ის ქვემოთ

en: Moved below blank paragraph
ka_GE: გადატანილია ცარიელი აბზაცის ქვემოთ

en: Movement by page not supported
ka_GE: გვერდის მიხედვით ნავიგაცია არ არის მხარდაჭერილი

en: Moves past the end of the container element, such as a list or table
ka_GE: გადადის კონტეინერის ელემენტის ბოლოში, როგორიცაა სია ან ცხრილი

en: Moves the braille display to the current focus
ka_GE: გადააქვს ბრაილის ეკრანი მიმდინარე ფოკუსზე

en: Moves the braille display to the next line
ka_GE: ბრაილის ეკრანს გადაადგილებს შემდეგ ხაზზე

en: Moves the braille display to the previous line
ka_GE: ბრაილის ეკრანს გადაადგილებს წინა ხაზზე

en: Moves the focus out of the current embedded object and into the document that contains it
ka_GE: გადაყავს ფოკუსი მიმდინარე ჩასმული ობიექტიდან მის შემცველ დოკუმენტში

en: Moves the mouse pointer to the current navigator object
ka_GE: გადააქვს მაუსის მაჩვენებელი მიმდინარე ნავიგატორის ობიექტზე

en: Moves the navigator object and focus to the first row
ka_GE: გადააქვს ნავიგატორის ობიექტი და ფოკუსი პირველ სტრიქონზე

en: Moves the navigator object and focus to the last row
ka_GE: გადააქვს ნავიგატორის ობიექტი და ფოკუსი ბოლო სტრიქონზე

en: Moves the navigator object and focus to the next row
ka_GE: ფოკუსი და ნავიგატორის ობიექტი გადააქვს შემდეგ სტრიქონზე

en: Moves the navigator object and focus to the previous row
ka_GE: ფოკუსი და ნავიგატორის ობიექტი გადააქვს წინა სტრიქონზე

en: Moves the navigator object to the first column
ka_GE: გადააქვს ნავიგატორის ობიექტი პირველ სვეტში

en: Moves the navigator object to the first object inside it
ka_GE: გადააქვს ნავიგატორის ობიექტი მის შიგნით არსებულ პირველ ობიექტზე

en: Moves the navigator object to the last column
ka_GE: გადააქვს ნავიგატორის ობიექტი ბოლო სვეტში

en: Moves the navigator object to the next column
ka_GE: ობიექტის ნავიგატორს გადაადგილებს შემდეგ სვეტზე

en: Moves the navigator object to the next object
ka_GE: გადააქვს ნავიგატორის ობიექტი შემდეგ ობიექტზე

en: Moves the navigator object to the object containing it
ka_GE: გადააქვს ნავიგატორის ობიექტი ობიექტზე, რომელიც შეიცავს მას

en: Moves the navigator object to the previous column
ka_GE: ობიექტის ნავიგატორს გადაადგილებს წინა სვეტზე

en: Moves the navigator object to the previous object
ka_GE: გადააქვს ნავიგატორის ობიექტი წინა ობიექტზე

en: Moves the review cursor to the bottom line of the current navigator object and speaks it
ka_GE: გადააქვს მიმოხილვის კურსორი მიმდინარე ნავიგატორის ობიექტის ქვედა ხაზზე და ახმოვანებს მას

en: Moves the review cursor to the first character of the line where it is situated in the current navigator object and speaks it
ka_GE: გადააქვს მიმოხილვის კურსორი ნავიგატორის ობიექტის მიმდინარე ხაზის პირველ სიმბოლოზე და ახმოვანებს მას

en: Moves the review cursor to the first character of the selection, and speaks it
ka_GE: გადააქვს მიმოხილვის კურსორი მონიშნულის პირველ სიმბოლოზე და ახმოვანებს მას

en: Moves the review cursor to the last character of the line where it is situated in the current navigator object and speaks it
ka_GE: გადააქვს მიმოხილვის კურსორი ხაზის ბოლო სიმბოლოზე, სადაც ის მდებარეობს მიმდინარე ნავიგატორის ობიექტში და ახმოვანებს მას

en: Moves the review cursor to the last character of the selection, and speaks it
ka_GE: გადააქვს მიმოხილვის კურსორი მონიშნულის ბოლო სიმბოლოზე და ახმოვანებს მას

en: Moves the review cursor to the next character of the current navigator object and speaks it
ka_GE: გადააქვს მიმოხილვის კურსორი მიმდინარე ნავიგატორის ობიექტის შემდეგ სიმბოლოზე და ახმოვანებს მას

en: Moves the review cursor to the next line of the current navigator object and speaks it
ka_GE: გადააქვს მიმოხილვის კურსორი მიმდინარე ნავიგატორის ობიექტის შემდეგ ხაზზე და ახმოვანებს მას

en: Moves the review cursor to the next page of the current navigator object and speaks it
ka_GE: გადააქვს მიმოხილვის კურსორი მიმდინარე ნავიგატორის ობიექტის შემდეგ გვერდზე და ახმოვანებს მას

en: Moves the review cursor to the next word of the current navigator object and speaks it
ka_GE: გადააქვს მიმოხილვის კურსორი მიმდინარე ნავიგატორის ობიექტის შემდეგ სიტყვაზე და ახმოვანებს მას

en: Moves the review cursor to the previous character of the current navigator object and speaks it
ka_GE: გადააქვს მიმოხილვის კურსორი მიმდინარე ნავიგატორის ობიექტის წინა სიმბოლოზე და ახმოვანებს მას

en: Moves the review cursor to the previous line of the current navigator object and speaks it
ka_GE: გადააქვს მიმოხილვის კურსორი მიმდინარე ნავიგატორის ობიექტის წინა ხაზზე და ახმოვანებს მას

en: Moves the review cursor to the previous page of the current navigator object and speaks it
ka_GE: გადააქვს მიმოხილვის კურსორი მიმდინარე ნავიგატორის ობიექტის წინა გვერდზე და ახმოვანებს მას

en: Moves the review cursor to the previous word of the current navigator object and speaks it
ka_GE: გადააქვს მიმოხილვის კურსორი მიმდინარე ნავიგატორის ობიექტის წინა სიტყვაზე და ახმოვანებს მას

en: Moves the review cursor to the top line of the current navigator object and speaks it
ka_GE: გადააქვს მიმოხილვის კურსორი მიმდინარე ნავიგატორის ობიექტის ზედა ხაზზე და ახმოვანებს მას

en: Moves to the next available setting in the synth settings ring
ka_GE: გადადის შემდეგ ხელმისაწვდომ პარამეტრზე სინთეზატორის პარამეტრების რგოლში

en: Moves to the next heading at level {i}
ka_GE: გადადის {i} დონის შემდეგ სათაურზე

en: Moves to the next object in a flattened view of the object navigation hierarchy
ka_GE: გადადის შემდეგ ობიექტზე ობიექტის ნავიგაციის იერარქიაში ბრტყელი მიმოხილვის რეჟიმში

en: Moves to the previous available setting in the synth settings ring
ka_GE: გადადის წინა ხელმისაწვდომ პარამეტრზე სინთეზატორის პარამეტრების რგოლში

en: Moves to the previous heading at level {i}
ka_GE: გადადის {i} დონის წინა სათაურზე

en: Moves to the previous object in a flattened view of the object navigation hierarchy
ka_GE: გადადის წინა ობიექტზე ობიექტური ნავიგაციის იერარქიის ბრტყელი მიმოხილვის რეჟიმში

en: Moves to the start of the container element, such as a list or table
ka_GE: გადადის კონტეინერის ელემენტის დასაწყისში, როგორიცაა სია ან ცხრილი

en: Moving Average
ka_GE: საშუალო მოძრავი

en: Multi line break
ka_GE: მრავალხაზიანი

en: Mute remote
ka_GE: დისტანციური კომპიუტერის მეტყველების გამორთვა

en: Muted remote
ka_GE: დისტანციური კომპიუტერის მეტყველება გამორთულია

en: N&otes
ka_GE: შ&ენიშვნები

en: NV Access &shop
ka_GE: NV Access &მაღაზია

en: NV Access &web site
ka_GE: NV Access &ვებგვერდი

en: NVDA  Usage Data Collection
ka_GE: NVDA-ს გამოყენების მონაცემთა შეგროვება

en: NVDA &Language (requires restart):
ka_GE: NVDA-ს &ენა (საჭიროებს გადატვირთვას):

en: NVDA Braille Viewer
ka_GE: NVDA ბრაილის მნახველი

en: NVDA Development
ka_GE: NVDA დამუშავება

en: NVDA License
ka_GE: NVDA ლიცენზია

en: NVDA Log Viewer
ka_GE: NVDA-ს აღრიცხვის ფაილის მნახველი

en: NVDA Message
ka_GE: NVDA-ს შეტყობინება

en: NVDA Python Console
ka_GE: NVDA Python კონსოლი

en: NVDA Settings
ka_GE: NVDA-ს პარამეტრები

en: NVDA Speech Viewer
ka_GE: NVDA მეტყველების მნახველი

en: NVDA Update
ka_GE: NVDA-ს განახლება

en: NVDA add-on package
ka_GE: NVDA-ს დამატების ფაილი

en: NVDA in both channels and applications on the left
ka_GE: NVDA ორივე არხში და აპლიკაციები მარცხნივ

en: NVDA in both channels and applications on the right
ka_GE: NVDA ორივე არხში და აპლიკაციები მარჯვნივ

en: NVDA is unable to determine if Windows is locked. While this instance of NVDA is running, your desktop will not be secure when Windows is locked. Restarting Windows may address this. If this error is ongoing then disabling the Windows lock screen is recommended.
ka_GE: NVDAმ ვერ დაადგინა, დაბლოკილია თუ არა Windows. სანამ NVDAს ეს ასლი მუშაობს, Windows-ის დაბლოკვისას, თქვენი სამუშაო მაგიდა არ იქნება დაცული. Windows-ის გადატვირთვამ შესაძლოა მოაგვაროს ეს პრობლემა. თუ ეს შეცდომა გრძელდება, რეკომენდებულია Windows-ის დაბლოკვის ეკრანის გამორთვა.

en: NVDA is unable to remove or overwrite a file.
ka_GE: NVDA-ს არ შეუძლია ფაილის წაშლა ან გადაწერა.

en: NVDA must be restarted for the new language to take effect.
ka_GE: იმისათვის, რომ ახალი ენა ძალაში შევიდეს, NVDA უნდა გადაიტვირთოს.

en: NVDA on the left and applications in both channels
ka_GE: NVDA მარცხნივ და აპლიკაციები ორივე არხში

en: NVDA on the left and applications on the right
ka_GE: NVDA მარცხნივ და აპლიკაციები მარჯვნივ

en: NVDA on the right and applications in both channels
ka_GE: NVDA მარჯვნივ და აპლიკაციები ორივე არხში

en: NVDA on the right and applications on the left
ka_GE: NVDA მარჯვნივ და აპლიკაციები მარცხნივ

en: NVDA settings
ka_GE: NVDA-ს პარამეტრები

en: NVDA started
ka_GE: NVDA ჩართულია

en: NVDA version {version} is available.
ka_GE: ხელმისაწვდომია NVDA {version} ვერსია.

en: NVDA web site
ka_GE: NVDA ვებ გვერდი

en: NVDA's interface language is now forced from the command line. On the next restart, the language  saved in NVDA's configuration will be used instead.
ka_GE: NVDA-ს ინტერფეისის ენა ამჟამად მითითებულია ბრძანების ხაზიდან. მომდევნო გადატვირთვისას გამოყენებული იქნება NVDA-ს კონფიგურაციაში შენახული ენა.

en: Native app selection mode disabled
ka_GE: აპლიკაციის მშობლიური არჩევის რეჟიმი გამორთულია

en: Native app selection mode enabled
ka_GE: აპლიკაციის მშობლიური არჩევის რეჟიმი ჩართულია

en: Native input
ka_GE: მშობლიური შეყვანა

en: Native selection mode cannot be turned off in this browse mode document
ka_GE: ამ დათვალიერების რეჟიმის დოკუმენტში მშობლიური არჩევის გამორთვა შეუძლებელია

en: Native selection mode unsupported in this browse mode document
ka_GE: ამ დათვალიერების რეჟიმის დოკუმენტში მშობლიური არჩევის რეჟიმი არ არის მხარდაჭერილი

en: Native selection mode unsupported in this document
ka_GE: ამ დოკუმენტში მშობლიური არჩევის რეჟიმი არ არის მხარდაჭერილი

en: Navigating by sentence not supported in this document
ka_GE: ნავიგაცია წინადადებით არ არის მხარდაჭერილი ამ დოკუმენტში

en: Nepali grade 1
ka_GE: ნეპალური (1 დონე)

en: Never
ka_GE: არასოდეს

en: New Profile
ka_GE: ახალი პროფილი

en: New name:
ka_GE: ახალი სახელი:

en: Newsgroup:
ka_GE: სიახლეთა ჯგუფი:

en: No
ka_GE: არა

en: No Series defined.
ka_GE: რიგები არ არის განსაზღვრული.

en: No action
ka_GE: არ არის მოქმედება

en: No additional details
ka_GE: დამატებითი დეტალი არ არის

en: No braille
ka_GE: ბრაილი არ არის

en: No caret
ka_GE: არ არის კურსორი

en: No comment thread on this cell
ka_GE: ამ უჯრაში კომენტარის თემა არ არის

en: No comments
ka_GE: არ არის კომენტარი

en: No containing object
ka_GE: არ არის შემცველი ობიექტი

en: No documentation found.
ka_GE: დოკუმენტაცია ვერ მოიძებნა.

en: No ducking
ka_GE: ხმის დახშობის გამორთვა

en: No emoji
ka_GE: არ არის ემოჯი

en: No focus
ka_GE: არ არის ფოკუსი

en: No formatting information
ka_GE: არ არის ინფორმაცია ფორმატირებაზე

en: No heading selected
ka_GE: სათაური არ არის მონიშნული

en: No help available here.
ka_GE: აქ დახმარება არ არის ხელმისაწვდომი.

en: No location information
ka_GE: არ არის ინფორმაცია მდებარეობის შესახებ

en: No long description
ka_GE: არ არის დეტალური აღწერა

en: No message yet
ka_GE: შეტყობინება ჯერ არ არის

en: No mirror
ka_GE: სერვერის გარეშე

en: No navigator object
ka_GE: ნავიგატორის ობიექტი არ არის

en: No new log entry to copy
ka_GE: არ არის ახალი აღრიცხვის ფაილის ჩანაწერი კოპირებისთვის

en: No next
ka_GE: არ არის შემდეგი

en: No next different style text
ka_GE: არ არის შემდეგი განსხვავებული სტილის ტექსტი

en: No next heading at level {i}
ka_GE: არ არის {i} დონის შემდეგი სათაური

en: No next paragraph
ka_GE: არ არის შემდეგი აბზაცი

en: No next review mode
ka_GE: არ არის შემდეგი მიმოხილვის რეჟიმი

en: No next same style text
ka_GE: არ არის იგივე სტილის შემდეგი ტექსტი

en: No note on this cell
ka_GE: არ არის შენიშვნა ამ უჯრაში

en: No notes
ka_GE: შენიშვნები არ არის

en: No objects inside
ka_GE: არ არის ობიექტები შიგნით

en: No previous
ka_GE: არ არის წინა

en: No previous different style text
ka_GE: არ არის წინა განსხვავებული სტილის ტექსტი

en: No previous heading at level {i}
ka_GE: არ არის {i} დონის წინა სათაური

en: No previous paragraph
ka_GE: არ არის წინა აბზაციNo previous paragraph

en: No previous review mode
ka_GE: არ არის წინა მიმოხილვის რეჟიმი

en: No previous same style text
ka_GE: არ არის იგივე სტილის წინა ტექსტი

en: No progress bar updates
ka_GE: არ გახმოვანდეს პროგრესის ზონის განახლება

en: No selection
ka_GE: არ არის მონიშვნა

en: No settings
ka_GE: არ არის პარამეტრები

en: No shortcut key
ka_GE: ცხელი ღილაკი არ არის

en: No speech
ka_GE: არ არის ხმა

en: No start marker set
ka_GE: ფრაგმენტის დასაწყისი დადგენილი არ არის

en: No status line found
ka_GE: მდგომარეობის ხაზი ვერ მოიძებნა

en: No symbol replacement
ka_GE: სიმბოლოსთვის ჩანაცვლება არ არის

en: No system battery
ka_GE: არ არის სისტემური ბატარეა

en: No text to copy
ka_GE: კოპირებისათვის ტექსტი არ არის

en: No title
ka_GE: არ არის სათაური

en: No track playing
ka_GE: ბილიკი არ უკრავს

en: No update available.
ka_GE: განახლება არ არის ხელმისაწვდომი.

en: Normal view
ka_GE: სტანდარტული ჩვენება

en: Northern Kurdish grade 0
ka_GE: ჩრდილოეთ ქურთული (0 დონე)

en: Norwegian 8 dot computer braille
ka_GE: ნორვეგიული 8 წერტილიანი კომპიუტერული ბრაილი

en: Norwegian grade 0
ka_GE: ნორვეგიული (0 დონე)

en: Norwegian grade 1
ka_GE: ნორვეგიული (1 დონე)

en: Norwegian grade 2
ka_GE: ნორვეგიული (2 დონე)

en: Norwegian grade 3
ka_GE: ნორვეგიული (3 დონე)

en: Not a link.
ka_GE: არ არის ბმული.

en: Not in a container
ka_GE: კონტეინერს გარეთ

en: Not in a table cell
ka_GE: ცხრილის უჯრის გარეთ

en: Not in table
ka_GE: ცხრილს გარეთ

en: Not math
ka_GE: არ არის მათემატიკური

en: Not on a note
ka_GE: არ არის შენიშვნაში

en: Not supported in this document
ka_GE: არ არის მხარდაჭერილი ამ დოკუმენტში

en: Not supported in this document.
ka_GE: არ არის მხარდაჭერილი ამ დოკუმენტში.

en: Note
ka_GE: შენიშვნა

en: Notes Master view
ka_GE: შენიშვნების მასტერის ჩვენება

en: Notes page
ka_GE: შენიშვნების გვერდი

en: Nothing
ka_GE: არაფერი

en: Notify
ka_GE: შეტყობინება

en: Notify for &pending update on startup
ka_GE: ჩართვისას &მოლოდინში მყოფი განახლების შესახებ შეტყობინება

en: Number format: {0}
ka_GE: რიცხვითი ფორმატი: {0}

en: Object Presentation
ka_GE: ობიექტის წარმოდგენა

en: Object edges positioned {left:.1f} percent from left edge of screen, {top:.1f} percent from top edge of screen, width is {width:.1f} percent of screen, height is {height:.1f} percent of screen
ka_GE: ობიექტის კიდეები განლაგებულია ეკრანის მარცხენა კიდიდან {left:.1f} პროცენტით, ეკრანის ზედა კიდიდან {top:.1f} პროცენტით, სიგანე არის {width:.1f} ეკრანის პროცენტით, სიმაღლე არის {height:.1f} ეკრანის პროცენტით

en: Object has no location
ka_GE: ობიექტს არ აქვს მდებარეობა

en: Object navigation
ka_GE: ობიექტური ნავიგაცია

en: Object placeholder
ka_GE: ობიექტის განყოფილება

en: Object review
ka_GE: ობიექტის მიმოხილვა

en: Off
ka_GE: გამორთულია

en: Off bottom slide edge by {distance:.3g} point | Off bottom slide edge by {distance:.3g} points
ka_GE[0]: სლაიდის ქვედა კუთხიდან {distance:.3g} წერტილით
ka_GE[1]: სლაიდის ქვედა კუთხიდან {distance:.3g} წერტილით

en: Off left slide edge by {distance:.3g} point | Off left slide edge by {distance:.3g} points
ka_GE[0]: სლაიდის მარცხენა კუთხიდან{distance:.3g} წერტილით
ka_GE[1]: სლაიდის მარცხენა კუთხიდან{distance:.3g} წერტილით

en: Off right slide edge by {distance:.3g} point | Off right slide edge by {distance:.3g} points
ka_GE[0]: სლაიდის მარჯვენა კუთხიდან {distance:.3g} წერტილით
ka_GE[1]: სლაიდის მარჯვენა კუთხიდან {distance:.3g} წერტილით

en: Off top slide edge by {distance:.3g} point | Off top slide edge by {distance:.3g} points
ka_GE[0]: სლაიდის ზემო კუთხიდან მარცხნივ {distance:.3g} წერტილით
ka_GE[1]: სლაიდის ზემო კუთხიდან მარცხნივ {distance:.3g} წერტილით

en: Only in edit controls
ka_GE: მხოლოდ რედაქტირების ველებში

en: Only when scrolling back
ka_GE: მხოლოდ უკან დაბრუნებისას

en: Only when tethered automatically
ka_GE: როდესაც მიბმულია ავტომატურად

en: Open developer scratchpad directory
ka_GE: დამმუშავებლის scratchpad ფოლდერის გახსნა

en: Open-High-Low-Close
ka_GE: საბირჟო დიაგრამა, გამოსახავს მონაცემთა ნაკრებს 4 მნიშვნელობით (გახსნის კურსი,ყველაზე მაღალი კურსი, ყველაზე დაბალი კურსი და დახურვის კურსი)

en: Opens NVDA configuration directory for the current user.
ka_GE: მიმდინარე მომხმარებლისთვის ხსნის NVDA-ს კონფიგურაციის ფოლდერს.

en: Opens the WX GUI inspection tool. Used to get more information about the state of GUI components.
ka_GE: ხსნის WX GUI შემოწმების ინსტრუმენტს. გამოიყენება GUI კომპონენტების მდგომარეობის შესახებ მეტი ინფორმაციის მისაღებად.

en: Opens the note editing dialog
ka_GE: ხსნის შენიშვნის რედაქტირების დიალოგს

en: Options
ka_GE: პარამეტრები

en: Options:
ka_GE: პარამეტრები:

en: Org Chart placeholder
ka_GE: ორგანიზაციის დიაგრამის ჩასასმელი განყოფილება

en: Organisation:
ka_GE: ორგანიზაცია:

en: Oriya grade 1
ka_GE: ორია (1 დონე)

en: Out of table
ka_GE: ცხრილს გარეთ

en: Outline
ka_GE: კონტური

en: Outline view
ka_GE: კონტურის ჩვენება

en: Output pane cleared
ka_GE: გამომავალი პანელი გასუფთავებულია

en: Package
ka_GE: პაკეტი

en: Page {pageNumber}
ka_GE: გვერდი {pageNumber}

en: Pages and spacing
ka_GE: გვერდები და ინტერვალები

en: Paragraph start marker:
ka_GE: აბზაცის დაწყების მარკერი:

en: Pass next key through
ka_GE: კლავიშების გატარება

en: Pattern
ka_GE: ნიმუში

en: Performs the default action on the current navigator object (example: presses it if it is a button).
ka_GE: ასრულებს სტანდარტულ მოქმედებას ნავიგატორის ობიექტზე (მაგალითად: თუ ღილაკია, აჭერს მას).

en: Periodically &refresh recognized content
ka_GE: ამოცნობილი შიგთავსის პერიოდული &განახლება

en: Persian 8 dot computer braille
ka_GE: სპარსული 8 წერტილიანი კომპიუტერული ბრაილი

en: Persian grade 1
ka_GE: სპარსული (1 დონე)

en: Picture placeholder
ka_GE: სურათის ჩასასმელად განკუთვნილი ადგილი

en: Pie
ka_GE: წრიული დიაგრამა

en: Pie of Pie
ka_GE: მეორეული წრიული დიაგრამა

en: Pivot Chart Drop Zone
ka_GE: წრიული დიაგრამის შემცირების ზონა

en: Pivot Chart Field Button
ka_GE: წრიული დიაგრამის მონაცემთა ველის ღილაკი

en: Play a sound for logged e&rrors:
ka_GE: ხმა აღ&რიცხული შეცდომებისთვის:

en: Play a sound when &auto-suggestions appear
ka_GE: ავტომატური შემოთავაზების გამოჩენისას ხმის ჩა&რთვა

en: Play sound for &spelling errors while typing
ka_GE: წერისას ორთოგრაფიული შეცდომებისთვის ხმის ჩართ&ვა

en: Please Donate
ka_GE: გთხოვთ, შემოწიროთ თანხა

en: Please disable screen curtain before using Windows OCR.
ka_GE: Windows-ის სიმბოლოების ოპტიკური ამომცნობის გამოსაყენებლად, გთხოვთ, თავდაპირველად გამორთოთ ეკრანის ჩაბნელება.

en: Please press OK to close the installer.
ka_GE: გთხოვთ, დააჭირეთ OK-ს, რათა დახუროთ დაყენების ფანჯარა.

en: Please press OK to start the installed copy.
ka_GE: გთხოვთ, დააჭიროთ OK-ს, რათა ჩართოთ დაყენებული ასლი.

en: Please specify a directory in which to create the portable copy.
ka_GE: გთხოვთ, მიუთითოთ ფოლდერი, რომელშიც უნდა შეიქმნას პორტაბელური ასლი.

en: Please wait
ka_GE: გთხოვთ, დაელოდოთ

en: Please wait while NVDA attempts to fix your system's COM registrations...
ka_GE: გთხოვთ, დაელოდოთ, სანამ NVDA შეეცდება თქვენი სისტემის COM რეგისტრაციების გამოსწორებას...

en: Please wait while NVDA is being installed
ka_GE: გთხოვთ, დაელოდოთ, სანამ ყენდება NVDA

en: Please wait while a portable copy of NVDA is created.
ka_GE: გთხოვთ, დაელოდოთ, სანამ NVDA-ს პორტაბელური ასლი შეიქმნება.

en: Please wait while settings are copied to the system configuration.
ka_GE: გთხოვთ, დაელოდოთ, სანამ პარამეტრები დაკოპირდება სისტემის კონფიგურაციაში.

en: Please wait while the add-on is being installed.
ka_GE: გთხოვთ, დაელოდოთ, სანამ დამატება ყენდება.

en: Please wait while your previous installation of NVDA is being updated.
ka_GE: გთხოვთ, დაელოდოთ, სანამ თქვენი NVDA-ს წინა ინსტალაცია განახლდება.

en: Plot area
ka_GE: აგების ფართობი

en: Plot area, inside height: {plotAreaInsideHeight:.0f}, inside width: {plotAreaInsideWidth:.0f}, inside top: {plotAreaInsideTop:.0f}, inside left: {plotAreaInsideLeft:.0f}
ka_GE: აგების ფართობის სიმაღლე შიგნით: {plotAreaInsideHeight:.0f}, სიგანე შიგნით {plotAreaInsideWidth:.0f}, ზემოდან შიგნით {plotAreaInsideTop:.0f}, მარცხნიდან შიგნით: {plotAreaInsideLeft:.0f}

en: Plugged in
ka_GE: დამტენი შეერთებულია

en: Plugins reloaded
ka_GE: პლაგინები გადატვირთულია

en: Polish 8 dot computer braille
ka_GE: პოლონური 8 წერტილიანი კომპიუტერული ბრაილი

en: Polish literary braille
ka_GE: პოლონური ლიტერატურული ბრაილი

en: Polynomial
ka_GE: მრავალწევრიანი

en: Portable Copy Exists
ka_GE: პორტაბელური ასლი არსებობს

en: Portable copy creation cancelled.
ka_GE: პორტაბელური ასლის შექმნა გაუქმებულია.

en: Portable directory:
ka_GE: პორტაბელური ასლის საქაღალდე:

en: Portrait
ka_GE: პორტრეტი

en: Portuguese 6 dot computer braille
ka_GE: პორტუგალიური 6 წერტილიანი კომპიუტერული ბრაილი

en: Portuguese 8 dot computer braille
ka_GE: პორტუგალიური 8 წერტილიანი კომპიუტერული ბრაილი

en: Portuguese grade 1
ka_GE: პორტუგალიური (1 დონე)

en: Portuguese grade 2
ka_GE: პორტუგალიური (2 დონე)

en: Positioned at {x}, {y}
ka_GE: განლაგებულია {x}, {y}ზე

en: Power
ka_GE: ძალა

en: Presents, in browse mode, formatting info for the current review cursor position.
ka_GE: დათვალიერების რეჟიმში აჩვენებს მიმოხილვის კურსორის მიმდინარე პოზიციისთვის ინფორმაციას ფორმატირებაზე.

en: Presents, in browse mode, formatting info for the text under the caret.
ka_GE: დათვალიერების რეჟიმში აჩვენებს ფორმატირების ინფორმაციას კურსორის ქვეშ მყოფი ტექსტისთვის.

en: Preserve
ka_GE: შენარჩუნება

en: Press twice to copy or reset the start marker
ka_GE: საწყისი ფრაგმენტის წასაშლელად ან დასაკოპირებლად დააჭირეთ ორჯერ

en: Pressed once sets the keyboard focus to the navigator object, pressed twice sets the system caret to the position of the review cursor
ka_GE: ერთხელ დაჭერის შემთხვევაში, კლავიატურის ფოკუსს აყენებს ნავიგატორის ობიექტთან, ხოლო ორჯერ დაჭერით – სისტემურ კურსორს აყენებს მიმოხილვის კურსორის პოზიციაზე

en: Pressing once reverts the current configuration to the most recently saved state. Pressing three times resets to factory defaults.
ka_GE: ერთხელ დაჭერისას, მიმდინარე კონფიგურაციას აბრუნებს ბოლოს შენახულ მდგომარეობაზე. სამჯერ დაჭერისას აბრუნებს ქარხნულ პარამეტრებზე.

en: Prevent &display from turning off during say all or reading with braille
ka_GE: &ეკრანის გამორთვის გათიშვა ბრაილის შრიფტით კითხვის ან ყველაფრის წაკითხვის დროს

en: Primary Category Axis
ka_GE: ძირითადი კატეგორიის ღერძი

en: Primary Series Axis
ka_GE: პირველი ქვედა კოლონა

en: Primary Value Axis
ka_GE: პირველი მნიშვნელობის ღერძი

en: Primary footer
ka_GE: ძირითადი ქვედა კოლონა

en: Primary header
ka_GE: ძირითადი სათაური

en: Print Preview
ka_GE: დასაბეჭდად მომზადება

en: Print layout
ka_GE: ბეჭდვის განლაგება

en: Privacy and Security
ka_GE: კონფიდენციალურობა და უსაფრთხოება

en: Profile
ka_GE: პროფილი

en: Profile Triggers
ka_GE: პროფილის ავტომატური გადამრთველები

en: Profile name:
ka_GE: პროფილის სახელი:

en: Progress &bar output:
ka_GE: პროგრესის &ზოლის გახმოვანება:

en: Punctuation/symbol &level:
ka_GE: პუნქტუაციის/სიმბოლოს &დონე:

en: Punjabi grade 1
ka_GE: პენჯაბური (1 დონე)

en: Python Console
ka_GE: Python კონსოლი

en: Quits NVDA!
ka_GE: თიშავს NVDA-ს!

en: RGB red {rgb.red}, green {rgb.green}, blue {rgb.blue}
ka_GE: RGB წითელი {rgb.red}, მწვანე {rgb.green}, ლურჯი {rgb.blue}

en: Radar
ka_GE: ფოთოლისებრი დიაგრამა

en: Radar Axis Labels
ka_GE: ფოთოლისებური ღერძის  ნიშნები

en: Radar with Data Markers
ka_GE: რადარი მონაცემთა მარკერებით

en: Rate boos&t
ka_GE: დამა&ტებითი სიჩქარე

en: Re&move
ka_GE: წაშ&ლა

en: Re-&download update
ka_GE: განახლების ხელახ&ლა ჩამოტვირთვა

en: Read by &paragraph
ka_GE: &აბზაცებად წაკითხვა

en: Read mode
ka_GE: კითხვის რეჟიმი

en: Reads all controls in the active window
ka_GE: კითხულობს ყველა კონტროლს აქტიურ ფანჯარაში

en: Reads from the review cursor up to the end of the current text, moving the review cursor as it goes
ka_GE: კითხულობს მიმოხილვის კურსორიდან მიმდინარე ტექსტის ბოლომდე მიმოხილვის კურსორის გადაადგილებით

en: Reads from the system caret up to the end of the text, moving the caret as it goes
ka_GE: კითხულობს სისტემური კურსორიდან ტექსტის ბოლომდე სისტემური კურსორის ტექსტში გადაადგილებით

en: Reads the column vertically from the current cell downwards to the last cell in the column.
ka_GE: კითხულობს სვეტს ვერტიკალურად მიმდინარე უჯრიდან ქვევით სვეტის ბოლო უჯრამდე.

en: Reads the current application status bar and moves navigator object into it.
ka_GE: კითხულობს მიმდინარე აპლიკაციის მდგომარეობის ზოლს და გადააქვს მასში ობიექტის ნავიგატორი.

en: Reads the current application status bar.
ka_GE: მოქმედი პროგრამისთვის კითხულობს მდგომარეობის ზოლს.

en: Reads the current application status bar. If pressed twice, spells the information. If pressed three times, copies the status bar to the clipboard
ka_GE: კითხულობს მიმდინარე აპლიკაციის მდგომარეობის ზოლს. ორჯერ დაჭერით მდგომარეობის ზოლს კითხულობს ასო-ასო, ხოლო სამჯერ დაჭერით – მდგომარეობის ზოლს აკოპირებს ბუფერში

en: Reads the current column vertically from top to bottom without moving the system caret.
ka_GE: კითხულობს მიმდინარე სვეტს ვერტიკალურად ზევიდან ქვევით სისტემური კურსორის გადაადგილების გარეშე.

