nvda - en to mn_MN translation catalogue (2898 entries)

en:  %s is currently running.
mn_MN:  %s ажиллаж байна.

en:  %s module is loaded.
mn_MN:  %s модул уншигдсан.

en:  fraction {fractionValue:.2f} Percent slice {pointIndex} of {pointCount}
mn_MN:  бутархай{fractionValue:.2f} Хувийн зүсмэл{pointIndex} -ийн{pointCount}

en:  minus
mn_MN:  хасах

en:  square
mn_MN:  талбай

en:  title: {axisTitle}
mn_MN:  гарчиг: {axisTitle}

en:  {segmentType} {pointIndex} of {pointCount}
mn_MN:  {segmentType} {pointIndex} -ийн{pointCount}

en: %d character | %d characters
mn_MN[0]: %d үсэг тэмдэгт
mn_MN[1]: %d үсэг тэмдгүүд

en: %d percent
mn_MN: %d хувь

en: %s application
mn_MN: %s апп

en: %s column | %s columns
mn_MN[0]: %s багана
mn_MN[1]: %s columns

en: %s cursor
mn_MN: %s заагч

en: %s end
mn_MN: %s төгсөв

en: %s highlighted
mn_MN: %s тодруулсан

en: %s item | %s items
mn_MN[0]: %s зүйл
mn_MN[1]: %s зүйлс

en: %s keyboard
mn_MN: %s гар

en: %s mode
mn_MN: %s горим

en: %s normalized
mn_MN: %s хэвийн болсон

en: %s selected
mn_MN: %s идэвхжлээ

en: %s selected instead
mn_MN: %s сонгогдсон

en: %s unselected
mn_MN: %s идэвхгүй боллоо

en: &About add-on...
mn_MN: &Add-on програмын тухай...

en: &About...
mn_MN: &Тухай...

en: &Add
mn_MN: &Нэмэх

en: &Add-on store...
mn_MN: &Add-on дэлгүүр...

en: &Alignment
mn_MN: &Мөр зэрэгцүүлэлт

en: &Annotations
mn_MN: нэмэлт тайлбар тэмдэглэл

en: &Anywhere
mn_MN: &Бүгд

en: &Beep for capitals
mn_MN: Том үсгийн оронд дохио дуугаргах

en: &Beep if typing lowercase letters when caps lock is on
mn_MN: &Том үсгийн товч асаалттай үед жижиг үсгээр бичиж байвал дохио дуугарна

en: &Bookmarks
mn_MN: &Хавчуургууд

en: &Braille viewer
mn_MN: &Брайл харагч

en: &Brightness controls audio coordinates volume
mn_MN: Дэлгэцийн гэрлийг дугаралтын төвшингийн солбицолоор хянах

en: &Buttons
mn_MN: товчнууд

en: &Categories:
mn_MN: &Зүйлсийн:

en: &Charts
mn_MN: Charts зурган хүснэгтүүд

en: &Check for update...
mn_MN: &Шинэчлэлт байгаа эсэхийг шалгах...

en: &Clickable
mn_MN: &товших,тогших

en: &Close
mn_MN: &Хаах

en: &Colors
mn_MN: &Өнгүүд

en: &Comment
mn_MN: коммент

en: &Configuration profiles...
mn_MN: profiles тохируулга...

en: &Continue
mn_MN: &Үргэлжлүүл

en: &Continue running
mn_MN: &Үргэлжлүүлэн ажиллуулах

en: &Create portable copy...
mn_MN: &Зөөврийн хуулбар үүсгэх...

en: &Default dictionary...
mn_MN: &Өгөгдмөл толь бичиг...

en: &Delayed descriptions for characters on cursor movement
mn_MN: &Заагчын хөдөлгөөн дээрх тэмдэгтүүдийн хоцорсон тайлбар

en: &Delete
mn_MN: &Устгах

en: &Dictionary entries
mn_MN: &Толь бичигт бичилт оруулах

en: &Diff algorithm:
mn_MN: &Ялгаа алгоритм:

en: &Displays to detect automatically:
mn_MN: &Дэлгэцийг автоматаар таних:

en: &Donate
mn_MN: &Хандивлах

en: &Done
mn_MN: &Үйлдэл дууслаа

en: &Download update
mn_MN: &Шинэ хувилбар татаж болно

en: &Edit
mn_MN: &Засварлах

en: &Editor revisions
mn_MN: &Редакторын хяналт, засварууд

en: &Enable Highlighting
mn_MN: Highlighting буюу тод ялгаж харагдах байдлыг идэвхжүүл

en: &Enable browse mode on page load
mn_MN: &Хуудас ачаалах үед броуз горимыг идэвхжүүлнэ

en: &Errors
mn_MN: &Алдаанууд

en: &Figures and captions
mn_MN: &Зураг болон тайлбар

en: &Font name
mn_MN: Үсгийн нэр

en: &Form fields
mn_MN: &Маягтын талбарууд

en: &Graphics
mn_MN: График зурагнууд

en: &Groupings
mn_MN: бүлгүүд

en: &Guess object position information when unavailable
mn_MN: Боломжгүй үед объектын байршлын мэдээллийг &Таагаарай

en: &HID keyboard input simulation
mn_MN: &HID гарны оролтын загварчлал

en: &Headings
mn_MN: & Гарчиг

en: &Help
mn_MN: програмын Тусламж

en: &Help, training and support
mn_MN: &Тусламж, сургалт, дэмжлэг

en: &Hover for cell routing
mn_MN: &Үүрэн чиглүүлэлт хийхийн тулд хулганыг дарна уу

en: &Inflection
mn_MN: &Ярианы өргөлт тааруулах

en: &Input table:
mn_MN: &Бичих брайл бичиг сонгох:

en: &Install NVDA on this computer
mn_MN: &Энэ компьютерт NVDA суулга

en: &Install NVDA...
mn_MN: Монгол NVDA суулгах...

en: &Keep existing desktop shortcut
mn_MN: үндсэн Дэлгэц дээр гар команд холбох Shortcut  товчлолыг хадгалах

en: &Keyboard layout:
mn_MN: Гар ашиглах төлөв сонгох:

en: &Language
mn_MN: &Хэл сонгох

en: &Level
mn_MN: &төвшинд

en: &Line spacing
mn_MN: &Мөр хоорондын зай

en: &Lists
mn_MN: &Жагсаалтууд

en: &Maximum number of characters on one line
mn_MN: &Нэг мөрөнд байх үсэг тэмдэгтүүдийн хамгийн их тоо

en: &Modes available in the 'Cycle sound split mode' command:
mn_MN: &'Дуу соунд хуваах горим' аудио гаралт хувиарлах үйлдэл сонгох:

en: &Modes available in the Cycle speech mode command:
mn_MN: Ярих үйлдлийн горимууд:

en: &Move to
mn_MN: &Шилжих

en: &Multiple key press timeout (ms):
mn_MN: &Олон товч дарах хугацаа (мс):

en: &New
mn_MN: &Шинэ

en: &No
mn_MN: &Үгүй

en: &Not now
mn_MN: &Одоо биш

en: &Number of lines per page
mn_MN: &Нэг хуудасны мөрийн тоо

en: &Output table:
mn_MN: &Унших брайл бичиг сонгох:

en: &Pages
mn_MN: &Хуудаснууд

en: &Paragraph indentation
mn_MN: &Бичвэрийн догол мөр мэдээлэх

en: &Paragraph style:
mn_MN: &Бичвэрийн догол мөрний хэв загвар:

en: &Pattern
mn_MN: &жишээ

en: &Pitch
mn_MN: &Хоолойн өнгө солих

en: &Play audio coordinates when mouse moves
mn_MN: &Хулганы заагч хөдлөх солбицолыг Дуут дохиогоор  сонсох

en: &Play sound when toggling Screen Curtain
mn_MN: &Дэлгэцийн хөшгийг сэлгэх үед хөгжим тоглуул

en: &Play sounds when starting or exiting NVDA
mn_MN: &Програмийг эхлүүлэх эсхүл
    гарах үйлдэлд дуу эгшиг тоглуулах

en: &Port:
mn_MN: Оролт:

en: &Postpone update
mn_MN: &Шинээр суулгахыг түр хойшлуулах

en: &Preferences
mn_MN: &тохиргоо

en: &Proceed with installation (not recommended)
mn_MN: &Суулгацыг үргэлжлүүлэх (зөвлөдөггүй)

en: &Punctuation/symbol pronunciation...
mn_MN: &Цэг тэмдэглэгээ/тэмдэг авиа зүйн галиг...

en: &Python console
mn_MN: &Python консол

en: &Rate
mn_MN: &Ярианы хурд тааруулах

en: &Remove
mn_MN: &Арилга

en: &Rename
mn_MN: &Нэр солих

en: &Replacement
mn_MN: &Орлуулж

en: &Revert to saved configuration
mn_MN: &Хадгалсан тохиргоонд буцах

en: &Review add-ons...
mn_MN: &Add-ons хэрэгслүүд үзэх...

en: &Save configuration
mn_MN: &Тохиргоог хадгалах

en: &Save configuration when exiting NVDA
mn_MN: &NVDA програмыг хаах бол тохиргоог хадгал

en: &Select NVDA Modifier Keys
mn_MN: &NVDA програмыг удирдах товч сонгох

en: &Send actual symbol to synthesizer
mn_MN: &одоогийн цэг тэмдэгийг ярьдаг програмаар хэлүүлэх

en: &Settings...
mn_MN: &Тохируулга...

en: &Sheets
mn_MN: &Хуудаснууд

en: &Show Braille Viewer on Startup
mn_MN: эхлэхдээ брайл үзүүлэгч харуулах

en: &Show Speech Viewer on Startup
mn_MN: &Эхлүүлэх үед яриа харагчийг харуулах

en: &Show cursor
mn_MN: &Брайл заагч харагдах

en: &Show this dialog when NVDA starts
mn_MN: &NVDA эхлэх үед энэ харилцах цонхыг харуул

en: &Simple review mode
mn_MN: ингийн горим Simple review mode

en: &Sound split mode:
mn_MN: &Дуу соунд хуваах горим:

en: &Speech viewer
mn_MN: &Яриа харагч

en: &Start the new portable copy after creation
mn_MN: Үйсгэж дууссаны дараа шинэ зөөврийн хувилбарын ажиллагааг эхлүүлэх

en: &Symbol:
mn_MN: &Цэг Тэмдэгт:

en: &Symbols
mn_MN: &Цэг тэмдгүүдийн жагсаалт

en: &Synthesizer:
mn_MN: &Ярьдаг програм сонгох:

en: &Tables
mn_MN: &Хүснэгтүүд

en: &Temporary dictionary...
mn_MN: &түр ашиглах толь бичиг...

en: &Tools
mn_MN: &Хэрэгслүүд

en: &Touch typing mode
mn_MN: Дэлгэцний мэдрэгчээр бичих горим

en: &Trap all non-command gestures from reaching the document
mn_MN: &Команд бус бүх дохио зангааг баримт бичигт хүрэхээс ав

en: &Triggers...
mn_MN: Гохнууд...

en: &Type
mn_MN: &Бич

en: &Update now
mn_MN: &Одоо шинэчлээрэй

en: &Update to NVDA {version}
mn_MN: &NVDA шинэ хувилбар {version}

en: &Use CapsLock as an NVDA modifier key
mn_MN: &Том үсгийн товчыг NVDA програмыг удирдах үйлдлийн түлхүүр товч болгон ашиглаж болно

en: &User Guide
mn_MN: &Ашиглах заавар

en: &Voice
mn_MN: &хэл сонгох

en: &Voice dictionary...
mn_MN: ярианы толь бичиг...

en: &Yes
mn_MN: &Тийм

en: (normal configuration)
mn_MN: (ердийн тохируулга)

en: 0 matches
mn_MN: байхгүй гэж байна

en: 1.5 line spacing
mn_MN: 1.5 мөр хоорондын зай

en: 100 percent Stacked Area
mn_MN: 100 хувь Давхардсан талбай

en: 100 percent Stacked Bar
mn_MN: 100 хувь Давхардсан баар

en: 100 percent Stacked Column
mn_MN: 100 хувь Давхардсан багана

en: 100 percent Stacked Cone Bar
mn_MN: 100 хувь Давхардсан Cone Bar

en: 100 percent Stacked Cone Column
mn_MN: 100 хувь Давхардсан Cone багана

en: 100 percent Stacked Cylinder Bar
mn_MN: 100 хувь Давхардсан Cylinder Bar

en: 100 percent Stacked Cylinder Column
mn_MN: 100 хувь Давхардсан Cylinder багана

en: 100 percent Stacked Line
mn_MN: 100 хувь Давхардсан мөр

en: 100 percent Stacked Line with Markers
mn_MN: 100 хувь Давхардсан тэмдгүүд тавьсан мөр

en: 100 percent Stacked Pyramid Bar
mn_MN: 100 percent Давхардсан Pyramid Bar

en: 100 percent Stacked Pyramid Column
mn_MN: 100 хувь Давхардсан Pyramid багана

en: 12.5% gray
mn_MN: 12.5% саарал

en: 25% gray
mn_MN: 25% саарал

en: 3D 100 percent Stacked Bar
mn_MN: 3D 100 хувь овоолсон баар

en: 3D 100 percent Stacked Column
mn_MN: 3D 100 хувь Давхардсан багана

en: 3D Area
mn_MN: 3D талбай

en: 3D Clustered Bar
mn_MN: 3D Бүлэглэсэн баар

en: 3D Clustered Column
mn_MN: 3D Бүлэглэсэн багана

en: 3D Column
mn_MN: 3D багана

en: 3D Cone Column
mn_MN: 3D Cone багана

en: 3D Cylinder Column
mn_MN: 3D Cylinder багана

en: 3D Line
mn_MN: 3D Мөр

en: 3D Pie
mn_MN: 3D бялуу

en: 3D Pyramid Column
mn_MN: 3D Pyramid багана

en: 3D Stacked Area
mn_MN: 3D Давхардсан талбай

en: 3D Stacked Bar
mn_MN: 3D Давхардсан Bar

en: 3D Stacked Column
mn_MN: 3D Давхардсан багана

en: 3D Surface
mn_MN: 3D гадаргуу

en: 3D Surface (wireframe)
mn_MN: 3D Гадаргуу  (wireframe)

en: 50% gray
mn_MN: 50% саарал

en: 6.25% gray
mn_MN: 6.25% саарал

en: 75% gray
mn_MN: 75% саарал

en: A dialog where you can set default dictionary by adding dictionary entries to the list
mn_MN: Жагсаалтад толь бичгийн оруулгуудыг нэмж өгөгдмөл толь бичгийг тохируулах боломжтой харилцах цонх

en: A dialog where you can set temporary dictionary by adding dictionary entries to the edit box
mn_MN: бичварийн талбарт толь бичгийн оруулгуудыг нэмж түр толь бичгийг тохируулах боломжтой харилцах цонх

en: A dialog where you can set voice-specific dictionary by adding dictionary entries to the list
mn_MN: Жагсаалтад толь бичгийн оруулгуудыг нэмж дуу хоолойд зориулсан толь бичгийг тохируулах боломжтой харилцах цонх

en: A free and open source screen reader for Microsoft Windows
mn_MN: Үнэгүй, нээлттэй эхийн NVDA дэлгэц уншигчийн монгол хувилбар Windows үйлдлийн системд зориулав

en: A pattern is required.
mn_MN: жишээ загвар шаардлагатай.

en: A portable copy already exists in the directory '{portableDirectory}'. Do you want to update it?
mn_MN: Зөөврийн хуулбар '{portableDirectory}' байршилд аль хэдийн байна. Та үүнийг шинэчлэхийг хүсч байна уу?

en: A previous copy of NVDA has been found on your system. This copy will be updated.
mn_MN: Системд монгол NVDA програмыг өмнө нь суулгасан байна одоо хувилбар нь шинэчлэгдэх болно.

en: A profile cannot have an empty name.
mn_MN: Профайл хоосон нэр байж болохгүй.

en: A version of this add-on is already installed. Would you like to update {summary} version {curVersion} to version {newVersion}?
mn_MN: энэ add-on хэрэглүүрийн хувилбар аль хэдийн суусан байна. Та шинэчлэхийг хүсч байна уу {summary} хувилбар {curVersion} шинэ хувилбар {newVersion}?

en: About NVDA
mn_MN: Монгол NVDA дэлгэц уншигч програмын тухай

en: Action unavailable in NVDA Windows Store version
mn_MN: Үйлдэл NVDA Windows Дэлгүүрийн хувилбарт ашиглах боломжгүй

en: Action unavailable in a temporary version of NVDA
mn_MN: NVDA програмын түр зуурын хувилбар дээр үйлдэл хийх боломжгүй

en: Action unavailable in secure context
mn_MN: Аюулгүй нөхцөл байдалд үйлдэл хийх боломжгүй

en: Action unavailable while Windows is locked
mn_MN: Windows түгжигдсэн үед үйлдэл хийх боломжгүй

en: Action unavailable while a dialog requires a response
mn_MN: Харилцах цонхонд хариу өгөх шаардлагатай байхад үйлдэл хийх боломжгүй

en: Action unavailable while the braille mode is set to speech output
mn_MN: Брайл горимыг ярианы гаралтад тохируулсан үед үйлдэл хийхдэхгүй

en: Action unavailable. Braille is tethered to focus
mn_MN: Үйлдэл боломжгүй. Брайлиар үзхэд зориулагдсан

en: Activate
mn_MN: Идэвхжүүлэх

en: Activates or deactivates the {profile} configuration profile
mn_MN: {profile} тохиргооны профайлыг идэвхжүүлэх эсвэл идэвхгүй болгоно

en: Activates the Add-on Store to browse and manage add-on packages for NVDA
mn_MN: NVDA програмд зориулсан Add-on  багцуудыг үзэх, суулгах, зохион байгууллахын тулд Add-on  дэлгүүрийг идэвхжүүлнэ

en: Activates the NVDA Python Console, primarily useful for development
mn_MN: NVDA Python консолыг идэвхжүүлдэг бөгөөд энэ нь үндсэндээ хөгжүүлэлтэд хэрэгтэй

en: Activates the current object in the document
mn_MN: Баримт бичигт байгаа одоогийн объектыг идэвхжүүлнэ

en: Activates the text at the cursor if possible
mn_MN: Боломжтой бол бичвэр дээрх заагч идэвхжүүлнэ

en: Add Dictionary Entry
mn_MN: Толь бичигт бичилт нэмэх

en: Add Symbol
mn_MN: Цэг тэмдэг нэмэх

en: Add-on Installation
mn_MN: Add-on суулгац

en: Add-on Store
mn_MN: Add-on дэлгүүр

en: Add-ons cannot be installed in the Windows Store version of NVDA
mn_MN: Add-ons хэрэгслүүд суусангүй NVDA програмын Windows Дэлгүүр хувилбар дээр байна

en: Advanced
mn_MN: NVDA Хөгжүүлэлт

en: Afrikaans grade 1
mn_MN: Африк 1-р брайл бичиг

en: Afrikaans grade 2
mn_MN: Африк 2-р брайл бичиг

en: Akkadian (Borger) grade 1
mn_MN: Аккад (Боргер) 1-р брайл бичиг

en: Akkadian (US) grade 1
mn_MN: Аккад (АНУ) 1-р брайл бичиг

en: All add-ons are now disabled. They will be re-enabled on the next restart unless you choose to disable them again.
mn_MN: Бүх add-ons хэрэгслүүд одоо идэвхгүй болсон. Хэрэв та  Тэдгээрийг дахин идэвхжүүлхээр бол дараагийн дахин эхлүүлэх үед сонгоно үгүй бол та тэдгээрийг дахин идэвхгүй болгохоор сонгоно.

en: All dots
mn_MN: Бүх цэгүүд

en: Allow NV Access to gather NVDA usage statistics
mn_MN: NV Access байгууллагад  NVDA хэрэглээний статистикийг цуглуулахыг зөвшөөрнө

en: Allow skim &reading in Say All
mn_MN: "Бүгдийг нь хэлэх" үйлдлийг идэвхжүүлж гүйлгэж уншихыг зөвшөөрнө үү

en: Alpha numeric input
mn_MN: Alpha numeric оролт

en: Already in a content recognition result
mn_MN: Content доторхыг аль хэдийн OCR таниулсан байна

en: Already set row {rowNumber} column {columnNumber} as start of column headers
mn_MN: {rowNumber} багана{columnNumber} Мөрийг баганын толгойн эхлэл болгон тохируулсан

en: Already set row {rowNumber} column {columnNumber} as start of row headers
mn_MN: {rowNumber} багана{columnNumber} Мөрийг мөрийн толгойн эхлэл болгон тохируулсан

en: Already set {address} as start of column headers
mn_MN: Баганын толгойн эхлэл гэж аль хэдийн  {address} тохируулсан

en: Already set {address} as start of row headers
mn_MN: Мөрний толгойн эхлэл болгон {address} тохируулсан

en: Always
mn_MN: Байнга

en: Always duck
mn_MN: NVDA ярих үед бусад дугаралт байнга дунд түвшинд байх

en: Always fill display
mn_MN: Байнга дэлгэц дүүрэн

en: Always include short character &description when announcing candidates
mn_MN: Нэр дэвшигчдийг зарлахдаа үргэлж богино тэмдэгт, тайлбарыг оруулаарай

en: Annotations
mn_MN: Тайлбар хэлбэрээр бичсэн тэмдэглэл

en: Announce &selected candidate
mn_MN: Сонгосон нэр дэвшигчээ зарлах

en: Announces the current selection in edit controls and documents. Pressing twice spells this information. Pressing three times spells it using character descriptions. Pressing four times shows it in a browsable message.
mn_MN: Засварлах болон бичвэрт одоогийн сонголтыг зарлана. Хоёр удаа дарахад энэ мэдээлэл тодорхой болно. Гурван удаа дарснаар тэмдэгтийн тайлбарыг ашиглан бичдэг. Дөрвөн удаа дарахад үүнийг үзэх боломжтой зурваст харуулдаг.

en: Answer to:
mn_MN: Хариу илгээх:

en: Appointment {subject}, {time}
mn_MN: Уулзалтын {subject}, {time}

en: Arabic 8 dot computer braille
mn_MN: Араб 8 цэгтэй компьютерийн брайл бичиг

en: Arabic grade 1
mn_MN: Араб хэлний 1-р брайл бичиг

en: Arabic grade 2
mn_MN: Араб хэлний 2-р брайл бичиг

en: Are you sure you want to install this add-on?
    Only install add-ons from trusted sources.
    Addon: {summary} {version}
mn_MN: Та энэ хэрэгслийг суулгахдаа итгэлтэй байна уу?\n
    Зөвхөн итгэмжлэгдсэн эх сурвалжаас хэрэгслийг суулгана уу.
    Хэрэгсэл: {summary} {version} хувилбар байна

en: Are you sure you want to remove all the entries in this dictionary?
mn_MN: Та энэ толь бичгийн бүх оруулгыг устгахдаа итгэлтэй байна уу?

en: Are you sure you want to reset all gestures to their factory defaults?
    
    			All of your user defined gestures, whether previously set or defined during this session, will be lost.
    			This cannot be undone.
mn_MN: Та бүх зангааг үйлдвэрийн өгөгдмөл байдалд нь оруулахдаа итгэлтэй байна уу?\n
    \n
    \t\t\t Энэ үеэр өмнө нь тохируулсан эсвэл тодорхойлсон таны хэрэглэгчийн тодорхойлсон бүх зангаа алга болно.\n
    \t\t\тэдгээрийг буцаах боломжгүй.

en: Area
mn_MN: Хамрах хүрээ

en: Arti&cles
mn_MN: &Нийтлэлүүд

en: Assamese grade 1
mn_MN: Ассам 1-р брайл бичиг

en: At least one NVDA modifier key must be set. Caps lock will remain as an NVDA modifier key.
mn_MN: NVDA програмыг удирдах үйлдлийн түлхүүр товч заавал тохируулсан байх ёстой. том үсгийн товч  нь NVDA түлхүүр товч хэвээр үлдэнэ.

en: At least one key must be used as the NVDA key.
mn_MN: Заавал нэг товчыг NVDA үйлдлийн товч болгон ашиглах ёстой.

en: At least one sound split mode has to be checked.
mn_MN: Заавал нэг дуу соунд хуваах үйлдлийг чагтлах хэрэгтэй.

en: At least two speech modes have to be checked.
mn_MN: хамгийн багдаа хоёр ярих үйлдлийн горимыг шалгах хэрэгтэй болно.

en: Attachments
mn_MN: Хавсралтууд

en: Attempt to cancel speech for expired focus events:
mn_MN: Хугацаа нь дууссан фокус үйл явдлын яриаг цуцлах:

en: Audio
mn_MN: Аудио гаралт

en: Audio d&ucking mode:
mn_MN: Аудио дугаралт тохируулах горим:

en: Audio ducking not supported
mn_MN: Audio ducking дэмжихгүй байна

en: Audio indication of focus and browse modes
mn_MN: Фокус болон browse буюу үзэх горимуудын аудио чиглүүлэгч

en: Audio output &device:
mn_MN: Аудио гаралтын төхөөрөмж:

en: Automatic
mn_MN: Автомат

en: Automatic &Say All on page load
mn_MN: Хуудас ачаалахад автоматаар & Бүгдийг хэлэх

en: Automatic (prefer Diff Match Patch)
mn_MN: Автомат (Ялгаатай тааруулах нөхөөсийг илүүд үзнэ)

en: Automatic (prefer UIA)
mn_MN: Автомат (UIA-г илүүд үздэг)

en: Automatic (prefer selective)
mn_MN: Автомат (сонголтыг илүүд үздэг)

en: Automatic dialect switching (when supported)
mn_MN: Автоматаар аялгуу солих (дэмжигдсэн үед)

en: Automatic focus mode for caret movement
mn_MN: Үсэг тэмдэгтийн хөдөлгөөнд зориулсан автомат фокус горим

en: Automatic focus mode for focus changes
mn_MN: Фокусыг өөрчлөх автомат фокусын горим

en: Automatic language and dialect switching on
mn_MN: Хэл болон аялгууг автоматаар шилжих үйлдэл аслаа

en: Automatic language switching (when supported)
mn_MN: Өөр хэлээр Автоматаар  шилжүүлж ашиглах

en: Automatic language switching off
mn_MN: Хэл автоматаар шилжих үйлдэл унтарлаа

en: Automatic language switching on
mn_MN: Хэл автоматаар шилжих үйлдэл аслаа

en: Automatically check for &updates to NVDA
mn_MN: Монгол NVDA шинэ хувилбар байгаа эсэхийг Автоматаар  шалгах

en: Automatically report all available &candidates
mn_MN: Бүх боломжтой & нэр дэвшигчдийг автоматаар мэдээлэх

en: Avoid splitting &words when possible
mn_MN: &Үг үеэр таслахгүй мөр шилжих

en: BCC:
mn_MN: BCC: гуравдах давхар илгээх имэйл хаяг оруулна уу:

en: Bar of Pie
mn_MN: Бялууны баар

en: Baseline
mn_MN: Үндсэн мөр

en: Bashkir grade 1
mn_MN: Башкир 1-р брайл бичиг

en: Baum/HumanWare/APH/Orbit braille displays
mn_MN: Baum/HumanWare/APH/Orbit брайл дэлгэцүүд

en: Beep
mn_MN: Дохио дугарах

en: Beep and speak progress bar updates
mn_MN: Үйлдлийн явц ярих, давхар дохио дугарах идэвхжлээ

en: Beep for progress bar updates
mn_MN: Үйлдлийн явцыг дохио дуугарч мэдэгдэх идэвхжлээ

en: Begins interaction with math content
mn_MN: Математикийн агуулгатай харилцаж эхлэх

en: Belarusian computer braille
mn_MN: Беларусийн компьютерийн брайл бичиг

en: Belarusian literary braille
mn_MN: Беларусийн уран зохиолын брайл бичиг

en: Belarusian literary braille (detailed)
mn_MN: Беларусийн уран зохиолын брайль (дэлгэрэнгүй)

en: Bengali grade 1
mn_MN: Бенгал 1-р брайл бичиг

en: Bitmap placeholder
mn_MN: Bitmap орлуулагч

en: Blink cursor
mn_MN: Брайл заагч анивчих

en: Block &quotes
mn_MN: Блок & ишлэлүүд

en: Bold off
mn_MN: Тодруулагч мэдээлэх хаагдлаа

en: Bold on
mn_MN: Тодруулагч мэдээлэх нээгдлээ

en: Both Colors and Styles
mn_MN: Өнгүүд ба хэв загварууд хамт

en: Bottom
mn_MN: Доод тал

en: Braille
mn_MN: Брайл бичиг

en: Braille &display:
mn_MN: Брайл &төхөөрөмж сонгох:

en: Braille Display Error
mn_MN: Брайл Төхөөрөмжийн Алдаа гарлаа

en: Braille Unicode normalization default ({default})
mn_MN: Брайлийн Юникод хэвийн болгох өгөгдмөл ({default})

en: Braille Unicode normalization {state}
mn_MN: Брайлийн Юникод хэвийн болгох {state}

en: Braille cursor %s
mn_MN: Брайл заагч %s

en: Braille cursor is turned off
mn_MN: Брайл заагч унтарсан байна

en: Braille cursor off
mn_MN: Брайл заагч унтарлаа

en: Braille cursor on
mn_MN: Брайл заагч аслаа

en: Braille display
mn_MN: Брайл дэлгэц

en: Braille focus context presentation: %s
mn_MN: Брайл context presentation үзүүлэх: %s

en: Braille font attributes
mn_MN: Брайл үсгийн шинж чанар хэв маяг

en: Braille inp&ut
mn_MN: Брайл оролт

en: Braille input disabled
mn_MN: Брайл үсгийн оролт идэвхгүй боллоо

en: Braille input enabled
mn_MN: Брайл үсгийн оролт идэвхжлээ

en: Braille mode {brailleMode}
mn_MN: Брайл горим {brailleMode}

en: Braille mode:
mn_MN: Брайл горим:

en: Braille move system caret when routing review cursor %s
mn_MN: Курсорыг чиглүүлэх үед брайл үсэг дагаж солигдоно %s

en: Braille move system caret when routing review cursor default (%s)
mn_MN: Өгөгдмөл курсорыг хөдөлгөх үед брайл үсэг дагаж хөдөлнө (%s)

en: Braille show messages %s
mn_MN: %s мессежийг брайлиар үзүүлнэ

en: Braille show selection %s
mn_MN: %s сонголтыг брайлиар үзүүлнэ

en: Braille show selection default (%s)
mn_MN: Сонголтыг өгөгдмөл байдлаар Брайл үсгээр үзүүлнэ (%s)

en: Braille tethered %s
mn_MN: Брайл үсгээр холбогдсон %s

en: Braille viewer disabled
mn_MN: Брайл үзэгч идэвхгүй боллоо

en: Braille viewer enabled
mn_MN: Брайл харагч идэвхжлээ

en: Browse Mode
mn_MN: Броуз горим

en: Browse mode
mn_MN: Үзэх горим

en: Browse...
mn_MN: Цааш үзэх...

en: Bubble
mn_MN: Бөмбөлөг

en: Bubble with 3D effects
mn_MN: Бөмбөлөг 3D эффект

en: Bulgarian 8 dot computer braille
mn_MN: Болгар 8 цэгийн компьютер  брайл бичиг

en: Bulgarian grade 1
mn_MN: Болгар 1-р брайл бичиг

en: Burmese grade 1
mn_MN: Бирмийн 1-р брайл бичиг

en: Burmese grade 2
mn_MN: Бирмийн 2-р брайл бичиг

en: C&hange...
mn_MN: &Өөрчлөх...

en: CC:
mn_MN: CC: давхар илгээх имэйл хаяг оруулна уу:

en: CTRL+ALT+N
mn_MN: CTRL+ALT+N товчнуудыг дараалуулан дарж NVDA програмыг асаана

en: Caiku Albatross 46/80
mn_MN: Кайку Альбатрос Caiku Albatross   46/80

en: Can't change the active profile while an NVDA dialog is open
mn_MN: NVDA програмийн харилцах цонх нээлттэй байхад идэвхтэй профайлыг өөрчлөх боломжгүй

en: Can't find the documentation window.
mn_MN: Баримт бичгийн цонхонд олдсонгүй.

en: Can't select text, press twice to copy
mn_MN: Бичвэр идэвхжсэнгүй хоёр удаа дарж хуулна уу

en: Cancel
mn_MN: Болих

en: Candidate
mn_MN: Дэвшигч

en: Cannot find row {rowNumber} column {columnNumber} in column headers
mn_MN: Баганын толгой хэсэгт  {rowNumber} багана{columnNumber} Мөр олдохгүй байна

en: Cannot find row {rowNumber} column {columnNumber} in row headers
mn_MN: Мөрний толгой хэсэгт {rowNumber} багана{columnNumber} мөр олдохгүй байна

en: Cannot find {address}    in row headers
mn_MN: Мөрний толгой хэсгээс {address}  олдсонгүй

en: Cannot find {address} in column headers
mn_MN: Баганын толгой хэсэгт {address} Олдохгүй байна

en: Cannot install NVDA add-on from {path}.
    You must be running NVDA to be able to install add-ons.
mn_MN: NVDA add-on суулгаж чадсангүй {path}.
    та NVDA програмыг эхлээд ажиллуулах хэрэгтэй.

en: Capital pitch change percentage
mn_MN: Том Үсэг хэлэх хоолойны өнгийг өөрчлөх тоо

en: Caret movement timeout (in ms)
mn_MN: Үсэг тэмдэгт завсарлагатай хөдөлгөх (мс-ээр)

en: Case &sensitive
mn_MN: Том жижгээр &бичхээс хамаарна

en: Catalan grade 1
mn_MN: Каталан 1-р брайл бичиг

en: Category {categoryAxisData}:
mn_MN: {categoryAxisData} Ангилал:

en: Cell &borders:
mn_MN: Бичвэрийн хүрээ болон хязгаарлалтууд:

en: Cell c&oordinates
mn_MN: &хүснэгтний нүдний солбицолууд

en: Center Title placeholder
mn_MN: Голлуулсан гарчиг орлуулагч

en: Central Kurdish grade 1
mn_MN: Төв курд хэлний 1-р брайл бичиг

en: Change selected symbol
mn_MN: Сонгосон цэг тэмдгийг өөрчлөх

en: Change tracking off
mn_MN: Бичвэр засагч хаагдлаа

en: Change tracking on
mn_MN: Бичвэр засагч нээгдлээ

en: Changes were made to add-ons. You must restart NVDA for these changes to take effect. Would you like to restart now?
mn_MN: Add-ons шинэчлэгдлээ.
     Та NVDA програмыг дахин эхлүүлхэд, шинэ хувилбар ажиллах болно.
     Та одоо програмыг дахин эхлүүлхийг хүсэж байна уу?

en: Chart Elements
mn_MN: Chart  Графикийн элементүүд

en: Chart area
mn_MN: Chart  Графикийн хэсэг

en: Chart area, height: {chartAreaHeight}, width: {chartAreaWidth}, top: {chartAreaTop}, left: {chartAreaLeft}
mn_MN: Chart  Диаграмын талбай, өндөр:{chartAreaHeight}, өргөн: {chartAreaWidth}, дээд: {chartAreaTop}, зүүн: {chartAreaLeft}

en: Chart placeholder
mn_MN: График орлуулагч Chart placeholder

en: Chart title: {chartTitle}
mn_MN: Chart  Графикийн гарчиг:{chartTitle}

en: Chart title: {chartTitle}, type: {chartType}
mn_MN: {chartTitle}, төрөл: {chartType} Chart  Графикийн гарчиг

en: Checking for Update
mn_MN: Шинэ хувилбар байгаа эсэхийг шалгах

en: Checking for update
mn_MN: Шинэ хувилбар гарсан эсэхийг шалгаж байна

en: Chichewa (Malawi) literary braille
mn_MN: Чичева (Малави) уран зохиолын брайл бичиг

en: Chinese (China, Mandarin) Current Braille System
mn_MN: Хятад (Хятад, Мандарин) Одоогийн Брайл систем

en: Chinese (China, Mandarin) Current Braille System (no tones)
mn_MN: Хятад (Хятад, Мандарин) Одоогийн Брайл систем (аялага байхгүй)

en: Chinese (China, Mandarin) Double-phonic Braille System
mn_MN: Хятад (Хятад, Мандарин) давхар авиат брайл систем

en: Chinese (Hong Kong, Cantonese)
mn_MN: Хятад (Хонконг, Кантон) брайл бичиг

en: Chinese (Taiwan, Mandarin)
mn_MN: Хятад (Тайван, Мандарин) брайл бичиг

en: Chinese common braille (simplified Chinese characters)
mn_MN: Хятадын нийтлэг брайл бичиг (хялбаршуулсан хятад тэмдэгт)

en: Clear the output pane
mn_MN: Гаралтын самбарыг арилгана уу

en: Clicks the left mouse button once at the current mouse position
mn_MN: Хулганы одоогийн байрлал дээр хулганы зүүн товчийг нэг удаа товшино

en: Clicks the right mouse button at the current touch position. This is generally used to activate a context menu.
mn_MN: Одоогийн дэлгэцний мэдрэгчийн байрлал дээр хулганы баруун товчийг дарна. Энэ нь ерөнхийдөө контекст цэсийг идэвхжүүлэхэд ашиглагддаг.