en: Reads the current row horizontally from left to right without moving the system caret.
ka_GE: კითხულობს მიმდინარე სტრიქონს ჰორიზონტალურად მარცხნიდან მარჯვნივ სისტემური კურსორის გადაადგილების გარეშე.

en: Reads the row horizontally from the current cell rightwards to the last cell in the row.
ka_GE: კითხულობს სტრიქონს ჰორიზონტალურად მიმდინარე უჯრიდან მარჯვნივ სტრიქონის ბოლო უჯრამდე.

en: Recognition &language:
ka_GE: ამოცნ&ობის ენა:

en: Recognition failed
ka_GE: ამოცნობა ვერ მოხერხდა

en: Recognizes the content of the current navigator object with Windows OCR
ka_GE: ამოიცნობს მიმდინარე ნავიგატორის ობიექტის შინაარსს Windows-ის სიმბოლოების ოპტიკური ამომცნობით

en: Recognizing
ka_GE: მიმდინარეობს ამოცნობა

en: Refresh	F5
ka_GE: განახლება	F5

en: Refresh of recognition result failed
ka_GE: ამოცნობის შედეგის განახლება ვერ მოხერხდა

en: Refresh the recognition result
ka_GE: ამოცნობის შედეგის განახლება

en: Refreshed
ka_GE: განახლდა

en: Refreshes the document content
ka_GE: განაახლებს დოკუმენტის შიგთავსს

en: Regi&stration for UI Automation events and property changes:
ka_GE: UI ავტომატიზაციის მოვლენებისა და მახასიათებლების ცვლილებების რ&ეგისტრაცია:

en: Regular &expression
ka_GE: &რეგულარული გამოთქმა

en: Regular Expression error in the pattern field: "{error}".
ka_GE: რეგულარული გამოთქმის შეცდომა ნიმუშის ველში: "{error}".

en: Regular Expression error in the replacement field: "{error}".
ka_GE: რეგულარული გამოთქმის შეცდომა ჩანაცვლების ველში: "{error}".

en: Regular expression for text paragraph navigation
ka_GE: რეგულარული გამოთქმა ტექსტის აბზაცებში ნავიგაციისთვის

en: Reload plugins
ka_GE: პლაგინების გადატვირთვა

en: Reloads app modules and global plugins without restarting NVDA, which can be Useful for developers
ka_GE: გადატვირთავს აპლიკაციის მოდულებსა და გლობალურ პლაგინებს NVDA-ს გადატვირთვის გარეშე, რომელიც, შესაძლოა, სასარგებლო იყოს დამმუშავებლებისთვის

en: Remaining time not available
ka_GE: დარჩენილი დრო არ არის ხელმისაწვდომი

en: Remind me &later
ka_GE: მოგვიანებით შე&ხსენება

en: Remove all
ka_GE: ყველას წაშლა

en: Removed row {rowNumber} column {columnNumber} from column headers
ka_GE: სვეტის სათაურებიდან სტრიქონის {rowNumber} და {columnNumber} წაიშალა

en: Removed row {rowNumber} column {columnNumber} from row headers
ka_GE: სტრიქონის {rowNumber} სვეტის {columnNumber} წაიშალა სტრიქონის სათაურებიდან

en: Removed {address}    from row headers
ka_GE: {address}    წაიშალა სტრიქონის სათაურებიდან

en: Removed {address} from column headers
ka_GE: სვეტის სათაურებიდან ამოღებულია {address}

en: Rename Profile
ka_GE: პროფილის სახელის გადარქმევა

en: Replacement
ka_GE: ჩანაცვლება

en: Report &notifications
ka_GE: შეტყობინებების გახმ&ოვანება

en: Report &object when mouse enters it
ka_GE: მაუსის მიტანისას &ობიექტის გახმოვანება

en: Report &tooltips
ka_GE: მინიშნებების გახმოვ&ანება

en: Report '&Normalized' when navigating by character
ka_GE: სიმბოლოებით ნავიგაციისას "ნორმალიზებულია-ს" გახმოვანება

en: Report 'has details' for structured annotations
ka_GE: დამატებითი დეტალების გახმოვანება სტრუქტურირებული ანოტაციებისთვის

en: Report aria-description always
ka_GE: ყოველთვის გახმოვანდეს  aria-description ატრიბუტი

en: Report backg&round progress bars
ka_GE: ფონურ რეჟიმში მიმდინარე პროგრესის ზო&ლის გახმოვანება

en: Report cell borders {mode}
ka_GE: უჯრის საზღვრების გახმოვანება {mode}

en: Report changes to the &composition string
ka_GE: კომპოზიციის ხაზზე ცვლილებე&ბის გახმოვანება

en: Report changes to the &reading string
ka_GE: წაკითხულ სტრიქონში ცვლილებები&ს გახმოვანება

en: Report dynamic &content changes
ka_GE: დინამიური კონტენტის ცვლილებების გახმოვა&ნება

en: Report errors in braille off
ka_GE: ბრაილით შეცდომების გამოტანა გამორთულია

en: Report errors in braille on
ka_GE: ბრაილით შეცდომების გამოტანა ჩართულია

en: Report errors {mode}
ka_GE: შეცდომების გახმოვანება {mode}

en: Report formatting chan&ges after the cursor (can cause a lag)
ka_GE: ფორ&მატირების ცვლილების გახმოვანება კურსორის შემდეგ (შესაძლოა გამოიწვიოს ჩამორჩენა)

en: Report line indentation {mode}
ka_GE: ხაზის შეწევის გახმოვანება {mode}

en: Report link type off
ka_GE: ბმულების ტიპის გახმოვანება გამორთულია

en: Report link type on
ka_GE: ბმულების ტიპის გახმოვანება ჩართულია

en: Report live regions:
ka_GE: დინამიური ცვლილებების გახმოვანება:

en: Report mouse &shape changes
ka_GE: მაუსის ფორმის ცვლილე&ბების გახმოვანება

en: Report object &descriptions
ka_GE: ობიექტის აღ&წერის გახმოვანება

en: Report object &position information
ka_GE: ობიექტის პოზიციის ინ&ფორმაციის გახმოვანება

en: Report object shortcut &keys
ka_GE: ობიექტის ცხელი ღილაკების გახმოვა&ნება

en: Report summary of any annotation details at the system caret.
ka_GE: სისტემის კურსორში ნებისმიერი ანოტაციის დეტალების შეჯამების გამოცხადება.

en: Report table headers {mode}
ka_GE: ცხრილის სათაურების გახმოვანება {mode}

en: Report the destination URL of the link at the position of caret or focus. If pressed twice, shows the URL in a window for easier review.
ka_GE: ახმოვანებს კურსორის ქვეშ ან ფოკუსის პოზიციაზე მყოფი ბმულის სამიზნე მისამართს. ორჯერ დაჭერისას, აჩვენებს მისამართს სპეციალურ ფანჯარაში გამარტივებული ნახვისთვის.

en: Report transparent color values
ka_GE: გამჭვირვალე ფერების მნიშვნელობის გამოცხადება

en: Report when objects support &multiple selection
ka_GE: ობიექტების &მრავალჯერადი შერჩევის მხარდაჭერის გახმოვანება

en: Reports battery status and time remaining if AC is not plugged in
ka_GE: ახმოვანებს ბატარეის მდგომარეობასა და დარჩენილ დროს, როდესაც ელექტროქსელიდან კვება არ არის მიერთებული

en: Reports formatting info for the current review cursor position.
ka_GE: მიმოხილვის კურსორის მიმდინარე პოზიციისთვის ახმოვანებს ინფორმაციას ფორმატირებაზე.

en: Reports formatting info for the current review cursor position. If pressed twice, presents the information in browse mode
ka_GE: ახმოვანებს ფორმატირების ინფორმაციას მიმოხილვის კურსორის მიმდინარე პოზიციისთვის. ორჯერ დაჭერისას ამ ინფორმაციას აჩვენებს დათვალიერების რეჟიმში

en: Reports formatting info for the text under the caret.
ka_GE: ახმოვანებს ფორმატირების ინფორმაციას კურსორის ქვეშ მყოფი ტექსტისთვის.

en: Reports formatting info for the text under the caret. If pressed twice, presents the information in browse mode
ka_GE: ახმოვანებს ფორმატირების ინფორმაციას კურსორის ქვეშ მყოფი ტექსტისთვის. ორჯერ დაჭერისას აჩვენებს ინფორმაციას დათვალიერების რეჟიმში

en: Reports formatting info for the text under this braille cell
ka_GE: ახმოვანებს ინფორმაციას ფორმატირების შესახებ ბრაილის უჯრის ქვეშ არსებული ტექსტისთვის

en: Reports information about the location of the current navigator object.
ka_GE: ახმოვანებს ინფორმაციას მიმდინარე ნავიგატორის ობიექტის მდებარეობის შესახებ.

en: Reports information about the location of the currently focused object.
ka_GE: ახმოვანებს ინფორმაციას ამჟამად ფოკუსირებული ობიექტის მდებარეობის შესახებ.

en: Reports information about the location of the text at the caret, or location of the currently focused object if there is no caret.
ka_GE: ახმოვანებს ინფორმაციას კურსორის ქვეშ მყოფი ტექსტის მდებარეობის შესახებ, ან ამჟამად ფოკუსირებული ობიექტის შესახებ, თუ კურსორის ქვეშ ტექსტი არ არის.

en: Reports information about the location of the text at the review cursor, or location of the navigator object if there is no text under review cursor.
ka_GE: ახმოვანებს ინფორმაციას მიმოხილვის კურსორის ქვეშ მყოფი ტექსტის მდებარეობის შესახებ, ან ნავიგატორის ობიექტის მდებარეობის შესახებ, თუ მიმოხილვის კურსორის ქვეშ ტექსტი არ არის.

en: Reports information about the location of the text or object at the position of system caret. Pressing twice may provide further detail.
ka_GE: ახმოვანებს ინფორმაციას სისტემური კურსორის პოზიციაზე მყოფი ტექსტის ან ობიექტის მდებარეობის შესახებ. ორჯერ დაჭერით შესაძლებელია მოხდეს დამატებითი ინფორმაციის მიღება.

en: Reports information about the location of the text or object at the review cursor. Pressing twice may provide further detail.
ka_GE: ახმოვანებს ინფორმაციას მიმოხილვის კურსორის ქვეშ მყოფი ობიექტის ან ტექსტის შესახებ. ორჯერ დაჭერით შესაძლებელია მოხდეს დამატებითი ინფორმაციის მიღება.

en: Reports the character of the current navigator object where the review cursor is situated. Pressing twice reports a description or example of that character. Pressing three times reports the numeric value of the character in decimal and hexadecimal
ka_GE: ახმოვანებს მიმდინარე ნავიგატორის ობიექტის სიმბოლოს, სადაც მდებარეობს მიმოხილვის კურსორი. ორჯერ დაჭერისას გახმოვანდება ამ სიმბოლოს მაგალითი ან აღწერა. სამჯერ დაჭერისას კი – გახმოვანდება სიმბოლოს რიცხვითი მნიშვნელობა ათობით და თექვსმეტობით

en: Reports the current line under the application cursor. Pressing this key twice will spell the current line. Pressing three times will spell the line using character descriptions.
ka_GE: კითხულობს აპლიკაციის კურსორის ქვეშ მყოფ მიმდინარე ხაზს. ამ ღილაკის ორჯერ დაჭერით კითხულობს ასო-ასო. სამჯერ დაჭერისას კი – ხაზს წაიკითხავს ასოების აღწერით.

en: Reports the current navigator object. Pressing twice spells this information, and pressing three times Copies name and value of this object to the clipboard
ka_GE: ახმოვანებს მიმდინარე ნავიგატორის ობიექტს. ორჯერ დაჭერისას ამ ინფორმაციას კითხულობს ასო-ასო, ხოლო სამჯერ დაჭერისას – ამ ობიექტის სახელსა და მნიშვნელობას აკოპირებს ბუფერში

en: Reports the elapsed time of the currently playing track, if any
ka_GE: მიმდინარე ბილიკისთვის ახმოვანებს გასულ დროს, ასეთის არსებობის შემთხვევაში

en: Reports the length of the currently playing track, if any
ka_GE: ახმოვანებს მიმდინარე ბილიკის ხანგრძლივობას, თუ შესაძლებელია

en: Reports the line of the current navigator object where the review cursor is situated. If this key is pressed twice, the current line will be spelled. Pressing three times will spell the line using character descriptions.
ka_GE: ახმოვანებს მიმდინარე ნავიგატორის ობიექტის ხაზს, რომელზეც ფოკუსირებულია მიმოხილვის კურსორი. თუ ეს ღილაკი დაჭერილია ორჯერ, ხაზი ასო-ასო წაიკითხება. სამჯერ დაჭერის შემთხვევაში კი – ხაზი წაიკითხება ასოების აღწერით.

en: Reports the name of the current NVDA configuration profile
ka_GE: ახმოვანებს NVDA-ს მიმდინარე კონფიგურაციის პროფილის სახელს

en: Reports the new object or content under your finger if different to where your finger was last
ka_GE: ახმოვანებს ახალ ობიექტსა და შინაარსს თითის დადების ადგილას, თუ განსხვავდება იმ ადგილისგან, სადაც წინად თითი იყო

en: Reports the note on the current cell. If pressed twice, presents the information in browse mode
ka_GE: ახმოვანებს მიმდინარე უჯრის ჩანაწერს. ორჯერ დაჭერის შემთხვევაში, ინფორმაციას აჩვენებს დათვალიერების რეჟიმში

en: Reports the note or comment thread on the current cell
ka_GE: ახმოვანებს შენიშვნას ან კომენტარის თემას მიმდინარე უჯრისთვის

en: Reports the object and content directly under your finger
ka_GE: ახმოვანებს ობიექტსა და შინაარსს თითის დადების ადგილას

en: Reports the object with focus. If pressed twice, spells the information. Pressing three times spells it using character descriptions.
ka_GE: ახმოვანებს ფოკუსის მქონე ობიექტს. ორჯერ დაჭერისას, კითხულობს ასო-ასო. სამჯერ დაჭერისას, კითხულობს სიმბოლოების აღწერით.

en: Reports the remaining time of the currently playing track, if any
ka_GE: მიმდინარე ბილიკისთვის ახმოვანებს დარჩენილ დროს, ასეთის არსებობის შემთხვევაში

en: Reports the shortcut key of the currently focused object
ka_GE: ახმოვანებს ფოკუსირებული ობიექტის ცხელ ღილაკს

en: Reports the symbol where the review cursor is positioned. Pressed twice, shows the symbol and the text used to speak it in browse mode
ka_GE: ახმოვანებს სიმბოლოს, სადაც მდებარეობს მიმოხილვის კურსორის პოზიცია. ორჯერ დაჭერით, დათვალიერების რეჟიმში აჩვენებს სიმბოლოს და ტექსტს, რომელიც გამოიყენება მისი ჩანაცვლებისთვის

en: Reports the text of the comment where the system caret is located. If pressed twice, presents the information in a browsable message
ka_GE: ახმოვანებს კომენტარის ტექსტს, სადაც სისტემის კურსორი მდებარეობს. ორჯერ დაჭერის შემთხვევაში, ინფორმაციას აჩვენებს დათვალიერების რეჟიმში

en: Reports the text of the comment where the system caret is located.If pressed twice, presents the information in browse mode.
ka_GE: ახმოვანებს კომენტარის ტექსტს, სადაც სისტემის კურსორი მდებარეობს. ორჯერ დაჭერის შემთხვევაში, ინფორმაციას აჩვენებს დათვალიერების რეჟიმში.

en: Reports the text on the Windows clipboard. Pressing twice spells this information. Pressing three times spells it using character descriptions.
ka_GE: ახმოვანებს Windows-ის ბუფერში არსებულ ტექსტს. ორჯერ დაჭერისას, ტექსტს კითხულობს ასო-ასო. სამჯერ დაჭერისას, ტექსტს კითხულობს სიმბოლოების აღწერით.

en: Reports the title of the current application or foreground window. If pressed twice, spells the title. If pressed three times, copies the title to the clipboard
ka_GE: ახმოვანებს მიმდინარე აპლიკაციის ან წინა პლანზე არსებული ფანჯრის სათაურს. ორჯერ დაჭერისას სათაურს კითხულობს ასო-ასო, ხოლო სამჯერ დაჭერისას – სათაურს აკოპირებს ბუფერში

en: Reset all settings to default state
ka_GE: ყველა პარამეტრის ნაგულისხმევ მდგომარეობაზე ჩამოყრა

en: Reset all settings to saved state
ka_GE: ყველა პარამეტრის შენახულ მდგომარეობაზე ჩამოყრა

en: Reset configuration to &factory defaults
ka_GE: კონფიგურაციის &ქარხნულ პარამეტრებზე აღდგენა

en: Reset gestures
ka_GE: ჟესტების აღდგენა

en: Reset to factory &defaults
ka_GE: ქარხნულ პარამეტრებზე ჩამო&ყრა

en: Restart
ka_GE: გადატვირთვა

en: Restart &later
ka_GE: &მოგვიანებით გადატვირთვა

en: Restart &now
ka_GE: &გადატვირთვა

en: Restart NVDA
ka_GE: NVDA-ს გადატვირთვა

en: Restart with add-ons disabled
ka_GE: გადატვირთვა გამორთული დამატებებით

en: Restart with add-ons disabled and debug logging enabled
ka_GE: გადატვირთვა დამატებების გამორთვითა და გამართვის ჟურნალის ჩართვით

en: Restart with debug logging enabled
ka_GE: გადატვირთვა გამართვის აღრიცხვის ჩართვით

en: Restarts NVDA!
ka_GE: გადატვირთავს NVDA-ს!

en: Restore defaults
ka_GE: სტანდარტული პარამეტრების აღდგენა

en: Result
ka_GE: შედეგი

en: Retrieved external IP, but port {port} is most likely not currently forwarded.
ka_GE: გარე IP მისამართი მიღებულია, მაგრამ პორტი {port}, სავარაუდოდ, ამჟამად არ არის გადამისამართებული.

en: Review Cursor
ka_GE: მიმოხილვის კურსორი

en: Right
ka_GE: მარჯვენა

en: Right aligned
ka_GE: გასწორება მარჯვნივ

en: Right click
ka_GE: მაუსის მარჯვენა ღილაკის დაწკაპუნება

en: Right mouse button locked
ka_GE: მაუსის მარჯვენა ღილაკი დაბლოკილია

en: Right mouse button unlocked
ka_GE: მაუსის მარჯვენა ღილაკი განბლოკილია

en: Romanian
ka_GE: რუმინული

en: Romanian 6 dot
ka_GE: რუმინული 6 წერტილი

en: Routes the cursor to or activates the object under this braille cell
ka_GE: გადაადგილებს კურსორს ან ააქტიურებს ობიექტს ბრაილის უჯრის ქვეშ

en: Rows
ka_GE: ხაზები

en: Rows and columns
ka_GE: ხაზები და სვეტები

en: Run COM Registration Fixing tool...
ka_GE: COM რეგისტრაციის გამოსწორების ინსტრუმენტის გაშვება...

en: Russian 6 dot computer braille
ka_GE: რუსული 6 წერტილიანი კომპიუტერული ბრაილი

en: Russian 8 dot computer braille
ka_GE: რუსული 8 წერტილიანი კომპიუტერული ბრაილი

en: Russian contracted braille
ka_GE: რუსული შეთანხმებული ბრაილი

en: Russian literary braille
ka_GE: რუსული ლიტერატურული ბრაილი

en: Russian literary braille (detailed)
ka_GE: რუსული ლიტერატურული ბრაილი (დეტალური)

en: Same
ka_GE: იგივე

en: Sanskrit grade 1
ka_GE: სანსკრიტული (1 დონე)

en: Save &as...	Ctrl+S
ka_GE: შენახვა &როგორც...	Ctrl+S

en: Save As
ka_GE: შენახვა როგორც

en: Saves the current NVDA configuration
ka_GE: ინახავს NVDA-ს მიმდინარე კონფიგურაციას

en: Say &cap before capitals
ka_GE: დი&დი ასოების წინ სიტყვა "დიდის" თქმა

en: Say all
ka_GE: ყველაფრის წაკითხვა

en: Scatter
ka_GE: წერტილოვანი დიაგრამა

en: Scatter with Lines
ka_GE: წერტილოვანი დიაგრამა ხაზებით

en: Scatter with Lines and No Data Markers
ka_GE: წერტილოვანი დიაგრამა ხაზებით, მაგრამ მონაცემთა მარკერების გარეშე

en: Scatter with Smoothed Lines
ka_GE: წერტილოვანი დიაგრამა გლუვი ხაზებით

en: Scatter with Smoothed Lines and No Data Markers
ka_GE: წერტილოვანი დიაგრამა გლუვი ხაზებით, მაგრამ მონაცემთა მარკერების გარეშე

en: Screen Curtain
ka_GE: ეკრანის ჩაბნელება

en: Screen curtain disabled
ka_GE: ეკრანის ჩაბნელება გამორთულია

en: Screen curtain enabled
ka_GE: ეკრანის ჩაბნელება ჩართულია

en: Screen curtain not available
ka_GE: ეკრანის ჩაბნელება არ არის ხელმისაწვდომი

en: Screen review
ka_GE: ეკრანის მიმოხილვა

en: Scroll down at the mouse position
ka_GE: მაუსის პოზიციაზე ქვემოთ გადახვევა

en: Scroll left at the mouse position
ka_GE: მაუსის პოზიციაზე მარცხნივ გადახვევა

en: Scroll right at the mouse position
ka_GE: მაუსის პოზიციაზე მარჯვნივ გადახვევა

en: Scroll up at the mouse position
ka_GE: მაუსის პოზიციაზე ზემოთ გადახვევა

en: Scrolls the braille display back
ka_GE: ბრაილის ეკრანს აბრუნებს უკან

en: Scrolls the braille display forward
ka_GE: ბრაილის ეკრანს აბრუნებს წინ

en: Secondary Category Axis
ka_GE: მეორადი კატეგორიის ღერძი

en: Secondary Series Axis
ka_GE: მეორადი რიგის ღერძი

en: Secondary Value Axis
ka_GE: მეორადი მნიშვნელობის ღერძი

en: Secure Desktop
ka_GE: დაცული სამუშაო მაგიდა

en: Select Braille Display
ka_GE: აირჩიეთ ბრაილის ეკრანი

en: Select NVDA Modifier Keys
ka_GE: აირჩიეთ NVDA-ს მოდიფიკატორის ღილაკები

en: Select Synthesizer
ka_GE: აირჩიეთ სინთეზატორი

en: Select portable directory
ka_GE: აირჩიეთ პორტაბელური ასლის საქაღალდე

en: Select until the end of the current result
ka_GE: მიმდინარე შედეგის დასასრულამდე მონიშვნა

en: Select until the start of the current result
ka_GE: მიმდინარე შედეგის დასაწყისამდე მონიშვნა

en: Selective
ka_GE: შერჩევითი

en: Sepedi grade 1
ka_GE: სეპედი (1 დონე)

en: Sepedi grade 2
ka_GE: სეპედი (2 დონე)

en: Serbian Cyrillic grade 1
ka_GE: სერბული კირილიცა 1 დონე

en: Serbian grade 1
ka_GE: სერბული (1 დონე)

en: Serial: {portName}
ka_GE: სერია: {portName}

en: Series Lines
ka_GE: ხაზები სერიაში

en: Series color: {colorName}
ka_GE: სერიის ფერი: {colorName}

en: Sesotho grade 1
ka_GE: სესოთო (1 დონე)

en: Sesotho grade 2
ka_GE: სესოთო (2 დონე)

en: Set Add-on Store Mirror Server
ka_GE: დამატებების მაღაზიის დამატებითი სერვერის დაყენება

en: Set NVDA Update Mirror
ka_GE: NVDA-ს განახლების სერვერის დაყენება

en: Set column header. Pressing once will set this cell as the first column header for any cell lower and to the right of it within this table. Pressing twice will forget the current column header for this cell.
ka_GE: სვეტის სათაურის დაყენება. ერთხელ დაჭერისას,  დააყენებს ამ უჯრას პირველი სვეტის სათაურად ამ უჯრის ქვემოთ და მარჯვნივ მდებარე უჯრებისთვის ამ ცხრილის ფარგლებში. ორჯერ დაჭერისას, გაუქმდება ამ უჯრისთვის არსებული სვეტის სათაური.

en: Set row header. Pressing once will set this cell as the first row header for any cell lower and to the right of it within this table. Pressing twice will forget the current row header for this cell.
ka_GE: სტრიქონის სათაურის დაყენება. ერთხელ დაჭერისას,  დააყენებს ამ უჯრას პირველი სტრიქონის სათაურად ამ უჯრის ქვემოთ და მარჯვნივ მდებარე უჯრებისთვის ამ ცხრილის ფარგლებში. ორჯერ დაჭერისას, გაუქმდება ამ უჯრისთვის არსებული სტრიქონის სათაური.

en: Set row {rowNumber} column {columnNumber} as start of column headers
ka_GE: სტრიქონი {rowNumber} სვეტი {columnNumber} დაყენდა სვეტების სათაურების საწყისად

en: Set row {rowNumber} column {columnNumber} as start of row headers
ka_GE: სტრიქონის {rowNumber} სვეტის {columnNumber} დაყენება სტრიქონების სათაურების საწყისად

en: Set the first value of the current setting in the synth settings ring
ka_GE: სინთეზატორის პარამეტრების რგოლში მიმდინარე პარამეტრის პირველი მნიშვნელის დაყენება

en: Set the last value of the current setting in the synth settings ring
ka_GE: სინთეზატორის პარამეტრების რგოლში მიმდინარე პარამეტრის ბოლო მნიშვნელის დაყენება

en: Set {address} as start of column headers
ka_GE: დაყენდეს {address} სვეტის სათაურების დასაწყისად

en: Set {address} as start of row headers
ka_GE: {address} სტრიქონის სათაურების საწყისად დაყენება

en: Sets the current cell as start of column header. Pressing once will set this cell as the first column header for any cell lower and to the right of it within this region. Pressing twice will forget the current column header for this cell.
ka_GE: აყენებს მიმდინარე უჯრას სვეტის სათაურის დასაწყისად. ერთხელ დაჭერისას,  დააყენებს ამ უჯრას პირველი სვეტის სათაურად ამ უჯრის ქვემოთ და მარჯვნივ მდებარე უჯრებისთვის ამ არეში. ორჯერ დაჭერისას, გაუქმდება ამ უჯრისთვის არსებული სვეტის სათაური.

en: Sets the current cell as start of row headers. Pressing once will set this cell as the first row header for any cell lower and to the right of it within this region. Pressing twice will forget the current row header for this cell.
ka_GE: აყენებს მიმდინარე უჯრას სტრიქონის სათაურის დასაწყისად. ერთხელ დაჭერისას,  დააყენებს ამ უჯრას პირველი სტრიქონის სათაურად ამ უჯრის ქვემოთ და მარჯვნივ მდებარე უჯრებისთვის ამ არეში. ორჯერ დაჭერისას, გაუქმდება ამ უჯრისთვის არსებული სტრიქონის სათაური.

en: Sets the navigator object to the current focus, and the review cursor to the position of the caret inside it, if possible.
ka_GE: აყენებს ნავიგატორის ობიექტს მიმდინარე ფოკუსზე და მიმოხილვის კურსორს, თუ ეს შესაძლებელია, მის შიგნით მდებარე კურსორის პოზიციაზე.

en: Sets the navigator object to the current object under the mouse pointer and speaks it
ka_GE: აყენებს ნავიგატორის ობიექტს მაუსის მაჩვენებლის ქვეშ მყოფ ობიექტზე და ახმოვანებს მას

en: Setswana grade 1
ka_GE: სეტსვანა (1 დონე)

en: Setswana grade 2
ka_GE: სეტსვანა (2 დონე)

en: Setting HID keyboard simulation not supported
ka_GE: HID კლავიატურის სიმულაციის დაყენება არ არის მხარდაჭერილი

en: Shape
ka_GE: მოყვანილობა

en: Sheet {0}, {1}
ka_GE: ფურცელი {0}, {1}

en: Sho&w exit options when exiting NVDA
ka_GE: NVDA-დან გამოსვლისას გამოსვლის &ვარიანტების ჩვენება

en: Show indefinitely
ka_GE: უსასრულოდ ჩვენება

en: Show messages
ka_GE: შეტყობინებების ჩვენება

en: Show se&lection
ka_GE: მონიშვნ&ის ჩვენება

en: Shows NVDA's Add-on Store settings
ka_GE: აჩვენებს NVDA-ს დამატებების მაღაზიის პარამეტრებს

en: Shows NVDA's Advanced settings
ka_GE: აჩვენებს NVDA-ს გაფართოებულ პარამეტრებს

en: Shows NVDA's Windows OCR settings
ka_GE: აჩვენებს NVDA-ს Windows OCR პარამეტრებს

en: Shows NVDA's audio settings
ka_GE: აჩვენებს NVDA-ს აუდიო პარამეტრებს

en: Shows NVDA's braille settings
ka_GE: აჩვენებს NVDA-ს ბრაილის პარამეტრებს

en: Shows NVDA's browse mode settings
ka_GE: აჩვენებს NVDA-ს დათვალიერების რეჟიმის პარამეტრებს

en: Shows NVDA's document formatting settings
ka_GE: აჩვენებს NVDA-ს დოკუმენტის ფორმატირების პარამეტრებს

en: Shows NVDA's general settings
ka_GE: აჩვენებს NVDA-ს ზოგად პარამეტრებს

en: Shows NVDA's input composition settings
ka_GE: აჩვენებს NVDA-ს შეყვანის კომპოზიციის პარამეტრებს

en: Shows NVDA's keyboard settings
ka_GE: აჩვენებს NVDA-ს კლავიატურის პარამეტრებს

en: Shows NVDA's mouse settings
ka_GE: აჩვენებს NVDA-ს მაუსის პარამეტრებს

en: Shows NVDA's object presentation settings
ka_GE: აჩვენებს NVDA-ს ობიექტის წარმოდგენის პარამეტრებს

en: Shows NVDA's privacy and security settings
ka_GE: აჩვენებს NVDA-ს კონფიდენციალურობისა და უსაფრთხოების პარამეტრებს

en: Shows NVDA's review cursor settings
ka_GE: აჩვენებს NVDA-ს მიმოხილვის კურსორის პარამეტრებს

en: Shows NVDA's speech settings
ka_GE: აჩვენებს NVDA-ს მეტყველების პარამეტრებს

en: Shows NVDA's vision settings
ka_GE: აჩვენებს NVDA-ს ხედვის პარამეტრებს

en: Shows options related to selected text or text at the cursor
ka_GE: აჩვენებს ვარიანტებს არჩეული ან კურსორის ქვეშ მყოფი ტექსტისთვის

en: Shows the NVDA Configuration Profiles dialog
ka_GE: აჩვენებს NVDA-ს კონფიგურაციის პროფილების დიალოგს

en: Shows the NVDA braille display selection dialog
ka_GE: აჩვენებს NVDA-ს ბრაილის ეკრანის არჩევის დიალოგს

en: Shows the NVDA default dictionary dialog
ka_GE: აჩვენებს NVDA-ს სტანდარტული ლექსიკონის დიალოგს

en: Shows the NVDA input gestures dialog
ka_GE: აჩვენებს NVDA-ს შეყვანის ჟესტების დიალოგს

en: Shows the NVDA menu
ka_GE: აჩვენებს NVDA მენიუს

en: Shows the NVDA symbol pronunciation dialog
ka_GE: აჩვენებს NVDA-ს სიმბოლოების წარმოთქმის დიალოგს

en: Shows the NVDA synthesizer selection dialog
ka_GE: აჩვენებს NVDA-ს სინთეზატორის არჩევის დიალოგს

en: Shows the NVDA temporary dictionary dialog
ka_GE: აჩვენებს NVDA-ს დროებითი ლექსიკონის დიალოგს

en: Shows the NVDA voice-specific dictionary dialog
ka_GE: აჩვენებს NVDA-ს ხმის სპეციფიკური ლექსიკონის დიალოგს

en: Shows the long description at this position if one is found.
ka_GE: თუ პოზიციაზე მოიძებნა დეტალური აღწერა, აჩვენებს მას.