en: Clicks the right mouse button once at the current mouse position
mn_MN: Хулганы одоогийн байрлал дээр хулганы баруун товчийг нэг удаа товшино

en: Clustered Bar
mn_MN: Бүлэглэсэн Bar

en: Clustered Column
mn_MN: Бүлэглэсэн багана

en: Clustered Cone Bar
mn_MN: Бүлэглэсэн Cone Bar

en: Clustered Cone Column
mn_MN: Бүлэглэсэн Cone багана

en: Clustered Cylinder Bar
mn_MN: Бүлэглэсэн Cylinder Bar

en: Clustered Pyramid Bar
mn_MN: Бүлэглэсэн Pyramid Bar

en: Clustered Pyramid Column
mn_MN: Бүлэглэсэн Pyramid багана

en: Columns
mn_MN: Баганууд

en: Command line option: {langDesc}
mn_MN: Command  мөрийн сонголт: {langDesc}

en: Command not supported in this type of document. The tables have their first column cells automatically set as row headers.
mn_MN: Энэ төрлийн бичвэрийг комманд дэмждэггүй. Хүснэгтүүдийн эхний баганын нүднүүд автоматаар мөрийн толгой болж тохируулагдсан байна.

en: Command not supported in this type of document. The tables have their first row cells automatically set as column headers.
mn_MN: Энэ төрлийн бичвэрийг комманд дэмждэггүй. Хүснэгтүүдийн эхний эгнээний нүднүүдийг баганын толгой хэлбэрээр автоматаар тохируулсан байна.

en: Commands &Quick Reference
mn_MN: Команд Үйлдлийн Товч Лавлагаа

en: Commands Quick Reference
mn_MN: Командийн товчоон

en: Comment
mn_MN: Тайлбар

en: Comment thread: {comment}  by {author}
mn_MN: Сэтгэгдлүүд: {comment}  болон {author}

en: Comment thread: {comment}  by {author} with {numReplies} reply | Comment thread: {comment}  by {author} with {numReplies} replies
mn_MN[0]: Сэтгэгдлүүд: {comment} болон {author} түүнчлэн {numReplies} хариултууд байна
mn_MN[1]: Сэтгэгдлүүд: {comment}  болон {author} хамт {numReplies} хариултууд

en: Comment: {comment} by {author}
mn_MN: Сэтгэгдэл: {comment} болон {author}

en: Comment: {comment} by {author} on {date}
mn_MN: Сэтгэгдэл: {comment} болон {author} байна {date}

en: Comments
mn_MN: Сэтгэгдлүүд

en: Composition
mn_MN: Байгуулалт

en: Configuration
mn_MN: Тохируулга

en: Configuration File Error
mn_MN: Тохируулгын файлд алдаа гарлаа

en: Configuration Profiles
mn_MN: Тохиргооны профайлууд

en: Configuration applied
mn_MN: Тохируулга хийгдлээ

en: Configuration profile triggers disabled
mn_MN: Тохиргооны профайлыг идэвхжүүлэхийг идэвхгүй болгосон

en: Configuration profile triggers enabled
mn_MN: Тохиргооны профайлыг идэвхжүүлсэн

en: Configuration profiles
mn_MN: Тохиргооны профайлууд

en: Configuration restored to factory defaults
mn_MN: Үйлдвэрийн өгөгдмөл тохируулга хийгдлээ

en: Configuration saved
mn_MN: Тохируулга хадгалагдлаа

en: Configure how much information NVDA will present about controls. These options apply to focus reporting and NVDA object navigation, but not when reading text content e.g. web content with browse mode.
mn_MN: NVDA удирдлагын талаар хэр их мэдээлэл өгөхийг тохируулна уу. Эдгээр сонголтууд нь төвлөрсөн байдлаар мэдээлэх болон NVDA объектын навигацид хамаарах боловч текстийн агуулгыг уншиж байх үед хамаарахгүй. мөн Browse  горимтой вэб контент унших үед хамаарахгүй болно.

en: Configure visual aids.
mn_MN: Харааны хэрэгслүүдийг тохируулах.

en: Confirm Deletion
mn_MN: Устгах үйлдлийг баталгаажуул

en: Connecting
mn_MN: Холбож байна

en: Content is not visible
mn_MN: Content дотрох танигдахгүй байна

en: Copied to clipboard: {text}
mn_MN: Түр санах самбарт хуулагдлаа: {text}

en: Copied: {text}
mn_MN: {text} хуулагдлаа:

en: Copies content of the status bar  of current application to the clipboard.
mn_MN: Одоогийн програмын статусын талбарын агуулгыг түр санах самбарт хуулна.

en: Coptic 8 dot computer braille
mn_MN: Копт 8 цэгийн компьютер  брайл бичиг

en: Copy &portable configuration to current user account
mn_MN: Одоогийн акоунт хэрэглэгчийн бүртгэл рүү NVDA зөөврийн хувилбарын тохиргоог хуулах

en: Copy current &user configuration
mn_MN: Одоогийн хэрэглэгчийн тохируулгыг хуулах

en: Copying Settings
mn_MN: Тохируулгуудыг хуулж байна

en: Copyright (C) {years} NVDA Contributors
mn_MN: Зохиогчийн эрхээр хамгаалагдсан ХАРААГҮЙ ХҮМҮҮСИЙН ИННОВАЦИ ХӨГЖЛИЙН ТӨВ монгол хэлнээ байнгын орчуулагч байгууллага 
    Copyright (C) {years} NVDA Contributors

en: Corners
mn_MN: Булангууд

en: Could not disable screen curtain
mn_MN: Дэлгэцийн хөшиг идэвхгүй болсонгүй

en: Could not enable screen curtain
mn_MN: Дэлгэцийн хөшиг идэвхжсэнгүй

en: Could not gracefully terminate the following vision enhancement providers:
    {providerNames}
mn_MN: Дараах харагдах байдлыг сайжруулах үйлчилгээ үзүүлэгчийн үйл ажиллагааг амжилттай зогсоож чадсангүй:
    {providerNames}

en: Could not gracefully terminate the {providerName} vision enhancement provider
mn_MN: {providerName} харагдах байдлыг сайжруулах үйлчилгээ үзүүлэгчийг амжилттай  зогсоож чадсангүй

en: Could not load the %s synthesizer.
mn_MN: Ярьдаг програм %s ажиллахгүй байна.

en: Could not load the following vision enhancement providers:
    {providerNames}
mn_MN: Дараах харагдах байдлыг сайжруулах үйлчилгээ үзүүлэгчдийг ачаалж чадсангүй:\n{providerNames}

en: Could not load the {display} display.
mn_MN: {display} брайл төхөөрөмж ажилсангүй.

en: Could not load the {providerName} vision enhancement provider
mn_MN: {providerName} харагдах байдлыг сайжруулах үйлчилгээ үзүүлэгчийг ачаалж чадсангүй

en: Could not save configuration - probably read only file system
mn_MN: Тохиргоог хадгалж чадсангүй - зөвхөн унших файлын систем байж магадгүй

en: Create &desktop icon and shortcut key (control+alt+n)
mn_MN: Үндсэн дэлгэц дээр NVDA нэрний дүрс үйсгэх, гар команд Shortcut   товчлол холбох  (control+alt+n)

en: Create &portable copy
mn_MN: Зөөврийн хуулбар үүсгэх

en: Create Portable NVDA
mn_MN: Монгол NVDA зөөврийн хувилбар үйсгэх

en: Create a &new folder for the portable copy
mn_MN: Зөөврийн хуулбарт зориулж &шинэ хавтас үүсгэнэ үү

en: Creating Portable Copy
mn_MN: Зөөврийн хувилбарыг үйсгэж байна

en: Croatian 8 dot computer braille
mn_MN: Хорватын 8 цэгтэй компьютерийн брайл бичиг

en: Croatian grade 1
mn_MN: Хорват 1-р брайл бичиг

en: Cuneiform (transliterated) grade 1
mn_MN: Дөрвөлжин бичиг (галга) 1-р брайл бичиг

en: Current application (%s)
mn_MN: Одоогийн апп (%s)

en: Cursor blink rate (ms)
mn_MN: Заагч анивчих хурд (ms тоо)

en: Cursor shape for &focus:
mn_MN: Фокуслах брайл заагчийн хэлбэр:

en: Cursor shape for &review:
mn_MN: Брайл заагчын &хэлбэр:

en: Cycle through the braille Unicode normalization states
mn_MN: Юникод нормчлох төлөвүүдийг брайл үсгээр дамжуулна

en: Cycle through the braille cursor shapes
mn_MN: Брайл курсорын дүрсүүдийг гүйлгэ

en: Cycle through the braille move system caret when routing review cursor states
mn_MN: Хяналтын курсорын төлөвийг чиглүүлэх үед брайл үсэг гарна

en: Cycle through the braille show messages modes
mn_MN: Брайл мессежийн горимуудаар дамжуулна

en: Cycle through the braille show selection states
mn_MN: Брайлиар сонголтын төлөвийг үзүүлнэ

en: Cycle through the possible modes to report table row and column headers
mn_MN: Хүснэгтийн мөр болон баганын толгойг хэлэх үйлдлийг нээж хааж хэрэглэх

en: Cycle through the speech Unicode normalization states
mn_MN: Ярианы Юникод хэвийн байдлын төлөвийг дамжуулна

en: Cycles between available touch modes
mn_MN: Боломжит мэдрэгчтэй горимуудын хооронд шилждэг

en: Cycles between speech modes.
mn_MN: Ярианы горимуудын хооронд солигдох.

en: Cycles font attribute reporting between speech, braille, speech and braille, and off.
mn_MN: Үг хэллэг, брайль, яриа болон брайл үсгийг сэлгэж мэдээлэх, түүнчлэн унтрааж үсгийн шинж чанарыг эргэлдүүлдэг.

en: Cycles through audio ducking modes which determine when NVDA lowers the volume of other sounds
mn_MN: Аудио ducking горим нь nvda програмаас бусад дуу гаралт доогуур түвшинд байхыг хэлнэ

en: Cycles through line indentation settings
mn_MN: Догол мөрийн тохиргоог олон янзаар тохируулж хэрэглэнэ

en: Cycles through paragraph navigation styles
mn_MN: Бичвэрийн догол мөрний навигацийн хэв загвар өөрчлөх

en: Cycles through sound split modes
mn_MN: Дуу соунд хуваах горимуудаар дамждаг

en: Cycles through speech symbol levels which determine what symbols are spoken
mn_MN: Бичиглэлийн төвшинд цэг тэмдгүүдийг хэлүүлэх үйлдлийг хийснээр
     өөрийн сонголтоор цэг тэмдэглэл хэлэх төвшинг тохируулна.
     таны тохируулснаар цэг тэмдгүүдийг хэлнэ

en: Cycles through the available languages for Windows OCR
mn_MN: Windows OCR ашиглах боломжтой хэлүүдийг харуулна

en: Cycles through the cell border reporting settings
mn_MN: Нүдний хүрээг мэдээлэхийг тохируулдаг

en: Cycles through the possible choices for automatic language switching: off, language only and language and dialect.
mn_MN: Хэлийг автоматаар солих боломжит сонголтууд: унтраалттай, зөвхөн хэл, хэл ба аялгуу.

en: Czech 8 dot computer braille
mn_MN: Чехийн 8 цэгт компьютерийн брайл бичиг

en: Czech grade 1
mn_MN: Чех 1-р брайл бичиг

en: Danish 6 dot grade 1
mn_MN: Данийн 6 цэгийн 1-р брайл бичиг

en: Danish 6 dot grade 1 (1993)
mn_MN: Данийн 6 цэгийн 1-р брайл бичиг (1993)

en: Danish 6 dot grade 2
mn_MN: Данийн 6 цэгийн 2-р брайл бичиг

en: Danish 6 dot grade 2 (1993)
mn_MN: Данийн 6 цэгийн 2-р брайл бичиг (1993)

en: Danish 8 dot computer braille
mn_MN: Данийн 8 цэгийн компьютерийн брайл бичиг

en: Danish 8 dot computer braille (1993)
mn_MN: Данийн 8 цэгт компьютерийн брайл бичиг (1993)

en: Danish 8 dot grade 1
mn_MN: Данийн 8 цэгийн 1-р брайл бичиг

en: Danish 8 dot grade 1 (1993)
mn_MN: Данийн 8 цэгийн 1-р брайл бичиг (1993)

en: Danish 8 dot grade 2
mn_MN: Данийн 8 цэгийн 2-р брайл бичиг

en: Danish 8 dot grade 2 (1993)
mn_MN: Данийн 8 цэгийн 2-р брайл бичиг (1993)

en: Data Label
mn_MN: Мэдээллийн шошго

en: Data Table
mn_MN: Хүснэгтэн Мэдээлэл

en: Data validation prompt: {0}
mn_MN: Өгөгдлийн баталгаажуулалтын сануулга: {0}

en: Date placeholder
mn_MN: Он сар өдөр placeholder

en: Date:
mn_MN: Он сар өдөр:

en: Debug logging
mn_MN: Алдаа согог засах logging

en: Decreases the currently active setting in the synth settings ring
mn_MN: Синтезийн тохиргооны цагираг дахь одоо идэвхтэй байгаа тохиргоог бууруулдаг

en: Decreases the currently active setting in the synth settings ring in a larger step
mn_MN: Синтезийн тохиргооны цагираган дахь идэвхтэй тохиргоог илүү том алхамаар хасах

en: Default (Yes)
mn_MN: Өгөгдмөл (Тийм)

en: Default dictionary
mn_MN: Өгөгдмөл толь бичиг

en: Desktop
mn_MN: Компьютерийн дэлгэц

en: Destination of: {name}
mn_MN: Очих газар:{name}

en: Dictionary Entry Error
mn_MN: Толь бичигт орсон бичилт алдаатай байна

en: Diff Match Patch
mn_MN: Diff Match нөхөөс

en: Diffing
mn_MN: Ялгаатай

en: Difflib
mn_MN: Диффлиб

en: Directory Exists
mn_MN: зам байршил байна

en: Disabled
mn_MN: Идэвхгүй боллоо

en: Disabled speak character when routing cursor in text
mn_MN: Текст дотор курсорыг чиглүүлэх үед тэмдэгт ярихыг идэвхгүй болгосон

en: Dismiss the recognition result
mn_MN: OCR таниулсан үр дүнг болиулах

en: Display
mn_MN: Дэлгэц

en: Display Unit Label
mn_MN: Дэлгэц нэгж Шошго

en: Display nonprinting characters
mn_MN: Хэвлэхгүй үсэг тэмдэгтүүдийг харуулах

en: Displays one of the recent messages
mn_MN: Сүүлийн мессежүүдийн нэгийг харуулна

en: Displays the destination URL of the link at the position of caret or focus in a window, instead of just speaking it. May be preferred by braille users.
mn_MN: Линкийн очих URL-ыг зүгээр л хэлэхийн оронд цонхон дээрх caret  буюу үсэг тэмдэгт фокусын байрлалд харуулна. Брайл үсгийн хэрэглэгчид илүүд үзэж болно.

en: Distribution:
mn_MN: Түгээлт:

en: Do not report font attributes
mn_MN: Фонтын шинж чанарыг бүү мэдээл

en: Document Formatting
mn_MN: Бичвэр Боловсруулах

en: Document Navigation
mn_MN: Баримт бичгийн навигаци

en: Document formatting
mn_MN: Бичвэр боловсруулах

en: Document information
mn_MN: Бичвэрийн

en: Document review
mn_MN: Баримт бичгийг хянаж үзэх

en: Documentation
mn_MN: NVDA танилцуулга гарын авлага

en: Dot 8
mn_MN: 8 дугаар цэг

en: Dot firm&ness
mn_MN: Цэгний бат бөх байдал

en: Dots 7 and 8
mn_MN: 7 8 дугаар цэгүүд

en: Double line spacing
mn_MN: Давхар мөр хоорондын зай

en: Down Bars
mn_MN: Доош баар

en: Downloading
mn_MN: Татаж байна

en: Downloading Update
mn_MN: Шинэчлэлтийг татаж байна

en: Drop Lines
mn_MN: Уналтын мөрүүд

en: Duck when outputting speech and sounds
mn_MN: NVDA ярих үед бусад дугаралтын түвшин намсах

en: Dutch 6 dot
mn_MN: Голланд 6 цэгт брайл бичиг

en: Dutch 8 dot
mn_MN: Голланд 8 цэгт брайл бичиг

en: E&mphasis
mn_MN: Emphasis буюу бичвэрийн онцлох тэмдэг

en: E&xit
mn_MN: &Гарах

en: E&xpand to computer braille for the word at the cursor
mn_MN: Заагчыг идэвхжүүлсэн брайл цонхонд компьютер брайлаар үзүүлэх

en: E&xtra dictionaries for character and symbol processing:
mn_MN: Тэмдэгт болон тэмдэгт боловсруулахад зориулсан E&extra толь бичгүүд:

en: Eclipse
mn_MN: хиртэлт

en: EcoBraille displays
mn_MN: ECO брайл дэлгэцүүд

en: Edge of table
mn_MN: Хүснэгтийн ирмэг

en: Edit Dictionary Entry
mn_MN: Толь бичигт оруулсан бичилт   засварлах

en: Editable Text
mn_MN: Dичвэр засах талбар

en: Editing note for cell {address}
mn_MN: Хүснэгтний нүдэнд зориулсан тэмдэглэлийг засах{address}

en: Editing profile {profile}
mn_MN: Профайл засварлах {profile}

en: Elapsed time not available
mn_MN: Өнгөрсөн хугацаа гарахгүй байна

en: Elements
mn_MN: Элементүүд

en: Elements List
mn_MN: Элементүүдийн жагсаалт

en: Empty slide
mn_MN: Хоосон үзүүлэн

en: Emulate key press: {emulateGesture}
mn_MN: Товч дарах: {emulateGesture}

en: Emulated system keyboard keys
mn_MN: Дуурайсан системийн гарын товчлуурууд

en: Emulates pressing %s on the system keyboard
mn_MN: Системийн гар дээрх %s дарахад дуурайдаг

en: Enable
mn_MN: Идэвхжүүл

en: Enable loading custom code from Developer Scratchpad directory
mn_MN: Хөгжүүлэгчийн Scratchpad байршлаас захиалгат кодыг ачаалахыг идэвхжүүлэх

en: Enable mouse &tracking
mn_MN: Хулганы заагч мэдээлэх идэвхжлээ

en: Enable touch interaction support
mn_MN: Мэдрэгчтэй дэлгэцээр харилцах дэмжлэгийг идэвхжүүлэх

en: Enabled
mn_MN: Идэвхтэй

en: Enabled logging categories
mn_MN: Бүртгэлийн ангиллыг идэвхжүүлсэн

en: Enabled speak character when routing cursor in text
mn_MN: Текст дотор курсорыг чиглүүлэх үед тэмдэгтийг ярих идэвхжүүлсэн

en: Enabling Screen Curtain will make the screen of your computer completely black. Ensure you will be able to navigate without any use of your screen before continuing. 
    
    Do you wish to continue?
mn_MN: Дэлгэцийн хөшиг идэвхжүүлснээр таны компьютерийн дэлгэц бүрэн харлах болно. Үргэлжлүүлэхийн өмнө та дэлгэцээ ашиглахгүйгээр NVDA програмыг ажиллуулах боломжтой эсэхээ шалгаарай. 
    Та үргэлжлүүлэхийг хүсч байна уу?

en: Endnotes
mn_MN: Төгсгөлийн тайлбарууд

en: English (U.K.) 8 dot computer braille
mn_MN: Англи (Их Британи) 8 цэгийн компьютер брайл бичиг

en: English (U.K.) grade 1
mn_MN: Англи хэл (Их Британи) 1-р брайл бичиг

en: English (U.K.) grade 2
mn_MN: Англи хэл (Их Британи) 2-р брайл бичиг

en: English (U.S.) 6 dot computer braille
mn_MN: Англи (АНУ) 6 цэгийн компьютер брайл бичиг

en: English (U.S.) 8 dot computer braille
mn_MN: Англи (АНУ) 8 цэгийн компьютер брайл бичиг

en: English (U.S.) grade 1
mn_MN: Англи хэл (АНУ) 1-р брайл бичиг

en: English (U.S.) grade 2
mn_MN: Англи хэл (АНУ) 2-р брайл бичиг

en: English North American Braille Computer Code
mn_MN: Хойд Америкийн англи хэлний брайл компьютерийн код

en: Enter gesture to emulate:
mn_MN: Дуурайх зангааг оруулах:

en: Enter input gesture:
mn_MN: Оролтын зангаа оруулах:

en: Erases the last entered braille cell or character
mn_MN: Хамгийн сүүлд оруулсан брайл цонх эсвэл тэмдэгтийг арилгана

en: Error
mn_MN: Алдаа байна

en: Error Bars
mn_MN: Алдааны мөрүүд

en: Error Copying
mn_MN: Хуулбарлахад алдаа гарлаа

en: Error activating profile.
mn_MN: Профайл идэвхжүүлхэд алдаа гарлаа.

en: Error copying NVDA user settings
mn_MN: NVDA хэрэглэгчийн тохиргоог хуулж авахад алдаа гарлаа

en: Error creating profile - probably read only file system.
mn_MN: Профайл үүсгэх алдаа - зөвхөн унших файлын систем байж магадгүй.

en: Error deleting profile.
mn_MN: Профайлыг устгахад алдаа гарлаа.

en: Error downloading update.
mn_MN: Шинэчлэлтийг татах явцад алдаа гарлаа.

en: Error in appModule %s
mn_MN: App Module %s-д алдаа гарлаа

en: Error renaming profile.
mn_MN: Профайл нэрийг өөрчлөхөд алдаа гарлаа.

en: Error saving configuration profile triggers - probably read only file system.
mn_MN: Тохиргооны профайлын гохуудыг хадгалахад алдаа гарсан - магадгүй зөвхөн унших файлын систем.

en: Error saving log: %s
mn_MN: Лог хадгалахад алдаа гарлаа: %s

en: Error saving user defined gestures - probably read only file system.
mn_MN: Хэрэглэгчийн тодорхойлсон зангааг хадгалахад алдаа гарлаа - магадгүй зөвхөн унших файлын систем.

en: Error: {errorText}
mn_MN: Алдаа: {errorText}

en: Esperanto grade 1
mn_MN: Эсперанто 1-р брайл бичиг

en: Estonian grade 0
mn_MN: Эстони брайл бичиг 0

en: Ethiopic grade 1
mn_MN: Этиоп 1-р брайл бичиг

en: Eurobraille displays
mn_MN: Eurobraille дэлгэцүүд

en: Even pages footer
mn_MN: Жигд хуудасны доод хөл хэсэг

en: Even pages header
mn_MN: Жигд хуудасны толгой хэсэг

en: Execute a previously downloaded NVDA update
mn_MN: NVDA програмын өмнөх татагдсан шинэчлэлт ажиллаж байна

en: Exit
mn_MN: Гарах

en: Exit NVDA
mn_MN: NVDA програмаас гарах

en: Exit math interaction
mn_MN: Математикийн үйлдлээс гарах

en: Exploded 3D Pie
mn_MN: Тэсэрсэн 3D бялуу

en: Exploded Doughnut
mn_MN: Тэсэрсэн Doughnut

en: Exploded Pie
mn_MN: Тэсрүүлсэн бялуу

en: Explore NVDA user configuration directory
mn_MN: NVDA хэрэглэгчийн тохируулгыг нээж орох

en: Exponential
mn_MN: Илтгэгч функц

en: Failed to compile text paragraph regular expression: %s
mn_MN: Бичвэр догол мөрийн тогтмол илэрхийлэлийг эмхэтгэж чадсангүй: %s

en: Failed to create portable copy: {error}.
mn_MN: Зөөврийн хуулбарыг үүсгэж чадсангүй: {error}.

en: Failed to install add-on from %s
mn_MN: %s add-on суулгах явцад алдаа гарлаа

en: Failed to open add-on package file at %s - missing file or invalid file format
mn_MN: Add-on хэрэглүүрийн file нээгдсэнгүй %s - форматийн алдаа эсхүл file дутуу уншигдлаа

en: Feature unavailable.
mn_MN: Онцлогыг ашиглах боломжгүй.

en: File in Use
mn_MN: Файл ашиглагдаж  байна

en: Filipino grade 2
mn_MN: Филиппин 2-р брайл бичиг

en: Fill display for context changes
mn_MN: Context  өөрчлөлтийн Дэлгэцийг дүүргэх

en: Filled Radar
mn_MN: Дүүрэн богино долгион Radar

en: Filter b&y:
mn_MN: Шүүж ялгах:

en: Find
mn_MN: Олох

en: Finnish 6 dot
mn_MN: Финланд 6 цэгийн брайл бичиг

en: Finnish 8 dot computer braille
mn_MN: Финланд 8 цэгийн компьютер  брайл бичиг

en: First page footer
mn_MN: Эхний хуудасны доод хөл хэсэг

en: First page header
mn_MN: Эхний хуудасны толгой

en: Floor
mn_MN: Шал

en: Fo&rmulas
mn_MN: &Томьёонууд

en: Focus context presentation:
mn_MN: гол хэсэг

en: Focus mode
mn_MN: Төвлөрөх горим

en: Follow &mouse cursor
mn_MN: Хулганы &заагчыг дагах

en: Follow System &Caret
mn_MN: Системийн үсэг &тэмдгээр дагах

en: Follow system &focus
mn_MN: Системийг дагах

en: Font
mn_MN: Үсгийн хэвний

en: Font &size
mn_MN: Үсгийн &хэмжээ

en: Font attrib&utes
mn_MN: Үсгийн төлөв

en: Footer placeholder
mn_MN: Доод хөл хэсэг placeholder

en: Footnotes
mn_MN: Хуудасны доод хөл хэсэг Зүүлт тайлбар

en: Formatting
mn_MN: Форматлаж байна

en: Formatting &display
mn_MN: Дэлгэц форматлаж байна

en: Forward to:
mn_MN: Дамжуулан илгээх имэйл хаяг оруулна уу:

en: Fra&mes
mn_MN: &Хүрээнүүд

en: French (unified) 6 dot computer braille
mn_MN: Франц(нэгдсэн) 6 цэгийн компьютер  брайл бичиг

en: French (unified) 8 dot computer braille
mn_MN: Франц(нэгдсэн) 8 цэгийн компьютер  брайл бичиг

en: French (unified) grade 2
mn_MN: Франц  (нэгдсэн) 2-р брайл бичиг

en: From:
mn_MN: Хэнээс:

en: Full shaped mode
mn_MN: Бүрэн хэлбэрийн горим

en: General
mn_MN: Ерөнхий

en: Georgian literary braille
mn_MN: Гүржийн уран зохиолын брайл бичиг

en: German 6 dot computer braille
mn_MN: Германы 6 цэгийн компьютер брайл бичиг

en: German 8 dot computer braille
mn_MN: Германы 8 цэгийн компьютер брайл бичиг

en: German grade 0
mn_MN: Герман хэлний 0 брайл бичиг

en: German grade 0 (detailed)
mn_MN: Герман хэлний 0 брайл бичиг (дэлгэрэнгүй)

en: German grade 1
mn_MN: Герман 1-р брайл бичиг

en: German grade 1 (detailed)
mn_MN: Герман хэлний 1-р брайл бичиг (дэлгэрэнгүй)

en: German grade 2
mn_MN: Герман 2-р брайл бичиг

en: German grade 2 (detailed)
mn_MN: Герман хэлний 2-р брайл бичиг (дэлгэрэнгүй)

en: Global
mn_MN: Глобал

en: Greek (Greece)
mn_MN: Грек (Грек)

en: Greek international braille (2-cell accented letters)
mn_MN: Грекийн олон улсын брайль (2 нүдтэй өргөлттэй үсэг)

en: Greek international braille (single-cell accented letters)
mn_MN: Грекийн олон улсын брайл үсэг (нэг нүдтэй өргөлттэй үсэг)

en: Gridlines are visible
mn_MN: Торон шугамууд харагдаж байна

en: Gujarati grade 1
mn_MN: Gujarati  1-р брайл бичиг

en: H&eaders
mn_MN: толгойнууд

en: HID keyboard input simulation is unavailable.
mn_MN: HID гарны оролтын симуляци боломжгүй байна.

en: HID keyboard simulation disabled
mn_MN: HID гарын симуляц идэвхгүй боллоо

en: HID keyboard simulation enabled
mn_MN: HID гарын симуляц идэвхжлээ

en: HIMS Braille Sense/Braille EDGE/Smart Beetle/Sync Braille series
mn_MN: HIMS брайл Sense брайл/EDGE/Smart Beetle/Sync брайл цуврал

en: Half shaped mode
mn_MN: Хагас хэлбэрийн горим

en: Handle keys from other &applications
mn_MN: Бусад аппликашинд &гарны үйлдэл тохируулах

en: Handled by application
mn_MN: Application зохицуулна

en: Handout Master view
mn_MN: Мастер Тараах материалыг харуулах

en: Handy Tech braille displays
mn_MN: Handy Tech брайл дэлгэцүүд

en: Has appointment
mn_MN: Товлосон уулзалт

en: Has conditional formatting
mn_MN: Нөхцөлт форматтай

en: Has data validation
mn_MN: Өгөгдлийн баталгаажуулалттай

en: Header placeholder
mn_MN: Толгой хэсэг орлуулагч

en: Hebrew computer braille
mn_MN: Еврей компьютерийн брайл бичиг

en: Hi Lo Lines
mn_MN: Дээгүүр доогуур мөрүүд

en: Hide nonprinting characters
mn_MN: Хэвлэхгүй тэмдэгтүүдийг далдлах

en: High-Low-Close
mn_MN: Өндөр-нам-хаах

en: Highlight browse &mode cursor
mn_MN: Броуз горимын курсор буюу заагч сумыг тод ялгаж харах

en: Highlight navigator &object
mn_MN: Навигатор & объект буюу хөлдөлгөөнт хэсгүүдийг тод ялгаатай харах

en: Highlight system fo&cus
mn_MN: Системийн фокусыг тод ялгаж харах

en: Highlighted (mar&ked) text
mn_MN: Тодруулсан (тэмдэглэгээ хийгдсэн) бичвэр

en: Hindi grade 1
mn_MN: Хинди 1-р брайл бичиг

en: HumanWare Brailliant BI/B series / BrailleNote Touch
mn_MN: HumanWare Brailliant BI/брайл series BrailleNote Touch

en: Hungarian 8 dot computer braille
mn_MN: Унгар 8 цэгтэй компьютерийн брайл бичиг

en: Hungarian grade 1
mn_MN: Унгар 1-р брайл бичиг

en: Hungarian grade 2
mn_MN: Унгар 2-р брайл бичиг

en: I understand that changing these settings may cause NVDA to function incorrectly.
mn_MN: Эдгээр тохиргоог өөрчлөх нь NVDA програмыг буруу ажиллуулахад хүргэж болзошгүйг би ойлгож байна.

en: I&nput gestures...
mn_MN: &Зангаа оруулах...

en: I&nterrupt speech while scrolling
mn_MN: Брайлаар унших үед ярьдаг програм зогсдог

en: IME closed
mn_MN: IME хаагдсан

en: IME opened
mn_MN: IME нээгдсэн

en: IP address
mn_MN: IP  хаяг

en: Icelandic 8 dot computer braille
mn_MN: Исландын 8 цэгт компьютерийн брайл бичиг

en: If pressed once, reports the current time. If pressed twice, reports the current date
mn_MN: Хэрэв нэг удаа дарвал одоогийн цагийг мэдээлнэ. Хэрэв хоёр удаа хурдан дарвал одоогийн огноог мэдээлнэ

en: Ignore &blank lines for line indentation reporting
mn_MN: Мөр доголыг мэдээлэхдээ &хоосон мөрүүдийг үл тоомсорлох

en: Ignore blank lines for line indentation reporting off
mn_MN: Мөрийн доголыг мэдээлэх хоосон мөрүүдийг үл тоомсорлох унтарлаа

en: Ignore blank lines for line indentation reporting on
mn_MN: Мөр доголыг мэдээлэх хоосон мөрүүдийг үл тоомсорлох аслаа

en: Ignore mouse input from other &applications
mn_MN: Бусад &аппликейшнүүдийн хулганы оролтыг үл тоомсорлох

en: In order to improve NVDA in the future, NV Access wishes to collect usage data from running copies of NVDA.
    
    Data includes Operating System version, NVDA version, language, country of origin, plus certain NVDA configuration such as current synthesizer, braille display and braille table. No spoken or braille content will be ever sent to NV Access. Please refer to the User Guide for a current list of all data collected.
    
    Do you wish to allow NV Access to periodically collect this data in order to improve NVDA?
mn_MN: Ирээдүйд NVDA програмыг сайжруулахын тулд NV Access байгууллагаас NVDA програмын ажиллаж байгаа хуулбараас хэрэглээний мэдээллийг цуглуулахыг хүсэж байна. 
    үүнд дараах програмын мэдээллүүд багтана 
    Үйлдлийн системийн хувилбар, NVDA хувилбар, хэл, бүс нутга, улс 
    мөн одоогийн ярьдаг програм, брайл дэлгэц, брайл бичиг зэрэг NVDA програмын тодорхой тохиргоог агуулдаг мэдээллүүд.
    Хэзээ ч ярианы болон брайл үсгээр бичсэн контентыг NV Access хүлээж авахгүй мөн илгээхгүй. 
    Цуглуулсан бүх өгөгдөл мэдээлэл, одоогийн жагсаалтыг хэрэглэгчийн гарын авлагаас харна уу. 
    Та NVDA програмыг сайжруулахын тулд NV Access байгууллагад мэдээллүүдийг үе үе цуглуулахыг зөвшөөрөх үү?

en: Include l&ayout tables
mn_MN: &Хүснэгтийн бүтэц оруулах

en: Incompatible Add-ons
mn_MN: Тохиромжгүй add-ons хэрэгслүүд

en: Incompatible add-ons
mn_MN: Тохиромжгүй Add-ons  хэрэгслүүд

en: Incompatible reason
mn_MN: Тохиромжгүй байгаа шалтгаан

en: Increases the currently active setting in the synth settings ring
mn_MN: Синтезийн тохиргооны цагираг дахь одоо идэвхтэй байгаа тохиргоог нэмэгдүүлнэ

en: Increases the currently active setting in the synth settings ring in a larger step
mn_MN: Синтезийн тохиргооны цагираган дахь идэвхтэй тохиргоог илүү том алхамаар нэмэх

en: Input
mn_MN: Оролт

en: Input Composition
mn_MN: Бүтэц зохион байгуулалт Input Composition

en: Input Gestures
mn_MN: Зангаа оруулах тохиргооны

en: Input Message is {message}
mn_MN: Оруулсан мессеж {message}

en: Input Message is {title}: {message}
mn_MN: Оруулсан мессеж {title}: {message}

en: Inputs braille dots via the braille keyboard
mn_MN: Брайл гараар дамжуулан брайл цэгүүдийг оруулна

en: Install NVDA
mn_MN: Монгол NVDA суулга

en: Install pending &update
mn_MN: Шинэчлэлтийг суулгах хүлээгдэж байна

en: Install pending update
mn_MN: Хүлээгдэж буй шинэчлэлтийг суулгах

en: Installation of {summary} {version} has been blocked. The minimum NVDA version required for this add-on is {minimumNVDAVersion}, your current NVDA version is {NVDAVersion}
mn_MN: Суулгац {summary} {version} блоклогдсон байна. Энэ хэрэгсэлд хамгийн тохирох {minimumNVDAVersion}, хувилбар байх ба таны одоогийн {NVDAVersion} хувилбарт ажиллахгүй.