en: Simple review mode off
ka_GE: გამარტივებული მიმოხილვის რეჟიმი გამორთულია

en: Simple review mode on
ka_GE: გამარტივებული მიმოხილვის რეჟიმი ჩართულია

en: Single letter navigation off
ka_GE: ერთასოიანი ნავიგაცია გამორთულია

en: Single letter navigation on
ka_GE: ერთასოიანი ნავიგაცია ჩართულია

en: Single line break
ka_GE: თითო

en: Single line spacing
ka_GE: ხაზებს შორის ინტერვალი თითო

en: Sleep mode off
ka_GE: ძილის რეჟიმი გამორთულია

en: Sleep mode on
ka_GE: ძილის რეჟიმი ჩართულია

en: Slice color: {colorName}
ka_GE: ჭრის ფერი: {colorName}

en: Slide Master view
ka_GE: სლაიდის მასტერის ჩვენება

en: Slide Number placeholder
ka_GE: სლაიდის ნომრის ჩასასმელად განკუთვნილი ადგილი

en: Slide Show - complete
ka_GE: სლაიდების ჩვენება - დასრულებულია

en: Slide Sorter view
ka_GE: სლაიდის დალაგების ჩვენება

en: Slide show - {slideName}
ka_GE: სლაიდების ჩვენება - {slideName}

en: Slide show notes - {slideName}
ka_GE: სლაიდშოუს - შენიშვნები {slideName}

en: Slide view
ka_GE: სლაიდის ნახვის რეჟიმი

en: Slide {slideNumber}
ka_GE: სლაიდი {slideNumber}

en: Slovak grade 1
ka_GE: სლოვაკური (1 დონე)

en: Slovenian 8 dot computer braille
ka_GE: სლოვენური 8 წერტილიანი კომპიუტერული ბრაილი

en: Slovenian grade 1
ka_GE: სლოვენური (1 დონე)

en: Some operations on add-ons failed. See the log file for more details.
    {failureMsg}
ka_GE: დამატებებისთვის რამდენიმე ოპერაცია ვერ განხორციელდა. დამატებითი ინფორმაციისთვის, გთხოვთ, იხილოთ აღრიცხვის ფაილი.
    {failureMsg}

[ctx: SoundSplit]
en: NVDA in both channels and applications in both channels
ka_GE: NVDA და აპლიკაცია ორივე არხში

[ctx: SoundSplit]
en: Sound split disabled
ka_GE: ხმის გაყოფა გამორთულია

en: Southern Vietnamese grade 1
ka_GE: სამხრეთ ვიეტნამური (1 დონე)

en: Spanish 8 dot computer braille
ka_GE: ესპანური 8 წერტილიანი კომპიუტერული ბრაილი

en: Spanish for Greek text
ka_GE: ესპანური ბერძნული ტექსტისთვის

en: Spanish grade 1
ka_GE: ესპანური (1 დონე)

en: Spanish grade 2
ka_GE: ესპანური (2 დონე)

en: Spea&k character when routing cursor in text
ka_GE: ტექსტში კურსორის მარშრუტიზაციისას სიმბოლოს გა&ხმოვანება

en: Speak
ka_GE: მეტყველებით

en: Speak &passwords in all enhanced terminals (may improve performance)
ka_GE: ყველა გაუმ&ჯობესებულ ტერმინალში პაროლების გახმოვანება (შესაძლოა გააუმჯობესოს მუშაობა)

en: Speak and beep
ka_GE: მეტყველებით და სიგნალებით

en: Speak and braille font attributes
ka_GE: შრიფტის თვისებების გახმოვანება და ბრაილით გამოტანა

en: Speak c&ommand keys
ka_GE: ბრძან&ების ღილაკების გახმოვანება

en: Speak font attributes
ka_GE: გახმოვანდეს შრიფტის თვისებები

en: Speak new text in Windows Terminal via:
ka_GE: Windows-ის ტერმინალში ახალი ტექსტის გახმოვანება:

en: Speak progress bar updates
ka_GE: პროგრესის ზოლის განახლების გახმოვანება მეტყველებით

en: Speak typed &characters:
ka_GE: აკრეფილი &სიმბოლოების გახმოვანება:

en: Speak typed &words:
ka_GE: აკრეფილი ს&იტყვების გახმოვანება:

en: Speak typed characters {mode}
ka_GE: აკრეფილი სიმბოლოების გახმოვანება {mode}

en: Speak typed words {mode}
ka_GE: აკრეფილი სიტყვების გახმოვანება {mode}

en: Speak when navigating by &line or paragraph
ka_GE: გახმოვანება ხაზით ან &აბზაცით ნავიგაციისას

en: Speak when navigating by line or paragraph with braille off
ka_GE: ბრაილის შრიფტით ხაზებით ან აბზაცებით ნავიგაციის გახმოვანება გამორთულია

en: Speak when navigating by line or paragraph with braille on
ka_GE: ბრაილის შრიფტით ხაზებით ან აბზაცებით ნავიგაციის გახმოვანება ჩართულია

en: Speaks the filename of the active application along with the name of the currently loaded appModule
ka_GE: კითხულობს ამჟამად ჩატვირთული აპლიკაციისა და მისთვის ჩატვირთული მოდულის სახელს

en: Speaks the word of the current navigator object where the review cursor is situated. Pressing twice spells the word. Pressing three times spells the word using character descriptions
ka_GE: ახმოვანებს მიმდინარე ნავიგატორის ობიექტის სიტყვას, რომელზეც მიმოხილვის კურსორია ფოკუსირებული. ორჯერ დაჭერისას სიტყვა ასო-ასო წაიკითხება. სამჯერ დაჭერის შემთხვევაში კი – სიტყვა წაიკითხება ასოების აღწერით

en: Speech
ka_GE: მეტყველება

en: Speech &dictionaries
ka_GE: &მეტყველების ლექსიკონები

en: Speech &interrupt for typed characters
ka_GE: აკრეფილი სიმბოლოებისთვის მეტყვე&ლების შეწყვეტა

en: Speech Unicode normalization default ({default})
ka_GE: მეტყველების Unicode-ის ნორმალიზაცია ნაგულისხმევი ({default})

en: Speech Unicode normalization {state}
ka_GE: მეტყველების Unicode-ის ნორმალიზაცია {state}

en: Speech and braille
ka_GE: მეტყველებითა და ბრაილით

en: Speech i&nterrupt for Enter key
ka_GE: Enter ღილაკისთვის მეტყველების შე&წყვეტა

en: Speech mode {mode}
ka_GE: მეტყველების რეჟიმი {mode}

en: Spells the current application status bar.
ka_GE: მიმდინარე აპლიკაციის მდგომარეობის ზოლის შესახებ ინფორმაციას კითხულობს ასო-ასო.

en: St&art NVDA after I sign in
ka_GE: &სისტემაში შესვლისას NVDA-ს ჩართვა

en: St&yle
ka_GE: სტ&ილი

en: Stable
ka_GE: სტაბილური

en: Stacked Area
ka_GE: ფართობითი დიაგრამა  დაგროვებით

en: Stacked Bar
ka_GE: ხაზოვანი დიაგრამა დაგროვებით

en: Stacked Column
ka_GE: ჰისტოგრამა დაგროვებით

en: Stacked Cone Bar
ka_GE: კონუსური დაგროვებით

en: Stacked Cone Column
ka_GE: კონუსისებრი ჰისტოგრამა დაგროვებით

en: Stacked Cylinder Bar
ka_GE: ცილინდრული დაგროვებით

en: Stacked Line
ka_GE: გრაფიკი დაგროვებით

en: Stacked Line with Markers
ka_GE: გრაფიკი დაგროვებით, რომელზეც გარკვეული წერტილები მარკერითაა აღნიშნული

en: Stacked Pyramid Bar
ka_GE: პირამიდული დაგროვებით

en: Stacked Pyramid Column
ka_GE: პირამიდული ჰისტოგრამა დაგროვებით

en: Start marked
ka_GE: ფრაგმენტის საწყისი მონიშნულია

en: Strikethrough off
ka_GE: გახაზვა გამორთულია

en: Strikethrough on
ka_GE: გახაზვა ჩართულია

en: Styles
ka_GE: სტილები

en: Su&perscripts and subscripts
ka_GE: ზე&და და ქვედა ნაწერები

en: Subject:
ka_GE: თემა:

en: Subscript
ka_GE: ხაზს ქვემოთ

en: Subtitle placeholder
ka_GE: სუბტიტრის განყოფილება

en: Success
ka_GE: წარმატებულად

en: Successfully connected to the given URL.
ka_GE: წარმატებით დაკავშირდა მოცემულ ბმულთან.

en: Successfully copied NVDA user settings
ka_GE: NVDA-ს მომხმარებლის პარამეტრები წარმატებით დაკოპირდა

en: Successfully created a portable copy of NVDA at {dir}
ka_GE: NVDA-ს პორტაბელური ასლი წარმატებით შეიქმნა {dir}-ში

en: Successfully installed NVDA.
ka_GE: NVDA წარმატებით დაყენდა.

en: Successfully retrieved IP address. Port {port} is open.
ka_GE: IP მისამართი წარმატებით იქნა მიღებული. პორტი {port} ღიაა.

en: Successfully updated your installation of NVDA.
ka_GE: თქვენი დაყენებული NVDA წარმატებით განახლდა.

en: Suggestions
ka_GE: შემოთავაზებები

en: Superscript
ka_GE: ხაზს ზემოთ

en: Surface (Top View wireframe)
ka_GE: მავთულისებრი ზედაპირი

en: Surface (Top View)
ka_GE: ზედაპირული დიაგრამა (ხედი ზემოდან)

en: Swahili (Kenya) Grade 2
ka_GE: სუაჰილი (კენია) 2 დონე

en: Swahili (Kenya) grade 1
ka_GE: სუაჰილი (კენია) 1 დონე

en: Swahili (Kenya) grade 1.2
ka_GE: სუაჰილი (კენია) 1.2 დონე

en: Swahili (Kenya) grade 1.3
ka_GE: სუაჰილი (კენია) 1.3 დონე

en: Swahili (Kenya) grade 1.4
ka_GE: სუაჰილი (კენია) 1.4 დონე

en: Swahili (Kenya) grade 1.5
ka_GE: სუაჰილი (კენია) 1.5 დონე

en: Swedish 8 dot computer braille
ka_GE: შვედური 8 წერტილიანი კომპიუტერული ბრაილი

en: Swedish contracted braille
ka_GE: შვედური შეთანხმებული ბრაილი

en: Swedish partially contracted braille
ka_GE: შვედური ნახევრად შეთანხმებული ბრაილი

en: Swedish uncontracted braille
ka_GE: შვედური შეუთანხმებელი ბრაილი

en: Switches to the next review mode (e.g. object, document or screen) and positions the review position at the point of the navigator object
ka_GE: გადართავს შემდეგ მიმოხილვის რეჟიმზე (მაგალითად, ობიექტი, დოკუმენტი, ეკრანი) და ათავსებს მიმოხილვის პოზიციას ნავიგატორის ობიექტის წერტილში

en: Switches to the previous review mode (e.g. object, document or screen) and positions the review position at the point of the navigator object
ka_GE: გადართავს წინა მიმოხილვის რეჟიმზე (მაგალითად, ობიექტი, დოკუმენტი, ეკრანი) და ათავსებს მიმოხილვის პოზიციას ნავიგატორის ობიექტის წერტილში

en: Symbol
ka_GE: სიმბოლო

en: Symbol "%s" is already present.
ka_GE: სიმბოლო "%s" უკვე არსებობს.

en: Symbol Pronunciation (%s)
ka_GE: სიმბოლოს წარმოთქმა (%s)

en: Symbol level %s
ka_GE: სიმბოლოების დონე %s

en: Synthesizer
ka_GE: სინთეზატორი

en: Synthesizer Error
ka_GE: სინთეზატორის შეცდომა

en: Syriac grade 1
ka_GE: სირიული 1 დონე

en: System caret
ka_GE: სისტემური კურსორი

en: System focus
ka_GE: სისტემური ფოკუსი

en: System status
ka_GE: სისტემის მდგომარეობა

en: Table description
ka_GE: ცხრილის აღწერა

en: Table information
ka_GE: ინფორმაცია ცხრილის შესახებ

en: Table placeholder
ka_GE: ცხრილის ჩასასმელად განკუთვნილი ადგილი

en: Tags
ka_GE: ტეგები

en: Tamil grade 1
ka_GE: ტამილური (1 დონე)

en: Taskbar
ka_GE: ამოცანების პანელი

en: Tatar grade 1
ka_GE: თათრული (1 დონე)

en: Telugu grade 1
ka_GE: ტელუგუ (1 დონე)

en: Temporarily d&isable all triggers
ka_GE: დ&როებით ყველა გადამრთველის გამორთვა

en: Temporary Screen curtain, enabled until next restart
ka_GE: ეკრანის დროებითი ჩაბნელება, ჩართულია მომდევნო გადატვირთვამდე

en: Temporary dictionary
ka_GE: დროებითი ლექსიკონი

en: Terminal programs
ka_GE: ტერმინალის პროგრამები

en: Tether B&raille:
ka_GE: ბრაილის მიბ&მა:

en: Text
ka_GE: ტექსტი

en: Text &unit resolution:
ka_GE: ტექსტის ე&რთეულის გარჩევადობა:

en: Text copied.
ka_GE: ტექსტი დაკოპირებულია.

en: Text frame
ka_GE: ტექსტური ჩარჩო

en: Text placeholder
ka_GE: ტექსტის განყოფილება

en: Text review
ka_GE: ტექსტის მიმოხილვა

en: Thai 8 dot computer braille
ka_GE: ტაილანდური 8 წერტილიანი კომპიუტერული ბრაილი

en: Thai grade 0
ka_GE: ტაილანდური 0 დონე

en: Thai grade 1
ka_GE: ტაილანდური 1 დონე

en: Thai grade 2
ka_GE: ტაილანდური 2 დონე

en: That profile already exists. Please choose a different name.
ka_GE: ეს პროფილი უკვე არსებობს. გთხოვთ, აირჩიოთ სხვა სახელი.

en: The COM Registration Fixing Tool has completed successfully.
    It is highly recommended that you restart your computer now, to make sure the changes take full effect.
ka_GE: COM რეგისტრაციის შესწორების ინსტრუმენტი წარმატებით დასრულდა.
    ცვლილებების სრულად ძალაში შესასვლელად, რეკომენდებულია კომპიუტერის გადატვირთვა.

en: The COM Registration Fixing Tool was unsuccessful. This Windows error may provide more information.
    {error}
ka_GE: COM რეგისტრაციის შესწორების ინსტრუმენტი წარუმატებელი აღმოჩნდა. Windows-ის ამ შეცდომამ შესაძლოა დამატებითი ინფორმაცია მოგაწოდოთ.
    {error}

en: The URL you have entered failed the connection test. Are you sure you want to save it anyway?
ka_GE: თქვენს მიერ შეყვანილმა ბმულმა ვერ გაიარა დაკავშირების ტესტი. დარწმუნებული ხართ, რომ გსურთ მისი შენახვა?

en: The URL you have entered failed the connection test. {tip}
ka_GE: თქვენს მიერ შეყვანილმა ბმულმა ვერ გაიარა დაკავშირების ტესტი. {tip}

en: The URL you have entered has not been tested. Are you sure you want to save it without attempting to connect to it first?
ka_GE: თქვენს მიერ შეყვანილი ბმული არ არის შემოწმებული. დარწმუნებული ხართ, რომ გსურთ მისი შენახვა მასთან წინასწარი დაკავშირების მცდელობის გარეშე?

en: The URL you have entered is not valid. Check that it is correct and try again.
ka_GE: თქვენს მიერ შეყვანილი ბმული არასწორია. შეამოწმეთ, მისი ვალიდურობა და სცადეთ ხელახლა.

en: The clipboard contains a large amount of text. It is %s character long | The clipboard contains a large amount of text. It is %s characters long
ka_GE[0]: ბუფერი შეიცავს დიდი რაოდენობით ტექსტს. იგი შედგება %s სიმბოლოსგან
ka_GE[1]: ბუფერი შეიცავს დიდი რაოდენობით ტექსტს. იგი შედგება %s სიმბოლოსგან

en: The currently active connection may not be continued during or after the update. Even if the connection is continued, you will be unable to respond to User Account Control (UAC) prompts from the controlling computer. You should only proceed if you have physical access to the controlled computer.
    
    Are you sure you want to continue?
ka_GE: შესაძლოა, ამჟამად აქტიური კავშირი განახლების დროს ან მის შემდეგ არ გაგრძელდეს. კავშირის გაგრძელების შემთხვევაშიც კი, თქვენ ვერ შეძლებთ რეაგირებას კონტროლირებადი კომპიუტერის მომხმარებლის ანგარიშის კონტროლის (UAC) მოთხოვნებზე. გააგრძელეთ მხოლოდ იმ შემთხვევაში, თუ გაქვთ ფიზიკური წვდომა კონტროლირებად კომპიუტერზე.
    
    დარწმუნებული ხართ, რომ გსურთ გაგრძელება?

en: The following add-on failed to be installed: {}. | The following add-ons failed to be installed: {}.
ka_GE[0]: ვერ მოხერხდა შემდეგი დამატების დაყენება: {}.
ka_GE[1]: ვერ მოხერხდა შემდეგი დამატებების დაყენება: {}.

en: The following add-on failed to uninstall: {}. | The following add-ons failed to uninstall: {}.
ka_GE[0]: ვერ მოხერხდა შემდეგი დამატების წაშლა: {}.
ka_GE[1]: ვერ მოხერხდა შემდეგი დამატებების წაშლა: {}.

en: The following add-on failed to update: {}. | The following add-ons failed to update: {}.
ka_GE[0]: ვერ მოხერხდა შემდეგი დამატების განახლება: {}.
ka_GE[1]: ვერ მოხერხდა შემდეგი დამატებების განახლება: {}.

en: The following add-ons are incompatible with NVDA version {version}. These add-ons can not be enabled. Please contact the add-on author for further assistance.
ka_GE: შემდეგი დამატებები შეუთავსებელია NVDA {version} ვერსიასთან. ამ დამატებების ჩართვა შეუძლებელია. დამატებითი დახმარებისთვის დაუკავშირდით დამატების ავტორს.

en: The following command line parameters are unknown to NVDA: {params}
ka_GE: NVDA-ისთვის უცნობია ბრძანების ხაზის შემდეგი პარამეტრები: {params}

en: The following options control the types of document formatting reported by NVDA.
ka_GE: შემდეგი პარამეტრები აკონტროლებენ NVDA-ს მიერ გახმოვანებული დოკუმენტის ფორმატირების ტიპებს.

en: The following settings are for advanced users. Changing them may cause NVDA to function incorrectly. Please only change these if you know what you are doing or have been specifically instructed by NVDA developers.
ka_GE: შემდეგი პარამეტრები განკუთვნილია მხოლოდ გამოცდილი მომხმარებლებისთვის. მათმა შეცვლამ შესაძლოა გამოიწვიოს NVDA-ს არასწორად ფუნქციონირება. გთხოვთ, შეცვალოთ ისინი მხოლოდ იმ შემთხვევაში, თუ იცით რას აკეთებთ ან გაქვთ კონკრეტული ინსტრუქცია მიღებული NVDA-ს დამმუშავებლებისგან.

en: The installation is unable to remove or overwrite a file. Another copy of NVDA may be running on another logged-on user account. Please make sure all installed copies of NVDA are shut down and try the installation again.
ka_GE: საინსტალაციო ფაილმა ვერ შეძლო ფაილის წაშლა ან გადაწერა. შესაძლებელია, შესული მომხმარებლის ანგარიშზე NVDA-ს სხვა ასლია გაშვებული გთხოვთ, დარწმუნდეთ, რომ NVDA-ს ყველა დაყენებული ასლი გამორთულია და ხელახლა სცადეთ ინსტალაცია.

en: The installation of NVDA failed. Please check the Log Viewer for more information.
ka_GE: NVDA-ს დაყენება ვერ მოხერხდა. დამატებითი ინფორმაციისთვის გთხოვთ, შეამოწმოთ აღრიცხვის ფაილის მნახველი.

en: The installation path for NVDA has changed. it will now  be installed in {path}
ka_GE: NVDA-ს დასაყენებელი ფოლდერი შეიცვალა. იგი ახლა დაყენდება {path}-ში

en: The next key that is pressed will not be handled at all by NVDA, it will be passed directly through to Windows.
ka_GE: შემდეგი დაჭერილი ღილაკი ან ღილაკთა კომბინაცია არ დამუშავდება NVDA-ს მიერ, იგი პირდაპირ გადაეცემა Windows-ს.

en: The profile {name} will be permanently deleted. This action cannot be undone.
ka_GE: პროფილი {name} სამუდამოდ წაიშლება. ამ მოქმედების გაუქმება შეუძლებელია.

en: The report links setting must be enabled to toggle report link type
ka_GE: ბმულის ტიპის გახმოვანების ჩასართავად გააქტიურებული უნდა იყოს ბმულის გახმოვანების პარამეტრი

en: The response from the server was not recognised. Check the URL is correct before trying again.
ka_GE: სერვერის პასუხი ვერ იქნა ამოცნობილი. ხელახლა დაკავშირებამდე შეამოწმეთ, რომ ბმული სწორია.

en: The result of content recognition is already automatically updated
ka_GE: კონტენტის ამოცნობის შედეგი უკვე ავტომატურად ნახლდება

en: The server returned an error. Check that the URL is correct before trying again.
ka_GE: სერვერმა შეცდომა დააბრუნა. ხელახლა დაკავშირებამდე შეამოწმეთ, რომ ბმული სწორია.

en: The settings panel you tried to open is unavailable on this system.
ka_GE: პარამეტრების პანელი, რომლის გახსნაც სცადეთ, ამ სისტემაში მიუწვდომელია.

en: The specified directory '{portableDirectory}' is not empty. Proceeding will delete and replace existing files in the directory. Do you want to overwrite the contents of this folder?
ka_GE: მითითებული საქაღალდე '{portableDirectory}' არ არის ცარიელი. გაგრძელება წაშლის და ჩაანაცვლებს საქაღალდეში არსებულ ფაილებს. გსურთ ამ საქაღალდის შიგთავსის გადაწერა?

en: There is %d series in this chart | There are %d series in this chart
ka_GE[0]: ამ დიაგრამაში არის %d სერია
ka_GE[1]: ამ დიაგრამაში არის %d სერია

en: There is no text on the clipboard
ka_GE: ბუფერში ტექსტი არ არის

en: There was a network error. Check that you are connected to the internet and try again.
ka_GE: წარმოიშვა ქსელის შეცდომა. შეამოწმეთ, რომ ინტერნეტთან დაკავშირებული ხართ და სცადეთ ხელახლა.

en: Thick
ka_GE: სქელი

en: This change requires administrator privileges.
ka_GE: ეს ცვლილება მოითხოვს ადმინისტრატორის პრივილეგიებს.

en: This feature ({title}) is unavailable while on secure screens such as the sign-on screen or UAC prompt.
ka_GE: ეს ფუნქცია ({title}) მიუწვდომელია დაცულ ეკრანებზე, როგორიცაა შესვლის ეკრანი ან UAC მოთხოვნა.

en: This feature is unavailable while on secure screens such as the sign-on screen or UAC prompt.
ka_GE: ეს ფუნქცია მიუწვდომელია დაცულ ეკრანებზე, როგორიცაა შესვლის ეკრანი ან UAC მოთხოვნა.

en: This trigger is already associated with another profile. If you continue, it will be removed from that profile and associated with this one.
    Are you sure you want to continue?
ka_GE: ეს გადამრთველი უკვე დაკავშირებულია სხვა პროფილთან. თუ თქვენ აირჩევთ გაგრძელებას, გადამრთველი მოეხსნება წინა პროფილს და დაუკავშირდება მიმდინარეს.
    დარწმუნებული ხართ, რომ გსურთ გაგრძელება?

en: Thumbnails
ka_GE: ხატულები

en: Time to &keep audio device awake after speech (seconds)
ka_GE: მეტყველების შემდეგ &აუდიო მოწყობილობის აქტიურ რეჟიმში შენარჩუნების ხანგრძლივობა (წამებში:)

en: Title Master view
ka_GE: სათაურების მასტერის ჩვენება

en: Title placeholder
ka_GE: სათაურის განყოფილება

en: To create a portable copy of NVDA, please select the path and other options and then press Continue
ka_GE: NVDA-ს პორტაბელური ასლის შესაქმნელად, გთხოვთ, აირჩიოთ ფოლდერი და სხვა პარამეტრები, შემდეგ კი დააჭირეთ ღილაკს გაგრძელება

en: To edit this profile, you will need to manually activate it. Once you have finished editing, you will need to manually deactivate it to resume normal usage.
    Do you wish to manually activate it now?
ka_GE: ამ პროფილის რედაქტირებისთვის მოგიწევთ მისი ხელით ჩართვა. მას შემდეგ რაც დაასრულებთ რედაქტირებას, მოგიწევთ მისი ხელით გამორთვა სტანდარტული გამოყენების აღსადგენად.
    გსურთ მისი ხელით გააქტიურება ახლა?

en: To install NVDA to your hard drive, please press the Continue button.
ka_GE: NVDA-ს თქვენს მყარ დისკზე დასაყენებლად, გთხოვთ, დააჭიროთ ღილაკს გაგრძელება.

en: To use an Albatross with NVDA, change the number of status cells in the Albatross's internal menu to at most {maxCells}, and restart the Albatross and NVDA if needed.
ka_GE: Albatross-ის NVDA-სთან გამოსაყენებლად, Albatross-ის შიდა მენიუში სტატუსის უჯრედების რაოდენობა შეცვალეთ {maxCells}-მდე და საჭიროების შემთხვევაში გადატვირთეთ Albatross და NVDA.

en: To:
ka_GE: ვის:

en: Toggle HID keyboard simulation
ka_GE: HID კლავიატურის სიმულაციის გადართვა

en: Toggle braille input
ka_GE: გადართავს ბრაილის შეყვანას

en: Toggle periodical refresh of a Windows OCR result
ka_GE: გადართავს Windows OCR-ის შედეგის პერიოდულ  ავტომატურ განახლებას

en: Toggle tethering of braille between the focus and the review position
ka_GE: გადართავს ბრაილის მიბმას ფოკუსისა და მიმოხილვის პოზიციას შორის

en: Toggle the braille cursor on and off
ka_GE: ჩართავს და გამორთავს ბრაილის კურსორს

en: Toggle the way context information is presented in braille
ka_GE: გადართავს ბრაილის შრიფტით კონტექსტური ინფორმაციის წარმოდგენას

en: Toggles HID keyboard simulation
ka_GE: გადართავს HID კლავიატურის სიმულაციას

en: Toggles beeps that report mouse coordinates as the mouse moves
ka_GE: გადართავს მაუსის მოძრაობისას მაუსის კოორდინატების შესახებ ინფორმაციის სიგნალით მოწოდებას

en: Toggles between beeps, speech, beeps and speech, and off, for reporting progress bar updates
ka_GE: პროგრესის ზოლის განახლებებისთვის გადართავს გახმოვანების რეჟიმებს სიგნალებს, მეტყველებას, მეტყველება და სიგნალისა და გამორთულს შორის

en: Toggles between browse mode and focus mode. When in focus mode, keys will pass straight through to the application, allowing you to interact directly with a control. When in browse mode, you can navigate the document with the cursor, quick navigation keys, etc.
ka_GE: გადართავს დათვალიერებისა და რედაქტირების რეჟიმებს შორის. ფოკუსირების რეჟიმში, ღილაკები პირდაპირ გადაეცემა აპლიკაციას, რაც საშუალებას გაძლევთ, მოახდინოთ კონტროლებთან ინტერაქცია. დათვალიერების რეჟიმში კი – შეგიძლიათ დოკუმენტში ნავიგაცია კურსორით, ნავიგაციის სწრაფი ღილაკებით და ა.შ.

en: Toggles between reporting the speaker notes or the actual slide content. This does not change what is visible on-screen, but only what the user can read with NVDA
ka_GE: გადართავს გახმოვანებას მომხსენებლის შენიშვნებსა და სლაიდის შიგთავსს შორის. ეს არ ცვლის იმას, თუ რა ჩანს ეკრანზე, მხოლოდ იცვლება რა შეიძლება წაიკითხოს მომხმარებელმა NVDA-ით

en: Toggles braille mode
ka_GE: გადართავს ბრაილის რეჟიმს

en: Toggles disabling of all configuration profile triggers. Disabling remains in effect until NVDA is restarted
ka_GE: გადართავს კონფიგურაციის პროფილების ყველა ტრიგერის გამორთვას. გამორთვა ძალაშია NVDA-ს მომდევნო გადატვირთვამდე

en: Toggles how much text will be spoken when the mouse moves
ka_GE: გადართავს, თუ რამდენი ტექსტი იქნება გახმოვანებული, როდესაც მაუსი მოძრაობს

en: Toggles native selection mode on and off
ka_GE: ჩართავს და გამორთავს მშობლიური არჩევის რეჟიმს

en: Toggles on and off delayed descriptions for characters on cursor movement
ka_GE: გადართავს სიმბოლოების აღწერის დაყოვნებას კურსორის გადაადგილებისას

en: Toggles on and off if the screen layout is preserved while rendering the document content
ka_GE: ჩართავს და გამორთავს ეკრანის განლაგების შენარჩუნებას დოკუმენტის შიგთავსის რენდერირებისას

en: Toggles on and off reporting if clickable
ka_GE: ჩართავს და გამორთავს დაწკაპუნებადი ელემენტების გახმოვანებას

en: Toggles on and off speaking when navigating by lines or paragraph with braille
ka_GE: ჩართავს და გამორთავს ბრაილის შრიფტით ხაზებით ან აბზაცებით ნავიგაციის გახმოვანებას

en: Toggles on and off the ignoring of blank lines for line indentation reporting
ka_GE: ჩართავს და გამორთავს ხაზების შეწევის გახმოვანებისას ცარიელი ხაზების იგნორირებას

en: Toggles on and off the inclusion of layout tables in browse mode
ka_GE: ჩართავს და გამორთავს განლაგების ცხრილებს დათვალიერების რეჟიმში

en: Toggles on and off the movement of the navigator object due to focus changes
ka_GE: ჩართავს და გამორთავს ნავიგატორის ობიექტის მოძრაობას ფოკუსის ცვლილებისას

en: Toggles on and off the movement of the review cursor due to the caret moving.
ka_GE: ჩართავს და გამორთავს მიმოხილვის კურსორის მოძრაობას სისტემური კურსორის გადაადგილებისას.

en: Toggles on and off the reporting of CLDR characters, such as emojis
ka_GE: გადართავს CLDR სიმბოლოების გახმოვანებას, როგორიცაა ემოჯი

en: Toggles on and off the reporting of articles
ka_GE: ჩართავს და გამორთავს სტატიების გახმოვანებას

en: Toggles on and off the reporting of block quotes
ka_GE: ჩართავს და გამორთავს ციტატების გახმოვანებას

en: Toggles on and off the reporting of colors
ka_GE: ჩართავს და გამორთავს ფერების გახმოვანებას

en: Toggles on and off the reporting of comments
ka_GE: ჩართავს და გამორთავს კომენტარების გახმოვანებას

en: Toggles on and off the reporting of dynamic content changes, such as new text in dos console windows
ka_GE: ჩართავს და გამორთავს დინამიური შინაარსის ცვლილებების გახმოვანებას, როგორიცაა ახალი ტექსტი dos კონსოლის ფანჯარაში

en: Toggles on and off the reporting of emphasis
ka_GE: ჩართავს და გამორთავს აქცენტის გახმოვანებას

en: Toggles on and off the reporting of figures and captions
ka_GE: ჩართავს და გამორთავს ილუსტრაციებისა და წარწერების გახმოვანებას

en: Toggles on and off the reporting of font changes
ka_GE: ჩართავს და გამორთავს შრიფტის ცვლილების გახმოვანებას

en: Toggles on and off the reporting of font size changes
ka_GE: ჩართავს და გამორთავს შრიფტის ზომის ცვლილების გახმოვანებას

en: Toggles on and off the reporting of frames
ka_GE: ჩართავს და გამორთავს ჩარჩოების გახმოვანებას

en: Toggles on and off the reporting of graphics
ka_GE: ჩართავს და გამორთავს გრაფიკული ელემენტების გახმოვანებას

en: Toggles on and off the reporting of groupings
ka_GE: ჩართავს და გამორთავს დაჯგუფებების გახმოვანებას

en: Toggles on and off the reporting of headings
ka_GE: ჩართავს და გამორთავს სათაურების გახმოვანებას

en: Toggles on and off the reporting of highlighted text
ka_GE: ჩართავს და გამორთავს მონიშნული ტექსტის გახმოვანებას

en: Toggles on and off the reporting of landmarks
ka_GE: ჩართავს და გამორთავს ორიენტირების გახმოვანებას

en: Toggles on and off the reporting of line numbers
ka_GE: ჩართავს და გამორთავს ხაზის ნომრების გახმოვანებას

en: Toggles on and off the reporting of line spacing
ka_GE: ჩართავს და გამორთავს ხაზებს შორის ინტერვალის გახმოვანებას

en: Toggles on and off the reporting of link type
ka_GE: ჩართავს და გამორთავს ბმულების ტიპის გახმოვანებას

en: Toggles on and off the reporting of links
ka_GE: ჩართავს და გამორთავს ბმულების გახმოვანებას

en: Toggles on and off the reporting of lists
ka_GE: ჩართავს და გამორთავს სიების გახმოვანებას

en: Toggles on and off the reporting of pages
ka_GE: ჩართავს და გამორთავს გვერდების გახმოვანებას

en: Toggles on and off the reporting of paragraph indentation
ka_GE: ჩართავს და გამორთავს აბზაცის შეწევის გახმოვანებას

en: Toggles on and off the reporting of revisions
ka_GE: ჩართავს და გამორთავს შესწორებების გახმოვანებას

en: Toggles on and off the reporting of style changes
ka_GE: ჩართავს და გამორთავს სტილის ცვლილებების გახმოვანებას

en: Toggles on and off the reporting of superscripts and subscripts
ka_GE: ჩართავს და გამორთავს ზედა და ქვედა ნაწერების გახმოვანებას

en: Toggles on and off the reporting of table cell coordinates
ka_GE: ჩართავს და გამორთავს ცხრილის უჯრის კოორდინატების გახმოვანებას

en: Toggles on and off the reporting of tables
ka_GE: ჩართავს და გამორთავს ცხრილების გახმოვანებას

en: Toggles on and off the reporting of text alignment
ka_GE: ჩართავს და გამორთავს ტექსტის სწორების გახმოვანებას

en: Toggles on and off the speaking of command keys
ka_GE: ჩართავს და გამორთავს ბრძანების ღილაკების გახმოვანებას

en: Toggles reporting spelling or grammar errors in braille
ka_GE: გადართავს ორთოგრაფიული და გრამატიკული შეცდომების ბრაილით გამოტანის პარამეტრებს

en: Toggles simple review mode on and off
ka_GE: ჩართავს და გამორთავს გამარტივებული მიმოხილვის რეჟიმს

en: Toggles single letter navigation on and off. When on, single letter keys in browse mode jump to various kinds of elements on the page. When off, these keys are passed to the application
ka_GE: გადართავს ერთასოიანი ნავიგაციის რეჟიმს. როდესაც ჩართულია, დათვალიერების რეჟიმში ცალკეულ ასოებზე დაჭერა გადადის გვერდზე სხვადასხვა სახის ელემენტზე. როდესაც გამორთულია, ეს ღილაკები გადაეცემა აპლიკაციას

en: Toggles sleep mode on and off for the active application.
ka_GE: ჩართავს და გამორთავს ძილის რეჟიმს აქტიური აპლიკაციისთვის.