en: Installing Add-on
mn_MN: Add-on хэрэглүүр суулгаж байна

en: Installing NVDA
mn_MN: Монгол NVDA сууж байна

en: Insufficient Privileges
mn_MN: Хандалт хийх эрхгүй

en: International Phonetic Alphabet
mn_MN: Олон улсын авиа зүйн цагаан толгой

en: Invalid configuration
mn_MN: Буруу тохиргоо

en: Irish grade 1
mn_MN: Ирланд 1-р брайл бичиг

en: Irish grade 2
mn_MN: Ирланд 2-р брайл бичиг

en: Israeli grade 1
mn_MN: Израилийн 1-р брайл бичиг

en: Italian 6 dot computer braille
mn_MN: Италийн 6 цэгт компьютерийн брайл бичиг

en: Italian 8 dot computer braille
mn_MN: Италийн 8 цэгт компьютерийн брайл бичиг

en: Italic off
mn_MN: Налуулагч мэдээлэх хаагдлаа

en: Italic on
mn_MN: Налуулагч мэдээлэх нээгдлээ

en: Japanese (Kantenji) literary braille
mn_MN: Япон (Кантэнжи) уран зохиолын брайл бичиг

en: Justified
mn_MN: Жигдэрлээ

en: Kannada grade 1
mn_MN: Каннада 1-р брайл бичиг

en: Kashmiri grade 1
mn_MN: Кашмир 1-р брайл бичиг

en: Kazakh grade 1
mn_MN: Казак 1-р брайл бичиг

en: Key words:
mn_MN: Түлхүүр үг:

en: Keyboard
mn_MN: Компьютерийн гар

en: Khmer grade 1
mn_MN: Кхмер 1-р брайл бичиг

en: Kinyarwanda literary braille
mn_MN: Кинярвандын уран зохиолын брайл бичиг

en: Korean grade 1
mn_MN: Солонгос 1-р брайл бичиг

en: Korean grade 1 (2006)
mn_MN: Солонгос хэлний 1-р брайл бичиг (2006)

en: Korean grade 2
mn_MN: Солонгос 2-р брайл бичиг

en: Korean grade 2 (2006)
mn_MN: Солонгос хэлний 2-р брайл бичиг (2006)

en: L&icense
mn_MN: Албан ёсны зөвшөөрөлтэй хэрэглэх эрх

en: L&ogging level:
mn_MN: &Нэвтрэх бүртгэл сонгох:

en: Lan&dmarks
mn_MN: Газарчлах тэмдэгтүүд

en: Lan&dmarks and regions
mn_MN: Газарчлах тэмдэгүүд мөн бүс нутгууд

en: Landscape
mn_MN: Босоо

en: Language Configuration Change
mn_MN: Хэлний тохируулга өөрчлөх

en: Lao Grade 1
mn_MN: Лаос 1-р брайл бичиг

en: Latvian grade 1
mn_MN: Латви 1-р брайл бичиг

en: Left
mn_MN: Зүүн

en: Left aligned
mn_MN: Зүүн зэрэгцлээ

en: Left click
mn_MN: Зүүн товш

en: Left mouse button lock
mn_MN: Хулганы зүүн товч цоожтой байна

en: Left mouse button unlock
mn_MN: Хулганы зүүн товч цоожгүй байна

en: Legacy
mn_MN: Өв залгамжлал

en: Legend entry for series {seriesName} {seriesIndex} of {seriesCount}
mn_MN: {seriesName} {seriesIndex} -ийн{seriesCount} Цувралын домогт оруулга

en: Legend entry {legendEntryIndex} of {legendEntryCount}
mn_MN: {legendEntryIndex} -ийн{legendEntryCount} Домогт оруулга

en: Legend key for Series {seriesName} {seriesIndex} of {seriesCount}
mn_MN: {seriesName} {seriesIndex} -ийн{seriesCount} Цувралын домог түлхүүр

en: Level
mn_MN: Dичиглэлийн төвшин сонгох

en: Liblouis
mn_MN: Liblouis олон улсын брайл код

en: License Agreement
mn_MN: NVDA дэлгэц уншигч програм албан ёсны монгол хэлээр ашиглах зөвшөөрөл 
    И Брайл Софт ХХК-нд  хандаж албан ёсны монгол хэл дээр хэрэглэх эрхээ баталгаажуулна уу 
    Холбоо барих хаяг, мэйл: ebraillesoft@outlook.com 
    хаяг байршил: Сөүлийн  гудамж 7 Улаанбаатар хотын нийтийн төв номын сан зүүн блок 207 
    холбоо барих утас:95951122

en: Lin&ks
mn_MN: Холбоосууд

en: Line
mn_MN: Мөр

en: Line &indentation reporting:
mn_MN: Мөрний догол мэдээлэх:

en: Line &numbers
mn_MN: Мөр болон & дугаарлалт

en: Line with Markers
mn_MN: Тэмдгүүд тавьсан мөр

en: Linear
mn_MN: Шугаман

en: Link has no apparent destination
mn_MN: Холбоос нь тодорхой очих газаргүй байна

en: Lists various types of elements in this document
mn_MN: Энэ баримт бичигт янз бүрийн төрлийн элементүүдийг жагсаав

en: Lists various types of elements in this spreadsheet
mn_MN: Энэ хүснэгтэд янз бүрийн төрлийн элементүүдийг жагсаав

en: Lithuanian 6 dot
mn_MN: Литвийн 6 цэгийн брайл бичиг

en: Lithuanian 8 dot
mn_MN: Литвийн 8 цэгийн брайл бичиг

en: Load Chromium virtual buffer when document busy.
mn_MN: Баримт бичиг завгүй үед Chromium виртуал буфер ачаална уу.

en: Loading NVDA. Please wait...
mn_MN: NVDA ажиллаж байна. түр хүлээнэ үү...

en: Loading document...
mn_MN: Уншигдаж байна...

en: Lock screen not secure while using NVDA
mn_MN: NVDA ашиглаж байгаа үед цоожтой дэлгэц аюулгүй биш байна

en: Locks or unlocks the left mouse button
mn_MN: Хулганы зүүн товчийг цоожлох эсхүл онгойлгох

en: Locks or unlocks the right mouse button
mn_MN: Хулганы баруун товчийг цоожлох эсхүл онгойлгох

en: Log fragment copied to clipboard
mn_MN: Логний хэсэг түр санах самбарт түр хууллагдлаа

en: Log fragment start position marked, press again to copy to clipboard
mn_MN: Log  фрагментийн эхлэх байрлалыг тэмдэглэсэн, түр санах самбарт хуулахын тулд дахин дарна уу

en: Log is unavailable
mn_MN: Лог боломжгүй байна

en: Logarithmic
mn_MN: Логарифмын

en: Logs information about the current navigator object which is useful to developers and activates the log viewer so the information can be examined.
mn_MN: Хөгжүүлэгчид хэрэгтэй байгаа одоогийн навигаторын объектын талаарх мэдээллийг бүртгэж, бүртгэл харагчийг идэвхжүүлснээр мэдээллийг шалгах боломжтой.

en: Luganda literary braille
mn_MN: Luganda уран зохиолын брайл бичиг

en: Major Gridlines
mn_MN: Гол сүлжээний мөрүүд

en: Make screen black (immediate effect)
mn_MN: Одоо дэлгэц (шууд харална).

en: Malay grade 2
mn_MN: Малай 2-р брайл бичиг

en: Malayalam grade 1
mn_MN: Malayalam  1-р брайл бичиг

en: Manipuri grade 1
mn_MN: Манипури 1-р брайл бичиг

en: Manual Activation
mn_MN: Гараар идэвхжүүлэх

en: Manual activate
mn_MN: Гараар идэвхжүүл

en: Manual activation
mn_MN: Гараар идэвхжүүлэх

en: Manual deactivate
mn_MN: Гараар идэвхгүй болго

en: Marathi grade 1
mn_MN: Марати 1-р брайл бичиг

en: Mark the current end of the log as the start of the fragment to be copied to clipboard by pressing again.
mn_MN: Бүртгэлийн одоогийн төгсгөлийг санах ойд хуулах фрагментийн эхлэл гэж дахин дарж тэмдэглэнэ үү.

en: Marks the current position of the review cursor as the start of text to be selected or copied
mn_MN: Сонгох эсвэл хуулах текстийн эхлэл гэж үзэх курсорын одоогийн байрлалыг тэмдэглэнэ

en: Master Thumbnails
mn_MN: Master Өнгөц зураг

en: Math interaction not supported.
mn_MN: Математикийн үйлдэл дэмжигдэхгүй байна.

en: Media Clip placeholder
mn_MN: Медиа клипийн орлуулагч

en: Message &timeout (sec)
mn_MN: Мэссэж &завсарлага (сик)

en: Microsoft UI Automation
mn_MN: Microsoft UI автоматжуулалт

en: Minor Gridlines
mn_MN: Бага торны мөрүүд

en: Miscellaneous
mn_MN: Элдэв зүйлс

en: Modes available in the 'Cycle sound split mode' command
mn_MN: "Циклийн дуу хуваах горим" аудио гаралт хувиарлах үйлдэл

en: Modes available in the Cycle speech mode command
mn_MN: Цикл ярих үйлдлийн горимууд

en: Mongolian grade 1
mn_MN: Монгол 6 цэгийн "UEB" олон улсын нэгдсэн 1-р брайл бичиг

en: Mongolian grade 2
mn_MN: Монгол 6 цэгийн "UEB" олон улсын нэгдсэн 2-р брайл бичиг

en: Most commands for controlling NVDA require you to hold down the NVDA key while pressing other keys.
    By default, the Insert and numpad Insert keys may both be used as the NVDA key.
    You can also configure NVDA to use the CapsLock as the NVDA key.
    Press NVDA+n at any time to activate the NVDA menu.
    From this menu, you can configure NVDA, get help, and access other NVDA functions.
mn_MN: NVDA програмыг удирдах ихэнх командууд нь бусад товчуудыг дарж байхдаа NVDA үйлдлийн товч удаан дарахыг шаарддаг.\n
    Анхдагчаар Insert болон numpad Insert товчуудыг хоёуланг нь NVDA програмыг удирдах үйлдлийн товч болгон ашиглаж болно.\n
    Та мөн NVDA програмыг удирдах үйлдлийн түлхүүр болгож CapsLock товчыг NVDA үйлдлийн товч болгон ашиглахаар тохируулж болно.\n
    NVDA цэсийг идэвхжүүлэхийн тулд хүссэн үедээ NVDA+n дарна уу.\n
    Энэ цэснээс та NVDA програмыг тохируулах, тусламж авах болон бусад NVDA функцүүдэд хандах нөхцөл бүрдэнэ.

en: Mouse
mn_MN: Хулгана

en: Mouse text unit resolution %s
mn_MN: Хулганы текстийн нэгж нягтрал %s

en: Mouse tracking off
mn_MN: Хулганы заагч мэдээлэх унтарлаа

en: Mouse tracking on
mn_MN: Хулганы заагч мэдээлэх аслаа

en: Move focus
mn_MN: Фокусыг хөдөлгө

en: Move navigator object to mouse
mn_MN: Навигаторын объектыг хулгана руу зөөх

en: Move system caret when ro&uting review cursor
mn_MN: Хяналтын курсорыг хөдөлгөх үед системийн тэмдэгт дагна

en: Move to focus
mn_MN: Фокус руу шилжих

en: Move to the next result
mn_MN: Дараагийн жагсаалтанд шилжих

en: Move to the previous result
mn_MN: Өмнөх жагсаалтанд шилжих

en: Moved above %s
mn_MN: %s дээд талд очих

en: Moved above blank paragraph
mn_MN: Хоосон догол мөрний дээд талд очих

en: Moved below %s
mn_MN: %s доод талд очих

en: Moved below blank paragraph
mn_MN: Хоосон догол мөрний доод талд очих

en: Movement by page not supported
mn_MN: Хуудас тус бүрээр зөөхийг дэмждэггүй

en: Moves past the end of the container element, such as a list or table
mn_MN: Жагсаалт эсвэл хүснэгт гэх мэт контейнерийн элементийн төгсгөлд шилжих

en: Moves the braille display to the current focus
mn_MN: Брайл дэлгэцийг одоогийн фокус дээр шилжүүлнэ

en: Moves the braille display to the next line
mn_MN: Брайл дэлгэцийг дараагийн мөрөнд шилжүүлнэ

en: Moves the braille display to the previous line
mn_MN: Брайл дэлгэцийг өмнөх мөрөнд шилжүүлнэ

en: Moves the focus out of the current embedded object and into the document that contains it
mn_MN: Фокусыг одоогийн суулгасан объектоос гаргаж, түүнийг агуулсан баримт бичигт шилжүүлнэ

en: Moves the mouse pointer to the current navigator object
mn_MN: Хулганы заагчыг хөдөлгөөнт объект дээр аваачих

en: Moves the navigator object and focus to the first row
mn_MN: Навигаторын объектыг хөдөлгөж, эхний мөрөнд шилжүүлэх

en: Moves the navigator object and focus to the last row
mn_MN: Навигаторын объектыг хөдөлгөж, төгсгөлийн мөрөнд шилжүүлэх

en: Moves the navigator object and focus to the next row
mn_MN: Хөдөлгөөнт объектыг дараагийн мөрөнд шилжүүлэх

en: Moves the navigator object and focus to the previous row
mn_MN: Хөдөлгөөнт объектыг өмнөх мөрөнд шилжүүлэх

en: Moves the navigator object to the first column
mn_MN: Навигаторын объектыг эхний багана руу шилжүүлнэ

en: Moves the navigator object to the first object inside it
mn_MN: Навигаторын объектыг доторх эхний объект руу шилжүүлнэ

en: Moves the navigator object to the last column
mn_MN: Навигаторын объектыг төгсгөлийн багана руу шилжүүлнэ

en: Moves the navigator object to the next column
mn_MN: Хөдөлгөөнт объектыг дараагийн багананд шилжүүлэх

en: Moves the navigator object to the next object
mn_MN: Навигаторын объектыг дараагийн объект руу шилжүүлнэ

en: Moves the navigator object to the object containing it
mn_MN: Навигаторын объектыг түүнийг агуулсан объект руу шилжүүлнэ

en: Moves the navigator object to the previous column
mn_MN: Хөдөлгөөнт объектыг өмнөх багананд шилжүүлэх

en: Moves the navigator object to the previous object
mn_MN: Навигаторын объектыг өмнөх объект руу шилжүүлнэ

en: Moves the review cursor to the bottom line of the current navigator object and speaks it
mn_MN: Хяналтын заагчыг одоогийн навигаторын объектын доод мөрөнд шилжүүлж, хэлнэ

en: Moves the review cursor to the first character of the line where it is situated in the current navigator object and speaks it
mn_MN: Хяналтын  заагчыг одоогийн навигаторын объектод байгаа мөрний эхний тэмдэгт рүү шилжүүлж, хэлнэ

en: Moves the review cursor to the last character of the line where it is situated in the current navigator object and speaks it
mn_MN: Хяналтын  заагчыг одоогийн навигаторын объектод байгаа мөрийн сүүлчийн тэмдэгт рүү шилжүүлж, хэлнэ

en: Moves the review cursor to the next character of the current navigator object and speaks it
mn_MN: Хяналтын заагчыг одоогийн навигаторын объектын дараагийн тэмдэгт рүү шилжүүлж, хэлнэ

en: Moves the review cursor to the next line of the current navigator object and speaks it
mn_MN: Хяналтын заагчыг одоогийн навигаторын объектын дараагийн мөрөнд шилжүүлж, хэлнэ

en: Moves the review cursor to the next page of the current navigator object and speaks it
mn_MN: Хяналтын заагчыг одоогийн навигаторын объектын дараагийн хуудас руу шилжүүлж, хэлнэ

en: Moves the review cursor to the next word of the current navigator object and speaks it
mn_MN: Хяналтын заагчыг одоогийн навигаторын объектын дараагийн үг рүү шилжүүлж, хэлнэ

en: Moves the review cursor to the previous character of the current navigator object and speaks it
mn_MN: Хяналтын заагчыг одоогийн навигаторын объектын өмнөх тэмдэгт рүү шилжүүлж, хэлнэ

en: Moves the review cursor to the previous line of the current navigator object and speaks it
mn_MN: Хяналтын заагчыг одоогийн навигаторын объектын өмнөх мөрөнд шилжүүлж, хэлнэ

en: Moves the review cursor to the previous page of the current navigator object and speaks it
mn_MN: Хяналтын заагчыг одоогийн навигаторын объектын өмнөх хуудас руу шилжүүлж, хэлнэ

en: Moves the review cursor to the previous word of the current navigator object and speaks it
mn_MN: Хяналтын заагчыг одоогийн навигаторын объектын өмнөх үг рүү шилжүүлж, хэлнэ

en: Moves the review cursor to the top line of the current navigator object and speaks it
mn_MN: Хяналтын заагчыг одоогийн навигаторын объектын дээд мөрөнд шилжүүлж, хэлнэ

en: Moves to the next available setting in the synth settings ring
mn_MN: Синтезийн тохиргооны цагираг дахь дараагийн боломжтой тохиргоо руу шилжинэ

en: Moves to the next object in a flattened view of the object navigation hierarchy
mn_MN: Объектийн навигацийн шатлалын хавтгайруулсан хэлбэрээр дараагийн объект руу шилжинэ

en: Moves to the previous available setting in the synth settings ring
mn_MN: Синтезийн тохиргооны цагираг дахь өмнөх боломжтой тохиргоо руу шилжинэ

en: Moves to the previous object in a flattened view of the object navigation hierarchy
mn_MN: Объектийн навигацийн шатлалын хавтгайруулсан харагдацаар өмнөх объект руу шилжинэ

en: Moves to the start of the container element, such as a list or table
mn_MN: Жагсаалт эсвэл хүснэгт гэх мэт контейнер элементийн эхэнд шилжих

en: Moving Average
mn_MN: Дундаж Хөдөлгөөнд

en: Multi line break
mn_MN: Олон мөр таслах

en: N&otes
mn_MN: тэмдэглэлүүд

en: NV Access &shop
mn_MN: NV Access &дэлгүүр

en: NV Access &web site
mn_MN: NV Access & вэб сайт

en: NVDA  Usage Data Collection
mn_MN: NVDA хэрэглээний мэдээллийн цуглуулга

en: NVDA &Language (requires restart):
mn_MN: Хэл солигдвол (NVDA дахин эхлүүлэх хэрэгтэй болно):

en: NVDA Braille Viewer
mn_MN: Дэлгэц уншигчийн брайл үзүүлэгч

en: NVDA Development
mn_MN: NVDA хөгжүүлэлт

en: NVDA Log Viewer
mn_MN: Монгол NVDA Log харагч

en: NVDA Message
mn_MN: NVDA мессеж

en: NVDA Python Console
mn_MN: NVDA Дэлгэц уншигч програмын Python Console

en: NVDA Settings
mn_MN: NVDA Тохируулгууд

en: NVDA Speech Viewer
mn_MN: NVDA яриа харах

en: NVDA Update
mn_MN: NVDA шинэчлэгдэх үйлдлийн

en: NVDA add-on package
mn_MN: NVDA add-on багц

en: NVDA in both channels and applications on the left
mn_MN: Хоёр суваг дээрх NVDA зүүн талд програмууд

en: NVDA in both channels and applications on the right
mn_MN: Хоёр суваг дээрх NVDA баруун талд програмууд

en: NVDA is unable to determine if Windows is locked. While this instance of NVDA is running, your desktop will not be secure when Windows is locked. Restarting Windows may address this. If this error is ongoing then disabling the Windows lock screen is recommended.
mn_MN: NVDA Windows цоожтой эсэхийг тодорхойлох боломжгүй байна. Энэ NVDA хувилбар ажиллаж байх үед Windows цоожтой байвал таны компьютер аюулгүй байх боломжгүй. Windows системийг дахин эхлүүлэх нь үүнийг шийдэж магадгүй юм. Хэрэв энэ алдаа үргэлжилсээр байвал Windows цоожтой дэлгэцийг идэвхгүй болгохыг зөвлөж байна.

en: NVDA is unable to remove or overwrite a file.
mn_MN: NVDA нь файлыг устгах эсвэл дарж бичих боломжгүй.

en: NVDA must be restarted for the new language to take effect.
mn_MN: Өөр хэлээр ашиглах бол NVDA програмыг заавал дахин эхлүүлнэ үү.

en: NVDA on the left and applications in both channels
mn_MN: Зүүн талд NVDA, ба хоёр суваг дээр програмууд

en: NVDA on the left and applications on the right
mn_MN: Зүүн талд NVDA, баруун талд програмууд

en: NVDA on the right and applications in both channels
mn_MN: Баруун талд NVDA ба хоёр суваг дээрх програмууд

en: NVDA on the right and applications on the left
mn_MN: Баруун талд NVDA, зүүн талд програмууд

en: NVDA settings
mn_MN: NVDA тохируулгууд

en: NVDA started
mn_MN: NVDA эхэллээ

en: NVDA version {version} is available.
mn_MN: Монгол NVDA шинэ хувилбар {version} гарлаа.

en: NVDA web site
mn_MN: NVDA Дэлгэц уншигч програмын web site

en: NVDA's interface language is now forced from the command line. On the next restart, the language  saved in NVDA's configuration will be used instead.
mn_MN: NVDA-ийн интерфейсийн хэлийг одоо тушаалын мөрөөс албаддаг. Дараагийн дахин эхлүүлэх үед NVDA-ийн тохиргоонд хадгалагдсан хэлийг оронд нь ашиглах болно.

en: Native app selection mode disabled
mn_MN: Үндсэн апп идэвхжүүлэх горим идэвхгүй боллоо

en: Native app selection mode enabled
mn_MN: Үндсэн апп идэвхжүүлэх горим идэвхэжлээ

en: Native input
mn_MN: Төрөл бүрийн оролт

en: Native selection mode cannot be turned off in this browse mode document
mn_MN: Энэхүү browse горимын бичвэрт үндсэн сонголтын горимыг унтрааж болохгүй

en: Native selection mode unsupported in this browse mode document
mn_MN: Энэхүү browse горимын бичвэрт үндсэн сонголтын горимыг дэмжихгүй

en: Native selection mode unsupported in this document
mn_MN: Энэ бичвэр эх сонголтын горимыг дэмждэггүй

en: Nattiq nBraille
mn_MN: Nattiq nбрайл

en: Navigating by sentence not supported in this document
mn_MN: Энэ баримт бичигт өгүүлбэрүүдийн Navigating  өөрчлөлт хийхийг дэмжихгүй байна

en: Nepali grade 1
mn_MN: Непал 1-р брайл бичиг

en: Never
mn_MN: Хэзээ ч үгүй

en: New Profile
mn_MN: Шинэ профайл

en: New name:
mn_MN: Шинэ нэр:

en: Newsgroup:
mn_MN: Мэдээ мэдээлэл:

en: No
mn_MN: Үгүй

en: No Series defined.
mn_MN: Тодорхойлолтгүй цуврал.

en: No action
mn_MN: Үйлдэл алга

en: No additional details
mn_MN: Нэмэлт мэдээлэл алга

en: No braille
mn_MN: Брайл төхөөрөмж үгүй

en: No caret
mn_MN: Тэмдэгт алга

en: No comment thread on this cell
mn_MN: Энэ нүдэнд сэтгэгдэл алга

en: No comments
mn_MN: Сэтгэгдлүүд алга

en: No containing object
mn_MN: Агуулж байгаа объект алга

en: No ducking
mn_MN: Бүгд зэрэгцэж дуугарах

en: No emoji
mn_MN: Emoji алга

en: No focus
mn_MN: Focus Төвлөрөл алга

en: No formatting information
mn_MN: Форматлах мэдээлэл алга

en: No help available here.
mn_MN: Энд тусламж авах боломж байхгүй.

en: No location information
mn_MN: Байршлын мэдээлэл алга

en: No long description
mn_MN: Урт тайлбар алга

en: No message yet
mn_MN: Одоогоор мессеж алга

en: No navigator object
mn_MN: Навигаторын объект алга

en: No new log entry to copy
mn_MN: Хуулах шинэ лог бичилт алга

en: No next
mn_MN: Дараа нь алга

en: No next different style text
mn_MN: Дараа нь өөр загварын бичвэр алга

en: No next paragraph
mn_MN: Дараагийн бичвэр догол мөр байхгүй

en: No next review mode
mn_MN: Дараа нь хянан үзэх горим алга

en: No next same style text
mn_MN: Дараа нь ижил загварын бичвэр алга

en: No note on this cell
mn_MN: Энэ нүдэнд тэмдэглэл алга

en: No notes
mn_MN: Тэмдэглэл алга

en: No objects inside
mn_MN: Дотор нь объект алга

en: No previous
mn_MN: Өмнө нь алга

en: No previous different style text
mn_MN: өмнө нь өөр загварын бичвэр алга

en: No previous paragraph
mn_MN: Өмнө нь бичвэр догол мөр байхгүй

en: No previous review mode
mn_MN: Өмнө нь хянан үзэх горим алга

en: No previous same style text
mn_MN: өмнө нь ижил загварын бичвэр алга

en: No progress bar updates
mn_MN: Үйлдлийн явц сонсогдохгүй идэвхжлээ

en: No selection
mn_MN: Сонгогдоогүй

en: No settings
mn_MN: Тохируулга алга

en: No shortcut key
mn_MN: Гар команд холбох shortcut key алга

en: No speech
mn_MN: Ярьдаг програм ажиллахгүй

en: No start marker set
mn_MN: Эхлэлийн тэмдэглэгээ алга

en: No status line found
mn_MN: Төлвийн мөр олдсонгүй

en: No symbol replacement
mn_MN: Тэмдгийг солихгүй

en: No system battery
mn_MN: Батарей системд алга

en: No text to copy
mn_MN: Хуулах бичвэр алга

en: No title
mn_MN: Гарчиг алга

en: No track playing
mn_MN: Дуу хөгжим тоглуулахгүй байна

en: No update available.
mn_MN: Шинэ хувилбар гараагүй байна.

en: NonVisual Desktop Access
mn_MN: Монгол NVDA дэлгэц уншигч програм

en: Normal view
mn_MN: Ердийн үзэмж

en: Northern Kurdish grade 0
mn_MN: Хойд курд хэлний 0 брайл бичиг

en: Norwegian 8 dot computer braille
mn_MN: Норвегийн 8 цэгт компьютерийн брайл бичиг

en: Norwegian grade 0
mn_MN: Норвеги 0 брайл бичиг

en: Norwegian grade 1
mn_MN: Норвеги 1-р брайл бичиг

en: Norwegian grade 2
mn_MN: Норвеги 2-р брайл бичиг

en: Norwegian grade 3
mn_MN: Норвеги 3-р брайл бичиг

en: Not a link.
mn_MN: Холбоос биш.

en: Not in a container
mn_MN: Контейнер дотор биш

en: Not in a table cell
mn_MN: Хүснэгтийн нүдэнд биш байна

en: Not in table
mn_MN: Хүснэгтэнд байхгүй

en: Not math
mn_MN: Математик биш

en: Not on a note
mn_MN: Тэмдэглэл дээр биш

en: Not supported in this document
mn_MN: Өөр үйлдэл хийнэ үү

en: Not supported in this document.
mn_MN: Үйлдэл хийгдэхгүй байна.

en: Note
mn_MN: Тэмдэглэл хийх

en: Notes Master view
mn_MN: Мастер тэмдэглэлүүдийг үзүүлэх

en: Notes page
mn_MN: Тэмдэглэлүүдийн хуудас

en: Nothing
mn_MN: Юу ч биш

en: Notify
mn_MN: Мэдэгдэх

en: Notify for &pending update on startup
mn_MN: NVDA эхлэх бүрт хүлээгдэж байгаа шинэчлэлтийг мэдээлэх

en: Number format: {0}
mn_MN: {0} тооны формат:

en: OK
mn_MN: ЗА

en: Object Presentation
mn_MN: Объект үзүүлэх

en: Object edges positioned {left:.1f} percent from left edge of screen, {top:.1f} percent from top edge of screen, width is {width:.1f} percent of screen, height is {height:.1f} percent of screen
mn_MN: Объектын ирмэгийн байршил {left:.1f} дэлгэцийн зүүн ирмэгээс хувь,{top:.1f} дэлгэцийн дээд ирмэгээс хувь, мөн өргөн нь{width:.1f} дэлгэцийн хувь, өндөр {height:.1f} дэлгэцийн хувь

en: Object has no location
mn_MN: Объект байршилгүй байна

en: Object navigation
mn_MN: Объект навигаци

en: Object placeholder
mn_MN: Объект орлуулагч Object placeholder

en: Object review
mn_MN: Объектыг үзэх

en: Off
mn_MN: Хаалттай

en: Off bottom slide edge by {distance:.3g} point | Off bottom slide edge by {distance:.3g} points
mn_MN[0]: Доод талын гулсуурын ирмэгээс{distance:.3g} цэг
mn_MN[1]: Off bottom slide edge by {distance:.3g} points

en: Off left slide edge by {distance:.3g} point | Off left slide edge by {distance:.3g} points
mn_MN[0]: Унтраах зүүн гулсуурын ирмэгээр{distance:.3g} цэг
mn_MN[1]: Унтраах зүүн гулсуурын ирмэгээр{distance:.3g} оноо

en: Off right slide edge by {distance:.3g} point | Off right slide edge by {distance:.3g} points
mn_MN[0]: Унтраах баруун гулсуур ирмэгээр{distance:.3g} цэг
mn_MN[1]: Off right slide edge by {distance:.3g} points

en: Off top slide edge by {distance:.3g} point | Off top slide edge by {distance:.3g} points
mn_MN[0]: Дээд талын гулсуурын ирмэгээс{distance:.3g} цэг
mn_MN[1]: Off top slide edge by {distance:.3g} points

en: Only when scrolling back
mn_MN: Зөвхөн буцааж гүйлгэх үед

en: Only when tethered automatically
mn_MN: Зөвхөн автоматаар холбогдсон үед

en: Open developer scratchpad directory
mn_MN: Хөгжүүлэгчийн scratchpad байршлыг нээх

en: Open-High-Low-Close
mn_MN: Нээх-өндөр-нам-хаах

en: Opens NVDA configuration directory for the current user.
mn_MN: Одоогийн хэрэглэгчийн  NVDA тохируулгыг нээж орох.

en: Opens the WX GUI inspection tool. Used to get more information about the state of GUI components.
mn_MN: WX GUI шалгах хэрэгслийг нээнэ. GUI бүрэлдэхүүн хэсгүүдийн төлөв байдлын талаар нэмэлт мэдээлэл авахад ашигладаг.

en: Opens the note editing dialog
mn_MN: Тэмдэглэл засах харилцах цонхыг нээнэ

en: Options
mn_MN: Сонголтууд

en: Options:
mn_MN: Сонголтууд:

en: Org Chart placeholder
mn_MN: Байгууллагын график орлуулагч

en: Organisation:
mn_MN: Байгууллага:

en: Oriya grade 1
mn_MN: Ориа 1-р брайл бичиг

en: Out of table
mn_MN: Хүснэгтээс гарсан байна

en: Outline view
mn_MN: Бүтцээр үзүүлэх

en: Output pane cleared
mn_MN: Гаралтын самбар арилсан

en: Package
mn_MN: Багц

en: Page {pageNumber}
mn_MN: Хуудасны дугаар {pageNumber}

en: Pages and spacing
mn_MN: Хуудаснууд болон мөр хоорондын зай

en: Papenmeier BRAILLEX newer models
mn_MN: Papenmeier BRAILLEX шинэлэг загварууд

en: Papenmeier BRAILLEX older models
mn_MN: Papenmeier BRAILLEX хуучирсан загварууд

en: Paragraph start marker:
mn_MN: Догол мөр эхлүүлэх тэмдэг:

en: Pass next key through
mn_MN: Энэ командыг алгасаж дараагийн команданд  шууд шилжих

en: Pattern
mn_MN: Загвар жишээ

en: Performs the default action on the current navigator object (example: presses it if it is a button).
mn_MN: Одоогийн навигаторын объект дээр анхдагч үйлдлийг гүйцэтгэдэг (жишээ нь: товч бол дарна).

en: Periodically &refresh recognized content
mn_MN: Үе үе & хүлээн зөвшөөрөгдсөн контентыг шинэчлэх

en: Persian 8 dot computer braille
mn_MN: Перс 8 цэгийн компьютер  брайл бичиг

en: Persian grade 1
mn_MN: Перс 1-р брайл бичиг

en: Picture placeholder
mn_MN: Зураг placeholder

en: Pie
mn_MN: Бялуу

en: Pie of Pie
mn_MN: Бялуу бялуу

en: Pivot Chart Drop Zone
mn_MN: Пивот диаграмыг буулгах бүс

en: Pivot Chart Field Button
mn_MN: Пивот диаграмын талбарын товч

en: Play a sound for logged e&rrors:
mn_MN: Бүртгэгдсэн лог алдаа гарах бүрт хөгжим тоглуулах:

en: Play a sound when &auto-suggestions appear
mn_MN: &автомат санал зөвлөмж гарч ирэх үед хөгжим тоглуулах

en: Play sound for &spelling errors while typing
mn_MN: Бичиж байхад зөв бичгийн алдаа гарвал хөгжим тоглуул

en: Please Donate
mn_MN: Хандив өргөх

en: Please disable screen curtain before using Windows OCR.
mn_MN: Windows OCR ашиглахын өмнө дэлгэцийн хөшгийг идэвхгүй болгоно уу.

en: Please press OK to start the installed copy.
mn_MN: Суулгасан хуулбарыг эхлүүлэхийн тулд OK дарна уу.

en: Please specify a directory in which to create the portable copy.
mn_MN: Зөөврийн хувилбарыг үйсгэх зам байршлыг тодорхой зааж өгнө үү.

en: Please wait
mn_MN: Түр хүлээнэ үү

en: Please wait while NVDA is being installed
mn_MN: Монгол NVDA сууж дуустал түр хүлээнэ үү

en: Please wait while a portable copy of NVDA is created.
mn_MN: Монгол NVDA зөөврийн хувилбар бэлэн болохыг түр хүлээнэ үү.

en: Please wait while settings are copied to the system configuration.
mn_MN: Системийн тохируулга дээр тохируулгуудыг хуулж дуустал түр хүлээнэ үү.

en: Please wait while the add-on is being installed.
mn_MN: Add-on суулгаж байна та түр хүлээнэ үү.

en: Please wait while your previous installation of NVDA is being updated.
mn_MN: Таны өмнөх NVDA суулгац шинэчлэгдэж байгаа тул түр хүлээнэ үү.

en: Plot area
mn_MN: Талбайн талбай

en: Plot area, inside height: {plotAreaInsideHeight:.0f}, inside width: {plotAreaInsideWidth:.0f}, inside top: {plotAreaInsideTop:.0f}, inside left: {plotAreaInsideLeft:.0f}
mn_MN: Талбай, дотор талын өндөр: {plotAreaInsideHeight:.0f}, дотоод өргөн:{plotAreaInsideWidth:.0f}, дотор дээд:{plotAreaInsideTop:.0f}, зүүн дотор: {plotAreaInsideLeft:.0f}

en: Plugged in
mn_MN: Цахилгаанд залгагдсан

en: Plugins reloaded
mn_MN: Plugins  залгаас програм дахин ачаалж байна

en: Polish 8 dot computer braille
mn_MN: Польшийн 8 цэгт компьютерийн брайл бичиг

en: Polish literary braille
mn_MN: Польшийн уран зохиолын брайл бичиг

en: Polynomial
mn_MN: Олон гишүүнт

en: Portable Copy Exists
mn_MN: Зөөврийн хуулбар байна

en: Portable copy creation cancelled.
mn_MN: Зөөврийн хуулбар үүсгэхийг цуцаллаа.

en: Portable directory:
mn_MN: Зөөврийн хувилбарын зам байршил:

en: Portrait
mn_MN: Хөндөлөн

en: Portuguese 8 dot computer braille
mn_MN: Португалийн 8 цэгт компьютерийн брайл бичиг

en: Portuguese grade 1
mn_MN: Португал 1-р брайл бичиг

en: Portuguese grade 2
mn_MN: Португал 2-р брайл бичиг

en: Positioned at {x}, {y}
mn_MN: {x}, {y} -нд байралсан

en: Power
mn_MN: Цахилгаан тэжээл

en: Presents, in browse mode, formatting info for the current review cursor position.
mn_MN: Хяналтын заагчыг байрлалын форматын мэдээллийг үзэх горимд харуулна.

en: Presents, in browse mode, formatting info for the text under the caret.
mn_MN: Хөтөч, Хайлтын горимд текстийн форматын мэдээллийг системийн тэмдэгт доор харуулна.

en: Preserve
mn_MN: Хадгалах

en: Press twice to copy or reset the start marker
mn_MN: Хоёр удаа дарж хуулах команд хий эсхүл тэмдэглэл дахин тавих

en: Pressed once sets the keyboard focus to the navigator object, pressed twice sets the system caret to the position of the review cursor
mn_MN: Нэг удаа дарвал гарын фокусыг навигаторын объект руу тохируулна, хоёр удаа дарвал системийн тэмдэгтийг хянах заагч байрлалд тохируулна

en: Pressing once reverts the current configuration to the most recently saved state. Pressing three times resets to factory defaults.
mn_MN: Нэг удаа дарснаар одоогийн тохиргоог хамгийн сүүлд хадгалсан төлөв рүү буцаана. Гурван удаа дарснаар үйлдвэрийн тохиргоонд буцаж орно.

en: Primary Category Axis
mn_MN: Анхны тэнхлэг

en: Primary Series Axis
mn_MN: Үндсэн цуврал тэнхлэг

en: Primary Value Axis
mn_MN: Үндсэн утгын тэнхлэг

en: Primary footer
mn_MN: Хамгийн эхний доод хөл хэсэг

en: Primary header
mn_MN: Хамгийн эхний толгой

en: Print Preview
mn_MN: Хэвлэгдэх байдлыг үзүүлэх

en: Profile
mn_MN: Профайл

en: Profile Triggers
mn_MN: Профайл гохнууд

en: Profile name:
mn_MN: Профайлын нэр:

en: Progress &bar output:
mn_MN: Үйлдлийн явц мэдээлэх сонголтын:

en: Punctuation/symbol &level:
mn_MN: Бичиглэлийн &төвшин сонгох:

en: Punjabi grade 1
mn_MN: Пунжаби 1-р брайл бичиг

en: Python Console
mn_MN: Python компьютерийн операторын удирдах хэрэгсэл

en: Quits NVDA!
mn_MN: NVDA програмаас гарах!

en: RGB red {rgb.red}, green {rgb.green}, blue {rgb.blue}
mn_MN: RGB улаан {rgb.red}, ногоон{rgb.green}, цэнхэр{rgb.blue}

en: Radar
mn_MN: Radar Богино долгион

en: Radar Axis Labels
mn_MN: Радарын тэнхлэгийн шошго

en: Radar with Data Markers
mn_MN: Radar тэмдгүүд тавьсан мэдээлэл

en: Rate boos&t
mn_MN: &Хурдасгах

en: Re&move
mn_MN: &Дахин шилжүүлэх

en: Re-&download update
mn_MN: &Шинэчлэлтийг дахин татаж авна уу

en: Read by &paragraph
mn_MN: Догол &мөрөөр унших

en: Reads all controls in the active window
mn_MN: Идэвхтэй цонхонд бүх удирдлагыг уншина

en: Reads from the review cursor up to the end of the current text, moving the review cursor as it goes
mn_MN: Хянах заагчаар одоогийн текстийн төгсгөл хүртэл уншиж, хянах заагчыг хөдөлгөдөг

en: Reads from the system caret up to the end of the text, moving the caret as it goes
mn_MN: Системийн тэмдэгтээс эхлээд текстийн төгсгөл хүртэл уншдаг бөгөөд тэмдэгт тэмдэгтийг хөдөлж байна

en: Reads the column vertically from the current cell downwards to the last cell in the column.
mn_MN: Одоогийн нүднээс доошоо баганын сүүлчийн нүд хүртэл баганыг босоо байдлаар уншина.

en: Reads the current application status bar and moves navigator object into it.
mn_MN: Одоогийн програмын төлөвийн мөрийг уншиж, чиглүүлэгчийн объект руу шилжүүлнэ.

en: Reads the current application status bar.
mn_MN: Одоогийн програмын төлөвийн мөрийг уншина.