en: Toggles speaking the character under the cursor when routing cursor in text
ka_GE: გადართავს ტექსტში კურსორის მარშრუტიზაციისას კურსორის ქვეშ სიმბოლოს გახმოვანებას

en: Toggles the NVDA Braille viewer, a floating window that allows you to view braille output, and the text equivalent for each braille character
ka_GE: რთავს NVDA-ს ბრაილის მნახველს, მოძრავ ფანჯარას, რომელიც საშუალებას გაძლევთ, ნახოთ ბრაილით გამოსული ნებისმიერი ინფორმაცია და ტექსტის ექვივალენტი თითოეული ბრაილის სიმბოლოსთვის

en: Toggles the NVDA Speech viewer, a floating window that allows you to view all the text that NVDA is currently speaking
ka_GE: რთავს NVDA-ს მეტყველების მნახველს, მოძრავ ფანჯარას, რომელიც საშუალებას გაძლევთ, ნახოთ ყველა ტექსტი, რომელსაც ამჟამად NVDA ახმოვანებს

en: Toggles the reporting of information as the mouse moves
ka_GE: გადართავს მაუსის მოძრაობისას ინფორმაციის გახმოვანებას

en: Toggles the state of the screen curtain, enable to make the screen black or disable to show the contents of the screen. Pressed once, screen curtain is enabled until you restart NVDA. Pressed twice, screen curtain is enabled until you disable it
ka_GE: გადართავს ეკრანის ჩაბნელების მდგომარეობას, ჩართეთ, რათა გააშავოთ ეკრანი ან გამორთეთ, რათა გამოჩნდეს ეკრანის შიგთავსი. ერთხელ დაჭერისას, ეკრანის ჩაბნელება ჩართულია NVDA-ის მომდევნო გადატვირთვამდე. ორჯერ დაჭერისას, ეკრანის ჩაბნელება ჩართულია მანამ, სანამ არ გამორთავთ

en: Toggles the support of touch interaction
ka_GE: გადართავს სენსორული შეხების მხარდაჭერას

en: Top
ka_GE: ზედა

en: Total time not available
ka_GE: ხანგრძლივობა მიუწვდომელია

en: Touch Interaction
ka_GE: სენსორული შეხება

en: Touch interaction disabled
ka_GE: სენსორული შეხება გამორთულია

en: Touch interaction enabled
ka_GE: სენსორული შეხება ჩართულია

en: Touch interaction not supported
ka_GE: სენსორული შეხება არ არის მხარდაჭერილი

en: Touch screen
ka_GE: სენსორული ეკრანი

en: Translates any braille input
ka_GE: თარგმნის ბრაილის ნებისმიერ შეყვანას

en: Translates any braille input and presses the enter key
ka_GE: თარგმნის ბრაილის ნებისმიერ შეყვანას და აჭერს enter ღილაკს

en: Tries to read documentation for the selected autocompletion item.
ka_GE: ცდილობს წაიკითხოს დოკუმენტაცია არჩეული ავტომატური შევსების ელემენტისთვის.

en: Triggers
ka_GE: ავტომატური გადამრთველები

en: Trim leading silence in speech audio
ka_GE: მეტყველების აუდიოში სიჩუმის შემცირება

en: Trust voice's language when processing characters and symbols
ka_GE: სიმბოლოებისა და ასოების დამუშავებისას სინთეზატორის ხმის ნდობა

en: Tshivenda grade 1
ka_GE: ტშივენდა (1 დონე)

en: Tshivenda grade 2
ka_GE: ტშივენდა (2 დონე)

en: Turkish 8 dot computer braille
ka_GE: თურქული 8 წერტილიანი კომპიუტერული ბრაილი

en: Turkish grade 1
ka_GE: თურქული (1 დონე)

en: Turkish grade 2
ka_GE: თურქული 2 დონე

en: Turns input help on or off. When on, any input such as pressing a key on the keyboard will tell you what script is associated with that input, if any.
ka_GE: ჩართავს და გამორთავს შეყვანის დახმარებას. როდესაც ჩართულია, ნებისმიერი შეყვანა, როგორიცაა კლავიატურაზე ღილაკის დაჭერა, გეტყვით, თუ რომელ ბრძანებას უკავშირდება ეს შეყვანა, ასეთის არსებობის შემთხვევაში.

en: Type
ka_GE: ტიპი

en: Type exit() to exit the console
ka_GE: აკრიფეთ exit() კონსოლიდან გამოსასვლელად

en: Type help(object) to get help about object.
ka_GE: აკრიფეთ help(object) ობიექტის შესახებ დახმარების მისაღებად.

en: Type the text you wish to find
ka_GE: ჩაწერეთ ტექსტი, რომლის ძიებაც გსურთ

en: Type:
ka_GE: ტიპი:

en: UIA notifications
ka_GE: UIA შეტყობინებები

en: UIA when available
ka_GE: UIA როცა ხელმისაწვდომია

[ctx: UIAHandler.FillType]
en: color
ka_GE: ფერი

[ctx: UIAHandler.FillType]
en: gradient
ka_GE: გრადიენტი

[ctx: UIAHandler.FillType]
en: none
ka_GE: არცერთი

[ctx: UIAHandler.FillType]
en: pattern
ka_GE: ნიმუში

[ctx: UIAHandler.FillType]
en: picture
ka_GE: სურათი

en: Ugaritic grade 1
ka_GE: უგარითული 1 დონე

en: Ukrainian computer braille
ka_GE: უკრაინული კომპიუტერული ბრაილი

en: Ukrainian grade 1
ka_GE: უკრაინული (1 დონე)

en: Ukrainian literary braille (detailed)
ka_GE: უკრაინული ლიტერატურული ბრაილი (დეტალური)

en: Unable to configure user interface for Vision Enhancement Provider, it can not be enabled.
ka_GE: ვიზუალური კორექტირების მომწოდებლისთვის მომხმარებლის ინტერფეისის კონფიგურირება ვერ ხერხდება, მისი ჩართვა შეუძლებელია.

en: Unable to connect to the remote computer
ka_GE: დისტანციურ კომპიუტერთან დაკავშირება შეუძლებელია

en: Unable to contact portcheck server, please manually retrieve your IP address
ka_GE: Portcheck სერვერთან დაკავშირება შეუძლებელია, გთხოვთ, ხელით მიიღოთ თქვენი IP მისამართი

en: Unable to copy
ka_GE: კოპირება შეუძლებელია

en: Unable to copy a file. Perhaps it is currently being used by another process or you have run out of disc space on the drive you are copying to.
ka_GE: ფაილის კოპირება შეუძლებელია. შესაძლოა, ის ამჟამად გამოიყენება სხვა პროცესის მიერ, ან თქვენ ამოგეწურათ განყოფილების ადგილი დისკზე, რომელზეც აკოპირებთ.

en: Unable to copy status bar content to clipboard
ka_GE: სტატუსის ზოლის შინაარსის ბუფერში კოპირება შეუძლებელია

en: Unable to get the destination of this link.
ka_GE: ამ ბმულის სამიზნე მისამართის მოძებნა ვერ მოხერხდა.

en: Unable to mark log position
ka_GE: აღრიცხვის ფაილის პოზიციის მონიშვნა შეუძლებელია

en: Unable to postpone update.
ka_GE: ვერ მოხერხდა განახლების გადადება.

en: Underline off
ka_GE: ხაზგასმა გამორთულია

en: Underline on
ka_GE: ხაზგასმა ჩართულია

en: Unicode Consortium data (including emoji)
ka_GE: Unicode Consortium data (emoji-ს) ჩათვლით

en: Unicode braille
ka_GE: უნიკოდ ბრაილი

en: Unicode normali&zation
ka_GE: Unicode-ის &ნორმალიზაცია

en: Unified English Braille Code grade 1
ka_GE: ერთიანი ინგლისური ბრაილის კოდი (1 დონე)

en: Unified English Braille Code grade 2
ka_GE: ერთიანი ინგლისური ბრაილის კოდი (2 დონე)

en: Uninstall NVDA
ka_GE: NVDA-ს წაშლა

en: Unknown braille display
ka_GE: უცნობი ბრაილის ეკრანი

en: Unknown color
ka_GE: უცნობი ფერი

en: Unknown command line parameters
ka_GE: ბრძანების ხაზის უცნობი პარამეტრები

en: Unknown power status
ka_GE: კვების მდგომარეობა უცნობია

en: Unlabeled
ka_GE: ულეიბლო

en: Unmuted remote
ka_GE: დისტანციური კომპიუტერის მეტყველება ჩართულია

en: Unplugged
ka_GE: დამტენი გამორთულია

en: Unsupported input
ka_GE: მხარდაუჭერელი შეყვანა

en: Untitled chart
ka_GE: უსათაურო დიაგრამა

en: Up Bars
ka_GE: ზემო პანელები

en: Upd&ate channel
ka_GE: &განახლების არხი

en: Update Automatically
ka_GE: ავტომატურად განახლება

en: Update mirror
ka_GE: განახლების სერვერი

en: Update to NVDA version {version} has been downloaded and is ready to be applied.
ka_GE: NVDA-ს განახლების ვერსია {version} ჩამოტვირთულია და მზად არის დასაყენებლად.

en: Update to NVDA version {version} is ready to be applied.
ka_GE: NVDA {version} ვერსიაზე განახლება მზად არის დასაყენებლად.

en: Updating NVDA
ka_GE: მიმდინარეობს NVDA-ს განახლება

en: Updating NVDA when connected to NVDA Remote Access as the controlled computer is not recommended.
ka_GE: NVDA-ს განახლება, როდესაც ის დაკავშირებულია NVDA-ს დისტანციურ წვდომასთან, როგორც კონტროლირებადი კომპიუტერი, არ არის რეკომენდებული

en: Uppercase
ka_GE: დიდი ასოები

en: Urdu grade 1
ka_GE: ურდუ (1 დონე)

en: Urdu grade 2
ka_GE: ურდუ (2 დონე)

en: Use &screen layout (when supported)
ka_GE: ეკ&რანის განლაგების გამოყენება (მხარდაჭერის შემთხვევაში)

en: Use &spelling functionality if supported
ka_GE: მხარდაჭერის შემთხვევაშ&ი, ასო-ასო წაკითხვის გამოყენება

en: Use NVDA during sign-in
ka_GE: შესვლისას NVDA-ს გამოყენება

en: Use NVDA during sign-in (requires administrator privileges)
ka_GE: NVDA-ს Windows-ში შესვლისას გამოყენება (საჭიროებს ადმინისტრატორის პრივილეგიებს)

en: Use UI Automation to access Microsoft &Excel spreadsheet controls when available
ka_GE: Microsoft &Excel-ის ელექტრონული ცხრილების კონტროლებზე წვდომისთვის UI ავტომატიზაციის გამოყენება, როცა ეს ხელმისაწვდომია

en: Use currently saved settings during sign-in and on secure screens (requires administrator privileges)
ka_GE: ამჟამად შენახული კონფიგურაციის შესვლის ეკრანებსა და სხვა დაცულ ეკრანებზე გამოყენება (საჭიროებს ადმინისტრატორის პრივილეგიებს)

en: Use en&hanced event processing (requires restart)
ka_GE: მოვლენის &გაუმჯობესებული დამუშავების გამოყენება (საჭიროა გადატვირთვა)

en: Use enhanced t&yped character support in legacy Windows Console when available
ka_GE: ძველ Windows კონ&სოლში სიმბოლოების აკრეფის თანამედროვე მხარდაჭერის გამოყენება, როცა ხელმისაწვდომია

en: Use modern audio output system (WASAPI)
ka_GE: (WASAPI) თანამედროვე აუდიო სისტემის გამოყენება

en: Use screen layout off
ka_GE: ეკრანის განლაგების გამოყენება გამორთულია

en: Use screen layout on
ka_GE: ეკრანის განლაგების გამოყენება ჩართულია

en: Use this profile for:
ka_GE: პროფილის გამოყენება:

en: Use timeout
ka_GE: დროის ამოწურვის გამოყენება

en: User Guide
ka_GE: მომხმარებლის სახელმძღვანელო

en: User default
ka_GE: მომხმარებლის ნაგულისხმევი

en: Uzbek grade 1
ka_GE: უზბეკური (1 დონე)

en: V&ariant
ka_GE: &ვარიანტი

en: V&olume
ka_GE: ხმის სიმაღ&ლე

en: Validating URL...
ka_GE: ბმულის ვალიდაცია...

en: Version
ka_GE: ვერსია

en: Vertical Object placeholder
ka_GE: ვერტიკალური ობიექტის ჩასასმელად განკუთვნილი ადგილი

en: Vertical Text placeholder
ka_GE: ვერტიკალურად გამოსახული ტექსტის განყოფილება

en: Vertical Title placeholder
ka_GE: ვერტიკალურად გამოსახული სათაურის განყოფილება

en: Vietnamese grade 0
ka_GE: ვიეტნამური (0 დონე)

en: Vietnamese grade 1
ka_GE: ვიეტნამური (1 დონე)

en: Vietnamese grade 2
ka_GE: ვიეტნამური (2 დონე)

en: View &log
ka_GE: &აღრიცხვის ფაილის ნახვა

en: Virtual Buffers
ka_GE: ვირტუალური ბუფერები

en: Virtually toggles the NVDA and shift keys to emulate a keyboard shortcut with braille input
ka_GE: ვირტუალურად გადართავს NVDA და shift ღილაკს, ბრაილის შრიფტით კლავიატურის ცხელი ღილაკის ემულაციისთვის

en: Virtually toggles the NVDA key to emulate a keyboard shortcut with braille input
ka_GE: ვირტუალურად გადართავს NVDA ღილაკს, ბრაილის შრიფტით კლავიატურის ცხელი ღილაკის ემულაციისთვის

en: Virtually toggles the alt and shift keys to emulate a keyboard shortcut with braille input
ka_GE: ვირტუალურად გადართავს alt და shift ღილაკს, ბრაილის შრიფტით კლავიატურის ცხელი ღილაკის ემულაციისთვის

en: Virtually toggles the alt key to emulate a keyboard shortcut with braille input
ka_GE: ვირტუალურად გადართავს alt ღილაკს, ბრაილის შრიფტით კლავიატურის ცხელი ღილაკის ემულაციისთვის

en: Virtually toggles the control and alt keys to emulate a keyboard shortcut with braille input
ka_GE: ვირტუალურად გადართავს control და alt ღილაკს, ბრაილის შრიფტით კლავიატურის ცხელი ღილაკის ემულაციისთვის

en: Virtually toggles the control and shift keys to emulate a keyboard shortcut with braille input
ka_GE: ვირტუალურად გადართავს control და shift ღილაკს, ბრაილის შრიფტით კლავიატურის ცხელი ღილაკის ემულაციისთვის

en: Virtually toggles the control key to emulate a keyboard shortcut with braille input
ka_GE: ვირტუალურად გადართავს control ღილაკს, ბრაილის შრიფტით კლავიატურის ცხელი ღილაკის ემულაციისთვის

en: Virtually toggles the control, alt, and shift keys to emulate a keyboard shortcut with braille input
ka_GE: ვირტუალურად გადართავს control, alt და shift ღილაკს, ბრაილის შრიფტით კლავიატურის ცხელი ღილაკის ემულაციისთვის

en: Virtually toggles the left windows and shift keys to emulate a keyboard shortcut with braille input
ka_GE: ვირტუალურად გადართავს მარცხენა windows და shift ღილაკს, ბრაილის შრიფტით კლავიატურის ცხელი ღილაკის ემულაციისთვის

en: Virtually toggles the left windows key to emulate a keyboard shortcut with braille input
ka_GE: ვირტუალურად გადართავს მარცხენა windows ღილაკს, ბრაილის შრიფტით კლავიატურის ცხელი ღილაკის ემულაციისთვის

en: Virtually toggles the shift key to emulate a keyboard shortcut with braille input
ka_GE: ვირტუალურად გადართავს shift ღილაკს, ბრაილის შრიფტით კლავიატურის ცხელი ღილაკის ემულაციისთვის

en: Vision
ka_GE: ხედვა

en: Vision Enhancement Provider Error
ka_GE: ვიზუალური კორექტირების მომწოდებლის შეცდომა

en: Visual Highlight
ka_GE: ვიზუალური მონიშვნა

en: Voice
ka_GE: ხმა

en: Voice dictionary (%s)
ka_GE: ხმის ლექსიკონი (%s)

en: Volume of NVDA sounds
ka_GE: NVDA-ს ხმების დონე

en: Volume of NVDA sounds follows voice volume
ka_GE: NVDA-ს ხმის დონე შეესაბამება მეტყველების ხმის დონეს

en: Volume-High-Low-Close
ka_GE: საბირჟო დიაგრამა, გამოსახავს მონაცემთა ნაკრებს 4 მნიშვნელობით (მოცულობა, ყველაზე მაღალი კურსი, ყველაზე დაბალი კურსი და დახურვის კურსი)

en: Volume-Open-High-Low-Close
ka_GE: საბირჟო დიაგრამა, გამოსახავს მონაცემთა ნაკრებს 5 მნიშვნელობით (მოცულობა, გახსნის კურსი,ყველაზე მაღალი კურსი, ყველაზე დაბალი კურსი და დახურვის კურსი)

en: Waiting for Outlook...
ka_GE: Outlook-ის ლოდინი...

en: Waiting for Powerpoint...
ka_GE: Powerpoint-ის ლოდინი...

en: Walls
ka_GE: კედლები

en: Warning
ka_GE: გაფრთხილება

en: Warning!
ka_GE: ყურადღება!

en: Warning: couldn't set volumes for sound split: one of audio sessions is either mono, or has more than 2 audio channels.
ka_GE: გაფრთხილება: ხმის გაყოფისთვის ხმის დონის დაყენება შეუძლებელია: ერთ-ერთი აუდიო სესია არის მონო ან აქვს ორზე მეტი აუდიო არხი.

en: We need your help in order to continue to improve NVDA.
    This project relies primarily on donations and grants. By donating, you are helping to fund full time development.
    If even $10 is donated for every download, we will be able to cover all of the ongoing costs of the project.
    All donations are received by NV Access, the non-profit organisation which develops NVDA.
    Thank you for your support.
ka_GE: ჩვენ გვჭირდება ტქვენი დახმარება, რომ გავაუმჯობესოტ NVDA
    ეს პროექტი ძირითადად ეყრდნობა შემოწირულობებსა და გრანტებს. თანხის შემოწირვიტ, თქვენ ეხმარებით პროგრამის განვითარებას.
    თუკი ყოველ გადმოწერაზე 10 დოლარი მაინც შემოიწირება, ჩვენ შევძლებთ დავფაროთ პროექტის ყველა ხარჯი.
    ყველა შემოწირულობას იღებს NV Access, არაკომერციული ორგანიზაცია, რომელიც ავითარებს NVDA-ს.
    გმადლობთ მხარდაჭერისთვის.

en: We&lcome dialog...
ka_GE: მი&სალმების დიალოგი...

en: Web layout
ka_GE: Web განლაგება

en: Welcome to NVDA
ka_GE: მოგესალმებათ NVDA

en: Welcome to NVDA!
ka_GE: მოგესალმებათ NVDA!

en: Welcome to the COM Registration Fixing tool.
    
    Installing and uninstalling programs, as well as other events, can damage accessibility entries in the Windows registry. This can cause previously accessible elements to be presented incorrectly, or can cause "unknown" or "pane" to be spoken or brailled in some applications or Windows components, instead of the content you were expecting.
    
    This tool attempts to fix such common problems. Note that the tool must access the system registry, which requires administrative privileges.
    
    Press Continue to run the tool now.
ka_GE: მოგესალმებათ COM რეგისტრაციის შესწორების ინსტრუმენტი.
    
    პროგრამების ინსტალაციამ და დეინსტალაციამ, ასევე სხვა მოვლენებმა, შეიძლება დააზიანოს Windows-ის რეესტრში ხელმისაწვდომობის ჩანაწერები. აღნიშნულმა პრობლემამ შესაძლოა გამოიწვიოს ადრე ხელმისაწვდომი ელემენტების არასწორად წარმოდგენა, ან ზოგიერთ აპლიკაციაში ან Windows-ის კომპონენტში, თქვენთვის მოსალოდნელი კონტენტის ნაცვლად, "უცნობი-ს" ან „პანელი“-ს გახმოვანება ან ბრაილის შრიფტით გამოტანა.
    
    ეს ინსტრუმენტი ცდილობს ამ ტიპის პრობლემების მოგვარებას. გაითვალისწინეთ, რომ ინსტრუმენტს უნდა ჰქონდეს წვდომა სისტემის რეესტრზე, რაც მოითხოვს ადმინისტრატორის პრივილეგიებს.
    
    ინსტრუმენტის გასაშვებად დააჭირეთ ღილაკს "გაგრძელება".

en: Welsh grade 1
ka_GE: უელსური (1 დონე)

en: Welsh grade 2
ka_GE: უელსური (2 დონე)

en: What would you like to &do?
ka_GE: რა გსურთ რომ გაა&კეთოთ?

en: What's &new
ka_GE: რა არის &ახალი

en: What's new
ka_GE: რა არის ახალი

en: Whole &word
ka_GE: მთლიანი &სიტყვა

en: Windows C&onsole support:
ka_GE: Windows კონ&სოლის მხარდაჭერა:

en: Windows OCR not available
ka_GE: Windows-ის სიმბოლოების ოპტიკური ამომცნობი მიუწვდომელია

en: Windows OneCore voices
ka_GE: Windows OneCore-ის ხმები

en: Words only
ka_GE: მხოლოდ სიტყვები

en: Write the current configuration to nvda.ini
ka_GE: მიმდინარე კონფიგურაციის ჩაწერა nvda.ini-ში

en: X Error Bars
ka_GE: x შეცდომების პანელი

en: Xhosa grade 1
ka_GE: ქსოზა (1 დონე)

en: Xhosa grade 2
ka_GE: ქსოზა (2 დონე)

en: Y Error Bars
ka_GE: y შეცდომის პანელები

en: Yakut grade 1
ka_GE: იაკუტი (1 დონე)

en: Yes
ka_GE: დიახ

en: Yiddish grade 1
ka_GE: იდიში 1 დონე

en: You are about to install version {newVersion} of {summary}, which appears to be already installed. Would you still like to update?
ka_GE: თქვენ აპირებთ {summary} {newVersion} ვერსიის დაყენებას, რომელიც, როგორც ჩანს, უკვე დაყენებულია. მაინც გსურთ განახლება?

en: You are attempting to install an earlier version of NVDA than the version currently installed. If you really wish to revert to an earlier version, you should first cancel this installation and completely uninstall NVDA before installing the earlier version.
ka_GE: თქვენ ცდილობთ NVDA-ს უფრო ადრინდელი ვერსიის დაყენებას, ვიდრე ამჟამად დაყენებული ვერსია. თუ თქვენ ნამდვილად გსურთ უფრო ადრინდელ ვერსიაზე გადასვლა, პირველ რიგში, უნდა გააუქმოთ დაყენება და მთლიანად წაშალოთ NVDA, სანამ დააყენებთ ადრინდელ ვერსიას.

en: You did not choose Talk as one of your speech mode options. Please note that this may result in no speech output at all. Are you sure you want to continue?
ka_GE: თქვენ არ გაქვთ არჩეული მეტყველება, როგორც მეტყველების რეჟიმის ერთ-ერთი ვარიანტი. გთხოვთ, გაითვალისწინოთ რომ ამან შეიძლება გამოიწვიოს მეტყველების შეწყვეტა. დარწმუნებული ხართ რომ გსურთ გაგრძელება?

en: You must choose a name for this profile.
ka_GE: თქვენ უნდა აირჩიოთ სახელი ამ პროფილისთვის.

en: You will be unable to respond to User Account Control (UAC) prompts from the controlling computer. You should only proceed if you have physical access to the controlled computer.
    
    Are you sure you want to continue?
ka_GE: თქვენ ვერ შეძლებთ რეაგირებას კონტროლირებადი კომპიუტერის მომხმარებლის ანგარიშის კონტროლის (UAC) მოთხოვნებზე. გააგრძელეთ მხოლოდ იმ შემთხვევაში, თუ გაქვთ ფიზიკური წვდომა კონტროლირებად კომპიუტერზე.
    
    დარწმუნებული ხართ, რომ გსურთ გაგრძელება?

en: Your configuration file contains errors. Your configuration has been reset to factory defaults.
    More details about the errors can be found in the log file.
ka_GE: თქვენი კონფიგურაციის ფაილი შეიცავს შეცდომებს. კონფიგურაცია ქარხნულ პარამეტრებზეა აღდგენილი.
    შეცდომების შესახებ დამატებითი დეტალების ნახვა შეგიძლიათ აღრიცხვის ფაილში.

en: Your gesture map file contains errors.
    More details about the errors can be found in the log file.
ka_GE: თქვენი ჟესტების დამაკავშირებელი ფაილი შეიცავს შეცდომებს.
    შეცდომების შესახებ დამატებითი დეტალების ნახვა შეგიძლიათ აღრიცხვის ფაილში.

en: Zulu grade 1
ka_GE: ზულუ (1 დონე)

en: Zulu grade 2
ka_GE: ზულუ (2 დონე)

[ctx: action]
en: Back
ka_GE: უკან

[ctx: action]
en: Beginning
ka_GE: მუშაობს

[ctx: action]
en: Document
ka_GE: დოკუმენტი

[ctx: action]
en: End
ka_GE: დასასრული

[ctx: action]
en: Help
ka_GE: დახმარება

[ctx: action]
en: Home
ka_GE: მთავარი გვერდი

[ctx: action]
en: Information
ka_GE: ინფორმაცია

[ctx: action]
en: Movie
ka_GE: ფილმი

[ctx: action]
en: Next
ka_GE: წინ

[ctx: action]
en: Sound
ka_GE: ხმა

[ctx: addonStore]
en: &About add-on...
ka_GE: დამატების შესა&ხებ...

[ctx: addonStore]
en: &Close
ka_GE: &დახურვა

[ctx: addonStore]
en: &Continue
ka_GE: გაგრძელება

[ctx: addonStore]
en: &Disable
ka_GE: &გამორთვა

[ctx: addonStore]
en: &Disable selected add-ons
ka_GE: არჩეული დამატებების &გამორთვა

[ctx: addonStore]
en: &Don't show this message again
ka_GE: &აღარ მაჩვენო ეს შეტყობინება

[ctx: addonStore]
en: &Enable
ka_GE: ჩა&რთვა

[ctx: addonStore]
en: &Enable (override incompatibility)
ka_GE: ჩართვა (შეუთავსებლობის გამოტოვე&ბით)

[ctx: addonStore]
en: &Enable selected add-ons
ka_GE: არჩეული დამატებების ჩ&ართვა

[ctx: addonStore]
en: &Help
ka_GE: &დახმარება

[ctx: addonStore]
en: &Install
ka_GE: &დაყენება

[ctx: addonStore]
en: &Install (override incompatibility)
ka_GE: დაყენება (შეუთავსებლობის გამოტოვე&ბით)

[ctx: addonStore]
en: &Install selected add-ons
ka_GE: არჩეული დამატებების &დაყენება

[ctx: addonStore]
en: &License
ka_GE: &ლიცენზია

[ctx: addonStore]
en: &No
ka_GE: &არა

[ctx: addonStore]
en: &Other Details:
ka_GE: &დამატებითი ინფორმაცია:

[ctx: addonStore]
en: &Remove
ka_GE: &წაშლა

[ctx: addonStore]
en: &Remove selected add-ons
ka_GE: არჩეული დამატებების &წაშლა

[ctx: addonStore]
en: &Search:
ka_GE: ძ&იება:

[ctx: addonStore]
en: &Update
ka_GE: &განახლება

[ctx: addonStore]
en: &Update (override incompatibility)
ka_GE: &განახლება (შეუთავსებლობის გამოტოვებით)

[ctx: addonStore]
en: &Update all
ka_GE: &ყველას განახლება

[ctx: addonStore]
en: &Update selected add-ons
ka_GE: არჩეული დამატებების &განახლება

[ctx: addonStore]
en: &What's new
ka_GE: რა არის &ახალი

[ctx: addonStore]
en: &Yes
ka_GE: &დიახ

[ctx: addonStore]
en: A&ctions
ka_GE: &მოქმედებები

[ctx: addonStore]
en: Add-on Information
ka_GE: ინფორმაცია დამატების შესახებ

[ctx: addonStore]
en: Add-on Installation
ka_GE: დამატების დაყენება

[ctx: addonStore]
en: Add-on Store
ka_GE: დამატებების მაღაზია

[ctx: addonStore]
en: Add-on Store Warning
ka_GE: დამატებების მაღაზიის გაფრთხილება

[ctx: addonStore]
en: Add-on data update failure
ka_GE: შეცდომა დამატების მონაცემების განახლებისას

[ctx: addonStore]
en: Add-on download failure
ka_GE: დამატების ჩამოტვირთვის შეცდომა

[ctx: addonStore]
en: Add-on download not safe: checksum failed for {name}
ka_GE: დამატების ჩამოტვირთვა არ არის უსაფრთხო: {name}-ისთვის საკონტროლო ჯამის გამოთვლა ვერ მოხერხდა

[ctx: addonStore]
en: Add-on installation
ka_GE: დამატების დაყენება

[ctx: addonStore]
en: Add-on installation failure
ka_GE: დამატების დაყენების შეცდომა

[ctx: addonStore]
en: Add-on not supported %s
ka_GE: დამატება %s არ არის მხარდაჭერილი

[ctx: addonStore]
en: Add-on updates available
ka_GE: ხელმისაწვდომია დამატებების განახლება

[ctx: addonStore]
en: Add-ons
ka_GE: დამატებები

[ctx: addonStore]
en: Add-ons are created by the NVDA community and are not vetted by NV Access. NV Access cannot be held responsible for add-on behavior. The functionality of add-ons is unrestricted and can include accessing your personal data or even the entire system.
ka_GE: დამატებები შექმნილია NVDA საზოგადოების მიერ და არ მოწმდება NV Access-ის მხრიდან. NV Access არ არის პასუხისმგებელი დამატების მოქმედებაზე. დამატების ფუნქციონირება შეუზღუდავია და შეიძლება მოიცავდეს წვდომას როგორც თქვენს პერსონალურ მონაცემებზე, ისე მთელ სისტემაზე.

[ctx: addonStore]
en: Add-ons updated, restart NVDA to activate changes
ka_GE: დამატებები განახლებულია, ცვლილებების გასააქტიურებლად, გადატვირთეთ NVDA

[ctx: addonStore]
en: All
ka_GE: ყველა

[ctx: addonStore]
en: An updated version of NVDA is required. NVDA version {nvdaVersion} or later.
ka_GE: საჭიროა NVDA-ს განახლებული ვერსია. NVDA {nvdaVersion} ან უფრო ახალი.

[ctx: addonStore]
en: An updated version of this add-on is required. This add-on was last tested with NVDA {lastTestedNVDAVersion}. NVDA requires this add-on to be tested with NVDA {nvdaVersion} or higher. You can enable this add-on at your own risk.
ka_GE: საჭიროა ამ დამატების განახლებული ვერსია. ეს დამატება ბოლოს NVDA {lastTestedNVDAVersion}-ით იქნა შემოწმებული. NVDA მოითხოვს, რომ ეს დამატება NVDA {nvdaVersion}-ით ან უფრო ახალი ვერსიით იყოს შემოწმებული. ამ დამატების ჩართვა საკუთარი პასუხისმგებლობით შეგიძლიათ.

[ctx: addonStore]
en: Are you sure you want to continue?
ka_GE: დარწმუნებული ხართ რომ გსურთ გაგრძელება?

[ctx: addonStore]
en: Are you sure you wish to remove the {addon} add-on from NVDA? This cannot be undone.
ka_GE: დარწმუნებული ხართ, რომ გსურთ წაშალოთ დამატება {addon} NVDA-დან? ამ მოქმედების გაუქმება შეუძლებელია.

[ctx: addonStore]
en: Author
ka_GE: ავტორი

[ctx: addonStore]
en: Author:
ka_GE: ავტორი:

[ctx: addonStore]
en: Author: {author}
ka_GE: ავტორი: {author}

[ctx: addonStore]
en: Available
ka_GE: ხელმისაწვდომია

[ctx: addonStore]
en: Available &add-ons
ka_GE: &ხელმისაწვდომი დამატებები

[ctx: addonStore]
en: Available add-ons
ka_GE: ხელმისაწვდომი დამატებები

[ctx: addonStore]
en: Available version
ka_GE: ხელმისაწვდომი ვერსია

[ctx: addonStore]
en: Available version:
ka_GE: ხელმისაწვდომი ვერსია:

[ctx: addonStore]
en: Ca&ncel install
ka_GE: დაყენების &გაუქმება

[ctx: addonStore]
en: Ca&ncel install of selected add-ons
ka_GE: არჩეული დამატებების დაყენების &გაუქმება

[ctx: addonStore]
en: Cancel
ka_GE: გაუქმება

[ctx: addonStore]
en: Cha&nnel:
ka_GE: &არხი:

[ctx: addonStore]
en: Changes for {curVersion}
ka_GE: ცვლილებები {curVersion} ვერსიაში

[ctx: addonStore]
en: Channel
ka_GE: არხი

[ctx: addonStore]
en: Channel:
ka_GE: არხი:

[ctx: addonStore]
en: Choose Add-on Package File
ka_GE: აირჩიეთ დამატების ფაილი

[ctx: addonStore]
en: Community re&views
ka_GE: საზოგადოების მი&მოხილვა

[ctx: addonStore]
en: Could not disable the add-on: {addon}.
ka_GE: ვერ მოხერხდა {addon} დამატების გამორთვა.

[ctx: addonStore]
en: Could not enable the add-on: {addon}.
ka_GE: ვერ მოხერხდა {addon} დამატების ჩართვა.

[ctx: addonStore]
en: Description:
ka_GE: აღწერა:

[ctx: addonStore]
en: Disabled
ka_GE: გამორთული

[ctx: addonStore]
en: Disabled (incompatible)
ka_GE: გამორთულია (შეუთავსებელი)

[ctx: addonStore]
en: Disabled (incompatible), pending restart
ka_GE: გამორთულია (შეუთავსებელი), მოსალოდნელია გადატვირთვა

[ctx: addonStore]
en: Disabled, pending restart
ka_GE: გამორთულია, მოსალოდნელია გადატვირთვა

[ctx: addonStore]
en: Download URL:
ka_GE: ჩამოტვირთვის ბმული:

[ctx: addonStore]
en: Download failed
ka_GE: ჩამოტვირთვა ვერ მოხერხდა

[ctx: addonStore]
en: Download of {num} add-on in progress, cancel downloading? | Download of {num} add-ons in progress, cancel downloading?
ka_GE[0]: მიმდინარეობს {num} დამატების ჩამოტვირთვა, გსურთ ჩამოტვირთვის გაუქმება?
ka_GE[1]: მიმდინარეობს {num} დამატების ჩამოტვირთვა, გსურთ ჩამოტვირთვის გაუქმება?

[ctx: addonStore]
en: Downloaded, pending install
ka_GE: ჩამოტვირთულია, მოსალოდნელია დაყენება

[ctx: addonStore]
en: Downloading
ka_GE: მიმდინარეობს ჩამოტვირთვა

[ctx: addonStore]
en: Ena&bled/disabled:
ka_GE: ჩა&რთული/გამორთული:

[ctx: addonStore]
en: Enable add-on
ka_GE: დამატების ჩართვა

[ctx: addonStore]
en: Enabled
ka_GE: ჩართული

[ctx: addonStore]
en: Enabled (incompatible)
ka_GE: ჩართულია (შეუთავსებელი)

[ctx: addonStore]
en: Enabled (incompatible), pending restart
ka_GE: ჩართულია (შეუთავსებელი), მოსალოდნელია გადატვირთვა

[ctx: addonStore]
en: Enabled, pending restart
ka_GE: ჩართულია, მოსალოდნელია გადატვირთვა

[ctx: addonStore]
en: External
ka_GE: გარე წყარო

[ctx: addonStore]
en: Failed to install add-on from %s
ka_GE: ვერ მოხერხდა დამატების დაყენება %s-დან

[ctx: addonStore]
en: Failed to open add-on package file at {filePath} - missing file or invalid file format
ka_GE: ვერ მოხერხდა დამატების ფაილის გახსნა {filePath}-დან - ფაილი არ არსებობს, ან აქვს არასწორი ფორმატი

[ctx: addonStore]
en: Ho&mepage
ka_GE: &მთავარი გვერდი

[ctx: addonStore]
en: Homepage:
ka_GE: მთავარი გვერდი:

[ctx: addonStore]
en: Homepage: {url}
ka_GE: მთავარი გვერდი: {url}

[ctx: addonStore]
en: I understand that incompatible add-ons will be disabled and can be manually re-enabled at my own risk after installation.
ka_GE: მესმის, რომ ეს შეუთავსებელი დამატებები გამოირთვება და მათი ხელახლა ჩართვა შესაძლებელია დაყენების შემდეგ, ჩემი პასუხისმგებლობით.

[ctx: addonStore]
en: Include &incompatible add-ons
ka_GE: შეუთავ&სებელი დამატებების ჩართვა

[ctx: addonStore]
en: Incompatible
ka_GE: შეუთავსებელი

[ctx: addonStore]
en: Incompatible Reason:
ka_GE: შეუთავსებლობის მიზეზი:

[ctx: addonStore]
en: Install add-on
ka_GE: დამატების დაყენება

[ctx: addonStore]
en: Install date
ka_GE: დაყენების თარიღი

[ctx: addonStore]
en: Install date:
ka_GE: დაყენების თარიღი:

[ctx: addonStore]
en: Install failed
ka_GE: დაყენება ვერ მოხერხდა

[ctx: addonStore]
en: Install from e&xternal source
ka_GE: გარე &წყაროდან დაყენება

[ctx: addonStore]
en: Installed &add-ons
ka_GE: &დაყენებული დამატებები

[ctx: addonStore]
en: Installed add-ons
ka_GE: დაყენებული დამატებები

[ctx: addonStore]
en: Installed incompatible &add-ons
ka_GE: დაყენებული შეუთავსებელი &დამატებები

[ctx: addonStore]
en: Installed incompatible add-ons
ka_GE: დაყენებული შეუთავსებელი დამატებები

[ctx: addonStore]
en: Installed version
ka_GE: დაყენებული ვერსია

[ctx: addonStore]
en: Installed version:
ka_GE: დაყენებული ვერსია:

[ctx: addonStore]
en: Installed, pending restart
ka_GE: დაყენებულია, მოსალოდნელია გადატვირთვა

[ctx: addonStore]
en: Installing
ka_GE: მიმდინარეობს დაყენება

[ctx: addonStore]
en: Installing {num} add-on, please wait. | Installing {num} add-ons, please wait.
ka_GE[0]: მიმდინარეობს {num} დამატების დაყენება, გთხოვთ, დაელოდოთ.
ka_GE[1]: მიმდინარეობს {num} დამატების დაყენება, გთხოვთ, დაელოდოთ.

[ctx: addonStore]
en: Last NVDA version tested: {}
ka_GE: ბოლო შემოწმებული NVDA ვერსია: {}

[ctx: addonStore]
en: Last tested NVDA version
ka_GE: ბოლო შემოწმებული NVDA ვერსია

[ctx: addonStore]
en: Last tested NVDA version:
ka_GE: ბოლო შემოწმებული NVDA ვერსია:

[ctx: addonStore]
en: License URL:
ka_GE: ლიცენზიის ბმული:

[ctx: addonStore]
en: License:
ka_GE: ლიცენზია:

[ctx: addonStore]
en: Loading add-ons...
ka_GE: მიმდინარეობს დამატებების ჩატვირთვა...

[ctx: addonStore]
en: Make sure you are connected to the internet, and the Add-on Store mirror URL is valid.
    Mirror URL: {url}
ka_GE: დარწმუნდით, რომ ინტერნეტთან დაკავშირებული ხართ და დამატებების მაღაზიის სერვერის ბმული სწორია.
    სერვერის URL: {url}

[ctx: addonStore]
en: Migrate to add-on store
ka_GE: დამატებების მაღაზიაზე გადასვლა

[ctx: addonStore]
en: Minimum NVDA version
ka_GE: მინიმალური NVDA ვერსია

[ctx: addonStore]
en: Minimum NVDA version:
ka_GE: მინიმალური NVDA ვერსია:

[ctx: addonStore]
en: Minimum required NVDA version: {}
ka_GE: მინიმალური საჭირო NVDA ვერსია: {}

[ctx: addonStore]
en: NVDA Add-on Package (*.{ext})
ka_GE: NVDA დამატების ფაილი (*.{ext})

[ctx: addonStore]
en: Name
ka_GE: სახელი

[ctx: addonStore]
en: No actions available for the selected add-ons
ka_GE: არჩეული დამატებებისთვის მოქმედებები არ არის

[ctx: addonStore]
en: No add-on selected.
ka_GE: დამატება არ არის არჩეული.

[ctx: addonStore]
en: Note: NVDA was started with add-ons disabled
ka_GE: შენიშვნა: NVDA ჩაირთო გამორთული დამატებებით

[ctx: addonStore]
en: Open Add-on &Store
ka_GE: დამატებების &მაღაზიის გახსნა

[ctx: addonStore]
en: Pending removal
ka_GE: წაშლის მოლოდინში

[ctx: addonStore]
en: Publication date
ka_GE: გამოქვეყნების თარიღი

[ctx: addonStore]
en: Publication date:
ka_GE: გამოსვლის თარიღი:

[ctx: addonStore]
en: Publisher
ka_GE: მომწოდებელი

[ctx: addonStore]
en: Publisher:
ka_GE: მომწოდებელი:

[ctx: addonStore]
en: Publisher: {publisher}
ka_GE: მომწოდებელი: {publisher}

[ctx: addonStore]
en: Re&place
ka_GE: ჩა&ნაცვლება

[ctx: addonStore]
en: Re&try install
ka_GE: &ხელახლა დაყენება

[ctx: addonStore]
en: Re&try installing selected add-ons
ka_GE: არჩეული &დამატებების ხელახლა დაყენება

[ctx: addonStore]
en: Remember this choice for subsequent add-ons
ka_GE: ამ არჩევანის შემდგომი დამატებებისთვის დამახსოვრება

[ctx: addonStore]
en: Remove add-on
ka_GE: დამატების წაშლა

[ctx: addonStore]
en: Reviews URL:
ka_GE: მიმოხილვის ბმული:

[ctx: addonStore]
en: S&tatus:
ka_GE: &მდგომარეობა:

[ctx: addonStore]
en: Sort by colu&mn:
ka_GE: დალაგების &სვეტი:

[ctx: addonStore]
en: Source &Code
ka_GE: საწყისი &კოდი

[ctx: addonStore]
en: Source URL:
ka_GE: წყაროს ბმული:

[ctx: addonStore]
en: Stable
ka_GE: სტაბილური

[ctx: addonStore]
en: Status
ka_GE: მდგომარეობა

[ctx: addonStore]
en: Unable to download add-on: {name}
ka_GE: ვერ მოხერხდა {name} დამატების ჩამოტვირთვა

[ctx: addonStore]
en: Unable to establish a connection to the Add-on Store server.
ka_GE: დამატებების მაღაზიის სერვერთან კავშირის დამყარება შეუძლებელია.

[ctx: addonStore]
en: Unable to fetch latest add-on data for compatible add-ons.
ka_GE: თავსებადი დამატებებისთვის უახლესი მონაცემების მოძიება შეუძლებელია.

[ctx: addonStore]
en: Unable to fetch latest add-on data for incompatible add-ons.
ka_GE: შეუთავსებელი დამატებებისთვის უახლესი მონაცემების მოძიება შეუძლებელია.

[ctx: addonStore]
en: Unable to save add-on as a file: {name}
ka_GE: {name} დამატების ფაილად შენახვა ვერ მოხერხდა

[ctx: addonStore]
en: Unknown status
ka_GE: უცნობი მდგომარეობა

[ctx: addonStore]
en: Updatable &add-ons
ka_GE: &განახლებადი დამატებები

[ctx: addonStore]
en: Updatable add-ons
ka_GE: განახლებადი დამატებები

[ctx: addonStore]
en: Update Available
ka_GE: ხელმისაწვდომია განახლება

[ctx: addonStore]
en: Update Available (incompatible)
ka_GE: ხელმისაწვდომია (შეუთავსებელი) განახლება

[ctx: addonStore]
en: Updates are available for some of your installed add-ons.
ka_GE: ხელმისაწვდომია განახლება თქვენი ზოგიერთი დაყენებული დამატებისთვის.

[ctx: addonStore]
en: Updating add-ons...
ka_GE: მიმდინარეობს დამატებბეის განახლება...

[ctx: addonStore]
en: VirusTotal scan URL:
ka_GE: VirusTotal-ის დასკანერების ბმული:

[ctx: addonStore]
en: VirusTotal scan results
ka_GE: VirusTotal-ის დასკანერების შედეგი

[ctx: addonStore]
en: VirusTotal scan results:
ka_GE: VirusTotal-ის დასკანერების შედეგი:

[ctx: addonStore]
en: Warning
ka_GE: ყურადღება

[ctx: addonStore]
en: Warning: add-on installation may result in downgrade: {name}. The installed add-on version cannot be compared with the add-on store version. Installed version: {oldVersion}. Available version: {version}.
    Proceed with installation anyway?
ka_GE: გაფრთხილება: დამატების დაყენებამ, შესაძლოა, გამოიწვიოს დაბალი ვერსიის დაყენება: {name}. დამატების დაყენებული ვერსიის დამატებების მაღაზიაში არსებული ვერსიით შედარება ვერ მოხერხდა. დაყენებული ვერსია: {oldVersion}. ხელმისაწვდომი ვერსია: {version}.
    გსურთ რომ გააგრძელოთ ინსტალაცია?

[ctx: addonStore]
en: Warning: add-on is incompatible: {name} {version}. Check for an updated version of this add-on if possible. This add-on was last tested with NVDA {lastTestedNVDAVersion}. NVDA requires this add-on to be tested with NVDA {nvdaVersion} or higher. Enabling may cause unstable behavior in NVDA.
    Proceed with enabling anyway?
ka_GE: გაფრთხილება: დამატება შეუთავსებელია: {name} {version}. შესაძლებლობის შემთხვევაში, შეამოწმეთ ამ დამატების განახლებული ვერსია. ეს დამატება ბოლოს NVDA {lastTestedNVDAVersion}-ით იქნა შემოწმებული. NVDA მოითხოვს, რომ ეს დამატება NVDA {nvdaVersion}-ით ან უფრო ახალი ვერსიით იყოს შემოწმებული. დამატების ჩართვამ შესაძლოა NVDA-ს არასტაბილური მოქმედება გამოიწვიოს.
    გსურთ ჩართვის გაგრძელება?

[ctx: addonStore]
en: Warning: add-on is incompatible: {name} {version}. Check for an updated version of this add-on if possible. This add-on was last tested with NVDA {lastTestedNVDAVersion}. NVDA requires this add-on to be tested with NVDA {nvdaVersion} or higher. Installation may cause unstable behavior in NVDA.
    Proceed with installation anyway?
ka_GE: გაფრთხილება: დამატება შეუთავსებელია: {name} {version}. შესაძლებლობის შემთხვევაში, შეამოწმეთ ამ დამატების განახლებული ვერსია. ეს დამატება ბოლოს NVDA {lastTestedNVDAVersion}-ით იქნა შემოწმებული. NVDA მოითხოვს, რომ ეს დამატება NVDA {nvdaVersion}-ით ან უფრო ახალი ვერსიით იყოს შემოწმებული. დაყენებამ შესაძლოა NVDA-ს არასტაბილური მოქმედება გამოიწვიოს.
    გსურთ დაყენების გაგრძელება?

[ctx: addonStore]
en: Your NVDA configuration contains add-ons that are incompatible with this version of NVDA. These add-ons will be disabled after installation. After installation, you will be able to manually re-enable these add-ons at your own risk. If you rely on these add-ons, please review the list to decide whether to continue with the installation.
ka_GE: თქვენი NVDA-ს კონფიგურაცია შეიცავს დამატებებს, რომლებიც შეუთავსებელია NVDA-ს ამ ვერსიასთან. ეს დამატებები გამოირთვება დაყენების შემდეგ. დაყენების დასრულებისას, თქვენ შეძლებთ, ხელახლა ჩართოთ ეს დამატებები, საკუთარი პასუხისმგებლობით. თუ თქვენ დამოკიდებული ხართ ამ დამატებებზე, გთხოვთ, გადახედოთ სიას, რათა გადაწყვიტოთ გააგრძელოთ თუ არა დაყენება.

[ctx: addonStore]
en: {column} (ascending)
ka_GE: {column} (ზრდადობის მიხედვით)

[ctx: addonStore]
en: {column} (descending)
ka_GE: {column} (კლებადობის მიხედვით)

[ctx: addonStore]
en: {malicious} malware scanner detected this add-on as potentially malicious (out of {total}). | {malicious} malware scanners detected this add-on as potentially malicious (out of {total}).
ka_GE[0]: {total}-დან {malicious} მავნე პროგრამების სკანერმა აღმოაჩინა ეს დამატება, როგორც პოტენციურად მავნე.
ka_GE[1]: {total}-დან {malicious} მავნე პროგრამების სკანერმა აღმოაჩინა ეს დამატება, როგორც პოტენციურად მავნე.

[ctx: addonStore]
en: {num} add-on selected. | {num} add-ons selected.
ka_GE[0]: არჩეულია {num} დამატება.
ka_GE[1]: არჩეულია {num} დამატება.

[ctx: addonStore]
en: {summary} ({name})
    Version: {version}
    Description: {description}
ka_GE: {summary} ({name})
    ვერსია: {version}
    აღწერა: {description}

[ctx: advanced.playErrorSound]
en: Only in NVDA test versions
ka_GE: მხოლოდ NVDA-ს სატესტო ვერსიებში

[ctx: advanced.playErrorSound]
en: Yes
ka_GE: დიახ

[ctx: advanced.uiaWithChromium]
en: Default (Only when necessary)
ka_GE: სტანდარტულად (მხოლოდ საჭიროების შემთხვევაში)

[ctx: advanced.uiaWithChromium]
en: No
ka_GE: არა

[ctx: advanced.uiaWithChromium]
en: Only when necessary
ka_GE: მხოლოდ საჭიროების შემთხვევაში

[ctx: advanced.uiaWithChromium]
en: Use UIA with Microsoft Edge and other 
    &Chromium based browsers when available:
ka_GE: UIA-ის გამოყენება Microsoft Edge და სხვა 
    &Chromium-ზე დაფუძნებულ ბრაუზერებთან, როცა ეს ხელმისაწვდომია:

[ctx: advanced.uiaWithChromium]
en: Yes
ka_GE: დიახ

[ctx: advanced.uiaWithMSWord]
en: Always
ka_GE: ყოველთვის

[ctx: advanced.uiaWithMSWord]
en: Default (Where suitable)
ka_GE: სტანდარტულად (სადაც შესაფერისია)

[ctx: advanced.uiaWithMSWord]
en: Only when necessary
ka_GE: მხოლოდ საჭიროების შემთხვევაში

[ctx: advanced.uiaWithMSWord]
en: Use UI Automation to access Microsoft &Word document controls
ka_GE: Microsoft &Word-ის დოკუმენტების კონტროლებზე წვდომისთვის UI ავტომატიზაციის გამოყენება

[ctx: advanced.uiaWithMSWord]
en: Where suitable
ka_GE: სადაც შესაფერისია

en: alert
ka_GE: გაფრთხილება

en: align center
ka_GE: სწორება ცენტრში

en: align centered across selection
ka_GE: სწორება მონიშვნის ცენტრში

en: align distributed
ka_GE: სწორება განაწილების მიხედვიტ

en: align fill
ka_GE: სწორება შევსებაზე

en: align general
ka_GE: ზოგადი სწორება

en: align justify
ka_GE: სწორება სიგანეზე

en: align left
ka_GE: სწორება მარცხნივ

en: align right
ka_GE: სწორება მარჯვნივ

en: alignment
ka_GE: გასწორება

en: alphanumeric
ka_GE: ალფა ციფრული

en: animation
ka_GE: ანიმაცია

en: any dots
ka_GE: ნებისმიერი წერტილი

en: application
ka_GE: აპლიკაცია

[ctx: aria]
en: banner
ka_GE: ბანერი

[ctx: aria]
en: complementary
ka_GE: დამატებითი

[ctx: aria]
en: content info
ka_GE: ინფორმაცია შიგთავსის შესახებ

[ctx: aria]
en: form
ka_GE: ფორმა

[ctx: aria]
en: main
ka_GE: მთავარი

[ctx: aria]
en: navigation
ka_GE: ნავიგაცია

[ctx: aria]
en: search
ka_GE: ძიება

en: article
ka_GE: სტატია

en: at {x}, {y}
ka_GE: {x}, {y}ზე

en: attachment
ka_GE: მიმაგრებული ფაილი

en: audio
ka_GE: აუდიო

en: automatic
ka_GE: ავტომატურად

en: automatic color
ka_GE: ავტომატური ფერი

en: automatically
ka_GE: ავტომატურად

en: back
ka_GE: უკან

en: background color
ka_GE: ფონის ფერი

en: background pattern {pattern}
ka_GE: ფონის ნიმუში {pattern}

en: baseline
ka_GE: საბაზო ზოლი

en: behind bottom of {otherShape} by {distance:.3g} point | behind bottom of {otherShape} by {distance:.3g} points
ka_GE[0]: ფარავს უკან ქვემოდან {otherShape} {distance:.3g}-ის წერტილით
ka_GE[1]: ფარავს უკან ქვემოდან {otherShape} {distance:.3g}-ის წერტილით

en: behind left of {otherShape} by {distance:.3g} point | behind left of {otherShape} by {distance:.3g} points
ka_GE[0]: ფარავს უკან და მარცხნიდან {otherShape} {distance:.3g}-იის წერტილით
ka_GE[1]: ფარავს უკან და მარცხნიდან {otherShape} {distance:.3g}-იის წერტილით

en: behind right of {otherShape} by {distance:.3g} point | behind right of {otherShape} by {distance:.3g} points
ka_GE[0]: ფარავს უკან და მარჯვნიდან {otherShape} {distance:.3g}-ის წერტილით
ka_GE[1]: ფარავს უკან და მარჯვნიდან {otherShape} {distance:.3g}-ის წერტილით

en: behind top of {otherShape} by {distance:.3g} point | behind top of {otherShape} by {distance:.3g} points
ka_GE[0]: {otherShape}-ის ზევით უკან {distance:.3g} წერტილით
ka_GE[1]: {otherShape}-ის ზევით უკან {distance:.3g} წერტილით

en: behind {otherShape}
ka_GE: უკან {otherShape}

en: blank
ka_GE: ცარიელია

en: block quote
ka_GE: ციტატა

en: bold
ka_GE: მუქი

en: bookmark
ka_GE: სანიშნე

en: border
ka_GE: საზღვარი

en: bottom edge
ka_GE: სწორება ქვედა კიდეზე

en: box
ka_GE: ბლოკი

en: braille keyboard
ka_GE: ბრაილის კლავიატურა

en: browser stop
ka_GE: ბრაუზერის გაჩერება

en: busy
ka_GE: დაკავებულია

en: busy indicator
ka_GE: ჩატვირთვის მაჩვენებელი

en: button
ka_GE: ღილაკი

en: calendar
ka_GE: კალენდარი

en: cap %s
ka_GE: დიდი %s

en: caption
ka_GE: წარწერა

en: caret
ka_GE: ჩასმის წერტილი

en: caret moves review cursor off
ka_GE: მიმოხილვის კურსორის მოძრაობა სისტემური კურსორის გადაადგილებისას გამორთულია

en: caret moves review cursor on
ka_GE: მიმოხილვის კურსორის მოძრაობა სისტემური კურსორის გადაადგილებისას ჩართულია

en: case
ka_GE: რეგისტრი

en: category {categories} | categories {categories}
ka_GE[0]: კატეგორია {categories}
ka_GE[1]: კატეგორიები {categories}

en: cell
ka_GE: უჯრა

en: cell deletion
ka_GE: უჯრის წაშლა

en: cell insertion
ka_GE: უჯრის ჩასმა

en: cell merge
ka_GE: უჯრების გაერთიანება

en: centered
ka_GE: გასწორება ცენტრზე

en: character
ka_GE: სიმბოლო

en: chart
ka_GE: სქემა

[ctx: chart]
en: column
ka_GE: სვეტი

en: chart element
ka_GE: დიაგრამის ელემენტი

en: check box
ka_GE: ალამი

en: check menu item
ka_GE: ელემენტი ალმით

en: checkable
ka_GE: მონიშვნადი

en: checked
ka_GE: მონიშნულია

en: clickable
ka_GE: დაწკაპუნებადი

en: clock
ka_GE: საათი

en: collapsed
ka_GE: დახურულია

en: color chooser
ka_GE: ფერის ამრჩევი

[ctx: color hue]
en: aqua
ka_GE: ცისფერი

[ctx: color hue]
en: aqua-blue
ka_GE: მოცისფრო ლურჯი

[ctx: color hue]
en: black
ka_GE: შავი

[ctx: color hue]
en: blue
ka_GE: ლურჯი

[ctx: color hue]
en: blue-purple
ka_GE: მოლურჯო იისფერი

[ctx: color hue]
en: brown
ka_GE: ყავისფერი

[ctx: color hue]
en: brown-yellow
ka_GE: მოყავისფრო ყვითელი

[ctx: color hue]
en: dark grey
ka_GE: მუქი ნაცრისფერი

[ctx: color hue]
en: green
ka_GE: მწვანე

[ctx: color hue]
en: green-aqua
ka_GE: მოლურჯო მწვანე

[ctx: color hue]
en: grey
ka_GE: ნაცრისფერი

[ctx: color hue]
en: light grey
ka_GE: ღია ნაცრისფერი

[ctx: color hue]
en: orange
ka_GE: ნარინჯისფერი

[ctx: color hue]
en: orange-yellow
ka_GE: მონარინჯისფრო ყვითელი

[ctx: color hue]
en: pink
ka_GE: ვარდისფერი

[ctx: color hue]
en: pink-red
ka_GE: მოვარდისფრო წითელი

[ctx: color hue]
en: purple
ka_GE: იისფერი

[ctx: color hue]
en: purple-pink
ka_GE: მოიისფრო ვარდისფერი

[ctx: color hue]
en: red
ka_GE: წითელი

[ctx: color hue]
en: red-brown
ka_GE: მოწითალო ყავისფერი

[ctx: color hue]
en: red-orange
ka_GE: მონარინჯისფრო წითელი

[ctx: color hue]
en: very dark grey
ka_GE: ძალიან მუქი ნაცრისფერი

[ctx: color hue]
en: very light grey
ka_GE: ძალიან ღია ნაცრისფერი

[ctx: color hue]
en: white
ka_GE: თეთრი

[ctx: color hue]
en: yellow
ka_GE: ყვითელი

[ctx: color hue]
en: yellow-green
ka_GE: მოყვითალო მწვანე

[ctx: color variation]
en: bright {color}
ka_GE: ნათელი {color}

[ctx: color variation]
en: dark pale {color}
ka_GE: მუქი ფერმკრთალი {color}

[ctx: color variation]
en: dark {color}
ka_GE: მუქი {color}

[ctx: color variation]
en: dark {color} grey
ka_GE: მუქი {color} ნაცრისფერი

[ctx: color variation]
en: light pale {color}
ka_GE: ღია ფერმკრთალი {color}

[ctx: color variation]
en: pale {color}
ka_GE: ფერმკრთალი {color}

[ctx: color variation]
en: transparent {colorDescription}
ka_GE: გამჭვირვალე {colorDescription}

[ctx: color variation]
en: very dark pale {color}
ka_GE: ძალიან მუქი ფერმკრთალი {color}

[ctx: color variation]
en: very dark {color}
ka_GE: ძალიან მუქი {color}

[ctx: color variation]
en: very dark {color} grey
ka_GE: ძალიან მუქი {color} ნაცრისფერი

[ctx: color variation]
en: {color} grey
ka_GE: {color} ნაცრისფერი

[ctx: color variation]
en: {color} white
ka_GE: {color} თეთრი

en: column
ka_GE: სვეტი

en: column %s
ka_GE: სვეტი %s

en: column break
ka_GE: სვეტის გამყოფი

en: column header
ka_GE: სვეტის სათაური

en: column {0} of {1}
ka_GE: სვეტი {0} {1}-დან

en: column {columnNumber}
ka_GE: სვეტი {columnNumber}

en: combo box
ka_GE: კომბინირებული სია

en: comment
ka_GE: კომენტარი

en: comment: {text} by {author} on {date}
ka_GE: კომენტარი: {author} – {text} თარიღი {date}

en: conflict
ka_GE: კონფლიქტი

en: continuous
ka_GE: უწყვეტი

en: continuous section break
ka_GE: განყოფილების უწყვეტი წყვეტა

[ctx: controlType]
en: tab
ka_GE: ჩანართი

en: covers  {otherShape}
ka_GE: ფარავს {otherShape}

en: covers bottom of {otherShape} by {distance:.3g} point | covers bottom of {otherShape} by {distance:.3g} points
ka_GE[0]: ფარავს ქვემოდან {otherShape} {distance:.3g}-ის წერტილით
ka_GE[1]: ფარავს ქვემოდან {otherShape} {distance:.3g}-ის წერტილით

en: covers left of {otherShape} by {distance:.3g} point | covers left of {otherShape} by {distance:.3g} points
ka_GE[0]: ფარავს მარცხნიდან {otherShape} {distance:.3g}-იის წერტილით
ka_GE[1]: ფარავს მარცხნიდან {otherShape} {distance:.3g}-იის წერტილით

en: covers right of {otherShape} by {distance:.3g} point | covers right of {otherShape} by {distance:.3g} points
ka_GE[0]: ფარავს მარჯვნიდან {otherShape} {distance:.3g}-ის წერტილით
ka_GE[1]: ფარავს მარჯვნიდან {otherShape} {distance:.3g}-ის წერტილით

en: covers top of {otherShape} by {distance:.3g} point | covers top of {otherShape} by {distance:.3g} points
ka_GE[0]: ფარავს ზემოდან {otherShape} {distance:.3g}-ის წერტილით
ka_GE[1]: ფარავს ზემოდან {otherShape} {distance:.3g}-ის წერტილით

en: cropped
ka_GE: მოჭრილია

en: current
ka_GE: მიმდინარე

en: current date
ka_GE: მიმდინარე თარიღი

en: current location
ka_GE: მიმდინარე მდებარეობა

en: current page
ka_GE: მიმდინარე გვერდი

en: current step
ka_GE: მიმდინარე ნაბიჯი

en: current time
ka_GE: მიმდინარე დრო

en: cursor
ka_GE: კურსორი

en: cursor positioned {horizontalDistance} from left edge of page, {verticalDistance} from top edge of page
ka_GE: კურსორი განთავსებულია {horizontalDistance} გვერდის მარცხენა კიდიდან, {verticalDistance} გვერდის ზედა კიდიდან

en: custom application 1
ka_GE: მორგებული აპლიკაცია 1

en: custom application 2
ka_GE: მორგებული აპლიკაცია 2

en: dash dot
ka_GE: ტირე წერტილით

en: dash dot dot
ka_GE: ტირე ორი წერტილით

en: dashed
ka_GE: ხაზოვანი

en: data grid
ka_GE: მონაცემთა ბადე

en: data item
ka_GE: მონაცემთა ელემენტი

en: data point
ka_GE: მონაცემთა წერტილი

en: date edit
ka_GE: თარიღის რედაქტორი

en: debug
ka_GE: გამართვა

en: debug warning
ka_GE: გამართვის გაფრთხილება

en: decreased by {decrementValue} from point {previousIndex},
ka_GE: შემცირდა {decrementValue}-ით {previousIndex} წერტილიდან,

en: default style
ka_GE: სტანდარტული სტილი

en: defunct
ka_GE: არ არსებული

en: delayed character descriptions off
ka_GE: სიმბოლოების აღწერის დაყოვნება გამორთულია

en: delayed character descriptions on
ka_GE: სიმბოლოების აღწერის დაყოვნება ჩართულია

en: delete
ka_GE: წაშლა

en: deleted
ka_GE: წაიშალა

en: deletion
ka_GE: წაშლა

en: deletion: {text}
ka_GE: წაშლა: {text}

en: desktop
ka_GE: მაგიდის

en: desktop icon
ka_GE: სამუშაო მაგიდის ხატულა

en: desktop pane
ka_GE: სამუშაო მაგიდის პანელი

en: details
ka_GE: დეტალები

en: diagonal crosshatch
ka_GE: დიაგონალური შტრიხი

en: diagonal stripe
ka_GE: დიაგონალური შტრიხები

en: diagram
ka_GE: დიაგრამა

en: dial
ka_GE: ასაკრეფი დისკი

en: dialog
ka_GE: დიალოგი

en: directory pane
ka_GE: საქაღალდეთა პანელი

en: disabled
ka_GE: გამორთული

en: display field
ka_GE: დისპლეის ველი

en: display scroll
ka_GE: ეკრანის გადახვევა

en: display speech output
ka_GE: მეტყველების გამოსვლის ჩვენება

en: document
ka_GE: დოკუმენტი

en: done dragging
ka_GE: გადათრევა დასრულებულია

en: dot
ka_GE: წერტილი

en: dotted
ka_GE: წერტილოვანი

en: double
ka_GE: ორმაგი

en: double strikethrough
ka_GE: ორმაგი გადახაზვა

en: double {action}
ka_GE: ორჯერ {action}

en: down arrow
ka_GE: ისარი ქვემოთ

en: down-right diagonal line
ka_GE: ქვედა მარჯვენა დიაგონალური ხაზი

en: draggable
ka_GE: გადასათრევი

en: dragging
ka_GE: გადათრევა

en: drop down button
ka_GE: ჩამოსაშლელი მენიუს ღილაკი

en: drop down button grid
ka_GE: უჯრის ღილაკი ჩამოსაშლელი მენიუთი

en: drop list
ka_GE: ჩამოსაშლელი სია

en: drop target
ka_GE: სამიზნე პუნქტი გადათრევისათვის

en: edit
ka_GE: რედაქტორი

en: edit bar
ka_GE: რედაქტირების ხაზი

en: editable
ka_GE: რედაქტირებადი

en: editing
ka_GE: რედაქტირდება

en: email
ka_GE: ელექტრონული ფოსტა

en: embedded object
ka_GE: ჩასმული ობიექტი

en: emphasised
ka_GE: ხაზგასმულია

en: end
ka_GE: დასასრული

en: end note
ka_GE: განმარტება

en: enter
ka_GE: ენთერი

[ctx: espeakVarient]
en: none
ka_GE: არაფერი

en: even pages section break
ka_GE: გვერდის განყოფილების გამწყვეტიც

[ctx: excel-UIA]
en: Cell Appearance
ka_GE: უჯრის გარეგნობა

[ctx: excel-UIA]
en: Cell height: {0.y:.1f} pt
ka_GE: უჯრის სიმაღლე: {0.y:.1f} pt