en: Reads the current application status bar. If pressed twice, spells the information. If pressed three times, copies the status bar to the clipboard
mn_MN: Одоогийн програмын төлөвийн мөрийг уншина. Хоёр удаа дарвал мэдээллийг зөв бичнэ. Хэрэв гурван удаа дарвал статусын самбарыг санах ой руу хуулна

en: Reads the current column vertically from top to bottom without moving the system caret.
mn_MN: Системийн тэмдэгтийг хөдөлгөхгүйгээр одоогийн баганыг дээрээс доош босоо байдлаар уншина.

en: Reads the current row horizontally from left to right without moving the system caret.
mn_MN: Системийн тэмдэгтийг хөдөлгөхгүйгээр одоогийн мөрийг зүүнээс баруун тийш хэвтээ байдлаар уншина.

en: Reads the row horizontally from the current cell rightwards to the last cell in the row.
mn_MN: Мөрийг одоогийн нүднээс баруун тийш мөрний сүүлчийн нүд хүртэл хэвтээ байдлаар уншина.

en: Recognition &language:
mn_MN: Үсэг таних үйлдэл ба хэл:

en: Recognition failed
mn_MN: Таниулах үйлдэл алдаа заалаа

en: Recognizes the content of the current navigator object with Windows OCR
mn_MN: Windows OCR ашиглан одоогийн навигаторын объектын агуулгыг танина

en: Recognizing
mn_MN: Таниулж байна

en: Refresh	F5
mn_MN: F5 товчыг дарж дахин сэргээ

en: Refreshed
mn_MN: Сэргээгдсэн

en: Refreshes the document content
mn_MN: Баримт бичгийн агуулга шинэчлэгдлээ

en: Regi&stration for UI Automation events and property changes:
mn_MN: UI автоматжуулалтын үйл явдал болон шинж чанрын өөрчлөлтийг бүртгэх, бүртгэл:

en: Regular &expression
mn_MN: &Тогтмол үг хэллэг

en: Regular Expression error in the pattern field: "{error}".
mn_MN: Загвар жишээний талбар дахь Тогтмол үг хэллэгийн алдаа: "{error}".

en: Regular Expression error in the replacement field: "{error}".
mn_MN: Орлуулах талбар дахь тогтмол үг хэллэгийн алдаа: "{error}".

en: Regular expression for text paragraph navigation
mn_MN: Бичвэр догол мөрийг чиглүүлэх тогтмол  илэрхийлэл

en: Reload plugins
mn_MN: Залгаасуудыг буюу plugins дахин ачаална уу

en: Remaining time not available
mn_MN: Үлдсэн хугацаа мэдээлэх боломжгүй

en: Remind me &later
mn_MN: Надад дараа дахин сануулах

en: Remove all
mn_MN: Бүгдийг арилгах

en: Removed row {rowNumber} column {columnNumber} from column headers
mn_MN: Баганын толгой {rowNumber} багана{columnNumber} Мөрийг хассан

en: Removed row {rowNumber} column {columnNumber} from row headers
mn_MN: Мөрийн толгой хэсгээс {rowNumber} багана{columnNumber} Мөрийг хассан

en: Removed {address}    from row headers
mn_MN: Мөрийн толгой хэсгээс  {address} хассан

en: Removed {address} from column headers
mn_MN: Баганын толгой хэсгээс {address} Устгасан

en: Rename Profile
mn_MN: Профайл нэрийг өөрчлөх

en: Replacement
mn_MN: Солих

en: Report &notifications
mn_MN: Мэдэгдлүүдийг мэдээлэх

en: Report &object when mouse enters it
mn_MN: Хулганы заагч inter дарах үед &объектыг мэдээлэх

en: Report &tooltips
mn_MN: &Зөвлөмжүүд мэдээлэх

en: Report '&Normalized' when navigating by character
mn_MN: Тэмдэгтээр шилжих үед "&Нормчилсан" гэж мэдээлэх

en: Report 'has details' for structured annotations
mn_MN: Тайлан нь бүтэцлэгдсэн тэмдэглэгээний 'дэлгэрэнгүй мэдээлэлтэй' байна

en: Report aria-description always
mn_MN: Ариа-тайлбарыг үргэлж мэдээлэх

en: Report backg&round progress bars
mn_MN: Арын мэдээлэл, явцын мөрийг мэдээлэх

en: Report cell borders {mode}
mn_MN: Нүдний хүрээг мэдээлэх {mode}

en: Report changes to the &composition string
mn_MN: &composition string өөрчлөлтийг мэдээлнэ үү

en: Report changes to the &reading string
mn_MN: &reading string өөрчлөлтийг мэдээлнэ үү

en: Report dynamic &content changes
mn_MN: Динамик болон агуулгын өөрчлөлтийг мэдээлэх

en: Report formatting chan&ges after the cursor (can cause a lag)
mn_MN: Заагч хөдөлгөөнтэй үед форматын өөрчлөлтийг мэдээлэх бол (хоцролт үүсгэж болзошгүй)

en: Report line indentation {mode}
mn_MN: Мөрийн догол мөр мэдээлэх {mode}

en: Report live regions:
mn_MN: Шууд бүс нутгийг мэдээлэх:

en: Report mouse &shape changes
mn_MN: Хулганы хэлбэр өөрчлөгдөхийг мэдээлэх

en: Report object &descriptions
mn_MN: Объект болон тайлбарыг мэдээлэх

en: Report object &position information
mn_MN: Объект, байршлын мэдээллийг мэдээлэх

en: Report object shortcut &keys
mn_MN: &Объектын файлын холбоосуудыг мэдээлэх

en: Report summary of any annotation details at the system caret.
mn_MN: Системийн тэмдэгтийн тэмдэглэгээний дэлгэрэнгүйг тоймлон мэдээлнэ үү.

en: Report table headers {mode}
mn_MN: Хүснэгтийн толгой мэдээлэх {mode} аслаа

en: Report the destination URL of the link at the position of caret or focus. If pressed twice, shows the URL in a window for easier review.
mn_MN: Caret үсэг тэмдэгт эсвэл фокусын байрлал дахь холбоосын очих URL-г мэдээлнэ үү. Хэрэв хоёр удаа дарвал URL-г хялбархан шалгахын тулд цонхонд харуулна.

en: Report transparent color values
mn_MN: Ил тод өнгөний утгыг мэдээлэх

en: Reports battery status and time remaining if AC is not plugged in
mn_MN: Батарейний олон талын мэдээлэл авах болно.
    тухайлбал цэнэглэгдэж байгаа хувь болон үлдсэн цэнэгний тухай, түүнчлэн цэнэглэгч залгаатай эсхүүл үгүй байгааг мэдээлэх болно

en: Reports formatting info for the current review cursor position.
mn_MN: Форматын мэдээллийг хулганы заагчны байрлалаар сонсох.

en: Reports formatting info for the current review cursor position. If pressed twice, presents the information in browse mode
mn_MN: Одоогийн заагчаар байрлалын форматын мэдээллийг мэдээлдэг. Хэрэв хоёр удаа дарвал мэдээллийг үзэх горимд харуулна

en: Reports formatting info for the text under the caret.
mn_MN: Каретийн доорх текстийн форматын мэдээллийг мэдээлнэ.

en: Reports formatting info for the text under the caret. If pressed twice, presents the information in browse mode
mn_MN: Каретийн доорх текстийн форматын мэдээллийг мэдээлнэ. Хэрэв хоёр удаа дарвал мэдээллийг үзэх горимд харуулна

en: Reports formatting info for the text under this braille cell
mn_MN: Брайл цонхонд бичвэрийн форматийг үзүүлэх

en: Reports information about the location of the current navigator object.
mn_MN: Одоогийн навигаторын объектын байршлын талаарх мэдээллийг мэдээлнэ.

en: Reports information about the location of the currently focused object.
mn_MN: Одоогоор төвлөрсөн объектын байршлын талаарх мэдээллийг мэдээлнэ.

en: Reports information about the location of the text at the caret, or location of the currently focused object if there is no caret.
mn_MN: Зураасан дээрх текстийн байршил, эсвэл тэмдэгт байхгүй бол одоо байгаа объектын байршлын талаарх мэдээллийг мэдээлнэ.

en: Reports information about the location of the text at the review cursor, or location of the navigator object if there is no text under review cursor.
mn_MN: Хяналтын курсор дээрх текстийн байршил, эсвэл хянах курсор байхгүй бол навигаторын объектын байршлын талаарх мэдээллийг мэдээлнэ.

en: Reports information about the location of the text or object at the position of system caret. Pressing twice may provide further detail.
mn_MN: Системийн тэмдэглэгээний байрлал дахь текст эсвэл объектын байршлын талаарх мэдээллийг мэдээлдэг. Хоёр удаа дарснаар илүү дэлгэрэнгүй мэдээлэл өгөх боломжтой.

en: Reports information about the location of the text or object at the review cursor. Pressing twice may provide further detail.
mn_MN: Хяналтын заагч дээр бичвэр эсвэл объектын байршлын талаарх мэдээллийг мэдээлнэ. Хоёр удаа дарснаар илүү дэлгэрэнгүй мэдээлэл өгөх боломжтой.

en: Reports the character of the current navigator object where the review cursor is situated. Pressing twice reports a description or example of that character. Pressing three times reports the numeric value of the character in decimal and hexadecimal
mn_MN: Хяналтын заагч байрлах одоогийн навигаторын объектын шинж чанарыг илтгэнэ. Хоёр удаа дарснаар тухайн тэмдэгтийн тайлбар эсвэл жишээг мэдээлнэ. Гурван удаа дарснаар тэмдэгтийн тоон утгыг аравтын болон аравтын бутархайгаар илэрхийлнэ

en: Reports the current line under the application cursor. Pressing this key twice will spell the current line. Pressing three times will spell the line using character descriptions.
mn_MN: Програмын курсорын доор байгаа одоогийн мөрийг мэдээлнэ. Энэ товчлуурыг хоёр удаа дарснаар одоогийн мөрийг үсэглэх болно. Гурван удаа дарснаар тэмдэгтийн тайлбарыг ашиглан мөрийг зөв бичих болно.

en: Reports the current navigator object. Pressing twice spells this information, and pressing three times Copies name and value of this object to the clipboard
mn_MN: Одоогийн навигаторын объектыг мэдээлнэ. Хоёр удаа дарснаар энэ мэдээллийг бичиж, гурван удаа дарснаар энэ объектын нэр болон утгыг түр санах самбарт хуулна

en: Reports the elapsed time of the currently playing track, if any
mn_MN: Тоглуулж  байгаа файлийн өнгөрсөн хугацааг мэдээлэх

en: Reports the length of the currently playing track, if any
mn_MN: Тоглуулж байгаа файлийн үлдэх хугацаа  мэдээлэх

en: Reports the line of the current navigator object where the review cursor is situated. If this key is pressed twice, the current line will be spelled. Pressing three times will spell the line using character descriptions.
mn_MN: Хяналтын заагч байрлах одоогийн навигаторын объектын мөрийг мэдээлнэ. Хэрэв энэ товчлуурыг хоёр удаа дарвал одоогийн мөрийг зөв бичих болно. Гурван удаа дарснаар тэмдэгтийн тайлбарыг ашиглан мөрийг зөв бичих болно.

en: Reports the name of the current NVDA configuration profile
mn_MN: NVDA Одоогийн  тохиргооны профайлын нэрийг мэдээлнэ

en: Reports the note on the current cell. If pressed twice, presents the information in browse mode
mn_MN: Одоогийн нүдэнд тэмдэглэлийг мэдээлнэ. Хэрэв хоёр удаа дарвал мэдээллийг browse үзэх горимд харуулна

en: Reports the note or comment thread on the current cell
mn_MN: Одоогийн нүдэн дээрх тэмдэглэл эсвэл сэтгэгдлүүдийг мэдээлнэ

en: Reports the object and content directly under your finger
mn_MN: Хурууны хөдөлгөөнөөр обект болон контентийг сонсох

en: Reports the object with focus. If pressed twice, spells the information. Pressing three times spells it using character descriptions.
mn_MN: Фокустай объектыг мэдээлдэг. Хоёр удаа дарвал мэдээллийг зөв бичнэ. Гурван удаа дарснаар тэмдэгтийн тайлбарыг ашиглан бичдэг.

en: Reports the remaining time of the currently playing track, if any
mn_MN: Тоглуулж байгаа файлийн үлдэх хугацаа  мэдээлэх

en: Reports the shortcut key of the currently focused object
mn_MN: Одоогоор төвлөрсөн объектын гар команд холбох shortcut key  мэдээлнэ

en: Reports the symbol where the review cursor is positioned. Pressed twice, shows the symbol and the text used to speak it in browse mode
mn_MN: Хяналтын заагчыг байрлуулсан тэмдгийг илтгэнэ. Хоёр удаа дарахад, үзэх горимд ярихад ашигласан тэмдэг болон текстийг харуулна

en: Reports the text of the comment where the system caret is located. If pressed twice, presents the information in a browsable message
mn_MN: Системийн тэмдэглэгээ байгаа газарт тайлбарын текстийг мэдээлнэ. Хэрэв хоёр удаа дарвал мэдээллийг үзэх боломжтой мессежээр харуулна

en: Reports the text of the comment where the system caret is located.If pressed twice, presents the information in browse mode.
mn_MN: Системийн caret тэмдэгт байрлах тайлбарын текстийг мэдээлнэ. Хэрвээ хоёр удаа дарвал хайлтын горимд мэдээллийг харуулна.

en: Reports the text on the Windows clipboard. Pressing twice spells this information. Pressing three times spells it using character descriptions.
mn_MN: Windows түр санах самбар дээрх текстийг мэдээлнэ. Хоёр удаа дарахад энэ мэдээлэл тодорхой болно. Гурван удаа дарснаар тэмдэгтийн тайлбарыг ашиглан бичдэг.

en: Reports the title of the current application or foreground window. If pressed twice, spells the title. If pressed three times, copies the title to the clipboard
mn_MN: Одоогийн програм эсвэл цонхны гарчгийг мэдээлнэ. Хэрэв хоёр удаа дарвал гарчгийг бичнэ. Хэрэв гурван удаа дарвал гарчгийг түр санах самбарт хуулна

en: Reset all settings to default state
mn_MN: Өгөгдмөл хэлбэрт бүх тохируулгыг дахин тохируулах

en: Reset all settings to saved state
mn_MN: Бүх тохиргоог хадгалсан төлөв рүү дахин тохируулна уу

en: Reset configuration to &factory defaults
mn_MN: Тохиргоог үйлдвэрийн өгөгдмөл рүү дахин тохируулна уу

en: Reset gestures
mn_MN: Зангаагаа дахин тохируулах

en: Reset to factory &defaults
mn_MN: Үйлдвэрийн болон өгөгдмөл хэлбэрт дахин тохируулах

en: Restart
mn_MN: Дахин эхлүүл

en: Restart &later
mn_MN: Дараа &дахин эхлүүл

en: Restart &now
mn_MN: Одоо &дахин эхлүүл

en: Restart NVDA
mn_MN: NVDA програмыг дахин эхлүүл

en: Restart with add-ons disabled
mn_MN: Add-ons  идэвхгүй болгож дахин эхлүүлнэ үү

en: Restart with debug logging enabled
mn_MN: Дибаг хийх бүртгэл идэвхжсэнээр дахин эхлүүлнэ үү

en: Restarts NVDA!
mn_MN: NVDA програмыг дахин эхлүүлэх!

en: Restore defaults
mn_MN: Өгөгдмөл тохируулгууд хийх

en: Result
mn_MN: Үр дүн

en: Review Cursor
mn_MN: Заагчаар үзэх

en: Right
mn_MN: Баруун

en: Right aligned
mn_MN: Баруун зэрэгцлээ

en: Right click
mn_MN: Баруун товш

en: Right mouse button locked
mn_MN: Хулганы баруун товч цоожтой байна

en: Right mouse button unlocked
mn_MN: Хулганы баруун товч цоожгүй байна

en: Romanian
mn_MN: Румын брайл бичиг

en: Romanian 6 dot
mn_MN: румын 6 цэгийн брайл бичиг

en: Routes the cursor to or activates the object under this braille cell
mn_MN: Заагчыг энэ брайл цонхны доорх чиглүүлэх эсвэл идэвхжүүлнэ

en: Rows
mn_MN: Мөрүүд

en: Rows and columns
mn_MN: Мөрүүд болон баганууд

en: Run COM Registration Fixing tool...
mn_MN: COM Бүртгэлийг засах хэрэгслийг ажиллуулах...

en: Russian contracted braille
mn_MN: Оросын товчлогдсон брайл бичиг

en: Russian literary braille
mn_MN: Оросын уран зохиолын брайл бичиг

en: Russian literary braille (detailed)
mn_MN: Оросын уран зохиолын брайл бичиг (нарийвчилсан )

en: Sanskrit grade 1
mn_MN: Санскрит 1-р брайл бичиг

en: Save &as...	Ctrl+S
mn_MN: &Өөрөөр хадгалах...	Ctrl+S

en: Save As
mn_MN: Өөрөөр Хадгалах

en: Saves the current NVDA configuration
mn_MN: NVDA програмын одоогийн тохируулгыг хадгалах

en: Say &cap before capitals
mn_MN: Том үсэг гэж хэлүүлэх

en: Say all
mn_MN: Бүгдийг уншуулах

en: Scatter
mn_MN: Тарсан

en: Screen Curtain
mn_MN: Дэлгэцийн Хөшиг

en: Screen curtain disabled
mn_MN: Дэлгэцийн хөшиг идэвхгүй боллоо

en: Screen curtain enabled
mn_MN: Дэлгэцийн хөшиг идэвхжлээ

en: Screen curtain not available
mn_MN: Дэлгэцийн хөшиг ашиглах боломжгүй байна

en: Screen review
mn_MN: Дэлгэц харах

en: Scroll down at the mouse position
mn_MN: Хулганы байрлал дээр доош гүйлгэ

en: Scroll left at the mouse position
mn_MN: Хулганы байрлал дээр зүүн тийш гүйлгэ

en: Scroll right at the mouse position
mn_MN: Хулганы байрлал дээр баруун тийш гүйлгэ

en: Scroll up at the mouse position
mn_MN: Хулганы байрлал дээр дээш гүйлгэ

en: Scrolls the braille display back
mn_MN: Брайл дэлгэцийг буцааж гүйлгэх

en: Scrolls the braille display forward
mn_MN: Брайл дэлгэцийг урагш гүйлгэх

en: Secondary Category Axis
mn_MN: Хоёрдогч категорийн тэнхлэг

en: Secondary Series Axis
mn_MN: Хоёрдогч цуврал тэнхлэг

en: Secondary Value Axis
mn_MN: Хоёрдогч утгын тэнхлэг

en: Secure Desktop
mn_MN: Дэлгэц цоожтой

en: Seika Braille Displays
mn_MN: Seika брайл дэлгэцүүд

en: Select Braille Display
mn_MN: Брайл дэлгэцийг сонгоно уу

en: Select NVDA Modifier Keys
mn_MN: NVDA үйлдлийн товч  сонгоно уу

en: Select Synthesizer
mn_MN: Ярьдаг програм өөрчлөх

en: Select portable directory
mn_MN: Зөөврийн зам байршилыг сонгоно уу

en: Select until the end of the current result
mn_MN: Одоогийн үр дүнг дуустал сонгоно уу

en: Select until the start of the current result
mn_MN: Одоогийн үр дүнг эхлэх хүртэл сонгоно уу

en: Selective
mn_MN: Сонголт

en: Sepedi grade 1
mn_MN: Сепеди 1-р брайл бичиг

en: Sepedi grade 2
mn_MN: Сепеди 2-р брайл бичиг

en: Serbian Cyrillic grade 1
mn_MN: Сербийн кирилл 1-р брайл бичиг

en: Serbian grade 1
mn_MN: Серб 1-р брайл бичиг

en: Series Lines
mn_MN: Цуврал мөрүүд

en: Series color: {colorName}
mn_MN: Цуврал өнгө: {colorName}

en: Sesotho grade 1
mn_MN: Sesotho Өмнөд Африкийн 1-р брайл бичиг

en: Sesotho grade 2
mn_MN: Sesotho Өмнөд Африкийн 2-р брайл бичиг

en: Set column header. Pressing once will set this cell as the first column header for any cell lower and to the right of it within this table. Pressing twice will forget the current column header for this cell.
mn_MN: Баганын толгой хэсгийг тохируулах. Нэг удаа дарснаар энэ нүдийг хүснэгтийн доод ба баруун талд байгаа аль ч нүдний эхний баганын толгой болгож тохируулна. Хоёр удаа дарснаар энэ нүдний одоогийн баганын толгойг мартна.

en: Set row header. Pressing once will set this cell as the first row header for any cell lower and to the right of it within this table. Pressing twice will forget the current row header for this cell.
mn_MN: Мөрийн толгой хэсгийг тохируулах. Нэг удаа дарснаар энэ нүдийг хүснэгтийн доод ба баруун талд байгаа аль ч нүдний эхний эгнээний толгой болгож тохируулна. Хоёр удаа дарснаар энэ нүдний одоогийн мөрийн толгойг мартна.

en: Set row {rowNumber} column {columnNumber} as start of column headers
mn_MN: {rowNumber} багана{columnNumber} Мөрийг баганын толгойн эхлэл болгон тохируулах

en: Set row {rowNumber} column {columnNumber} as start of row headers
mn_MN: {rowNumber} багана{columnNumber} Мөрийг мөрийн толгойн эхлэл болгон тохируулах

en: Set the first value of the current setting in the synth settings ring
mn_MN: Синтезийн тохиргооны цагираг дахь одоогийн тохиргооны эхний утгыг тохируулна уу

en: Set the last value of the current setting in the synth settings ring
mn_MN: Синтезийн тохиргооны цагираг дахь одоогийн тохиргооны сүүлчийн утгыг тохируулна уу

en: Set {address} as start of column headers
mn_MN: Баганын толгойн эхлэл болгон  {address} тохируулах

en: Set {address} as start of row headers
mn_MN: Мөрийн толгойн эхлэл болгон  {address} тохируулах

en: Sets the current cell as start of column header. Pressing once will set this cell as the first column header for any cell lower and to the right of it within this region. Pressing twice will forget the current column header for this cell.
mn_MN: Одоогийн нүдийг баганын толгойн эхлэл болгон тохируулна. Нэг удаа дарснаар энэ нүдийг доод ба баруун талд байгаа аль ч нүдний эхний баганын толгой болгож тохируулна. Хоёр удаа дарснаар энэ нүдний одоогийн баганын толгойг мартна.

en: Sets the current cell as start of row headers. Pressing once will set this cell as the first row header for any cell lower and to the right of it within this region. Pressing twice will forget the current row header for this cell.
mn_MN: Одоогийн нүдийг мөрийн толгойн эхлэл болгон тохируулна. Нэг удаа дарснаар энэ нүдийг доод ба баруун талд байгаа аль ч нүдний эхний эгнээний толгой болгож тохируулна. Хоёр удаа дарснаар энэ нүдний одоогийн мөрийн толгойг мартна.

en: Sets the navigator object to the current focus, and the review cursor to the position of the caret inside it, if possible.
mn_MN: Боломжтой бол navigator объектыг одоогийн фокус руу, хянагч заагч доторх каретийн байрлалд тохируулна.

en: Sets the navigator object to the current object under the mouse pointer and speaks it
mn_MN: Хулганы заагч дор байгаа одоогийн объект руу navigator объектыг тохируулж, хэлнэ

en: Setswana grade 1
mn_MN: Ботсвана 1-р брайл бичиг

en: Setswana grade 2
mn_MN: Ботсвана 2-р брайл бичиг

en: Setting HID keyboard simulation not supported
mn_MN: HID гарын симуляцийг тохируулах боломжгүй

en: Shape
mn_MN: Хэлбэр дүрс

en: Sheet {0}, {1}
mn_MN: Хуудас {0}, {1}

en: Sho&w exit options when exiting NVDA
mn_MN: &Програмаас гарах харилцах цонхонд
     дараах сонголтуудыг үзүүлэх

en: Show indefinitely
mn_MN: Тодорхойгүй хугацаагаар харуулах

en: Show messages
mn_MN: Мэссэжүүд харуулах

en: Show se&lection
mn_MN: Сонголтыг харуулах

en: Shows NVDA's audio settings
mn_MN: NVDA програмын аудио гаралтын тохиргоог харуулна

en: Shows NVDA's braille settings
mn_MN: NVDA брайл бичгийн тохиргооны харилцах цонхыг үзүүлэх

en: Shows NVDA's browse mode settings
mn_MN: Browse горим тохируулгын харилцах цонх үзүүлэх

en: Shows NVDA's document formatting settings
mn_MN: Бичвэр боловсруулах цэсний харилцах цонхыг үзүүлэх

en: Shows NVDA's general settings
mn_MN: NVDA програмын ерөнхий тохируулгын харилцах цонхыг үзүүлэх

en: Shows NVDA's input composition settings
mn_MN: NVDA програмын бүтэц зохион байгуулалтын харилцах цонх үзүүлэх

en: Shows NVDA's keyboard settings
mn_MN: NVDA програмын гарын тохиргооны харилцах цонхыг үзүүлэх

en: Shows NVDA's mouse settings
mn_MN: Хулганы тохируулгын харилцах цонхыг үзүүлэх

en: Shows NVDA's object presentation settings
mn_MN: Объект үзүүлэнгийн харилцах цонх

en: Shows NVDA's review cursor settings
mn_MN: NVDA програмын анивчдаг заагчийн тохируулгын харилцах цонхыг үзүүлэх

en: Shows NVDA's speech settings
mn_MN: Ярьдаг програм тохируулах харилцах цонхыг үзүүлэх

en: Shows options related to selected text or text at the cursor
mn_MN: Сонгосон текст эсвэл тексттэй холбоотой сонголтуудыг курсор дээр харуулна

en: Shows the NVDA Configuration Profiles dialog
mn_MN: NVDA програмын profiles тохируулгын харилцах цонхыг үзүүлэх

en: Shows the NVDA braille display selection dialog
mn_MN: Брайл дэлгэц сонгох цэсний харилцах цонхыг үзүүлэх

en: Shows the NVDA default dictionary dialog
mn_MN: NVDA програмын өгөгдмөл толь бичгийн харилцах цонхыг үзүүлэх

en: Shows the NVDA input gestures dialog
mn_MN: Зангаанууд тохируулах харилцах цонхыг үзүүлэх

en: Shows the NVDA menu
mn_MN: NVDA програмын цэсийг нээх харилцах цонх үзүүлэх

en: Shows the NVDA symbol pronunciation dialog
mn_MN: NVDA програмын цэг тэмдэг, авиа зүйн галигийн харилцах цонхыг үзүүлэх

en: Shows the NVDA synthesizer selection dialog
mn_MN: NVDA програмын ярьдаг програм сонгох харилцах цонхыг үзүүлэх

en: Shows the NVDA temporary dictionary dialog
mn_MN: NVDA програмын түр ашиглах толь бичгийн харилцах цонхыг үзүүлэх

en: Shows the NVDA voice-specific dictionary dialog
mn_MN: NVDA програмын ярианы толь бичгийн харилцах цонхыг үзүүлэх

en: Shows the long description at this position if one is found.
mn_MN: Хэрэв олдвол энэ байрлал дахь урт тайлбарыг харуулна.

en: Simple review mode off
mn_MN: Хяналтын энгийн горим унтарлаа

en: Simple review mode on
mn_MN: Хяналтын энгийн горим аслаа

en: Single letter navigation off
mn_MN: Үсгээр удирдах хаагдлаа

en: Single letter navigation on
mn_MN: Үсгээр удирдах нээгдлээ

en: Single line break
mn_MN: Нэг мөр таслах

en: Single line spacing
mn_MN: Дан мөр хоорондын зай

en: Sleep mode off
mn_MN: Амрах горим унтарлаа

en: Sleep mode on
mn_MN: Амрах горим аслаа

en: Slice color: {colorName}
mn_MN: {colorName} зүсмэлийн өнгө:

en: Slide Master view
mn_MN: Мастер үзүүлэн харуулах

en: Slide Number placeholder
mn_MN: Слайдын дугаар орлуулагч

en: Slide Show - complete
mn_MN: Үзүүлэн гаргаж - дууслаа

en: Slide Sorter view
mn_MN: Үзүүлэнг ангилж харуулах

en: Slide show - {slideName}
mn_MN: Үзүүлэн гаргах - {slideName}

en: Slide show notes - {slideName}
mn_MN: Үзүүлэнгийн тэмдэглэлүүд - {slideName}

en: Slide view
mn_MN: Үзүүлэн харуулах

en: Slide {slideNumber}
mn_MN: Үзүүлэнгийн дугаар {slideNumber}

en: Slovak grade 1
mn_MN: Словак 1-р брайл бичиг

en: Slovenian 8 dot computer braille
mn_MN: Словен 8 цэгт компьютерийн брайл бичиг

en: Slovenian grade 1
mn_MN: Словен 1-р брайл бичиг

[ctx: SoundSplit]
en: NVDA in both channels and applications in both channels
mn_MN: Хоёр суваг дээр NVDA болон програмууд

[ctx: SoundSplit]
en: Sound split disabled
mn_MN: Дуу соунд хуваах үйлдэл идэвхгүй

en: Southern Vietnamese grade 1
mn_MN: Өмнөд Вьетнам 1-р брайл бичиг

en: Spanish 8 dot computer braille
mn_MN: Испани 8 цэгийн компьютер  брайл бичиг

en: Spanish for Greek text
mn_MN: Грек бичвэр дээрх испани хэл

en: Spanish grade 1
mn_MN: Испани 1-р брайл бичиг

en: Spanish grade 2
mn_MN: Испани 2-р брайл бичиг

en: Spea&k character when routing cursor in text
mn_MN: Бичвэр дотор курсорыг чиглүүлэх үед тэмдэгтийг хэлэх

en: Speak
mn_MN: Ярих

en: Speak and beep
mn_MN: Ярих, давхар дохио дугарах

en: Speak and braille font attributes
mn_MN: Брайл үсгийн шинж чанар хэв маягыг мэдээлэх

en: Speak c&ommand keys
mn_MN: Үйлдэл командуудыг яриулах

en: Speak font attributes
mn_MN: Фонтын шинж чанар хэв маягыг мэдээлэх

en: Speak new text in Windows Terminal via:
mn_MN: Windows терминал дээрх шинэ текстийг дараах байдлаар ярих:

en: Speak progress bar updates
mn_MN: Үйлдлийн явц яриулах идэвхжлээ

en: Speaks the filename of the active application along with the name of the currently loaded appModule
mn_MN: Идэвхтэй програмын файлын нэрийг одоо ачаалж байгаа appModule-ийн нэрээр хэлнэ

en: Speaks the word of the current navigator object where the review cursor is situated. Pressing twice spells the word. Pressing three times spells the word using character descriptions
mn_MN: Хяналтын заагч байрлах одоогийн навигаторын объектын үгийг хэлнэ. Хоёр удаа дарахад үг үсгийн алдаа гардаг. Гурван удаа дарснаар тэмдэгтийн тайлбарыг ашиглан үг үсэглэгддэг

en: Speech
mn_MN: Ярьдаг програм

en: Speech &dictionaries
mn_MN: &Ярианы толь бичиг

en: Speech &interrupt for typed characters
mn_MN: Бичих үед тэмдэгтүүдийн яриаг зогсох

en: Speech Unicode normalization default ({default})
mn_MN: Ярианы Юникод хэвийн болгох өгөгдмөл ({default})

en: Speech Unicode normalization {state}
mn_MN: Ярианы Юникод хэвийн болгох {state}

en: Speech and braille
mn_MN: Яриа ба брайл

en: Speech i&nterrupt for Enter key
mn_MN: Inter товчыг дарж яриаг зогсоох

en: Speech mode {mode}
mn_MN: Ярих үйлдлийн горим {mode}

en: Spells the current application status bar.
mn_MN: Одоогийн програмын төлөвийн талбарыг бичнэ.

en: St&art NVDA after I sign in
mn_MN: На&майг нэвтэрсний дараа NVDA шууд эхлэх

en: St&yle
mn_MN: Хэв загвар

en: Stacked Area
mn_MN: Давхардсан талбай

en: Stacked Bar
mn_MN: Давхардсан баар

en: Stacked Column
mn_MN: Давхардсан багана

en: Stacked Cone Bar
mn_MN: ДавхардсанCone Bar

en: Stacked Cone Column
mn_MN: Давхардсан Cone багана

en: Stacked Cylinder Bar
mn_MN: Давхардсан Cylinder Bar

en: Stacked Line
mn_MN: Давхардсан Мөр

en: Stacked Line with Markers
mn_MN: Давхардсан тэмдгүүд тавьсан мөр

en: Stacked Pyramid Bar
mn_MN: Давхардсан Pyramid Bar

en: Stacked Pyramid Column
mn_MN: Давхардсан Pyramid багана

en: Standard HID Braille Display
mn_MN: Стандарт HID брайл дэлгэц

en: Start marked
mn_MN: Эхлэлийг тэмдэглэв

en: Strikethrough off
mn_MN: Зураас мэдээлэх хаалттай

en: Strikethrough on
mn_MN: Зураас мэдээлэх нээгдлээ

en: Styles
mn_MN: Хэв загварууд

en: Su&perscripts and subscripts
mn_MN: Дээд индекс болон доод индекс

en: Subject:
mn_MN: Имэйлийн гарчиг:

en: Subscript
mn_MN: Мөрний доод индекс

en: Subtitle placeholder
mn_MN: Дэд гарчиг placeholder

en: Success
mn_MN: Амжилттай боллоо

en: Successfully copied NVDA user settings
mn_MN: NVDA хэрэглэгчийн тохиргоог амжилттай хуулж авлаа

en: Successfully created a portable copy of NVDA at {dir}
mn_MN: NVDA програмын зөөврийн хуулбарыг амжилттай үүсгэлээ {dir}

en: Successfully installed NVDA.
mn_MN: Монгол NVDA амжилттай сууж дууслаа.

en: Successfully updated your installation of NVDA.
mn_MN: Монгол NVDA амжилттай шинэчлэгдлээ.

en: Suggestions
mn_MN: Зөвлөмжүүд

en: SuperBraille
mn_MN: Super брайл

en: Superscript
mn_MN: Мөрний дээд индекс

en: Surface (Top View wireframe)
mn_MN: Гадаргуу (Top View wireframe)

en: Surface (Top View)
mn_MN: Гадаргуу (дээд тал )

en: Swahili (Kenya) Grade 2
mn_MN: Суахили (Кени) 2-р брайл бичиг

en: Swahili (Kenya) grade 1
mn_MN: Суахили (Кени) 1-р брайл бичиг

en: Swahili (Kenya) grade 1.2
mn_MN: Суахили (Кени) 1.2-р брайл бичиг

en: Swahili (Kenya) grade 1.3
mn_MN: Суахили (Кени) 1.3 брайл бичиг

en: Swahili (Kenya) grade 1.4
mn_MN: Суахили (Кени) 1.4-р брайл бичиг

en: Swahili (Kenya) grade 1.5
mn_MN: Суахили (Кени) 1.5-р брайл бичиг

en: Swedish 8 dot computer braille
mn_MN: Шведийн 8 цэгт компьютерийн брайл бичиг

en: Swedish contracted braille
mn_MN: Шведийн товчлогдсон брайл бичиг

en: Swedish partially contracted braille
mn_MN: Шведийн хэсэгчилсэн товчлолтой брайл бичиг

en: Swedish uncontracted braille
mn_MN: Шведийн товчлолгүй брайл бичиг

en: Switches to the next review mode (e.g. object, document or screen) and positions the review position at the point of the navigator object
mn_MN: Дараагийн хянах горимд (жишээ нь: объект, баримт бичиг эсвэл дэлгэц) шилжиж, хяналтын байрлалыг навигаторын объектын цэг дээр байрлуулна

en: Switches to the previous review mode (e.g. object, document or screen) and positions the review position at the point of the navigator object
mn_MN: Өмнөх хянан үзэх горим руу (жишээ нь: объект, баримт бичиг эсвэл дэлгэц) шилжиж, хяналтын байрлалыг чиглүүлэгч объектын цэг дээр байрлуулна.

en: Symbol
mn_MN: Цэг тэмдэг

en: Symbol "%s" is already present.
mn_MN: Цэг тэмдэгт "%s" байсан байна.

en: Symbol Pronunciation (%s)
mn_MN: Зөв бичих дүрмээр цэг тэмдэг тавих (%s)

en: Symbol level %s
mn_MN: Бичиглэлийн төвшин %s

en: Synthesizer
mn_MN: Ярьдаг програм

en: Synthesizer Error
mn_MN: Ярьдаг програмын алдаа гарлаа

en: Syriac grade 1
mn_MN: Сири хэлний 1-р брайл бичиг

en: System caret
mn_MN: Системийн тэмдэгт

en: System focus
mn_MN: Системтэй ажиллах төлөв

en: System status
mn_MN: Системийн төлөв

en: Table description
mn_MN: Хүснэгтийн тайлбар мэдээлэл

en: Table information
mn_MN: Хүснэгтийн мэдээлэл мэдээлэх

en: Table placeholder
mn_MN: Хүснэгтийн орлуулагч

en: Tags
mn_MN: Шошго

en: Tamil grade 1
mn_MN: Тамил 1-р брайл бичиг

en: Taskbar
mn_MN: Ажлын талбар

en: Tatar grade 1
mn_MN: Татар 1-р брайл бичиг

en: Telugu grade 1
mn_MN: Тэлугу 1-р брайл бичиг

en: Temporarily d&isable all triggers
mn_MN: Бүх гохнуудыг түр зогсоож, идэвхгүй болго

en: Temporary Screen curtain, enabled until next restart
mn_MN: Дэлгэцийн хөшиг, түр зуур NVDA програмын дахин эхлүүлэх хүртэл  идэвхжлээ

en: Temporary dictionary
mn_MN: Түр ашиглах толь бичиг

en: Terminal programs
mn_MN: Терминал програмууд

en: Tether B&raille:
mn_MN: Брайлаар унших хэлбэр сонгох:

en: Text &unit resolution:
mn_MN: Бичвэр ба нэгжийн нягтрал:

en: Text frame
mn_MN: Бичвэрийн хүрээ

en: Text placeholder
mn_MN: Бичвэр орлуулагч

en: Text review
mn_MN: Бичвэрийг нягтлах

en: Thai 8 dot computer braille
mn_MN: Тайланд 8 цэгтэй компьютерийн брайл бичиг

en: Thai grade 0
mn_MN: Тайланд 0 брайл бичиг

en: Thai grade 1
mn_MN: Тайланд 1-р брайл бичиг

en: That profile already exists. Please choose a different name.
mn_MN: Энэ профайл аль хэдийн байна. Өөр нэр сонгоно уу.