[ctx: excel-UIA]
en: Cell width: {0.x:.1f} pt
ka_GE: უჯრის სიგანე: {0.x:.1f} pt

[ctx: excel-UIA]
en: Fill color: {0.name}
ka_GE: შევსების ფერი: {0.name}

[ctx: excel-UIA]
en: Fill type: {0}
ka_GE: შევსების ტიპი: {0}

[ctx: excel-UIA]
en: Outline color: top={0.name}, bottom={1.name}, left={2.name}, right={3.name}
ka_GE: საზღვრის ფერი: მაღლიდან={0.name}, ქვევიდან={1.name}, მარცხნიდან={2.name}, მარჯვნიდან={3.name}

[ctx: excel-UIA]
en: Outline thickness: top={0}, bottom={1}, left={2}, right={3}
ka_GE: საზღვრის სისქე: მაღლიდან={0}, ქვევიდან={1}, მარცხნიდან={2}, მარჯვნიდან={3}

[ctx: excel-UIA]
en: Rotation: {0} degree | Rotation: {0} degrees
ka_GE[0]: შებრუნება: {0} გრადუსი
ka_GE[1]: შებრუნება: {0} გრადუსი

[ctx: excel-UIA]
en: Shows a browseable message Listing information about a cell's appearance such as outline and fill colors, rotation and size
ka_GE: აჩვენებს დათვალიერებად შეტყობინებას, რომელშიც მოცემულია ინფორმაცია უჯრედის გარეგნობის შესახებ, როგორიცაა საზღვრისა და შევსების ფერი, ბრუნვა და ზომა

[ctx: excel-UIA]
en: {firstAddress} through {lastAddress}
ka_GE: {firstAddress}დან {lastAddress}მდე

[ctx: excel-UIA]
en: {firstAddress} {firstValue} through {lastAddress} {lastValue}
ka_GE: {firstAddress} {firstValue}-დან {lastAddress} {lastValue}-მდე

en: expanded
ka_GE: გახსნილია

en: favorites
ka_GE: რჩეულები

en: figure
ka_GE: ილუსტრაცია

en: file chooser
ka_GE: ფაილის ამრჩევი

en: filler
ka_GE: შემავსებელი

en: find a text string from the current cursor position
ka_GE: ტექსტის სტრიქონის ძიება კურსორის მიმდინარე პოზიციიდან

en: find the next occurrence of the previously entered text string from the current cursor's position
ka_GE: წინა შეყვანილი ტექსტის სტრიქონის შემდეგი გამოვლინების ძიება კურსორის მიმდინარე პოზიციიდან

en: find the previous occurrence of the previously entered text string from the current cursor's position
ka_GE: წინა შეყვანილი ტექსტის სტრიქონის წინა გამოვლინების ძიება კურსორის მიმდინარე პოზიციიდან

en: first line indent
ka_GE: პირველი ხაზის შეწევა

en: flagged
ka_GE: მონიშნულია

en: focus moves navigator object off
ka_GE: ნავიგატორის ობიექტის მოძრაობა ფოკუსის ცვლილებისას გამორთულია

en: focus moves navigator object on
ka_GE: ნავიგატორის ობიექტის მოძრაობა ფოკუსის ცვლილებისას ჩართულია

en: focusable
ka_GE: ფოკუსირებადი

en: focused
ka_GE: ფოკუსირებულია

en: follow cursors
ka_GE: მიყვეს კურსორებს

en: font chooser
ka_GE: შრიფტის ამრჩევი

en: font name
ka_GE: შრიფტის სახელი

en: font size
ka_GE: შრიფტის ზომა

[ctx: font size]
en: large
ka_GE: დიდი

[ctx: font size]
en: larger
ka_GE: უდიდესი

[ctx: font size]
en: medium
ka_GE: საშუალო

[ctx: font size]
en: small
ka_GE: მცირე

[ctx: font size]
en: smaller
ka_GE: უმცირესი

[ctx: font size]
en: x-large
ka_GE: x-დიდი

[ctx: font size]
en: x-small
ka_GE: x-მცირე

[ctx: font size]
en: xx-large
ka_GE: xx-დიდი

[ctx: font size]
en: xx-small
ka_GE: xx-მცირე

[ctx: font size]
en: xxx-large
ka_GE: xxx-დიდი

en: foot note
ka_GE: სქოლიო

en: footer
ka_GE: ქვედა კოლონა

en: foreground color
ka_GE: წინა პლანის ფერი

en: form
ka_GE: ფორმა

en: forward
ka_GE: წინ

en: forwarded
ka_GE: გადაგზავნილია

en: frame
ka_GE: ჩარჩო

en: gesture map File Error
ka_GE: ჟესტების დამაკავშირებელი ფაილის შეცდომა

en: glass pane
ka_GE: მინის პანელი

en: grammar error
ka_GE: გრამატიკული შეცდომა

en: grammar: {text}
ka_GE: გრამატიკა: {text}

en: graphic
ka_GE: გრაფიკული ელემენტი

en: grip
ka_GE: უჯრა

en: grouping
ka_GE: დაჯგუფება

en: hair
ka_GE: ძალიან თხელი

en: half alphanumeric
ka_GE: ნახევრად ალფა ციფრული

en: half checked
ka_GE: მონიშნულია ნაწილობრივ

en: half katakana
ka_GE: ნახევრად კატაკანა

en: half katakana roman
ka_GE: ნახევრად კატაკანა რომაული

en: half pressed
ka_GE: დაჭერილია ნახევრად

en: hanging indent
ka_GE: შეწევა დიაგონალზე

en: has %s
ka_GE: შეიცავს %s

en: has attachment
ka_GE: შეიცავს მიმაგრებულ ფაილს

en: has auto complete
ka_GE: შეიცავს ავტომატურ შევსებას

en: has comment
ka_GE: შეიცავს კომენტარს

en: has details
ka_GE: შეიცავს დეტალებს

en: has draft comment
ka_GE: შეიცავს დაუსრულებელ კომენტარს

en: has formula
ka_GE: შეიცავს ფორმულას

en: has long description
ka_GE: შეიცავს გრძელ აღწერას

en: has note
ka_GE: შეიცავს შენიშვნას

en: has resolved comment
ka_GE: შეიცავს საბოლოო კომენტარს

en: header
ka_GE: სათაური

en: header item
ka_GE: სათაურის ელემენტი

en: heading
ka_GE: სათაური

en: heading 1
ka_GE: სათაური 1

en: heading 2
ka_GE: სათაური 2

en: heading 3
ka_GE: სათაური 3

en: heading 4
ka_GE: სათაური 4

en: heading 5
ka_GE: სათაური 5

en: heading 6
ka_GE: სათაური 6

en: heading level %d
ka_GE: სათაური %d დონე

en: help balloon
ka_GE: დამხმარე სისტემური შეტყობინება

en: hidden
ka_GE: დამალულია

en: high importance
ka_GE: მნიშვნელობის მაღალი პრიორიტეტი

en: highlight
ka_GE: მონიშვნა

en: highlighted
ka_GE: მონიშნულია

en: highlighted in {color}
ka_GE: მონიშნულია {color}

en: hiragana
ka_GE: ჰირაგანა

en: hiragana roman
ka_GE: ჰირაგანა რომაული

en: home
ka_GE: დასაწყისი

en: home page
ka_GE: მთავარი გვერდი

en: horizontal borders except outside
ka_GE: ჰორიზონტალური საზღვრები შიგნით

en: horizontal stripe
ka_GE: ჰორიზონტალური შტრიხებით

en: hot key field
ka_GE: ცხელი ღილაკების ველი

en: icon
ka_GE: ნიშანი

en: iconified
ka_GE: აღნიშნული

en: image map
ka_GE: გამოსახულების რუკა

en: increased by {incrementValue} from point {previousIndex},
ka_GE: გაიზარდა {incrementValue}-ით {previousIndex} წერტილიდან,

en: indent
ka_GE: შეწევა

en: indicator
ka_GE: ინდიკატორი

en: info
ka_GE: ინფორმაცია

en: input help off
ka_GE: შეყვანის დახმარება გამორთულია

en: input help on. Press {gestureKeys} again to turn it off.
ka_GE: შეყვანის დახმარება ჩართულია. გამოსართავად კიდევ ერთხელ დააჭირეთ {gestureKeys}

en: input window
ka_GE: შესავსები ფანჯარა

en: input/output
ka_GE: შესვლა/გამოსვლა

[ctx: inputGestures]
en: &Filter by:
ka_GE: &გაფილტრვა:

en: insert
ka_GE: ინსერტი

en: inserted
ka_GE: ჩასმულია

en: insertion
ka_GE: ჩასმა

en: insertion: {text}
ka_GE: ჩასმა: {text}

en: invalid entry
ka_GE: არასწორი ჩანაწერი

en: invisible
ka_GE: უჩინარია

en: invoke
ka_GE: გააქტიურება

en: italic
ka_GE: კურსივი

en: item
ka_GE: ელემენტი

en: katakana
ka_GE: კატაკანა

en: katakana roman
ka_GE: კატაკანა რომაული

en: keyboard, all layouts
ka_GE: კლავიატურა, ყველა განლაგება

en: label
ka_GE: იარლიყი

en: landmark
ka_GE: ორიენტირი

[ctx: languageName]
en: Aragonese
ka_GE: არაგონული

[ctx: languageName]
en: Burmese
ka_GE: ბირმული

[ctx: languageName]
en: Central Kurdish
ka_GE: ცენტრალური ქურთული

[ctx: languageName]
en: Northern Kurdish
ka_GE: ჩრდილოეთ ქურთული

[ctx: languageName]
en: Somali
ka_GE: სომალიური

[ctx: languageNotSupported]
en: {lang} (not supported)
ka_GE: {lang} (არ არის მხარდაჭერილი)

en: laptop
ka_GE: ლეპტოპის

en: layered pane
ka_GE: მრავალშრიანი ფანჯარა

en: layout tables off
ka_GE: განლაგების ცხრილები გამორთულია

en: layout tables on
ka_GE: განლაგების ცხრილები ჩართულია

en: left
ka_GE: მარცხენა

en: left alt
ka_GE: მარცხენა alt

en: left arrow
ka_GE: ისარი მარცხნივ

en: left control
ka_GE: მარცხენა control

en: left edge
ka_GE: სწორება მარცხენა კიდეზე

en: left indent
ka_GE: შეწევა მარცხნივ

en: left shift
ka_GE: მარცხენა shift

en: left windows
ka_GE: მარცხენა windows

en: level %s
ka_GE: %s დონე

en: line
ka_GE: ხაზი

en: line %s
ka_GE: ხაზი %s

[ctx: line indentation setting]
en: Both Speech and Tones
ka_GE: მეტყველებით და სიგნალებით

[ctx: line indentation setting]
en: Off
ka_GE: გამორთულია

[ctx: line indentation setting]
en: Speech
ka_GE: მეტყველებით

[ctx: line indentation setting]
en: Tones
ka_GE: სიგნალებით

en: line scroll
ka_GE: სტრიქონის გადახვევა

en: line spacing %s
ka_GE: ხაზებს შორის ინტერვალი %s

[ctx: line spacing value]
en: %.1f line | %.1f lines
ka_GE[0]: %.1f ხაზი
ka_GE[1]: %.1f ხაზი

[ctx: line spacing value]
en: 1.5 lines
ka_GE: 1.5 ხაზი

[ctx: line spacing value]
en: at least %.1f pt
ka_GE: მინიმუმ %.1f pt

[ctx: line spacing value]
en: double
ka_GE: ორმაგი

[ctx: line spacing value]
en: exactly {space:.1f} pt
ka_GE: ზუსტად {space:.1f} pt

[ctx: line spacing value]
en: single
ka_GE: თითო

en: linear gradient
ka_GE: წრფივი გრადიენტი

en: link
ka_GE: ბმული

en: linked
ka_GE: დაკავშირებული

en: list
ka_GE: სია

en: list item
ka_GE: სიის ელემენტი

en: low importance
ka_GE: მნიშვნელობის დაბალი პრიორიტეტი

en: manual
ka_GE: გააქტიურებულია ხელით

en: marked
ka_GE: მონიშნულია

en: math
ka_GE: მათემატიკური გამოთქმები

[ctx: math]
en: Beep at the beginning and end of math
ka_GE: სიგნალი მათემატიკური შინაარსის დასაწყისში და დასასრულში

[ctx: math]
en: Braille
ka_GE: ბრაილი

[ctx: math]
en: Chemical formulae:
ka_GE: ქიმიური ფორმულები:

[ctx: math]
en: Copy math as:
ka_GE: მათემატიკური შინაარსის დაკოპირება როგორც:

[ctx: math]
en: Decimal separator for numbers:
ka_GE: ათწილადის გამყოფი რიცხვებისთვის:

[ctx: math]
en: Default navigation mode:
ka_GE: ნავიგაციის ნაგულისხმევი რეჟიმი:

[ctx: math]
en: Impairment:
ka_GE: დარღვევა:

[ctx: math]
en: Language:
ka_GE: ენა:

[ctx: math]
en: Math
ka_GE: მათემატიკური შიგთავსი

[ctx: math]
en: Navigation
ka_GE: ნავიგაცია

[ctx: math]
en: Output code:
ka_GE: გამოტანის კოდი:

[ctx: math]
en: Pause factor
ka_GE: ფართობითი ფაქტორი

[ctx: math]
en: Relative speech rate
ka_GE: შედარებითი მეტყველების სიჩქარე

[ctx: math]
en: Speech
ka_GE: მეტყველებით

[ctx: math]
en: Speech style:
ka_GE: მეტყველების სტილი:

[ctx: math]
en: Speech verbosity:
ka_GE: მეტყველების სიმრავლე:

[ctx: math]
en: The following options control the presentation of mathematical content.
ka_GE: შემდეგი პარამეტრები აკონტროლებს მათემატიკური შინაარსის წარმოდგენას.

[ctx: math]
en: copy as
ka_GE: დაკოპირება როგორც

en: media player
ka_GE: მედია ფლეერი

en: medium
ka_GE: საშუალო

en: medium dash dot
ka_GE: საშუალო ტირე წერტილით

en: medium dash dot dot
ka_GE: საშუალო ტირე ორი წერტილით

en: medium dashed
ka_GE: საშუალო ზომის ხაზოვანი ჩარჩო

en: meeting request
ka_GE: შეხვედრის მოთხოვნა

en: menu
ka_GE: მენიუ

en: menu bar
ka_GE: მენიუს სტრიქონი

en: menu button
ka_GE: მენიუს ღილაკი

en: menu item
ka_GE: მენიუს ელემენტი

en: modal
ka_GE: მოდალური

en: moved from
ka_GE: გადმოტანილია

en: moved to
ka_GE: გადატანილია

en: moves to the first table column
ka_GE: გადადის ცხრილის პირველ სვეტზე

en: moves to the first table row
ka_GE: გადადის ცხრილის პირველ სტრიქონზე

en: moves to the last table column
ka_GE: გადადის ცხრილის ბოლო სვეტზე

en: moves to the last table row
ka_GE: გადადის ცხრილის ბოლო სტრიქონზე

en: moves to the next annotation
ka_GE: გადადის შემდეგ ანოტაციაზე

en: moves to the next article
ka_GE: გადადის შემდეგ სტატიაზე

en: moves to the next block quote
ka_GE: გადადის შემდეგ ციტატაზე

en: moves to the next button
ka_GE: გადადის შემდეგ ღილაკზე

en: moves to the next check box
ka_GE: გადადის შემდეგ ალამზე

en: moves to the next combo box
ka_GE: გადადის შემდეგ კომბინირებულ სიაზე

en: moves to the next different style text
ka_GE: გადადის შემდეგ განსხვავებული სტილის ტექსტზე

en: moves to the next edit field
ka_GE: გადადის შემდეგ რედაქტორის ველზე

en: moves to the next embedded object
ka_GE: გადადის შემდეგ ჩასმულ ობიექტზე

en: moves to the next error
ka_GE: გადადის შემდეგ შეცდომაზე

en: moves to the next figure
ka_GE: გადადის შემდეგ ილუსტრაციაზე

en: moves to the next form field
ka_GE: გადადის ფორმის შემდეგ ველზე

en: moves to the next frame
ka_GE: გადადის შემდეგ ჩარჩოზე

en: moves to the next graphic
ka_GE: გადადის შემდეგ გრაფიკულ ელემენტზე

en: moves to the next grouping
ka_GE: გადადის შემდეგ დაჯგუფებაზე

en: moves to the next heading
ka_GE: გადადის შემდეგ სათაურზე

en: moves to the next landmark
ka_GE: გადადის შემდეგ ორიენტირზე

en: moves to the next link
ka_GE: გადადის შემდეგ ბმულზე

en: moves to the next list
ka_GE: გადადის შემდეგ სიაზე

en: moves to the next list item
ka_GE: გადადის სიის შემდეგ ელემენტზე

en: moves to the next math formula
ka_GE: გადადის შემდეგ მათემატიკურ ფორმულაზე

en: moves to the next menu item
ka_GE: გადადის მენიუს შემდეგ ელემენტზე

en: moves to the next progress bar
ka_GE: გადადის შემდეგ პროგრესის ზოლზე

en: moves to the next radio button
ka_GE: გადადის შემდეგ რადიო ღილაკზე

en: moves to the next reference
ka_GE: გადადის შემდეგ მითითებაზე

en: moves to the next same style text
ka_GE: გადადის იგივე სტილის შემდეგ ტექსტზე

en: moves to the next separator
ka_GE: გადადის შემდეგ გამყოფზე

en: moves to the next tab
ka_GE: გადადის შემდეგ ჩანართზე

en: moves to the next table
ka_GE: გადადის შემდეგ ცხრილზე

en: moves to the next table column
ka_GE: გადადის ცხრილის შემდეგ სვეტზე

en: moves to the next table row
ka_GE: გადადის ცხრილის შემდეგ სტრიქონზე

en: moves to the next text paragraph
ka_GE: გადადის ტექსტის შემდეგ აბზაცზე

en: moves to the next toggle button
ka_GE: გადადის შემდეგ გადამრთველ ღილაკზე

en: moves to the next unvisited link
ka_GE: გადადის შემდეგ უნახავ ბმულზე

en: moves to the next vertically aligned paragraph
ka_GE: გადადის შემდეგ ვერტიკალურად გასწორებულ აბზაცზე

en: moves to the next visited link
ka_GE: გადადის შემდეგ ნანახ ბმულზე

en: moves to the previous annotation
ka_GE: გადადის წინა ანოტაციაზე

en: moves to the previous article
ka_GE: გადადის წინა სტატიაზე

en: moves to the previous block quote
ka_GE: გადადის წინა ციტატაზე

en: moves to the previous button
ka_GE: გადადის წინა ღილაკზე

en: moves to the previous check box
ka_GE: გადადის წინა ალამზე

en: moves to the previous combo box
ka_GE: გადადის წინა კომბინირებულ სიაზე

en: moves to the previous different style text
ka_GE: გადადის წინა განსხვავებული სტილის ტექსტზე

en: moves to the previous edit field
ka_GE: გადადის წინა  რედაქტორის ველზე

en: moves to the previous embedded object
ka_GE: გადადის წინა ჩასმულ ობიექტზე

en: moves to the previous error
ka_GE: გადადის წინა შეცდომაზე

en: moves to the previous figure
ka_GE: გადადის წინა ილუსტრაციაზე

en: moves to the previous form field
ka_GE: გადადის ფორმის წინა ველზე

en: moves to the previous frame
ka_GE: გადადის წინა ჩარჩოზე

en: moves to the previous graphic
ka_GE: გადადის წინა გრაფიკულ ელემენტზე

en: moves to the previous grouping
ka_GE: გადადის წინა დაჯგუფებაზე

en: moves to the previous heading
ka_GE: გადადის წინა სათაურზე

en: moves to the previous landmark
ka_GE: გადადის წინა ორიენტირზე

en: moves to the previous link
ka_GE: გადადის წინა ბმულზე

en: moves to the previous list
ka_GE: გადადის წინა სიაზე

en: moves to the previous list item
ka_GE: გადადის სიის წინა ელემენტზე

en: moves to the previous math formula
ka_GE: გადადის წინა მათემატიკურ ფორმულაზე

en: moves to the previous menu item
ka_GE: გადადის მენიუს წინა ელემენტზე

en: moves to the previous progress bar
ka_GE: გადადის წინა პროგრესის ზოლზე

en: moves to the previous radio button
ka_GE: გადადის წინა რადიო ღილაკზე

en: moves to the previous reference
ka_GE: გადადის წინა მითითებაზე

en: moves to the previous same style text
ka_GE: გადადის იგივე სტილის წინა ტექსტზე

en: moves to the previous separator
ka_GE: გადადის წინა გამყოფზე

en: moves to the previous tab
ka_GE: გადადის წინა ჩანართზე

en: moves to the previous table
ka_GE: გადადის წინა ცხრილზე

en: moves to the previous table column
ka_GE: გადადის ცხრილის წინა სვეტზე

en: moves to the previous table row
ka_GE: გადადის ცხრილის წინა სტრიქონზე

en: moves to the previous text paragraph
ka_GE: გადადის ტექსტის წინა აბზაცზე

en: moves to the previous toggle button
ka_GE: გადადის წინა გადამრთველ ღილაკზე

en: moves to the previous unvisited link
ka_GE: გადადის წინა უნახავ ბმულზე

en: moves to the previous vertically aligned paragraph
ka_GE: გადადის წინა ვერტიკალურად გასწორებულ აბზაცზე

en: moves to the previous visited link
ka_GE: გადადის წინა ნანახ ბმულზე

en: multi line
ka_GE: მრავალხაზიანი

en: multi-select
ka_GE: მრავალჯერადი შერჩევა

en: mute
ka_GE: ხმის გამორთვა

en: new column section break
ka_GE: სვეტის განყოფილების ახალი გამწყვეტი

en: new page section break
ka_GE: გვერდის განყოფილების ახალი გამწყვეტი

en: next track
ka_GE: შემდეგი ბილიკი

en: no bold
ka_GE: არ არის მუქი

en: no border lines
ka_GE: არ არის ზღვარი

en: no change from point {previousIndex},
ka_GE: არაა ცვლილებები წერტილში {previousIndex},

en: no first line indent
ka_GE: არ არის პირველი ხაზის შეწევა

en: no hanging indent
ka_GE: არ არის შეწევა დიაგონალზე

en: no highlight
ka_GE: არ არის მონიშვნა

en: no indent
ka_GE: არ არის შეწევა

en: no italic
ka_GE: არ არის კურსივი

en: no left indent
ka_GE: არ არის შეწევა მარცხნივ

en: no more text after a block of links
ka_GE: ბმულების ჯგუფის შემდეგ ტექსტი არ არის

en: no more text before a block of links
ka_GE: ბმულების ჯგუფის წინ ტექსტი არ არის

en: no next annotation
ka_GE: არ არის შემდეგი ანოტაცია

en: no next article
ka_GE: არ არის შემდეგი სტატია

en: no next block quote
ka_GE: არ არის შემდეგი ციტატა

en: no next button
ka_GE: არ არის შემდეგი ღილაკი

en: no next check box
ka_GE: არ არის შემდეგი ალამი

en: no next combo box
ka_GE: არ არის შემდეგი კომბინირებული სია

en: no next edit field
ka_GE: არ არის შემდეგი რედაქტორის  ველი

en: no next embedded object
ka_GE: არ არის შემდეგი ჩასმული ობიექტი

en: no next error
ka_GE: არ არის შემდეგი შეცდომა

en: no next figure
ka_GE: არ არის შემდეგი ილუსტრაცია

en: no next form field
ka_GE: არ არის ფორმის შემდეგი ველი

en: no next frame
ka_GE: არ არის შემდეგი ჩარჩო

en: no next graphic
ka_GE: არ არის შემდეგი გრაფიკული ელემენტი

en: no next grouping
ka_GE: არ არის შემდეგი დაჯგუფება

en: no next heading
ka_GE: არ არის შემდეგი სათაური

en: no next landmark
ka_GE: არ არის შემდეგი ორიენტირი

en: no next link
ka_GE: არ არის შემდეგი ბმული

en: no next list
ka_GE: არ არის შემდეგი სია

en: no next list item
ka_GE: არ არის სიის შემდეგი ელემენტი

en: no next math formula
ka_GE: არ არის შემდეგი მათემატიკური ფორმულა

en: no next menu item
ka_GE: არ არის მენიუს შემდეგი ელემენტი

en: no next progress bar
ka_GE: არ არის შემდეგი პროგრესის ზოლი

en: no next radio button
ka_GE: არ არის შემდეგი რადიო ღილაკი

en: no next reference
ka_GE: არ არის შემდეგი მითითება

en: no next separator
ka_GE: არ არის შემდეგი გამყოფი

en: no next tab
ka_GE: არ არის შემდეგი ჩანართი

en: no next table
ka_GE: არ არის შემდეგი ცხრილი

en: no next text paragraph
ka_GE: არ არის ტექსტის შემდეგი აბზაცი

en: no next toggle button
ka_GE: არ არის შემდეგი გადამრთველი ღილაკი

en: no next unvisited link
ka_GE: არ არის შემდეგი უნახავი ბმული

en: no next vertically aligned paragraph
ka_GE: არ არის შემდეგი ვერტიკალურად გასწორებული აბზაცი

en: no next visited link
ka_GE: არ არის შემდეგი ნანახი ბმული

en: no previous annotation
ka_GE: არ არის წინა ანოტაცია

en: no previous article
ka_GE: არ არის წინა სტატია

en: no previous block quote
ka_GE: არ არის წინა ციტატა

en: no previous button
ka_GE: არ არის წინა ღილაკი

en: no previous check box
ka_GE: არ არის წინა ალამი

en: no previous combo box
ka_GE: არ არის წინა კომბინირებული სია

en: no previous edit field
ka_GE: არ არის წინა რედაქტორის ველი

en: no previous embedded object
ka_GE: არ არის წინა ჩასმული ობიექტი

en: no previous error
ka_GE: არ არის წინა შეცდომა

en: no previous figure
ka_GE: არ არის წინა ილუსტრაცია

en: no previous form field
ka_GE: არ არის წინა ფორმის ველი

en: no previous frame
ka_GE: არ არის წინა ჩარჩო

en: no previous graphic
ka_GE: არ არის წინა გრაფიკული ელემენტი

en: no previous grouping
ka_GE: არ არის წინა დაჯგუფება

en: no previous heading
ka_GE: არ არის წინა სათაური

en: no previous landmark
ka_GE: არ არის წინა ორიენტირი

en: no previous link
ka_GE: არ არის წინა ბმული

en: no previous list
ka_GE: არ არის წინა სია

en: no previous list item
ka_GE: არ არის სიის წინა ელემენტი

en: no previous math formula
ka_GE: არ არის წინა მათემატიკური ფორმულა

en: no previous menu item
ka_GE: არ არის მენიუს წინა ელემენტი

en: no previous progress bar
ka_GE: არ არის წინა პროგრესის ზოლი

en: no previous radio button
ka_GE: არ არის წინა რადიო ღილაკი

en: no previous reference
ka_GE: არ არის წინა მითითება

en: no previous separator
ka_GE: არ არის წინა გამყოფი

en: no previous tab
ka_GE: არ არის წინა ჩანართი

en: no previous table
ka_GE: არ არის წინა ცხრილი

en: no previous text paragraph
ka_GE: არ არის ტექსტის წინა აბზაცი

en: no previous toggle button
ka_GE: არ არის წინა გადამრთველი ღილაკი

en: no previous unvisited link
ka_GE: არ არის წინა უნახავი ბმული

en: no previous vertically aligned paragraph
ka_GE: არ არის წინა ვერტიკალურად გასწორებული აბზაცი

en: no previous visited link
ka_GE: არ არის წინა ნანახი ბმული

en: no revised %s
ka_GE: არ არის შემოწმებული %s

en: no right indent
ka_GE: არ არის შეწევა მარჯვნივ

en: no status bar information
ka_GE: არ არის ინფორმაცია მდგომარეობის ზოლის შესახებ

en: no strikethrough
ka_GE: არ არის გახაზული

en: none
ka_GE: არაფერი

en: normal configuration
ka_GE: სტანდარტული კონფიგურაცია

en: normal configuration profile active
ka_GE: აქტიურია სტანდარტული კონფიგურაციის პროფილი

en: not %s
ka_GE: არა %s

en: not checked
ka_GE: არ არის მონიშნული

en: not deleted
ka_GE: არ არის წაშლილი

en: not emphasised
ka_GE: არ არის ხაზგასმული

en: not hidden
ka_GE: არ არის დამალული

en: not highlighted
ka_GE: არ არის მონიშნული

en: not inserted
ka_GE: არ არის ჩასმული

en: not marked
ka_GE: არ არის მონიშნული

en: not pressed
ka_GE: არ არის დაჭერილი

en: not selected
ka_GE: არ არის მონიშნული

en: not strong
ka_GE: ძლიერის დასასრული

en: not underlined
ka_GE: არ არის ხაზგასმული

en: note
ka_GE: შენიშვნა

en: numLock numpad 0
ka_GE: ციფრული ბლოკის 0

en: numLock numpad 1
ka_GE: ციფრული ბლოკის 1

en: numLock numpad 2
ka_GE: ციფრული ბლოკის 2

en: numLock numpad 3
ka_GE: ციფრული ბლოკის 3

en: numLock numpad 4
ka_GE: ციფრული ბლოკის 4

en: numLock numpad 5
ka_GE: ციფრული ბლოკის 5

en: numLock numpad 6
ka_GE: ციფრული ბლოკის 6

en: numLock numpad 7
ka_GE: ციფრული ბლოკის 7

en: numLock numpad 8
ka_GE: ციფრული ბლოკის 8

en: numLock numpad 9
ka_GE: ციფრული ბლოკის 9

en: numpad 1
ka_GE: ციფრული ბლოკის 1

en: numpad 2
ka_GE: ციფრული ბლოკის 2

en: numpad 3
ka_GE: ციფრული ბლოკის 3

en: numpad 4
ka_GE: ციფრული ბლოკის 4

en: numpad 5
ka_GE: ციფრული ბლოკის 5

en: numpad 6
ka_GE: ციფრული ბლოკის 6

en: numpad 7
ka_GE: ციფრული ბლოკის 7

en: numpad 8
ka_GE: ციფრული ბლოკის 8

en: numpad 9
ka_GE: ციფრული ბლოკის 9

en: numpad decimal
ka_GE: ციფრული ბლოკის მეათედი

en: numpad delete
ka_GE: ციფრული ბლოკის წაშლა

en: numpad divide
ka_GE: ციფრული ბლოკის გაყოფა

en: numpad enter
ka_GE: ციფრული ბლოკის ენთერი

en: numpad insert
ka_GE: ციფრული ბლოკის ინსერტი

en: numpad minus
ka_GE: ციფრული ბლოკის გამოკლება

en: numpad multiply
ka_GE: ციფრული ბლოკის გამრავლება

en: numpad plus
ka_GE: ციფრული ბლოკის მიმატება

en: object has no location
ka_GE: ობიექტს არ აქვს მდებარეობა

en: object mode
ka_GE: ობიექტის რეჟიმი

en: obscured
ka_GE: გადაფარულია

en: odd pages section break
ka_GE: არასრული გვერდების განყოფილების გამწყვეტი

en: off
ka_GE: გამორთულია

en: off screen
ka_GE: ეკრანის მიღმა

en: on
ka_GE: ჩართულია

en: opens dialog
ka_GE: ხსნის დიალოგს

en: opens grid
ka_GE: ხსნის ბადეს

en: opens list
ka_GE: ხსნის სიას

en: opens tree
ka_GE: ხსნის ხეს

en: option pane
ka_GE: პარამეტრების პანელი

en: other item
ka_GE: სხვა ელემენტი

en: out of %s
ka_GE: %sს გარეთ

en: out of bookmark
ka_GE: სანიშნის გარეთ

en: out of comment
ka_GE: კომენტარის გარეთ

en: out of grammar error
ka_GE: გრამატიკული შეცდომის გარეთ

en: out of popular highlight
ka_GE: პოპულარული მონიშვნის გარეთ

en: out of spelling error
ka_GE: ორთოგრაფიული შეცდომის გარეთ

en: out of table
ka_GE: ცხრილს გარეთ

en: overflowing
ka_GE: ფარავს

en: page
ka_GE: გვერდი

en: page %s
ka_GE: გვერდი %s

en: page down
ka_GE: გვერდი ქვემოთ

en: page up
ka_GE: გვერდი ზემოთ

en: pane
ka_GE: პანელი

en: panel
ka_GE: პანელი

en: paragraph
ka_GE: აბზაცი

en: paragraph number
ka_GE: აბზაცის ნომერი

en: paragraph property
ka_GE: აბზაცის მახასიათებელი

[ctx: paragraphMarker]
en: Double space (  )
ka_GE: ორმაგი დაშორება (  )

[ctx: paragraphMarker]
en: No paragraph start marker (default)
ka_GE: აბზაცის დაწყების მარკერი არ არის (ნაგულისხმევი)

en: password edit
ka_GE: პაროლის რედაქტორი

en: pinned
ka_GE: მიმაგრებულია

en: play pause
ka_GE: დაკვრა შეჩერება

[ctx: poedit]
en: Could not find {description} window.
ka_GE: {description} ფანჯარა ვერ მოიძებნა.

[ctx: poedit]
en: No {description}
ka_GE: {description} არ არის

[ctx: poedit]
en: Reports a translation issue, if any. If pressed twice, presents the warning in browse mode
ka_GE: ახმოვანებს თარგმანის ხარვეზს, ასეთის არსებობის შემთხვევაში. ორჯერ დაჭერისას, ხარვეზს აჩვენებს დათვალიერების რეჟიმში

[ctx: poedit]
en: Reports any comment in the comments window. If pressed twice, presents the comment in browse mode
ka_GE: აჩვენებს კომენტარის ფანჯარაში არსებულ კომენტარს. ორჯერ დაჭერისას, კომენტარს აჩვენებს დათვალიერებად ფანჯარაში

[ctx: poedit]
en: Reports any notes for translators. If pressed twice, presents the notes in browse mode
ka_GE: ახმოვანებს მთარგმნელებისთვის განკუთვნილ შენიშვნას. ორჯერ დაჭერისას, ინფორმაციას აჩვენებს დათვალიერებად ფანჯარაში

[ctx: poedit]
en: Reports the previous source text, if any. If pressed twice, presents the text in browse mode
ka_GE: ახმოვანებს წყაროს წინა ტექსტს, ასეთის არსებობის შემთხვევაში. ორჯერ დაჭერისას, ტექსტს აჩვენებს დათვალიერების რეჟიმში

[ctx: poedit]
en: comment
ka_GE: კომენტარი

[ctx: poedit]
en: notes for translators
ka_GE: შენიშვნა მთარგმნელებისთვის

[ctx: poedit]
en: previous source text
ka_GE: წყაროს წინა ტექსტი

[ctx: poedit]
en: translation issue
ka_GE: თარგმანის ხარვეზი

en: pressed
ka_GE: დაჭერილია

en: previous track
ka_GE: წინა ბილიკი

en: progress bar
ka_GE: პროგრესის ზოლი

en: property
ka_GE: მახასიათებელი

en: property page
ka_GE: მახასიათებლების გვერდი

en: protected
ka_GE: დაცულია

en: quadruple {action}
ka_GE: ოთხმაგი {action}

en: radio button
ka_GE: რადიო ღილაკი

en: radio menu item
ka_GE: რადიო ღილაკის მენიუს ელემენტი

en: read only
ka_GE: მხოლოდ კითხვისთვის

en: received: %s
ka_GE: მიღებულია: %s

en: reconcile
ka_GE: შეთანხმება

en: rectangular gradient
ka_GE: მართკუთხა გრადიენტი

en: redundant object
ka_GE: ზედმეტი ობიექტი

en: reference: {name}
ka_GE: მითითება: {name}

en: refresh
ka_GE: განახლება

en: region
ka_GE: არე

[ctx: remote]
en: &Key
ka_GE: &კოდი

[ctx: remote]
en: &Mode:
ka_GE: &რეჟიმი:

[ctx: remote]
en: &Mute when controlling the local computer
ka_GE: ლოკალური კომპიუტერის კონტროლისას &დისტანციური კომპიუტერის მეტყველების შეწყვეტა

[ctx: remote]
en: &Send clipboard
ka_GE: &ბუფერის გაგზავნა

[ctx: remote]
en: &Server:
ka_GE: &სერვერი:

[ctx: remote]
en: A Remote Access session is already in progress. Disconnect before starting a new session.
ka_GE: დისტანციური წვდომის სესია უკვე მიმდინარეობს. ახალი სესიის დაწყებამდე გათიშეთ არსებული კავშირი.

[ctx: remote]
en: Action unavailable when Remote Access is disabled
ka_GE: მოქმედება მიუწვდომელია, როდესაც დისტანციური წვდომა გამორთულია

[ctx: remote]
en: Allow someone to control this computer from elsewhere, or control another computer running NVDA with this one.
ka_GE: ვინმესთვის დისტანციურად ამ კომპიუტერის კონტროლის დაშვება, ან სხვა კომპიუტერის, რომელზეც NVDA მუშაობს, ამ კომპიუტერიდან კონტროლი.

[ctx: remote]
en: Allow this computer to be controlled
ka_GE: ამ კომპიუტერზე კონტროლის დაშვება

[ctx: remote]
en: Already Connected
ka_GE: უკვე დაკავშირებულია

[ctx: remote]
en: Are you sure you want to disconnect from the Remote Access session?
ka_GE: დარწმუნებული ხართ, რომ გსურთ დისტანციური წვდომის სესიის შეწყვეტა?

[ctx: remote]
en: Automatic connection
ka_GE: ავტომატური კავშირი

[ctx: remote]
en: Automatically &connect after NVDA starts
ka_GE: NVDA-ს ჩართვისას ავტომატურად &დაკავშირება

[ctx: remote]
en: Both host and key must be set in the Remote Access section in order to automatically connect using an existing server after NVDA starts.
ka_GE: NVDA-ს ჩართვის შემდეგ, არსებული სერვერის გამოყენებით ავტომატური დაკავშირებისთვის, როგორც ჰოსტი, ასევე კოდი უნდა იყოს დაყენებული დისტანციური წვდომის განყოფილებაში.

[ctx: remote]
en: Both port and key must be set in the Remote Access category in order to automatically connect using a locally hosted server after NVDA starts.
ka_GE: NVDA-ს ჩართვის შემდეგ, ლოკალურად განთავსებული სერვერის გამოყენებით ავტომატური დაკავშირებისთვის, როგორც პორტი, ასევე კოდი უნდა იყოს დაყენებული დისტანციური წვდომის განყოფილებაში.

[ctx: remote]
en: Clipboard sent
ka_GE: ბუფერი გაგზავნილია

[ctx: remote]
en: Confirm Disconnection
ka_GE: კავშირის გაწყვეტის დასტური

[ctx: remote]
en: Confirm before disconnecting when controlled
ka_GE: დასტური კონტროლირებადი კომპიუტერის შემთხვევაში კავშირის გაწყვეტისას

[ctx: remote]
en: Connect to Another Computer
ka_GE: სხვა კომპიუტერთან დაკავშირება

[ctx: remote]
en: Connected as controlled computer
ka_GE: დაკავშირებულია როგორც კონტროლირებადი კომპიუტერი

[ctx: remote]
en: Connects to a remote computer
ka_GE: უკავშირდება დისტანციურ კომპიუტერს

[ctx: remote]
en: Control another computer
ka_GE: სხვა კომპიუტერის კონტროლი

[ctx: remote]
en: Controlling local computer
ka_GE: ლოკალური კომპიუტერის კონტროლი

[ctx: remote]
en: Controlling remote computer
ka_GE: დისტანციური კომპიუტერის კონტროლი

[ctx: remote]
en: Copies a link to the current Remote Access session to the clipboard
ka_GE: აკოპირებს დისტანციური მართვის მიმდინარე სესიის ბმულს ბუფერში

[ctx: remote]
en: Copy a link to the current Remote Access session to the clipboard.
ka_GE: დისტანციური წვდომის მიმდინარე სესიისთვის ბმულის ბუფერში დაკოპირება.

[ctx: remote]
en: Delete All Trusted Fingerprints
ka_GE: ყველა სანდო ციფრული იდენტიფიკატორის წაშლა

[ctx: remote]
en: Disconnect from the current Remote Access session.
ka_GE: დისტანციური წვდომის მიმდინარე სესიის კავშირის გაწყვეტა.

[ctx: remote]
en: Disconnects from the current Remote Access session
ka_GE: წყვეტს კავშირს დისტანციური მართვის მიმდინარე სესიისთვის

[ctx: remote]
en: Do you wish to allow this computer to be controlled on server {server} with key {key}?
ka_GE: გსურთ, რომ ეს კომპიუტერი კონტროლირებადი იყოს სერვერზე {server} {key} კოდით?

[ctx: remote]
en: Do you wish to control the computer on server {server} with key {key}?
ka_GE: გსურთ სერვერზე {server} კომპიუტერის მართვა {key} კოდით?

[ctx: remote]
en: Enable Remote Access
ka_GE: დისტანციური წვდომის ჩართვა

[ctx: remote]
en: Error Connecting
ka_GE: შეცდომა დაკავშირებისას

[ctx: remote]
en: Generating key
ka_GE: მიმდინარეობს კოდის გენერირება

[ctx: remote]
en: Generating key...
ka_GE: მიმდინარეობს კოდის გენერირება...

[ctx: remote]
en: Getting external IP
ka_GE: მიმდინარეობს გარე IP მისამართის მიღება

[ctx: remote]
en: Getting external IP...
ka_GE: მიმდინარეობს გარე IP მისამართის მიღება...

[ctx: remote]
en: Host connection failed
ka_GE: სერვერთან დაკავშირება ვერ მოხერხდა

[ctx: remote]
en: Host locally
ka_GE: ლოკალურად შექმნა

[ctx: remote]
en: Message from Remote Access Server
ka_GE: შეტყობინება დისტანციური წვდომის სერვერიდან

[ctx: remote]
en: Mute speech and sounds from the remote computer.
ka_GE: დისტანციური კომპიუტერიდან მეტყველებისა და ხმის გამორთვა.

[ctx: remote]
en: Mutes or unmutes the speech coming from the remote computer
ka_GE: ჩართავს და გამორთავს დისტანციური კომპიუტერიდან მომავალ მეტყველებას

[ctx: remote]
en: No controlled computers are connected
ka_GE: კონტროლირებადი კომპიუტერები არ არის დაკავშირებული

[ctx: remote]
en: No one else is connected
ka_GE: არავინ არის დაკავშირებული

[ctx: remote]
en: Not connected
ka_GE: არ არის დაკავშირებული

[ctx: remote]
en: Not the controlling computer
ka_GE: არ არის კონტროლირებადი კომპიუტერი

[ctx: remote]
en: R&emote Access
ka_GE: &დისტანციური წვდომა

[ctx: remote]
en: Remote Access
ka_GE: დისტანციური წვდომა

[ctx: remote]
en: Remote Access Connection Request
ka_GE: დისტანციური წვდომის კავშირის მოთხოვნა

[ctx: remote]
en: Remote Access Error
ka_GE: დისტანციური წვდომის შეცდომა

[ctx: remote]
en: Remote NVDA not connected
ka_GE: დისტანციური NVDA არ არის დაკავშირებული

[ctx: remote]
en: Remotely connect to another computer running NVDA.
ka_GE: დისტანციურად დაკავშირება სხვა კომპიუტერთან, რომელზეც NVDA მუშაობს.

[ctx: remote]
en: S&end control+alt+delete
ka_GE: control+alt+delete-ის &გაგზავნა

[ctx: remote]
en: Security Warning
ka_GE: უსაფრთხოების გაფრთხილება

[ctx: remote]
en: Send control+alt+delete to the controlled computer.
ka_GE: Control+alt+delete-ის კონტროლირებად კომპიუტერზე გაგზავნა.

[ctx: remote]
en: Send the clipboard text to the remote computer.
ka_GE: ბუფერის ტექსტის დისტანციურ კომპიუტერზე გაგზავნა.

[ctx: remote]
en: Sends control+alt+delete to the controlled computer.
ka_GE: აგზავნის control+alt+delete-ს კონტროლირებად კომპიუტერზე.

[ctx: remote]
en: Sends the contents of the clipboard to the remote computer
ka_GE: აგზავნის ბუფერის შიგთავსს დისტანციურ კომპიუტერზე

[ctx: remote]
en: Shows the Remote Access settings
ka_GE: აჩვენებს დისტანციური წვდომის პარამეტრებს

[ctx: remote]
en: Switches whether the keyboard controls the local or remote computer
ka_GE: გადართავს დისტანციური კომპიუტერისა და ლოკალური კომპიუტერის მართვას შორის

[ctx: remote]
en: The Remote Access server you have connected to is not compatible with this version of NVDA. Please use a different server.
ka_GE: დისტანციური წვდომის სერვერი, რომელთანაც დაკავშირებული ხართ, არ არის თავსებადი NVDA-ს ამ ვერსიასთან. გთხოვთ, გამოიყენოთ სხვა სერვერი.

[ctx: remote]
en: The certificate of this server could not be verified. Using the wrong fingerprint may allow a third party to access the Remote Access session.
    
    Before continuing, please make sure that the following server certificate fingerprint is correct.
    Server SHA256 fingerprint: {fingerprint}
    
    Continue connecting anyway?
ka_GE: ამ სერვერის სერტიფიკატის ვერიფიცირება ვერ მოხერხდა. არასწორი ციფრული იდენტიფიკატორის გამოყენებამ შესაძლოა მესამე მხარეს დისტანციური წვდომის სესიაზე წვდომა მისცეს.
    
    გაგრძელებამდე, გთხოვთ, დარწმუნდეთ, რომ შემდეგი სერვერის სერტიფიკატის ციფრული იდენტიფიკატორი სწორია.
    სერვერის SHA256 თითის ანაბეჭდი: {fingerprint}
    
    მაინც გსურთ კავშირის გაგრძელება?

[ctx: remote]
en: This will cause NVDA to forget all previously trusted Remote Access servers. When connecting to a previously trusted unrecognised server, you will again be asked whether to trust its certificate.
    
    Are you sure you want to continue?
ka_GE: ეს გამოიწვევს NVDA-ს ყველა წინა სანდო დისტანციური წვდომის სერვერის დავიწყებას. სანდო, ამოუცნობ სერვერთან დაკავშირებისას, თქვენ კვლავ მოგიწევთ დაადასტუროთ, ენდოთ თუ არა მის სერტიფიკატს.
    
    დარწმუნებული ხართ, რომ გსურთ გაგრძელება?

[ctx: remote]
en: Toggles whether Remote Access is connected
ka_GE: გადართავს დისტანციური მართვის დაკავშირებას

[ctx: remote]
en: Unable to connect to the remote computer
ka_GE: დისტანციურ კომპიუტერთან დაკავშირება ვერ მოხერხდა

[ctx: remote]
en: Unable to connect to {host}. Check that you have internet access, and that there are no mistakes in the host field.
ka_GE: {host}-თან დაკავშირება შეუძლებელია. შეამოწმეთ, გაქვთ თუ არა ინტერნეტთან წვდომა და ჰოსტის ველში არის თუ არა შეცდომა.

[ctx: remote]
en: Unable to send clipboard
ka_GE: ბუფერის გაგზავნა შეუძლებელია

[ctx: remote]
en: Unable to trigger control+alt+delete
ka_GE: Control+alt+delete-ის გააქტიურება შეუძლებელია

[ctx: remote]
en: Use existing
ka_GE: არსებულის გამოყენება

[ctx: repeat]
en: off
ka_GE: გამორთულია

[ctx: repeat]
en: on
ka_GE: ჩართულია

en: replace
ka_GE: შეცვლა

en: replied
ka_GE: პასუხი გაეცა

en: replied all
ka_GE: პასუხი გაეცა ყველას

en: report CLDR characters off
ka_GE: CLDR სიმბოლოების გახმოვანება გამორთულია

en: report CLDR characters on
ka_GE: CLDR სიმბოლოების გახმოვანება ჩართულია

en: report alignment off
ka_GE: ტექსტის სწორების გახმოვანება გამორთულია

en: report alignment on
ka_GE: ტექსტის სწორების გახმოვანება ჩართულია

en: report articles off
ka_GE: სტატიების გახმოვანება გამორთულია

en: report articles on
ka_GE: სტატიების გახმოვანება ჩართულია

en: report block quotes off
ka_GE: ციტატების გახმოვანება გამორთულია

en: report block quotes on
ka_GE: ციტატების გახმოვანება ჩართულია

en: report colors off
ka_GE: ფერების გახმოვანება გამორთულია

en: report colors on
ka_GE: ფერების გახმოვანება ჩართულია

en: report comments off
ka_GE: კომენტარების გახმოვანება გამორთულია

en: report comments on
ka_GE: კომენტარების გახმოვანება ჩართულია

en: report dynamic content changes off
ka_GE: დინამიური ცვლილებების გახმოვანება გამორთულია

en: report dynamic content changes on
ka_GE: დინამიური ცვლილებების გახმოვანება ჩართულია

en: report emphasis off
ka_GE: აქცენტის გახმოვანება გამორთულია

en: report emphasis on
ka_GE: აქცენტის გახმოვანება ჩართულია

en: report figures and captions off
ka_GE: ილუსტრაციებისა და წარწერების გახმოვანება გამორთულია

en: report figures and captions on
ka_GE: ილუსტრაციებისა და წარწერების გახმოვანება ჩართულია

en: report font name off
ka_GE: შრიფტის სახელის გახმოვანება გამორთულია

en: report font name on
ka_GE: შრიფტის სახელის გახმოვანება ჩართულია

en: report font size off
ka_GE: შრიფტის ზომის გახმოვანება გამორთულია

en: report font size on
ka_GE: შრიფტის ზომის გახმოვანება ჩართულია

en: report frames off
ka_GE: ჩარჩოების გახმოვანება გამორთულია

en: report frames on
ka_GE: ჩარჩოების გახმოვანება ჩართულია

en: report graphics off
ka_GE: გრაფიკული ელემენტების გახმოვანება გამორთულია

en: report graphics on
ka_GE: გრაფიკული ელემენტების გახმოვანება ჩართულია

en: report groupings off
ka_GE: დაჯგუფებების გახმოვანება გამორთულია

en: report groupings on
ka_GE: დაჯგუფებების გახმოვანება ჩართულია

en: report headings off
ka_GE: სათაურების გახმოვანება გამორთულია

en: report headings on
ka_GE: სათაურების გახმოვანება ჩართულია

en: report highlighted off
ka_GE: მონიშნულის გახმოვანება გამორთულია

en: report highlighted on
ka_GE: მონიშნულის გახმოვანება ჩართულია

en: report if clickable off
ka_GE: დაწკაპუნებადი ელემენტების გახმოვანება გამორთულია

en: report if clickable on
ka_GE: დაწკაპუნებადი ელემენტების გახმოვანება ჩართულია

en: report landmarks and regions off
ka_GE: ორიენტირებისა და არეების გახმოვანება გამორთულია

en: report landmarks and regions on
ka_GE: ორიენტირებისა და არეების გახმოვანება ჩართულია

en: report line numbers off
ka_GE: ხაზის ნომრების გახმოვანება გამორთულია

en: report line numbers on
ka_GE: ხაზის ნომრების გახმოვანება ჩართულია

en: report line spacing off
ka_GE: ხაზებს შორის ინტერვალის გახმოვანება გამორთულია

en: report line spacing on
ka_GE: ხაზებს შორის ინტერვალის გახმოვანება ჩართულია

en: report links off
ka_GE: ბმულების გახმოვანება გამორთულია

en: report links on
ka_GE: ბმულების გახმოვანება ჩართულია

en: report lists off
ka_GE: სიების გახმოვანება გამორთულია

en: report lists on
ka_GE: სიების გახმოვანება ჩართულია

en: report pages off
ka_GE: გვერდების გახმოვანება გამორთულია

en: report pages on
ka_GE: გვერდების გახმოვანება ჩართულია

en: report paragraph indentation off
ka_GE: აბზაცის შეწევის გახმოვანება გამორთულია

en: report paragraph indentation on
ka_GE: აბზაცის შეწევის გახმოვანება ჩართულია

en: report revisions off
ka_GE: შესწორებების გახმოვანება გამორთულია

en: report revisions on
ka_GE: შესწორებების გახმოვანება ჩართულია

en: report style off
ka_GE: სტილის გახმოვანება გამორთულია

en: report style on
ka_GE: სტილის გახმოვანება ჩართულია

en: report superscripts and subscripts off
ka_GE: ზედა და ქვედა ნაწერების გახმოვანება გამორთულია

en: report superscripts and subscripts on
ka_GE: ზედა და ქვედა ნაწერების გახმოვანება ჩართულია

en: report table cell coordinates off
ka_GE: ცხრილის უჯრის კოორდინატების გახმოვანება გამორთულია

en: report table cell coordinates on
ka_GE: ცხრილის უჯრის კოორდინატების გახმოვანება ჩართულია

en: report tables off
ka_GE: ცხრილების გახმოვანება გამორთულია

en: report tables on
ka_GE: ცხრილების გახმოვანება ჩართულია

[ctx: reportLanguage]
en: Beep
ka_GE: სიგნალი

[ctx: reportLanguage]
en: Language at caret position
ka_GE: ენა კურსორის პოზიციაზე

[ctx: reportLanguage]
en: Off
ka_GE: გამორთული

[ctx: reportLanguage]
en: Report lan&guage changes while reading
ka_GE: წაკითხვისას &ენის ცვლილების გახმოვანება

[ctx: reportLanguage]
en: Report when switching to language is not s&upported by synthesizer
ka_GE: სინთეზატორის მიერ არა მხარდაჭერილ ენაზე გადართვის გახმოვანება

[ctx: reportLanguage]
en: Reports the language for the text under the caret. If pressed twice, presents the information in browse mode
ka_GE: ახმოვანებს კურსორის ქვეშ არსებული ტექსტის ენას. ორჯერ დაჭერის შემთხვევაში, ინფორმაცია გამოჩნდება დათვალიერების რეჟიმში

[ctx: reportLanguage]
en: Speech
ka_GE: მეტყველება

[ctx: reportLanguage]
en: Unknown language
ka_GE: უცნობი ენა

[ctx: reportLanguage]
en: {languageDescription} (not supported)
ka_GE: {languageDescription} (არ არის მხარდაჭერილი)

[ctx: reportSpellingErrorsSetting]
en: Braille
ka_GE: ბრაილის შრიფტით

[ctx: reportSpellingErrorsSetting]
en: Off
ka_GE: გამორთულია

[ctx: reportSpellingErrorsSetting]
en: Sound
ka_GE: ხმოვანი სიგნალით

[ctx: reportSpellingErrorsSetting]
en: Speech
ka_GE: მეტყველებით

[ctx: reportSpellingErrorsSetting]
en: Speech and sound
ka_GE: მეტყველებითა და ხმოვანი სიგნალით

en: required
ka_GE: საჭიროა

en: reverse diagonal stripe
ka_GE: ამობრუნებული დიაგონალური შტრიხები

en: revised %s
ka_GE: შემოწმებულია  %s

en: rich edit
ka_GE: მრავალ ხაზიანი რედაქტორი

en: right
ka_GE: მარჯვენა

en: right alt
ka_GE: მარჯვენა alt

en: right arrow
ka_GE: ისარი მარჯვნივ

en: right control
ka_GE: მარჯვენა control

en: right edge
ka_GE: გასწორება მარჯვენა კიდეზე

en: right indent
ka_GE: შეწევა მარჯვნივ

en: right shift
ka_GE: მარჯვენა shift

en: right windows
ka_GE: მარჯვენა windows

en: root pane
ka_GE: ძირეული პანელი

en: row
ka_GE: სტრიქონი

en: row %s
ka_GE: სტრიქონი %s

en: row header
ka_GE: სტრიქონის სათაური

en: ruler
ka_GE: ზოლი

en: same page
ka_GE: იგივე გვერდი

[ctx: script category]
en: Tools
ka_GE: სერვისები

en: scroll bar
ka_GE: გადახვევის სტრიქონი

en: scroll pane
ka_GE: გადახვევის პანელი

en: search page
ka_GE: საძიებო გვერდი

en: section
ka_GE: სექცია

en: section %s
ka_GE: განყოფილება %s

en: section property
ka_GE: განყოფილების მახასიათებელი

en: selectable
ka_GE: არჩევადი

en: selected
ka_GE: მონიშნულია

en: selected %s
ka_GE: მოინიშნა %s

en: selection removed
ka_GE: მონიშვნა წაშლილია

en: sent: %s
ka_GE: გაგზავნილია: %s

en: separator
ka_GE: გამყოფი

en: series {number} {name}
ka_GE: სერიის {number} {name}

en: shape
ka_GE: მოყვანილობა

[ctx: shape]
en: 'No' symbol
ka_GE: 'არა' სიმბოლო

[ctx: shape]
en: 'Or' flowchart symbol
ka_GE: 'ან' დიაგრამის სიმბოლო

[ctx: shape]
en: 10-point star
ka_GE: 10 ქიმიანი ვარსკვლავი

[ctx: shape]
en: 12-point star
ka_GE: 12 ქიმიანი ვარსკვლავი

[ctx: shape]
en: 16-point star
ka_GE: 16 ქიმიანი ვარსკვლავი

[ctx: shape]
en: 24-point star
ka_GE: 24 ქიმიანი ვარსკვლავი

[ctx: shape]
en: 32-point star
ka_GE: 32 ქიმიანი ვარსკვლავი

[ctx: shape]
en: 4-point star
ka_GE: 4 ქიმიანი ვარსკვლავი

[ctx: shape]
en: 5-point star
ka_GE: 5 ქიმიანი ვარსკვლავი

[ctx: shape]
en: 6-point star
ka_GE: 6 ქიმიანი ვარსკვლავი

[ctx: shape]
en: 7-point star
ka_GE: 7 ქიმიანი ვარსკვლავი

[ctx: shape]
en: 8-point star
ka_GE: 8 ქიმიანი ვარსკვლავი

[ctx: shape]
en: Alternate process flowchart symbol
ka_GE: ალტერნატიული პროცესის დიაგრამის სიმბოლო

[ctx: shape]
en: Arc
ka_GE: რკალი

[ctx: shape]
en: Arrows pointing left right up and down
ka_GE: ისრები მარცხნივ მარჯვნივ ზემოთ და ქვემოთ

[ctx: shape]
en: Balloon
ka_GE: დამხმარე სისტემური შეტყობინება

[ctx: shape]
en: Bent Up Arrow
ka_GE: მოხრილი ზედა ისარი

[ctx: shape]
en: Bent arrow
ka_GE: მოხრილი ისარი

[ctx: shape]
en: Bevel
ka_GE: დონე

[ctx: shape]
en: Block arc
ka_GE: რკალი

[ctx: shape]
en: Callout with Arrows pointing left right up and down
ka_GE: მითითება მარცხნივ, მარჯვნივ, ზემოთ და ქვემოთ მიმართული ისრებით

[ctx: shape]
en: Callout with Double-ended horizontal Arrow
ka_GE: მითითება ორმაგი დაბოლოებული ჰორიზონტალური ისრით

[ctx: shape]
en: Callout with Down Arrow
ka_GE: მითითება ქვედა ისრით

[ctx: shape]
en: Callout with Left Arrow
ka_GE: მითითება მარცხენა ისრით

[ctx: shape]
en: Callout with Right Arrow
ka_GE: მითითება მარჯვენა ისრით

[ctx: shape]
en: Callout with UpArrow
ka_GE: მითითება ზემოთა ისრით

[ctx: shape]
en: Callout with accent bar and callout line segments forming a U-shape
ka_GE: მითითება აქცენტის ზოლით და მითითების ხაზის სეგმენტებით, რომლებიც ქმნიან U-ს ფორმას

[ctx: shape]
en: Callout with angled callout line and accent bar
ka_GE: მითითება დახრილი ხაზით და აქცენტის ზოლით

[ctx: shape]
en: Callout with angled line
ka_GE: მითითება დახრილი ხაზით

[ctx: shape]
en: Callout with arrows that point up and down
ka_GE: მითითება ზემოთ და ქვემოთ მიმართული ისრებით

[ctx: shape]
en: Callout with border and horizontal accent bar
ka_GE: მითითება საზღვრით და ჰორიზონტალური აქცენტის ზოლით

[ctx: shape]
en: Callout with border, accent bar, and callout line segments forming a U-shape
ka_GE: მითითება საზღვრით, აქცენტის ზოლით და მითითების ხაზის სეგმენტებით, რომლებიც ქმნიან U-ს ფორმას

[ctx: shape]
en: Callout with border, angled callout line, and accent bar
ka_GE: მითითება საზღვრით, მითითების დახრილი ხაზით და აქცენტის ზოლით

[ctx: shape]
en: Callout with border, diagonal straight line and accent bar
ka_GE: მითითება საზღვრით, დიაგონალური სწორი ხაზით და აქცენტის ზოლით

[ctx: shape]
en: Callout with callout line segments forming a U-shape
ka_GE: მითითება მითითების ხაზის სეგმენტებით, რომლებიც ქმნიან U-ს ფორმას

[ctx: shape]
en: Callout with diagonal callout line and accent bar
ka_GE: მითითება დიაგონალური ხაზით და აქცენტის ზოლით

[ctx: shape]
en: Callout with diagonal straight line
ka_GE: მითითება დიაგონალური სწორი ხაზით

[ctx: shape]
en: Callout with horizontal accent bar
ka_GE: მითითება ჰორიზონტალური აქცენტის ზოლით

[ctx: shape]
en: Callout with horizontal line
ka_GE: მითითება ჰორიზონტალური ხაზით

[ctx: shape]
en: Callout with no border and angled callout line
ka_GE: მითითება საზღვრის გარეშე და მითითების დახრილი ხაზით

[ctx: shape]
en: Callout with no border and callout line segments forming a U-shape
ka_GE: მითითება საზღვრის გარეშე და მითითების ხაზის სეგმენტებით, რომლებიც ქმნიან U-ს ფორმას

[ctx: shape]
en: Callout with no border and diagonal callout line
ka_GE: მითითება საზღვრისა და დიაგონალური მითითების ხაზის გარეშე

[ctx: shape]
en: Can
ka_GE: ცილინდრი

[ctx: shape]
en: Card flowchart symbol
ka_GE: ბარათის დიაგრამის სიმბოლო

[ctx: shape]
en: Chart Plus symbol
ka_GE: დიაგრამის პლუსის სიმბოლო

[ctx: shape]
en: Chart Star Symbol
ka_GE: დიაგრამის ვარსკვლავის სიმბოლო

[ctx: shape]
en: Chart X Symbol
ka_GE: დიაგრამის X სიმბოლო

[ctx: shape]
en: Chevron
ka_GE: შევრონი

[ctx: shape]
en: Circle with line through center
ka_GE: წრე, რომელიც აკავშირებს ორ პერიმეტრულ წერტილს წრის შიგნით

[ctx: shape]
en: Circular Arrow
ka_GE: წრიული ისარი

[ctx: shape]
en: Cloud callout
ka_GE: ღრუბლის გამოჩენის ხაზი

[ctx: shape]
en: Cloud shape
ka_GE: ღრუბლის ფორმა

[ctx: shape]
en: Collate flowchart symbol
ka_GE: დალაგების დიაგრამის სიმბოლო

[ctx: shape]
en: Connector flowchart symbol
ka_GE: დამაკავშირებელი დიაგრამის სიმბოლო

[ctx: shape]
en: Corner
ka_GE: კუთხე

[ctx: shape]
en: Counter-clockwise Circular arrow
ka_GE: წრიული ისარი საათის ისრის საწინააღმდეგო მიმართულებით

[ctx: shape]
en: Cross
ka_GE: ჯვარი

[ctx: shape]
en: Cube
ka_GE: კუბი

[ctx: shape]
en: Curved Down Arrow
ka_GE: მრუდი ქვედა ისარი

[ctx: shape]
en: Curved Left Arrow
ka_GE: მრუდი მარცხენა ისარი

[ctx: shape]
en: Curved Right Arrow
ka_GE: მრუდი მარჯვენა ისარი

[ctx: shape]
en: Curved Up Arrow
ka_GE: მრუდი ზედა ისარი

[ctx: shape]
en: Curved Up Ribbon banner
ka_GE: მოხრილი ბანერის ლენტი

[ctx: shape]
en: Curved arrow
ka_GE: მოხრილი ისარი

[ctx: shape]
en: Data flowchart symbol
ka_GE: მონაცემთა ნაკადის დიაგრამის სიმბოლო