en: The clipboard contains a large amount of text. It is %s character long | The clipboard contains a large amount of text. It is %s characters long
mn_MN[0]: Түр санах самбарт их хэмжээний текст агуулдаг. %s тэмдэгтийн урттай
mn_MN[1]: Түр санах самбарт том хэмжээтэй бичвэр байна санах ой %s үсгээр хэтэрсэн

en: The following add-on failed to be installed: {}. | The following add-ons failed to be installed: {}.
mn_MN[0]: Дараах add-on суулгаж чадсангүй: {}.
mn_MN[1]: Дараах add-on суулгаж чадсангүй: {}.

en: The following add-on failed to uninstall: {}. | The following add-ons failed to uninstall: {}.
mn_MN[0]: Дараах add-on  устгаж чадсангүй: {}.
mn_MN[1]: Дараах add-on устгаж чадсангүй: {}.

en: The following add-on failed to update: {}. | The following add-ons failed to update: {}.
mn_MN[0]: Дараах add-on шинэчилж чадсангүй: {}.
mn_MN[1]: Дараах add-on шинэчилж чадсангүй: {}.

en: The following command line parameters are unknown to NVDA: {params}
mn_MN: Дараах command line  параметрүүд NVDA-д мэдэгддэггүй:{params}

en: The following options control the types of document formatting reported by NVDA.
mn_MN: Дэлгэц уншигч програм дараах сонголтуудын дагуу бичвэр боловсруулах бүх мэдээллийг өгдөг. хэрэглэгч олон төрлийн бичвэр боловсруулалт хийх, хянаж засварлах, олон янзын загварт оруулж форматлах буюу хэлбэржүүлэх үйлдлүүдийг хийдэг.

en: The following settings are for advanced users. Changing them may cause NVDA to function incorrectly. Please only change these if you know what you are doing or have been specifically instructed by NVDA developers.
mn_MN: Дараах тохиргоонууд нь ахисан түвшний хэрэглэгчдэд зориулагдсан болно. Тэдгээрийг өөрчлөх нь NVDA програмыг буруу ажиллуулахад хүргэж болзошгүй. Хэрэв та юу хийж байгаагаа мэдэж байгаа эсвэл NVDA хөгжүүлэгчдээс тусгайлан зааварласан тохиолдолд л эдгээрийг өөрчилнө үү.

en: The installation is unable to remove or overwrite a file. Another copy of NVDA may be running on another logged-on user account. Please make sure all installed copies of NVDA are shut down and try the installation again.
mn_MN: Суулгац нь файлыг устгах эсвэл дарж бичих боломжгүй. NVDA-ийн өөр хуулбар өөр нэвтэрсэн хэрэглэгчийн бүртгэл дээр ажиллаж байж магадгүй. NVDA-ийн суулгасан бүх хуулбарууд унтарсан эсэхийг шалгаад дахин суулгаж үзнэ үү.

en: The installation of NVDA failed. Please check the Log Viewer for more information.
mn_MN: NVDA суулгаж чадсангүй. Нэмэлт мэдээлэл авахыг хүсвэл лог харагчийг шалгана уу.

en: The installation path for NVDA has changed. it will now  be installed in {path}
mn_MN: NVDA програм суулгах зам өөрчлөгдлөө. одоо энэ замаар {path} байршилд суулгана

en: The next key that is pressed will not be handled at all by NVDA, it will be passed directly through to Windows.
mn_MN: Дараагийн дарагдсан товчыг NVDA огт зохицуулахгүй, Windows руу шууд дамжуулна.

en: The settings panel you tried to open is unavailable on this system.
mn_MN: Таны нээх гэж оролдсон тохиргооны самбар энэ системд боломжгүй байна.

en: The specified directory '{portableDirectory}' is not empty. Proceeding will delete and replace existing files in the directory. Do you want to overwrite the contents of this folder?
mn_MN: Заасан '{portableDirectory}' зам байршил хоосон биш байна. Үргэлжлүүлснээр тухайн замд байгаа файлуудыг устгаж, солих болно. Та энэ фолдерын агуулгыг дарж бичихийг хүсэж байна уу?

en: There is %d series in this chart | There are %d series in this chart
mn_MN[0]: %d цуврал chart байна
mn_MN[1]: There are %d series in this chart

en: There is no text on the clipboard
mn_MN: Түр санах самбарт бичвэр алга

en: This change requires administrator privileges.
mn_MN: Энэ өөрчлөлтийг хийхэд administrator  эрхээр хандана уу.

en: This feature ({title}) is unavailable while on secure screens such as the sign-on screen or UAC prompt.
mn_MN: Энэ функцийг ({title}) цоожтой дэлгэц эсвэл UAC сануулга зэрэг аюулгүй дэлгэц дээр ашиглах боломжгүй.

en: This feature is unavailable while on secure screens such as the sign-on screen or UAC prompt.
mn_MN: Цоожтой дэлгэц эсвэл UAC сануулга зэрэг аюулгүй дэлгэц дээр энэ функцийг ашиглах боломжгүй.

en: This trigger is already associated with another profile. If you continue, it will be removed from that profile and associated with this one.
    Are you sure you want to continue?
mn_MN: Энэ гох нь өөр профайлтай аль хэдийн холбогдсон байна. Хэрэв та үргэлжлүүлбэл энэ профайлаас хасагдаж, үүнтэй холбогдох болно.\n
    Та үргэлжлүүлэхдээ итгэлтэй байна уу?

en: Thumbnails
mn_MN: Өнгөц зураг

en: Time to &keep audio device awake after speech (seconds)
mn_MN: Ярих үйлдэлд аудио төхөөрөмж ажиллагаатай байх цаг (секунд)

en: Title Master view
mn_MN: Мастер гарчиг үзүүлэх

en: Title placeholder
mn_MN: Гарчиг орлуулагч Title placeholder

en: To create a portable copy of NVDA, please select the path and other options and then press Continue
mn_MN: NVDA-ийн зөөврийн хуулбарыг үүсгэхийн тулд суулгах зам болон бусад сонголтыг сонгоод Үргэлжлүүлэх товчийг дарна уу

en: To edit this profile, you will need to manually activate it. Once you have finished editing, you will need to manually deactivate it to resume normal usage.
    Do you wish to manually activate it now?
mn_MN: Энэ профайлыг засахын тулд та үүнийг гараар идэвхжүүлэх хэрэгтэй. Засаж дууссаны дараа хэвийн хэрэглээгээ үргэлжлүүлэхийн тулд үүнийг гараар идэвхгүй болгох шаардлагатай.\n
    Та үүнийг одоо гараар идэвхжүүлэхийг хүсэж байна уу?

en: To install NVDA to your hard drive, please press the Continue button.
mn_MN: NVDA програмыг хатуу диск дээр суулгахын тулд Үргэлжлүүлэх товчийг дарна уу.

en: To use an Albatross with NVDA, change the number of status cells in the Albatross's internal menu to at most {maxCells}, and restart the Albatross and NVDA if needed.
mn_MN: Альбатросыг NVDA програмтай ашиглахын тулд Альбатросын дотоод цэснээс брайл цонхны тоог хамгийн ихдээ {maxCells} болгож өөрчлөх ба шаардлагатай бол Albatross болон NVDA програмыг дахин эхлүүлнэ үү.

en: To:
mn_MN: Хэнд:

en: Toggle HID keyboard simulation
mn_MN: HID гарын симуляцийг асаах/унтраах

en: Toggle braille input
mn_MN: Брайл үсгийн оролтыг асаах/унтраах

en: Toggle tethering of braille between the focus and the review position
mn_MN: Фокус болон хянах байрлалын хооронд брайл үсгийг холбохыг асаах/унтраах

en: Toggle the braille cursor on and off
mn_MN: Брайл заагчийг нээж хааж өөрийн сонголтоор хэрэглэх

en: Toggle the way context information is presented in braille
mn_MN: Контекст мэдээллийг брайл үсгээр харуулах аргыг сэлгэх

en: Toggles HID keyboard simulation
mn_MN: HID гарын симуляцийг асаадаг, унтраадаг

en: Toggles between beeps, speech, beeps and speech, and off, for reporting progress bar updates
mn_MN: Үйлдлийн явцыг өөрийн сонголтоор яриулах, дан дохио дуугарах,
     ярих болон давхар дохио дуугарах гэх мэтээр тохируулан хэрэглэж болно

en: Toggles between browse mode and focus mode. When in focus mode, keys will pass straight through to the application, allowing you to interact directly with a control. When in browse mode, you can navigate the document with the cursor, quick navigation keys, etc.
mn_MN: Хөтөч болон үзэх горим мөн фокус горимын хооронд шилжинэ. Фокус горимд байх үед товчнууд шууд програм руу дамжиж, удирдлагатай шууд харилцах боломжийг олгоно. хөтөч болон үзэх горимд байхдаа та заагч, хурдан навигацийн товч гэх мэт баримт бичгийг удирдах боломжтой.

en: Toggles between reporting the speaker notes or the actual slide content. This does not change what is visible on-screen, but only what the user can read with NVDA
mn_MN: Илтгэгчийн тэмдэглэл эсвэл слайдын бодит агуулгыг тайлагнах хооронд сэлгэдэг. Энэ нь дэлгэцэн дээр харагдах зүйлийг өөрчлөхгүй, харин зөвхөн NVDA-г ашиглан хэрэглэгч уншиж чадах зүйлийг л өөрчилдөг

en: Toggles braille mode
mn_MN: Брайл горимын товч

en: Toggles disabling of all configuration profile triggers. Disabling remains in effect until NVDA is restarted
mn_MN: Бүх тохиргооны профайлын триггерүүдийг идэвхгүй болгох/унтраах. Идэвхгүй болгох нь NVDA-г дахин эхлүүлэх хүртэл хүчинтэй хэвээр байна

en: Toggles how much text will be spoken when the mouse moves
mn_MN: Хулганыг хөдөлгөхөд хэр их текст ярихыг унтраадаг

en: Toggles native selection mode on and off
mn_MN: Үндсэн сонголтын горимыг асааж унтраана

en: Toggles on and off delayed descriptions for characters on cursor movement
mn_MN: Курсорын хөдөлгөөн дээрх тэмдэгтүүдийн хоцрогдсон тайлбарыг асааж унтраадаг

en: Toggles on and off if the screen layout is preserved while rendering the document content
mn_MN: Баримт бичгийн агуулгыг үзүүлэх явцад дэлгэцийн бүтэц хадгалагдсан тохиолдолд асааж унтраадаг

en: Toggles on and off reporting if clickable
mn_MN: Хэрэв товших үйлдлийг мэдээлэхийг асааж унтраадаг

en: Toggles on and off the ignoring of blank lines for line indentation reporting
mn_MN: Мөр доголыг мэдээлэх хоосон мөрүүдийг үл тоомсорлохыг асааж унтраадаг

en: Toggles on and off the inclusion of layout tables in browse mode
mn_MN: Хүснэгтийн формат болон зохион байгуулалтыг сонсох үйлдлийг хааж нээж хэрэглэж болно

en: Toggles on and off the movement of the navigator object due to focus changes
mn_MN: Хөдөлгөөнт объектыг сонсож, шилжүүлэх үйлдлийг нээж хааж хэрэглэх

en: Toggles on and off the movement of the review cursor due to the caret moving.
mn_MN: Системийн тэмдэгт хөдөлж байгаа тул нарийвчлан үзэх курсорын хөдөлгөөнийг асааж унтраадаг.

en: Toggles on and off the reporting of CLDR characters, such as emojis
mn_MN: Эможи, CLDR тэмдэгтүүдийн мэдээлэлтийг асааж унтраадаг

en: Toggles on and off the reporting of articles
mn_MN: Нийтлэл мэдээлэхийг асааж унтраадаг

en: Toggles on and off the reporting of block quotes
mn_MN: Блок ишлэлийг мэдээлэхийг асааж унтраадаг

en: Toggles on and off the reporting of colors
mn_MN: Өнгө сонсох үйлдлийг нээж хааж хэрэглэх

en: Toggles on and off the reporting of comments
mn_MN: Сэтгэгдлүүд мэдээлэх үйлдлийг нээж хааж хэрэглэх

en: Toggles on and off the reporting of dynamic content changes, such as new text in dos console windows
mn_MN: Дynamic агууламжын өөрчлөлтийг сонсох  үйлдлийг нээж хааж хэрэглэх

en: Toggles on and off the reporting of emphasis
mn_MN: Онцлох тэмдэг тавих  сонсох үйлдлийг хааж нээж хэрэглэх

en: Toggles on and off the reporting of figures and captions
mn_MN: Зураг болон тайлбар мэдээлэхийг асааж унтраадаг

en: Toggles on and off the reporting of font changes
mn_MN: Үсгийн хэвний нэр сонсох үйлдлийг нээж хааж хэрэглэх

en: Toggles on and off the reporting of font size changes
mn_MN: Фонтын хэмжээг өөрчлөх тухай мэдээлэхийг асааж унтраадаг

en: Toggles on and off the reporting of frames
mn_MN: Тухайн хүрээг мэдээлэх үйлдлийг нээж хааж хэрэглэх

en: Toggles on and off the reporting of graphics
mn_MN: Зурагны тайлбар мэдээлэх үйлдлийг нээж хааж хэрэглэх

en: Toggles on and off the reporting of groupings
mn_MN: Бүлэглэхийг мэдээлэх үйлдлийг нээж хааж хэрэглэх

en: Toggles on and off the reporting of headings
mn_MN: Гарчиг мэдээлэхийг асааж унтраадаг

en: Toggles on and off the reporting of highlighted text
mn_MN: Бичвэр тодруулж тэмдэглэгдсэн эсэхийг сонсох үйлдлийг нээж хааж хэрэглэх

en: Toggles on and off the reporting of landmarks
mn_MN: Газрын тэмдэглэгээг мэдээлэхийг асааж унтраадаг

en: Toggles on and off the reporting of line numbers
mn_MN: Мөрийн дугаарыг мэдээлэхийг асааж унтраадаг

en: Toggles on and off the reporting of line spacing
mn_MN: Мөр хоорондын зайг мэдээлэхийг асааж унтраадаг

en: Toggles on and off the reporting of links
mn_MN: Холбоосыг мэдээлэхийг асааж унтраадаг

en: Toggles on and off the reporting of lists
mn_MN: Жагсаалтууд мэдээлэх үйлдлийг нээж хааж хэрэглэх

en: Toggles on and off the reporting of pages
mn_MN: Хуудасны дугаар сонсох   үйлдлийг нээж хааж хэрэглэх

en: Toggles on and off the reporting of paragraph indentation
mn_MN: Бичвэрийн догол мөр хэлэх үйлдлийг нээж хааж хэрэглэх

en: Toggles on and off the reporting of revisions
mn_MN: Бичвэрийн засварууд сонсох үйлдлийг нээж хааж хэрэглэх

en: Toggles on and off the reporting of style changes
mn_MN: Хэв загварын өөрчлөлтийг мэдээлэхийг асааж унтраадаг

en: Toggles on and off the reporting of superscripts and subscripts
mn_MN: Мөрний дээд индекс болон доод индекс сонсох үйлдлийг хааж нээж хэрэглэх

en: Toggles on and off the reporting of table cell coordinates
mn_MN: Хүснэгтийн нүдний солбицол мэдээлэх үйлдлийг нээж хааж хэрэглэх

en: Toggles on and off the reporting of tables
mn_MN: Хүснэгт мэдээлэх үйлдлийг нээж хааж хэрэглэх

en: Toggles on and off the reporting of text alignment
mn_MN: Мөр зэрэгцүүлэх үйлдлийг нээж хааж хэрэглэх

en: Toggles simple review mode on and off
mn_MN: Хяналтын энгийн горимыг асааж унтраана

en: Toggles single letter navigation on and off. When on, single letter keys in browse mode jump to various kinds of elements on the page. When off, these keys are passed to the application
mn_MN: Үсгээр удирдах навигацыг асааж, унтраадаг. Асаалттай үед үзэх горимын нэг үсэгний товчлуурууд хуудасны янз бүрийн төрлийн элементүүд рүү шилжинэ. Унтраах үед эдгээр үсгээр удирдах түлхүүрүүд програм руу шилждэг

en: Toggles sleep mode on and off for the active application.
mn_MN: Ажлын талбар болон програмууд ажилгаатай байсан ч амрах горимыг унтрааж асааж хэрэглэх.

en: Toggles speaking the character under the cursor when routing cursor in text
mn_MN: Текст дотор курсорыг чиглүүлэх үед курсорын доорх тэмдэгтийг ярих товч

en: Toggles the NVDA Braille viewer, a floating window that allows you to view braille output, and the text equivalent for each braille character
mn_MN: NVDA Брайл харагч, брайл үсгийн гаралтыг харах боломжийг олгодог хөвөгч цонх болон брайл тэмдэгт бүрийн тексттэй дүйцэхүйц хэсгийг сэлгэх

en: Toggles the NVDA Speech viewer, a floating window that allows you to view all the text that NVDA is currently speaking
mn_MN: NVDA-ийн ярьж байгаа бүх текстийг харах боломжийг олгодог хөвөгч цонх болох NVDA ярианы үзэгчийг асаадаг

en: Toggles the reporting of information as the mouse moves
mn_MN: Хулганыг хөдөлгөх үед мэдээллийг ярьдаг

en: Toggles the state of the screen curtain, enable to make the screen black or disable to show the contents of the screen. Pressed once, screen curtain is enabled until you restart NVDA. Pressed twice, screen curtain is enabled until you disable it
mn_MN: Дэлгэцийн хөшигний төлөвийг сэлгэх, дэлгэцээ хар болгохыг идэвхжүүлэх үйлдэл бөгөөд дэлгэцийн агуулга харагдахгүй болгоно. Нэг удаа дарахад NVDA дахин эхлүүлэх хүртэл дэлгэцийн хөшиг идэвхжинэ. Хоёр удаа дарахад дэлгэцийн хөшиг идэвхгүй болж дэлгэц нээгдэнэ

en: Toggles the support of touch interaction
mn_MN: Дэлгэцний мэдрэгчээр ажиллах үйлдлийг солиж ашиглах

en: Top
mn_MN: Дээд

en: Total time not available
mn_MN: Нийт цаг гарах боломжгүй

en: Touch Interaction
mn_MN: Дэлгэцний мэдэрэгчээр харилцах

en: Touch interaction disabled
mn_MN: Дэлгэцний мэдрэгчээр ажиллах идэвхгүй боллоо

en: Touch interaction enabled
mn_MN: Дэлгэцний мэдрэгчээр ажиллах идэвхжилээ

en: Touch interaction not supported
mn_MN: Дэлгэцний мэдрэгчээр ажиллах үйлдэл дэмжигдэхгүй

en: Touch screen
mn_MN: Мэдрэгчтэй дэлгэц

en: Translates any braille input
mn_MN: Ямар ч брайль оролтыг орчуулна

en: Translates any braille input and presses the enter key
mn_MN: Ямар ч брайль оролтыг орчуулж, enter товчийг дарна

en: Tries to read documentation for the selected autocompletion item.
mn_MN: Сонгосон автомат бөглөх талбарт баримт бичгийг уншихыг оролддог.

en: Triggers
mn_MN: Гохнууд

en: Trust voice's language when processing characters and symbols
mn_MN: Тэмдэгт болон тэмдэгтүүдийг боловсруулахдаа тухайн хэлний ярьдаг аппуудад итгээрэй

en: Tshivenda grade 1
mn_MN: Tshivenda 1-р брайл бичиг

en: Tshivenda grade 2
mn_MN: Tshivenda 2-р брайл бичиг

en: Turkish grade 1
mn_MN: Турк 1-р брайл бичиг

en: Turkish grade 2
mn_MN: Турк 2-р брайл бичиг

en: Turns input help on or off. When on, any input such as pressing a key on the keyboard will tell you what script is associated with that input, if any.
mn_MN: Гарын Зааварчилгааг нээж хааж болдог ба нээлттэй үед аль ч товчыг дархад тухайн товчны тодорхойлолтыг тайлбарлаж хэлэх болно.

en: Type
mn_MN: Бич

en: Type exit() to exit the console
mn_MN: Консолоос гарахын тулд exit() гэж бичнэ үү

en: Type help(object) to get help about object.
mn_MN: Объектийн талаар тусламж авахын тулд help(object) гэж бичнэ үү.

en: Type the text you wish to find
mn_MN: Хайхыг хүссэн бичвэрээ бичнэ үү

en: Type:
mn_MN: Төрөл:

en: UIA notifications
mn_MN: UIA мэдэгдэл

en: UIA when available
mn_MN: Боломжтой үед UIA

[ctx: UIAHandler.FillType]
en: color
mn_MN: өнгө

[ctx: UIAHandler.FillType]
en: none
mn_MN: үл таарах

[ctx: UIAHandler.FillType]
en: pattern
mn_MN: загвар жишээ

[ctx: UIAHandler.FillType]
en: picture
mn_MN: зураг

en: Ugaritic grade 1
mn_MN: Угарит 1-р брайл бичиг

en: Ukrainian computer braille
mn_MN: Украины компьютерийн брайл бичиг

en: Ukrainian grade 1
mn_MN: Украин 1-р брайл бичиг

en: Ukrainian literary braille (detailed)
mn_MN: Украины уран зохиолын брайль (дэлгэрэнгүй)

en: Unable to configure user interface for Vision Enhancement Provider, it can not be enabled.
mn_MN: Харагдах байдлыг сайжруулах үйлчилгээ үзүүлэгч-ийн хэрэглэгчийн интерфэйсийг тохируулах боломжгүй, үүнийг идэвхжүүлээгүй байна .

en: Unable to copy
mn_MN: Хуулах боломжгүй байна

en: Unable to copy a file. Perhaps it is currently being used by another process or you have run out of disc space on the drive you are copying to.
mn_MN: Файл хуулах боломжгүй байна. Магадгүй энэ нь өөр процессоор ашиглагдаж байгаа эсвэл таны хуулж байгаа дискний багтаамж дүүрсэн байж магадгүй юм.

en: Unable to copy status bar content to clipboard
mn_MN: Статус мөрний агуулгыг түр санах самбарт хуулах боломжгүй

en: Unable to mark log position
mn_MN: Логний байршилд тэмдэглэл хийгдэхгүй байна

en: Unable to postpone update.
mn_MN: Шинээр суулгахыг хойшлуулах боломжгүй байна.

en: Underline off
mn_MN: Доогуур зураас мэдээлэх хаагдлаа

en: Underline on
mn_MN: Доогуур зураас мэдээлэх нээгдлээ

en: Unicode Consortium data (including emoji)
mn_MN: Юникод Консорциумын дата өгөгдөл (эможийг оруулаад)

en: Unicode braille
mn_MN: Юникод брайл бичиг

en: Unicode normali&zation
mn_MN: Юникод хэвийн болгох үйлдэл сонгох

en: Unified English Braille Code grade 1
mn_MN: Англи хэлний нэгдсэн Брайл код 1-р брайл бичиг

en: Unified English Braille Code grade 2
mn_MN: Англи хэлний нэгдсэн Брайл код 2-р брайл бичиг

en: Uninstall NVDA
mn_MN: NVDA програмыг арилгах

en: Unknown braille display
mn_MN: Танигдаагүй брайл дэлгэц

en: Unknown color
mn_MN: Үл мэдэгдэх өнгө

en: Unknown command line parameters
mn_MN: Тодорхойгүй command line  параметрүүд

en: Unknown power status
mn_MN: Цахилгаан тэжээлийн төлөв Тодорхойгүй

en: Unlabeled
mn_MN: Шошгогүй

en: Unplugged
mn_MN: Цахилгаан тэжээл салсан

en: Unsupported input
mn_MN: Оролт болсонгүй

en: Untitled chart
mn_MN: Гарчиггүй chart график

en: Up Bars
mn_MN: Дээш баар

en: Update to NVDA version {version} has been downloaded and is ready to be applied.
mn_MN: NVDA шинэ хувилбар {version} татагдаж хэрэглэхэд бэлэн байна.

en: Update to NVDA version {version} is ready to be applied.
mn_MN: NVDA шинэ хувилбар {version} хэрэглэхэд бэлэн боллоо.

en: Updating NVDA
mn_MN: Монгол NVDA шинэчлэгдэж байна

en: Urdu grade 1
mn_MN: Урду 1-р брайл бичиг

en: Urdu grade 2
mn_MN: Урду 2-р брайл бичиг

en: Use &screen layout (when supported)
mn_MN: (онцлог нөхцөлд)  &дэлгэцний төлөв ашиглах

en: Use &spelling functionality if supported
mn_MN: Зөв бичих дүрэм шалгах үйлдэл ашиглах

en: Use NVDA during sign-in
mn_MN: NVDA ашиглаж нэвтрэх

en: Use NVDA during sign-in (requires administrator privileges)
mn_MN: Нэвтрэх үед NVDA ашиглах бол  (administrator  эрх хэрэг болно)

en: Use UI Automation to access Microsoft &Excel spreadsheet controls when available
mn_MN: Боломжтой үед Microsoft бичвэр боловсруулах Excel хүснэгтэд хандахын тулд UI автоматжуулалтыг ашиглах

en: Use currently saved settings during sign-in and on secure screens (requires administrator privileges)
mn_MN: Нэвтрэх үед болон аюулгүй цоожтой дэлгэц дээр өөрийн NVDA хадгалсан тохиргоог ашиглах бол (administrator эрх идэвхжүүлнэ үү)

en: Use en&hanced event processing (requires restart)
mn_MN: Үйл явдлын сайжруулсан боловсруулалтыг ашиглах (дахин эхлүүлэх шаардлагатай)

en: Use enhanced t&yped character support in legacy Windows Console when available
mn_MN: Боломжтой үед хуучин Windows консол дээр сайжруулсан бичмэл тэмдэгтийн дэмжлэгийг ашиглаарай

en: Use screen layout off
mn_MN: Дэлгэцийн төлөв унтрах

en: Use screen layout on
mn_MN: Дэлгэцийн төлөв асах

en: Use this profile for:
mn_MN: Энэ профайлыг дараах зорилгоор ашиглаарай:

en: Use timeout
mn_MN: Хугацаа хэтрэлт ашиглах

en: User Guide
mn_MN: Ашиглах заавар

en: User default
mn_MN: Өгөгдмөл хэрэглэгч

en: Uzbek grade 1
mn_MN: Узбек 1-р брайл бичиг

en: V&ariant
mn_MN: &Хувилбар сонгох

en: V&olume
mn_MN: &дууны чанга сул

en: Version
mn_MN: Хувилбар

en: Vertical Object placeholder
mn_MN: Босоо объект placeholder

en: Vertical Text placeholder
mn_MN: Босоо Бичвэр placeholder

en: Vertical Title placeholder
mn_MN: Босоо Гарчиг placeholder

en: Vietnamese grade 0
mn_MN: Вьетнам 0 брайл бичиг

en: Vietnamese grade 1
mn_MN: Вьетнам 1-р брайл бичиг

en: Vietnamese grade 2
mn_MN: Вьетнам 2-р брайл бичиг

en: View &log
mn_MN: &лог харах

en: Virtual Buffers
mn_MN: Виртуал буфер

en: Virtually toggles the NVDA and shift keys to emulate a keyboard shortcut with braille input
mn_MN: Шифт товчыг  брайлаар бичхэд холбож ашиглах

en: Virtually toggles the NVDA key to emulate a keyboard shortcut with braille input
mn_MN: NVDA удирдах товчыг брайлаар бичхэд холбож ашиглах

en: Virtually toggles the alt and shift keys to emulate a keyboard shortcut with braille input
mn_MN: Алт Шифт товчыг  брайлаар бичхэд холбож ашиглах

en: Virtually toggles the alt key to emulate a keyboard shortcut with braille input
mn_MN: Олт товчыг брайлаар бичхэд холбож ашиглах

en: Virtually toggles the control and alt keys to emulate a keyboard shortcut with braille input
mn_MN: Контрол алт товчыг брайлаар бичхэд холбож ашиглах

en: Virtually toggles the control and shift keys to emulate a keyboard shortcut with braille input
mn_MN: Контрол шифт товчыг брайлаар бичхэд холбож ашиглах

en: Virtually toggles the control key to emulate a keyboard shortcut with braille input
mn_MN: Контрол товчыг брайлаар бичхэд холбож ашиглах

en: Virtually toggles the control, alt, and shift keys to emulate a keyboard shortcut with braille input
mn_MN: Контрол, алт шифт товчыг брайлаар бичхэд холбож ашиглах

en: Virtually toggles the left windows and shift keys to emulate a keyboard shortcut with braille input
mn_MN: Зүүн цонх товчыг брайлаар бичхэд холбож ашиглах

en: Virtually toggles the left windows key to emulate a keyboard shortcut with braille input
mn_MN: Зүүн цонх товчыг брайлаар бичхэд холбож ашиглах

en: Virtually toggles the shift key to emulate a keyboard shortcut with braille input
mn_MN: Брайл үсгээр оролттой гарын товчлолыг дуурайхын тулд шифт товчийг сэлгэдэг

en: Vision
mn_MN: харааны байдал

en: Vision Enhancement Provider Error
mn_MN: Харагдах байдлыг сайжруулах үйлчилгээ үзүүлэгчийн алдаа

en: Visual Highlight
mn_MN: Харагдах байдлыг тод ялгаатай харуулах

en: Voice
mn_MN: Хэл сонгох

en: Voice dictionary (%s)
mn_MN: Ярианы толь бичиг (%s)

en: Volume of NVDA sounds
mn_MN: NVDA соунд дууны дугаралт

en: Volume of NVDA sounds follows voice volume
mn_MN: NVDA-ийн дууны хэмжээ одоогийн дууны түвшнийг даган дуугарна

en: Volume-High-Low-Close
mn_MN: Volume-Өндөр-нам-Хаах

en: Volume-Open-High-Low-Close
mn_MN: Volume-Нээлттэй-Өндөр-нам-Хаах

en: Waiting for Outlook...
mn_MN: Outlook програмыг хүлээж байна...

en: Waiting for Powerpoint...
mn_MN: Powerpoint програмыг хүлээж байна...

en: Walls
mn_MN: Ханууд

en: Warning
mn_MN: Анхааруулга

en: Warning!
mn_MN: Анхааруулга!

en: Warning: couldn't set volumes for sound split: one of audio sessions is either mono, or has more than 2 audio channels.
mn_MN: Анхааруулга: дуу соунд хуваах, дууны хэмжээг тохируулж чадсангүй: аудио гаралтуудын нэг нь моно эсвэл 2-оос олон аудио сувагтай байна.

en: We need your help in order to continue to improve NVDA.
    This project relies primarily on donations and grants. By donating, you are helping to fund full time development.
    If even $10 is donated for every download, we will be able to cover all of the ongoing costs of the project.
    All donations are received by NV Access, the non-profit organisation which develops NVDA.
    Thank you for your support.
mn_MN: NVDA дэлгэц уншигч програмыг үргэлжлүүлэн сайжруулахын тулд бидэнд хандив тусламж хэрэгтэй болдог.\n
    Энэ төсөл нь юуны түрүүнд хандив, тусламжид тулгуурладаг. Хандив өгснөөр та бүтэн цагаар ажиллах хөгжүүлэлтийг санхүүжүүлэхэд тусалж байна.\n
    Татаж авах бүрт 10 доллар хандивлавал бид төслийн бүх зардлыг нөхөх боломжтой.\n
    Бүх хандивыг NVDA-г хөгжүүлдэг ашгийн бус NV Access байгууллага хүлээн авдаг.\n
    Таны дэмжлэгт баярлалаа.

en: We&lcome dialog...
mn_MN: Тавтай морилно уу...

en: Welcome to NVDA
mn_MN: Монгол NVDA програмд тавтай морил

en: Welcome to NVDA!
mn_MN: Монгол NVDA програмын хэрэглэгч та Тавтай морилно уу!

en: Welsh grade 1
mn_MN: Уэльс 1-р брайл бичиг

en: Welsh grade 2
mn_MN: Уэльс 2-р брайл бичиг

en: What would you like to &do?
mn_MN: Та гарах сонголтоо идэвхжүүлнэ үү?

en: What's &new
mn_MN: &Шинэ онцлогууд

en: What's new
mn_MN: Шинээр нэмэгдсэн  онцлогууд

en: Whole &word
mn_MN: &Бүтэн үгээр

en: Windows C&onsole support:
mn_MN: Windows Console дэмжлэг:

en: Windows OCR
mn_MN: Windows үсэг танигч OCR

en: Windows OCR not available
mn_MN: Windows OCR үсэг танигч ажиллах боломжгүй байна

en: Windows OneCore voices
mn_MN: Windows OneCore ярьдаг програм

en: Write the current configuration to nvda.ini
mn_MN: Одоогийн тохиргоог nvda.ini руу бичих

en: X Error Bars
mn_MN: X алдааны мөрүүд

en: Xhosa grade 1
mn_MN: Xhosa  1-р брайл бичиг

en: Xhosa grade 2
mn_MN: Xhosa 2-р брайл бичиг

en: Y Error Bars
mn_MN: Y Алдааны мөрүүд

en: Yakut grade 1
mn_MN: Якут 1-р брайл бичиг

en: Yes
mn_MN: Тийм

en: Yiddish grade 1
mn_MN: Идиш 1-р брайл бичиг

en: You are about to install version {newVersion} of {summary}, which appears to be already installed. Would you still like to update?
mn_MN: Та энэ хувилбарыг суулгах гэж байна уу {newVersion} of {summary}, тухайн хувилбарыг аль хэдийн суулгасан байгаа тул Та шинэчлэх үйлдлийг үргэлжлүүлхийг хүсч байна уу?

en: You are attempting to install an earlier version of NVDA than the version currently installed. If you really wish to revert to an earlier version, you should first cancel this installation and completely uninstall NVDA before installing the earlier version.
mn_MN: Та NVDA-ийн одоо суулгасан хувилбараас өмнөх хувилбарыг суулгахыг оролдож байна. Хэрэв та өмнөх хувилбар руу буцахыг үнэхээр хүсэж байгаа бол эхлээд энэ суулгацыг цуцалж, NVDA програмын өмнөх хувилбарыг эхлээд бүрэн устгах хэрэгтэй.

en: You did not choose Talk as one of your speech mode options. Please note that this may result in no speech output at all. Are you sure you want to continue?
mn_MN: Та ярих үйлдлийг унтраах горимыг сонгосон байна. Үүний үр дүнд ярьдаг програм ажиллахгүй болохыг анхаарна уу. Та үргэлжлүүлэхдээ итгэлтэй байна уу?

en: You must choose a name for this profile.
mn_MN: Та энэ профайлд нэр сонгох ёстой.

en: Your configuration file contains errors. Your configuration has been reset to factory defaults.
    More details about the errors can be found in the log file.
mn_MN: Таны тохируулгын файлд алдаанууд байгаа тул програмыг үйлдвэрийн өгөгдмөл тохиргоонд шилжүүллээ.
    Дэлгэрэнгүйг log файлыг нээж үзнэ үү.

en: Your gesture map file contains errors.
    More details about the errors can be found in the log file.
mn_MN: Таны зангааны map файлд алдаанууд гарсан тул
    log файлыг нээж үзнэ үү.

en: Zulu grade 1
mn_MN: Зулу 1-р брайл бичиг

en: Zulu grade 2
mn_MN: Зулу 2-р брайл бичиг

[ctx: action]
en: Back
mn_MN: Буцааж байна

[ctx: action]
en: Beginning
mn_MN: Эхэлж байна

[ctx: action]
en: Document
mn_MN: Баримт бичиг

[ctx: action]
en: End
mn_MN: Төгсгөл

[ctx: action]
en: Help
mn_MN: Тусламж

[ctx: action]
en: Home
mn_MN: Эхлэл

[ctx: action]
en: Information
mn_MN: Мэдээлэл

[ctx: action]
en: Movie
mn_MN: Кино

[ctx: action]
en: Next
mn_MN: Дараа

[ctx: action]
en: Sound
mn_MN: Дуу эгшиг

[ctx: addonStore]
en: &About add-on...
mn_MN: &Add-on хэрэгслийн тухай...

[ctx: addonStore]
en: &Close
mn_MN: &Хаах

[ctx: addonStore]
en: &Disable
mn_MN: &Идэвхгүй болгох

[ctx: addonStore]
en: &Disable selected add-ons
mn_MN: &Сонгосон add-ons идэвхгүй болгох

[ctx: addonStore]
en: &Don't show this message again
mn_MN: &Энэ мэссэжийг дахин бүү харуул

[ctx: addonStore]
en: &Enable
mn_MN: &Идэвхжүүлэх

[ctx: addonStore]
en: &Enable (override incompatibility)
mn_MN: &Идэвхжүүлвэл (ажиллагаагүй байдал засагдана)

[ctx: addonStore]
en: &Enable selected add-ons
mn_MN: &Сонгосон add-ons идэвхжүүл

[ctx: addonStore]
en: &Help
mn_MN: &Тусламж

[ctx: addonStore]
en: &Install
mn_MN: &Суулгах

[ctx: addonStore]
en: &Install (override incompatibility)
mn_MN: &Суулгах үйлдэл хийвэл (ажиллагаагүй байдал засагдана)

[ctx: addonStore]
en: &Install selected add-ons
mn_MN: &Сонгосон add-ons суулга

[ctx: addonStore]
en: &License
mn_MN: &лицензын зөвшөөрөл

[ctx: addonStore]
en: &No
mn_MN: &Үгүй

[ctx: addonStore]
en: &OK
mn_MN: &ЗА

[ctx: addonStore]
en: &Other Details:
mn_MN: &Бусад дэлгэрэнгүй:

[ctx: addonStore]
en: &Remove
mn_MN: &Устгах

[ctx: addonStore]
en: &Remove selected add-ons
mn_MN: &Сонгосон add-ons устга

[ctx: addonStore]
en: &Search:
mn_MN: &Хайлт:

[ctx: addonStore]
en: &Update
mn_MN: &Шинэчлэлт хийх

[ctx: addonStore]
en: &Update (override incompatibility)
mn_MN: &Шинэчлэлт хийвэл ( ажиллагаагүй байдал засагдана)

[ctx: addonStore]
en: &Update all
mn_MN: &Бүгдийг шинэчлэх

[ctx: addonStore]
en: &Update selected add-ons
mn_MN: &Сонгосон add-ons шинэчлэх

[ctx: addonStore]
en: &Yes
mn_MN: &Тийм

[ctx: addonStore]
en: A&ctions
mn_MN: Зохион байгуулалт хийх

[ctx: addonStore]
en: Add-on Information
mn_MN: Add-on хэрэгслийн мэдээлэл

[ctx: addonStore]
en: Add-on Installation
mn_MN: Add-on суулгалт

[ctx: addonStore]
en: Add-on Store
mn_MN: Add-on Дэлгүүр

[ctx: addonStore]
en: Add-on Store Warning
mn_MN: Add-on  дэлгүүрийн анхааруулга

[ctx: addonStore]
en: Add-on data update failure
mn_MN: Add-on хэрэглүүрийн мэдээллийн шинэчлэлт амжилтгүй болсон

[ctx: addonStore]
en: Add-on download failure
mn_MN: Add-on хэрэглүүр татаж авах алдаатай байна

[ctx: addonStore]
en: Add-on download not safe: checksum failed for {name}
mn_MN: {name} Add-on хэрэглүүр татаж авах аюулгүй биш: шалгах явцад амжилтгүй болсон

[ctx: addonStore]
en: Add-on installation
mn_MN: Add-on суулгалт

[ctx: addonStore]
en: Add-on installation failure
mn_MN: Add-on суулгалтын алдаа

[ctx: addonStore]
en: Add-on not supported %s
mn_MN: %s Add-on хэрэглүүр дэмждэггүй

[ctx: addonStore]
en: Add-on updates available
mn_MN: Add-on шинэчлэлтүүд гарлаа

[ctx: addonStore]
en: Add-ons are created by the NVDA community and are not vetted by NV Access. NV Access cannot be held responsible for add-on behavior. The functionality of add-ons is unrestricted and can include accessing your personal data or even the entire system.
mn_MN: Add-ons хэрэгслүүдийг NVDA хөгжүүлэгч олон нийтээс бүтээдэг бөгөөд NV Access байгууллагаас шалгадаггүй. NV Access нь Add-ons хэрэгслүүдийн суулгацаас гарах аливаа эрсдлийн төлөө хариуцлага хүлээхгүй. Add-ons хэрэгслүүдийн ажиллагаа ямар ч хязгаарлалтгүй бөгөөд таны хувийн мэдээлэл эсвэл бүхэл бүтэн системд хандах болно.

[ctx: addonStore]
en: All
mn_MN: Бүгд

[ctx: addonStore]
en: An updated version of NVDA is required. NVDA version {nvdaVersion} or later.
mn_MN: NVDA програмыг шинэчлэх шаардлагатай байна. одоогийн NVDA хувилбар{nvdaVersion} эсхүл үүнээс сүүлд гарсан хувилбар байх хэрэгтэй.

[ctx: addonStore]
en: An updated version of this add-on is required. This add-on was last tested with NVDA {lastTestedNVDAVersion}. NVDA requires this add-on to be tested with NVDA {nvdaVersion} or higher. You can enable this add-on at your own risk.
mn_MN: Энэ add-on хэрэгслийн шинэчилсэн хувилбар шаардлагатай байна. одоогийн add-on хэрэгслийг хамгийн сүүлийн NVDA дээр туршиж үзсэн{lastTestedNVDAVersion}. add-on хэрэгслийг  NVDA програмтай туршиж үзэх шаардлагтай байна {nvdaVersion} эсвэл үүнээс дээш хувилбарт ажиллахгүй байх эрсдэлийг анхаарна уу.

[ctx: addonStore]
en: Are you sure you wish to remove the {addon} add-on from NVDA? This cannot be undone.
mn_MN: Та устгахдаа итгэлтэй байна уу {addon} add-on хэрэгслийг NVDA програмаас арилгах уу ? уг үйлдлийг буцаах боломжгүйг анхаарна уу.

[ctx: addonStore]
en: Author
mn_MN: Зохиогч

[ctx: addonStore]
en: Author:
mn_MN: Зохиогч:

[ctx: addonStore]
en: Author: {author}
mn_MN: Зохиогч: {author}\n

[ctx: addonStore]
en: Available
mn_MN: Боломжит

[ctx: addonStore]
en: Available &add-ons
mn_MN: Боломжит &add-ons хэрэглүүрүүд

[ctx: addonStore]
en: Available add-ons
mn_MN: Боломжит add-ons хэрэглүүрүүд

[ctx: addonStore]
en: Available version
mn_MN: Боломжит хувилбар

[ctx: addonStore]
en: Available version:
mn_MN: Боломжит хувилбар:

[ctx: addonStore]
en: Beta
mn_MN: Олон нийтэд зориулсан туршилтын логик хувилбар

[ctx: addonStore]
en: Cha&nnel:
mn_MN: Суваг:

[ctx: addonStore]
en: Channel
mn_MN: Суваг

[ctx: addonStore]
en: Channel:
mn_MN: Суваг:

[ctx: addonStore]
en: Choose Add-on Package File
mn_MN: Add-on Багц файлыг сонгоно уу

[ctx: addonStore]
en: Community re&views
mn_MN: Олон нийтийн шүүмж

[ctx: addonStore]
en: Could not disable the add-on: {addon}.
mn_MN: Add-on идэвхгүй болгож чадсангүй: {addon}.

[ctx: addonStore]
en: Could not enable the add-on: {addon}.
mn_MN: Add-on идэвхжсэнгүй : {addon}.

[ctx: addonStore]
en: Description:
mn_MN: Тайлбар:

[ctx: addonStore]
en: Dev
mn_MN: Хөгжүүлэлтийн шатны хувилбар

[ctx: addonStore]
en: Disabled
mn_MN: Идэвхгүй

[ctx: addonStore]
en: Disabled (incompatible)
mn_MN: Ажиллахгүй (тохирох хувилбар биш байна)

[ctx: addonStore]
en: Disabled (incompatible), pending restart
mn_MN: Ажиллахгүй (тохирох хувилбар биш байна), дахин эхлүүлэхийг хүлээж байна

[ctx: addonStore]
en: Disabled, pending restart
mn_MN: Ажиллахгүй, дахин эхлүүлэхийг хүлээж байна

[ctx: addonStore]
en: Download URL:
mn_MN: Татаж авах URL:

[ctx: addonStore]
en: Download failed
mn_MN: Татаж чадсангүй

[ctx: addonStore]
en: Downloaded, pending install
mn_MN: Татаж авсан, суулгалт эхлүүлхийг хүлээж байна

[ctx: addonStore]
en: Downloading
mn_MN: Татаж байна

[ctx: addonStore]
en: Ena&bled/disabled:
mn_MN: Идэвхтэй/идэвхгүй болгох:

[ctx: addonStore]
en: Enable add-on
mn_MN: Add-on идэвхжүүл

[ctx: addonStore]
en: Enabled
mn_MN: Идэвхтэй

[ctx: addonStore]
en: Enabled (incompatible)
mn_MN: Идэвхжлээ (тохирохгүй хувилбар байна)

[ctx: addonStore]
en: Enabled (incompatible), pending restart
mn_MN: Идэвхжлээ (тохирохгүй хувилбар  байна), дахин эхлүүлэхийг хүлээж байна

[ctx: addonStore]
en: Enabled, pending restart
mn_MN: Идэвхжлээ, дахин эхлүүлэхийг хүлээж байна

[ctx: addonStore]
en: External
mn_MN: Гадна

[ctx: addonStore]
en: Failed to install add-on from %s
mn_MN: %s add-on хэрэглүүр суулгаж чадсангүй

[ctx: addonStore]
en: Failed to open add-on package file at {filePath} - missing file or invalid file format
mn_MN: {filePath} add-on хэрэглүүрийн файлыг нээж чадсангүй - файл дутуу эсвэл файлын формат буруу байна

[ctx: addonStore]
en: Ho&mepage
mn_MN: Нүүр хуудас

[ctx: addonStore]
en: Homepage:
mn_MN: Нүүр хуудас:

[ctx: addonStore]
en: Homepage: {url}
mn_MN: Нүүр хуудас: {url}\n

[ctx: addonStore]
en: I understand that incompatible add-ons will be disabled and can be manually re-enabled at my own risk after installation.
mn_MN: Тохиромжгүй хувилбартай add-ons хэрэглүүрүүд суулгасны дараа ажиллагаагүй болох тул өөрт гарах эрсдлээс хамаарч гараар дахин идэвхжүүлэх болно гэдгийг би ойлгож байна.

[ctx: addonStore]
en: Include &incompatible add-ons
mn_MN: Тохиромжгүй &add-ons орсон байна

[ctx: addonStore]
en: Incompatible
mn_MN: Тохирох хувилбар биш байна

[ctx: addonStore]
en: Incompatible Reason:
mn_MN: Тохиромжгүй байгаа шалтгаан:

[ctx: addonStore]
en: Install add-on
mn_MN: Add-on суулгах

[ctx: addonStore]
en: Install failed
mn_MN: Суулгаж чадсангүй

[ctx: addonStore]
en: Install from e&xternal source
mn_MN: Гадна эх сурвалжаас суулгана уу

[ctx: addonStore]
en: Installed &add-ons
mn_MN: Суулгасан &add-ons хэрэглүүрүүд

[ctx: addonStore]
en: Installed add-ons
mn_MN: Суугдсан add-ons хэрэглүүрүүд

[ctx: addonStore]
en: Installed incompatible &add-ons
mn_MN: Суулгасан Тохиромжгүй хувилбартай & add-ons

[ctx: addonStore]
en: Installed incompatible add-ons
mn_MN: Суулгасан Тохиромжгүй хувилбартай add-ons хэрэглүүрүүд

[ctx: addonStore]
en: Installed version
mn_MN: Суулгасан хувилбар

[ctx: addonStore]
en: Installed version:
mn_MN: Суулгасан хувилбар:

[ctx: addonStore]
en: Installed, pending restart
mn_MN: Суулгасан, дахин эхлүүлэхийг хүлээж байна

[ctx: addonStore]
en: Installing
mn_MN: Суулгаж байна

[ctx: addonStore]
en: Last NVDA version tested: {}
mn_MN: Ажиллагааг бүрэн шалгасан хамгийн сүүлийн NVDA хувилбар: {}\n

[ctx: addonStore]
en: Last tested NVDA version:
mn_MN: Хамгийн сүүлд ажиллагааг шалгасан NVDA хувилбар:

[ctx: addonStore]
en: License URL:
mn_MN: Лицензийн URL:

[ctx: addonStore]
en: License:
mn_MN: Лиценз:

[ctx: addonStore]
en: Loading add-ons...
mn_MN: Add-ons ачаалагдаж байна...

[ctx: addonStore]
en: Migrate to add-on store
mn_MN: Add-on хэрэглүүрийн дэлгүүр рүү шилжинэ үү

[ctx: addonStore]
en: Minimum NVDA version:
mn_MN: Хамгийн тохиромжтой NVDA хувилбар:

[ctx: addonStore]
en: Minimum required NVDA version: {}
mn_MN: Бүрэн ажиллагаатай хамгийн тохирох NVDA хувилбар: {}\n

[ctx: addonStore]
en: NVDA Add-on Package (*.{ext})
mn_MN: NVDA Add-on Багц(*.{ext})

[ctx: addonStore]
en: Name
mn_MN: Нэр

[ctx: addonStore]
en: No actions available for the selected add-ons
mn_MN: Сонгосон add-ons ямар ч зохион байгуулалт хийх боломжгүй

[ctx: addonStore]
en: No add-on selected.
mn_MN: Add-on сонгогдоогүй байна.

[ctx: addonStore]
en: Note: NVDA was started with add-ons disabled
mn_MN: Тайлбар: NVDA  эхлэхдээ add-ons хэрэгслүүдийг идэвхгүй болгосон

[ctx: addonStore]
en: Open Add-on &Store
mn_MN: Add-on &Дэлгүүрийг нээнэ үү

[ctx: addonStore]
en: Pending removal
mn_MN: Устгахыг хүлээж байна

[ctx: addonStore]
en: Publisher
mn_MN: Нийтлэгч

[ctx: addonStore]
en: Publisher:
mn_MN: Нийтлэгч:

[ctx: addonStore]
en: Publisher: {publisher}
mn_MN: Нийтлэгч: {publisher}\n

[ctx: addonStore]
en: Re&place
mn_MN: Дахин байршуулах

[ctx: addonStore]
en: Remember this choice for subsequent add-ons
mn_MN: Дараагийн add-ons дээр энэ сонголтыг санаарай

[ctx: addonStore]
en: Remove add-on
mn_MN: Add-on Устгах

[ctx: addonStore]
en: Reviews URL:
mn_MN: Шүүмжийн URL:

[ctx: addonStore]
en: S&tatus:
mn_MN: Т&өлөв:

[ctx: addonStore]
en: Source &Code
mn_MN: Эх код

[ctx: addonStore]
en: Source URL:
mn_MN: Эх сурвалж URL:

[ctx: addonStore]
en: Stable
mn_MN: Гарсан хувилбар

[ctx: addonStore]
en: Status
mn_MN: Төлөв

[ctx: addonStore]
en: Unable to download add-on: {name}
mn_MN: {name} Add-on хэрэглүүр:  татагдахгүй байна

[ctx: addonStore]
en: Unable to fetch latest add-on data for compatible add-ons.
mn_MN: Тохиромжтой add-ons хэрэглүүрүүдийн хамгийн сүүлд гарсан мэдээллийг Татаж авах боломжгүй байна.

[ctx: addonStore]
en: Unable to fetch latest add-on data for incompatible add-ons.
mn_MN: Тохиромжгүй add-ons хэрэглүүрүүдийн хамгийн сүүлд гарсан мэдээллийг Татаж авах боломжгүй байна.

[ctx: addonStore]
en: Unable to save add-on as a file: {name}
mn_MN: {name} add-on хэрэглүүрийг файл: болгон хадгалсангүй

[ctx: addonStore]
en: Unknown status
mn_MN: Үл мэдэгдэх төлөв

[ctx: addonStore]
en: Updatable &add-ons
mn_MN: Шинэчлэлт гарсан &add-ons хэрэглүүрүүд

[ctx: addonStore]
en: Updatable add-ons
mn_MN: Шинэчлэлт гарсан add-ons хэрэглүүрүүд

[ctx: addonStore]
en: Update Available
mn_MN: Боломжит шинэчлэлт

[ctx: addonStore]
en: Update Available (incompatible)
mn_MN: Шинэчлэх хэрэгтэй (тохирох хувилбар биш байна)

[ctx: addonStore]
en: Updates are available for some of your installed add-ons.
mn_MN: Таны суулгасан зарим add-ons шинэчлэгдэх боломжтой боллоо.

[ctx: addonStore]
en: Updating add-ons...
mn_MN: Add-ons шинэчлэгдэж байна...

[ctx: addonStore]
en: Warning: add-on installation may result in downgrade: {name}. The installed add-on version cannot be compared with the add-on store version. Installed version: {oldVersion}. Available version: {version}.
    Proceed with installation anyway?
mn_MN: Анхааруулга: add-on  суулгацыг хувилбар доошлуулахад хүргэж болзошгүй: {name}. Суусан байгаа add-on хувилбарыг дэлгүүрт байгаа add-on хувилбартай харьцуулах боломжгүй байдаг. Суусан хуучирсан хувилбар: {oldVersion}. Боломжит хувилбар: {version}.
    Ямартай ч суулгацыг үргэлжлүүлэх үү?

[ctx: addonStore]
en: Warning: add-on is incompatible: {name} {version}. Check for an updated version of this add-on if possible. This add-on was last tested with NVDA {lastTestedNVDAVersion}. NVDA requires this add-on to be tested with NVDA {nvdaVersion} or higher. Enabling may cause unstable behavior in NVDA.
    Proceed with enabling anyway?
mn_MN: Анхааруулга: ажиллахгүй add-on байна: {name} {version}. боломжтой бол энэ add-on хэрэгслийн шинэ хувилбар гарсан эсэхийг шалгана уу . Энэ add-on хэрэгслийг хамгийн сүүлд {lastTestedNVDAVersion}. ажиллагаанд орсон энэхүү add-on хэрэгсэл {nvdaVersion} хувилбарт бүрэн ажилдаг бөгөөд үүнээс өмнөх хувилбар байж болно. хэрэв одоо Идэвхжүүлэх бол NVDA гацах эсхүл тогтворгүй үйлдэл үүсгэж болзошгүй шүү.
    хэрэгсэл идэвхжүүлэхийг үргэлжлүүлэх үү?

[ctx: addonStore]
en: Warning: add-on is incompatible: {name} {version}. Check for an updated version of this add-on if possible. This add-on was last tested with NVDA {lastTestedNVDAVersion}. NVDA requires this add-on to be tested with NVDA {nvdaVersion} or higher. Installation may cause unstable behavior in NVDA.
    Proceed with installation anyway?
mn_MN: Анхааруулга: ажиллахгүй add-on байна: {name} {version}. боломжтой бол add-on хэрэгслийн шинэчилсэн хувилбар байгаа эсэхийг шалгана уу. Энэ add-on хэрэгсэл хамгийн сүүлд {lastTestedNVDAVersion}. ажиллагаанд орсон энэхүү add-on хэрэгсэл {nvdaVersion} хувилбарт бүрэн ажилдаг бөгөөд үүнээс өмнөх хувилбар байж болно. add-on  суулгаснаар NVDA гацах эсхүл тогтворгүй үйлдэл үүсгэж болзошгүй шүү.
    Ямартай ч суулгацаа үргэлжлүүлэх үү?

[ctx: addonStore]
en: Your NVDA configuration contains add-ons that are incompatible with this version of NVDA. These add-ons will be disabled after installation. After installation, you will be able to manually re-enable these add-ons at your own risk. If you rely on these add-ons, please review the list to decide whether to continue with the installation.
mn_MN: Таны NVDA тохиргоонд NVDA програмын энэ хувилбарт тохирохгүй add-ons хэрэглүүрүүд байна. Суулгасны дараа эдгээр add-ons хэрэглүүрүүд ажиллахгүй тул өөрт гарах эрсдлээс хамаарч хэрэглүүрийг гараар дахин идэвхжүүлж болно. Хэрэв та эдгээр add-ons хэрэглүүрүүдийн ажиллагаанд найдаж байгаа бол, улмаар суулгалтыг үргэлжлүүлэх эсэхээ шийдэхийн тулд жагсаалтыг харж нягталж үзнэ үү.

[ctx: addonStore]
en: {category}:
mn_MN: {category}: Ангилал:

[ctx: addonStore]
en: {num} add-on selected. | {num} add-ons selected.
mn_MN[0]: {num} add-on сонгосон.
mn_MN[1]: {num} add-ons selected.

[ctx: addonStore]
en: {summary} ({name})
    Version: {version}
    Description: {description}
mn_MN: {summary} ({name})
    Хувилбар: {version}
    Тайлбар: {description}

[ctx: advanced.playErrorSound]
en: Only in NVDA test versions
mn_MN: Зөвхөн NVDA туршилтын хувилбаруудад

[ctx: advanced.playErrorSound]
en: Yes
mn_MN: Тиймээ

[ctx: advanced.uiaWithChromium]
en: Default (Only when necessary)
mn_MN: Өгөгдмөл (зөвхөн шаардлагатай үед)

[ctx: advanced.uiaWithChromium]
en: No
mn_MN: Үгүй

[ctx: advanced.uiaWithChromium]
en: Only when necessary
mn_MN: Зөвхөн шаардлагатай үед л

[ctx: advanced.uiaWithChromium]
en: Use UIA with Microsoft Edge and other 
    &Chromium based browsers when available:
mn_MN: Microsoft Edge болон бусад \n UIA ашиглана уу
    &Chromium-д суурилсан хөтчүүд боломжтой үед:

[ctx: advanced.uiaWithChromium]
en: Yes
mn_MN: Тиймээ

[ctx: advanced.uiaWithMSWord]
en: Always
mn_MN: Байнга

[ctx: advanced.uiaWithMSWord]
en: Default (Where suitable)
mn_MN: Өгөгдмөл (тохиромжтой тохиолдолд)

[ctx: advanced.uiaWithMSWord]
en: Only when necessary
mn_MN: Зөвхөн шаардлагатай үед л

[ctx: advanced.uiaWithMSWord]
en: Use UI Automation to access Microsoft &Word document controls
mn_MN: Microsoft & Word баримт бичгийн удирдлагад хандахын тулд UI автоматжуулалтыг ашиглана

[ctx: advanced.uiaWithMSWord]
en: Where suitable
mn_MN: Тохиромжтой газар

en: alert
mn_MN: анхаарна уу

en: align center
mn_MN: мөр гололлоо

en: align centered across selection
mn_MN: сонголтоор төвд зэрэгцүүлэх

en: align distributed
mn_MN: тарсан мөр  зэрэгцлээ

en: align fill
mn_MN: дүүргэлтийг тэгшлэх

en: align general
mn_MN: ерөнхий тэгшлэх

en: align justify
mn_MN: мөр жигдэрлээ

en: align left
mn_MN: мөр зүүн талдаа зэрэгцлээ

en: align right
mn_MN: мөр баруун талдаа зэрэгцлээ

en: alignment
mn_MN: мөр зэрэгцүүлэлт

en: alphanumeric
mn_MN: үсэг тоо

en: alt
mn_MN: alt товч

en: animation
mn_MN: идэвхжүүлэг

en: any dots
mn_MN: цэгүүд

en: app
mn_MN: апп

en: application
mn_MN: апп

en: applications
mn_MN: апп цэсний товч

[ctx: aria]
en: banner
mn_MN: хуудас

[ctx: aria]
en: complementary
mn_MN: нэмэлт

[ctx: aria]
en: content info
mn_MN: контент мэдээлэл

[ctx: aria]
en: form
mn_MN: бөглөх маягт

[ctx: aria]
en: main
mn_MN: хуудасны дунд

[ctx: aria]
en: navigation
mn_MN: шилжих хуудас

[ctx: aria]
en: search
mn_MN: хайлт

en: art
mn_MN: уран зураг

en: article
mn_MN: нийтлэл

en: at {x}, {y}
mn_MN: {x}, {y} -нд

en: attachment
mn_MN: файл хавсралт

en: audio
mn_MN: аудио

en: automatic
mn_MN: автомат

en: automatic color
mn_MN: автомат өнгө

en: automatically
mn_MN: автомат

en: back
mn_MN: буцах

en: background color
mn_MN: арын өнгө

en: background pattern {pattern}
mn_MN: арын загвар {pattern}

en: backspace
mn_MN: буцаах товч

en: baseline
mn_MN: үндсэн мөр

en: behind bottom of {otherShape} by {distance:.3g} point | behind bottom of {otherShape} by {distance:.3g} points
mn_MN[0]: ёроолын ард{otherShape} болон {distance:.3g} цэг
mn_MN[1]: ёроолын ард{otherShape} аар {distance:.3g} оноо

en: behind left of {otherShape} by {distance:.3g} point | behind left of {otherShape} by {distance:.3g} points
mn_MN[0]: зүүн ард {otherShape} болон {distance:.3g} цэг
mn_MN[1]: зүүн ард{otherShape} аар {distance:.3g} оноо

en: behind right of {otherShape} by {distance:.3g} point | behind right of {otherShape} by {distance:.3g} points
mn_MN[0]: баруун ард{otherShape} болон {distance:.3g} цэг
mn_MN[1]: баруун ард{otherShape} аар {distance:.3g} оноо

en: behind top of {otherShape} by {distance:.3g} point | behind top of {otherShape} by {distance:.3g} points
mn_MN[0]: оройн ард {otherShape} болон {distance:.3g} цэг
mn_MN[1]: оройн ард{otherShape} аар {distance:.3g} оноо

en: behind {otherShape}
mn_MN: {otherShape}-н ард

en: blank
mn_MN: хоосон

en: block quote
mn_MN: блок ишлэл

en: bold
mn_MN: тод

en: bookmark
mn_MN: номны хавчуурга

en: border
mn_MN: хүрээтэй

en: bottom edge
mn_MN: доод ирмэг

en: box
mn_MN: хайрцагт

[ctx: braille formatting symbol]
en: ⠎
mn_MN: ⡥

[ctx: braille formatting symbol]
en: ⡎
mn_MN: ⡥

en: braille keyboard
mn_MN: брайл гар

[ctx: braille landmark abbreviation]
en: form
mn_MN: маягт

[ctx: braille landmark abbreviation]
en: main
mn_MN: хуудасны дунд

[ctx: braille landmark abbreviation]
en: navi
mn_MN: шилжих

[ctx: braille landmark abbreviation]
en: srch
mn_MN: хайх

en: break
mn_MN: тусгаарлагч

en: browser stop
mn_MN: хөтөчийг зогсоох

en: btn
mn_MN: товч

en: busy
mn_MN: ажиллаж байна

en: busy indicator
mn_MN: завгүй үзүүлэлт

en: button
mn_MN: товч

en: calendar
mn_MN: цаглабар

en: canvas
mn_MN: луужин

en: cap
mn_MN: том

en: cap %s
mn_MN: том %s

en: caps lock
mn_MN: том үсгийн товч

en: caption
mn_MN: хадмал бичиг

en: caret
mn_MN: систем тэмдэг

en: caret moves review cursor off
mn_MN: системийн тэмдэгтээр заагчыг хөдөлгөж мэдээлэх хаагдлаа

en: caret moves review cursor on
mn_MN: системийн тэмдэгтээр заагчыг хөдөлгөж мэдээлэх  нээгдлээ

en: case
mn_MN: хэрэглэх тохиолдол

en: category {categories} | categories {categories}
mn_MN[0]: ангилал {categories}
mn_MN[1]: ангилал {categories}

en: cbo
mn_MN: хд

en: cell
mn_MN: нүд

en: cell deletion
mn_MN: хүснэгтний нүд устгах

en: cell insertion
mn_MN: хүснэгтэд нүд оруулах

en: cell merge
mn_MN: хүснэгтний нүд нийлүүлэх

en: centered
mn_MN: мөр гололоо

en: character
mn_MN: үсэг тэмдэгт

en: chart
mn_MN: chart зурган хүснэгт

[ctx: chart]
en: column
mn_MN: багана

en: chart element
mn_MN: chart element диаграмын элемент

en: check box
mn_MN: чагт

en: check menu item
mn_MN: цэс дотор үзэх

en: checkable
mn_MN: шалгана уу

en: checked
mn_MN: чагтлагдсан

en: chk
mn_MN: чагт

en: clickable
mn_MN: товш

en: clk
mn_MN: товш

en: clock
mn_MN: цаг

en: collapsed
mn_MN: хураагдсан

en: color chooser
mn_MN: өнгө сонгогч

[ctx: color hue]
en: aqua
mn_MN: усан өнгө

[ctx: color hue]
en: aqua-blue
mn_MN: усан-цэнхэр

[ctx: color hue]
en: black
mn_MN: хар

[ctx: color hue]
en: blue
mn_MN: цэнхэр

[ctx: color hue]
en: blue-purple
mn_MN: цэнхэр-нэл ягаан

[ctx: color hue]
en: brown
mn_MN: хүрэн

[ctx: color hue]
en: brown-yellow
mn_MN: хүрэн-шар

[ctx: color hue]
en: dark grey
mn_MN: хар саарал

[ctx: color hue]
en: green
mn_MN: ногоон

[ctx: color hue]
en: green-aqua
mn_MN: усан-ногоон

[ctx: color hue]
en: grey
mn_MN: саарал

[ctx: color hue]
en: light grey
mn_MN: цайвар саарал

[ctx: color hue]
en: orange
mn_MN: улбар шар

[ctx: color hue]
en: orange-yellow
mn_MN: улбар шар-шар

[ctx: color hue]
en: pink
mn_MN: ягаан

[ctx: color hue]
en: pink-red
mn_MN: ягаан-улаан

[ctx: color hue]
en: purple
mn_MN: нэл ягаан

[ctx: color hue]
en: purple-pink
mn_MN: нэл ягаан-ягаан

[ctx: color hue]
en: red
mn_MN: улаан

[ctx: color hue]
en: red-brown
mn_MN: улаан-хүрэн

[ctx: color hue]
en: red-orange
mn_MN: улаан-шаргал

[ctx: color hue]
en: very dark grey
mn_MN: маш хар саарал

[ctx: color hue]
en: very light grey
mn_MN: маш цайвар саарал

[ctx: color hue]
en: white
mn_MN: цагаан

[ctx: color hue]
en: yellow
mn_MN: шар

[ctx: color hue]
en: yellow-green
mn_MN: шар-ногоон

[ctx: color variation]
en: bright {color}
mn_MN: тод {color}

[ctx: color variation]
en: dark pale {color}
mn_MN: бүдэг гүн {color}

[ctx: color variation]
en: dark {color}
mn_MN: бүдэг {color}

[ctx: color variation]
en: dark {color} grey
mn_MN: бүдэг  {color} саарал

[ctx: color variation]
en: light pale {color}
mn_MN: бүдэг тод {color}

[ctx: color variation]
en: pale {color}
mn_MN: бүдэг {color}

[ctx: color variation]
en: transparent {colorDescription}
mn_MN: ил тод {colorDescription}

[ctx: color variation]
en: very dark pale {color}
mn_MN: нэлээд гүн {color}

[ctx: color variation]
en: very dark {color}
mn_MN: маш бүдэг {color}

[ctx: color variation]
en: very dark {color} grey
mn_MN: маш бүдэг {color} саарал

[ctx: color variation]
en: {color}
mn_MN: {color} өнгө

[ctx: color variation]
en: {color} grey
mn_MN: {color} саарал

[ctx: color variation]
en: {color} white
mn_MN: {color} цагаан

en: column
mn_MN: багана

en: column %s
mn_MN: багана %s

en: column break
mn_MN: багана тусгаарлагч

en: column header
mn_MN: баганы толгой

en: column {0} of {1}
mn_MN: багана {0} -ийн {1}

en: column {columnNumber}
mn_MN: б{columnNumber}

en: combo box
mn_MN: хайрцаг дотор

en: comment
mn_MN: сэтгэгдэл

en: comment: {text} by {author} on {date}
mn_MN: {text} мөн {author} байна {date} сэтгэгдэл:

en: conflict
mn_MN: зөрчилдөөн

en: continuous
mn_MN: үргэлжилсэн

en: continuous section break
mn_MN: үргэлжилсэн хэсгийг тусгаарлагч

[ctx: controlType]
en: tab
mn_MN: тааб

en: covers  {otherShape}
mn_MN: {otherShape}-г хамарна

en: covers bottom of {otherShape} by {distance:.3g} point | covers bottom of {otherShape} by {distance:.3g} points
mn_MN[0]: ёроолыг хамарна {otherShape} болон {distance:.3g} цэг
mn_MN[1]: ёроолыг хамарна{otherShape} аар {distance:.3g} оноо

en: covers left of {otherShape} by {distance:.3g} point | covers left of {otherShape} by {distance:.3g} points
mn_MN[0]: зүүн дээд {otherShape} болон {distance:.3g} цэг
mn_MN[1]: зүүн хавтаснууд{otherShape} аар {distance:.3g} оноо

en: covers right of {otherShape} by {distance:.3g} point | covers right of {otherShape} by {distance:.3g} points
mn_MN[0]: баруун талыг хамарна {otherShape} болон {distance:.3g} цэг
mn_MN[1]: баруун талыг хамарна{otherShape} аар {distance:.3g} оноо

en: covers top of {otherShape} by {distance:.3g} point | covers top of {otherShape} by {distance:.3g} points
mn_MN[0]: дээд хэсгийг хамарна {otherShape} болон {distance:.3g} цэг
mn_MN[1]: дээд хэсгийг хамарна{otherShape} аар {distance:.3g} оноо

en: cropped
mn_MN: тайрсан

en: ctrl
mn_MN: ctrl товч

en: current
mn_MN: одоогийн

en: current date
mn_MN: өнөөдрийн он сар өдөр

en: current location
mn_MN: одоогийн байршил

en: current page
mn_MN: одоогийн хуудас

en: current step
mn_MN: одоогийн алхам

en: current time
mn_MN: одоо цаг

en: cursor
mn_MN: заагч

en: cursor positioned {horizontalDistance} from left edge of page, {verticalDistance} from top edge of page
mn_MN: заагч курсорыг байрлуулсан{horizontalDistance} хуудасны зүүн ирмэгээс, {verticalDistance} хуудасны дээд ирмэгээс

en: custom application 1
mn_MN: тохируулах ap 1

en: custom application 2
mn_MN: тохируулах ap 2

en: c{columnNumber}
mn_MN: б{columnNumber}

en: c{columnNumber}-{columnSpan}
mn_MN: б{columnNumber}-{columnSpan}

en: dash dot
mn_MN: зураастай цэг

en: dash dot dot
mn_MN: зураастай цэг цэг

en: dashed
mn_MN: зураас

en: data grid
mn_MN: мэдээллийн сүлжээ

en: data item
mn_MN: мэдээлэл зүйл

en: date edit
mn_MN: он сар өдөр тааруулах

en: debug
mn_MN: алдаа согогийг засах

en: debug warning
mn_MN: алдаа согогийг засах анхааруулга

en: decreased by {decrementValue} from point {previousIndex},
mn_MN: {decrementValue} цэгээс{previousIndex} -буурсан,

en: default style
mn_MN: өгөгдмөл хэв загвар

en: definition
mn_MN: тодорхойлолт

en: defunct
mn_MN: ажиллагаагүй

en: del
mn_MN: устгах

en: delayed character descriptions off
mn_MN: хойшлогдсон үсэг тэмдэгтийн тодорхойлолт унтарлаа

en: delayed character descriptions on
mn_MN: хойшлогдсон үсэг тэмдэгтийн тодорхойлолт аслаа

en: delete
mn_MN: устгах товч

en: deleted
mn_MN: устсан

en: deletion
mn_MN: устгалт

en: deletion: {text}
mn_MN: устгах: {text}

en: desktop
mn_MN: компьютер

en: desktop icon
mn_MN: компьютерийн дүрс

en: desktop pane
mn_MN: компьютерийн цонх

en: details
mn_MN: дэлгэрэнгүй

en: diagonal crosshatch
mn_MN: диагональ хөндлөн огтлолцол

en: diagonal stripe
mn_MN: диагональ судал

en: diagram
mn_MN: диаграмм

en: dial
mn_MN: залгах

en: dialog
mn_MN: харилцах цонх

en: directory pane
mn_MN: чиглүүлж байна

en: disabled
mn_MN: идэвхгүй болгох

en: display field
mn_MN: харагдах талбар

en: display scroll
mn_MN: дэлгэцээр гүйлгэх

en: display speech output
mn_MN: ярих үйлдлийг дагах

en: dlg
mn_MN: хц

en: doc
mn_MN: бичвэр

en: document
mn_MN: хуудас

en: done dragging
mn_MN: чирч дуусгасан

en: dot
mn_MN: цэг

en: dotted
mn_MN: цэгтэй

en: double
mn_MN: давхар

en: double strikethrough
mn_MN: давхар зураас

en: double {action}
mn_MN: давхар {action}

en: down arrow
mn_MN: доошоо сум

en: down-right diagonal line
mn_MN: доош баруун диагональ шугам

en: draggable
mn_MN: чирнэ үү

en: dragging
mn_MN: чирч байна

en: drbtn
mn_MN: товч дар

en: drop down button
mn_MN: энд дар

en: drop down button grid
mn_MN: энд дар

en: drop list
mn_MN: жагсаалтад

en: edit
mn_MN: бичих талбар

en: edit bar
mn_MN: бичвэр засах мөр

en: editable
mn_MN: бичнэ үү

en: editing
mn_MN: засварлах

en: edt
mn_MN: засах

en: email
mn_MN: имэйл

en: embedded
mn_MN: суулгасан

en: embedded object
mn_MN: объект  оруулах

en: emphasised
mn_MN: онцлох тэмдэг тавьсан

en: end
mn_MN: төгсгөл товч

en: end note
mn_MN: төгсгөлийн тэмдэглэл

en: enote
mn_MN: e тэмдэглэл хийх

en: enter
mn_MN: enter товч

en: escape
mn_MN: escape товч

[ctx: espeakVarient]
en: none
mn_MN: e speak ярьдаг програмын хувилбар тодорхойгүй байна

en: even pages section break
mn_MN: жигд хуудас тусгаарлагч

[ctx: excel-UIA]
en: Cell Appearance
mn_MN: Cell  харагдах байдал

[ctx: excel-UIA]
en: Cell height: {0.y:.1f} pt
mn_MN: {0.y:.1f} Нүдний өндөр:pt

[ctx: excel-UIA]
en: Cell width: {0.x:.1f} pt
mn_MN: Нүдний өргөн: {0.x:.1f} pt

[ctx: excel-UIA]
en: Fill color: {0.name}
mn_MN: Өнгө дүүргэх: {0.name}

[ctx: excel-UIA]
en: Fill type: {0}
mn_MN: Бөглөх төрөл: {0}

[ctx: excel-UIA]
en: Outline color: top={0.name}, bottom={1.name}, left={2.name}, right={3.name}
mn_MN: Outline  өнгө: дээд={0.name}, доод={1.name}, зүүн={2.name}, баруун={3.name}