[ctx: shape]
en: Decagon
ka_GE: ათკუთხა

[ctx: shape]
en: Decision flowchart symbol
ka_GE: გადაწყვეტილების დიაგრამის სიმბოლო

[ctx: shape]
en: Delay flowchart symbol
ka_GE: დაყოვნების დიაგრამის სიმბოლო

[ctx: shape]
en: Diagonal stripe
ka_GE: დიაგონალური შტრიხები

[ctx: shape]
en: Diamond
ka_GE: რომბი

[ctx: shape]
en: Direct access storage flowchart symbol
ka_GE: მეხსიერებაზე პირდაპირი წვდომის დიაგრამის სიმბოლო

[ctx: shape]
en: Display flowchart symbol
ka_GE: ჩვენების დიაგრამის სიმბოლო

[ctx: shape]
en: Document flowchart symbol
ka_GE: დოკუმენტის დიაგრამის სიმბოლო

[ctx: shape]
en: Dodecagon
ka_GE: თორმეტგოჯა

[ctx: shape]
en: Donut
ka_GE: ბეჭედი

[ctx: shape]
en: Double brace
ka_GE: ორმაგი ხვეული ბრეკეტი

[ctx: shape]
en: Double bracket
ka_GE: ორმაგი ფრჩხილი

[ctx: shape]
en: Double wave
ka_GE: ორმაგი ტალღა

[ctx: shape]
en: Double-ended Arrow pointing up and down
ka_GE: ორმხრივი ისარი, რომელიც მიმართულია ზემოთ და ქვემოთ

[ctx: shape]
en: Double-ended Circular arrow
ka_GE: ორმხრივი წრიული ისარი

[ctx: shape]
en: Double-ended horizontal Arrow
ka_GE: ორმხრივი ჰორიზონტალური ისარი

[ctx: shape]
en: Down Arrow
ka_GE: ისარი ქვემოთ

[ctx: shape]
en: Explosion
ka_GE: აფეთქება

[ctx: shape]
en: Extract flowchart symbol
ka_GE: ამოღების დიაგრამის სიმბოლო

[ctx: shape]
en: Folded corner
ka_GE: დაკეცილი კუთხე

[ctx: shape]
en: Four small squares that define a rectangular shape
ka_GE: ოთხი პატარა კვადრატი, რომელიც განსაზღვრავს მართკუთხა ფორმას

[ctx: shape]
en: Funnel
ka_GE: ძაბრი

[ctx: shape]
en: Gear with nine teeth
ka_GE: მექანიზმი ცხრა კბილით

[ctx: shape]
en: Gear with six teeth
ka_GE: მექანიზმი ექვსი კბილით

[ctx: shape]
en: Half of rectangular picture frame
ka_GE: ნახევრად მართკუთხა სურათის ჩარჩო

[ctx: shape]
en: Heart
ka_GE: გული

[ctx: shape]
en: Heptagon
ka_GE: შვიდკუთხედი

[ctx: shape]
en: Hexagon
ka_GE: ექვსკუთხედი

[ctx: shape]
en: Horizontal scroll
ka_GE: ჰორიზონტალური გადახვევა

[ctx: shape]
en: Incomplete Pie with wedge missing
ka_GE: არასრული ღვეზელი სოლის გარეშე

[ctx: shape]
en: Internal storage flowchart symbol
ka_GE: შიდა მეხსიერების დიაგრამის სიმბოლო

[ctx: shape]
en: Isosceles triangle
ka_GE: Ტოლფერდა სამკუთხედი

[ctx: shape]
en: Left Arrow
ka_GE: ისარი მარცხნივ

[ctx: shape]
en: Left and up Arrows
ka_GE: ისარი მარცხნივ და ზევით

[ctx: shape]
en: Left brace
ka_GE: მარცხენა ფიგურული ფრჩხილი

[ctx: shape]
en: Left bracket
ka_GE: მარცხენა ფრჩხილი

[ctx: shape]
en: Left right and up Arrows
ka_GE: ისარი მარცხნივ, მარჯვნივ და ზევით

[ctx: shape]
en: Lightning bolt
ka_GE: ელვა

[ctx: shape]
en: Line Callout
ka_GE: მითითება ხაზით

[ctx: shape]
en: Line inverse
ka_GE: შებრუნებული ხაზი

[ctx: shape]
en: Magnetic disk flowchart symbol
ka_GE: მაგნეტიკური დისკის დიაგრამის სიმბოლო

[ctx: shape]
en: Manual input flowchart symbol
ka_GE: ხელით შეყვანის დიაგრამის სიმბოლო

[ctx: shape]
en: Manual operation flowchart symbol
ka_GE: მექანიკური ოპერაციის დიაგრამის სიმბოლო

[ctx: shape]
en: Math Addition symbol
ka_GE: მათემატიკური მიმატების სიმბოლო

[ctx: shape]
en: Math Division symbol
ka_GE: მათემატიკური გაყოფის სიმბოლო

[ctx: shape]
en: Math Equivalence symbol
ka_GE: მათემატიკური ეკვივალენტობის სიმბოლო

[ctx: shape]
en: Math Multiplication symbol
ka_GE: მათემატიკური გამრავლების სიმბოლო

[ctx: shape]
en: Math Non-equivalence symbol
ka_GE: მათემატიკური არაეკვივალენტობის სიმბოლო

[ctx: shape]
en: Math Subtraction symbol
ka_GE: მათემატიკური გამოკლების სიმბოლო

[ctx: shape]
en: Merge flowchart symbol
ka_GE: შეერთების დიაგრამის სიმბოლო

[ctx: shape]
en: Moon
ka_GE: მთვარე

[ctx: shape]
en: Multi-document flowchart symbol
ka_GE: მრავალდოკუმენტური დიაგრამის სიმბოლო

[ctx: shape]
en: Notched RightArrow
ka_GE: ჩაჭრილი მარჯვენა ისარი

[ctx: shape]
en: Octagon
ka_GE: რვაკუთხედი

[ctx: shape]
en: Off-page connector flowchart symbol
ka_GE: გვერდის გარეშე დამაკავშირებლის დიაგრამის სიმბოლო

[ctx: shape]
en: Offline storage flowchart symbol
ka_GE: ხაზგარეშე მეხსიერების დიაგრამის სიმბოლო

[ctx: shape]
en: Oval
ka_GE: ოვალური

[ctx: shape]
en: Oval-shaped callout
ka_GE: ოვალური ფორმის მითითება

[ctx: shape]
en: Parallelogram
ka_GE: პარალელოგრამი

[ctx: shape]
en: Pentagon
ka_GE: პენტაგონი

[ctx: shape]
en: Plaque
ka_GE: დაფა

[ctx: shape]
en: Plaque Tabs
ka_GE: დაფის ჩანართები

[ctx: shape]
en: Predefined process flowchart symbol
ka_GE: წინასწარ განსაზღვრული პროცესის დიაგრამის სიმბოლო

[ctx: shape]
en: Preparation flowchart symbol
ka_GE: მზადების დიაგრამის სიმბოლო

[ctx: shape]
en: Process flowchart symbol
ka_GE: პროცესის დიაგრამის სიმბოლო

[ctx: shape]
en: Punched tape flowchart symbol
ka_GE: პერფორირებული ფირის დიაგრამის სიმბოლო

[ctx: shape]
en: Quarter Pie Wedge
ka_GE: მეოთხედი სოლი

[ctx: shape]
en: Rectangle
ka_GE: მართკუთხედი

[ctx: shape]
en: Rectangle with one rounded corner
ka_GE: მართკუთხედი ერთი მომრგვალებული კუთხით

[ctx: shape]
en: Rectangle with one snipped corner
ka_GE: მართკუთხედი ერთი ამოჭრილი კუთხით

[ctx: shape]
en: Rectangle with one snipped corner and one rounded corner
ka_GE: მართკუთხედი ერთი ამოჭრილი კუთხით და ერთი მომრგვალებული კუთხით

[ctx: shape]
en: Rectangle with two rounded corners diagonally-opposed
ka_GE: მართკუთხედი ორი მომრგვალებული კუთხით დიაგონალზე ერთმანეთის საპირისპიროდ

[ctx: shape]
en: Rectangle with two snipped corners diagonally-opposed
ka_GE: მართკუთხედი ორი მოჭრილი კუთხით ერთმანეთის მოპირდაპირე დიაგონალზე

[ctx: shape]
en: Rectangle with two snipped corners that share a side
ka_GE: მართკუთხედი ორი მოჭრილი კუთხით, რომლებსაც აქვთ საერთო მხარე

[ctx: shape]
en: Rectangle with two-rounded corners that share a side
ka_GE: მართკუთხედი ორი მომრგვალებული კუთხით, რომლებსაც აქვთ საერთო მხარე

[ctx: shape]
en: Rectangular callout
ka_GE: მართკუთხა მითითება

[ctx: shape]
en: Rectangular picture frame
ka_GE: მართკუთხა სურათის ჩარჩო

[ctx: shape]
en: Return
ka_GE: დაბრუნება

[ctx: shape]
en: Ribbon banner
ka_GE: ბანერის ლენტი

[ctx: shape]
en: Ribbon with left and right arrows
ka_GE: ლენტი მარცხენა და მარჯვენა ისრებით

[ctx: shape]
en: Right Arrow
ka_GE: ისარი მარჯვნივ

[ctx: shape]
en: Right Arrow with Stripes
ka_GE: მარჯვენა ისარი ზოლებით

[ctx: shape]
en: Right brace
ka_GE: მარჯვენა ფიგურული ფრჩხილი

[ctx: shape]
en: Right bracket
ka_GE: მარჯვენა ფრჩხილი

[ctx: shape]
en: Right triangle
ka_GE: მართკუთხა სამკუთხედი

[ctx: shape]
en: Rounded rectangle
ka_GE: მომრგვალებული მართკუთხედი

[ctx: shape]
en: Rounded rectangle-shaped callout
ka_GE: მითითება მომრგვალებული მართკუთხედის ფორმით

[ctx: shape]
en: Sequential access storage flowchart symbol
ka_GE: თანმიმდევრული წვდომის მეხსიერების დიაგრამის სიმბოლო

[ctx: shape]
en: Smiley face
ka_GE: მომღიმარე სახე

[ctx: shape]
en: Sort flowchart symbol
ka_GE: დალაგების დიაგრამის სიმბოლო

[ctx: shape]
en: Stored data flowchart symbol
ka_GE: შენახულ მონაცემთა ნაკადის დიაგრამის სიმბოლო

[ctx: shape]
en: Summing junction flowchart symbol
ka_GE: შემაჯამებელი კავშირის დიაგრამის სიმბოლო

[ctx: shape]
en: Sun
ka_GE: მზე

[ctx: shape]
en: Terminator flowchart symbol
ka_GE: ტერმინატორის დიაგრამის სიმბოლო

[ctx: shape]
en: Trapezoid
ka_GE: ტრაპეცია

[ctx: shape]
en: Trapezoid with asymmetrical non-parallel sides
ka_GE: ტრაპეცია ასიმეტრიული არაპარალელური გვერდებით

[ctx: shape]
en: U-shaped Arrow
ka_GE: U-ს ფორმის ისარი

[ctx: shape]
en: Up Arrow
ka_GE: ისარი ზემოთ

[ctx: shape]
en: Vertical scroll
ka_GE: ვერტიკალური ზოლი

[ctx: shape]
en: Water droplet
ka_GE: წყლის წვეთი

[ctx: shape]
en: Wave
ka_GE: ტალღა

[ctx: shape]
en: four snipped corners
ka_GE: ოთხი მართკუთხა სამკუთხედი

[ctx: shuffle]
en: off
ka_GE: გამორთულია

[ctx: shuffle]
en: on
ka_GE: ჩართულია

en: single {action}
ka_GE: ერთი {action}

en: skips backward past a block of links
ka_GE: გადადის ბმულების ჯგუფის წინ მდებარე ტექსტზე

en: skips forward past a block of links
ka_GE: გადადის ბმულების ჯგუფის შემდეგ არსებულ ტექსტზე

en: slanted dash dot
ka_GE: დახრილი ტირე წერტილით

en: slice
ka_GE: სექტორი

en: slider
ka_GE: ცოცია

en: solid
ka_GE: მთლიანი

en: sorted
ka_GE: დალაგებულია

en: sorted ascending
ka_GE: დალაგებულია აღმავალი მიმართულებით

en: sorted descending
ka_GE: დალაგებულია დაღმავალი მიმართულებით

en: sound
ka_GE: ხმა

en: space
ka_GE: დაშორება

en: space with any dots
ka_GE: დაშორება ნებისმიერი წერტილით

en: space with dot
ka_GE: დაშორება წერტილით

en: speak command keys off
ka_GE: ბრძანების ღილაკების გახმოვანება გამორთულია

en: speak command keys on
ka_GE: ბრძანების ღილაკების გახმოვანება ჩართულია

en: speech viewer disabled
ka_GE: მეტყველების მნახველი გამორთულია

en: speech viewer enabled
ka_GE: მეტყველების მნახველი ჩართულია

[ctx: speechModes]
en: beeps
ka_GE: სიგნალები

[ctx: speechModes]
en: off
ka_GE: გამორთული

[ctx: speechModes]
en: on-demand
ka_GE: მოთხოვნის შესაბამისად

[ctx: speechModes]
en: talk
ka_GE: საუბარი

[ctx: speechSymbols]
en: &Filter by:
ka_GE: &გაფილტრვა:

en: spelling and grammar: {text}
ka_GE: ორთოგრაფია და გრამატიკა: {text}

en: spelling error
ka_GE: ორთოგრაფიული შეცდომა

en: spelling: {text}
ka_GE: ორთოგრაფია: {text}

en: spin button
ka_GE: საბრუნავი ღილაკი

en: split button
ka_GE: გაყოფილი ღილაკი

en: split pane
ka_GE: გაყოფილი პანელი

en: status bar
ka_GE: მდგომარეობის ზოლი

en: stop
ka_GE: გაჩერება

en: strikethrough
ka_GE: გახაზულია

en: strong
ka_GE: ძლიერი

en: style
ka_GE: სტილი

en: style %s
ka_GE: სტილი%s

en: style definition
ka_GE: სტილის განსაზღვრა

en: subMenu
ka_GE: ქვემენიუ

en: subject: %s
ka_GE: თემა: %s

en: subscript
ka_GE: ხაზქვედა

en: suggestion
ka_GE: შემოთავაზება

en: superscript
ka_GE: ხაზზედა

en: switch
ka_GE: გადამრთველი

[ctx: symbolLevel]
en: all
ka_GE: ყველა

[ctx: symbolLevel]
en: character
ka_GE: სიმბოლო

[ctx: symbolLevel]
en: most
ka_GE: უმეტესი

[ctx: symbolLevel]
en: none
ka_GE: არცერთი

[ctx: symbolLevel]
en: some
ka_GE: ზოგიერთი

[ctx: symbolPreserve]
en: always
ka_GE: ყოველთვის

[ctx: symbolPreserve]
en: never
ka_GE: არასოდეს

[ctx: symbolPreserve]
en: only below symbol's level
ka_GE: მხოლოდ სიმბოლოს დონის ქვემოთ

[ctx: synth setting]
en: Inflection
ka_GE: ინტონაცია

[ctx: synth setting]
en: Language
ka_GE: ენა

[ctx: synth setting]
en: Pitch
ka_GE: ტონი

[ctx: synth setting]
en: Rate
ka_GE: სიჩქარე

[ctx: synth setting]
en: Rate boost
ka_GE: დამატებითი სიჩქარე

[ctx: synth setting]
en: Variant
ka_GE: ვარიანტი

[ctx: synth setting]
en: Voice
ka_GE: ხმა

[ctx: synth setting]
en: Volume
ka_GE: ხმის სიმაღლე

en: tab control
ka_GE: წყობა

en: table
ka_GE: ცხრილი

en: table body
ka_GE: ცხრილის სხეული

en: table footer
ka_GE: ცხრილის ქვედა კოლონა

en: table header
ka_GE: ცხრილის სათაური

en: table property
ka_GE: ცხრილის მახასიათებელი

en: table with {columnCountText} and {rowCountText}
ka_GE: ცხრილი {columnCountText}-ით და {rowCountText}-ით

en: tear off menu
ka_GE: გახლეჩილი მენიუ

en: terminal
ka_GE: ტერმინალი

en: text
ka_GE: ტექსტი

en: text "%s" not found
ka_GE: ტექსტი "%s" ვერ მოიძებნა

en: text frame
ka_GE: ტექსტური ჩარჩო

en: text mode
ka_GE: ტექსტური რეჟიმი

en: thick
ka_GE: სქელი

en: thick diagonal crosshatch
ka_GE: სქელი დიაგონალური უჯრედებიანი

en: thin
ka_GE: თხელი

en: thin diagonal crosshatch
ka_GE: თხელი დიაგონალური ჯვარედინი შტრიხი

en: thin diagonal stripe
ka_GE: წვრილი დიაგონალური შტრიხებით

en: thin horizontal crosshatch
ka_GE: წვრილი ჰორიზონტალური უჯრედებიანი

en: thin horizontal stripe
ka_GE: წვრილი ჰორიზონტალური შტრიხებით

en: thin reverse diagonal stripe
ka_GE: წვრილი ამობრუნებული დიაგონალური შტრიხებით

en: thin vertical stripe
ka_GE: წვრილი ვერტიკალური ზოლი

en: through row {row} column {column}
ka_GE: {row} სტრიქონის გასწვრივ {column} სვეტი

en: through {endCol}
ka_GE: {endCol} -დან

en: through {endRow}
ka_GE: {endRow} -დან

en: thumb control
ka_GE: ხაზის მორბენალის გადასახვევი

[ctx: time format]
en: {D} day {H}:{M}:{S}
ka_GE: {D} დღე {H}:{M}:{S}

[ctx: time format]
en: {D} days {H}:{M}:{S}
ka_GE: {D} დღე {H}:{M}:{S}

en: title bar
ka_GE: ფანჯრის სათაური

en: to focus
ka_GE: ფოკუსზე

en: to review
ka_GE: მიმოხილვის კურსორზე

en: toggle button
ka_GE: გადამრთველი ღილაკი

en: tool bar
ka_GE: ინსტრუმენტების პანელი

en: tool tip
ka_GE: მინიშნება

en: top edge
ka_GE: სწორება ზედა კიდეზე

[ctx: touch action]
en: flick down
ka_GE: თითის  გასრიალება ქვემოთ

[ctx: touch action]
en: flick left
ka_GE: თითის  გასრიალება მარცხნივ

[ctx: touch action]
en: flick right
ka_GE: თითის  გასრიალება მარჯვნივ

[ctx: touch action]
en: flick up
ka_GE: თითის  გასრიალება ზემოთ

[ctx: touch action]
en: hold
ka_GE: შეხებისას ეკრანზე თითის გაჩერება

[ctx: touch action]
en: hover
ka_GE: ყველა თითის შეხება

[ctx: touch action]
en: hover down
ka_GE: ყველა თითის გასრიალება ქვემოთ

[ctx: touch action]
en: hover up
ka_GE: ყველა თითის გასრიალება ზემოთ

[ctx: touch action]
en: tap
ka_GE: თითის შეხება

[ctx: touch action]
en: tap and hold
ka_GE: შეხება და ეკრანზე თითის ხანგრძლივად გაჩერება

en: track change: {text}
ka_GE: ბილიკის შეცვლა: {text}

en: tree view
ka_GE: ხე

en: tree view button
ka_GE: ხის ღილაკი

en: tree view item
ka_GE: ხის ელემენტი

en: triggered
ka_GE: გააქტიურებულია ავტომატური გადამრთველით

en: triple {action}
ka_GE: სამმაგი {action}

en: unavailable
ka_GE: მიუწვდომელია

en: underline
ka_GE: ხაზგასმა

en: underlined
ka_GE: ხაზგასმული

en: unknown
ka_GE: უცნობი

en: unknown %s
ka_GE: %s უცნობია

en: unknown input method
ka_GE: უცნობი შეყვანის მეთოდი

en: unknown language
ka_GE: უცნობი ენა

en: unlocked
ka_GE: ახსნილია

en: unread
ka_GE: წაუკითხავი

en: up arrow
ka_GE: ისარი ზემოთ

en: up-right diagonal line
ka_GE: ზედა მარჯვენა დიაგონალური ხაზი

[ctx: updateCheck]
en: Error checking for update.
    {tip}
ka_GE: შეცდომა განახლების შემოწმებისას.
    {tip}

[ctx: updateCheck]
en: Make sure you are connected to the internet, and the NVDA update mirror URL is valid.
    Mirror URL: {url}
ka_GE: დარწმუნდით, რომ ინტერნეტთან დაკავშირებული ხართ და NVDA-ს განახლების სერვერის ბმული სწორია.
    სერვერის ბმული: {url}

[ctx: updateCheck]
en: Unable to establish a connection to the NV Access server.
ka_GE: NV Access-ის სერვერთან კავშირის დამყარება შეუძლებელია.

en: value {valueAxisData}
ka_GE: მნიშვნელობა {valueAxisData}

en: vertical align bottom
ka_GE: ვერტიკალური სწორება ქვედა ზღვარზე

en: vertical align distributed
ka_GE: ვერტიკალური სწორება განაწილების მიხედვით

en: vertical align justified
ka_GE: ვერტიკალური სწორება ცენტრზე

en: vertical align middle
ka_GE: ვერტიკალური სწორება შუაში

en: vertical align top
ka_GE: ვერტიკალური სწორება ზედა ზღვარზე

en: vertical borders except outside
ka_GE: ვერტიკალური საზღვრები შიგნით

en: vertical stripe
ka_GE: ვერტიკალური ზოლი

en: video
ka_GE: ვიდეო

en: view port
ka_GE: სამზერი ფანჯარა

en: visited
ka_GE: ნანახი

en: volume down
ka_GE: ხმის დაწევა

en: volume up
ka_GE: ხმის აწევა

en: white space
ka_GE: თეთრი სივრცე

en: window
ka_GE: ფანჯარა

en: with %s column | with %s columns
ka_GE[0]: %s სვეტით
ka_GE[1]: %s სვეტით

en: with %s item | with %s items
ka_GE[0]: %s ელემენტით
ka_GE[1]: %s ელემენტით

en: with %s row | with %s rows
ka_GE[0]: %s სტრიქონით
ka_GE[1]: %s სტრიქონით

en: with {rowCountTranslation} and {colCountTranslation}
ka_GE: {rowCountTranslation} და {colCountTranslation}

en: word
ka_GE: სიტყვა

en: {author} is editing
ka_GE: ცვლილება შეაქვს {author}ს

en: {backgroundColor} background
ka_GE: ფონის ფერი {backgroundColor}

en: {bookPercentage}%, location {curLocation} of {maxLocation}
ka_GE: {bookPercentage}%, მდებარეობა {curLocation}-ის {maxLocation}

en: {category} ({nbResults} result) | {category} ({nbResults} results)
ka_GE[0]: {category} ({nbResults} შედეგი)
ka_GE[1]: {category} ({nbResults} შედეგი)

en: {color1} to {color2}
ka_GE: {color1} {color2}-ზე

en: {color} (default color)
ka_GE: {color} (სტანდარტული ფერი)

en: {color} on {backgroundColor}
ka_GE: {color} {backgroundColor}ზე

en: {columnCount} column | {columnCount} columns
ka_GE[0]: {columnCount} სვეტით
ka_GE[1]: {columnCount} სვეტით

en: {date} (all day)
ka_GE: {date} (ყველა თარიღი)

en: {desc} left and right edges
ka_GE: {desc} მარცხენა და მარჯვენა კიდეები

en: {desc} surrounding border
ka_GE: {desc} საზღვარი ყველა მხრიდან

en: {desc} top and bottom edges
ka_GE: {desc} ზედა და ქვედა კიდეები

en: {desc} up-right and down-right diagonal lines
ka_GE: {desc} ზედა მარჯვენა და ქვედა მარჯვენა დიაგონალური ხაზები

en: {distance:.3g} point from bottom slide edge | {distance:.3g} points from bottom slide edge
ka_GE[0]: სლაიდის მარჯვენა კუთხიდან {distance:.3g} წერტილით
ka_GE[1]: სლაიდის მარჯვენა კუთხიდან {distance:.3g} წერტილით

en: {distance:.3g} point from left slide edge | {distance:.3g} points from left slide edge
ka_GE[0]: {distance:.3g} წერტილი მარცხენა სლაიდის კიდიდან
ka_GE[1]: {distance:.3g} წერტილი მარცხენა სლაიდის კიდიდან

en: {distance:.3g} point from right slide edge | {distance:.3g} points from right slide edge
ka_GE[0]: სლაიდის ზედა კუთხიდან მარცხნივ {distance:.3g} წერტილით
ka_GE[1]: სლაიდის ზედა კუთხიდან მარცხნივ {distance:.3g} წერტილით

en: {distance:.3g} point from top slide edge | {distance:.3g} points from top slide edge
ka_GE[0]: სლაიდის მარცხენა კუთხიდან{distance:.3g} წერტილით
ka_GE[1]: სლაიდის მარცხენა კუთხიდან{distance:.3g} წერტილით

en: {distance} from left edge of page
ka_GE: {distance} გვერდის მარცხენა კიდიდან

en: {distance} from top edge of page
ka_GE: {distance} გვერდის ზედა კიდიდან

en: {elapsedTime} elapsed
ka_GE: გასული დრო {elapsedTime}

en: {firstAddress}  {firstContent} through {lastAddress}  {lastContent}
ka_GE: {firstAddress}  {firstContent}დან {lastAddress}  {lastContent}მდე

en: {firstAddress} through {lastAddress}
ka_GE: {firstAddress}-დან {lastAddress}-მდე

en: {firstAddress} {firstValue} through {lastAddress} {lastValue}
ka_GE: {firstAddress} {firstValue}-დან {lastAddress} {lastValue}-მდე

en: {hourText} and {minuteText} remaining
ka_GE: დარჩენილია {hourText} და {minuteText}

en: {hourText} remaining
ka_GE: დარჩენილია {hourText}

en: {hours:d} hour | {hours:d} hours
ka_GE[0]: {hours:d} საათი
ka_GE[1]: {hours:d} საათი

en: {longName} ({name})
    Version: {version} ({version_detailed})
    URL: {url}
    {copyright}
    
    {name} is covered by the GNU General Public License (Version 2 or later).
    You are free to share or change this software in any way you like as long as it is accompanied by the license and you make all source code available to anyone who wants it.
    This applies to both original and modified copies of this software, plus any derivative works.
    For further details, you can view the license from the Help menu.
    It can also be viewed online at: https://www.gnu.org/licenses/old-licenses/gpl-2.0.html and https://www.gnu.org/licenses/gpl-3.0.en.html
    
    {name} is developed by NV Access, a non-profit organisation committed to helping and promoting free and open source solutions for blind and vision impaired people.
    If you find NVDA useful and want it to continue to improve, please consider donating to NV Access. You can do this by selecting Donate from the NVDA menu.
ka_GE: {longName} ({name})
    ვერსია: {version} ({version_detailed})
    ბმული: {url}
    {copyright}
    
    {name} ლიცენზირებულია GNU General Public License-ით (ვერსია 2 ან უფრო ადრინდელი).
    თქვენ თავისუფლად შეგიძლიათ გაავრცელოთ ან შეცვალოთ ეს პროგრამული უზრუნველყოფა ნებისმიერი თქვენთვის მოსახერხებელი გზით, თუ კი მას დაურთავთ ლიცენზიას და ხელმისაწვდომს გახდით საწყის კოდს ნებისმიერი მსურველისთვის.
    ეს ეხება ამ პროგრამული უზრუნველყოფის როგორც ორიგინალურ, ასევე შეცვლილ ასლებს, ასევე ნებისმიერ წარმოებულ მუშაობას.
    დამატებითი ინფორმაციისთვის, შეგიძლიათ იხილოთ ლიცენზია დახმარების მენიუდან.
    ლიცენზიის ნახვა ასევე შეგიძლიათ ონლაინ შემდეგ მისამართზე: https://www.gnu.org/licenses/old-licenses/gpl-2.0.html და https://www.gnu.org/licenses/gpl-3.0.en.html
    
    {name} მუშავდება NV Access, არაკომერციული ორგანიზაციის მიერ, რომელიც მიზნად ისახავს, დაეხმაროს და ხელი შეუწყოს უფასო და ღია კოდის მქონე პროგრამებით უსინათლო და მცირემხედველ პირებს.
    თუ თვლით, რომ NVDA სასარგებლოა და გსურთ რომ ის გაუმჯობესდეს, გთხოვთ, გაიღოთ NV Access-ისთვის შემოწირულობა. თანხის შემოწირვა შეგიძლიათ NVDA მენიუდან, თანხის შემოწირვის არჩევით.

en: {message}
    
    Category: "{category}"
    Option: "{option}"
ka_GE: {message}
    
    კატეგორია: "{category}"
    პარამეტრი: "{option}"

en: {minuteText} remaining
ka_GE: დარჩენილია {minuteText}

en: {minutes:d} minute | {minutes:d} minutes
ka_GE[0]: {minutes:d} წუთი
ka_GE[1]: {minutes:d} წუთი

en: {modifier} released
ka_GE: {modifier} აშვებულია

en: {numFingers} finger {action} | {numFingers} finger {action}
ka_GE[0]: {numFingers} თითი {action}
ka_GE[1]: {numFingers} თითი {action}

en: {number} of {total}
ka_GE: {number} {total}დან

en: {num} suggestion | {num} suggestions
ka_GE[0]: {num} შემოთავაზება
ka_GE[1]: {num} შემოთავაზება

en: {offset:.3g} centimeter | {offset:.3g} centimeters
ka_GE[0]: {offset:.3g} სანტიმეტრი
ka_GE[1]: {offset:.3g} სანტიმეტრი

en: {offset:.3g} character | {offset:.3g} characters
ka_GE[0]: {offset:.3g} სიმბოლო
ka_GE[1]: {offset:.3g} სიმბოლო

en: {offset:.3g} inch | {offset:.3g} inches
ka_GE[0]: {offset:.3g} დიუმი
ka_GE[1]: {offset:.3g} დიუმი

en: {offset:.3g} millimeter | {offset:.3g} millimeters
ka_GE[0]: {offset:.3g} მილიმეტრი
ka_GE[1]: {offset:.3g} მილიმეტრი

en: {offset:.3g} pica | {offset:.3g} picas
ka_GE[0]: {offset:.3g} პიკი
ka_GE[1]: {offset:.3g} პიკი

en: {profileName} configuration profile active
ka_GE: აქტიურია პროფილი {profileName}

en: {profile} profile activated
ka_GE: პროფილი {profile} ჩართულია

en: {profile} profile deactivated
ka_GE: პროფილი {profile} გამორთულია

en: {remainingTimeFormatted} remaining
ka_GE: დარჩენილი დრო {remainingTimeFormatted}

en: {revisionType} {description}: {text} by {author} on {date}
ka_GE: {revisionType} {description}: {author} – {text} თარიღი {date}

en: {rowCount} row | {rowCount} rows
ka_GE[0]: {rowCount} სტრიქონით
ka_GE[1]: {rowCount} სტრიქონით

en: {seriesName} series {seriesIndex} of {seriesCount}
ka_GE: {seriesName} რიგი {seriesIndex} დან {seriesCount}

en: {seriesName} trendline type: {trendlineType}, name: {trendlineName}
ka_GE: {seriesName} ტრენდის ხაზის ტიპი: {trendlineType}, სახელი: {trendlineName}

en: {seriesName} trendline type: {trendlineType}, name: {trendlineName}, label: {trendlineLabel}
ka_GE: {seriesName} ტრენდის ხაზის ტიპი: {trendlineType}, სახელი: {trendlineName}, ლეიბლი: {trendlineLabel}

en: {size:g} point font
ka_GE: {size:g} შრიფტის ნიშანი

en: {startTime} to {endTime}
ka_GE: {startTime} დან {endTime} მდე

en: {start} through {end}
ka_GE: {start} -დან {end} -მდე

en: {styleName} style, outline level {outlineLevel}
ka_GE: {styleName} სტილი, კონტურის დონე {outlineLevel}

en: {symbol} as in {description}
ka_GE: {symbol} სიტყვაში {description}

en: {textAttribute} off
ka_GE: {textAttribute} გამორთულია

en: {textAttribute} on
ka_GE: {textAttribute} ჩართულია

en: {totalTime} total
ka_GE: ხანგრძლივობა {totalTime}

en: {val:.2f} centimetre | {val:.2f} centimetres
ka_GE[0]: {val:.2f} სანტიმეტრი
ka_GE[1]: {val:.2f} სანტიმეტრი

en: {val:.2f} cm
ka_GE: {val:.2f} სანტიმეტრი

en: {val:.2f} in
ka_GE: {val:.2f} დიუმი

en: {val:.2f} inch | {val:.2f} inches
ka_GE[0]: {val:.2f} ინჩი
ka_GE[1]: {val:.2f} ინჩი

en: {val:g} pt space before paragraph
ka_GE: {val:g} pt სივრცე აბზაცამდე