[ctx: excel-UIA]
en: Outline thickness: top={0}, bottom={1}, left={2}, right={3}
mn_MN: Outline зузаан: дээд={0}, доод={1}, зүүн={2}, баруун={3}

[ctx: excel-UIA]
en: Rotation: {0} degree | Rotation: {0} degrees
mn_MN[0]: {0} градус Эргүүлэх:
mn_MN[1]: Градус : {0} иргэх

[ctx: excel-UIA]
en: Shows a browseable message Listing information about a cell's appearance such as outline and fill colors, rotation and size
mn_MN: Үзэх боломжтой мессежийг харуулна. Нүдний харагдах байдал, тухайлбал тойм, дүүргэлтийн өнгө, эргэлт, хэмжээ зэрэг мэдээллийг жагсаах

[ctx: excel-UIA]
en: {firstAddress} through {lastAddress}
mn_MN: {firstAddress} дамжуулан{lastAddress}

[ctx: excel-UIA]
en: {firstAddress} {firstValue} through {lastAddress} {lastValue}
mn_MN: {firstAddress} {firstValue} дамжуулан{lastAddress} {lastValue}

en: expanded
mn_MN: дэлгэгдлээ

en: favorites
mn_MN: дуртай зүйлс

en: figure
mn_MN: бие

en: file chooser
mn_MN: файл сонгогч

en: filler
mn_MN: агууламж

en: find a text string from the current cursor position
mn_MN: одоогийн заагчын байрлалаас текстийн мөрийг олох

en: find the next occurrence of the previously entered text string from the current cursor's position
mn_MN: одоогийн заагчын байрлалаас өмнө нь оруулсан текстийн мөрийн дараагийн тохиолдлыг олох

en: find the previous occurrence of the previously entered text string from the current cursor's position
mn_MN: одоогийн заагчын байрлалаас өмнө нь оруулсан текст мөрийн өмнөх тохиолдлыг олох

en: first line indent
mn_MN: эхний мөрний догол

en: flagged
mn_MN: дарцагласан

en: fnote
mn_MN: f тэмдэглэл хийх

en: focus moves navigator object off
mn_MN: навигацийн объект шилжих үйлдлийг мэдээлэх хаагдав

en: focus moves navigator object on
mn_MN: навигацийн объект шилжих үйлдлийг мэдээлэх нээгдэв

en: focusable
mn_MN: харна уу

en: focused
mn_MN: дээр байна

en: follow cursors
mn_MN: курсорыг дагах

en: font chooser
mn_MN: үсгийн хэв сонгогч

en: font name
mn_MN: үсгийн нэр

en: font size
mn_MN: үсгийн хэмжээ

[ctx: font size]
en: %s pt
mn_MN: %s pt үсгийн хэмжээ

[ctx: font size]
en: large
mn_MN: томруулах

[ctx: font size]
en: larger
mn_MN: илүү томруулах

[ctx: font size]
en: medium
mn_MN: дундаж

[ctx: font size]
en: small
mn_MN: жижигрүүлэх

[ctx: font size]
en: smaller
mn_MN: илүү жижигрүүлэх

[ctx: font size]
en: x-large
mn_MN: x-томруулах

[ctx: font size]
en: x-small
mn_MN: x-жижигрүүлэх

[ctx: font size]
en: xx-large
mn_MN: xx-томруулах

[ctx: font size]
en: xx-small
mn_MN: xx-жижигрүүлэх

[ctx: font size]
en: xxx-large
mn_MN: xxx-томруулах

en: foot note
mn_MN: доод хөл хэсэгт тэмдэглэх

en: footer
mn_MN: доод хөл хэсэг

en: foreground color
mn_MN: дэвсгэр өнгө

en: form
mn_MN: маягт

en: forward
mn_MN: урагшлуулах

en: forwarded
mn_MN: дамжуулсан

en: frame
mn_MN: хүрээнд

en: gesture map File Error
mn_MN: зангааны map файлд алдаа гарлаа

en: glass pane
mn_MN: цонх

en: gra
mn_MN: зураг

en: grammar error
mn_MN: дүрмийн алдаа

en: grammar: {text}
mn_MN: зөв бичих дүрэм: {text}

en: graphic
mn_MN: зурагт

en: grip
mn_MN: авах

en: grouping
mn_MN: бүлэгт

en: h%s
mn_MN: г%s

en: hair
mn_MN: үс

en: half alphanumeric
mn_MN: хагас үсэг тоо

en: half checked
mn_MN: хагас чагтлагдсан

en: half katakana
mn_MN: хагас катакана

en: half katakana roman
mn_MN: хагас катакана роман

en: half pressed
mn_MN: хагас дарагдсан

en: hanging indent
mn_MN: догол мөр таслах

en: has %s
mn_MN: %s байна

en: has attachment
mn_MN: файл хавсралт байна

en: has auto complete
mn_MN: идэвхжсэн талбарт

en: has comment
mn_MN: сэтгэгдэл байна

en: has details
mn_MN: дэлгэрэнгүй мэдээлэлтэй

en: has draft comment
mn_MN: ноорог дээр тайлбар байна

en: has formula
mn_MN: томьёотой байна

en: has long description
mn_MN: урт үргэлжилж байна

en: has note
mn_MN: тэмдэглэлтэй

en: has resolved comment
mn_MN: сэтгэгдэл шийдэгдсэн байна

en: header
mn_MN: толгой

en: header item
mn_MN: толгойн зүйл

en: heading
mn_MN: гарчиглах

en: heading 1
mn_MN: гарчиг 1

en: heading 2
mn_MN: гарчиг 2

en: heading 3
mn_MN: гарчиг 3

en: heading 4
mn_MN: гарчиг 4

en: heading 5
mn_MN: гарчиг 5

en: heading 6
mn_MN: гарчиг 6

en: heading level %d
mn_MN: гарчгийн хэмжээ %d

en: help balloon
mn_MN: туслах бөмбөлөг анхааруулж байна

en: hidden
mn_MN: гарчиг

en: high importance
mn_MN: өндөр ач холбогдолтой

en: highlight
mn_MN: тод болгох

en: highlighted
mn_MN: тодруулсан

en: highlighted in {color}
mn_MN: онцолсон{color}

en: hiragana roman
mn_MN: хирагана роман

en: hlp
mn_MN: тусламж

en: home
mn_MN: эхлэл товч

en: home page
mn_MN: эхлэл хуудас

en: horizontal borders except outside
mn_MN: гаднаас бусад хэвтээ хүрээнүүд

en: horizontal stripe
mn_MN: хэвтээ судал

en: hot key field
mn_MN: гар команд холбох талбар

en: icon
mn_MN: дүрс

en: iconified
mn_MN: дүрслэгдсэн

en: image map
mn_MN: газрын байршил

en: increased by {incrementValue} from point {previousIndex},
mn_MN: {incrementValue} цэгээс{previousIndex} -нэмэгдсэн,

en: indent
mn_MN: мөрний догол мөр

en: indicator
mn_MN: заалтуур

en: info
mn_MN: мэдээлэл

en: input help off
mn_MN: гарын тусламж унтарлаа

en: input window
mn_MN: цонх идэвхжүүл

en: input/output
mn_MN: оролт/гаралт

[ctx: inputGestures]
en: &Filter by:
mn_MN: &Ялгах:

en: ins
mn_MN: ins товч

en: insert
mn_MN: insert товч

en: inserted
mn_MN: inserted оруулсан

en: insertion
mn_MN: оруулалт

en: insertion: {text}
mn_MN: оруулах: {text}

en: invalid
mn_MN: invalid хүчингүй

en: invalid entry
mn_MN: бөглөх талбар

en: invisible
mn_MN: үл үзэгдэх

en: invoke
mn_MN: хүргэх

en: italic
mn_MN: налуу

en: item
mn_MN: зүйл

[ctx: keyLabel]
en: tab
mn_MN: тааб товч

en: keyboard, all layouts
mn_MN: гарын, бүх төлөв хэлбэр

en: label
mn_MN: шошго

en: landmark
mn_MN: газарчлах тэмдэг

[ctx: languageName]
en: Aragonese
mn_MN: Арагон

[ctx: languageName]
en: Burmese
mn_MN: Бирм хэл

[ctx: languageName]
en: Central Kurdish
mn_MN: Төв Күрд хэл

[ctx: languageName]
en: Northern Kurdish
mn_MN: Хойд Күрд хэл

[ctx: languageName]
en: Somali
mn_MN: Somalia хэл

en: laptop
mn_MN: зөөврийн компьютер

en: layered pane
mn_MN: давхардсан цонх

en: layout tables off
mn_MN: хүснэгт мэдээлэх унтарлаа

en: layout tables on
mn_MN: хүснэгт мэдээлэх аслаа

en: ldesc
mn_MN: урт тайлбар

en: left
mn_MN: зүүн

en: left alt
mn_MN: зүүн alt товч

en: left arrow
mn_MN: зүүн сум

en: left control
mn_MN: зүүн control товч

en: left edge
mn_MN: зүүн ирмэг

en: left indent
mn_MN: зүүн догол мөр

en: left shift
mn_MN: зүүн shift товч

en: left windows
mn_MN: зүүн цонх товч

en: level %s
mn_MN: төвшинд %s

en: line
mn_MN: мөр

en: line %s
mn_MN: мөр %s

[ctx: line indentation setting]
en: Both Speech and Tones
mn_MN: Яриа болон Хөгжим эгшиглэх

[ctx: line indentation setting]
en: Off
mn_MN: Хаалттай

[ctx: line indentation setting]
en: Speech
mn_MN: Ярих

[ctx: line indentation setting]
en: Tones
mn_MN: Хөгжим эгшиглэх

en: line scroll
mn_MN: мөрөөр гүйлгэх

en: line spacing %s
mn_MN: мөр хоорондын зай %s

[ctx: line spacing value]
en: %.1f line | %.1f lines
mn_MN[0]: %.1f мөр
mn_MN[1]: %.1f мөрүүд

[ctx: line spacing value]
en: 1.5 lines
mn_MN: 1.5 хоорондын зайтай мөрүүд

[ctx: line spacing value]
en: at least %.1f pt
mn_MN: хамгийн багадаа %.1f pt

[ctx: line spacing value]
en: double
mn_MN: давхар мөр

[ctx: line spacing value]
en: exactly {space:.1f} pt
mn_MN: яг таарсан {space:.1f} pt

[ctx: line spacing value]
en: single
mn_MN: нэг мөр

en: linear gradient
mn_MN: шугаман градиент gradient

en: link
mn_MN: холбоос

en: linked
mn_MN: холбоос байна

en: list
mn_MN: жагсаалт

en: list item
mn_MN: жагсаалт

en: lnk
mn_MN: хблс

en: low importance
mn_MN: ач холбогдол багатай

en: lst
mn_MN: ж

en: lv %s
mn_MN: ню %s

en: manual
mn_MN: гар ажиллагаа

en: marked
mn_MN: тэмдэг тавигдсан

en: math
mn_MN: математик

en: media player
mn_MN: медиа тоглуулагч

en: medium
mn_MN: дунд

en: medium dash dot
mn_MN: дунд зураастай цэг

en: medium dash dot dot
mn_MN: дунд зураастай цэг цэг

en: medium dashed
mn_MN: дунд зураастай

en: meeting request
mn_MN: уулзалтын цаг авах

en: menu
mn_MN: цэс

en: menu bar
mn_MN: цэсний мөр

en: menu button
mn_MN: цэсний товч

en: menu item
mn_MN: цэс дотор

en: mnu
mn_MN: цэс

en: mnubar
mn_MN: ц-мөр

en: mnubtn
mn_MN: цэсний товч

en: mnuitem
mn_MN: цз

en: modal
mn_MN: модаль

en: moved from
mn_MN: эндээс шилжих

en: moved to
mn_MN: шилжүүлэх

en: moves to the first table column
mn_MN: хүснэгтийн эхний багананд очих

en: moves to the first table row
mn_MN: хүснэгтийн эхний эгнээ мөрөнд очих

en: moves to the last table column
mn_MN: хүснэгтийн төгсгөлийн багананд очих

en: moves to the last table row
mn_MN: хүснэгтийн төгсгөлийн эгнээ мөрөнд очих

en: moves to the next annotation
mn_MN: дараагийн нэмэлт тэмдэглэлд шилжих

en: moves to the next article
mn_MN: дараагийн нийтлэл рүү шилжих

en: moves to the next block quote
mn_MN: дараагийн хашилт

en: moves to the next button
mn_MN: дараагийн дарах товч

en: moves to the next check box
mn_MN: дараагийн чагт

en: moves to the next combo box
mn_MN: дараагийн хайрцаг дотор шилжих

en: moves to the next different style text
mn_MN: дараагийн өөр загварын бичвэр рүү шилжих

en: moves to the next edit field
mn_MN: дараагийн бичих талбарт очих

en: moves to the next embedded object
mn_MN: дараагийн Объектонд шилжих

en: moves to the next error
mn_MN: дараагийн алдаа заасанд шилжих

en: moves to the next figure
mn_MN: дараагийн дүрс рүү шилжих

en: moves to the next form field
mn_MN: дараагийн бөглөх талбарт очих

en: moves to the next frame
mn_MN: дараагийн хүрээнд очих

en: moves to the next graphic
mn_MN: дараагийн зураг

en: moves to the next grouping
mn_MN: дараагийн бүлэгт шилжих

en: moves to the next heading
mn_MN: дараагийн гарчигт шилжих

en: moves to the next landmark
mn_MN: дараагийн хуудасны заагт шилжих

en: moves to the next link
mn_MN: дараагийн холбоосд шилжих

en: moves to the next list
mn_MN: дараагийн жагсаалтанд шилжих

en: moves to the next list item
mn_MN: дараа нь байгаа жагсаалтанд шилжих

en: moves to the next math formula
mn_MN: дараагийн математикийн томъёо руу шилжих

en: moves to the next menu item
mn_MN: дараагийн цэс рүү шилжих

en: moves to the next progress bar
mn_MN: дараагийн явцын мөр рүү шилжих

en: moves to the next radio button
mn_MN: дараагийн radio товч

en: moves to the next same style text
mn_MN: дараагийн ижил загварын бичвэр рүү шилжих

en: moves to the next separator
mn_MN: дараагийн салгуурт шилжих

en: moves to the next tab
mn_MN: дараагийн таб руу шилжих

en: moves to the next table
mn_MN: дараагийн хүснэгтэнд шилжих

en: moves to the next table column
mn_MN: дараагийн хүснэгтийн багананд очих

en: moves to the next table row
mn_MN: дараагийн хүснэгтийн мөрөнд очих

en: moves to the next text paragraph
mn_MN: дараагийн бичвэрийн догол мөр рүү шилжих

en: moves to the next toggle button
mn_MN: дараагийн чагтан товч руу шилжих

en: moves to the next unvisited link
mn_MN: дараагийн ороогүй холбоосд шилжих

en: moves to the next vertically aligned paragraph
mn_MN: дараагийн босоо зэрэгцүүлсэн догол мөр рүү шилжих

en: moves to the next visited link
mn_MN: дараагийн орсон холбоосд шилжих

en: moves to the previous annotation
mn_MN: өмнөх нэмэлт тэмдэглэлд шилжих

en: moves to the previous article
mn_MN: өмнөх нийтлэл рүү шилжих

en: moves to the previous block quote
mn_MN: өмнөх хашилт

en: moves to the previous button
mn_MN: өмнөх товч

en: moves to the previous check box
mn_MN: өмнөх чагт

en: moves to the previous combo box
mn_MN: өмнөх хайрцаг дотор шилжих

en: moves to the previous different style text
mn_MN: өмнөх өөр загварын бичвэрт шилжих

en: moves to the previous edit field
mn_MN: өмнөх бичих талбарт очих

en: moves to the previous embedded object
mn_MN: өмнөх Объектод шилжих

en: moves to the previous error
mn_MN: өмнөх алдаа заасанд шилжих

en: moves to the previous figure
mn_MN: өмнөх дүрс рүү шилжих

en: moves to the previous form field
mn_MN: өмнөх бөглөх талбарт очих

en: moves to the previous frame
mn_MN: өмнөх хүрээнд очих

en: moves to the previous graphic
mn_MN: өмнөх зураг

en: moves to the previous grouping
mn_MN: өмнөх бүлэгт шилжих

en: moves to the previous heading
mn_MN: өмнөх гарчигт шилжих

en: moves to the previous landmark
mn_MN: өмнөх хуудасны заагт шилжих

en: moves to the previous link
mn_MN: өмнөх холбоосд шилжих

en: moves to the previous list
mn_MN: өмнөх жагсаалтанд шилжих

en: moves to the previous list item
mn_MN: өмнө нь байгаа жагсаалтанд шилжих

en: moves to the previous math formula
mn_MN: өмнөх математикийн томъёо руу шилжих

en: moves to the previous menu item
mn_MN: өмнөх цэс рүү шилжих

en: moves to the previous progress bar
mn_MN: өмнөх явцын мөр рүү шилжих

en: moves to the previous radio button
mn_MN: өмнөх radio товч

en: moves to the previous same style text
mn_MN: өмнөх ижил загварын бичвэр рүү шилжих

en: moves to the previous separator
mn_MN: өмнөх салгуурт шилжих

en: moves to the previous tab
mn_MN: өмнөх таб руу шилжих

en: moves to the previous table
mn_MN: өмнөх хүснэгтэнд шилжих

en: moves to the previous table column
mn_MN: өмнөх хүснэгтийн багананд очих

en: moves to the previous table row
mn_MN: өмнөх хүснэгтийн мөрөнд очих

en: moves to the previous text paragraph
mn_MN: өмнөх бичвэрийн догол мөр рүү шилжих

en: moves to the previous toggle button
mn_MN: өмнөх чагтан товч руу шилжих

en: moves to the previous unvisited link
mn_MN: өмнөх ороогүй холбоосд шилжих

en: moves to the previous vertically aligned paragraph
mn_MN: өмнөх босоо зэрэгцүүлсэн догол мөр рүү шилжих

en: moves to the previous visited link
mn_MN: өмнөх орсон холбоосд шилжих

en: multi line
mn_MN: олон мөр

en: mute
mn_MN: дууны гаралтыг хаах

en: new column section break
mn_MN: шинэ багана тусгаарлагч

en: new page section break
mn_MN: шинэ хуудас тусгаарлагч

en: next track
mn_MN: дараагийн тоглуулах

en: no bold
mn_MN: тод биш

en: no border lines
mn_MN: хүрээтэй мөрүүд алга

en: no change from point {previousIndex},
mn_MN: цэгээс өөрчлөгдөөгүй{previousIndex},

en: no first line indent
mn_MN: эхний мөрөнд догол алга

en: no hanging indent
mn_MN: таслах догол мөр алга

en: no highlight
mn_MN: тодруулаагүй

en: no indent
mn_MN: догол мөр алга

en: no italic
mn_MN: налуу биш

en: no left indent
mn_MN: зүүн догол мөр алга

en: no more text after a block of links
mn_MN: холбоосуудын дараа бичвэр алга

en: no more text before a block of links
mn_MN: холбоосуудын өмнө бичвэр алга

en: no next annotation
mn_MN: дараа нь нэмэлт тэмдэглэл алга

en: no next article
mn_MN: дараа нь нийтлэл алга

en: no next block quote
mn_MN: дараа нь хашилт алга

en: no next button
mn_MN: дараа нь товч алга

en: no next check box
mn_MN: дараа нь чагт алга

en: no next combo box
mn_MN: дараа нь хайрцаг алга

en: no next edit field
mn_MN: дараа нь бичих талбар алга

en: no next embedded object
mn_MN: дараа нь Объект алга

en: no next error
mn_MN: дараа нь алдаа заасан зүйл алга

en: no next figure
mn_MN: дараа нь дүрс алга

en: no next form field
mn_MN: дараа нь бөглөх талбар алга

en: no next frame
mn_MN: дараа нь хүрээ алга

en: no next graphic
mn_MN: дараа нь зураг алга

en: no next grouping
mn_MN: дараа нь бүлэг алга

en: no next heading
mn_MN: дараа нь гарчиг алга

en: no next landmark
mn_MN: дараа нь хуудасны зааг алга

en: no next link
mn_MN: дараа нь холбоос алга

en: no next list
mn_MN: дараа нь жагсаалт алга

en: no next list item
mn_MN: дараа нь байгаа жагсаалт алга

en: no next math formula
mn_MN: дараа нь математикийн томъёо алга

en: no next menu item
mn_MN: дараа нь цэс алга

en: no next progress bar
mn_MN: дараа нь явцын мөр алга

en: no next radio button
mn_MN: дараа нь radio товч алга

en: no next separator
mn_MN: дараа нь салгуур алга

en: no next tab
mn_MN: дараагийн таб алга

en: no next table
mn_MN: дараа нь хүснэгт алга

en: no next text paragraph
mn_MN: дараа нь бичвэрийн догол мөр алга

en: no next toggle button
mn_MN: дараа нь чагтан товч алга

en: no next unvisited link
mn_MN: дараа нь ороогүй холбоос алга

en: no next vertically aligned paragraph
mn_MN: дараа нь босоо зэрэгцүүлсэн догол мөр алга

en: no next visited link
mn_MN: дараа нь орсон холбоос алга

en: no previous annotation
mn_MN: өмнө нь нэмэлт тэмдэглэл алга

en: no previous article
mn_MN: өмнө нь нийтлэл алга

en: no previous block quote
mn_MN: өмнө нь хашилт алга

en: no previous button
mn_MN: өмнө нь товч алга

en: no previous check box
mn_MN: өмнө нь чагт алга

en: no previous combo box
mn_MN: өмнө нь хайрцаг алга

en: no previous edit field
mn_MN: өмнө нь бичих талбар алга

en: no previous embedded object
mn_MN: өмнө нь Объект алга

en: no previous error
mn_MN: өмнө нь алдаа заасан зүйл алга

en: no previous figure
mn_MN: өмнө нь дүрс алга

en: no previous form field
mn_MN: өмнө нь бөглөх талбар алга

en: no previous frame
mn_MN: өмнө нь хүрээ алга

en: no previous graphic
mn_MN: өмнө нь зураг алга

en: no previous grouping
mn_MN: өмнө нь бүлэг алга

en: no previous heading
mn_MN: өмнө нь гарчиг алга

en: no previous landmark
mn_MN: өмнө нь хуудасны зааг алга

en: no previous link
mn_MN: өмнө нь холбоос алга

en: no previous list
mn_MN: өмнө нь жагсаалт алга

en: no previous list item
mn_MN: өмнө нь байгаа жагсаалт алга

en: no previous math formula
mn_MN: өмнө нь математикийн томъёо алга

en: no previous menu item
mn_MN: өмнө нь цэс алга

en: no previous progress bar
mn_MN: өмнө нь явцын мөр алга

en: no previous radio button
mn_MN: өмнө нь radio товч алга

en: no previous separator
mn_MN: өмнө нь салгуур алга

en: no previous tab
mn_MN: өмнөх нь таб алга

en: no previous table
mn_MN: өмнө нь хүснэгт  алга

en: no previous text paragraph
mn_MN: өмнө нь бичвэрийн догол мөр алга

en: no previous toggle button
mn_MN: өмнө нь чагтан товч алга

en: no previous unvisited link
mn_MN: өмнө нь ороогүй холбоос алга

en: no previous vertically aligned paragraph
mn_MN: өмнө нь босоо зэрэгцүүлсэн догол мөр алга

en: no previous visited link
mn_MN: өмнө нь орсон холбоос алга

en: no revised %s
mn_MN: засагдаж хянагдаагүй %s

en: no right indent
mn_MN: баруун догол мөр алга

en: no status bar information
mn_MN: төлвийн мөрний мэдээлэл алга

en: no strikethrough
mn_MN: зураасгүй

en: none
mn_MN: аль нь ч биш

en: normal configuration
mn_MN: тохиргоо хийх

en: normal configuration profile active
mn_MN: хэвийн тохируулгатай profile идэвхтэй

en: not %s
mn_MN: %s биш

en: not checked
mn_MN: чагтлагдаагүй

en: not deleted
mn_MN: устсангүй

en: not emphasised
mn_MN: онцлох тэмдэг тавиагүй

en: not hidden
mn_MN: гарчиг биш

en: not highlighted
mn_MN: онцолсонгүй

en: not inserted
mn_MN: орсонгүй

en: not marked
mn_MN: тэмдэг тавигдаагүй

en: not pressed
mn_MN: дарагдаагүй

en: not selected
mn_MN: идэвхгүй

en: not strong
mn_MN: тод томруун биш

en: not underlined
mn_MN: доогуур зураасгүй

en: note
mn_MN: тэмдэглэл хийх

en: nsel
mn_MN: сонгогдоогүй

en: num lock
mn_MN: тооны самбар цоожлогч товч

en: numLock numpad 0
mn_MN: 0

en: numLock numpad 1
mn_MN: 1

en: numLock numpad 2
mn_MN: 2

en: numLock numpad 3
mn_MN: 3

en: numLock numpad 4
mn_MN: 4

en: numLock numpad 5
mn_MN: 5

en: numLock numpad 6
mn_MN: 6

en: numLock numpad 7
mn_MN: 7

en: numLock numpad 8
mn_MN: 8

en: numLock numpad 9
mn_MN: 9

en: numpad 1
mn_MN: 1

en: numpad 2
mn_MN: 2

en: numpad 3
mn_MN: 3

en: numpad 4
mn_MN: 4

en: numpad 5
mn_MN: 5

en: numpad 6
mn_MN: 6

en: numpad 7
mn_MN: 7

en: numpad 8
mn_MN: 8

en: numpad 9
mn_MN: 9

en: numpad decimal
mn_MN: аравтын тооны самбар

en: numpad delete
mn_MN: тооны устгах товч

en: numpad divide
mn_MN: хуваах тэмдэг

en: numpad enter
mn_MN: тооны enter товч

en: numpad insert
mn_MN: тооны insert товч

en: numpad minus
mn_MN: хасах тэмдэг

en: numpad multiply
mn_MN: үржүүлэх тэмдэг

en: numpad plus
mn_MN: нэмэх тэмдэг

en: object has no location
mn_MN: байршилгүй объект

en: object mode
mn_MN: объектийн горим

en: obscured
mn_MN: бүрхэгдсэн

en: odd pages section break
mn_MN: сондгой хуудас тусгаарлагч

en: off
mn_MN: унтарлаа

en: off screen
mn_MN: дэлгэц идэвхгүй

en: on
mn_MN: аслаа

en: opens dialog
mn_MN: харилцах цонхыг нээнэ

en: opens grid
mn_MN: сүлжээг нээнэ

en: opens list
mn_MN: жагсаалтыг нээнэ

en: opens tree
mn_MN: модыг нээдэг

en: option pane
mn_MN: сонголтийн цонх

en: other item
mn_MN: бусад зүйл

en: out of %s
mn_MN: %s идэвхгүй гаднах

en: out of bookmark
mn_MN: номны хавчуурганаас гадна

en: out of comment
mn_MN: сэтгэгдэлээс гадна

en: out of grammar error
mn_MN: дүрмийн алдаанаас үүдэлтэй

en: out of popular highlight
mn_MN: түгээмэл онцлох зүйлээс гадуур

en: out of spelling error
mn_MN: зөв бичгийн алдаанаас гарсан

en: out of table
mn_MN: хүснэгтийн гадна

en: overflowing
mn_MN: халих

en: page
mn_MN: хуудас

en: page %s
mn_MN: хуудас %s

en: page down
mn_MN: хуудас доошлуулах товч

en: page up
mn_MN: хуудас дээшлүүлэх товч

en: pane
mn_MN: идэвхтэй цонх

en: panel
mn_MN: дэлгэц

en: paragraph
mn_MN: бичвэрийн догол мөр

en: paragraph number
mn_MN: бичвэрийн догол мөрний дугаар

en: paragraph property
mn_MN: догол мөрний бүтэц

[ctx: paragraphMarker]
en: Double space (  )
mn_MN: Давхар зай авах ( )

[ctx: paragraphMarker]
en: No paragraph start marker (default)
mn_MN: Догол мөрөнд эхлэх тэмдэг байхгүй (өгөгдмөл)

[ctx: paragraphMarker]
en: Pilcrow (¶)
mn_MN: Шинэ мөрийн эхлэл (¶)

en: password edit
mn_MN: нууц үг оруулна уу

en: pinned
mn_MN: пин орсон

en: play pause
mn_MN: тоглуулах түр зогсоох

en: pnl
mn_MN: дэлгэц

[ctx: poedit]
en: Could not find {description} window.
mn_MN: {description} тайлбар Олж чадахгүй цонх.

[ctx: poedit]
en: No {description}
mn_MN: тайлбар алга  {description}

[ctx: poedit]
en: Reports a translation issue, if any. If pressed twice, presents the warning in browse mode
mn_MN: Орчуулгын асуудал байгаа бол мэдээлнэ. Хэрэв хоёр удаа дарвал үзэх горимд анхааруулга өгнө

[ctx: poedit]
en: Reports any comment in the comments window. If pressed twice, presents the comment in browse mode
mn_MN: Сэтгэгдлийн цонхонд аливаа сэтгэгдлийг мэдээлнэ. Хэрэв хоёр удаа дарвал browse  горимд тайлбарыг харуулна

[ctx: poedit]
en: Reports any notes for translators. If pressed twice, presents the notes in browse mode
mn_MN: Орчуулагчдад зориулсан аливаа тэмдэглэлийг мэдээлдэг. Хэрэв хоёр удаа дарвал тэмдэглэлийг үзэх горимд харуулна

[ctx: poedit]
en: Reports the previous source text, if any. If pressed twice, presents the text in browse mode
mn_MN: Хэрэв байгаа бол өмнөх эх бичвэрийг мэдээлнэ. Хэрэв хоёр удаа дарвал бичвэрийг үзэх горимд харуулна

[ctx: poedit]
en: comment
mn_MN: сэтгэгдэл

[ctx: poedit]
en: notes for translators
mn_MN: орчуулагчдад зориулсан тэмдэглэл

[ctx: poedit]
en: previous source text
mn_MN: өмнөх эх текст

[ctx: poedit]
en: translation issue
mn_MN: орчуулгын асуудал

en: pressed
mn_MN: дарагдсан

en: previous track
mn_MN: өмнөхийг тоглуулах

en: prgbar
mn_MN: явц

en: print screen
mn_MN: print screen товч

en: progress bar
mn_MN: үйлдлийн явц

en: property
mn_MN: үзүүлэлт

en: property page
mn_MN: хуудсанд

en: protected
mn_MN: хамгаалагдсан

en: quadruple {action}
mn_MN: дөрвөлсөн {action}

en: radio button
mn_MN: өнгөт товч

en: radio menu item
mn_MN: өнгөт цэс дотор

en: rbtn
mn_MN: ө товч

en: read only
mn_MN: зөвхөн унших хэлбэрт байна

en: received: %s
mn_MN: хүлээн авсан: %s

en: reconcile
mn_MN: зохицуулах

en: rectangular gradient
mn_MN: тэгш өнцөгт градиент gradient

en: redundant object
mn_MN: илүүдэл объект

en: refresh
mn_MN: сэргэх

en: region
mn_MN: бүс нутга

[ctx: repeat]
en: off
mn_MN: давтан тоглуулах унтарлаа

[ctx: repeat]
en: on
mn_MN: давтан тоглуулах аслаа

en: replace
mn_MN: орлуулах

en: replied
mn_MN: хариу илгээх

en: replied all
mn_MN: бүгдэд нь хариу илгээсэн

en: report CLDR characters off
mn_MN: cldr үсэг тэмдэгт мэдээлэх унтарлаа

en: report CLDR characters on
mn_MN: cldr үсэг тэмдэгт мэдээлэх аслаа

en: report alignment off
mn_MN: мөрний зэрэгцүүлэлт мэдээлэх унтарлаа

en: report alignment on
mn_MN: мөрний зэрэгцүүлэлт мэдээлэх аслаа

en: report articles off
mn_MN: нийтлэлүүд мэдээлэхийг унтрах

en: report articles on
mn_MN: нийтлэлүүд мэдээлэх аслаа

en: report block quotes off
mn_MN: блок ишлэл мэдээлэх  унтрах

en: report block quotes on
mn_MN: блок ишлэлийг мэдээлэх аслаа

en: report colors off
mn_MN: өнгө мэдээлэх унтарлаа

en: report colors on
mn_MN: өнгө мэдээлэх  аслаа

en: report comments off
mn_MN: сэтгэгдэл мэдээлэх унтарлаа

en: report comments on
mn_MN: сэтгэгдэл мэдээлэх аслаа

en: report dynamic content changes off
mn_MN: дynamic агууламжын өөрчлөлтийг мэдээлэх хаагдав

en: report dynamic content changes on
mn_MN: дynamic агууламжын өөрчлөлтийг мэдээлэх нээгдэв

en: report emphasis off
mn_MN: онцлох тэмдэг тавих мэдээлэх  унтарлаа

en: report emphasis on
mn_MN: онцлох тэмдэг тавих мэдээлэх  аслаа

en: report figures and captions off
mn_MN: Зураг болон тайлбар мэдээлэхийг унтраах

en: report figures and captions on
mn_MN: Зураг болон тайлбар мэдээлэхийг асаах

en: report font name off
mn_MN: үсгийн нэр сонсох унтарлаа

en: report font name on
mn_MN: үсгийн нэр  сонсох аслаа

en: report font size off
mn_MN: үсгийн хэмжээ мэдээлэх унтарлаа

en: report font size on
mn_MN: үсгийн хэмжээ мэдээлэх аслаа

en: report frames off
mn_MN: хүрээ мэдээлэх унтарлаа

en: report frames on
mn_MN: хүрээ мэдээлэх аслаа

en: report graphics off
mn_MN: зураг мэдээлэх унтарлаа

en: report graphics on
mn_MN: зураг мэдээлэх аслаа

en: report groupings off
mn_MN: бүлэглэгдсэнийг мэдээлэх унтарлаа

en: report groupings on
mn_MN: бүлэглэгдсэнийг мэдээлэх аслаа

en: report headings off
mn_MN: гарчиг мэдээлэх унтарлаа

en: report headings on
mn_MN: гарчиг мэдээлэх аслаа

en: report highlighted off
mn_MN: тодруулагч мэдээлэх унтарлаа

en: report highlighted on
mn_MN: тодруулагч мэдээлэх аслаа

en: report if clickable off
mn_MN: товших үйлдлийг зарлах унтраах

en: report if clickable on
mn_MN: Товших үйлдлийг зарлах аслаа

en: report landmarks and regions off
mn_MN: газарчлах тэмдэг болон бүс нутгын тэмдэг мэдээлэх унтрах

en: report landmarks and regions on
mn_MN: газарчлах тэмдэг болон бүс нутгын тэмдэг мэдээлэх аслаа

en: report line numbers off
mn_MN: мөрний дугаар мэдээлэх унтарлаа

en: report line numbers on
mn_MN: мөрний дугаар мэдээлэх аслаа

en: report line spacing off
mn_MN: мөр хоорондын зай мэдээлэх унтарлаа

en: report line spacing on
mn_MN: мөр хоорондын зай мэдээлэх аслаа

en: report links off
mn_MN: холбоос мэдээлэх унтарлаа

en: report links on
mn_MN: холбоос мэдээлэх аслаа

en: report lists off
mn_MN: жагсаалтууд мэдээлэх унтарлаа

en: report lists on
mn_MN: жагсаалтууд мэдээлэх аслаа

en: report pages off
mn_MN: хуудасны дугаар мэдээлэх унтарлаа

en: report pages on
mn_MN: хуудасны дугаар мэдээлэх аслаа

en: report paragraph indentation off
mn_MN: бичвэрийн догол мөр мэдээлэх унтарлаа

en: report paragraph indentation on
mn_MN: бичвэрийн догол мөр мэдээлэх аслаа

en: report revisions off
mn_MN: бичвэрийн засварууд мэдээлэх  унтарлаа

en: report revisions on
mn_MN: бичвэрийн засварууд  мэдээлэх  аслаа

en: report style off
mn_MN: хэв загвар мэдээлэх унтарлаа

en: report style on
mn_MN: хэв загвар мэдээлэх аслаа

en: report superscripts and subscripts off
mn_MN: мөрний дээд индекс болон доод индекс мэдээлэх  унтарлаа

en: report superscripts and subscripts on
mn_MN: мөрний дээд индекс болон доод индекс мэдээлэх  аслаа

en: report table cell coordinates off
mn_MN: хүснэгтийн нүдний солбицол мэдээлэх унтарлаа

en: report table cell coordinates on
mn_MN: хүснэгтийн нүдний солбицол мэдээлэх аслаа

en: report tables off
mn_MN: хүснэгт мэдээлэх унтарлаа

en: report tables on
mn_MN: хүснэгт мэдээлэх аслаа

en: required
mn_MN: заавал бөгөлнө үү

en: reverse diagonal stripe
mn_MN: урвуу диагональ судал

en: revised %s
mn_MN: засагдаж хянагдсан %s

en: rich edit
mn_MN: сайтар засах

en: right
mn_MN: баруун

en: right alt
mn_MN: баруун alt товч

en: right arrow
mn_MN: баруун сум

en: right control
mn_MN: баруун control товч

en: right edge
mn_MN: баруун ирмэг

en: right indent
mn_MN: баруун догол мөр

en: right shift
mn_MN: баруун shift товч

en: right windows
mn_MN: баруун цонх товч

en: ro
mn_MN: мөр

en: root pane
mn_MN: үндсэн цонх

en: row
mn_MN: мөр

en: row %s
mn_MN: мөр %s

en: row header
mn_MN: мөрний толгой

en: ruler
mn_MN: шугам

en: r{rowNumber}
mn_MN: м{rowNumber}

en: r{rowNumber}-{rowSpan}
mn_MN: м{rowNumber}-{rowSpan}

[ctx: script category]
en: Tools
mn_MN: Хэрэгслүүд

en: scrlbar
mn_MN: гүйлгэх

en: scroll bar
mn_MN: гүйлгэж харах

en: scroll lock
mn_MN: scroll lock товч

en: scroll pane
mn_MN: цонхоор гүйлгэх

en: search page
mn_MN: хайлтын хуудас

en: sect
mn_MN: хэсэг

en: section
mn_MN: хэсэг

en: section %s
mn_MN: хэсэг %s

en: section property
mn_MN: энэ хэсгийн бүтэц

en: sel
mn_MN: сонгох

en: selectable
mn_MN: сонгоно уу

en: selected
mn_MN: идэвхжсэн

en: selected %s
mn_MN: идэвхжсэн байна %s

en: selection removed
mn_MN: арилгалаа

en: sent: %s
mn_MN: илгээсэн: %s

en: separator
mn_MN: тусдаа

en: series {number} {name}
mn_MN: {number} {name} цуврал

en: shape
mn_MN: хэлбэр дүрс

[ctx: shape]
en: 'No' symbol
mn_MN: 'Тэмдэг алга

[ctx: shape]
en: 'Or' flowchart symbol
mn_MN: "Эсвэл" схемийн тэмдэг

[ctx: shape]
en: 10-point star
mn_MN: 10-оноотой од

[ctx: shape]
en: 12-point star
mn_MN: 12- оноотой од

[ctx: shape]
en: 16-point star
mn_MN: 16-оноотой од

[ctx: shape]
en: 24-point star
mn_MN: 24-оноотой од

[ctx: shape]
en: 32-point star
mn_MN: 32 оноотой од

[ctx: shape]
en: 4-point star
mn_MN: 4-оноотой од

[ctx: shape]
en: 5-point star
mn_MN: 5-оноотой од

[ctx: shape]
en: 6-point star
mn_MN: 6-оноотой од

[ctx: shape]
en: 7-point star
mn_MN: 7 оноотой од

[ctx: shape]
en: 8-point star
mn_MN: 8 оноотой од

[ctx: shape]
en: Alternate process flowchart symbol
mn_MN: Үйл явцын өөр урсгал диаграмын тэмдэг

[ctx: shape]
en: Arc
mn_MN: Нуман

[ctx: shape]
en: Arrows pointing left right up and down
mn_MN: Зүүн баруун дээш доош чиглэсэн сумнууд

[ctx: shape]
en: Balloon
mn_MN: Бөмбөлөг

[ctx: shape]
en: Bent Up Arrow
mn_MN: Дээш бөхийлгөсөн сум

[ctx: shape]
en: Bent arrow
mn_MN: Нугалсан сум

[ctx: shape]
en: Bevel
mn_MN: Налуу

[ctx: shape]
en: Block arc
mn_MN: Блок нуман

[ctx: shape]
en: Callout with Arrows pointing left right up and down
mn_MN: Зүүн баруун дээш доош чиглэсэн сумтай тэмдэгт

[ctx: shape]
en: Callout with Double-ended horizontal Arrow
mn_MN: Давхар төгсгөлтэй хэвтээ сумтай тэмдэглэгээ

[ctx: shape]
en: Callout with Down Arrow
mn_MN: Доошоо сумтай тэмдэглэгээ

[ctx: shape]
en: Callout with Left Arrow
mn_MN: Зүүн сумтай тэмдэглэгээ

[ctx: shape]
en: Callout with Right Arrow
mn_MN: Баруун сумтай тэмдэглэгээ

[ctx: shape]
en: Callout with UpArrow
mn_MN: Дээш сумтай тэмдэглэгээ

[ctx: shape]
en: Callout with accent bar and callout line segments forming a U-shape
mn_MN: Өргөлтийн талбар бүхий тэмдэглэгээ болон U хэлбэрийг үүсгэдэг шугамын сегментүүд

[ctx: shape]
en: Callout with angled callout line and accent bar
mn_MN: Өнцөгтэй тэмдэглэгээний шугам болон өргөлтийн талбар бүхий тэмдэглэгээ

[ctx: shape]
en: Callout with angled line
mn_MN: Өнцөг шугамтай тэмдэглэгээ

[ctx: shape]
en: Callout with arrows that point up and down
mn_MN: Дээш, доош чиглэсэн сумтай тэмдэглэгээ

[ctx: shape]
en: Callout with border and horizontal accent bar
mn_MN: Хүрээ болон хэвтээ өргөлт бүхий тэмдэглэгээ

[ctx: shape]
en: Callout with border, accent bar, and callout line segments forming a U-shape
mn_MN: U-хэлбэрийг бүрдүүлдэг хүрээ, өргөлтийн талбар, тэмдэглэгээний шугамын сегмент бүхий тэмдэглэгээ

[ctx: shape]
en: Callout with border, angled callout line, and accent bar
mn_MN: Хүрээ, өнцгийн тэмдэглэгээний шугам, өргөлтийн талбар бүхий тэмдэглэгээ

[ctx: shape]
en: Callout with border, diagonal straight line and accent bar
mn_MN: Хүрээ, диагональ шулуун шугам, өргөлт бар бүхий тэмдэглэгээ

[ctx: shape]
en: Callout with callout line segments forming a U-shape
mn_MN: U-хэлбэрийг үүсгэсэн тэмдэглэгээний шугамын сегментүүдтэй тэмдэглэгээ

[ctx: shape]
en: Callout with diagonal callout line and accent bar
mn_MN: Диагональ тэмдэглэгээний шугам болон өргөлтийн талбар бүхий тэмдэглэгээ

[ctx: shape]
en: Callout with diagonal straight line
mn_MN: Диагональ шулуун шугам бүхий тэмдэглэгээ

[ctx: shape]
en: Callout with horizontal accent bar
mn_MN: Хэвтээ өргөлттэй тэмдэглэгээ

[ctx: shape]
en: Callout with horizontal line
mn_MN: Хэвтээ шугамтай тэмдэглэгээ

[ctx: shape]
en: Callout with no border and angled callout line
mn_MN: Хүрээгүй, өнцгөөр зурсан тэмдэглэгээ

[ctx: shape]
en: Callout with no border and callout line segments forming a U-shape
mn_MN: Хүрээгүй тэмдэглэгээ, U хэлбэрийн дүрс бүхий шугамын сегментүүд

[ctx: shape]
en: Callout with no border and diagonal callout line
mn_MN: Хил хязгааргүй тэмдэглэгээ болон диагональ тэмдэглэгээний шугамгүй тэмдэглэгээ

[ctx: shape]
en: Can
mn_MN: Чадах

[ctx: shape]
en: Card flowchart symbol
mn_MN: Картын урсгал диаграмын тэмдэг

[ctx: shape]
en: Chart Plus symbol
mn_MN: Chart нэмэх тэмдэг

[ctx: shape]
en: Chart Star Symbol
mn_MN: Графикийн одны тэмдэг

[ctx: shape]
en: Chart X Symbol
mn_MN: Диаграм X тэмдэг

[ctx: shape]
en: Circle with line through center
mn_MN: Төв дундуур шугамтай тойрог

[ctx: shape]
en: Circular Arrow
mn_MN: Дугуй сум

[ctx: shape]
en: Cloud callout
mn_MN: Үүлэн дохио

[ctx: shape]
en: Cloud shape
mn_MN: Үүл дүрс

[ctx: shape]
en: Collate flowchart symbol
mn_MN: Урсгал диаграмын тэмдэгтийг нэгтгэх

[ctx: shape]
en: Connector flowchart symbol
mn_MN: Холбогч урсгал диаграмын тэмдэг

[ctx: shape]
en: Corner
mn_MN: Булан

[ctx: shape]
en: Counter-clockwise Circular arrow
mn_MN: Цагийн зүүний эсрэг дугуй сум

[ctx: shape]
en: Cross
mn_MN: Диагональ

[ctx: shape]
en: Cube
mn_MN: Күби

[ctx: shape]
en: Curved Down Arrow
mn_MN: Муруй доошоо сум

[ctx: shape]
en: Curved Left Arrow
mn_MN: Муруй зүүн сум

[ctx: shape]
en: Curved Right Arrow
mn_MN: Муруй баруун сум

[ctx: shape]
en: Curved Up Arrow
mn_MN: Муруй дээшээ сум

[ctx: shape]
en: Curved Up Ribbon banner
mn_MN: Дээш муруй Тууз баннер

[ctx: shape]
en: Curved arrow
mn_MN: Муруй сум

[ctx: shape]
en: Data flowchart symbol
mn_MN: Өгөгдөл мэдээллийн урсгал диаграмын тэмдэг

[ctx: shape]
en: Decagon
mn_MN: Арван өнцөгт

[ctx: shape]
en: Decision flowchart symbol
mn_MN: Шийдвэрийн схемийн тэмдэг

[ctx: shape]
en: Delay flowchart symbol
mn_MN: Хойшлуулсан графикийн тэмдэг

[ctx: shape]
en: Diagonal stripe
mn_MN: Хазгай муруй  судал

[ctx: shape]
en: Diamond
mn_MN: Очир алмааз

[ctx: shape]
en: Direct access storage flowchart symbol
mn_MN: Шууд хандалтын хадгалалтын схемийн тэмдэг

[ctx: shape]
en: Display flowchart symbol
mn_MN: Урсгал диаграмын тэмдгийг үзүүлэх

[ctx: shape]
en: Document flowchart symbol
mn_MN: Баримт бичгийн урсгал диаграмын тэмдэг

[ctx: shape]
en: Dodecagon
mn_MN: Арван хоёр өнцөгт

[ctx: shape]
en: Donut
mn_MN: Пончик

[ctx: shape]
en: Double brace
mn_MN: Давхар хашилт

[ctx: shape]
en: Double bracket
mn_MN: Давхар хаалт

[ctx: shape]
en: Double wave
mn_MN: Давхар долгион

[ctx: shape]
en: Double-ended Arrow pointing up and down
mn_MN: Дээш, доош чиглэсэн хоёр талт сум

[ctx: shape]
en: Double-ended Circular arrow
mn_MN: Давхар төгсгөлтэй дугуй сум

[ctx: shape]
en: Double-ended horizontal Arrow
mn_MN: Давхар төгсгөлтэй хэвтээ сум

[ctx: shape]
en: Down Arrow
mn_MN: Доошоо сум

[ctx: shape]
en: Explosion
mn_MN: Дэлбэрэлт

[ctx: shape]
en: Extract flowchart symbol
mn_MN: Урсгал диаграмын тэмдгийг задлах

[ctx: shape]
en: Folded corner
mn_MN: Эвхэгдсэн булан

[ctx: shape]
en: Four small squares that define a rectangular shape
mn_MN: Тэгш өнцөгт хэлбэрийг тодорхойлсон дөрвөн жижиг дөрвөлжин

[ctx: shape]
en: Funnel
mn_MN: Юүлүүр хэлбэртэй

[ctx: shape]
en: Gear with nine teeth
mn_MN: Есөн шүдтэй араа

[ctx: shape]
en: Gear with six teeth
mn_MN: Зургаан шүдтэй араа

[ctx: shape]
en: Half of rectangular picture frame
mn_MN: Хагас тэгш өнцөгт зурагт хүрээ

[ctx: shape]
en: Heart
mn_MN: Зүрх

[ctx: shape]
en: Heptagon
mn_MN: Долоон өнцөгт

[ctx: shape]
en: Hexagon
mn_MN: Зургаан өнцөгт

[ctx: shape]
en: Horizontal scroll
mn_MN: Хөндлөн гүйлгэх

[ctx: shape]
en: Incomplete Pie with wedge missing
mn_MN: Шаантаг дутуу дутуу бялуу

[ctx: shape]
en: Internal storage flowchart symbol
mn_MN: Дотоод санах ойн схемийн тэмдэг

[ctx: shape]
en: Isosceles triangle
mn_MN: Хоёр талт гурвалжин

[ctx: shape]
en: Left Arrow
mn_MN: Зүүн сум

[ctx: shape]
en: Left and up Arrows
mn_MN: Зүүн ба дээшээ сумнууд

[ctx: shape]
en: Left brace
mn_MN: Зүүн хашилт

[ctx: shape]
en: Left bracket
mn_MN: Зүүн хаалт

[ctx: shape]
en: Left right and up Arrows
mn_MN: Зүүн баруун ба дээшээ сумнууд

[ctx: shape]
en: Lightning bolt
mn_MN: Цахилгаан цахих

[ctx: shape]
en: Line Callout
mn_MN: Шугамын тайлбар

[ctx: shape]
en: Line inverse
mn_MN: Урвуу шугам

[ctx: shape]
en: Magnetic disk flowchart symbol
mn_MN: Соронзон дискний схемийн тэмдэг

[ctx: shape]
en: Manual input flowchart symbol
mn_MN: Гараар оруулах схемийн тэмдэг

[ctx: shape]
en: Manual operation flowchart symbol
mn_MN: Гарын авлагын үйл ажиллагааны схемийн тэмдэг

[ctx: shape]
en: Math Addition symbol
mn_MN: Математикийн нэмэлт тэмдэг

[ctx: shape]
en: Math Division symbol
mn_MN: Математикийн хуваах тэмдэг

[ctx: shape]
en: Math Equivalence symbol
mn_MN: Математикийн тэмцүү тэмдэг

[ctx: shape]
en: Math Multiplication symbol
mn_MN: Математикийн үржих тэмдэг

[ctx: shape]
en: Math Non-equivalence symbol
mn_MN: Математик Эквивалент бус тэмдэг

[ctx: shape]
en: Math Subtraction symbol
mn_MN: Математикийн хасах тэмдэг

[ctx: shape]
en: Merge flowchart symbol
mn_MN: Урсгал диаграмын тэмдэгтийг нэгтгэх

[ctx: shape]
en: Moon
mn_MN: Сар

[ctx: shape]
en: Multi-document flowchart symbol
mn_MN: Олон баримт бичгийн урсгал диаграмын тэмдэг

[ctx: shape]
en: Notched RightArrow
mn_MN: Ховилтой баруун сум

[ctx: shape]
en: Octagon
mn_MN: Найман өнцөгт

[ctx: shape]
en: Off-page connector flowchart symbol
mn_MN: Хуудас гадуурх холбогч урсгал диаграмын тэмдэг

[ctx: shape]
en: Offline storage flowchart symbol
mn_MN: Офлайн хадгалах урсгал диаграмын тэмдэг

[ctx: shape]
en: Oval
mn_MN: Зууван

[ctx: shape]
en: Oval-shaped callout
mn_MN: Зууван хэлбэртэй тэмдэглэгээ

[ctx: shape]
en: Parallelogram
mn_MN: Параллелограмм

[ctx: shape]
en: Pentagon
mn_MN: Таван өнцөгт

[ctx: shape]
en: Plaque
mn_MN: Модон хавтас

[ctx: shape]
en: Plaque Tabs
mn_MN: Хавтангийн таб

[ctx: shape]
en: Predefined process flowchart symbol
mn_MN: Урьдчилан тодорхойлсон процессын схемийн тэмдэг

[ctx: shape]
en: Preparation flowchart symbol
mn_MN: Бэлтгэлийн схемийн тэмдэг

[ctx: shape]
en: Process flowchart symbol
mn_MN: Процессын схемийн тэмдэг

[ctx: shape]
en: Punched tape flowchart symbol
mn_MN: Цоолбортой соронзон хальсны схемийн тэмдэг

[ctx: shape]
en: Quarter Pie Wedge
mn_MN: Дөрөвний бялуу шаантаг

[ctx: shape]
en: Rectangle
mn_MN: Тэгш өнцөгт

[ctx: shape]
en: Rectangle with one rounded corner
mn_MN: Нэг дугуй булантай тэгш өнцөгт

[ctx: shape]
en: Rectangle with one snipped corner
mn_MN: Нэг зүсэгдсэн булантай тэгш өнцөгт

[ctx: shape]
en: Rectangle with one snipped corner and one rounded corner
mn_MN: Нэг зүссэн булан, нэг дугуй булантай тэгш өнцөгт

[ctx: shape]
en: Rectangle with two rounded corners diagonally-opposed
mn_MN: Хоёр бөөрөнхий булантай тэгш өнцөгт нь диагналаар эсрэгээрээ байна

[ctx: shape]
en: Rectangle with two snipped corners diagonally-opposed
mn_MN: Ташуу эсрэг талын хоёр зүсэгдсэн булантай тэгш өнцөгт

[ctx: shape]
en: Rectangle with two snipped corners that share a side
mn_MN: Хажуу талыг хуваалцсан хоёр зүсэгдсэн булантай тэгш өнцөгт

[ctx: shape]
en: Rectangle with two-rounded corners that share a side
mn_MN: Хажуу талыг хуваалцсан хоёр дугуй булантай тэгш өнцөгт

[ctx: shape]
en: Rectangular callout
mn_MN: Тэгш өнцөгт тэмдэглэгээ

[ctx: shape]
en: Rectangular picture frame
mn_MN: Тэгш өнцөгт зургийн жааз

[ctx: shape]
en: Return
mn_MN: Буцах

[ctx: shape]
en: Ribbon banner
mn_MN: Туузан сурталчилгаа

[ctx: shape]
en: Ribbon with left and right arrows
mn_MN: Зүүн ба баруун сумтай тууз

[ctx: shape]
en: Right Arrow
mn_MN: Баруун сум

[ctx: shape]
en: Right Arrow with Stripes
mn_MN: Судалтай баруун сум

[ctx: shape]
en: Right brace
mn_MN: Баруун хашилт

[ctx: shape]
en: Right bracket
mn_MN: Баруун хаалт

[ctx: shape]
en: Right triangle
mn_MN: Баруун гурвалжин

[ctx: shape]
en: Rounded rectangle
mn_MN: Дугуйрсан тэгш өнцөгт

[ctx: shape]
en: Rounded rectangle-shaped callout
mn_MN: Дугуйрсан тэгш өнцөгт дүрс

[ctx: shape]
en: Sequential access storage flowchart symbol
mn_MN: Дараалсан хандалтын хадгалалтын схемийн тэмдэг

[ctx: shape]
en: Smiley face
mn_MN: Инээмсэглэсэн царай

[ctx: shape]
en: Sort flowchart symbol
mn_MN: Урсгал диаграмын тэмдэгтийг эрэмбэлэх

[ctx: shape]
en: Stored data flowchart symbol
mn_MN: Хадгалагдсан өгөгдлийн схемийн тэмдэг

[ctx: shape]
en: Summing junction flowchart symbol
mn_MN: Нийлбэрийн уулзварын схемийн тэмдэг

[ctx: shape]
en: Sun
mn_MN: Нар

[ctx: shape]
en: Terminator flowchart symbol
mn_MN: Терминаторын урсгал диаграмын тэмдэг

[ctx: shape]
en: Trapezoid
mn_MN: Трапец

[ctx: shape]
en: Trapezoid with asymmetrical non-parallel sides
mn_MN: Тэгш хэмт бус параллель бус талуудтай трапец

[ctx: shape]
en: U-shaped Arrow
mn_MN: U-хэлбэрийн сум

[ctx: shape]
en: Up Arrow
mn_MN: Дээшээ сум

[ctx: shape]
en: Vertical scroll
mn_MN: Босоо шугам гүйлгэх

[ctx: shape]
en: Water droplet
mn_MN: Усны дусал

[ctx: shape]
en: Wave
mn_MN: Долгион

[ctx: shape]
en: four snipped corners
mn_MN: дөрвөн зүсэгдсэн булан

en: shift
mn_MN: shift товч

[ctx: shuffle]
en: off
mn_MN: үсэргэж тоглуулах унтарлаа

[ctx: shuffle]
en: on
mn_MN: үсэргэж тоглуулах аслаа

en: single {action}
mn_MN: дан {action}

en: skips backward past a block of links
mn_MN: холбоосуудыг алгасаж буцаах

en: skips forward past a block of links
mn_MN: холбоосуудыг алгасаж явуулах

en: slanted dash dot
mn_MN: налуу зураасан цэг

en: slice
mn_MN: хэрчим

en: slider
mn_MN: гүйлгэх

en: solid
mn_MN: хатуу

en: sorted
mn_MN: эрэмбэлэгдсэн

en: sorted asc
mn_MN: дээш эрэмбэлэх

en: sorted ascending
mn_MN: дээш эрэмбэлэгдсэн

en: sorted desc
mn_MN: доош эрэмбэлэх

en: sorted descending
mn_MN: доош эрэмбэлэгдсэн

en: sound
mn_MN: дуу эгшиг

en: space
mn_MN: зай авах

en: space with any dots
mn_MN: зайтай цэгүүд

en: space with dot
mn_MN: цонх алагсах

en: speak command keys off
mn_MN: гарын команд мэдээлэх унтарлаа

en: speak command keys on
mn_MN: гарын команд мэдээлэх аслаа

en: speech viewer disabled
mn_MN: яриа үзэгч идэвхгүй боллоо

en: speech viewer enabled
mn_MN: яриа үзэгч идэвхжлээ

[ctx: speechModes]
en: beeps
mn_MN: дохио

[ctx: speechModes]
en: off
mn_MN: унтарлаа

[ctx: speechModes]
en: on-demand
mn_MN: өөрт хэрэгтэйг зөвхөн ярих

[ctx: speechModes]
en: talk
mn_MN: ярих

[ctx: speechSymbols]
en: &Filter by:
mn_MN: Тэмдэгт ялгах:

en: spelling and grammar: {text}
mn_MN: зөв бичих дүрэм, бичгийн дүрэм: {text}

en: spelling error
mn_MN: зөв бичгийн алдаа

en: spelling: {text}
mn_MN: зөв бичих: {text}

en: spin button
mn_MN: иргэлдэгч товч

en: splbtn
mn_MN: хуваагч товч

en: split button
mn_MN: хуваагч товч

en: split pane
mn_MN: цонх хуваах

en: spnbtn
mn_MN: иргэлдэх товч

en: status bar
mn_MN: төлвийн мөр

en: stbar
mn_MN: төлөв

en: stop
mn_MN: зогсоох

en: strikethrough
mn_MN: зураас

en: strong
mn_MN: тод томруун

en: style
mn_MN: хэв загвар

en: style %s
mn_MN: хэв загвар %s

en: style definition
mn_MN: загварын тодорхойлолт

en: subMenu
mn_MN: дэд цэс

en: subject: %s
mn_MN: имэйлийн гарчиг: %s

en: submnu
mn_MN: дэд цэс

en: subscript
mn_MN: доод индекс

en: suggestion
mn_MN: зөвлөмж

en: superscript
mn_MN: дээд индекс

en: switch
mn_MN: солих

[ctx: symbolLevel]
en: all
mn_MN: бүх цэг тэмдэгттэй яриулах

[ctx: symbolLevel]
en: character
mn_MN: үсэг тэмдэг

[ctx: symbolLevel]
en: most
mn_MN: түгээмэл цэг тэмдэгттэй яриулах

[ctx: symbolLevel]
en: none
mn_MN: цэг тэмдэгтгүй яриулах

[ctx: symbolLevel]
en: some
mn_MN: зарим Цэг тэмдэгтэй яриулах

[ctx: symbolPreserve]
en: always
mn_MN: байнга хадгалах

[ctx: symbolPreserve]
en: never
mn_MN: хэзээч хадгалахгүй

[ctx: symbolPreserve]
en: only below symbol's level
mn_MN: зөвхөн доор дурьдсан бичиглэлийн төвшин

[ctx: synth setting]
en: Inflection
mn_MN: Ярианы өргөлт тааруулах

[ctx: synth setting]
en: Language
mn_MN: Хэл сонгох

[ctx: synth setting]
en: Pitch
mn_MN: Хоолойн өнгө солих

[ctx: synth setting]
en: Rate
mn_MN: Ярианы хурд тааруулах

[ctx: synth setting]
en: Rate boost
mn_MN: Хурдасгах

[ctx: synth setting]
en: Variant
mn_MN: Хувилбар сонгох

[ctx: synth setting]
en: Voice
mn_MN: Хэл сонгох

[ctx: synth setting]
en: Volume
mn_MN: Дууны чанга сул

en: tab control
mn_MN: тааб control

en: table
mn_MN: хүснэгтэнд

en: table body
mn_MN: хүснэгтийн их бие

en: table footer
mn_MN: хүснэгтийн доод хөл хэсэг

en: table header
mn_MN: хүснэгтийн толгой

en: table property
mn_MN: хүснэгтийн бүтэц

en: table with {columnCountText} and {rowCountText}
mn_MN: {columnCountText} багана болон {rowCountText} эгнээтэй хүснэгт

en: tbl
mn_MN: хүснэгтүүд

en: tear off menu
mn_MN: цэс хаагдав

en: term
mn_MN: хугацаа

en: terminal
mn_MN: терминал

en: text
mn_MN: бичвэр

en: text "%s" not found
mn_MN: "%s" бичвэр олдсонгүй

en: text frame
mn_MN: бичгийн хүрээ

en: text mode
mn_MN: бичвэрийн горим

en: tgbtn
mn_MN: чагт товч

en: thick
mn_MN: зузаан

en: thick diagonal crosshatch
mn_MN: зузаан диагональ хөндлөн

en: thin
mn_MN: нэмгэн

en: thin diagonal crosshatch
mn_MN: нимгэн диагональ хөндлөн

en: thin diagonal stripe
mn_MN: нимгэн диагональ судал

en: thin horizontal crosshatch
mn_MN: нимгэн хэвтээ хөндлөн

en: thin horizontal stripe
mn_MN: нимгэн хэвтээ судал

en: thin reverse diagonal stripe
mn_MN: нимгэн урвуу диагональ судал

en: thin vertical stripe
mn_MN: нимгэн босоо судал

en: through row {row} column {column}
mn_MN: мөр {row} багана {column} байна

en: through {endCol}
mn_MN: {endCol} байна

en: through {endRow}
mn_MN: {endRow} байна

en: thumb control
mn_MN: эрхий хурууны хяналт

[ctx: time format]
en: {D} day {H}:{M}:{S}
mn_MN: {D} day {H}:{M}:{S} болж байна

[ctx: time format]
en: {D} days {H}:{M}:{S}
mn_MN: {D} days {H}:{M}:{S} болж байна

[ctx: time format]
en: {H}:{M}:{S}
mn_MN: {H}:{M}:{S} болж байна

[ctx: time format]
en: {M}:{S}
mn_MN: {M}:{S} болж байна

[ctx: time format]
en: {S}
mn_MN: {S} болж байна

en: title bar
mn_MN: гарчгийн мөр

en: tlbar
mn_MN: бм

en: tltip
mn_MN: зөвлөмж

en: to focus
mn_MN: анхаарлаа төвлөрүүлэх

en: to review
mn_MN: хянан үзэх

en: toggle button
mn_MN: солигч товч

en: tool bar
mn_MN: хэрэгслийн мөр

en: tool tip
mn_MN: зөвлөмж

en: top edge
mn_MN: дээд ирмэг

[ctx: touch action]
en: flick down
mn_MN: доош гүйлгэх

[ctx: touch action]
en: flick left
mn_MN: зүүн тийш гүйлгэх

[ctx: touch action]
en: flick right
mn_MN: баруун тийш гүйлгэх

[ctx: touch action]
en: flick up
mn_MN: дээш гүйлгэх

[ctx: touch action]
en: hold
mn_MN: удаан дарах

[ctx: touch action]
en: hover
mn_MN: элих

[ctx: touch action]
en: hover down
mn_MN: доош элих

[ctx: touch action]
en: hover up
mn_MN: дээш элих

[ctx: touch action]
en: tap
mn_MN: товш

[ctx: touch action]
en: tap and hold
mn_MN: товшоод удаан дарна уу

en: track change: {text}
mn_MN: бичвэр засагч : {text}

en: tree view
mn_MN: дотор

en: tree view button
mn_MN: салбарлагч  товч

en: tree view item
mn_MN: салбарлагдсан зүйлс

en: triggered
mn_MN: гоходсон

en: tv
mn_MN: сл

en: tvbtn
mn_MN: сб товч

en: tvitem
mn_MN: сбз

en: unavailable
mn_MN: үйлдэл боломжгүй

en: underline
mn_MN: доогуур зураас

en: underlined
mn_MN: доогуур зураас

en: unknown
mn_MN: үл мэдэгдэх цонх

en: unknown %s
mn_MN: үл мэдээлэх %s

en: unknown input method
mn_MN: үл мэдэгдэх оролтын арга

en: unknown language
mn_MN: хэл сонгогдоогүй

en: unlocked
mn_MN: түгжээгүй

en: unread
mn_MN: уншигдаагүй

en: up arrow
mn_MN: дээшээ сум

en: up-right diagonal line
mn_MN: дээш баруун диагональ шугам

en: value {valueAxisData}
mn_MN: утга {valueAxisData}

en: vertical align bottom
mn_MN: босоо доод зэрэгцүүлэлт

en: vertical align distributed
mn_MN: босоо тарсан мөр зэрэгцүүлэлт

en: vertical align justified
mn_MN: босоо тэгш зэрэгцүүлэлт

en: vertical align middle
mn_MN: босоо дунд зэрэгцүүлэлт

en: vertical align top
mn_MN: босоо дээд зэрэгцүүлэлт

en: vertical borders except outside
mn_MN: гаднаас бусад босоо хүрээнүүд

en: vertical stripe
mn_MN: босоо судал

en: video
mn_MN: дүрс бичлэг

en: view port
mn_MN: холболт харах

en: visited
mn_MN: зочилсон

en: vlnk
mn_MN: зхлс

en: volume down
mn_MN: дууг суллах

en: volume up
mn_MN: дууг чангалах

en: white space
mn_MN: цагаан зай авах

en: window
mn_MN: цонх

en: windows
mn_MN: цонх товч

en: with %s column | with %s columns
mn_MN[0]: %s баганатай
mn_MN[1]: %s багануудтай

en: with %s item | with %s items
mn_MN[0]: %s зүйлтэй
mn_MN[1]: %s зүйлс

en: with %s row | with %s rows
mn_MN[0]: %s мөртэй
mn_MN[1]: with %s rows

en: with {rowCountTranslation} and {colCountTranslation}
mn_MN: {rowCountTranslation} эгнээ {colCountTranslation} багана

en: wnd
mn_MN: цонх

en: word
mn_MN: үг

en: {author} is editing
mn_MN: {author} засварлах

en: {backgroundColor} background
mn_MN: {backgroundColor} дэвсгэр өнгө

en: {bookPercentage}%, location {curLocation} of {maxLocation}
mn_MN: {bookPercentage} %, байршил {curLocation} одоогийн байршил {maxLocation} дээд байршил

en: {category} ({nbResults} result) | {category} ({nbResults} results)
mn_MN[0]: {category} ({nbResults} үр дүн)
mn_MN[1]: {category} ({nbResults} results)

en: {color1} to {color2}
mn_MN: {color1} шилжих {color2}

en: {color}
mn_MN: {color} өнгө

en: {color} (default color)
mn_MN: {color} (өгөгдмөл өнгө)

en: {color} on {backgroundColor}
mn_MN: {color} дээр {backgroundColor}

en: {columnCount} column | {columnCount} columns
mn_MN[0]: {columnCount} багана
mn_MN[1]: {columnCount} columns

en: {date} (all day)
mn_MN: {date} (өдрийн турш)

en: {desc} left and right edges
mn_MN: {desc} зүүн ба баруун ирмэгүүд

en: {desc} surrounding border
mn_MN: {desc} эргэн тойрон дахь хүрээ

en: {desc} top and bottom edges
mn_MN: {desc} дээд ба доод ирмэгүүд

en: {desc} up-right and down-right diagonal lines
mn_MN: {desc} дээш-баруун ба доош-баруун диагональ мөрүүд

en: {distance:.3g} point from bottom slide edge | {distance:.3g} points from bottom slide edge
mn_MN[0]: {distance:.3g} доод гулсуурын ирмэгээс цэг
mn_MN[1]: {distance:.3g} points from bottom slide edge

en: {distance:.3g} point from left slide edge | {distance:.3g} points from left slide edge
mn_MN[0]: {distance:.3g} зүүн гулсуурын ирмэгээс цэг
mn_MN[1]: {distance:.3g} зүүн слайд ирмэгээс оноо

en: {distance:.3g} point from right slide edge | {distance:.3g} points from right slide edge
mn_MN[0]: {distance:.3g} баруун гулсуурын ирмэгээс цэг
mn_MN[1]: {distance:.3g} points from right slide edge

en: {distance:.3g} point from top slide edge | {distance:.3g} points from top slide edge
mn_MN[0]: {distance:.3g} слайдын дээд ирмэгээс цэг
mn_MN[1]: {distance:.3g} points from top slide edge

en: {distance} from left edge of page
mn_MN: Хуудасны зүүн ирмэгээс  {distance} зайтай

en: {distance} from top edge of page
mn_MN: хуудасны дээд ирмэгээс {distance} зайтай

en: {elapsedTime} elapsed
mn_MN: {elapsedTime} өнгөрсөн

en: {firstAddress}  {firstContent} through {lastAddress}  {lastContent}
mn_MN: {firstAddress}  {firstContent} байна {lastAddress}  {lastContent}

en: {firstAddress} through {lastAddress}
mn_MN: {firstAddress} дамжуулах {lastAddress}

en: {firstAddress} {firstValue} through {lastAddress} {lastValue}
mn_MN: {firstAddress} {firstValue} дамжуулах {lastAddress} {lastValue}

en: {hourText} and {minuteText} remaining
mn_MN: {hourText} цаг {minuteText} минут ажиллах цэнэг үлдсэн

en: {hours:d} hour | {hours:d} hours
mn_MN[0]: {hours:d} цаг
mn_MN[1]: {hours:d} hours

en: {message}
    
    Category: "{category}"
    Option: "{option}"
mn_MN: {message}
    
    Ангилал: "{category}"
    Сонголт: "{option}"

en: {minutes:d} minute | {minutes:d} minutes
mn_MN[0]: {minutes:d} минут
mn_MN[1]: {minutes:d} minutes

en: {modifier} released
mn_MN: {modifier} гаргасан

en: {numFingers} finger {action} | {numFingers} finger {action}
mn_MN[0]: {numFingers} хуруу{action}
mn_MN[1]: {numFingers} хурууны {action}

en: {number} of {total}
mn_MN: гэж {number} дугаарт байна нийт {total} юм байна.

en: {offset:.3g} centimeter | {offset:.3g} centimeters
mn_MN[0]: {offset:.3g} сантиметр
mn_MN[1]: {offset:.3g} centimeters

en: {offset:.3g} character | {offset:.3g} characters
mn_MN[0]: {offset:.3g} тэмдэгт
mn_MN[1]: {offset:.3g} тэмдэгтүүд

en: {offset:.3g} millimeter | {offset:.3g} millimeters
mn_MN[0]: {offset:.3g} миллиметр
mn_MN[1]: {offset:.3g} millimeters

en: {profileName} configuration profile active
mn_MN: {profileName} profile тохируулга идэвхтэй

en: {profile} profile activated
mn_MN: {profile} профайл идэвхжлээ

en: {profile} profile deactivated
mn_MN: {profile} профайл идэвхгүй боллоо

en: {remainingTimeFormatted} remaining
mn_MN: {remainingTimeFormatted} үлдсэн

en: {revisionType} {description}: {text} by {author} on {date}
mn_MN: {revisionType} {description}: {text} болон {author} байна {date}

en: {rowCount} row | {rowCount} rows
mn_MN[0]: {rowCount} эгнээ
mn_MN[1]: {rowCount} rows

en: {seriesName} series {seriesIndex} of {seriesCount}
mn_MN: {seriesName} цуврал{seriesIndex} -ийн {seriesCount}

en: {seriesName} trendline type: {trendlineType}, name: {trendlineName}
mn_MN: {seriesName} чиг хандлагын төрөл: {trendlineType}, нэр: {trendlineName}

en: {seriesName} trendline type: {trendlineType}, name: {trendlineName}, label: {trendlineLabel}
mn_MN: {seriesName} чиг хандлагын төрөл: {trendlineType}, нэр: {trendlineName}, шошго: {trendlineLabel}

en: {size:g} point font
mn_MN: {size:g} үсгийн хэмжээ

en: {startTime} to {endTime}
mn_MN: {startTime} хүртэл {endTime}

en: {start} through {end}
mn_MN: {start} хүртэл {end}

en: {styleName} style, outline level {outlineLevel}
mn_MN: {styleName} хэв маяг, дээд төвшин {outlineLevel}

en: {symbol} as in {description}
mn_MN: {symbol} шиг {description}

en: {textAttribute} off
mn_MN: {textAttribute} унтарлаа

en: {textAttribute} on
mn_MN: {textAttribute} аслаа

en: {totalTime} total
mn_MN: Нийт цаг {totalTime}

en: {val:.2f} centimetre | {val:.2f} centimetres
mn_MN[0]: {val:.2f} сантиметр
mn_MN[1]: {val:.2f} centimetres

en: {val:.2f} in
mn_MN: {val:.2f} дотор

en: {val:g} pt space before paragraph
mn_MN: {val:g} pt догол мөрийн өмнө зай
